9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10

Män
M 4 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Adil Bouafif
11:34
Hässelby SK
11:34
  
2Nacerddine Hallil
11:38
Hässelby SK
11:38
  
3Andreas Åhwall
11:44
Hässelby SK
11:44
  
4Robin Lindgren
11:49
Örgryte IS
11:49
  
5Erik Widing
11:50
Turebergs FK
11:50
  
6Daniel Lundgren
11:55
Turebergs FK
11:55
  
7Anders Kleist
11:57
IK Akele
11:57
  
8Erik Johansson
Erik Johansson 89, Katrineholm
11:59
Katrineholms SK
11:59
  
9Johan Hydén
12:03
IK Akele
12:03
  
10Eric Senorski
12:05
Örgryte IS
12:05
  
11Fredrik Johansson
12:08
IFK Växjö
12:08
  
12Kalle Johansson
12:10
Hässelby SK
12:10
  
13Elmar Engholm
12:12
Hässelby SK
12:12
  
14Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
12:13
Spårvägens FK
12:13
  
15Andreas Fahlén
Andreas Fahlén 81, Trångsviken
12:16
Trångsvikens IF
12:16
  
16Peter Gross
Peter Gross 85, Hässelby
12:19
Hässelby SK
12:19
  
17Martin Nilson
12:21
Malmö AI
12:21
  
18Tobias Lustig
12:22
Ume FI
12:22
  
19Oskar Danielsson
Oskar Danielsson 88, IK Norrköping FI
12:23
IK Norrköping FI
12:23
  
20Jan Westerberg
12:30
IFK Umeå
12:30
  
21Viktor Ekelund
12:31
Malmö AI
12:31
  
22Martin Stjernlöf
12:32
Turebergs FK
12:32
  
23André Rangelind
12:33
IF Göta Karlstad
12:33
  
24Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
12:35
Spårvägens FK
12:35
  
25Albert Mollén
12:35
Sävedalens AIK
12:35
  
26Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
12:37
Sävedalens AIK
12:37
  
27Simon Toper
Simon Toper 89, Sävedalen
12:37
Sävedalens AIK
12:37
  
28Jonatan Alvaeus
12:42
Upsala IF
12:42
  
29Lars Södergård
12:46
Vallentuna FK
12:46
  
30Hugo Hultqvist
12:48
Upsala IF
12:48
  
31Joakim Johansson
12:54
Örgryte IS
12:54
  
32Henrik Jakobsson
12:59
Spårvägens FK
12:59
  
33Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Trollhättans IF
13:11
Trollhättans IF
13:11
  
34Peter AronssonIK Akele
13:12
  
35Daniel KarlssonYstads IF
13:22
  
36Jonas Schedin
13:24
IK Akele
13:24
  
37Ismail Muktar SharifIK Akele
13:30
  
38Niklas Björn
13:35
IK Akele
13:35
  
39Fredrik Grimborg
Fredrik Grimborg 90, Löparnas vänner
13:38
Löparnas Vänner IF
13:38
  
40Stefan Wass
13:39
IK Akele
13:39
  
41Joakim ErikssonEstuna IF
13:59
  
42Fredrik Carlén
14:10
IK Nocout.se
14:10
  
43Simon Ståhl
14:33
Tranås AIF
14:33
  
44Abdelhak FadlouallahRed1 IF
14:41
  
45Sebastian JosefssonIFK Halmstad
14:46
  
46Alberto Ramos
14:49
Huddinge AIS
14:49
  
47Martin Jansson
15:46
Söderhamns IF
15:46
  
48Muse Yusef
15:56
IK Akele
15:56
  
49Rasmus Adolfsson
16:52
Bollnäs FIK
16:52
  
Rachid Benjira
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 12 km terräng     
29 apr

