Sverige resultat
3.7 Luzern, SUI
M 200 m (+0.6): 5) Felix Svensson Mölndal 21.21
27.6 Bern, SUI
M 200 m (+1.9): 3) Felix Svensson Mölndal 21.11
25.6 Tårnby, DEN
K50 Diskus: 1) Elina Edsberger Håfreström 14.91;
M55 Diskus (1.5 kg): 2) Jorma Jääskeläinen Visby 30.79
20.6 Meilen, SUI
M 150 m (0.0): 2) Felix Svensson Mölndal 16.04
17.6 Bærum, NOR
M 100 m Final A (+1.3): 5) Hampus Åstrand 11.99;
M 200 m (+1.4): 5) Hampus Åstrand 24.38;
K 100 m Final B (+1.6): 3) Linnea Gateman Strömstads IF 12.79;
K 200 m Final B (+1.6): 1) Linnea Gateman Strömstads IF 26.14
17.6 Stavanger, NOR
M40 Kula: 1) Daniel Korhonen Kville 12.58;
M40 Diskus: 1) Daniel Korhonen Kville 41.36;
M40 Slägga: 1) Daniel Korhonen Kville 51.92
13.6 Orem, UT
M Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 63.91, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 60.10
11.6 Oslo, NOR
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 5.86;
M Kula: 2) Wictor Petersson Malmö 20.94;
M Diskus: 1) Daniel Ståhl Spårvägen 65.92, 2) Simon Pettersson Hässelby 64.54
9.6 Trondheim, NOR
K 3000 m: 1) Kristina Axelsson Sya 9:58.78
3.6 Stavanger, NOR
M40 Kula: 1) Daniel Korhonen Kville 12.28;
M40 Vikt : 1) Daniel Korhonen Kville 16.04
27.5 Stavanger, NOR
M40 Diskus: 1) Daniel Korhonen Kville 38.72;
M40 Slägga: 1) Daniel Korhonen Kville 49.70
18.5 Orem, UT
M Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 63.23, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 62.88
9.5 Tórshavn, DEN
P13 100 m (-3.2): 2) Leo Qvant Malmö 15.69;
P13 600 m: 3) Leo Qvant Malmö 2:16.41;
P13 Tresteg (zon): 1) Leo Qvant Malmö 8.17;
P13 Diskus (0.75 kg): 1) Leo Qvant Malmö 9.76
9.5 Orem, UT
M Diskus: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 61.14, 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 61.08
2.5 Orem, UT
M Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 61.89, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 59.51
25.4 Orem, UT
M Diskus: 1) Leif Arrhenius Spårvägen 60.08, 2) Niklas Arrhenius Spårvägen 59.99
18.4 Orem, UT
M Diskus: 1) Niklas Arrhenius Spårvägen 60.28, 2) Leif Arrhenius Spårvägen 59.99
14.3 Summerville, SC
M Diskus (1.62 kg): 13) David Thilén Kville 33.45
8.3 Den Haag, NED, City Pier City
M Halvmaraton: 21) Anders Grahl Hälle 1:05:31, 23) Linus Rosdal Akele 1:05:34, 27) Olle Ahlberg Hälle 1:06:04, 51) Anders Bergman Hälle 1:08:59, 70) Daniel Cullin Hälle 1:10:00, 76) Fredrik Uhrbom Spårvägen 1:10:30, 78) Markus Vall Fredrikshof 1:10:32, 83) Peter Hall Akele 1:11:22, 98) Henrik Engström Fredrikshof 1:12:22, 100) Hannes Bjernhagen Pite Runners 1:12:27, 104) Lars Drageryd KFUM Örebro 1:12:38, 125) Christoffer Hiding Fredrikshof 1:13:43, 129) Mathias Ösmark Fredrikshof 1:13:51, 146) Robert Wingren Akele 1:14:32, 166) Filip Ainouz Fredrikshof 1:15:22, 178) Hjalmar Selskog 1:16:01, 212) Daniel Arvidsson Värmdö 1:18:01, 255) Daniel Parheden Knallen 1:19:38, 259) Jonas Lembke 1:19:44;
K Halvmaraton: 14) Sara Trané Runacademy 1:18:39, 18) Frida Michold Akele 1:19:51, 26) Linnea Claesdotter Lidingö SOK 1:23:33, 33) Alice Hugosson Studenterna 1:24:23
8.3 Alphen aan den Rijn, NED
M 20 km: 1) David Nilsson Högby 1:00:31, 2) Archibald Casteel Spårvägen 1:00:50
7.3 San Diego, CA
K 800 m: 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:09.36
7‐8.3 Melbourne, AUS
M Gång 5000 m (7.3): 1) Perseus Karlström Eskilstuna 19:06.68
6‐8.3 Boston, MA, Inne
K 800 m (8.3): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:07.07, Heat 3 (8.3): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:07.94;
K Vikt (8.3): 13) Nina Björkman Västerås 17.13
6‐7.3 Lynchburg, VA, Inne, JUCO
M 1 mile (7.3): 4) Awet Mengsteab Örgryte 4:09.34;
M 3000 m (7.3): 6) Awet Mengsteab Örgryte 8:32.13;
M 5000 m (7.3):  Awet Mengsteab Örgryte DNF;
K Vikt (7.3): 2) Mathilda Björklund Bålsta 18.10
6.3 Riverside, CA
K 3000 m: 2) Elin Brink Mölndal 9:37.84
6.3 Sarasota, FL
M 100 m (w): 1) Adam Landén Helsingborg 11.34w
5.3 Lafayette, LA
K Stav: 1) Johanna Duplantis Upsala 3.20
1.3 London, GBR
M Halvmaraton: 131) Oskar Jönsson 1:13:13
1.3 Manchester, GBR
K 10 km: 15) Louise Wiker Hässelby 36:18
1.3 Eton, GBR, Inne
K Tresteg: 2) Jasmin Sabir Hammarby 12.05
29.2‐1.3 Bethlehem, PA, Inne
K 800 m (1.3): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:09.85, Heat 1 (29.2): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 2:13.67;
K 1 mile (1.3): 1) Andrea Claeson Tureberg 4:59.03, Heat 1 (29.2): 1) Andrea Claeson Tureberg 5:03.48;
K 3000 m Final B (1.3): 1) Andrea Claeson Tureberg 9:43.22
29.2 Milton Keynes, GBR
P19 Slägga (6.0 kg): 1) James Ericsson-Nicholls KFUM Örebro 52.00
28‐29.2 College Station, TX, Inne, SEC
K Höjd (29.2): 1) Ellen Ekholm Ullevi 1.91;
K Stav (29.2): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.46
28‐29.2 Birmingham, AL, Inne
K 60 m häck (29.2): 8) Adriana Janic Malmö 8.79, Heat 3 (28.2): 2) Adriana Janic Malmö 8.50;
