0

Gotland-Stockholm rsbstalistor

Återställ val


M 100 m
1
10.36
Johan Sjölander, Täby
99
Täby ISTäby
3
s1
28.7.23
+1.6SM
2
10.44
Joel Groth, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
5
s1
28.7.23
+1.6SM
3
10.45
Dennis Otieno*, Hammarby
91
Hammarby IFHammarby
1
h4
+1.5
4
10.56
Emil Johansson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
2
22
−1.6JSM
5
10.57
Milo Wahlgren, Täby
02
Täby ISTäby
1
A
6.6.23
+1.2
6
10.80
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
22
15.7.23
+1.2JEM22
6
10.80
Imran Lernebo, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
7
s1
28.7.23
+1.6SM
8
10.84
Alexander Pilgrim, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
3
h3
10.6.23
+2.0
9
10.91
Jonatan Borg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
4
22
h1
0.0JSM
10
10.92
Filip Olsson, Bromma
06
Bromma IFBromma
2
A
2.8.23
+1.4
(10)
10
10.92
Edvin Sidwall, Danderyd
06
Danderyds SKDanderyd
1
17
h3
0.0USM
12
10.97
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
+0.7
12
10.97
Viktor Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
2
h3
+1.6
14
10.98
Michael Luxemburg, Täby
94
Täby ISTäby
2
h2
17.6.23
+1.4
15
10.99
Tom Kling-Baptiste, Huddinge
90
Huddinge AISHuddinge
4
A
+1.4
Medvind över 2 m/s
10.31
Dennis Otieno*, Hammarby
91
Hammarby IFHammarby
1
h2
10.6.23
+2.7
10.57
Milo Wahlgren, Täby
02
Täby ISTäby
1
h5
6.6.23
+2.4
10.75
Imran Lernebo, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
2
h1
+5.5
10.89
Michael Luxemburg, Täby
94
Täby ISTäby
4
h2
10.6.23
+2.7
10.94
Viktor Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
6
A
+3.2
M 200 m
1
21.13
Emil Johansson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
−0.9Lag-SM
2
21.42
Joel Groth, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
3
−0.9Lag-SM
3
21.63
Gustav Gahne, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
+1.7
4
21.87
Viktor Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
4
h1
29.7.23
−0.3SM
5
21.93
Milo Wahlgren, Täby
02
Täby ISTäby
3
18.5.23
+0.1
6
21.98
David Thid, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
2
22
h1
−1.2JSM
7
22.07
Alexander Pilgrim, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
1
B
−0.2
8
22.10
Elias Kapell, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
3
17
A
+2.0
9
22.11
Lucas Törnström, Danderyd
05
Danderyds SKDanderyd
3
19
20.8.23
−0.1JSM
10
22.16
Grigorios Kyriakoudis, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
4
A
20.7.23
+1.2
(10)
11
22.28
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
22
h3
−1.1JSM
12
22.35
Imran Lernebo, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
4
22
h3
−1.1JSM
13
22.37
Gabriel Vikic, Visby
02
Visby IF GuteVisby
3
A
10.6.23
+0.8
14
22.38
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
3
A
+1.2
15
22.48
Joakim Hellbratt, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
4
B
−0.2
Medvind över 2 m/s
21.62
Gustav Gahne, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
B
11.6.23
+2.5FGP
21.97
Alexander Pilgrim, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
2
A
+2.4
M 400 m
1
46.43
Emil Johansson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
2
29.7.23
SM
2
47.73
David Thid, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
2
B
FGP
3
47.98
Gustav Gahne, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
B
28.6.23
4
48.01
Markus Brodin, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
4
19
B
5
48.04
Lucas Törnström, Danderyd
05
Danderyds SKDanderyd
3
A
11.6.23
6
48.59
Erik Skoglund, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
5
5.8.23
FGP
7
48.79
Gabriel Vikic, Visby
02
Visby IF GuteVisby
4
8
48.96
Habtom Asgede*, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
1
A
9
49.02
Filip Herre, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
1
17
USM
10
49.07
Robin Isaksson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
3
22
JSM
(10)
11
49.17
Viktor Skoglund, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
6
A
12
49.21
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
13
49.30
Alexander Pilgrim, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
6
B
FGP
14
49.33
Edvin Hagberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
2
A
25.8.23
15
49.35
Elias Kapell, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
1
A
2.8.23
M 800 m
1
1:50.40
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
2
Lag-SM
2
1:51.37
Habtom Asgede*, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
3
h3
29.7.23
SM
3
1:51.40
Yohannes Kiflay*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
3
Lag-SM
4
1:51.93
Axel Alness Borg, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
3
B
5.8.23
FGP
5
1:52.31
Edvin Hagberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
5
B
5.8.23
FGP
6
1:52.40
Tobias Eknor, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
6
h2
29.7.23
SM
7
1:52.53
Valter Kjellberg, Tureberg
04
Turebergs FKTureberg
5
Lag-SM
8
1:52.69
Walid Oussalah, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
4
h1
29.7.23
SM
9
1:53.16
Erik Skoglund, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
2
B
5.7.23
FGP
10
1:53.28
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
4
A
26.8.23
(10)
11
1:53.89
Albert Söderqvist, Tullinge FI
05
Tullinge FITullinge FI
4
A
28.5.23
12
1:54.07
Markus Brodin, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
2
10.6.23
13
1:54.48
August Humeur, Spårvägen
06
Spårvägens FKSpårvägen
3
17
vFIN
14
1:55.32
Jacob Klinth, Lidingö
01
IFK LidingöLidingö
1
C
5.7.23
FGP
15
1:55.71
Viktor Skoglund, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
5
A
28.5.23
M 1500 m
1
3:32.00 SR
Andreas Almgren, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
12
15.6.23
2
3:34.16
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
12
s1
VM
3
3:40.45
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
9
A
11.6.23
FGP
4
3:42.24
Yohannes Kiflay*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
12
A
11.6.23
FGP
5
3:44.57
Karl Ottfalk, Lidingö
06
IFK LidingöLidingö
10
5.7.23
FGP
6
3:45.41
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
11
5.7.23
FGP
7
3:45.99
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
12
5.7.23
FGP
8
3:51.40
Johan Fagerberg, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
9
3:51.85
Abdelfath Yassin, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
5
h1
28.7.23
SM
10
3:51.98
Erik Djurberg, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
4
Lag-SM
(10)
11
3:52.85
Olof Silvander, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
12
A
12
3:53.11
Daniel Gleimar, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
8
B
11.6.23
FGP
13
3:54.26
Tobias Eknor, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
2
A
27.8.23
14
3:54.56
Miguel Palm, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
11
B
11.6.23
FGP
15
3:54.74
Walid Oussalah, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
4
A
27.8.23
M 3000 m
1
7:37.05 SR
Andreas Almgren, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
7
5.5.23
2
7:39.70
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
Bauhaus
3
8:00.05
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
5
A
4
8:14.95
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
1
26.8.23
5
8:16.67
Erik Djurberg, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
1
5.7.23
FGP
6
8:20.19
Karl Ottfalk, Lidingö
06
IFK LidingöLidingö
1
17
18.6.23
7
8:25.45
Amaury Gouverneur*, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
5
5.7.23
FGP
8
8:26.22
Miguel Palm, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
2
26.8.23
9
8:31.56
Daniel Gleimar, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
5
FGP
10
8:34.52
Estifanos Faid Asked, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
9
5.7.23
FGP
(10)
11
8:35.29
Samuel Berhane, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
6
FGP
12
8:48.8m
Vladislav Shchukin*, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
1
A
20.6.23
13
8:48.86
Stefan Ritte*, Tumba
92
IFK TumbaTumba
2
A
2.8.23
14
8:49.24
Fredrik Billström, Studenterna
90
FK StudenternaStudenterna
3
A
2.8.23
15
8:53.32
Milian Hentschke, Tullinge FI
05
Tullinge FITullinge FI
1
M 5000 m
1
13:13.43
