0

Mittsvenska rsbstalistor

M 60 m
1
6.69
Viktor Thor, Strand
00
Strands IFStrand
1
A
21.1.23
2
6.78
William Thor, Strand
00
Strands IFStrand
3
15.1.23
3
6.79
Simon Plesse, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
1
XA
12.2.23
4
6.82
Desmond Rogo, Upsala IF
96
Upsala IFUpsala IF
1
h5
5
6.88
Lion Martinez, Upsala IF
78
Upsala IFUpsala IF
1
h1
6
7.07
Kristoffer Andersson, Falun
04
Falu IKFalun
2
h2
28.1.23
7
7.11
Alexander Nyström, Rehn
03
Rehns BKRehn
1
7.1.23
8
7.13
Noa Skomorowski, Kvarnsveden
03
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
5
22
h2
25.2.23
IJSM
9
7.17
Hugo Nowak, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
15
A
28.1.23
10
7.21
Oliver Ericsson-Sotterman, Upsala IF
01
Upsala IFUpsala IF
1
12.2.23
(10)
11
7.22
Josef Malsher, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
2
19
12.2.23
12
7.26
David Axelsson, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
1
h1
20.11.22
13
7.28
Jonas Gällstedt, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
16
IUSM
14
7.30
Linus Otto Boyer, Upsala IF
95
Upsala IFUpsala IF
3
20.11.22
15
7.31
Måns Cyrén, Gefle
05
Gefle IFGefle
2
A
4.1.23
16
7.32
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
2
B
28.1.23
17
7.33
Joel Ekman, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
4
h1
20.11.22
17
7.33
Simon Björnstedt, Upsala IF
99
Upsala IFUpsala IF
3
22.1.23
17
7.33
Elias Ekman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
h1
27.1.23
20
7.38
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
hep
(20)
21
7.39
Ethan Chalon, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
1
18.2.23
22
7.40
William Lindgren, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
7
19
h1
25.2.23
IJSM
23
7.42
Julian Gabert, Upsala IF
86
Upsala IFUpsala IF
4
h3
4.2.23
23
7.42
Oskar Nisser, Gefle
07
Gefle IFGefle
1
17
B
18.3.23
25
7.43
Viktor Hedlund, Falun
02
Falu IKFalun
2
3.12.22
26
7.44
Edvin Käller, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
1
17
3.12.22
27
7.48
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
hep
4.2.23
ISM
28
7.50
William Larsson Svensson, Gefle
02
Gefle IFGefle
2
12.2.23
28
7.50
Ludwig Gustafsson, Falun
00
Falu IKFalun
1
11.3.23
30
7.52
Andreas Linder, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
17
12.2.23
(30)
31
7.54
Alvin Rask, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
5
B
4.2.23
31
7.54
Milton Cooper, Falun
07
Falu IKFalun
2
17
h1
12.2.23
31
7.54
Tinh Lundström, Leksands FIK
06
Leksands FIKLeksands FIK
2
11.3.23
34
7.57
Gabriel Axelsson, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
7
20.11.22
34
7.57
Ivar Sundberg, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
16
h2
IUSM
36
7.60
Ishak Mekrami, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
17
h2
22.1.23
37
7.63
Milton Wiklund, Gefle
07
Gefle IFGefle
1
17
D
18.3.23
38
7.64
Adam Hellbom, Falun
04
Falu IKFalun
1
XB
14.12.22
39
7.66
Albin Florén, Leksands FIK
02
Leksands FIKLeksands FIK
5
3.12.22
39
7.66
Alfred Sandström, IFK Mora
04
IFK MoraIFK Mora
2
18.2.23
(40)
41
7.68
Alfred Kristoffersson, Upsala IF
01
Upsala IFUpsala IF
5
h4
28.1.23
42
7.69
Johannes Jansson, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
4
h2
20.11.22
43
7.70
Rasmus Berg, Gefle
05
Gefle IFGefle
6
A
4.1.23
43
7.70
Viktor Lundqvist, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
5
19
12.2.23
45
7.71
Karl Bothelius, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
7
17
12.2.23
46
7.72
Aleksandros Panajoti, Stål
06
IK StålStål
2
17
h1
3.12.22
46
7.72
Elias Lindén, Kvarnsveden
07
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
4
17
h1
28.1.23
46
7.72
Lasse Ohtamaa, Strand
80
Strands IFStrand
3
40
11.3.23
IVSM
49
7.74
Edvin Andersson, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
15
h5
28.1.23
50
7.75
Lukas Forss, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
6
h1
20.11.22
(50)
50
7.75
Benjamin Bodin, Säter
06
Säters IFSäter
1
C
14.12.22
52
7.76
Zanyar Alpergin, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
4
15
A
28.1.23
53
7.77
Gustav Rydåker, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
2
C
14.12.22
54
7.79
Edvin Tögenmark, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
3
17
20.11.22
54
7.79
Oliver Tidlund, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
14
22.1.23
54
7.79
Elias Karén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
h4
28.1.23
57
7.81
Gusten Berglund, Söderhamn
09
Söderhamns IFSöderhamn
2
15
12.2.23
58
7.84
Sebastian Alin, IFK Mora
07
IFK MoraIFK Mora
3
17
h1
3.12.22
59
7.85
Adam Mittjas, Strand
92
Strands IFStrand
3
26.11.22
59
7.85
Sven Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
h1
28.1.23
(60)
61
7.86
Emil Tingård, Falun
07
Falu IKFalun
5
17
h3
28.1.23
61
7.86
Elvin Rahm, Gefle
08
Gefle IFGefle
2
17
F
18.3.23
63
7.88
Alvar Broth, Järvsö
04
Järvsö IFJärvsö
4
18.2.23
64
7.89
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
16
4.2.23
IUSM
65
7.96
Edwin Almroth, Stål
06
IK StålStål
2
17
4.2.23
65
7.96
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
16
4.2.23
IUSM
67
7.97
Julius Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
22.1.23
67
7.97
Edvin Våhlin, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
B
28.1.23
67
7.97
Filip Olsson, Rånäs
08
Rånäs 4HRånäs
2
15
h3
28.1.23
70
7.98
Albert Nordlund, Bollnäs
05
Bollnäs FIKBollnäs
1
B
14.12.22
(70)
71
8.00
Hugo Engkvist, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
3
B
14.12.22
72
8.02
Pavel Hoffman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
6
17
20.11.22
72
8.02
Erik Tholén, Bollnäs
79
Bollnäs FIKBollnäs
4
26.11.22
74
8.03
Alpha Bill Badjie, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
B
28.1.23
75
8.06
Oskar Grönlund, Säter
07
Säters IFSäter
4
17
11.3.23
76
8.08
Knut Spångberg, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
5
h2
20.11.22
76
8.08
Markus Brogedahl, Stål
08
IK StålStål
2
15
11.3.23
78
8.10
Åke Folke, Falun
08
Falu IKFalun
3
15
11.3.23
79
8.11
Kit Johnny Eklöf, Enköping
83
Enköpings AIEnköping
5
40
11.3.23
IVSM
80
8.17
Krikor Krekorian, Upsala IF
95
Upsala IFUpsala IF
6
h4
28.1.23
(80)
81
8.18
Felix Okende, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
h1
28.1.23
82
8.23
Bill Gibson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
14
B
19.3.23
83
8.25
Eskil Lärkner, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
15
h2
28.1.23
84
8.30
Gunnar Linder, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
14
22.1.23
84
8.30
Axel Svedberg, Bollnäs
09
Bollnäs FIKBollnäs
2
15
18.2.23
86
8.33
Markus Andersson, Leksands FIK
77
Leksands FIKLeksands FIK
2
45
3.12.22
87
8.39
Oscar Juhlén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
6
15
20.11.22
87
8.39
Frank Sun, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
6
45
11.3.23
IVSM
87
8.39
Jean Thanatchai Panyachongthaworn, Bålsta
10
F Bålsta IKBålsta
3
13
A
19.3.23
90
8.42
Christ Rafi Krekorian, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
6
19
12.2.23
(90)
91
8.43
Anton Halkonen, Ludvika
08
Ludvika FFILudvika
3
15
3.12.22
92
8.46
Jimmy Olsson, Upsala IF
85
Upsala IFUpsala IF
5
35
11.3.23
IVSM
93
8.47
Leo Thor, Strand
08
Strands IFStrand
3
15
18.2.23
94
8.57
Arvid Kvarnback, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
2
15
h1
3.12.22
95
8.58
Neo Johansson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
15
h4
28.1.23
96
8.61
Jim Ogden, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
6
14
h3
19.3.23
97
8.62
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
8
17
20.11.22
97
8.62
Oscar Mejer, Falun
10
Falu IKFalun
1
13
h3
21.1.23
97
8.62
Axel Lindén, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
28.1.23
100
8.68
Timothy Trillon, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
5
15
3.12.22
(100)
101
8.69
Josef Eriksson, Falun
09
Falu IKFalun
4
15
h1
11.3.23
102
8.71
Benjamin Boork, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
4
13
28.1.23
103
8.72
Benjamin Johansson, Hulån
08
Hulåns IFHulån
2
15
28.1.23
104
8.74
William Segbefia, Strand
09
Strands IFStrand
4
15
h2
26.11.22
105
8.75
Wilmer Ingrids, Falun
09
Falu IKFalun
3
15
h1
3.12.22
105
8.75
Erik Lenke, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
6
15
h4
28.1.23
107
8.76
Noah Blom, Strand
08
Strands IFStrand
4
15
18.2.23
107
8.76
Erik Isebrink, Kvarnsveden
10
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
2
13
h2
11.3.23
109
8.77
Max Linell, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
