Västergötland Årsbästalistor

Västergötland

Återställ val


M 100 m
1
11.38
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
1.8.20
+0.3SM
2
11.81
Nils Ekström, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
17
23.5.20
−1.2
3
12.28
Sigge Lindell, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
1
17
h1
6.6.20
+1.5
4
12.43
Jonas Öjdefors, Ymer
03
IK YmerYmer
1
18.7.20
+0.6
5
12.65
Johan Börjeson, Lidköpings VSK
77
Lidköpings VSKLidköpings VSK
1
5.7.20
−0.5
6
12.74
Claes Astrabeck, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
5
−0.9
7
12.76
Robert Blomdahl, Lidköpings IS
80
Lidköpings ISLidköpings IS
2
5.7.20
−0.5
8
12.99
Hampus Andersson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
19
13.6.20
−2.4
9
13.03
William Hägg, Trollhättan FIK
02
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
17
−0.3
10
13.22
Feruz Aslamov, Istrum
97
Istrums SKIstrum
5
C
11.7.20
+0.6
Medvind över 2 m/s
11.89
Tim Jansson, Alingsås
05
Alingsås IFAlingsås
1
18.7.20
+3.2
12.12
Jonas Öjdefors, Ymer
03
IK YmerYmer
2
18.7.20
+3.2
M 200 m
1
23.00
Nils Ekström, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
A
26.7.20
−0.8
2
25.37
Sigge Lindell, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
1
17
h1
6.6.20
−1.2
3
25.80
Claes Astrabeck, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
17
+0.5
4
26.08
William Hägg, Trollhättan FIK
02
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
17
+0.5
5
28.90
Eskil Ekström, Trollhättan FIK
07
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
5
B
26.7.20
+0.9
6
29.23
Erik Tanderud, Trollhättan FIK
07
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
13
A
−0.4
7
30.47
Linus Engqvist, Hagen
07
IF HagenHagen
1
13
h1
6.6.20
−0.7
8
30.73
Malcom Moulare, Hagen
08
IF HagenHagen
2
13
h1
6.6.20
−0.7
9
31.97
Alexander Vedin, Trollhättan FIK
07
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
13
B
−1.5
10
32.74
Tage Isaksson, Ymer
44
IK YmerYmer
2
45
23.7.20
−1.4
(10)
11
33.67
Alfred Bramfors, Trollhättan FIK
07
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
13
B
−1.5
12
33.95
Algot Tersing, Trollhättan FIK
08
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
13
B
−1.5
13
35.02
Simon Gustavsson, Trollhättan FIK
08
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
13
A
−0.4
14
36.74
Linus Pålsson, Trollhättan FIK
08
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
4
13
A
−0.4
Medvind över 2 m/s
24.82
Jonas Öjdefors, Ymer
03
IK YmerYmer
1
18.7.20
+3.0
Manuell tidtagning
25.0m
Jonas Öjdefors, Ymer
03
IK YmerYmer
1
17
24.5.20
+1.7
26.3m
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
2
17
24.5.20
+1.7
27.5m
Eliot Katarincek Rochat, Ymer
06
IK YmerYmer
3
17
24.5.20
+1.7
28.1m
Jonatan Daun, Ymer
05
IK YmerYmer
4
17
24.5.20
+1.7
30.0m
Vilmer Ylisuvanto, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
1
14
21.5.20
0.0
Manuell tidtagning, okända vindförhållanden
30.3m
Malcom Moulare, Hagen
08
IF HagenHagen
1
12
18.5.20
M 400 m
1
51.19
Nils Ekström, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
A
30.6.20
2
51.80
Edvard Apelberg, Lidköpings IS
01
Lidköpings ISLidköpings IS
1
3
52.00
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
1.8.20
SM
4
54.91
Carl Anderberg, Ymer
02
IK YmerYmer
1
18.7.20
5
55.88
Jonathan Borg, Trollhättan FIK
99
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
17
6
60.78
Jesper Lövstrand, Istrum
04
Istrums SKIstrum
2
18.7.20
M 800 m
1
2:05.03
Jonatan Brown, Alingsås
85
Alingsås IFAlingsås
2
E
2
2:06.11
Elias Ramhult, Ymer
05
IK YmerYmer
2
3
2:08.90
Alfred Ramhult, Ymer
03
IK YmerYmer
3
19
4
2:11.28
Hampus Andersson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
25.6.20
5
2:12.33
Johan Börjeson, Lidköpings VSK
77
Lidköpings VSKLidköpings VSK