Emil Danielsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
FGP
2
13:25.70
Andreas Almgren, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
2
Lag-EM Super L
3
13:33.85
Mohammadreza Abootorabi, Keep Up
89
Keep Up RCKeep Up
3
B
4
13:34.73
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
5
A
5
13:45.87
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
14
A
6
13:48.59
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
28.6.23
7
14:01.68
Yohannes Kiflay*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
12
A
8
14:15.73
Johan Fagerberg, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
9
14:19.86
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
11
FGP
10
14:20.87
Amaury Gouverneur*, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
3
A
(10)
11
14:22.20
Miguel Palm, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
4
30.7.23
SM
12
14:22.47
John Foitzik, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
4
A
13
14:22.92
Andreas Jansson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
2
B
14
14:28.05
Karl Ottfalk, Lidingö
06
IFK LidingöLidingö
16
A
15
14:34.46
Tom Honig, Keep Up
91
Keep Up RCKeep Up
5
A
M 10 000 m
1
28:34.82
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
5
2
28:43.41
Mohammadreza Abootorabi, Keep Up
89
Keep Up RCKeep Up
1
vFIN
3
28:43.45
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
2
vFIN
4
29:22.56
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
8
13.4.23
5
29:56.02
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
6
28.7.23
SM
6
30:16.60
Ebba Tulu Chala, Keep Up
96
Keep Up RCKeep Up
8
28.7.23
SM
7
30:23.99
Heshlu Andemariam*, Keep Up
97
Keep Up RCKeep Up
3
A
8
30:33.45
Otto Kingstedt, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
1
9
30:52.88
Isak Hellström, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
6
A
10
30:58.20
Amaury Gouverneur*, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
7
A
(10)
11
31:33.31
Joel Kronborg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
10
A
12
31:43.79
Martin Holm, Studenterna
84
FK StudenternaStudenterna
4
B
13
31:48.19
Vladislav Shchukin*, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
6
B
14
31:49.80
Andreas Lundegård, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
7
B
15
31:51.31
Ludvig Johansson, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
13
28.7.23
SM
M 5 km väg
1
15:03
Johan Fagerberg, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
2
15:12
Carl-Fredrik Tohver, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
2
17.9.23
3
15:35
Erik Berzell, Järla
95
Järla IFJärla
5
1.10.23
4
15:59
Yassin Abdi*, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
1
29.4.23
5
16:06
Fredrik Uhrbom, Spårvägen
77
Spårvägens FKSpårvägen
11
6
16:23
Albert Ziegler, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
7.10.23
7
16:36c
Jakob Bergström, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
2
19.8.23
8
16:40c
Emil Corlevi, Lidingö
09
IFK LidingöLidingö
1
14
19.8.23
9
16:41
Christofer Salmén, Spårvägen
81
Spårvägens FKSpårvägen
3
29.4.23
10
16:42c
Erland Jacobsen, Fredrikshof
89
Fredrikshofs FIFFredrikshof
3
19.8.23
(10)
11
16:50c
Oskar Bonnevier, Lidingö
09
IFK LidingöLidingö
2
14
19.8.23
12
16:53
Daniel Erici, Löparnas vänner
84
Löparnas vänner IFLöparnas vänner
1
15.4.23
13
16:54
Fabian Olsson, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
2
14
16:58
Simon Sandkvist, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
4
29.4.23
15
17:00c
Luca Garavini, Lidingö
09
IFK LidingöLidingö
3
14
19.8.23
M 10 km väg
1
28:29
Samuel Russom*, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
1
23.4.23
SM
2
29:10
Oliver Löfqvist, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
56
3
29:11
Yohannes Kiflay*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
4
23.4.23
SM
4
29:18
Linus Rosdahl, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
5
23.4.23
SM
5
29:21
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
5
6
29:30
Victor Urquhart Smångs, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
67
7
29:44
Kalle Berglund, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
6
23.4.23
SM
8
29:55
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
10
9
30:01
Kristofer Låås, Keep Up
92
Keep Up RCKeep Up
2
29.4.23
10
30:09
Ebba Tulu Chala, Keep Up
96
Keep Up RCKeep Up
1
1.10.23
(10)
11
30:11
Karl Ottfalk, Lidingö
06
IFK LidingöLidingö
10
23.4.23
SM
12
30:27
Andreas Jansson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
1
13
30:43
Miguel Palm, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
2
13.5.23
14
30:45
Maximilian Ueda, Spårvägen
93
Spårvägens FKSpårvägen
21
15
30:50
Estifanos Faid Asked, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
132
15
30:50
Tom Honig, Keep Up
91
Keep Up RCKeep Up
17
23.4.23
SM
M Halvmaraton
1
1:03:26
Samuel Russom*, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
1
2
1:03:49
Linus Rosdahl, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
23
3
1:04:30
Ebba Tulu Chala, Keep Up
96
Keep Up RCKeep Up
30
4
1:04:44
Otto Kingstedt, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
16
5
1:04:54
Mohammadreza Abootorabi, Keep Up
89
Keep Up RCKeep Up
66
1.10.23
VM
6
1:05:12
Kristofer Låås, Keep Up
92
Keep Up RCKeep Up
36
7
1:06:37
Victor Urquhart Smångs, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
45
8
1:06:38
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
8
13.5.23
9
1:07:09
Isak Hellström, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
56
10
1:07:38
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
5
9.9.23
(10)
11
1:08:04
Hugo Setthagen, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
9
12
1:08:17
Heshlu Andemariam*, Keep Up
97
Keep Up RCKeep Up
69
13
1:08:31
Abdelfath Yassin, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
2
28.10.23
14
1:08:54
Fred Grönwall, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
78
15
1:09:09
Andreas Jansson, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
5
M Maraton
1
2:10:29
Samuel Russom*, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
25
2
2:10:49
Archibald Casteel, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
31
3
2:11:09
Ebba Tulu Chala, Keep Up
96
Keep Up RCKeep Up
26
4
2:17:32
John Börjesson, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
94
5
2:17:52
Mohammadreza Abootorabi, Keep Up
89
Keep Up RCKeep Up
15
12.2.23
6
2:19:57
Linus Rosdahl, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
1
3.9.23
7
2:20:27
Kristofer Låås, Keep Up
92
Keep Up RCKeep Up
12
3.6.23
8
2:23:53
Andreas Lundegård, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
211
9
2:24:36
Isak Hellström, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
233
10
2:26:38
Vladislav Shchukin*, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
307
(10)
11
2:27:07
Henrik Zeffer, Kungsholmen
84
Kungsholmen BBKKungsholmen
32
12
2:27:20
Anton Gustafsson, Axa SC
92
Axa SCAxa SC
1
14.10.23
12
2:27:20
Alexander Söderberg, Spårvägen
88
Spårvägens FKSpårvägen
334
14
2:28:45
Maximilian Lohm Isberg, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
437
15
2:29:00
Niklas Sjöblom, Terrible Tuesday
84
Terrible Tuesdays ACTerrible Tuesday
23
M 100 km
1
6:30:57
Anton Gustafsson, Axa SC
92
Axa SCAxa SC
1
13.5.23
SM
2
10:02:55+
Rasmus Oderud, Axa SC
77
Axa SCAxa SC
-
30.4.23
3
10:51:39+
Rasmus Stenemo, Axa SC
81
Axa SCAxa SC
-
30.4.23
4
11:02:05+
Henrik Nordin, Wisby ULF
69
Wisby ULFWisby ULF
-
30.4.23
5
11:05:07+
Jerry Nordgren, Axa SC
66
Axa SCAxa SC
-
30.4.23
6
11:49:30
Johan Svahn, Linnéa
70
IF LinnéaLinnéa
11
13.5.23
SM
7
12:08:22
Morgan Johansson, Runacademy
74
Runacademy IFRunacademy
13
13.5.23
SM
8
12:10:34+
Peter Schröder, Linnéa
78
IF LinnéaLinnéa
-
30.4.23
9
12:56:01
Martin Larsson, IKJ Haninge
71
IKJ HaningeIKJ Haninge
14
13.5.23
SM
10
14:38:56+
Mats Dänsel, Stockholm LDK
57
Stockholm LDKStockholm LDK
-
30.4.23
(10)
11
15:12:02+
Mats Liljegren, Skavsåret
76
T Skavsåret IFSkavsåret
-
30.4.23
M 3000 m hinder
1
8:18.09
Simon Sundström, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
4
2
8:20.01
Emil Blomberg, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
2
13.6.23
3