4
14
h3
22.1.23
110
8.79
Alfred Eriksson, Bollnäs
08
Bollnäs FIKBollnäs
2
17
14.12.22
(110)
111
8.80
Edvin Dannfeldt, Ludvika
09
Ludvika FFILudvika
3
15
h2
11.3.23
112
8.82
Milton Aspgren Wallin, Tierp
10
Tierps IFTierp
1
13
3.12.22
113
8.84
Olov Åslund, Upsala IF
62
Upsala IFUpsala IF
5
60
11.3.23
IVSM
114
8.86
William Edlund Tura, Märsta
09
IFK MärstaMärsta
5
14
h2
19.3.23
115
8.88
Eddie Jansson, Stål
09
IK StålStål
4
15
h1
3.12.22
115
8.88
Olov Forsman, Bollnäs
08
Bollnäs FIKBollnäs
3
17
14.12.22
117
8.90
Mio Eriksson, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
1
13
20.11.22
117
8.90
Ivar Lundstedt, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
7
13
28.1.23
119
8.92
Emil Allvin, Leksands FIK
11
Leksands FIKLeksands FIK
3
13
11.3.23
120
8.96
Tomas Lilljebjörn, Falun
53
Falu IKFalun
1
70
11.3.23
IVSM
(120)
121
8.98
Emil Wallberg, Högbo GIF
11
Högbo GIFHögbo GIF
4
12
21.1.23
122
9.01
Elias Åman, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
6
14
h4
19.3.23
123
9.05
Jonas Kimpe, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
2
13
h1
11.3.23
124
9.06
Vilmer Ek, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
6
15
h3
28.1.23
125
9.08
Melker Nyman, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
7
15
15.12.22
126
9.13
Kelian Rocque Berg, Märsta
10
IFK MärstaMärsta
4
13
h2
12.2.23
127
9.14
Isak Tyskling, Falun
10
Falu IKFalun
3
13
h1
11.3.23
128
9.15
Oliver Månsson, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
6
13
B
19.3.23
129
9.20
Alexander Samuelsson, Strand
10
Strands IFStrand
3
13
h1
12.2.23
130
9.23
Anton Björkling, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
4
17
14.12.22
(130)
130
9.23
Milo Ernlund, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
2
12
h1
28.1.23
132
9.29
Edvin Eriksson, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
6
13
21.1.23
133
9.33
Petrus Öhman, Bollnäs
84
Bollnäs FIKBollnäs
2
A
14.12.22
134
9.35
Oskar Bronegård, Rehn
11
Rehns BKRehn
1
13
h2
7.1.23
135
9.38
David Jovicevic, Strand
11
Strands IFStrand
3
13
18.2.23
136
9.40
Tyr Helén, Örbyhus
11
Örbyhus IFÖrbyhus
4
13
h1
11.3.23
137
9.43
Lukas Jovicevic, Strand
10
Strands IFStrand
4
13
18.2.23
138
9.44
Bror-Erik Persson, Märsta
10
IFK MärstaMärsta
6
13
h1
28.1.23
139
9.46
Max Benetyté Birgisdóttir, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
7
15
h2
20.11.22
139
9.46
Herman Lenander, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
5
15
h3
12.2.23
(140)
141
9.47
Viktor Silvergren, Valbo
10
Valbo AIFValbo
5
13
h2
26.11.22
141
9.47
Otto Cederberg, IFK Mora
11
IFK MoraIFK Mora
5
13
h2
11.3.23
143
9.49
Arvid Norling, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
4
13
20.11.22
144
9.60
Malte Hilbig, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
7
14
h3
11.12.22
144
9.60
Julian Boström Björkman, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
7
15
h2
28.1.23
146
9.64
Dag Holmgren, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
8
15
h5
28.1.23
147
9.66
William Wolf, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
5
13
20.11.22
148
9.67
Noa Göterfors, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
13
24.10.22
148
9.67
Erik Månsson, Ludvika
08
Ludvika FFILudvika
5
15
h1
15.1.23
150
9.69
Lukas Brorsson, Gefle
09
Gefle IFGefle
2
13
24.10.22
(150)
151
9.72
Vincent Johansson, Enköping
10
Enköpings AIEnköping
3
13
3.12.22
152
9.73
Mattias Svedberg, Bollnäs
78
Bollnäs FIKBollnäs
3
A
14.12.22
153
9.74
Linus Sahlström, Gefle
11
Gefle IFGefle
6
13
18.2.23
154
9.80
Adam Wereen, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
6
13
20.11.22
154
9.80
Edvin Larsson, Enköping
11
Enköpings AIEnköping
4
12
h1
21.1.23
154
9.80
Aurel Berg Pillot, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
5
12
h3
28.1.23
157
9.84
Magnus Ravald, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
7
13
20.11.22
158
9.85
Jonathan Söder, Bollnäs
78
Bollnäs FIKBollnäs
4
A
14.12.22
159
9.87
Anton Frisell, Alunda
09
Alunda SKAlunda
6
14
h1
22.1.23
160
9.89
Carl Nylen, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
8
13
20.11.22
(160)
161
9.91
Mio Bergvall Ounjai, Östhammar
10
Östhammar FIÖsthammar
6
13
h1
21.1.23
162
9.93
Natanael Söder, Bollnäs
10
Bollnäs FIKBollnäs
1
13
14.12.22
163
9.94
Göte Hinders, Säter
46
Säters IFSäter
3
75
11.3.23
IVSM
164
10.14
Olof Norén, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
4
12
h2
21.1.23
165
10.15
Viktor Erlingsson, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
5
12
h2
21.1.23
166
10.16
Jacob Holmén, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
3
12
h2
28.1.23
167
10.22
Joel Larsson, Rehn
10
Rehns BKRehn
4
13
h1
7.1.23
168
10.25
Hugo Nyström, Gefle
09
Gefle IFGefle
3
13
24.10.22
169
10.27
Isak Sepänaho, Bollnäs
10
Bollnäs FIKBollnäs
2
13
14.12.22
169
10.27
Malte Forssparre, Ludvika
11
Ludvika FFILudvika
5
13
h1
11.3.23
(170)
171
10.30
Alexander Harning, Estuna
11
Estuna IFEstuna
4
12
h2
28.1.23
172
10.31
Theo Narvåg Ahlsén, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
6
12
h1
21.1.23
173
10.41
Walfrid Wåhlin, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
5
12
h1
28.1.23
174
10.46
Wilhelm Rander, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
7
13
h2
19.3.23
175
10.51
Fredrik Granath, Bollnäs
74
Bollnäs FIKBollnäs
2
B
14.12.22
176
10.55
Felix Sun, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
7
12
h1
21.1.23
177
10.56
Livio Galmarini, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
6
12
h1
28.1.23
178
10.58
Einar Karlsson, Gefle
09
Gefle IFGefle
4
13
24.10.22
179
10.67
Per Eriksson, Bollnäs
61
Bollnäs FIKBollnäs
5
A
14.12.22
180
10.87
Arthur Zémann, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
5
12
h2
28.1.23
(180)
180
10.87
Neo Borg, Gefle
10
Gefle IFGefle
1
13
2.2.23
182
11.57
Elias Gustafsson, Östhammar
11
Östhammar FIÖsthammar
7
12
h2
21.1.23
183
13.28
Erik-Åke Tranberg, Sälen
41
Sälens IFSälen
5
45
3.12.22
184
15.68
Tomas Fredin, Bollnäs
66
Bollnäs FIKBollnäs
3
B
14.12.22
185
17.85
Amandus Hellström, Bollnäs
01
Bollnäs FIKBollnäs
6
A
14.12.22
M 200 m
1
21.40
Desmond Rogo, Upsala IF
96
Upsala IFUpsala IF
1
A
2
22.36 NR45
Lion Martinez, Upsala IF
78
Upsala IFUpsala IF
1
A
3
22.42
Alexander Nyström, Rehn
03
Rehns BKRehn
1
11.2.23
4
22.59
David Axelsson, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
2
A
29.1.23
5
22.85
Josef Malsher, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
1
B
15.2.23
6
22.89
Kristoffer Andersson, Falun
04
Falu IKFalun
2
B
29.1.23
7
23.17
Hugo Nowak, Gefle
08
Gefle IFGefle
4
15
A
IUSM
8
23.24
Jonas Gällstedt, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
D
29.1.23
9
23.53
Joel Ekman, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
1
A
15.2.23
10
23.71
Andreas Linder, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
B
29.1.23
(10)
11
23.85
Edvin Käller, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
1
17
7.1.23
12
24.02
Elias Ekman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
17
D
29.1.23
13
24.14
Viktor Hedlund, Falun
02
Falu IKFalun
2
D
14.1.23
14
24.25
Alvin Rask, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
3
A
15.2.23
15
24.31
Alfred Kristoffersson, Upsala IF
01
Upsala IFUpsala IF
2
B
15.2.23
16
24.40
William Larsson Svensson, Gefle
02
Gefle IFGefle
2
C
29.1.23
17
24.47
Milton Cooper, Falun
07
Falu IKFalun
1
A
11.3.23
18
24.70
Ivar Sundberg, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
C
15.2.23
19
24.85
Elias Lindén, Kvarnsveden
07
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
2
17
B
29.1.23
20
24.95
Elias Karén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
B
29.1.23
(20)
21
25.05
Edvin Andersson, Gefle
08
Gefle IFGefle
2
15
A
11.2.23
22
25.25
Edvin Våhlin, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
B
11.2.23
23
25.26
Erik Tholén, Bollnäs
79
Bollnäs FIKBollnäs
1
18.2.23
24
25.38
Aleksandros Panajoti, Stål
06
IK StålStål
1
C
3.12.22
25
25.40
Sven Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
C
29.1.23
25
25.40
Zanyar Alpergin, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
3
15
h2
IUSM
27
25.44
Julius Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
C
29.1.23
28
25.73
Emil Tingård, Falun
07
Falu IKFalun
2
17
C
29.1.23
29
26.02
Hugo Engkvist, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
4
17
B
29.1.23
30
26.03
Oliver Tidlund, Gefle
09
Gefle IFGefle
2
15
B
11.2.23
(30)
31
26.11
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
1
17
G