2
25.6.20
6
2:13.52
Love Ramhult, Ymer
03
IK YmerYmer
7
D
7
2:13.8m
Jesper Lövstrand, Istrum
04
Istrums SKIstrum
1
16
30.5.20
8
2:23.31
Albin Freiholz, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
9
2:24.3m
Mohammed Jafer, Istrum
02
Istrums SKIstrum
1
18
30.5.20
10
2:24.4m
Oscar Carlsson, Istrum
02
Istrums SKIstrum
2
18
30.5.20
(10)
11
2:27.01
Albin Freiholtz, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
17
12
2:35.3m
Eliot Katarincek Rochat, Ymer
06
IK YmerYmer
2
15
30.5.20
13
3:25.1m
Jonatan Daun, Ymer
05
IK YmerYmer
3
15
30.5.20
M 1500 m
1
4:48.6m
Jesper Lövstrand, Istrum
04
Istrums SKIstrum
1
18
9.5.20
2
4:50.88
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
2.8.20
SM
3
4:59.7m
Oscar Carlsson, Istrum
02
Istrums SKIstrum
2
18
9.5.20
4
5:26.08
Jonas Holmberg, Ymer
72
IK YmerYmer
8
5
5:44.50
Michel Matheussen, Trollhättan FIK
69
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
6
6:00.27
Gustav Ramsin, Istrum
08
Istrums SKIstrum
2
13
6.6.20
7
6:24.0m
Malcolm Moulare, Hagen
08
IF HagenHagen
1
12
6.5.20
8
6:26.2m
Malcom Moulare, Hagen
08
IF HagenHagen
1
12
1.6.20
9
7:13.5m
Arvid Häggblom Toftedahl, Hagen
08
IF HagenHagen
6
12
6.5.20
10
7:22.5m
Harald Wikstrand, Hagen
08
IF HagenHagen
3
12
4.5.20
(10)
11
7:33.1m
Elvis Koszinowski, Lidköpings IS
08
Lidköpings ISLidköpings IS
3
13
M 3000 m
1
9:04.26
Filip Karlsson, IFK Skövde
97
IFK SkövdeIFK Skövde
3
D
1.8.20
2
9:50.34
Daniel Oltegen, Lidköpings VSK
77
Lidköpings VSKLidköpings VSK
2
5.7.20
3
10:14.74
Henrik Sahl, Lidköpings VSK
73
Lidköpings VSKLidköpings VSK
3
5.7.20
4
10:17.27
Johan Börjeson, Lidköpings VSK
77
Lidköpings VSKLidköpings VSK
4
5.7.20
5
10:34.70
Mikael Tunali, Lidköpings VSK
79
Lidköpings VSKLidköpings VSK
5
5.7.20
6
10:54.1m
Jesper Lövstrand, Istrum
04
Istrums SKIstrum
1
18
14.5.20
7
11:04.2m
Oscar Carlsson, Istrum
02
Istrums SKIstrum
2
18
14.5.20
8
11:17.61
Fredrik Andersson, Alingsås
69
Alingsås IFAlingsås
6
5.7.20
9
11:42.40
Stefan Ödman, IFK Skövde
70
IFK SkövdeIFK Skövde
7
5.7.20
10
14:00.97
Jan Ekman, Ryda
55
Ryda SKRyda
8
5.7.20
(10)
11
14:39.50
Örjan Pettersson, Ryda
56
Ryda SKRyda
9
5.7.20
M 5000 m
1
15:57.07
Mikael Nordmark, Lidköpings IS
92
Lidköpings ISLidköpings IS
9
B
2
16:40.9m
Rickard Westergren, Wilske
71
IK WilskeWilske
3
A
11.7.20
3
17:39.4m
Mohammed Jafer, Istrum
02
Istrums SKIstrum
1
18
13.6.20
4
20:02.6m
Oscar Carlsson, Istrum
02
Istrums SKIstrum
2
18
13.6.20
M 10 000 m
1
32:47.4m
Daniel Parheden, Knallen
93
SOK KnallenKnallen
5
A
11.7.20
2
34:33.39
Rickard Westergren, Wilske
71
IK WilskeWilske
8
A
25.7.20
3
35:27.57
Stefan Engelbrektsson, Alingsås
72
Alingsås IFAlingsås
12
A
25.7.20
4
38:12.65
Albin Wigholm, TwinPeak
87
TwinPeaks TKTwinPeak
3
C
25.7.20
5
40:10.38
Fredrik Andersson, Alingsås
69
Alingsås IFAlingsås
9
C
25.7.20
6
40:50
Oskar Åstrand, Knallen
97
SOK KnallenKnallen
13
B
25.7.20
M Halvmaraton
1
1:19:38
Daniel Parheden, Knallen
93
SOK KnallenKnallen
255
M Maraton
1
2:55:28
Henrik Sahl, Lidköpings VSK
73
Lidköpings VSKLidköpings VSK
5
2
2:59:26
Johan Forsman, Ymer
97
IK YmerYmer
1011
M 110 m häck
1
15.88
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
multi
22
−0.3
2
16.34
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
2.8.20
−2.5SM
M 400 m häck
1
60.81
Jonathan Borg, Trollhättan FIK
99
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
2
69.60
Hampus Andersson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
19
25.6.20
M Höjd
1
2.12
Simon Wiklund, Wilske
99
IK WilskeWilske
1
2
2.07
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
multi
22
3
2.04
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
1.8.20
SM
4
1.88
Julius Wiklund, Wilske
06
IK WilskeWilske
1
15
8.8.20
5
1.82
Andrei Popa, Mariestads AIF
06
