24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
Tävlande: 487 (252+235)   Starter: 857 (439+418)

Män
M22 60 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.73
IFK Umeå
6.73
  
2David Sennung
6.89
Ullevi FK
6.89
  
3Björn Skoglund
6.93
Bollnäs FIK
6.93
PB
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
6.98
  
5Emmanuel Amoh
7.01
Malmö AI
7.01
  
6Shahbaz SafdarIF Kville
7.05
  
Semi 1
24 feb
24 feb
1David Sennung
6.91
Ullevi FK
6.91
  
2Emmanuel Amoh
7.00
Malmö AI
7.00
  
3Shahbaz SafdarIF Kville
7.00
  
4Andreas Engwall
7.04
Hammarby IF
7.04
  
5Tobias CarlssonUllevi FK
7.05
  
6Oscar Johansson
7.16
Hammarby IF
7.16
  
Semi 2
24 feb
24 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.74
IFK Umeå
6.74
  
2Björn Skoglund
6.97
Bollnäs FIK
6.97
PB
  
3Patrik AnderssonUllevi FK
7.00
  
4Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
7.15
Spårvägens FK
7.15
=SB
  
5Emil Lyrberg
7.26
Ullevi FK
7.26
  
Rasmus KarlssonIK Orient
DNS
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.81
IFK Umeå
6.81
  
2Andreas Engwall
7.01
Hammarby IF
7.01
  
3Martin Astner
7.23
Ullevi FK
7.23
  
4Eric Larsson
Eric Larsson 93, IK Hakarpspojkarna
7.46
IK Hakarpspojkarna
7.46
  
5Daniel Andersson
Daniel Andersson 91, KFUM Örebro
7.48
KFUM Örebro
7.48
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1David Sennung
6.95
Ullevi FK
6.95
  
2Tobias CarlssonUllevi FK
7.05
  
3Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
7.18
IFK Helsingborg
7.18
  
Fredrik Lindgren
Fredrik Lindgren 92, Stenungsunds FI
DQ
F Stenungsunds FI
DQ
  
Hector Falk
Hector Falk 93, Eskilstuna
DNS
Eskilstuna FI
DNS
  
Heat 3
24 feb
24 feb
1Emmanuel Amoh
6.98
Malmö AI
6.98
  
2Björn Skoglund
6.99
Bollnäs FIK
6.99
PB
  
3Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
7.15
Spårvägens FK
7.15
SB
  
4Oscar Johansson
7.16
Hammarby IF
7.16
  
5Emil Lyrberg
7.17
Ullevi FK
7.17
PB
  
6Marcus Backman
7.42
Eskilstuna FI
7.42
  
Heat 4
24 feb
24 feb
1Patrik AnderssonUllevi FK
7.14
  
2Rasmus KarlssonIK Orient
7.15
  
3Shahbaz SafdarIF Kville
7.16
  
4Fredrick Gustavsson
7.22
Spårvägens FK
7.22
  
5Sakaria Hussien
7.46
Falkenbergs IK
7.46
PB
  
6Albin Larsson
7.52
Istrums SK
7.52
PB
  
M22 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Rickard Gunnarsson
49.35
Hässelby SK
49.35
PB
  
2Patrik Sjöö
49.40
Hässelby SK
49.40
PB
  
3Anton Nilsson
50.04
Huddinge AIS
50.04
PB
  
4Alexander LesserUllevi FK
50.40
SB
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Rickard Gunnarsson
50.03
Hässelby SK
50.03
SB
  
2Anton Nilsson
50.31
Huddinge AIS
50.31
PB
  
3Alexander LesserUllevi FK
50.61
SB
  
Oliwer ÅstrandÖrgryte IS
DNS
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Patrik Sjöö
51.02
Hässelby SK
51.02
  
2Adam DanielssonUllevi FK
51.68
  
3Dennis Wikström-Roos
51.74
Skellefteå AIK
51.74
  
Benjamin Olsson
DNF
IFK Helsingborg
DNF
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Patrik Sjöö
51.02
Hässelby SK
51.02
  
2Oliwer Åstrand
51.71
Örgryte IS
51.71
SB
  
3Ahmed Tahir
52.30
Malmö AI
52.30
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Alexander LesserUllevi FK
51.20
SB
  
2Adam DanielssonUllevi FK
51.51
  
3Andreas Petersson
52.02
Örgryte IS
52.02
  
4Alexander Rahm JohanssonIK Orient
57.50
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Benjamin Olsson
50.92
IFK Helsingborg
50.92
PB
  
2Sakaria Hussien
52.14
Falkenbergs IK
52.14
PB
  
3Fredrick Gustavsson
52.41
Spårvägens FK
52.41
  
4Daniel Skatt
52.49
Örgryte IS
52.49
PB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Rickard Gunnarsson
50.34
Hässelby SK
50.34
SB
  
2Anton Nilsson
50.64
Huddinge AIS
50.64
PB
  
3Dennis Wikström-Roos
51.70
Skellefteå AIK
51.70
PB
  
4Nuraldin EljammalRiviera FI
54.05
=PB
  
M22 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Rickard Gunnarsson
3:57.97
Hässelby SK
3:57.97
SB
  
2Klas Persson
3:58.75
Turebergs FK
3:58.75
PB
  
3John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
4:00.67
Spårvägens FK
4:00.67
PB
  
4Albin Sjöblom
4:02.53
Turebergs FK
4:02.53
PB
  
5Daniel Gleimar
4:04.32
Turebergs FK
4:04.32
PB
  
6Linus Rosdal
Linus Rosdal 92, KFUM Örebro
4:06.49
KFUM Örebro
4:06.49
  
7Dejen Kahsay
4:08.57
Järvsö IF
4:08.57
PB
  
8Elias Johansson
4:14.09
Sävedalens AIK
4:14.09
PB
  
9Simon Ståhl
4:21.23
Tranås AIF
4:21.23
PB
  
Niklas Könberg
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
M22 60 m häck     
Inne
Inne
Heat 1
23 feb
23 feb
1Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.04
IFK Helsingborg
8.04
PB
  
2Anders LeifssonIK Orient
8.14
  
3Petter Olson
8.23
Hässelby SK
8.23
=SB
  
M22 Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Erik Liberg
2.12
Ullevi FK
2.12
  
2Jesper Borg
2.08
Ullevi FK
2.08
  
3Adam Chiguer
2.03
Huddinge AIS
2.03
=SB
  
4Nils Carlsson
2.03
Riviera FI
2.03
PB
  
5Yuan-Zhong Wu
2.00
IFK Växjö
2.00
SB
  
6Viktor HusmarkUllevi FK
1.96
SB
  
M22 Stav     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Arvid Lindahl
5.02
KA 2 IF
5.02
  
2Carl Sténson
5.02
Hellas FK
5.02
  
3Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.90
  
4Filip GyllenstenIF Kville
4.62
  
5Jonathan Jansson
4.50
Östhammar FI
4.50
  
Viktor MoenIF Kville
NH
  
Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
M22 Längd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Fabian Rosenquist
7.32
GoIF Tjalve
7.32
  
2Adam Chiguer
7.12
Huddinge AIS
7.12
  
3Mattias Abulu
7.02
Ullevi FK
7.02
SB
  
4Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
6.82
Glanshammars IF
6.82
SB
  