Final A

Final
29 apr
1Adil Bouafif
36:34
Hässelby SK
36:34
  
2Nacerddine Hallil
36:37
Hässelby SK
36:37
  
3Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
37:21
Strömstad LK
37:21
  
4Andreas Åhwall
37:32
Hässelby SK
37:32
  
5Anders Kleist
37:52
IK Akele
37:52
  
6Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
37:57
Spårvägens FK
37:57
  
7Emil Lerdahl
38:01
Hammarby IF
38:01
  
8Eric Senorski
38:06
Örgryte IS
38:06
  
9Patrik Engström
38:09
FK Studenterna
38:09
  
10Johan LarssonIFK Lund
38:16
  
11Erik Widing
38:36
Turebergs FK
38:36
  
12Fredrik Johansson
38:45
IFK Växjö
38:45
  
13Andreas Fahlén
38:48
IFK Umeå
38:48
  
14Patrik AnderssonHälle IF
38:53
  
15Kalle Johansson
38:53
Hässelby SK
38:53
  
16Peter Gross
Peter Gross 85, Hässelby
39:01
Hässelby SK
39:01
  
17Oskar Danielsson
Oskar Danielsson 88, IK Norrköping FI
39:09
IK Norrköping FI
39:09
  
18Tobias Lustig
39:11
Ume FI
39:11
  
19Oscar Majling
39:27
Hässelby SK
39:27
  
20Rachid Benjira
39:52
Hässelby SK
39:52
  
21Jan Westerberg
40:03
IFK Umeå
40:03
  
22Kristoffer ÖsterlundIFK Umeå
40:29
  
23Per Brolund
40:50
OK Denseln
40:50
  
24Patrik Sällstedt
40:51
Enhörna IF
40:51
  
25Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
41:02
Spårvägens FK
41:02
  
26Markus Persson
41:10
Enhörna IF
41:10
  
27Hans Brolund
41:18
Enhörna IF
41:18
  
28Hans Edvardsson
41:30
FK Studenterna
41:30
  
29Joakim Johansson
42:02
Örgryte IS
42:02
  
30Niklas Andersson
42:09
Hässelby SK
42:09
  
31Erik MartinssonIK Akele
42:14
  
32Paul Krochak
Paul Krochak 75, Studenterna
42:27
FK Studenterna
42:27
  
33Henrik Jakobsson
42:29
Spårvägens FK
42:29
  
34Fredrik Robertsson
42:49
FK Studenterna
42:49
  
35Peter AronssonIK Akele
42:56
  
36Jonas Olsson
43:16
IK Akele
43:16
  
37Zackarias ToressonOK Nackhe
43:16
  
38Johan Carlsson
43:27
Örgryte IS
43:27
  
39Martin Ronnerstedt
43:27
FK Studenterna
43:27
  
40Fredrik Carlén
43:28
IK Nocout.se
43:28
  
41Jari Repo
Jari Repo 76, Trollhättans IF
43:59
Trollhättans IF
43:59
  
42Patrik Eklund
Patrik Eklund 82, Handelsbanken
44:28
Handelsbankens IF
44:28
  
43Fredrik Johansson
44:36
Björnstorps IF
44:36
  
44Nicolas Pirot
45:21
IK Akele
45:21
  
Alberto Ramos
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Nigusu Solomon
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Daniel Woldu
DNF
Hammarby IF
DNF
  
M22 4 km terräng     
29 apr

Final A

Final
29 apr
1Robin Lindgren
18:12
Örgryte IS
18:12
  
2Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
18:20
Björnstorps IF
18:20
  
3Anton Danielson
18:38
GoIF Tjalve
18:38
  
4John Foitzik
18:45
Ludvika FFI
18:45
  
5Mikael LundqvistÄrla IF
18:46
  
6Elmar Engholm
18:48
Hässelby SK
18:48
  
7Jonas Legernes
18:53
Ullevi FK
18:53
  
8John Kingstedt
18:58
Hammarby IF
18:58
  
9Julius StrömbergHälle IF
18:59
  
10Victor Hedin
19:04
Hammarby IF
19:04
  
11Oscar Karlsson
19:07
Apladalens LK
19:07
  
12Olle Kalered
Olle Kalered 90, GoIF Tjalve
19:09
GoIF Tjalve
19:09
  
13André Rangelind
19:13
IF Göta Karlstad
19:13
  
14Martin LundqvistIK Sisu
19:17
  
15Andreas Åkesson
19:20
Örgryte IS
19:20
  
16Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
19:35
Sävedalens AIK
19:35
  
