Skåne season lists

M 100m
1
10.47
William Trulsson, Malmö
06
Malmö AIMalmö
2
29.6.22
+2.0
2
10.50
Erik Erlandsson, Lund
04
IFK LundLund
2
19
16.7.22
+1.2
3
10.61
Emmanuel Dawlson, Malmö
92
Malmö AIMalmö
3
h11
6.6.22
+1.2
4
10.62
Max Hrelja, Malmö
98
Malmö AIMalmö
3
29.6.22
+2.0
5
10.64
Jean-Christian Zirignon, Malmö
95
Malmö AIMalmö
1
A
+0.4
6
10.73
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AIMalmö
1
D
13.8.22
0.0
7
10.87
Omar Chaaban, Helsingborg
00
IFK HelsingborgHelsingborg
3
22
h1
26.8.22
+1.0JSM
8
10.90
Viktor Bondesson, Malmö
98
Malmö AIMalmö
4
29.6.22
+2.0
9
10.94
Isak Gamst, Lund
05
IFK LundLund
1
h2
12.6.22
+1.2
10
10.97
Isak Holgersson, Lund
04
IFK LundLund
2
2.7.22
+1.5
(10)
10
10.97
Noah Karlberg, Malmö
05
Malmö AIMalmö
3
17
26.8.22
−1.2USM
12
11.03
Zacharias Parmatow, Malmö
03
Malmö AIMalmö
2
19
h2
0.0
13
11.07
Leo Göransson, Klippan
05
Klippans FKKlippan
3
17
h2
26.8.22
+0.5USM
14
11.09
Måns Bergström, Malmö
05
Malmö AIMalmö
4
17
h2
26.8.22
+0.5USM
15
11.11
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AIMalmö
2
17
h1
+0.6
16
11.16
Jeroen Persson, Lund
05
IFK LundLund
2
D
13.8.22
0.0
17
11.20
Emil Cimander, Malmö
06
Malmö AIMalmö
2
h1
2.7.22
+1.7
18
11.25
Kalel Mudingay, Lund
06
IFK LundLund
5
16
26.8.22
+0.9USM
19
11.27
Raymond Solomon Mpanga, Malmö
99
Malmö AIMalmö
1
+0.6
20
11.30
Nick Ekelund-Arenander, Malmö
89
Malmö AIMalmö
4
A
−0.8
(20)
21
11.31
Kidus Yohannes Getahun, Malmö
98
Malmö AIMalmö
3
B
+1.9
21
11.31
Elias Wennolf, Lund
03
IFK LundLund
5
+1.4
23
11.37
Melker Jensfelt, Malmö
06
Malmö AIMalmö
1
−0.5
24
11.40
William Lindqvist, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
3
+0.6
24
11.40
Eric Segnon, Malmö
06
Malmö AIMalmö
3
16
h3
26.8.22
−0.1USM
26
11.43
Mehdi Alipour, Malmö
83
Malmö AIMalmö
3
35
h4
+1.8
27
11.44
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIKÅhus
2
−1.2
27
11.44
Benjamin Kadestål, Finish
03
IK FinishFinish
3
B
13.8.22
+1.5
29
11.58
Oliver Fehrlund Persson, Ystad
05
Ystads IFYstad
1
22.6.22
−0.7
30
11.60
Adam Greszkiewicz, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
4
16
h3
26.8.22
−0.1USM
(30)
31
11.61
Sebastian Kadestål, Malmö
96
Malmö AIMalmö
2
h4
29.6.22
+0.9
32
11.62
Simon Wennolf, Lund
00
IFK LundLund
3
h2
+1.1
33
11.72
Elias Hedner, Malmö
02
Malmö AIMalmö
4
XB
13.8.22
0.0
34
11.74
Morgan Lindstedt, Malmö
05
Malmö AIMalmö
5
h4
29.6.22
+0.9
35
11.76
Erik Johansson, Hässleholm
94
Hässleholms AISHässleholm
4
+0.3
36
11.83
Leo Strandh, Höör
05
Höörs ISHöör
2
17
21.5.22
+0.4
37
11.90
Linus Love Rosén, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
3
17
21.5.22
+0.4
37
11.90
Niels Jensen, Malmö
04
Malmö AIMalmö
5
h1
29.6.22
+1.5
39
12.03
Elias Mulot, Malmö
05
Malmö AIMalmö
4
17
21.5.22
+0.4
39
12.03
Joar Franck, Ystad
05
Ystads IFYstad
2
22.6.22
−0.7
(40)
41
12.15
Emil Mårtensson, Eslövs IF
04
Eslövs IFEslövs IF
1
19
21.5.22
+1.8
41
12.15
Johan Frithiofsson, Höör
03
Höörs ISHöör
4
h2
29.6.22
+1.6
41
12.15
Nino Kusljic, Malmö
08
Malmö AIMalmö
6
h1
29.6.22
+1.5
44
12.16
Linus Rosén, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
dec
16
24.7.22
+1.4USM
45
12.19
Jonas Boijertz, Malmö
74
Malmö AIMalmö
1
45
29.6.22
+1.9
46
12.20
Zeth Söderlund, Heleneholm
97
Heleneholms IFHeleneholm
4
h1
24.7.22
−0.2
47
12.22
Jacob Lenz, Lund
99
IFK LundLund
8
h3
+0.6
48
12.24
Christian Borg, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
1
21.5.22
+1.8
49
12.26
Elias Toth, Lund
05
IFK LundLund
7
+0.6
50
12.28
Markus Rönnerling, Athlet
81
FK AthletAthlet
1
40
29.6.22
+2.0
(50)
51
12.34
Elias Löndahl, Lund
06
IFK LundLund
5
17
21.5.22
+0.4
52
12.39
Alfons Ekerot, Lund
06
IFK LundLund
6
h3
29.6.22
+0.7
53
12.44
Victor Oldén, Athlet
04
FK AthletAthlet
3
22.6.22
−0.7
54
12.45
Dante Kwan, Lund
89
IFK LundLund
3
−0.5
55
12.47
David Eriksson, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
7
16
h3
+1.2
56
12.50
Konrad Mölstad Katsler, Malmö
06
Malmö AIMalmö
6
16
h4
+1.0
57
12.58
Joakim Hald, Athlet
96
FK AthletAthlet
5
22.6.22
−0.7
58
12.67
Tim Malmström, Lund
79
IFK LundLund
2
40
29.6.22
+2.0
59
12.95
Martin Bergström, Malmö
76
Malmö AIMalmö
2
45
29.6.22
+1.9
60
13.11
Sigge Frolov, Lund
63
IFK LundLund
1
50
29.6.22
+1.4
(60)
61
13.40
Erik Callmer, Björnstorp
05
Björnstorps IFBjörnstorp
6
h1
24.7.22
−0.2
62
13.45
Gunnar Gustafsson, Lund
73
IFK LundLund
3
45
29.6.22
+1.9
63
13.90
Per Sjöstedt, Lund
75
IFK LundLund
4
45
29.6.22
+1.9
64
14.03
Dennis Due, IS Göta
73
IS GötaIS Göta
5
45
29.6.22
+1.9
65
14.07
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
2
50
29.6.22
+1.4
66
14.16
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
6
50
h2
26.8.22
−1.2VSM
67
14.26
Christian Schüttert, Lund
08
IFK LundLund
3
14
0.0
68
14.58
Jonas Hemgren, Björnstorp
66
Björnstorps IFBjörnstorp
3
50
29.6.22
+1.4
69
14.85
Tomas Nilsson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
4
50
29.6.22
+1.4
70
14.86
Peter Lindgren, Helsingborg
60
IFK HelsingborgHelsingborg
5
60
26.8.22
−1.7VSM
(70)
71
15.71
Anders Håkansson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
5
50
29.6.22
+1.4
72
15.94
Ove Persson, Ryssberget
58
Ryssbergets IKRyssberget
2
60
29.6.22
+1.2
73
16.08
Nils Bäck, Lund
43
IFK LundLund
3
75
26.8.22
−1.9VSM
74
16.34
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
6
50
29.6.22
+1.4
75
16.46
Lars Hallberg, Höör
57
Höörs ISHöör
3
60
29.6.22
+1.2
76
17.63
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
2
80
26.8.22
−1.2VSM
77
17.67
Gunnar Neovius, Åhus
49
Åhus FIKÅhus
4
70
26.8.22
−1.6VSM
78
18.28
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
4
60
29.6.22
+1.2
79
18.34
Lars-Gunnar Svensson, Lund
42
IFK LundLund
2
75
29.6.22
+1.2
80
18.58
Kerry Linell, Björnstorp
50
Björnstorps IFBjörnstorp
5
60
29.6.22
+1.2
(80)
81
18.99
Lars-Erik Granberg, Malmö
42
Malmö AIMalmö
3
75
29.6.22
+1.2
82
19.45
Carl Almström, Björnstorp
51
Björnstorps IFBjörnstorp
6
60
29.6.22
+1.2
83
25.15
Klas Paulsson, Höör
47
Höörs ISHöör
4
75
29.6.22
+1.2
No wind information
12.01
Alfons Ekerot, Lund
06
IFK LundLund
1
19
12.6.22
Wind assisted
10.44
Joel Bengtsson, Helsingborg
99
IFK HelsingborgHelsingborg
1
C
2.4.22
+2.8
10.47
Jean-Christian Zirignon, Malmö
95
Malmö AIMalmö
2
A
21.8.22
+2.5
10.64
Omar Chaaban, Helsingborg
00
IFK HelsingborgHelsingborg
2
A
+4.9
10.75
Zacharias Parmatow, Malmö
03
Malmö AIMalmö
3
+4.2
10.90
Noah Karlberg, Malmö
05
Malmö AIMalmö
1
h5
6.6.22
+2.3
11.03
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIKÅhus
2
17
+3.3
11.08
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AIMalmö
2
12.6.22
+2.5
11.17
Kalel Mudingay, Lund
06
IFK LundLund
1
X
+3.1
11.23
Max Rosquist-Larsson, Malmö
01
Malmö AIMalmö
5
22
h2
26.8.22
+2.7JSM
11.25
William Lindqvist, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
3
17
h2
+3.2
11.33
Nils Nilsson Gott, Malmö
03
Malmö AIMalmö
3
h2
2.7.22
+2.5
11.53
Elias Hedner, Malmö
02
Malmö AIMalmö
6
+4.2
11.88
Johan Frithiofsson, Höör
03
Höörs ISHöör
2
19
+5.4
12.03
Jacob Carlsson, Helsingborg
05
IFK HelsingborgHelsingborg
7
17
h2
+3.2
12.27
Dante Kwan, Lund
89
IFK LundLund
3
h1
12.6.22
+2.5
13.10
Demian Bergman, Ängelholm
04
Ängelholms IFÄngelholm
2
+3.1
14.02
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
4
h1
12.6.22
+2.5
M 200m
1
20.86
William Trulsson, Malmö
06
Malmö AIMalmö
1
A
3.7.22
+1.9
2
20.97
Erik Erlandsson, Lund
04
IFK LundLund
1
19
17.7.22
0.0
3
21.02
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AIMalmö
2
A
3.7.22
+1.9
4
21.79
Jeroen Persson, Lund
05
IFK LundLund
1
17
−2.0vFIN
5
21.80
Isak Gamst, Lund
05
IFK LundLund
7
+0.7SM
6
21.90
Omar Chaaban, Helsingborg
00
IFK HelsingborgHelsingborg
4
A
0.0
7
21.93
Isak Holgersson, Lund
04
IFK LundLund
6
19
17.7.22
0.0
8
22.05
Nick Ekelund-Arenander, Malmö
89
Malmö AIMalmö
3
A
+1.5
9
22.06
Emmanuel Dawlson, Malmö
92
Malmö AIMalmö
1
F