K Höjd (29.2): 8) Adriana Janic Malmö 1.67;
K Femkamp (29.2): 2) Adriana Janic Malmö 3.867, 10) Anna Larsson Varberg 3.419
28‐29.2 Nampa, ID, Inne, WAC
M Stav (29.2): 9) Karl Zuber 4.31;
M Längd (29.2): 15) Karl Zuber 6.54;
M Sjukamp (29.2): 5) Karl Zuber 4.495
28‐29.2 Tampa, FL
M 200 m (29.2, -3.8): 1) Adam Landén Helsingborg 23.05, Heat 6 (29.2, -3.1): 1) Adam Landén Helsingborg 23.23;
M 400 m Heat 6 (29.2): 1) Adam Landén Helsingborg 53.30
27‐28.2 Boston, MA, Inne
M 200 m Final E (28.2): 1) William Frobe Täby 21.65;
K 1500 m Final B (28.2): 6) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:11.85, 6) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:11.85
26‐27.2 Birmingham, AL, Inne, OVC
K Vikt (27.2): 9) Jessica Mattsson Spårvägen 15.92
24‐25.2 Birmingham, AL, Inne, Sun Belt
M 60 m häck (25.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.02, Heat 2 (24.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.14
23.2 Sevilla, ESP
M Maraton: 21) Mustafa Mohamed Hälle 2:10:03, 32) Mikael Ekvall Strömstad LK 2:11:37, 82) Niklas Henningsson Sundbyberg 2:27:56, 114) Joakim Thelin Upsala 2:31:29, 188) Alexander Åsberg Roslagen 2:37:48, 206) Markus Dynevall 2:38:52, 207) Fredrik Klingberg Halmstad 2:38:53, 313) Herman Degselius Studenterna 2:44:35, 314) Antonio Lavecchia Huddinge 2:44:38, 444) Victor Eliasson Solvikingarna 2:49:22, 980) Niklas Mylfalk Studenterna 2:59:06, 986) Peter Velin Solvikingarna 2:59:10, 1002) Roger Håkansson 2:59:19, 1011) Johan Forsman Ymer 2:59:26, 1165) Johan Book 3:02:18;
K Maraton: 11) Hanna Lindholm Huddinge 2:28:59, 27) Malin Gibrand Studenterna 2:49:01, 36) Emilia Siltanen Studenterna 2:58:02, 50) Sofie Petersson IS Göta 3:05:04, 77) Karima Makrof Majorna 3:15:41, 113) Diane Sadik Studenterna 3:25:22, 170) Maria Ionice Jonsson 3:33:06
23.2 Split, CRO
K Maraton: 3) Lisa Ring Nocout.se 3:00:54, 162) Sinisa Nell 3:44:43
23.2 Manchester, GBR, Inne
M 60 m Final 5: 4) Malte Wilhelmsson Falun 7.65, Final 9: 4) Malte Wilhelmsson Falun 7.57
22.2 College Station, TX, Inne
K 60 m häck Heat 4: 3) Amanda Hansson Hässelby 8.95;
K Längd: 3) Amanda Hansson Hässelby 5.67
22‐23.2 New York, NY, Inne
K Kula (23.2): 10) Nina Björkman Västerås 12.55;
K Vikt (23.2): 2) Nina Björkman Västerås 17.53
22‐23.2 Birmingham, AL, Inne
K Stav (23.2): 10) Filippa Miller Hovslätt 3.71
22.2 Santa Barbara, CA
K 800 m: 1) Astrid Rosvall Hässelby 2:10.52
22.2 Gorham, ME, Inne
M 200 m Final B: 4) Nicklas Brink Hässelby 23.87
22.2 Leiria, POR
K Diskus: 7) Erica Larsson IF Göta 46.33;
K Slägga: 4) Josefin Berg IF Göta 55.44, 8) Josefine Andersson Kristinehamn 36.38
22.2 St. Cloud, FL
M 200 m Final B (-1.8): 1) Adam Landén Helsingborg 22.81
21.2 Madrid, ESP, Inne
M Stav: 7) Melker Svärd Jacobsson Örgryte 5.30;
M Längd: 3) Thobias Montler Malmö 8.02
21‐22.2 Staten Island, NY, Inne
K 200 m Heat 1 (22.2): 4) Lisa Warfvinge Varberg 26.86;
K Längd (22.2): 3) Lisa Warfvinge Varberg 5.54;
K Tresteg (22.2): 3) Lisa Warfvinge Varberg 11.79
21‐22.2 Lubbock, TX, Inne
M 400 m Heat 1 (22.2): 2) William Frobe Täby 49.27;
K 400 m (22.2): 1) Minna Svärd IF Göta 54.66, Heat 1 (22.2): 1) Minna Svärd IF Göta 56.63;
K Stav (22.2): 1) Minna Svärd IF Göta 3.65
21‐22.2 Storm Lake, IA, Inne
M 800 m (22.2): 1) Awet Mengsteab Örgryte 1:55.05
21‐22.2 Blacksburg, VA, Inne
K Vikt (22.2): 1) Emma Thor Tureberg 18.10, 3) Kajsa Wennberg Upsala 17.16
21.2 Annapolis, MD, Inne
K 500 m: 1) Senna Ohlsson Sävedalen 1:13.09
19.2 Liévin, FRA, Inne
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.07;
K Stav: 3) Angelica Bengtsson Hässelby 4.73
17.2 Eaubonne, FRA, Inne
K Stav: 5) Michaela Meijer Örgryte 4.30
16.2 Verona, ITA
M Halvmaraton: 36) Klas Johansson Vegan Runners 1:07:07
16.2 Barcelona, ESP, Mitja Marató de Barcelona
M Halvmaraton: 24) Napoleon Solomon Tureberg 1:03:15, 36) Archibald Casteel Spårvägen 1:03:53, 58) John Börjesson Spårvägen 1:05:27, 71) Joacim Lantz Ockelbo 1:06:35, 79) Marcus Åberg Tjalve IF 1:06:46, 86) Fredrik Uhrbom Spårvägen 1:07:19, 103) Johan Lantz Ockelbo 1:08:29, 104) Martin Öhman Hässelby 1:08:33, 109) Johan Fagerberg Spårvägen 1:08:36, 114) Nils Spetz Spårvägen 1:08:46, 136) Elov Olsson Ockelbo 1:09:58, 156) Erik Lagerlöf Lidingö 1:10:51, 188) Ted Armgren Dalasjö 1:12:10, 216) Martin Holm Studenterna 1:12:59, 244) Claes Bengtsson Spårvägen 1:13:31, 492) Andreas Åkesson Saltsjöbaden 1:18:42, 657) Michael Refors Järla 1:20:30, 666) Anders Szalkai Spårvägen 1:20:39, 802) Tomas Kobayashi Domnarvet 1:22:06;
K Halvmaraton: 12) Carolina Wikström Roslagen 1:11:44, 36) Johanna Bäcklund Runacademy 1:15:45, 39) Cecilia Norrbom Spårvägen 1:15:54, 41) Charlotte Andersson IFK Umeå 1:16:21, 46) Johanna Eriksson Motala 1:17:00, 66) Malin Strand 1:20:54, 141) Anna-Karin Wikström Roslagen 1:29:25, 152) Isabell Svensson Roslagen 1:30:09
16.2 Torrevieja, ESP, NC
