11.9
16.9
16.9
16.9
7.9
15.9
12.9
12.9
15.9
15.9
15.9
14.9
12.9
12.9
15.9
13.9
12.9
5.9
4.9
14.9
13.9
13.9
12.9
12.9
10.9
9.9
13.9
10.9
12.9
12.9
10.9
12.9
9.9
8.9
11‐12.9
12.9
5.9
3.9
11.9
12.9
11.9
11.9
8.9
11.9
9.9
2.9
11.9
11.9
8.9
8.9
8.9
8.9
11.9
11‐12.9
8.9
11.9
30.8
11‐12.9
12.9
13.9
11.9
19.6
21.8
8.9
11.9
4.9
7.9
9.9
9.9
8.9
4.9
7.9
10.9
11.9
10.9
8.9
5.9
11.9
11.9
11.7
20.6
4.9
8.9
8.9
28‐29.8
8.9
8.9
4‐5.9
4‐5.9
28.8
6.9
8.9
7.9
22.8
21.8
7.9
7.9
6.9
5.9
6.9
Arena: Stadium Arena Norrköping
Tävlande: 312 (164+148)   Starter: 478 (232+246)

Män
M 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.68
IFK Umeå
6.68
  
2Stefan Tärnhuvud
6.78
Sundsvalls FI
6.78
  
3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.78
SB
  
4Sulayman Bah
6.80
Ullevi FK
6.80
  
5David Sennung
6.89
Ullevi FK
6.89
  
6Austin HamiltonMalmö AI
6.96
  
7Oskar Åberg
7.01
Huddinge AIS
7.01
  
8Emmanuel Amoh
7.06
Malmö AI
7.06
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Stefan Tärnhuvud
6.84
Sundsvalls FI
6.84
  
2Oskar Åberg
6.93
Huddinge AIS
6.93
SB
  
3David Sennung
6.95
Ullevi FK
6.95
  
4Nasser Sebabi
6.98
IF Kville
6.98
  
5Hannes Kvist WirdmoIFK Växjö
7.11
  
6Jonathan Wulff
7.17
Hammarby IF
7.17
  
7Philip Green
7.26
Hammarby IF
7.26
  
8Erik Ekelund
Erik Ekelund 91, GoIF Tjalve
7.37
GoIF Tjalve
7.37
SB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
6.71
IFK Umeå
6.71
  
2Austin HamiltonMalmö AI
6.89
PB
  
3Jan Wocalewski
6.98
Huddinge AIS
6.98
PB
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
7.02
  
5Sunday Ojuri
7.05
Hammarby IF
7.05
SB
  
6Maximus FröjdUllevi FK
7.09
  
7Andrej Ekholm
7.25
Huddinge AIS
7.25
PB
  
8Mikael Gerlach
7.44
Sundsvalls FI
7.44
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Sulayman Bah
6.79
Ullevi FK
6.79
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.80
=SB
  
3Emmanuel Amoh
6.94
Malmö AI
6.94
PB
  
4Shahbaz SafdarIF Kville
6.96
=PB
  
5Fabian Revilla
7.00
Rånäs 4H
7.00
PB
  
6Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.04
Spårvägens FK
7.04
SB
  
7Tobias CarlssonUllevi FK
7.14
  
8Oscar Johansson
7.23
Hammarby IF
7.23
  
M 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Nil de Oliveira
21.14
Spårvägens FK
21.14
PB
  
8 SWE AT
2Benjamin Olsson
21.83
IFK Helsingborg
21.83
  
3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
22.04
SB
  
4Oskar Åberg
22.86
Huddinge AIS
22.86
  
Semi 1
17 feb
17 feb
1Nil de Oliveira
21.66
Spårvägens FK
21.66
  
2Carl Sjöstedt
22.32
IF Göta Karlstad
22.32
PB
  
3Fabian Revilla
22.37
Rånäs 4H
22.37
PB
  
4Alexander LundskogUllevi FK
23.15
  
Semi 2
17 feb
17 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
22.08
SB
  
2Hampus Forsberg
22.35
Öresund FK
22.35
  
3Sunday Ojuri
23.15
Hammarby IF
23.15
  
Jacob Ewertzh
DNS
Hammarby IF
DNS
  
Semi 3
17 feb
17 feb
1Benjamin Olsson
21.90
IFK Helsingborg
21.90
  
2Oskar Åberg
22.28
Huddinge AIS
22.28
  
3Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
22.53
Spårvägens FK
22.53
=SB
  
4Henrik Malmberg
22.80
Huddinge AIS
22.80
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Nil de Oliveira
22.09
Spårvägens FK
22.09
  
