27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 110 (55+55)   Starter: 126 (62+64)


select distinct results11.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results11.Ind AS Indiiy, results11.ID AS ID, results11.ID AS IDI, Events.TF AS type, results11.eventname AS en2, results11.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results11.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results11.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results11.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results11.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results11.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results11.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results11.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results11.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results11.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results11.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results11.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results11.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results11.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results11 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results11.ID AND CASE WHEN results11.Sex=1 and (results11.secondarypos not rlike ('K|F') or results11.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results11.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results11.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results11.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results11.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results11.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results11.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results11.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results11.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results11.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results11.iid LEFT JOIN world.countries ON results11.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results11.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results11.IID=combinedmen.parentid AND results11.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results11.IID=combinedwomen.parentid AND results11.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results11.iid=womenpbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results11.iid=womensbestsweden.iid AND (results11.Sex=2 OR results11.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results11.CID= 12810444 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results11.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results11.AGO=12 THEN 999999 ELSE results11.AGO END, results11.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +4.5

Final A

Final

Vind: +4.5
1Michel Tornéus
10.63w
Hammarby IF
10.63w
  
2Hamza Volume Kamara
10.64w
GoIF Tjalve
10.64w
  
2Hamza Volume Kamara
10.64w
GoIF Tjalve
10.64w
  
3Philip Dahlqvist SjöbergTurebergs FK
11.29w
  
5Marcus Hansson
11.60w
Falu IK
11.60w
  
6Erik HenryssonIFK Nora
11.64w
  
M 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Erik Hagberg
22.08
Upsala IF
22.08
PB
  
1Dan Englesson
Dan Englesson 88, GoIF Tjalve
22.11
GoIF Tjalve
22.11
PB
  
2Jonathan Wulff
22.19
Hammarby IF
22.19
PB
  
2Henrik Malmberg
22.55
Huddinge AIS
22.55
PB
  
3Oskar Borbos
22.92
Gefle IF
22.92
SB
  
4Magnus Jutman
Magnus Jutman 90, KFUM Örebro
23.66
KFUM Örebro
23.66
PB
  
6Andreas Almlöf
24.25
Hammarby IF
24.25
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

3Elias Tholén
41.24
Ununge IF
41.24
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Joni Jaako
Joni Jaako 86, Hammarby
48.75
Hammarby IF
48.75
SB
  
3Oskar Borbos
49.81
Gefle IF
49.81
SB
  
5Robin Forsell
Robin Forsell 94, KFUM Örebro
52.21
KFUM Örebro
52.21
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Napoleon Solomon
2:01.33
Fredrikshofs FIF
2:01.33
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

3John Laselle
4:10.94
Turebergs FK
4:10.94
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Daniel Lundgren
15:29.72
Turebergs FK
15:29.72
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Lars Drageryd
Lars Drageryd 89, KFUM Örebro
9:54.23
KFUM Örebro
9:54.23
PB
  
2Niklas Jonsson
10:00.33
Hammarby IF
10:00.33
PB
  
3Erik Johansson
Erik Johansson 91, GoIF Tjalve
11:08.61
GoIF Tjalve
11:08.61
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +5.7

Final A

Final

Vind: +5.7
1Jonathan Eklund
14.61w
Hammarby IF
14.61w
  
2Martin Kallur
14.65w
Falu IK
14.65w
  
4Nils-Göran Nilsson
16.63w
Turebergs FK
16.63w
  
5Dennis Fransson Bergetoft
17.56w
KFUM Örebro
17.56w
  
6Andreas Romin
18.03w
Gefle IF
18.03w
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Fabian Rosenquist
54.51
GoIF Tjalve
54.51
SB
  
5Viktor HusmarkFalu IK
59.04
PB
  
6Andreas EfverströmGefle IF
1:00.92
PB
  
M Stav     


Final A

Final

4Patrik MelinGefle IF
4.08
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas Otterling
7.20
KFUM Örebro
7.20
+1.2 SB
  
2Mehdi Alkhatib
7.00
Hammarby IF
7.00
+1.5 SB
  
5Sebastian Öberg
6.03w
Turebergs FK
6.03w
+2.6
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Andreas Otterling
15.08
KFUM Örebro
15.08
+1.8 SB
  
