0

Södra Svealand rsbstalistor

M 100 m
1
10.30
Henrik Larsson, IF Göta
99
IF Göta KarlstadIF Göta
1
h1
+0.1
2
10.94
Simon Sharapo, KFUM Örebro
01
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
A
6.6.23
+1.2
3
10.99
Alvin Reinebo, KFUM Örebro
04
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
h4
6.6.23
0.0
4
11.01
Alexander Oliver, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
4
h4
6.6.23
0.0
5
11.11
Leo Blomberg, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
1
17
6.6.23
+1.2
6
11.31
Eric Fagermalm, IF Göta
93
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
−0.4
7
11.38
Tim Singmandeewised, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
6
h4
+1.4
8
11.43
William Brändeborn, Råby-Rekarne
05
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
3.6.23
0.0
9
11.55
Oliver Smidskog, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
3
3.6.23
0.0
10
11.58
Preeda Tantimethakun, Eskilstuna FI
00
Eskilstuna FIEskilstuna FI
2
B
+0.2
(10)
11
11.62
Jenson King, Arvika
07
KFUM ArvikaArvika
3
17
6.6.23
+1.2
12
11.65
Ali Dawood, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
4
17
6.6.23
+1.2
13
11.69
Hilding Hanberg, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
4
17
A
27.5.23
+1.0Lag-USM
14
11.80
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
dec
19
20.5.23
+1.1
15
12.10
Albin Enbacker, IF Göta
01
IF Göta KarlstadIF Göta
2
6.6.23
−0.4
16
12.26
Leo Carlsson, Södertälje IF
07
Södertälje IFSödertälje IF
3
C
−0.7
17
12.28
Daniel Berr, Västerås FK
75
Västerås FKVästerås FK
6
3.6.23
0.0
18
12.42
Isac Danielsson, Säffle
06
Säffle FIKSäffle
5
17
6.6.23
+1.2
19
12.58
Xanthos Sakalakis, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
6
17
6.6.23
+1.2
20
12.73
Lukas Eriksson, Kil
07
Kils AIKKil
7
17
6.6.23
+1.2
(20)
21
12.98
Robin Andersson, Nyköpings BIS
06
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
17
3.6.23
−0.4
22
13.03
Alexander Craig, Nyköpings BIS
07
Nyköpings BISNyköpings BIS
7
17
27.5.23
+1.0
23
13.75
Viktor Lundgren, Filipstad
07
Filipstads IFFilipstad
3
6.6.23
−0.4
24
15.40
Olle Borg, Arvika
47
KFUM ArvikaArvika
1
50
3.6.23
−0.8
25
16.50
Tomas Eriksson, KFUM Örebro
51
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
70
13.5.23
+1.9
26
18.36
Thomas Lundkvist, Västerås FK
69
Västerås FKVästerås FK
2
50
3.6.23
−0.8
27
21.93
Pontus Stålfors, RBU Västerås
97
RBU VästeråsRBU Västerås
4
h2
14.5.23
−0.9
28
28.37
Per-Olof Karlsson, Västerås FK
69
Västerås FKVästerås FK
3
50
3.6.23
−0.8
Okända vindförhållanden
11.52
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
1
20.5.23
11.56
Jakob Hallgren, IF Göta
04
IF Göta KarlstadIF Göta
1
19
20.5.23
11.81
Karl-William Einarson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
2
20.5.23
12.02
Albin Enbacker, IF Göta
01
IF Göta KarlstadIF Göta
3
20.5.23
Medvind över 2 m/s
10.09
Henrik Larsson, IF Göta
99
IF Göta KarlstadIF Göta
1
+2.4
10.65
Henrik Silva Skoog, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
+3.6
10.77
Alexander Oliver, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
4
18.5.23
+3.6
11.00
Sigge Bergentz, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
h1
6.6.23
+2.5
M 200 m
1
20.44
Henrik Larsson, IF Göta
99
IF Göta KarlstadIF Göta
1
A
+0.8
2
21.44
Alvin Reinebo, KFUM Örebro
04
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
A
6.6.23
−0.4
3
22.05
Simon Sharapo, KFUM Örebro
01
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
A
6.6.23
−0.4
4
23.68
Jenson King, Arvika
07
KFUM ArvikaArvika
3
17
−1.2
5
24.19
Tim Singmandeewised, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
3
D
+0.8
6
25.83
Teodor Mattsson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
15
+0.2
7
26.97
William Daun, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
2
15
+0.2
8
27.02
Alexander Craig, Nyköpings BIS
07
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
4.6.23
+0.4
9
28.40
Karl Vinblad, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
13
+0.5
10
28.55
Albin Wallgren, Åsbro
07
Åsbro GoIFÅsbro
1
17
14.5.23
−0.3
(10)
11
28.68
Rodney Hundermark, Nora
69
IFK NoraNora
1
+1.4
12
28.77
Henry Aronsson, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
1
12
4.6.23
+1.0
13
29.49
Bruno Thuvander, KFUM Örebro
11
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
12
4.6.23
+1.0
14
29.51
Nils Ekvall, KFUM Örebro
11
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
12
0.0
15
30.72
Frans Jorbrant, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
5
15
+0.2
16
31.69
Oskar Wirqvist, Nyköpings BIS
11
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
12
4.6.23
+1.0
17
31.72
Filip Gillberg, KFUM Örebro
11
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
12
4.6.23
+1.0
18
31.77
Cesar Regner Edhager, Nyköpings BIS
11
Nyköpings BISNyköpings BIS
5
12
4.6.23
+1.0
19
31.80
Melvin Bergvall, Södertälje IF
10
Södertälje IFSödertälje IF
1
13
4.6.23
−0.8
20
31.91
Elmer Larsson, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
6
12
4.6.23
+1.0
(20)
21
32.09
William Danielsson Wellsén, Stocksäter
10
Stocksäters IFStocksäter
3
13
+0.5
22
32.71
Mikael Hansson, Start
63
IF StartStart
4
4.6.23
+0.4
23
33.02
Edwin Wallgren, Åsbro
09
Åsbro GoIFÅsbro
3
15
14.5.23
−0.4
24
41.30
Thomas Lundkvist, Västerås FK
69
Västerås FKVästerås FK
6
4.6.23
+0.4
Medvind över 2 m/s
21.67
Alexander Oliver, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
2
B
6.6.23
+2.3
21.70
Mattias Waernulf, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
2
18.5.23
+3.8
21.90
Oliver Ellström, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
1
A
+2.4
21.96
Sigge Bergentz, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
D
6.6.23
+3.8
22.33
William Brändeborn, Råby-Rekarne
05
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
4
A
+2.4
23.58
Tim Singmandeewised, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
4
h1
+2.7
M 400 m
1
47.94
Mattias Waernulf, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
5
B
2
49.19
Ludvig Molinder, KFUM Örebro
03
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
18.5.23
3
50.40
Oliver Smidskog, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
1
4.6.23
4
51.57
Kevin Bodén, KFUM Örebro
02
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
27.5.23
5
51.74
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
dec
19
20.5.23
6
52.46
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
7
53.50
Jacob Åhman, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
2
17
C
27.5.23
Lag-USM
8
54.54
Karl-William Einarson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
5
18.5.23
9
55.90
Lucas Ohlsson, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
5
17
A
27.5.23
Lag-USM
10
58.63
Jakob Hallgren, IF Göta
04
IF Göta KarlstadIF Göta
2
6.6.23
(10)
11
59.56
Teodor Mattsson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
14
27.5.23
12
1:01.79
Gustav Karlén, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
2
4.6.23
13
1:03.70
Karl Vinblad, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
13
27.5.23
14
1:04.22
Arvid Johansson, Karlskoga
10
Karlskoga FIKarlskoga
2
13
27.5.23
15
1:12.60
Aksel Hermansson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
2
14
27.5.23
16
1:12.76
Olle Saxe, Karlskoga
09
Karlskoga FIKarlskoga
3
14
27.5.23
17
1:13.55
Julius Dahlberg, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
1
12
27.5.23
18
1:14.32
Ludwig Jalakas, Karlskoga
10
Karlskoga FIKarlskoga
3
13
27.5.23
19
1:16.58
Joshua Hermansson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
2
12
27.5.23
20
1:21.81
Oliver Dimming, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
3
12
27.5.23
(20)
21
1:28.04
Collins Arvidsson, IF Göta
10
IF Göta KarlstadIF Göta
4
13
27.5.23
M 800 m
1
1:54.20
Kevin Bodén, KFUM Örebro
02
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
2
1:57.13
Jacob Åhman, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
4
A
3
1:59.39
David Rindetoft, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
3
A
14.5.23
4
1:59.72
Nils Erixon, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
6
A
5
1:59.95
Henrik Franzén, KFUM Örebro
03
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
6
2:01.44
Sebastian Thysell, Ärla SK
06
Ärla SKÄrla SK
7
7
2:03.42
Benjamin Cefo, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
6
A
14.5.23
8
2:05.78
Simon Öberg, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
10
A
9
2:08.26
Lucas Björfelt, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
1
15
6.6.23
10
2:09.25
David Wallén, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
1
15
6.6.23
(10)
11
2:14.01
Erik Jansson, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
2
15
6.6.23
12
2:14.65
Tristan Ojutkangas, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
7
13
2:14.79
Fredrik Förland Welander, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
4
B
14
2:15.40
Sören Persson, IF Göta
