0

Södra Norrland rsbstalistor

M 100 m
1
11.01
Stefan Tärnhuvud, Sundsvall
85
Sundsvalls FISundsvall
1
3.6.23
+1.7
2
11.16
Simon Grahn, Östersunds GIF
06
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
3.6.23
+1.7
3
11.23
Leon Ölmerud Kjellman, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
3
3.6.23
+1.7
4
11.44
Henning Ehn, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
4
3.6.23
+1.7
5
11.64
Ludwig Persson, Vingarna
06
IF VingarnaVingarna
2
17
27.5.23
+0.4
6
11.83
Vidar Kempe, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
5
3.6.23
+1.7
7
12.31
Adam Bhurtun, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
1
17
3.6.23
+0.8
8
12.46
Lukas Elfström, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
6
3.6.23
+1.7
9
12.52
Gustav Pettersson, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
19
16.5.23
−1.5
10
12.54
Sam Rondung, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
21.5.23
−1.7
(10)
11
12.66
Anton Ringdahl, Marieby
07
Marieby GIFMarieby
2
17
27.5.23
+1.7
12
12.69
Joar Modén, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
19
16.5.23
−1.5
13
12.90
Albin Wikman, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
3
19
16.5.23
−1.5
14
12.91
Anton Nilsson, Vingarna
92
IF VingarnaVingarna
7
3.6.23
+1.7
15
12.97
Emil Nordin, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
3
21.5.23
−1.7
Medvind över 2 m/s
10.99
Stefan Tärnhuvud, Sundsvall
85
Sundsvalls FISundsvall
1
X
3.6.23
+3.3
11.22
Leon Ölmerud Kjellman, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
2
X
3.6.23
+3.3
11.43
Henning Ehn, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
3
X
3.6.23
+3.3
12.22
Joar Modén, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
27.5.23
+2.2
12.74
Anton Nilsson, Vingarna
92
IF VingarnaVingarna
3
27.5.23
+2.2
M 200 m
1
23.07
Ludwig Persson, Vingarna
06
IF VingarnaVingarna
1
17
27.5.23
+1.8
2
26.08
Anton Nilsson, Vingarna
92
IF VingarnaVingarna
3
28.5.23
+0.7
3
28.57
Oskar Handler, Trångsviken
10
Trångsvikens IFTrångsviken
1
13
28.5.23
+1.8
4
30.34
Gustaf Feinestam, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
1
13
21.5.23
+2.0
5
31.12
David Fridh, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
2
13
21.5.23
+2.0
6
32.45
Simon Fridh, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
3
13
21.5.23
+2.0
7
32.48
Filip Annerstedt, Östersunds GIF
11
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
13
28.5.23
+1.8
8
32.58
Viktor Scott, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
1
13
3.6.23
+1.1
9
33.02
Arsenij Spakovskij, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
2
13
3.6.23
+1.1
10
33.81
Gustav Karlsson, Brännan
11
Brännans IFBrännan
3
13
3.6.23
+1.1
(10)
11
35.27
Arthur Lönnefors, Brännan
11
Brännans IFBrännan
4
13
3.6.23
+1.1
Medvind över 2 m/s
22.24
Leon Ölmerud Kjellman, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
1
4.6.23
+2.8
M 400 m
1
57.09
Emil Nordin, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
2
21.5.23
2
1:00.29
August Nordin, Trångsviken
07
Trångsvikens IFTrångsviken
3
21.5.23
3
1:00.38
Gustav Wolf-Watz, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
4
21.5.23
4
1:00.85
Anton Nilsson, Vingarna
92
IF VingarnaVingarna
1
27.5.23
5
1:12.84
Johan Norberg, Trångsviken
61