M Gång 50 km: 10) Christer Svensson Växjö AIS 4:55:48
15.2 Glasgow, GBR, Inne, Müller
M 60 m Heat 1: 5) Henrik Larsson IF Göta 6.75;
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.18, 8) Melker Svärd Jacobsson Örgryte 5.35;
K 1000 m: 5) Hanna Hermansson Tureberg 2:40.22;
K Längd: 2) Khaddi Sagnia Ullevi 6.53
15‐16.2 Salamanca, ESP, Inne, NC-i
K22 60 m häck Heat 1 (16.2): 6) Ellen Eklund Piteå IF 9.42
15.2 Claremont, CA
K 3000 m Final B:  Elin Brink Mölndal DNF
15.2 Cambridge, MA, Inne
M 200 m Final C: 1) Nicklas Brink Hässelby 23.79
15.2 Brno, CZE, Inne
K Höjd: 6) Sofie Skoog IF Göta 1.84
15.2 Lakeland, FL
M 200 m (+2.4): 4) Adam Landén Helsingborg 21.89w;
M 400 m: 3) Adam Landén Helsingborg 49.97
14‐16.2 Sheffield, GBR, Inne, Univ Ch
K 400 m (16.2): 4) Linnea Killander Malmö 56.53, Semi 3 (16.2): 2) Linnea Killander Malmö 56.38, Heat 7 (15.2): 1) Linnea Killander Malmö 57.18
14‐15.2 Lubbock, TX, Inne
M 60 m häck (15.2): 7) Joel Bengtsson Helsingborg 8.07, Heat 1 (15.2): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.14, Heat 2 (15.2): 2) Joel Bengtsson Helsingborg 8.02;
K Vikt (15.2): 6) Mathilda Björklund Bålsta 16.89
14‐15.2 Clemson, SC, Inne
K Höjd (15.2): 1) Ellen Ekholm Ullevi 1.90;
K Längd (15.2): 30) Amanda Hansson Hässelby 5.60
14‐15.2 Lexington, VA, Inne
K 800 m (15.2): 2) Senna Ohlsson Sävedalen 2:12.70
14‐15.2 Kent, OH, Inne, överlång bana - odoserad
K 800 m (15.2): 8) Olivia Weslien IF Göta 2:21.72;
K 1 mile Final B (15.2): 1) Olivia Weslien IF Göta 5:07.89
14.2 Houston, TX, Inne
K 60 m häck: 1) Adriana Janic Malmö 8.58, Semi 1: 1) Adriana Janic Malmö 8.58, Heat 1: 5) Anna Larsson Varberg 9.40, Heat 6: 1) Adriana Janic Malmö 8.76;
K Längd: 25) Adriana Janic Malmö 5.14
14.2 Birmingham, AL, Inne
K Kula: 18) Jessica Mattsson Spårvägen 11.20;
K Vikt: 10) Jessica Mattsson Spårvägen 15.71
14‐15.2 Seattle, WA, Inne, överlång bana - odoserad
K 5000 m Final B (15.2): 11) Isabelle Brauer Hässelby 16:25.27
14‐15.2 Boston, MA, Inne
K 3000 m Final F (14.2): 4) Andrea Claeson Tureberg 9:46.60;
K Stav (14.2): 2) Filippa Miller Hovslätt 3.76
13.2 Armagh, GBR
M 5 km: 22) Emil Danielsson Spårvägen 14:00
13‐14.2 Albuquerque, NM, Inne
M 60 m Heat 3 (14.2): 7) Karl Zuber 7.45;
M Stav (14.2):  Karl Zuber NH;
K Höjd (14.2): 1) Erika Kinsey Trångsviken 1.86
9.2 Helsinki, FIN, Inne, v3Nat
M 60 m Final 1: 1) Henrik Larsson IF Göta 6.74, Final 2: 2) Emmanuel Dawlson Hammarby 6.81;
M 200 m Final 1: 3) Emil Johansson Tureberg 21.96, Final 2: 1) Erik Annerfalk Ullevi 21.51;
M 400 m Final 1: 1) Carl Bengtström Örgryte 47.31, Final 2: 2) Nick Ekelund-Arenander Malmö 48.29;
M 800 m: 1) Joakim Andersson Spårvägen 1:48.38, 4) Felix Francois Örgryte 1:50.17;
M 1500 m: 4) Robin Rohlén IFK Umeå 3:46.26, 6) Suldan Hassan Ullevi 3:47.39;
M 3000 m: 1) Simon Sundström Lidingö 8:01.07, 6) Jonatan Fridolfsson Sävedalen 8:09.10;
M 60 m häck Final 1: 1) Max Hrelja Malmö 7.87, Final 2: 1) Jonathan Holm Hammarby 8.03;
M Höjd: 1) Melwin Lycke Holm Kil 2.13;
M Stav: 5) Robin Jacobsson Ullevi 5.10, 6) Simon Thor Hässelby 5.00;
M Längd: 1) Thobias Montler Malmö 7.90, 7) Andreas Carlsson Ymer 7.30;
M Tresteg: 2) Erik Ehrlin Hammarby 15.60, 4) Gustaf Bålström Ullevi 15.34;
M Kula: 2) Jesper Arbinge Spårvägen 18.59, 5) Gabriel Heen Hässelby 18.04;
K 60 m Final 1: 2) Filippa Sivnert Malmö 7.51, Final 2: 3) Elin Östlund KFUM Örebro 7.50;
K 200 m Final 1: 1) Lisa Lilja Ullevi 23.99, Final 2: 1) Elin Östlund KFUM Örebro 23.79;
K 400 m Final 1: 2) Elise Malmberg Växjö 54.61, Final 2: 3) Moa Hjelmer Spårvägen 54.89;
K 800 m: 1) Hanna Hermansson Tureberg 2:05.33, 2) Rebecca Högberg KFUM Örebro 2:08.65;
K 1500 m: 4) Linn Söderholm Sävedalen 4:30.19, 5) Ellinor Aurell Ängelholm 4:34.28;
K 3000 m: 2) Lisa Havell Spårvägen 9:17.42, 8) Elsa Wallenius Västerås 10:05.88;
K 60 m häck Final 1: 3) Amanda Holmberg Lidköpings IS 8.52, Final 2: 2) Tilde Johansson Falkenberg 8.37;
K Höjd: 2) Sofie Skoog IF Göta 1.82, 3) Bianca Salming Tureberg 1.82;
K Stav: 2) Michaela Meijer Örgryte 4.35, 5) Linnea Jönsson Helsingborg 4.15;
K Längd: 1) Erica Jarder IF Göta 6.10, 2) Kaiza Karlén IF Göta 6.10;
K Tresteg: 4) Rebecka Abrahamsson Örgryte 13.14, 5) Malin Otterling Marmbrandt Västerås 13.00;
K Kula: 1) Fanny Roos Atleticum Växjö 17.65, 3) Frida Åkerström Hässelby 15.83
9.2 Lyon, FRA, Inne
M 200 m: 1) Sidney Léger Hammarby 22.21
9.2 Dortmund, GER, Inne
K 3000 m: 6) Samrawit Mengsteab Hälle 9:14.23
9.2 Adelaide, AUS
M Gång 20 km: 1) Perseus Karlström Eskilstuna 1:21:57, 14) Remo Karlström Eskilstuna 1:36:42
9.2 Diekirch, LUX
M 10.33 km terräng: 6) Andreas Åhwall Hässelby 36.08
8.2 Toruń, POL, Inne
M 800 m: 8) Andreas Kramer Sävedalen 1:47.30;
M Stav: 1) Armand Duplantis Upsala 6.17, 2) Melker Svärd Jacobsson Örgryte 5.52
8.2 Rouen, FRA, Inne
K Stav: 5) Angelica Bengtsson Hässelby 4.44
8‐9.2 Bærum, NOR, Inne
