Göteborg Årsbästalistor

Göteborg

Återställ val


M 100 m
1
10.51
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
A
24.5.21
+0.5
2
10.59
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
h4
6.6.21
+0.8
10.61
Felix Svensson^, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
+1.4
3
10.70
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
h4
6.6.21
+0.8
3
10.70
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
B
6.6.21
−0.9
5
10.76
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
h9
6.6.21
+0.3
10.77
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
h2
6.6.21
−1.1
6
10.77
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
h4
6.6.21
+0.8
7
10.79
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
C
6.6.21
−1.0
10.79
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
A
6.6.21
−0.8
(10)
10.80
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
h8
6.6.21
−0.1
8
10.80
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
5
h4
6.6.21
+0.8
9
10.82
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
h5
6.6.21
+1.2
10.84
Alexander Andreasson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
B
13.6.21
+0.4
10
10.87
Anders Pihlblad, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
E
6.6.21
+0.1
11
10.88
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
22.5.21
−0.2
11
10.88
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
A
10.6.21
+0.4
10.90
Anders Pihlblad, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
h1
6.6.21
−1.0
10.91
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
17
−0.1
10.91
Nils Thornberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
h9
6.6.21
+0.3
(20)
13
10.92
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
h5
6.6.21
+1.2
10.95
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
22.5.21
−0.2
10.96
Felix Svensson^, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
−0.9
14
10.96
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
h7
6.6.21
0.0
10.96
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
h8
6.6.21
−0.1
10.97
Nils Thornberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
E
6.6.21
+0.1
10.97
Adam Denguir, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
6.6.21
−0.8
15
10.99
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
F
6.6.21
−0.3
11.00
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
B
13.6.21
+0.4
11.01
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
B
6.6.21
−0.9
(30)
16
11.02
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
F
6.6.21
−0.3
11.02
David Sennung, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
E
6.6.21
−0.3
11.03
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
C
6.6.21
−1.0
11.03
David Sennung, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
10.6.21
+0.4
11.06
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
E
6.6.21
+0.1
11.07
David Sennung, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
h4
+0.8
11.09
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
E
6.6.21
+0.1
17
11.14
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
6
A
10.6.21
+0.4
11.15
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
h6
6.6.21
−0.6
11.17
Lucas Bolin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
h2
6.6.21
−1.1
(40)
18
11.26
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
5
h7
6.6.21
0.0
19
11.27
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
G
6.6.21
−0.3
11.29
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
G
6.6.21
−0.3
11.29
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
h5
6.6.21
+1.2
20
11.30
Anthon Bokelund Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
−0.1
21
11.42
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
16.5.21
−1.4
22
11.51
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
1
19
+0.9
23
11.55
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
B
10.6.21
0.0
24
11.56
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
22.5.21
−0.2
24
11.56
Nils Brakander, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
−0.1
(50)
26
11.57
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
22.5.21
−0.2
26
11.57
Andreas Norström, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
6
h5
6.6.21
+1.2
28
11.58
Calle Frank, Kville
04
IF KvilleKville
5
−0.1
11.62
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
8
A
10.6.21
+0.4
11.64
Viggo Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
17
−0.1
11.80
Andreas Norström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
H
6.6.21
−1.4
29
11.81
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
I
6.6.21
+0.6
30
11.87
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
I
6.6.21
+0.6
31
11.90
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
3
17
−0.1
32
11.93
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
19
22.5.21
−1.0
(60)
33
11.94
Isak Liljenberg, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
−0.1
11.97
Shakeem Reid, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
17
−0.1
12.02
Gustav Ölund, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
h1
6.6.21
−1.0
12.03
Fredrik Sangberg, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
h3
6.6.21
−0.3
34
12.04
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
22.5.21
−0.2
35
12.17
Tobias Hadzikostas, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
−0.1
36
12.25
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
17
−0.1
37
12.26
Robin Noping, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
2
J
6.6.21
−1.5
12.36
Robin Noping, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
h1
6.6.21
−1.0
38
12.38
Theodor Johner, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
19
16.5.21
−1.4
(70)
39
12.42
Josef Weiner, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
19
22.5.21
−1.0
12.50
Josef Weiner, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
B
10.6.21
0.0
40
12.51
Linus Lännerbo, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
3
19
22.5.21
−1.0
41
12.75
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
4
19
22.5.21
−1.0
41
12.75
David Sämfors, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
17
−0.1
43
12.76
Johan Conway, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
19
22.5.21
−1.0
44
12.80
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
19
22.5.21
−1.0
45
13.82
Elias Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
7
17
−0.1
46
14.83
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
7
−0.1
Okända vindförhållanden
11.95
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
17
C
Medvind över 2 m/s
10.72
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
C
+2.7
11.02
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
12.6.21
+3.4
11.06
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
17
12.6.21
+5.5
11.26
Viggo Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
17
h1
12.6.21
+4.7
11.42
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
17
h1
12.6.21
+4.7
11.42
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
17
12.6.21
+5.5
11.56
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
17
h2
12.6.21
+5.3
11.59
Shakeem Reid, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
17
12.6.21
+5.5
11.66
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
17
h2
12.6.21
+5.3
11.66
Peter Andréas, Ullevi
81
Ullevi FKUllevi
3
12.6.21
+3.4
11.70
Jonas Gustén, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
17
12.6.21
+5.5
M 200 m
1
20.76
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
B
−0.2
21.46
Felix Svensson^, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
A
+0.4
2
21.51
Anders Pihlblad, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
+0.3
21.63
Anders Pihlblad, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
A
10.6.21
0.0
3
21.87
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
10.6.21
0.0
4
21.93
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
5
+0.3
5
21.94
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
4
A
10.6.21
0.0
6
22.00
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
19
A
0.0
22.18
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
10.6.21
0.0
22.19
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
22.5.21
−1.2
(10)
7
22.34
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
D
15.5.21
+1.6
8
22.51
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
C
10.6.21
+0.1
9
22.77