17Jonatan Alvaeus
19:42
Upsala IF
19:42
  
18Patrik Nilsson
19:49
Hammarby IF
19:49
  
19Gustav MilessonHögby IF
19:56
  
20Marcus Carlsson
20:05
SLK Oxelösund
20:05
  
21Michele Alemayoh
20:08
Hammarby IF
20:08
  
22Marcus Waerme
20:13
Ullevi FK
20:13
  
23Filip Segerberg
20:27
Hammarby IF
20:27
  
24Rickard Gunnarsson
20:32
Hässelby SK
20:32
  
25Ismail Muktar SharifIK Akele
20:33
  
26Nils Spetz
Nils Spetz 91, Hammarby
20:44
Hammarby IF
20:44
  
27Joakim ErikssonEstuna IF
20:50
  
28Tomas Hultgren
Tomas Hultgren 91, KFUM Örebro
20:57
KFUM Örebro
20:57
  
29Axel Andersson
21:05
Mölndals AIK
21:05
  
30Alexander Holm
Alexander Holm 92, GoIF Tjalve
21:06
GoIF Tjalve
21:06
  
31Muhiyadin Sharawe
21:13
  
32Emil Mårtensson
21:16
Hässelby SK
21:16
  
33Daniel Skatt
21:25
Örgryte IS
21:25
  
34Jimmy Gustavsson-Green
21:34
  
35Viktor StenbergUllevi FK
21:43
  
36David KarlssonIK Akele
22:28
  
37Mohamed Hassan MohamedIK Akele
23:13
  
38Patrik Linder
Patrik Linder 92, Norbergs OK
24:32
Norbergs OK
24:32
  
Pontus BrinkenbergÖrgryte IS
DNF
  
P19 4 km terräng     
29 apr

Final A

Final
29 apr
1Oliver Lämber
12:17
Hälle IF
12:17
  
2Carl Senorski
12:23
Örgryte IS
12:23
  
3Napoleon Solomon
12:25
Fredrikshofs FIF
12:25
  
4Alexander Holmblad
12:36
Spårvägens FK
12:36
  
5Linus WirénIK Ymer
12:44
  
6Alexander Palm
Alexander Palm 93, IK Norrköping FI
12:51
IK Norrköping FI
12:51
  
7Zackarias ToressonOK Nackhe
12:53
  
8Albin Sjöblom
12:57
Rånäs 4H
12:57
  
9Hampus BörjessonUllevi FK
13:00
  
10Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
13:04
  
11Alexander ThysellÄrla IF
13:08
  
12Jens Petrusson
13:11
Ullevi FK
13:11
  
13Jonas Johansson
Jonas Johansson 94, Strömstad LK
13:12
Strömstad LK
13:12
  
14Erik Norrbom
13:13
Turebergs FK
13:13
  
15Niklas Könberg
13:22
Spårvägens FK
13:22
  
16Benjamin Ahlbäck
13:22
IF Göta Karlstad
13:22
  
17Alex Torgersson
13:23
Hammarby IF
13:23
  
18Dennis Lindberg
13:24
Grytgöls IK
13:24
  
19Aleksej PirgholizadehEskilstuna FI
13:29
  
20Philip Lund
Philip Lund 94, Eksjö Södra
13:34
Eksjö Södra IK
13:34
  
21Sam Salehian
13:42
Hammarby IF
13:42
  
22Linus Larsén
Linus Larsén 93, Spårvägen
13:45
Spårvägens FK
13:45
  
23Gabriel ErikssonUllevi FK
13:52
  
24Gustav SandströmIF Udd
13:54
  
25Emil Särnehed
13:57
Motala AIF
13:57
  
26Anton Nilsson
Anton Nilsson 95, GoIF Tjalve
14:00
GoIF Tjalve
14:00
  
27Jonathan JärveläIK Akele
14:01
  
28Daniel Jonsson
Daniel Jonsson 94, Spårvägen
14:15
Spårvägens FK
14:15
  
29Matan Mohamed
14:16
IK Akele
14:16
  
30Abadir Hawle
14:17
Mölndals AIK
14:17
  
31Patrick Claesson
14:24
Hammarby IF
14:24
  
32Gunnar GrimsdahlIK Akele
14:29
  
33Jesper Bokefors
14:34
Upsala IF
14:34
  
34Adam Bills