M 60 m Heat 2 (8.2): 6) Rasmus Blomstrand Stocksäter 7.66;
M 400 m Final B (8.2): 1) Olof Hedin Eksjö Södra 52.52, 5) Viktor Hedlund Falun 55.25;
M Kula (8.2): 4) Börje Nordin Åsbro 10.17;
K 400 m (8.2): 4) Lova Perman IF Göta 57.27, Final B (8.2): 3) Jonna Claesson Stora Skedvi 58.59, Final C (8.2): 1) Klara Frih Åsbro 59.48, 2) Linnea Borrman Strömstads IF 59.50;
K Stav (8.2): 2) Ebba Blomstrand KFUM Örebro 3.35;
P19 60 m Heat 1 (8.2): 1) Zion Eriksson Täby 6.89;
P19 200 m Heat 1 (9.2): 2) Olof Hedin Eksjö Södra 23.65, 5) Leo Steen Åsbro 25.82, Heat 4 (9.2): 8) Olof Hedin Eksjö Södra 23.65,  Leo Steen Åsbro 25.82;
P19 60 m häck (99.1 cm) (9.2): 1) Benjamin Tinglöf Ärla 7.94, 3) Viktor Hedlund Falun 8.89, 4) Karl Johansson Stocksäter 9.33;
P19 Tresteg (9.2):  Karl-William Einarson Wedevåg 12.72;
F19 60 m Heat 2 (8.2): 4) Hannah Stenbeck Täby 8.19, Heat 3 (8.2): 5) Lina Arousell Iggesund 8.25;
F19 200 m Heat 1 (9.2): 1) Lina Arousell Iggesund 26.28, 2) Klara Frih Åsbro 26.84, Heat 4 (9.2): 6) Lina Arousell Iggesund 26.28, 7) Klara Frih Åsbro 26.84;
F19 Höjd (9.2): 2) Vendela Öst Bollnäs 1.55, 4) Helena Kuksa Åsbro 1.50;
F19 Stav (8.2): 1) Hilma Hindsberg Kvarnsveden 3.55, 2) Emma Johansson Stocksäter 3.35, 4) Linn Jansson Falun 2.85;
F19 Längd (8.2): 7) Gabriella Lindström Falun 4.36;
F19 Kula (8.2): 4) Helena Kuksa Åsbro 6.96;
P17 60 m (8.2): 1) Zion Eriksson Täby 6.97, 2) Oliver Ellström IF Göta 7.18, 3) Jonatan Borg Hammarby 7.24, Heat 1 (8.2): 1) Oliver Ellström IF Göta 7.27, Heat 3 (8.2): 2) Jonatan Borg Hammarby 7.37;
P17 Höjd (9.2): 2) Jonatan Borg Hammarby 1.80, 6) Noa Skomorowski Kvarnsveden 1.70;
P17 Stav (8.2): 1) Viktor Rydåker Alunda 4.15, 2) Karl Johansson Stocksäter 4.15, 3) Karl-William Einarson Wedevåg 3.65;
P17 Längd (8.2): 1) Oliver Ellström IF Göta 6.56, 1) Karl-William Einarson Wedevåg 6.20, 2) Noa Skomorowski Kvarnsveden 6.47, 3) Birck Wärnström Falun 6.31;
P17 Kula (5.0 kg) (8.2): 4) Viktor Rydåker Alunda 13.42, 6) Noa Skomorowski Kvarnsveden 12.66;
F17 60 m (8.2): 1) Justina Esangbedo Kvarnsveden 7.76, Heat 2 (8.2): 1) Justina Esangbedo Kvarnsveden 7.87;
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (9.2): 4) Myra Eriksson Stocksäter 9.50;
F17 Höjd (9.2): 2) Alma Uhlin Falun 1.65, 6) Ebba Hedberg Kvarnsveden 1.55;
F17 Stav (8.2): 1) Myra Eriksson Stocksäter 3.45;
F17 Längd (8.2): 2) Ebba Hedberg Kvarnsveden 5.40, 3) Alma Uhlin Falun 5.37, 13) Moa Ehrenbrand Strand 4.48;
F17 Kula (3.0 kg) (9.2): 1) Justina Esangbedo Kvarnsveden 13.82, 6) Moa Ehrenbrand Strand 10.34
F16 60 m Heat 2 (8.2): 4) Nanna Frih Åsbro 8.60;
F16 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (9.2): 7) Jenna Mogren Dowding Åsbro 11.36;
F16 Höjd (9.2): 4) Jenna Mogren Dowding Åsbro 1.45;
F16 Längd (8.2): 12) Nanna Frih Åsbro 4.38, 20) Jenna Mogren Dowding Åsbro 3.90;
F16 Tresteg (9.2): 8) Nanna Frih Åsbro 9.29,  Myra Eriksson Stocksäter 11.05;
P15 60 m Heat 4 (8.2): 4) Leo Steen Åsbro 8.10;
P15 Längd (8.2): 7) Leo Steen Åsbro 4.87;
P15 Kula (4.0 kg) (9.2): 2) Leo Steen Åsbro 10.27;
F15 60 m häck (76.2 cm, 7.5 m) Heat 1 (9.2): 5) Angelina Mogren Dowding Åsbro 12.75, Heat 3 (9.2): 19) Angelina Mogren Dowding Åsbro 12.75;
F15 Höjd (9.2): 6) Angelina Mogren Dowding Åsbro 1.35;
F15 Längd (8.2): 19) Angelina Mogren Dowding Åsbro 3.60;
P13 60 m Heat 5 (8.2): 6) Albin Wallgren Åsbro 9.69;
P13 200 m Heat 3 (9.2): 4) Albin Wallgren Åsbro 32.18, Heat 5 (9.2): 18) Albin Wallgren Åsbro 32.18;
P13 600 m (8.2): 6) Albin Wallgren Åsbro 1:58.72;
P13 Längd (zon) (8.2): 15) Albin Wallgren Åsbro 3.86;
F13 60 m Heat 2 (8.2): 2) Kayla Collin Åsbro 8.83, 7) Miranda Eriksson Åsbro 9.66;
F13 200 m Heat 2 (9.2): 2) Kayla Collin Åsbro 28.84, Heat 5 (9.2): 6) Miranda Eriksson Åsbro 33.89, Heat 6 (9.2): 6) Kayla Collin Åsbro 28.84, 32) Miranda Eriksson Åsbro 33.89;
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) Heat 3 (9.2): 1) Kayla Collin Åsbro 9.87;
F13 Längd (zon) (8.2): 4) Kayla Collin Åsbro 4.60, 19) Miranda Eriksson Åsbro 3.69;
F13 Tresteg (zon) (9.2): 7) Kayla Collin Åsbro 9.38;
P12 60 m Heat 2 (8.2): 3) Gunnar Wistrand Åsbro 10.19, Heat 5 (8.2): 29) Gunnar Wistrand Åsbro 10.19;
P12 200 m (9.2): 5) Gunnar Wistrand Åsbro 34.02;
P12 600 m (8.2): 8) Gunnar Wistrand Åsbro 2:11.15;
P12 Längd (zon) (9.2): 19) Gunnar Wistrand Åsbro 3.31;
F12 60 m Heat 2 (8.2): 1) Doris Blomqvist-Blom Åsbro 9.25, Heat 5 (8.2): 5) Miranda Koubek Stocksäter 9.17, Heat 6 (8.2): 14) Miranda Koubek Stocksäter 9.17, 17) Doris Blomqvist-Blom Åsbro 9.25;
F12 200 m Heat 2 (9.2): 1) Miranda Koubek Stocksäter 31.06, Heat 5 (9.2): 6) Doris Blomqvist-Blom Åsbro 30.39, 7) Miranda Koubek Stocksäter 31.06;
F12 600 m (8.2): 8) Miranda Koubek Stocksäter 1:59.61;
F12 Längd (zon) (9.2): 12) Doris Blomqvist-Blom Åsbro 3.77, 15) Miranda Koubek Stocksäter 3.65;
F12 Kula (2.0 kg) (8.2): 2) Doris Blomqvist-Blom Åsbro 8.41
6‐8.2 New York, NY, Inne, Millrose