Mariestads AIFMariestads AIF
1
15
9.8.20
6
1.70
Sigge Lindell, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
1
19
28.6.20
7
1.65
Jonas Öjdefors, Ymer
03
IK YmerYmer
1
17
31.5.20
7
1.65
Olle Jacobson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
2
19
28.6.20
7
1.65
Rasmus Ehn, Istrum
05
Istrums SKIstrum
3
19
28.6.20
10
1.62
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
1
15
30.5.20
(10)
11
1.61
Alfred Andersson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
1
7.8.20
12
1.60
Eliot Katarincek Rochat, Ymer
06
IK YmerYmer
1
14
4.6.20
13
1.57
Sebastian Eriksson, Hagen
06
IF HagenHagen
1
14
25.6.20
14
1.55
Albin Freiholtz, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
14
15
1.54
Albin Wrane, Ymer
06
IK YmerYmer
3
15
30.5.20
15
1.54
Jonatan Daun, Ymer
05
IK YmerYmer
4
15
30.5.20
M Stav
1
4.65
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
2.8.20
SM
2
3.70
Nils Eickhoff, Ymer
97
IK YmerYmer
1
16.7.20
3
3.60
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
2
30.7.20
4
2.90
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
3
30.7.20
5
2.38
Albin Freiholtz, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
15
8.8.20
6
2.01
Filip Larsson, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
1
15
M Längd
1
7.67
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
1.8.20
+1.9SM
2
6.54
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
2
18.6.20
+2.0
3
6.23
Simon Wiklund, Wilske
99
IK WilskeWilske
+
0.0
4
5.78
Jonas Öjdefors, Ymer
03
IK YmerYmer
1
17
16.7.20
+1.0
5
5.55
Sigge Lindell, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
1
18
6.6.20
+1.9
6
5.35
Jack Wennman, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
+
30.6.20
+0.5
7
5.31
Olle Jacobson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
3
30.7.20
+1.5
8
5.22
Andrei Popa, Mariestads AIF
06
Mariestads AIFMariestads AIF
+
30.7.20
+1.7
9
5.17
Carl Anderberg, Ymer
02
IK YmerYmer
4
18.6.20
+1.1
9
5.17
Jonatan Daun, Ymer
05
IK YmerYmer
1
15
16.7.20
+1.3
(10)
11
5.07
Filip Larsson, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
1
15
+0.6
12
5.06
Rasmus Ehn, Istrum
05
Istrums SKIstrum
+
30.7.20
+1.1
13
4.97
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
+
15
9.7.20
−0.4
14
4.94
Eliot Katarincek Rochat, Ymer
06
IK YmerYmer
+
14
4.6.20
+1.2
15
4.88
Eric Nilsson Struck, Istrum
08
Istrums SKIstrum
1
13
6.6.20
+1.7
Medvind över 2 m/s
7.81
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
2
+3.4
6.63
Simon Wiklund, Wilske
99
IK WilskeWilske
1
+2.2
5.86
Andrei Popa, Mariestads AIF
06
Mariestads AIFMariestads AIF
1
30.7.20
+3.1
5.79
Sigge Lindell, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
2
30.7.20
+6.6
5.41
Jack Wennman, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
30.6.20
+2.1
5.30
Rasmus Ehn, Istrum
05
Istrums SKIstrum
4
30.7.20
+5.0
5.12
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
1
15
9.7.20
+2.6
5.08
Eliot Katarincek Rochat, Ymer
06
IK YmerYmer
1
14
4.6.20
+3.9
M Tresteg
1
15.02
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
1
16.7.20
+0.3
2
12.03
Sigge Lindell, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
1
23.7.20
−1.9
3
11.13
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
+
15
9.7.20
+1.7
4
10.61
Jonatan Daun, Ymer
05
IK YmerYmer
2
15
9.7.20
+1.6
5
10.40
Filip Larsson, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
1
15
18.5.20
+2.0
6
9.97
Sebastian Eriksson, Hagen
06
IF HagenHagen
1
14
19.5.20
0.0
7
9.81
Eliot Katarincek Rochat, Ymer
06
IK YmerYmer
3
15
20.5.20
−0.5
8
9.26
Albin Freiholtz, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
14
+1.8
9
8.98
Vilmer Ylisuvanto, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
+
15
24.5.20
+0.8
10
8.83
Sako Rashid, Hagen
06
IF HagenHagen
2
14