5Petter Olson
6.76
Hässelby SK
6.76
  
6Viktor BjörklundIFK Lund
6.41
SB
  
7Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
6.35
Spårvägens FK
6.35
  
8Richard Berg
6.09
IFK Halmstad
6.09
PB
  
9Oscar Wahlqvist
5.82
Örgryte IS
5.82
  
M22 Tresteg     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Mattias Karlsson
14.34
Västerås FK
14.34
SB
  
2Erik Liberg
13.91
Ullevi FK
13.91
PB
  
3Adam Chiguer
13.90
Huddinge AIS
13.90
PB
  
4Richard Berg
13.55
IFK Halmstad
13.55
PB
  
5Oscar Wahlqvist
12.19
Örgryte IS
12.19
  
6Andreas Petersson
11.81
Örgryte IS
11.81
PB
  
Daniel Skatt
NH
Örgryte IS
NH
  
M22 Kula     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
18.62
Spårvägens FK
18.62
PB
  
2Arwid Koskinen
16.97
Huddinge AIS
16.97
SB
  
3Niklas Lindstedt
15.42
Hässelby SK
15.42
  
4Anton Larsson
14.15
Järvsö IF
14.15
  
5Petter Olson
13.51
Hässelby SK
13.51
  
P19 60 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Erik Hagberg
6.86
Upsala IF
6.86
  
2Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
6.99
IK Hakarpspojkarna
6.99
  
3Fabian Revilla
7.03
Rånäs 4H
7.03
  
4Jean-Christian ZirignonPiteå IF
7.04
=SB
  
5Jacob Ewertzh
7.24
Hammarby IF
7.24
  
Filip SjövallIFK Lund
DNS
  
Semi 1
24 feb
24 feb
1Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.04
IK Hakarpspojkarna
7.04
  
2Fabian Revilla
7.08
Rånäs 4H
7.08
  
3Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
7.11
  
4David Andersson
7.27
Skellefteå AIK
7.27
  
5Martin AnderssonIK Ymer
7.34
  
6Mattias QvarfordtHammarby IF
7.72
  
Semi 2
24 feb
24 feb
1Erik Hagberg
6.97
Upsala IF
6.97
  
2Filip SjövallIFK Lund
7.03
PB
  
3Jean-Christian ZirignonPiteå IF
7.04
=SB
  
4Jacob Ewertzh
7.10
Hammarby IF
7.10
=PB
  
5Carl Dath
7.21
Täby IS
7.21
PB
  
6Amadou Sussoho
7.27
Huddinge AIS
7.27
=PB
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Erik Hagberg
7.17
Upsala IF
7.17
  
2Carl Dath
7.30
Täby IS
7.30
PB
  
3Amadou Sussoho
7.30
Huddinge AIS
7.30
  
4Linus Otto BoyerUpsala IF
7.59
PB
  
5Abel Fistume
7.64
Hovslätts IK
7.64
PB
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
7.21
  
2Martin AnderssonIK Ymer
7.29
  
3Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
7.49
Östersunds GIF
7.49
  
4Sebastian Knutsson
Sebastian Knutsson 95, Mariestads AIF
7.52
Mariestads AIF
7.52
PB
  
5Jonathan Johansson
7.74
Söderhamns IF
7.74
PB
  
6Per Lundin
8.14
Istrums SK
8.14
PB
  
Heat 3
24 feb
24 feb
1Fabian Revilla
7.17
Rånäs 4H
7.17
  
2David Andersson
7.19
Skellefteå AIK
7.19
  
3Mattias QvarfordtHammarby IF
7.26
PB
  
4Mattias HåkanssonIK Orient
7.43
SB
  
5Andreas Gustavsson
8.06
Dals Södra FFI
8.06
PB
  
Anton JahnkeIF Kronan
DNS
  
Heat 4
24 feb
24 feb
1Jean-Christian ZirignonPiteå IF
7.12
  
2Jacob Ewertzh
7.16
Hammarby IF
7.16
  
3Jacob Öman
7.45
Danderyds SK
7.45
  
4Hjalmar SundvallRiviera FI
7.45
  
5Martin JonssonSK Bore
7.55
PB
  
6Max OscarssonTanums IF
7.78
PB
  
Heat 5
24 feb
24 feb
1Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
6.95
IK Hakarpspojkarna
6.95
PB
  
2Filip SjövallIFK Lund
7.08
PB
  
3Erik Grundberg
7.39
Hammarby IF
7.39
PB
  
4Daniel Börjesson-Rintala
7.46
Trollhättan FIK
7.46
  
5Sebastian EliassonIK Lerum FI
7.65
PB
  
6André Andersson
7.81
Brattås CK
7.81
SB
  
P19 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Dennis Forsman
48.58
Ullevi FK
48.58
  
2Carl Sjöstedt
49.60
IF Göta Karlstad
49.60
PB
  
3Alex Torgersson
50.48
Hammarby IF
50.48
PB
  
4Victor Ivarsson
50.74
IFK Växjö
50.74
PB
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Dennis Forsman
51.20
Ullevi FK
51.20
  
2Alex Torgersson
51.45
Hammarby IF
51.45
SB
  
3Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
52.39
  
4Gustav Schölin
53.15
Finspångs AIK
53.15
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Carl Sjöstedt
51.82
IF Göta Karlstad
51.82
  
2Victor Ivarsson
52.02
IFK Växjö
52.02
  
3Abdiaziz Warsame Abdulle
52.16
Råby-Rekarne FIF
52.16
  
4Rasmus LennartssonIK Orient
52.68
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Dennis Forsman
51.48
Ullevi FK
51.48
  
2Gustav Schölin
52.35
Finspångs AIK
52.35
  
3Nigusu Solomon
Nigusu Solomon 95, Fredrikshof
52.97
Fredrikshofs FIF
52.97
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Carl Sjöstedt
51.70
IF Göta Karlstad
51.70
PB
  
2Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
51.91
PB
  
3Benjamin ÅbergHälle IF
52.96
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Alex Torgersson
51.87
Hammarby IF
51.87
SB
  
2Abdiaziz Warsame Abdulle
52.33
Råby-Rekarne FIF
52.33
  
3Jacob Öman
52.56
Danderyds SK
52.56
PB
  
4Erik Linsten
Erik Linsten 94, Kongahälla
53.81
Kongahälla AIK
53.81
PB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Victor Ivarsson
51.76
IFK Växjö
51.76
PB
  
2Rasmus LennartssonIK Orient
52.11
  
3Abel Fistume
53.68
Hovslätts IK
53.68
PB
  
4Tobias Karlsson
56.13
Sävedalens AIK
56.13
  
P19 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Andreas Almgren
4:04.68
Turebergs FK
4:04.68
SB
  
2Oliver Lämber
4:07.40
Hälle IF
4:07.40
  
3Martin Hammar
4:09.36
Rånäs 4H
4:09.36
  
4Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
4:09.99
  
5Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
4:10.60
Hässelby SK
4:10.60
  