2Love Fältström
13.62
Hammarby IF
13.62
+0.4 SB
  
3Nils-Göran NilssonTurebergs FK
12.73
–0.4 SB
  
4Elias Arshi
Elias Arshi 89, GoIF Tjalve
12.58
GoIF Tjalve
12.58
+1.5 PB
  
5Aligul Erkisi
12.28
Falu IK
12.28
+1.1 SB
  
6Martin MohebbiGefle IF
12.26
+1.4 SB
  
M Kula     


Final A

Final

1Anders Holmström
15.50
KFUM Örebro
15.50
SB
  
3Sebastian CarlssonFalu IK
12.05
SB
  
4Fredrik Hallinder
11.68
Turebergs FK
11.68
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

2Johan PerssonSK Bore
40.86
SB
  
4Henrik Adolfsson
36.60
Hammarby IF
36.60
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Robert AlnerothGefle IF
60.96
SB
  
5Johan PerssonSK Bore
36.05
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, KFUM Örebro
76.28
KFUM Örebro
76.28
SB
  
3Patrik Melin
56.22
Gefle IF
56.22
SB
  
5Chris Arnoldsson
50.15
Turebergs FK
50.15
PB
  
P19 100 m     

Vind: +3.2

Final A

Final

Vind: +3.2
6Olle Forslin
11.42w
Hässelby SK
11.42w
  
P19 400 m     


Final A

Final

5Andreas Kammen
Andreas Kammen 93, Östersunds GIF
52.94
Östersunds GIF
52.94
PB
  
P17 200 m     
Final B
Vind: +4.0
Vind: +4.0
1Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
24.19w
Östersunds GIF
24.19w
  
2Joel Ekelöf
24.25w
Turebergs FK
24.25w
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

6Viktor Hagren
11.25
Turebergs FK
11.25
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

4Christoffer HagrenTurebergs FK
41.89
PB
  
P15 300 m     
Final B
4Edwin Andersson
41.72
Hässelby SK
41.72
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm)     

Vind: +3.8

Final A

Final

Vind: +3.8
3Jacob JohanssonFlens FS
14.51w
  
5Erik Hermelin
14.64w
IFK Lidingö
14.64w
  
Heat 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Jacob JohanssonFlens FS
14.65
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

4Rasmus Bergman
1.72
Sundbybergs IK
1.72
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Isabelle EureniusFalu IK
12.08w
  
3Tove Tengvall
12.46w
Hammarby IF
12.46w
  
4Alexandra Jensen
12.80w
Huddinge AIS
12.80w
  
5Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
12.90w
GoIF Tjalve
12.90w
  
6Camilla Bergqvist
13.27w
Turebergs FK
13.27w
  
K 200 m     

Vind: +2.6

Final A

Final

Vind: +2.6
1Isabelle EureniusFalu IK
24.81w
  
4Emma Fredriksson
25.87w
Hammarby IF
25.87w
  
4Sofia Johnsson
26.90
Hässelby SK
26.90
PB
  
5Amanda Lindh
26.04w
Huddinge AIS
26.04w
  
6Jonna Kowalski
Jonna Kowalski 94, GoIF Tjalve
26.85w
GoIF Tjalve
26.85w
  
K 300 m     


Final A

Final

2Astrid Rosvall
43.04
Hässelby SK
43.04
PB
  
3Alida Sterner
44.05
Turebergs FK
44.05
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Jasmin Sabir
58.68
Hammarby IF
58.68
SB
  
4Louise Hellberg
1:02.12
Huddinge AIS
1:02.12
PB
  
5Hanna Mir
Hanna Mir 97, Tureberg
1:02.71
Turebergs FK
1:02.71
PB
  
6Julia Wigren
1:04.50
Gefle IF
1:04.50
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

2Rebecca Högberg
2:11.43
Hammarby IF
2:11.43
SB
  
4Josefine Eriksson
2:24.81
Huddinge AIS
2:24.81
SB
  
5Jessica Andersson
2:28.58
GoIF Tjalve
2:28.58
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

