Göteborg Årsbästalistor

Göteborg

Återställ val


M 100 m
1
10.51
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
A
24.5.21
+0.5
2
10.59
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
h4
6.6.21
+0.8
3
10.63
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
A
23.6.21
+0.7
4
10.70
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
h4
6.6.21
+0.8
4
10.70
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
B
6.6.21
−0.9
6
10.77
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
h4
6.6.21
+0.8
7
10.78
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
A
19.6.21
+1.7
8
10.79
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
C
6.6.21
−1.0
9
10.80
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
5
h4
6.6.21
+0.8
9
10.80
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
A
23.6.21
+0.7
(10)
11
10.82
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
h5
6.6.21
+1.2
12
10.87
Anders Pihlblad, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
E
6.6.21
+0.1
13
10.88
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
22.5.21
−0.2
13
10.88
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
A
10.6.21
+0.4
15
10.93
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
h1
19.6.21
+1.5
16
10.96
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
h7
6.6.21
0.0
17
10.99
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
F
6.6.21
−0.3
18
11.00
Carl Narup, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
4
A
23.6.21
+0.7
19
11.14
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
6
A
10.6.21
+0.4
20
11.26
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
5
h7
6.6.21
0.0
(20)
20
11.26
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
4
B
+0.8
22
11.27
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
G
6.6.21
−0.3
23
11.30
Anthon Bokelund Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
−0.1
24
11.41
Glody Ngoma, IFK Göteborg
00
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
h1
+0.2
25
11.42
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
16.5.21
−1.4
25
11.42
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
2
B
23.6.21
+2.0
27
11.43
Isak Kristensen, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
3
h2
19.6.21
+1.3
28
11.55
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
B
10.6.21
0.0
28
11.55
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
17
B
−0.1
30
11.56
Nils Brakander, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
−0.1
(30)
31
11.57
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
22.5.21
−0.2
31
11.57
Andreas Norström, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
6
h5
6.6.21
+1.2
33
11.58
Calle Frank, Kville
04
IF KvilleKville
5
−0.1
34
11.60
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
1
24.7.21
+1.3
35
11.76
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
7
17
h1
+0.1
36
11.79
Rasmus Karlsson, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
1
B
6.7.21
−2.1
37
11.81
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
I
6.6.21
+0.6
38
11.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
30.6.21
+1.0
39
11.87
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
I
6.6.21
+0.6
40
11.94
Isak Liljenberg, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
−0.1
(40)
41
12.04
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
22.5.21
−0.2
42
12.07
Simon Hellsing, Kville
03
IF KvilleKville
8
h4
−0.2
42
12.07
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
3
24.7.21
+1.3
44
12.10
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
4
24.7.21
+1.3
45
12.15
Robin Noping, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
5
h2
19.6.21
+1.3
46
12.17
Tobias Hadzikostas, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
−0.1
47
12.25
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
17
−0.1
48
12.26
SoKo Nyallay, Kville
02
IF KvilleKville
9
h3
+1.3
49
12.34
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
4
C
23.6.21
0.0
50
12.38
Theodor Johner, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
19
16.5.21
−1.4
(50)
50
12.38
Johan Conway, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
3
B
6.7.21
−2.1
52
12.42
Josef Weiner, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
19
22.5.21
−1.0
53
12.51
Linus Lännerbo, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
3
19
22.5.21
−1.0
54
12.61
David Sämfors, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
9
17
h3
+0.8
55
12.75
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
4
19
22.5.21
−1.0
56
12.80
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
19
22.5.21
−1.0
57
13.30
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
1
A
26.6.21
+1.2
58
13.82
Elias Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
7
17
−0.1
59
14.59
Niklas Amberntsson, Mölndal
71
Mölndals AIKMölndal
4
A
6.7.21
−1.4
60
14.83
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
7
−0.1
Okända vindförhållanden
12.48
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
Medvind över 2 m/s
10.49
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
+4.4
10.59
Anders Pihlblad, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
A
+4.4
10.66
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
A
+4.4
10.68
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
A
25.7.21
+2.3
10.72
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
C
+2.7
10.74
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
4
A
+4.4
11.02
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
4
+3.0
11.06
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
17
12.6.21
+5.5
11.42
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
17
h1
12.6.21
+4.7
11.52
Calle Frank, Kville
04
IF KvilleKville
1
B
+2.5
11.56
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
17
h2
12.6.21
+5.3
11.66
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
17
h2
12.6.21
+5.3
11.66
Peter Andréas, Ullevi
81
Ullevi FKUllevi
3
12.6.21
+3.4
11.66
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
6
A
+4.4
11.96
Simon Hellsing, Kville
03
IF KvilleKville
3
B
+2.5
12.17
Josef Weiner, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
5
B
+2.5
M 200 m
1
20.76
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
B
−0.2
2
21.10
Anders Pihlblad, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
A
+1.1
3
21.53
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
23.6.21
+0.4
4
21.57
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
A
+1.1
5
21.70
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
4
A
+1.1
6
21.87
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
10.6.21
0.0
7
21.93
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
5
+0.3FGP
8
21.94
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
4
A
10.6.21
0.0
9
22.15
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
17
A
−0.1
10
22.28
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
A
19.6.21
+1.0
(10)
11
22.31
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
A
23.6.21
+0.4
12
22.34
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
D
15.5.21
+1.6
13
22.48
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
4
A
19.6.21
+1.0
14
22.55
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
5
A
+1.1
15
22.86
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
4
+1.6
16
23.07
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
6
A
+1.1
17
23.24
Viggo Andersson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
19
A
0.0
18
23.26
Andreas Norström, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
2
B
23.6.21
0.0
19
23.37
Jonathan Johansson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
6
A
23.6.21
+0.4
19
23.37
Anthon Bokelund Singh, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
17
B
+1.2
(20)
19
23.37
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
7
B
0.0
22
23.40
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
D
10.6.21
0.0
23
23.43
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
22.5.21
−1.2
24
23.52
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
1
A
24.7.21
+0.3
25
23.60
Isak Kristensen, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
6
D
+0.8
26
23.93
Shakeem Reid, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
4
19
A
0.0
27
23.95
David Ulstein, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
4
E
+0.6
28
24.20
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
B
23.6.21
0.0
29
24.28
Isak Liljenberg, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