2Jonathan Wulff
22.78
Hammarby IF
22.78
PB
  
3Patrik Sjöö
22.82
Hässelby SK
22.82
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Sunday Ojuri
22.58
Hammarby IF
22.58
PB
  
2Jonathan Carbe
22.66
Örgryte IS
22.66
  
3Anton Nilsson
22.95
Huddinge AIS
22.95
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Hampus Forsberg
22.31
Öresund FK
22.31
SB
  
2Henrik Malmberg
22.54
Huddinge AIS
22.54
PB
  
3Alexander LundskogUllevi FK
22.59
PB
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Oskar Åberg
22.27
Huddinge AIS
22.27
SB
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
22.53
Spårvägens FK
22.53
SB
  
3Mikael Gerlach
23.62
Sundsvalls FI
23.62
PB
  
Heat 5
16 feb
16 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
22.17
SB
  
2Carl Sjöstedt
22.42
IF Göta Karlstad
22.42
PB
  
3Fabian Revilla
22.46
Rånäs 4H
22.46
PB
  
Heat 6
16 feb
16 feb
1Benjamin Olsson
22.26
IFK Helsingborg
22.26
  
2Jacob Ewertzh
22.49
Hammarby IF
22.49
PB
  
3Hamza Volume Kamara
22.65
GoIF Tjalve
22.65
PB
  
M 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
46.85
PB
  
2Felix Francois
47.41
Örgryte IS
47.41
PB
  
3Dennis Forsman
48.44
Ullevi FK
48.44
PB
  
4Johan Wissman
49.73
Hässelby SK
49.73
  
Semi 1
16 feb
16 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.02
  
2Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
48.95
Spårvägens FK
48.95
  
3Alexander NordkvistHuddinge AIS
49.53
  
4Erik MartinssonGefle IF
50.92
  
Semi 2
16 feb
16 feb
1Felix Francois
48.58
Örgryte IS
48.58
  
2Johan Wissman
48.80
Hässelby SK
48.80
SB
  
3Dennis Forsman
48.82
Ullevi FK
48.82
  
4Niclas ÅkerströmIFK Växjö
49.44
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Johan Wissman
49.58
Hässelby SK
49.58
SB
  
2Jonathan Carbe
49.71
Örgryte IS
49.71
  
3Elias Amado
50.01
Falu IK
50.01
=PB
  
4Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
52.82
Spårvägens FK
52.82
SB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
48.78
  
2Erik MartinssonGefle IF
49.28
PB
  
3Patrik Sjöö
49.96
Hässelby SK
49.96
  
4Alexander LesserUllevi FK
51.32
SB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Dennis Forsman
48.67
Ullevi FK
48.67
  
2Alexander NordkvistHuddinge AIS
48.75
PB
  
3Philip Green
50.25
Hammarby IF
50.25
SB
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Axel Bergrahm
Axel Bergrahm 92, Spårvägen
49.08
Spårvägens FK
49.08
  
2Niclas ÅkerströmIFK Växjö
49.38
  
3Erik Lindahl
49.93
Ullevi FK
49.93
PB
  
4Tomas OlssonKils AIK
51.06
PB
  
Heat 5
16 feb
16 feb
1Felix Francois
49.17
Örgryte IS
49.17
  
2Petter Olson
49.58
Hässelby SK
49.58
SB
  
3Tobias Åberg
49.88
Hälle IF
49.88
  
4Adam DanielssonUllevi FK
51.13
SB
  
M 800 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:50.25
F Stenungsunds FI
1:50.25
  
2Rickard Gunnarsson
1:51.30
Hässelby SK
1:51.30
PB
  
3Andreas Almgren
1:52.16
Turebergs FK
1:52.16
  
4Anton Asplund
1:53.52
Turebergs FK
1:53.52
  
5Johan Eriksson
1:54.46
Turebergs FK
1:54.46
PB
  
6Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:55.56
Spårvägens FK
1:55.56
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:55.45
Spårvägens FK
1:55.45
  
2Andreas Almgren
1:55.62
Turebergs FK
1:55.62
  
3Klas Persson
1:55.78
Turebergs FK
1:55.78
SB
  
4Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
1:57.31
Sävedalens AIK
1:57.31
PB
  
5Viktor Ekelund
1:59.02
Malmö AI
1:59.02
SB
  
6Arvid Berglund
2:00.64
Tranås AIF
2:00.64
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:52.56
F Stenungsunds FI
1:52.56
  