19.5.20
0.0
Medvind över 2 m/s
11.43
Oscar Idehall, Ymer
05
IK YmerYmer
1
15
9.7.20
+2.4
9.05
Vilmer Ylisuvanto, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
2
15
24.5.20
+2.1
M Kula
1
12.22
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
1
22
23.6.20
2
11.46
Robert Fabian, Herrljunga
72
Herrljunga SKHerrljunga
1
23.6.20
3
10.88
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
1.8.20
SM
4
8.47
Karl-Erik Stenborg, Lidköpings VSK
75
Lidköpings VSKLidköpings VSK
pen
45
14.6.20
5
8.40
James Gladh, Trollhättan FIK
77
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
6
7.87
Per Jolbäck, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
7
7.49
Robert Blomdahl, Lidköpings IS
80
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
40
14.6.20
8
7.12
Sanny Barndik, Lidköpings IS
74
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
M Diskus
1
36.71
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
1
1.8.20
2
29.85
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
2.8.20
SM
3
28.09
Mattias Eklund, Ymer
98
IK YmerYmer
2
1.8.20
4
23.73
Karl-Erik Stenborg, Lidköpings VSK
75
Lidköpings VSKLidköpings VSK
pen
45
14.6.20
5
23.71
Robert Blomdahl, Lidköpings IS
80
Lidköpings ISLidköpings IS
1
6
20.81
Per Jolbäck, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
2
25.6.20
7
20.42
James Gladh, Trollhättan FIK
77
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
8
19.61
Sanny Barndik, Lidköpings IS
74
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
8
19.61
Roger Thorin, Istrum
74
Istrums SKIstrum
3
10
19.00
Carl Anderberg, Ymer
02
IK YmerYmer
3
1.8.20
M Slägga
1
36.90
Robert Fabian, Herrljunga
72
Herrljunga SKHerrljunga
2
23.6.20
2
24.33
Robert Blomdahl, Lidköpings IS
80
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
40
14.6.20
3
23.74
Martin Ehn, Ymer
72
IK YmerYmer
2
17.6.20
4
20.87
James Gladh, Trollhättan FIK
77
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
5
20.09
Per Jolbäck, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
6
16.12
Karl-Erik Stenborg, Lidköpings VSK
75
Lidköpings VSKLidköpings VSK
pen
45
14.6.20
6
16.12
Roger Thorin, Istrum
74
Istrums SKIstrum
4
8
14.28
Sanny Barndik, Lidköpings IS
74
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
M Spjut
1
46.93
Simon Larsson, Ymer
98
IK YmerYmer
multi
22
2
46.23
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
dec
2.8.20
SM
3
42.89
Hampus Borgemyr, Trollhättan FIK
00
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
4
39.08
Alexander Sätterman, Trollhättan FIK
94
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
9.8.20
5
35.49
Kristian Savolainen, Trollhättan FIK
70
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
6
33.03
Max Helge, Ymer
02
IK YmerYmer
2
16.6.20
7
30.37
Robert Blomdahl, Lidköpings IS
80
Lidköpings ISLidköpings IS
1
16.7.20
8
30.26
Karl-Erik Stenborg, Lidköpings VSK
75
Lidköpings VSKLidköpings VSK
pen
45
14.6.20
9
25.33
Sanny Barndik, Lidköpings IS
74
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
10
21.69
Carl Andervang, Ymer
02
IK YmerYmer
3
16.6.20
(10)
11
21.26
Per Jolbäck, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
M Tiokamp
1
6.965
Andreas Carlsson, Ymer
95
IK YmerYmer
5
2.8.20
SM
11.38/+0.3  7.67/+1.9  10.88  2.00  52.00  
16.34/-2.5  29.85  4.65  46.23  4:50.88  
K 100 m
1
11.52
Elvira Tanderud, Trollhättan FIK
04
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
A
11.7.20
+2.0
2
12.07
Emelie Rantzow, Ymer
98
IK YmerYmer
1
18.7.20
−0.5
3
12.35
Julia Wennersten, Ymer
01
IK YmerYmer
3
A
11.7.20
+1.4
4
12.52
Clara Augustsson, Ymer
00
IK YmerYmer
3
18.7.20
−0.5
5
12.82
Sissel Eliasson, Alingsås
04
Alingsås IFAlingsås
5
B
8.8.20
+2.0
6
13.13
Amanda Tran, Ymer
07
IK YmerYmer
5
18.7.20
−0.5
7
13.16