6Ken Slättengren
4:16.86
Högby IF
4:16.86
  
7David Fridell
4:21.01
Stensjöns IF
4:21.01
  
Napoleon Solomon
DQ
Fredrikshofs FIF
DQ
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Napoleon Solomon
4:08.13
Fredrikshofs FIF
4:08.13
PB
  
2Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
4:08.45
Hässelby SK
4:08.45
PB
  
3Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
4:09.51
PB
  
4Ken Slättengren
4:10.39
Högby IF
4:10.39
PB
  
5Joel Zachrisson
4:11.59
Ullevi FK
4:11.59
SB
  
6Alexander Nilsson
4:12.46
Mölndals AIK
4:12.46
SB
  
7Emil Tostrup
4:14.53
Malmö AI
4:14.53
PB
  
8Ludvig Danielson
4:18.40
GoIF Tjalve
4:18.40
  
9Hugo Lindell
4:19.09
Rånäs 4H
4:19.09
PB
  
10Gustav Berlin
4:24.73
IK Akele
4:24.73
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Andreas Almgren
4:05.29
Turebergs FK
4:05.29
SB
  
2Martin Hammar
4:05.57
Rånäs 4H
4:05.57
PB
  
3Oliver Lämber
4:07.20
Hälle IF
4:07.20
SB
  
4David Fridell
4:08.83
Stensjöns IF
4:08.83
PB
  
5Kevin Hermansson
Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK
4:13.78
Trollhättan FIK
4:13.78
PB
  
6Hampus Börjesson
4:16.08
Ullevi FK
4:16.08
SB
  
7Jakob Ranglin GrisslerMajornas IK
4:16.17
SB
  
8Matz Larsson
4:17.53
Mölndals AIK
4:17.53
  
9Nigusu Solomon
Nigusu Solomon 95, Fredrikshof
4:20.99
Fredrikshofs FIF
4:20.99
PB
  
10Lucas Grönborg
4:29.29
Hellas FK
4:29.29
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Fredrick Ekholm
7.80
Huddinge AIS
7.80
PB
  
5 SWE P19 AT
2Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
7.95
PB
  
3Rickard Willman
8.25
Västerås FK
8.25
PB
  
4Jonathan Holm
8.37
Strands IF
8.37
PB
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.39
PB
  
6Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
8.56
IK Hakarpspojkarna
8.56
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Fredrick Ekholm
7.98
Huddinge AIS
7.98
  
2Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
8.45
IK Hakarpspojkarna
8.45
PB
  
3Anton NordbackUpsala IF
8.56
SB
  
4Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå
8.68
Skellefteå AIK
8.68
PB
  
Ali Tepe
DNS
Gefle IF
DNS
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
8.08
  
2Jonathan Holm
8.50
Strands IF
8.50
PB
  
3Andreas Almlöf
8.56
Hammarby IF
8.56
PB
  
4Philip Ngwe
8.61
Mölndals AIK
8.61
PB
  
5Felix Norén
Felix Norén 95, Katrineholm
9.22
Katrineholms SK
9.22
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Rickard Willman
8.35
Västerås FK
8.35
PB
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.46
  
3Linus Otto BoyerUpsala IF
8.53
PB
  
4Erik Grundberg
8.76
Hammarby IF
8.76
PB
  
5Kevin Fankl
8.78
Ullevi FK
8.78
  
Ayad Shaker Anid
Ayad Shaker Anid 94, Råby-Rekarne
DNF
Råby-Rekarne FIF
DNF
  
P19 Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Fredrik LöfgrenIFK Lund
2.12
PB
  
2Andreas CarlssonIK Ymer
2.06
  
3Fredrik SamuelssonHässelby SK
2.00
=PB
  
4Ali Tepe
2.00
Gefle IF
2.00
=PB
  
5Adam Lindhe
1.96
IFK Lidingö
1.96
  
6Jonas NilssonHabo FIF-04
1.92
  
7Edvin Heggemann
Edvin Heggemann 94, KFUM Örebro
1.86
KFUM Örebro
1.86
  
7Staffan Åkesson
1.86
Hammarby IF
1.86
  
9Erik BryngelssonIK Orient
1.86
SB
  
10Henning Rydström
1.80
Hässelby SK
1.80
PB
  
Samuel GripIK Orient
NH
  
P19 Stav     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1David Kappelin
4.73
Örgryte IS
4.73
PB
  
2Andreas CarlssonIK Ymer
4.61
  
3Fredrik SamuelssonHässelby SK
4.45
  
4Micael Fagö
4.45
Kalmar SK
4.45
  
5Anton EvertssonHabo FIF-04
4.33
PB
  
6Rasmus ElfgaardHabo FIF-04
4.21
PB
  
7Patric Rodås
4.03
Ullevi FK
4.03
PB
  
Johan KnutssonMalmö AI
NH
  
P19 Längd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.32
Eskilstuna FI
7.32
PB
  
2Adam DenguirIFK Lund
7.19
  
3Andreas CarlssonIK Ymer
6.92
PB
  
4Rickard Willman
6.91
Västerås FK
6.91
  
5Johan MeckbachTäby IS
6.70
PB
  
6Fredrik SamuelssonHässelby SK
6.62
  
7Karl Teiffel
6.46
Mölndals AIK
6.46
  
8Max AnderssonTierps IF
6.34
SB
  
9Kevin Fankl
6.34
Ullevi FK
6.34
  
10Staffan Åkesson
6.16
Hammarby IF
6.16
  
11Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
6.13
Östersunds GIF
6.13
SB
  
12Erik Grundberg
6.05
Hammarby IF
6.05
  
13Nils AnderssonSK Bore
5.98
SB
  
14Samuel Grip
5.96
IK Orient
5.96
SB
  
15Henning Rydström
5.95
Hässelby SK
5.95
  
16Jesper Hellström
5.88
Hässelby SK
5.88
  
17Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå
5.81
Skellefteå AIK
5.81
SB
  
18Martin JonssonSK Bore
5.73
PB
  
19Jonathan Johansson
5.68
Söderhamns IF
5.68
SB
  
20Sebastian Knutsson
Sebastian Knutsson 95, Mariestads AIF
5.60
Mariestads AIF
5.60
PB
  
P19 Tresteg     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Fredrik LöfgrenIFK Lund
14.47
PB
  
2Jesper Hellström
14.02
Hässelby SK
14.02
PB
  
3Joel Valdemarsson
13.75
IF Göta Karlstad
13.75
SB
  
4Adam Lindhe
13.41
IFK Lidingö
13.41
PB
  
5Martin Selin
13.23
Ullevi FK
13.23
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Tim Wunger
16.35
Falu IK
16.35
PB
  
2Gabriel Heen
15.65
Huddinge AIS
15.65
  
3Johan Berggren
15.64
Eslövs AI
15.64
  
4Alexander Persson
15.16
Huddinge AIS
15.16
PB
  
5Alexander LarssonUpsala IF
14.43
  
6Gustav Liberg
14.26
Ullevi FK
14.26
PB
  
7Tim Söderqvist
14.06
Dals Södra FFI
14.06
  
8Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Råby-Rekarne
13.20
Råby-Rekarne FIF
13.20
PB
  