6.6.22
+1.8
10
22.20
Adam Landén, Helsingborg
02
IFK HelsingborgHelsingborg
2
D
+1.1
(10)
11
22.29
Melvin Vala Tefre, Malmö
05
Malmö AIMalmö
3
B
3.7.22
+1.8
12
22.35
Noah Karlberg, Malmö
05
Malmö AIMalmö
1
h2
+0.9
13
22.49
Simon Martinsson, Malmö
01
Malmö AIMalmö
3
B
21.7.22
−0.2
14
22.54
Zacharias Parmatow, Malmö
03
Malmö AIMalmö
5
19
A
−0.4
15
22.61
Elias Wennolf, Lund
03
IFK LundLund
1
19
3.7.22
+1.6
16
22.70
Ivano Bevanda, Eslövs AI
07
Eslövs AIEslövs AI
1
15
C
22.5.22
+0.4
17
22.76
William Lindqvist, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
2
21.5.22
+0.6
18
22.80
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIKÅhus
1
17
A
+0.6
18
22.80
Felix Ericsson, Helsingborg
95
IFK HelsingborgHelsingborg
2
B
+0.2
20
22.82
Melker Jensfelt, Malmö
06
Malmö AIMalmö
1
16
D
−0.6
(20)
21
22.88
Oliver Fehrlund Persson, Ystad
05
Ystads IFYstad
1
−0.4
22
22.94
Kidus Yohannes Getahun, Malmö
98
Malmö AIMalmö
3
A
+1.8
23
23.17
Måns Bergström, Malmö
05
Malmö AIMalmö
3
D
6.6.22
+0.9
24
23.35
Kalel Mudingay, Lund
06
IFK LundLund
5
16
28.8.22
−1.9USM
25
23.36
Benjamin Kadestål, Finish
03
IK FinishFinish
3
19
3.7.22
+1.6
26
23.38
Sebastian Kadestål, Malmö
96
Malmö AIMalmö
2
−0.4
27
23.63
Eric Segnon, Malmö
06
Malmö AIMalmö
3
16
h2
27.8.22
−0.9USM
28
23.71
Nino Kusljic, Malmö
08
Malmö AIMalmö
3
A
24.7.22
+1.8
29
23.96
Morgan Lindstedt, Malmö
05
Malmö AIMalmö
3
h2
+0.9
30
24.04
Elias Mulot, Malmö
05
Malmö AIMalmö
4
17
C
+0.8
(30)
30
24.04
Leo Strandh, Höör
05
Höörs ISHöör
4
A
29.6.22
+0.3
32
24.14
Erik Johansson, Hässleholm
94
Hässleholms AISHässleholm
4
h2
+0.9
33
24.37
Joar Franck, Ystad
05
Ystads IFYstad
2
A
18.5.22
0.0
34
24.52
Christian Borg, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
4
13.8.22
−1.8
35
24.55
Niels Hampus Jensen, Malmö
04
Malmö AIMalmö
3
19
E
+1.2
36
24.61
Adam Greszkiewicz, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
1
17
22.5.22
−0.2
37
24.75
Niels Jensen, Malmö
04
Malmö AIMalmö
5
h2
+0.9
38
24.85
Emil Wetterberg, Lund
07
IFK LundLund
2
15
C
22.5.22
+0.4
39
24.93
Jonas Boijertz, Malmö
74
Malmö AIMalmö
2
45
27.8.22
−1.9VSM
40
24.98
Joakim Hald, Athlet
96
FK AthletAthlet
4
h1
−1.4
(40)
41
25.12
Johan Frithiofsson, Höör
03
Höörs ISHöör
3
19
22.5.22
−1.6
42
25.14
Wilmer Ahlberg, Malmö
08
Malmö AIMalmö
2
15
A
22.5.22
+1.8
43
25.15
Uros Brankovic, Malmö
09
Malmö AIMalmö
1
13
A
17.9.22
+0.2
44
25.35
Viktor Sahlin, Ystad
07
Ystads IFYstad
1
3.8.22
−0.7
45
25.44
Danny Cox, Ystad
09
Ystads IFYstad
2
13
A
17.9.22
+0.2
46
25.46
Albin Sjöh, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
2
17
22.5.22
−0.2
47
25.50
Victor Oldén, Athlet
04
FK AthletAthlet
1
B
18.5.22
0.0
48
25.57
Markus Rönnerling, Athlet
81
FK AthletAthlet
2
35
3.8.22
0.0
49
25.97
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
3
35
3.8.22
0.0
50
25.99
Filip Englund, Malmö
09
Malmö AIMalmö
1
13
2.7.22
+1.6
(50)
51
26.27
Elias Toth, Lund
05
IFK LundLund
2
B
29.6.22
+0.3
52
26.47
Loke Bergström, Malmö
08
Malmö AIMalmö
3
15
A
22.5.22
+1.8
53
26.49
Jonathan Eklund, Klippan
08
Klippans FKKlippan
2
15
C
+0.2
53
26.49
Malte Håkansson, Åhus
09
Åhus FIKÅhus
1
13
A
21.8.22
−0.5
55
26.59
Bruno Schön, Lund
07
IFK LundLund
3
15
C
22.5.22
+0.4
56
26.67
Teo Lydén, Malmö
08
Malmö AIMalmö
4
15
A
22.5.22
+1.8
56
26.67
Carl Björk, Malmö
09
Malmö AIMalmö
3
13
2.7.22
+1.6
58
26.69
Axel Nordström, Athlet
05
FK AthletAthlet
2
B
18.5.22
0.0
59
26.82
Jacob Åkesson, Lomma
06
Lomma FIKLomma
3
17
22.5.22
−0.2
60
26.97
Henrik Falknell, Athlet
74
FK AthletAthlet
3
B
18.5.22
0.0
(60)
61
27.09
Odin Viscomi, Simrishamn
09
Simrishamns AIFSimrishamn
2
13
3.8.22
0.0
62
27.22
Simon Oldén, Athlet
07
FK AthletAthlet
4
B
18.5.22
0.0
63
27.29
Erik Fridolf, Malmö
09
Malmö AIMalmö
2
13
C
22.5.22
+0.1
64
27.39
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
4
3.8.22
−0.7
65
27.54
Fredrik Krantz, Finish
80
IK FinishFinish
5
−0.4
66
27.69
Peter Bengtsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
3
55
27.8.22
−1.7VSM
67
27.74
Olle Lindberg, Malmö
08
Malmö AIMalmö
4
15
C
22.5.22
+0.4
68
27.75
Sigge Frolov, Lund
63
IFK LundLund
3
B
29.6.22
+0.3
69
27.79
Gunnar Gustafsson, Lund
73
IFK LundLund
4
B
29.6.22
+0.3
70
27.81
Karl-Johan Nyberg, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
4
45
h1
27.8.22
−1.1VSM
(70)
71
27.87
Oscar Henriksson, Finish
09
IK FinishFinish
4
13
2.7.22
+1.6
72
27.98
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
4
35
3.8.22
0.0
73
28.02
Mio La Fleur, Trelleborg
09
IFK TrelleborgTrelleborg
2
13
B
22.5.22
−0.4
74
28.12
Olle Dahlholm, Hässleholm
09
Hässleholms AISHässleholm
2
13
D
17.9.22
+1.4
75
28.13
Martin Sundström, Ystad
84
Ystads IFYstad
5
35
3.8.22
0.0
76
28.31
Wilgot Borgelin, Helsingborg
10
IFK HelsingborgHelsingborg
3
13
B
22.5.22
−0.4
76
28.31
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IFYstad
5
3.8.22
−0.7
78
28.38
Alexandro Torkéll, Helsingborg
09
IFK HelsingborgHelsingborg
4
13
C
22.5.22
+0.1
79
28.53
Gabriel Åbjörnsson, Helsingborg
09
IFK HelsingborgHelsingborg
2
13
23.7.22
+1.5
79
28.53
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
5
50
h1
27.8.22
−0.5VSM
(80)
81
28.54
Lars Landén, Helsingborg
66
IFK HelsingborgHelsingborg
4
55
h1
27.8.22
−1.1VSM
82
28.56
Lukas Blome, Lund
09
IFK LundLund
4
13
B
22.5.22
−0.4
83
28.74
David Waller, Ystad
79
Ystads IFYstad
6
35
3.8.22
0.0
84
28.97
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
6
50
h1
27.8.22
−0.5VSM
85
29.11
Noah Glennstål, Helsingborg
09
IFK HelsingborgHelsingborg
5
13
B
22.5.22
−0.4
86
29.29
Per Sjöstedt, Lund
75
IFK LundLund
5
B
29.6.22
+0.3
87
29.39
Elias Landälv, Helsingborg
09
IFK HelsingborgHelsingborg
1
13
A
22.5.22
0.0
88
29.59
Love Holmgren, Helsingborg
09
IFK HelsingborgHelsingborg
2
13
A
22.5.22
0.0
89
29.61
Albin Anderberg, Lund
09
IFK LundLund
3
13
3.8.22
0.0
90
29.62
Fabian Hermansson, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
3
19
0.0
(90)
91
29.71
Lucas Palmqvist, Malmö
09
Malmö AIMalmö
3
13
A
22.5.22
0.0
92
30.15
Göran Olsson, Höör
61
Höörs ISHöör
4
60
27.8.22
−0.5VSM
93
30.28
Karl Edström, Ystad
09
Ystads IFYstad
5
13
D
17.9.22
+1.4
94
30.39
Peter Lindgren, Helsingborg
60
IFK HelsingborgHelsingborg
5
60
27.8.22
−0.5VSM
95
30.65
Ludvig Frieberg, Finish
10
IK FinishFinish
5
12
2.7.22
+1.9
96
30.82
Terje Lagerholm, Södra Sandby
09
Södra Sandby IFSödra Sandby
6
13
B
22.5.22
−0.4
97
30.97
Theodor Fannon, Eslövs IF
10
Eslövs IFEslövs IF
5
13
C
22.5.22
+0.1
98
31.10
Fabian Tillander, Ystad
09
Ystads IFYstad
4
13
A
22.5.22
0.0
99
31.13
Gustav Sande, Genarp
69
Genarps IFGenarp
3
50
3.8.22
−1.2
100
31.22
Magnus Jiwestam Persson, Åhus
70
Åhus FIKÅhus
6
50
h2
27.8.22
0.0VSM
(100)
101
31.30
Daniel Ohlin, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
6
3.8.22
−0.7
102
31.48
Tomas Nilsson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
4
50
3.8.22
−1.2
103
31.67
Leander Wennblom, Malmö
09
Malmö AIMalmö
6
13
D
+0.3
104
31.68
Mats Berglund, Andarum
62
Andrarums IFAndarum
2
60
3.8.22
0.0
105
31.91
Gustav Pedersen, Finish
10
IK FinishFinish
1
12
+1.8
106
32.26
Kalle Brusselmans, Malmö
10
Malmö AIMalmö
5
13
A
22.5.22
0.0
107
32.32
Ove Persson, Ryssberget
58
Ryssbergets IKRyssberget
3
60
3.8.22
0.0
108
32.43
Mattis Lamréus Kaspersen, Finish
09
IK FinishFinish
5
13
−0.6
109
33.15
Anders Håkansson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
5
50
3.8.22
−1.2
110
33.17
Axel Danarö, Åhus
09
Åhus FIKÅhus
6
13
2.7.22
+1.6
(110)
111
33.26
Nils Holmqvist, Eslövs AI
10
Eslövs AIEslövs AI
6
13
C
22.5.22
+0.1
112
33.58
Lars-Henrik Ottosson, Ystad
61
Ystads IFYstad
4
60
3.8.22
0.0
113
33.97
Roland Ekström, Lund
53
IFK LundLund
1
65
3.8.22
0.0
114
34.02
Stefan Magnusson, Heleneholm
65
Heleneholms IFHeleneholm
2
55
3.8.22
+0.4
115
34.23
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
6
50
3.8.22
−1.2
116
34.77