29.1.23
32
26.13
Åke Folke, Falun
08
Falu IKFalun
1
15
29.1.23
33
26.16
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
G
29.1.23
34
26.39
Alvar Broth, Järvsö
04
Järvsö IFJärvsö
3
26.11.22
35
26.63
Kit Johnny Eklöf, Enköping
83
Enköpings AIEnköping
1
40
B
12.3.23
IVSM
36
26.70
Gusten Berglund, Söderhamn
09
Söderhamns IFSöderhamn
3
15
B
11.2.23
37
26.72
Alpha Bill Badjie, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
B
15.2.23
38
26.74
Bill Gibson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
2
14
C
18.3.23
39
27.10
Sebastian Alin, IFK Mora
07
IFK MoraIFK Mora
2
C
3.12.22
40
27.18
Lucas Vesterlund, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
3
17
E
29.1.23
(40)
41
27.19
Eskil Lärkner, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
2
15
F
29.1.23
42
27.26
Christ Rafi Krekorian, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
3
E
22.1.23
43
27.38
Albert Nordlund, Bollnäs
05
Bollnäs FIKBollnäs
2
18.2.23
44
27.41
Filip Olsson, Rånäs
08
Rånäs 4HRånäs
3
15
F
29.1.23
45
27.94
Frank Sun, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
3
45
B
12.3.23
IVSM
46
28.00
Arvid Kvarnback, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
2
15
E
29.1.23
47
28.11
Oscar Mejer, Falun
10
Falu IKFalun
1
13
A
11.2.23
48
28.12
Anton Carlberg Nilsson, Kvarnsveden
10
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
1
13
C
3.12.22
49
28.23
Örjan Carlborg, Upsala IF
72
Upsala IFUpsala IF
1
50
11.2.23
49
28.23
Gunnar Linder, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
15
C
15.2.23
(50)
51
28.29
Neo Johansson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
15
I
29.1.23
52
28.33
Axel Lindén, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
1
13
C
15.2.23
53
28.34
Jimmy Olsson, Upsala IF
85
Upsala IFUpsala IF
2
35
12.3.23
IVSM
54
28.64
Jean Thanatchai Panyachongthaworn, Bålsta
10
F Bålsta IKBålsta
1
13
E
18.3.23
55
28.65
Axel Svedberg, Bollnäs
09
Bollnäs FIKBollnäs
2
15
18.2.23
56
28.66
Oscar Juhlén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
C
15.2.23
57
28.77
William Edlund Tura, Märsta
09
IFK MärstaMärsta
2
15
I
29.1.23
58
28.95
Erik Isebrink, Kvarnsveden
10
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
1
13
A
11.3.23
59
29.00
Göran Johanson, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
3
45
C
12.3.23
IVSM
60
29.03
Olov Åslund, Upsala IF
62
Upsala IFUpsala IF
2
60
B
12.3.23
IVSM
(60)
61
29.06
Ivar Lundstedt, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
2
13
A
11.2.23
62
29.07
Eddie Jansson, Stål
09
IK StålStål
1
15
C
11.2.23
63
29.38
Benjamin Boork, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
1
13
A
15.2.23
64
29.52
Kevin Severiche Gutierrez, Bollnäs
08
Bollnäs FIKBollnäs
3
15
18.2.23
65
29.57
Timothy Trillon, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
3
14
B
22.1.23
66
29.79
Emil Wallberg, Högbo GIF
11
Högbo GIFHögbo GIF
3
13
A
11.2.23
67
29.85
Erik Lenke, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
15
H
29.1.23
68
29.90
Kelian Rocque Berg, Märsta
10
IFK MärstaMärsta
1
13
F
18.3.23
69
29.98
Milton Aspgren Wallin, Tierp
10
Tierps IFTierp
1
13
A
3.12.22
70
30.04
William Segbefia, Strand
09
Strands IFStrand
3
15
C
26.11.22
(70)
71
30.05
Emil Stenberg, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
1
13
B
11.2.23
72
30.06
Edvin Dannfeldt, Ludvika
09
Ludvika FFILudvika
2
15
C
11.2.23
73
30.17
Josef Eriksson, Falun
09
Falu IKFalun
1
15
D
11.3.23
74
30.28
Emil Allvin, Leksands FIK
11
Leksands FIKLeksands FIK
4
13
A
11.2.23
75
30.37
Lukas Haraldsson, Alunda
09
Alunda SKAlunda
3
15
C
11.2.23
76
30.67
Oliver Månsson, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
2
13
A
11.3.23
77
30.70
Robin Pommer, Rånäs
11
Rånäs 4HRånäs
3
13
B
11.2.23
78
30.91
Aurel Berg Pillot, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
1
13
B
15.2.23
79
31.10
Elias Åman, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
2
15
D
11.3.23
80
31.27
Jonas Kimpe, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
2
13
C
14.1.23
(80)
81
31.46
Max Linell, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
3
15
3.12.22
82
31.51
Vilmer Ek, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
2
15
H
29.1.23
83
31.89
Rufus Butler, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
4
15
C
11.2.23
84
32.06
Noa Göterfors, Gefle
09
Gefle IFGefle
2
14
19.12.22
85
32.26
Arvid Norling, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
B
15.2.23
85
32.26
William Wolf, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
A
15.2.23
87
32.27
Theodore Butler, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
15
C
11.2.23
88
32.50
Oskar Bronegård, Rehn
11
Rehns BKRehn
1
13
A
7.1.23
89
32.51
Lukas Jovicevic, Strand
10
Strands IFStrand
3
13
18.2.23
90
32.54
Erik Månsson, Ludvika
08
Ludvika FFILudvika
2
15
B
22.1.23
(90)
90
32.54
Alexander Samuelsson, Strand
10
Strands IFStrand
4
13
18.2.23
92
33.03
Otto Cederberg, IFK Mora
11
IFK MoraIFK Mora
2
13
B
11.3.23
93
33.51
David Mogensen, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
3
13
B
15.2.23
94
33.96
Magnus Ravald, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
C
15.2.23
95
34.02
Isak Tyskling, Falun
10
Falu IKFalun
1
13
B
3.12.22
95
34.02
Livio Galmarini, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
3
13
C
15.2.23
95
34.02
Malte Forssparre, Ludvika
11
Ludvika FFILudvika
2
13
C
11.3.23
98
35.30
Göte Hinders, Säter
46
Säters IFSäter
1
75
11.2.23
99
35.99
Joel Larsson, Rehn
10
Rehns BKRehn
1
13
B
7.1.23
100
36.50
Wilhelm Rander, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
3
13
E
18.3.23
(100)
101
38.90
Torvald Pääjärvi, Järvsö
48
Järvsö IFJärvsö
2
75
11.2.23
102
39.92
Tim Stenberg, Strand
10
Strands IFStrand
3
13
C
26.11.22
103
40.23
Ali Chakala, Strand
10
Strands IFStrand
4
13
C
26.11.22
104
47.85
Erik-Åke Tranberg, Sälen
41
Sälens IFSälen
4
80
A
12.3.23
IVSM
105
55.04
Kjell Widelund, Järvsö
45
Järvsö IFJärvsö
3
75
11.2.23
Manuell tidtagning
33.5m
Tyr Helén, Örbyhus
11
Örbyhus IFÖrbyhus
1
13
D
11.3.23
M 400 m
1
48.61
Alexander Nyström, Rehn
03
Rehns BKRehn
1
B
29.1.23
FGP
2
50.45
Björn Seifert, Upsala IF
96
Upsala IFUpsala IF
4
A
15.1.23
3
51.04
Josef Malsher, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
2
B
27.1.23
4
51.05
Andreas Linder, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
16
A
IUSM
5
52.98
Joel Ekman, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
2
12.2.23
6
53.42
Edvin Käller, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
2
16
B
IUSM
7
54.18
Viktor Hedlund, Falun
02
Falu IKFalun
2
C
27.1.23
8
54.63
Edvin Tögenmark, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
19.11.22
9
56.40
Alfred Kristoffersson, Upsala IF
01
Upsala IFUpsala IF
3
D
27.1.23
10
58.20
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
2
17
B
22.1.23
(10)
11
58.66
Sven Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
A
19.11.22
12
58.73
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
3
17
A
22.1.23
13
58.91
Julius Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
B
19.11.22
13
58.91
Edwin Almroth, Stål
06
IK StålStål
1
17
11.3.23
15
59.28
Ludvig Höglund, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
11.1.23
16
59.63
Tinh Lundström, Leksands FIK
06
Leksands FIKLeksands FIK
2
17
11.3.23
17
1:00.09
Vidar Bergström, Enköping
07
Enköpings AIEnköping
3
17
11.2.23
18
1:00.69
Elias Karén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
B
19.11.22
19
1:01.05
David Ravald, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
17
19.11.22
20
1:02.44
Felix Okende, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
A
19.11.22
(20)
21
1:02.79
William Larsson Svensson, Gefle
02
Gefle IFGefle
3
12.2.23
22
1:02.83
Anders Toll, Uppsala LK
61
Uppsala LKUppsala LK
1
60
A
11.3.23
IVSM
23
1:03.09
Oskar Grönlund, Säter
07
Säters IFSäter
4
17
A
22.1.23
24
1:03.83
Bill Gibson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
3
15
A
19.11.22
25
1:04.51
Jimmy Olsson, Upsala IF
85
Upsala IFUpsala IF
4
35
11.3.23
IVSM
26
1:05.87
Frank Sun, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
2
45
B
11.3.23
IVSM
27
1:07.30
Gustav Ritleng Göransson, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
3
15
B
19.11.22
28
1:07.83+
Svante Lenke, Upsala IF
69
Upsala IFUpsala IF
-
50
15.1.23
29
1:08.45
Erik Lenke, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
4
15
B
19.11.22
30
1:15.99
Olov Åslund, Upsala IF
62
Upsala IFUpsala IF
1
60
12.2.23
(30)
31
1:16.42
Johan Skäringer, Hemlingby