65
IF Göta KarlstadIF Göta
1
45
6.6.23
15
2:16.34
Jonathan Enarsson, Westmannia
09
IK WestmanniaWestmannia
1
15
16
2:19.35
Isak Steiner, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
3
15
6.6.23
17
2:24.96
Albin Wallgren, Åsbro
07
Åsbro GoIFÅsbro
1
17
14.5.23
18
2:33.82
Samuel Sandberg, Enhörna
82
Enhörna IFEnhörna
6
19
2:41.88
Karl Vinblad, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
13
6.6.23
20
2:44.05
Felix Andler, IF Göta
75
IF Göta KarlstadIF Göta
2
45
6.6.23
(20)
21
2:52.63
Aksel Hermansson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
2
15
6.6.23
22
2:58.77
Nils Hübsch, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
6
15
6.6.23
23
2:59.49
Emil Lundberg, Enhörna
11
Enhörna IFEnhörna
2
15
24
2:59.89
Melvin Bergvall, Södertälje IF
10
Södertälje IFSödertälje IF
3
15
25
3:03.28
Nathaniel Haddad, Enhörna
11
Enhörna IFEnhörna
4
15
26
3:05.72
Joshua Hermansson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
1
12
6.6.23
27
3:19.99
Oscar Engberg, Södertälje IF
11
Södertälje IFSödertälje IF
5
15
M 1500 m
1
3:59.88
Kevin Bodén, KFUM Örebro
02
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
9
B
2
4:23.17
Tristan Ojutkangas, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
3
3
4:24.20
Benjamin Cefo, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
4
4:25.46
Lucas Björfelt, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
5
18.5.23
5
4:43.38
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
dec
19
21.5.23
6
5:14.51
Mikael Hansson, Start
63
IF StartStart
1
17
3.6.23
7
5:33.20
Samuel Sandberg, Enhörna
82
Enhörna IFEnhörna
3
17
3.6.23
8
6:09.53
Tommy Eriksson, LK Nyköping
47
LK Nyköpings RunnersLK Nyköping
4
17
3.6.23
M 3000 m
1
9:00.55
Einar Johansson, Ärla SK
98
Ärla SKÄrla SK
1
14.5.23
2
9:23.58
Tristan Ojutkangas, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
13
3
9:30.46
Joakim Rosendal, Ärla SK
91
Ärla SKÄrla SK
3
14.5.23
4
9:35.36
Jacob Åhman, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
2
17
27.5.23
Lag-USM
5
9:50.79
Isak Steiner, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
8
17
27.5.23
Lag-USM
6
9:51.66
Elias Rapp, Västerås FK
99
Västerås FKVästerås FK
6
14.5.23
M 5000 m
1
15:02.77
Viktor Zackrisson, Enhörna
00
Enhörna IFEnhörna
8
B
2
15:19.36
Einar Johansson, Ärla SK
98
Ärla SKÄrla SK
12
B
3
16:00.00
Felix Persson, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
4
16:20.88
Joakim Rosendal, Ärla SK
91
Ärla SKÄrla SK
1
D
5
16:23.96
Christoffer Skantz, IF Göta
85
IF Göta KarlstadIF Göta
4
18.5.23
6
16:34.63
Fredrik Rådström, Hällefors LK
83
Hällefors LKHällefors LK
1
A
27.5.23
7
16:57.01
Isak Steiner, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
11
C
8
17:03.44
Fredrik Bengtsson, IF Göta
89
IF Göta KarlstadIF Göta
2
A
27.5.23
9
17:17.42
Pär Muhr, Västerås LK
72
Västerås LKVästerås LK
3
A
27.5.23
10
17:25.82
Jimmy Nilsson, Enhörna
95
Enhörna IFEnhörna
8
D
(10)
11
17:50.90
Lucas Asplund, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
12
18:11.80
Erik Högkvist, IF Göta
89
IF Göta KarlstadIF Göta
5
A
27.5.23
13
18:13.14
Kristofer Björkman, Örebro AIK
80
Örebro AIKÖrebro AIK
6
A
27.5.23
14
18:43.90
Tommy Theorén, Tisdagsklubben
72
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
7
A
27.5.23
15
19:14.76
Christoffer Kivling, Kumla
87
Kumla SFKumla
8
A
27.5.23
16
19:15.79
Johan Ingjald, Start
87
IF StartStart
1
B
27.5.23
17
19:16.02
Håkan Andersson, KFUM Örebro
82
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
9
A
27.5.23
18
19:19.46
Olof Ingstorp, IF Göta
67
IF Göta KarlstadIF Göta
2
B
27.5.23
19
19:27.89
Fredrik Zeitelberg, Örebro AIK
78
Örebro AIKÖrebro AIK
3
B
27.5.23
20
19:29.19
Mikael Hansson, Start
63
IF StartStart
4
B
27.5.23
(20)
21
19:32.54
Dan Bäck, Kumla
75
Kumla SFKumla
5
B
27.5.23
22
19:35.39
Albin Wallgren, Åsbro
07
Åsbro GoIFÅsbro
6
B
27.5.23
23
19:38.07
Karl Kind, Örebro AIK
90
Örebro AIKÖrebro AIK
7
B
27.5.23
24
19:48.68
Kent Mossbäck, Örebro AIK
72
Örebro AIKÖrebro AIK
9
B
27.5.23
25
19:55.24
William Sallros, Nora
10
IFK NoraNora
10
B
27.5.23
26
19:55.46
Magnus Dahlberg, Västerås FK
71
Västerås FKVästerås FK
1
C
27.5.23
27
20:00.33
Roger Sköldqvist, Start
65
IF StartStart
11
B
27.5.23
28
20:12.47
Peter Ström, Kumla
70
Kumla SFKumla
13
B
27.5.23
29
21:03.89
Lars Lanneborn, Start
67
IF StartStart
2
C
27.5.23
30
21:42.31
Oscar Gustavsson, Hällefors LK
09
Hällefors LKHällefors LK
16
B
27.5.23
(30)
31
21:54.83
Jan Ermefjäll, Örebro AIK
57
Örebro AIKÖrebro AIK
17
B
27.5.23
32
22:47.81
Daniel Borg, Nora
74
IFK NoraNora
3
C
27.5.23
33
23:17.75
Thomas Söderkvist, Kumla
68
Kumla SFKumla
5
C
27.5.23
34
24:40.97
Ulrik Karlsson, Enhörna
78
Enhörna IFEnhörna
17
F
35
24:46.60
Göte Pettersson, Örebro AIK
57
Örebro AIKÖrebro AIK
7
C
27.5.23
36
24:51.55
Thomas Lindström, Åsbro
55
Åsbro GoIFÅsbro
8
C
27.5.23
37
25:03.20
Edwin Wallgren, Åsbro
09
Åsbro GoIFÅsbro
9
C
27.5.23
38
25:50.48
Torbjörn Hallenborg, Kumla
52
Kumla SFKumla
10
C
27.5.23
39
25:50.55
Bengt Nilsson, Östansjö SK
49
Östansjö SKÖstansjö SK
11
C
27.5.23
40
26:15.90
Ronny Arvidsson, Karlskoga
82
Karlskoga FIKarlskoga
12
C
27.5.23
(40)
41
26:43.52
Ove Karasiak, Åsbro
53
Åsbro GoIFÅsbro
13
C
27.5.23
42
32:51.48
Peter Comét, Nora
56
IFK NoraNora
14
C
27.5.23
43
35:21.72
Sven-Olov Dahlgren, Kopparberg
44
Kopparbergs IFKopparberg
15
C
27.5.23
44
46:30.63
Arne Evertsson, Storådalen
41
Storådalens SKStorådalen
16
C
27.5.23
M 10 000 m
1
31:10.69
Viktor Zackrisson, Enhörna
00
Enhörna IFEnhörna
8
A
2
33:53.33
David Nordqvist, Enhörna
86
Enhörna IFEnhörna
7
C
3
34:18.99
Kim Oskarsson, Enhörna
93
Enhörna IFEnhörna
12
C
4
35:51.10
Pontus Linderoth, Örebro AIK
96
Örebro AIKÖrebro AIK
7
E
5
37:37.72
Jonas Forsner, Tisdagsklubben
89
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
24
E
6
39:17.96
Staffan Dahlgren, Enhörna
71
Enhörna IFEnhörna
10
F
M 5 km väg
1
15:53
Simon Karlsson, Tisdagsklubben
93
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
1
18.5.23
2
15:57
Jonas Nilsson, Örebro AIK
92
Örebro AIKÖrebro AIK
2
18.5.23
3
16:27
John Lundström, Tisdagsklubben
90
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
3
18.5.23
4
16:32
Andreas Ingberg, Örebro AIK
82
Örebro AIKÖrebro AIK
4
18.5.23
5
16:37
Mattias Nätterlund, Start
86
IF StartStart
5
18.5.23
6
17:10
Linus Wedin, KFUM Örebro
07
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
18.5.23
7
17:19
David Lundström, Tisdagsklubben
92
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
7
18.5.23
8
17:25
Martin Astfors, Västerås FK
84
Västerås FKVästerås FK
5
29.4.23
9
17:41
Oskar Hansson, Tisdagsklubben
97
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
8
18.5.23
M 10 km väg
1
29:20
Emil Millán de la Oliva, Eskilstuna FI
01
Eskilstuna FIEskilstuna FI
11
29.1.23
2
30:07
Martin Regborn, KFUM Örebro
92
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
1.4.23
3
30:30
Efrem Brhane*, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
3
29.4.23
4
31:13
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI
77
Eskilstuna FIEskilstuna FI
10
25.3.23
5
31:36
Viktor Zackrisson, Enhörna
00
Enhörna IFEnhörna
5
13.5.23
6
31:48
Hugo Lillieström, Kils OK
99
Kils OKKils OK
6
7
32:04 NR50
Anders Österlund, Västerås SOK
73
Västerås SOKVästerås SOK
12
29.4.23
8
32:28
Felix Persson, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
15
29.4.23
9
32:30
Mathias Stjernlöf, Eskilstuna FI
86
Eskilstuna FIEskilstuna FI
4
35
10
32:36
Tim Sundström, KFUM Örebro
89
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
1.4.23
(10)
11
32:39
Tage Häggmark, Ärla SK
04
Ärla SKÄrla SK
5
1.4.23
12
32:44
Anton Öhman, Tisdagsklubben
89
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
7
1.4.23
13
32:52
Ludvig Hasler, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
18
29.4.23
14
32:59
Johan Giberg, Enhörna
99
Enhörna IFEnhörna
7
15
33:01
Kim Oskarsson, Enhörna
93
Enhörna IFEnhörna
21
29.4.23
16
33:17
Einar Johansson, Ärla SK
98
Ärla SKÄrla SK
10
1.4.23
17
33:40
Simon Karlsson, Tisdagsklubben
93
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
13
1.4.23
18
33:56
Erik Gustafsson, Örebro AIK
96
Örebro AIKÖrebro AIK
14
1.4.23
19
34:06
Mattias Nätterlund, Start
86
IF StartStart
36
29.4.23
20
34:13
John Lundström, Tisdagsklubben
90
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
16
1.4.23
(20)
21
34:43
Christoffer Skantz, IF Göta
85
IF Göta KarlstadIF Göta
18
1.4.23
22
34:44
Hugo Örn, Start
04
IF StartStart
19
1.4.23
23
34:52
Martin Duberg, Örebro AIK
85
Örebro AIKÖrebro AIK
44
29.4.23
24
35:01
Viktor Skoog, Kils OK
98
Kils OKKils OK
3
29.4.23
25
35:17
Tristan Ojutkangas, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
262
26
35:20
Björn Eriksson, Tisdagsklubben
86
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
23
1.4.23
27
35:42
Pär Muhr, Västerås LK
72
Västerås LKVästerås LK
55
29.4.23
28
35:53
Ludvig Börjesson, Örebro AIK
77
