Göteborg Årsbästalistor

Göteborg

Återställ val


M 60 m
1
6.77
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
1
22
IJSM
2
6.90
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FK, Ullevi
4
s2
22.2.20
ISM
2
6.90
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte IS, Örgryte
3
22
h1
IJSM
4
6.91
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
1
A
4
6.91
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
2
A
18.1.20
6
6.94
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIK, Mölndal
2
6
6.94
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
4
19
IJSM
8
6.98
Emil von Barth, Ullevi
96
Ullevi FK, Ullevi
1
B
8
6.98
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
3
19
s2
IJSM
10
6.99
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
3
B
25.1.20
(10)
10
6.99
Angelos Roussos, Örgryte
92
Örgryte IS, Örgryte
1
h2
12
7.01
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte IS, Örgryte
1
17
A
18.1.20
13
7.10
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FK, Ullevi
6
h4
22.2.20
ISM
14
7.11
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
4
h9
18.1.20
14
7.11
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte IS, Örgryte
5
B
18.1.20
14
7.11
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
5
A
M 200 m
1
21.26
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
1
23.2.20
ISM
2
21.33
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FK, Ullevi
1
h1
22.2.20
ISM
3
22.09
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FK, Ullevi
3
h1
22.2.20
ISM
4
22.27
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
2
r3
17.1.20
5
22.55
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FK, Ullevi
-
A
2.2.20
6
22.72
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FK, Ullevi
1
B
7
22.77
Isak Kristensen, Ullevi
00
Ullevi FK, Ullevi
1
r5
17.1.20
8
22.91
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
1
D
9
22.93
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte IS, Örgryte
1
B
10
22.98
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
2
B
(10)
11
23.03
Alexander Pilgrim, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
1
15
E
12
23.05
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
1
I
26.1.20
13
23.14
Stefan Savic, Örgryte
02
Örgryte IS, Örgryte
1
D
14
23.21
Andreas Norström, Ullevi
92
Ullevi FK, Ullevi
1
C
15
23.31
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
2
C
26.1.20
M 400 m
1
46.95
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
1
22
IJSM
2
48.68
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte IS, Örgryte
3
r1
18.1.20
3
49.17
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
2
h1
22.2.20
ISM
4
49.93
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
3
22
IJSM
5
50.36
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FI, Lerum
1
A
30.11.19
6
50.42
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FK, Ullevi
3
h1
22.2.20
ISM
7
50.84
Stefan Savic, Örgryte
02
Örgryte IS, Örgryte
1
19
s1
IJSM
8
51.07
Alexander Pilgrim, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
3
17
IUSM
9
51.28
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte IS, Örgryte
1
17
A
18.1.20
10
52.38
Robin Turan, IFK Göteborg
04
IFK Göteborg, IFK Göteborg
2
17
A
(10)
11
52.41
Tristan Heno, IFK Göteborg
04
IFK Göteborg, IFK Göteborg
3
16
A
IUSM
12
52.62
Raphael Akendo, Örgryte
02
Örgryte IS, Örgryte
1
E
13
52.64
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
99
IFK Göteborg, IFK Göteborg
3
22
h2
IJSM
14
52.76
Erik Lindahl, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
2
D
15
52.77
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte IS, Örgryte
2
E
M 800 m
1
1:47.30
Andreas Kramer, Sävedalen
97
Sävedalens AIK, Sävedalen
8
2
1:50.17
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte IS, Örgryte
4
3
1:53.12
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte IS, Örgryte
3
4