Nils Bäck, Lund
43
IFK LundLund
pen
75
21.5.22
+1.4VSM
117
34.88
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
2
65
3.8.22
0.0
118
36.52
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
pen
80
21.5.22
+1.4VSM
119
37.53
Lars Uddbäck, Malmö
56
Malmö AIMalmö
3
65
3.8.22
0.0
120
38.84
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
5
60
3.8.22
0.0
(120)
121
39.07
Bo Andersson, Genarp
52
Genarps IFGenarp
1
70
3.8.22
+0.1
122
40.01
Carl Almström, Björnstorp
51
Björnstorps IFBjörnstorp
2
70
3.8.22
+0.1
123
41.81
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
3
55
3.8.22
+0.4
124
41.83
Lennart Nilsson, Ystad
47
Ystads IFYstad
3
75
3.8.22
0.0
125
42.37
Erwin Apitzsch, Lund
45
IFK LundLund
4
75
3.8.22
0.0
126
46.24
Magnus Bergh, Heleneholm
49
Heleneholms IFHeleneholm
3
70
3.8.22
+0.1
127
48.13
Klas Paulsson, Höör
47
Höörs ISHöör
5
75
3.8.22
0.0
Wind assisted
21.68
Isak Gamst, Lund
05
IFK LundLund
3
h3
+2.9SM
23.43
Morgan Lindstedt, Malmö
05
Malmö AIMalmö
3
11.6.22
+3.6
23.63
Erik Johansson, Hässleholm
94
Hässleholms AISHässleholm
2
B
+3.4
24.18
Niels Jensen, Malmö
04
Malmö AIMalmö
4
11.6.22
+3.6
24.44
Christian Borg, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
1
29.5.22
+2.7
24.88
Joakim Hald, Athlet
96
FK AthletAthlet
5
11.6.22
+3.6
24.97
Tim Björk Schwabe, Helsingborg
07
IFK HelsingborgHelsingborg
1
15
B
22.5.22
+2.6
25.13
Wilmer Ahlberg, Malmö
08
Malmö AIMalmö
2
17
B
+2.2
25.26
Viktor Sahlin, Ystad
07
Ystads IFYstad
2
15
B
22.5.22
+2.6
25.27
Jacob Carlsson, Helsingborg
05
IFK HelsingborgHelsingborg
3
17
B
+2.2
25.55
Konrad Mölstad Katsler, Malmö
06
Malmö AIMalmö
5
17
B
+2.2
25.56
Alfons Ekerot, Lund
06
IFK LundLund
6
17
B
+2.2
25.92
Elias Toth, Lund
05
IFK LundLund
7
17
B
+2.2
26.46
Hugo Kjellander, Malmö
08
Malmö AIMalmö
3
15
B
22.5.22
+2.6
26.47
Malte Håkansson, Åhus
09
Åhus FIKÅhus
2
13
+3.6
26.57
Elliot Cano, Kronan
07
IF KronanKronan
1
15
20.8.22
+2.9
27.26
Måns Trulsson, Malmö
08
Malmö AIMalmö
4
15
B
22.5.22
+2.6
27.48
Maurits Martinsson, Malmö
08
Malmö AIMalmö
5
15
B
22.5.22
+2.6
28.56
Albin Anderberg, Lund
09
IFK LundLund
6
13
+3.6
29.10
Lucas Palmqvist, Malmö
09
Malmö AIMalmö
2
13
C
17.9.22
+2.3
29.37
Elias Landälv, Helsingborg
09
IFK HelsingborgHelsingborg
3
13
+2.3
30.89
Isak Selmanovic, Helsingborg
10
IFK HelsingborgHelsingborg
5
13
+2.3
33.95
Alvin Jordy, Kronan
10
IF KronanKronan
2
12
20.8.22
+3.7
M 400m
1
46.61
Kasper Kadestål, Malmö
99
Malmö AIMalmö
1
A
2
47.29
William Trulsson, Malmö
06
Malmö AIMalmö
1
16
27.8.22
USM
3
47.32
Nick Ekelund-Arenander, Malmö
89
Malmö AIMalmö
1
21.5.22
4
47.42
Marcus Tornée, Helsingborg
98
IFK HelsingborgHelsingborg
5
SM
5
48.49
Simon Martinsson, Malmö
01
Malmö AIMalmö
2
A
10.6.22
6
48.50
Adam Landén, Helsingborg
02
IFK HelsingborgHelsingborg
3
B
6
48.50
Jeroen Persson, Lund
05
IFK LundLund
2
17
27.8.22
USM
8
49.75
Oliver Fehrlund Persson, Ystad
05
Ystads IFYstad
3
17
27.8.22
USM
9
50.24
Samuel Jönsson, Åhus
06
Åhus FIKÅhus
1
21.5.22
10
50.28
Douglas Hellbratt, Malmö
95
Malmö AIMalmö
1
B
31.7.22
(10)
11
50.87
Leo Göransson, Klippan
05
Klippans FKKlippan
dec
17
UEM
12
51.33
William Lindqvist, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
1
17
B
13
51.49
Michael Hansson, IS Göta
96
IS GötaIS Göta
1
A
3.8.22
14
52.23
Elias Mulot, Malmö
05
Malmö AIMalmö
1
17
2.7.22
15
52.76
Joar Franck, Ystad
05
Ystads IFYstad
4
17
B
16
53.33
Arvid Jiwestam, Åhus
04
Åhus FIKÅhus
2
17
53.41
Andreas Jönsson, Malmö
02
Malmö AIMalmö
1
18
53.46
Theo Hellberg, Malmö
04
Malmö AIMalmö
2
21.5.22
19
53.53
Zeth Söderlund, Heleneholm
97
Heleneholms IFHeleneholm
4
A
24.7.22
20
53.77
Sebastian Persson, Heleneholm
91
Heleneholms IFHeleneholm
4
21.5.22
(20)
21
54.00
Morgan Lindstedt, Malmö
05
Malmö AIMalmö
4
17
C
22
54.27
Gabriel Hanfler, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
4
17
2.7.22
23
54.39
Nils Ekström, Lund
03
IFK LundLund
2
19
24
54.75
Niels Hampus Jensen, Malmö
04
Malmö AIMalmö
5
19
C
25
54.89
Christian Borg, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
1
40
28.8.22
VSM
26
55.20
Jesper Dreifaldt, Åhus
02
Åhus FIKÅhus
2
27
55.22
Albin Lago, Höör
03
Höörs ISHöör
1
19
21.5.22
28
55.48
Daniel Karlsson, Ystad
84
Ystads IFYstad
1
35
28.8.22
VSM
29
55.78
Leo Strandh, Höör
05
Höörs ISHöör
1
17
30
55.95
Niels Jensen, Malmö
04
Malmö AIMalmö
5
A
24.7.22
(30)
31
56.01
Joakim Hald, Athlet
96
FK AthletAthlet
6
A
24.7.22
32
56.05
Mikel Månsson, Åhus
07
Åhus FIKÅhus
2
17
33
56.13
Konrad Mölstad Katsler, Malmö
06
Malmö AIMalmö
1
B
24.7.22
34
56.35
Adam Greszkiewicz, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
4
17
21.5.22
34
56.35
Johan Frithiofsson, Höör
03
Höörs ISHöör
3
21.8.22
36
56.47
Jacob Eriksson, Lund
00
IFK LundLund
4
12.6.22
37
57.41
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
3
A
3.8.22
38
57.51
Karl Fridolf, Malmö
06
Malmö AIMalmö
6
17
21.5.22
39
57.71
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
1
B
3.8.22
40
57.87
Filip Olsson, Lund
04
IFK LundLund
6
19
C
(40)
41
59.02
Jonas Boijertz, Malmö
74
Malmö AIMalmö
3
B
3.8.22
42
59.64
Erik Callmer, Björnstorp
05
Björnstorps IFBjörnstorp
1
C
3.8.22
43
59.70
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
2
C
3.8.22
44
1:00.16
Erik Lindberg, Åhus
02
Åhus FIKÅhus
4
45
1:00.29
Fredrik Krantz, Finish
80
IK FinishFinish
6
21.5.22
46
1:00.31
Teo Lydén, Malmö
08
Malmö AIMalmö
1
15
21.5.22
47
1:00.43
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IFYstad
4
B
3.8.22
48
1:01.28
Peter Bengtsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
3
C
3.8.22
49
1:01.45
Oscar Hajny-Landgren, Lund
05
IFK LundLund
5
50
1:01.77
David Waller, Ystad
79
Ystads IFYstad
4
C
3.8.22
(50)
51
1:02.14
Hugo Kjellander, Malmö
08
Malmö AIMalmö
2
15
21.5.22
52
1:03.15
Simon Atthage, Ängelholm
05
Ängelholms IFÄngelholm
6
53
1:03.38
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
7
50
B
28.8.22
VSM
54
1:03.40
Stellan Tode, Malmö
07
Malmö AIMalmö
3
15
21.5.22
55
1:04.95
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
1
D
3.8.22
56
1:05.27
Cesar Berntsson, Ängelholm
09
Ängelholms IFÄngelholm
7
57
1:05.81
Göran Olsson, Höör
61
Höörs ISHöör
1
60
B
28.8.22
VSM
58
1:05.99
Fredrik Aplander Rosencrantz, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
2
D
3.8.22
59
1:06.69
Hannes Ericsson, Hässleholm
08
Hässleholms AISHässleholm
4
15
21.5.22
60
1:07.95
Victor Sörensson, Lomma
08
Lomma FIKLomma
5
15
21.5.22
(60)
61
1:08.14
Thomas Fredriksson, GF Idrott
66
GF IdrottGF Idrott
1
E
3.8.22
62
1:08.63
Tomas Nilsson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
2
E
3.8.22
63
1:09.93
Per Neuman, Björnstorp
72
Björnstorps IFBjörnstorp
3
E
3.8.22
64
1:10.18
Paul Speth, Ystad
86
Ystads IFYstad
5
D
3.8.22
65
1:10.81
Mats Berglund, Andarum
62
Andrarums IFAndarum
2
F
3.8.22
66
1:11.31
Anders Håkansson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
4
E
3.8.22
67
1:12.05
Gustav Sande, Genarp
69
Genarps IFGenarp
6
D
3.8.22
68
1:14.86
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
1
G
3.8.22
69
1:15.06
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
5
E
3.8.22
70
1:15.14
Nils-Arvid Olofsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
6
E
3.8.22
(70)
71
1:15.31
Stefan Magnusson, Heleneholm
65
Heleneholms IFHeleneholm
2
G
3.8.22
72
1:17.27
Lars-Henrik Ottosson, Ystad
61
Ystads IFYstad
3
F
3.8.22
73
1:17.35
Ove Persson, Ryssberget
58
Ryssbergets IKRyssberget
4
F
3.8.22
74
1:19.70
Lars Uddbäck, Malmö
56
Malmö AIMalmö
3
G
3.8.22
75
1:21.54
Bo Andersson, Genarp
52
Genarps IFGenarp
1
H
3.8.22
76
1:23.19
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
5
F
3.8.22
77
1:23.55
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
6
80
78
1:25.17
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
4
G
3.8.22
79
1:25.34
Christer Wernersson, Snapphanarna
50
FK SnapphanarnaSnapphanarna
2
H
3.8.22
