Göteborg Årsbästalistor

Göteborg

Återställ val


M 100 m
1
10.55
Felix Svensson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
h22
11.7.20
+0.8
10.56
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
11.7.20
+2.0
10.59
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
+1.3
10.62
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
11.9.20
−0.3
2
10.63
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
h2
14.8.20
+1.6SM
3
10.64
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
A
11.7.20
+1.3
4
10.65
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
22
h2
22.8.20
+0.2JSM
10.65
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
s1
11.9.20
0.0
10.66
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
A
14.6.20
+1.4
10.67
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
A
+0.7
(10)
10.68
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
h4
11.9.20
−0.1
10.69
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
11.7.20
+1.2
5
10.71
Angelos Roussos, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
2
A
15.7.20
+1.8
10.72
Alexander Andreasson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
A
+1.1
6
10.72
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
A
8.8.20
+1.5
7
10.73
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
−1.5
10.74
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
h4
8.8.20
0.0
10.74
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
A
8.8.20
+1.5
10.74
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
22
22.8.20
−0.4JSM
10.76
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
A
11.7.20
+1.3
(20)
10.78
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
11.7.20
+1.2
10.79
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
A
14.6.20
+1.4
8
10.79
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
4
19
22.8.20
+1.9JSM
10.80
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
A
−1.5
10.81
Alexander Andreasson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
A
−1.5
9
10.81
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
4
A
8.8.20
+1.5
10
10.82
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
+1.7
11
10.83
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
B
+1.7
10.83
Angelos Roussos, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
B
0.0
12
10.85
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
C
14.6.20
+1.7
(30)
10.85
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
h1
8.8.20
0.0
10.85
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
19
h1
22.8.20
+1.2JSM
10.86
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
h4
8.8.20
0.0
13
10.87
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
−1.2
10.88
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
A
8.8.20
+1.5
10.89
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
X
−0.7
10.89
Lucas Bolin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
h4
8.8.20
0.0
10.89
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
19
22.8.20
+1.9JSM
14
10.90
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
2
C
14.6.20
+1.7
10.90
Angelos Roussos, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
h1
−0.8
(40)
10.90
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
h2
14.8.20
+1.6SM
10.91
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
−1.8Lag-SM
15
10.91
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
6
A
8.8.20
+1.5
10.91
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
19
h2
22.8.20
−1.6JSM
10.91
Adam Denguir, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
A
−1.2
10.92
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
7
h2
14.8.20
+1.6SM
10.93
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
A
−1.5
10.94
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
A
+1.1
10.94
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
0.0
10.96
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
X
+0.8
(50)
10.96
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
h3
8.8.20
+1.4
10.96
Alexander Andreasson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
22
h1
22.8.20
−0.4JSM
Medvind över 2 m/s
10.60
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
14.6.20
+2.8
10.61
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+2.8
10.62
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
Xr1
14.6.20
+2.2
10.63
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
h1
14.8.20
+2.2SM
10.66
Alexander Andreasson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
A
11.7.20
+2.6
10.66
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
A
+3.2
10.69
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
Xr1
14.6.20
+2.2
10.73
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
A
+3.2
10.74
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
Xr1
14.6.20
+2.2
10.77
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
B
11.7.20
+2.2
10.81
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
B
11.7.20
+2.6
10.81
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
h1
14.8.20
+2.2SM
10.82
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
A
11.7.20
+2.6
10.83
Tarley Allison, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
B
11.7.20
+2.2
10.83
Adam Denguir, Ullevi
Ullevi FKUllevi
7
h1
14.8.20
+2.2SM
10.86
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
7
A
+3.2
10.91
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
B
11.7.20
+2.6
10.94
Emmanuel Ogwo, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
h2
8.8.20
+2.4
10.95
Lucas Bolin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
B
14.6.20
+2.8
10.97
Lucas Bolin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
Xr1
14.6.20
+2.2
10.98
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
E
+2.6
11.02
Lucas Bolin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
B
11.7.20
+2.6
11.10
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
B
11.7.20
+2.6
11.18
Isak Kristensen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
D
14.6.20
+2.9
11.21
Patrik Andersson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
B
11.7.20
+2.2
11.26
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
4
B
14.6.20
+2.8
11.27
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
D
14.6.20
+2.9
Manuell tidtagning
10.6m
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
18
A
+1.3
M 200 m
1
20.80
Felix Svensson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
16.8.20
0.0SM
20.88
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
12.9.20
+0.2
21.07
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
−1.1
2
21.09
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
+0.9
21.11
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
A
27.6.20
+1.9
21.21
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
A
+0.6
21.33
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
+0.4
21.41
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
h2
12.9.20
+1.0
3
21.42
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
16.8.20
0.0SM
21.44
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
−0.6Lag-SM
(10)
21.46
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
A
+1.3
4
21.49
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
3
A
+1.3
21.55
Felix Svensson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
h2
15.8.20
−1.9SM
21.61
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
h1
15.8.20
+0.7SM
21.68
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
A
+1.1
5
21.68
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
A
+1.3
6
21.69
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
4
A
+0.9
21.70
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
h2
15.8.20
−1.9SM
21.71
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
7
16.8.20
0.0SM
7
21.71
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
19
23.8.20
+0.6JSM
(20)
21.76
Nils Thornberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
h1
15.8.20
+0.7SM
21.81
Nils Thornberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
16.8.20
0.0SM
8
21.83
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
5
A
+1.3
9
21.84
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
6
A