Adam Bills 93, Hässelby
14:37
Hässelby SK
14:37
  
35Jakob Fogelklou
14:51
Sävedalens AIK
14:51
  
36Richard Carlsson
15:00
Mölndals AIK
15:00
  
37Filemon Mihreteab
15:04
Hässelby SK
15:04
  
38Samuel Nilsson
15:11
Enhörna IF
15:11
  
39Jakob Leo
Jakob Leo 93, Mölndal
15:28
Mölndals AIK
15:28
  
Otto Kingstedt
DNF
Huddinge AIS
DNF
  
Simon Lundell VakkuriEnhörna IF
DNF
  
Linus Gustafsson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
P17 4 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Daniel StrandbergMalmö AI
12:28
  
2Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
13:06
  
3Hugo Lindell
13:14
Rånäs 4H
13:14
  
4Martin Hammar
13:16
Rånäs 4H
13:16
  
5Tobias AndervangIK Ymer
13:21
  
6Alexander Nilsson
13:30
Mölndals AIK
13:30
  
7Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, IK Norrköping FI
13:35
IK Norrköping FI
13:35
  
8Filip Andersson
Filip Andersson 95, Skillingaryds FK
13:36
Skillingaryds FK
13:36
  
9Axel James
Axel James 95, Upsala IF
13:46
Upsala IF
13:46
  
10Nigusu Solomon
13:48
Huddinge AIS
13:48
  
11Elliot FranssonIF Hagen
13:55
  
12Yahan Faarax
Yahan Faarax 95, Fredrikshof
14:02
Fredrikshofs FIF
14:02
  
13Ken SlättengrenHögby IF
14:14
  
14Linus Persson
14:22
Malmö AI
14:22
  
15Adam Andersson
14:30
Villstad GIF
14:30
  
16Marwan El MaslouhiHammarby IF
14:33
  
17Hampus Balkåsen
14:37
IF Göta Karlstad
14:37
  
Gustaf Lidfelt
DNF
Hammarby IF
DNF
  
P16 4 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Andreas Jansson
12:35
SLK Oxelösund
12:35
  
2Vidar Johansson
12:39
Sävedalens AIK
12:39
  
3Johan Lindgren
12:45
Mölndals AIK
12:45
  
4Joakim EkströmÄrla IF
13:08
  
5Archibald CasteelHellas FK
13:13
  
6Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
13:19
Sävedalens AIK
13:19
  
7Gabriel Steffensen
13:21
Sävedalens AIK
13:21
  
8Gabriel SandörIK Akele
13:21
  
9Christopher KoosMalmö AI
13:32
  
10Filip Artursson
13:44
Hässelby SK
13:44
  
11Mohammed Loukili
13:55
IFK Lidingö
13:55
  
12Daniel Tapia
14:02
Hässelby SK
14:02
  
13Axel Ohlson
Axel Ohlson 96, Hässelby
14:02
Hässelby SK
14:02
  
14Carl Valjus
Carl Valjus 96, Glanshammar
14:08
Glanshammars IF
14:08
  
15Martin Herbert
14:25
Hässelby SK
14:25
  
16Anton Persson
14:35
Hässelby SK
14:35
  
17Karl Wallén
14:42
Istrums SK
14:42
  
18Elias Andersson
14:47
Spårvägens FK
14:47
  
19Anton Wijk
Anton Wijk 96, Upsala IF
14:58
Upsala IF
14:58
  
20Sebastian Pearson
15:08
IFK Halmstad
15:08
  
21Sven EngströmIK Akele
15:12
  
22Björn Seifert
15:29
Upsala IF
15:29
  
23August Palmqvist
15:36
Mölndals AIK
15:36
  
Isak Hampel KlangHässelby SK
DNF
  
P15 4 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Andreas Kramer
13:37
Sävedalens AIK
13:37
  
