0
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 100 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +9.9 | Vind: +9.9 | ||||||||
2 | Henrik Bergquist Henrik Bergquist 73, Studenterna 11.62w | 73 | FK Studenterna | 11.62w | |||||
Heat 2 Vind: +6.5 | Vind: +6.5 | ||||||||
5 | Alexander Lundholm Alexander Lundholm 88, Tumba 11.60w | 88 | IFK Tumba | 11.60w | |||||
M 200 m | |||||||||
Heat 1 Vind: +5.6 | Vind: +5.6 | ||||||||
2 | Andreas Romin Andreas Romin 91, Gefle 23.37w | 91 | Gefle IF | 23.37w | |||||
3 | Ian Fälldin Ian Fälldin 80, Studenterna 23.78w | 80 | FK Studenterna | 23.78w | |||||
Heat 2 Vind: +4.7 | Vind: +4.7 | ||||||||
2 | Robert Filipsson Robert Filipsson 92, KFUM Örebro 23.24w | 92 | KFUM Örebro | 23.24w | |||||
M 400 m | |||||||||
Heat 1 | |||||||||
2 | Henrik Bergquist Henrik Bergquist 73, Studenterna 52.98 | 73 | FK Studenterna | 52.98 | =PB | ||||
Heat 2 | |||||||||
2 | Jonathan Waern Jonathan Waern 86, KFUM Örebro 52.74 | 86 | KFUM Örebro | 52.74 | =SB | ||||
3 | Elias Bjuhr Elias Bjuhr 93, IFK Umeå 53.45 | 93 | IFK Umeå | 53.45 | =PB | ||||
M 800 m Final A Final | |||||||||
2 | Markus Living Markus Living 89, Gefle 1:56.49 | 89 | Gefle IF | 1:56.49 | =PB | ||||
M 1500 m Final A Final | |||||||||
1 | Hannes Hedvall Hannes Hedvall 81, Studenterna 4:10.79 | 81 | FK Studenterna | 4:10.79 | =PB | ||||
3 | Viktor Hedlöf Viktor Hedlöf 86, Rånäs 4:09.78 | 86 | Rånäs 4H | 4:09.78 | =SB | ||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Kristoffer Österlund Kristoffer Österlund 72, IFK Umeå 8:43.01 | 72 | IFK Umeå | 8:43.01 | =SB | ||||
2 | Johan Walldén Johan Walldén 87, Gefle 8:43.67 | 87 | Gefle IF | 8:43.67 | =PB | ||||
3 | Fredrik Swahn Fredrik Swahn 77, Rånäs 8:56.93 | 77 | Rånäs 4H | 8:56.93 | =SB | ||||
5 | Karl Werner Karl Werner 78, Studenterna 9:18.50 | 78 | FK Studenterna | 9:18.50 | =SB | ||||
M 110 m häck | |||||||||
Heat 1 Vind: +3.0 | Vind: +3.0 | ||||||||
1 | Rasmus Ersson Rasmus Ersson 90, Gefle 15.54w | 90 | Gefle IF | 15.54w | |||||
2 | Erik Henrysson Erik Henrysson 79, Nora 16.92w | 79 | IFK Nora | 16.92w | |||||
3 | Simon Rasmussen Simon Rasmussen 86, Rånäs 18.73w | 86 | Rånäs 4H | 18.73w | |||||
4 | Erik Karlsson Erik Karlsson 88, Tumba 19.56w | 88 | IFK Tumba | 19.56w | |||||
Heat 2 Vind: +5.4 | Vind: +5.4 | ||||||||
1 | Viktor Ohlsson Viktor Ohlsson 89, Eskilstuna FI 18.26w | 89 | Eskilstuna FI | 18.26w | |||||
2 | Anders Ljungqvist Anders Ljungqvist 90, Gotländsk FI 18.93w | 90 | F Gotländsk FI | 18.93w | |||||
M 400 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Jonathan Waern Jonathan Waern 86, KFUM Örebro 59.45 | 86 | KFUM Örebro | 59.45 | =PB | ||||
3 | John Dunell John Dunell 86, Rånäs 1:01.10 | 86 | Rånäs 4H | 1:01.10 | =SB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Anders Ljungqvist Anders Ljungqvist 90, Gotländsk FI 1:03.15 | 90 | F Gotländsk FI | 1:03.15 | =PB | ||||