Trångsvikens IFTrångsviken
1
16.5.23
M 800 m
1
2:14.93
Jan Westerberg, Sundsvall
80
Sundsvalls FISundsvall
1
4.6.23
2
2:26.14
Henning Karlsson, Sundsvall
84
Sundsvalls FISundsvall
2
4.6.23
3
2:33.06
Mustafa Alrikabi, Brännan
08
Brännans IFBrännan
3
4.6.23
4
2:36.72
Nils Johansson, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
28.5.23
5
2:38.97
Johan Norberg, Trångsviken
61
Trångsvikens IFTrångsviken
1
21.5.23
6
2:54.66
Karl Enarsson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
5
4.6.23
M 1500 m
1
6:34.94
Ivar Nisses Tärnkvist, Castor
11
IF CastorCastor
3
13
27.5.23
M 3000 m
1
10:51.59
Johan Elfström, Trångsviken
84
Trångsvikens IFTrångsviken
1
21.5.23
2
12:00.16
Mats Erik Wiktorsson, Rödön
68
Rödöns SKRödön
2
21.5.23
M 5000 m
1
18:38.09
Johan Brännström, Östersunds GIF
84
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
4.6.23
2
24:25.47
Jimmy Holmström, Sockertoppen
93
Sockertoppen IFSockertoppen
15
F
M 10 km väg
1
32:59
Mattias Westerlund, Junsele
87
Junsele IFJunsele
19
29.4.23
2
34:02
Daniel Fahlander, Trångsviken
79
Trångsvikens IFTrångsviken
2
3
34:35
Johan Weisner, Trångsviken
89
Trångsvikens IFTrångsviken
3
4
35:25
Martin Strid, Vattudalen
91
Vattudalens LDKVattudalen
4
5
36:07
David Sundström, Trångsviken
86
Trångsvikens IFTrångsviken
5
6
36:25
Rasmus von Schoultz, Åsarna
89
Åsarna IKÅsarna
41
13.5.23
7
36:40
Viktor Medén, Åsarna
93
Åsarna IKÅsarna
85
25.3.23
8
36:47
Conny Forne, Vattudalen
82
Vattudalens LDKVattudalen
7
9
37:27
Markus Danielsson, Vattudalen
85
Vattudalens LDKVattudalen
8
10
37:46
Isac Morin, Utrikes
02
Utrikes SKUtrikes
9
(10)
11
49:52
Henrik Notfors, Vattudalen
58
Vattudalens LDKVattudalen
19
M Halvmaraton
1
1:21:47
Simon Åslin, Stockvik
94
Stockviks SFStockvik
56
22.4.23
M Maraton
1
2:34:39
Håkan Emilsson, Offerdal
93
Offerdals SKOfferdal
34
2
2:49:50
Mikael Bodne, Trångsviken
74
Trångsvikens IFTrångsviken
127
3
2:57:50c
Mikael Näslund, Öbacka
78
Öbacka LKÖbacka
2384
M Höjd
1
1.90
Jesper Unander, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
1
19
3.6.23
2
1.85
Johan Alsing, Östersunds GIF
99
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
28.5.23
3
1.82
Christof Neib, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
4
6.6.23
4
1.66
Anton Ringdahl, Marieby
07
Marieby GIFMarieby
1
21.5.23
4
1.66
Théodore Lagroix Kronlund, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
28.5.23
6
1.65
Vidar Kempe, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
2
4.6.23
7
1.47
Axel Huss, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
15
28.5.23
8
1.39
Leo Tärnhuvud, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
1
13
4.6.23
9
1.33
Alvar Klefbom, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
13
4.6.23
10
1.31
Nils Moberg, Castor
10
IF CastorCastor
2
13
16.5.23
(10)
10
1.31
David Fridh, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
1
13
27.5.23
10
1.31
Hugo Ribbefors, Sollefteå
11
Sollefteå GIFSollefteå
3
13
27.5.23
10
1.31
Clément Lagroix Kronlund, Östersunds GIF
11
Östersunds GIFÖstersunds GIF
4
13
27.5.23
14
1.30
Olof Schäfer, Castor
10
IF CastorCastor
3
13
4.6.23
15
1.20
Arsenij Spakovskij, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
5
13
4.6.23
M Stav
1
3.80