Örebro AIKÖrebro AIK
30
1.4.23
29
35:54
Jonathan Kandelin, Örebro AIK
90
Örebro AIKÖrebro AIK
31
1.4.23
30
35:57
Henrik Anängen, LK Nyköping
74
LK Nyköpings RunnersLK Nyköping
32
1.4.23
(30)
30
35:57
Robin Questy, Ärla SK
96
Ärla SKÄrla SK
33
1.4.23
32
36:03
David Lunde, LK Nyköping
79
LK Nyköpings RunnersLK Nyköping
71
25.3.23
33
36:09
Viktor Johansson, KFUM Örebro
90
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
36
1.4.23
34
36:10
Mathias Nilsson, Torsby
89
Torsby LKTorsby
13
35
36:17
Lucas Björfelt, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
37
1.4.23
36
36:18
Joakim Rosendal, Ärla SK
91
Ärla SKÄrla SK
38
1.4.23
36
36:18
Kevin Henriksson, Garphyttan
97
Garphyttans IFGarphyttan
2
19.4.23
38
36:26
John Andersson, Fryken
88
IK FrykenFryken
39
1.4.23
39
36:27
Karl-Martin Nordling, IF Göta
77
IF Göta KarlstadIF Göta
40
1.4.23
40
36:37
Mattias Frändå, Tisdagsklubben
88
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
43
1.4.23
(40)
40
36:37
Pontus Linderoth, Örebro AIK
96
Örebro AIKÖrebro AIK
44
13.5.23
42
36:41
Ulf Blixt, Gränslös
89
LK GränslöstGränslös
44
1.4.23
43
36:46
Oskar Hansson, Tisdagsklubben
97
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
45
1.4.23
44
36:49
Markus Liljenroth, Örebro AIK
79
Örebro AIKÖrebro AIK
46
1.4.23
45
36:51
Erik Högkvist, IF Göta
89
IF Göta KarlstadIF Göta
48
1.4.23
46
36:56
Martin Jansson, Enhörna
92
Enhörna IFEnhörna
10
9.4.23
47
37:26
Björn Engqvist, Örebro AIK
81
Örebro AIKÖrebro AIK
51
1.4.23
48
37:33
Joakim Nyström, OK Hällen
88
OK HällenOK Hällen
7
2.4.23
49
37:39
Johan Jendeberg, Örebro AIK
72
Örebro AIKÖrebro AIK
4
19.4.23
49
37:39
Kristofer Björkman, Örebro AIK
80
Örebro AIKÖrebro AIK
91
29.4.23
(50)
51
37:41
Jan Johansson, LK Nyköping
68
LK Nyköpings RunnersLK Nyköping
130
23.4.23
SM
52
37:51
Mikael Andersson, Säffle
00
Säffle FIKSäffle
93
15.4.23
52
37:51
William Wickholm, KFUM Örebro
98
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
56
13.5.23
54
37:53
Yavar Biranvand, Västerås LK
90
Västerås LKVästerås LK
59
13.5.23
M Halvmaraton
1
1:03:30
Emil Millán de la Oliva, Eskilstuna FI
01
Eskilstuna FIEskilstuna FI
4
2
1:08:43
Efrem Brhane*, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
1
19.4.23
3
1:11:33
Simon Karlsson, Tisdagsklubben
93
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
2
19.4.23
4
1:11:48
Jonas Nilsson, Örebro AIK
92
Örebro AIKÖrebro AIK
3
19.4.23
5
1:12:54
Anders Österlund, Västerås SOK
73
Västerås SOKVästerås SOK
8
13.5.23
6
1:13:11
Anton Öhman, Tisdagsklubben
89
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
5
19.4.23
7
1:13:41
Mathias Stjernlöf, Eskilstuna FI
86
Eskilstuna FIEskilstuna FI
138
8
1:14:06
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIKÖrebro AIK
6
19.4.23
9
1:14:40
John Lundström, Tisdagsklubben
90
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
8
19.4.23
10
1:15:12
Christoffer Lundgren Björnqvist, Katrineholm
84
Katrineholms SKKatrineholm
260
(10)
11
1:15:18
Felix Persson, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
9
19.4.23
12
1:15:23
Erik Gustafsson, Örebro AIK
96
Örebro AIKÖrebro AIK
10
19.4.23
13
1:15:35
Jimmy Axelsson, Karlslund
93
Karlslunds IFKarlslund
11
19.4.23
14
1:15:45
Erik Johansson, Katrineholm
90
Katrineholms SKKatrineholm
288
15
1:16:46
Christoffer Skantz, IF Göta
85
IF Göta KarlstadIF Göta
12
19.4.23
16
1:16:58
Fredrik Rådström, Hällefors LK
83
Hällefors LKHällefors LK
14
19.4.23
17
1:17:03
David Klasson, Åsbro
89
Åsbro GoIFÅsbro
15
19.4.23
18
1:17:13
Mattias Nätterlund, Start
86
IF StartStart
16
19.4.23
19
1:18:38
Martin Duberg, Örebro AIK
85
Örebro AIKÖrebro AIK
17
19.4.23
20
1:18:52
Villem Raudsepp, Örebro AIK
80
Örebro AIKÖrebro AIK
18
19.4.23
(20)
21
1:19:50
Elias Zika, Start
81
IF StartStart
19
19.4.23
22
1:19:55
Pär Muhr, Västerås LK
72
Västerås LKVästerås LK
20
19.4.23
23
1:20:49
Björn Eriksson, Tisdagsklubben
86
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
21
19.4.23
24
1:21:15
Fredrik Bengtsson, IF Göta
89
IF Göta KarlstadIF Göta
22
19.4.23
25
1:21:49
Oskar Hansson, Tisdagsklubben
97
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
23
19.4.23
26
1:22:00
Karl-Martin Nordling, IF Göta
77
IF Göta KarlstadIF Göta
24
19.4.23
27
1:22:18
Mattias Frändå, Tisdagsklubben
88
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
26
19.4.23
27
1:22:18
Pontus Linderoth, Örebro AIK
96
Örebro AIKÖrebro AIK
61
22.4.23
29
1:22:44
Erik Högkvist, IF Göta
89
IF Göta KarlstadIF Göta
27
19.4.23
30
1:23:52
Sören Forsberg, Örebro AIK
63
Örebro AIKÖrebro AIK
29
19.4.23
(30)
31
1:24:22
Hannes Andersson, Tisdagsklubben
92
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
31
19.4.23
32
1:24:31
Martin Åhlenius, Västerås LK
79
Västerås LKVästerås LK
63
13.5.23
33
1:24:32
Yavar Biranvand, Västerås LK
90
Västerås LKVästerås LK
89
22.4.23
34
1:25:42
Viktor Ledström, Örebro AIK
85
Örebro AIKÖrebro AIK
33
19.4.23
M Maraton
1
2:17:47
Adhanom Abraha, Eskilstuna FI
77
Eskilstuna FIEskilstuna FI
17
2
2:23:01
Oskar Andrén, Tisaren
94
OK TisarenTisaren
11
19.3.23
3
2:30:33
Anders Österlund, Västerås SOK
73
Västerås SOKVästerås SOK
116
4
2:32:38
Andreas Ingberg, Örebro AIK
82
Örebro AIKÖrebro AIK
138
5
2:35:10c
Kim Oskarsson, Enhörna
93
Enhörna IFEnhörna
47
6
2:38:46
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIKÖrebro AIK
1
18.3.23
7
2:41:36
Fredrik Häggmark, IF Göta
92
IF Göta KarlstadIF Göta
2
18.3.23
8
2:41:57
Tim Sundström, KFUM Örebro
89
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
18.3.23
9
2:50:50
Björn Engqvist, Örebro AIK
81
Örebro AIKÖrebro AIK
616
10
2:55:55
Martin Duberg, Örebro AIK
85
Örebro AIKÖrebro AIK
5
18.3.23
(10)
11
2:56:04
Ludvig Börjesson, Örebro AIK
77
Örebro AIKÖrebro AIK
6
18.3.23
12
3:06:37
Pär Muhr, Västerås LK
72
Västerås LKVästerås LK
7
18.3.23
13
3:09:39
Rodney Hundermark, Nora
69
IFK NoraNora
8
18.3.23
14
3:13:00
Per Johansson, Örebro AIK
66
Örebro AIKÖrebro AIK
955
M 100 km
1
7:11:15 NR45
Erik Anfält, Örebro AIK
76
Örebro AIKÖrebro AIK
4
13.5.23
SM
2
10:29:28
Göran Palmgren, Västerås LK
68
Västerås LKVästerås LK
9
13.5.23
SM
3
10:36:22+
Tomas Kvapil, Eskilstuna FI
69
Eskilstuna FIEskilstuna FI
-
30.4.23
4
12:07:54+
Tommy Eriksson, Sala
77
IFK SalaSala
-
30.4.23
M 3000 m hinder
1
10:11.30
Noha Olsson, KFUM Örebro
02
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
18.5.23
2
10:29.52
Elias Rapp, Västerås FK
99
Västerås FKVästerås FK
4
18.5.23
3
10:33.75
David Kjellén, IF Göta
95
IF Göta KarlstadIF Göta
5
18.5.23
M 110 m häck
1
15.76
Emil Nilsson, IF Göta
99
IF Göta KarlstadIF Göta
1
4.6.23
+1.8
2
16.04
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
+1.7
3
16.48
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
4
18.5.23
+1.7
4
18.09
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
18.5.23
+0.2
M 400 m häck
1
56.30
Sigge Bergentz, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
18.5.23
2
57.26
Melker Gustavsson, IF Göta
00
IF Göta KarlstadIF Göta
2
18.5.23
3
59.04
August Kallin, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
M Höjd
1
2.18
Melwin Lycke Holm, Kil
04
Kils AIKKil
1
2
2.04
Arvid Ryberg, IF Göta
98
IF Göta KarlstadIF Göta
1
18.5.23
3
1.90
Gustav Malmkvist, Katrineholm
06
Katrineholms SKKatrineholm
1
17
3.6.23
4
1.88
Albin Westlund, Kil
07
Kils AIKKil
1
17
6.6.23
5
1.87
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
6
1.80
Robin Lövdal, Karlskoga
08
Karlskoga FIKarlskoga
1
15
6.6.23
7
1.78
Samuel Wiklund, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
6
17
27.5.23
Lag-USM
8
1.77
Valter Silverhult, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
1
15
14.5.23
9
1.75
Samuel Berglund, KFUM Örebro
07
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
5
18.5.23
9
1.75
Daniel Berr, Västerås FK
75
Västerås FKVästerås FK
1
3.6.23
(10)
11
1.72
Manne Moberg, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
8
17
27.5.23
Lag-USM
11
1.72
Alexander Craig, Nyköpings BIS
07
Nyköpings BISNyköpings BIS
2
17
3.6.23
11
1.72
David Wallén, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
2
15
6.6.23
11
1.72
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
3
6.6.23
15
1.70
Alexander Brändeborn, Råby-Rekarne
09
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
14
3.6.23
16
1.68
Ali Dawood, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
5
17
6.6.23
17
1.64
Ludvig Walan, Kil
08
Kils AIKKil
3
15
6.6.23
18
1.61
Marvin Hallin, Katrineholm
08
Katrineholms SKKatrineholm
1
15
19
1.60
Karl Setthammar, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
3
15
6.6.23
20
1.58
August Stierna, Nyköpings BIS
08
Nyköpings BISNyköpings BIS
1
15
3.6.23
(20)
20
1.58
Nils Ekvall, KFUM Örebro
11
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
12
3.6.23
22
1.56
Anton Pranjic, Kristinehamn
09
IFK KristinehamnKristinehamn
4
15
6.6.23
22
1.56
Nils Porsby, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
4
15