2Anton Asplund
1:53.31
Turebergs FK
1:53.31
SB
  
3Rickard Gunnarsson
1:53.84
Hässelby SK
1:53.84
  
4Johan Eriksson
1:55.43
Turebergs FK
1:55.43
PB
  
5Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
1:57.83
KFUM Örebro
1:57.83
PB
  
Simon Ståhl
DNF
Tranås AIF
DNF
  
M 1500 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Nacerddine Hallil
3:50.18
Hässelby SK
3:50.18
SB
  
2Johan Hydén
3:50.25
Hammarby IF
3:50.25
  
3Adil Bouafif
3:54.80
Hässelby SK
3:54.80
SB
  
4Viktor Hedlöf
4:01.98
Rånäs 4H
4:01.98
SB
  
5Albert Mollén
4:03.01
Sävedalens AIK
4:03.01
SB
  
6Fredrik Johansson
4:03.14
IFK Växjö
4:03.14
SB
  
7Daniel Gleimar
4:04.59
Turebergs FK
4:04.59
PB
  
8Albin Sjöblom
4:04.71
Turebergs FK
4:04.71
PB
  
9Johan Samuelsson
4:09.39
Falu IK
4:09.39
  
10Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
4:14.57
Hässelby SK
4:14.57
SB
  
M 3000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Nacerddine Hallil
7:57.36
Hässelby SK
7:57.36
SB
  
2Adil Bouafif
7:58.44
Hässelby SK
7:58.44
SB
  
3Olle Walleräng
8:07.50
Spårvägens FK
8:07.50
  
4Scott Fraser
8:10.15
Hälle IF
8:10.15
PB
  
5Lars Södergård
8:20.80
Vallentuna FK
8:20.80
PB
  
6Andreas Åhwall
8:22.03
Hässelby SK
8:22.03
PB
  
7Napoleon Solomon
8:26.06
Fredrikshofs FIF
8:26.06
PB
  
8Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:28.33
Spårvägens FK
8:28.33
SB
  
9Anders Grahl
8:32.77
Enhörna IF
8:32.77
PB
  
10Tobias Lundgren
8:32.86
Spårvägens FK
8:32.86
SB
  
11Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
8:39.86
Hässelby SK
8:39.86
SB
  
12Andreas Jansson
8:41.00
Hässelby SK
8:41.00
PB
  
Final B
16 feb
16 feb
1Gustaf Stensjö
8:32.95
Sävedalens AIK
8:32.95
PB
  
2Oliver Lämber
8:38.46
Hälle IF
8:38.46
PB
  
3Patrik Sällstedt
8:39.03
Enhörna IF
8:39.03
PB
  
4Linus Rosdal
Linus Rosdal 92, KFUM Örebro
8:42.16
KFUM Örebro
8:42.16
PB
  
5Carl Wistedt
8:42.57
Huddinge AIS
8:42.57
PB
  
6Josef Nordlund
8:46.60
IK Akele
8:46.60
PB
  
7Otto Kingstedt
8:47.52
Huddinge AIS
8:47.52
PB
  
8Henrik Jakobsson
8:55.40
Spårvägens FK
8:55.40
PB
  
9Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
9:01.01
PB
  
M 60 m häck     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Philip Nossmy
7.78
Malmö AI
7.78
=SB
  
2Filip Lööv
7.87
IF Göta Karlstad
7.87
PB
  
3Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
7.95
Råby-Rekarne FIF
7.95
PB
  
4Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.07
IFK Helsingborg
8.07
PB
  
5Dennis Acson
8.08
Hammarby IF
8.08
SB
  
6Anders LeifssonIK Orient
8.23
  
7Jonathan Eklund
8.53
Hammarby IF
8.53
  
Andreas AnderssonHässelby SK
DNF
  
M Höjd     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Erik Liberg
2.14
Ullevi FK
2.14
PB
  
2Mehdi Alkhatib
2.12
Hammarby IF
2.12
SB
  
3Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.12
  
4Jesper Borg
2.09
Ullevi FK
2.09
  
5Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.06
  
6Fredrik LöfgrenIFK Lund
2.06
PB
  
6Carl Rönnow
Carl Rönnow 90, Club Olympique
2.06
C Olympique
2.06
  
8Andreas CarlssonIK Ymer
2.02
  
9David KallebäckVarbergs GIF
2.02
  
10Kristian OlofssonIK Ymer
2.02
  
11Yuan-Zhong Wu
1.98
IFK Växjö
1.98
SB
  
12Adam Chiguer
1.92
Huddinge AIS
1.92
  
13Henrik Thoms
1.92
Hanvikens SK
1.92
SB
  
Fredrik KonradssonIFK Umeå
NH
  
M Stav     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Alhaji Jeng
5.55
Örgryte IS
5.55
  