K 1 mile (8.2): 9) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:31.34;
K Längd (8.2): 5) Lisa Warfvinge Varberg 5.71;
K 1500 m (8.2): 9) Yolanda Ngarambe Tureberg 4:12.34
4.2 Stavanger, NOR, Inne
M40 Kula: 1) Daniel Korhonen Kville 12.32
2.2 Paris, FRA, Inne
M 60 m Heat 2: 4) Henrik Larsson IF Göta 6.78;
K Stav: 4) Angelica Bengtsson Hässelby 4.51
2.2 Reykjavik, ISL, Inne
M Längd: 1) Andreas Carlsson Ymer 7.55;
K Höjd: 1) Louise Ekman Gefle 1.78;
K Längd: 2) Kaiza Karlén IF Göta 6.27
2.2 Apeldoorn, NED
M 8 km: 6) Emil Danielsson Spårvägen 23:11
2.2 London, GBR, Inne
K 400 m Heat 2: 2) Linnea Killander Malmö 56.41;
K Stav: 2) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.90
2.2 København, DEN
M 10 km: 40) Oscar Hellström 35:28, 71) Simon Wikstrand IS Göta 36:55;
K 10 km: 24) Annemarie Eldholm Örebro AIK 41:17
1.2 Mondeville, FRA, Inne
M 3000 m: 5) Suldan Hassan Ullevi 7:55.42;
K 1500 m: 5) Linn Nilsson Hälle 4:20.29
1.2 New London, CT, Inne
M 1600 m: 5) Elias Dahl Hammarby 4:59.88;
M 3200 m: 5) Elias Dahl Hammarby 11:14.47
1.2 Pittsburg, KS, Inne, överlång bana - odoserad
K 200 m Final G: 2) Minna Svärd IF Göta 25.32;
K Stav: 6) Minna Svärd IF Göta 3.83
1.2 Middletown, CT, Inne
M 60 m Heat 1: 5) Nicklas Brink Hässelby 7.57;
M 200 m Final D: 1) Nicklas Brink Hässelby 24.23
1.2 Albuquerque, NM, Inne
M 400 m Final C: 2) William Frobe Täby 49.26
1.2 Staten Island, NY, Inne
K 1000 m: 3) Senna Ohlsson Sävedalen 2:50.72
1.2 Cardiff, GBR, Inne
F14 800 m: 2) Hannah Kinane Hässelby 2:22.87, Heat 2: 1) Hannah Kinane Hässelby 2:26.74
1‐2.2 Randers, DEN, Inne, NC-vet
K40 60 m (1.2): 1) Marie-Louise Levy Malmö 8.96;
K40 60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2.2): 1) Marie-Louise Levy Malmö 10.50
1‐2.2 Bærum, NOR, Inne, NC
M 60 m Heat 7 (1.2): 7) Erik Artelius 7.32
31.1 Karlsruhe, GER, Inne
M 800 m: 4) Andreas Kramer Sävedalen 1:48.71;
K Längd: 3) Khaddi Sagnia Ullevi 6.72
31.1‐1.2 Fayetteville, AR, Inne
K Stav (1.2): 4) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.17;
K 3000 m (1.2): 6) Isabelle Brauer Hässelby 9:41.93
31.1 Cambridge, MA, Inne
K Femkamp: 1) Adriana Janic Malmö 3.906
31.1‐1.2 Minneapolis, MN, Inne
M 800 m (1.2): 3) Awet Mengsteab Örgryte 1:53.12
31.1‐1.2 Houston, TX, Inne
K Stav (1.2): 10) Filippa Miller Hovslätt 3.85
31.1 Bochum, GER, Inne
M 60 m häck: 2) Max Hrelja Malmö 7.86, Heat 2: 1) Max Hrelja Malmö 7.97;
M Längd: 2) Thobias Montler Malmö 8.02;
K Längd: 5) Tilde Johansson Falkenberg 6.23
30‐31.1 Staten Island, NY, Inne
K Längd (31.1): 1) Lisa Warfvinge Varberg 5.87;
K Tresteg (31.1): 2) Lisa Warfvinge Varberg 12.01;
K Kula (31.1): 7) Nina Björkman Västerås 13.00;
K Vikt (31.1): 3) Nina Björkman Västerås 16.44
29.1 Udine, ITA, Inne
K Höjd: 5) Sofie Skoog IF Göta 1.84
27.1 Melbourne, AUS
M Gång 10 000 m: 2) Perseus Karlström Eskilstuna 39:49.1m, 12) Remo Karlström Eskilstuna 46:44.4m
26.1 Oulu, FIN, Inne, överlång bana - odoserad
K Längd: 1) Olivia Bojang Örgryte 5.65;
K Tresteg: 2) Olivia Bojang Örgryte 12.17
26.1 Osaka, JPN, Osaka Half
M Halvmaraton: 8) David Nilsson Högby 1:02:05
25.1 Nantes, FRA, Inne
K 60 m Heat 2: 6) Marie Kimumba Spårvägen 7.85;
K Tresteg: 4) Rebecka Abrahamsson Örgryte 13.19
25‐26.1 Aubière, FRA, Inne
M 200 m (26.1): 2) Sidney Léger Hammarby 22.31, Heat 2 (26.1): 1) Sidney Léger Hammarby 22.03
P19 60 m (25.1): 5) Sidney Léger Hammarby 7.15, Heat 1 (25.1): 5) Sidney Léger Hammarby 7.18
25.1 New Haven, CT, Inne
K 60 m: 87) Emma Nilsson Gefle 8.89;
K 300 m: 113) Emma Nilsson Gefle 48.49
25.1 Daytona Beach, FL
M 200 m Final C: 1) Adam Landén Helsingborg 22.78;
M 400 m Final B: 1) Adam Landén Helsingborg 49.91
24.1 Lubbock, TX, Inne
K 60 m häck Heat 4: 8) Anna Larsson Varberg 9.51;
K Längd: 17) Anna Larsson Varberg 5.26;
K Vikt: 6) Mathilda Björklund Bålsta 16.60
24‐25.1 Lexington, KY, Inne, överlång bana - odoserad
K 60 m häck (25.1): 6) Adriana Janic Malmö 8.29, Semi 2 (25.1): 5) Adriana Janic Malmö 8.50, Heat 5 (25.1): 3) Adriana Janic Malmö 8.55;
K Höjd (25.1): 1) Ellen Ekholm Ullevi 1.86,  Adriana Janic Malmö NH
24‐25.1 Boston, MA, Inne
K 200 m (25.1): 1) Lisa Warfvinge Varberg 26.52
24‐25.1 Blacksburg, VA, Inne
K Vikt (25.1): 4) Emma Thor Tureberg 17.51, 8) Kajsa Wennberg Upsala 16.72
24‐25.1 Fairfax, VA, Inne
K 500 m (25.1): 1) Senna Ohlsson Sävedalen 1:15.40
24‐25.1 Nampa, ID, Inne
M 60 m Heat 5 (25.1): 6) Tommy Nguyen Linköpings GIF 7.70
24‐25.1 Albuquerque, NM, Inne
K Stav (25.1): 2) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.35
24‐25.1 Huntington, WV, Inne
K Kula (25.1): 7) Jessica Mattsson Spårvägen 11.06;
K Vikt (25.1): 5) Jessica Mattsson Spårvägen 14.77
23‐25.1 New York, NY, Inne
K 1500 m (25.1): 5) Hanna Hermansson Tureberg 4:18.63;
K 1 mile (25.1): 5) Hanna Hermansson Tureberg 4:37.56;
K 3000 m (25.1): 11) Yolanda Ngarambe Tureberg 9:14.88
19.1 Mankato, MN