6.6.23
24
1.52
Dexter Nordin, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
5
15
6.6.23
25
1.51
Liam Olsson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
1
12
6.6.23
26
1.49
Loe Asph Hennerdal, Västerås FK
10
Västerås FKVästerås FK
1
13
26
1.49
Boe Becker, Nyköpings BIS
08
Nyköpings BISNyköpings BIS
2
15
3.6.23
28
1.45
Hugo Victorén, KFUM Örebro
11
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
12
28
1.45
Noel Seger, Glanshammar
10
Glanshammars IFGlanshammar
2
13
28
1.45
Alfred Olsson, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
13
(30)
31
1.42
Felix Andler, IF Göta
75
IF Göta KarlstadIF Göta
2
45
6.6.23
32
1.41
Bruno Thuvander, KFUM Örebro
11
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
12
3.6.23
33
1.40
Nils Hübsch, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
7
15
6.6.23
34
1.25
Aksel Hermansson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
1
15
20.5.23
34
1.25
Elmer Larsson, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
4
12
3.6.23
36
1.20
Cesar Regner Edhager, Nyköpings BIS
11
Nyköpings BISNyköpings BIS
5
12
3.6.23
37
1.19
Emil Nordlund, Kil
11
Kils AIKKil
2
12
6.6.23
38
1.15
Oskar Wirqvist, Nyköpings BIS
11
Nyköpings BISNyköpings BIS
6
12
3.6.23
39
1.10
Collins Arvidsson, IF Göta
10
IF Göta KarlstadIF Göta
1
13
20.5.23
40
1.06
Adam Gustavsson, Kil
11
Kils AIKKil
3
12
6.6.23
M Stav
1
5.03
Viktor Rahm, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
2
6.6.23
2
4.73
Rasmus Carlsson, KFUM Örebro
88
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
8
6.6.23
3
4.53
Emil Nilsson, IF Göta
99
IF Göta KarlstadIF Göta
1
B
4.6.23
4
4.33
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
2
B
4.6.23
5
3.90
Samuel Wiklund, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
1
16
5
3.90
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
dec
19
21.5.23
5
3.90
Gustav Karlén, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
1
17
4.6.23
8
2.91
Oskar Liwell, Södertälje IF
09
Södertälje IFSödertälje IF
1
9
2.80
Isak Grenegård, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
1
14
4.6.23
10
2.70
Robin Andersson, Nyköpings BIS
06
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
17
4.6.23
(10)
11
1.90
Elmer Larsson, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
1
12
4.6.23
12
1.80
Oskar Wirqvist, Nyköpings BIS
11
Nyköpings BISNyköpings BIS
2
12
4.6.23
M Längd
1
7.35
Melwin Lycke Holm, Kil
04
Kils AIKKil
6
+2.0
2
6.70
Oliver Ellström, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
+
+1.9
3
6.65
William Brändeborn, Råby-Rekarne
05
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
7
+1.8
4
6.63
Gabriel Dag, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
1
B
4.6.23
+0.4
5
6.41
Karl-William Einarson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
+
6.6.23
+0.2
6
6.40
Albin Gyhlenius, KFUM Örebro
05
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
5
18.5.23
+1.7
7
6.26
Gustav Malmkvist, Katrineholm
06
Katrineholms SKKatrineholm
1
17
6.6.23
−0.3
8
6.13
Marvin Hallin, Katrineholm
08
Katrineholms SKKatrineholm
1
15
+1.1
9
5.85
Ali Dawood, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
3
17
6.6.23
0.0
10
5.77
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
dec
19
20.5.23
+1.9
(10)
11
5.50
Teodor Mattsson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
14
27.5.23
+1.0
12
5.41
Robin Andersson, Nyköpings BIS
06
Nyköpings BISNyköpings BIS
1
17
4.6.23
+1.3
13
5.40
David Wallén, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
1
15
6.6.23
0.0
14
5.38
Isac Danielsson, Säffle
06
Säffle FIKSäffle
4
17
6.6.23
0.0
15
5.31
August Stierna, Nyköpings BIS
08
Nyköpings BISNyköpings BIS
2
15
4.6.23
−2.3
16
5.21
Jakob Hallgren, IF Göta
04
IF Göta KarlstadIF Göta
2
6.6.23
−2.3
17
5.20
Jenson King, Arvika
07
KFUM ArvikaArvika
5
17
6.6.23
−2.5
18
5.17
Alexander Craig, Nyköpings BIS
07
Nyköpings BISNyköpings BIS
2
17
4.6.23
+1.3
19
5.09
Karl Setthammar, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
2
15
+1.4
20
5.05
Albin Enbacker, IF Göta
01
IF Göta KarlstadIF Göta
3
6.6.23
+1.9
(20)
21
4.98
Valter Silverhult, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
2
15
6.6.23
−1.9
22
4.96
Xanthos Sakalakis, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
6
17
6.6.23
−2.1
23
4.87
Wilmer Åkerlund, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
4
15
7.6.23
+0.5
24
4.80
Erik Jansson, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
4
15
6.6.23
−1.2
25
4.74
Boe Becker, Nyköpings BIS
08
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
15
4.6.23
−0.3
26
4.69
William Daun, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
3
15
0.0
27
4.65
Simon Lindahl, Nora
07
IFK NoraNora
3
17
4.6.23
+2.0
28
4.59 NR75
Olle Borg, Arvika
47
KFUM ArvikaArvika
1
75
4.6.23
+1.8
29
4.56
Isak Grenegård, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
1
15
6.6.23
0.0
30
4.50
Oliwer Jalakas, Karlskoga
08
Karlskoga FIKarlskoga
2
15
6.6.23
0.0
(30)
31
4.45
Alex Nord, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
14
27.5.23
+1.9
32
4.39
Nils Porsby, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
5
15
6.6.23
−2.6
33
4.32
Lukas Kellner, Glanshammar
08
Glanshammars IFGlanshammar
4
15
0.0
34
4.26
Frans Jorbrant, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
14
27.5.23
+1.4
35
4.07
Edwin Wallgren, Åsbro
09
Åsbro GoIFÅsbro
4
15
14.5.23
−0.1
36
3.95
Liam Canstrén, Södertälje IF
09
Södertälje IFSödertälje IF
2
14
4.6.23
+0.2
37
3.71
Olle Saxe, Karlskoga
09
Karlskoga FIKarlskoga
4
14
27.5.23
0.0
38
3.56
Aksel Hermansson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
5
14
27.5.23
+1.5
39
2.55
Thomas Lundkvist, Västerås FK
69
Västerås FKVästerås FK
+
50
4.6.23
+0.2
Okända vindförhållanden
5.41
Jakob Hallgren, IF Göta
04
IF Göta KarlstadIF Göta
1
19
20.5.23
4.60
Isak Grenegård, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
1
15
20.5.23
3.70
Aksel Hermansson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
2
15
20.5.23
Medvind över 2 m/s
7.24
Oliver Ellström, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
2
+2.3
7.04
Henrik Silva Skoog, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
2
18.5.23
+3.4
6.49
Karl-William Einarson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
+2.4
2.72
Thomas Lundkvist, Västerås FK
69
Västerås FKVästerås FK
1
50
4.6.23
+2.4
M Tresteg
1
12.73
Karl-William Einarson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
+1.8
2
12.67
Elliot Smedstad, KFUM Örebro
07
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
18.5.23
+0.3
3
12.54
Marvin Hallin, Katrineholm
08
Katrineholms SKKatrineholm
1
15
3.6.23
−1.5
4
12.53
Ali Dawood, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
1
17
6.6.23
0.0
5
11.89
Samuel Wiklund, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
11
17
27.5.23
+1.0Lag-USM
6
11.76
Douglas Goldén, Katrineholm
04
Katrineholms SKKatrineholm
1
19
3.6.23
−1.8
7
11.09
Albin Westlund, Kil
07
Kils AIKKil
2
17
6.6.23
+0.5
8
10.54
William Daun, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
1
14
3.6.23
−1.5
9
10.21
Xanthos Sakalakis, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
3
17
6.6.23
−0.2
10
8.92
Lukas Kellner, Glanshammar
08
Glanshammars IFGlanshammar
2
15
3.6.23
−1.8
(10)
11
8.69
Olle Borg, Arvika
47
KFUM ArvikaArvika
1
75
3.6.23
−1.5
Medvind över 2 m/s
13.75
Anders Möller^, IF Göta
77
IF Göta KarlstadIF Göta
1
18.5.23
+2.4
13.09
Tim Henriksson, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
2
18.5.23
+3.8
12.77
Ali Dawood, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
3
17
27.5.23
+3.8Lag-USM
M Kula
1
13.76
Krister Larsson, Västerås FK
85
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
2
13.34
Rasmus Carlsson, KFUM Örebro
88
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
18.5.23
3
12.68
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
6
13.5.23
4
12.50
Emil Nilsson, IF Göta
99
IF Göta KarlstadIF Göta
5
18.5.23
5
11.44
Marcus Karlsson, Gnesta
89
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
6
10.79
Daniel Berr, Västerås FK
75
Västerås FKVästerås FK
1
3.6.23
7
10.01
Erik Henrysson, Nora
79
IFK NoraNora
1
8
9.43
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IFWedevåg
1
6.5.23
9
8.89
Robert Danielsson, Gnesta
83
IFK GnestaGnesta
1
40
27.5.23
10
8.27
Johnny Sageborn, Gnesta
81
IFK GnestaGnesta
2
40
27.5.23
(10)
11
6.35
Tristan Ojutkangas, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
6
M Diskus
1
52.84
Jussi Kiviniemi, Södertälje IF
93
Södertälje IFSödertälje IF
1
2
47.56
Rikard Throgen-Hedin, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
1
20.5.23
3
41.96
Alfons Haals, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
6
18.5.23
4
32.79
Jonas Hansson-Bergén, KFUM Örebro
94
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
5
30.87
Carl Rosenquist, Gnesta
81
IFK GnestaGnesta
1
40
27.5.23
6
30.17
Erik Henrysson, Nora
