Norrbotten rsbstalistor

Norrbotten

Återställ val



M 100 m
1
11.56
Henrik Åkeblom, Luleå
81
Luleå FIFLuleå
1
6.6.21
+0.3
2
11.60
Ville Makslahti, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
1
27.7.21
+1.2
3
11.85
Elias Saief Ennasser, HaparandaTorn.
03
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
3
+0.4
4
11.98
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
2
13.7.21
0.0
5
12.03
Robin Blomgren, Riviera
00
Riviera FIRiviera
1
22
29.8.21
−1.4
6
12.08
Filip Lindlöf, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
4
h2
+1.0
7
12.29
Abdihamiid Nur, HaparandaTorn.
04
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
3
0.0
8
12.56
Akseli Raappana, Boden FI
05
Boden FIBoden FI
1
17
29.8.21
−1.4
9
12.68
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
1
-
29.8.21
−1.4
Medvind över 2 m/s
12.47
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
1
h1
25.7.21
+3.4
M 200 m
1
23.17
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
2
A
+1.9
2
23.25
Ville Makslahti, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
2
3.8.21
+0.5
3
24.11
Robin Blomgren, Riviera
00
Riviera FIRiviera
4
A
+1.9
4
24.66
Abdihamiid Nur, HaparandaTorn.
04
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
1
17
28.8.21
+0.8
5
25.59
Akseli Raappana, Boden FI
05
Boden FIBoden FI
2
17
28.8.21
+0.8
6
26.19
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
pen
45
11.9.21
0.0
7
27.86
Carl Markgren, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
1
13
+1.9
8
30.09
Lias Blomgren, Riviera
09
Riviera FIRiviera
2
13
+1.9
9
32.78
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
5
13
+1.9
10
32.84
Axel Åhlberg, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
2
13
12.9.21
−0.7
(10)
11
33.82
Seved Kerttu Söderberg, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
3
13
12.9.21
−0.7
Okända vindförhållanden
25.99
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
1
45
28.8.21
30.28
Alve Leden, Luleå
07
Luleå FIFLuleå
2
15
12.9.21
Medvind över 2 m/s
23.81
Elias Saief Ennasser, HaparandaTorn.
03
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
1
B
+3.6
24.13
Abdihamiid Nur, HaparandaTorn.
04
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
3
B
+3.6
M 400 m
1
51.74
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
1.6.21
2
58.77
Abdale Omar, Haparanda SKT
02
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
28.8.21
M 800 m
1
2:08.78
Jakob Tapani, Kiruna Skidor
01
Kiruna SkidorKiruna Skidor
3
C
7.8.21
2
2:10.64
Liam Jakobsson, Kalix
05
Kalix FIKalix
2
3
2:10.79
Joel Bergenstråle, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
6
15
B
4
2:14.74
Måns Lundberg, Luleå
88
Luleå FIFLuleå
5
5
2:21.78
Juhani Laakkonen, Haparanda SKT
63
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
6
2:24.30
Abdihamiid Nur, HaparandaTorn.
04
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
1
17
29.8.21
7
2:32.88
Albin Oja, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
6
15
M 1500 m
1
4:21.54
Jakob Tapani, Kiruna Skidor
01
Kiruna SkidorKiruna Skidor
1
2
4:41.03
Måns Lundberg, Luleå
88
Luleå FIFLuleå
8
13.7.21
3
4:43.72
Martin Engkvist, Lulekamraterna
82
Lulekamraternas MoLKLulekamraterna
1
Försök-35
28.8.21
4
4:45.97
Kenneth Boman, Lulekamraterna
76
Lulekamraternas MoLKLulekamraterna
1
45
28.8.21
5
4:51.66
Eddie Ljungwe, Piteå IF
84
Piteå IFPiteå IF
1
-
28.8.21
6
6:15.04
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
pen
45
11.9.21
7
6:16.02
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
1
13
M 3000 m
1
9:58.5m
Måns Lundberg, Luleå
88
Luleå FIFLuleå
6
C
22.6.21
M 5000 m
1
17:08.48
Jakob Tapani, Kiruna Skidor
01
Kiruna SkidorKiruna Skidor
5
19.6.21
2
20:49.74
Juhani Laakkonen, Haparanda SKT
63
Haparanda SKTHaparanda SKT
7
M 10 km
1
34:25
Nikolaj Riekkola, Luleå Gjutaren
04
Luleå Gjutarens IFLuleå Gjutaren
15
5.9.21
2
34:34
Marcus Nilsson, Lulekamraterna
97
Lulekamraternas MoLKLulekamraterna
78
A
13.7.21
SM
3
34:35
Mats Riekkola, Luleå Gjutaren
72
Luleå Gjutarens IFLuleå Gjutaren
16
5.9.21
4
36:48
Daniel Larsson, Nilivaara
70
Nilivaara ISNilivaara
4
C
13.7.21
SM
5
36:49
Måns Lundberg, Luleå
88
Luleå FIFLuleå
22
20.7.21
M Maraton
1
2:49:05
Kenneth Boman, Lulekamraterna
76
Lulekamraternas MoLKLulekamraterna
4
5.6.21
M Höjd
1
1.95
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
3
17
vFIN
2
1.66
Albin Oja, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
15
3
1.31
Samuel Bergkvist, Boden FI
08
Boden FIBoden FI
3
13
28.8.21
4
1.20
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
1
12
6.6.21
M Stav
1
3.25
Abdale Omar, Haparanda SKT
02
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
28.8.21
M Längd
1
6.32
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
1.6.21
+0.2
2
6.13
Ville Makslahti, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
2
27.7.21
+0.1
3
5.24
Joel Bergenstråle, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
1
15
28.8.21
+1.4
4
5.13
Albin Oja, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
+
15
28.8.21
−0.2
5
4.99
Hugo Hakeberg, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
3
15
28.8.21
+1.6
6
4.79
Abdale Omar, Haparanda SKT
02
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
28.8.21
+1.2
7
4.72
Abdihamiid Nur, HaparandaTorn.
