21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: Närkealliansen
Tävlande: 303 (163+140)   Starter: 502 (255+247)


select distinct results12.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results12.Ind AS Indiiy, results12.ID AS ID, results12.ID AS IDI, Events.TF AS type, results12.eventname AS en2, results12.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results12.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results12.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results12.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results12.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results12.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results12.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results12.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results12.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results12.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results12.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results12.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results12.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results12.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results12.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results12.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results12 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results12.ID AND CASE WHEN results12.Sex=1 and (results12.secondarypos not rlike ('K|F') or results12.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results12.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results12.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results12.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results12.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results12.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results12.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results12.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results12.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results12.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results12.iid LEFT JOIN world.countries ON results12.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results12.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results12.IID=combinedmen.parentid AND results12.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results12.IID=combinedwomen.parentid AND results12.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results12.iid=womenpbestsweden.iid AND (results12.Sex=2 OR results12.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results12.iid=womensbestsweden.iid AND (results12.Sex=2 OR results12.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results12.CID= 12820561 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results12.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results12.AGO=12 THEN 999999 ELSE results12.AGO END, results12.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.85
  
2Nil de Oliveira
6.89
Spårvägens FK
6.89
PB
  
3Benjamin Olsson
6.93
IFK Helsingborg
6.93
  
4Oskar Åberg
6.95
Huddinge AIS
6.95
  
5Patrik AnderssonIF Kville
6.97
  
6Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.00
Spårvägens FK
7.00
  
7Tony Darkwah
7.04
Hellas FK
7.04
  
André Drummond
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Semi 1
18 feb
18 feb
1Nil de Oliveira
6.91
Spårvägens FK
6.91
PB
  
2Oskar Åberg
6.94
Huddinge AIS
6.94
SB
  
3Tony Darkwah
6.98
Hellas FK
6.98
  
4Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.02
Spårvägens FK
7.02
  
5Jonathan Wulff
7.08
Hammarby IF
7.08
PB
  
6Tobias CarlssonIF Kville
7.10
  
7Björn BoströmIFK Lund
7.15
  
8Mathias DufournierIF Göta Karlstad
7.16
  
Semi 2
18 feb
18 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.82
SB
  
2Benjamin Olsson
6.97
IFK Helsingborg
6.97
  
3André Drummond
7.02
Spårvägens FK
7.02
  
4Patrik AnderssonIF Kville
7.03
  
5Nasser Sebabi
7.06
IF Kville
7.06
  
6Lukas Nilsson
7.07
Hässelby SK
7.07
SB
  
7Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.09
Västerås FK
7.09
PB
  
8Fredrik JohanssonVittangi SK
7.15
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Benjamin Olsson
7.03
IFK Helsingborg
7.03
  
2Patrik AnderssonIF Kville
7.08
  
3Fredrik JohanssonVittangi SK
7.11
SB
  
4Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.13
Västerås FK
7.13
PB
  
5Jonas HilmerssonUllevi FK
7.16
  
6Andreas AnderssonÖresund FK
7.17
  
7Magnus Jutman
Magnus Jutman 90, KFUM Örebro
7.52
KFUM Örebro
7.52
SB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Nil de Oliveira
6.97
Spårvägens FK
6.97
PB
  
2Mathias DufournierIF Göta Karlstad
7.04
  
3Björn BoströmIFK Lund
7.09
  
4Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.21
IK Hakarpspojkarna
7.21
  
5Oscar Olausson
Oscar Olausson 93, Kristianstad
7.24
KFUM Kristianstad
7.24
  
6Daniel Goldman
7.45
Turebergs FK
7.45
  
Shahbaz SafdarIF Kville
DQ
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Oskar Åberg
6.95
Huddinge AIS
6.95
SB
  
2Tony Darkwah
7.02
Hellas FK
7.02
  
3Nasser Sebabi
7.03
IF Kville
7.03
  
4Tobias CarlssonIF Kville
7.10
  
5Sunday Ojuri
7.23
Hammarby IF
7.23
SB
  
6Joakim Djuvfeldt
7.28
IF Göta Karlstad
7.28
  
7Patrik Gutke
Patrik Gutke 89, Athletique
7.30
SC Athletique
7.30
PB
  
8Patrik Lado
Patrik Lado 82, KFUM Örebro
7.54
KFUM Örebro
7.54
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.90
SB
  
2André Drummond
7.01
Spårvägens FK
7.01
SB
  
3Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
7.07
Spårvägens FK
7.07
  
4Lukas Nilsson
7.08
Hässelby SK
7.08
SB
  
5Jonathan Wulff
7.10
Hammarby IF
7.10
PB
  
6Judel Kibondo
Judel Kibondo 86, Sundbyberg
7.25
Sundbybergs IK
7.25
  
7Jacob Rhan
Jacob Rhan 94, Glanshammar
7.30
Glanshammars IF
7.30
PB
  
M 200 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.45
PB
  
2Nil de Oliveira
21.50
Spårvägens FK
21.50
  
3Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
22.22
Spårvägens FK
22.22
  
Benjamin Olsson
DNS
IFK Helsingborg
DNS
  
Semi 1
19 feb
19 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
22.10
PB
  
2Patrik AnderssonIF Kville
22.38
  
3Henrik Malmberg
22.91
Huddinge AIS
22.91
  
Olle Forslin
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Semi 2
19 feb
19 feb
1Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
22.20
Spårvägens FK
22.20
PB
  
2Benjamin Olsson
22.23
IFK Helsingborg
22.23
  
3Hampus Forsberg
22.71
Öresund FK
22.71
  
4Philip Green
22.82
Hammarby IF
22.82
PB
  
Semi 3
19 feb
19 feb
1Nil de Oliveira
21.91
Spårvägens FK
21.91
  
2Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
22.26
Bollnäs FIK
22.26
PB
  