8:45.93
Axel Djurberg, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
1
4
8:51.14
Miguel Palm, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
4
vFIN
5
9:00.59
Olof Silvander, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
5
6
9:12.96
Samuel Berhane, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
3
7
9:32.63
Daniel Gleimar, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
8
28.7.23
SM
8
9:33.12
Stefan Ritte*, Tumba
92
IFK TumbaTumba
18
17.6.23
9
9:38.88
Daniel Lundgren, Tureberg
85
Turebergs FKTureberg
1
18.5.23
10
9:41.34
Oscar Eliasson, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
5
(10)
11
10:07.38
Leonardo Garavini, Lidingö
05
IFK LidingöLidingö
2
18.5.23
12
10:25.74
Lowe Fuxe Barkvall, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
8
Lag-SM
13
10:54.69
Johan Calleberg, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
4
18.5.23
14
10:57.61
Neo Hall, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
5
18.5.23
15
13:18.40
Jonathan Howser, Täby
02
Täby ISTäby
6
18.5.23
M 110 m häck
1
14.20
Sidrak Afework, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
4
X
5.8.23
+1.6FGP
2
14.31
Staffan Risberg, Tureberg
99
Turebergs FKTureberg
2
h1
29.7.23
0.0SM
3
14.43
Arvid Wändesjö, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
5
29.7.23
−0.1SM
4
14.47
Ludvig All, Täby
02
Täby ISTäby
1
h1
+0.8
5
14.58
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
+0.9
6
14.80
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
11.6.23
−2.7
6
14.80
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
dec
11.6.23
−2.7
8
14.82
Fredrick Ekholm, Lidingö
94
IFK LidingöLidingö
1
18.5.23
+0.2
9
15.20
Malte Fuchs Edberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
5
22
−2.7JSM
10
15.78
Emil Klockar, Huddinge
06
Huddinge AISHuddinge
1
10.5.23
+1.4
(10)
11
15.79
Philip Stömne, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
dec
−0.4
12
15.82
David Adrian, Huddinge
98
Huddinge AISHuddinge
6
27.8.23
+1.0
13
15.85
Erik Dahlberg, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
5
X
27.8.23
+0.2
14
15.88
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
dec
+1.2
15
15.95
Viggo Stridh, Täby
05
Täby ISTäby
3
18.5.23
+0.2
Medvind över 2 m/s
14.35
Ludvig All, Täby
02
Täby ISTäby
5
h1
+3.2FGP
14.59
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
dec
22
27.8.23
+2.1JSM
14.74
Malte Fuchs Edberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
dec
22
27.8.23
+2.1JSM
15.49
Philip Stömne, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
6
B
+4.9
15.86
Theodor Duvert, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
21.5.23
+3.5
M 400 m häck
1
49.57
Oskar Edlund, Täby
02
Täby ISTäby
3
22
16.7.23
JEM22
2
50.45
David Thid, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
2
30.7.23
SM
3
52.72
Markus Moberg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
2
D
4
54.09
Lucas Törnström, Danderyd
05
Danderyds SKDanderyd
1
C
5
54.27
Fredrik Kihlblom, Huddinge
98
Huddinge AISHuddinge
6
h2
29.7.23
SM
6
54.30
Isak Stieberth Siljedahl, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
5
Lag-SM
7
54.55
Babu Badjie, Bromma
05
Bromma IFBromma
3
16.6.23
8
55.39
Viktor Skoglund, Danderyd
04
Danderyds SKDanderyd
4
16.6.23
9
55.63
Victor Törnström, Danderyd
05
Danderyds SKDanderyd
5
B
10
55.73
Dennis Elms Jansson, Huddinge
95
Huddinge AISHuddinge
1
10.5.23
(10)
11
55.95
Philip Stömne, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
6
12
56.40
Jesper Rilegård, Täby
98
Täby ISTäby
2
28.6.23
13
56.49
Johan Eriksson, Tureberg
88
Turebergs FKTureberg
4
18.5.23
14
56.74
Jonatan Håkansson, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
22
JSM
15
58.15
Kevin Duvert, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
8
Lag-SM
M Höjd
1
2.18
Fabian Delryd, Täby
96
Täby ISTäby
1
2
2.08
Albin Eriksson, Tyresö
03
Tyresö FKTyresö
1
22
JSM
3
2.07
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
dec
10.6.23
4
2.01
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
5
1.99
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
dec
6
1.97
Gustav Källström, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
17
10.6.23
6
1.97
Emil De Maria Petersson, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
2
17.6.23
6
1.97
Elias Sahlin, Lidingö
01
IFK LidingöLidingö
2
17.6.23
9
1.96
Adam Chiguer, Spårvägen
91
Spårvägens FKSpårvägen
5
Lag-SM
10
1.95
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
10.6.23
(10)
10
1.95
Malte Fuchs Edberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
dec
10.6.23
10
1.95
Vincent Arousell, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
dec
28.7.23
SM
13
1.92
Erik Larripa Taxell, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
dec
19
20.5.23
14
1.91
Erik Dahlberg, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
14
1.91
Jonathan Edberg, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
2
17
10.6.23
M Stav
1
5.10
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
3
1
5.10
Teodor Borgius, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
4
28.6.23
3
5.07
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
22
JSM
4
5.00
Oliver Sandberg, Huddinge
06
Huddinge AISHuddinge
1
17
vFIN
5
4.95
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
6
4.94
Felix Nyberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
=2
22
JSM
6
4.94
Harald Gemmel, Täby
01
Täby ISTäby
=2
22
JSM
8
4.83
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
dec
11.6.23
9
4.78
Jacob Semb-Josefson, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
17
USM
10
4.70
Carl Sténson, Hellas
93
Hellas FKHellas
1
2.8.23
(10)
11
4.63
Carl-Einar Söderström Eskonniemi, Hellas
99
Hellas FKHellas
4
21.5.23
12
4.62 NR50
Jonas Asplund, Tureberg
73
Turebergs FKTureberg
1
50
13
4.55
Quincy Hackett, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
1
17
17.6.23
14
4.50
Alexander Heaton, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
2
19
18.8.23
JSM
14
4.50
Malte Fuchs Edberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
dec
22
27.8.23
JSM
M Längd
1
7.69
Joakim Hellbratt, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
1
22
+0.4JSM
2
7.47
Marko Pestić*, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
4
29.7.23
+0.9SM
3
7.46
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
+
29.7.23
+0.5SM
4
7.43
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
−0.1
5
7.33
Niklas Wall, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
2
22
+0.4JSM
6
7.22
Rickard Willman, Täby
94
Täby ISTäby
2
18.6.23
+1.4
7
7.21
Oscar Niklasson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
1
14.5.23
+0.9
8
7.13
Jesper Hellström, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
4
q2
28.7.23
+0.3SM
8
7.13
David Thid, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
5
22
+0.9JSM
10
7.12
Oliwer Danielsson, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
3
+0.5
(10)
10
7.12
Josh Routh, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
1
2.8.23
+1.3
12
7.10
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
dec
22
15.7.23
+1.3JEM22
12
7.10
Oliver Ericsson, Spårvägen
06
Spårvägens FKSpårvägen
1
17
+1.2USM
14
7.09
Victor Törnström, Danderyd
05
Danderyds SKDanderyd
dec
19
20.5.23
+0.6
14
7.09
Filip Olsson, Bromma
06
Bromma IFBromma
2
17
+1.5USM
Medvind över 2 m/s
7.70
Joakim Hellbratt, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
2
29.7.23
+2.9SM
7.59
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
29.7.23
+2.3SM
7.44
Jesper Hellström, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
6
29.7.23
+2.7SM
7.14
Alexander Nyman, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
2
14.5.23
+2.1
M Tresteg
1
15.77
Erik Ehrlin, Hammarby
90
Hammarby IFHammarby
1
27.8.23
+1.7
2
15.69
Jesper Hellström, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
2
30.7.23
−0.9SM
3
14.99
Marcus Eklund, Täby
05
Täby ISTäby
1
19
20.8.23
0.0JSM
4
14.36
Oliver Ericsson, Spårvägen
06
Spårvägens FKSpårvägen
1
17
+1.2
5
14.00
Thirachai Schröder, Spårvägen
05
Spårvägens FKSpårvägen
5
19
20.8.23
+0.6JSM
6
13.97
Alexander Nyman, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
8
−0.5
7
13.86