04
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
2
+1.1
8
4.64
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
pen
45
11.9.21
−1.2
9
4.61
Robin Jansson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
1
14
28.8.21
−0.7
10
4.00
Alve Leden, Luleå
07
Luleå FIFLuleå
2
15
12.9.21
−0.7
(10)
11
3.89
Elias Hellström, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
1
12
20.6.21
−1.1
Medvind över 2 m/s
6.59
Felix Ridderstråle, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
3
+2.7
5.22
Albin Oja, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
15
28.8.21
+2.7
M Tresteg
1
10.60
Albin Oja, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
15
+0.6
M Kula
1
7.05
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
1
45
29.8.21
M Diskus
1
16.66
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
pen
45
11.9.21
M Spjut
1
48.87
Håkan Konstenius, Luleå
66
Luleå FIFLuleå
1
-
28.8.21
2
32.06
Marcus Lehto, Boden FI
73
Boden FIBoden FI
1
45
28.8.21
3
31.18
Abdale Omar, Haparanda SKT
02
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
28.8.21
K 100 m
1
13.55
Erika Gustafsson, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
1
19
29.8.21
−0.5
2
13.79
Julia Johansson, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
1
17
+0.8
3
13.84
Ellinor Hannerfors, Haparanda SKT
03
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
19
29.8.21
−0.5
4
13.93
Nellie Senbom, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
4
h2
+1.9
5
14.01
Hanna Grahn, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
5
h1
+0.1
6
14.33mx
Tova Lindbäck, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
3
6.6.21
+0.3
7
14.47mx
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
4
6.6.21
+0.3
K 200 m
1
28.00
Ellen Eklund, Piteå IF
98
Piteå IFPiteå IF
3
C
+0.3
2
28.56
Nora Karlsson, Tväråselet
04
Tväråselets AIFTväråselet
1
17
20.6.21
+0.1
3
28.91
Alice Ridderstråle, Piteå IF
07
Piteå IFPiteå IF
3
15
6.6.21
+1.4
4
29.28
Julia Johansson, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
6
6.6.21
+0.9
5
29.71
Olivia Uvemo, Luleå
07
Luleå FIFLuleå
2
17
6.6.21
−0.1
5
29.71
Elvira Stark, Riviera
08
Riviera FIRiviera
1
13
29.8.21
−1.0
7
30.24
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
hep
16
7.8.21
0.0USM
8
30.58
Emilia Höglund, Tväråselet
06
Tväråselets AIFTväråselet
3
17
6.6.21
−0.1
9
31.02
Maja Stridsman, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
3
13
29.8.21
−1.0
10
32.82
Nelli Kumpula, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
13
B
+0.2
(10)
11
33.52
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
4
17
20.6.21
+0.1
11
33.52
Svea Wahlberg, Luleå
07
Luleå FIFLuleå
3
13
12.9.21
−0.8
13
34.22mx
Gerda Fredriksson, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
3
15
12.9.21
Medvind över 2 m/s
28.71
Elvira Stark, Riviera
08
Riviera FIRiviera
1
13
A
+2.9
32.25
Stina Vaara, HaparandaTorn.