+0.9
21.87
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
A
+1.1
21.94
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
−1.2vFIN
10
22.07
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
C
0.0
22.08
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
C
0.0
22.09
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
A
+0.1
22.11
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
+2.0
(30)
22.11
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
A
+1.3
22.13
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
19
h2
23.8.20
−0.7JSM
22.15
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
A
+0.1
22.19
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
−0.6Lag-SM
22.19
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
22
h1
23.8.20
+0.9JSM
11
22.23
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
7
A
+0.9
12
22.28
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
B
−0.3
13
22.33
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
1
C
−1.0
22.35
Martin Selin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
B
0.0
14
22.37
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
−0.7
(40)
22.37
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
22
−0.7
15
22.42
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
B
0.0
22.44
Anton Bengtsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
B
−0.3
Medvind över 2 m/s
20.75
Felix Svensson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
+3.0Bauhaus
21.54
Filip Schwartz, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
22
23.8.20
+2.9JSM
21.57
Erik Annerfalk, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
A
14.6.20
+2.5
21.87
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
B
14.6.20
+3.1
22.16
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
E
+2.2
22.23
Martin Selin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
B
14.6.20
+3.1
22.37
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
3
B
14.6.20
+3.1
22.40
Lucas Bolin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
B
+2.2
22.42
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
1
C
14.6.20
+2.6
22.43
Anton Bengtsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
E
+2.2
Manuell tidtagning
22.0m
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
A
0.0
22.3m
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
19
A
0.0
22.4m
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
19
A
0.0
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
22.2m
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
19
A
+4.3
22.2m
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
A
+4.3
M 400 m
1
46.40
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
46.64
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
A
46.91
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
8.7.20
2
47.68
Felix Svensson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
3
47.70
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
5
4
48.58
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
19
A
22.8.20
JSM
48.64
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
2
A
5
48.79
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
8.8.20
48.83
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
Lag-SM
48.95
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
6
15.8.20
SM
(10)
49.11
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
8
49.18
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
3
h2
14.8.20
SM
49.29
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
h2
14.8.20
SM
6
49.32
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
5
h1
14.8.20
SM
49.39
Martin Selin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
49.50
Martin Selin, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
A
49.72
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
4
8.7.20
49.82
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
15.8.20
SM
7
49.91
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
22
49.96
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
A
(20)
50.03
Alexander Lesser, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
50.03
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
22
A
22.8.20
JSM
8
50.13
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
99
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
22
A
22.8.20
JSM
9
50.33
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
A
50.34
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
8.7.20
10
50.35
Alexander Pilgrim, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
8.8.20
50.44
Anton Bengtsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
A
50.50
Anton Bengtsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
22
11
50.55
Robin Turan, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
16
A
USM
50.57
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
(30)
50.63
Anton Bengtsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
50.66
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
h2
14.8.20
SM
12
50.78
Aaron Ladestam, IFK Göteborg
00
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
22
B
22.8.20
JSM
50.90
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
50.96
Alexander Pilgrim, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
17
A
22.8.20
USM
51.07
Aaron Ladestam, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
13
51.18
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
4
8.8.20
51.20
Aaron Ladestam, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
51.21
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
A
51.21
Robin Turan, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
8.8.20
(40)
51.26
Aaron Ladestam, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
A
51.66
Alexander Pilgrim, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
B
51.81
Robin Turan, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
51.82
Robin Turan, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
52.02
Mathias Söder, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
22
B
22.8.20
JSM
14
52.24
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
B
15
52.48
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
B
22.8.20
USM
53.11
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
B
53.23
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
22
C
22.8.20
JSM
M 800 m
1
1:44.47 SR
Andreas Kramer, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
2
1:45.04
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
Bauhaus
1:45.05
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
10.8.20
1:45.34
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
1:45.39
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
6
1:45.53
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
16.8.20
SM
1:45.86
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
1:46.95
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
8.7.20
2
1:46.96
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
16.8.20
SM
1:47.12
Felix Francois, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
A
(10)
1:48.37
Felix Francois, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
8.7.20
1:48.89
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
vFIN
1:49.32
Felix Francois, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
Lag-SM
3
1:49.37
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
16.8.20
SM
1:49.40
Andreas Kramer, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
h1
15.8.20
SM
1:49.88
Felix Francois, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
vFIN
1:49.97
Alexander Lundskog, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
B
1:50.05
Felix Francois, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
h2
15.8.20
SM
1:50.06
Alexander Lundskog, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
1:50.31
Alexander Lundskog, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
h1
15.8.20
SM
(20)
4
1:51.85
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
7
A
1:52.29
Felix Francois, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
A
5
1:52.97
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
1:53.75