3Oskar Åberg
22.30
Huddinge AIS
22.30
SB
  
4Sunday Ojuri
23.11
Hammarby IF
23.11
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
22.55
PB
  
2Henrik Malmberg
22.69
Huddinge AIS
22.69
PB
  
3Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
23.51
IK Hakarpspojkarna
23.51
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Benjamin Olsson
22.68
IFK Helsingborg
22.68
  
2Sunday Ojuri
22.74
Hammarby IF
22.74
PB
  
Jacob Rhan
Jacob Rhan 94, Glanshammar
DQ
Glanshammars IF
DQ
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Oskar Åberg
22.42
Huddinge AIS
22.42
SB
  
2Robin SkärströmTanums IF
23.92
  
Dennis ForsmanUllevi FK
DQ
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
22.48
Bollnäs FIK
22.48
PB
  
2Hampus Forsberg
22.58
Öresund FK
22.58
SB
  
3Magnus Jutman
Magnus Jutman 90, KFUM Örebro
24.53
KFUM Örebro
24.53
PB
  
Heat 5
18 feb
18 feb
1Nil de Oliveira
22.73
Spårvägens FK
22.73
  
2Olle Forslin
22.89
Hässelby SK
22.89
PB
  
3Philip Green
22.97
Hammarby IF
22.97
PB
  
Heat 6
18 feb
18 feb
1Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
22.27
Spårvägens FK
22.27
PB
  
2Patrik AnderssonIF Kville
22.31
SB
  
M 400 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
47.08
IFK Helsingborg
47.08
SB
  
2Johan Eriksson
48.95
Turebergs FK
48.95
PB
  
3Patrik Sjöö
49.92
Hässelby SK
49.92
PB
  
4Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.20
Sävedalens AIK
50.20
SB
  
Semi 1
18 feb
18 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
48.37
IFK Helsingborg
48.37
  
2Martin BengtssonUllevi FK
50.76
  
3Alexander LesserUllevi FK
50.84
  
4Oliwer ÅstrandIK Ymer
53.18
  
Semi 2
18 feb
18 feb
1Johan Eriksson
50.29
Turebergs FK
50.29
  
2Patrik Sjöö
50.46
Hässelby SK
50.46
  
3Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.70
Sävedalens AIK
50.70
  
4Thomas Nikitin
Thomas Nikitin 82, Spårvägen
52.00
Spårvägens FK
52.00
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Alexander LesserUllevi FK
50.58
  
2Christoffer OhlssonUmedalens IF
50.70
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Martin BengtssonUllevi FK
50.61
PB
  
2Niklas Larsson
51.02
Hässelby SK
51.02
SB
  
3Oliver WillskyttUllevi FK
51.77
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Johan Wissman
Johan Wissman 82, Helsingborg
50.02
IFK Helsingborg
50.02
  
2Patrik Sjöö
50.09
Hässelby SK
50.09
PB
  
3Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
51.33
Spårvägens FK
51.33
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Johan Eriksson
50.53
Turebergs FK
50.53
  
2Tomas Hultgren
50.84
Ludvika FFI
50.84
PB
  
3Abdiaziz Warsame Abdulle
51.64
Råby-Rekarne FIF
51.64
SB
  
Heat 5
18 feb
18 feb
1Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.57
Sävedalens AIK
50.57
SB
  
2Thomas Nikitin
Thomas Nikitin 82, Spårvägen
50.57
Spårvägens FK
50.57
SB
  
3Oliwer ÅstrandIK Ymer
50.59
PB
  
M 800 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:51.89
Spårvägens FK
1:51.89
  
2Karim Mohammadi
1:52.46
Spårvägens FK
1:52.46
  
3Rickard Gunnarsson
1:52.57
Hässelby SK
1:52.57
SB
  
4Mattias Claesson
1:53.62
Hässelby SK
1:53.62
SB
  
5Viktor Ekelund
1:54.40
Malmö AI
1:54.40
PB
  
6Albin Johansson
1:57.38
Hässelby SK
1:57.38
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:54.67
Spårvägens FK
1:54.67
  
2Rickard Gunnarsson
1:54.86
Hässelby SK
1:54.86
SB
  
3Albin Johansson
1:54.89
Hässelby SK
1:54.89
SB
  
4Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
1:58.35
KFUM Örebro
1:58.35
PB
  
Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Mattias Claesson
1:53.96
Hässelby SK
1:53.96
SB
  
2Karim Mohammadi
1:54.19
Spårvägens FK
1:54.19
  
3Viktor Ekelund
1:54.48
Malmö AI
1:54.48
PB
  
4Alexander Holmblad
1:55.26
Spårvägens FK
1:55.26
PB
  
5Ahmed Tahir
1:56.82
Falu IK
1:56.82
PB
  
6Johan Samuelsson
1:57.03
Falu IK
1:57.03
PB
  
M 1500 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Nacerddine Hallil
3:50.70
Hässelby SK
3:50.70
  
2Johan Walldén
3:50.78
Gefle IF
3:50.78
  
3Elmar Engholm
3:54.17
Hässelby SK
3:54.17
PB
  
4Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
3:54.82
Björnstorps IF
3:54.82
SB
  
5Anton Wåhlin
3:55.00
Malmö AI
3:55.00
  
6Thobias Ekhamre
3:55.33
Hammarby IF
3:55.33
SB
  
7Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
3:55.65
IFK Umeå
3:55.65
  
8Martin Nilson
3:57.22
Malmö AI
3:57.22
PB
  
9Albin Olausson
Albin Olausson 92, KFUM Örebro
3:57.30
KFUM Örebro
3:57.30
PB
  
10Albert Mollén
4:02.46
Sävedalens AIK
4:02.46
SB
  
11Alexander Palm
Alexander Palm 93, IK Norrköping FI
4:03.03
IK Norrköping FI
4:03.03
PB
  