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
C
10.6.21
+0.1
10
22.84
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
3
B
10.6.21
0.0
11
22.86
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
4
+1.6
12
23.24
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
19
A
0.0
13
23.37
Andreas Norström, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
1
D
10.6.21
0.0
14
23.40
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
D
10.6.21
0.0
15
23.42
Anthon Bokelund Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
+0.2
16
23.43
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
22.5.21
−1.2
(20)
17
23.54
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
3
19
A
0.0
18
23.92
Isak Kristensen, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
5
D
10.6.21
+0.1
19
23.93
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
4
19
A
0.0
20
24.28
Isak Liljenberg, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
22.5.21
−1.2
21
24.50
Tobias Hadzikostas, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
B
+0.2
22
24.76
Simon Hellsing, Kville
03
IF KvilleKville
6
+1.6
23
24.89
Noel Krantz, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
+0.2
24
25.00
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
22.5.21
−1.2
25
25.08
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
B
+0.2
26
25.50
Josef Weiner, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
D
10.6.21
0.0
(30)
27
25.63
David Sämfors, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
A
+0.4
27
25.63
Robin Noping, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
4
D
10.6.21
0.0
29
29.63
Alfred Wendt, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
1
13
+0.8
30
29.68
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
2
13
+0.8
31
31.01
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
+0.4
32
31.85
Eliah Pettersson, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
13
+0.8
33
32.21
Alexander Sandelius, Bohus
09
Bohus IFBohus
1
13
10.6.21
−0.2
34
32.26
Linus Weihard, Mölndal
08
Mölndals AIKMölndal
2
13
10.6.21
−0.2
35
33.52
Arthur De Maar, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
13
+0.8
36
33.92
Benjamin Espinoza, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
13
+0.8
Medvind över 2 m/s
22.05
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
5
B
+2.6
22.17
David Sennung, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
A
+3.4
23.00
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
1
12.6.21
+2.5
23.28
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
1
12.6.21
+6.4
23.32
Viggo Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
12.6.21
+6.4
24.19
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
12.6.21
+2.5
24.33
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
19
B
+2.5
25.17
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
12.6.21
+4.1
25.27
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
2
19
B
+2.5
25.31
Marcus Johansson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
19
B
+2.5
25.58
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
4
19
B
+2.5
25.64
Sebastian Gilley, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
5
19
B
+2.5
25.67
David Sämfors, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
19
B
+2.5
30.78
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
3
12.6.21
+4.1
M 400 m
1
48.31
Vidar Stenqvist, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
B
13.6.21
2
49.41
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
4
3
49.80
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
4
49.94
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
50.09
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
HS
h
50.12
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
HS
50.13
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
50.29
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
5
50.73
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
1
B
10.6.21
50.78
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
10
HS
(10)
6
50.78
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
B
10.6.21
50.89
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
HS
51.39
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
17
C
7
51.50
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
4
8
51.88
Samuel Andreasson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
B
10.6.21
9
52.18
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
1
53.09
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
17
D
10
53.27
Jonathan Johansson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
3
B
10.6.21
11
54.86
Andreas Rydén, Kville
04
IF KvilleKville
5
12
55.28
Theodor Johner, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
(20)
13
57.39
Erik Holmner, Solvikingarna
80
SolvikingarnaSolvikingarna
4
14
1:00.23
Wilhelm Kardemark, Kville
80
IF KvilleKville
5
M 800 m
1
1:46.25
Andreas Kramer, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
3
A
13.6.21
2
1:47.36
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
7
A
13.6.21
1:47.90
Alexander Lundskog, Ullevi
Ullevi FKUllevi
7
A
3
1:51.07
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
B
4
1:52.57
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
3
B
13.6.21
5
1:54.69
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
8
B
13.6.21
6
1:55.37
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
7
A
7
1:55.45
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
1
1:55.64
Mathias Söder, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
B
8
1:56.26
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
9
B
(10)
1:56.51
Simon Wikell, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
C
13.6.21
9
1:58.43
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
9
C
13.6.21
10
1:58.61
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
3
1:58.67
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
11
2:00.03
Fabian Haeffler, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
12
2:02.26
Christoffer Wockats, Kville
00
IF KvilleKville
5
13
2:05.72
Erik Roos, Mölndal
77
Mölndals AIKMölndal
3
13.6.21
14
2:06.43
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
19
15
2:06.82
Alexander Sörensen, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
19
16
2:07.82
Edin Nygren, Majorna
76
Majornas IKMajorna
4
13.6.21
(20)
17
2:10.33
Elias Eliasson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
14
13.6.21
18
2:10.45
Samuel Rasmuson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
2:11.00
Alfons Råwall, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
5
13.6.21
20
2:11.01
Wilmer Grahn, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
2
2:11.07
Edin Nygren, Majorna
Majornas IKMajorna
3
2:11.77
Elias Eliasson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
2:12.67
Elias Eliasson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
15
22.5.21
21
2:12.67
Philip Frick, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
19
22
2:13.18
Albin Björk, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
15
22.5.21
23
2:14.75
Sven Nordström, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
3
15
22.5.21
(30)
2:15.81
Albin Björk, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
15
24
2:16.14
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
2:17.07
Albin Björk, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
15
13.6.21
2:17.60
Sven Nordström, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
15
13.6.21
25
2:17.72
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
2:18.72
Sven Nordström, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
15
26
2:20.31
Paul Janzen, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
14
13.6.21
27
2:21.09
Noah Svedberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
14
13.6.21
28
2:21.27
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
29
2:21.83
Axel Olsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
15
22.5.21
(40)
30
2:22.28
Fredrik Engel, Lerum
74
IK Lerum FILerum
6
31
2:24.95
Albin Friberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
32
2:25.34
Marcus Lamm, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
3
15
33
2:27.68
Melvin Lessner Sveen, Majorna
07
Majornas IKMajorna
7
34
2:27.77
Nils Johner, Lerum
07
IK Lerum FILerum
8
35
2:27.79
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
2:27.80
Axel Olsson, Lerum
IK Lerum FILerum