Olle Hammarberg, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
6
22
+1.1JSM
8
13.71
Rickard Willman, Täby
94
Täby ISTäby
1
18.5.23
−0.4
9
13.69
Kim Wingren, Bromma
06
Bromma IFBromma
3
17
+1.0vFIN
10
13.65
Saviola Mbugua Waithira, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
2
17
−1.4USM
(10)
11
13.51
Josh Routh, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
3
0.0
12
13.47
Anton Roslund, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
1
16
+1.7
13
13.43
Jacob Tysén Holmberg, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
18.6.23
0.0
14
13.19
Teodor Nyman, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
11
19
20.8.23
0.0JSM
15
12.96
Theodor Duvert, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
7
22
0.0JSM
Medvind över 2 m/s
13.27
Teodor Nyman, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
14
19
+2.3
M Kula
1
19.47
Jesper Arbinge, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
1
vFIN
2
18.23
Jesper Ahlin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
10
22
15.7.23
JEM22
3
17.52
Sebastian Löschner, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
4
4
17.22
Niklas Arrhenius^, Spårvägen
82
Spårvägens FKSpårvägen
com
30.9.23
5
17.21
Patrik Lindstedt, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
5
Lag-SM
6
17.00
Gabriel Heen, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
1
7
16.89
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
com
10.9.23
8
16.19
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
com
14.10.23
9
15.24
Elias Lind, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
3
22
JSM
10
15.17
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
com
6.9.23
(10)
11
15.11
Jakob Samuelsson, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
com
8.9.23
12
14.56
Axel Bjuhr, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
8.9.23
13
14.54
Martin Sundberg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
com
17.9.23
14
14.40
Lukas Björninger, Tureberg
00
Turebergs FKTureberg
com
15
14.22
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
M Diskus
1
71.46
Daniel Ståhl, Spårvägen
92
Spårvägens FKSpårvägen
1
VM
2
66.31
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
1
23.8.23
3
61.72
Niklas Arrhenius^, Spårvägen
82
Spårvägens FKSpårvägen
2
23.6.23
4
58.82
Jesper Ahlin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
3
29.7.23
SM
5
54.59
Sebastian Löschner, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
4
6
54.40
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
4
23.6.23
7
50.92
Teo Paganus, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
2
8
50.03
Gabriel Heen, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
1
13.5.23
9
48.87
Johannes Lilius, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
3
4.6.23
10
48.71
Lukas Björninger, Tureberg
00
Turebergs FKTureberg
com
(10)
11
48.00
Matt Brown, Hammarby
80
Hammarby IFHammarby
3
3.7.23
12
46.38
Karl Ludvik, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
4
22
JSM
13
46.27
Emil Holm, Tureberg
01
Turebergs FKTureberg
3
27.8.23
14
45.36
Elias Lind, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
11
Q
28.7.23
SM
15
45.17
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
com
6.9.23
M Slägga
1
75.27
Ragnar Carlsson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
20.5.23
2
69.32
Ivar Moisander, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
3
12.5.23
3
64.67
Karl Ludvik, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
25.8.23
4
58.90
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
com
10.9.23
5
55.62
Elias Lind, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
9
30.7.23
SM
6
51.53
Johannes Lilius, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
com
7
50.28
Leif Arrhenius, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
com
14.10.23
8
47.52
Niklas Arrhenius^, Spårvägen
82
Spårvägens FKSpårvägen
com
30.9.23
9
46.36
Alexander Lindefalk, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
7
22
JSM
10
45.45
Axel Bjuhr, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
8.9.23
(10)
11
43.90
Jesper Ahlin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
com
12
41.84
David Gustafsson, Spårvägen
73
Spårvägens FKSpårvägen
com
30.9.23
13
40.95
Martin Sundberg, Hammarby
03
Hammarby IFHammarby
com
1.10.23
14
40.39
Ludvig Ellgren, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
com
15
40.36
Jacob Krumlinde, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
4
18.5.23
M Spjut
1
80.26
Jakob Samuelsson, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
1
2
69.12
Olle Hübert, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
1
3
64.51
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
2
28.4.23
4
63.99
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
dec
5
62.29
Stellan Back, Tureberg
75
Turebergs FKTureberg
2
18.5.23
6
58.88
Gabriel Heen, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
com
12.9.23
7
57.44
Simon Pettersson, Hässelby
94
Hässelby SKHässelby
com
10.9.23
8
55.33
Karl Ludvik, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
2
22
JSM
9
54.30
Joel Thorén, Huddinge
87
Huddinge AISHuddinge
3
18.5.23
10
52.63
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
3
22
JSM
(10)
11
52.26
André Fällström, Tyresö
04
Tyresö FKTyresö
5
19
20.8.23
JSM
12
51.65
Erik Larripa Taxell, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
dec
19
21.5.23
13
50.80
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
dec
11.6.23
14
50.42
Carl Widenholm, Hellas
00
Hellas FKHellas
1
9.9.23
15
48.60
Axel Bjuhr, Hässelby
96
Hässelby SKHässelby
com
8.9.23
M Tiokamp
1
8.178
Fredrik Samuelsson, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
10
10.97/+0.7  7.43/-0.1  14.05  2.00  49.85  
14.58/+0.2  44.45  4.90  63.99  4:36.60
2
7.606
Elliot Duvert, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
1
11.6.23
11.40/-1.6  6.91/+2.0  13.38  2.07  50.36  
14.80/-2.7  40.27  4.83  50.32  4:38.79
3
7.435
Carl af Forselles, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
2
11.6.23
10.97/-0.5  7.43/+1.7  11.94  1.95  49.62  
14.80/-2.7  34.57  4.73  50.80  4:53.17
4
7.223
Simon Thor, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
11.91/+1.6  6.59W/+4.6  14.17  1.99  54.65  
15.88/+1.2  42.50  5.05  57.89  4:53.72
5
6.900
Vincent Arousell, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
3
29.7.23
SM
11.15/+0.6  6.80w/+2.9  12.29  1.95  49.57  
16.35/-2.2  36.45  4.36  39.95  4:46.13
6
6.705
Malte Fuchs Edberg, Bromma
03
Bromma IFBromma
2
22
27.8.23
JSM
11.59/+1.8  6.29/-0.5  11.01  1.85  50.91  
14.74w/+2.1  31.82  4.50  46.56  4:44.35
7
6.376
Philip Stömne, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
1
11.59/+0.7  6.08w/+2.6  10.99  1.74  53.67  
15.79/-0.4  34.64  4.35  47.68  4:40.05
8
6.082
Theodor Duvert, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
4
21.5.23
12.02/-1.1  6.16/+1.0  11.15  1.83  54.19  
15.86w/+3.5  33.29  3.80  45.17  4:50.37
9
6.076
Kevin Duvert, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
5
21.5.23
11.83/-1.1  6.21/+0.1  11.05  1.83  51.86  
16.41w/+3.5  31.28  3.70  40.76  4:43.04
M 4x100 m
1
40.85
Hammarby IF
3
SM
 Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03,
Alexander Pilgrim  03, Dennis Otieno  91
 Jonatan Borg  03, Viktor Wall  03,
Alexander Pilgrim  03, Dennis Otieno  91
2
41.56
Spårvägens FK
3
Lag-SM
 Marvin Tay  90, Joel Groth  91,
Oliwer Danielsson  01, Tibyasa Matovu  04
 Marvin Tay  90, Joel Groth  91,
Oliwer Danielsson  01, Tibyasa Matovu  04
3
42.37
Hässelby SK
5
Lag-SM
 Vincent Arousell  03, Carl af Forselles  01,
Linus Jonsson  04, Fredrik Samuelsson  95
 Vincent Arousell  03, Carl af Forselles  01,
Linus Jonsson  04, Fredrik Samuelsson  95
4
42.94
Turebergs FK
6
Lag-SM
 Imran Lernebo  01, Emil Johansson  02,
Staffan Risberg  99, David Mattiasson  01
 Imran Lernebo  01, Emil Johansson  02,
Staffan Risberg  99, David Mattiasson  01
5
43.03
Täby IS
2
18.5.23
 Milo Wahlgren  02, Michael Luxemburg  94,
Joel Enander  05, Jacob Norsell  07
 Milo Wahlgren  02, Michael Luxemburg  94,
Joel Enander  05, Jacob Norsell  07
6
44.23
Bromma IF
4
19
JSM
 Vincent Lindqvist  06, David Hedlund Carlson  05,