12Oliver Lämber
4:03.79
Hälle IF
4:03.79
PB
  
M 3000 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Adil Bouafif
8:13.87
Hässelby SK
8:13.87
SB
  
2Jesper Lysell
8:17.79
Bollnäs FIK
8:17.79
PB
  
3Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
8:23.30
Spårvägens FK
8:23.30
SB
  
4Andreas Åhwall
8:24.78
Hässelby SK
8:24.78
PB
  
5Fredrik Johansson
8:26.97
IFK Växjö
8:26.97
SB
  
6Lars Södergård
8:30.62
Vallentuna FK
8:30.62
  
7Anton Danielson
8:38.33
GoIF Tjalve
8:38.33
SB
  
8John Kingstedt
8:44.75
Hammarby IF
8:44.75
PB
  
9Martin LundqvistIK Sisu
8:48.96
PB
  
10Patrik Sällstedt
8:49.70
Enhörna IF
8:49.70
PB
  
11Anders Grahl
8:50.61
Enhörna IF
8:50.61
PB
  
12André Rangelind
8:58.76
IF Göta Karlstad
8:58.76
PB
  
Robin Lindgren
DNF
Örgryte IS
DNF
  
Mikael LundqvistÄrla IF
DNF
  
Nacerddine HallilHässelby SK
DQ
  
M 60 m häck     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Alexander Brorsson
7.88
IFK Växjö
7.88
PB
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.95
Spårvägens FK
7.95
PB
  
3Philip Nossmy
7.99
Malmö AI
7.99
SB
  
4Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.22
IFK Helsingborg
8.22
PB
  
5Dennis Acson
8.28
Hammarby IF
8.28
  
6Martin KallurFalu IK
8.28
  
7Joakim Blaschke
8.34
Spårvägens FK
8.34
  
8Filip LöövKils AIK
8.35
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Alexander Brorsson
7.96
IFK Växjö
7.96
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.99
Spårvägens FK
7.99
PB
  
3Dennis Acson
8.21
Hammarby IF
8.21
SB
  
4Joakim Blaschke
8.22
Spårvägens FK
8.22
  
5Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.23
IFK Helsingborg
8.23
PB
  
6Anton Forsberg
8.35
Turebergs FK
8.35
SB
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Philip Nossmy
8.04
Malmö AI
8.04
SB
  
2Filip LöövKils AIK
8.19
  
3Martin KallurFalu IK
8.25
PB
  
4Anders LeifssonIK Orient
8.34
SB
  
Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
DNS
Råby-Rekarne FIF
DNS
  
M Höjd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Mehdi Alkhatib
2.15
Hammarby IF
2.15
  
2Emil Svensson
2.15
Örgryte IS
2.15
SB
  
3Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.09
=PB
  
4Fredrik KonradssonIFK Umeå
2.05
PB
  
5Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.02
SB
  
6Alexander HåkanssonUmedalens IF
1.99
  
7Arlind Shaluni
Arlind Shaluni 92, IK Norrköping FI
1.99
IK Norrköping FI
1.99
SB
  
8Adam Chiguer
1.99
Huddinge AIS
1.99
SB
  
9Jesper Borg
1.95
IK Lerum FI
1.95
PB
  
10Jonathan Holm
1.91
Strands IF
1.91
  
10Kristian OlofssonIK Ymer
1.91
  
1.911.951.992.022.052.072.092.112.132.152.19
Alkhatib-----o-o-oxxx
Svensson-----o-o-xoxxx
Thorvaldsson-o-xooxooxxx
Konradssonooxoxooxxx
Frifelt Lundqvist-oooxxx
Håkanssonoooxxx
Shalunioxxooxxx
Chiguerooxxo-xxx
Borgoxoxxx
Holmoxxx
Olofssonoxxx
M Stav     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Simon GyllenstenIF Kville
5.25
PB
  
2Gustaf Hultgren
5.03
Örgryte IS
5.03
  
3Erik Thorstensson
4.92
Spårvägens FK
4.92
  
4Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.86
PB
  
5Simon Assarsson
4.86
IFK Växjö
4.86
PB
  
6Arvid LindahlKA 2 IF
4.78
PB
  
7Gauti ÁsbjörnssonÖrgryte IS
4.70
PB
  
8Per Drageryd
Per Drageryd 91, KFUM Örebro
4.58
KFUM Örebro
4.58
SB
  
9Jonathan Jansson
4.46
Östhammar FI
4.46
SB
  
Deniz Mahshid
NH
Örgryte IS
NH
  
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
NH
KFUM Örebro
NH
  
4.28
5.25
4.46
5.37
4.58
4.70
4.78
4.86
4.92
5.03
5.08
5.13
5.18
Gyllensten-
xo
-
x
-
-
-
xxo
-
o
-
o
-
Hultgren-
-
-
-
-
o
-
o
-
x
xx
Thorstensson-
-
-
-
o
-
xxo
x
xx


Fransson Bergetoft-
o
o
o
o
o
xxx




Assarsson-
-
o
o
xxo
xxo
x




Lindahl-
-
o
-
xxo
-
xxx




Ásbjörnsson-
o
xxo
o
xxx






Drageryd-
xo
o
xxx







Jansson-
xo
xxx








Mahshid-
-
xxx








Carlssonxxx










M Längd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Michel Tornéus
7.85
Hammarby IF
7.85
SB
  