Erik Guander, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
1:54.39
Erik Guander, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
22
6
1:54.52
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
7
1:54.69
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
A
8
1:54.94
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
C
9
1:55.03
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
B
1.8.20
10
1:55.54
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
7
B
(30)
11
1:55.75
Elias Brink, Kville
01
IF KvilleKville
5
A
1:55.83
Elias Brink, Kville
IF KvilleKville
4
A
1:56.01
Victor Wahlgren, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
A
12
1:56.20
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
1:56.23
Victor Wahlgren, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
B
1:56.25
Erik Guander, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
A
23.8.20
JSM
13
1:56.30
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
3
B
1.8.20
1:56.53
Elias Brink, Kville
IF KvilleKville
1
C
1:56.58
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
A
1:56.68
Mathias Söder, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
C
10.8.20
(40)
14
1:56.75
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
7
A
1:56.79
Victor Wahlgren, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
C
1:56.85
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
16
A
USM
1:56.89
Johan Lamm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
22
A
23.8.20
JSM
1:56.94
Victor Wahlgren, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
19
A
23.8.20
JSM
1:57.00
Erik Guander, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
6
h2
15.8.20
SM
1:57.01
Simon Wikell, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
C
15
1:57.32
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
C
M 1500 m
1
3:40.12
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.7.20
3:41.22
Suldan Hassan, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
A
11.7.20
2
3:47.01
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
8.7.20
3
3:48.60
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
6
8.7.20
4
3:49.36
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
A
3:49.99
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
3:50.29
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
A
3:50.74
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
5
3:50.93
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
3:51.08
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
A
8.8.20
(10)
3:51.08
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
h2
14.8.20
SM
6
3:51.29
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
3:51.33
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
A
8.8.20
3:51.45
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
A
3:51.66
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
3:51.81
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
h1
14.8.20
SM
3:51.87
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
A
3:53.16
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
A
3:54.41
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
h1
14.8.20
SM
7
3:54.62
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
9
8.7.20
(20)
8
3:55.74
Gabriel Steffensen, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
4
B
3:55.96
Gabriel Steffensen, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
A
8.8.20
3:56.86
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
15.8.20
SM
9
3:57.32
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
1
B
3:57.39
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
15.8.20
SM
3:57.94
Chris Gray, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
7
h1
14.8.20
SM
3:58.41
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
8
15.8.20
SM
10
3:59.13
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
3:59.48
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
B
11
4:01.50
Elias Brink, Kville
01
IF KvilleKville
3
B
(30)
12
4:01.56
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
A
8.8.20
4:02.42
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
22
13
4:03.28
Erik Jälknäs, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
6
A
8.8.20
4:03.83
Elias Brink, Kville
IF KvilleKville
5
22
14
4:03.95
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
3
4:08.17
Erik Guander, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
B
4:08.59
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
16
A
USM
4:10.01
Erik Jälknäs, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
6
22
22.8.20
JSM
15
4:10.12
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
11
10.8.20
4:11.29
Arvid Backteman, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
C
(40)
4:11.71
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
18
6.6.20
M 3000 m
1
8:02.68
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
1.8.20
2
8:11.84
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
8
A
1.8.20
3
8:31.54
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
9
B
1.8.20
4
8:52.8m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
4
A
8:53.73
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
18
5
8:59.44
Hugo Setthagen, Umara
01
Umara SCUmara
1
D
1.8.20
9:11.32
Jonathan Grahn, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
16
USM
6
9:19.21
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
3
A
26.8.20
7
9:21.1m
Axel Rosencrantz, Triathlon Väst
02
F Triathlon VästTriathlon Väst
9
A
27.8.20
8
9:21.20
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
3
16
USM
(10)
9
9:23.76
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
5
17
23.8.20
USM
9:30.80+
Hugo Setthagen, Umara
Umara SCUmara
12
B
14.6.20
9:33.54
Carl Erixon, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
18
10
9:41.2m
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
1
A
11
9:45.05
Isak Anderberg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
16
USM
12
9:54.32
Louis Schmitz, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
18
9:56.04
Isak Anderberg, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
18
13
9:58.4m
Henrik Salsing, Majorna
77
Majornas IKMajorna
2
A
14
10:02.0m
Andreas Schöndell, Aktivitus
84
Aktivitus SCAktivitus
3
A
10:02.6m
Nils Olsson, Lerum
IK Lerum FILerum
1
17
8.6.20
(20)
15
10:09.41
Martin Jarlbäck, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
18
M 5000 m
1
13:18.01
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
3
13:31.62
Suldan Hassan, Ullevi
Ullevi FKUllevi
9
13:57.27
Suldan Hassan, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
A
16.8.20
SM
2
13:58.05
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
17
3
13:58.47
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
18
14:02.27
Vidar Johansson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
14:03.08
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
14:04.03
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
4
14:17.57
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
A
5
14:21.85
Gabriel Steffensen, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
8
A
(10)
14:21.85
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
A
16.8.20
SM
6
14:29.85
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
8
A
7
14:48.58
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
11
A
14:49.43
Hampus Börjesson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
Lag-SM
8
15:05.51
Jonathan Weichbrodt, Mölndal
94
Mölndals AIKMölndal
2
B
15:10.63
Miguel Palm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
1
22
23.8.20
JSM
9
15:11.01
Hussein Ibrahim*, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
15:13.30
Alexander Nilsson, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
8
B
16.8.20
SM
10
15:13.74
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
15:22.99
Hussein Ibrahim*, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
22
23.8.20
JSM
(20)
11
15:28.2m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
1
A
11.7.20
15:34.31
Arvid Backteman, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
19
23.8.20
JSM
15:34.50
Erik Barr Zeilon, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