2Melker Svärd JacobssonMalmö AI
5.45
=PB
  
3Arvid Lindahl
5.15
KA 2 IF
5.15
PB
  
4Carl Sténson
4.95
Hellas FK
4.95
  
5Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
4.87
KFUM Örebro
4.87
  
5Filip GyllenstenIF Kville
4.87
PB
  
7Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.87
KFUM Örebro
4.87
  
8Erik Thorstensson
4.87
Spårvägens FK
4.87
  
9Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.87
  
10Jonathan Eklund
4.75
Hammarby IF
4.75
PB
  
11Simon AssarssonIFK Växjö
4.75
  
12David Kappelin
4.63
Örgryte IS
4.63
PB
  
13Carl IvarssonIK Lerum FI
4.45
PB
  
M Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Michel Tornéus
8.15
Hammarby IF
8.15
PB
  
2Mattias Sunneborn
7.47
Spårvägens FK
7.47
  
3Fabian Rosenquist
7.41
GoIF Tjalve
7.41
PB
  
4Adam DenguirIFK Lund
7.41
PB
  
8 SWE P19 AT
5Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.22
Eskilstuna FI
7.22
  
6Adam Chiguer
7.18
Huddinge AIS
7.18
  
7Ritchie MobaIFK Tumba
7.09
  
8Vuk Djekic
Vuk Djekic 88, Hässelby
7.05
Hässelby SK
7.05
  
9Mattias Abulu
6.88
Ullevi FK
6.88
  
10Per Jonsson
6.74
Bollnäs FIK
6.74
  
11Karl Teiffel
6.62
Mölndals AIK
6.62
  
Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
DNS
Glanshammars IF
DNS
  
Kval
16 feb
16 feb
1Fabian Rosenquist
7.26
GoIF Tjalve
7.26
SB
  
2Michel Tornéus
7.22
Hammarby IF
7.22
  
3Adam DenguirIFK Lund
7.15
PB
  
4Ritchie MobaIFK Tumba
7.14
SB
  
5Mattias Sunneborn
7.13
Spårvägens FK
7.13
  
6Vuk Djekic
Vuk Djekic 88, Hässelby
7.06
Hässelby SK
7.06
SB
  
7Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
6.98
Eskilstuna FI
6.98
  
8Mattias Abulu
6.95
Ullevi FK
6.95
SB
  
9Adam Chiguer
6.89
Huddinge AIS
6.89
  
10Karl Teiffel
6.77
Mölndals AIK
6.77
PB
  
11Per Jonsson
6.76
Bollnäs FIK
6.76
PB
  
12Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
6.74
Glanshammars IF
6.74
SB
  
13Rickard Willman
6.66
Västerås FK
6.66
  
14Artur EngströmUllevi FK
6.66
  
15Adam Stålberg
Adam Stålberg 91, KFUM Örebro
6.58
KFUM Örebro
6.58
SB
  
16Björn Bamane
Björn Bamane 93, Spårvägen
6.46
Spårvägens FK
6.46
PB
  
17Marcus RostmarkIFK Märsta
6.42
  
M Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Mathias Ström
15.95
Örgryte IS
15.95
  
2Moteba Mohamed
15.65
Hässelby SK
15.65
  
3Erik Ehrlin
15.29
Ärla IF
15.29
PB
  
4Daniel LennartssonÖrgryte IS
15.27
SB
  
5Anton Andersson
15.25
Örgryte IS
15.25
SB
  
6Sebastian EkstrandMölndals AIK
15.17
SB
  
M Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
20.13
Spårvägens FK
20.13
  
2Niklas Arrhenius
19.77
Spårvägens FK
19.77
SB
  
3Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
17.75
Hässelby SK
17.75
SB
  
4Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
17.59
Spårvägens FK
17.59
  
5Ulf Ankarling
16.82
IF Göta Karlstad
16.82
  
6Niklas Lindstedt
16.15
Hässelby SK
16.15
SB
  
7Jonas Meyer
16.14
IK Orient
16.14
  
8Tim Wunger
14.28
Falu IK
14.28
SB
  
9Admir Rahic
Admir Rahic 83, IK Norrköping FI
13.57
IK Norrköping FI
13.57
PB
  
10Adis Bihorac
Adis Bihorac 88, IK Norrköping FI
12.37
IK Norrköping FI
12.37
  
Arwid KoskinenHuddinge AIS
NM
  
M Vikt     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Mattias Jons
23.18
Hässelby SK
23.18
PB
  