79
IFK NoraNora
1
40
4.6.23
7
29.44
Marcus Karlsson, Gnesta
89
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
8
29.05
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IFWedevåg
4
6.5.23
9
27.39
Andreas Winborg, Västerås FK
99
Västerås FKVästerås FK
2
10
27.05
Johan Dahlrot, Nyköpings BIS
75
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
27.5.23
(10)
11
26.64
Robert Danielsson, Gnesta
83
IFK GnestaGnesta
2
40
27.5.23
12
26.55
Henrik Arnerdal, Råby-Rekarne
74
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
45
4.6.23
13
25.91
Johnny Sageborn, Gnesta
81
IFK GnestaGnesta
3
40
27.5.23
M Slägga
1
64.46
Alfons Haals, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
1
2
61.14
Leo Bystedt, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
1
22
3.3.23
3
55.32
Johannes Nilsson, Västerås FK
98
Västerås FKVästerås FK
3
4
49.71
James Ericsson-Nicholls, KFUM Örebro
01
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
B
5
47.67
Jonas Hansson-Bergén, KFUM Örebro
94
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
18.5.23
6
39.42
Henrik Arnerdal, Råby-Rekarne
74
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
45
4.6.23
7
38.46
Marcus Karlsson, Gnesta
89
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
8
32.30
Olof Wallin, Wedevåg
73
Wedevågs IFWedevåg
4
9
28.26
Stefan Andersson, Gnesta
75
IFK GnestaGnesta
1
45
27.5.23
10
22.27
Johnny Sageborn, Gnesta
81
IFK GnestaGnesta
1
40
27.5.23
(10)
11
13.55
Anders Borgström, IF Göta
46
IF Göta KarlstadIF Göta
6
18.5.23
M Spjut
1
69.46
Theodor Thor, Eskilstuna FI
93
Eskilstuna FIEskilstuna FI
2
13.5.23
2
66.67
Jakob Eriksson, IF Göta
98
IF Göta KarlstadIF Göta
4
3
65.73
Leon Bodén, KFUM Örebro
05
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
18.5.23
4
57.91
Viktor Lögdahl, Råby-Rekarne
05
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
19
4.6.23
5
41.11
Johan Dahlrot, Nyköpings BIS
75
Nyköpings BISNyköpings BIS
1
45
4.6.23
6
33.57
Ludvig Jaasund, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
dec
19
21.5.23
7
24.91
Jack Forsberg, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
6
18.5.23
M 4x100 m
1
42.87
Västerås FK
2
18.5.23
 Henrik Silva Skoog  04, Mattias Waernulf  02,
Viktor Rahm  05, Oliver Smidskog  02
 Henrik Silva Skoog  04, Mattias Waernulf  02,
Viktor Rahm  05, Oliver Smidskog  02
2
43.41
IF Göta Karlstad
3
18.5.23
 Jakob Eriksson  98, Alexander Oliver  05,
Oliver Ellström  03, Rikard Throgen-Hedin  03
 Jakob Eriksson  98, Alexander Oliver  05,
Oliver Ellström  03, Rikard Throgen-Hedin  03
3
44.95
KFUM Örebro
3
18.5.23
 Simon Sharapo  01, Stefan Franzén  03,
Wissam Al Mahmoud  89, Kevin Lindquist  07
 Simon Sharapo  01, Stefan Franzén  03,
Wissam Al Mahmoud  89, Kevin Lindquist  07
K 100 m
1
12.23
Evelina Olsson, Sunne
08
IFK SunneSunne
1
17
6.6.23
+0.5
2
12.62
Ebba Hållén, Eskilstuna FI
06
Eskilstuna FIEskilstuna FI
1
3.6.23
+0.1
3
12.64
Ebba Vold Johannesson, Sunne
06
IFK SunneSunne
1
17
−2.3
4
12.71
Tindra Frykholm, KFUM Örebro
03
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
18.5.23
+1.9
5
12.95mx
Linn von Hofsten, Glanshammar
06
Glanshammars IFGlanshammar
2
+0.1
6
13.22
Elsa Sundkvist, Södertälje IF
07
Södertälje IFSödertälje IF
3
B
+1.6
7
13.36
Sarah Karlsson, Råby-Rekarne
01
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
+1.3
8
13.37
Ida Palmqvist, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
3
3.6.23
+0.1
9
13.44mx
Agnes Bjerke, Glanshammar
04
Glanshammars IFGlanshammar
3
+0.1
10
13.66
Amanda Minstedt, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
3
17
6.6.23
+0.5
(10)
11
14.21
Junia Oskarsson, Råby-Rekarne
05
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
4
3.6.23
+0.1
12
14.62
Moa Cassersten, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
4
17
6.6.23
+0.5
13
15.78mx
Iris Svensson, Glanshammar
07
Glanshammars IFGlanshammar
4
+0.1
14
18.36
Annica Sjölund, Start
67
IF StartStart
1
55
3.6.23
−2.3
Medvind över 2 m/s
12.03
Filippa Engström, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
+4.7
K 200 m
1
26.07
Ebba Asp, KFUM Örebro
04
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
18.5.23
+1.1
2
26.73
Nellie Garmland, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
1
15
A
−0.1
3
27.61
Ida Kristiansson, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
3
17
A
27.5.23
+1.6Lag-USM
4
27.82
Miranda Koubek, Stocksäter
08
Stocksäters IFStocksäter
2
15
A
−0.1
5
28.00
Elisa Östin, Karlskoga
10
Karlskoga FIKarlskoga
1
13
A
+1.7
6
28.36
Stina Östholm, Eskilstuna FI
09
Eskilstuna FIEskilstuna FI
3
15
A
−0.1
7
28.39
Emelie Rasmussen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
15
A
−0.1
8
28.58
Josefine Johansson, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
1
15
14.5.23
−1.6
9
28.78
Emmi Koskinen, KFUM Örebro
08
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
15
B
+0.2
10
28.84
Klara Johansson, Stocksäter
09
Stocksäters IFStocksäter
5
15
A
−0.1
(10)
11
28.86
Enya Kojic, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
13
A
+1.7
12
29.04
Jostin King, Arvika
08
KFUM ArvikaArvika
2
15
B
−1.7
13
29.10
Siri Bogehäll, Åsbro
10
Åsbro GOIFÅsbro
3
13
A
+1.7
14
29.41
Lovisa Daun, Katrineholm
11
Katrineholms SKKatrineholm
2
12
A
+0.7
14
29.41
Maja Lilja, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
13
A
+1.7
16
29.47
Junia Oskarsson, Råby-Rekarne
05
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
+0.5
17
29.89
Josefine Strand, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
15
B
+0.2
18
29.90
Maja Sevelin, Katrineholm
10
Katrineholms SKKatrineholm
2
13
4.6.23
−1.8
19
30.35
Antonia Clavell, Västerås FK
10
Västerås FKVästerås FK
2
13
B
0.0
20
30.55
Linnea Adaobi Hansson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
3
12
A
+0.7
(20)
21
30.59
Tyra Lagerquist, Katrineholm
10
Katrineholms SKKatrineholm
3
13
4.6.23
−1.8
22
30.66
Agnes Kjellgren, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
hep
17
20.5.23
0.0
23
30.79
Hilma Lindgren, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
1
12
4.6.23
+0.6
24
30.87
Julia Eriksson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
15
B
+0.2
25
31.57
Magdalena Akkurt, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
2
12
4.6.23
+0.6
26
31.61
Julia Karlsson, Säffle
10
Säffle FIKSäffle
1
13
B
14.5.23
+0.1
27
31.71
Zara Branneby, Karlskoga
11
Karlskoga FIKarlskoga
1
12
B
+1.4
28
33.82
Cornelia Svahn, Stocksäter
11
Stocksäters IFStocksäter
2
12
B
+1.4
29
34.14
Linnea Danielsson Wellsén, Stocksäter
10
Stocksäters IFStocksäter
4
13
B
0.0
30
34.29
Tove Silfvast, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
3
12
4.6.23
+0.6
(30)
31
34.31
Olivia Leksén, Nyköpings BIS
11
Nyköpings BISNyköpings BIS
4
12
4.6.23
+0.6
32
34.69
Vendela Jonsson Sivén, Stocksäter
11
Stocksäters IFStocksäter
3
12
B
+1.4
33
35.53
Stella Thyni, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
5
12
4.6.23
+0.6
34
35.93
Alice Luthman, Stocksäter
11
Stocksäters IFStocksäter
4
12
B
+1.4
35
36.62mx
Annica Sjölund, Start
67
IF StartStart
5
4.6.23
+0.4
36
39.22
Leonie Käll, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
5
15
14.5.23
−1.6
Medvind över 2 m/s
24.57
Irene Ekelund, IF Göta
97
IF Göta KarlstadIF Göta
2
A
+2.9
25.09
Filippa Engström, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
2
17
B
27.5.23
+2.3Lag-USM
25.68
Virva Rylander, Västerås FK
00
Västerås FKVästerås FK
4
18.5.23
+3.2
26.07
Linn von Hofsten, Glanshammar
06
Glanshammars IFGlanshammar
4
C
6.6.23
+2.7
26.09
Irma Jonhed, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
2
B
+2.5
K 400 m
1
57.20
Virva Rylander, Västerås FK
00
Västerås FKVästerås FK
3
18.5.23
2
1:00.79
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIFÅsbro
2
A
3
1:01.07
Rebecka Albinsson, Karlskoga
09
Karlskoga FIKarlskoga
1
14
27.5.23
4
1:01.65
Nora Karlsson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
2
14
27.5.23
5
1:02.33
Tindra Frykholm, KFUM Örebro
03
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
6
1:02.69mx
Johanna Fernberg, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
3
4.6.23
7
1:05.11
Emelie Rasmussen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
14
27.5.23
8
1:07.39
Wanja Öhman, Kristinehamn
09
IFK KristinehamnKristinehamn
4
14
27.5.23
9
1:07.73
Elisa Östin, Karlskoga
10
Karlskoga FIKarlskoga
1
13
27.5.23
10
1:12.93
Zara Branneby, Karlskoga
11
Karlskoga FIKarlskoga
1
12
27.5.23
(10)
11
1:13.00
Linnea Adaobi Hansson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
2
12
27.5.23
12
1:16.62
Ashley Arvidsson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
3
12
27.5.23
13
1:17.12
Elise Widmark, Karlskoga
11
Karlskoga FIKarlskoga
4
12
27.5.23
14
1:20.67
Elin Sterner, Karlskoga
10
Karlskoga FIKarlskoga
2
13
27.5.23
15
2:27.38
Ida Arnerdal, Råby-Rekarne
02
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
K 800 m
1
2:10.93
Klara Frih, Åsbro