2 | Peter Norstedt Peter Norstedt 83, Eskilstuna FI 1:04.59 | 83 | Eskilstuna FI | 1:04.59 | =SB | ||||
3 | Ian Fälldin Ian Fälldin 80, Studenterna 1:06.58 | 80 | FK Studenterna | 1:06.58 | =PB | ||||
4 | Elias Bjuhr Elias Bjuhr 93, IFK Umeå 1:06.59 | 93 | IFK Umeå | 1:06.59 | =PB | ||||
5 | Sebastian Svedhammer Sebastian Svedhammer 88, Hellas 1:07.42 | 88 | Hellas FK | 1:07.42 | =PB | ||||
M Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
3 | Ritchie Moba Ritchie Moba 90, Tumba 1.87 | 90 | IFK Tumba | 1.87 | =PB | ||||
M Längd Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Otterling Andreas Otterling 86, KFUM Örebro 7.35w | 86 | KFUM Örebro | 7.35w | +2.3 | ||||
4 | Simon Rasmussen Simon Rasmussen 86, Rånäs 6.05 | 86 | Rånäs 4H | 6.05 | +1.2 =PB | ||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
1 | Andreas Otterling Andreas Otterling 86, KFUM Örebro 15.60 | 86 | KFUM Örebro | 15.60 | +1.9 =SB | ||||
2 | Mikael Brinnen Mikael Brinnen 89, Gefle 14.38 | 89 | Gefle IF | 14.38 | +1.0 =PB | ||||
3 | Richard Andersson Richard Andersson 87, Hellas 13.34 | 87 | Hellas FK | 13.34 | +1.4 =SB | ||||
4 | Marcus Lundquist Marcus Lundquist 91, Rånäs 12.79w | 91 | Rånäs 4H | 12.79w | +3.6 | ||||
M Slägga Final A Final | |||||||||
1 | Robert Alneroth Robert Alneroth 84, Gefle 61.42 | 84 | Gefle IF | 61.42 | = | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Daniel Ragnvaldsson Daniel Ragnvaldsson 76, IFK Umeå 72.33 | 76 | IFK Umeå | 72.33 | = | ||||
2 | Peter Oldin Peter Oldin 71, Hellas 52.17 | 71 | Hellas FK | 52.17 | =SB | ||||
5 | Andreas Romin Andreas Romin 91, Gefle 48.17 | 91 | Gefle IF | 48.17 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: +6.2 Final A Final | Vind: +6.2 | ||||||||
1 | Sandra Törnros Sandra Törnros 95, Gefle 12.25w | 95 | Gefle IF | 12.25w | |||||
2 | Julia Hässel Julia Hässel 94, Tureberg 12.29w | 94 | Turebergs FK | 12.29w | |||||
6 | Ida Linder Ida Linder 93, Tumba 13.00w | 93 | IFK Tumba | 13.00w | |||||
7 | Frida Björkegren Frida Björkegren 92, Gotländsk FI 13.26w | 92 | F Gotländsk FI | 13.26w | |||||
K 200 m Vind: -3.6 Final A Final | Vind: -3.6 | ||||||||
1 | Stine Meland Tomb Stine Meland Tomb 86, Hammarby 24.77 | 86 | Hammarby IF | 24.77 | =PB | ||||
1 | Stine Meland Tomb Stine Meland Tomb 86, Hammarby 24.77w | 86 | Hammarby IF | 24.77w | |||||
2 | Anna Klackenberg Anna Klackenberg 91, Tureberg 25.96w | 91 | Turebergs FK | 25.96w | |||||
Final B Vind: +3.3 | Vind: +3.3 | ||||||||
1 | Nikita Burton Nikita Burton 94, Eskilstuna FI 25.88w | 94 | Eskilstuna FI | 25.88w | |||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
4 | Hilde Adrianzon Hilde Adrianzon 92, Hammarby 5:09.95 | 92 | Hammarby IF | 5:09.95 | =PB | ||||
K 3000 m Final A Final | |||||||||