2 SWE AT
2Markus Johansson
21.44
IF Göta Karlstad
21.44
PB
  
3Hans Eriksson
Hans Eriksson 86, Västerås
18.64
Västerås FK
18.64
  
4Alexander LarssonUpsala IF
18.48
PB
  
3 SWE P19 AT
5Sami Luttinen
Sami Luttinen 91, GoIF Tjalve
16.08
GoIF Tjalve
16.08
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Irene EkelundKils AIK
7.39
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.50
Spårvägens FK
7.50
PB
  
3Freja Jernstig
7.50
IF Göta Karlstad
7.50
  
4Linnéa AlstermarkHammarby IF
7.64
  
5Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.68
Hässleholms AIS
7.68
  
6Isabelle Eurenius
7.69
Spårvägens FK
7.69
  
7Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.72
Glanshammars IF
7.72
  
8Hanna Adriansson
7.75
IFK Lidingö
7.75
  
Lisa SkagerstenVarbergs GIF
DQ
  
Semi 1
16 feb
16 feb
1Irene EkelundKils AIK
7.40
  
2Freja Jernstig
7.51
IF Göta Karlstad
7.51
  
3Isabelle Eurenius
7.68
Spårvägens FK
7.68
SB
  
4Lisa Linnell
7.75
IFK Växjö
7.75
  
5Matilda HellqvistIK Orient
7.81
  
Semi 2
16 feb
16 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.54
Spårvägens FK
7.54
  
2Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.61
Hässleholms AIS
7.61
=SB
  
3Linnéa AlstermarkHammarby IF
7.63
=PB
  
4Karolina NikamoUpsala IF
7.72
PB
  
5Fanny LindströmMalmö AI
7.80
  
6Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.91
  
Semi 3
16 feb
16 feb
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.68
Glanshammars IF
7.68
  
2Hanna Adriansson
7.72
IFK Lidingö
7.72
  
3Tove Ågren
7.74
Falu IK
7.74
=PB
  
4Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
7.76
IK Norrköping FI
7.76
PB
  
5Sara SvenssonÅhus FIK
7.80
  
6Mia Axelsson
7.86
IF Göta Karlstad
7.86
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Hanna Adriansson
7.70
IFK Lidingö
7.70
SB
  
2Freja Jernstig
7.71
IF Göta Karlstad
7.71
  
3Tove Ågren
7.74
Falu IK
7.74
PB
  
4Lisa Linnell
7.78
IFK Växjö
7.78
  
5Farydah Inoussa
7.85
Hässelby SK
7.85
  
6Jenny Melin
7.86
Strands IF
7.86
  
7Angelica KarlssonTanums IF
7.94
SB
  
8Anna StrandIFK Lund
8.06
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.65
Glanshammars IF
7.65
  
2Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.75
Hässleholms AIS
7.75
  
3Karolina NikamoUpsala IF
7.78
PB
  
4Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.79
  
5Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
7.84
  
6Elina PalmquistUllevi FK
7.86
SB
  
7Rebecca Larsson
7.92
Hässelby SK
7.92
=PB
  
8Therése Bohlén-KinnUllevi FK
7.96
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Irene EkelundKils AIK
7.45
  
2Linnéa AlstermarkHammarby IF
7.70
  
3Matilda HellqvistIK Orient
7.79
  
4Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
7.80
IK Norrköping FI
7.80
PB
  
5Mia Axelsson
7.82
IF Göta Karlstad
7.82
SB
  
6Stephanie OlssonMalmö AI
7.85
  
7Marine AlfredssonRånäs 4H
7.99
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.62
Spårvägens FK
7.62
  
2Isabelle Eurenius
7.74
Spårvägens FK
7.74
SB
  
3Sara SvenssonÅhus FIK
7.77
  
4Maria Ollinen
Maria Ollinen 92, Glanshammar
7.84
Glanshammars IF
7.84
  
5Jessica Östlund
7.89
Hässelby SK
7.89
  
6Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
7.91
KFUM Örebro
7.91
  
7Caroline Tegel
8.28
IF Göta Karlstad
8.28
  
Fanny LindströmMalmö AI
DNF
  
K 200 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Irene EkelundKils AIK
23.15
PB NR NU20R WU18B
  
1 SWE AT, 1 SWE F19 AT
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
24.43
Spårvägens FK
24.43
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.32
Spårvägens FK
23.32
PB
  
2 SWE AT
2Caroline Kihlblom
25.31
Huddinge AIS
25.31
PB
  
3Pernilla NilssonMalmö AI
24.32
  
4Isabelle Eurenius
25.16
Spårvägens FK
25.16
  
Semi 1
17 feb
17 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.76
Spårvägens FK
23.76
  