Filip Ekström  05, Babu Badjie  05
 Vincent Lindqvist  06, David Hedlund Carlson  05,
Filip Ekström  05, Babu Badjie  05
7
44.99
Huddinge AIS
4
18.5.23
 Joel Borrman  04, Emil Klockar  06,
Nils Söderqvist  00, Oscar Heaton  05
 Joel Borrman  04, Emil Klockar  06,
Nils Söderqvist  00, Oscar Heaton  05
8
45.07
IFK Lidingö
5
18.5.23
 Anton Hellstrand Helleberg  05, Christof Wagner Robinson  00,
Fredrick Ekholm  94, Simon Johannesson  06
 Anton Hellstrand Helleberg  05, Christof Wagner Robinson  00,
Fredrick Ekholm  94, Simon Johannesson  06
M 4x400 m
1
3:15.62
Turebergs FK
3
SM
 Isak Stieberth Siljedahl  05, Habtom Asgede  95,
Robin Isaksson  02, Emil Johansson  02
 Isak Stieberth Siljedahl  05, Habtom Asgede  95,
Robin Isaksson  02, Emil Johansson  02
2
3:31.98
Huddinge AIS
4
SM
 Dennis Elms Jansson  95, Emil Sörqvist  03,
Anton Ledell  99, Nils Söderqvist  00
 Dennis Elms Jansson  95, Emil Sörqvist  03,
Anton Ledell  99, Nils Söderqvist  00
3
3:53.54
Spårvägens FK
1
50
VSM
 Christian Hermelin  64, Mårten Skogman  67,
Mattias Sunneborn  70, Henrik Tegnér  70
 Christian Hermelin  64, Mårten Skogman  67,
Mattias Sunneborn  70, Henrik Tegnér  70
K 100 m
1
11.68
Esther Sahlqvist, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
3
17
A
+1.7
2
11.69
Nora Lindahl, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
2
A
+0.6
3
11.78
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
6
28.7.23
+0.2SM
4
11.93
Moa Hjelmer, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
5
h1
28.7.23
+2.0SM
5
12.05
Emma Carlsson, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
2
XA
+2.0
6
12.09
Jonna Claesson, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
2
h1
10.6.23
+0.6
7
12.10
Elise Legzdins, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
1
23.7.23
0.0
8
12.11
Katharina Gråman, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
1
h2
0.0
9
12.15
Josefin Wikfeldt, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
2
A
2.8.23
+0.5
10
12.25
Lina Ånstad, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
4
17.6.23
+0.5
(10)
11
12.29
Alva von Gerber, Huddinge
00
Huddinge AISHuddinge
4
A
+2.0
12
12.33
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
3
A
+1.4
13
12.36
Felicia Johansson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
1
19
27.5.23
+0.8
14
12.41
Evelina Hamos, Täby
05
Täby ISTäby
1
19
h2
27.5.23
+2.0
14
12.41
Karin Bengtsson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
5
XA
+2.0
Medvind över 2 m/s
11.65
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
B
11.6.23
+2.1FGP
12.17
Lina Ånstad, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
2
h2
17.6.23
+2.4
K 200 m
1
23.26
Nora Lindahl, Hässelby
04
Hässelby SKHässelby
1
19
+1.5JEM19
2
24.28
Moa Hjelmer, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
23.8.23
−0.2
3
24.31
Jonna Claesson, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
27.8.23
+1.1
4
24.36
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
6
A
5.7.23
+0.9FGP
5
24.65
Marie Kimumba, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
3
−1.8
6
24.80
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
4
−2.9Lag-SM
7
24.92
Esther Sahlqvist, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
1
17
A
18.6.23
−0.2
7
24.92
Elise Legzdins, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
1
A
23.7.23
+0.4
7
24.92
Lina Ånstad, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
2
19
20.8.23
+0.1JSM
10
24.94
Emma Carlsson, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
1
19
10.6.23
−0.3
(10)
11
25.44
Matilda Borg, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
3
16
B
+0.9
12
25.52
Josefin Wikfeldt, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
5
22
−2.2JSM
13
25.56
Ida Chrifi, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
17
−2.4USM
14
25.57
Felicia Johansson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
5
19
20.8.23
+0.1JSM
15
25.60
Elin Bjerre, Spårvägen
86
Spårvägens FKSpårvägen
1
B
23.8.23
+0.5
Medvind över 2 m/s
23.99
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
A
+2.9
24.24
Marie Kimumba, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
+2.4
24.83
Elise Legzdins, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
1
B
5.8.23
+2.1FGP
24.86
Mellanie Neudinger Nellmer, Bromma
05
Bromma IFBromma
1
19
B
+2.9
24.91
Lina Ånstad, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
3
19
A
+2.4
25.14
Josefin Wikfeldt, Mälarhöjden
02
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
3
B
5.8.23
+2.1FGP
25.41
Felicia Johansson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
1
B
+2.5
K 400 m
1
54.22
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
4
A
FGP
2
54.23
Jonna Claesson, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
2
29.7.23
SM
2
54.23
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
3
29.7.23
SM
4
55.43
Matilda Borg, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
3
5
55.58
Marie Kimumba, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
1
B
6
57.77
Lia Cederberg, Täby
04
Täby ISTäby
2
18.5.23
7
58.05
Linn Adolfsson, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
2
17
17.6.23
8
58.25
Evelina Hamos, Täby
05
Täby ISTäby
7
19
19.8.23
JSM
9
58.30
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
8
Lag-SM
10
58.54
Maja Sund, Täby
01
Täby ISTäby
5
22
JSM
(10)
11
58.72
Josefin Heier, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
1
B
12
58.88
Hanna Enlund, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
6
22
JSM
13
59.00
Lina Ånstad, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
3
18.5.23
14
59.21
Lovisa Bivstedt, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
22
h1
JSM
15
59.33
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
2
17.6.23
K 800 m
1
2:02.67
Hanna Hermansson, Tureberg
89
Turebergs FKTureberg
2
A
5.7.23
FGP
2
2:04.42
Yolanda Ngarambe, Tureberg
91
Turebergs FKTureberg
4
A
8.7.23
3
2:07.22mx
Josefin Heier, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
-
4
2:07.33
Caroline Högardh, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
1
5
2:07.49
Carmen Cernjul, Spårvägen
07
Spårvägens FKSpårvägen
2
B
11.6.23
FGP
6
2:09.78
Linn Adolfsson, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
6
B
11.6.23
FGP
7
2:10.38
Elvira Bredin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
3
D
8
2:10.90
Hannah Kinane, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
8
B
FGP
9
2:11.69
Lovisa Linde, Täby
98
Täby ISTäby
1
10
2:13.41
Wilma Marcusson, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
11
30.7.23
SM
(10)
11
2:13.50
Matilda Borg, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
1
17
27.5.23
Lag-USM
12
2:13.57
Lovisa Bivstedt, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
10
A
13
2:15.09
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
5
C
11.6.23
FGP
14
2:15.32
Johanna Bülow, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
2
26.8.23
15
2:15.83
Maja Sund, Täby
01
Täby ISTäby
2
A
K 1500 m
1
4:06.42
Hanna Hermansson, Tureberg
89
Turebergs FKTureberg
10
h2
VM
2
4:08.43
Yolanda Ngarambe, Tureberg
91
Turebergs FKTureberg
4
A
3
4:16.22
Vera Sjöberg, Täby
01
Täby ISTäby
1
5.7.23
FGP
4
4:16.40
Caroline Högardh, Hässelby
92
Hässelby SKHässelby
4
29.7.23
SM
5
4:18.01
Andrea Claeson, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
12
C
15.4.23
6
4:21.56
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
1
27.8.23
7
4:25.90
Ebba Broms, Spårvägen
05
Spårvägens FKSpårvägen
3
19
19.8.23
JSM
8
4:29.15
Carmen Cernjul, Spårvägen
07
Spårvägens FKSpårvägen
1
A
9
4:30.36
Josefin Heier, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
8
B
10
4:31.43
Linn Adolfsson, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
3
A
(10)
11
4:33.85
Elvira Bredin, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
13
F
12
4:36.20
Hannah Kinane, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
8
A
13
4:39.50
Fanny Szalkai, Spårvägen
08
Spårvägens FKSpårvägen
11
A
14
4:42.29
Melissa Bentayeb, Täby
05
Täby ISTäby
9
5.7.23
FGP
15
4:45.03
Stella Diaz Stenlund, Sundbyberg
99
Sundbybergs IKSundbyberg
2
K 3000 m
1
9:31.57
Ebba Broms, Spårvägen
05
Spårvägens FKSpårvägen