02
Åsbro GoIFÅsbro
6
2
2:17.51
Ella Holmqvist, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
3
2:19.58
Astrid Wallenius, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
3
17
27.5.23
Lag-USM
4
2:24.70
Rebecca Högberg, KFUM Örebro
84
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
18.5.23
5
2:27.86
Nova Ojutkangas, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
3
6
2:30.79
Tyra Svensson, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
4
18.5.23
7
2:38.05
Rebecka Albinsson, Karlskoga
09
Karlskoga FIKarlskoga
1
17
8
2:45.92
Lovisa Daun, Katrineholm
11
Katrineholms SKKatrineholm
1
12
6.6.23
9
2:46.87
Agnes Kjellgren, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
hep
17
21.5.23
10
2:47.42
Ester Skoglund, Östansjö SK
07
Östansjö SKÖstansjö SK
2
17
(10)
11
2:48.29
Hilma Gunnarsson, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
13
17
27.5.23
Lag-USM
12
2:49.07
Zoe Eriksson, Enhörna
11
Enhörna IFEnhörna
1
15
13
2:50.20
Elin Abelin, Säffle
09
Säffle FIKSäffle
1
15
6.6.23
14
2:53.06
Emelie Rasmussen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
14
3.6.23
15
2:59.97
Fredrika Nyblom, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
6
15
6.6.23
16
3:03.20
Julia Eriksson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
15
14.5.23
17
3:14.10
Anna Lundgren, Södertälje IF
08
Södertälje IFSödertälje IF
7
15
18
3:17.48
Midea Allard, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
7
15
6.6.23
19
3:19.97
Moa Eklundh, Råby-Rekarne
01
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
20
3:26.49
Josefine Strand, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
17
K 1500 m
1
4:18.38
Olivia Weslien, IF Göta
97
IF Göta KarlstadIF Göta
2
2
4:28.60
Elsa Wallenius, Västerås FK
01
Västerås FKVästerås FK
4
h1
12.5.23
3
4:40.38
Nova Ojutkangas, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
1
4
5:01.94
Astrid Wallenius, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
5
18.5.23
5
5:08.30
Wera Falk, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
5
18.5.23
6
5:30.67mx
Ester Skoglund, Östansjö SK
07
Östansjö SKÖstansjö SK
2
17
3.6.23
7
6:32.25mx
Annica Sjölund, Start
67
IF StartStart
5
17
3.6.23
8
7:30.76
Moa Eklundh, Råby-Rekarne
01
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
K 3000 m
1
10:29.26
Edith Blomqvist, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
1
14.5.23
2
10:31.10
Leira Sandvall, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
2
14.5.23
3
17:01.14
Elinor Essman, Råby-Rekarne
74
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
K 5000 m
1
16:52.85
Elsa Wallenius, Västerås FK
01
Västerås FKVästerås FK
4
B
2
17:46.91
Edith Blomqvist, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
15
3
17:47.73mx
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIKÖrebro AIK
4
A
27.5.23
4
19:39.00mx
Mathilda Wiker, Hällefors LK
05
Hällefors LKHällefors LK
8
B
27.5.23
5
20:04.64mx
Petra Hanaeus, Start
72
IF StartStart
12
B
27.5.23
6
21:23.66mx
Kim Semstrand, Nora
07
IFK NoraNora
14
B
27.5.23
7
21:30.10mx
Malin Sjödin, Kumla
72
Kumla SFKumla
15
B
27.5.23
8
23:00.32mx
Jenny Dollerup, Nora
85
IFK NoraNora
4
C
27.5.23
9
23:27.86
Elin Freed, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
10
24:43.25mx
Annica Sjölund, Start
67
IF StartStart
6
C
27.5.23
K 10 000 m
1
38:26.80mx
Edith Blomqvist, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
29
E
K 5 km väg
1
18:53
Siri Englund, Örebro AIK
91
Örebro AIKÖrebro AIK
1
18.5.23
2
19:39
Emma Reinhed Liljeqvist, Start
92
IF StartStart
3
18.5.23
K 10 km väg
1
35:42
Pernilla Elmgren, Ärla SK
91
Ärla SKÄrla SK
11
23.4.23
SM
2
36:03
Josefin Tjernlund, Tisaren
92
OK TisarenTisaren
1
1.4.23
3
36:07
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIKÖrebro AIK
2
1.4.23
4
36:31
Erica Lech, Örebro AIK
77
Örebro AIKÖrebro AIK
3
1.4.23
5
36:50
Emilia Brangefält, Västerås FK
02
Västerås FKVästerås FK
1
19.4.23
6
37:04
Ella Laine, Karlskoga
06
Karlskoga FIKarlskoga
1
29.4.23
7
37:50
Edith Blomqvist, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
10
29.4.23
8
38:59
Eva-Maj Erneby, Västerås LK
88
Västerås LKVästerås LK
4
9.4.23
9
39:28
Ida Hylander, Oxelösund
92
SLK OxelösundOxelösund
4
1.4.23
10
39:37
Siri Englund, Örebro AIK
91
Örebro AIKÖrebro AIK
3
19.4.23
(10)
11
39:54
Emma Reinhed Liljeqvist, Start
92
IF StartStart
4
19.4.23
12
40:12
Kajsa Berg, Enhörna
79
Enhörna IFEnhörna
6
9.4.23
13
40:32
Helena Sjöberg, Enhörna
85
Enhörna IFEnhörna
7
9.4.23
14
40:57
Petra Hanaeus, Start
72
IF StartStart
5
1.4.23
15
41:18
Marie Dasler, Start
68
IF StartStart
6
1.4.23
K Halvmaraton
1
1:25:45
Edith Blomqvist, Västerås FK
94
Västerås FKVästerås FK
32
2
1:28:11
Marie Dasler, Start
68
IF StartStart
5
13.5.23
3
1:28:45
Petra Hanaeus, Start
72
IF StartStart
2
19.4.23
4
1:32:30
Evelina Karlsson, Tisdagsklubben
95
Tisdagsklubben ÖrebroTisdagsklubben
23
22.4.23
K Maraton
1
2:48:57
Liduina van Sitteren, Örebro AIK
89
Örebro AIKÖrebro AIK
32
2
2:55:42
Erica Lech, Örebro AIK
77
Örebro AIKÖrebro AIK
1
18.3.23
3
3:18:47+
Kajsa Berg, Enhörna
79
Enhörna IFEnhörna
-
13.5.23
SM
4
3:32:33
Carolina Höij, Kristinehamns MSK
76
Kristinehamns MSKKristinehamns MSK
167
K 100 km
1
8:07:49
Kajsa Berg, Enhörna
79
Enhörna IFEnhörna
2
13.5.23
SM
2
10:25:38
Christena Walter, Enhörna
60
Enhörna IFEnhörna
6
13.5.23
SM
K 3000 m hinder
1
13:10.08
Clara Jansson, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
6
18.5.23
2
13:24.83
Johanna Berg, KFUM Örebro
05
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
K 100 m häck
1
15.90
Klara Frykholm, KFUM Örebro
03
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
18.5.23
+1.0
2
19.34
Sarah Karlsson, Råby-Rekarne
01
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
+2.0
Medvind över 2 m/s
18.36
Ida Palmqvist, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
6
18.5.23
+2.4
K 400 m häck
1
1:00.54
Hanna Karlsson, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
4
B
2
1:04.93
Tuva Frih, Åsbro
07
Åsbro GoIFÅsbro
1
6.6.23
3
1:05.03
Lathifa Afrah, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
2
6.6.23
4
1:05.23
Rebecca Högberg, KFUM Örebro
84
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
18.5.23
5
1:07.76
Ida Kristiansson, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
3
6.6.23
6
1:09.20
Hannah Hedström, IF Göta
06
IF Göta KarlstadIF Göta
4
6.6.23
7
1:09.91
Maja Åskag, Råby-Rekarne
02
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
18.5.23
8
1:22.20
Vilma Söderlund, Västerås FK
05
Västerås FKVästerås FK
6
18.5.23
K Höjd
1
1.70
Isolde Väinölä, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
2
18.5.23
2
1.66
Sara Larsson, Kil
05
Kils AIKKil
4
6.6.23
3
1.64
My Olsson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
hex
15
4
1.63
Anna Möller, Södertälje IF
06
Södertälje IFSödertälje IF
2
17
4.6.23
5
1.59
Svea Victorén, KFUM Örebro
08
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
18.5.23
6
1.57
Tea Noreland, Södertälje IF
07
Södertälje IFSödertälje IF
7
7
1.56
Nathalie Wiman Ahlstedt, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
1
15
6.6.23
7
1.56
Johanna Sundén, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
1
15
6.6.23
9
1.53
Edla Danielsson, Westmannia
09
IK WestmanniaWestmannia
1
15
9
1.53
Elsa Sjögren, Säffle
08
Säffle FIKSäffle
2
15
6.6.23
(10)
11
1.50
Emma Karlsson Svedestam, Råby-Rekarne
04
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
18.5.23
11
1.50
Minya Öryd, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
1
12
11
1.50
Wilma Lindberg, Bore
02
SK BoreBore
1
20.5.23
11
1.50
Agnes Kjellgren, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
hep
17
20.5.23
11
1.50
Nellie Garmland, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
1
14
4.6.23
11
1.50
Anaïs Isaksson, IF Göta
10
IF Göta KarlstadIF Göta
1
13
6.6.23
17
1.49
Klara Johansson, Stocksäter
09
Stocksäters IFStocksäter
2
15
18
1.45
Agnes Bjerke, Glanshammar
04
Glanshammars IFGlanshammar
1
18
1.45
Agnes Schröder, Arvika
09
KFUM ArvikaArvika
2
15
20.5.23
18
1.45
Hilma Sevelin, Katrineholm
07
Katrineholms SKKatrineholm
3
17
4.6.23
(20)
21
1.44
Nora Karlsson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
hex
15
20.5.23
21
1.44
Thea Englund, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
3
15
6.6.23
23
1.43
Julia Karlsson, Säffle
10
Säffle FIKSäffle
1
13
20.5.23
23
1.43
Freja Wilen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
14
4.6.23
23
1.43
Zara Branneby, Karlskoga
11
Karlskoga FIKarlskoga
1
12
6.6.23
26
1.41
Milla Svensson, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
3
15
26
1.41
Ebba Forslund Ekberg, KFUM Örebro
10
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
13
4.6.23
28
1.40
Elin Abelin, Säffle
09
Säffle FIKSäffle
3
15
20.5.23
28
1.40
Tyra Svensson, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
4
15
6.6.23
30
1.38
Leia Gimlander, Nyköpings BIS