9Timothy Gottlieb
11.59
Hässelby SK
11.59
PB
  
10Markus Saarela
Markus Saarela 94, Trollhättan FIK
11.36
Trollhättan FIK
11.36
  
11Marcus JohanssonTanums IF
11.34
  
12Karl PerssonIFK Lund
10.52
  
13Andreas Gustavsson
10.34
Dals Södra FFI
10.34
PB
  
P19 Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Alexander LarssonUpsala IF
18.25
  
2Tim Söderqvist
14.94
Dals Södra FFI
14.94
PB
  
3Tim Wunger
14.77
Falu IK
14.77
PB
  
4Alexander Persson
13.57
Huddinge AIS
13.57
PB
  
P17 60 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Emil von BarthUllevi FK
7.07
  
2Gustav Kjell
7.16
Turebergs FK
7.16
PB
  
3Herman Olvik
7.23
Ullevi FK
7.23
PB
  
4Daniel Rosberg
7.26
Hammarby IF
7.26
PB
  
5Anton SigurdssonMalmö AI
7.28
  
6Erik MartinssonGefle IF
7.44
  
Semi 1
24 feb
24 feb
1Erik MartinssonGefle IF
7.18
PB
  
2Gustav Kjell
7.26
Turebergs FK
7.26
PB
  
3Radyar MohammadUllevi FK
7.39
  
4Florian PlatheIK Orient
7.46
  
5Melker KarlssonUllevi FK
7.61
  
Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
DNS
  
Semi 2
24 feb
24 feb
1Emil von BarthUllevi FK
7.09
  
2Herman Olvik
7.27
Ullevi FK
7.27
  
3Daniel Rosberg
7.29
Hammarby IF
7.29
=PB
  
4Anton SigurdssonMalmö AI
7.32
  
5Alexander LindholmUpsala IF
7.41
PB
  
6Erik Lidén
7.44
IFK Lidingö
7.44
PB
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Emil von BarthUllevi FK
7.20
  
2Radyar MohammadUllevi FK
7.41
  
3Alexander LindholmUpsala IF
7.48
PB
  
4Richard PetterssonAlingsås IF
7.62
PB
  
Erik Hermelin
DNS
IFK Lidingö
DNS
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Herman Olvik
7.25
Ullevi FK
7.25
PB
  
2Erik MartinssonGefle IF
7.28
PB
  
3Erik Lidén
7.48
IFK Lidingö
7.48
PB
  
4Samuel IngvarssonFalu IK
7.53
  
Akram AdindaUpsala IF
DQ
  
Heat 3
24 feb
24 feb
1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
7.15
  
2Daniel Rosberg
7.29
Hammarby IF
7.29
PB
  
3Viktor BjörklundUpsala IF
7.52
  
4Tobias JonssonIK Orient
7.54
  
5Artur EngströmUllevi FK
7.58
  
6Joakim BäckmanVarbergs GIF
7.95
PB
  
Heat 4
24 feb
24 feb
1Gustav Kjell
7.32
Turebergs FK
7.32
PB
  
2Anton SigurdssonMalmö AI
7.34
  
3Florian PlatheIK Orient
7.45
  
4Melker KarlssonUllevi FK
7.50
=PB
  
5Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
7.53
KFUM Örebro
7.53
  
6Joar HusmarkFalu IK
7.64
  
P17 400 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Isak Andersson
51.02
Upsala IF
51.02
  
2Andreas Movin
51.13
IFK Lidingö
51.13
  
Alexander LundskogUllevi FK
DNS
  
Erik Hermelin
DNS
IFK Lidingö
DNS
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Erik Hermelin
51.56
IFK Lidingö
51.56
PB
  
2Oscar Carlsson
53.19
Ullevi FK
53.19
PB
  
Erik MartinssonGefle IF
DQ
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Alexander LundskogUllevi FK
51.57
SB
  
2Kalle Berglund
51.64
UF Contact
51.64
PB
  
3Noah Elliott
53.10
Ullevi FK
53.10
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Isak Andersson
51.00
Upsala IF
51.00
PB
  
2Andreas Movin
51.12
IFK Lidingö
51.12
PB
  
3Melker KarlssonUllevi FK
54.23
  
P17 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Vidar Johansson
3:59.51
Sävedalens AIK
3:59.51
PB
  
2Gustaf Stensjö
3:59.81
Sävedalens AIK
3:59.81
SB
  
3Andreas Jansson
4:06.10
Hässelby SK
4:06.10
PB
  
4Johan Lindgren
4:06.70
Mölndals AIK
4:06.70
PB
  
5Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
4:09.24
Sävedalens AIK
4:09.24
PB
  
6Anton Persson
4:12.06
Hässelby SK
4:12.06
PB
  
7Archibald Casteel
4:14.06
Hellas FK
4:14.06
  
8Mahad Abdullahi
4:19.28
Fredrikshofs FIF
4:19.28
PB
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Gustaf Stensjö
4:16.19
Sävedalens AIK
4:16.19
SB
  
2Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
4:16.22
Sävedalens AIK
4:16.22
PB
  
3Archibald Casteel
4:16.53
Hellas FK
4:16.53
  
4Mahad Abdullahi
4:20.46
Fredrikshofs FIF
4:20.46
PB
  
5Abdi Yusuf
Abdi Yusuf 96, Hammarby
4:20.70
Hammarby IF
4:20.70
PB
  
6Christopher Koos
4:24.79
Malmö AI
4:24.79
SB
  
7Martin Axelsson
Martin Axelsson 96, Trollhättan FIK
4:33.52
Trollhättan FIK
4:33.52
SB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Andreas Jansson
4:12.67
Hässelby SK
4:12.67
SB
  
2Vidar Johansson
4:15.10
Sävedalens AIK
4:15.10
PB
  
3Johan Lindgren
4:15.40
Mölndals AIK
4:15.40
SB
  
4Anton Persson
4:20.45
Hässelby SK
4:20.45
PB
  
5Mohammed Loukili
4:27.79
IFK Lidingö
4:27.79
SB
  
6Filip Artursson
4:31.29
Hässelby SK
4:31.29
PB
  
7Oscar Carlsson
4:33.60
Ullevi FK
4:33.60
  
P17 60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Charles MitalaMalmö AI
8.09
  
2Alexander LundskogUllevi FK
8.19
=PB
  
3Mathieu Nilsson
8.34
IF Göta Karlstad
8.34
PB
  
4Adam Nygårds JacobssonFalu IK
8.45
PB
  
5Isak AnderssonUpsala IF
8.45
PB
  
6Viktor BjörklundUpsala IF
9.26
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Charles MitalaMalmö AI
8.13
  
2Adam Nygårds JacobssonFalu IK
8.49
PB
  
3Viktor BjörklundUpsala IF
8.66
PB
  
4Per Johansson
Per Johansson 96, Sävedalen
8.72
Sävedalens AIK
8.72
PB
  
5Richard PetterssonAlingsås IF
9.09
SB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Alexander LundskogUllevi FK
8.27
SB
  
2Mathieu Nilsson
8.49
IF Göta Karlstad
8.49
=PB
  
3Isak AnderssonUpsala IF
8.60
PB
  
4Nicklas Karlsson
8.92
Finspångs AIK
8.92
  
P17 Höjd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Fabian DelrydTäby IS
1.99
SB
  