64
Hemlingby LKHemlingby
1
55
12.2.23
32
1:17.08
Göran Lindqvist, Hemlingby
57
Hemlingby LKHemlingby
4
65
A
11.3.23
IVSM
33
1:25.98
Torvald Pääjärvi, Järvsö
48
Järvsö IFJärvsö
1
75
12.2.23
34
1:36.63
Luis Riquelme, Östhammar
54
Östhammar FIÖsthammar
2
65
B
11.3.23
IVSM
35
2:07.53
Erik-Åke Tranberg, Sälen
41
Sälens IFSälen
2
80
B
11.3.23
IVSM
M 800 m
1
1:50.89
Erik Martinsson, Upsala IF
96
Upsala IFUpsala IF
3
18.2.23
ISM
2
1:53.74
Björn Seifert, Upsala IF
96
Upsala IFUpsala IF
7
18.2.23
ISM
3
1:54.22
Alexander Nyström, Rehn
03
Rehns BKRehn
1
7.1.23
4
1:55.61
Jimmy Öhman, Gefle
01
Gefle IFGefle
1
C
29.1.23
FGP
5
1:58.53
Noa Steiner, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
A
18.3.23
6
2:03.49
Felix Johnsson, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
A
18.3.23
7
2:07.00
Joakim Ståhl, Gefle
97
Gefle IFGefle
2
11.2.23
8
2:13.67
Rory Davies, Mantra Sport
78
IF Mantra SportMantra Sport
4
45
A
12.3.23
IVSM
9
2:14.06
Elis Bergendahl Hansson, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
2
28.1.23
10
2:15.40 NR60
Håkan Eriksson, Malungs SoFK
61
Malungs SoFKMalungs SoFK
5
C
12.2.23
(10)
11
2:16.79
Svante Lenke, Upsala IF
69
Upsala IFUpsala IF
2
50
15.1.23
12
2:18.33
Martin Jansson, Rehn
91
Rehns BKRehn
2
7.1.23
13
2:19.95
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
17
14
2:20.33
Christian Dahlmann, Uppsala LK
75
Uppsala LKUppsala LK
2
45
B
12.3.23
IVSM
15
2:20.41
Andreas Linder, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
D
18.3.23
16
2:22.22
Börje Holst, Borlänge LK
66
Borlänge LKBorlänge LK
2
55
12.3.23
IVSM
17
2:22.56
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
D
18.3.23
18
2:22.73
Göran Johanson, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
3
45
B
12.3.23
IVSM
19
2:23.98
Anders Hallberg, Hemlingby
81
Hemlingby LKHemlingby
3
40
12.3.23
IVSM
20
2:24.14
Ivar Lundstedt, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
5
13
A
18.3.23
(20)
21
2:25.33
Mikael Axelsson, Upsala IF
75
Upsala IFUpsala IF
3
11.1.23
22
2:25.75
Oliver Månsson, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
1
13
B
18.3.23
23
2:26.71
Oscar Norberg, Gefle
07
Gefle IFGefle
2
17
E
18.3.23
24
2:28.07
Oskar Nisser, Gefle
07
Gefle IFGefle
1
17
F
18.3.23
25
2:28.08
Emil Stenberg, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
2
13
B
18.3.23
26
2:28.50
Emil Tingård, Falun
07
Falu IKFalun
3
17
28.1.23
27
2:28.52
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
16
5.2.23
IUSM
28
2:28.88
Anders Toll, Uppsala LK
61
Uppsala LKUppsala LK
3
60
29
2:29.47
Hugo Nowak, Gefle
08
Gefle IFGefle
2
17
F
18.3.23
30
2:30.02
Elvin Rahm, Gefle
08
Gefle IFGefle
2
17
C
18.3.23
(30)
31
2:30.39
Wilmer Ingrids, Falun
09
Falu IKFalun
1
15
3.12.22
32
2:38.98
Alex Freiholtz, Kvarnsveden
08
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
2
15
3.12.22
33
2:40.62
Emil Wallberg, Högbo GIF
11
Högbo GIFHögbo GIF
4
13
12.2.23
34
2:42.39
Jonas Kimpe, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
3
13
C
18.3.23
35
2:43.98
Johan Skäringer, Hemlingby
64
Hemlingby LKHemlingby
9
55
12.3.23
IVSM
36
2:53.91
Axel Lindén, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
B
4.12.22
37
3:00.71
Edvin Eriksson, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
4
13
21.1.23
38
3:03.66
Roland Jansson, Roslagen
52
LK RoslagenRoslagen
5
70
12.3.23
IVSM
39
3:03.72
Viktor Erlingsson, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
4
12
B
21.1.23
40
3:05.68
Theo Narvåg Ahlsén, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
5
12
A
21.1.23
(40)
41
3:06.87
Jacob Holmén, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
1
13
11.1.23
42
3:22.85
Bo Larsson, Järvsö
51
Järvsö IFJärvsö
6
70
12.3.23
IVSM
43
3:27.67
Wilhelm Rander, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
11.1.23
44
3:28.88
Torvald Pääjärvi, Järvsö
48
Järvsö IFJärvsö
4
75
12.3.23
IVSM
45
4:02.90
Luis Riquelme, Östhammar
54
Östhammar FIÖsthammar
4
65
12.3.23
IVSM
46
5:28.58
Örjan Wedin, Östhammar
55
Östhammar FIÖsthammar
5
65
12.3.23
IVSM
M 1500 m
1
3:55.31
Jimmy Öhman, Gefle
01
Gefle IFGefle
7
A
2
4:01.15
Noa Steiner, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
A
29.1.23
3
4:10.74
Felix Johnsson, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
A
15.2.23
4
4:17.41
Edvin Karlström, Rehn
91
Rehns BKRehn
1
B
10.2.23
5
4:19.54
Josef Nordlund, Linné
84
OK LinnéLinné
4
A
15.2.23
6
4:21.60
Lukas Segersten, Enköping
00
Enköpings AIEnköping
5
A
15.2.23
7
4:22.38
Robin Pino, Uppsala LK
82
Uppsala LKUppsala LK
6
A
15.2.23
8
4:22.98
Ludvig Höglund, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
8
A
15.2.23
9
4:24.39
Emil Kellgren, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
9
A
15.2.23
10
4:30.50 NR60
Håkan Eriksson, Malungs SoFK
61
Malungs SoFKMalungs SoFK
8
C
4.2.23
(10)
11
4:31.31
Mikael Tisjö, Bålsta
81
F Bålsta IKBålsta
6
40
11.3.23
IVSM
12
4:36.18
William Desmeules, Falun
06
Falu IKFalun
5
B
11.12.22
13
4:40.03
David Wijk, Högbo GIF
70
Högbo GIFHögbo GIF
4
50
11.3.23
IVSM
14
4:40.78
Christian Dahlmann, Uppsala LK
75
Uppsala LKUppsala LK
2
B
15.2.23
15
4:42.51
Svante Lenke, Upsala IF
69
Upsala IFUpsala IF
1
B
12.1.23
16
4:42.95
Alexander Hansson, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
3
B
15.2.23
17
4:45.94
Anders Richardsson, Falun
78
Falu IKFalun
1
45
12.2.23
18
4:46.41
Rory Davies, Mantra Sport
78
IF Mantra SportMantra Sport
2
45
12.2.23
19
4:49.13
David Ravald, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
B
15.2.23
20
4:51.85
Börje Holst, Borlänge LK
66
Borlänge LKBorlänge LK
2
55
11.3.23
IVSM
(20)
21
4:52.14
Elias Axelsson, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
1
B
29.1.23
22
4:52.51
Petter Sandberg, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
4
17
12.2.23
23
4:58.60
Göran Johanson, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
5
45
11.3.23
IVSM
24
5:02.79
Birger Viirman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
B
29.1.23
25
5:07.31
Markus Nägele, Mantra Sport
77
IF Mantra SportMantra Sport
6
45
11.3.23
IVSM
26
5:36.75
Johan Skäringer, Hemlingby
64
Hemlingby LKHemlingby
1
55
12.2.23
27
5:44.59
Edwin Almroth, Stål
06
IK StålStål
7
19
22.1.23
28
5:50.05
Vidar Morrison, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
6
17
20.11.22
29
6:10.84
Roland Jansson, Roslagen
52
LK RoslagenRoslagen
4
70
11.3.23
IVSM
30
6:43.09
Bo Larsson, Järvsö
51
Järvsö IFJärvsö
7
70
11.3.23
IVSM
(30)
31
6:43.13
Göran Lindqvist, Hemlingby
57
Hemlingby LKHemlingby
1
65
12.2.23
32
7:00.09
Lennart Venemalm, Uppsala LK
54
Uppsala LKUppsala LK
2
65
11.3.23
IVSM
33
9:58.24
Örjan Wedin, Östhammar
55
Östhammar FIÖsthammar
2
65
12.2.23
M 3000 m
1
8:23.95
Oskar Spets Storhov, Linné
99
OK LinnéLinné
2
B
28.1.23
2
8:42.00
Albin Gezelius, IFK Mora
03
IFK MoraIFK Mora
7
B
28.1.23
3
8:43.29
Jimmy Öhman, Gefle
01
Gefle IFGefle
2
C
28.1.23
4
8:54.63
Viktor Hedlöf Kanje, Roslagen
86
LK RoslagenRoslagen
3
D
28.1.23
5
8:59.74
Mattias Jonsson, Bålsta
89
F Bålsta IKBålsta
7
D
28.1.23
6
9:01.69
Noah Brautigam, Falun
89
Falu IKFalun
2
11.3.23
7
9:04.38
Edvin Karlström, Rehn
91
Rehns BKRehn
9
D
28.1.23
8
9:08.68
Christian Seeger, Uppsala LK
82
Uppsala LKUppsala LK
1
40
A
10.3.23
IVSM
9
9:11.25
Jan Troeng, Linné
81
OK LinnéLinné
2
40
A
10.3.23
IVSM
10
9:22.04
Henrik Löfås, Ludvika
83
Ludvika FFILudvika
6
40
A
10.3.23
IVSM
(10)
11
9:26.92
Robin Pino, Uppsala LK
82
Uppsala LKUppsala LK
7
40
A
10.3.23
IVSM
12
9:32.93
Mikael Tisjö, Bålsta
81
F Bålsta IKBålsta
3
F
28.1.23
13
9:36.89
Josef Nordlund, Linné
84
OK LinnéLinné
7
35
10.3.23
IVSM
14
9:38.38
Per Jemth, Roslagen
71
LK RoslagenRoslagen
2
50
10.3.23
IVSM
15
9:42.12
Fredrik Swahn, Mantra Sport
77
IF Mantra SportMantra Sport
2
11.2.23
16
9:45.93
Thomas Tollstedt, Mantra Sport
90
IF Mantra SportMantra Sport
3
11.2.23
17
9:48.44
Jonas Andersson, Falun
87
Falu IKFalun
3
11.3.23
18
9:50.88
Marcus Brandt, Mantra Sport
80
IF Mantra SportMantra Sport
10
F
28.1.23
19
9:52.52
Håkan Eriksson, Malungs SoFK
61
Malungs SoFKMalungs SoFK
2
H
28.1.23
20
9:52.82
Martin Jansson, Rehn
91
Rehns BKRehn
4
11.2.23
(20)
21
9:53.23
Daniel Westergren, Mantra Sport
74
IF Mantra SportMantra Sport
1
45
11.2.23
22
9:54.44
Petter Sandberg, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
1
27.1.23
23
9:55.71
Jonathan Gunnarsson, Dalregementet
98
Dalregementets IFDalregementet
4
11.3.23
24
9:55.93
Christian Dahlmann, Uppsala LK
75
Uppsala LKUppsala LK
2
27.1.23
25
9:56.93
Leon Dahlin, Dalregementet