2Mattias Sunneborn
7.39
Spårvägens FK
7.39
  
3Andreas Otterling
7.36
KFUM Örebro
7.36
SB
  
4Adam Johansson
7.27
Mölndals AIK
7.27
  
5Vuk Djekic
Vuk Djekic 88, Hässelby
7.23
Hässelby SK
7.23
PB
  
6Adam Stålberg
Adam Stålberg 91, KFUM Örebro
7.21
KFUM Örebro
7.21
PB
  
7David Frykholm
7.16
IF Göta Karlstad
7.16
  
8Adam Chiguer
7.16
Huddinge AIS
7.16
  
9Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.09
Eskilstuna FI
7.09
  
10Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.08
Glanshammars IF
7.08
  
11Mattias Abulu
6.65
Ullevi FK
6.65
  
12Milan Jovanovic
6.60
Huddinge AIS
6.60
  
Tornéus7.727.727.85x7.65
Sunneborn7.307.387.397.337.337.34
Otterlingx6.967.26xx7.36
Johansson6.947.276.967.267.25x
Djekic7.236.746.906.70x6.71
Stålberg6.966.937.217.116.867.04
Frykholm7.10x7.16xx7.11
Chiguer7.047.167.00xx7.08
Talèus7.096.806.79
Jansson6.896.897.08
Abuluxx6.65
Jovanovicxx6.60
Kval
18 feb
18 feb
1Andreas Otterling
7.34
KFUM Örebro
7.34
SB
  
2Adam Johansson
7.31
Mölndals AIK
7.31
PB
  
3Michel Tornéus
7.25
Hammarby IF
7.25
  
4Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.20
Glanshammars IF
7.20
PB
  
5Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.16
Eskilstuna FI
7.16
PB
  
6Adam Chiguer
7.12
Huddinge AIS
7.12
  
7David Frykholm
7.11
IF Göta Karlstad
7.11
  
8Mattias Sunneborn
7.05
Spårvägens FK
7.05
  
9Adam Stålberg
Adam Stålberg 91, KFUM Örebro
7.00
KFUM Örebro
7.00
PB
  
10Vuk Djekic
Vuk Djekic 88, Hässelby
6.94
Hässelby SK
6.94
SB
  
11Mattias Abulu
6.93
Ullevi FK
6.93
SB
  
12Milan Jovanovic
6.86
Huddinge AIS
6.86
  
13Ritchie MobaIFK Tumba
6.80
SB
  
14Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
6.78
Västerås FK
6.78
PB
  
15Erik Lindberg
Erik Lindberg 87, Haparanda SKT
6.76
Haparanda SKT
6.76
=SB
  
16Rickard Willman
6.66
Västerås FK
6.66
SB
  
17Per Jonsson
6.64
Bollnäs FIK
6.64
  
18Matthias Johansson
6.55
Nedre Soppero IK
6.55
  
19Joakim Andersson
Joakim Andersson 90, KFUM Örebro
6.52
KFUM Örebro
6.52
PB
  
Erik HenryssonIFK Nora
NM
  
Otterling7.34
Johansson6.967.31
Tornéus7.25
Jansson7.20
Talèus7.16
Chiguer7.12
Frykholm7.11
Sunneborn7.05
Stålberg7.006.88x
Djekic6.766.936.94
Abulux6.93
Jovanovicxx6.86
Mobax6.806.52
Hjort6.78x6.69
Lindberg6.556.766.54
Willmanx6.664.69
Jonssonxx6.64
Johansson6.554.636.50
Andersson6.496.476.52
Henryssonx
M Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Daniel LennartssonÖrgryte IS
15.62
SB
  
2Anton Andersson
15.47
Örgryte IS
15.47
SB
  
3Sebastian EkstrandÖresund FK
15.17
SB
  
4Erik Ehrlin
15.07
Ärla IF
15.07
SB
  
5Daniel Falk
15.06
Mölndals AIK
15.06
  
6Sadeeh Mbye
14.06
Ullevi FK
14.06
SB
  
7Milan Jovanovic
13.78
Huddinge AIS
13.78
SB
  
8Erik Olsson
13.54
Örgryte IS
13.54
  
Lennartsson14.8015.0815.1115.3614.9115.62
Andersson15.4713.6013.88xx
Ekstrand14.7814.9715.1714.7714.5614.91
Ehrlinxx15.07xxx
Falk14.6314.9414.8615.06xx
Mbyex13.72x14.06xx
Jovanovicxx13.78xxx
Olsson13.52xx13.54xx
M Kula     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Niklas Arrhenius
19.26
Spårvägens FK
19.26
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.88
Spårvägens FK
18.88
  
3Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
18.02
Hässelby SK
18.02
PB
  
4Ulf Ankarling
17.49
IF Göta Karlstad
17.49
  
5Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
15.93
Spårvägens FK
15.93
  
6Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
15.21
Enköpings AI
15.21
PB
  
7Jeffrey Ige
15.00
Huddinge AIS
15.00
PB
  
8Niklas Lindstedt
14.60
Hässelby SK
14.60
SB
  
Jonas MeyerIK Orient
NM
  
Arrhenius18.6318.1518.91x19.2618.97
Arrheniusx18.88xxxx
Olsson17.4417.5816.6918.0217.7717.52
Ankarling16.4417.2017.4917.42xx
Ståhlx14.8715.93xxx
Wunger14.9714.7514.73xx15.21
Ige13.9214.4914.3114.6415.00x
Lindstedt13.8914.3314.4814.3314.4614.60
Meyerxxx
M Vikt     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Mattias Jons
22.27
Hässelby SK
22.27
SB
  