10
Nyköpings BISNyköpings BIS
4
13
14.5.23
(30)
30
1.38
Nellie Canstrén, Södertälje IF
10
Södertälje IFSödertälje IF
3
13
4.6.23
30
1.38
Julia Hillerström, Kil
09
Kils AIKKil
4
15
6.6.23
33
1.37
Maja Sevelin, Katrineholm
10
Katrineholms SKKatrineholm
2
13
33
1.37
Vendela Jonsson Sivén, Stocksäter
11
Stocksäters IFStocksäter
2
12
33
1.37
Lovisa Daun, Katrineholm
11
Katrineholms SKKatrineholm
2
12
6.6.23
36
1.36
Molly Eriksson, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
7
15
6.6.23
37
1.33
Laura Karlsson, Västerås FK
10
Västerås FKVästerås FK
3
13
38
1.30
Tyra Lagerquist, Katrineholm
10
Katrineholms SKKatrineholm
6
13
4.6.23
38
1.30
Annie Wallin, Västerås FK
10
Västerås FKVästerås FK
7
13
4.6.23
38
1.30
Tiril Gustafsson, Kil
09
Kils AIKKil
5
15
6.6.23
(40)
41
1.29
Tuva Petersson, Stocksäter
10
Stocksäters IFStocksäter
4
13
42
1.27
Alice Johansson, Kil
11
Kils AIKKil
4
12
6.6.23
42
1.27
Tilda Thelander, Karlskoga
11
Karlskoga FIKarlskoga
5
12
6.6.23
44
1.26
Tuva Kjellgren, Kristinehamn
10
IFK KristinehamnKristinehamn
4
13
6.6.23
45
1.25
Ashley Arvidsson, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
2
13
20.5.23
45
1.25
Elina Åhser, IF Göta
10
IF Göta KarlstadIF Göta
3
13
20.5.23
45
1.25
Ellinor Sjögren, Glanshammar
11
Glanshammars IFGlanshammar
4
12
48
1.23
Wilma Zetterström, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
6
12
6.6.23
49
1.20
Sofia Gustafsson, Gnesta
10
IFK GnestaGnesta
1
13
27.5.23
49
1.20
Ebba Danielsson, Gnesta
10
IFK GnestaGnesta
2
13
27.5.23
(50)
51
1.17
Cornelia Svahn, Stocksäter
11
Stocksäters IFStocksäter
6
12
52
1.15
Astrid Tallsäter, IF Göta
11
IF Göta KarlstadIF Göta
4
13
20.5.23
52
1.15
Charlott Johansson, Stocksäter
73
Stocksäters IFStocksäter
1
50
3.6.23
52
1.15
Sara Karlen, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
2
12
4.6.23
55
1.13
Alice Luthman, Stocksäter
11
Stocksäters IFStocksäter
7
12
56
1.05
Emma Agnekrans Fredh, Gnesta
11
IFK GnestaGnesta
3
13
27.5.23
56
1.05
Lovisa Wiklund, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
4
12
4.6.23
58
0.95
Manha Afridi, Södertälje IF
11
Södertälje IFSödertälje IF
6
13
59
0.85
Emma Modén, Södertälje IF
11
Södertälje IFSödertälje IF
7
13
K Stav
1
3.80
Myra Eriksson, Stocksäter
03
Stocksäters IFStocksäter
1
22
5.6.23
2
3.65
Petra Olsen, KFUM Örebro
90
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
5
6.6.23
3
3.53
Ebba Blomstrand, KFUM Örebro
00
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
7
6.6.23
4
3.30
Linnéa Lindqvist, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
1
17
3.6.23
5
3.10
Bea Brusling, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
2
6
3.00
Ebba Persson, Södertälje IF
07
Södertälje IFSödertälje IF
2
17
3.6.23
7
2.90
Klara Johansson, Stocksäter
09
Stocksäters IFStocksäter
1
14
3.6.23
8
2.86
Tuvali Åhser, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
7
17
27.5.23
Lag-USM
9
2.81
Julia Porath, Södertälje IF
08
Södertälje IFSödertälje IF
4
10
2.50
Freja Wilen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
14
3.6.23
(10)
11
2.30
Josefine Strand, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
14
3.6.23
12
2.00
Julia Eriksson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
14
3.6.23
13
1.90
Maja Sevelin, Katrineholm
10
Katrineholms SKKatrineholm
1
13
3.6.23
13
1.90
Lovisa Daun, Katrineholm
11
Katrineholms SKKatrineholm
1
12
3.6.23
13
1.90
Towa Martinsson, Nyköpings BIS
10
Nyköpings BISNyköpings BIS
1
13
3.6.23
13
1.90
Leia Gimlander, Nyköpings BIS
10
Nyköpings BISNyköpings BIS
3
13
3.6.23
17
1.80
Minya Öryd, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
2
12
3.6.23
18
1.60
Tora Pettersson, Nyköpings BIS
10
Nyköpings BISNyköpings BIS
4
13
3.6.23
19
1.50
Lovisa Wiklund, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
3
12
3.6.23
19
1.50
Tove Silfvast, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
4
12
3.6.23
(20)
19
1.50
Laura Karlsson, Västerås FK
10
Västerås FKVästerås FK
5
13
3.6.23
22
1.20
Sara Karlen, Västerås FK
11
Västerås FKVästerås FK
5
12
3.6.23
K Längd
1
6.66
Maja Åskag, Råby-Rekarne
02
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
+
+1.5
2
6.39
Kaiza Karlén, IF Göta
98
IF Göta KarlstadIF Göta
+
+0.8
3
6.21
Malin Otterling Marmbrandt, Västerås FK
85
Västerås FKVästerås FK
1
A
+1.3
4
6.15
Emilia Kjellberg, IF Göta
96
IF Göta KarlstadIF Göta
2
A
+1.5
5
5.78
Moa Gustafsson, Råby-Rekarne
04
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
+
27.5.23
+0.2
6
5.74
Evelina Olsson, Sunne
08
IFK SunneSunne
1
15
14.5.23
0.0
7
5.67
Ebba Vold Johannesson, Sunne
06
IFK SunneSunne
1
17
6.6.23
+1.0
8
5.54
Wilda Runeborg, Råby-Rekarne
07
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
17
3.6.23
+0.5
9
5.29
Johanna Fernberg, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
1
17
+1.1
10
5.18
Irma Jonhed, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
4
B
−0.3
(10)
11
5.14
Ella Högman Skager, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
1
14
27.5.23
0.0
11
5.14
My Olsson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
+
15
+1.7
13
5.11
Stina Östholm, Eskilstuna FI
09
Eskilstuna FIEskilstuna FI
1
14
3.6.23
−1.4
14
5.10
Ebba Melin, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
+0.3
15
5.01
Nellie Garmland, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
1
15
0.0
15
5.01
Emma Hjelm, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
2
6.6.23
+1.0
17
5.00
Josefine Johansson, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
2
15
6.6.23
0.0
18
4.99
Johanna Sundén, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
1
15
6.6.23
+1.5
19
4.93
Ida Palmqvist, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
2
3.6.23
+1.1
20
4.84
Amanda Minstedt, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
3
17
6.6.23
0.0
(20)
21
4.76
Josefine Strand, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
14
27.5.23
+0.2
22
4.68
Nora Karlsson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
hex
15
21.5.23
+1.7
22
4.68
Nathalie Wiman Ahlstedt, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
4
15
6.6.23
+0.2
24
4.66
Emelie Rasmussen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
14
3.6.23
−0.6
24
4.66
Linnéa Karlsson, Säffle
08
Säffle FIKSäffle
5
15
6.6.23
0.0
26
4.64
Anabel Andrews, Södertälje IF
08
Södertälje IFSödertälje IF
1
15
−1.6
27
4.61
Emmy Nyström Jansson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
3
6.6.23
0.0
27
4.61
Felicia Persson, Katrineholm
06
Katrineholms SKKatrineholm
4
17
6.6.23
−1.5
29
4.57
Trulsa Lech, Bore
09
SK BoreBore
6
15
6.6.23
0.0
30
4.50
Leia Kjellbom, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
+
14
27.5.23
+1.6
(30)
31
4.49
Julia Eriksson, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
15
14.5.23
−0.1
31
4.49
Tuvalie Medberg, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
5
14
27.5.23
+1.2
31
4.49
Agnes Kjellgren, IF Göta
07
IF Göta KarlstadIF Göta
5
17
6.6.23
0.0
34
4.47
Elvira Jonsson, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
3
3.6.23
−2.4
34
4.47
Linnéa Lindqvist, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
3
17
3.6.23
−0.2
36
4.42
Julia Hillerström, Kil
09
Kils AIKKil
+
15
6.6.23
+0.4
37
4.41
Wanja Öhman, Kristinehamn
09
IFK KristinehamnKristinehamn
6
14
27.5.23
+0.8
38
4.39
Agnes Schröder, Arvika
09
KFUM ArvikaArvika
+
15
6.6.23
−0.6
38
4.39
Thea Englund, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
5
15
6.6.23
+0.2
40
4.34
Bea Brusling, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
6
15
6.6.23
0.0
(40)
41
4.27
Elin Abelin, Säffle
09
Säffle FIKSäffle
13
15
6.6.23
0.0
42
4.25
Moa Cassersten, Karlskoga
07
Karlskoga FIKarlskoga
6
17
6.6.23
0.0
43
4.19
Milla Svensson, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
5
15
14.5.23
−0.7
44
4.13
Hilma Sevelin, Katrineholm
07
Katrineholms SKKatrineholm
4
17
3.6.23
−1.0
45
4.12
Josefin Thudén, IF Göta
85
IF Göta KarlstadIF Göta
1
35
6.6.23
−1.4
46
4.09
Joy Ndumba, Södertälje IF
09
Södertälje IFSödertälje IF
9
14
3.6.23
−0.4
47
4.03
Emma Eriksson, Karlskoga
93
Karlskoga FIKarlskoga
2
0.0
48
4.01
Alva Lilja, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
8
15
+2.0
49
3.99
Freja Wilen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
15
27.5.23
+0.1
50
3.97
Astrid Wallenius, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
9
15
6.6.23
+1.6
(50)
51
3.95
Tiril Gustafsson, Kil
09
Kils AIKKil
15
15
6.6.23
+1.2
52
3.93
Molly Eriksson, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
10
15
6.6.23
+0.3
53
3.90
Minea Brattén, Karlskoga
09
Karlskoga FIKarlskoga
8
14
27.5.23
0.0
54
3.89
Vendela Dekreon, Råby-Rekarne
09
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
10
15
+0.1
55
3.86
Nellie Nordh-Porath, Säffle
08
Säffle FIKSäffle
16
15
6.6.23
+0.5
55
3.86
Maja Sundmar, Kil
09
Kils AIKKil
17
15
6.6.23
+0.1
57
3.85
Iris Svensson, Glanshammar
07
Glanshammars IFGlanshammar