M 1000 m: 2) Awet Mengsteab Örgryte 2:30.30
19.1 Santa Pola, ESP
K Halvmaraton: 20) Jenny Rask Akele 1:32:35
19.1 Kerkrade, NED, Terräng
M 10.5 km terräng: 17) Andreas Åhwall Hässelby 35:44
19.1 Sevilla, ESP
M 9.975 km terräng: 11) Robel Fsiha Spårvägen 29.16
18.1 Seattle, WA
K 3000 m: 10) Hanna Hermansson Tureberg 9:09.91, Final B: 8) Isabelle Brauer Hässelby 9:37.10
18‐19.1 Saint-Brieuc, FRA, Inne
K 200 m (19.1): 1) Marie Kimumba Spårvägen 24.65, Heat 2 (19.1): 1) Marie Kimumba Spårvägen 24.79
18‐19.1 London, GBR, Inne
M 60 m Final 16 (19.1): 5) Oskar Persson Ullevi 7.34;
K 200 m Final F (18.1): 1) Linnea Killander Malmö 25.32;
K Stav (18.1): 1) Emma Kiviniemi Andersson Spårvägen 3.98
18.1 Bærum, NOR, Inne
M 400 m: 3) Albin Hedén IF Göta 50.70;
K 60 m: 6) Hanna Axelsson Upsala 7.88, Heat 4: 3) Hanna Axelsson Upsala 7.85
17‐18.1 Reno, NV, Inne
K Stav (17.1): 1) Lisa Gunnarsson Hässelby 4.50, 12) Johanna Duplantis Upsala 3.40
17‐18.1 Nashville, TN
K Kula (18.1):  Jessica Mattsson Spårvägen NM;
K Vikt (18.1):  Jessica Mattsson Spårvägen NM
17‐18.1 Lubbock, TX
K 400 m Final E (18.1): 1) Minna Svärd IF Göta 55.43;
K Stav (18.1): 4) Minna Svärd IF Göta 3.68;
K Vikt (18.1): 3) Mathilda Björklund Bålsta 16.60
17‐18.1 Blacksburg, VA
K Vikt (18.1): 10) Emma Thor Tureberg 16.18
17.1 Houston, TX
K Höjd: 10) Anna Larsson Varberg 1.55;
K Kula: 14) Anna Larsson Varberg 9.35
17‐18.1 College Station, TX
M 60 m Heat 1 (18.1): 6) Joel Bengtsson Helsingborg 7.07;
M 60 m häck (18.1): 4) Joel Bengtsson Helsingborg 8.07, Heat 1 (18.1): 1) Joel Bengtsson Helsingborg 8.16;
K 60 m häck Heat 1 (18.1): 4) Amanda Hansson Hässelby 9.05;
K Höjd (18.1): 1) Ellen Ekholm Ullevi 1.85
17.1 College Station, TX
K Längd: 5) Amanda Hansson Hässelby 5.78
17.1 Flagstaff, AZ
M 60 m häck Final B: 8) Karl Zuber 9.28, Heat 1: 5) Karl Zuber 9.28;
M Stav: 6) Karl Zuber 4.10;
M Kula: 13) Karl Zuber 10.53
17.1 Staten Island, NY
K Vikt: 1) Nina Björkman Västerås 16.94
12.1 Valencia, ESP
M 10 km: 56) Staffan Ek Malmö 30:00, 155) Björn Östenson Malmö 31:39
12.1 Elgóibar, ESP
M 10.796 km terräng: 11) David Nilsson Högby 33:36
12.1 Egmond Aan Zee, NED
M Halvmaraton: 11) Mikael Ekvall Strömstad LK 1:10:32
12.1 Melbourne, AUS
M Gång 10 000 m: 1) Perseus Karlström Eskilstuna 38:50.9m, 15) Remo Karlström Eskilstuna 46:34.7m
12.1 Birmingham, AL, Inne
P18 60 m Final B: 6) Adam Landén Helsingborg 7.34
11.1 New York, NY, Inne
K Vikt: 1) Nina Björkman Västerås 15.89
11.1 Bærum, NOR, Inne
P17 60 m Final 1: 1) Oliver Ellström IF Göta 7.19, 4) Nils Ekström Trollhättan FIK 7.51, 5) Tobias Nilsson Dals Södra 7.76, Final 2: 2) Anton Essén Orient 7.38, 5) Claes Astrabeck Trollhättan FIK 8.07, 6) Alfred Bäckryd Kil 8.32;
P17 200 m Final 1: 3) Claes Astrabeck Trollhättan FIK 25.49, 4) Noel Edvinsson IF Göta 25.91, Final 2: 2) Oliver Ellström IF Göta 23.01, 4) Anton Essén Orient 24.07, Final 3: 3) Jesper Lövstrand Istrum 25.20, 4) Isak Einarsson Brattås 26.33;
P17 1500 m: 3) Jonas Magnusson Hälle 4:23.67, 4) Alexander Carlsson Hälle 4:27.95, 5) Vilmer Andersson Trollhättan FIK 4:28.80, 7) Noel Edvinsson IF Göta 4:48.22, 8) Carl Johansson IF Göta 4:52.59, 9) Victor Johansson 5:40.20;
P17 60 m häck (91.4 cm): 2) Jesper Lövstrand Istrum 8.58, Final 1: 1) Casper Bergstrand Stenungsunds FI 9.09, 3) Jesper Lövstrand Istrum 11.99, Final 2: 2) Jesper Lövstrand Istrum 8.58, 4) Isak Einarsson Brattås 11.22,  Nils Ekström Trollhättan FIK DNS;
P17 Höjd: 1) Melwin Lycke Holm Kil 2.00, 3) Oliver Ellström IF Göta 1.75, 3) Agustin Hilmersson Orient 1.75, 6) Sigge Lindell Mariestads AIF 1.65, 8) Casper Bergstrand Stenungsunds FI 1.55, 11) Nils Fagerlund Hagen 1.45;
P17 Stav: 6) Oscar Idehall Ymer 2.34, 7) Sigge Lindell Mariestads AIF 2.22, 8) Oscar Peilot Stenungsunds FI 1.98, 10) Jonathan Thorin Istrum 1.74, 11) Erik Sundström Stenungsunds FI 1.62, 11) Gustav Höök Säffle 1.62, 13) Jesper Östemar Bokenäs 1.50, 14) Olle Höök Säffle 1.50;
P17 Längd: 1) Melwin Lycke Holm Kil 6.85, 4) Casper Bergstrand Stenungsunds FI 5.90, 5) Nils Ekström Trollhättan FIK 5.72, 6) Sigge Lindell Mariestads AIF 5.63, 11) Tobias Nilsson Dals Södra 4.79, 12) Alfred Bäckryd Kil 4.77;
P17 Kula (5.0 kg): 4) Agustin Hilmersson Orient 12.01, 5) Lukas Ellström IF Göta 10.94, 6) Claes Astrabeck Trollhättan FIK 9.56, 7) Tobias Nilsson Dals Södra 8.99, 8) Nils Fagerlund Hagen 8.56;
F17 60 m: 1) Elvira Tanderud Trollhättan FIK 7.63, Final 1: 2) Ella Feldthusen Trollhättan FIK 8.35, 4) Sophie Säwe Kil 8.78, 6) Shirin Husseini Håfreström 9.25, Final 2: 1) Elvira Tanderud Trollhättan FIK 7.63, 5) Siri Malcus Pellmé Stenungsunds FI 12.70;
F17 200 m: 1) Elvira Tanderud Trollhättan FIK 24.82, Final 1: 1) Elvira Tanderud Trollhättan FIK 24.82, 3) Kim Rodén Orient 29.62, Final 2: 2) Hanna Karlsson IF Göta 27.14, 3) Annie Berntsson Brattås 27.98, Final 3: 1) Mi Kallio Bergman Hagen 27.03;