2Pernilla NilssonMalmö AI
24.44
  
3Angelica KarlssonTanums IF
25.24
  
4Caroline Kihlblom
25.69
Huddinge AIS
25.69
  
Semi 2
17 feb
17 feb
1Irene EkelundKils AIK
23.90
  
2Isabelle Eurenius
24.92
Spårvägens FK
24.92
=PB
  
3Daniella Busk
25.26
Malmö AI
25.26
  
4Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
25.48
Hässelby SK
25.48
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Daniella Busk
24.96
Malmö AI
24.96
PB
  
2Isabelle Eriksson
25.55
IFK Lidingö
25.55
SB
  
3Sofia Johnsson
25.81
Hässelby SK
25.81
PB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Irene EkelundKils AIK
24.40
  
2Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
25.32
Hässelby SK
25.32
PB
  
3Evelin Hindrikes
25.59
IFK Växjö
25.59
PB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
24.62
  
2Rebecca Larsson
25.57
Hässelby SK
25.57
PB
  
3Malin Trollsås
26.12
Danderyds SK
26.12
PB
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Isabelle Eurenius
24.92
Spårvägens FK
24.92
PB
  
2Angelica KarlssonTanums IF
25.04
SB
  
3Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
26.26
KFUM Örebro
26.26
SB
  
K 400 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
54.44
SB
  
2Frida Persson
54.50
Hammarby IF
54.50
PB
  
3Elin Moraiti
55.48
Falu IK
55.48
  
4Pernilla TornemarkMalmö AI
55.65
SB
  
Semi 1
16 feb
16 feb
1Frida Persson
55.34
Hammarby IF
55.34
  
2Pernilla TornemarkMalmö AI
55.96
SB
  
3Lynette Morgan
56.60
Hammarby IF
56.60
  
4Elin Tornhed
57.56
IFK Växjö
57.56
  
Semi 2
16 feb
16 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
55.34
  
2Elin Moraiti
55.41
Falu IK
55.41
=PB
  
3Stine Meland Tomb
55.98
Hammarby IF
55.98
  
4Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
57.70
GoIF Tjalve
57.70
  
Heat 1
16 feb
16 feb
1Frida Persson
56.16
Hammarby IF
56.16
  
2Elin Tornhed
56.31
IFK Växjö
56.31
PB
  
3Jessica BloodworthTranås AIF
57.65
SB
  
Heat 2
16 feb
16 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
56.44
  
2Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
56.89
GoIF Tjalve
56.89
PB
  
3Evelin Hindrikes
58.77
IFK Växjö
58.77
SB
  
Heat 3
16 feb
16 feb
1Elin Moraiti
56.20
Falu IK
56.20
SB
  
2Stine Meland Tomb
56.51
Hammarby IF
56.51
  
3Alexandra AxellUllevi FK
58.44
PB
  
4Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
58.80
KFUM Örebro
58.80
SB
  
Heat 4
16 feb
16 feb
1Pernilla TornemarkMalmö AI
57.13
SB
  
2Lynette Morgan
57.32
Hammarby IF
57.32
  
3Malin Trollsås
58.18
Danderyds SK
58.18
PB
  
4Hanna HermanssonKils AIK
59.42
  
K 800 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Lovisa Lindh
2:06.11
Ullevi FK
2:06.11
  
2Charlotte Schönbeck
2:06.25
IFK Lidingö
2:06.25
PB
  
3Tova Eurén Magnusson
2:09.45
Göteborgs KIK
2:09.45
PB
  
4Ida Holm
2:11.26
Täby IS
2:11.26
PB
  
5Josefine MalmborgHabo FIF-04
2:11.60
PB
  
6Anna Silvander
2:12.13
Danderyds SK
2:12.13
PB
  
7Astrid Rosvall
2:13.76
Hässelby SK
2:13.76
PB
  
8Lovisa Grönros
2:21.38
Hammarby IF
2:21.38
  
K 1500 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Charlotta FougbergUllevi FK
4:21.46
PB
  
2Linn Nilsson
4:24.12
Hälle IF
4:24.12
PB
  
3Nathalie Rohlén
4:29.67
Spårvägens FK
4:29.67
PB
  
4Agnes Sjöström
4:30.99
IK Westmannia
4:30.99
PB
  
5Isabella Andersson
4:32.58
Turebergs FK
4:32.58
PB
  
6Hanna Lindholm
Hanna Lindholm 79, Studenterna
4:38.11
FK Studenterna
4:38.11
  
K 3000 m     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
9:26.53
Hässelby SK
9:26.53
PB
  