2Elias Håkansson
19.59
Spårvägens FK
19.59
PB
  
3Robert AlnerothGefle IF
19.57
  
4Hans Eriksson
Hans Eriksson 86, Västerås
19.17
Västerås FK
19.17
  
5Karl-Erik Ludvigsson
19.15
Spårvägens FK
19.15
  
6Daniel Nyman
Daniel Nyman 87, IFK Växjö
17.98
IFK Växjö
17.98
SB
  
7Jonas Birgersson
17.62
Nyköpings BIS
17.62
  
8Torbjörn Sörman
16.42
KFUM Örebro
16.42
PB
  
9David Nyman
David Nyman 92, Östhammar
15.99
Östhammar FI
15.99
  
Jons21.41x22.0222.27x21.66
Håkanssonx19.0119.5919.05x18.36
Alneroth18.3118.9519.1519.4119.5719.32
Erikssonx18.0418.39x19.17x
Ludvigsson18.2219.07x18.9419.1518.25
Nymanx16.6617.90xx17.98
Birgersson17.62x17.16x17.49x
Sörman16.02x15.7516.4215.9615.68
Nyman15.9915.8615.25
Kvinnor
K 60 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.47
PB
  
2Lena BerntssonUllevi FK
7.49
  
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.52
KFUM Örebro
7.52
  
4Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.57
Glanshammars IF
7.57
  
5Elina Palmquist
7.72
IF Göta Karlstad
7.72
  
6Jenny Melin
7.73
Strands IF
7.73
  
7Erica Pettersson
7.79
IF Göta Karlstad
7.79
  
8Hanna Adriansson
7.80
IFK Lidingö
7.80
  
Semi 1
18 feb
18 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.55
  
2Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.66
  
3Jenny Melin
7.72
Strands IF
7.72
  
4Erica Pettersson
7.78
IF Göta Karlstad
7.78
  
5Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.80
Spårvägens FK
7.80
  
6Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
7.80
  
7Marine AlfredssonRånäs 4H
7.84
  
8Farydah Inoussa
7.86
Hässelby SK
7.86
=SB
  
Semi 2
18 feb
18 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.50
KFUM Örebro
7.50
PB
  
2Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.52
Glanshammars IF
7.52
  
3Hanna Adriansson
7.67
IFK Lidingö
7.67
PB
  
4Elina Palmquist
7.69
IF Göta Karlstad
7.69
SB
  
5Freja Jernstig
7.82
IF Göta Karlstad
7.82
=SB
  
6Elin Källander
7.85
IFK Helsingborg
7.85
  
7Mia Axelsson
7.85
IF Göta Karlstad
7.85
  
8Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
7.91
IFK Helsingborg
7.91
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Elina Palmquist
7.76
IF Göta Karlstad
7.76
SB
  
2Erica Pettersson
7.79
IF Göta Karlstad
7.79
  
3Marine AlfredssonRånäs 4H
7.81
PB
  
4Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
7.83
  
5Farydah Inoussa
7.86
Hässelby SK
7.86
SB
  
6Elin Källander
7.86
IFK Helsingborg
7.86
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.56
KFUM Örebro
7.56
=PB
  
2Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.63
Glanshammars IF
7.63
  
3Hanna Adriansson
7.69
IFK Lidingö
7.69
=PB
  
4Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
7.87
Hässelby SK
7.87
  
5Caroline Tegel
8.17
IF Göta Karlstad
8.17
  
Jessica Östlund
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.62
  
2Jenny Melin
7.70
Strands IF
7.70
PB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.77
Spårvägens FK
7.77
  
4Mia Axelsson
7.80
IF Göta Karlstad
7.80
SB
  
5Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
7.98
IK Hakarpspojkarna
7.98
SB
  
6Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
8.19
Hässelby SK
8.19
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Lena BerntssonUllevi FK
7.72
  
2Freja Jernstig
7.82
IF Göta Karlstad
7.82
SB
  
3Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
7.83
IFK Helsingborg
7.83
SB
  
4Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
7.86
KFUM Örebro
7.86
PB
  
5Nina Runvik
8.06
Malmö AI
8.06
  
6Sofia Johnsson
8.25
Hässelby SK
8.25
SB
  
7Sofia Sandgren
Sofia Sandgren 94, KFUM Örebro
8.45
KFUM Örebro
8.45
SB
  
K 200 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Pernilla Nilsson
24.57
IFK Trelleborg
24.57
SB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.63
KFUM Örebro
24.63
PB
  
3Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.84
Spårvägens FK
24.84
PB
  
4Angelica KarlssonTanums IF
25.10
  
Semi 1
19 feb
19 feb
1Pernilla Nilsson
24.74
IFK Trelleborg
24.74
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.94
Spårvägens FK
24.94
PB
  
3Daniella Busk
25.89
Malmö AI
25.89
  
Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
DNS
  
Semi 2
19 feb
19 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.82
KFUM Örebro
24.82
SB
  
2Angelica KarlssonTanums IF
25.01
  
3Erica Pettersson
25.22
IF Göta Karlstad
25.22
  
Elin Källander
DNS
IFK Helsingborg
DNS
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Pernilla Nilsson
24.72
IFK Trelleborg
24.72
SB
  
2Lynette Morgan
25.78
Hammarby IF
25.78
PB
  
Maria GustafssonIFK Lidingö
DQ
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Caroline Sandsjoe
25.04
IF Göta Karlstad
25.04
  
2Daniella Busk
25.38
Malmö AI
25.38
PB
  
3Marie Sönnerfors
25.53
Spårvägens FK
25.53
PB
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
25.00
Spårvägens FK
25.00
PB
  
2Erica Pettersson
25.11
IF Göta Karlstad
25.11
SB
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.95
KFUM Örebro
24.95
SB
  