2Elias Tholén
13:42
Ununge IF
13:42
  
3Erik Djurberg
13:46
Upsala IF
13:46
  
4Anton WretströmSK Graal
13:50
  
5Gustav Nordling
13:52
Spårvägens FK
13:52
  
6Lucas Brandt
14:14
IS Göta
14:14
  
7Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
14:18
Spårvägens FK
14:18
  
8Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
14:21
Spårvägens FK
14:21
  
9Simon Wallenlind
14:24
Mölndals AIK
14:24
  
10Christoffer Hagman
14:26
Västerås FK
14:26
  
11Edwin Andersson
14:26
Hässelby SK
14:26
  
12Martin Wuopio
14:27
IK Akele
14:27
  
13Gustav Olsson
Gustav Olsson 97, Sävedalen
14:33
Sävedalens AIK
14:33
  
14Pontus Hagman
Pontus Hagman 97, Västerås
14:42
Västerås FK
14:42
  
15Tim Yngesjö
14:44
Nyköpings BIS
14:44
  
16Marcus Nilsson
Marcus Nilsson 97, Lulekamraterna
14:44
Lulekamraternas MLK
14:44
  
17Tobias Bjernulf
14:57
Hässelby SK
14:57
  
18Daniel Eriksson
14:58
Mölndals AIK
14:58
  
19Isac Larsson
Isac Larsson 97, Sävedalen
15:06
Sävedalens AIK
15:06
  
20Filip Wadman
15:14
Mölndals AIK
15:14
  
21Tobias JonssonIFK Tumba
15:19
  
22Valter Hamberger
15:28
Mölndals AIK
15:28
  
23Gustav Löf Hagström
15:32
Spårvägens FK
15:32
  
24Jacob Lidman
15:54
Hälle IF
15:54
  
25Lukas Eveborn
Lukas Eveborn 97, IFK Linköping
16:25
IFK Linköping
16:25
  
26Philip Maspers LindeIF Göta Karlstad
16:38
  
27Egil Simes
Egil Simes 97, IF Göta
17:07
IF Göta Karlstad
17:07
  
Kvinnor
K km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Isabellah Andersson
13:18
Hässelby SK
13:18
  
1Isabellah Andersson
27:48
Hässelby SK
27:48
  
2Meraf Bahta
13:28
Hälle IF
13:28
  
2Meraf Bahta
28:07
Hälle IF
28:07
  
3Hanna Bartholomew
13:29
Hässelby SK
13:29
  
3Cecilia KleistIK Akele
28:08
  
4Louise Wiker
13:39
Hässelby SK
13:39
  
4Susanne Grimfors
28:12
FK Studenterna
28:12
  
5Cecilia KleistIK Akele
13:45
  
5Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, GoIF Tjalve
28:33
GoIF Tjalve
28:33
  
6Malin Liljestedt
13:49
Spårvägens FK
13:49
  
6Louise Wiker
28:39
Hässelby SK
28:39
  
7Emma Belforth
14:02
Ullevi FK
14:02
  
7Anna Ställberg
29:18
Tullinge SK
29:18
  
8Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, GoIF Tjalve
14:05
GoIF Tjalve
14:05
  