2
19
23.7.23
2
10:00.2m mx
Sara Trané, Fredrikshof
85
Fredrikshofs FIFFredrikshof
8
B
20.6.23
3
10:00.73
Emilia Siltanen, Studenterna
83
FK StudenternaStudenterna
3
B
4
10:01.3m mx
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
9
B
20.6.23
5
10:02.24
Melissa Bentayeb, Täby
05
Täby ISTäby
5
19
20.8.23
JSM
6
10:06.5m mx
Fanny Szalkai, Spårvägen
08
Spårvägens FKSpårvägen
2
C
20.6.23
7
10:10.10mx
Filipa Rodrigues*, Studenterna
96
FK StudenternaStudenterna
10
B
2.8.23
8
10:10.2m mx
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
4
C
20.6.23
9
10:16.68
Hannah Kinane, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
1
17
USM
10
10:28.3m mx
Sabina Korpela, Studenterna
82
FK StudenternaStudenterna
7
C
20.6.23
(10)
11
10:33.68mx
Ida Grimheden, Tullinge FI
05
Tullinge FITullinge FI
13
B
2.8.23
12
10:34.2m mx
Weronika Brzuchalska, Studenterna
93
FK StudenternaStudenterna
8
C
20.6.23
13
10:35.9m mx
Elin Marcusson, Hässelby
99
Hässelby SKHässelby
13
B
20.6.23
14
10:36.99mx
Olivia Grahn, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
14
B
2.8.23
15
10:57.30
Carin Brink, Fredrikshof
71
Fredrikshofs FIFFredrikshof
1
13.9.23
K 5000 m
1
15:06.80
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
10
Bauhaus
2
15:46.58 SJR
Tilda Månsson, Fredrikshof
04
Fredrikshofs FIFFredrikshof
2
3
15:48.65
Andrea Claeson, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
10
A
4
15:52.47
Vera Sjöberg, Täby
01
Täby ISTäby
4
22
13.7.23
JEM22
5
16:14.17
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
3
30.7.23
SM
6
16:27.15
Ebba Broms, Spårvägen
05
Spårvägens FKSpårvägen
3
Lag-SM
7
17:04.36mx
Sara Trané, Fredrikshof
85
Fredrikshofs FIFFredrikshof
8
E
8
17:12.66
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
9
30.7.23
SM
9
17:16.77
Emilia Siltanen, Studenterna
83
FK StudenternaStudenterna
13
A
8.7.23
10
17:17.24mx
Emma Hedbäck, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
15
E
(10)
11
17:19.66
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
11
30.7.23
SM
12
17:23.34mx
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
5
13
17:28.88mx
Fanny Szalkai, Spårvägen
08
Spårvägens FKSpårvägen
21
E
14
17:29.99mx
Filipa Rodrigues*, Studenterna
96
FK StudenternaStudenterna
11
F
15
17:44.94
Melissa Bentayeb, Täby
05
Täby ISTäby
6
Lag-SM
K 10 000 m
1
33:09.22
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
18
VM
2
33:44.22
Andrea Claeson, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
2
3
34:52.57
Emilia Siltanen, Studenterna
83
FK StudenternaStudenterna
6
28.7.23
4
36:09.01mx
Sara Trané, Fredrikshof
85
Fredrikshofs FIFFredrikshof
24
D
5
37:26.67
Annika Andersson, Keep Up
86
Keep Up RCKeep Up
14
28.7.23
SM
6
38:30.21mx
Malin Gibrand, Studenterna
81
FK StudenternaStudenterna
1
40
VSM
7
38:43.96mx
Carin Brink, Fredrikshof
71
Fredrikshofs FIFFredrikshof
7
F
8
39:53.65mx
Ebba Stenbeck, Studenterna
94
FK StudenternaStudenterna
14
F
9
40:02.95mx
Julia Rennermalm, Fredrikshof
91
Fredrikshofs FIFFredrikshof
16
F
10
40:04.48mx
Gabriella Samuelsson, Hässelby
87
Hässelby SKHässelby
7
(10)
11
40:25.31mx
Madeleine Bokedal, Studenterna
87
FK StudenternaStudenterna
18
F
12
40:44.47mx
Camilla Runfors, Salt Lake
77
AC Salt LakeSalt Lake
20
F
13
41:39.24mx
Ida Almén Lagerwall, Studenterna
79
FK StudenternaStudenterna
25
F
14
41:40.84mx
Jennie Lind, Hässelby
85
Hässelby SKHässelby
5
35
A
VSM
15
43:38.76mx
Anna Forsberg, Studenterna
94
FK StudenternaStudenterna
29
F
K 5 km väg
1
15:43
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
5
4.6.23
2
16:59
Ebba Broms, Spårvägen
05
Spårvägens FKSpårvägen
4
19
3
17:30
Linnéa Sennström, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
4
17:41
Lena Eliasson-Lööf, Hässelby
81
Hässelby SKHässelby
2
5
17:45
Emma Varga, Terrible Tuesday
97
Terrible Tuesdays ACTerrible Tuesday
2
6
17:47
Sara Trané, Fredrikshof
85
Fredrikshofs FIFFredrikshof
1
29.4.23
7
17:51
Weronika Brzuchalska, Studenterna
93
FK StudenternaStudenterna
3
8
18:17
Elina Johansson, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
1
9.4.23
9
18:27
Emma Gustafsson, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
2
1.10.23
10
18:50
Jennie Hurkmans, Tureberg
84
Turebergs FKTureberg
2
7.10.23
(10)
11
18:58
Charlotte Arvered, Hässelby
84
Hässelby SKHässelby
1
2.5.23
12
19:04
Smilla Szalkai, Spårvägen
01
Spårvägens FKSpårvägen
1
28.1.23
13
19:15c
Hilda Hellner Hågstrand, Hässelby
09
Hässelby SKHässelby
2
14
19.8.23
14
19:18
Carin Brink, Fredrikshof
71
Fredrikshofs FIFFredrikshof
3
15
19:40
Nathalie Tolvers, Spårvägen
90
Spårvägens FKSpårvägen
1
17.9.23
K 10 km väg
1
32:14
Sarah Lahti, Hässelby
95
Hässelby SKHässelby
12
18.11.23
2
33:28
Sanna Mustonen, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
5
21.10.23
3
33:38
Leonie Balter*, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
7
4
33:59
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
2
23.4.23
SM
5
35:14
Emilia Siltanen, Studenterna
83
FK StudenternaStudenterna
10
15.10.23
6
35:27
Malin Starfelt, Runacademy
86
Runacademy IFRunacademy
2
25.3.23
6
35:27
Louise Ringström, Spårvägen
89
Spårvägens FKSpårvägen
3
10.6.23
8
35:31
Linn Bengtsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
3
25.3.23
9
35:32
Lena Eliasson-Lööf, Hässelby
81
Hässelby SKHässelby
9
23.4.23
SM
10
35:43
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
6
2.9.23
(10)
11
35:50
Sofie Sihver, Lidingö
87
IFK LidingöLidingö
7
2.9.23
12
35:57
Emma Hedbäck, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
4
1.10.23
13
35:59
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
9
2.9.23
14
36:02
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
14
23.4.23
SM
15
36:03
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
15
23.4.23
SM
15
36:03
Frederica Richards, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
5
1.10.23
K Halvmaraton
1
1:11:22
Sanna Mustonen, Hässelby
91
Hässelby SKHässelby
1
2
1:12:34
Leonie Balter*, Studenterna
91
FK StudenternaStudenterna
15
3
1:16:21
Johanna Bäcklund, Runacademy
85
Runacademy IFRunacademy
9
4
1:16:57
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
38
5
1:17:46
Johanna Salminen, Studenterna
78
FK StudenternaStudenterna
45
6
1:17:55
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
1
13.5.23
7
1:18:39
Louise Wiker, Hässelby
79
Hässelby SKHässelby
51
8
1:18:40
Emma Hedbäck, Spårvägen
95
Spårvägens FKSpårvägen
52
9
1:18:47
Moa Gustafsson, Studenterna
92
FK StudenternaStudenterna
52
10
1:18:49
Rebecca Axelsson, Keep Up
92
Keep Up RCKeep Up
53
(10)
11
1:19:49
Hannah Langelotz, Studenterna
98
FK StudenternaStudenterna
1
7.10.23
12
1:20:02
Annika Andersson, Keep Up
86
Keep Up RCKeep Up
6
9.9.23
13
1:20:46
Weronika Brzuchalska, Studenterna
93
FK StudenternaStudenterna
38
14
1:20:52
Sofie Sihver, Lidingö
87
IFK LidingöLidingö
8
9.9.23
15
1:20:59
Malin Starfelt, Runacademy
86
Runacademy IFRunacademy
4
22.4.23
K Maraton
1
2:36:41
Linn Bengtsson, Spårvägen
97
Spårvägens FKSpårvägen
31
2
2:36:44c
Malin Starfelt, Runacademy
86
Runacademy IFRunacademy
2
3
2:40:26
Moa Gustafsson, Studenterna
92
FK StudenternaStudenterna
80
4
2:40:53
Mikaela Arfwedson, Spårvägen
85
Spårvägens FKSpårvägen
6
3.6.23
5
2:41:32
Johanna Bäcklund, Runacademy
85
Runacademy IFRunacademy
50
6
2:44:36
Anna Jonsson, Studenterna
86
FK StudenternaStudenterna
101
7
2:47:03
Rebecca Axelsson, Keep Up
92
Keep Up RCKeep Up
9
3.6.23
8
2:47:53
Emma Hedbäck, Studenterna
95
FK StudenternaStudenterna
11
3.6.23
9
2:49:54
Elisabet Karlsson, Keep Up
87
Keep Up RCKeep Up
-
10
2:51:38
Annika Andersson, Keep Up
86
Keep Up RCKeep Up
14
3.6.23
(10)
11
2:56:45
Hannah Langelotz, Studenterna
98
FK StudenternaStudenterna
20
3.6.23
12
2:57:38
Olivia Lindh, Yo RC
91
Yo RCYo RC
21
3.6.23
13
2:58:44
Julia Liv Walerych, Terrible Tuesday
82
Terrible Tuesdays ACTerrible Tuesday
23
3.6.23
14
2:58:50
Albina Ulvegren, Fredrikshof
77
Fredrikshofs FIFFredrikshof
24
3.6.23
15
2:59:11
Gunilla Jansson, Studenterna
94
FK StudenternaStudenterna
-
K 100 km
1
11:41:44
Anna Klöfver, Axa SC
86
Axa SCAxa SC
7
13.5.23
SM
2
12:12:54+
Elisabeth Ankarcrona, T Nordic Trail
78
T Nordic Trail SCT Nordic Trail
-
30.4.23
3
23:10:24+
Elisabet Bengtsson, Axa SC
