29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 78 (38+40)   Starter: 82 (40+42)

Män
M 100 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
4Adam Stålberg
Adam Stålberg 91, KFUM Örebro
11.38
KFUM Örebro
11.38
PB
  
M 200 m     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
2Jan Wocalewski
22.71
Huddinge AIS
22.71
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Elias Amado
49.45
Falu IK
49.45
SB
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
51.98
SB
  
5Linus Gustafsson
53.08
Västerås FK
53.08
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

3Jakob Lillberg
2:03.74
Västerås FK
2:03.74
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

5Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
4:31.30
Spårvägens FK
4:31.30
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Anders Eriksson
15:51.39
IF Göta Karlstad
15:51.39
PB
  
4Archibald Casteel
17:06.69
Hellas FK
17:06.69
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Albin Olausson
Albin Olausson 92, KFUM Örebro
9:33.99
KFUM Örebro
9:33.99
SB
  
2Jonas Carrass
Jonas Carrass 91, Västerås
10:02.91
Västerås FK
10:02.91
PB
  
3Colm O'Callaghan
10:11.20
Huddinge AIS
10:11.20
SB
  
4Anton Nilsson
10:26.53
IF Göta Karlstad
10:26.53
PB
  
5Johan Samuelsson
10:52.99
Falu IK
10:52.99
PB
  
6Anders Wallén
12:09.31
Hellas FK
12:09.31
PB
  
M 110 m häck     

Vind: -3.6

Final A

Final

Vind: -3.6
2Rickard Willman
16.22
Västerås FK
16.22
PB
  
3Filip Hjorth
16.25
Falu IK
16.25
PB
  
5Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, IF Göta
17.00
IF Göta Karlstad
17.00
PB
  
6Kevin Duvert
19.34
Hellas FK
19.34
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

2Dennis ErikssonFalu IK
57.13
PB
  
3Jonathan Waern
Jonathan Waern 86, KFUM Örebro
57.24
KFUM Örebro
57.24
SB
  
4Nicklas Holm
57.29
Hellas FK
57.29
PB
  
5Douglas Stenberg
58.29
IF Göta Karlstad
58.29
PB
  
6Henrik Astfors
58.43
Västerås FK
58.43
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

2Oskar Åberg
1.96
Huddinge AIS
1.96
=PB
  
6Oliver Karlsson
1.75
Västerås FK
1.75
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.86
KFUM Örebro
4.86
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas Otterling
7.58
KFUM Örebro
7.58
+1.8 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

2Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
13.47w
Västerås FK
13.47w
+2.4
  
5Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
12.38w
KFUM Örebro
12.38w
+3.5
  
6Adam Nygårds JacobssonFalu IK
12.22
+1.5 PB
  
M Kula     


Final A

Final

2Arwid Koskinen
16.95
Huddinge AIS
16.95
SB
  
3Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
14.68
KFUM Örebro
14.68
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Ulf Ankarling
52.21
IF Göta Karlstad
52.21
  
3Linus Bernhult
Linus Bernhult 75, KFUM Örebro
48.07
KFUM Örebro
48.07
SB
  
5Tommy KristiansenFalu IK
40.47
SB
  
6Nicklas ErikssonHellas FK
35.08
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Markus Johansson
72.42
IF Göta Karlstad
72.42
SB
  
4Theodor Thor
Theodor Thor 93, KFUM Örebro
39.81
KFUM Örebro
39.81
PB
  
5Tommy KristiansenFalu IK
38.68
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -2.4

Final A

Final

Vind: -2.4
4Emma Fredriksson
13.00
Hammarby IF
13.00
SB
  
K 200 m     

Vind: -1.9

Final A

Final

Vind: -1.9
2Madeleine NilssonGefle IF
26.47
SB
  
5Emma Forsén
Emma Forsén 97, Västerås
27.36
Västerås FK
27.36
PB
  
6Nicole Berner
27.52
Huddinge AIS
27.52
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Frida Persson
55.89
Hammarby IF
55.89
SB
  
4Ann Hyvärinen
1:01.58
IFK Lidingö
1:01.58
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Elin Moraiti
2:12.12
Falu IK
2:12.12
  
3Amanda Nilsson
2:22.87
Hammarby IF
2:22.87
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Jenny Eriksson
4:59.91
Falu IK
4:59.91
SB
  
5Gabriella MårtenssonGefle IF
5:15.09
SB
  
6Ellen Westman PerssonHammarby IF
5:37.93
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Cajsa Berg
Cajsa Berg 79, Huddinge
18:19.39
Huddinge AIS
18:19.39
SB
  
2Emmi Östlund
18:33.66
Hammarby IF
18:33.66
SB
  
3Julia Forsmark
18:47.77
Falu IK
18:47.77
PB
  
4Elin Magnusson
21:00.53
IFK Lidingö
21:00.53
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

3Stina Åberg
5:42.86
Hammarby IF
5:42.86
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -2.9

Final A

Final

Vind: -2.9
2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
14.58
Västerås FK
14.58
PB
  
5Sandra Håkansson
17.82
Huddinge AIS
17.82
PB
  
6Julia Wigren
17.88
Gefle IF
17.88
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Stine Meland Tomb
59.73
Hammarby IF
59.73
SB
  
2Isabelle Eriksson
1:06.09
IFK Lidingö
1:06.09
SB
  
4Alexandra Bartee
1:11.16
Gefle IF
1:11.16
PB
  
5Ella Moberg
Ella Moberg 99, Västerås
1:13.92
Västerås FK
1:13.92
PB
  
6Sandra Håkansson
1:16.89
Huddinge AIS
1:16.89
PB
  
K Stav     


Final A

Final

5Alissa White
2.80
Hässelby SK
2.80
SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Nadja Casadei
6.18
IFK Lidingö
6.18
+1.5 SB
  
4Hannah Svensson
5.38w
Huddinge AIS
5.38w
+2.3
  
5Tove Ågren
5.27
Falu IK
5.27
+1.3 PB
  
6Amanda Sundstedt
5.03
Västerås FK
5.03
+1.3 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

4Mikaela Waernulf
10.61
Västerås FK
10.61
+0.8 PB
  
5Erika Löke
10.48
Falu IK
10.48
–0.2 SB
  
K Kula     


Final A

Final

1Lisa Carlsson
12.92
Falu IK
12.92
SB
  
3Jenny Davidsson
12.26
Hammarby IF
12.26
SB
  
4Matilda Gunnarsson
11.88
Västerås FK
11.88
SB
  
5Sandra TörnrosGefle IF
11.39
SB
  
6Elin Helgesson
10.49
Huddinge AIS
10.49
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

3Johanna Vikström
36.21
Huddinge AIS
36.21
SB
  
4Marie Nordahl
36.03
Falu IK
36.03
SB
  
5Frida EngströmUpsala IF
33.79
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Eleni Larsson
62.76
Huddinge AIS
62.76
SB
  
2Amanda ErikssonFalu IK
55.16
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Lisa Carlsson
42.23
Falu IK
42.23
SB