06
Dalregementets IFDalregementet
6
11.2.23
26
9:58.55
Emanuel Janzon, Mantra Sport
84
IF Mantra SportMantra Sport
1
35
11.2.23
27
10:00.56
Niklas Berg, Hedesunda
76
Hedesunda IFHedesunda
3
27.1.23
28
10:02.97
Tony Eriksson, Borlänge LK
73
Borlänge LKBorlänge LK
4
50
10.3.23
IVSM
29
10:07.57
Svante Lenke, Upsala IF
69
Upsala IFUpsala IF
9
H
28.1.23
30
10:07.77
David Wijk, Högbo GIF
70
Högbo GIFHögbo GIF
1
50
11.2.23
(30)
31
10:08.07
Erik Nordberg, Mantra Sport
80
IF Mantra SportMantra Sport
6
40
B
10.3.23
IVSM
32
10:10.40
Göran Johanson, Bålsta
74
F Bålsta IKBålsta
4
45
11.2.23
33
10:14.26
Johan Lindberg, Upsala IF
80
Upsala IFUpsala IF
8
40
A
10.3.23
IVSM
34
10:15.41
Börje Holst, Borlänge LK
66
Borlänge LKBorlänge LK
2
55
A
10.3.23
IVSM
35
10:33.73
Rory Davies, Mantra Sport
78
IF Mantra SportMantra Sport
6
45
10.3.23
IVSM
36
10:38.74
Markus Nägele, Mantra Sport
77
IF Mantra SportMantra Sport
7
45
10.3.23
IVSM
37
10:39.74
Mikael Nykvist, Avesta OK
68
Avesta OKAvesta OK
1
55
11.2.23
38
10:41.08
Björn Kjellgren, Uppsala LK
85
Uppsala LKUppsala LK
10
35
10.3.23
IVSM
39
10:42.14
Anders Edvinsson, Uppsala LK
69
Uppsala LKUppsala LK
10
50
10.3.23
IVSM
40
10:48.12
Niclas Rydell, Mantra Sport
71
IF Mantra SportMantra Sport
4
50
11.2.23
(40)
41
11:05.44
Erik Desmeules, Falun
68
Falu IKFalun
3
55
B
10.3.23
IVSM
42
11:24.60
Linus Fredriksson, Dalregementet
06
Dalregementets IFDalregementet
7
11.2.23
43
11:25.20
Bo Lager, Uppsala LK
63
Uppsala LKUppsala LK
1
60
11.2.23
44
11:35.44
Johan Skäringer, Hemlingby
64
Hemlingby LKHemlingby
5
55
B
10.3.23
IVSM
45
12:50.83
Leif Andersson, Borlänge LK
54
Borlänge LKBorlänge LK
1
65
11.2.23
46
13:16.20
Mikael Tennare, Roslagen
61
LK RoslagenRoslagen
2
60
11.2.23
47
13:55.51
Bo Larsson, Järvsö
51
Järvsö IFJärvsö
7
70
10.3.23
IVSM
48
23:47.92
Örjan Wedin, Östhammar
55
Östhammar FIÖsthammar
3
65
10.3.23
IVSM
M 60 m häck
1
8.11
Linus Otto Boyer, Upsala IF
95
Upsala IFUpsala IF
2
X
4.2.23
2
8.46
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
hep
3
8.61
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
hep
5.2.23
ISM
4
8.77
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
hep
5.2.23
ISM
M Höjd
1
2.09
Oskar Lundqvist, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
1
28.1.23
2
2.07
Oliver Ericsson-Sotterman, Upsala IF
01
Upsala IFUpsala IF
1
22.1.23
2
2.07
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
hep
4
2.00
Linus Öhman, Strand
04
Strands IFStrand
1
31.1.23
5
1.91
Isac Åsbrink, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
5
28.1.23
6
1.88
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
hep
4.2.23
ISM
6
1.88
Viktor Lundqvist, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
4
19
25.2.23
IJSM
8
1.87
Elvin Rahm, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
15
A
IUSM
9
1.85
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
hep
4.2.23
ISM
10
1.79
Theodor Öhman, Enköping
07
Enköpings AIEnköping
2
17
22.1.23
(10)
11
1.76
Oskar Nisser, Gefle
07
Gefle IFGefle
4
17
22.1.23
12
1.73
Andreas Linder, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
7
17
A
18.3.23
13
1.71
Jonas Gällstedt, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
17
11.1.23
13
1.71
Elias Ekman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
17
28.1.23
15
1.67
Markus Brogedahl, Stål
08
IK StålStål
4
15
28.1.23
15
1.67
Eric Wennman, Upsala IF
84
Upsala IFUpsala IF
1
35
11.3.23
IVSM
17
1.66
Pavel Hoffman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
17
11.1.23
17
1.66
Johannes Jansson, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
5
11.1.23
17
1.66
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
10
17
28.1.23
17
1.66
Walter Hedblom Green, Gefle
07
Gefle IFGefle
8
17
28.1.23
(20)
17
1.66
Gabriel Mattsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
3
17
12.2.23
22
1.65
Arvid Uhlin, Falun
08
Falu IKFalun
2
15
B
IUSM
22
1.65
Ishak Mekrami, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
B
18.3.23
24
1.64
Henrik Marcusson, Upsala IF
72
Upsala IFUpsala IF
2
50
11.3.23
IVSM
25
1.62
Benjamin Bodin, Säter
06
Säters IFSäter
1
17
17.12.22
25
1.62
Oscar Norberg, Gefle
07
Gefle IFGefle
12
16
B
IUSM
27
1.61
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
5
17
22.1.23
27
1.61
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
16
5.2.23
IUSM
29
1.58
Gunnar Linder, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
6
14
19.3.23
30
1.56
Ville Kaarla, Upsala IF
75
Upsala IFUpsala IF
6
11.1.23
(30)
30
1.56
Felix Okende, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
12.2.23
30
1.56
Anders Silén, Strand
65
Strands IFStrand
1
55
11.3.23
IVSM
33
1.54
Valter Wallner, Gefle
09
Gefle IFGefle
7
14
19.3.23
34
1.51
Sven Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
4
15
11.1.23
35
1.49
Oscar Juhlén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
11
17
B
18.3.23
36
1.46
Emil Stenberg, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
1
13
12.2.23
37
1.44
Mio Eriksson, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
4
13
4.12.22
37
1.44
Mats Berggren, Bålsta
71
F Bålsta IKBålsta
1
50
12.2.23
37
1.44
Oscar Mejer, Falun
10
Falu IKFalun
1
13
11.3.23
40
1.43
Henrik Larsson, Bålsta
69
F Bålsta IKBålsta
1
50
18.12.22
(40)
40
1.43
Edvin Eriksson, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
1
13
B
18.3.23
42
1.42
Rasmus Tejde, Falun
05
Falu IKFalun
2
17.12.22
42
1.42
Carl Berggren, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
6
14
14.1.23
44
1.41
Julius Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
11.1.23
45
1.40
Neo Johansson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
15
15
28.1.23
46
1.38
Åke Folke, Falun
08
Falu IKFalun
3
15
17.12.22
46
1.38
Axel Lindén, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
29.1.23
46
1.38
Tomas Bengtsson, Märsta
61
IFK MärstaMärsta
6
60
46
1.38
Jakob Petersen Klingberg, Kvarnsveden
68
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
7
55
11.3.23
IVSM
50
1.35
Max Linell, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
=3
15
3.12.22
(50)
51
1.34
Per-Olof Larsson, Enköping
55
Enköpings AIEnköping
4
65
11.3.23
IVSM
52
1.33
Herman Lenander, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
14
14
19.3.23
53
1.32
Anders Toll, Uppsala LK
61
Uppsala LKUppsala LK
pen
60
11.2.23
IVSM
53
1.32
Emil Allvin, Leksands FIK
11
Leksands FIKLeksands FIK
2
13
11.3.23
55
1.31
Kelian Rocque Berg, Märsta
10
IFK MärstaMärsta
3
13
12.2.23
56
1.26
Alexander Harning, Estuna
11
Estuna IFEstuna
4
12
21.1.23
57
1.25
Bror-Erik Persson, Märsta
10
IFK MärstaMärsta
5
13
29.1.23
58
1.24
Otto Cederberg, IFK Mora
11
IFK MoraIFK Mora
3
13
11.3.23
59
1.21
Theo Narvåg Ahlsén, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
5
12
21.1.23
60
1.20
David Jovicevic, Strand
11
Strands IFStrand
1
13
18.2.23
(60)
60
1.20
Alexander Samuelsson, Strand
10
Strands IFStrand
1
13
18.2.23
62
1.17
Håkan Näsberg, Bålsta
60
F Bålsta IKBålsta
pen
60
11.2.23
IVSM
63
1.16
Dag Holmgren, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
7
15
11.1.23
63
1.16
Oliver Månsson, Ludvika
10
Ludvika FFILudvika
6
13
14.1.23
63
1.16
Mio Bergvall Ounjai, Östhammar
10
Östhammar FIÖsthammar
6
13
21.1.23
63
1.16
Olof Norén, Bålsta
11
F Bålsta IKBålsta
7
12
21.1.23
63
1.16
Tyr Helén, Örbyhus
11
Örbyhus IFÖrbyhus
8
12
21.1.23
68
1.15
Malte Hilbig, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
17
15
28.1.23
68
1.15
Linus Sahlström, Gefle
11
Gefle IFGefle
11
12
29.1.23
68
1.15
Arthur Zémann, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
11
12
29.1.23
(70)
71
1.11
Edvin Larsson, Enköping
11
Enköpings AIEnköping
9
12
21.1.23
72
1.10
Anton Lindblom, Gefle
11
Gefle IFGefle
3
13
18.2.23
72
1.10
Sten F Berglund, Gagnef
40
Gagnefs IFGagnef
2
80
11.3.23
IVSM
M Stav
1
6.22 VR
Armand Duplantis, Upsala IF
99
Upsala IFUpsala IF
1
2
5.20
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
hep
3
4.83
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
hep
5.2.23
ISM
4
4.33
Hugo Engkvist, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
6
4.2.23
5
4.23
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
hep
5.2.23
ISM
6
4.20
Linus Öhman, Strand
04
Strands IFStrand
1
28.1.23
7
3.81
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
7
17
28.1.23
8
3.61
Johannes Jansson, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
9
28.1.23
8
3.61
Theodor Öhman, Enköping
07
Enköpings AIEnköping
11
16
IUSM
8
3.61