8Emma Belforth
29:19
Ullevi FK
29:19
  
9Hanna Karlsson
14:06
Malmö AI
14:06
  
9Ulrika Flodin
29:39
Rånäs 4H
29:39
  
10Lina Alainentalo
14:14
Hässelby SK
14:14
  
10Charlotte KarlssonHammarby IF
29:45
  
11Maria Borglund
14:16
Sävedalens AIK
14:16
  
11Josephine AmbjörnssonHässelby SK
29:58
  
12Madeleine Larsson
14:18
Hässelby SK
14:18
  
12Cecilia Norrbom
30:05
Spårvägens FK
30:05
  
13Cecilia Norrbom
14:26
Spårvägens FK
14:26
  
13Helene Malmkvist
30:07
Spårvägens FK
30:07
  
14Lena Örn
Lena Örn 88, Spårvägen
14:29
Spårvägens FK
14:29
  
14Annelie JohanssonIK Ymer
30:10
  
15Lisa Forsberg
Lisa Forsberg 89, Spårvägen
14:34
Spårvägens FK
14:34
  
15Lilian Magnusson
30:19
Spårvägens FK
30:19
  
16Linn Nilsson
14:35
Hälle IF
14:35
  
16Josefin Gerdevåg
30:23
KFUM Örebro
30:23
  
17Josefin Gerdevåg
14:38
KFUM Örebro
14:38
  
17Hanna Lindholm
Hanna Lindholm 79, Studenterna
30:29
FK Studenterna
30:29
  
18Linnéa Smeds
Linnéa Smeds 85, Spårvägen
14:39
Spårvägens FK
14:39
  
18Jenny Jansson
30:38
IFK Umeå
30:38
  
19Elina Johansson
14:42
Spårvägens FK
14:42
  
19Anna Lindh
31:34
Rånäs 4H
31:34
  
20Josephine AmbjörnssonHässelby SK
14:43
  
20Sandra SödergrenFIF Gnistan
31:47
  
21Lisa Nauclér
15:00
Hammarby IF
15:00
  
21Hanna Jansson
32:10
IF Hagen
32:10
  
22Jenny Jansson
15:02
IFK Umeå
15:02
  
22Jennie Oscarsson
32:50
GoIF Tjalve
32:50
  
23Dace Landström
15:09
Vallentuna FK
15:09
  
23Henrietta Thorén
Henrietta Thorén 82, Linköpings LK
35:10
Linköpings LK
35:10
  
24Sofia Grahm
15:13
Täby IS
15:13
  
24Hanna Palmgren
Hanna Palmgren 88, Spårvägen
15:13
Spårvägens FK
15:13
  
26Hanna Keiser
15:27
Enhörna IF
15:27
  
27Erika Fyrvall
15:34
Hässelby SK
15:34
  
28Sara Jelvegård
15:36
Enhörna IF
15:36
  
29Petra Skiöld
Petra Skiöld 75, Ryssberget
15:52
Ryssbergets IK
15:52
  
Sofie Barkstedt
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
K22 km terräng     
29 apr

Final A

Final
29 apr
1Nina Persson
13:50
Örgryte IS
13:50
  
2Lina Alainentalo
14:21
Hässelby SK
14:21
  
3Lovisa Lindh
14:22
Ullevi FK
14:22
  
4Maria Borglund
14:23
Sävedalens AIK
14:23
  
5Nathalie Rohlén
14:44
Spårvägens FK
14:44
  
6Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
14:56
Örgryte IS
14:56
  
7Jessica Hedenqvist
15:20
Spårvägens FK
15:20
  
8Jennifer Asp
Jennifer Asp 92, Spårvägen
15:33
Spårvägens FK
15:33
  
9Hanna DICKÉR
15:36
Örgryte IS
15:36
  
10Elin Jonsson
15:38
Hammarby IF
15:38
  
11Ylva Stenström
15:48
Upsala IF
15:48
  
12Alice Andersson
16:24
Mölndals AIK
16:24
  
13Alexandra Forss
16:31
Örgryte IS
16:31
  
14Julia Wangenheim
16:35
Hammarby IF
16:35
  
F19 km terräng     
29 apr

Final A

Final
29 apr
1Agnes Sjöström
14:30
IK Westmannia
14:30
  
2Frida Johnsson
15:05
Ullevi FK
15:05
  
3Emilia Ohlin
15:08
UF Contact
15:08
  
4Ida Holm
15:16
IK Lerum FI
15:16
  
5Lovisa Grönros
15:33
Hammarby IF
15:33
  
6Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
15:46
Sävedalens AIK
15:46
  
7Isabelle Carlsson-PallinMosjö FK
15:49
  
8Rebecka Andersson
Rebecka Andersson 93, Strömstad LK
15:58
Strömstad LK
15:58
  
9Anna Silvander
16:08
Danderyds SK
16:08
  
10Sophia Geirup
16:12
Ullevi FK
16:12
  
11Julia ForsmarkIK Stål
16:37
  
12Ellen Narfgren
16:48
Hammarby IF
16:48
  
13Anna Rydin
16:54
Ullevi FK
16:54
  
14Ellen Stjerngren
16:57
Danderyds SK
16:57
  
15Therese Moberg
16:58
Sundsvalls FI
16:58
  
16Emma Forss
Emma Forss 94, Hammarby
17:54
Hammarby IF
17:54
  
17Anna Jonsson SundbergHammarby IF
19:12
  
Sofia Dahl
DNF
IK Akele
DNF
  
F17 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Sarah Lahti
14:32
Klippans FK
14:32
  
2Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
15:03
Östersunds GIF
15:03
  
3Emma Fogelkvist
15:30
Spårvägens FK
15:30
  
4Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
15:58
Glanshammars IF
15:58
  