1
14
36
2:29.48
Ludvig Maechel, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
22.5.21
37
2:30.07
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
6
14
13.6.21
2:30.46
Melvin Lessner Sveen, Majorna
Majornas IKMajorna
7
14
13.6.21
(50)
38
2:30.89
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
2:31.62
Nils Johner, Lerum
IK Lerum FILerum
6
15
22.5.21
39
2:33.33
Valter Jönrup, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
4
19
2:33.58
Alfred Danerud, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
40
2:33.69
Erik Toll, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
13.6.21
41
2:34.26
Gustav Romell, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
14
42
2:36.66
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
1
13
43
2:36.95
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
44
2:37.92
Rasmus Krenauer, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
5
15
13.6.21
45
2:43.18
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
7
(60)
46
2:43.87
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
8
47
2:46.68
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
48
2:46.76
Vinton Landelius, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
4
15
49
2:53.37
Elias Samuelsson Sandgren, Kville
07
IF KvilleKville
8
14
13.6.21
50
2:53.87
Bruno Gianneschi, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
9
M 1500 m
1
3:46.11
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
7
A
2
3:46.20
Simon Wallenlind, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
5
B
13.6.21
3:47.51
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
8
B
13.6.21
3
3:52.28
Sebastian Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
11
B
13.6.21
4
3:53.72
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
C
13.6.21
5
3:54.50
Gabriel Steffensen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
C
13.6.21
6
3:57.78
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
8
7
3:59.86
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
B
8
3:59.94
Michael Rosenqvist, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
9
C
13.6.21
4:02.34
Awet Mengsteab, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
(10)
9
4:03.91
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
B
10
4:08.93
Fabian Haeffler, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
B
11
4:13.45
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
1
4:15.72
Nils Olsson, Lerum
IK Lerum FILerum
2
12.6.21
4:18.34
Michael Rosenqvist, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
12
4:20.53
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
12.6.21
13
4:22.62
Lucas Frew, Lerum
04
IK Lerum FILerum
4
12.6.21
14
4:25.70
Louis Schmitz, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
5
12.6.21
4:26.40
Lucas Frew, Lerum
IK Lerum FILerum
3
15
4:29.01
Melker Tillenius, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
6
12.6.21
(20)
16
4:29.31
Lukas Jakobsson, Sävedalen
03
Sävedalens AIKSävedalen
9
B
17
4:30.16
Tim Tompsett, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
18
4:30.88
Erik Roos, Mölndal
77
Mölndals AIKMölndal
5
19
4:45.09
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
10
B
20
4:48.46
Leon Stålhammar, Kongahälla
06
Kongahälla AIKKongahälla
7
21
5:14.92
Calle Wärn, Lerum
07
IK Lerum FILerum
8
22
5:21.67
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
19
23.5.21
23
5:23.96
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
6
24
6:39.00
Arthur De Maar, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
19
23.5.21
25
6:58.13
Emile Johansson ben Salem, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
19
23.5.21
M 5000 m
1
13:53.28
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
2
B
2
15:32.04
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
3
3
17:34.16
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
6
4
18:27.06
Karl Arvidsson, Umara
92
Umara SCUmara
8
A
1.6.21
M 10 000 m
1
29:36.58
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
1
2
32:19.18
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
M 5 km
1
14:22
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
17.4.21
2
14:25
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
2
A
17.4.21
3
14:31
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
A
17.4.21
4
14:54
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
B
17.4.21
5
14:56
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
17.4.21
16:08+
Linus Hultegård, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
-
9.5.21
6
17:25
Henok Ande, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
19
15.5.21
7
17:47+
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
-
9.5.21
M 10 km
1
31:56+
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
-
9.5.21
2
35:22+
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
-
9.5.21
3
36:11
Olle Leibe Bergstedt, Solvikingarna
01
SolvikingarnaSolvikingarna
22
M Halvmaraton
1
1:08:38
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
6
9.5.21
2
1:14:49+
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
-
9.5.21
M Maraton
1
2:28:10
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
45
2
2:32:32
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
8
9.5.21
3
2:38:35
Jonatan Fahlén, Proletären
90
Proletären FFProletären
1
5.6.21
M 3000 m hinder
1
8:22.78
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
3
12.6.21
8:24.29
Vidar Johansson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
8:24.55
Vidar Johansson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
2
8:48.86
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
5
30.4.21
8:55.49
Awet Mengsteab, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
14.5.21
9:04.58
Awet Mengsteab, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
9
h3
9:19.06
Awet Mengsteab, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
3
9:41.99
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
10:12.30
Carl Erixon, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
4
NT
Monir El Khalki, Kville
81
IF KvilleKville
4
M 110 m häck
1
14.23
Petter Gustafsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
1
10.6.21
+0.4
14.42
Petter Gustafsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
A
6.6.21
−1.5
2
15.28
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
10.6.21
+0.4
15.37
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
B
6.6.21
−0.3
3
16.51
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
0.0
4
16.59
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
3
0.0
M 400 m häck
1
49.85
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
50.45
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
A
13.6.21
2
54.61
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
B
13.6.21
3
58.02
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
29.5.21
4
1:00.77
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
5
1:01.89
Christoffer Wockats, Kville
00
IF KvilleKville
5
M Höjd
1
2.06
Simon Wiklund, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
1
2.04
Simon Wiklund, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
5.6.21
2
1.87
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
5
3
1.85
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
17
4
1.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
HS
25.2.21
4
1.83
William Frisk, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
19
25.5.21
1.82
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
HS
1.82
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
7
HS
1.78
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
17
1.78
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
HS
27.2.21
(10)
1.73
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
1.73
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
17
1.73
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
HS
1.72
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
1.72
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
HS
6
1.70
Hugo Tilldal, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
16
22.5.21
6
1.70
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
17
12.6.21
6
1.70
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
2
17
12.6.21
9
1.65
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
17
10
1.62
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
(20)
10
1.62
Erik Toll, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