09
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
4
13
A
+2.9
35.23
Isabelle Norén, Tväråselet
09
Tväråselets AIFTväråselet
5
13
A
+2.9
K 800 m
1
2:14.77
Linn Tapani, Kiruna Skidor
01
Kiruna SkidorKiruna Skidor
2
B
7.8.21
2
2:18.57mx
My Rundgren, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
7
3
2:31.04
Ida Esperi, Haparanda SKT
00
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
6.6.21
4
2:39.13mx
Olivia Jonsson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
3
22
20.6.21
5
2:42.68
Isabelle Johnselius, Kalix
06
Kalix FIKalix
1
15
29.8.21
6
2:47.04mx
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
10
15
7
2:51.78
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
hep
16
8.8.21
USM
8
2:53.69mx
Ebba Wieslander, Gällivare SK
07
Gällivare SKGällivare SK
5
22
20.6.21
9
3:01.13mx
Adina Aidanpää, Luleå
09
Luleå FIFLuleå
6
22
20.6.21
K 1500 m
1
4:40.67
Linn Tapani, Kiruna Skidor
01
Kiruna SkidorKiruna Skidor
2
2
4:43.41mx
My Rundgren, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
3
3
4:50.72mx
Ida Esperi, Haparanda SKT
00
Haparanda SKTHaparanda SKT
6
13.6.21
4
6:31.57mx
Stina Vaara, HaparandaTorn.
09
HaparandaTornio TFCHaparandaTorn.
2
13
5
9:58.51
Susan Boman, Lulekamraterna
84
Lulekamraternas MoLKLulekamraterna
1
35
28.8.21
K 3000 m
1
10:02.1m mx
Ida Esperi, Haparanda SKT
00
Haparanda SKTHaparanda SKT
8
C
22.6.21
2
10:06.0m mx
My Rundgren, Luleå
03
Luleå FIFLuleå
10
C
22.6.21
K 5000 m
1
17:29.14mx
Ida Esperi, Haparanda SKT
00
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
B
12.8.21
2
17:49.21
Linn Tapani, Kiruna Skidor
01
Kiruna SkidorKiruna Skidor
1
19.6.21
K 10 000 m
1
36:16.54mx
Ida Esperi, Haparanda SKT
00
Haparanda SKTHaparanda SKT
15
E
K 10 km
1
37:17
Ida Esperi, Haparanda SKT
00
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
5.9.21
K 100 m häck
1
16.84
Ellen Eklund, Piteå IF
98
Piteå IFPiteå IF
5
−1.6
K 400 m häck
1
1:03.09
Ellen Eklund, Piteå IF
98
Piteå IFPiteå IF
2
K Höjd
1
1.53
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
1
17
2
1.51
Maya Johansson, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
2
15
3
1.47
Cajsa Edelbro, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
1
16
6.6.21
3
1.47
Tuva Weiland, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
3
6.6.21
3
1.47
Isabelle Johnselius, Kalix
06
Kalix FIKalix
1
15
29.8.21
6
1.46
Ida Persson, Gällivare SK
07
Gällivare SKGällivare SK
3
15
7
1.43
Tova Lindbäck, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
3
17
29.8.21
8
1.41
Olivia Eman, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
3
16
6.6.21
9
1.39
Olivia Jonsson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
1
14
29.8.21
9
1.39
Alva Haara, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
14
29.8.21
(10)
11
1.38
Emelie Stenman, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
1
13
6.6.21
12
1.37
Siri Johansson, Riviera
08
Riviera FIRiviera
1
13
13
1.36
Alice Ridderstråle, Piteå IF
07
Piteå IFPiteå IF
5
13.7.21
13
1.36
Melisia Hedman Sandberg, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
2
13
28.8.21
15
1.35
Elina Nyström, Luleå
07
Luleå FIFLuleå
5
16
6.6.21
K Stav
1
3.40 SR45
Malin Weiland, Piteå IF
74
Piteå IFPiteå IF
1
13.6.21
2
3.27
Tuva Weiland, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
2
19
1.6.21
3
3.25
Ellinor Hannerfors, Haparanda SKT
03
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
28.8.21
4
2.45
Alva Haara, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
14
28.8.21
5
2.15
Elise Eneris, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
1
15
28.8.21
5
2.15
Julia Kanto, Haparanda SKT
05
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
17
28.8.21
5
2.15
Olivia Jonsson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
3
14
28.8.21
8
2.14
Maya Johansson, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
4
15
9
2.05
Elise Johansson, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
2
15
28.8.21
10
2.04
Agnes Hotti, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
15
(10)
11
1.84
Wilma Lundbäck, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