1:54.66
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIK, Sävedalen
1
B
5
1:55.19
Simon Wallenlind, Mölndal
97
Mölndals AIK, Mölndal
2
B
6
1:55.63
Elias Brink, Kville
01
IF Kville, Kville
1
C
7
1:55.69
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
5
h2
22.2.20
ISM
8
1:57.67
Erik Jälknäs, Sävedalen
00
Sävedalens AIK, Sävedalen
2
C
9
1:58.61
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIK, Mölndal
4
C
10
2:01.34
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte IS, Örgryte
2
A
(10)
11
2:03.92
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
8
A
19.1.20
12
2:05.48
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte IS, Örgryte
6
A
13
2:08.00
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
2
E
14
2:08.51
Erik Roos, Mölndal
77
Mölndals AIK, Mölndal
1
B
19.1.20
15
2:09.65
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte IS, Örgryte
6
B
M 1500 m
1
3:43.84
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FK, Ullevi
3
11.2.20
Folksam GP
2
3:49.45
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIK, Sävedalen
10
11.2.20
Folksam GP
3
3:54.15
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIK, Mölndal
5
23.2.20
ISM
4
3:54.80
Simon Wallenlind, Mölndal
97
Mölndals AIK, Mölndal
9
A
25.1.20
5
3:55.93
Ali Al-Janabi*, Ullevi
94
Ullevi FK, Ullevi
1
B
6
3:57.22
Samuel Pihlström, Landehof
01
OK Landehof, Landehof
3
19
IJSM
7
3:59.40
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
7
22
B
8
4:00.43
Elias Brink, Kville
01
IF Kville, Kville
6
19
IJSM
9
4:01.61
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
3
B
10
4:06.00
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
1
16
IUSM
(10)
11
4:07.95
Erik Jälknäs, Sävedalen
00
Sävedalens AIK, Sävedalen
9
22
IJSM
12
4:09.05
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIK, Sävedalen
5
19
h3
IJSM
13
4:10.21
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIK, Mölndal
5
19
h1
IJSM
14
4:15.07
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
2
17
IUSM
15
4:15.20
Fabian Haeffler, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
2
30.11.19
M 3000 m
1
7:55.42
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FK, Ullevi
5
2
8:09.10
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIK, Sävedalen
6
3
8:26.65
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIK, Mölndal
3
11.2.20
Folksam GP
4
8:32.02
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte IS, Örgryte
12
A
5
8:44.55
Samuel Pihlström, Landehof
01
OK Landehof, Landehof
1
B
6
8:59.02
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte IS, Örgryte
2
C
7
8:59.86
Hugo Setthagen, Umara
01
Umara SC, Umara
5
B
8
9:07.44
Abdelhafiz Ibrahim*, Sävedalen
96
Sävedalens AIK, Sävedalen
7
A
9
9:31.86
Jonas Gustafsson, Örgryte
97
Örgryte IS, Örgryte
7
B
10
9:34.00
Sebastian Daland, IFK Göteborg
99
IFK Göteborg, IFK Göteborg
8
B
(10)
11
9:38.11
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte IS, Örgryte
9
B
12
10:09.68
Magnus Magnusson, Lerum
68
IK Lerum FI, Lerum
3
50
4.1.20
13
11:07.12
Björn Elfström, Lerum
72
IK Lerum FI, Lerum
2
45
4.1.20
14
11:22.78
Niklas Rung, Lerum
72
IK Lerum FI, Lerum
3
45
4.1.20
15
11:37.10
Erik Michaelsson, Majorna
67
Majornas IK, Majorna
-
50
11.1.20
M 60 m häck
1
7.94
Filip Björklund, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
3
23.2.20
ISM
2
8.18
Elias Martinsson, Mölndal
97
Mölndals AIK, Mölndal
8
23.2.20
ISM
3
8.49
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte IS, Örgryte
4
h1
M Höjd
1
2.05
Herman Olvik, Ullevi
96
Ullevi FK, Ullevi
4
22.2.20
ISM
2
2.00
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte IS, Örgryte
1
3
1.97
Fabian Steene, Kville
03
IF Kville, Kville
1
17
19.1.20
3
1.97
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FK, Ullevi
=7
22.2.20
ISM
5
1.94
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte IS, Örgryte
8
6
1.91