22.5.21
−1.2
30
24.44
Noel Krantz, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
7
17
C
+0.4
(30)
31
24.50
Tobias Hadzikostas, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
B
+0.2
32
24.76
Simon Hellsing, Kville
03
IF KvilleKville
6
+1.6
33
25.00
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
22.5.21
−1.2
34
25.02
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
17
D
+0.3
35
25.12
Robin Noping, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
7
E
+0.6
36
25.13
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
4
A
24.7.21
+0.3
37
25.24
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
5
A
24.7.21
+0.3
38
25.50
Josef Weiner, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
D
10.6.21
0.0
39
25.63
David Sämfors, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
A
+0.4
40
25.72
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
7
17
D
+0.3
(40)
41
25.90
Marklan Jackson, Lerum
83
IK Lerum FILerum
1
35
23.6.21
+0.9
42
27.76
Hugo Edin, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
13
B
+0.1
43
28.78
Sebastian Siering, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
13
A
+0.7
44
29.63
Alfred Wendt, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
1
13
+0.8
45
29.68
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
2
13
+0.8
46
31.01
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
+0.4
47
31.27
Jonathan Lindedahl, Kville
09
IF KvilleKville
1
12
+1.4
48
31.50
Yusef Olofsson, Kville
08
IF KvilleKville
2
14
+1.4
49
31.85
Eliah Pettersson, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
13
+0.8
49
31.85
Elias Samuelsson Sandgren, Kville
07
IF KvilleKville
3
14
+1.4
(50)
51
31.87
Linus Weihard, Mölndal
08
Mölndals AIKMölndal
6
13
B
+0.1
52
32.21
Alexander Sandelius, Bohus
09
Bohus IFBohus
1
13
10.6.21
−0.2
53
32.34
Ivar Gejke Wiksén, Kville
09
IF KvilleKville
2
12
+1.4
54
32.65
Noah Varkey, Kville
09
IF KvilleKville
3
12
+1.4
55
33.37
Per Josefsson, Kville
09
IF KvilleKville
4
12
+1.4
56
33.52
Arthur De Maar, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
13
+0.8
57
33.92
Benjamin Espinoza, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
13
+0.8
Medvind över 2 m/s
22.05
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
5
B
+2.6
23.00
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
1
12.6.21
+2.5
23.28
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
1
12.6.21
+6.4
24.19
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
12.6.21
+2.5
24.33
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
19
B
+2.5
25.11
Josef Weiner, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
4
B
+2.2
25.17
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
12.6.21
+4.1
25.31
Marcus Johansson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
19
B
+2.5
25.64
Sebastian Gilley, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
5
19
B
+2.5
30.78
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
3
12.6.21
+4.1
M 400 m
1
46.63
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
2
47.05
Anders Pihlblad, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
A
3
48.31
Vidar Stenqvist, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
B
13.6.21
FGP
4
49.22
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
5
49.29
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
2
A
6
49.38
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
A
23.6.21
7
49.41
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
4
FGP
8
49.65
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
A
9
49.80
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
10
50.16
Samuel Andreasson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
B
(10)
11
50.30
Robin Turan, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
B
12
50.47
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
A
13
50.63
Aaron Ladestam, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
3
B
14
50.66
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
B
23.6.21
15
51.00
Erik Lindahl, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
5
A
16
51.25
Oskar Greilert, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
6
A
17
51.41
Jonathan Johansson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
C
18
51.47
Gustav Karlsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
A
19
51.50
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
4
20
51.69
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
17
B
(20)
21
52.18
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
1
22
52.30
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
5
C
23
52.37
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
4
B
24
52.73
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
6
A
25
53.07
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
B
26
53.38
Noel Krantz, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
3
17
B
27
53.47
Gustav Ölund, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
3
C
28
53.92
Christoffer Wockats, Kville
00
IF KvilleKville
3
B
29
54.15
Svante Wester, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
4
C
30
54.29
Josef Wallenlind, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
5
C
(30)
31
54.86
Andreas Rydén, Kville
04
IF KvilleKville
5
32
54.93
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
7
C
33
55.28
Theodor Johner, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
34
57.21
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
35
57.39
Erik Holmner, Solvikingarna
80
SolvikingarnaSolvikingarna
4
36
59.62
Wilhelm Kardemark, Kville
80
IF KvilleKville
5
B
M 800 m
1
1:45.05
Andreas Kramer, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
7
Bauhaus
2
1:47.36
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
7
A
13.6.21
FGP
3
1:49.94
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
3
29.6.21
Lag-SM
4
1:50.82
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
5
1:51.07
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
B
FGP
6
1:52.53
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
1
A
6.7.21
7
1:52.87
Simon Wallenlind, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
C
22.6.21
FGP
8
1:54.55
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
A
6.7.21
9
1:54.69
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
8
B
13.6.21
FGP
10
1:55.03
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
A
6.7.21
(10)
11
1:55.21
Sebastian Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
7
A
6.7.21
12
1:55.37
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
7
A
13
1:55.45
Isak Helgesson, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
1
14
1:56.30
Michael Rosenqvist, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
A
23.6.21
15
1:56.42
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
7
C
22.6.21
FGP
16
1:57.24
Robin Turan, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
17
1:58.43
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
9
C
13.6.21
FGP
18
1:59.32
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
B
6.7.21
19
1:59.77
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
C
20
2:00.03
Fabian Haeffler, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
(20)
21
2:00.71
Gustav Karlsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
9
A
22
2:02.26
Christoffer Wockats, Kville
00
IF KvilleKville
5
23
2:03.70
Mohamed Nuur*, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
4
24
2:04.82
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
1
17
C
25
2:05.02
Albin Hagstedt, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
17
B
26
2:05.72
Erik Roos, Mölndal
77
Mölndals AIKMölndal
3
13.6.21
27
2:06.09
Salem Al-Mursi, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
28
2:06.82
Alexander Sörensen, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
19
29
2:07.71
Samuel Rasmuson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
B
30
2:07.82
Edin Nygren, Majorna
76
Majornas IKMajorna
4
13.6.21
(30)
31
2:08.74
Wilmer Grahn, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
5
B
6.7.21
32
2:08.92
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
7
29.6.21
Lag-SM
33
2:09.05
Alfons Råwall, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
6
17.7.21
34
2:10.33
Elias Eliasson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
1
14
13.6.21
35
2:10.39
Noel Krantz, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
5
36
2:11.27
Alexander Hedar, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