80
1:36.40
Carl Almström, Björnstorp
51
Björnstorps IFBjörnstorp
4
H
3.8.22
(80)
81
1:36.63
Lennart Nilsson, Ystad
47
Ystads IFYstad
3
I
3.8.22
82
1:40.27
Erwin Apitzsch, Lund
45
IFK LundLund
4
I
3.8.22
83
1:40.99
Magnus Bergh, Heleneholm
49
Heleneholms IFHeleneholm
7
70
28.8.22
VSM
84
1:43.51
Klas Paulsson, Höör
47
Höörs ISHöör
5
I
3.8.22
Hand timing
1:04.9m
Lucas Sövgren, Athlet
06
FK AthletAthlet
2
31.8.22
M 800m
1
1:54.51
Oliver Fehrlund Persson, Ystad
05
Ystads IFYstad
2
A
2
1:55.78
Theo Hellberg, Malmö
04
Malmö AIMalmö
2
C
FGP
3
1:55.85
Michael Hansson, IS Göta
96
IS GötaIS Göta
3
C
FGP
4
1:57.52
Marcus Asker, Malmö
05
Malmö AIMalmö
1
17
11.9.22
Lag-USM
5
1:58.68
Erik Albin, Helsingborg
02
IFK HelsingborgHelsingborg
3
D
FGP
6
1:59.07
Arvid Jiwestam, Åhus
04
Åhus FIKÅhus
5
19
h1
27.8.22
JSM
7
1:59.20
Albin Öberg, Malmö
04
Malmö AIMalmö
5
A
8
1:59.80
Henrik Petersson, Malmö
93
Malmö AIMalmö
6
A
9
1:59.89
Finn Grindal, Malmö
07
Malmö AIMalmö
4
6.6.22
10
2:00.57
Zeth Söderlund, Heleneholm
97
Heleneholms IFHeleneholm
1
B
(10)
11
2:00.58
Adrian Mehic, Heleneholm
94
Heleneholms IFHeleneholm
7
C
12.6.22
FGP
12
2:02.26
Joar Franck, Ystad
05
Ystads IFYstad
6
D
FGP
13
2:02.33
Daniel Lundborg, Malmö
97
Malmö AIMalmö
9
A
14
2:02.34
Sebastian Persson, Heleneholm
91
Heleneholms IFHeleneholm
4
B
15
2:02.58
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
1
40
26.8.22
VSM
16
2:03.96
Mikel Månsson, Åhus
07
Åhus FIKÅhus
2
17
24.9.22
17
2:05.19
Noah Lacayo, Lund
99
IFK LundLund
2
11.6.22
18
2:05.26
Jakob Jungner, Lund
06
IFK LundLund
9
17
11.9.22
Lag-USM
19
2:05.79
Thorvaldur Gauti Hafsteinsson, Helsingborg
07
IFK HelsingborgHelsingborg
1
15
20
2:05.87
Moltas Austrell, Heleneholm
06
Heleneholms IFHeleneholm
6
B
(20)
21
2:06.36
Sander Petri Bere, Malmö
05
Malmö AIMalmö
5
6.6.22
22
2:07.06
Gabriel Hanfler, Helsingborg
06
IFK HelsingborgHelsingborg
4
19
3.7.22
23
2:07.18
Robert Höckerstrand, Gråmanstorp
87
Gråmanstorp RCGråmanstorp
5
24
2:07.3m
William Lindqvist, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
2
22
25
2:07.44
Alfred Hansson, Björnstorp
01
Björnstorps IFBjörnstorp
4
A
23.7.22
26
2:08.18
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
2
45
26.8.22
VSM
27
2:08.51
David Arnesson, Lund
91
IFK LundLund
4
A
29.6.22
28
2:08.96
Gauti Hafsteinsson, Helsingborg
07
IFK HelsingborgHelsingborg
1
15
21.5.22
29
2:09.78
Melker Johansson, Ystad
08
Ystads IFYstad
2
14
A
18.9.22
30
2:09.97
Jacob Eriksson, Lund
00
IFK LundLund
6
C
(30)
31
2:10.13
Oscar Hajny-Landgren, Lund
05
IFK LundLund
3
32
2:11.96
Christoffer Danarö, Åhus
84
Åhus FIKÅhus
4
33
2:12.33
Filip Olsson, Lund
04
IFK LundLund
4
11.6.22
34
2:12.68
Wilmer Ahlberg, Malmö
08
Malmö AIMalmö
1
14
B
18.9.22
35
2:12.9m
Viggo Bakker, IS Göta
09
IS GötaIS Göta
1
21.7.22
36
2:13.62
Karl Fridolf, Malmö
06
Malmö AIMalmö
3
37
2:13.7m
Stefan Jönsson, Höganäs
72
Höganäs FFHöganäs
2
21.7.22
38
2:15.11
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IFYstad
7
45
26.8.22
VSM
39
2:15.61
Fredrik Krantz, Finish
80
IK FinishFinish
4
40
26.8.22
VSM
40
2:16.61
Sebastian Fannon, Björnstorp
75
Björnstorps IFBjörnstorp
5
B
(40)
41
2:17.31
Anders Rydell, Malmö
78
Malmö AIMalmö
5
40
26.8.22
VSM
42
2:17.41
Daniel Strandberg, Malmö
95
Malmö AIMalmö
8
21.6.22
Lag-SM
43
2:17.56
Simon Persson, Höör
05
Höörs ISHöör
2
B
29.6.22
44
2:17.94
Elias Gibbs, Björnstorp
07
Björnstorps IFBjörnstorp
1
15
C
45
2:18.51
Magnus Sövgren, Athlet
75
FK AthletAthlet
7
11.6.22
46
2:18.54
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
5
22.6.22
47
2:18.9m
Christian Borg, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
3
21.7.22
48
2:19.17
Mattias Jonsson, Malmö
70
Malmö AIMalmö
10
A
23.7.22
49
2:20.4m
Jesper Dreifaldt, Åhus
02
Åhus FIKÅhus
5
22
50
2:20.51
Babak Lindberg, Ystad
07
Ystads IFYstad
3
15
(50)
51
2:20.85
Hannes Hölting Nilsson, Ystad
07
Ystads IFYstad
1
15
G
52
2:21.07
Mike Bakker, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
8
11.6.22
53
2:22.05
Lucas Carlsson, IS Göta
02
IS GötaIS Göta
2
B
23.7.22
54
2:22.70
Erik Callmer, Björnstorp
05
Björnstorps IFBjörnstorp
3
B
23.7.22
55
2:22.95
Hilding Jerrhag, Ystad
07
Ystads IFYstad
1
15
I
56
2:23.71
Måns Trulsson, Malmö
08
Malmö AIMalmö
5
14
A
18.9.22
57
2:24.8m
Jim Edvardsson, Kristianstad
06
KFUM KristianstadKristianstad
6
22
58
2:24.87
Peter Hansson, Björnstorp
64
Björnstorps IFBjörnstorp
8
59
2:26.13
Göran Olsson, Höör
61
Höörs ISHöör
3
60
26.8.22
VSM
60
2:26.36
Suleban Abdulle, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
4
(60)
61
2:26.79
Per Dreifaldt, Åhus
69
Åhus FIKÅhus
5
62
2:27.95
Peter Bengtsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
4
B
23.7.22
63
2:28.09
Maurits Martinsson, Malmö
08
Malmö AIMalmö
2
15
J
64
2:28.40
Rickard Andersson, Heleneholm
73
Heleneholms IFHeleneholm
5
B
23.7.22
65
2:28.63
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
5
50
26.8.22
VSM
66
2:29.23
Niclas Wate, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
7
B
23.7.22
67
2:29.68
Simon Löndahl, Lund
08
IFK LundLund
3
14
B
18.9.22
68
2:30.38
Fredrik Aplander Rosencrantz, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
8
B
23.7.22
69
2:30.61
Yacub Abdulle, Åhus
07
Åhus FIKÅhus
6
70
2:32.41
Carl Söderstjerna, Malmö
08
Malmö AIMalmö
4
14
B
18.9.22
(70)
71
2:33.03
Teo Lydén, Malmö
08
Malmö AIMalmö
5
15
H
72
2:33.74
August Thompson, Malmö
08
Malmö AIMalmö
6
15
H
73
2:33.88
Thomas Fredriksson, GF Idrott
66
GF IdrottGF Idrott
2
C
23.7.22
74
2:34.66
Markus Berthilsson, Lund
97
IFK LundLund
4
B
29.6.22
75
2:36.44
Viktor Sahlin, Ystad
07
Ystads IFYstad
3
15
A
6.6.22
76
2:36.75
Elias Häll, Kristianstad
08
KFUM KristianstadKristianstad
4
15
26.6.22
77
2:37.57
Oliver Helgesson, Kristianstad
08
KFUM KristianstadKristianstad
5
15
26.6.22
78
2:38.54
Mikael Nilsson, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
3
C
23.7.22
79
2:38.95
Gustav Sande, Genarp
69
Genarps IFGenarp
4
C
23.7.22
80
2:39.93
Anders Håkansson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
5
C
23.7.22
(80)
81
2:40.21
Fabian Tillander, Ystad
09
Ystads IFYstad
5
15
A
6.6.22
82
2:40.37
Lucas Sövgren, Athlet
06
FK AthletAthlet
7
22.6.22
83
2:40.47
Olle Lindberg, Malmö
08
Malmö AIMalmö
4
15
L
84
2:42.40
Måns Norin, Ystad
07
Ystads IFYstad
6
15
A
6.6.22
85
2:43.54
Tomas Nilsson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
6
C
23.7.22
86
2:43.81
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
5
B
29.6.22
87
2:44.17
Nils-Arvid Olofsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
7
C
23.7.22
88
2:44.78
Hannes Ericsson, Hässleholm
08
Hässleholms AISHässleholm
1
14
89
2:45.47
Olle Dahlholm, Hässleholm
09
Hässleholms AISHässleholm
2
14
90
2:48.33
Anders Olsson, Trelleborg
60
IFK TrelleborgTrelleborg
10
B
23.7.22
(90)
91
2:49.46
Valentino Horvath, Kristianstad
08
KFUM KristianstadKristianstad
2
14
92
2:49.67
Loke Bergström, Malmö
08
Malmö AIMalmö
7
15
L
93
2:50.66
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
6
B
29.6.22
94
2:53.66
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
2
D
23.7.22
95
2:57.72
Malte Håkansson, Åhus
09
Åhus FIKÅhus
4
15
26.5.22
96
2:58.05
Viktor Lindberg, Malmö
07
Malmö AIMalmö
7
15
H
97
2:59.20
Lars-Henrik Ottosson, Ystad
61
Ystads IFYstad
5
D
23.7.22
98
2:59.66
Julian af Ekenstam, Malmö
08
Malmö AIMalmö
7
15
A
6.6.22
99
3:00.26
Paul Simonsson, Simrishamn
43
Simrishamns AIFSimrishamn
3
75
26.8.22
VSM
100
3:00.90
Eric Hansson, Malmö
07
Malmö AIMalmö
9
15
A
6.6.22
(100)
101
3:01.49
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
1
E
23.7.22
102
3:03.25
Ingvar Brandt, Ystad
70
Ystads IFYstad
8
22.6.22
103
3:03.94
Axel Danarö, Åhus
09
Åhus FIKÅhus
5
15
26.5.22
104
3:06.28
Christer Wernersson, Snapphanarna
50
FK SnapphanarnaSnapphanarna
7
D
23.7.22
105
3:11.30
Bo Andersson, Genarp
52
Genarps IFGenarp
11
D
23.7.22