Philip Bayer, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
4
17
19.1.20
7
1.90
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
2
8
1.89
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte IS, Örgryte
2
17
9
1.86
Sören Simonson Pauli, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
11
9
1.86
Adrihan Alsér Pryce, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
3
16
IUSM
(10)
11
1.85
Erik Olzon, Kville
01
IF Kville, Kville
7
19.1.20
11
1.85
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FK, Ullevi
4
17
26.1.20
13
1.84
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte IS, Örgryte
3
14
1.83
Ludvig Holgersson, Bohus
05
Bohus IF, Bohus
1
15
14
1.83
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
7
19
IJSM
14
1.83
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK Göteborg, IFK Göteborg
8
17
IUSM
M Stav
1
5.52
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
94
Örgryte IS, Örgryte
2
2
5.10
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FK, Ullevi
5
3
5.07
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FK, Ullevi
4
23.2.20
ISM
4
5.00
Filip Gyllensten, Örgryte
92
Örgryte IS, Örgryte
2
25.1.20
5
4.50
William Asker, Örgryte
04
Örgryte IS, Örgryte
9
25.1.20
6
4.40
Jonathan Ruffieux, Örgryte
91
Örgryte IS, Örgryte
6
7
4.30
Patric Rodås, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
11
25.1.20
7
4.30
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte IS, Örgryte
1
17
9
4.21
Carl Ivarsson, Örgryte
96
Örgryte IS, Örgryte
1
16.12.19
10
4.10
Felix Steene, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
2
(10)
11
4.00
Fredrik Dymén, Kongahälla
76
Kongahälla AIK, Kongahälla
1
40
1.3.20
IVSM
12
3.98
Gabriel Torgersson, Kville
05
IF Kville, Kville
2
15
IUSM
13
3.71
Erik Hagström, Örgryte
73
Örgryte IS, Örgryte
2
14
3.60
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte IS, Örgryte
1
15
3.40
Malte Rosvall, Sävedalen
02
Sävedalens AIK, Sävedalen
2
30.11.19
M Längd
1
7.30
Filip Björklund, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
1
22
IJSM
2
7.28
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
1
19
IJSM
3
7.23
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
2
22
IJSM
4
7.00
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
2
19
26.1.20
5
6.99
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
4
22
IJSM
6
6.96
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FK, Ullevi
1
17
IUSM
7
6.91
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte IS, Örgryte
1
17
19.1.20
8
6.76
Jimmy Hellström, Ullevi
03
Ullevi FK, Ullevi
5
19
26.1.20
9
6.72
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte IS, Örgryte
9
26.1.20
10
6.70
Gustav Tartu, Kville
02
IF Kville, Kville
2
19.1.20
(10)
11
6.59
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte IS, Örgryte
12
26.1.20
12
6.54
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FK, Ullevi
7
22
IJSM
13
6.46
David Ulstein, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
5
17
14
6.43
Felix Steene, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
5
16
IUSM
15
6.38
Jesper Nordström, Kville
02
IF Kville, Kville
10
19
IJSM
M Tresteg
1
15.53
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FK, Ullevi
2
18.1.20
2
15.30
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte IS, Örgryte
3
22.2.20
ISM
3
14.96
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FK, Ullevi
6
22.2.20
ISM
4
14.91
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte IS, Örgryte
7
22.2.20
ISM
5
14.66
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte IS, Örgryte
1
19
IJSM
6
14.49
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
2
19
IJSM
7
14.43
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIK, Mölndal
2
8
14.19
Gustav Tartu, Kville
02
IF Kville, Kville
4
19
IJSM
9
13.95
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
3
22
IJSM
10
13.70