Lukas Elfström, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
1
3.6.23
2
3.46
Jesper Unander, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
1
19
4.6.23
3
2.70
Theo Lundström, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
27.5.23
4
2.00
Gustav Wessbladh, Sundsvall
10
Sundsvalls FISundsvall
1
13
3.6.23
5
1.90
Alvar Klefbom, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
13
27.5.23
M Längd
1
6.29
Christof Neib, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
1
3.6.23
+1.7
2
6.20
Vidar Kempe, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
2
3.6.23
+1.7
3
6.08
Gustav Pettersson, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
19
16.5.23
+0.1
4
5.62
Joar Modén, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
27.5.23
+0.9
5
5.56
Théodore Lagroix Kronlund, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
21.5.23
+0.8
6
5.45
Sam Rondung, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
16.5.23
+0.8
7
5.35
Adam Bhurtun, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
1
17
3.6.23
+2.0
8
5.13
Albin Wikman, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
3
19
16.5.23
+0.7
9
5.07
Axel Huss, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
15
21.5.23
0.0
10
5.05
Nils Johansson, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
15
27.5.23
+1.5
(10)
11
4.79
Vilgot Westling, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
+
3.6.23
0.0
12
4.74
Karl Enarsson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
1
15
3.6.23
+1.6
13
4.72
Alexander Lilliesköld, Sollefteå
99
Sollefteå GIFSollefteå
1
+0.7
14
4.29
Theo Lundström, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
4
15
16.5.23
+0.4
15
3.74
Sigge Kling, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
2
15
3.6.23
+1.8
Medvind över 2 m/s
5.74
Théodore Lagroix Kronlund, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
27.5.23
+2.5
5.15
Vilgot Westling, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
3
3.6.23
+3.1
4.87
Karl Enarsson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
1
15
21.5.23
+2.9
M Tresteg
1
13.72
Aron Swartz, Östersunds GIF
04
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
28.5.23
0.0
2
11.53
Anton Ringdahl, Marieby
07
Marieby GIFMarieby
1
17
28.5.23
0.0
3
11.14
Théodore Lagroix Kronlund, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
28.5.23
−1.2
4
10.57
Karl Enarsson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
+
15
4.6.23
+1.8
5
10.38
Nils Johansson, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
+
15
28.5.23
+0.9
6
10.17
Axel Huss, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
4
15
28.5.23
0.0
7
7.65
Sigge Kling, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
2
15
4.6.23
+2.0
Medvind över 2 m/s
12.18
Sam Rondung, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
4.6.23
+3.4
10.79
Adam Bhurtun, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
2
17
4.6.23
+3.6
10.69
Karl Enarsson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
1
15
4.6.23
+5.1
10.46
Nils Johansson, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
3
15
28.5.23
+2.4
M Kula
1
11.10
Daniel Öhlén, Vingarna
79
IF VingarnaVingarna
1
13.5.23
M Diskus
1
53.58
Oskar Antonsson, Trångsviken
98
Trångsvikens IFTrångsviken
1
6.5.23
2
30.41
Daniel Öhlén, Vingarna