12.6.21
12
1.60
Elias Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
16
22.5.21
13
1.58
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
15
14
1.56
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
1.55
Elias Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
17
15
1.55
Vincent Åberg, Ullevi
09
Ullevi FKUllevi
1
12
13.6.21
16
1.54
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
16
1.54
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
1
14
12.6.21
1.51
Oskar Ekström, Kongahälla
Kongahälla AIKKongahälla
2
15
18
1.51
Nils Norrby, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
(30)
19
1.50
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
1.49
Svante Svensson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
16.5.21
1.49
Malte Svensson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
16.5.21
20
1.46
Gustav Karlsson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
1.45
William Svensson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
14
16.5.21
21
1.45
Nuuno Grytter, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
16
22.5.21
21
1.45
Loke Nilsson, Bohus
07
Bohus IFBohus
4
17
23
1.44
Sebastian Siering, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
13
23
1.44
Oliver Hedin, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
13
25
1.42
Hjalmar Hamberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
(40)
26
1.40
Björn Roth, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
13
26
1.40
Herman Ryding, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
12
13.6.21
28
1.38
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
28
1.38
Alvar Tingelöf, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
30
1.37
Max Johansson, Ullevi
09
Ullevi FKUllevi
1
13
1.36
Max Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
13
31
1.35
Brian Posder, Mölndal
09
Mölndals AIKMölndal
4
16
22.5.21
31
1.35
Alfred Wendt, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
12
13.6.21
1.31
Herman Ryding, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
13
33
1.30
Caleb Tessema, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
5
16
22.5.21
(50)
33
1.30
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
12
13.6.21
M Stav
1
5.50
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
8
2
4.90
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
6
4.90
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
B
5.6.21
3
4.60
William Asker, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
A
5.6.21
4
4.30
Gabriel Torgersson, Kville
05
IF KvilleKville
9
A
5.6.21
4.16
Gabriel Torgersson, Kville
IF KvilleKville
4
5
3.52
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
17
6
3.32
Axel Widerberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
7
2.90
Vilmer Elovsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
6
8
2.75
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
23.5.21
(10)
9
2.52
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
10
2.35
Isak Thörn, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
19
23.5.21
11
2.12
Nils Lindsta Long, Lerum
07
IK Lerum FILerum
3
15
12
2.02
Björn Roth, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
13
13
1.72
Calle Wärn, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
15
M Längd
1
7.38
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
10.6.21
+0.3
7.30
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
5.6.21
+1.9
2
7.10
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
29.5.21
−0.2
7.07
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
25.5.21
+0.3
3
6.98
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
25.5.21
0.0
4
6.88
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
3
10.6.21
0.0
6.75
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
−0.4
5
6.65
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
5.6.21
0.0
6
6.58
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
19
−0.8
7
6.46
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
3
5.6.21
+1.8
(10)
8
6.38
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
17
22.5.21
+1.6
6.35
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
1
19
25.5.21
+0.7
9
6.25
Nils Brakander, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
+1.4
10
6.20
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
17
22.5.21
0.0
6.20
Philip Karlsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
17
13.6.21
+1.5
11
6.15
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
0.0
12
6.05
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
+
17
13.6.21
+1.4
13
6.03
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
17
22.5.21
+0.4
14
6.01
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
+
17
13.6.21
+1.5
15
5.98
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
5
17
13.6.21
+1.2
(20)
16
5.96
Olof Ryberg, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
3
25.5.21
+1.8
5.95
Jonas Gustén, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
17
13.6.21
0.0
5.92
Melker Svanberg, Kville
IF KvilleKville
6
−0.8
17
5.91
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
+
14
13.6.21
+1.0
18
5.82
Lukas Lehto, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
4
17
22.5.21
+1.2
5.63
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
17
13.6.21
+1.8
5.60
Lukas Lehto, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
15
0.0
19
5.58
Marcus Johansson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
19
+0.4
20
5.48
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
23.5.21
+1.2
21
5.41
Albin Örnborg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
23.5.21
+1.9
(30)
22
5.30
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
23.5.21
+1.4
22
5.30
Albin Edin, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
0.0
24
5.28
Allan Elgemark, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
+
17
22.5.21
−0.2
25
5.26
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
0.0
5.24
Albin Örnborg, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
+0.6
26
5.20
Joel Pettersson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
0.0
27
5.15
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
+1.0
5.14
Alfred Danerud, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
15
+1.6
5.12
Alfred Danerud, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
+
14
13.6.21
0.0
5.10
Joel Pettersson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
17
22.5.21
0.0
(40)
28
5.06
Filip Novak, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
23.5.21
+1.3
29
5.05
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
+
17
22.5.21
+0.8
5.04
Joel Pettersson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
14
23.5.21
+1.4
5.00
Alfred Danerud, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
+0.8
30
4.99
Vilgot Smedberg, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
14
23.5.21
+1.6
4.93
Vilgot Smedberg, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
15
+0.3
4.93
Ture Hjortbäck, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
+
14
13.6.21
+2.0
31
4.91
Ludvig Maechel, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
23.5.21
+1.4
4.90
Ture Hjortbäck, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
0.0
32
4.88
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
15
−0.7
(50)
4.87
Filip Novak, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
8
15
+0.7
33
4.84
Hugo Åkesson, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
23.5.21
+1.3
34
4.80
Ove Hagström, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
4
19
+0.5
4.76
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
23.5.21
+1.7
35
4.70
Nuuno Grytter, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
8
17
22.5.21
0.0
36
4.68
Nils Norrby, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
15
+1.5
37
4.67
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
+1.3
38
4.61
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
8
14
13.6.21
39
4.51
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
7
15
23.5.21
+0.8
40
4.48
Valdemar Wik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
+1.1
(60)
41
4.39
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
0.0
42
4.30
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
+1.3
4.23
David Jendeby, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
7
15
+1.0
43
4.23
Alvar Tingelöf, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