Lag-SM
12
15:37.41
Hugo Setthagen, Umara
01
Umara SCUmara
3
B
13
15:48.21
Jonatan Fahlén, Proletären
90
Proletären FFProletären
6
B
15:49.92
Hugo Setthagen, Umara
Umara SCUmara
7
10.8.20
14
15:50.47
Nicklas Gunnarsson, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
3
A
15:50.60
Arvid Backteman, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
19
A
15
15:51.2m
Pontus Albertsson, Solvikingarna
90
SolvikingarnaSolvikingarna
1
A
26.9.20
M 10 000 m
1
28:31.75
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
2
29:21.35
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
3
30:53
Eskil Kinneberg*, IFK Göteborg
92
IFK GöteborgIFK Göteborg
-
4
31:28.87
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
11
A
5
31:50.31
Olle Dahlberg, Solvikingarna
87
SolvikingarnaSolvikingarna
1
A
25.7.20
31:50.91
Olle Dahlberg, Solvikingarna
SolvikingarnaSolvikingarna
14
A
6
32:32.49
Jonathan Flod, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
1
B
7
32:41.34
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
6
A
32:44.3m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
A
11.7.20
8
32:55.2m
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
6
A
11.7.20
(10)
9
33:25.5m
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
1.10.20
10
33:28.99
Dan Olsson, Umara
85
Umara SCUmara
1
A
12.9.20
11
33:30.93
Jonas Örarbäck, Triathlon Väst
90
F Triathlon VästTriathlon Väst
2
B
12
33:31.26
Fredrik Ûberbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
3
B
33:45.2m
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
A
17.9.20
33:53.43
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
25.7.20
13
34:01.99
Jesper Junhamn, Solvikingarna
91
SolvikingarnaSolvikingarna
2
14
34:31.13
Daniel Martinsson, Gbg-Majorna
91
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
5
B
15
35:04.88
Sebastian Sjöholm, Umara
85
Umara SCUmara
10
A
25.7.20
M 5 km
1
16:59
Filip Jonsson, Bohus
06
Bohus IFBohus
2
18
M 10 km
1
29:34
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
10
A
10.10.20
SM
2
29:56
Hussein Ibrahim*, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
20
A
10.10.20
SM
3
30:16
Gabriel Steffensen, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
22
A
10.10.20
SM
4
31:30
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
3
B
10.10.20
SM
5
32:43
Jonathan Flod, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
12
B
10.10.20
SM
6
32:50
Markus Bengtsson, Umara
76
Umara SCUmara
3
C
10.10.20
SM
7
32:56
Jonas Örarbäck, Triathlon Väst
90
F Triathlon VästTriathlon Väst
5
C
10.10.20
SM
8
33:13
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
7
C
10.10.20
SM
9
33:19
Pontus Albertsson, Solvikingarna
90
SolvikingarnaSolvikingarna
8
C
10.10.20
SM
10
33:21
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
C
10.10.20
SM
(10)
11
33:32
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
19
B
10.10.20
SM
12
33:43
Medhane Tumzghi*, Lerum
99
IK Lerum FILerum
17
C
10.10.20
SM
13
33:51
Mikael Nordmark, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
19
C
10.10.20
SM
34:00
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
5.9.20
14
34:18
Jens Halvarsson, Göteborgs SK
82
Göteborgs SKGöteborgs SK
26
C
10.10.20
SM
15
35:22
Martin Syk, Göteborgs SK
83
Göteborgs SKGöteborgs SK
7
D
10.10.20
SM
M Halvmaraton
1
1:08:30
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
15
29.7.20
SM
2
1:10:41
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
4
26.9.20
3
1:11:37
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
20
29.7.20
SM
1:11:52+
Linus Hultegård, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
-
5.9.20
SM
4
1:13:16
Geert Tuinstra*, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
26
29.7.20
SM
5
1:13:18
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
27
29.7.20
SM
1:13:22
Erik Barr Zeilon, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
14.4.20
6
1:14:04
Jonas Örarbäck, Triathlon Väst
90
F Triathlon VästTriathlon Väst
4
19.9.20
1:16:07+
Geert Tuinstra*, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
-
5.9.20
SM
1:19:17+
Johannes Bogren, Majorna
Majornas IKMajorna
-
5.9.20
SM
(10)
7
1:22:24
Toni Niskanen, Umara
80
Umara SCUmara
25
19.9.20
8
1:27:42
Kai Karjalainen, Sävedalen
80
Sävedalens AIKSävedalen
35
19.9.20
9
1:50:48
Tom Hansen, Umara
87
Umara SCUmara
79
19.9.20
M Maraton
1
2:24:37
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
8
5.9.20
SM
2
2:37:05
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
7
18.10.20
3
2:37:31
David Vegborn, Umara
78
Umara SCUmara
8
18.10.20
4
2:39:23
Fredrik Ûberbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
6
A
14.11.20
5
2:40:38
Jonas Örarbäck, Triathlon Väst
90
F Triathlon VästTriathlon Väst
8
A
14.11.20
6
2:49:22
Victor Eliasson, Solvikingarna
89
SolvikingarnaSolvikingarna
444
7
2:54:27
Toni Niskanen, Umara
80
Umara SCUmara
3
B
14.11.20
8
2:59:10
Peter Velin, Solvikingarna
89
SolvikingarnaSolvikingarna
986
9
3:17:15
Kai Karjalainen, Sävedalen
80
Sävedalens AIKSävedalen
18
B
14.11.20
M 3000 m hinder
1
8:51.73
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
2
vFIN
2
8:53.57
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
8:55.07
Vidar Johansson, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
15.8.20
SM
9:02.19
Miguel Palm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
15.8.20
SM
3
9:02.48
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
5
15.8.20
SM
4
10:46.51
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
M 110 m häck
1
15.11
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
3
−0.4Lag-SM
15.49
Jonathan Carbe, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
+0.2
2
15.68
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
−0.4Lag-SM
15.69
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
8.8.20
+1.3
15.74
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
+0.4
16.29
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
0.0
16.37
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
X
−0.3
Medvind över 2 m/s
15.67
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
X
+2.7
15.81
Isak Barrow, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
+3.2
M 400 m häck
1
49.69
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
vFIN
50.21
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
7
Bauhaus
50.42
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
16.8.20
SM
51.10
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
51.97
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
52.28
Carl Bengtström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
h1
15.8.20
SM
2
53.88
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
53.94
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
3
19
23.8.20
JSM
3
54.29
Erik Lindahl, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
4
h1
15.8.20
SM
4
54.36
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
6
h2
15.8.20
SM
(10)
54.38
Karl Wållgren, Lerum
IK Lerum FILerum
4
5
54.45
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
5
h1
15.8.20
SM
54.49
Erik Lindahl, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
Lag-SM
54.59
Erik Lindahl, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
54.68
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
Lag-SM
54.94
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
55.48
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
22
A
23.8.20
JSM
6
55.95
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
4
7
56.81
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
57.12
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
(20)
57.17
Jesper Nordström, Kville
IF KvilleKville
3
22
57.71
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
22
B
23.8.20
JSM
8
1:00.17
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
9
1:00.53
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
10
1:01.11
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
16
C
1:01.16
Herman Forsberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
19
23.8.20
JSM
1:02.06
Herman Forsberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
1:10.61
Samuel Wiik, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