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FK, Ullevi
2
17
(10)
11
13.58
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte IS, Örgryte
5
12
13.25
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
1
17
25.1.20
13
13.22
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
3
17
14
13.21
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte IS, Örgryte
3
17
18.1.20
15
13.19
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
4
17
M Kula
1
16.53
Arvid Mägi Theorin, Kville
01
IF Kville, Kville
6
22.2.20
ISM
2
15.93
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
7
22.2.20
ISM
3
14.02
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIK, Sävedalen
6
22
IJSM
4
12.94
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte IS, Örgryte
4
18.1.20
5
12.37
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte IS, Örgryte
6
18.1.20
6
12.36
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FI, Lerum
1
40
1.3.20
IVSM
7
12.32
Daniel Korhonen, Kville
76
IF Kville, Kville
1
40
8
12.08
Johannes Norrby, IFK Göteborg
77
IFK Göteborg, IFK Göteborg
2
40
1.3.20
IVSM
9
11.21
Fredrik Grund, Kville
02
IF Kville, Kville
1
15.12.19
10
11.05
Christer Björkander, Lerum
83
IK Lerum FI, Lerum
1
16.12.19
(10)
11
10.62
Henrik Klingener, Lerum
78
IK Lerum FI, Lerum
3
40
1.3.20
IVSM
12
9.14
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
4
30.11.19
13
9.10
David Klingberg, IFK Göteborg
78
IFK Göteborg, IFK Göteborg
pen
40
25.1.20
IVSM
14
9.04
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
6
30.11.19
15
8.63
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
7
30.11.19
M Vikt
1
16.23
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FK, Ullevi
7
23.2.20
ISM
2
10.38
Henrik Klingener, Lerum
78
IK Lerum FI, Lerum
1
40
29.2.20
IVSM
3
7.44
David Kihlström, Lerum
76
IK Lerum FI, Lerum
4
40
29.2.20
IVSM
K 60 m
1
7.74
Julia Björkman, Kville
00
IF Kville, Kville
1
h4
2
7.76
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIK, Mölndal
3
22
h2
IJSM
3
7.82
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
4
B
18.1.20
3
7.82
Michelle De Silva, Mölndal
99
Mölndals AIK, Mölndal
4
22
h1
IJSM
5
7.83
Johanna Holmén Svensson, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
3
B
6
7.87
Ella Borg, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
2
16
A
7
7.91
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
4
19
h4
IJSM
8
7.95
Sofia Björkman, Kville
03
IF Kville, Kville
7
17
IUSM
9
7.96
Sandra Jonsson Lorentsson, Örgryte
01
Örgryte IS, Örgryte
3
11.1.20
10
7.97
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIK, Mölndal
1
h1
11.1.20
(10)
10
7.97
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIK, Sävedalen
1
15
h4
18.1.20
10
7.97
Ane Torine Iversen, Mölndal
05
Mölndals AIK, Mölndal
3
15
s1
IUSM
13
7.99mx
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte IS, Örgryte
1
14
8.01
Alva Larsson, Mölndal
02
Mölndals AIK, Mölndal
4
19
h3
IJSM
14
8.01
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
3
16
s1
IUSM
K 200 m
1
23.62
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FK, Ullevi
2
23.2.20
ISM
2
24.53
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FK, Ullevi
1
A
3
25.17
Vendela Rydbäck, Göteborgs KIK
97
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
3
r2
17.1.20
4
25.64
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIK, Sävedalen
1
15
A
30.11.19
5
25.81
Sandra Jonsson Lorentsson, Örgryte
01
Örgryte IS, Örgryte
1
A
11.1.20
6
25.83
Estelle Montler, Ullevi
91
Ullevi FK, Ullevi
2
A
11.1.20
7
25.99
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte IS, Örgryte
1
15
B
19.1.20
8
26.09
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIK, Mölndal
3
C
9
26.35
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK Göteborg, IFK Göteborg
2
r5
17.1.20
10
26.44
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte IS, Örgryte
1
17
B
(10)
11
26.56