2Mathieu Nilsson
1.99
IF Göta Karlstad
1.99
PB
  
3Henrik Thoms
1.93
Hanvikens SK
1.93
=PB
  
4Herman Olvik
1.90
Ullevi FK
1.90
PB
  
5Linus Falck
Linus Falck 96, Hökensås
1.83
Hökensås UR
1.83
  
6Christoffer EkbergIFK Lidingö
1.79
=PB
  
P17 Stav     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Carl IvarssonIK Lerum FI
4.47
PB
  
2Hannes Burman
Hannes Burman 96, Skellefteå
4.42
Skellefteå AIK
4.42
PB
  
3Isak Hampel Klang
4.31
Hässelby SK
4.31
  
4Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
4.17
Hässelby SK
4.17
PB
  
5Jonathan Nordh
4.17
Örgryte IS
4.17
  
6Hannes GidlöfGefle IF
4.17
PB
  
7Alfred Delefors-HedbergGoIF Tjalve
3.67
PB
  
Jonatan EdsingerIK Lerum FI
NH
  
Gustav Burman
Gustav Burman 96, Skellefteå
NH
Skellefteå AIK
NH
  
P17 Längd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
6.80
SB
  
2Mathieu Nilsson
6.67
IF Göta Karlstad
6.67
PB
  
3Artur EngströmUllevi FK
6.42
  
4Marcus RostmarkIFK Märsta
6.30
  
5Joar HusmarkFalu IK
6.27
  
6Adam Nygårds JacobssonFalu IK
6.24
  
7Jesper Frykholm
6.08
Glanshammars IF
6.08
PB
  
8Samuel IngvarssonFalu IK
6.04
PB
  
9Herman Olvik
5.87
Ullevi FK
5.87
PB
  
10Erik Hermelin
5.84
IFK Lidingö
5.84
  
11Manne Persson
5.78
Hammarby IF
5.78
PB
  
12Tobias JonssonIK Orient
5.68
SB
  
13Joakim BäckmanVarbergs GIF
5.10
SB
  
P17 Tresteg     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Erik MartinssonGefle IF
14.22
PB
  
2Mathieu Nilsson
14.06
IF Göta Karlstad
14.06
PB
  
3Jonathan Persgården
13.36
Kongahälla AIK
13.36
PB
  
4Manne Persson
12.64
Hammarby IF
12.64
PB
  
5Jesper Frykholm
12.49
Glanshammars IF
12.49
PB
  
6Per Johansson
Per Johansson 96, Sävedalen
11.45
Sävedalens AIK
11.45
PB
  
Gustav NorénUpsala IF
NM
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
16.42
Hässelby SK
16.42
PB
  
2Anton Johansson
Anton Johansson 96, KFUM Örebro
15.41
KFUM Örebro
15.41
PB
  
3Eric Hacksell
14.69
Hässelby SK
14.69
PB
  
4Kamil Kaminski
Kamil Kaminski 96, Linköpings GIF
14.65
Linköpings GIF
14.65
  
5William Ullberg
13.87
Riviera FI
13.87
PB
  
6Emil Berggren
Emil Berggren 96, Eslövs AI
13.40
Eslövs AI
13.40
PB
  
7Fredrik Gerdsdorff
13.39
Sundsvalls FI
13.39
SB
  
8Florian Plathe
13.14
IK Orient
13.14
  
9Tobias HagströmIstrums SK
13.13
  
10Nicklas Karlsson
12.91
Finspångs AIK
12.91
  
11Viktor BjörklundUpsala IF
12.63
  
12Gustav Norén
11.63
Upsala IF
11.63
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Chris Arnoldsson
22.11
Turebergs FK
22.11
PB
  
2Anton Andersson
18.43
Umedalens IF
18.43
PB
  
3Fredrik Gerdsdorff
18.27
Sundsvalls FI
18.27
PB
  
4Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
16.15
Hässelby SK
16.15
PB
  
Kvinnor
K22 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Freja Jernstig
7.53
IF Göta Karlstad
7.53
  
2Pernilla NilssonMalmö AI
7.55
  
3Hanna Adriansson
7.67
IFK Lidingö
7.67
SB
  
4Sara SvenssonÅhus FIK
7.76
  
5Madeleine ErikssonIFK Lidingö
7.78
  
6Matilda HellqvistIK Orient
7.78
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
7.57
  
2Matilda HellqvistIK Orient
7.71
  
3Sara SvenssonÅhus FIK
7.79
  
4Angelica KarlssonTanums IF
7.89
  
5Maria Ollinen
Maria Ollinen 92, Glanshammar
7.93
Glanshammars IF
7.93
  
6Maj Johansson
7.93
Turebergs FK
7.93
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Freja Jernstig
7.61
IF Göta Karlstad
7.61
  
2Hanna Adriansson
7.75
IFK Lidingö
7.75
  
3Madeleine ErikssonIFK Lidingö
7.79
  
4Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.80
  
5Elina PalmquistUllevi FK
7.80
=SB
  
6Lynette Morgan
7.91
Hammarby IF
7.91
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
7.55
  
2Maria Ollinen
Maria Ollinen 92, Glanshammar
7.81
Glanshammars IF
7.81
  
3Lynette Morgan
7.85
Hammarby IF
7.85
PB
  
4Jessica Östlund
7.95
Hässelby SK
7.95
  
5Evelin HindrikesIFK Växjö
8.00
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Freja Jernstig
7.60
IF Göta Karlstad
7.60
  
2Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.79
  
3Angelica KarlssonTanums IF
7.79
SB
  
4Maj Johansson
7.85
Turebergs FK
7.85
PB
  
5Nathalie Nagy
7.86
Mölndals AIK
7.86
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Matilda HellqvistIK Orient
7.75
  
2Sara SvenssonÅhus FIK
7.76
  
3Stephanie OlssonMalmö AI
7.88
  
4Marine AlfredssonRånäs 4H
8.00
  
5Elin Johansson
Elin Johansson 93, Mariestads AIF
8.42
Mariestads AIF
8.42
PB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Hanna Adriansson
7.72
IFK Lidingö
7.72
  
2Madeleine ErikssonIFK Lidingö
7.76
  
3Elina PalmquistUllevi FK
7.80
SB
  
4Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
7.92
KFUM Örebro
7.92
  
5Hanna MattissonUllevi FK
8.11
  
6Sofie TholanderHellas FK
8.55
PB
  
K22 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Elin Moraiti
54.98
Falu IK
54.98
PB
  
2Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
55.83
Hässelby SK
55.83
PB
  
3Lynette Morgan
56.62
Hammarby IF
56.62
  
4Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
58.38
GoIF Tjalve
58.38
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Elin Moraiti
55.49
Falu IK
55.49
  
2Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
58.09
KFUM Örebro
58.09
PB
  
3Malin Trollsås
58.33
Danderyds SK
58.33
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Lynette Morgan
57.87
Hammarby IF
57.87
  
2Jessica BloodworthTranås AIF
58.15
  
3Julia Karlsson
1:00.85
Hammarby IF
1:00.85
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
57.42
Hässelby SK
57.42
PB
  
2Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
57.83
GoIF Tjalve
57.83
  
3Estelle Montler
Estelle Montler 91, Göteborgs KIK
59.95
Göteborgs KIK
59.95
=PB
  
4Felicia Hedström
1:00.65
Ullevi FK
1:00.65
  
K22 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Ida Holm
4:34.01
Täby IS
4:34.01
PB
  
2Emilia Ohlin
Emilia Ohlin 93, Trollhättans IF
4:37.23
Trollhättans IF
4:37.23
  
3Anna Silvander
4:39.80
Danderyds SK
4:39.80
PB
  
4Julia Forsmark
4:50.02
Falu IK
4:50.02
SB
  
5Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
4:59.69
Sävedalens AIK
4:59.69
SB
  
K22 60 m häck     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Maja Rogemyr
8.48
IF Göta Karlstad
8.48
  
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.57
KFUM Örebro
8.57
  
3Madeleine ErikssonIFK Lidingö
8.78
PB
  
4Therese Lindhe
8.95
Hässelby SK
8.95
=PB
  
Sara SvenssonÅhus FIK
DNF
  
Ida Hansen
DNS
KFUM Arvika
DNS
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Maja Rogemyr
8.49
IF Göta Karlstad
8.49
  
2Madeleine ErikssonIFK Lidingö
8.81
PB
  
3Ida Hansen
9.09
KFUM Arvika
9.09
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.81
KFUM Örebro
8.81
  
2Therese Lindhe
9.06
Hässelby SK
9.06
  
3Sara SvenssonÅhus FIK
9.09
  
Julia WigrenGefle IF
DQ
  
K22 Höjd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Caroline GyllenbernTurebergs FK
1.77
  
2Caroline AnderssonGefle IF
1.77
  
4Louise Persson
1.67
IFK Växjö
1.67
PB
  
4Sandra LiljegrenÅhus FIK
1.67
  
6Felicia Berglind
1.63
Spårvägens FK
1.63
  
7Erika Chytraeus
1.63
Huddinge AIS
1.63
  
K22 Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Sara Eriksson
3.66
Ullevi FK
3.66
  
2Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
3.55
  
3Anna Juggas ÖbergHellas FK
3.55
PB
  
4Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
3.49
SB
  
5Emmy Bärjegård
3.09
Kvarnsvedens GoIF
3.09
  
K22 Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Matilda HellqvistIK Orient
6.11
PB
  
2Lisa Linnell
5.93
IFK Växjö
5.93
  
3Ida Hansen
5.78
KFUM Arvika
5.78
PB
  
4Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
5.68
KFUM Örebro
5.68
PB
  
5Jasmin Sabir
5.48
Hammarby IF
5.48
  
6Lisa Sernbrandt
5.44
Huddinge AIS
5.44
PB
  
7Emma Ehrlin
5.35
Ärla IF
5.35
SB
  
8Amanda FredlundUllevi FK
5.27
  
9Julia WigrenGefle IF
5.23
SB
  
10Therese Lindhe
5.21
Hässelby SK
5.21
SB
  
11Emma Ericsson
Emma Ericsson 93, Söderhamn
4.62
Söderhamns IF
4.62
PB
  
Frida McCabeIFK Lund
NM
  
K22 Tresteg     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Jasmin Sabir
12.52
Hammarby IF
12.52
  
2Madeleine NilssonGefle IF
12.38
  
3Emma Ehrlin
11.88
Ärla IF
11.88
  
4Frida McCabeIFK Lund
11.58
PB
  
5Vendela von CorswantÖrgryte IS
11.02
  
6Sofie Hallman
10.60
Ullevi FK
10.60
  
7Sofie TholanderHellas FK
9.75
PB
  
K22 Kula     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Jennie Söderholm
14.11
Västerås FK
14.11
PB
  
2Johanna Larsson
13.57
Filipstads IF
13.57
  
3Heidi Schmidt
13.30
Täby IS
13.30
  
4Lisa Linnell
11.95
IFK Växjö
11.95
  
5Frida EngströmUpsala IF
10.43
PB
  
6Isabelle KarlssonIK Orient
8.75
PB
  
K22 Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Eleni Larsson
19.52
Huddinge AIS
19.52
SB
  
2Camilla Norr-Ericson
16.20
GoIF Tjalve
16.20
PB
  
3Maria Söderqvist
15.89
Öresund FK
15.89
SB
  
4Kristina Andersson
14.52
Råby-Rekarne FIF
14.52
  
5Frida EngströmUpsala IF
13.19
PB
  
6Stephanie EricsonUllevi FK
13.00
  
7Isabelle KarlssonIK Orient
7.53
SB
  
F19 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.54
Hässleholms AIS
7.54
PB
  
2Karolina NikamoUpsala IF
7.70
  
3Josefin PalmGefle IF
7.74
  
4Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
7.75
IK Norrköping FI
7.75
PB
  
5Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå
7.83
Skellefteå AIK
7.83
  
6Fanny LindströmMalmö AI
7.89
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Karolina NikamoUpsala IF
7.69
PB
  
2Josefin PalmGefle IF
7.73
=PB
  
3Fanny LindströmMalmö AI
7.80
  
4Sandra TörnrosGefle IF
7.86
  
5Farydah Inoussa
7.91
Hässelby SK
7.91
  
6Elina Gunnarsson
8.06
Hovslätts IK
8.06
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.67
Hässleholms AIS
7.67
  
2Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
7.76
IK Norrköping FI
7.76
=PB
  
3Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå
7.81
Skellefteå AIK
7.81
PB
  
4Rebecca Larsson
7.86
Hässelby SK
7.86
  
5Emmy Ahlqvist
8.00
Malmö AI
8.00
  
6Julia Hässel
8.04
Turebergs FK
8.04
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.78
Hässleholms AIS
7.78
  
2Farydah Inoussa
7.89
Hässelby SK
7.89
  
3Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå
7.94
Skellefteå AIK
7.94
SB
  
4Erika Löke
8.25
Falu IK
8.25
  
5Malin Roth
Malin Roth 95, Kongahälla
8.29
Kongahälla AIK
8.29
  
6Alina LindqvistVäsby IK
9.06
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
7.78
IK Norrköping FI
7.78
  
2Rebecca Larsson
7.84
Hässelby SK
7.84
PB
  
3Sandra TörnrosGefle IF
7.85
  
4Alice AndreassonUpsala IF
8.05
PB
  
5Malin Skogström
8.14
Hässelby SK
8.14
PB
  
6Frida Johansson
8.16
IF Göta Karlstad
8.16
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Karolina NikamoUpsala IF
7.73
  
2Josefin PalmGefle IF
7.80
SB
  
3Julia Hässel
7.93
Turebergs FK
7.93
=SB
  
4Elin Lindell
8.02
Hammarby IF
8.02
SB
  
5Hanna ArvidssonIstrums SK
8.05
PB
  
6Sofia Gustafsson
8.31
IF Göta Karlstad
8.31
PB
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Fanny LindströmMalmö AI
7.81
  
2Emmy Ahlqvist
7.88
Malmö AI
7.88
  
3Elina Gunnarsson
7.95
Hovslätts IK
7.95
=PB
  
4Michelle Tyborn
8.17
Alingsås IF
8.17
  
5Eva-Marie Vikström
8.21
Haparanda SKT
8.21
PB
  
6Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
8.34
Haparanda SKT
8.34
  
F19 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Klara Helander
56.69
Upsala IF
56.69
PB
  