F17 1500 m: 2) Tilda Knauer Hälle 4:50.76, 3) Sabina Aumo 5:09.41, 4) Agnes Andersén Istrum 5:09.95, 7) Indra Johansson Trollhättan FIK 5:31.31;
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) Final 1: 2) Hanna Karlsson IF Göta 9.11, 4) Nora Jolbäck Lidköpings IS 9.94,  Kim Rodén Orient DNS, Final 2: 1) Annie Berntsson Brattås 9.42, 4) Meja Kjellberg Larsson Lidköpings IS 9.89;
F17 Höjd: 2) Emma Carlsson Istrum 1.60, 4) Cornelia Kennerstad Kil 1.50, 5) Ida Hägnander Trollhättan FIK 1.50, 8) Kim Rodén Orient 1.45, 9) Siri Malcus Pellmé Stenungsunds FI 1.40;
F17 Stav: 1) Hanna Karlsson IF Göta 3.18, 4) Irma Jonhed IF Göta 2.58, 5) Tilia Olsson Bokenäs 2.58, 8) Natalie Davidsson Brattås 2.10, 8) Nathalie Wiman Ahlstedt IF Göta 2.10, 11) Alice Bredström Brattås 1.98, 12) Ida Hägnander Trollhättan FIK 1.86, 15) Saga Andersson Ymer 1.86, 16) Alma Jolbäck Lidköpings IS 1.74;
F17 Längd: 1) Nora Jolbäck Lidköpings IS 5.35, 4) Sophie Säwe Kil 4.92, 5) Silvia Popa Mariestads AIF 4.84, 6) Annie Berntsson Brattås 4.83, 11) Shirin Husseini Håfreström 3.57;
F17 Kula (3.0 kg): 2) Bea Vold Johannesson Sunne 13.04, 3) Johanna Hallsten Hälle 10.90, 4) Emma Carlsson Istrum 10.39, 6) Felicia Eriksson IF Göta 10.20, 8) Nora Jolbäck Lidköpings IS 9.54, 12) Shirin Husseini Håfreström 6.95;
P15 60 m Final 1: 2) Andrei Popa Mariestads AIF 7.66, 4) Ali Dawood IF Göta 7.85, 6) Sebastian Sjöholm Hälle 8.20, Final 2: 2) Johan Hedenberg Hagen 7.74, 5) Daniel Forsman IF Göta 8.21;
P15 200 m Final 1: 2) Ali Dawood IF Göta 24.81, 4) Sebastian Sjöholm Hälle 26.30, Final 2: 2) Lucas Kantola Orient 25.98, 4) Oscar Idehall Ymer 27.17, Final 3: 3) Jack Wennman Trollhättan FIK 26.32, 4) Albin Nilsson Wikman Arvika 29.80;
P15 1000 m: 2) Elias Ramhult Ymer 2:53.49, 4) Danilo Moberg IF Göta 3:04.28, 6) Albin Freiholtz Trollhättan FIK 3:06.65, 7) Ludvig Bergström Stenungsunds FI 3:14.67, 8) Bilal Fredborg Huric-Larsen IF Göta 3:32.53, 9) Anton Andersson Bokenäs 3:52.44;
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) Final 1: 2) Daniel Forsman IF Göta 9.22, 3) Oscar Idehall Ymer 10.23, 4) Erik Carlsson Stenungsunds FI 11.02, Final 2: 2) Jonatan Daun Ymer 11.58, 3) Rasmus Östemar Bokenäs 12.18;
P15 Höjd: 1) Andrei Popa Mariestads AIF 1.83, 6) Albin Freiholtz Trollhättan FIK 1.45, 7) Albin Nilsson Wikman Arvika 1.45, 10) Anton Andersson Bokenäs 1.40, 11) Rasmus Östemar Bokenäs 1.35;
P15 Längd: 2) Andrei Popa Mariestads AIF 5.91, 6) Lucas Kantola Orient 5.12, 7) Jack Wennman Trollhättan FIK 5.10, 9) Sebastian Sjöholm Hälle 4.93, 10) Rasmus Karlsson IF Göta 4.67, 11) Albin Nilsson Wikman Arvika 4.54;
P15 Kula (4.0 kg): 2) Daniel Forsman IF Göta 11.36, 3) Johan Hedenberg Hagen 10.42, 5) Lucas Kantola Orient 10.16, 6) Joel Holgersson Tyft Arena 9.94, 9) Jonatan Daun Ymer 7.01, 10) David Jonhed IF Göta 5.34;
F15 60 m: 1) Ebba Vold Johannesson Sunne 7.81, 2) Chanel Moularé Hagen 7.93, Final 1: 1) Tilde Dahlberg Hälle 7.99, 2) Svea Wikstrand Hagen 8.15, 3) Irma Jonhed IF Göta 8.20, Final 2: 1) Ebba Vold Johannesson Sunne 7.81, 2) Chanel Moularé Hagen 7.93, 6) Ellen Schoug Orient 8.57;
F15 200 m: 1) Chanel Moularé Hagen 25.69, 2) Lathifa Afrah IF Göta 25.82, Final 1: 3) Svea Wikstrand Hagen 27.39, Final 2: 1) Lathifa Afrah IF Göta 25.82, 2) Tilde Dahlberg Hälle 26.70, Final 3: 1) Chanel Moularé Hagen 25.69, 2) Irma Jonhed IF Göta 26.63, 4) Sabina Kern Brattås 28.48;
F15 1000 m: 2) Ida Kraft Trollhättan FIK 3:11.94, 3) Nelly Ened 3:12.09, 4) Philippa Duff Hälle 3:14.72, 5) Stina Tagesson Ymer 3:14.97, 7) Ella Holmqvist IF Göta 3:16.54, 8) Hannah Hedström IF Göta 3:16.79;
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m, 6 hurdles) Final 1: 2) Ellen Schoug Orient 9.84, 2) Alice Löfgren Lidköpings IS 9.84, 5) Märta Larsson IF Göta 9.95, Final 2: 1) Ebba Eklund Hagen 9.22, 2) Lathifa Afrah IF Göta 9.39, 5) Tilia Olsson Bokenäs 10.45;
F15 Höjd: 1) Doris Erixon Stenungsunds FI 1.55, 3) Linnea Hallsten Dals Södra 1.50, 5) Ebba Elfström Lidköpings IS 1.50, 6) Ebba Eklund Hagen 1.45, 9) Gabriella Pranjic Kristinehamn 1.40, 10) Tilde Andersson IF Göta 1.35;
F15 Längd: 1) Tilde Dahlberg Hälle 5.37, 2) Ebba Vold Johannesson Sunne 5.12, 3) Kellie Tran Ymer 4.99, 4) Märta Larsson IF Göta 4.83, 8) Jolina Nyfeldt Ymer 4.53, 10) Klara Håkansson Orient 4.37;
F15 Kula (3.0 kg): 1) Klara Berntsson Brattås 12.65, 2) Linnea Fohlén Gladh Trollhättan FIK 12.27, 5) Emma Larsson Kil 9.24, 6) Märta Larsson IF Göta 9.17, 7) Tilia Olsson Bokenäs 8.90, 9) Meja Thörn Lidköpings IS 8.83;
P13 60 m Final 1: 1) Eric Nilsson Struck Istrum 7.95, 4) Ailo Zackrisson Ljung Hälle 8.81, 5) Jacob Åhman IF Göta 8.92, Final 2: 4) Sebastian Aspetorp 9.06, 5) Felix Rångeby Stenungsunds FI 9.11, 6) Harald Wikstrand Hagen 9.24;
P13 200 m Final 1: 3) Ailo Zackrisson Ljung Hälle 28.60, 4) Sebastian Aspetorp 30.26, Final 2: 3) Erik Tanderud Trollhättan FIK 28.35, 4) Anton Bernhardsson Hälle 30.45, Final 3: 2) Eric Nilsson Struck Istrum 26.70, 4) Jacob Åhman IF Göta 28.46;