2Angelica KarlssonTanums IF
24.96
PB
  
Heat 5
18 feb
18 feb
1Elin Källander
25.33
IFK Helsingborg
25.33
  
2Isabelle Eriksson
25.64
IFK Lidingö
25.64
  
3Evelin Hindrikes
25.66
Kvarnsvedens GoIF
25.66
SB
  
K 400 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.02
Spårvägens FK
53.02
PB
  
2Josefin MagnussonMalmö AI
53.30
PB
  
6 SWE AT
3Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
55.64
Östersunds GIF
55.64
PB
  
4Elin Moraiti
56.28
Falu IK
56.28
  
Semi 1
18 feb
18 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.63
Spårvägens FK
55.63
  
2Elin Moraiti
55.83
Falu IK
55.83
SB
  
3Pernilla TornemarkMalmö AI
56.48
SB
  
4Caroline Kihlblom
58.55
Huddinge AIS
58.55
  
Semi 2
18 feb
18 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
55.62
  
2Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
56.05
Östersunds GIF
56.05
SB
  
3Frida Persson
56.27
Hammarby IF
56.27
SB
  
4Linda Frödin GladGefle IF
58.97
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Frida Persson
56.64
Hammarby IF
56.64
SB
  
2Caroline Kihlblom
57.16
Huddinge AIS
57.16
PB
  
3Linda Frödin GladGefle IF
57.87
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
56.89
Spårvägens FK
56.89
  
2Malin Trollsås
58.77
Danderyds SK
58.77
PB
  
3Alexandra AxellIK Lerum FI
59.34
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Elin Moraiti
57.00
Falu IK
57.00
SB
  
2Lynette Morgan
58.05
Hammarby IF
58.05
PB
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
57.54
Östersunds GIF
57.54
SB
  
1Josefin MagnussonMalmö AI
58.65
  
2Pernilla TornemarkMalmö AI
57.70
SB
  
2Malin Lindblom
58.87
Turebergs FK
58.87
SB
  
3Hanna HermanssonKils AIK
59.64
  
3Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
59.79
KFUM Örebro
59.79
SB
  
K 800 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Viktoria Tegenfeldt
2:08.06
IFK Umeå
2:08.06
PB
  
2Lisa Forsberg
Lisa Forsberg 89, Spårvägen
2:08.38
Spårvägens FK
2:08.38
PB
  
3Lovisa Lindh
2:08.42
Ullevi FK
2:08.42
PB
  
4Nathalie Rohlén
2:13.04
Spårvägens FK
2:13.04
PB
  
5Sara Rönnby
2:13.62
Enhörna IF
2:13.62
SB
  
6Jenny Håland
2:13.95
IFK Tumba
2:13.95
PB
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Viktoria Tegenfeldt
2:15.11
IFK Umeå
2:15.11
SB
  
2Sara Rönnby
2:15.70
Enhörna IF
2:15.70
SB
  
3Jennie Hurkmans
2:16.36
Turebergs FK
2:16.36
PB
  
4Betty Strandberg
2:18.37
Gefle IF
2:18.37
  
5Anna Silvander
2:19.67
Danderyds SK
2:19.67
PB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Lisa Forsberg
Lisa Forsberg 89, Spårvägen
2:11.88
Spårvägens FK
2:11.88
  
2Lovisa Lindh
2:12.14
Ullevi FK
2:12.14
SB
  
3Nathalie Rohlén
2:13.41
Spårvägens FK
2:13.41
PB
  
4Jenny Håland
2:14.42
IFK Tumba
2:14.42
PB
  
5Malin Trollsås
2:21.49
Danderyds SK
2:21.49
  
6Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
2:25.10
Glanshammars IF
2:25.10
PB
  
K 1500 m     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Meraf Bahta
4:28.52
Hälle IF
4:28.52
PB
  
2Viktoria Tegenfeldt
4:28.76
IFK Umeå
4:28.76
  
3Charlotte Schönbeck
4:31.44
IFK Lidingö
4:31.44
SB
  
4Linn Nilsson
4:32.36
Hälle IF
4:32.36
  
5Hanna Bartholomew
4:34.90
Hässelby SK
4:34.90
  
6Maria Larsson
4:42.89
Ullevi FK
4:42.89
PB
  
7Cecilia Norrbom
4:43.23
Spårvägens FK
4:43.23
PB
  
8Erika Fyrvall
4:52.06
Hässelby SK
4:52.06
  
K 3000 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Meraf Bahta
9:36.59
Hälle IF
9:36.59
PB
  
2Linn Nilsson
9:36.89
Hälle IF
9:36.89
PB
  
3Hanna Bartholomew
9:39.59
Hässelby SK
9:39.59
PB
  
4Louise Wiker
9:40.89
Hässelby SK
9:40.89
SB
  
5Malin Liljestedt
9:45.31
Spårvägens FK
9:45.31
SB
  
6Nina Persson
9:52.36
Örgryte IS
9:52.36
PB
  
7Klara Bodinson
9:54.58
IFK Lidingö
9:54.58
SB
  
8Cecilia Kleist
9:56.50
IK Akele
9:56.50
  
9Helene Malmkvist
9:56.77
Spårvägens FK
9:56.77
PB
  
10Cecilia Norrbom
9:57.43
Spårvägens FK
9:57.43
PB
  
11Charlotte Karlsson
9:57.78
Hammarby IF
9:57.78
PB
  
Emma JanssonFalu IK
DNF
  
K 60 m häck     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Caroline LundahlKA 2 IF
8.40
PB
  
2Ellinore Hallin
8.46
IFK Växjö
8.46
PB
  
3Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.55
IFK Helsingborg
8.55
  
4Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.56
KFUM Örebro
8.56
=PB
  
5Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.78
  
6Sofia Linde
8.85
Täby IS
8.85
  
7Emma Fredriksson
8.86
Hammarby IF
8.86
=SB
  
8Ida Hansen
8.99
KFUM Arvika
8.99
  
Heat 1
19 feb
19 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.58
IFK Helsingborg
8.58
  