79
IF VingarnaVingarna
2
13.5.23
M Slägga
1
32.40
Daniel Öhlén, Vingarna
79
IF VingarnaVingarna
2
13.5.23
M Spjut
1
51.13
Christof Neib, Sundsvall
04
Sundsvalls FISundsvall
2
20.5.23
2
45.38
Simon Andersson, Brännan
04
Brännans IFBrännan
2
19
20.5.23
3
40.16
Lukas Elfström, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
3
19
20.5.23
4
27.33
Vilgot Westling, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
4
3.6.23
5
23.09
Daniel Harouky, Östersunds GIF
94
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
16.5.23
K 100 m
1
12.18
Lovisa Ulvenstam, Östersunds GIF
06
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
21.5.23
+1.1
2
12.36mx
Stella Lundström, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
27.5.23
+1.7
3
12.78
Kajsa Myhr, Marieby
05
Marieby GIFMarieby
1
24.5.23
+0.7
4
12.84mx
Ida Svedberg, Trångsviken
06
Trångsvikens IFTrångsviken
3
17
27.5.23
+1.7
5
14.18
Alma Isaksson, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
4
3.6.23
−1.5
6
14.21
Wilma Strandberg, Marieby
07
Marieby GIFMarieby
4
17
21.5.23
+1.1
7
14.57
Ottilia Olsson, Brännan
06
Brännans IFBrännan
5
17
21.5.23
+1.1
8
14.58mx
Saga Brink, Sollefteå
07
Sollefteå GIFSollefteå
2
+0.9
9
17.44mx
Angelica Lilliesköld, Sollefteå
01
Sollefteå GIFSollefteå
3
+0.9
Medvind över 2 m/s
12.44
Meja Lindberg, Östersunds GIF
03
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
3.6.23
+2.9
12.63
Engla Grafström Andersson, Sundsvall
03
Sundsvalls FISundsvall
2
3.6.23
+2.9
13.01
Irma Jonsson, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
3
3.6.23
+2.9
K 200 m
1
24.98mx
Stella Lundström, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
28.5.23
+0.7
2
26.75mx
Ida Svedberg, Trångsviken
06
Trångsvikens IFTrångsviken
4
28.5.23
+0.7
3
28.84
Klara K Dahlgren, Sundsvall
10
Sundsvalls FISundsvall
1
13
A
3.6.23
+2.0
4
29.67
Iris Sandström, Östersunds GIF
11
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
13
A
21.5.23
+1.1
5
30.03
Siri Herkules, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
13
A
21.5.23
+1.1
6
30.58
Julia Eriksson, Sollefteå
10
Sollefteå GIFSollefteå
3
13
A
21.5.23
+1.1
7
30.89
Tove Asp, Castor
10
IF CastorCastor
3
13
A
3.6.23
+2.0
8
31.61
Selma Lindblom, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
4
13
A
21.5.23
+1.1
9
31.62
Selma Nordensson, Timrå
10
Timrå AIFTimrå
3
13
A
28.5.23
−0.6
10
32.17
Minna Kilander, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
C-Final-13
28.5.23
−0.1
(10)
11
34.34
Moa Lilja, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
2
13
B
28.5.23
−0.3
12
34.37
Irma Bergståhl, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
5
13
A
3.6.23
+2.0
13
34.39
Ellen Olsson, Castor
11
IF CastorCastor
4
C-Final-13
28.5.23
−0.1
14
35.63
Enya Rehnstedt, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
3
13
B
28.5.23
−0.3
15
36.08
Alice Edholm, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
5
C-Final-13
28.5.23
−0.1
Medvind över 2 m/s
26.00
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
hep
+2.5
26.57
Ida Svedberg, Trångsviken
06
Trångsvikens IFTrångsviken
2
4.6.23
+2.7
26.93
Irma Jonsson, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
3
4.6.23
+2.7
27.89
Astrid Scott, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