106
3:13.46
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
3
80
107
3:26.25
Kenneth Rosengren, Pallas
52
IK PallasPallas
12
D
23.7.22
108
3:37.42
Oscar Fernando Holmberg, Hässleholm
08
Hässleholms AISHässleholm
4
14
109
3:41.33
Carl Almström, Björnstorp
51
Björnstorps IFBjörnstorp
5
E
23.7.22
110
3:49.55
Erwin Apitzsch, Lund
45
IFK LundLund
6
E
23.7.22
(110)
111
3:52.29
Kjell Gunnarsson, IS Göta
42
IS GötaIS Göta
3
80
26.8.22
VSM
112
3:52.68
Magnus Bergh, Heleneholm
49
Heleneholms IFHeleneholm
7
E
23.7.22
113
3:58.94
Klas Paulsson, Höör
47
Höörs ISHöör
8
E
23.7.22
M 1500m
1
3:52.16
Ali Laaroubi*, Malmö
94
Malmö AIMalmö
5
h1
SM
2
4:00.65
Henrik Petersson, Malmö
93
Malmö AIMalmö
6
A
13.8.22
3
4:01.09
Marcus Asker, Malmö
05
Malmö AIMalmö
3
A
4
4:02.38
Petter Oster, IS Göta
07
IS GötaIS Göta
1
B
5
4:05.01
Anton Lindberg, IS Göta
00
IS GötaIS Göta
5
6
4:11.9m
Michael Hansson, IS Göta
96
IS GötaIS Göta
1
A
15.8.22
7
4:12.4m
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
2
A
15.8.22
8
4:13.1m
Robert Höckerstrand, Gråmanstorp
87
Gråmanstorp RCGråmanstorp
3
A
15.8.22
9
4:15.04
Erik Albin, Helsingborg
02
IFK HelsingborgHelsingborg
1
10
4:15.4m
Alfred Hansson, Björnstorp
01
Björnstorps IFBjörnstorp
5
A
15.8.22
(10)
11
4:15.8m
Jesper Andersson, Björnstorp
98
Björnstorps IFBjörnstorp
6
A
15.8.22
12
4:17.04
Albin Öberg, Malmö
04
Malmö AIMalmö
9
19
13
4:17.71
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
1
45
27.8.22
VSM
14
4:22.56
Ahmed Hamid, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
2
35
27.8.22
VSM
15
4:23.0m
Daniel Karlsson, Ystad
84
Ystads IFYstad
9
A
15.8.22
16
4:27.3m
Joar Franck, Ystad
05
Ystads IFYstad
1
B
15.8.22
17
4:27.7m
Arvid Jiwestam, Åhus
04
Åhus FIKÅhus
1
18
4:28.4m
David Arnesson, Lund
91
IFK LundLund
2
B
15.8.22
19
4:29.65
Peter Filiptsev, Björnstorp
85
Björnstorps IFBjörnstorp
3
20
4:30.55
Markus Candell, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
8
35
27.8.22
VSM
(20)
21
4:30.8m
Sebastian Fannon, Björnstorp
75
Björnstorps IFBjörnstorp
4
B
15.8.22
22
4:33.0m
Viggo Bakker, IS Göta
09
IS GötaIS Göta
5
B
15.8.22
23
4:33.4m
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
6
B
15.8.22
24
4:33.8m
Mikel Månsson, Åhus
07
Åhus FIKÅhus
2
25
4:34.21
Leo Göransson, Klippan
05
Klippans FKKlippan
dec
17
UEM
26
4:34.5m
Oscar Hajny-Landgren, Lund
05
IFK LundLund
3
27
4:36.80
Mattias Jonsson, Malmö
70
Malmö AIMalmö
3
50
27.8.22
VSM
28
4:37.18
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IFYstad
2
18.5.22
29
4:37.2m
Melker Johansson, Ystad
08
Ystads IFYstad
1
C
15.8.22
30
4:37.4m
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
2
C
15.8.22
(30)
31
4:37.77
Albin Lago, Höör
03
Höörs ISHöör
4
32
4:43.88
Fredrik Krantz, Finish
80
IK FinishFinish
6
40
27.8.22
VSM
33
4:45.17
Karl Fridolf, Malmö
06
Malmö AIMalmö
1
34
4:45.24
Simon Persson, Höör
05
Höörs ISHöör
2
35
4:48.0m
Babak Lindberg, Ystad
07
Ystads IFYstad
7
C
15.8.22
36
4:48.1m
David Waller, Ystad
79
Ystads IFYstad
1
D
15.8.22
37
4:52.6m
Peter Tall, Björnstorp
77
Björnstorps IFBjörnstorp
9
C
15.8.22
38
4:54.36
Benjamin Albertsson, IS Göta
91
IS GötaIS Göta
9
39
4:54.84
Peter Hansson, Björnstorp
64
Björnstorps IFBjörnstorp
2
24.7.22
40
4:59.92
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
5
55
27.8.22
VSM
(40)
41
5:01.43
Per Dreifaldt, Åhus
69
Åhus FIKÅhus
7
50
27.8.22
VSM
42
5:03.6m
Suleban Abdulle, Åhus
05
Åhus FIKÅhus
4
43
5:08.1m
Wincenth Fought, Heleneholm
07
Heleneholms IFHeleneholm
4
D
15.8.22
44
5:08.8m
Jim Edvardsson, Kristianstad
06
KFUM KristianstadKristianstad
6
45
5:09.8m
Fredrik Aplander Rosencrantz, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
5
D
15.8.22
46
5:11.2m
Göran Olsson, Höör
61
Höörs ISHöör
1
E
15.8.22
47
5:11.9m
Thomas Fredriksson, GF Idrott
66
GF IdrottGF Idrott
2
E
15.8.22
48
5:12.3m
Filip Zygmunt, Björnstorp
08
Björnstorps IFBjörnstorp
3
E
15.8.22
49
5:12.7m
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
1
F
15.8.22
50
5:14.09
Markus Berthilsson, Lund
97
IFK LundLund
10
(50)
51
5:14.2m
Per Neuman, Björnstorp
72
Björnstorps IFBjörnstorp
4
E
15.8.22
52
5:14.56
Magnus Lundberg, Trelleborg
78
IFK TrelleborgTrelleborg
11
53
5:14.8m
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
5
E
15.8.22
54
5:16.3m
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
2
F
15.8.22
55
5:17.3m
Kryzstof Zygmunt, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
6
E
15.8.22
56
5:17.49
Leander Wennblom, Malmö
09
Malmö AIMalmö
13
13
A
57
5:17.85
Malte Johnsson, Båstads GoIF
09
Båstads GoIFBåstads GoIF
5
13
17.9.22
58
5:18.2m
Stephen Murray, Björnstorp
66
Björnstorps IFBjörnstorp
7
E
15.8.22
59
5:19.1m
Håkan Reistad, IS Göta
64
IS GötaIS Göta
8
E
15.8.22
60
5:19.38
Lucas Sövgren, Athlet
06
FK AthletAthlet
2
17
22.5.22
(60)
61
5:22.14
Isak Kämpe, Ängelholm
09
Ängelholms IFÄngelholm
8
13
17.9.22
62
5:23.1m
Daniel Ohlin, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
10
E
15.8.22
63
5:24.47
Mats Berglund, Andarum
62
Andrarums IFAndarum
pen
60
21.5.22
VSM
64
5:25.51
Patrik Persson, Ystad
71
Ystads IFYstad
4
18.5.22
65
5:27.3m
Yacub Abdulle, Åhus
07
Åhus FIKÅhus
7
66
5:27.8m
Mikael Nilsson, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
3
F
15.8.22
67
5:29.3m
Peter Bengtsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
2
G
15.8.22
68
5:29.82
Fabian Tillander, Ystad
09
Ystads IFYstad
9
13
17.9.22
69
5:33.70
Anders Östman, Genarp
62
Genarps IFGenarp
4
60
27.8.22
VSM
70
5:34.63
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
5
18.5.22
(70)
71
5:35.4m
Stefan Magnusson, Heleneholm
65
Heleneholms IFHeleneholm
1
H
15.8.22
72
5:37.6m
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
5
G
15.8.22
73
5:38.1m
Håkan Larsson, Trelleborg
69
IFK TrelleborgTrelleborg
4
F
15.8.22
74
5:40.1m
Henrik Lindberg, Ystad
69
Ystads IFYstad
1
I
15.8.22
75
5:48.7m
Lars Lindqvist, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
7
G
15.8.22
76
5:52.2m
Jan Forsberg, Pallas
66
IK PallasPallas
2
I
15.8.22
77
5:53.4m
Lars-Henrik Ottosson, Ystad
61
Ystads IFYstad
3
I
15.8.22
78
5:54.3m
Ludvig Frieberg, Finish
10
IK FinishFinish
8
G
15.8.22
79
5:54.8m
Nils-Arvid Olofsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
9
G
15.8.22
80
6:00.5m
Lars Uddbäck, Malmö
56
Malmö AIMalmö
5
H
15.8.22
(80)
81
6:03.4m
Lars-Erik Skans, Heleneholm
67
Heleneholms IFHeleneholm
4
I
15.8.22
82
6:04.3m
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
5
I
15.8.22
83
6:06.1m
Lionel Rieloff, Heleneholm
58
Heleneholms IFHeleneholm
7
I
15.8.22
84
6:08.4m
Tommy Arnesson, Simrishamn
53
Simrishamns AIFSimrishamn
6
H
15.8.22
85
6:14.96
Christer Wernersson, Snapphanarna
50
FK SnapphanarnaSnapphanarna
4
70
27.8.22
VSM
86
6:19.38
Paul Simonsson, Simrishamn
43
Simrishamns AIFSimrishamn
3
75
27.8.22
VSM
87
6:19.8m
Lars-Åke Engdahl, GF Idrott
60
GF IdrottGF Idrott
8
I
15.8.22
88
6:57.78
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
2
80
27.8.22
VSM
89
6:58.2m
Kenneth Rosengren, Pallas
52
IK PallasPallas
2
J
15.8.22
90
7:38.1m
Kjell Gunnarsson, IS Göta
42
IS GötaIS Göta
10
21.7.22
(90)
91
7:47.7m
Carl Almström, Björnstorp
51
Björnstorps IFBjörnstorp
5
J
15.8.22
92
7:50.4m
Erwin Apitzsch, Lund
45
IFK LundLund
6
J
15.8.22
93
8:04.3m
Ingvar Olausson, Björnstorp
40
Björnstorps IFBjörnstorp
7
J
15.8.22
94
8:40.8m
Klas Paulsson, Höör
47
Höörs ISHöör
8
J
15.8.22
95
8:57.70
Nils Bäck, Lund
43
IFK LundLund
pen
75
21.5.22
VSM
96
10:54.1m
Sune Cederpil, Björnstorp
38
Björnstorps IFBjörnstorp
9
J
15.8.22
M 3000m
1
7:47.76
Jonas Glans, Malmö
91
Malmö AIMalmö
1
A
FGP
2
9:03.29
Sander Petri Bere, Malmö
05
Malmö AIMalmö
5
17
26.8.22
USM
3
9:09.4m
Ahmed Hamid, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
1
A
4
9:09.95
Oscar Lilja, Frosta MSK
04
Frosta MSKFrosta MSK
1
A
13.6.22
5
9:10.80
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IFBjörnstorp