Silvia Popa, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
2
17
h1
6.6.20
+1.5
8
13.19
Ella Feldthusen, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
6
h3
8.8.20
+0.2
9
13.40
Mi Kallio Bergman, Hagen
04
IF HagenHagen
1
17
5.7.20
+0.3
10
13.42
Kellie Tran, Ymer
05
IK YmerYmer
6
18.7.20
−0.5
(10)
11
13.60
Johanna Alvarsson, Ymer
84
IK YmerYmer
3
35
−2.4
12
13.85
Julia Strömberg, Istrum
02
Istrums SKIstrum
1
18
6.6.20
−0.2
13
13.91
Lisa Holmberg, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
19
13.6.20
−2.4
14
14.29
Alma Eriksson, Ymer
01
IK YmerYmer
7
18.7.20
−0.5
15
14.37
Ida Genitz, Istrum
03
Istrums SKIstrum
4
17
h1
6.6.20
+1.5
Medvind över 2 m/s
11.89
Emelie Rantzow, Ymer
98
IK YmerYmer
6
A
11.7.20
+2.9
12.21
Julia Wennersten, Ymer
01
IK YmerYmer
2
A
11.7.20
+2.6
12.29
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
2
B
11.7.20
+2.1
12.31
Clara Augustsson, Ymer
00
IK YmerYmer
1
C
+3.9
13.03
Silvia Popa, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
3
A
11.7.20
+4.0
13.12
Ella Feldthusen, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
4
A
11.7.20
+4.0
13.25
Mi Kallio Bergman, Hagen
04
IF HagenHagen
1
B
11.7.20
+2.9
13.58
Tova Gustafsson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
2
B
11.7.20
+2.9
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
13.4m
Emma Borovac, Ymer
03
IK YmerYmer
1
18
10.5.20
+2.1
13.6m
Malin Eliasson, Ymer
02
IK YmerYmer
2
18
10.5.20
+2.1
13.9m
Ebba Sjöberg, Ymer
04
IK YmerYmer
3
18
10.5.20
+2.1
K 200 m
1
23.62
Elvira Tanderud, Trollhättan FIK
04
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
A
+1.9
2
25.12
Emelie Rantzow, Ymer
98
IK YmerYmer
1
−1.5
3
25.24
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
hep
1.8.20
−2.6SM
4
25.50
Clara Augustsson, Ymer
00
IK YmerYmer
2
B
+1.6
5
25.63
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
hep
1.8.20
−2.6SM
6
26.48
Sophie Reid, Ymer
02
IK YmerYmer
4
18.7.20
−1.3
7
26.72
Amanda Tran, Ymer
07
IK YmerYmer
1
18.7.20
0.0
8
27.03
Ebba Eklund, Hagen
05
IF HagenHagen
2
15
27.6.20
−1.9
9
27.05
Chanel Moularé, Hagen
05
IF HagenHagen
2
17
h1
6.6.20
−1.2
10
27.24
Mi Kallio Bergman, Hagen
04
IF HagenHagen
2
B
26.7.20
−0.7
(10)
11
27.55
Sissel Eliasson, Alingsås
04
Alingsås IFAlingsås
3
18.7.20
0.0
12
27.86
Ebba Wahlberg, Ymer
02
IK YmerYmer
5
18.7.20
−1.3
13
27.87
Silvia Popa, Mariestads AIF
03
Mariestads AIFMariestads AIF
3
17
h1
6.6.20
−1.2
14
28.77
Saga Andersson, Ymer
08
IK YmerYmer
4
18.7.20
0.0
15
29.06
Ella Feldthusen, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
h2
−2.1
Okända vindförhållanden
28.26
Ella Feldthusen, Trollhättan FIK
03
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
17
Manuell tidtagning
28.4m
Kellie Tran, Ymer
05
IK YmerYmer
1
15
24.5.20
+1.6
28.7m
Signe Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
1
14
24.5.20
−1.5
28.8m
Agnes Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
2
14
24.5.20
−1.5
28.9m
Jolina Nyfeldt, Ymer
05
IK YmerYmer
2
15
24.5.20
+1.6
K 400 m
1
57.98
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
1
18.7.20
2
60.38
Clara Augustsson, Ymer
00
IK YmerYmer
2
18.7.20
3
60.60
Ebba Wahlberg, Ymer
02
IK YmerYmer
5
4
61.91
Vilma Snygg, Ymer
99
IK YmerYmer
1
5
62.65
Melanie Simon, Ymer
02
IK YmerYmer
4
18.7.20
6
63.59
Alva Skjelseth, Ymer
03
IK YmerYmer
6
18.7.20
7
63.60
Mi Kallio Bergman, Hagen
04
IF HagenHagen
1
8
64.03
Indra Johansson, Trollhättan FIK
04
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
17
9
74.45
Lovisa Nilsson, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
15
K 800 m
1
2:14.84
Paulina Hultberg, Alingsås
05
Alingsås IFAlingsås
4
B
2
2:15.28
Ebba Wahlberg, Ymer
02
IK YmerYmer
5
B
3
2:16.17
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
hep