37
2:11.53
Philip Frick, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
17
B
38
2:11.59
Tim Tompsett, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
7
39
2:12.89
Sven Nordström, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
15
C
40
2:13.18
Albin Björk, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
15
22.5.21
(40)
41
2:14.36
Martin Jarlbäck, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
3
17
C
42
2:16.14
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
43
2:17.72
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
44
2:18.40
Mattias Gustavsson, Majorna
78
Majornas IKMajorna
3
40
23.6.21
45
2:19.41
Christoffer Johansson, Majorna
89
Majornas IKMajorna
7
C
46
2:20.31
Paul Janzen, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
14
13.6.21
47
2:21.09
Noah Svedberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
14
13.6.21
48
2:21.15
Axel Olsson, Lerum
07
IK Lerum FILerum
3
15
C
49
2:21.27
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
50
2:22.28
Fredrik Engel, Lerum
74
IK Lerum FILerum
6
(50)
51
2:24.95
Albin Friberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
52
2:25.34
Marcus Lamm, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
3
15
53
2:27.68
Melvin Lessner Sveen, Majorna
07
Majornas IKMajorna
7
54
2:27.77
Nils Johner, Lerum
07
IK Lerum FILerum
8
55
2:27.79
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
56
2:28.75
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
3
15
A
57
2:29.08
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
A
58
2:29.48
Ludvig Maechel, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
22.5.21
59
2:30.07
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
6
14
13.6.21
60
2:30.89
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
(60)
61
2:33.24
Ove Hagström, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
5
15
A
62
2:33.33
Valter Jönrup, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
4
19
63
2:33.48
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
B
64
2:33.69
Erik Toll, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
13.6.21
65
2:34.26
Gustav Romell, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
14
66
2:34.83
Niklas Amberntsson, Mölndal
71
Mölndals AIKMölndal
8
B
6.7.21
67
2:36.66
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
1
13
68
2:36.95
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
69
2:37.92
Rasmus Krenauer, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
5
15
13.6.21
70
2:40.03
Sebastian Siering, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
B
(70)
71
2:43.18
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
7
72
2:43.65
Gunnar Bengtsson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
4
40
23.6.21
73
2:43.87
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
8
74
2:46.68
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
75
2:46.76
Vinton Landelius, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
4
15
76
2:49.27
Måns Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
B
77
2:49.73
Bruno Klemets, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
B
78
2:49.75
Albin Cedergren, Kville
07
IF KvilleKville
5
15
B
79
2:49.90
Oscar Erlach, Kville
06
IF KvilleKville
6
15
B
80
2:50.12
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
7
15
B
(80)
81
2:52.86
Alfred Ostwald, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
8
15
B
82
2:53.37
Elias Samuelsson Sandgren, Kville
07
IF KvilleKville
8
14
13.6.21
83
2:53.87
Bruno Gianneschi, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
9
84
3:12.62
Viggo Sönmör, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
19.6.21
M 1500 m
1
3:44.36
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
29.6.21
Lag-SM
2
3:45.77
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
1
A
3
3:46.20
Simon Wallenlind, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
5
B
13.6.21
FGP
4
3:47.96
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
3
A
5
3:49.65
Sebastian Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
A
6
3:50.53
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
A
24.7.21
7
3:51.52
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
6
A
8
3:52.30
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
8
A
24.7.21
9
3:54.50
Gabriel Steffensen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
C
13.6.21
FGP
10
3:57.78
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
8
(10)
11
3:59.43
Dag Blandkjenn*, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15.6.21
12
3:59.52
Michael Rosenqvist, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
B
13
3:59.86
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
B
FGP
14
4:03.89
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
5
B
15
4:04.39
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
5
29.6.21
Lag-SM
16
4:04.41
Fabian Haeffler, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
8
15.6.21
17
4:05.50
Mohamed Nuur*, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
4
A
18
4:13.45
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
1
19
4:16.69
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
8
B
20
4:22.62
Lucas Frew, Lerum
04
IK Lerum FILerum
4
12.6.21
(20)
21
4:23.54
Lukas Jakobsson, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
B
22
4:25.07
Ivan Magnusson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
5
B
23
4:25.24
Melker Tillenius, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
6
B
24
4:25.70
Louis Schmitz, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
5
12.6.21
25
4:30.16
Tim Tompsett, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
26
4:30.88
Erik Roos, Mölndal
77
Mölndals AIKMölndal
5
27
4:40.67
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
28
4:45.09
Anders Soovik, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
10
B
FGP
29
4:48.46
Leon Stålhammar, Kongahälla
06
Kongahälla AIKKongahälla
7
30
4:57.59
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
(30)
31
5:14.92
Calle Wärn, Lerum
07
IK Lerum FILerum
8
32
5:21.67
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
19
23.5.21
33
5:23.96
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
6
34
6:39.00
Arthur De Maar, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
19
23.5.21
35
6:58.13
Emile Johansson ben Salem, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
19
23.5.21
M 3000 m
1
8:08.42
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
22.6.21
FGP
2
8:12.58
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
6
22.6.21
FGP
3
8:14.55
Sebastian Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
7
22.6.21
FGP
4
8:25.10
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
10
22.6.21
FGP
5
8:53.18
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
4
A
16.6.21
6
11:21.01
Karl-Johan Jonsson, Umara
84
Umara SCUmara
6
13.7.21
M 5000 m
1
13:53.28
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
2
B
FGP
2
14:56.34
Mohamed Nuur*, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
1
23.6.21
3
14:58.92
Gabriel Steffensen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
3
29.6.21
Lag-SM
4
15:27.13
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
3
A
19.6.21
5
15:32.04
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
3
6
15:33.22
Nicklas Gunnarsson, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
23.6.21
7
16:03.52
Jonathan Weichbrodt, Mölndal
94
Mölndals AIKMölndal
3
23.6.21
8
16:03.60
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
4
23.6.21
9
16:09.62
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
5
23.6.21
10
16:14.89
Joel Thorén, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
7
23.6.21
(10)
11
16:16.37
Melker Tillenius, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
8
23.6.21
12
16:55.63
Joshua Dudley, IFK Göteborg
95
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
23.6.21
13
17:05.56
Olle Leibe Bergstedt, Solvikingarna
01
SolvikingarnaSolvikingarna
11
23.6.21
14
17:21.31
Rasmus Bäcklund, IFK Göteborg
98
IFK GöteborgIFK Göteborg
12
23.6.21
15
17:34.16
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
6
16
17:56.48
Mikael Rangfeldt, Lerum
85
IK Lerum FILerum
1
35
A
23.6.21
17
18:13.11
Lennart Olsson, Lerum
69
IK Lerum FILerum
2
35
A
23.6.21
18
18:19.69
Mattias Eliasson, Solvikingarna
90
SolvikingarnaSolvikingarna
17
23.6.21
19
18:27.06
Karl Arvidsson, Umara
92
Umara SCUmara
8
A
1.6.21
20
18:41.85