2
A
13.6.22
6
9:12.67
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
3
A
13.6.22
7
9:14.64
Robert Höckerstrand, Gråmanstorp
87
Gråmanstorp RCGråmanstorp
4
A
13.6.22
8
9:16.24
Johan Alfvén, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
5
A
13.6.22
9
9:20.79
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
6
A
13.6.22
10
9:32.5m
Erik Cederquist, IS Göta
92
IS GötaIS Göta
3
A
(10)
11
9:34.0m
Sebastian Fannon, Björnstorp
75
Björnstorps IFBjörnstorp
4
A
12
9:35.9m
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
5
A
13
9:47.41
Arvid Jiwestam, Åhus
04
Åhus FIKÅhus
8
A
13.6.22
14
9:55.16
Björn Lundberg, Björnstorp
82
Björnstorps IFBjörnstorp
10
A
13.6.22
15
9:56.10
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IFYstad
11
A
13.6.22
16
10:12.8m
Patrik de la Motte, IS Göta
83
IS GötaIS Göta
6
A
17
10:15.73
Simon Persson, Höör
05
Höörs ISHöör
1
B
13.6.22
18
10:17.33
Oscar Hajny-Landgren, Lund
05
IFK LundLund
2
B
13.6.22
19
10:25.64
Oskar Ekberg, Åhus
92
Åhus FIKÅhus
3
20
10:29.1m
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
1
B
(20)
21
10:29.4m
Lucas Carlsson, IS Göta
02
IS GötaIS Göta
8
A
22
10:31.7m
Peter Hansson, Björnstorp
64
Björnstorps IFBjörnstorp
2
B
23
10:37.4m
Babak Lindberg, Ystad
07
Ystads IFYstad
9
A
24
10:38.8m
Rickard Johnsson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
3
B
25
10:40.5m
Thomas Rödin Hulth, IS Göta
81
IS GötaIS Göta
4
B
26
10:42.0m
Oliver Malmkvist, IS Göta
97
IS GötaIS Göta
5
B
27
10:49.2m
Martin Åkerlöf Exler, IS Göta
78
IS GötaIS Göta
6
B
28
10:56.57
Fredrik Aplander Rosencrantz, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
7
B
13.6.22
29
10:59.01
Mats Berglund, Andarum
62
Andrarums IFAndarum
8
B
13.6.22
30
11:00.85
Leif Larsson, Genarp
56
Genarps IFGenarp
9
B
13.6.22
(30)
31
11:01.47
Max Arnesson, Simrishamn
05
Simrishamns AIFSimrishamn
10
B
13.6.22
32
11:01.74
Lars Jönsson, Ryssberget
68
Ryssbergets IKRyssberget
11
B
13.6.22
33
11:01.8m
Jonathan Lundgren, IS Göta
79
IS GötaIS Göta
7
B
34
11:02.1m
Niklas Lovén, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
8
B
35
11:02.7m
Philip Agelmo, IS Göta
73
IS GötaIS Göta
9
B
36
11:07.12
Axel Gustavsson, GF Idrott
98
GF IdrottGF Idrott
1
C
13.6.22
37
11:07.8m
Ludvig Thelin, IS Göta
98
IS GötaIS Göta
10
B
38
11:08.26
Magnus Lundberg, Trelleborg
78
IFK TrelleborgTrelleborg
2
C
13.6.22
39
11:08.3m
Marcus Jansson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
11
B
40
11:09.2m
Carl Hofvendahl, IS Göta
70
IS GötaIS Göta
12
B
(40)
41
11:14.63
Thomas Fredriksson, GF Idrott
66
GF IdrottGF Idrott
3
C
13.6.22
42
11:15.39
Andreas Cederström, Björnstorp
84
Björnstorps IFBjörnstorp
12
B
13.6.22
43
11:15.82
Håkan Reistad, IS Göta
64
IS GötaIS Göta
13
B
13.6.22
44
11:17.7m
Thomas Novin, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
1
C
45
11:20.60
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
4
C
13.6.22
46
11:22.75
Tim Mörk, Hässleholm
03
Hässleholms AISHässleholm
2
47
11:26.59
Per Neuman, Björnstorp
72
Björnstorps IFBjörnstorp
5
C
13.6.22
48
11:26.93
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
1
D
13.6.22
49
11:27.0m
Paul Bredhe, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
13
B
50
11:33.37
Anders Östman, Genarp
62
Genarps IFGenarp
14
B
13.6.22
(50)
51
11:34.95
Daniel Ohlin, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
7
C
13.6.22
52
11:36.6m
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
2
C
53
11:39.73
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
8
C
13.6.22
54
11:41.87
Jim Edvardsson, Kristianstad
06
KFUM KristianstadKristianstad
-
21.5.22
55
11:49.48
Kjell Lenngren, Simrishamn
67
Simrishamns AIFSimrishamn
11
C
13.6.22
56
11:53.66
Christian Daanen, IS Göta
59
IS GötaIS Göta
12
C
13.6.22
57
11:54.04
Håkan Larsson, Trelleborg
69
IFK TrelleborgTrelleborg
13
C
13.6.22
58
11:55.2m
Peter Hagberg, IS Göta
82
IS GötaIS Göta
3
C
59
11:56.21
Stefan Magnusson, Heleneholm
65
Heleneholms IFHeleneholm
2
D
13.6.22
60
11:58.21
Anders Håkansson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
3
D
13.6.22
(60)
61
12:03.54
Nils-Arvid Olofsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
14
C
13.6.22
62
12:06.2m
Henrik Lindberg, Ystad
69
Ystads IFYstad
4
C
63
12:06.23
Lars Lindqvist, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
15
C
13.6.22
64
12:16.3m
Per Olsson, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
5
C
65
12:17.18
Dennis Due, IS Göta
73
IS GötaIS Göta
6
D
13.6.22
66
12:25.88
Björn Andersson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
7
D
13.6.22
67
12:30.33
Lars Uddbäck, Malmö
56
Malmö AIMalmö
8
D
13.6.22
68
12:32.5m
Thomas Nilson, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
6
C
69
12:36.10
Eric Lacayo, Björnstorp
62
Björnstorps IFBjörnstorp
9
D
13.6.22
70
12:36.7m
Sebastian Andersson, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
7
C
(70)
71
12:58.17
Lars-Åke Engdahl, GF Idrott
60
GF IdrottGF Idrott
1
E
13.6.22
72
13:03.5m
Jonny Hansson, Helsingborgs LK
56
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
10
C
73
13:03.93
Mikael Karlsson, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
2
E
13.6.22
74
13:04.99
Crispin Hetherington, Höör
60
Höörs ISHöör
3
E
13.6.22
75
13:12.6m
Christer Vernersson, Snapphanarna
50
FK SnapphanarnaSnapphanarna
7
21.7.22
76
13:13.87
Lars-Henrik Ottosson, Ystad
61
Ystads IFYstad
4
E
13.6.22
77
13:56.67
Bo Andersson, Genarp
52
Genarps IFGenarp
12
D
13.6.22
78
14:12.56
Paul Simonsson, Simrishamn
43
Simrishamns AIFSimrishamn
10
E
13.6.22
79
14:40.82
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
3
F
13.6.22
80
15:40.51
Magnus Bergh, Heleneholm
49
Heleneholms IFHeleneholm
13
E
13.6.22
M 5000m
1
13:20.85
Jonas Glans, Malmö
91
Malmö AIMalmö
1
26.7.22
FGP
2
15:22.26
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
1
3
15:26.26
Ahmed Hamid, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
2
4
15:51.78
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IFBjörnstorp
1
A
8.6.22
5
15:53.44
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
2
A
8.6.22
6
15:57.04
Anton Lindberg, IS Göta
00
IS GötaIS Göta
25
7
15:59.40
Markus Candell, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
1
35
26.8.22
VSM
8
16:00.66
Jesper Andersson, Björnstorp
98
Björnstorps IFBjörnstorp
3
A
8.6.22
9
16:01.92
Robert Höckerstrand, Gråmanstorp
87
Gråmanstorp RCGråmanstorp
4
A
8.6.22
10
16:05.80
Johan Alfvén, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
5
A
8.6.22
(10)
11
16:07.16
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IFBjörnstorp
6
A
8.6.22
12
16:17.59
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
7
A
8.6.22
13
16:49.40
Sebastian Fannon, Björnstorp
75
Björnstorps IFBjörnstorp
8
A
8.6.22
14
16:49.56
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
5
40
26.8.22
VSM
15
16:51.72
Neil Lowrie*, IS Göta
77
IS GötaIS Göta
5
16
17:00.45
Erik Cederquist, IS Göta
92
IS GötaIS Göta
6
17
17:15.72
Magnus Håkansson, Heleneholm
88
Heleneholms IFHeleneholm
10
A
8.6.22
18
17:33.69
Max Lundberg, Björnstorp
70
Björnstorps IFBjörnstorp
2
B
8.6.22
19
17:36.79
Rickard Andersson, Heleneholm
73
Heleneholms IFHeleneholm
11
A
8.6.22
20
17:37.12
Simon Hedman, Malmö Löp
87
IF Malmö LöpMalmö Löp
12
A
8.6.22
(20)
21
17:41.8m
Johan Gannby, Hässleh Freeflow
83
Hässleholm Freeflow ACHässleh Freeflow
1
8.9.22
22
17:55.25
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
3
B
8.6.22
23
18:08.57
David Waller, Ystad
79
Ystads IFYstad
4
B
8.6.22
24
18:13.53
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
2
55
26.8.22
VSM
25
18:23.99
Peter Tall, Björnstorp
77
Björnstorps IFBjörnstorp
6
B
8.6.22
26
18:26.9m
Simon Persson, Höör
05
Höörs ISHöör
4
21.7.22
27
18:32.84
Mikael Sjöstrand, Genarp
76
Genarps IFGenarp
7
B
8.6.22
28
18:38.54