2.8.20
SM
4
2:21.15
Stina Tagesson, Ymer
06
IK YmerYmer
2
D
5
2:21.40
Indra Johansson, Trollhättan FIK
04
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
2
E
6
2:23.79
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
hep
2.8.20
SM
7
2:26.72
Agnes Andersén, Istrum
04
Istrums SKIstrum
2
D
1.8.20
8
2:28.34mx
Ida Kraft, Trollhättan FIK
05
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
3
17
9
2:31.6m
Jolina Nyfeldt, Ymer
05
IK YmerYmer
2
15
30.5.20
10
2:32.07
Elsa Tagesson, Ymer
06
IK YmerYmer
4
E
(10)
11
2:38.0m
Amanda Tran, Ymer
07
IK YmerYmer
4
15
30.5.20
12
2:41.23
Sara Persson, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
5
25.6.20
13
2:44.49
Lovisa Nilsson, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
6
25.6.20
K 1500 m
1
4:39.85
Paulina Hultberg, Alingsås
05
Alingsås IFAlingsås
3
30.6.20
2
4:44.91
Ebba Wahlberg, Ymer
02
IK YmerYmer
7
8.8.20
3
4:54.44
Stina Tagesson, Ymer
06
IK YmerYmer
4
C
4
5:02.87
Indra Johansson, Trollhättan FIK
04
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
17
5
5:19.24
Elsa Tagesson, Ymer
06
IK YmerYmer
5
C
6
5:33.02
Ida Carlsson, Lidköpings IS
08
Lidköpings ISLidköpings IS
1
13
6.6.20
7
5:54.6m mx
Sara Persson, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
2
14
8
6:08.8m mx
Hannia Börjeson, Lidköpings IS
08
Lidköpings ISLidköpings IS
3
14
9
6:21.2m
Klara Rickardsson, Lidköpings IS
07
Lidköpings ISLidköpings IS
2
13
10
6:38.3m
Selina Lawrence-Brown, Hagen
08
IF HagenHagen
2
12
6.5.20
(10)
11
6:45.3m
Wilma Stenborg, Lidköpings IS
07
Lidköpings ISLidköpings IS
3
13
12
6:48.2m
Klara Hagwall, Hagen
08
IF HagenHagen
3
12
6.5.20
13
6:51.1m mx
Selma Fantenberg, Hagen
08
IF HagenHagen
1
12
4.5.20
14
6:55.8m
Emma Wallenius, Hagen
08
IF HagenHagen
4
12
6.5.20
15
6:56.3m
Saga Eklund, Hagen
08
IF HagenHagen
5
12
6.5.20
K 3000 m
1
10:35.23
Ida Kraft, Trollhättan FIK
05
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
15
2
12:35.60
Ida Carlsson, Lidköpings IS
08
Lidköpings ISLidköpings IS
2
5.7.20
3
12:44.53
Karin Magnusson, Hagen
73
IF HagenHagen
3
5.7.20
4
13:27.89
Alice Andersson, Alingsås
06
Alingsås IFAlingsås
4
5.7.20
K 10 000 m
1
36:43.9m mx
Jenny Johannesson, Mullsjö
76
Mullsjö SOKMullsjö
8
B
11.7.20
2
37:10.3m mx
Michelle Schnellbacher, Knallen
85
SOK KnallenKnallen
13
B
11.7.20
3
37:33.02mx
Madeleine Ekblad, Ryda
89
Ryda SKRyda
15
B
4
39:54.88mx
Elsa Andersson, Alingsås
02
Alingsås IFAlingsås
7
C
25.7.20
5
41:57.58mx
Louise Lund, Alingsås
90
Alingsås IFAlingsås
7
D
25.7.20
K Halvmaraton
1
1:21:51
Jenny Johannesson, Mullsjö
76
Mullsjö SOKMullsjö
12
29.7.20
SM
2
1:22:14
Michelle Schnellbacher, Knallen
85
SOK KnallenKnallen
14
29.7.20
SM
K 100 m häck
1
13.63
Julia Wennersten, Ymer
01
IK YmerYmer
1
+0.6
2
14.01
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
3
A
10.8.20
−1.8
3
14.16
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
2
+0.6
4
15.02
Sophie Reid, Ymer
02
IK YmerYmer
3
+0.6
5
15.51
Lisa Holmberg, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
19
25.6.20
+0.7
K 400 m häck
1
58.71
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
2
22
2
60.93
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
4
22
K Höjd
1
1.67
Emma Carlsson, Istrum
04
Istrums SKIstrum
1
17
8.8.20
2
1.64
Lisa Holmberg, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
6
22
3
1.61
Melanie Simon, Ymer
02
IK YmerYmer
1
19
16.7.20
3
1.61
Ebba Elfström, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
2
15
5
1.59
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
hep
1.8.20
SM
6
1.58
Stina Larsson, Wilske
04
IK WilskeWilske
2
17
7
1.56
Ida Hägnander, Trollhättan FIK
04
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
17
7.6.20
7
1.56
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