61
Axa SCAxa SC
-
30.4.23
K 3000 m hinder
1
9:33.25
Emilia Lillemo, Täby
00
Täby ISTäby
1
vFIN
2
10:36.82
Angelica Strandberg, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
7
28.7.23
SM
3
11:33.50
Lena Eliasson-Lööf, Hässelby
81
Hässelby SKHässelby
6
Lag-SM
4
12:23.72
Nora Siltberg Almlöf, Hammarby
99
Hammarby IFHammarby
2
18.5.23
5
13:36.86
Tyra Hedin, Lidingö
05
IFK LidingöLidingö
5
18.5.23
K 100 m häck
1
13.67
Alva von Gerber, Huddinge
00
Huddinge AISHuddinge
4
h1
+1.8FGP
2
13.97
Julia Håkansson, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
1
20.7.23
+0.5
3
14.14
Esther Sahlqvist, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
4
+1.0
4
14.21
Maria Södergren, Täby
98
Täby ISTäby
1
18.5.23
+1.0
5
14.23
Clara Billing, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
3
+0.9
6
14.28
Katharina Gråman, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
1
+1.0
7
14.40
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
hep
22
26.8.23
+0.9JSM
8
14.45
Karin Bengtsson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
3
15.7.23
+1.5
9
14.50
Madeleine Söderqvist, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
hep
22
26.8.23
+0.9JSM
10
14.68
Sarah Van Beilen*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
hep
+0.4
(10)
11
14.82
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
hep
19
10.6.23
+1.2
12
14.83
Clara Fallenius, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
5
A
+1.5
13
14.85
Ebba Sjöström, Täby
05
Täby ISTäby
5
+1.2
14
14.86
Alice Lindgren Engelblom, Lidingö
05
IFK LidingöLidingö
5
19
20.8.23
−1.0JSM
15
15.03
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
hep
12.5.23
+1.6
Medvind över 2 m/s
13.65
Alva von Gerber, Huddinge
00
Huddinge AISHuddinge
4
+2.2FGP
13.97
Esther Sahlqvist, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
2
h1
+2.1
14.06
Maria Södergren, Täby
98
Täby ISTäby
2
B
11.6.23
+2.6FGP
14.13
Karin Bengtsson, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
3
B
11.6.23
+2.6FGP
14.32
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
3
5.7.23
+2.1FGP
14.64
Ebba Sjöström, Täby
05
Täby ISTäby
5
B
11.6.23
+2.6FGP
14.99
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
1
F
+2.3
K 400 m häck
1
56.37
Moa Granat, Vallentuna
04
Vallentuna FKVallentuna
1
vFIN
2
1:01.89
Maja Sund, Täby
01
Täby ISTäby
3
16.6.23
3
1:02.00
Ebba Jernmark Burrows, Täby
00
Täby ISTäby
5
h1
29.7.23
SM
4
1:02.36
Julia Håkansson, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
4
Lag-SM
5
1:02.68
Celina Reichardt, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
5
Lag-SM
6
1:02.94
Lia Cederberg, Täby
04
Täby ISTäby
3
B
7
1:03.12
Caroline Larsson, Täby
01
Täby ISTäby
1
18.5.23
8
1:03.62
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
4
19
20.8.23
JSM
9
1:04.01
Emelie Melin, Spårvägen
05
Spårvägens FKSpårvägen
2
19
10.6.23
10
1:04.71
Madeleine Söderqvist, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
4
22
JSM
(10)
11
1:05.75
Ella Johansson, Hammarby
07
Hammarby IFHammarby
5
B
12
1:05.98
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
6
B
13
1:06.19 NR45
Anna Wiklund, Tureberg
76
Turebergs FKTureberg
3
45
14
1:06.50
Emilia Hermansson, Täby
06
Täby ISTäby
2
17
10.6.23
15
1:07.20
Alva Back, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
6
16.6.23
K Höjd
1
1.88
Bianca Salming, Tureberg
98
Turebergs FKTureberg
1
11.6.23
FGP
2
1.80
Alvah Lind, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
2
19
23.7.23
3
1.76
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
hep
19
10.6.23
4
1.75
Sarah Van Beilen*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
hep
5
1.73
Linda Skantze, Lidingö
95
IFK LidingöLidingö
3
A
4.6.23
5
1.73
Lina Bjerkestam, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
4
A
4.6.23
7
1.70
Matilda Halfwordson, Bromma
05
Bromma IFBromma
1
14.5.23
7
1.70
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
22
JSM
9
1.68
Kajsa Engblom, Huddinge
01
Huddinge AISHuddinge
2
22
JSM
10
1.66
Wilma Alexandersson, Huddinge
06
Huddinge AISHuddinge
3
17
USM
(10)
11
1.65
Wilma Herranen, Mälarhöjden
07
Mälarhöjdens IKMälarhöjden
=1
16
USM
11
1.65
Emilie Ekman, Täby
08
Täby ISTäby
3
15
19.8.23
USM
13
1.64
Zelda Eckers, Åkersberga
08
Åkersberga SKÅkersberga
1
15
14
1.62
Livia Salov Klaesson, Hässelby
06
Hässelby SKHässelby
5
17
10.6.23
14
1.62
Annie Grindange, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
7
17
10.6.23
14
1.62
Karin Boestad, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
12
30.7.23
SM
K Stav
1
4.25
Sara Winberg, Täby
04
Täby ISTäby
1
19
JEM19
2
4.05
Clara Billing, Tureberg
02
Turebergs FKTureberg
1
3
4.01
Annika Jönsson, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
1
4
3.87
Beate Pott, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
2
17
vFIN
5
3.78
Emelie Beckman, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
8
6
3.76
Johanna Hellman, Lidingö
99
IFK LidingöLidingö
1
27.5.23
7
3.65
Alva Back, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
17
14.5.23
8
3.58
Alannah Hellstadius, Hammarby
04
Hammarby IFHammarby
3
19
18.8.23
JSM
9
3.41
Emelie Forsberg, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
2
10
3.16
Saga Berg Ojeda, Tureberg
08
Turebergs FKTureberg
3
C
(10)
11
3.06
Lisa Appelquist, Bromma
05
Bromma IFBromma
4
16.6.23
12
3.05
Rut Grufman, Täby
06
Täby ISTäby
6
17
USM
13
3.01
Elise Wiklund, Tureberg
09
Turebergs FKTureberg
1
14
14
3.00
Ylva Björnsjö, Huddinge
02
Huddinge AISHuddinge
1
28.6.23
15
2.96
Frida Sörqvist, Huddinge
07
Huddinge AISHuddinge
4
16
USM
K Längd
1
6.50
Ayla Hallberg Hossain, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
4
19
−0.1JEM19
2
6.42
Emilia Sjöstrand, Hellas
02
Hellas FKHellas
1
13.5.23
+0.1
3
6.17
Katharina Gråman, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
1
22
+1.2JSM
4
6.11
Lina Ånstad, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
1
19
+0.5
5
5.99
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
6
q2
29.7.23
+1.5SM
6
5.88
Alice Lindgren Engelblom, Lidingö
05
IFK LidingöLidingö
2
19
19.8.23
+1.9JSM
7
5.83
Madeleine Söderqvist, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
-
15
+0.6
8
5.79
Annina Stens, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
1
+0.6
9
5.71
Olivia Pihl, Hässelby
08
Hässelby SKHässelby
2
15
19.8.23
0.0USM
10
5.68
Mellanie Neudinger Nellmer, Bromma
05
Bromma IFBromma
2
A
4.6.23
+0.5
(10)
11
5.65
Emelie Eklund, Täby
00
Täby ISTäby
6
+1.7Lag-SM
12
5.63
Clara Fallenius, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
+
+0.9
12
5.63
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
hep
30.7.23
+0.1SM
14
5.59
Alvah Lind, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
1
14.5.23
+2.0
15
5.57
Tyra Sparv, Hammarby
08
Hammarby IFHammarby
2
15
14.5.23
+1.2
Medvind över 2 m/s
5.68
Clara Fallenius, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
4
+3.0
K Tresteg
1
14.05
Aina Grikšaitė*, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
1
+0.4
2
13.92
Emilia Sjöstrand, Hellas
02
Hellas FKHellas
1
+1.0
3
12.94
Katharina Gråman, Spårvägen
03
Spårvägens FKSpårvägen
1
16.6.23
+0.9
4
12.08
Matilda Halfwordson, Bromma
05
Bromma IFBromma
1
19
20.8.23
0.0JSM
5
12.03
Melina Lidberg, Bromma
05
Bromma IFBromma
2
16.6.23
+1.2
6
12.02
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
2
22
−0.7JSM
7
11.91
Annina Stens, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
1
+1.8
8
11.62
Emmie Wedin, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
1
17
+1.4
9
11.43
Gwen Fagerström, Hammarby
09
Hammarby IFHammarby
3
15
+0.5
10
11.23
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
6
19
20.8.23
0.0JSM
(10)
11
11.16
Jessica Holmberg, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
8
+0.1
12
11.06
Alice Helge, Täby
07
Täby ISTäby
6
16
+1.8USM
13
11.04
Elise Wiklund, Tureberg
09
Turebergs FKTureberg
1
15
q2
+0.3
14
11.03
Tyra Sparv, Hammarby
08
Hammarby IFHammarby
4
18.5.23
+0.1
15
10.98
Ida Bonow, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
6
16
+1.5
Medvind över 2 m/s
11.71
Emmie Wedin, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
2
16
+2.6USM
11.03
Tilde Norrbrand, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