Jakob Höglund, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
9
16
IUSM
(10)
11
3.52
Emil Henriksnäs, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
15.2.23
12
3.36
Edvin Tögenmark, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
19.11.22
13
3.33
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
16
4.2.23
IUSM
14
3.25
Anders Silén, Strand
65
Strands IFStrand
1
55
11.2.23
15
3.05
Arvid Uhlin, Falun
08
Falu IKFalun
1
15
11.3.23
16
3.03
Jonathan Reimertz, Kvarnsveden
96
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
1
27.12.22
17
3.00
Leander Nygaard, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
11
15
IUSM
17
3.00
Henrik Marcusson, Upsala IF
72
Upsala IFUpsala IF
4
50
12.3.23
IVSM
19
2.96
Elias Ekman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
17
19.11.22
20
2.91
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
18
17
28.1.23
(20)
21
2.60
Tomas Bengtsson, Märsta
61
IFK MärstaMärsta
2
60
12.3.23
IVSM
22
2.42
Melker Nyman, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
6
15.2.23
23
2.40
Jakob Petersen Klingberg, Kvarnsveden
68
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
4
55
12.3.23
IVSM
23
2.40
Claes Littorin, Alunda
66
Alunda SKAlunda
4
55
12.3.23
IVSM
25
2.30
Mats Berggren, Bålsta
71
F Bålsta IKBålsta
1
50
11.2.23
25
2.30
Malte Hilbig, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
1
15
11.2.23
27
2.24
Anton Gruszczynski, Alunda
10
Alunda SK Alunda
1
13
B
19.3.23
28
2.18
Carl Berggren, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
4
14
B
18.3.23
29
2.16
Edvin Eriksson, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
2
13
B
19.3.23
30
2.15
Oscar Mejer, Falun
10
Falu IKFalun
1
13
11.3.23
(30)
30
2.15
Linus Bergsten, Kvarnsveden
10
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
2
13
11.3.23
32
2.02
Axel Lindén, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
7
15.2.23
33
1.96
Lukas Haraldsson, Alunda
09
Alunda SKAlunda
2
15
11.2.23
34
1.92
Mio Eriksson, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
8
15.2.23
35
1.90
Julian Boström Björkman, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
6
14
B
18.3.23
36
1.52
William Wolf, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
10
15.2.23
M Längd
1
7.10
Noa Skomorowski, Kvarnsveden
03
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
2
15.1.23
2
6.76
David Axelsson, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
1
15.2.23
3
6.75
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
hep
4
6.73
Josef Malsher, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
1
28.1.23
5
6.67
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
hep
4.2.23
ISM
6
6.57
Simon Björnstedt, Upsala IF
99
Upsala IFUpsala IF
1
7.1.23
7
6.35
Noah Fjellström, Upsala IF
00
Upsala IFUpsala IF
8
28.1.23
8
6.27
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
4
22.1.23
9
6.19
Lukas Forss, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
3
15.2.23
10
6.10
Hugo Nowak, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
15
A
11.2.23
(10)
11
6.06
Jonas Gällstedt, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
17
22.1.23
12
6.05
Måns Cyrén, Gefle
05
Gefle IFGefle
2
4.1.23
12
6.05
Elvin Rahm, Gefle
08
Gefle IFGefle
3
17
A
18.3.23
14
6.02
Edvin Andersson, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
15
29.1.23
15
6.00
Elias Ekman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
17
28.1.23
16
5.91
Ishak Mekrami, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
1
16
B
IUSM
17
5.90
Leo Ericson, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
12
28.1.23
17
5.90
Gabriel Mattsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
17
B
26.2.23
IUSM
19
5.89
Sebastian Alin, IFK Mora
07
IFK MoraIFK Mora
3
3.12.22
20
5.88
Felix Okende, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
B
IUSM
(20)
21
5.87
Oskar Nisser, Gefle
07
Gefle IFGefle
5
17
A
18.3.23
22
5.84
Edvin Käller, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
3
4.1.23
23
5.83
Edwin Almroth, Stål
06
IK StålStål
1
17
11.3.23
24
5.81
Aleksandros Panajoti, Stål
06
IK StålStål
4
3.12.22
25
5.80
William Larsson Svensson, Gefle
02
Gefle IFGefle
1
11.2.23
26
5.79
Benjamin Bodin, Säter
06
Säters IFSäter
2
17
11.3.23
27
5.77
Oliver Tidlund, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
14
22.1.23
28
5.75
William Lindgren, Rånäs
05
Rånäs 4HRånäs
2
19
11.2.23
29
5.68
Johannes Jansson, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
2
15.12.22
30
5.67
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
1
17
15.2.23
(30)
31
5.64
Ivar Sundberg, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
16
B
IUSM
32
5.63
Emil Tingård, Falun
07
Falu IKFalun
4
17
28.1.23
33
5.62
Edvin Tögenmark, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
19.11.22
34
5.58
Julius Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
15.2.23
35
5.57
Walter Hedblom Green, Gefle
07
Gefle IFGefle
12
17
28.1.23
35
5.57
Ivan Nilsson, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
4
17
11.2.23
37
5.51
Gustav Almén, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
3
15.12.22
38
5.47
Hugo Engkvist, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
7
3.12.22
39
5.45
Eskil Lärkner, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
4
14
A
18.3.23
40
5.41
Alvar Broth, Järvsö
04
Järvsö IFJärvsö
2
26.11.22
(40)
41
5.39
Alpha Bill Badjie, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
29.1.23
41
5.39
Filip Olsson, Rånäs
08
Rånäs 4HRånäs
5
15
B
11.2.23
43
5.34
Tinh Lundström, Leksands FIK
06
Leksands FIKLeksands FIK
3
17
17.12.22
44
5.33
Ville Kaarla, Upsala IF
75
Upsala IFUpsala IF
3
45
10.3.23
IVSM
45
5.32
Isac Åsbrink, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
2
11.2.23
46
5.30
Eric Wennman, Upsala IF
84
Upsala IFUpsala IF
4
35
10.3.23
IVSM
47
5.29
Edvin Våhlin, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
3
15
19.11.22
48
5.26
Markus Brogedahl, Stål
08
IK StålStål
1
15
3.12.22
49
5.25
Pavel Hoffman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
17
15.1.23
50
5.22
Åke Folke, Falun
08
Falu IKFalun
1
15
17.12.22
(50)
51
5.16
Kalle Löf, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
15
11.3.23
52
5.12
Milo Enander, Tierp
09
Tierps IFTierp
2
15
11.3.23
53
5.10
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
hep
16
4.2.23
IUSM
54
5.09
Johannes Forsblad, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
17
19.11.22
54
5.09
Anders Silén, Strand
65
Strands IFStrand
3
55
10.3.23
IVSM
56
5.08
Jakob Höglund, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
16
17
28.1.23
57
5.06
Krikor Krekorian, Upsala IF
95
Upsala IFUpsala IF
4
15.12.22
58
5.05
Oskar Grönlund, Säter
07
Säters IFSäter
8
17
22.1.23
58
5.05
Milton Wiklund, Gefle
07
Gefle IFGefle
1
17
2.2.23
60
5.03
Leander Nygaard, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
4
15
15.12.22
(60)
60
5.03
David Iggman, Falun
81
Falu IKFalun
3
40
10.3.23
IVSM
62
5.01
Kit Johnny Eklöf, Enköping
83
Enköpings AIEnköping
1
40
11.2.23
63
5.00
Karl Bothelius, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
9
17
22.1.23
64
4.97
Oscar Juhlén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
4
15
19.11.22
65
4.96
Jim Ogden, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
14
B
18.3.23
66
4.88
Mattias Berglund, Upsala IF
72
Upsala IFUpsala IF
7
50
10.3.23
IVSM
67
4.86
Ivar Hjorton-Vessby, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
17
15.2.23
68
4.85
Emil Henriksnäs, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
9
17
11.2.23
68
4.85
Arvid Kvarnback, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
4
15
11.3.23
70
4.83
Zanyar Alpergin, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
7
15
15.12.22
(70)
71
4.80
Andreas Linder, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
6
17
19.11.22
72
4.79
Sven Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
6
15
19.11.22
73
4.69
Gunnar Linder, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
7
15
19.11.22
74
4.65
Jimmy Olsson, Upsala IF
85
Upsala IFUpsala IF
6
35
10.3.23
IVSM
75
4.63
Axel Svedberg, Bollnäs
09
Bollnäs FIKBollnäs
3
14
B
18.3.23
76
4.62
Erik Tholén, Bollnäs
79
Bollnäs FIKBollnäs
1
14.12.22
76
4.62
Gusten Berglund, Söderhamn
09
Söderhamns IFSöderhamn
3
15
A
11.2.23
78
4.61
Alex Freiholtz, Kvarnsveden
08
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
3
15
3.12.22
79
4.59
Timothy Trillon, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
4
14
B
18.3.23
80
4.57
Mats Nordal, Upsala IF
77