4
4.6.23
+2.7
29.25
Vera Norberg, Sundsvall
10
Sundsvalls FISundsvall
1
13
B
3.6.23
+3.4
30.27
Kajsa Kihlberg, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
13
B
3.6.23
+3.4
30.48
Tove Asp, Castor
10
IF CastorCastor
1
13
B
21.5.23
+2.1
31.21
Tilda Sparrman, Castor
11
IF CastorCastor
2
13
B
21.5.23
+2.1
31.41
Jessie Edberg, Brännan
11
Brännans IFBrännan
3
13
B
3.6.23
+3.4
33.21
Elin Holmström Wersén, Sundsvall
10
Sundsvalls FISundsvall
4
13
B
3.6.23
+3.4
34.00
Ellen Olsson, Castor
11
IF CastorCastor
3
13
B
21.5.23
+2.1
34.41
Siri Örtegren, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
5
13
B
3.6.23
+3.4
34.82
Jennifer Staf, Trångsviken
11
Trångsvikens IFTrångsviken
4
13
B
21.5.23
+2.1
34.85
Astrid Hammarström, Sundsvall
11
Sundsvalls FISundsvall
6
13
B
3.6.23
+3.4
K 400 m
1
1:06.35mx
Ottilia Olsson, Brännan
06
Brännans IFBrännan
2
27.5.23
K 800 m
1
2:31.89
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
hep
2
2:34.57
Ellie Vedin, Vingarna
09
IF VingarnaVingarna
1
15
4.6.23
3
2:36.81mx
Ottilia Olsson, Brännan
06
Brännans IFBrännan
2
21.5.23
4
2:45.39
Alma Hammarström, Sundsvall
08
Sundsvalls FISundsvall
3
15
5
2:47.06
Nathalie Eriksson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
2
15
4.6.23
6
2:47.21
Molly Westerberg, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
3
15
4.6.23
7
2:48.64mx
Jennifer Texmo, Strömsund
08
IFK StrömsundStrömsund
2
28.5.23
8
2:51.18
Emma Gärd, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
4
15
4.6.23
9
2:54.14mx
Tyra Finke, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
3
28.5.23
10
2:54.72mx
Lisa Flinkberg, Trångsviken
09
Trångsvikens IFTrångsviken
4
28.5.23
(10)
11
2:59.10
Nike Nymark, Sundsvall
08
Sundsvalls FISundsvall
7
15
12
3:03.66
Maja Mossberg, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
5
15
4.6.23
13
3:08.13
Ida Markström Leek, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
11
15
K 1500 m
1
5:30.26mx
Siri Herkules, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
13
27.5.23
2
5:34.26
Ellie Vedin, Vingarna
09
IF VingarnaVingarna
1
3.6.23
3
6:04.70mx
Selma Nordensson, Timrå
10
Timrå AIFTimrå
2
13
27.5.23
4
6:37.07mx
Alice Näsholm, Östersunds GIF
11
Östersunds GIFÖstersunds GIF
4
13
27.5.23
K 10 km väg
1
37:23
Ella Högberg, Vingarna
04
IF VingarnaVingarna
8
29.4.23
2
50:04
Kristin Elverum Persson, Vattudalen
76
Vattudalens LDKVattudalen
3
K Halvmaraton
1
1:41:04
Katarina Rönngren, Öbacka
67
Öbacka LKÖbacka
7
6.5.23
K Maraton
1
3:40:26
Katarina Rönngren, Öbacka
67
Öbacka LKÖbacka
153
K 100 km
1
12:23:46+
Stephanie Englund, Vingarna
89
IF VingarnaVingarna
-
30.4.23
K 100 m häck
1
14.30
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
hep
+1.5
Medvind över 2 m/s
14.20mx
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
X
4.6.23
+2.7
K Höjd
1
1.75
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
21.5.23
2
1.62
Elsa Arnesson, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
1
4.6.23
2
1.62
Alva Åkesson, Sundsvall
06
Sundsvalls FISundsvall
1
6.6.23
4
1.54
Smilla Nordin, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
3
15
5
1.53
Lisa Norlander, Brännan
05
Brännans IFBrännan
2
19
4.6.23
6
1.51
Mira Cedervall, Östersunds GIF
09
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