7
Manuell tidtagning
1:01.1m
Herman Forsberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
18
M Höjd
1
2.07
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
2
2.04
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
16.7.20
2
2.01
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
19
JSM
2.00
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
2.00
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
Lag-SM
1.97
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
3
1.97
Herman Olvik, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
1.96
Herman Olvik, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
Lag-SM
4
1.96
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.8.20
1.95
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
19
(10)
5
1.94
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
1
16.8.20
6
1.93
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
18
1.93
Ola Carlsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
8.8.20
7
1.91
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
4
8
1.90
Sören Simonson Pauli, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
1.90
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
22
8
1.90
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
7
17
USM
1.89
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
18.6.20
1.88
Fabian Steene, Kville
IF KvilleKville
4
25.6.20
1.87
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
8.8.20
(20)
1.87
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
19
JSM
10
1.87
Philip Bayer, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
9
17
USM
1.86
Philip Bayer, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
14.6.20
1.86
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
1.85
Fredrik Sangberg, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
1.85
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
1.85
Ola Carlsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
1.84
Philip Bayer, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
18.6.20
1.84
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
16.8.20
11
1.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
B
22.2.20
(30)
1.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
dec
16
12
1.82
Erik Olzon, Kville
01
IF KvilleKville
5
1.82
Philip Bayer, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
1.82
Albin Coster, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
1.81
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
1.81
Philip Bayer, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
8.8.20
1.80
Sören Simonson Pauli, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
25.6.20
1.80
Erik Olzon, Kville
IF KvilleKville
5
25.6.20
13
1.80
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
15
14
1.79
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
7
(40)
14
1.79
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
15
22.8.20
USM
1.78
Benjamin Blomqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
HS
27.2.20
1.78
Albin Coster, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
16.8.20
1.77
Albin Coster, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
19
M Stav
1
5.53
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
2
16.8.20
SM
5.50
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
5.40
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
Lag-SM
5.22
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
8.7.20
2
5.00
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.8.20
3
4.96
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
5
16.8.20
SM
4.90
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
4.87
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
18.7.20
4.85
Oscar Janson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
8.8.20
4.80
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
22
JSM
(10)
4.76
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
Lag-SM
4.68
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
vFIN
4
4.62
William Asker, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
27.8.20
4.60
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
16
22.8.20
USM
4.55
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
4.53
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
B
5
4.53
Patric Rodås, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
4
B
4.51
Robin Jacobsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
4.43
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
=4
B
18.7.20
4.38
Patric Rodås, Ullevi
Ullevi FKUllevi
12
12.7.20
(20)
4.38
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
13
12.7.20
6
4.30
Oliver Edman Chrantz, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
8
B
18.7.20
4.30
Patric Rodås, Ullevi
Ullevi FKUllevi
9
B
18.7.20
4.30
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
22
6
4.30
Felix Steene, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
4.25
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
8
B
4.23
William Asker, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
20.6.20
4.22
Felix Steene, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
17
8.8.20
8
4.22
Fredrik Dymén, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
2
27.8.20
4.18
Patric Rodås, Ullevi
Ullevi FKUllevi
8
27.6.20
(30)
4.18
Felix Steene, Ullevi
Ullevi FKUllevi
9
27.6.20
4.17
Fredrik Dymén, Kongahälla
Kongahälla AIKKongahälla
1
22.7.20
4.13
Patric Rodås, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
20.6.20
9
4.12
Jonathan Ruffieux, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
3
27.8.20
10
4.08
Gabriel Torgersson, Kville
05
IF KvilleKville
2
15
23.8.20
USM
4.01
Oliver Edman Chrantz, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
17
12.7.20
11
4.01
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
18
12.7.20
4.00
Felix Steene, Ullevi
Ullevi FKUllevi
11
B
18.7.20
4.00
Sten Hagström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
=12
B
18.7.20
4.00
Fredrik Dymén, Kongahälla
Kongahälla AIKKongahälla
9
8.8.20
(40)
3.97
Felix Steene, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
16
22.8.20
USM
3.92
Oliver Edman Chrantz, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
10
19
JSM
3.82
Gabriel Torgersson, Kville
IF KvilleKville
2
17
8.8.20
3.75
Felix Steene, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
A
3.71
Felix Steene, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
3.67
Gabriel Torgersson, Kville
IF KvilleKville
2
19
18.7.20
3.65
Gabriel Torgersson, Kville
IF KvilleKville
3
A
12
3.64
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
1
20.8.20
3.62
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
1
13.8.20
13
3.62
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
2
13.8.20
(50)
3.51
Gabriel Torgersson, Kville
IF KvilleKville
3
14
3.44
Jacob Tegnér, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
20.8.20
3.40
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
1
30.7.20
3.35
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
5
A
3.34
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
o
15
1.8.20
USM
3.32
Gabriel Torgersson, Kville
IF KvilleKville
1
A
3.32
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
4
17
8.8.20
3.32
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
12
15
23.8.20
USM
3.31
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
1
15
13.6.20
3.27
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
2
22.7.20
(60)
3.26
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
2
1.7.20
3.23
Jacob Tegnér, Lerum
IK Lerum FILerum
2
30.7.20
3.22
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
2
A
3.22
Jacob Tegnér, Lerum
IK Lerum FILerum
3
13.8.20
15
3.20
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
16
3.19
Elliot Lindbom, Lerum
IK Lerum FILerum
4
19
18.7.20
3.15
Linus Pihl, Lerum
IK Lerum FILerum
dec
17
31.7.20
USM
M Längd
1
7.52
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+1.1
7.50
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
+0.8Lag-SM
7.42
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
16.8.20
+0.5SM
7.38
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