Ide Ileso, Ullevi
00
Ullevi FK, Ullevi
1
E
11
26.56
Elvira Erixon, Mölndal
96
Mölndals AIK, Mölndal
2
E
13
26.63
Alma Svanberg, Kville
02
IF Kville, Kville
1
B
11.1.20
14
26.78
Tilda Wahlén, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
1
D
15
26.85
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FI, Lerum
1
F
K 400 m
1
54.83
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FK, Ullevi
2
23.2.20
ISM
2
56.64
Vendela Rydbäck, Göteborgs KIK
97
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
2
18.1.20
3
58.97
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte IS, Örgryte
1
16
A
4
59.00
Sandra Jonsson Lorentsson, Örgryte
01
Örgryte IS, Örgryte
2
19
h3
IJSM
5
59.28
Emma Söderström, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
3
r2
18.1.20
6
59.60
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
3
19
h2
IJSM
7
1:00.05
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK Göteborg, IFK Göteborg
4
17
A
18.1.20
8
1:00.09
Julia Svennblad, Bohus
03
Bohus IF, Bohus
1
17
C
15.12.19
9
1:00.31
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
4
C
10
1:00.71
Louise Duvling Andersson, Ullevi
00
Ullevi FK, Ullevi
4
A
25.1.20
(10)
11
1:00.87
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
17
C
12
1:01.99
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
1
17
B
15.12.19
13
1:02.06
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
2
17
A
15.12.19
14
1:02.23
Tilda Mjörnell, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
3
17
B
15
1:02.92
Alma Svanberg, Kville
02
IF Kville, Kville
5
18.1.20
K 800 m
1
2:07.07
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIK, Sävedalen
1
2
2:12.32
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
A
3
2:13.24
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
5
A
26.1.20
4
2:17.61
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIK, Sävedalen
5
h2
22.2.20
ISM
5
2:18.10
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK Göteborg, IFK Göteborg
5
A
6
2:18.45
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
2
12.1.20
7
2:19.57
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
1
B
26.1.20
8
2:20.04
Emelie Öberg, Ullevi
97
Ullevi FK, Ullevi
1
C
9
2:20.22
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
7
A
19.1.20
10
2:24.73
Lisa Wreeby, Sävedalen
02
Sävedalens AIK, Sävedalen
5
B
26.1.20
(10)
11
2:24.98
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
pen
12
2:25.40
Agnes Thundal, IFK Göteborg
05
IFK Göteborg, IFK Göteborg
2
C
13
2:26.04
Maud De Coninck, Sävedalen
05
Sävedalens AIK, Sävedalen
3
C
14
2:27.69
Elin Hagelin, Mölndal
05
Mölndals AIK, Mölndal
3
15
2:29.01
Tilda Mjörnell, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
5
C
26.1.20
K 1500 m
1
4:30.17
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIK, Sävedalen
3
23.2.20
ISM
2
4:37.48
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
2
19
IJSM
3
4:39.41
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte IS, Örgryte
6
23.2.20
ISM
4
4:39.54
Julia Svennblad, Bohus
03
Bohus IF, Bohus
1
30.11.19
5
4:39.87
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK Göteborg, IFK Göteborg
2
30.11.19
6
4:46.81mx
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIK, Mölndal
2
7
4:47.09
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
2
18.1.20
8
4:48.51
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK Göteborg, IFK Göteborg
5
17
9
4:48.53
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIK, Sävedalen
7
19
IJSM
10
4:50.90
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIK, Mölndal
7
17
(10)
11
4:56.53
Lisa Wreeby, Sävedalen
02
Sävedalens AIK, Sävedalen
4
17
11.1.20
12
4:57.90
Felicia Brink, Kville
04
IF Kville, Kville
5
17
11.1.20
13
5:01.59
Tilda Mjörnell, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
1
17
25.1.20
14
5:06.31
Wilma Ehrnborg, Mölndal
06
Mölndals AIK, Mölndal
6
17
15
5:26.91