Upsala IFUpsala IF
1
45
11.2.23
(80)
80
4.57
Noel Ljungberg, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
17
15.2.23
82
4.53
Leo Thor, Strand
08
Strands IFStrand
6
15
26.11.22
82
4.53
Wilmer Ingrids, Falun
09
Falu IKFalun
4
15
3.12.22
84
4.52
Arvid Uhlin, Falun
08
Falu IKFalun
2
15
28.1.23
85
4.50
Neo Johansson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
14
29.1.23
86
4.46
Elias Åman, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
2
15
18.2.23
87
4.43
Noah Blom, Strand
08
Strands IFStrand
7
15
26.11.22
88
4.41
Eddie Jansson, Stål
09
IK StålStål
3
15
11.3.23
88
4.41
Josef Eriksson, Falun
09
Falu IKFalun
6
15
11.3.23
90
4.40
Juhan Nöps, Upsala IF
78
Upsala IFUpsala IF
5
45
10.3.23
IVSM
(90)
91
4.39
Claes Littorin, Alunda
66
Alunda SKAlunda
6
55
10.3.23
IVSM
92
4.32
Vilmer Ek, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
7
14
29.1.23
93
4.30
William Segbefia, Strand
09
Strands IFStrand
10
15
26.11.22
93
4.30
Jonathan Danielsson, Säter
07
Säters IFSäter
5
17
11.3.23
95
4.29
Erik Lenke, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
8
14
29.1.23
96
4.26
Kevin Severiche Gutierrez, Bollnäs
08
Bollnäs FIKBollnäs
3
15
18.2.23
97
4.20
Edvin Dannfeldt, Ludvika
09
Ludvika FFILudvika
7
15
3.12.22
97
4.20
Olov Forsman, Bollnäs
08
Bollnäs FIKBollnäs
2
15
14.12.22
97
4.20
Melker Nyman, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
19
15
29.1.23
100
4.17
Henrik Larsson, Bålsta
69
F Bålsta IKBålsta
pen
50
11.2.23
IVSM
(100)
101
4.16
Mats Berggren, Bålsta
71
F Bålsta IKBålsta
1
50
11.2.23
102
4.14
Rasmus Tejde, Falun
05
Falu IKFalun
2
17.12.22
103
4.12
Max Linell, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
4
15
3.12.22
104
4.10
Tom Virenholt, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
15.2.23
105
4.07
Carl Berggren, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
5
15
3.12.22
106
4.00
Anders Toll, Uppsala LK
61
Uppsala LKUppsala LK
5
60
10.3.23
IVSM
107
3.94
Max Benetyté Birgisdóttir, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
6
15
A
11.2.23
108
3.93
Herman Lenander, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
7
15
A
11.2.23
109
3.91
Anton Björkling, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
1
17
14.12.22
110
3.90
Rufus Butler, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
9
15
A
11.2.23
(110)
111
3.74
Malte Hilbig, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
13
14
11.12.22
111
3.74
Anton Frisell, Alunda
09
Alunda SKAlunda
11
14
22.1.23
113
3.73
Noa Göterfors, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
14
19.12.22
114
3.72
Benjamin Johansson, Hulån
08
Hulåns IFHulån
4
15
28.1.23
115
3.71
Albert Nordlund, Bollnäs
05
Bollnäs FIKBollnäs
2
14.12.22
116
3.61
Theodore Butler, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
7
15
15.2.23
117
3.60
Dag Holmgren, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
8
15
15.2.23
118
3.59
Julian Boström Björkman, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
15
15
19.11.22
119
3.47
Ivar Wiking Leino, Rånäs
07
Rånäs 4HRånäs
1
16
19.2.23
120
3.41
Fredrik Granath, Bollnäs
74
Bollnäs FIKBollnäs
3
14.12.22
(120)
121
3.20
Håkan Näsberg, Bålsta
60
F Bålsta IKBålsta
pen
60
11.2.23
IVSM
122
3.18
Oliver Abrahamsson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
17
15
19.11.22
123
3.13
Erik Månsson, Ludvika
08
Ludvika FFILudvika
8
15
22.1.23
124
3.03
Sten F Berglund, Gagnef
40
Gagnefs IFGagnef
2
80
10.3.23
IVSM
125
2.83
Jonathan Söder, Bollnäs
78
Bollnäs FIKBollnäs
4
14.12.22
126
2.72
Tomas Bengtsson, Märsta
61
IFK MärstaMärsta
6
60
M Tresteg
1
14.32
Rasmus Berg, Gefle
05
Gefle IFGefle
2
19
25.2.23
IJSM
2
14.31
Josef Malsher, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
3
19
25.2.23
IJSM
3
14.04
Tim Svantesson, Upsala IF
00
Upsala IFUpsala IF
1
15.1.23
4
13.74
Elvin Rahm, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
15
IUSM
5
12.45
Jonas Gällstedt, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
6
16
IUSM
6
12.07
Gabriel Mattsson, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
6
17
25.2.23
IUSM
7
12.01
Gustav Almén, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
2
11.1.23
7
12.01
Viktor Norrby, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
5
17
27.1.23
9
11.89
Edvin Andersson, Gefle
08
Gefle IFGefle
2
15
12.2.23
10
11.85
Filip Olsson, Rånäs
08
Rånäs 4HRånäs
1
15
11.1.23
(10)
11
11.70
Felix Okende, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
9
15
IUSM
12
11.61
Max Wiman, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
6
17
27.1.23
13
11.60
Vidar Lundin, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
17
11.1.23
14
11.59
Elias Ekman, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
17
15.1.23
15
11.51
Ivar Sundberg, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
17
12.2.23
16
11.28
Alvar Broth, Järvsö
04
Järvsö IFJärvsö
1
18.2.23
17
11.17
Valter Wallner, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
14
B
19.3.23
18
11.00
Åke Folke, Falun
08
Falu IKFalun
15
15
IUSM
19
10.72
Julius Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
9
15
28.1.23
20
10.69
Emil Henriksnäs, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
17
11.1.23
(20)
21
10.56
Sven Noreland, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
1
15
26.11.22
22
10.26
Arvid Kvarnback, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
6
15
12.2.23
23
10.22
Jim Ogden, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
10
15
28.1.23
24
10.06
Milo Enander, Tierp
09
Tierps IFTierp
7
15
12.2.23
25
9.85
Axel Svedberg, Bollnäs
09
Bollnäs FIKBollnäs
5
14
A
19.3.23
26
9.70
Eskil Lärkner, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
13
15
28.1.23
27
9.69
Elias Åman, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
6
14
A
19.3.23
28
9.56
Oskar Grönlund, Säter
07
Säters IFSäter
6
17
12.2.23
29
9.42
Mats Nordal, Upsala IF
77
Upsala IFUpsala IF
5
45
12.3.23
IVSM
30
9.41
Erik Lenke, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
15
15
28.1.23
(30)
31
9.02
Anders Toll, Uppsala LK
61
Uppsala LKUppsala LK
4
60
12.3.23
IVSM
32
8.92
Jonathan Danielsson, Säter
07
Säters IFSäter
7
17
12.2.23
33
8.90
Vilmer Ek, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
16
15
28.1.23
34
8.82
Melker Nyman, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
17
15
28.1.23
35
8.78
Max Linell, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
9
14
B
19.3.23
36
8.54
Herman Lenander, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
7
14
A
19.3.23
37
8.51
Malte Hilbig, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
8
14
A
19.3.23
38
8.50
Edvin Dannfeldt, Ludvika
09
Ludvika FFILudvika
5
15
26.11.22
39
8.49
Rufus Butler, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
18
15
28.1.23
40
8.39
Mats Berggren, Bålsta
71
F Bålsta IKBålsta
1
50
12.2.23
(40)
41
8.12
Hilding Engberg, Upsala IF
50
Upsala IFUpsala IF
2
70
12.3.23
IVSM
42
6.49
Sten F Berglund, Gagnef
40
Gagnefs IFGagnef
2
80
12.3.23
IVSM
43
3.62
Erik-Åke Tranberg, Sälen
41
Sälens IFSälen
3
80
12.3.23
IVSM
M Kula
1
13.28
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
5
2
12.68
Melker Albertsson, Falun
03
Falu IKFalun
2
29.1.23
3
12.67
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
hep
4.2.23
ISM
4
12.60
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
1
23.1.23
5
12.20
Robert Bergqvist, Märsta
88
IFK MärstaMärsta
1
35
31.1.23
6
12.12
Albin Silén, Strand
03
Strands IFStrand
1
31.1.23
7
11.73
Eric Wennman, Upsala IF
84
Upsala IFUpsala IF
2
35
11.3.23
IVSM
8
11.30
Fred Stenberg, Gefle
70
Gefle IFGefle
1
12.2.23
9
11.03
Stefan Alneroth, Gefle
81
Gefle IFGefle
3
40
11.3.23
IVSM
10
10.63
Markus Svensk, Örbyhus
83
Örbyhus IFÖrbyhus
4
40
11.3.23
IVSM
(10)
11
10.23
Joel Jansson, Bollnäs
93
Bollnäs FIKBollnäs
1
14.12.22
11
10.23
Johannes Jansson, Upsala IF
02
Upsala IFUpsala IF
5
27.1.23
13
10.20
Juhan Nöps, Upsala IF
78
Upsala IFUpsala IF
1
15.12.22
14
9.28
Palle Storm, Märsta
77
IFK MärstaMärsta
8
45
11.3.23
IVSM
15
8.72
Erik Tholén, Bollnäs
79
Bollnäs FIKBollnäs
1
26.11.22
16
8.01
Malte Edwardsson, Bollnäs
03
Bollnäs FIKBollnäs
3
14.12.22
17
7.35
Niklas Larsson, Iggesund
87
Iggesunds SKIggesund
1
35
18.2.23
18
6.67
Daniel Sandkvist, Bollnäs
76
Bollnäs FIKBollnäs
4
14.12.22
19
6.46
Jonathan Söder, Bollnäs
78
Bollnäs FIKBollnäs
5
14.12.22
20
4.49
Tomas Fredin, Bollnäs
66
Bollnäs FIKBollnäs
6
14.12.22
M Vikt
1
18.01
Adam Hellbom, Falun
04
Falu IKFalun
4
18.2.23
ISM
2
17.84
Albin Silén, Strand