+0.9vFIN
7.37
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
+1.1JSM
7.34
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
19
0.0
2
7.33
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
1
+1.5
3
7.32
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
0.0
3
7.32
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
19
+1.7JSM
5
7.26
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
−0.4
(10)
7.25
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
+0.2Lag-SM
7.25
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
22
+1.9
7.22
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.6
7.21
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
22
+0.9
7.21
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
Q
15.8.20
−0.5SM
7.18
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
0.0
6
7.18
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
2
+2.0
7.15
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
0.0
7.14
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
0.0
7
7.13
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
B
−0.6
(20)
7.08
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
−1.9
7.07
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
0.0
7.06
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
14.6.20
0.0
8
7.05
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
16
22.8.20
+1.9USM
7.02
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
−0.2
9
7.01
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
19
18.7.20
+2.0
7.01
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
9
Q
15.8.20
−0.4SM
7.00
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
19
−0.4
6.96
Gustav Tartu, Kville
IF KvilleKville
3
+0.2
6.95
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
12
Q
15.8.20
−0.2SM
(30)
6.89
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
22
+0.2
6.89
Gustav Tartu, Kville
IF KvilleKville
1
8.8.20
0.0
10
6.88
Jimmy Hellström, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
4
+1.7
6.84
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
17
0.0USM
6.82
Gustav Tartu, Kville
IF KvilleKville
1
18.6.20
+0.1
6.82
Gustav Tartu, Kville
IF KvilleKville
+
0.0
6.81
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
9
16.8.20
−0.2SM
11
6.80
Otto Hammarström, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
2
8.8.20
+0.7
11
6.80
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.7
6.79
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
19
+1.9
(40)
6.77
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
17
+1.1
6.77
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
15
Q
15.8.20
−0.5SM
6.75
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
18
+1.9
6.75
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
16.8.20
+1.1
6.73
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
19
0.0
6.70
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
17
0.0
6.70
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
17
0.0
13
6.68
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.6
6.68
Jonathan Carbe, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
dec
1.8.20
+1.6SM
6.63
Erik Olsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
−0.3
(50)
6.60
Erik Olsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
+1.3
6.54
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.7
14
6.51
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
19
18.7.20
+1.5
6.48
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
17
+1.7
15
6.48
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
3
19
18.7.20
0.0
6.47
Erik Olsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
14.6.20
0.0
Medvind över 2 m/s
7.64
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+3.4
7.52
Erik Johansson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
22
+2.3
7.46
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
B
+4.8
7.36
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
22
+3.8JSM
7.28
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
22
+3.5JSM
7.26
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
14.6.20
+2.9
7.25
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
+2.3
7.23
Jonatan Hirsh, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
+3.7
7.06
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
3
B
+2.3
7.02
Tobias Carlryd, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
14.6.20
+5.8
6.88
Victor Hering, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
17
+2.2
6.82
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
+3.1
6.82
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
3
+2.6
6.81
Oliwer Danielsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
19
+3.7
6.77
Otto Hammarström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
7
22
+6.5JSM
6.65
Alex Apelgrim, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
B
+3.4
6.63
Jimmy Hellström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
16.8.20
+2.2
6.61
Gustav Tartu, Kville
IF KvilleKville
6
19
+4.7JSM
6.57
Jimmy Hellström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
17
+2.6
6.53
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
4
17
+2.4
6.51
Erik Olsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
14.6.20
+2.4
6.49
Richard Heikkilä, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
+3.5
6.45
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
+2.7
6.43
Mohammad Al Masri, Kville
IF KvilleKville
11
19
+3.0JSM
6.42
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
8
+2.8
6.42
David Ulstein, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
+2.5
6.40
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
18
+2.9
6.35
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
5
17
+2.5
6.30
Richard Heikkilä, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
+2.8
M Tresteg
1
15.96
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
2
+0.4Lag-SM
15.88
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
+0.1vFIN
15.78
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
+0.2
15.76
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
14.8.20
+0.7SM
2
15.54
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.6
15.36
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
14.8.20
+0.4SM
3
15.28
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
3
+2.0
15.25
Gustaf Bålström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
14.8.20
−0.1SM
4
15.24
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
6
14.8.20
+1.2SM
5
15.11
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
+
22
0.0
(10)
15.04
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
+
14.8.20
+0.5SM
14.99
Gustaf Bålström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
+0.1Lag-SM
14.98
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
0.0
14.88
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
8.8.20
+0.4
14.86
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.5
6
14.85
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
9
14.8.20
−0.3SM
14.82
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
19
+2.0
7
14.78
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
+
+1.3
14.77
Gustaf Bålström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
+0.5
8
14.75
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
−0.2
(20)
14.73
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
22
0.0
14.67
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
+1.2
14.66
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
10
14.8.20
+1.8SM
14.47
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
+
+1.8
14.46
Gustaf Bålström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
0.0
14.45
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
14.6.20
−0.2
14.42
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
19
0.0JSM
14.40
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
+
+0.9
14.32
Gustaf Bålström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
+
22
0.0JSM
14.31
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
19
0.0JSM
(30)
14.25
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
+0.3
9
14.19
