19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
Tävlande: 34 (17+17)   Starter: 37 (18+19)
Män
M 200 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
3Gustav Karnebäck
22.72w
Turebergs FK
22.72w
  
Heat 1
Vind: +3.2
Vind: +3.2
1Johan Szabo
22.55w
Väsby IK
22.55w
  
1Björn Barrefors
22.76
Hammarby IF
22.76
PB
  
4Henrik Astfors
23.23w
Västerås FK
23.23w
  
5Peter Hellgren
23.44w
F Bålsta IK
23.44w
  
6Patrik Melin
23.54w
Gefle IF
23.54w
  
Heat 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
2Gustav Karnebäck
22.91
Turebergs FK
22.91
SB
  
3Viktor Granholm
23.15
Spårvägens FK
23.15
PB
  
M 300 m häck     
Final B
2Philip Hebert WegmannHässelby SK
43.62
PB
  
M 300 m häck (83.8 cm)     
2Jonathan Dart
43.92
Hässelby SK
43.92
PB
  
3Joar Michanek
44.41
Frösö IF
44.41
PB
  
P19 200 m     

Vind: +4.3

Final A

Final

Vind: +4.3
3Dennis Muniale-Olsson
22.85w
Västerås FK
22.85w
  
P19 Längd     


Final A

Final

1Fredrik Jurstrand
6.79w
Nyköpings BIS
6.79w
+2.2
  
P17 200 m     
Heat 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Jesper Jonsson
24.00w
Hammarby IF
24.00w
  
Heat 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Jonathan Haag
Jonathan Haag 91, GoIF Tjalve
22.61
GoIF Tjalve
22.61
PB
  
Heat 3
Vind: +2.6
Vind: +2.6
4Adam Chiguer
23.68w
Huddinge AIS
23.68w
  
P17 Längd     


Final A

Final

2Simon Mukiibi
6.62w
Huddinge AIS
6.62w
+4.3
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     


Final A

Final

2Jonne Hautala
Jonne Hautala 93, Västerås
49.80
Västerås FK
49.80
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
2Helene NordquistTäby IS
24.70
SB
  
3Erica Jarder
25.20
Väsby IK
25.20
PB
  
4Louise Martin
25.41
Hässelby SK
25.41
SB
  
Heat 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2Louise Martin
25.16w
Hässelby SK
25.16w
  
4Cecilia Edfors
25.62w
Sollefteå GIF
25.62w
  
Heat 2
Vind: +2.9
Vind: +2.9
2Erica Jarder
25.19w
Väsby IK
25.19w
  
K 300 m häck     


Final A

Final

3Dionne Ekman
47.55
Huddinge AIS
47.55
PB
  
Final B
5Andrea Smedberg
Andrea Smedberg 90, KFUM Örebro
50.85
KFUM Örebro
50.85
SB
  
F19 200 m     

Vind: +2.9

Final A

Final

Vind: +2.9
1Sofia Bejgarn
26.45w
Väsby IK
26.45w
  
2Sofie Lindesten
26.58w
Väsby IK
26.58w
  
F19 Höjd     


Final A

Final

1Lovisa Lindhe
Lovisa Lindhe 89, Kristinehamn
1.61
IFK Kristinehamn
1.61
=PB
  
F17 200 m     

Vind: +3.5

Final A

Final

Vind: +3.5
1Sara Ulin
25.43w
Falu IK
25.43w
  
F17 Höjd     


Final A

Final

5Sandra AllerhedÄrla IF
1.54
SB
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Helena KarlssonIFK Nora
47.48
PB
  
2Anna Jacobsson
48.81
IFK Lidingö
48.81
PB
  
4Carolina Landberg
49.75
GoIF Tjalve
49.75
SB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Martina Salander
1.66
Fredrikshofs FIF
1.66
SB
  
F14 300 m häck     


Final A

Final

1Emma Ehrlin
49.40
Ärla IF
49.40
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

4Sara Jansson
Sara Jansson 93, Hofors AIF
10.05
Hofors AIF
10.05
PB