Erik Michaelsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
3
35
A
23.6.21
(20)
21
18:50.03
Ingemar Svensson, Solvikingarna
65
SolvikingarnaSolvikingarna
5
35
A
23.6.21
22
18:51.37
Mikael Zachrisson, Lerum
65
IK Lerum FILerum
6
35
A
23.6.21
23
19:16.20
Stefan Gustafsson, Solvikingarna
70
SolvikingarnaSolvikingarna
7
35
A
23.6.21
24
19:26.69
Roger Andersson, Solvikingarna
67
SolvikingarnaSolvikingarna
8
35
A
23.6.21
25
19:58.79
Vignesh Pandian, Solvikingarna
87
SolvikingarnaSolvikingarna
18
23.6.21
26
20:21.23
Ulf Johansson, Solvikingarna
59
SolvikingarnaSolvikingarna
9
35
A
23.6.21
27
21:28.71
Henrik Lindblad, Solvikingarna
76
SolvikingarnaSolvikingarna
10
35
A
23.6.21
28
21:41.82
Tony Elias Camprubi, Lerum
54
IK Lerum FILerum
11
35
A
23.6.21
29
22:09.67
Hans Melin, Majorna
60
Majornas IKMajorna
13
35
A
23.6.21
30
22:25.11
Bertil Johansson, Solvikingarna
74
SolvikingarnaSolvikingarna
15
35
A
23.6.21
(30)
31
22:53.89
Torgny Karlsson, Solvikingarna
49
SolvikingarnaSolvikingarna
16
35
A
23.6.21
32
23:10.45
Tomas Strömvall, Lerum
60
IK Lerum FILerum
17
35
A
23.6.21
M 10 000 m
1
29:36.58
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
1
2
32:19.18
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
3
33:08.91
Olle Dahlberg, Solvikingarna
87
SolvikingarnaSolvikingarna
1
M 5 km
1
14:22
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
17.4.21
2
14:25
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
2
A
17.4.21
3
14:31
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
A
17.4.21
4
14:54
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
B
17.4.21
5
14:56
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
17.4.21
6
17:25
Henok Ande, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
19
15.5.21
7
17:47+
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
-
9.5.21
8
20:46
Gunnar Bengtsson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
6
12.6.21
9
23:08
Hans Melin, Majorna
60
Majornas IKMajorna
11
12.6.21
10
29:29
André Bülow Bengtsson, Majorna
03
Majornas IKMajorna
12
12.6.21
M 10 km
1
30:23
Max Peter Bejmer, IFK Göteborg
92
IFK GöteborgIFK Göteborg
14
A
13.7.21
SM
2
30:40
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
17
A
13.7.21
SM
3
31:02
Sebastian Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
22
A
13.7.21
SM
4
31:03
Dag Blandkjenn*, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
23
A
13.7.21
SM
5
31:35
Filip Helmroth, Lerum
97
IK Lerum FILerum
31
A
13.7.21
SM
6
31:37
Fredrik Bakkman, IFK Göteborg
86
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
12.6.21
7
31:46
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
3
12.6.21
8
32:35
Jonathan Flod, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
47
A
13.7.21
SM
9
33:24
Olle Dahlberg, Solvikingarna
87
SolvikingarnaSolvikingarna
9
12.6.21
10
33:34
Nicklas Gunnarsson, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
62
A
13.7.21
SM
(10)
11
33:51
Markus Bengtsson, Umara
76
Umara SCUmara
67
A
13.7.21
SM
12
34:15
Viktor Lundmark, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
76
A
13.7.21
SM
13
34:55
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
82
A
13.7.21
SM
14
35:11
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
83
A
13.7.21
SM
15
35:16
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
14
12.6.21
15
35:16
David Vegborn, Umara
78
Umara SCUmara
85
A
13.7.21
SM
17
35:22+
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
-
9.5.21
18
35:37
Joel Thorén, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
87
A
13.7.21
SM
19
35:50
Martin Flinta, Herkules
73
FK HerkulesHerkules
24
B
13.7.21
SM
20
36:11
Olle Leibe Bergstedt, Solvikingarna
01
SolvikingarnaSolvikingarna
22
(20)
21
36:23
Daniel Pettersson, IFK Göteborg
77
IFK GöteborgIFK Göteborg
34
B
13.7.21
SM
22
37:03
Fredrik Björndahl, Aktivitus
83
Aktivitus SCAktivitus
32
12.6.21
23
37:19
Peter Helmroth, Lerum
66
IK Lerum FILerum
8
C
13.7.21
SM
24
37:22
Albin Remäng, Majorna
91
Majornas IKMajorna
51
B
13.7.21
SM
25
38:05
Linus Therén, Kville
88
IF KvilleKville
65
B
13.7.21
SM
26
38:22
Mattias Gustavsson, Majorna
78
Majornas IKMajorna
36
12.6.21
27
38:52
Eskil Mattsson, Lerum
81
IK Lerum FILerum
72
B
13.7.21
SM
28
39:04
Ghias Sediqi, Lerum
87
IK Lerum FILerum
18
C
13.7.21
SM
29
39:22
Lennart Olsson, Lerum
69
IK Lerum FILerum
22
C
13.7.21
SM
30
39:37
Anders Pihl, Lerum
70
IK Lerum FILerum
23
C
13.7.21
SM
(30)
31
39:38
Marcus Hyttfors, Majorna
75
Majornas IKMajorna
42
12.6.21
32
39:49
Dimitrios Kiriazidis, Majorna
68
Majornas IKMajorna
25
C
13.7.21
SM
33
39:52
Erik Michaelsson, Majorna
67
Majornas IKMajorna
26
C
13.7.21
SM
34
40:35
Mikael Zachrisson, Lerum
65
IK Lerum FILerum
35
C
13.7.21
SM
35
41:08
Janne Strömbom, Mölndal
65
Mölndals AIKMölndal
38
C
13.7.21
SM
36
42:07
Johan Nilsson, Majorna
74
Majornas IKMajorna
44
C
13.7.21
SM
37
44:29
Gunnar Bengtsson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
53
C
13.7.21
SM
38
48:47
Anders Eriksson, Majorna
55
Majornas IKMajorna
67
C
13.7.21
SM
39
49:42
Masoud Owji, Solvikingarna
80
SolvikingarnaSolvikingarna
69
C
13.7.21
SM
40
52:21
Henrik Markhede, Majorna
72
Majornas IKMajorna
75
C
13.7.21
SM
M Halvmaraton
1
1:08:38
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
6
9.5.21
2
1:12:07
Björn Hammar, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
2
13.7.21
3
1:14:49+
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
-
9.5.21
4
1:27:03
Toni Niskanen, Umara
80
Umara SCUmara
15
13.7.21
5
1:28:11
Michael Zantelid, Triathlon Väst
74
Triathlon VästTriathlon Väst
18
13.7.21
M Maraton
1
2:28:10
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
45
2
2:32:32
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
8
9.5.21
3
2:38:35
Jonatan Fahlén, Proletären
90
Proletären FFProletären
1
5.6.21
4
3:53:48
Leif Karlsson, Solvikingarna
63
SolvikingarnaSolvikingarna
1
19.6.21
M 100 km
1
9:05:32
Oscar Sjölander, Majorna
69
Majornas IKMajorna
8
4.7.21
SM
2
9:10:58
David Muir, Aktivitus
75
Aktivitus SCAktivitus
9
4.7.21
SM
M 3000 m hinder
1
8:18.31
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
2
2
8:48.86
Awet Mengsteab, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
5
30.4.21
3
9:39.34
Jens Petrusson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
29.6.21
Lag-SM
4
9:41.99
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
5
NT
Monir El Khalki, Kville
81
IF KvilleKville
4
M 110 m häck
1
14.23
Petter Gustafsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
1
10.6.21
+0.4
2
14.76
Elias Martinsson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
h2
+0.7
3
15.28
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
10.6.21
+0.4
4
16.51
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
0.0
5
16.59
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
3
0.0
Medvind över 2 m/s
14.55
Elias Martinsson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
+3.9
15.06
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
+3.9
15.63
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
29.6.21
+2.1Lag-SM
16.21
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
4
+3.9
M 400 m häck
1
49.85
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
FGP
2
53.43
Gustav Karlsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
A
3
53.91
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
4
A
4
54.21
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
6
29.6.21
Lag-SM
5
56.21
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
B
6
58.02
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
29.5.21
7
1:00.77
Marcus Blixt, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
8
1:01.59
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
4
B
9
1:01.89
Christoffer Wockats, Kville
00
IF KvilleKville
5
M Höjd
1
2.06
Simon Wiklund, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
1
2
2.03
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
3
29.6.21
Lag-SM
3
2.00
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
5
4
1.94
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
23.6.21
5
1.92
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
10
6
1.85
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
17
7
1.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
HS
25.2.21
7
1.83
William Frisk, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
19
25.5.21
9
1.81
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
4
17
10
1.78
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