Karin Schön, Kville
62
IF Kville, Kville
1
55
29.2.20
IVSM
K 3000 m
1
9:48.52
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIK, Sävedalen
3
22.2.20
ISM
2
9:52.98
Anastasia Denisova*, Sävedalen
93
Sävedalens AIK, Sävedalen
4
22.2.20
ISM
3
9:54.18mx
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIK, Sävedalen
10
B
4
10:06.19mx
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte IS, Örgryte
11
B
5
11:16.73
Karin Schön, Kville
62
IF Kville, Kville
1
55
28.2.20
IVSM
K 60 m häck
1
8.57
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
-
h
19.1.20
1
8.57
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
3
22
IJSM
3
8.73
Estelle Montler, Ullevi
91
Ullevi FK, Ullevi
3
4
8.87
Filippa Rodrigues, Mölndal
99
Mölndals AIK, Mölndal
3
22
h2
IJSM
5
9.09
Sandra Jonsson Lorentsson, Örgryte
01
Örgryte IS, Örgryte
2
19
6
9.17
Moa Kjellander, Ullevi
99
Ullevi FK, Ullevi
4
h2
19.1.20
7
9.37
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
4
19
h3
IJSM
8
9.60
Kajsa Karila, IFK Göteborg
02
IFK Göteborg, IFK Göteborg
5
19
26.1.20
9
9.75
Alfrida Kilvik, Kville
01
IF Kville, Kville
6
h1
19.1.20
10
9.77
Ebba Magnusson, IFK Göteborg
01
IFK Göteborg, IFK Göteborg
5
19
h2
26.1.20
(10)
11
10.12
Johanna Stübner, Göteborgs KIK
02
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
7
h2
19.1.20
12
10.32
Moa Kilén, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
5
19
h1
26.1.20
13
12.46
Lisa Petersson, IFK Göteborg
84
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
35
15.12.19
K Höjd
1
1.91
Ellen Ekholm, Ullevi
96
Ullevi FK, Ullevi
1
2
1.82
Maja Nilsson, Örgryte
99
Örgryte IS, Örgryte
3
23.2.20
ISM
3
1.78
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
pen
4
1.77
Emma Söderström, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
3
22
IJSM
5
1.71
Vendela von Corswant, Örgryte
93
Örgryte IS, Örgryte
4
25.1.20
5
1.71
Lina Löfqvist, Ullevi
93
Ullevi FK, Ullevi
1
15.2.20
7
1.66
Engla Nilsson, Bohus
05
Bohus IF, Bohus
1
15
16.11.19
8
1.63
Linn Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
00
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
1
8
1.63
Emilia Lönnqvist, Kville
02
IF Kville, Kville
5
19
IJSM
10
1.60
Isabelle Rydén, IFK Göteborg
06
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
14
30.11.19
(10)
10
1.60
Elsa Wållgren, Lerum
04
IK Lerum FI, Lerum
=3
17
18.1.20
10
1.60
Elin Björn, Bohus
06
Bohus IF, Bohus
1
14
13
1.58
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
1
14
1.57
Emma Wendel, Örgryte
06
Örgryte IS, Örgryte
2
14
15
1.56
Moa Cornéer, IFK Göteborg
05
IFK Göteborg, IFK Göteborg
5
15
18.1.20
15
1.56
Tyra Rydén, IFK Göteborg
04
IFK Göteborg, IFK Göteborg
8
17
18.1.20
K Stav
1
4.61
Michaela Meijer, Örgryte
93
Örgryte IS, Örgryte
1
2
4.10
Hanna Jansson, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
1
c2
8.2.20
3
4.00
Malin Dahlström, Örgryte
89
Örgryte IS, Örgryte
1
19.12.19
4
3.82
Fanny Berglund, Örgryte
88
Örgryte IS, Örgryte
4
5
3.55
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FI, Lerum
+
17
11.1.20
6
3.24
Kajsa Roth, IFK Göteborg
06
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
7
3.00
Elin Jansson, Lerum
05
IK Lerum FI, Lerum
1
15
8
2.86
Ester Schenck, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
8
16
IUSM
9
2.81
Stina Littorin, Kville
05
IF Kville, Kville
1
15
14.12.19
10
2.65
Elsa Dåverhög, Lerum
04
IK Lerum FI, Lerum
5
17
(10)
11
2.50
Juliette Östling, Kville
05
IF Kville, Kville
1
15
2.11.19
12
2.49
Matilda Bergqvist, Lerum
04
IK Lerum FI, Lerum
14
16
IUSM
13
2.35
Ebba Holmén, IFK Göteborg
08
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
13
19.1.20
14
2.31
Elsa Skager, Lerum
08
IK Lerum FI, Lerum
6
15
2.30
Alva Sjöström, Sävedalen
06
Sävedalens AIK, Sävedalen
1
15
15.12.19
K Längd
1
6.72
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FK, Ullevi
3
2
6.23
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