Fredrik Aplander Rosencrantz, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
9
B
8.6.22
29
18:46.59
Håkan Reistad, IS Göta
64
IS GötaIS Göta
1
C
8.6.22
30
18:53.11
Magnus Lundberg, Trelleborg
78
IFK TrelleborgTrelleborg
10
B
8.6.22
(30)
31
18:53.28
Martin Sundström, Ystad
84
Ystads IFYstad
2
C
8.6.22
32
18:59.09
Lars Jönsson, Ryssberget
68
Ryssbergets IKRyssberget
3
C
8.6.22
33
19:02.15
Fredrik Krantz, Finish
80
IK FinishFinish
11
B
8.6.22
34
19:02.19
Mats Berglund, Andarum
62
Andrarums IFAndarum
12
B
8.6.22
35
19:16.98
Flemming Olsen, Snapphanarna
64
FK SnapphanarnaSnapphanarna
6
55
26.8.22
VSM
36
19:18.11
Leif Larsson, Genarp
56
Genarps IFGenarp
13
B
8.6.22
37
19:32.28
Andreas Cederström, Björnstorp
84
Björnstorps IFBjörnstorp
4
C
8.6.22
38
19:35.25
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
5
C
8.6.22
39
19:41.4m
Martin Ahlqvist, Helsingborgs LK
74
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
6
21.7.22
40
19:46.12
Thomas Fredriksson, GF Idrott
66
GF IdrottGF Idrott
6
C
8.6.22
(40)
41
19:56.1m
Simon Atthage, Ängelholm
05
Ängelholms IFÄngelholm
7
21.7.22
42
19:57.97
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
5
50
26.8.22
VSM
43
19:58.84
Anders Östman, Genarp
62
Genarps IFGenarp
14
B
8.6.22
44
20:02.18
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
7
C
8.6.22
45
20:03.99
Daniel Ohlin, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
8
C
8.6.22
46
20:04.80
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
9
C
8.6.22
47
20:30.55
Lars Lindqvist, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
12
C
8.6.22
48
20:54.96
Christian Daanen, IS Göta
59
IS GötaIS Göta
9
49
21:01.25
Anders Håkansson, Björnstorp
69
Björnstorps IFBjörnstorp
1
D
8.6.22
50
21:03.05
Eric Lacayo, Björnstorp
62
Björnstorps IFBjörnstorp
2
D
8.6.22
(50)
51
21:09.0m
Ross Nugent, Tyringe
78
SK-69 TyringeTyringe
4
8.9.22
52
21:09.40
Lars Uddbäck, Malmö
56
Malmö AIMalmö
3
D
8.6.22
53
21:22.60
Mikael Karlsson, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
5
65
26.8.22
VSM
54
22:18.47
Lars-Åke Engdahl, GF Idrott
60
GF IdrottGF Idrott
4
D
8.6.22
55
22:51.50
Bo Andersson, Genarp
52
Genarps IFGenarp
3
70
26.8.22
VSM
56
23:15.08
Lars-Henrik Ottosson, Ystad
61
Ystads IFYstad
8
D
8.6.22
57
23:43.93
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
1
E
8.6.22
58
24:37.84
Paul Simonsson, Simrishamn
43
Simrishamns AIFSimrishamn
11
D
8.6.22
59
24:42.43
Kenneth Rosengren, Pallas
52
IK PallasPallas
2
E
8.6.22
60
24:52.07
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
4
E
8.6.22
(60)
61
24:56.1m
Gert Möller, Höör
52
Höörs ISHöör
5
8.9.22
62
25:18.0m
Per Johansson, Höör
70
Höörs ISHöör
6
8.9.22
63
26:23.76
Magnus Bergh, Heleneholm
49
Heleneholms IFHeleneholm
7
E
8.6.22
64
26:29.16
Lennart Nilsson, Ystad
47
Ystads IFYstad
8
E
8.6.22
65
26:56.83
Kerry Linell, Björnstorp
50
Björnstorps IFBjörnstorp
9
E
8.6.22
66
28:19.3m
Jan Nord, Hässleh Freeflow
52
Hässleholm Freeflow ACHässleh Freeflow
7
8.9.22
67
31:01.74
Carl Almström, Björnstorp
51
Björnstorps IFBjörnstorp
10
E
8.6.22
M 10,000m
1
33:27.4m
Ahmed Hamid, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
1
21.7.22
2
33:35.4m
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IFBjörnstorp
1
A
3
33:36.1m
David Hartman, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
2
A
4
34:01.4m
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
3
A
5
34:09.50
Markus Candell, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
3
35
28.8.22
VSM
6
35:04.6m
Johan Alfvén, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
5
A
7
35:08.7m
Michael Hansson, IS Göta
96
IS GötaIS Göta
1
E
8
35:17.1m
Robert Höckerstrand, Gråmanstorp
87
Gråmanstorp RCGråmanstorp
7
A
9
35:21.7m
Jens Frick, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
8
A
10
35:29.8m
Andreas Klingebrant, IS Göta
83
IS GötaIS Göta
2
21.7.22
(10)
11
35:45.81
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
3
45
28.8.22
VSM
12
36:02.2m
Sebastian Fannon, Björnstorp
75
Björnstorps IFBjörnstorp
9
A
13
36:41.1m
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
3
21.7.22
14
36:42.6m
Mikael Andersson, IS Göta
79
IS GötaIS Göta
10
A
15
36:43.8m
Patrik de la Motte, IS Göta
83
IS GötaIS Göta
11
A
16
36:58.7m
Max Lundberg, Björnstorp
70
Björnstorps IFBjörnstorp
12
A
17
37:10.5m
Simon Hedman, Malmö Löp
87
IF Malmö LöpMalmö Löp
14
A
18
37:20.86
Andreas Petersson, Heleneholm
79
Heleneholms IFHeleneholm
4
C
19
37:21.9m
Andreas Tjellander, IS Göta
79
IS GötaIS Göta
4
21.7.22
20
37:46.5m
Rickard Andersson, Heleneholm
73
Heleneholms IFHeleneholm
15
A
(20)
21
37:47.1m
Stefan Jönsson, Höganäs
72
Höganäs FFHöganäs
16
A
22
38:34.01
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
3
55
28.8.22
VSM
23
38:36.4m
Christian Stålhammar, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
18
A
24
38:49.2m
Benjamin Albertsson, IS Göta
91
IS GötaIS Göta
5
21.7.22
25
38:51.6m
Rickard Johnsson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
1
C
26
38:52.4m
Jesper Delgård, IS Göta
83
IS GötaIS Göta
2
C
27
38:59.3m
Patric Astrén, Ryssberget
68
Ryssbergets IKRyssberget
2
B
28
38:59.4m
Klas Johansson, IS Göta
77
IS GötaIS Göta
6
21.7.22
29
39:11.3m
Johan Olofsson, Helsingborgs LK
82
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
3
B
30
39:24.1m
Leif Larsson, Genarp
56
Genarps IFGenarp
5
B
(30)
31
39:31.3m
Fredrik Stoltz, IS Göta
81
IS GötaIS Göta
3
C
32
39:45.2m
Anders Olsson, Trelleborg
60
IFK TrelleborgTrelleborg
7
21.7.22
33
39:49.2m
Flemming Olsen, Snapphanarna
64
FK SnapphanarnaSnapphanarna
6
B
34
40:06.0m
Fredrik Aplander Rosencrantz, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
8
B
35
40:35.3m
Marcus Jansson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
9
B
36
40:36.8m
Håkan Reistad, IS Göta
64
IS GötaIS Göta
10
B
37
40:41.7m
Håkan Ekfors, Björnstorp
68
Björnstorps IFBjörnstorp
11
B
38
40:46.5m
Thomas Fredriksson, GF Idrott
66
GF IdrottGF Idrott
5
C
39
41:06.7m
Simon Nilsson, Björnstorp
83
Björnstorps IFBjörnstorp
12
B
40
41:21.8m
Andreas Nilsson, IS Göta
73
IS GötaIS Göta
8
21.7.22
(40)
41
41:35.1m
Thomas Novin, IS Göta
80
IS GötaIS Göta
6
C
42
41:48.6m
Paul Bredhe, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
9
21.7.22
43
41:54.4m
Jörgen Holmqvist, Heleneholm
66
Heleneholms IFHeleneholm
7
C
44
41:56.5m
Anders Östman, Genarp
62
Genarps IFGenarp
8
C
45
42:05.6m
Lars Jönsson, Ryssberget
68
Ryssbergets IKRyssberget
13
B
46
42:19.8m
Håkan Larsson, Trelleborg
69
IFK TrelleborgTrelleborg
10
C
47
42:24.7m
Mats Nilsson, Heleneholm
70
Heleneholms IFHeleneholm
11
C
48
42:52.6m
Per Olsson, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
13
C
49
42:54.1m
Nils-Arvid Olofsson, Ystad
64
Ystads IFYstad
14
C
50
42:55.1m
Hans Broomé, Helsingborgs LK
64
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
1
D
(50)
51
42:57.8m
Jerry Olsson, Björnstorp
57
Björnstorps IFBjörnstorp
2
D
52
43:03.2m
Daniel Ohlin, Björnstorp
73
Björnstorps IFBjörnstorp
3
D
53
43:07.1m
Lars Lindqvist, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
4
D
54
43:08.5m
Pontus Kastberg, Heleneholm
77
Heleneholms IFHeleneholm
2
E
55
43:24.3m
Cedrik Wreme, Finish
71
IK FinishFinish
15
C
56
43:25.0m
Anders Karlsson, Helsingborgs LK
65
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
16
C
57
43:39.4m
Eric Lacayo, Björnstorp
62
Björnstorps IFBjörnstorp
5
D
58
44:27.4m
Thomas Nilson, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
7
D
59
44:42.6m
Leif Grönqvist, IS Göta
69
IS GötaIS Göta
8
D
60
44:57.0m
Per-Erik Mörck, Hässleholm
66
Hässleholms AISHässleholm
1
15.9.22
(60)
61
45:12.4m
Lars Uddbäck, Malmö
56
Malmö AIMalmö
10
D
62
46:11.75
Mikael Karlsson, Björnstorp
56
Björnstorps IFBjörnstorp
4
65
28.8.22
VSM
63
46:54.3m
Sebastian Andersson, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
3
E
64
46:55.2m
Lars-Åke Engdahl, GF Idrott
60