2Ida Hansen
8.77
KFUM Arvika
8.77
  
3Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.86
  
4Angelica Engberg
9.00
Hässelby SK
9.00
  
5Sofia Johnsson
9.20
Hässelby SK
9.20
PB
  
6Madeleine ErikssonGefle IF
9.61
  
Sabina Winqvist
Sabina Winqvist 91, Göteborgs KIK
DNS
Göteborgs KIK
DNS
  
Heat 2
19 feb
19 feb
1Caroline LundahlKA 2 IF
8.60
  
2Sofia Linde
8.62
Täby IS
8.62
  
3Elina Palmquist
8.86
IF Göta Karlstad
8.86
SB
  
4Lisa Linnell
Lisa Linnell 91, IFK Växjö
8.92
IFK Växjö
8.92
SB
  
5Charlotte SkogströmHässelby SK
9.03
SB
  
6Therese Lindhe
9.12
IF Göta Karlstad
9.12
  
7Ellen Hjort
Ellen Hjort 93, KFUM Örebro
9.24
KFUM Örebro
9.24
=PB
  
8Angelica Öhrn
Angelica Öhrn 94, KFUM Örebro
9.88
KFUM Örebro
9.88
  
Heat 3
19 feb
19 feb
1Ellinore Hallin
8.51
IFK Växjö
8.51
  
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.56
KFUM Örebro
8.56
PB
  
3Emma Fredriksson
8.86
Hammarby IF
8.86
SB
  
4Martina Salander
8.95
Fredrikshofs FIF
8.95
SB
  
5Caroline Tegel
9.02
IF Göta Karlstad
9.02
  
6Farydah Inoussa
9.05
Hässelby SK
9.05
PB
  
7Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
9.27
IK Hakarpspojkarna
9.27
  
K Höjd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Ebba Jungmark
1.95
Mölndals AIK
1.95
SB
  
2Emma Green-TregaroÖrgryte IS
1.95
SB
  
3My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.80
IK Norrköping FI
1.80
PB
  
4Ida Virdebrant
Ida Virdebrant 94, IFK Växjö
1.80
IFK Växjö
1.80
  
5Erika Chytraeus
1.73
Huddinge AIS
1.73
=PB
  
6Moa Thorstensson
1.69
Spårvägens FK
1.69
SB
  
7Felicia Berglind
1.69
Spårvägens FK
1.69
  
8Kristina ErikssonRånäs 4H
1.63
  
1.631.691.731.771.801.831.871.911.931.951.97
Jungmark-----oooooxxx
Green-Tregaro-----oxoxoxxoxxx
Nordström-xoxoxxooxxx
Virdebrantooxooxoxxx
Chytraeusoxoxoxxx
Thorstenssonooxxx
Berglindoxxoxxx
Erikssonoxxx
K Stav     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Malin DahlströmUllevi FK
4.23
SB
  
2Michaela Meijer
4.13
Örgryte IS
4.13
SB
  
3Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
4.08
Göteborgs KIK
4.08
SB
  
4Madeleine Nilsson
3.88
Kvarnsvedens GoIF
3.88
SB
  
5Linda CarlssonIK Ymer
3.83
SB
  
6Sara Eriksson
3.77
Ullevi FK
3.77
SB
  
7Klara Vegerfors
3.71
Spårvägens FK
3.71
SB
  
8Lisa WälitaloKA 2 IF
3.71
SB
  
9Terese Dimblad-GonzalezMalmö AI
3.55
  
Hanna JanssonFalu IK
NH
  
3.31
4.13
3.55
4.18
3.63
4.23
3.71
3.77
3.83
3.88
3.93
3.98
4.03
4.08
Dahlström-
o
-
-
-
o
-
-
-
-
xo
-
o
-
Meijer-
o
-
-
-
xx
-
-
-
o
xo
-
o
-
Berglund-
-
-
xxx
-
-
-
-
xo
-
xo
-
o
Nilsson-
-
-
o
o
o
xo
xxx



Carlsson-
-
o
-
o
o
xxx




Eriksson-
o
-
xo
o
xxx





Vegerfors-
o
o
o
xxx






Wälitalo-
-
o
xxo
-
xxx





Dimblad-Gonzalez-
xo
xxx








Janssonxxx










K Längd     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.24
Spårvägens FK
6.24
  
2Malin Olsson
6.10
Malmö AI
6.10
SB
  
3Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
6.03
Hässelby SK
6.03
PB
  
4Malin Marmbrandt
6.00
Västerås FK
6.00
SB
  
5Sandra TörnrosGefle IF
5.92
PB
  
6Linda Berntsson
5.74
Mölndals AIK
5.74
  
7Kim McCabe
5.73
IFK Lund
5.73
SB
  
8Angelica StrömGefle IF
5.73
  
9Johanna Nilsson
5.66
Mölndals AIK
5.66
SB
  
10Ellinore Hallin
5.43
IFK Växjö
5.43
  
11Caroline Taxén
5.35
Eskilstuna FI
5.35
  
Lisa Linnell
Lisa Linnell 91, IFK Växjö
NM
IFK Växjö
NM
  
Jarder5.716.206.09x6.24x
Olssonx5.936.055.85x6.10
Berghx6.035.945.935.925.97
Marmbrandtx5.955.89x6.005.98
Törnros5.495.775.785.925.715.78
Berntsson5.645.745.395.605.70x
McCabex5.685.735.655.48x
Ström5.455.515.735.435.565.48
Nilsson5.665.46x
Hallinxx5.43
Taxén5.285.35x
Linnellxxx
Kval
18 feb
18 feb
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.02
Spårvägens FK
6.02
  