2
17
14.5.23
+0.1
58
3.84
Rebecca Carlsson, Karlskoga
09
Karlskoga FIKarlskoga
9
14
27.5.23
+1.1
59
3.83
Leonie Käll, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
7
15
14.5.23
−0.7
59
3.83
Fredrika Nyblom, Västerås FK
09
Västerås FKVästerås FK
11
15
6.6.23
0.0
(60)
61
3.74
Emmi Koskinen, KFUM Örebro
08
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
13
15
+1.6
62
3.69
Mira Andersson Lernman, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
18
15
6.6.23
−2.6
63
3.66
Thea Hillerström, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
14
15
0.0
64
3.65
Ebba Johansson, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
15
15
+1.6
65
3.57
Marie Oblack, IF Göta
81
IF Göta KarlstadIF Göta
2
35
6.6.23
−0.4
66
3.47
Hedvig Alexandersson, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
+
15
+0.1
Okända vindförhållanden
4.47
Agnes Schröder, Arvika
09
KFUM ArvikaArvika
1
15
20.5.23
4.34
Elin Abelin, Säffle
09
Säffle FIKSäffle
2
15
20.5.23
3.71
Amanda Strand, Filipstad
09
Filipstads IFFilipstad
4
15
20.5.23
Medvind över 2 m/s
6.70
Maja Åskag, Råby-Rekarne
02
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
+2.5
6.59
Kaiza Karlén, IF Göta
98
IF Göta KarlstadIF Göta
1
+2.9
6.04
Moa Gustafsson, Råby-Rekarne
04
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
27.5.23
+2.8
5.91
Ebba Vold Johannesson, Sunne
06
IFK SunneSunne
1
17
+3.1
5.32
Johanna Fernberg, Västerås FK
06
Västerås FKVästerås FK
5
17
27.5.23
+4.0Lag-USM
5.15
My Olsson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
hex
15
+2.4
4.71
Emelie Rasmussen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
14
27.5.23
+3.3
4.52
Leia Kjellbom, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
14
27.5.23
+2.1
4.46
Agnes Schröder, Arvika
09
KFUM ArvikaArvika
7
15
6.6.23
+2.7
4.43
Julia Hillerström, Kil
09
Kils AIKKil
8
15
6.6.23
+2.1
3.49
Hedvig Alexandersson, Glanshammar
09
Glanshammars IFGlanshammar
16
15
+2.1
K Tresteg
1
14.00
Maja Åskag, Råby-Rekarne
02
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
+1.7
2
12.10
Fanny Ernestam, KFUM Örebro
98
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
18.5.23
+0.1
2
12.10
Ebba Vold Johannesson, Sunne
06
IFK SunneSunne
1
17
6.6.23
0.0
4
11.42
Evelina Olsson, Sunne
08
IFK SunneSunne
1
15
6.6.23
0.0
5
11.11
Sophie Säwe, Kil
04
Kils AIKKil
1
6.6.23
−0.2
6
11.02
Nellie Garmland, Katrineholm
09
Katrineholms SKKatrineholm
1
14
4.6.23
−0.6
7
10.91
Emma Hjelm, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
2
6.6.23
0.0
8
10.66
Josefine Johansson, IF Göta
08
IF Göta KarlstadIF Göta
2
14.5.23
−1.1
9
10.57
Ella Högman Skager, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
2
15
6.6.23
0.0
10
10.09
Ida Palmqvist, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
1
4.6.23
−1.2
(10)
11
9.97
Maja Karlsson, IF Göta
01
IF Göta KarlstadIF Göta
3
6.6.23
0.0
12
9.96
Emelie Rasmussen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
2
14
4.6.23
−2.0
13
9.45
Elin Abelin, Säffle
09
Säffle FIKSäffle
4
15
6.6.23
0.0
14
9.36
Julia Hillerström, Kil
09
Kils AIKKil
5
15
6.6.23
0.0
15
8.94
Freja Wilen, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
14
4.6.23
+0.3
16
8.73
Emma Eriksson, Karlskoga
93
Karlskoga FIKarlskoga
1
7.5.23
0.0
17
8.72
Tuvalie Medberg, KFUM Örebro
09
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
4
14
4.6.23
−0.5
18
8.50
Hilma Sevelin, Katrineholm
07
Katrineholms SKKatrineholm
1
17
4.6.23
−1.3
19
8.12
Nellie Nordh-Porath, Säffle
08
Säffle FIKSäffle
7
15
6.6.23
−0.9
20
7.97
Vendela Dekreon, Råby-Rekarne
09
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
5
14
4.6.23
−2.1
(20)
21
7.96
Hanna Mårtensson, IF Göta
09
IF Göta KarlstadIF Göta
8
15
6.6.23
0.0
Medvind över 2 m/s
12.43
Malin Otterling Marmbrandt, Västerås FK
85
Västerås FKVästerås FK
2
18.5.23
+2.5
K Kula
1
15.10
Emilia Malmehed, IF Göta
01
IF Göta KarlstadIF Göta
4
2
14.57
Linn Gabrielli Gustafsson, Råby-Rekarne
03
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
3
12.50
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
6.6.23
4
12.13
Bea Vold Johannesson, Sunne
04
IFK SunneSunne
4
19
14.5.23
5
11.65
Valentina Murillo, Eskilstuna FI
04
Eskilstuna FIEskilstuna FI
7
6
11.43
Edvina Norberg, Ransäter
05
Ransäters AISRansäter
3
6.6.23
7
10.31
Maja Gustavsson, Västerås FK
98
Västerås FKVästerås FK
4
18.5.23
8
10.01
Rebecca Edberg, KFUM Örebro
98
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
9
9.70
Elvira Jonsson, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
1
4.6.23
10
9.65
Isabella Wiklund, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
2
4.6.23
(10)
11
9.50
Sara Angelmyr, KFUM Örebro
94
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
12
9.18
Julia Karlsson, KFUM Örebro
07
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
6
18.5.23
13
8.12
Caroline Eales, Gnesta
91
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
K Diskus
1
46.70
Erica Larsson, IF Göta
90
IF Göta KarlstadIF Göta
8
2
45.79
Edvina Norberg, Ransäter
05
Ransäters AISRansäter
6
13.5.23
3
43.51
Linn Gabrielli Gustafsson, Råby-Rekarne
03
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
18.5.23
4
42.20
Kajsa Borrman, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
10
5
42.08
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
18.5.23
6
41.68
Bea Vold Johannesson, Sunne
04
IFK SunneSunne
2
19
14.5.23
7
38.58
Ida Stenbäck, Bore
99
SK BoreBore
9
13.5.23
8
36.33
Natalie Persson, IF Göta
03
IF Göta KarlstadIF Göta
2
20.5.23
9
36.21
Ellen Mähler, Bore
06
SK BoreBore
2
17
6.6.23
10
36.13
Julia Karlsson, KFUM Örebro
07
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
17
14.5.23
(10)
11
31.88
Desiree Essman, Råby-Rekarne
06
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
2
17
3.6.23
12
31.28
Camilla Mattson, Kil
73
Kils AIKKil
1
50
20.5.23
13
30.16
Wilma Lindberg, Bore
02
SK BoreBore
4
20.5.23
14
30.01
Emelie Lindqvist, Västerås FK
07
Västerås FKVästerås FK
1
16
15
28.37
Midea Allard, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
5
18.5.23
16
25.15
Ida Larsson, KFUM Örebro
06
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
17
3.6.23
17
22.49
Caroline Eales, Gnesta
91
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
18
21.59
Signe Spännar, Nora
07
IFK NoraNora
4
17
3.6.23
19
14.54
Iris Svensson, Glanshammar
07
Glanshammars IFGlanshammar
2
16
K Slägga
1
66.00
Sara Forssell, IF Göta
00
IF Göta KarlstadIF Göta
1
19.2.23
2
56.61
Isabella Wiklund, Västerås FK
03
Västerås FKVästerås FK
4
3
55.53
Emma Palmgren, IF Göta
01
IF Göta KarlstadIF Göta
1
20.5.23
4
55.51
Alexandra Nilsson, IF Göta
02
IF Göta KarlstadIF Göta
1
6.6.23
5
55.33
Kristina Andersson, Råby-Rekarne
91
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
5
6
54.05
Ida Stenbäck, Bore
99
SK BoreBore
3
20.5.23
7
53.19
Kajsa Borrman, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
8
8
50.85
Edvina Norberg, Ransäter
05
Ransäters AISRansäter
3
19
22.4.23
9
47.56
Ilva Gunnarsson, KFUM Örebro
05
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
19
27.5.23
10
45.54
Petra Bäckström, Säffle
02
Säffle FIKSäffle
5
6.6.23
(10)
11
45.08
Ella Asplund, KFUM Örebro
00
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
1
27.5.23
12
44.99
Emma Larsson, Kil
05
Kils AIKKil
6
6.6.23
13
42.85
Midea Allard, Västerås FK
08
Västerås FKVästerås FK
5
18.5.23
14
40.37
Rebecka Essman, Råby-Rekarne
03
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
8
15
36.54
Annie Engelbrektsson Jonsson, IF Göta
05
IF Göta KarlstadIF Göta
7
6.6.23
16
24.34
Caroline Eales, Gnesta
91
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
K Spjut
1
49.82
Amanda Olsson, Säffle
03
Säffle FIKSäffle
2
2
49.01
Emelie Olsson, Säffle
05
Säffle FIKSäffle
4
13.5.23
3
46.30
Carolin Näslund, IF Göta
98
IF Göta KarlstadIF Göta
3
4
46.23
Eunice Karlsson, Eskilstuna FI
98
Eskilstuna FIEskilstuna FI
6
13.5.23
5
43.28
Wilda Runeborg, Råby-Rekarne
07
Råby-Rekarne FIFRåby-Rekarne
1
18.5.23
6
43.06
Tilda Bernhult, KFUM Örebro
04
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
9
13.5.23
7
39.21
Matilda Eriksson, Västerås FK
04
Västerås FKVästerås FK
2
18.5.23
8
28.51
Sara Angelmyr, KFUM Örebro
94
KFUM ÖrebroKFUM Örebro
3
9
19.26
Caroline Eales, Gnesta
91
IFK GnestaGnesta
1
27.5.23
K 4x100 m
1
50.70
Västerås FK
4
18.5.23
 Ida Palmqvist  03, Filippa Engström  07,
Johanna Fernberg  06, Vilma Söderlund  05
 Ida Palmqvist  03, Filippa Engström  07,
Johanna Fernberg  06, Vilma Söderlund  05
2
51.37
Råby-Rekarne FIF
1
18.5.23
 Junia Oskarsson  05, Sarah Karlsson  01,
Maja Åskag  02, Wilda Runeborg  07
 Junia Oskarsson  05, Sarah Karlsson  01,
Maja Åskag  02, Wilda Runeborg  07
3
51.46
KFUM Örebro
6
18.5.23
 Stella Önander  06, Tindra Frykholm  03,
Emelie Rasmussen  09, Klara Frykholm  03
 Stella Önander  06, Tindra Frykholm  03,
Emelie Rasmussen  09, Klara Frykholm  03
4
52.84
IF Göta Karlstad
4
17
A