7
15
12
1.74
Nelli Kumpula, Haparanda SKT
09
Haparanda SKTHaparanda SKT
3
13
13
1.35
Maja Stridsman, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
2
13
28.8.21
K Längd
1
5.16
Ellinor Hannerfors, Haparanda SKT
03
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
28.8.21
+1.3
2
5.03
Cajsa Edelbro, Luleå
06
Luleå FIFLuleå
1
17
6.6.21
+0.9
3
4.90
Nora Karlsson, Tväråselet
04
Tväråselets AIFTväråselet
2
17
6.6.21
+1.7
4
4.72
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
2
17
28.8.21
+0.5
5
4.59
Rebecka Rutström, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
1
15
28.8.21
+0.9
6
4.58
Maya Johansson, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
+
15
+1.7
7
4.51
Tuva Weiland, Piteå IF
04
Piteå IFPiteå IF
6
1.6.21
+0.4
8
4.44
Emilia Höglund, Tväråselet
06
Tväråselets AIFTväråselet
2
15
28.8.21
+1.8
9
4.40
Olivia Jonsson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
+
15
+1.8
10
4.30
Maja Stridsman, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
1
13
20.6.21
−1.1
(10)
11
4.29
Alva Haara, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
7
15
+1.4
12
4.28
Isabelle Johnselius, Kalix
06
Kalix FIKalix
3
15
28.8.21
+1.1
13
4.26
Elvira Stark, Riviera
08
Riviera FIRiviera
2
13
20.6.21
+0.2
14
4.25
Olivia Eman, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
5
17
6.6.21
−3.4
14
4.25
Tindra Strandberg, Luleå
08
Luleå FIFLuleå
3
13
20.6.21
−1.6
Medvind över 2 m/s
4.69
Maya Johansson, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
2
15
+3.9
4.44
Olivia Jonsson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
4
15
+2.3
4.37
Wilma Lundbäck, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
5
15
+2.3
4.36
Ida Persson, Gällivare SK
07
Gällivare SKGällivare SK
6
15
+2.9
K Tresteg
1
9.69
Maya Johansson, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
+
15
+1.6
2
9.65
Nora Karlsson, Tväråselet
04
Tväråselets AIFTväråselet
1
17
29.8.21
−0.3
3
9.47
Isabelle Johnselius, Kalix
06
Kalix FIKalix
1
15
29.8.21
+1.4
4
9.21
Wilma Lundbäck, Haparanda SKT
07
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
15
+0.6
5
8.90
Olivia Jonsson, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
1
14
29.8.21
−0.5
6
8.64
Elise Johansson, Nedre Soppero
06
Nedre Soppero IKNedre Soppero
4
15
+0.7
7
8.59
Emilia Höglund, Tväråselet
06
Tväråselets AIFTväråselet
2
15
29.8.21
+0.2
8
7.96
Linn Harming, Boden FI
07
Boden FIBoden FI
2
14
29.8.21
+0.2
9
7.19
Julia Kanto, Haparanda SKT
05
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
17
29.8.21
−0.2
Medvind över 2 m/s
9.73
Maya Johansson, Gällivare SK
06
Gällivare SKGällivare SK
1
15
+3.0
K Kula
1
7.34
Ellinor Hannerfors, Haparanda SKT
03
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
19
29.8.21
2
7.06
Emilia Hannerfors, Haparanda SKT
99
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
22
29.8.21
K Diskus
1
26.84
Tova Lindbäck, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
1
16
29.5.21
2
23.77
Eva-Lena Bergkvist, Piteå IF
64
Piteå IFPiteå IF
2
55
12.9.21
3
22.74
Nellie Senbom, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
1
19
29.8.21
4
22.57
Emilia Hannerfors, Haparanda SKT
99
Haparanda SKTHaparanda SKT
1
22
29.8.21
5
20.06
Emmy Erlandsson, Luleå
05
Luleå FIFLuleå
2
16
29.5.21
6
20.02
Erika Gustafsson, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
2
19
29.8.21
K Slägga
1
38.14
Jessica Preiman, Haparanda SKT
98
Haparanda SKTHaparanda SKT
4
5.6.21
2
21.36
Nellie Senbom, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
2
19
28.8.21
3
16.83
Erika Gustafsson, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
3
19
28.8.21
K Spjut
1
37.46
Amanda Isaksson, Boden FI
01
Boden FIBoden FI
1
22
28.8.21
2
26.53
Nellie Senbom, Boden FI
03
Boden FIBoden FI
2
3
25.62
Emilia Hannerfors, Haparanda SKT
99
Haparanda SKTHaparanda SKT
2
22
28.8.21
4
24.14
Hanna Grahn, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
3
5
21.57
Malin Weiland, Piteå IF
74
Piteå IFPiteå IF
1
13.6.21
6
21.39
Erika Gustafsson, Boden FI
02
Boden FIBoden FI
4

© 2021 Friidrottsstatistik