hep
1.8.20
SM
9
1.55
Nora Jolbäck, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
=2
18
30.5.20
10
1.54
Agnes Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
1
15
30.5.20
(10)
10
1.54
Matilda Svenkvist, Ymer
06
IK YmerYmer
2
15
30.5.20
12
1.53
Alma Holmberg, Ymer
04
IK YmerYmer
1
17
31.5.20
13
1.52
Ebba Eklund, Hagen
05
IF HagenHagen
1
15
30.5.20
14
1.50
Sophie Reid, Ymer
02
IK YmerYmer
2
19
16.7.20
15
1.48
Tova Gustafsson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
2
15
30.5.20
15
1.48
Svea Wikstrand, Istrum
05
Istrums SKIstrum
2
15
5.7.20
K Stav
1
3.00
Alma Eriksson, Ymer
01
IK YmerYmer
1
19
18.6.20
2
2.15
Nora Jolbäck, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
1
16
16.5.20
3
1.76
Meja Kjellberg Larsson, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
1
16
4
1.75
Alma Jolbäck, Lidköpings IS
07
Lidköpings ISLidköpings IS
2
16
16.5.20
5
1.71
Meja Thörn, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
2
16
6
1.60
Alice Löfgren, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
4
16
16.5.20
7
1.55
Emilia Blomdahl, Lidköpings IS
07
Lidköpings ISLidköpings IS
5
16
16.5.20
K Längd
1
5.68
Clara Augustsson, Ymer
00
IK YmerYmer
1
9.7.20
+1.1
2
5.51
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
+
2.8.20
+1.7SM
3
5.47
Nora Jolbäck, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
1
17
+0.5
4
5.41
Kellie Tran, Ymer
05
IK YmerYmer
2
9.7.20
−0.5
5
5.32
Cajsa Augustsson, Ymer
02
IK YmerYmer
2
18.6.20
+1.6
6
5.29
Sophie Reid, Ymer
02
IK YmerYmer
3
9.7.20
+1.7
7
5.28
Amanda Tran, Ymer
07
IK YmerYmer
3
26.6.20
+1.4
8
5.21
Vilma Snygg, Ymer
99
IK YmerYmer
5
9.7.20
+1.9
9
5.18
Ida Persson, Ymer
02
IK YmerYmer
2
23.7.20
+2.0
10
5.14
Julia Strömberg, Istrum
02
Istrums SKIstrum
2
30.7.20
+0.4
(10)
11
5.00
Melanie Simon, Ymer
02
IK YmerYmer
+
18.6.20
+0.5
12
4.97
Tova Gustafsson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
3
23.7.20
+0.2
13
4.93
Meja Kjellberg Larsson, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
2
16
+1.5
13
4.93
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
6
18.6.20
+1.6
15
4.89
Ida Genitz, Istrum
03
Istrums SKIstrum
7
8.8.20
+0.9
Medvind över 2 m/s
5.52
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
hep
2.8.20
+2.3SM
5.39
Amanda Tran, Ymer
07
IK YmerYmer
1
16
4.6.20
+4.3
5.22
Ida Persson, Ymer
02
IK YmerYmer
4
9.7.20
+2.3
5.04
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
hep
2.8.20
+2.6SM
5.02
Melanie Simon, Ymer
02
IK YmerYmer
5
18.6.20
+3.2
5.01
Lisa Holmberg, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
2
18
+3.6
5.00
Tova Gustafsson, Istrum
05
Istrums SKIstrum
2
15
+2.1
4.98
Jolina Nyfeldt, Ymer
05
IK YmerYmer
3
15
30.5.20
+3.9
4.90
Svea Wikstrand, Istrum
05
Istrums SKIstrum
3
30.7.20
+3.7
4.78
Alma Eriksson, Ymer
01
IK YmerYmer
7
9.7.20
+2.7
K Tresteg
1
12.14
Nora Jolbäck, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
4
22
+0.2
2
10.97
Emma Carlsson, Istrum
04
Istrums SKIstrum
1
16
18.6.20
+2.0
3
10.64
Amanda Tran, Ymer
07
IK YmerYmer
1
14
18.6.20
+0.5
4
10.45
Melanie Simon, Ymer
02
IK YmerYmer
1
19
23.7.20
+1.5
5
10.15
Malin Eliasson, Ymer
02
IK YmerYmer
1
19
20.5.20
−0.4
6
10.14
Meja Kjellberg Larsson, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
2
16
21.5.20
0.0
7
9.70
Matilda Svenkvist, Ymer
06
IK YmerYmer
2
14
18.6.20
−0.8
8
9.16
Alma Holmberg, Ymer
04
IK YmerYmer
1
17
20.5.20
−0.2
9
9.11
Alice Löfgren, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
3
16
18.5.20
−1.2
10
8.80
Signe Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
2
15
20.5.20
−1.1
(10)
11
8.56
Agnes Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
3
15
20.5.20
−1.1
12
8.31
Alicia Arnälv, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
1
15
15.6.20
0.0
13
8.30