7
15
+1.6
44
4.21
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
14
23.5.21
+1.5
45
4.17
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
9
+1.9
46
4.16
Gustav Karlsson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
15
0.0
4.16
Viggo Büller, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
+
15
12.6.21
+1.9
4.10
Markus Eklund, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
11
15
+0.6
4.06
David Jendeby, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
+
15
12.6.21
+0.7
(70)
47
3.93
Gustav Kristofferson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
14
23.5.21
+1.1
48
3.86
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
2
+0.4
Okända vindförhållanden
6.11
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
6.09
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
6.02
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
25.2.21
6.00
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
HS
6.00
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
HS
5.80
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
17
Medvind över 2 m/s
7.32
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
12.6.21
+4.1
7.22
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
25.5.21
+2.5
7.17
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
12.6.21
+2.7
6.59
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
12.6.21
+4.2
6.35
Olof Ryberg, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
12.6.21
+7.4
6.27
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
17
13.6.21
+3.1
6.25
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
17
13.6.21
+2.8
6.17
Richard Heikkilä, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
4
12.6.21
+5.9
6.16
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
14
13.6.21
+2.4
6.09
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
17
13.6.21
+2.9
6.03
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
17
13.6.21
+2.8
5.56
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
23.5.21
+2.3
5.52
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
29.5.21
5.50
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
17
22.5.21
+5.4
5.42
Joel Pettersson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
14
23.5.21
+2.7
5.35
Joel Pettersson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
14
13.6.21
+3.7
5.32
Allan Elgemark, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
6
17
22.5.21
+3.4
5.27
Joel Pettersson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
17
22.5.21
+2.4
5.27
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
14
13.6.21
+4.2
5.21
Alfred Danerud, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
14
13.6.21
+2.5
5.19
Vilgot Smedberg, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
14
23.5.21
+3.3
5.15
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
23.5.21
+2.3
5.00
Hugo Åkesson, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
23.5.21
+2.2
4.97
Ludvig Maechel, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
15
23.5.21
+2.6
4.72
Alvar Tingelöf, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
14
13.6.21
+3.7
4.68
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
15
12.6.21
+2.8
4.39
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
12.6.21
+2.5
4.15
Melvin Lessner Sveen, Majorna
07
Majornas IKMajorna
9
14
13.6.21
+2.2
3.93
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
2
12.6.21
+3.3
M Tresteg
1
15.61
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
+
13.6.21
+0.6
15.51
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
19.5.21
+1.5
2
15.49
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
5
13.6.21
−1.4
15.39
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
−0.7
15.11
Gabriel Wallmark, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
25.5.21
+2.0
3
14.93
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
25.5.21
+0.1
4
14.62
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
−0.8
5
14.53
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
0.0
6
14.48
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
3
+0.1
14.45
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
+0.2
(10)
14.13
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
25.5.21
+0.2
7
13.16
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
0.0
8
12.94
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
+0.3
9
12.55
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
+1.5
12.51
Jonas Gustén, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
17
12.6.21
+1.1
10
12.01
Lukas Lehto, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
15
12.6.21
+1.7
11
11.98
Albin Örnborg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
+0.8
11.89
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
16.5.21
0.0
11.75
Albin Örnborg, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
16.5.21
+1.7
12
11.65
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
+
17
12.6.21
+1.1
(20)
13
11.48
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
+
+0.4
14
10.59
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
+0.9
15
10.57
Erik Toll, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
16.5.21
+1.5
16
10.53
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
16.5.21
+1.3
17
10.42
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
16.5.21
+1.5
18
9.77
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
16.5.21
+1.1
19
9.72
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
14
16.5.21
+1.0
20
9.46
Erik Borg, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
4
14
16.5.21
+0.9
21
9.29
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
16.5.21
0.0
Medvind över 2 m/s
15.84
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
4
13.6.21
+2.5
15.36
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
12.6.21
+5.1
14.35
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
12.6.21
+3.2
13.33
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
+2.6
13.14
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
17
12.6.21
+3.2
12.78
Philip Karlsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
17
12.6.21
+5.7
12.60
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
17
12.6.21
+3.2
11.65
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
2
+2.2
9.94
David Jendeby, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
15
12.6.21
+2.4
9.31
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
12.6.21
+3.2
M Kula
1
16.57
Arwid Koskinen, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
3
2
15.02
Leo Zikovic, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
3
13.66
Måns Roos, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
4
12.29
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
1
12.6.21
5
10.00
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
6
M Diskus
1
46.28
Måns Roos, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
2
41.48
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
45
41.09
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
45
39.45
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
45
3
27.14
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
5
26.50
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
1
M Slägga
1
61.65
August Bergstrand, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
1
29.5.21
60.27
August Bergstrand, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
8.6.21
59.90
August Bergstrand, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
15.5.21
57.22
August Bergstrand, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
2
50.69
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
45
3
32.12
Ben Kamijo, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
4
21.03
Nicklas Östling, Kville
74
IF KvilleKville
6
M Spjut
1
70.26
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
69.83
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
2
69.47
Jonathan Harley, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
5
3
68.51
Joni Kaartinen, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
4
15.5.21
68.35
Jonathan Harley, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
4
66.91
Jakob Rahm, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
5
15.5.21
65.01
Joni Kaartinen, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
63.30
Jakob Rahm, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
9
63.09
Jakob Rahm, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
