0

27.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
Tävlande: 28 (14+14)   Starter: 31 (14+17)

Män
M 60 m extra     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik JohanssonVittangi SK
7.00
PB
  
2Rasmus Nilsson EbersHuddinge AIS
7.23
SB
  
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Inge
Erik Inge 92, Råby-Rekarne
23.72
Råby-Rekarne FIF
23.72
PB
  
1Jonathan Haag
Jonathan Haag 91, GoIF Tjalve
22.93
GoIF Tjalve
22.93
PB
  
Final B
1Jesper VestlundKils AIK
23.31
PB
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ronald Kibirige
Ronald Kibirige 90, Västerås FK
1.90
Västerås FK
1.90
PB
  
P19 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Forsberg
6.43
Turebergs FK
6.43
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Alexander Larsson
7.49
Karlskoga FIF
7.49
PB
  
3Jacob Shatohin
Jacob Shatohin 94, Gotländsk FI
7.50
F Gotländsk FI
7.50
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hampus Larsson
Hampus Larsson 93, Katrineholm
1.91
Katrineholms SK
1.91
PB
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Råby-Rekarna FI
1.88
Råby-Rekarna FI
1.88
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås FK
14.26
Västerås FK
14.26
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Andreas Almgren
23.89
Turebergs FK
23.89
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christoffer HagrenTurebergs FK
11.71
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Sofia Thorin
Sofia Thorin 89, KFUM Örebro
8.14
KFUM Örebro
8.14
SB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Schagerström
26.70
PB
  
4Sofia Thorin
Sofia Thorin 89, KFUM Örebro
25.81
KFUM Örebro
25.81
PB
  
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emilia Eklund
2:31.18
Upsala IF
2:31.18
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Stine Kufaas
Stine Kufaas 86, NOR
1.92
86NOR
1.92
PB
  
2Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
1.78
Spårvägens FK
1.78
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
2Louise Johansson
Louise Johansson 90, Södertälje IF
10.83
Södertälje IF
10.83
PB
  
F19 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.58
KFUM Örebro
7.58
  
2Freja JernstigTanums IF
7.59
PB
  
Heat 2
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.65
KFUM Örebro
7.65
  
F19 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Helena Karlsson
Helena Karlsson 92, KFUM Örebro
58.41
KFUM Örebro
58.41
SB
  
F19 Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
3Therese Lindhe
Therese Lindhe 91, Kristinehamn
9.11
IFK Kristinehamn
9.11
SB
  
F17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Michaela HallqvistFalu IK
4:59.69
SB
  
3Linda Gillström
4:59.76
Kvarnsvedens GoIF
4:59.76
PB
  
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Emma Schagerström
8.11
PB
  
Heat 3
2Marie Kimumba
Marie Kimumba 95, Spårvägen
8.21
Spårvägens FK
8.21
PB
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Marie Carlsson
3:10.45
Turebergs FK
3:10.45
PB