2Agnes Sjöström
9:31.18
IK Westmannia
9:31.18
PB
  
6 SWE F19 AT
3Linn Nilsson
9:31.47
Hälle IF
9:31.47
  
4Nina Persson
9:42.92
Örgryte IS
9:42.92
PB
  
5Hanna Lindholm
Hanna Lindholm 79, Studenterna
9:44.34
FK Studenterna
9:44.34
PB
  
6Lena Eliasson-Lööf
9:46.22
Hässelby SK
9:46.22
PB
  
7Charlotte Karlsson
9:48.05
Hammarby IF
9:48.05
PB
  
8Elina Johansson
10:02.02
Spårvägens FK
10:02.02
SB
  
9Cecilia Norrbom
10:03.04
Spårvägens FK
10:03.04
SB
  
10Isabelle Brauer
10:09.07
Hässelby SK
10:09.07
PB
  
K 60 m häck     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Maja Rogemyr
8.44
IF Göta Karlstad
8.44
PB
  
2Sofia Linde
8.45
Täby IS
8.45
  
3Ellinore HallinIFK Växjö
8.47
=SB
  
4Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.56
KFUM Örebro
8.56
  
5Adriana Janic
8.58
Malmö AI
8.58
  
6Farydah Inoussa
8.73
Hässelby SK
8.73
PB
  
7Sofia MossbergFalu IK
8.85
  
8Sofia Johnsson
8.99
Hässelby SK
8.99
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.54
KFUM Örebro
8.54
PB
  
2Maja Rogemyr
8.56
IF Göta Karlstad
8.56
  
3Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
8.88
  
4Stine Meland TombHammarby IF
8.88
  
5Therese Lindhe
8.95
Hässelby SK
8.95
PB
  
6Angelica Engberg
9.08
Hässelby SK
9.08
SB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Sofia Linde
8.61
Täby IS
8.61
  
2Sofia MossbergFalu IK
8.74
PB
  
3Sara SvenssonÅhus FIK
8.78
  
4Malin Skogström
9.01
Hässelby SK
9.01
  
5Caroline Tegel
9.09
IF Göta Karlstad
9.09
  
Madeleine ErikssonIFK Lidingö
DNF
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Ellinore HallinIFK Växjö
8.47
SB
  
2Adriana Janic
8.56
Malmö AI
8.56
PB
  
3Sofia Johnsson
8.76
Hässelby SK
8.76
PB
  
4Farydah Inoussa
8.77
Hässelby SK
8.77
PB
  
5Ida Hansen
8.94
KFUM Arvika
8.94
  
6Anna StrandIFK Lund
9.30
  
K Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Emma Green-TregaroÖrgryte IS
1.94
SB
  
2Ebba Jungmark
1.92
Mölndals AIK
1.92
SB
  
3My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.92
IK Norrköping FI
1.92
PB
  
8 SWE AT
4Sofie Skoog
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
PB
  
5Lisa EngmanKils AIK
1.86
PB
  
7 SWE F19 AT
6Victoria DronsfieldIF Göta Karlstad
1.86
  
7Ellen BjörklundIFK Lund
1.80
SB
  
8Evelina ErlandssonNyköpings BIS
1.72
  
9Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.66
  
10Malin Skogström
1.66
Hässelby SK
1.66
  
K Stav     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Angelica BengtssonHässelby SK
4.35
  
2Malin DahlströmUllevi FK
4.20
  
3Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
4.10
Göteborgs KIK
4.10
=SB
  
4Madeleine Nilsson
4.10
Kvarnsvedens GoIF
4.10
PB
  
5Alissa Söderberg
4.04
Spårvägens FK
4.04
  
6Elienor Werner
3.90
Hässelby SK
3.90
PB
  
7Linda CarlssonIK Ymer
3.82
  
8Sara Eriksson
3.70
Ullevi FK
3.70
  
9Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
3.58
SB
  
10Sara Cannmo
Sara Cannmo 96, Hovslätt
3.58
Hovslätts IK
3.58
PB
  
11Anna Juggas ÖbergHellas FK
3.40
SB
  
K Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.33
Spårvägens FK
6.33
  
2Lynn Johnson
6.25
Ullevi FK
6.25
PB
  
6 SWE F19 AT
3Lisa Linnell
6.18
IFK Växjö
6.18
PB
  
4Nadja Casadei
6.16
IFK Lidingö
6.16
SB
  
5Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
6.05
Hässleholms AIS
6.05
  
6Kim McCabe
5.87
IFK Lund
5.87
  
7Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.78
Västerås FK
5.78
  
8Jasmine Andersson
5.78
GoIF Tjalve
5.78
  
9Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.73
Hässelby SK
5.73
  
10Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.72
Hässelby SK
5.72
  
11Matilda HellqvistIK Orient
5.66
  
Angelica Ström
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
Kval
16 feb
16 feb
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.11
Spårvägens FK
6.11
  