2
23.6.21
(10)
11
1.75
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
3
15
12
1.70
Hugo Tilldal, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
16
22.5.21
12
1.70
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
17
12.6.21
12
1.70
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
2
17
12.6.21
12
1.70
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
16
1.66
Albin Cedergren, Kville
07
IF KvilleKville
3
15
17
1.64
Felix Tamm, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
15
7.6.21
18
1.62
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
18
1.62
Erik Toll, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
12.6.21
18
1.62
Fredrik Wockatz, Kville
06
IF KvilleKville
4
15
(20)
18
1.62
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
18
1.62
Nils Amundin, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
1
13
23
1.61
Sixten Lenninger, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
15
7.6.21
24
1.60
Elias Johansson, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
16
22.5.21
25
1.58
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
15
25
1.58
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
5
15
27
1.56
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
28
1.55
Vincent Åberg, Ullevi
09
Ullevi FKUllevi
1
12
13.6.21
29
1.54
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
29
1.54
Oskar Ekström, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
1
14
12.6.21
(30)
31
1.53
Sebastian Siering, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
13
32
1.51
Nils Norrby, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
33
1.50
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
33
1.50
Oscar Erlach, Kville
06
IF KvilleKville
8
15
33
1.50
Albin Örnborg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
15
36
1.46
Gustav Karlsson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
36
1.46
David Blixt, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
15
7.6.21
38
1.45
Nuuno Grytter, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
16
22.5.21
38
1.45
Loke Nilsson, Bohus
07
Bohus IFBohus
4
17
40
1.44
Oliver Hedin, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
13
(40)
41
1.42
Hjalmar Hamberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
41
1.42
Noah Tholson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
15
41
1.42
Ove Hagström, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
11
15
41
1.42
Ivan Fredberg, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
12
15
45
1.40
Björn Roth, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
13
45
1.40
Herman Ryding, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
12
13.6.21
47
1.38
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
47
1.38
Alvar Tingelöf, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
47
1.38
Samuel Rasmuson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
14
15
47
1.38
Klinton Wehlander, Kville
07
IF KvilleKville
16
15
(50)
51
1.37
Max Johansson, Ullevi
09
Ullevi FKUllevi
1
13
51
1.37
Ivar Gejke Wiksén, Kville
09
IF KvilleKville
1
12
53
1.35
Brian Posder, Mölndal
09
Mölndals AIKMölndal
4
16
22.5.21
53
1.35
Caleb Tessema, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
5
15
7.6.21
53
1.35
Alfred Wendt, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
12
13.6.21
53
1.35
Gustav Kristofferson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
19.6.21
57
1.34
William Malmström, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
17
15
57
1.34
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
18
15
57
1.34
Alfred Ostwald, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
19
15
60
1.33
Noah Varkey, Kville
09
IF KvilleKville
2
12
(60)
61
1.30
Wille Hedström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
12
13.6.21
62
1.29
Bo Torstensson, Kville
09
IF KvilleKville
3
12
63
1.26
Alfred Robertson, Kville
08
IF KvilleKville
1
13
64
1.18
Ivar Wilén, Kville
08
IF KvilleKville
2
13
65
1.17
Frans Caisander, Kville
09
IF KvilleKville
4
12
M Stav
1
5.65
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
5
2
5.10
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
3
4.82
William Asker, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
B
12.6.21
4
4.30
Gabriel Torgersson, Kville
05
IF KvilleKville
9
A
5.6.21
4
4.30
Fredrik Dymén, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
1
6
3.90
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
12
7
3.76
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
3
23.6.21
8
3.61
Erik Hagström, Örgryte
73
Örgryte ISÖrgryte
2
45
23.6.21
8
3.61
Jacob Tegnér, Lerum
05
IK Lerum FILerum
5
23.6.21
10
3.51
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
(10)
11
3.32
Axel Widerberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
12
3.21
Ove Hagström, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
15
13
3.15
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
14
2.90
Vilmer Elovsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
6
15
2.75
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
23.5.21
16
2.55
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
17
2.35
Isak Thörn, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
19
23.5.21
17
2.35
Albin Theander, Kville
07
IF KvilleKville
2
B
19
2.25
Leon Östling, Kville
07
IF KvilleKville
3
B
20
2.12
Nils Lindsta Long, Lerum
07
IK Lerum FILerum
3
15
(20)
21
2.05
Klinton Wehlander, Kville
07
IF KvilleKville
4
B
22
2.02
Björn Roth, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
13
23
1.72
Calle Wärn, Lerum
07
IK Lerum FILerum
4
15
24
1.70
Bo Torstensson, Kville
09
IF KvilleKville
5
B
M Längd
1
7.47
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.6
2
7.38
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
10.6.21
+0.3
2
7.38
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
26.6.21
+0.7
4
7.26
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
26.6.21
+1.5
5
7.23
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
3
+0.3
6
6.88
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
3
10.6.21
0.0
7
6.77
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
17
+0.1
8
6.65
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
5.6.21
0.0
9
6.56
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
17
+0.5
10
6.52
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
16
+0.9
(10)
11
6.51
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
1
19.7.21
+0.8
12
6.45
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
23.6.21
+1.4
13
6.42
Olof Ryberg, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
3
23.6.21
+1.4
14
6.41
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
4
23.6.21
+1.0
15
6.38
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
17
22.5.21
+1.6
15
6.38
Jimmy Hellström, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
18
+0.4
17
6.30
Richard Heikkilä, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
4
+2.0
18
6.25
Nils Brakander, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
+1.4
19
6.20
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
17
22.5.21
0.0
20
6.17
David Ulstein, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
+
+0.7
(20)
21
6.15
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
0.0
22
6.12
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
15
+1.4
23
6.05
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
+
17
13.6.21
+1.4
24
6.03
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
17
22.5.21
+0.4
25
5.98
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
5
17
13.6.21
+1.2
26
5.93
Hugo Kündig, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
0.0
27
5.82
Lukas Lehto, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
4
17
22.5.21
+1.2
28
5.78
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
6
23.6.21
+1.3
29
5.69
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
30.6.21
+0.3
30
5.61
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
+0.8
(30)
31
5.58
Marcus Johansson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
19
+0.4
32
5.49
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
+0.3
33
5.48
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
23.5.21
+1.2
34
5.47
Albin Edin, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
+0.1
35
5.41
Albin Örnborg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
23.5.21
+1.9
36
5.28
Allan Elgemark, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
+
17
22.5.21
−0.2
37
5.27