3Jenny Eriksson
4:57.24
Falu IK
4:57.24
PB
  
5Julia Ringdahl
Julia Ringdahl 97, GoIF Tjalve
5:01.36
GoIF Tjalve
5:01.36
SB
  
6Johanna Bromark
5:40.29
Gefle IF
5:40.29
PB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Lisa Clark
Lisa Clark 88, Huddinge
19:31.87
Huddinge AIS
19:31.87
PB
  
3Sofia Reyier ÖsterlingFalu IK
20:29.55
SB
  
4Karin Armgren
Karin Armgren 81, GoIF Tjalve
20:47.03
GoIF Tjalve
20:47.03
PB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

1Jennie Hurkmans
5:24.11
Turebergs FK
5:24.11
PB
  
3Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
5:43.10
GoIF Tjalve
5:43.10
PB
  
6Sofie Erenlöf
6:13.37
Gefle IF
6:13.37
SB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.5

Final A

Final

Vind: +2.5
2Frida Lüppert ThomssonHammarby IF
15.03w
  
5Camilla Bergqvist
18.40w
Turebergs FK
18.40w
  
6Sofia Nilsson
19.57w
Gefle IF
19.57w
  
K 400 m häck     


Final A

Final

3Jasmin Sabir
1:03.84
Hammarby IF
1:03.84
SB
  
5Elin Eriksson
1:10.97
Falu IK
1:10.97
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

2Erika Löke
1.67
Falu IK
1.67
SB
  
K Stav     


Final A

Final

3Denise ErikssonGefle IF
3.15
PB
  
5Anita Norr-Ericson
2.80
GoIF Tjalve
2.80
SB
  
K Längd     


Final A

Final

2Frida Lüppert ThomssonHammarby IF
5.49
+0.1 SB
  
3Erika Löke
5.44w
Falu IK
5.44w
+5.0
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Angelica StrömGefle IF
12.85
+0.7 SB
  
K Kula     


Final A

Final

2Annika PeterssonGefle IF
12.08
SB
  
3Jenny Davidsson
11.75
Hammarby IF
11.75
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Carolina Hjelt
37.33
Huddinge AIS
37.33
SB
  
4Lina Karlsson
26.39
Hammarby IF
26.39
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Eleni Larsson
56.89
Huddinge AIS
56.89
  
2Madelene FahlstedtIFK Lidingö
52.41
SB
  
5Sandra Friberg
39.57
Turebergs FK
39.57
PB
  
6Rebecka MarkusFalu IK
38.72
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Annika PeterssonGefle IF
50.85
SB
  
5Maja Mattsson
27.14
Turebergs FK
27.14
PB
  
F19 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
2Jessica Östlund
12.36
Hässelby SK
12.36
SB
  
4Erica Graveley
12.74
Bromma IF
12.74
PB
  
Heat 1
Vind: +3.0
Vind: +3.0
4Malin Berge
13.12w
Bromma IF
13.12w
  
Heat 2
Vind: +2.9
Vind: +2.9
3Johanna HermanssonHellas FK
12.55w
  
4Erica Graveley
12.67w
Bromma IF
12.67w
  
F18 200 m     
Final C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
2Emma Larsson
Emma Larsson 94, Västerås
26.55
Västerås FK
26.55
PB
  
F17 200 m     
Final C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Rebecca LarssonBromma IF
26.19
PB
  
F17 Längd     


Final A

Final

2Aina GriksaiteHellas FK
5.13
–0.6 PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

6Jennifer HemströmIFK Märsta
10.82
PB
  
F15 300 m     
Final B
1Hanna Mir
Hanna Mir 97, Tureberg
43.68
Turebergs FK
43.68
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Alexandra Jensen
11.90
Huddinge AIS
11.90
PB
  
3Ellinor PerssonTäby IS
12.08
PB
  
4Elin Bohman
12.26
Turebergs FK
12.26
PB
  
Heat 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Elin Forsberg
12.65
Hammarby IF
12.65
PB
  
F15 Längd     


Final A

Final

2Emma GällstedtGefle IF
5.09
–2.3 PB