2Malin Marmbrandt
5.90
Västerås FK
5.90
  
3Malin Olsson
5.89
Malmö AI
5.89
  
4Linda Berntsson
5.87
Mölndals AIK
5.87
SB
  
5Ellinore Hallin
5.80
IFK Växjö
5.80
  
6Angelica StrömGefle IF
5.77
PB
  
7Sandra TörnrosGefle IF
5.73
SB
  
8Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.71
Hässelby SK
5.71
SB
  
9Kim McCabe
5.69
IFK Lund
5.69
SB
  
10Johanna Nilsson
5.63
Mölndals AIK
5.63
SB
  
11Lisa Linnell
Lisa Linnell 91, IFK Växjö
5.63
IFK Växjö
5.63
SB
  
12Caroline Taxén
5.62
Eskilstuna FI
5.62
SB
  
13Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.58
Hässelby SK
5.58
SB
  
14Elvira Richardsson
5.58
IFK Kristinehamn
5.58
PB
  
15Rebecca NilssonUllevi FK
5.48
SB
  
16Johanna Aalto
5.45
IF Kville
5.45
SB
  
17Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
5.45
Spårvägens FK
5.45
PB
  
18Sofia NilssonGefle IF
5.44
SB
  
19Sandra Sääw
Sandra Sääw 87, KFUM Örebro
5.32
KFUM Örebro
5.32
  
20Rebecca Andersson
5.18
KFUM Örebro
5.18
  
21Fanny AnonsenGefle IF
4.90
  
Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
NM
KFUM Örebro
NM
  
Therese LindheIF Göta Karlstad
NM
  
Jarder6.02
Marmbrandtx5.645.90
Olssonx5.525.89
Berntsson5.87
Hallin5.715.80
Ström5.405.77
Törnros5.665.735.73
Berghx5.71
McCabe5.665.69x
Nilsson5.635.435.59
Linnellx5.63x
Taxén5.605.62x
Lundx5.545.58
Richardssonxx5.58
Nilssonxx5.48
Aaltox5.455.39
Griksaite5.305.455.30
Nilsson5.445.415.41
Sääwx5.265.32
Andersson5.18x5.12
Anonsenx4.90x
Erikssonxxx
Lindhexxx
K Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Lynn Johnson
13.23
Ullevi FK
13.23
  
2Angelica StrömGefle IF
12.86
  
3Sofia Nilsson
12.29
Gefle IF
12.29
SB
  
4Emma Ehrlin
12.21
Ärla IF
12.21
PB
  
5Fanny Anonsen
12.20
Gefle IF
12.20
PB
  
6Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
11.87
Spårvägens FK
11.87
PB
  
7Frida Lindström
11.77
Huddinge AIS
11.77
PB
  
8Isabelle EureniusFalu IK
11.72
PB
  
9Sofie LindestenHellas FK
11.72
SB
  
10Jasmin Sabir
11.67
Hammarby IF
11.67
SB
  
11Angelica Engberg
11.54
Hässelby SK
11.54
  
Johnson11.8612.7513.23
Strömx11.5912.0212.7012.4712.86
Nilsson12.29xx12.20x12.17
Ehrlinxx12.21xx11.89
Anonsenx12.20xx11.74x
Griksaite11.4711.7411.4611.73x11.87
Lindström11.7711.73x11.6611.47x
Eureniusx11.7211.60x
Lindesten11.7211.5011.43
Sabir11.67xx
Engbergx11.54x
K Kula     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Helena Engman
16.79
Riviera FI
16.79
SB
  
2Catarina Andersson
15.20
Hässelby SK
15.20
  
3Jessica Samuelsson
14.55
Hässelby SK
14.55
  
4Ellinore Hallin
14.47
IFK Växjö
14.47
SB
  
5Anna WikströmIFK Tumba
13.49
SB
  
6Jennie Söderholm
13.43
Västerås FK
13.43
PB
  
7Johanna Larsson
13.34
Filipstads IF
13.34
  
8Rebecka Holmqvist
12.53
Mölndals AIK
12.53
SB
  
9Martina Salander
12.28
Fredrikshofs FIF
12.28
SB
  
10Julia Wiberg
Julia Wiberg 92, Spårvägen
11.99
Spårvägens FK
11.99
  
Engman16.7916.46xx16.5416.32
Anderssonx15.06x14.55x15.20
Samuelsson14.3914.4714.5514.2014.41x
Hallin13.2814.4713.4814.0913.4412.94
Wikström12.8412.7213.2413.3413.4913.17
Söderholm13.2812.7513.43x13.3213.35
Larsson12.4912.8812.72x13.2413.34
Holmqvist11.3112.3912.5312.43xx
Salander12.28xx
Wibergx11.99x
K Vikt     
Inne 19 feb

Final A

Final
Inne 19 feb
1Eleni Larsson
18.80
Huddinge AIS
18.80
  
2Karolina PedersenUllevi FK
18.42
PB
  
3Elinor ForssanderUllevi FK
18.39
PB
  
4Marie Nordahl
17.91
Falu IK
17.91
SB
  
5Josefin Berg
17.79
IF Göta Karlstad
17.79
  
6Catarina Andersson
17.27
Hässelby SK
17.27
PB
  
Larsson17.7918.8017.9717.5118.0917.12
Pedersenx17.3717.9117.5517.4518.42
Forssander17.8917.52xx16.8518.39
Nordahlx17.4017.9117.50xx
Berg16.4217.5517.1517.7917.5316.95
Anderssonxxxx14.3917.27