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
20
15
Q
0.0
38
5.26
Rasmus Arnell, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
0.0
39
5.20
Joel Pettersson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
0.0
40
5.15
Samuel Rasmuson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
24
15
Q
0.0
(40)
41
5.09
Jonas Ellison, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
7
15
+1.3
42
5.06
Filip Novak, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
23.5.21
+1.3
43
5.05
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
+
17
22.5.21
+0.8
44
5.02
Albin Cedergren, Kville
07
IF KvilleKville
9
15
+1.3
45
4.99
Vilgot Smedberg, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
14
23.5.21
+1.6
45
4.99
Fredrik Wockatz, Kville
06
IF KvilleKville
10
15
−1.6
47
4.91
Ludvig Maechel, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
23.5.21
+1.4
47
4.91
William Malmström, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
11
15
+0.2
49
4.84
Hugo Åkesson, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
+
15
23.5.21
+1.3
50
4.80
Ove Hagström, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
4
19
+0.5
(50)
51
4.70
Nuuno Grytter, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
8
17
22.5.21
0.0
52
4.69
Oscar Erlach, Kville
06
IF KvilleKville
13
15
+1.8
53
4.68
Nils Norrby, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
15
+1.5
54
4.67
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
+1.3
55
4.61
Arvid Möller, Kville
07
IF KvilleKville
8
14
13.6.21
56
4.59
Sebastian Siering, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
14
15
+1.3
57
4.53
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
19.6.21
−1.3
58
4.49
Oscar Carlsson, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
15
15
+1.9
59
4.48
Valdemar Wik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
+1.1
60
4.39
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
0.0
(60)
61
4.37
Ivan Fredberg, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
16
15
+0.8
62
4.30
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
+1.3
62
4.30
Gustav Kristofferson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
8
15
19.6.21
−0.4
64
4.26
Alfred Ostwald, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
17
15
−0.5
65
4.23
Alvar Tingelöf, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
7
15
+1.6
66
4.21
Markus Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
14
23.5.21
+1.5
67
4.19
Klinton Wehlander, Kville
07
IF KvilleKville
18
15
+1.9
68
4.17
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
9
+1.9
69
4.16
Gustav Karlsson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
15
0.0
70
3.97
Martin Danerud, Sävedalen
63
Sävedalens AIKSävedalen
1
55
20.6.21
−0.1
(70)
71
3.82
Loke Nilsson, Bohus
07
Bohus IFBohus
20
15
+0.5
72
3.81
Måns Eklund, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
21
15
−0.6
73
3.69
Elias Samuelsson Sandgren, Kville
07
IF KvilleKville
1
14
+1.7
74
3.46
Leon Östling, Kville
07
IF KvilleKville
22
15
+0.9
75
3.26
Anton Hydén, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
37
15
Q
0.0
Okända vindförhållanden
6.11
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
HS
5.90
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
5.75
Allan Elgemark, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
15
7.6.21
5.42
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
1
16
7.6.21
5.40
Oliver Manning, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
15
7.6.21
5.07
Hugo Persson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
3
15
7.6.21
4.69
Oskar Andersson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
4
15
7.6.21
4.47
David Blixt, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
6
15
7.6.21
3.80
Caleb Tessema, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
7
15
7.6.21
3.66
William Merrick, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
8
15
7.6.21
Medvind över 2 m/s
7.51
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
+3.5
7.32
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
+2.2
7.25
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
6
+2.5
6.29
David Ulstein, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
+2.4
6.27
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
17
13.6.21
+3.1
6.25
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
17
13.6.21
+2.8
6.16
Daniel Otterdahl, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
1
14
13.6.21
+2.4
5.61
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
+2.6
5.50
Wilmer Olsson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
17
22.5.21
+5.4
5.42
Joel Pettersson, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
14
23.5.21
+2.7
5.32
Allan Elgemark, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
6
17
22.5.21
+3.4
5.27
Ture Hjortbäck, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
14
13.6.21
+4.2
5.19
Vilgot Smedberg, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
14
23.5.21
+3.3
5.00
Hugo Åkesson, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
23.5.21
+2.2
4.97
Ludvig Maechel, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
15
23.5.21
+2.6
4.72
Alvar Tingelöf, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
14
13.6.21
+3.7
4.68
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
15
12.6.21
+2.8
4.39
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
12.6.21
+2.5
4.15
Melvin Lessner Sveen, Majorna
07
Majornas IKMajorna
9
14
13.6.21
+2.2
M Tresteg
1
16.39 SJR
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
19
0.0JEM19
2
15.61
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
+
13.6.21
+0.6FGP
3
15.27
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
2
29.6.21
+0.1Lag-SM
4
14.93
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
25.5.21
+0.1
5
14.61
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
1
26.6.21
+1.9
6
14.53
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
0.0
7
14.50
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
4
+1.6
8
14.47
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
5
+0.3
9
13.95
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
2
26.6.21
+1.5
10
13.87
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
17
+1.0
(10)
11
13.72
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
17
−0.8
12
13.68
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
17
−0.1
13
13.65
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
3
+2.0
14
12.94
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
+0.3
15
12.76
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
19.7.21
+1.3
16
12.63
Linus Wahl, Lerum
05
IK Lerum FILerum
1
17
21.7.21
0.0
17
12.55
Kristoffer Eneman, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
+1.5
18
12.16
Lukas Lehto, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
3
15
+0.2
19
11.98
Albin Örnborg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
+0.8
20
11.61
Daniel Brevik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
15
19.6.21
+1.5
(20)
21
11.48
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
+
+0.4
22
10.79
Ove Hagström, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
4
15
+0.4
23
10.59
Hannes Lukkari, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
+0.9
24
10.57
Erik Toll, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
16.5.21
+1.5
25
10.53
Alfred Danerud, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
1
14
16.5.21
+1.3
26
10.42
David Jendeby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
4
15
16.5.21
+1.5
26
10.42
Valdemar Wik, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
19.6.21
+0.2
28
9.77
Svante Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
14
16.5.21
+1.1
29
9.72
Malte Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
14
16.5.21
+1.0
30
9.46
Erik Borg, Sävedalen
08
Sävedalens AIKSävedalen
4
14
16.5.21
+0.9
(30)
31
9.29
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
16.5.21
0.0
32
9.27
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
+
15
19.6.21
+1.4
33
9.00
Patrik Söderqvist, Lerum
59
IK Lerum FILerum
1
60
23.6.21
+1.3
Medvind över 2 m/s
15.84
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
4
13.6.21
+2.5FGP
15.36
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
12.6.21
+5.1
14.34
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
+2.3
13.14
Jonas Gustén, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
1
17
12.6.21
+3.2
11.65
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