28.5.23
7
1.48
Elsa Magnusson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
1
15
4.6.23
8
1.45
Maja Mossberg, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
15
4.6.23
9
1.43
Jennifer Texmo, Strömsund
08
IFK StrömsundStrömsund
2
15
28.5.23
10
1.42
Klara K Dahlgren, Sundsvall
10
Sundsvalls FISundsvall
1
13
21.5.23
(10)
10
1.42
Tyra Finke, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
3
15
4.6.23
12
1.40
Ebba Lindström, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
1
17
4.6.23
13
1.39
Klara Sundin, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
1
15
21.5.23
13
1.39
Ella Åkesson, Sundsvall
10
Sundsvalls FISundsvall
2
13
21.5.23
15
1.36
Selma Nordensson, Timrå
10
Timrå AIFTimrå
2
13
4.6.23
K Stav
1
3.30
Lovisa Blomqvist, Marieby
04
Marieby GIFMarieby
1
27.5.23
2
2.20
Iris Sandström, Östersunds GIF
11
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
13
27.5.23
3
2.00
Siri Herkules, Östersunds GIF
10
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
13
27.5.23
3
2.00
Elsa Magnusson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
2
15
3.6.23
5
1.80
Klara Sundin, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
3
15
3.6.23
6
1.50
Alice Näsholm, Östersunds GIF
11
Östersunds GIFÖstersunds GIF
3
13
27.5.23
K Längd
1
6.03
Lovisa Ulvenstam, Östersunds GIF
06
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
21.5.23
0.0
2
5.99
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
hep
+1.0
3
5.77
Stella Lundström, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
17
21.5.23
+1.6
4
5.20
Ida Svedberg, Trångsviken
06
Trångsvikens IFTrångsviken
3
17
21.5.23
+0.3
5
5.01
Lovisa Blomqvist, Marieby
04
Marieby GIFMarieby
1
19
16.5.23
+0.9
6
4.90
Jennifer Texmo, Strömsund
08
IFK StrömsundStrömsund
+
15
27.5.23
+1.5
7
4.80
Sophie Grahn, Östersunds GIF
08
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
15
21.5.23
−1.5
8
4.73
Moa Svedberg, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
2
15
21.5.23
−0.6
8
4.73
Saga Brink, Sollefteå
07
Sollefteå GIFSollefteå
+
17
27.5.23
+1.9
10
4.71
Ellie Vedin, Vingarna
09
IF VingarnaVingarna
1
15
3.6.23
+1.4
(10)
11
4.59
Alma Isaksson, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
1
17
3.6.23
+0.6
12
4.42
Wilma Strandberg, Marieby
07
Marieby GIFMarieby
4
17
21.5.23
+0.2
13
4.41
Klara Sundin, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
+
15
21.5.23
+2.0
14
4.36
Tyra Finke, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
4
15
21.5.23
0.0
14
4.36
Elsa Magnusson, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
3
15
3.6.23
0.0
14
4.36
Felicia Johansson, Sollefteå
09
Sollefteå GIFSollefteå
1
15
0.0
Medvind över 2 m/s
4.99
Jennifer Texmo, Strömsund
08
IFK StrömsundStrömsund
1
15
27.5.23
+2.2
4.94
Moa Svedberg, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
2
15
27.5.23
+2.8
4.57
Klara Sundin, Sundsvall
09
Sundsvalls FISundsvall
1
15
21.5.23
+2.7
4.41
Felicia Johansson, Sollefteå
09
Sollefteå GIFSollefteå
2
15
3.6.23
+3.1
4.38
Tyra Finke, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
3
15
27.5.23
+3.2
K Tresteg
1
12.18
Stella Lundström, Östersunds GIF
07
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
28.5.23
+0.8
2
10.66
Jennifer Texmo, Strömsund
08
IFK StrömsundStrömsund
