19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
Tävlande: 64 (31+33)   Starter: 66 (33+33)
Män
M 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Juan Pettersson
23.81
Spårvägens FK
23.81
PB
  
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Niklas Larsson
48.96
Hässelby SK
48.96
SB
  
2Fredrik Johansson
49.30
IF Göta
49.30
PB
  
3Fredrik Hallinder
49.32
Turebergs FK
49.32
SB
  
Final C
4Joar Rüdrich SkogseldHammarby IF
52.42
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Daniel Lundgren
3:51.10
Turebergs FK
3:51.10
PB
  
3Anton Wåhlin
3:53.89
IF Linden
3:53.89
PB
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oskar Landin
Oskar Landin 87, Spårvägen
8:25.69
Spårvägens FK
8:25.69
PB
  
3Daniel Woldu
Daniel Woldu 89, Spårvägen
8:39.60
Spårvägens FK
8:39.60
PB
  
5Oscar Majling
8:47.97
Hässelby SK
8:47.97
PB
  
6Andreas Rehnborg
8:48.38
Hässelby SK
8:48.38
PB
  
Final B
2Fredrik Robertsson
9:18.80
FK Studenterna
9:18.80
PB
  
3Anders Herrmann
9:19.10
Rånäs 4H
9:19.10
PB
  
4Magnus Hansson
9:19.69
IFK Trelleborg
9:19.69
PB
  
M 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
3Alexander Brorsson
8.22
Ulricehamns FK
8.22
SB
  
5Jonathan Eklund
8.42
Hammarby IF
8.42
SB
  
Final 1
1Joakim Blaschke
8.17
Spårvägens FK
8.17
SB
  
Final 2
1Dennis Acson
8.08
Hammarby IF
8.08
SB
  
2Joakim Blaschke
8.11
Spårvägens FK
8.11
SB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
4Nicklas Wiberg
4.52
Kalmar SK
4.52
PB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nicklas Wiberg
7.49
Kalmar SK
7.49
SB
  
2David Frykholm
7.25
IF Göta
7.25
  
3Björn Wilson
7.22
IK Orient
7.22
SB
  
6Felix Grape
Felix Grape 90, Fredrikshof
6.25
Fredrikshofs FIF
6.25
SB
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ronald Kibirige
14.03
Västerås FK
14.03
PB
  
3Mladjen Dzakovic
13.28
Sundbybergs IK
13.28
SB
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
17.19
Hässelby SK
17.19
SB
  
M Weight Throw (18 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Jons
18.74
Hässelby SK
18.74
SB
  
2Karl-Erik LudvigssonIF Göta
16.89
PB
  
P19 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Anton Forsberg
7.32
Turebergs FK
7.32
SB
  
3Patrik Sjöö
7.46
Hässelby SK
7.46
PB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
2Johan CarlqvistFalu IK
14.56
PB
  
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christopher BengtssonHässelby SK
7.39
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Julia Skugge
Julia Skugge 88, Glanshammar
7.53
Glanshammars IF
7.53
SB
  
2Isabelle EureniusFalu IK
7.66
  
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emmy Bärjegård
1:01.62
Kvarnsvedens GoIF
1:01.62
PB
  
1Sandra Wagner
Sandra Wagner 92, KFUM Örebro
54.24
KFUM Örebro
54.24
PB
  
2 SWE F19 AT
2Josefin MagnussonMalmö AI
55.03
PB
  
3Elin Moraiti
55.41
Falu IK
55.41
PB
  
9 SWE F19 AT
K 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sanna Mustonen
2:14.59
Enhörna IF
2:14.59
SB
  
Final B
2Lovisa Grönros
2:23.85
Hammarby IF
2:23.85
PB
  
K 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
3Magdalena Ottersten
4:45.10
Sävedalens AIK
4:45.10
SB
  
K 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Liljestedt
9:40.72
Spårvägens FK
9:40.72
PB
  
2Susanne Grimfors
9:53.50
FK Studenterna
9:53.50
  
7Malin Lidforss
11:45.82
Hellas FK
11:45.82
PB
  
8Marie Carlsson
11:58.25
Turebergs FK
11:58.25
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ellinore HallinIFK Växjö
8.64
PB
  
Heat 1
6Sabina Sandberg
9.49
Spårvägens FK
9.49
PB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna Alexson
Anna Alexson 87, Spårvägen
1.80
Spårvägens FK
1.80
=PB
  
2Ellen BjörklundIFK Lund
1.76
  
2Victoria DronsfieldIF Göta
1.76
  
6Regina Paet
1.66
Falu IK
1.66
SB
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Angelica BengtssonHässelby SK
4.20
  
2Caroline Hultgren
2.01
Spårvägens FK
2.01
SB
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nadja Casadei
6.01
IFK Lidingö
6.01
SB
  
7Caroline Tegel
5.27
IF Göta
5.27
SB
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kristin Franke BjörkmanIF Göta
13.11
PB
  
2Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
12.72
Spårvägens FK
12.72
SB
  
6Ellinor Segerlind
10.93
Glanshammars IF
10.93
PB
  
7Malin Winqvist
10.88
Hellas FK
10.88
SB
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Marie Nordahl
16.80
Falu IK
16.80
SB
  
F19 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
2Maria Sylwan
8.15
IFK Lidingö
8.15
SB
  
3Tove Tengvall
8.16
Hammarby IF
8.16
SB
  
F19 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elina Palmquist
5.59
IF Göta
5.59
PB
  
2Elin SångbergStrands IF
5.42
SB
  
F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
4Stina Karlsson
5.04
Sundbybergs IK
5.04
PB