2Lynn Johnson
6.04
Ullevi FK
6.04
PB
  
3Nadja Casadei
5.99
IFK Lidingö
5.99
  
4Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
5.88
Västerås FK
5.88
PB
  
5Lisa Linnell
5.85
IFK Växjö
5.85
SB
  
6Kim McCabe
5.84
IFK Lund
5.84
  
6Matilda HellqvistIK Orient
5.84
PB
  
8Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
5.83
Hässleholms AIS
5.83
  
9Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.80
Hässelby SK
5.80
SB
  
10Jasmine Andersson
5.80
GoIF Tjalve
5.80
SB
  
11Angelica Ström
5.78
Spårvägens FK
5.78
PB
  
12Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.71
Hässelby SK
5.71
  
13Elvira Richardsson
5.71
IFK Kristinehamn
5.71
PB
  
14Malin Olsson
5.62
Malmö AI
5.62
  
15Sara Söderberg
Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI
5.59
IK Norrköping FI
5.59
PB
  
16Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.57
GoIF Tjalve
5.57
PB
  
17Jasmin Sabir
5.55
Hammarby IF
5.55
PB
  
18Jonna Kowalski
Jonna Kowalski 94, GoIF Tjalve
5.49
GoIF Tjalve
5.49
PB
  
19Fanny AnonsenGefle IF
5.49
  
20Ida Lindskog
Ida Lindskog 90, Göteborgs KIK
5.40
Göteborgs KIK
5.40
  
21Johanna Aalto
5.39
IF Kville
5.39
SB
  
22Farydah Inoussa
5.32
Hässelby SK
5.32
SB
  
K Tresteg     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Angelica Ström
13.38
Spårvägens FK
13.38
PB
  
7 SWE AT
2Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.69
PB
  
3Hanna Tjernell
12.61
Mölndals AIK
12.61
PB
  
4Madeleine NilssonGefle IF
12.54
PB
  
5Jasmin Sabir
12.53
Hammarby IF
12.53
  
6Sofie Lindesten
12.17
Djurgårdens IF
12.17
  
7Sara Skogman
12.03
Örgryte IS
12.03
PB
  
8Emma Ehrlin
12.00
Ärla IF
12.00
SB
  
9Emilia HammarströmWärnamo SK
11.97
PB
  
10Angelica Engberg
11.90
Hässelby SK
11.90
SB
  
11Fanny Anonsen
11.77
Gefle IF
11.77
SB
  
K Kula     
Inne 16 feb

Final A

Final
Inne 16 feb
1Helena Engman
17.04
Riviera FI
17.04
  
2Catarina Andersson
16.15
Hässelby SK
16.15
  
3Fanny Roos
14.81
Ljungby FIK
14.81
  
4Anna WikströmIFK Tumba
14.33
PB
  
5Ellinore Hallin
14.30
IFK Växjö
14.30
SB
  
6Heidi Schmidt
14.13
Täby IS
14.13
PB
  
7Jennie Söderholm
13.95
Västerås FK
13.95
  
8Jessica Samuelsson
13.80
Hässelby SK
13.80
  
9Lina Bengtson
13.67
Öresund FK
13.67
PB
  
10Lisa Carlsson
12.33
Falu IK
12.33
  
11Johanna Larsson
12.05
Filipstads IF
12.05
  
K Vikt     
Inne 15 feb

Final A

Final
Inne 15 feb
1Tracey AnderssonUllevi FK
21.14
PB
  
3 SWE AT
2Eleni Larsson
19.39
Huddinge AIS
19.39
SB
  
3Marinda Petersson
16.52
Hässleholms AIS
16.52
PB
  
4Elinor ForssanderUllevi FK
16.32
SB
  
5Linnéa JönssonUpsala IF
16.29
PB
  
6Camilla Norr-Ericson
15.88
GoIF Tjalve
15.88
PB
  
7Kristina Andersson
14.83
Råby-Rekarne FIF
14.83
PB
  
8Amanda Karlsson
14.47
Huddinge AIS
14.47
SB
  
9Stephanie EricsonUllevi FK
11.16
  
Karolina PedersenUllevi FK
NM