2
+2.2
9.85
William Svensson, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
15
19.6.21
+2.3
9.31
Viggo Büller, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
12.6.21
+3.2
M Kula
1
16.58
Arwid Koskinen, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
1
16.6.21
2
15.02
Leo Zikovic, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
FGP
3
13.66
Måns Roos, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
3
4
12.49
Christer Hagberg, Ullevi
74
Ullevi FKUllevi
1
B
5
12.29
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
1
12.6.21
6
10.00
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
6
M Diskus
1
46.48
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
29.6.21
Lag-SM
2
46.28
Måns Roos, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
3
41.48
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
45
4
39.58
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
7
29.6.21
Lag-SM
5
38.57
Christer Hagberg, Ullevi
74
Ullevi FKUllevi
pen
45
6
27.82
Martin Evenbratt, Kongahälla
80
Kongahälla AIKKongahälla
1
40
23.6.21
7
27.14
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
5
8
20.53
Sören Simonson Pauli, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
25.6.21
M Slägga
1
61.65
August Bergstrand, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
1
29.5.21
2
50.69
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
45
3
48.29
Christer Hagberg, Ullevi
74
Ullevi FKUllevi
2
4
36.22
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
8
29.6.21
Lag-SM
5
32.12
Ben Kamijo, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
5
6
21.03
Nicklas Östling, Kville
74
IF KvilleKville
6
7
17.25
Sören Simonson Pauli, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
25.6.21
M Spjut
1
70.26
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
2
69.47
Jonathan Harley, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
5
3
68.51
Joni Kaartinen, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
4
15.5.21
4
66.91
Jakob Rahm, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
5
15.5.21
5
44.09
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
3
6
40.23
David Thilén, Kville
05
IF KvilleKville
2
16
7
39.82
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
dec
HS
8
37.96
Christer Hagberg, Ullevi
74
Ullevi FKUllevi
pen
45
9
37.59
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
5.6.21
10
36.56
Rizvan Ektymaev, Lerum
03
IK Lerum FILerum
3
19
29.5.21
(10)
11
36.48
Henrik Rosario, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
dec
18
12
34.76
Philip Bayer, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
13
32.33
Johan Rahm, Sävedalen
04
Sävedalens AIKSävedalen
2
19
4.7.21
14
29.77
Patrik Söderqvist, Lerum
59
IK Lerum FILerum
1
60
23.6.21
M 4x100 m
1
40.81
Örgryte IS
1
29.6.21
Lag-SM
 Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim, Carl Bengtström, Anders Pihlblad
 Jonatan Hirsh, Alex Apelgrim, Carl Bengtström, Anders Pihlblad
2
41.07
Ullevi FK
2
29.6.21
Lag-SM
 Nils Thornberg, Patrik Andersson, Lucas Bolin, Adam Denguir
 Nils Thornberg, Patrik Andersson, Lucas Bolin, Adam Denguir
3
43.66
Mölndals AIK
2
 Tarley Allison, Oskar Weidenholm, Marcus Blixt, Isak Liljenberg
 Tarley Allison, Oskar Weidenholm, Marcus Blixt, Isak Liljenberg
K 100 m
1
11.55
Elvira Tanderud, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
19.6.21
+2.0
2
11.59
Claudia Payton, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
h2
6.6.21
−0.1
3
11.94
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
22.5.21
+1.7
4
12.01
Julia Björkman, Kville
00
IF KvilleKville
2
A
23.6.21
+1.8
5
12.05
Denise Eriksson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
A
+0.4
6
12.09
Cajsa Augustsson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
C
6.6.21
+1.8
7
12.14
Ella Borg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
+1.1
8
12.20
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
22.5.21
+1.7
8
12.20
Fanny Runheim, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
B
27.6.21
+1.1
10
12.25
Michelle De Silva, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
6
A
+1.3
(10)
11
12.41
Sofia Björkman, Kville
03
IF KvilleKville
7
A
+1.3
12
12.51
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
22
0.0
13
12.63
Ane Torine Iversen, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
6
17
A
+0.3
14
12.69
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
7
17
A
+0.3
15
12.73
Tilda Wahlén, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
22
0.0
16
12.78
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
17
h2
−1.0
17
12.86
Olivia Lundberg, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
C
6.7.21
−1.9
18
12.87
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
19
15.5.21
+1.2
19
12.94
Cornelia Lindberg, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
B
23.6.21
+0.5
20
13.08
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
D
6.6.21
0.0
(20)
20
13.08
Ide Ileso, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
4
B
23.6.21
+0.5
22
13.09
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
6
h2
+0.1
23
13.14
Elin Pettersson, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
7
22.5.21
+1.7
24
13.23
Ivana Pekic, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
17
h2
−1.0
25
13.35
Kajsa Karila, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
5
h1
+1.2
26
13.38
Lillan Kilvik, Kville
03
IF KvilleKville
4
A
+0.9
27
13.42
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
8
22.5.21
+1.7
28
13.89
Tindra Ladestam, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
19
22.5.21
+0.4
28
13.89
Sirin Ilknur, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
5
B
23.6.21
+0.5
30
13.90
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIKMölndal
1
D
26.6.21
+1.5
(30)
30
13.90
Lovisa Johansson Sjödin, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
3
+0.4
32
14.09
Alicia Nesbeth Carlensberg, IFK Göteborg
02
IFK GöteborgIFK Göteborg
8
h1
+1.2
33
14.22
Sara Dahlén, Lerum
00
IK Lerum FILerum
2
C
23.6.21
+0.3
34
14.61
Helena Celik, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
2
19
22.5.21
+0.4
Medvind över 2 m/s
12.62
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
2
17
12.6.21
+5.7
12.84
Cornelia Lindberg, Lerum
01
IK Lerum FILerum
1
B
+3.2
13.13
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
B
+3.2
13.21
Sara Edstrom, IK Vikingen
02
IK VikingenIK Vikingen
3
19.6.21
+2.9
13.23
Mimmi Sebestyèn, Kville
03
IF KvilleKville
3
B
+3.2
13.35
Tindra Ladestam, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
4
17
12.6.21
+5.7
13.48
Ida Thörsman, Kville
04
IF KvilleKville
4
B
+3.2
13.60
Moa Erixon, Kville
05
IF KvilleKville
6
B
+3.2
Manuell tidtagning
14.6m mx
Lena Run Aronsdottir, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
D
K 200 m
1
23.39
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
7
−0.4Bauhaus
2
23.55
Elvira Tanderud, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
19.6.21
+0.8
3
23.75
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
2
19.6.21
+0.8
4
24.31
Denise Eriksson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
A
0.0
5
24.70
Ella Borg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
+1.9
6
25.08
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
29.5.21
−0.3
7
25.41
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
22.5.21
+0.6
8
25.63
Cajsa Augustsson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
1
+0.5
9
25.77
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
24.4.21
−1.2
10
25.82
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
17
−0.5
(10)
11
25.87
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
22
0.0
11
25.87
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
+1.9
11
25.87
Tilda Wahlén, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
A
23.6.21
+0.1
14
26.06
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
7
17
A
+1.1
15
26.22
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
3
A
24.7.21
+1.7
16
26.51
Elin Pettersson, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
2
22
0.0
17
26.80
Ivana Pekic, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
23.6.21
0.0
18
27.05
Ide Ileso, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
3
A
23.6.21
+0.1
19
27.32
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
+0.5
20
27.88
Moa Cornéer, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
6
A
24.7.21
+1.7
(20)
21
27.89