03
Strands IFStrand
3
22
25.2.23
IJSM
3
16.94
Gustav Rydåker, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
6
18.2.23
ISM
4
13.76
Torgny Gustafsson, Strand
65
Strands IFStrand
1
5.2.23
5
12.87
Bo Rydstrand, Rånäs
06
Rånäs 4HRånäs
1
10.12.22
6
12.82
Lowe Wängelin, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
10.12.22
7
12.72
Stefan Alneroth, Gefle
81
Gefle IFGefle
3
18.2.23
8
12.55
Ludvig Fredman, Märsta
06
IFK MärstaMärsta
3
10.12.22
9
10.70
Mille Edwardsson, Bollnäs
04
Bollnäs FIKBollnäs
1
19
14.12.22
10
9.37
Lars Hammargren, Bollnäs
60
Bollnäs FIKBollnäs
1
14.12.22
(10)
11
9.27
Oscar Juhlén, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
4
10.12.22
12
7.65
Erik Tholén, Bollnäs
79
Bollnäs FIKBollnäs
2
14.12.22
M Sjukamp
1
5.710
Emil Uhlin, Falun
00
Falu IKFalun
8
7.38  6.75  12.74  2.07  
8.51  5.20  2:41.76
2
5.129
Andreas Gustafsson, Upsala IF
97
Upsala IFUpsala IF
4
5.2.23
ISM
7.42  6.67  12.67  1.88  
8.61  4.23  2:47.25
3
5.118
Viktor Rydåker, Upsala IF
03
Upsala IFUpsala IF
5
5.2.23
ISM
7.48  6.23  12.57  1.85  
8.77  4.83  2:47.19
K 60 m
1
7.49
Sara Wiss, Upsala IF
87
Upsala IFUpsala IF
7
29.1.23
FGP
2
7.60
Maya Bergström-Weekes, Upsala IF
05
Upsala IFUpsala IF
3
19
26.2.23
IJSM
3
7.73
Gabriella Holmström, Upsala IF
00
Upsala IFUpsala IF
3
h2
4
7.75
Karolina Svensson, Upsala IF
99
Upsala IFUpsala IF
1
X
15.1.23
5
7.88
Klara Helander, Upsala IF
95
Upsala IFUpsala IF
2
A
28.1.23
6
7.97
Justina Esangbedo, Kvarnsveden
03
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
1
22.1.23
7
8.02
Ida Hättestrand, Gefle
07
Gefle IFGefle
1
17
B
18.3.23
8
8.12
Esther Abifayo, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
4
17
27.1.23
9
8.13
Marie Ebbestad, Upsala IF
00
Upsala IFUpsala IF
1
B
4.2.23
9
8.13
Lia Hagström, Säter
07
Säters IFSäter
3
16
h2
IUSM
(10)
11
8.16
Casandra Johnson, Strand
04
Strands IFStrand
4
3.12.22
11
8.16
Linnea Villskog, Gefle
05
Gefle IFGefle
1
19
12.2.23
13
8.19
Anna Hillman, Gefle
07
Gefle IFGefle
1
17
h1
22.1.23
14
8.22
Ebba Hedberg, Kvarnsveden
03
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
3
A
14.12.22
15
8.25
Emma Nilsson, Gefle
03
Gefle IFGefle
3
12.2.23
15
8.25
Ella Östblom, Gefle
08
Gefle IFGefle
1
17
D
18.3.23
17
8.28
Clara Spangenberg, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
2
20.11.22
17
8.28
Clara Knutsson, Upsala IF
06
Upsala IFUpsala IF
2
17
20.11.22
19
8.29
Kira Wahlman, Gefle
08
Gefle IFGefle
3
15
h1
IUSM
20
8.31
Thea Ädling Ring, IFK Mora
03
IFK MoraIFK Mora
5
h4
(20)
21
8.37
Alva Florén, Leksands FIK
02
Leksands FIKLeksands FIK
1
11.3.23
22
8.39
Amanda Stropp, Gefle
07
Gefle IFGefle
2
17
h1
22.1.23
23
8.40
Tanasha Bergström-Weekes, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
2
17
h3
27.1.23
24
8.41
Malin Forséll, Enköping
80
Enköpings AIEnköping
4
h3
28.1.23
25
8.42
Anna Maria Käller, Bollnäs
09
Bollnäs FIKBollnäs
1
14
h3
21.1.23
25
8.42
Leyla Davidson, Upsala IF
11
Upsala IFUpsala IF
1
12
h2
28.1.23
27
8.44
Bianca Haraldsson Cebrian, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
15
h2
20.11.22
27
8.44
Cornelia Norell, Bollnäs
04
Bollnäs FIKBollnäs
1
18.2.23
29
8.45
Agnes Bergström, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
3
17
20.11.22
30
8.47
Alma Hansson, Bollnäs
05
Bollnäs FIKBollnäs
2
18.2.23
(30)
31
8.49
Wilma Högberg, Kvarnsveden
06
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
2
17
11.3.23
31
8.49
Meja Ahrne, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
14
B
19.3.23
33
8.50
Freja Sköld, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
1
17
14.12.22
34
8.55
Adela Tryggveson, Falun
06
Falu IKFalun
4
17
12.2.23
34
8.55
Vera Schönning, Gefle
10
Gefle IFGefle
1
13
18.2.23
36
8.56
Clara Hisved Spers, Kvarnsveden
09
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
1
15
h1
11.3.23
37
8.57
Lova Nordvarg, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
A
15.12.22
37
8.57
Melissa Lagos, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
5
17
12.2.23
39
8.58
Emma Häggblom, Upsala IF
04
Upsala IFUpsala IF
3
20.11.22
40
8.59
Clara Vosveld, Söderhamn
08
Söderhamns IFSöderhamn
1
15
h2
18.2.23
(40)
41
8.60
Maliom Manele, Märsta
10
IFK MärstaMärsta
2
13
A
19.3.23
42
8.61
Nova Bäckström, Upsala IF
07
Upsala IFUpsala IF
4
17
20.11.22
42
8.61
Johanna Hedberg, Söderhamn
91
Söderhamns IFSöderhamn
2
h1
7.1.23
44
8.65
Thea Högberg, Kvarnsveden
09
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
3
15
h1
11.3.23
45
8.66
Ebba Örlefors, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
2
15
h2
21.1.23
45
8.66
Elin Bergh, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
15
12.2.23
47
8.69
Felicia Karlsson, Rånäs
10
Rånäs 4HRånäs
3
13
h3
19.3.23
48
8.70
Vilda Olsson, Gefle
08
Gefle IFGefle
2
15
h1
7.1.23
49
8.74
Josefin Möller, Gefle
99
Gefle IFGefle
2
26.11.22
50
8.75
Isolde Hallman, Leksands FIK
09
Leksands FIKLeksands FIK
2
15
3.12.22
(50)
51
8.76
Thea Persson, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
1
13
h4
28.1.23
51
8.76
Ida Nyström-Jonsson, Falun
05
Falu IKFalun
3
19
12.2.23
53
8.79
Alice Lundh Hållén, Strand
07
Strands IFStrand
2
17
h2
7.1.23
54
8.80
Molly Törnkvist, Örbyhus
09
Örbyhus IFÖrbyhus
2
15
h2
11.3.23
54
8.80
Nora Hjertz, Alunda
09
Alunda SKAlunda
4
14
h2
19.3.23
56
8.81
Edith Viklund, Hulån
05
Hulåns IFHulån
4
h2
3.12.22
56
8.81
Tuva Grop, Djurmo Sifferbo
05
Djurmo Sifferbo IFDjurmo Sifferbo
7
19
h1
26.2.23
IJSM
58
8.83
Engla Gestblom, IFK Mora
08
IFK MoraIFK Mora
4
15
h3
19.11.22
58
8.83
Edith Hillman, Gefle
05
Gefle IFGefle
4
19
12.2.23
60
8.84
Anya Davidson, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
h2
3.12.22
(60)
60
8.84
Tove Norrby, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
7
14
22.1.23
60
8.84
Clara Söderlind, Kvarnsveden
08
Kvarnsvedens GoIFKvarnsveden
3
15
h2
11.3.23
63
8.85
Titli Svanbom, Gefle
05
Gefle IFGefle
1
2.2.23
63
8.85
Filippa Cassman, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
5
14
h4
19.3.23
63
8.85
Liv Schuisky, Gefle
09
Gefle IFGefle
5
14
h1
19.3.23
66
8.86
Ida Winlöf, Söderhamn
08
Söderhamns IFSöderhamn
3
15
h2
7.1.23
67
8.89
Klara Engkvist, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
20.11.22
67
8.89
Alice Davies, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
2
13
h4
28.1.23
69
8.91
Moa Kjöraas, Bålsta
09
F Bålsta IKBålsta
3
15
h3
26.11.22
69
8.91
Elvira Larsson, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
1
15
B
15.12.22
(70)
71
8.92
Alice Reyes Willfors, Gefle
08
Gefle IFGefle
6
15
22.1.23
72
8.94
Hilja Lundberg, Gefle
06
Gefle IFGefle
2
2.2.23
73
8.95
Saga Wicksell, Enköping
11
Enköpings AIEnköping
3
12
4.3.23
74
8.98
Vilma Blomberg, Bollnäs
07
Bollnäs FIKBollnäs
3
17
14.12.22
75
8.99
Felicia Sternhammar, Falun
08
Falu IKFalun
2
15
h3
12.2.23
76
9.00
Lisa Englund, Upsala IF
09
Upsala IFUpsala IF
4
15
h2
20.11.22
76
9.00
Ellen Heldt Cassel, Ludvika
05
Ludvika FFILudvika
4
B
14.12.22
78
9.01
Allis Hedström, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
3
13
h1
3.12.22
79
9.04
Hanna Hansson, Upsala IF
08
Upsala IFUpsala IF
5
15
h2
20.11.22
79
9.04
Nellie Sahlström, Gefle
08
Gefle IFGefle
4
15
h2
12.2.23
(80)
79
9.04
Lilly Mårten Haag, Falun
09
Falu IKFalun
4
15
h2
11.3.23
82
9.05
Hanna Elfström, Strand
02
Strands IFStrand
3
h1
7.1.23
83
9.06
Agnes Berg, Sälen
10
Sälens IFSälen
2
13
h3
19.11.22
84
9.07
Evelina Lång, Bålsta
07
F Bålsta IKBålsta
6
17
h2
22.1.23
85
9.12
Alice Lindblom, Gefle
09
Gefle IFGefle
=3
15
26.11.22
85
9.12
Saga Puolakanaho, Bollnäs
09
Bollnäs FIKBollnäs
=3
15
26.11.22
85
9.12
Moa Hallqvist, Upsala IF
10
Upsala IFUpsala IF
1
13
B
28.1.23
88
9.15
Siri Kullander, Gefle
09
Gefle IFGefle
1
15
A
2.2.23
88
9.15
Linda Cato, Upsala IF
80
Upsala IFUpsala IF
1
40
12.2.23
88
9.15
Ellen Littorin-Pousette, Alunda
10
Alunda SKAlunda
1
13
h4
18.2.23
(90)
88
9.15
Viola Rystedt, Alunda
10
Alunda SKAlunda
1
13
h3
18.2.23
92
9.16
Hanna Sandström Jonäng, Rehn
10
Rehns BKRehn
1
13
h2
18.2.23
93
9.18
Wira Eriksson, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
7
15
h3
28.1.23
94
9.19
Emma Wennerbo, Gefle
09
Gefle IFGefle
4
15
h1
7.1.23
95
9.21
Molly Åberg, Högbo GIF
03
Högbo GIFHögbo GIF
3
h2
7.1.23
96
9.22
Åsa Knutsson, Upsala IF
74
Upsala IFUpsala IF
6
45
h2
11.3.23
IVSM
97
9.24
Hanna Blombäck, Iggesund
80
Iggesunds SKIggesund
3
40
h1
11.3.23
IVSM
98
9.26
Maya Purmonen, Rånäs
09
Rånäs 4HRånäs
4
15
h3
12.2.23
99
9.28
Tove Andersson, Leksands FIK
08
Leksands FIKLeksands FIK
5
15
h2