Victor Koch, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
22
0.0JSM
14.11
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
4
+2.0
14.09
Lukas Edqvist, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
−1.0
14.09
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
22
0.0JSM
10
14.01
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
4
22
−1.0JSM
11
13.96
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
19
0.0JSM
13.90
Melker Manne, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
8.8.20
+1.7
12
13.86
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
2
17
+0.8USM
13
13.85
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
16
23.8.20
+0.4USM
(40)
14
13.80
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
6
22
+0.2JSM
13.74
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
16
2.7.20
+0.9
13.72
Gustav Tartu, Kville
IF KvilleKville
5
19
0.0JSM
13.58
Melker Manne, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
+1.2
15
13.49
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.7
13.40
Nils Thorin, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
17
0.0
13.39
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
19
+1.9
Medvind över 2 m/s
15.94
Isak Persson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
1
+3.1
15.20
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
1
22
+2.6
15.15
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
7
14.8.20
+2.5SM
15.05
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
22
+3.5
14.90
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
+2.3
14.89
Markus Lundborg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
+3.5
14.81
Artur Engström, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
2
+3.6
14.62
Oskar Weidenholm, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
5
+3.0
14.34
Gustaf Bålström, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
22
+2.4JSM
13.43
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
16
23.8.20
+3.3USM
13.42
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
18
+2.1
13.39
Nils Thorin, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
+2.2
13.34
Philip Karlsson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
16
23.8.20
+3.3USM
13.25
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
18
+2.8
13.20
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
8
+3.4
13.20
Johannes Lundqvist, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
16
23.8.20
+2.9USM
M Kula
1
16.79
Arwid Koskinen, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
16.70
Arwid Koskinen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
2
14.92
Arvid Mägi Theorin, Kville
01
IF KvilleKville
5
27.6.20
3
14.35
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
29.7.20
4
14.30
Leo Zikovic, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
14.13
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
5
22
JSM
5
14.13
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
com
6
13.86
Leo Frid Göransson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
22
9.9.20
7
13.84
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
com
19.9.20
13.74
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
22
27.6.20
(10)
13.73
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
9.8.20
13.61
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
14.7.20
13.45
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
3
8
13.07
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
13.9.20
9
13.05
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
com
10
12.58
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
12.40
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
12.28
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
12.28
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
pen
40
11
12.25
Erik Liberg, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
com
10.10.20
(20)
12.24
Oscar Janson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
com
6.9.20
12.15
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
12
11.78
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
13
11.71
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
com
14
11.41
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
23.6.20
15
11.40
Daniel Adolfsson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
com
11.39
Jonathan Carbe, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
dec
1.8.20
SM
M Diskus
1
59.58
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
21.3.20
2
52.64
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
52.59
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
21.3.20
52.51
Gustav Liberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
6
27.6.20
51.57
Gustav Liberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
51.55
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
7
27.6.20
50.58
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
12.7.20
50.08
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
com
50.00
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
26.7.20
49.56
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
(10)
49.00
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
15.8.20
SM
48.99
Theodor Walther, Ullevi
Ullevi FKUllevi
5
48.82
Gustav Liberg, Ullevi
Ullevi FKUllevi
com
19.9.20
3
43.74
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
7
22
JSM
4
42.56
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
41.80
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
41.36
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
40.92
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
40.89
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
4
40.87
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
9.8.20
(20)
40.74
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
14.7.20
40.53
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
22
18.6.20
40.20
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
40.04
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
39.97
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
39.15
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
pen
40
39.08
Simon Lanngren, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
22
27.6.20
38.72
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
5
38.37
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
6
37.18
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
1
(30)
7
34.96
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
8
34.37
Ulf Gimlegård, Lerum
84
IK Lerum FILerum
1
27.6.20
9
34.27
Erik Liberg, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
com
10.10.20
10
34.26
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
6.9.20
34.21
Kevin Fankl, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
com
33.84
Jonathan Carbe, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
com
11
32.61
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
16.6.20
31.96
Oscar Janson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
com
13.9.20
12
31.73
Christer Björkander, Lerum
83
IK Lerum FILerum
com
16.9.20
13
31.30
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
com
(40)
14
31.08
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
com
15
30.98
Tobias Larsson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
com
30.97
Christer Björkander, Lerum
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
M Slägga
1
59.64
August Bergstrand, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
22
JSM
56.75
August Bergstrand, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
54.83
August Bergstrand, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
54.76
August Bergstrand, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
5.9.20
2
53.71
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
17.6.20
3
52.96
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
52.96
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
51.92
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
51.28
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
51.11
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
(10)
50.11
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
49.70