Cornelia Lindberg, Lerum
01
IK Lerum FILerum
3
+0.5
22
28.08
Ida Thörsman, Kville
04
IF KvilleKville
4
+0.5
23
28.42
Lovisa Johansson Sjödin, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
+0.6
24
28.44
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
+0.5
25
28.62
Nora Jolbäck, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
22
0.0
26
28.87
Wilda Lamprecht, Mölndal
08
Mölndals AIKMölndal
3
13
D
+0.9
27
28.89
Moa Erixon, Kville
05
IF KvilleKville
6
+0.5
28
28.95
Ebba Francois, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
8
3-17
+0.2
29
28.98
Alicia Nesbeth Carlensberg, IFK Göteborg
02
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
D
−1.0
30
29.63
Klara Petersson, Lerum
08
IK Lerum FILerum
6
13
B
−0.1
(30)
31
29.97
Vilma Lundqvist Ottordahl, Hönö
08
Hönö ISHönö
7
13
D
+0.9
32
30.25
Ylva Magnusson Debray, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
4
22
0.0
33
30.48
Ida Klingener, Lerum
08
IK Lerum FILerum
2
13
+0.7
33
30.48
Clara Weetom, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
5
22
0.0
35
31.65
Alva Andblad, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
8
13
C
+0.6
36
32.06
Stina Junestål, Kville
08
IF KvilleKville
1
13
+1.5
37
32.57
Stella Bengtsson, Kville
08
IF KvilleKville
2
13
+1.5
38
32.72
Ebba Samefors, Kville
08
IF KvilleKville
3
13
+1.5
39
33.04
Matilda Persson, Kville
08
IF KvilleKville
4
13
+1.5
40
33.50
Alice Elliot, Kville
08
IF KvilleKville
5
13
+1.5
(40)
41
34.12
Stina Kolmodin, Kville
08
IF KvilleKville
6
13
+1.5
42
34.76
Emma Ekberg, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
13
+0.7
43
35.18
Cornelia Martin, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
4
13
+0.7
44
37.52
Ella Romell, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
5
13
+0.7
Medvind över 2 m/s
24.10
Denise Eriksson, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
+2.3
25.00
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
1
A
12.6.21
+2.2
25.46
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
+2.3
27.42
Tilda Jildefjord, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
12.6.21
+6.8
27.79
Ingrid Levin, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
12.6.21
+6.8
28.15
Tindra Ladestam, Ullevi
05
Ullevi FKUllevi
3
A
12.6.21
+6.2
28.19
Hilda Rydén, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
A
12.6.21
+6.8
28.91
Alice Boström Holmberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
A
12.6.21
+6.8
K 400 m
1
56.19
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
6
29.6.21
Lag-SM
2
56.22
Gaël De Coninck, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
1
-
1.6.21
3
57.13
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
4
57.50
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
B
5
58.17
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
B
6
58.88
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
2
7
1:00.13
Wilma Ehrnborg, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
6.7.21
8
1:01.20
Johanna Sjögren, Göteborgs KIK
02
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
9
1:01.76mx
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
6
10
1:03.36
Elin Hagelin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
2
23.6.21
(10)
11
1:04.72
Amanda Magnusson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
6
17
B
12
1:05.32
Ebba Francois, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
8
17
B
13
1:09.28
Alicia Jisbrant, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
8
29.6.21
Lag-SM
K 800 m
1
1:59.76
Lovisa Lindh, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
6
Bauhaus
2
2:02.29
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
22
JEM22
3
2:04.22
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
5
q2
4
2:04.31
Gaël De Coninck, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
4
22
h3
JEM22
5
2:06.17
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
6
2:07.52
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
A
22.6.21
FGP
7
2:10.95
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
4.7.21
8
2:11.18
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
A
6.7.21
9
2:13.80
Agnes Thundal, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
-
1.6.21
10
2:14.96
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
(10)
11
2:15.66
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
12
2:16.69
Wilma Ehrnborg, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
1
B
13
2:16.78
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
5
17
A
14
2:16.96
Nicole Tiourine, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
17
A
15
2:17.63
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
1
16
2:17.80
Maud De Coninck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
17
2:17.93
Elin Hagelin, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
2
18
2:19.06
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
13.6.21
19
2:20.72
Ida Hilmersson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
4
20
2:23.33
Alva Thunberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
15
B
(20)
21
2:23.74
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
22
2:24.37
Wilma Holmén, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
5
B
23
2:25.53
Lina Sandström, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
A
24.7.21
24
2:26.11
Lovisa Emanuelsson, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
22.5.21
25
2:27.75
Ester Mägi Theorin, Kville
06
IF KvilleKville
4
15
13.6.21
26
2:28.29
Elsa Svantesson, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
2
15
22.5.21
27
2:28.81
Tova Karlsson, Hönö
07
Hönö ISHönö
3
14
13.6.21
28
2:30.18
Cornelia Ullsten, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
4
15
C
29
2:30.40
Felicia Månesjö, Mölndal
07
Mölndals AIKMölndal
5
15
22.5.21
30
2:30.45
Felicia Brink, Kville
04
IF KvilleKville
6
23.6.21
(30)
31
2:34.51
Elsa Dehre, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
3
19.6.21
32
2:35.13
Julia Wahlén, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
3
B
6.7.21
33
2:35.58
Anna Hilmersson, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
4
B
6.7.21
34
2:37.92
Julia Svensson, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
9
23.6.21
35
2:38.57
Alice Hjort, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
15
A
36
2:42.11
Vera Thiringer Coster, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
15
22.5.21
37
2:42.89
Lovisa Åkerberg, Mölndal
05
Mölndals AIKMölndal
10
17
B
38
2:43.79
Hilda Rydén, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
15
39
2:44.59
Siri Provci, IFK Göteborg
07
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
15
22.5.21
40
2:44.67
Ida Klingener, Lerum
08
IK Lerum FILerum
1
13
(40)
41
2:45.57
Julia Svensson, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
13.6.21
42
2:46.47
Ella Gianneschi, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
2
43
2:48.52
Nike Emanuelsson, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
13
44
2:48.95
Alice Boström Holmberg, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
4
45
2:49.24
Ingrid Levin, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
5
46
2:50.40
Alice Berggren, Sävedalen
07
Sävedalens AIKSävedalen
6
47
2:51.21
Emelia Bengtsson, Kville
06
IF KvilleKville
5
15
13.6.21
48
2:52.80
Keline Richard, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
7
49
2:55.79
Nadja Ahnoff, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
2
15
B
50
2:55.92
Elenor Hesselgren, Kville
06
IF KvilleKville
3
15
B
(50)
51
2:56.13
Ella Thompson, Göteborgs KIK
07
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
14
13.6.21
52
2:56.82
Emma Wendel, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
7
15
A
53
2:57.11
Rebecka Björklund, Kville
07
IF KvilleKville
6
14
13.6.21
54
2:59.01
Mimmi Hellberg, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
8
55
2:59.38
Selma Oldenby, Sävedalen
06
Sävedalens AIKSävedalen
9
56
3:00.28
Lovisa Ludwigsson, Göteborgs KIK
07
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
14
13.6.21
57
3:03.7m mx
Klara Sif Aronsdóttir, IFK Göteborg
09
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
C
58
3:03.94
Ylva Magnusson Debray, Örgryte
08
Örgryte ISÖrgryte
4
15
B
59
3:04.65
Alma Cullberg, Kville
06
IF KvilleKville
5
15
B
60
3:07.94
Elsa Arnström, Sävedalen
09
Sävedalens AIKSävedalen
3
13
(60)
61
3:09.25
Veronica Lopez, Örgryte
07
Örgryte ISÖrgryte
6
15
B
62
3:10.20
Alexandra Axelsson, Sävedalen
09
Säv