13.6.21
62.92
Joni Kaartinen, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
10
(10)
60.85
Jakob Rahm, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
60.49
Jakob Rahm, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
29.5.21
5
44.09
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
3
42.12
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
1
42.01
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
1
5.6.21
6
39.59
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
29.5.21
7
37.74
David Thilén, Kville
05
IF KvilleKville
4
HS
8
37.59
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
5.6.21
9
36.56
Rizvan Ektymaev, Lerum
03
IK Lerum FILerum
3
19
29.5.21
34.82
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
7
HS
(20)
10
34.76
Philip Bayer, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
33.52
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
4
HS
32.81
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
5
HS
32.71
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
5
HS
31.77
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
4
HS
31.69
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
3
HS
29.15
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
7
HS
29.15
David Thilén, Kville
IF KvilleKville
6
HS
M 4x100 m
1
43.66
Mölndals AIK
2
 Tarley Allison, Oskar Weidenholm, Marcus Blixt, Isak Liljenberg
 Tarley Allison, Oskar Weidenholm, Marcus Blixt, Isak Liljenberg
K 100 m
1
11.59
Claudia Payton, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
h2
6.6.21
−0.1
2
11.68
Elvira Tanderud, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
A
6.6.21
−0.2
11.69
Elvira Tanderud, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
h2
6.6.21
−0.1
11.72
Claudia Payton, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
13.6.21
−0.3
3
11.94
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
22.5.21
+1.7
4
12.05
Denise Eriksson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
A
+0.4
12.07
Hanna Palmqvist, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
B
6.6.21
−1.2
5
12.09
Cajsa Augustsson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
C
6.6.21
+1.8
12.12
Cajsa Augustsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
+1.1
12.12
Hanna Palmqvist, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
h4
6.6.21
−0.1
(10)
6
12.14
Ella Borg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
+1.1
7
12.20
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
22.5.21
+1.7
12.25
Ella Borg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
22.5.21
+1.7
12.38
Cajsa Augustsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
h3
6.6.21
0.0
12.43
Ella Borg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
10.6.21
0.0
8
12.51
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
22
0.0
12.54
Ebba Gustafsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
C
6.6.21
+1.8
9
12.70
Ane Torine Iversen, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
3
10.6.21
0.0
10
12.73
Tilda Wahlén, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
22
0.0
12.75
Tilda Wahlén, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
22.5.21
+1.7
(20)
12.75
Ebba Gustafsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
h3
6.6.21
0.0
12.78
Tilda Wahlén, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
10.6.21
0.0
12.79
Elin Hallbjörner, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
22.5.21
+1.7
11
12.84
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
17
−0.5
12
12.87
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
19
15.5.21
+1.2
13
12.88
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
2
17
−0.5
12.92
Tilda Wahlén, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
17
−0.5
13.08mx
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
19
16.5.21
−1.4
14
13.08
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
D
6.6.21
0.0
15
13.14
Elin Pettersson, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
7
22.5.21
+1.7
(30)
13.17
Judith Wagersten, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
h3
6.6.21
0.0
16
13.42
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
8
22.5.21
+1.7
17
13.47
Kajsa Karila, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
4
17
−0.5
13.60
Amanda Ehrnborg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
22
0.0
18
13.89
Tindra Ladestam, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
22.5.21
+0.4
19
14.61
Helena Celik, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
19
22.5.21
+0.4
14.67
Helena Celik, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
22
0.0
Medvind över 2 m/s
12.62
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
2
17
12.6.21
+5.7
13.35
Tindra Ladestam, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
4
17
12.6.21
+5.7
K 200 m
1
23.59
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
A
+0.9
23.81
Lisa Lilja, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
+0.3
2
24.09
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
2
10.6.21
0.0
3
24.21
Elvira Tanderud, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
10.6.21
0.0
4
24.31
Denise Eriksson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
A
0.0
5
24.70
Ella Borg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
+1.9
6
25.08
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
29.5.21
−0.3
25.12
Alice Svantesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
10.6.21
0.0
25.30
Alice Svantesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
A
19.5.21
−1.2
7
25.41
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
22.5.21
+0.6
(10)
25.53
Ella Borg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
10.6.21
0.0
8
25.77
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
24.4.21
−1.2
9
25.82
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
17
−0.5
25.85
Ella Borg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
22.5.21
+0.6
10
25.87
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
22
0.0
10
25.87
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
+1.9
25.97
Mari Klaup*, Ullevi
Ullevi FKUllevi
hep
12.6.21
+0.1
12
26.05
Tilda Wahlén, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
17
−0.5
26.28
Tilda Wahlén, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
10.6.21
0.0
13
26.51
Elin Pettersson, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
2
22
0.0
(20)
26.82
Tilda Wahlén, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
22.5.21
+0.6
14
28.62
Nora Jolbäck, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
22
0.0
15
28.73
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
22.5.21
+0.6
16
29.68
Ebba Francois, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
17
−0.5
17
29.90
Klara Petersson, Lerum
08
IK Lerum FILerum
1
13
+0.7
18
30.25
Ylva Magnusson Debray, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
4
22
0.0
19
30.48
Ida Klingener, Lerum
08
IK Lerum FILerum
2
13
+0.7
19
30.48
Clara Weetom, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
22
0.0
30.55
Clara Weetom, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
17
−0.5
21
34.76
Emma Ekberg, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
13
+0.7
(30)
22
35.18
Cornelia Martin, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
13
+0.7
23
37.52
Ella Romell, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
13
+0.7
Medvind över 2 m/s
24.10
Denise Eriksson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
+2.3
25.00
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
1
12.6.21
+2.2
25.46
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
+2.3
26.44
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
4
12.6.21
+2.2
27.42
Tilda Jildefjord, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
12.6.21
+6.8
27.79
Ingrid Levin, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
12.6.21
+6.8
28.15
Tindra Ladestam, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
12.6.21
+6.2
28.19
Hilda Rydén, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
12.6.21
+6.8
28.91
Alice Boström Holmberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
12.6.21
+6.8
K 400 m
1
56.22
Gaël De Coninck, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
1
-
1.6.21
2
57.13
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
3
57.50
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
B
4
58.17