Meja Thörn, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
3
16
21.5.20
+1.1
14
8.28
Malvina Hendén, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
2
15
15.6.20
0.0
15
8.18
Ebba Sjöberg, Ymer
04
IK YmerYmer
2
17
20.5.20
+0.5
Medvind över 2 m/s
8.35
Malvina Hendén, Lidköpings IS
06
Lidköpings ISLidköpings IS
1
15
19.5.20
+2.6
K Kula
1
12.35
Sophie Reid, Ymer
02
IK YmerYmer
2
9.8.20
2
11.85
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
hep
1.8.20
SM
3
11.16
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
hep
1.8.20
SM
4
11.13
Marielle Bengtsson, Trollhättan FIK
93
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
5
10.77
Cajsa Augustsson, Ymer
02
IK YmerYmer
2
19
23.6.20
6
10.61
Jenny Jonsson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
19
14.6.20
7
8.66
Liselott Karlsson, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
8
7.72
Anna-Carin Jonsson, Lidköpings IS
71
Lidköpings ISLidköpings IS
2
16.7.20
9
5.76
Helene Carlsson, Lidköpings IS
76
Lidköpings ISLidköpings IS
3
16.7.20
K Diskus
1
41.00
Marielle Bengtsson, Trollhättan FIK
93
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
14.6.20
2
32.94
Jenny Jonsson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
19
3
32.25
Nora Jolbäck, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
1
18
22.6.20
4
29.55
Cajsa Augustsson, Ymer
02
IK YmerYmer
1
1.8.20
5
28.41
Linnea Fohlén Gladh, Trollhättan FIK
06
Trollhättan FIKTrollhättan FIK
1
6
28.03
Tova Holmberg, Lidköpings IS
01
Lidköpings ISLidköpings IS
3
25.6.20
7
25.88
Claudia Belgrave, Ymer
00
IK YmerYmer
2
1.8.20
8
25.85
Emma Carlsson, Istrum
04
Istrums SKIstrum
1
17
31.5.20
9
23.57
Liselott Karlsson, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
10
21.59
Anna-Carin Jonsson, Lidköpings IS
71
Lidköpings ISLidköpings IS
2
11.7.20
(10)
11
18.94
Rahwa George, Istrum
03
Istrums SKIstrum
2
17
31.5.20
12
18.79
Meja Kjellberg Larsson, Lidköpings IS
04
Lidköpings ISLidköpings IS
3
18
25.5.20
K Slägga
1
46.16
Cajsa Augustsson, Ymer
02
IK YmerYmer
1
19
17.6.20
2
33.49
Amanda Ehn, Ymer
04
IK YmerYmer
2
17.6.20
3
26.56
Jenny Jonsson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
25.6.20
4
18.33
Anna-Carin Jonsson, Lidköpings IS
71
Lidköpings ISLidköpings IS
2
25.6.20
5
15.55
Liselott Karlsson, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
K Spjut
1
41.23
Sophie Reid, Ymer
02
IK YmerYmer
1
9.8.20
2
38.71
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
hep
2.8.20
SM
3
32.57
Lisa Holmberg, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
1
18
21.5.20
4
31.02
Cajsa Augustsson, Ymer
02
IK YmerYmer
2
18
19.5.20
5
30.80
Tova Holmberg, Lidköpings IS
01
Lidköpings ISLidköpings IS
2
16.7.20
6
27.64
Jenny Jonsson, Lidköpings IS
02
Lidköpings ISLidköpings IS
3
16.7.20
7
27.33
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
2
19
16.6.20
8
24.05
Ida Persson, Ymer
02
IK YmerYmer
3
18
19.5.20
9
21.06
Liselott Karlsson, Lidköpings IS
72
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
10
20.88
Malin Eliasson, Ymer
02
IK YmerYmer
1
18
24.5.20
(10)
11
18.73
Ebba Elfström, Lidköpings IS
05
Lidköpings ISLidköpings IS
1
15
23.5.20
11
18.73
Matilda Svenkvist, Ymer
06
IK YmerYmer
1
15
30.5.20
13
17.49
Agnes Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
2
15
30.5.20
14
17.44
Anna-Carin Jonsson, Lidköpings IS
71
Lidköpings ISLidköpings IS
pen
45
14.6.20
15
16.84
Signe Aderstedt, Ymer
06
IK YmerYmer
3
15
30.5.20
K Sjukamp
1
5.397
Amanda Holmberg, Lidköpings IS
98
Lidköpings ISLidköpings IS
3
2.8.20
SM
14.08/-2.9  1.56  11.85  25.24/-2.6  
5.52w/+2.3  38.71  2:16.17  
2
4.797
Ebba Åhman, Ymer
02
IK YmerYmer
6
2.8.20
SM
14.79/-2.9  1.59  11.16  25.63/-2.6  
5.04w/+2.6  27.20  2:23.79  

© 2020 Friidrottsstatistik