5Emilia Elofsson
16:17
Sävedalens AIK
16:17
  
6Isabell Norstedt
16:20
IFK Helsingborg
16:20
  
7Sophia Persson
16:39
Huddinge AIS
16:39
  
8Jessica Bengtsson
16:51
Sävedalens AIK
16:51
  
9Erika Lövqvist
17:00
Rånäs 4H
17:00
  
10Sofia Nilsson
Sofia Nilsson 95, Linköpings GIF
17:12
Linköpings GIF
17:12
  
11Hanna Karlsson
17:14
Rånäs 4H
17:14
  
12Ida Nilsson
Ida Nilsson 95, Lidköpings IS
17:31
Lidköpings IS
17:31
  
13Ronja De Boer
Ronja De Boer 95, Oxelösund
17:46
SLK Oxelösund
17:46
  
14Emma LöfqvistIK Akele
17:56
  
15Kristina Sundström
18:24
Sävedalens AIK
18:24
  
15Hanne Gustafsson
18:24
IF Göta Karlstad
18:24
  
F16 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Isabelle Brauer
14:09
Hässelby SK
14:09
  
2Linn Söderholm
15:06
Sävedalens AIK
15:06
  
3Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås
15:15
Västerås FK
15:15
  
4Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
15:22
Sävedalens AIK
15:22
  
5Alma Pihlblad
Alma Pihlblad 96, Högbo GIF
15:47
Högbo GIF
15:47
  
6Tyra Kleijn
16:12
Enhörna IF
16:12
  
7Johanna Andersson
16:13
Mölndals AIK
16:13
  
8Anna Dahlsjö
16:15
Mölndals AIK
16:15
  
9Rebecka Nylén
16:16
Hässelby SK
16:16
  
10Emelie Ring
17:07
IK Akele
17:07
  
11Matilda Andersson
17:16
Sävedalens AIK
17:16
  
12Elvira Erixon
17:18
Mölndals AIK
17:18
  
13Andrea Mattsson
18:49
IFK Lidingö
18:49
  
14Marika Nilsonne
18:56
IFK Lidingö
18:56
  
F15 km terräng     
28 apr

Final A

Final
28 apr
1Astrid Rosvall
14:58
Hässelby SK
14:58
  
2Julia Ringdahl
Julia Ringdahl 97, GoIF Tjalve
15:16
GoIF Tjalve
15:16
  
3Linn Bengtsson
Linn Bengtsson 97, IFK Växjö
15:32
IFK Växjö
15:32
  
4Klara Henriksson
15:44
Hässelby SK
15:44
  
5Anna Nilsson
15:49
Öresund FK
15:49
  
6Hilda Hardell
15:57
Hässelby SK
15:57
  
7Emma Gustafsson
16:11
Hässelby SK
16:11
  
8Mathilda Rydin
16:21
Sävedalens AIK
16:21
  
9Hanna Södergren
16:23
FIF Gnistan
16:23
  
10Salina Kifleyesus
16:30
Hässelby SK
16:30
  
11Alice SvantessonIstrums SK
16:34
  
11Julia Jonsson
Julia Jonsson 97, Sävedalen
16:34
Sävedalens AIK
16:34
  
13Louise Marmolin
16:36
IFK Lidingö
16:36
  
14Elin Brink
Elin Brink 97, Markaryd
16:39
Markaryds FK
16:39
  
15Ebba Björkqvist
16:40
Sävedalens AIK
16:40
  
16Linda Brokmar
17:02
IFK Lidingö
17:02
  
17Martha Engström Boij
17:36
  
18Ella Sjödin
17:38
IF Göta Karlstad
17:38
  
19Emelina Schytzer
17:42
IF Göta Karlstad
17:42
  
20Ann-Charlotte KarlssonIF Göta Karlstad
17:46
  
21Frida JohanssonFK Athlet
18:05
  
22Emma AnderssonSK Graal
18:18
  
23Ebba SvantessonIstrums SK
18:32
  
24Stina Gustås
19:39
IK Akele
19:39
  
25Jenny Wingqvist
20:07
Hässelby SK
20:07
  
26Josefin Fransson
20:21
IF Göta Karlstad
20:21
  
Madeleine MileredIK Akele
DNF
  
Alexandra Mix
DNF
IFK Lidingö
DNF