1
22
IJSM
3
6.01
Ida Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
2
22
IJSM
4
5.82
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
1
B
22.2.20
ISM
5
5.76
Filippa Rodrigues, Mölndal
99
Mölndals AIK, Mölndal
6
22
IJSM
6
5.68
Elin Larsson, Örgryte
94
Örgryte IS, Örgryte
7
18.1.20
7
5.65
Olivia Bojang, Örgryte
02
Örgryte IS , Örgryte
1
26.1.20
8
5.59
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
10
18.1.20
9
5.52
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK Göteborg, IFK Göteborg
3
17
IUSM
9
5.52
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
8
22
IJSM
(10)
11
5.51
Emma Andreasson, Göteborgs KIK
00
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
9
22
IJSM
12
5.45
Ivana Pekic, IFK Göteborg
05
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
15
14.12.19
13
5.41
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
11
22
IJSM
14
5.37
Aicha Koné, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
2
17
15
5.34
Moa Gustafsson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
1
16
K Tresteg
1
13.31
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte IS, Örgryte
1
23.2.20
ISM
2
12.45
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
4
25.1.20
3
12.26
Olivia Bojang, Örgryte
02
Örgryte IS , Örgryte
2
19
IJSM
4
11.96
Emilia Lönnqvist, Kville
02
IF Kville, Kville
3
19
IJSM
4
11.96
Linn Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
00
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
3
22
IJSM
6
11.93
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte IS, Örgryte
4
22
IJSM
7
11.70
Johanna Konséleus, Ullevi
95
Ullevi FK, Ullevi
1
17
8
11.59
Elvira Richardsson, Göteborgs KIK
96
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
2
9
11.58
Aicha Koné, Ullevi
04
Ullevi FK, Ullevi
1
17
11.1.20
10
11.55
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIK, Mölndal
3
(10)
11
11.45
Moa Gustafsson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
5
16
IUSM
12
11.20
Hilma Hofström, Örgryte
00
Örgryte IS, Örgryte
1
15.2.20
13
11.05
Isabelle Rydén, IFK Göteborg
06
IFK Göteborg, IFK Göteborg
1
14
30.11.19
14
11.00
Ebba Niklasson, Sävedalen
03
Sävedalens AIK, Sävedalen
4
17
IUSM
15
10.95
Nora Berglin, Sävedalen
05
Sävedalens AIK, Sävedalen
1
15
K Kula
1
13.12
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
3
2
11.04
Emilia Wernerliv, Kongahälla
04
Kongahälla AIK, Kongahälla
7
18.1.20
3
9.60
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIK, Mölndal
1
40
1.3.20
IVSM
4
8.34
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FI, Lerum
1
16.12.19
5
8.12
Cornelia Lindberg, Lerum
01
IK Lerum FI, Lerum
2
16.12.19
6
8.05
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FK, Ullevi
3
7
7.61
Esther Eydner, Lerum
97
IK Lerum FI, Lerum
3
16.12.19
8
7.30
Cecilia Hallin, Sävedalen
75
Sävedalens AIK, Sävedalen
7
45
1.3.20
IVSM
9
6.55
Linnea Åberg, Lerum
99
IK Lerum FI, Lerum
4
16.12.19
10
6.50
Anneli Bohm, Sävedalen
74
Sävedalens AIK, Sävedalen
8
45
1.3.20
IVSM
(10)
11
6.34
Regina Carlén, Lerum
96
IK Lerum FI, Lerum
5
16.12.19
12
5.78
Linnea Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FI, Lerum
6
16.12.19
13
4.98
Johanna Friberg, Lerum
01
IK Lerum FI, Lerum
7
16.12.19
K Vikt
1
19.01
Tracey Andersson, Ullevi
84
Ullevi FK, Ullevi
4
23.2.20
ISM
2
17.14
Molly Broback, Sävedalen
01
Sävedalens AIK, Sävedalen
2
19
IJSM
3
15.17
Luana Lund Klaric, Göteborgs KIK
99
Göteborgs KIK, Göteborgs KIK
1
20.12.19
4
14.72
Matilda Ekenberg, Sävedalen
00
Sävedalens AIK, Sävedalen
6
22
IJSM
5
13.57
Ebba Molinder, Mölndal
00
Mölndals AIK, Mölndal
4
6
9.31
Cecilia Hallin, Sävedalen
75
Sävedalens AIK, Sävedalen
3
45
29.2.20
IVSM
7
8.63
Ulrika Bengtsson, Lerum
71
IK Lerum FI, Lerum
4
45
29.2.20
IVSM
K Femkamp
1
4.122
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FK, Ullevi
9
8.58  1.78  12.63  5.53  2:24.98  

© 2020 Friidrottsstatistik