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
B
5
58.88
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
2
6
1:01.76mx
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
6
1:02.50
Amanda Ehrnborg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
10.6.21
K 800 m
1
1:59.87
Lovisa Lindh, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
3
2:01.00
Lovisa Lindh, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
A
2:01.10
Lovisa Lindh, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
2:02.46
Lovisa Lindh, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
2:03.70
Lovisa Lindh, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
2
2:04.22
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
5
q2
3
2:05.16
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
q3
2:05.35
Senna Ohlsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
h5
4
2:05.51
Gaël De Coninck, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
6
13.6.21
2:05.84
Senna Ohlsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
A
(10)
5
2:06.17
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
2:06.48
Gaël De Coninck, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
9
2:06.61
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
2:06.70
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
h5
2:06.87
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
A
30.4.21
2:06.88
Senna Ohlsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
2:06.95
Senna Ohlsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
2:07.48
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
2:07.48
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
2:07.51
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
(20)
2:07.67
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
2:07.78
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
8
s2
10.6.21
2:07.90
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
A
10.4.21
2:08.84
Gaël De Coninck, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
6
A
6
2:09.25
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
8
13.6.21
2:09.91
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
B
10.4.21
2:11.08
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
h3
7
2:11.45
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
-
1.6.21
2:11.85
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
h1
8
2:13.80
Agnes Thundal, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
-
1.6.21
(30)
2:17.08
Senna Ohlsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
h2
9
2:17.63
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
1
10
2:17.93
Elin Hagelin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
2
2:17.97
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
8
h2
11
2:19.06
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
13.6.21
12
2:19.90
Maud De Coninck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
2
17
13.6.21
2:20.01
Maud De Coninck, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
-
1.6.21
2:20.11
Elin Hagelin, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
17
13.6.21
13
2:23.74
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
2:23.97
Mari Klaup*, Ullevi
Ullevi FKUllevi
hep
25.4.21
(40)
14
2:24.59
Nicole Tiourine, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
-
1.6.21
15
2:26.06
Alva Thunberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
16
2:26.11
Lovisa Emanuelsson, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
22.5.21
17
2:27.34
Lina Sandström, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
14
13.6.21
2:27.72
Alva Thunberg, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
13.6.21
18
2:27.75
Ester Theorin Mägi, Kville
06
IF KvilleKville
4
15
13.6.21
2:28.18
Alva Thunberg, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
19
2:28.29
Elsa Svantesson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
2
15
22.5.21
20
2:28.81
Tova Karlsson, Hönö
07
Hönö ISHönö
3
14
13.6.21
2:28.85
Elsa Svantesson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
15
(50)
2:29.47
Lovisa Emanuelsson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
17
2:29.57
Lina Sandström, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
22.5.21
21
2:30.40
Felicia Månesjö, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
5
15
22.5.21
2:30.60
Elsa Svantesson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
14
13.6.21
2:31.35
Felicia Månesjö, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
15
2:32.14
Lina Sandström, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
17
22
2:34.68
Elsa Dehre, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
2:37.42
Elsa Dehre, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
23
2:42.11
Vera Thiringer Coster, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
15
22.5.21
24
2:42.25
Anna Hilmersson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
4
17
13.6.21
(60)
25
2:43.79
Hilda Rydén, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
26
2:44.59
Siri Provci, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
15
22.5.21
27
2:44.67
Ida Klingener, Lerum
08
IK Lerum FILerum
1
13
28
2:45.57
Julia Svensson, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
13.6.21
2:45.95
Siri Provci, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
17
29
2:46.47
Ella Gianneschi, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
2:48.21
Hilda Rydén, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
30
2:48.36
Lovisa Åkerberg, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
17
13.6.21
31
2:48.52
Nike Emanuelsson, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
13
32
2:48.95
Alice Boström Holmberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
(70)
33
2:49.24
Ingrid Levin, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
34
2:50.40
Alice Berggren, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
35
2:51.21
Emelia Bengtsson, Kville
06
IF KvilleKville
5
15
13.6.21
36
2:52.80
Keline Richard, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
7
37
2:56.13
Ella Thompson, Göteborgs KIK
07
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
14
13.6.21
38
2:57.11
Rebecka Björklund, Kville
07
IF KvilleKville
6
14
13.6.21
39
2:59.01
Mimmi Hellberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
8
40
2:59.38
Selma Oldenby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
9
41
3:00.28
Lovisa Ludwigsson, Göteborgs KIK
07
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
14
13.6.21
42
3:07.94
Elsa Arnström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
13
(80)
43
3:10.20
Alexandra Axelsson, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
13
K 1500 m
1
4:11.95
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
13.6.21
2
4:12.70
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
13.6.21
4:13.79
Linn Söderholm, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
3
4:22.18
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
B
13.6.21
4
4:22.56
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
11
A
4:23.13
Elin Brink, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
13
A
17.4.21
4:23.46
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
12
5
4:23.72
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
r2
6
4:27.54
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
B
13.6.21
4:28.03
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
10
B
(10)
7
4:28.23
Agnes Thundal, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
B
4:28.65
Elin Brink, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
8
4:28.67
Amélie Svensson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
4:30.78
Saga Provci, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
A
4:32.64
Agnes Thundal, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
B
13.6.21
9
4:36.25
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
B
10
4:37.84
Maud De Coninck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
11
4:39.79
Wilma Ehrnborg, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
5
B
12
4:41.46
Elin Hagelin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
B
4:41.98
Elin Brink, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
(20)
13
4:49.62
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
3
14
4:50.37
Sara Dädeby, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
1
12.6.21
15
5:06.86
Lina Sandström, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