7
16
+2.2USM
K Kula
1
19.54 SR
Axelina Johansson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
1
2
18.05
Sara Lennman, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
18
Q
VM
3
16.28
Vanessa Kamga, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
4
15.7.23
4
15.71
Frida Åkerström, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
1
25.8.23
5
14.07
Emma Sralla, Spårvägen
04
Spårvägens FKSpårvägen
2
HS
25.3.23
6
13.57
Ebba Salomonsson Lind, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
6
15.7.23
7
13.12
Beatrice Lantz, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
com
8.9.23
8
13.03
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
1
17.6.23
9
12.81
Kajsa Cabanas Andersson, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
18.5.23
10
12.60
Norah Lind, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
1
19
11.6.23
(10)
11
12.39
Linnéa Frobe, Täby
98
Täby ISTäby
2
18.5.23
12
12.36
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
20.7.23
13
12.18
Sarah Van Beilen*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
5
14
12.10
Fanny Öhrn Selahn, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
com
15
12.00
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
2
18.5.23
K Diskus
1
61.65
Vanessa Kamga, Hässelby
98
Hässelby SKHässelby
1
10.9.23
2
59.70 SJR
Emma Sralla, Spårvägen
04
Spårvägens FKSpårvägen
1
18
15.4.23
3
59.48
Emma Ljungberg, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
1
4
54.44
Daniella Persson, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
1
23.8.23
5
48.99
Ebba Salomonsson Lind, Hanviken
04
Hanvikens SKHanviken
9
19
Q
JEM19
6
48.12
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
3
7
47.11
Frida Åkerström, Hässelby
90
Hässelby SKHässelby
9
30.7.23
SM
8
46.93
Axelina Johansson, Hässelby
00
Hässelby SKHässelby
12
9
46.56
Tindra Törnestam, Spårvägen
06
Spårvägens FKSpårvägen
1
17.9.23
10
44.49
Frida Krantz, Spårvägen
04
Spårvägens FKSpårvägen
2
7.6.23
(10)
11
42.68
Fanny Öhrn Selahn, Tureberg
95
Turebergs FKTureberg
com
12
40.68
Hillevi Carlsson, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
com
18.10.23
13
40.50
Norah Lind, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
4
19
14.5.23
14
40.22
Lena Björk, Lidingö
76
IFK LidingöLidingö
1
45
15
37.26
Jennie Gregestam, Huddinge
04
Huddinge AISHuddinge
2
18.5.23
K Slägga
1
69.67
Grete Ahlberg, Hammarby
98
Hammarby IFHammarby
1
28.7.23
SM
2
67.27
Rebecka Hallerth, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
4
A
16.7.23
3
61.49
Hillevi Carlsson, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
2
4
55.12
Norah Lind, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
2
19
14.5.23
5
54.88
Molly Skugge, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
5
22
JSM
6
53.81
Sofia Boman, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
6
22
JSM
7
51.91
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
3
8
51.75
Ellen Forsell, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
1
18.5.23
9
49.22
Vilma Damberg, Tureberg
03
Turebergs FKTureberg
5
17.6.23
10
48.66
Wilja Wickert, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
9
22
JSM
(10)
11
48.24
Caroline Wallin, Spårvägen
94
Spårvägens FKSpårvägen
1
28.5.23
12
46.66
Jonna Geiryd, Spårvägen
00
Spårvägens FKSpårvägen
com
23.9.23
13
46.04
Rut Grufman, Täby
06
Täby ISTäby
com
24.9.23
14
44.66
Elin Runemar, Tureberg
07
Turebergs FKTureberg
com
15
43.84
Jessica Mattsson, Spårvägen
98
Spårvägens FKSpårvägen
com
22.10.23
K Spjut
1
53.42
Beatrice Lantz, Hässelby
97
Hässelby SKHässelby
1
Q
28.7.23
SM
2
44.76
Caroline Bredsten Henriksen*, Lidingö
98
IFK LidingöLidingö
4
5.7.23
FGP
3
44.50
Alva Back, Tureberg
06
Turebergs FKTureberg
1
18.5.23
4
43.57
Tove Olsson, Lidingö
06
IFK LidingöLidingö
7
5
42.79
Ida Thunberg, Spårvägen
99
Spårvägens FKSpårvägen
8
6
39.27
Klara Rådbo, Hässelby
01
Hässelby SKHässelby
1
14.5.23
7
39.22
Sarah Van Beilen*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
hep
8
38.78
Hannah Hilding, Spårvägen
02
Spårvägens FKSpårvägen
6
Lag-SM
9
38.01
Maggie Dahllöf, Hammarby
06
Hammarby IFHammarby
4
18.5.23
10
35.66
Lovisa Linde, Täby
98
Täby ISTäby
5
18.5.23
(10)
11
34.80
Julia Samuelsson, Hässelby
05
Hässelby SKHässelby
3
19
10.6.23
12
34.43
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
hep
30.7.23
SM
13
34.18
Annika Jönsson, Spårvägen
96
Spårvägens FKSpårvägen
com
14
33.37
Felicia Lindberg, Hammarby
97
Hammarby IFHammarby
2
26.8.23
15
32.73
Suzanne Lesage, Bromma
05
Bromma IFBromma
hep
19
27.8.23
JSM
K Sjukamp
1
5.345
Sarah Van Beilen*, Hässelby
02
Hässelby SKHässelby
2
14.68/+0.4  1.75  11.66  26.05/+0.9  
5.39/-1.3  39.22  2:22.28
2
4.894
Lisa Mårtensson, Huddinge
05
Huddinge AISHuddinge
5
19
11.6.23
14.82/+1.2  1.76  9.43  26.49/-2.2  
5.29/+1.8  23.90  2:17.96
3
4.858
Laura Fodor, Hässelby
03
Hässelby SKHässelby
8
13.5.23
15.03/+1.6  1.59  10.76  26.23/+0.6  
5.53/+1.1  28.26  2:22.70
4
4.407
Lisa Fröberg, Lidingö
02
IFK LidingöLidingö
11
12.5.23
16.39/+0.1  1.55  10.17  26.74/+0.4  
5.27/+1.3  26.18  2:25.64
5
4.341
Matilda Halfwordson, Bromma
05
Bromma IFBromma
6
19
27.8.23
JSM
15.47/+1.0  1.64  8.70  28.25/-3.2  
5.42w/+3.8  28.80  2:38.55
6
3.986
Alvah Lind, Tureberg
05
Turebergs FKTureberg
7
19
21.5.23
16.13/-0.6  1.74  9.73  27.09/+0.6  
5.02/+1.9  9.75  2:46.38
7
3.833
Emilia Stenström, Huddinge
97
Huddinge AISHuddinge
6
30.7.23
SM
16.70/-1.7  1.44  11.92  28.82/-0.6  
4.58/-0.6  34.43  2:54.89
8
3.502
Madeleine Söderqvist, Huddinge
03
Huddinge AISHuddinge
2
22
27.8.23
JSM
14.50/+0.9  1.55  9.41  26.47/-1.6  
NM/+1.6  NM  2:32.08
9
3.487
Suzanne Lesage, Bromma
05
Bromma IFBromma
8
19
27.8.23
JSM
17.81/+1.0  1.43  8.16  29.38/-3.2  
4.71/+1.0  32.73  2:47.57
K 4x100 m
1
46.92
Spårvägens FK
4
Lag-SM
 Jonna Claesson  00, Moa Hjelmer  90,
Katharina Gråman  03, Lola Woody  01
 Jonna Claesson  00, Moa Hjelmer  90,
Katharina Gråman  03, Lola Woody  01
2
47.18
Turebergs FK
1
18.5.23
 Lina Ånstad  05, Emma Carlsson  05,
Bianca Salming  98, Ayla Hallberg Hossain  06
 Lina Ånstad  05, Emma Carlsson  05,
Bianca Salming  98, Ayla Hallberg Hossain  06
3
47.73
Hammarby IF
1
17
C
27.5.23
Lag-USM
 Lii Jabbour  06, Esther Sahlqvist  06,
Matilda Borg  07, My Lindberg  08
 Lii Jabbour  06, Esther Sahlqvist  06,
Matilda Borg  07, My Lindberg  08
4
48.11
Täby IS
2
18.5.23
 Maja Almgren  98, Maria Södergren  98,
Ebba Sjöström  05, Evelina Hamos  05
 Maja Almgren  98, Maria Södergren  98,
Ebba Sjöström  05, Evelina Hamos  05
5
48.85
Hanvikens SK
2
19
JSM
 Karin Bengtsson  04, Anelia Danielsson  04,
Felicia Johansson  04, Alba Boric  07
 Karin Bengtsson  04, Anelia Danielsson  04,
Felicia Johansson  04, Alba Boric  07
6
49.01
Hässelby SK
8
Lag-SM
 Olivia Pihl  08, Laura Fodor  03,
Julia Håkansson  03, Klara Rådbo  01
 Olivia Pihl  08, Laura Fodor  03,
Julia Håkansson  03, Klara Rådbo  01
7
49.69
Mälarhöjdens IK
1
22
JSM
 Selma Redzematovic  07, Josefin Wikfeldt  02,
Elise Legzdins  02, Wilma Herranen  07
 Selma Redzematovic  07, Josefin Wikfeldt  02,
Elise Legzdins  02, Wilma Herranen  07
8
50.30
Bromma IF
5
19
JSM
 Matilda Halfwordson  05, Ophelia Viirman  05,
Mellanie Neudinger Nellmer  05, Melina Lidberg  05
 Matilda Halfwordson  05, Ophelia Viirman  05,
Mellanie Neudinger Nellmer  05, Melina Lidberg  05
9
50.72
IFK Lidingö
4
18.5.23
 Alice Lindgren Engelblom  05, Johanna Hellman  99,
Sofia Fröberg  06, Hjördis Bäckman  05
 Alice Lindgren Engelblom  05, Johanna Hellman  99,
Sofia Fröberg  06, Hjördis Bäckman  05
10
52.29
Huddinge AIS
4
17
USM
 Julia Hansson  06, Elin Hjertzell  06,
Astrid Wallman  06, Clara Unnerud Wallhagen  06
 Julia Hansson  06, Elin Hjertzell  06,
Astrid Wallman  06, Clara Unnerud Wallhagen  06
(10)
11
54.70
Tullinge FI
7
17
USM
 Elsa Hedenius  07, Anastasia Rozhkova  07,
Mia Senaneuch  07, Alicia Nordmark-Niska  06
 Elsa Hedenius  07, Anastasia Rozhkova  07,
Mia Senaneuch  07, Alicia Nordmark-Niska  06
K 4x400 m
1
3:49.26
Täby IS
3
SM
 Lia Cederberg  04, Evelina Hamos  05,
Linnéa Frobe  98, Lovisa Linde  98
 Lia Cederberg  04, Evelina Hamos  05,
Linnéa Frobe  98, Lovisa Linde  98

© 2023 Friidrottsstatistik