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
4
49.70
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
com
19.9.20
49.23
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
pen
40
49.08
Daniel Korhonen, Kville
IF KvilleKville
1
40
48.92
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
23.6.20
5
46.60
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
com
6
41.86
Gustav Jacobson, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
5
Lag-SM
7
36.31
Erik Liberg, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
com
10.10.20
8
35.88
Filip Linnér, IFK Göteborg
00
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
(20)
9
32.16
Hugo Kajsjö, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
10
30.95
Emil Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
com
11
30.74
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
com
12
30.71
Christer Björkander, Lerum
83
IK Lerum FILerum
com
16.9.20
13
30.52
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
com
30.13
Erik Olsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
com
14
28.65
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
28.15
Christer Björkander, Lerum
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
15
27.09
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
com
M Spjut
1
72.48
Jonathan Harley, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
71.86
Jonathan Harley, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
28.6.20
2
70.94
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
vFIN
70.66
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
28.6.20
68.87
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
com
68.70
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
14.8.20
SM
68.40
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
68.38
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
Lag-SM
67.02
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
4
8.7.20
3
66.96
Joni Kaartinen, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
5
14.8.20
SM
(10)
66.23
Esa Hiltunen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
65.33
Joni Kaartinen, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
6
vFIN
65.30
Joni Kaartinen, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
5
Lag-SM
4
61.01
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
JSM
5
60.24
Jakob Rahm, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
19
JSM
58.55
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
18.7.20
56.55
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
28.7.20
56.32
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
22
55.33
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
30.6.20
55.04
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
(20)
6
53.32
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
com
52.70
William Lanndalen, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
19
23.7.20
7
48.95
Emil Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
com
8
48.85
Erik Liberg, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
com
10.10.20
48.82
Jakob Rahm, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
19.5.20
9
45.41
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
com
10
44.92
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
com
44.39
Erik Olsson, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
com
11
43.70
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
com
12
43.10
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
7
19
JSM
(30)
43.09
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
1
9.8.20
13
41.45
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
13.9.20
41.10
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
com
41.00
Oscar Janson, Ullevi
Ullevi FKUllevi
com
6.9.20
40.47
Fredrik Grund, Kville
IF KvilleKville
1
19
14.8.20
14
40.39
Daniel Johansson, Sävedalen
84
Sävedalens AIKSävedalen
2
35
13.9.20
VSM
15
39.77
Rizvan Ektymaev, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
M 4x100 m
1
40.45
Ullevi FK
1
SM
 Nils Thornberg, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
 Nils Thornberg, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
2
40.59
Örgryte IS
3
SM
 Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
 Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
40.89
Ullevi FK
1
Lag-SM
 Erik Annerfalk, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
 Erik Annerfalk, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
40.97
Örgryte IS
2
Lag-SM
 Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
 Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
41.30 SJR
Ullevi FK
1
19
JSM
 Rafael Tejada De Leon, Erik Johansson, Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
 Rafael Tejada De Leon, Erik Johansson, Oliwer Danielsson, Lucas Bolin
41.95
Örgryte IS
1
22
JSM
 Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Samuel Wiik, Tobias Carlryd
 Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Samuel Wiik, Tobias Carlryd
3
43.25
Mölndals AIK
4
19
JSM
 David Ulstein, Marcus Blixt, Oskar Weidenholm, Alexander Pilgrim
 David Ulstein, Marcus Blixt, Oskar Weidenholm, Alexander Pilgrim
43.49
Ullevi FK
2
22
JSM
 Robin Jacobsson, Isak Kristensen, Anton Bengtsson, Gustaf Bålström
 Robin Jacobsson, Isak Kristensen, Anton Bengtsson, Gustaf Bålström
43.56
Örgryte IS
2
17
USM
 Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim
 Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim
43.95
Ullevi FK
4
17
USM
 Viggo Andersson, Victor Hering, Johannes Lundqvist, Felix Steene
 Viggo Andersson, Victor Hering, Johannes Lundqvist, Felix Steene
(10)
44.35
Örgryte IS
1
17
h1
USM
 Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim
 Leo Zikovic, William Asker, Nils Thorin, Alex Apelgrim
44.36
Ullevi FK
2
17
h1
USM
 Viggo Andersson, Victor Hering, Johannes Lundqvist, Felix Steene
 Viggo Andersson, Victor Hering, Johannes Lundqvist, Felix Steene
4
44.81
IFK Göteborg
6
SM
 Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander
 Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander
44.99
Örgryte IS
3
22
JSM
 Otto Hammarström, Viggo Hahnsson, Svante Wester, Victor Koch
 Otto Hammarström, Viggo Hahnsson, Svante Wester, Victor Koch
45.15
IFK Göteborg
4
22
JSM
 Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander
 Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander
45.24
Mölndals AIK
5
22
JSM
 Johan Lamm, Richard Heikkilä, Philip Bayer, Vilmer Elovsson
 Johan Lamm, Richard Heikkilä, Philip Bayer, Vilmer Elovsson
5
49.27
Sävedalens AIK
1
35
VSM
 Daniel Johansson, Fredrik Olsson, Mattias Olsborg, Henrik Linder
 Daniel Johansson, Fredrik Olsson, Mattias Olsborg, Henrik Linder
51.08
IFK Göteborg
2
35
VSM
 Mikael Örnhammar, Mårten Holm, Per Kündig, Mikael Runsten
 Mikael Örnhammar, Mårten Holm, Per Kündig, Mikael Runsten
M 4x400 m
1
3:14.12
Ullevi FK
1
SM
 Martin Selin, Anton Bengtsson, Nils Thornberg, Alexander Lesser
 Martin Selin, Anton Bengtsson, Nils Thornberg, Alexander Lesser
K 100 m
1
11.48
Claudia Payton, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
11.7.20
+2.0
11.49
Claudia Payton, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
A
+2.0
11.52
Claudia Payton, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
A
+2.0
11.53
Claudia Payton, Ullevi
Ullevi FKUllevi
2
14.8.20
+1.5SM
2
11.64
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
+0.8
11.65
Claudia Payton, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
X
+1.7
11.73
Khaddi Sagnia, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
X
−0.4
11.76
Claudia Payton, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
−0.2Lag-SM
3
11.87
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
+1.8
11.94
Lisa Lilja, Ullevi
Ullevi FKUllevi
3
A
+0.8
(10)
4
12.03
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
4
A
+0.8
5
12.08
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
5
A
+0.8
12.12
Hanna Palmqvist, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
2
X
−0.4
6
12.35
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
4
22
h1
22.8.20
+1.9JSM
7
12.36
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
1
h2