2Elin Tornhed
56.85
IFK Växjö
56.85
  
3Stina M JanssonGefle IF
57.88
PB
  
4Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
58.56
Trollhättan FIK
58.56
SB
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Klara Helander
58.10
Upsala IF
58.10
PB
  
2Stina M JanssonGefle IF
58.37
PB
  
3Hanna HermanssonKils AIK
1:00.00
  
4Elin Eriksson
1:00.29
Falu IK
1:00.29
SB
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Elin Tornhed
58.57
IFK Växjö
58.57
  
2Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
58.94
Trollhättan FIK
58.94
SB
  
3Josephine Risberg ThoorIFK Lund
1:00.40
  
4Elsa Skagersten
1:02.94
Varbergs GIF
1:02.94
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Elin Tornhed
59.60
IFK Växjö
59.60
  
2Josephine Risberg ThoorIFK Lund
1:00.04
PB
  
3Rakel Rosshagen
1:00.56
Täby IS
1:00.56
SB
  
4Isabella Rosenquist
1:02.33
IF Göta Karlstad
1:02.33
PB
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Hanna HermanssonKils AIK
59.85
  
2Linnea Ivarsson
1:00.41
IK Lerum FI
1:00.41
PB
  
3Isabell Norstedt
1:00.88
IFK Helsingborg
1:00.88
  
Jennifer Vidovic
Jennifer Vidovic 95, Staffanstorp
DNF
Staffanstorps AI
DNF
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Klara Helander
59.27
Upsala IF
59.27
PB
  
2Elsa Skagersten
59.85
Varbergs GIF
59.85
PB
  
3Elin Eriksson
1:00.38
Falu IK
1:00.38
SB
  
4Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
1:01.81
Hammarby IF
1:01.81
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
59.60
Trollhättan FIK
59.60
SB
  
2Stina M JanssonGefle IF
59.70
PB
  
3Evelina LandstedtFalu IK
1:01.28
PB
  
4Eveliina Hiltunen
1:02.86
Ullevi FK
1:02.86
  
F19 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
4:28.34
Hässelby SK
4:28.34
PB
  
2Tova Eurén Magnusson
4:29.64
Göteborgs KIK
4:29.64
PB
  
3Josefine MalmborgHabo FIF-04
4:43.10
PB
  
4Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
4:48.37
Glanshammars IF
4:48.37
PB
  
5Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
4:48.78
Östersunds GIF
4:48.78
PB
  
6Ellen Narfgren
4:53.38
Hammarby IF
4:53.38
PB
  
7Emma Fogelkvist
4:58.32
Spårvägens FK
4:58.32
SB
  
8Alice KristiansenTanums IF
4:58.67
PB
  
9Emelie Svensson
5:11.51
IFK Mora
5:11.51
  
F19 60 m häck     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
8.51
Hässleholms AIS
8.51
PB
  
2Sofia MossbergFalu IK
8.60
PB
  
3Sofia Johnsson
8.77
Hässelby SK
8.77
  
4Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
8.81
  
Farydah Inoussa
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Malin Skogström
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 1
24 feb
24 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
8.83
Hässleholms AIS
8.83
  
2Malin Skogström
8.89
Hässelby SK
8.89
PB
  
3Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
8.90
  
4Rakel RosshagenTäby IS
9.19
PB
  
5Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
9.29
Haparanda SKT
9.29
  
Heat 2
24 feb
24 feb
1Farydah Inoussa
8.81
Hässelby SK
8.81
  
2Sofia Johnsson
8.89
Hässelby SK
8.89
  
3Fanny LindströmMalmö AI
9.19
  
4Alice AndreassonUpsala IF
9.32
  
5Josefine SandeliusHammarby IF
9.34
  
Heat 3
24 feb
24 feb
1Sofia MossbergFalu IK
8.77
  
2Frida Johansson
8.99
IF Göta Karlstad
8.99
  
3Isabelle PauksensRånäs 4H
9.16
PB
  
4Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
9.34
Trollhättan FIK
9.34
  
5Eva-Marie Vikström
9.65
Haparanda SKT
9.65
PB
  
6Sarah Larsson
9.84
IF Göta Karlstad
9.84
  
F19 Höjd     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Lisa EngmanKils AIK
1.80
  
2Evelina ErlandssonNyköpings BIS
1.74
  
3Louise Österberg
1.71
Söderhamns IF
1.71
PB
  
4Malin Skogström
1.71
Hässelby SK
1.71
  
5Linda Skantze
1.63
IFK Lidingö
1.63
=PB
  
6Sara Skogman
1.63
Örgryte IS
1.63
  
7Isabelle PauksensRånäs 4H
1.57
  
7Felicia EngmanUpsala IF
1.57
PB
  
9Marie Fransson
Marie Fransson 95, Falköpings AIK
1.57
Falköpings AIK
1.57
  
9Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
1.57
  
11Eva-Marie Vikström
1.57
Haparanda SKT
1.57
SB
  
Alina LindqvistVäsby IK
NH
  
F19 Stav     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Alissa Söderberg
4.13
Spårvägens FK
4.13
PB
  
8 SWE F19 AT
2Terese Dimblad-GonzalezMalmö AI
3.66
  
3Denise ErikssonGefle IF
3.61
PB
  
4Moa Bylund
Moa Bylund 94, Huddinge
3.27
Huddinge AIS
3.27
PB
  
5Nellie Becke
2.97
Malmö AI
2.97
  
5Malin Gillman
Malin Gillman 94, Stocksäter
2.97
Stocksäters IF
2.97
  
7Madeleine Rossi
2.97
Hammarby IF
2.97
PB
  
Alexandra BarteeGefle IF
NH
  
F19 Längd     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
6.15
Hässleholms AIS
6.15
PB
  
2Sandra TörnrosGefle IF
5.73
  
3Jonna Kowalski
Jonna Kowalski 94, GoIF Tjalve
5.72
GoIF Tjalve
5.72
PB
  
4Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
5.72
PB
  
5Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
5.68
IK Norrköping FI
5.68
PB
  
6Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
5.56
Spårvägens FK
5.56
PB
  
7Farydah Inoussa
5.51
Hässelby SK
5.51
SB
  
8Sara Skogman
5.49
Örgryte IS
5.49
PB
  
9Eva-Marie Vikström
5.44
Haparanda SKT
5.44
PB
  
10Sofia Johnsson
5.38
Hässelby SK
5.38
PB
  
11Alina LindqvistVäsby IK
5.34
SB
  
12Fanny AnonsenGefle IF
5.31
  
13Elina Gunnarsson
5.29
Hovslätts IK
5.29
PB
  
14Ellinor Bill
5.28
Hammarby IF
5.28
  
15Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.28
Göteborgs KIK
5.28
SB
  
16Olivia AxellIK Lerum FI
5.23
PB
  
17Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
5.23
Trollhättan FIK
5.23
  