1
15
28.5.23
0.0
3
10.27
Moa Svedberg, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
2
15
28.5.23
+0.7
4
9.52
Tyra Finke, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
3
15
28.5.23
+2.0
5
9.29
Lykke Andersson, Trångsviken
09
Trångsvikens IFTrångsviken
4
15
28.5.23
0.0
6
8.99
Felicia Johansson, Sollefteå
09
Sollefteå GIFSollefteå
+
15
4.6.23
+1.8
7
8.96
Frida Lauri, Vingarna
09
IF VingarnaVingarna
+
15
4.6.23
+1.4
8
8.49
Ebba Lindström, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
+
17
4.6.23
+2.0
9
8.47
Joline Fridh, Trångsviken
09
Trångsvikens IFTrångsviken
5
15
28.5.23
+1.6
10
8.11
Saga Sjöberg, Sollefteå
09
Sollefteå GIFSollefteå
+
15
28.5.23
0.0
Medvind över 2 m/s
12.36
Lovisa Ulvenstam, Östersunds GIF
06
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
17
4.6.23
+2.2
9.57
Tyra Finke, Trångsviken
08
Trångsvikens IFTrångsviken
1
15
4.6.23
+2.9
9.34
Felicia Johansson, Sollefteå
09
Sollefteå GIFSollefteå
2
15
4.6.23
+2.6
9.18
Frida Lauri, Vingarna
09
IF VingarnaVingarna
3
15
4.6.23
+4.1
8.95
Ebba Lindström, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
3
17
4.6.23
+2.1
8.36
Saga Sjöberg, Sollefteå
09
Sollefteå GIFSollefteå
6
15
28.5.23
+2.1
K Kula
1
12.80
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
1
21.5.23
2
11.24
Marlene Broman, Timrå
82
Timrå AIFTimrå
1
20.5.23
3
9.86
Betty Öhlén, Timrå
85
Timrå AIFTimrå
2
20.5.23
4
9.52
Frida Lauri, Vingarna
09
IF VingarnaVingarna
2
4.6.23
5
9.35
Veronica Lundgren, Sollefteå
86
Sollefteå GIFSollefteå
3
20.5.23
6
9.00
Olivia Kålen, Marieby
04
Marieby GIFMarieby
1
28.5.23
7
8.15
Elsa Arnesson, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
3
4.6.23
8
8.14
Lena Andersson, Trångsviken
67
Trångsvikens IFTrångsviken
2
28.5.23
9
7.72
Linda Öhlén, Vingarna
80
IF VingarnaVingarna
1
13.5.23
10
7.56
Stina Ericsson, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
3
28.5.23
(10)
11
7.17
Cecilia Lauri, Vingarna
75
IF VingarnaVingarna
2
K Diskus
1
35.54
Felicia Wiberg Eriksson, Strömsund
02
IFK StrömsundStrömsund
1
27.5.23
2
30.54
Elin Granlöf, Timrå
02
Timrå AIFTimrå
1
6.5.23
3
27.63
Veronica Lundgren, Sollefteå
86
Sollefteå GIFSollefteå
1
35
3.6.23
4
25.62
Elsa Arnesson, Trångsviken
05
Trångsvikens IFTrångsviken
1
27.5.23
5
25.39
Betty Öhlén, Timrå
85
Timrå AIFTimrå
1
20.5.23
6
23.26
Lena Andersson, Trångsviken
67
Trångsvikens IFTrångsviken
2
27.5.23
7
19.21
Linda Öhlén, Vingarna
80
IF VingarnaVingarna
1
13.5.23
8
18.69
Ebba Lindström, Vingarna
07
IF VingarnaVingarna
1
17
3.6.23
9
16.28
Åsa Ringdahl, Marieby
68
Marieby GIFMarieby
3
27.5.23
K Slägga
1
49.33
Elin Granlöf, Timrå
02
Timrå AIFTimrå
1
20.5.23
2
43.27
Ella Green, Östersunds GIF
05
Östersunds GIFÖstersunds GIF
2
19
20.5.23
3
34.98
Veronica Lundgren, Sollefteå
86
Sollefteå GIFSollefteå
1
35
4.6.23
K Spjut
1
38.46
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
hep
2
36.76
Lovisa Blomqvist, Marieby
04
Marieby GIFMarieby
1
19
16.5.23
3
30.19
Betty Öhlén, Timrå
85
Timrå AIFTimrå
2
20.5.23
4
28.37
Amanda Hedlund, Sundsvall
05
Sundsvalls FISundsvall
1
3.6.23
K Sjukamp
1
5.463
Emelie Nyman Wänseth, Östersunds GIF
98
Östersunds GIFÖstersunds GIF
6
14.30/+1.5  1.74  12.20  26.00w/+2.5  
5.99/+1.0  38.46  2:31.89

© 2023 Friidrottsstatistik