16
5:07.51
Felicia Brink, Kville
04
IF KvilleKville
2
12.6.21
17
5:08.76
Elsa Svantesson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
4
15
18
5:15.82
Wilma Holmén, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
10
B
19
5:16.66
Lova Möller, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
12.6.21
20
5:21.26
Dina Cange, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
15
5:21.40
Dina Cange, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
12.6.21
21
5:39.84
Leonie Algurén, Lerum
08
IK Lerum FILerum
6
15
(30)
22
5:39.88
Nike Emanuelsson, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
15
23
5:44.76
Ida Klingener, Lerum
08
IK Lerum FILerum
8
15
24
5:52.69
Liv Hammarberg, Lerum
08
IK Lerum FILerum
9
15
K 3000 m
1
9:45.57
Amélie Svensson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
3
K 5000 m
1
15:53.27
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
1
2
16:21.57
Anastasia Denisova*, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
2
3
16:37.86
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
10
30.4.21
4
17:11.16
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
4
5
17:59.22
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
2
6
18:10.23
Sara Dädeby, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
3
7
18:13.50
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
5
K 10 000 m
1
35:30.19
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
1
2
35:36.02
Lisa Bergdahl, Sävedalen
95
Sävedalens AIKSävedalen
2
3
36:00.68
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
3
K 5 km
1
17:28
Lisa Bergdahl, Sävedalen
95
Sävedalens AIKSävedalen
1
17.4.21
2
18:29+
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
-
9.5.21
3
18:48
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
3
17.4.21
4
18:53+
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
-
9.5.21
K 10 km
1
37:21+
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
-
9.5.21
2
37:48+
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
-
9.5.21
K Halvmaraton
1
1:18:00
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
6
9.5.21
2
1:19:07
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
12
9.5.21
K Maraton
1
2:28:12
Charlotta Fougberg, Ullevi
85
Ullevi FKUllevi
12
K 3000 m hinder
1
10:15.60
Amélie Svensson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
4
10:18.19
Amélie Svensson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
6
2
10:32.57
Agnes Thundal, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
3
10:37.35
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
10:44.09
Saga Provci, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
10:44.14
Agnes Thundal, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
19
4
11:06.31
Maud De Coninck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
5
11:10.71
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
6
11:24.90
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
3
K 100 m häck
1
13.84
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
24.4.21
−1.1
2
14.01
Fanny Runheim, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
1
+1.3
14.05
Mari Klaup*, Ullevi
Ullevi FKUllevi
hep
12.6.21
+0.4
3
14.06
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
10.6.21
−0.1
14.29
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
X
6.6.21
−1.7
14.35
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
6.6.21
−0.3
4
14.64
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
4
X
6.6.21
−1.7
14.71
Ebba Magnusson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
6.6.21
−0.3
14.77
Ebba Magnusson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
22
+1.1
5
14.93
Filippa Rodrigues, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
3
+1.3
Medvind över 2 m/s
13.65
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
+4.9
K 400 m häck
1
58.79
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
59.08
Hanna Palmqvist, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
10.6.21
2
1:03.95
Emelie Öberg, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
1
10.6.21
3
1:13.10
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
K Höjd
1
1.94
Maja Nilsson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
1
1.90
Maja Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
1.81
Maja Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
7
2
1.80
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
1.73
Mari Klaup*, Ullevi
Ullevi FKUllevi
hep
12.6.21
3
1.70
Ellen Ekholm, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
10
1.69
Ellen Ekholm, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
1.68
Mari Klaup*, Ullevi
Ullevi FKUllevi
hep
24.4.21
4
1.64
Lina Löfqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
-
13.6.21
4
1.64
Engla Nilsson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
-
13.6.21
(10)
6
1.63
Filippa Rodrigues, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
3
7
1.60
Linn Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
00
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
1.60
Linn Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
8
1.58
Moa Stagemyr, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
15
22.5.21
1.58
Engla Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
17
9
1.55
Selma Springfors, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
2
15
22.5.21
10
1.54
Moa Cornéer, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
2
17
1.54
Moa Stagemyr, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
15
12.6.21
11
1.52
Isabelle Rydén, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
11
1.52
Freja Bäckström, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
12.6.21
(20)
1.50
Freja Bäckström, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
16.5.21
13
1.50
Sigrid Carlsson, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
3
15
22.5.21
13
1.50
Wilda Lamprecht, Mölndal
08
Mölndals AIKMölndal
4
15
22.5.21
13
1.50
Jonna Säwström, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
17
13
1.50
Elsa Wållgren, Lerum
04
IK Lerum FILerum
5
17
12.6.21
1.50
Moa Cornéer, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
17
12.6.21
17
1.46
Mimmi Hellberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
1.46
Freja Bäckström, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
17
1.46
Ingrid Levin, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
14
12.6.21
1.45
Jonna Säwström, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
17
12.6.21
(30)
19
1.43
Elin Stagemyr, Mölndal
09
Mölndals AIKMölndal
1
12
22.5.21
20
1.42
Beatrice Amundin, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
20
1.42
Ella Hallin, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
22
1.41
Josefine Holmesson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
4
17
1.41
Mimmi Hellberg, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
12.6.21
22
1.41
Annie Sjösten, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
12.6.21
22
1.41
Ester Theorin Mägi, Kville
06
IF KvilleKville
6
15
12.6.21
1.41
Ella Hallin, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
7
15
12.6.21
1.41
Selma Springfors, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
14
12.6.21
22
1.41
Lina Sandström, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
14
12.6.21
(40)
22
1.41
Ella Thompson, Göteborgs KIK
07
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
14
12.6.21
27
1.40
Emma Nordahl Vieira, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
22.5.21
27
1.40
Ebba Pauli, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
1.40
Josefine Holmesson, Lerum
IK Lerum FILerum
8
17
12.6.21
1.39
Wilda Lamprecht, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
13
1.38
Annie Sjösten, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
1.38
Ingrid Levin, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
29
1.38
Alice Boström Holmberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
7
15
30
1.36
Paulina Pappi, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
13
30
1.36
Leah Rohbrahn, Lerum
05
IK Lerum FILerum
5
17
(50)
1.36
Lina Sandström, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
30
1.36
Jill Klint, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
4
15
1.36
Ebba Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
15
12.6.21
1.36
Jill Klint, Kongahälla
Kongahälla AIKKongahälla
7
14
12.6.21
33