2 | Moa Enmark Moa Enmark 94, Gefle 11:02.17 | 94 | Gefle IF | 11:02.17 | =PB | ||||
3 | Charlotte Karlsson Charlotte Karlsson 84, Tumba 11:03.76 | 84 | IFK Tumba | 11:03.76 | =SB | ||||
4 | Marie Carlsson Marie Carlsson 95, Tureberg 11:24.68 | 95 | Turebergs FK | 11:24.68 | =PB | ||||
5 | Julia Wangenheim Julia Wangenheim 92, Hammarby 12:30.21 | 92 | Hammarby IF | 12:30.21 | =PB | ||||
K 100 m häck Vind: +4.6 Final A Final | Vind: +4.6 | ||||||||
2 | Kristina Eriksson Kristina Eriksson 89, Rånäs 15.47w | 89 | Rånäs 4H | 15.47w | |||||
4 | Frida Jerneke Frida Jerneke 92, Hellas 16.07w | 92 | Hellas FK | 16.07w | |||||
5 | Hannah Rossland Hannah Rossland 95, Tumba 17.47w | 95 | IFK Tumba | 17.47w | |||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
1 | Jasmin Sabir Jasmin Sabir 92, Hammarby 1:06.46 | 92 | Hammarby IF | 1:06.46 | =PB | ||||
2 | Melina Nordström Melina Nordström 93, Hellas 1:09.23 | 93 | Hellas FK | 1:09.23 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
3 | Nike Alfredsson Nike Alfredsson 95, Rånäs 1:13.91 | 95 | Rånäs 4H | 1:13.91 | =PB | ||||
K Höjd Inne Final A Final | Inne | ||||||||
2 | Kristina Eriksson Kristina Eriksson 89, Rånäs 1.63 | 89 | Rånäs 4H | 1.63 | =PB | ||||
4 | Sofia Karlsson Sofia Karlsson 92, Eskilstuna FI 1.53 | 92 | Eskilstuna FI | 1.53 | =SB | ||||
K Stav Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Natalie Karlsson Natalie Karlsson 86, Eskilstuna FI 2.85 | 86 | Eskilstuna FI | 2.85 | =SB | ||||
5 | Lotta Lindsén Lotta Lindsén 90, Tureberg 2.10 | 90 | Turebergs FK | 2.10 | =PB | ||||
K Längd Final A Final | |||||||||
1 | Sandra Törnros Sandra Törnros 95, Gefle 5.66 | 95 | Gefle IF | 5.66 | +0.9 =PB | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Helena Redborg Helena Redborg 83, Tureberg 11.92 | 83 | Turebergs FK | 11.92 | +1.6 =PB | ||||
3 | Emilia Forsell Emilia Forsell 90, Hammarby 11.61w | 90 | Hammarby IF | 11.61w | +2.9 | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
2 | Sandra Höckerstrand Sandra Höckerstrand 90, Hammarby 11.88 | 90 | Hammarby IF | 11.88 | =PB | ||||
4 | Eleonore Larsson Eleonore Larsson 90, Strand 9.71 | 90 | Strands IF | 9.71 | =SB | ||||
5 | Caroline Gyllenbern Caroline Gyllenbern 93, Tureberg 9.06 | 93 | Turebergs FK | 9.06 | =SB | ||||
6 | Malin Emilsson Malin Emilsson 92, Rånäs 9.00 | 92 | Rånäs 4H | 9.00 | =PB | ||||
K Diskus Final A Final | |||||||||
2 | Freja Liljedahl Freja Liljedahl 94, Gefle 27.40 | 94 | Gefle IF | 27.40 | =PB | ||||
K Slägga Final A Final | |||||||||
4 | Åsa Bengtlars Åsa Bengtlars 87, Tureberg 32.15 | 87 | Turebergs FK | 32.15 | =SB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
2 | Sofie Davoust Sofie Davoust 94, Tumba 31.94 | 94 | IFK Tumba | 31.94 | =PB | ||||
3 | Ellen Nordgren Ellen Nordgren 91, Hammarby 29.16 | 91 | Hammarby IF | 29.16 | =PB | ||||
5 | Mikaela Emilsson 26.36 | 94 | 26.36 | =PB |