P13 800 m: 3) Jacob Åhman IF Göta 2:22.00, 5) Casper Knee Stenungsunds FI 2:39.73, 6) Felix Rångeby Stenungsunds FI 2:40.08, 7) Algot Tersing Trollhättan FIK 2:41.36, 10) Melker Engström Trollhättan FIK 2:46.36,  Olle Höök Säffle DNS,  David Aspeli Karlskoga DNS;
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m) Final 1: 3) Malcolm Moulare Hagen 11.30, 4) Felix Rångeby Stenungsunds FI 11.92, Final 2: 4) Anton Grentzelius Stenungsunds FI 12.15,  Jonathan Thorin Istrum DNS;
P13 Höjd: 1) Albin Westlund Kil 1.55, 2) Malcolm Moulare Hagen 1.50, 4) Eric Nilsson Struck Istrum 1.40, 7) Oscar Peilot Stenungsunds FI 1.30, 10) Gustav Höök Säffle 1.25, 10) Jesper Östemar Bokenäs 1.25;
P13 Längd: 4) Albin Westlund Kil 4.72, 6) Erik Sundström Stenungsunds FI 4.50, 7) Eskil Ekström Trollhättan FIK 4.37, 8) Anton Bernhardsson Hälle 4.34, 10) Jonathan Thorin Istrum 4.14, 12) Olle Höök Säffle 3.78;
P13 Kula (3.0 kg): 1) Albin Westlund Kil 10.23, 4) Oskar Haak Stenungsunds FI 8.43, 6) Alvin Fohlén Gladh Trollhättan FIK 7.44, 7) Gustav Höök Säffle 6.79, 8) Jonathan Thorin Istrum 6.59, 9) Nganga Sarrive Dieu Merci Tyft Arena 6.52;
F13 60 m Final 1: 1) Amanda Tran Ymer 8.27, 2) Amanda Minstedt Karlskoga 8.51, 3) Therese Pettersson Lidköpings IS 8.52, 4) Ellen Perman Stenungsunds FI 8.57, Final 2: 1) Nadira Muminovic Hälle 8.50, 4) Malin H Persson IF Göta 8.78;
F13 200 m Final 1: 1) Frida Rimstad 28.95, 2) Saga Andersson Ymer 28.96, 3) Astrid Fakelius Brattås 29.00, Final 2: 1) Amanda Tran Ymer 27.15, 2) Ellen Perman Stenungsunds FI 28.32, 4) Malin H Persson IF Göta 29.62, Final 3: 2) Amanda Minstedt Karlskoga 28.61;
F13 800 m: 1) Majken Söderlund Larsson Stenungsunds FI 2:21.33, 5) Tilda Granevald IF Göta 2:29.48, 6) Ester Strand Hälle 2:31.97, 9) Therese Pettersson Lidköpings IS 2:51.01, 10) Tilda Skoog Ymer 2:56.42, 11) Elsa Sjögren Säffle 3:00.49;
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) Final 1: 1) Ellen Perman Stenungsunds FI 10.21, 2) Emilia Blomdahl Lidköpings IS 11.09, 3) Stella Lambertsson Karlskoga 12.36, Final 2: 1) Elin Andersson Brattås 10.46, 5) Ella Friberg Lidköpings IS 12.11, 6) Agnes Kjellgren Kristinehamn 12.94;
F13 Höjd: 1) Tilda Skoog Ymer 1.50, 2) Thelma Gustafsson Brattås 1.50, 2) Nathalie Wiman Ahlstedt IF Göta 1.50, 4) Oda Lier 1.40, 5) Frida Rimstad 1.40, 6) Nadira Muminovic Hälle 1.35, 6) Emilia Blomdahl Lidköpings IS 1.35, 9) Agnes Kjellgren Kristinehamn 1.20, 11) Mathea Moen Aarø 1.20;
F13 Längd: 2) Amanda Tran Ymer 4.76, 3) Astrid Fakelius Brattås 4.76, 4) Elin Andersson Brattås 4.70, 5) Therese Pettersson Lidköpings IS 4.67, 7) Amanda Minstedt Karlskoga 4.54, 10) Nathalie Wiman Ahlstedt IF Göta 4.08;
F13 Kula (2.0 kg): 2) Alma Jolbäck Lidköpings IS 11.17, 3) Frida Rimstad 10.34, 4) Natalie Davidsson Brattås 9.95, 5) Matilda Lindén IF Göta 9.54, 6) Alma Olsson Bokenäs 9.48, 8) Mathea Moen Aarø 8.38, 9) Ella Friberg Lidköpings IS 8.06, 12) Mi Westlund Kil 7.14
10.1 Birmingham, AL, Inne
K 60 m häck: 2) Adriana Janic Malmö 8.52, Heat 3: 2) Adriana Janic Malmö 8.58;
K Stav: 2) Filippa Miller Hovslätt 3.80
10.1 New York, NY, Inne
K Vikt: 1) Nina Björkman Västerås 15.74
10.1 Flagstaff, AZ, Inne, överlång bana - odoserad
M 60 m Heat 4: 6) Karl Zuber 7.43;
M 400 m Final B: 4) Karl Zuber 52.34;
M Längd: 10) Karl Zuber 6.44
6.1 S.Giorgio Legnano, ITA, Terräng
M 10 km terräng: 7) Robel Fsiha Spårvägen 29:37
5.1 Amorebieta, ESP, Terräng
M 10.7 km terräng: 7) David Nilsson Högby 34:09
23.12 Nantes, FRA, Inne
K 60 m: 2) Marie Kimumba Spårvägen 7.66, Heat 4: 1) Marie Kimumba Spårvägen 7.74
14.12 Tallinn, EST, Inne
F17 600 m: 4) Saga Rydgren IFK Göteborg 1:37.39
7.12 Pittsburg, KS, Inne, överlång bana - odoserad
K 200 m Final D: 1) Minna Svärd IF Göta 25.39;
K 300 m: 2) Minna Svärd IF Göta 39.67
7.12 West Point, NY, Inne
K Vikt: 6) Nina Björkman Västerås 14.98
7.12 Princeton, NJ, Inne
K 600 m: 1) Senna Ohlsson Sävedalen 1:33.94
7.12 Northhampton, MA, Inne
M 60 m Heat 1: 4) Nicklas Brink Hässelby 7.51;
M 200 m Final C: 2) Nicklas Brink Hässelby 24.40
6.12 Lawrence, KS, Inne
K 1000 m: 3) Gaël De Coninck Sävedalen 3:08.12
24.11 London, GBR, Inne
M 60 m: 4) Oskar Persson Ullevi 7.25, Heat 3: 1) Oskar Persson Ullevi 7.34
24.11 Enfield, GBR, Inne
M 60 m: 4) Oskar Persson Åkersberga 7.25
0‐0.0 Stavanger, NOR
M40 Kula (26.6): 1) Daniel Korhonen Kville 12.15;
M40 Diskus (26.6): 1) Daniel Korhonen Kville 39.97, 1) Daniel Korhonen Kville 40.92;
M40 Vikt  (26.6): 1) Daniel Korhonen Kville 15.50, 1) Daniel Korhonen Kville 16.60;
M40 Slägga (26.6): 1) Daniel Korhonen Kville 49.08, 1) Daniel Korhonen Kville 50.11;
M40 Spjut (26.6): 1) Daniel Korhonen Kville 36.27

resultat

1. Välj år   2. Välj tävling
Välj år
Sverige
Svenska Friidrottscupen
Castorama
Svenskar utomlands