GF IdrottGF Idrott
4
E
65
46:59.2m
Anton Jönsson, IS Göta
98
IS GötaIS Göta
12
D
66
47:18.2m
Bengt Pedersen, Pallas
61
IK PallasPallas
13
D
67
48:19.23
Bo Andersson, Genarp
52
Genarps IFGenarp
2
70
28.8.22
VSM
68
49:07.0m
Christer Vernersson, Snapphanarna
50
FK SnapphanarnaSnapphanarna
16
D
69
50:09.1m
Jonny Hansson, Helsingborgs LK
56
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
6
E
70
50:22.1m
Bengt Håkansson, IS Göta
58
IS GötaIS Göta
7
E
(70)
71
51:48.2m
Kenneth Rosengren, Pallas
52
IK PallasPallas
10
E
72
51:57.4m
Åke Jonson, Malmö
42
Malmö AIMalmö
12
E
73
58:28.4m
Erwin Apitzsch, Lund
45
IFK LundLund
17
E
74
1:01:26.0m
Jan Nord, Hässleh Freeflow
52
Hässleholm Freeflow ACHässleh Freeflow
4
15.9.22
M 5km, Road
1
15:22
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
1
2
15:44
Noah Krikström, Hjärnarp
05
Hjärnarps OLHjärnarp
3
3
15:47
David Hartman, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
4
4
16:06
Oskar Karlsson, Ängelholm
02
Ängelholms IFÄngelholm
5
5
16:23
Michael Hansson, IS Göta
96
IS GötaIS Göta
6
5
16:23
Jesper Andersson, Björnstorp
98
Björnstorps IFBjörnstorp
7
7
16:24
Alfred Hansson, Björnstorp
01
Björnstorps IFBjörnstorp
8
8
16:36
Johan Alfvén, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
9
9
16:50
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IFBjörnstorp
1
7.5.22
10
16:56
Lucas Brandt, IS Göta
97
IS GötaIS Göta
10
(10)
11
17:14
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IFBjörnstorp
3
7.5.22
12
17:16
Johan Falk, IS Göta
84
IS GötaIS Göta
11
13
17:18
Björn Lundberg, Björnstorp
82
Björnstorps IFBjörnstorp
12
14
17:20
Benjamin Albertsson, IS Göta
91
IS GötaIS Göta
13
15
17:26
Peter Filiptsev, Björnstorp
85
Björnstorps IFBjörnstorp
14
16
17:28
Ola Krikström, IS Göta
77
IS GötaIS Göta
15
17
17:31
Linus Boström, Helsingborgs LK
86
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
16
18
17:42
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
17
19
17:45
El-Mehdi El-Khouaji, Heleneholm
86
Heleneholms IFHeleneholm
6
7.5.22
20
17:47
Max Lundberg, Björnstorp
70
Björnstorps IFBjörnstorp
18
(20)
21
17:48
Anders Persson, Ystad
73
Ystads IFYstad
19
21
17:48
Adrian Mehic, Heleneholm
94
Heleneholms IFHeleneholm
8
7.5.22
23
17:49
Lars Hansson, Björnstorp
79
Björnstorps IFBjörnstorp
20
24
17:50
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
21
25
17:52
Simon Wikstrand, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
22
26
17:54
Christian Stålhammar, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
23
26
17:54
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
24
28
17:57
Luke Grindal, Heleneholm
75
Heleneholms IFHeleneholm
25
M 10km, Road
1
29:50
Jonas Glans, Malmö
91
Malmö AIMalmö
1
vFIN
2
31:23
Johan Larsson, Malmö
83
Malmö AIMalmö
1
7.5.22
3
32:26
David Hartman, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
1
10.4.22
4
32:28
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
1
18.6.22
5
33:36
Markus Candell, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
3
5.9.22
6
34:04
Axel Smith, Björnstorp
86
Björnstorps IFBjörnstorp
4
7.5.22
7
34:11
Robert Höckerstrand, Gråmanstorp
87
Gråmanstorp RCGråmanstorp
5
5.9.22
8
34:22
Karl Dannestam, Björnstorp
80
Björnstorps IFBjörnstorp
4
10.4.22
9
34:27
Jesper Andersson, Björnstorp
98
Björnstorps IFBjörnstorp
5
10.4.22
10
34:30
Johan Alfvén, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
6
10.4.22
(10)
10
34:30
Joakim Edvardsson, Hässleh Freeflow
83
Hässleholm Freeflow ACHässleh Freeflow
4
22.6.22
12
34:31
Alfred Hansson, Björnstorp
01
Björnstorps IFBjörnstorp
7
10.4.22
13
34:32
Emil Tostrup, Malmö
95
Malmö AIMalmö
7
5.9.22
14
34:38
Jesper Bokefors, Malmö
94
Malmö AIMalmö
8
5.9.22
15
34:40
Andreas Thell, Ystad
90
Ystads IFYstad
9
5.9.22
16
34:45
Daniel Strandberg, Malmö
95
Malmö AIMalmö
11
5.9.22
17
34:56
Sebastian Fannon, Björnstorp
75
Björnstorps IFBjörnstorp
8
10.4.22
18
35:20
Max Harris, IS Göta
93
IS GötaIS Göta
3
18.6.22
19
35:27
Jens Nilsson, Lund
85
IFK LundLund
7
22.6.22
20
35:30
Erik Cederquist, IS Göta
92
IS GötaIS Göta
4
18.6.22
(20)
21
35:34
Linus Eriksson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
9
10.4.22
22
35:39
Josef Hamber, IS Göta
82
IS GötaIS Göta
10
10.4.22
23
35:42
Max Lundberg, Björnstorp
70
Björnstorps IFBjörnstorp
11
10.4.22
24
35:47
Marcus Sollvén, Björnstorp
82
Björnstorps IFBjörnstorp
10
22.6.22
25
35:48
Mikael Andersson, IS Göta
79
IS GötaIS Göta
11
22.6.22
26
35:56
Björn Lundberg, Björnstorp
82
Björnstorps IFBjörnstorp
12
10.4.22
27
35:57
Lars Hansson, Björnstorp
79
Björnstorps IFBjörnstorp
13
10.4.22
28
36:01
Nils Jonsson, Malmö Löp
85
IF Malmö löpMalmö Löp
13
22.6.22
29
36:13
El-Mehdi El-Khouaji, Heleneholm
86
Heleneholms IFHeleneholm
5
18.6.22
30
36:14
Rickard Andersson, Heleneholm
73
Heleneholms IFHeleneholm
14
10.4.22
(30)
31
36:16
Johan Söderlund, Tyr
95
OK TyrTyr
13
4.6.22
32
36:19
Johan Ewald, Heleneholm
69
Heleneholms IFHeleneholm
15
5.9.22
33
36:23
Nils Holmqvist, Lund
99
IFK LundLund
14
22.6.22
33
36:23
Eskil Petersson, Malmö
91
Malmö AIMalmö
15
22.6.22
35
36:24
Tommy Olofsson, Andarum
76
Andrarums IFAndarum
17
22.6.22
36
36:28
Linus Boström, Helsingborgs LK
86
Helsingborgs LK-92Helsingborgs LK
15
10.4.22
37
36:32
Johan Vallon-Christersson, Malmö Löp
73
IF Malmö LöpMalmö Löp
16
7.5.22
38
36:33
Henrik Orre, Björnstorp
76
Björnstorps IFBjörnstorp
16
10.4.22
39
36:36
Henrik Nord, Ystad
73
Ystads IFYstad
17
10.4.22
40
36:40
Emil Nilsson, IS Göta
92
IS GötaIS Göta
19
22.6.22
(40)
41
36:41
Mikael Westin, Björnstorp
78
Björnstorps IFBjörnstorp
18
10.4.22
42
36:45
Jon Videfors, GF Idrott
76
GF IdrottGF Idrott
19
10.4.22
43
36:47
Christian Stålhammar, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
20
10.4.22
43
36:47
Anders Persson, Ystad
73
Ystads IFYstad
21
10.4.22
45
36:50
Andreas Tjellander, IS Göta
79
IS GötaIS Göta
22
10.4.22
46
36:53
Bo-Göran Nilensjö, IS Göta
63
IS GötaIS Göta
23
10.4.22
47
37:31
Harald Haglund, Härlöv
82
Härlövs IFHärlöv
24
10.4.22
48
37:34
Rickard Johnsson, IS Göta
74
IS GötaIS Göta
25
10.4.22
49
37:36
Patric Astrén, Ryssberget
68
Ryssbergets IKRyssberget
26
10.4.22
50
37:39
Anders Nilsson, Ystad
79
Ystads IFYstad
27
10.4.22
(50)
51
37:44
Andreas Engblom, Kristianstad
83
KFUM KristianstadKristianstad
8
16.4.22
52
37:48
Martin Edvardsson, Ystad
75
Ystads IFYstad
28
10.4.22
53
37:52
Edward Hardy, Triathlon Syd
86
Triathlon SydTriathlon Syd
31
7.5.22
54
38:00
Andreas Petersson, Heleneholm
79
Heleneholms IFHeleneholm
97
7.5.22
54
38:00
Linus Eckerbom, Heleneholm
91
Heleneholms IFHeleneholm
25
5.9.22
M Half Marathon
1
1:11:01
Johan Gustafsson, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
2
2
1:11:14
David Hartman, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
12
13.7.22
SM
3
1:12:24
Markus Candell, IS Göta
87
IS GötaIS Göta
60
4
1:13:28
Ahmed Hamid, IS Göta
86
IS GötaIS Göta
223
5
1:13:38
Erik Landström, Björnstorp
87
Björnstorps IFBjörnstorp
236
6
1:15:19
Emil Jönsson, Eslövs AI
90
Eslövs AIEslövs AI
299
7
1:15:30
Andreas Thell, Ystad
90
Ystads IFYstad
311
8
1:15:53
Joakim Edvardsson, Hässleh Freeflow
83
Hässleholm Freeflow ACHässleh Freeflow
334
9
1:16:57
Johan Alfvén, Björnstorp
74
Björnstorps IFBjörnstorp
116
21.5.22
10
1:17:40
Neil Lowrie*, IS Göta
77
IS GötaIS Göta
38
13.7.22
SM
(10)
11
1:17:46
Andreas Klingebrant, IS Göta
83
IS GötaIS Göta
438
12
1:17:57
Ola Cederfeldt, Malmö Löp
81
IF Malmö LöpMalmö Löp
447
13
1:19:07
Mikael Andersson, IS Göta
79
IS GötaIS Göta
555
14
1:19:15
Christoffer Asplund, Helsingborg
81
IFK HelsingborgHelsingborg
11
15
1:19:51
Simon Hedman, Malmö Löp
87
IF Malmö LöpMalmö Löp
616
16
1:20:24
Fredrik Johansson, Björnstorp
81
Björnstorps IFBjörnstorp
240
21.5.22
17
1:21:25
Anders Persson, Ystad
73
Ystads IFYstad
731
18
1:21:51
Sebastian Borring, Malmö Löp
87
IF Malmö LöpMalmö Löp
775