18Lisa SandströmIFK Sunne
4.98
PB
  
19Elin Axberg
Elin Axberg 95, Kongahälla
4.80
Kongahälla AIK
4.80
PB
  
20Sarah Larsson
4.65
IF Göta Karlstad
4.65
SB
  
21Amanda Fransson
4.60
Kongahälla AIK
4.60
PB
  
F19 Tresteg     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.43
  
2Fanny Anonsen
12.14
Gefle IF
12.14
SB
  
3Sara Skogman
11.81
Örgryte IS
11.81
  
4Sandra TörnrosGefle IF
11.67
PB
  
5Eva-Marie Vikström
11.41
Haparanda SKT
11.41
PB
  
6Ellinor Bill
11.23
Hammarby IF
11.23
  
7Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
11.19
Göteborgs KIK
11.19
SB
  
8Johanna KonséleusUllevi FK
10.66
PB
  
9Sarah Larsson
10.22
IF Göta Karlstad
10.22
  
F19 Kula     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Fanny Roos
14.56
Ljungby FIK
14.56
  
2Lina Bengtson
13.39
Öresund FK
13.39
  
3Lisa Carlsson
13.24
Falu IK
13.24
PB
  
4Emma Ljungberg
12.68
Nyköpings BIS
12.68
PB
  
5Erica Lantz
12.35
IFK Växjö
12.35
PB
  
6Maria Nilsson
11.91
IK Orient
11.91
PB
  
7Fanny Öhrn Selahn
11.32
Sundbybergs IK
11.32
  
8Linnéa JönssonUpsala IF
10.92
PB
  
9Emma Sjöberg
8.86
Istrums SK
8.86
PB
  
F19 Vikt     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Alessandra WallUllevi FK
17.86
PB
  
6 SWE F19 AT
2Marinda Petersson
16.37
Hässleholms AIS
16.37
  
3Linnéa JönssonUpsala IF
15.86
  
4Fanny Roos
14.72
Ljungby FIK
14.72
PB
  
5Emma Ljungberg
13.71
Nyköpings BIS
13.71
PB
  
6Maria Nilsson
12.18
IK Orient
12.18
  
7Clara Westin
11.71
IFK Lidingö
11.71
PB
  
8Fanny Öhrn Selahn
11.41
Sundbybergs IK
11.41
PB
  
F17 60 m     
Inne 23 feb

Final A

Final
Inne 23 feb
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.60
PB
  
2Tove Ågren
7.73
Falu IK
7.73
PB
  
3Adriana Janic
7.84
Malmö AI
7.84
  
4Emma GällstedtGefle IF
7.87
  
5Lisa Brorsson
Lisa Brorsson 96, Falköpings FIK
7.79
Falköpings FIK
7.79
PB
  
6Yasmin Jelassi
8.02
Hammarby IF
8.02
  
Semi 1
23 feb
23 feb
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.70
  
2Emma GällstedtGefle IF
7.91
  
3Yasmin Jelassi
7.98
Hammarby IF
7.98
PB
  
4Amanda ÖbergIK Ymer
8.01
  
5Thilda SärnevångIF Udd
8.08
  
6Amanda Jansson
8.10
Örbyhus IF
8.10
  
Semi 2
23 feb
23 feb
1Adriana Janic
7.73
Malmö AI
7.73
  
2Tove Ågren
7.74
Falu IK
7.74
=PB
  
3Lisa Brorsson
Lisa Brorsson 96, Falköpings FIK
7.93
Falköpings FIK
7.93
SB
  
4Linnea SandellMalmö AI
8.03
  
5Linnéa Hård
8.08
Karlskoga FI
8.08
  
6Klara ZetterbergUpsala IF
8.11
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Emilia KjellbergIFK Sunne
7.65
  
2Linnea SandellMalmö AI
8.00
SB
  
3Izabelle KjellbergIF Göta Karlstad
8.17
  
4Stina GustafssonÄrla IF
8.18
  
5Klara Volmerdal
8.44
Hovslätts IK
8.44
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Adriana Janic
7.77
Malmö AI
7.77
  
2Thilda SärnevångIF Udd
8.04
  
3Klara ZetterbergUpsala IF
8.12
  
4Sanna OscarssonIK Ymer
8.20
  
5Linn HenrikssonFIF Gnistan
8.25
PB
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Tove Ågren
7.76
Falu IK
7.76
  
2Amanda ÖbergIK Ymer
7.93
PB
  
3Amanda Jansson
8.13
Örbyhus IF
8.13
  
4Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
8.25
GoIF Tjalve
8.25
SB
  
5Johanna Norén
8.41
IF Göta Karlstad
8.41
  
Heat 4
23 feb
23 feb
1Emma GällstedtGefle IF
7.83
  
2Lisa Brorsson
Lisa Brorsson 96, Falköpings FIK
7.95
Falköpings FIK
7.95
SB
  
3Yasmin Jelassi
8.01
Hammarby IF
8.01
SB
  
4Linnéa Hård
8.07
Karlskoga FI
8.07
  
5Sara JacobssonMalmö AI
8.16
  
F17 400 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Madeleine Björlin-Delmar
57.76
IFK Göteborg
57.76
SB
  
2Frida Grindheim
57.81
IFK Helsingborg
57.81
PB
  
3Sofia Andersson
1:00.48
IFK Växjö
1:00.48
  
Mikaela JohannessonFalu IK
DNS
  
Heat 1
23 feb
23 feb
1Madeleine Björlin-Delmar
59.81
IFK Göteborg
59.81
SB
  
2Elvira Erixon
1:01.51
Mölndals AIK
1:01.51
  
3Gabrielle Wehlander
Gabrielle Wehlander 96, Göteborgs KIK
1:02.85
Göteborgs KIK
1:02.85
  
Heat 2
23 feb
23 feb
1Sofia Andersson
59.92
IFK Växjö
59.92
SB
  
2Mikaela JohannessonFalu IK
1:00.09
PB
  
3Klara Volmerdal
1:05.48
Hovslätts IK
1:05.48
  
Heat 3
23 feb
23 feb
1Frida Grindheim
59.50
IFK Helsingborg
59.50
PB
  
2Moa Fanqvist
1:00.71
Sundsvalls FI
1:00.71
  
3Felicia Ascard
1:03.96
IFK Lund
1:03.96
PB
  
F17 1500 m     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Linn Söderholm
4:35.34
Sävedalens AIK
4:35.34
PB
  
2Isabelle Brauer
4:38.16
Hässelby SK
4:38.16
  
3Carolina Johnson
Carolina Johnson 96, Linköpings GIF
4:51.55
Linköpings GIF
4:51.55
PB
  
4Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
4:52.20
Västerås FK
4:52.20
SB
  
5Maja Hultin
4:54.30
IK Orient
4:54.30
PB
  
6Johanna Andersson
4:58.95
Mölndals AIK
4:58.95
PB
  
7Anna Dahlsjö
5:00.47
Mölndals AIK
5:00.47
PB
  
8Julia Ivehammar
Julia Ivehammar 96, Linköpings GIF
5:03.40
Linköpings GIF
5:03.40
  
9Nicole Sörensen
5:07.28
Falu IK
5:07.28
PB
  
10Emelie Ring
5:22.30
IK Akele
5:22.30
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 24 feb

Final A

Final
Inne 24 feb
1Adriana Janic
8.56
Malmö AI
8.56
PB
  
2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
8.60