Göteborg Årsbästalistor

Göteborg

Återställ val


M 100 m
1
10.55
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
h22
11.7.20
+0.8
2
10.63
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
h2
14.8.20
+1.6SM
3
10.64
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
A
11.7.20
+1.3
4
10.65
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
22
h2
22.8.20
+0.2JSM
5
10.71
Angelos Roussos, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
2
A
15.7.20
+1.8
6
10.72
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
A
8.8.20
+1.5
7
10.73
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
−1.5
8
10.79
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
4
19
22.8.20
+1.9JSM
9
10.81
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
4
A
8.8.20
+1.5
10
10.82
Adam Denguir, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
+1.7
(10)
11
10.83
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
B
+1.7
12
10.85
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
C
14.6.20
+1.7
13
10.87
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
−1.2
14
10.90
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
2
C
14.6.20
+1.7
15
10.91
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
6
A
8.8.20
+1.5
Medvind över 2 m/s
10.60
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
B
14.6.20
+2.8
10.61
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+2.8
10.62
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
Xr1
14.6.20
+2.2
10.69
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
2
Xr1
14.6.20
+2.2
10.74
Tarley Allison, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
3
Xr1
14.6.20
+2.2
10.77
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
B
11.7.20
+2.2
10.81
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
h1
14.8.20
+2.2SM
10.98
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
E
+2.6
11.10
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
B
11.7.20
+2.6
11.26
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
4
B
14.6.20
+2.8
Manuell tidtagning
10.6m
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
18
A
+1.3
M 200 m
1
20.80
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
16.8.20
0.0SM
2
21.09
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
A
+0.9
3
21.42
Erik Annerfalk, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
16.8.20
0.0SM
4
21.49
Filip Schwartz, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
3
A
+1.3
5
21.68
Nils Thornberg, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
4
A
+1.3
6
21.69
Alexander Andreasson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
4
A
+0.9
7
21.71
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
19
23.8.20
+0.6JSM
8
21.83
Patrik Andersson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
5
A
+1.3
9
21.84
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
6
A
+0.9
10
22.07
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
C
0.0
(10)
11
22.23
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
7
A
+0.9
12
22.28
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
B
−0.3
13
22.33
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
1
C
−1.0
14
22.37
Lucas Bolin, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
−0.7
15
22.42
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
B
0.0
Medvind över 2 m/s
20.75
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
23.8.20
+3.0Bauhaus
22.16
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
E
+2.2
22.37
David Sennung, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
3
B
14.6.20
+3.1
22.42
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
1
C
14.6.20
+2.6
Manuell tidtagning
22.0m
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
A
0.0
22.3m
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
19
A
0.0
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
22.2m
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
19
A
+4.3
22.2m
Emmanuel Ogwo, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
A
+4.3
M 400 m
1
46.40
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
2
47.68
Felix Svensson^, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
3
47.70
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
5
4
48.58
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
19
A
22.8.20
JSM
5
48.79
Alexander Lesser, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
8.8.20
6
49.32
Martin Selin, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
5
h1
14.8.20
SM
7
49.91
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
22
8
50.13
Samuel Andreasson, IFK Göteborg
99
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
22
A
22.8.20
JSM
9
50.33
Anton Bengtsson, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
A
10
50.35
Alexander Pilgrim, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
3
8.8.20
(10)
11
50.55
Robin Turan, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
16
A
USM
12
50.78
Aaron Ladestam, IFK Göteborg
00
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
22
B
22.8.20
JSM
13
51.18
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
4
8.8.20
14
52.24
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
2
B
15
52.48
Lucas Lorentzon, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
17
B
22.8.20
USM
M 800 m
1
1:44.47 SR
Andreas Kramer, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
2
2
1:46.96
Felix Francois, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
16.8.20
SM
3
1:49.37
Alexander Lundskog, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
16.8.20
SM
4
1:51.85
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
7
A
5
1:52.97
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
A
6
1:54.52
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
7
1:54.69
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
5
A
8
1:54.94
Mathias Söder, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
C
9
1:55.03
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
B
1.8.20
10
1:55.54
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
7
B
(10)
11
1:55.75
Elias Brink, Kville
01
IF KvilleKville
5
A
12
1:56.20
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
13
1:56.30
Johan Lamm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
3
B
1.8.20
14
1:56.75
Simon Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
7
A
15
1:57.32
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
C
M 1500 m
1
3:40.12
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.7.20
2
3:47.01
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
8.7.20
3
3:48.60
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
6
8.7.20
4
3:49.36
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
A
5
3:50.93
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
6
3:51.29
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
7
3:54.62
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
9
8.7.20
8
3:55.74
Gabriel Steffensen, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
4
B
9
3:57.32
Chris Gray, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
1
B
10
3:59.13
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
(10)
11
4:01.50
Elias Brink, Kville
01
IF KvilleKville
3
B
12
4:01.56
Victor Wahlgren, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
A
8.8.20
13
4:03.28
Erik Jälknäs, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
6
A
8.8.20
14
4:03.95
Erik Guander, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
4:10.12
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
11
10.8.20
M 3000 m
1
8:02.68
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
5
A
1.8.20
2
8:11.84
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
8
A
1.8.20
3
8:31.54
Jonathan Grahn, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
9
B
1.8.20
4
8:52.8m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
4
A
19.8.20
5
8:59.44
Hugo Setthagen, Umara
01
Umara SCUmara
1
D
1.8.20
6
9:19.21
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
3
A
26.8.20
7
9:21.1m
Axel Rosencrantz, Triathlon Väst
02
F Triathlon VästTriathlon Väst
9
A
27.8.20
8
9:21.20
Nils Olsson, Lerum
04
IK Lerum FILerum
3
16
USM
9
9:23.76
Carl Erixon, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
5
17
23.8.20
USM
10
9:41.2m
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
1
A
(10)
11
9:45.05
Isak Anderberg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
4
16
USM
12
9:54.32
Louis Schmitz, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
3
18
13
9:58.4m
Henrik Salsing, Majorna
77
Majornas IKMajorna
2
A
14
10:02.0m
Andreas Schöndell, Kville
84
IF KvilleKville
3
A
15
10:03.7m
Elias Vitell, Umara
01
Umara SCUmara
18
B
19.8.20
M 5000 m
1
13:18.01
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
3
2
13:58.05
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
17
3
13:58.47
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
18
4
14:17.57
Hampus Börjesson, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
6
A
5
14:21.85
Gabriel Steffensen, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
8
A
6
14:29.85
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
8
A
7
14:48.58
Alexander Nilsson, Mölndal
95
Mölndals AIKMölndal
11
A
8
15:05.51
Jonathan Weichbrodt, Mölndal
94
Mölndals AIKMölndal
2
B
9
15:11.01
Hussein Ibrahim*, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
10
15:13.74
Arvid Backteman, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
(10)
11
15:28.2m
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
1
A
11.7.20
12
15:37.41
Hugo Setthagen, Umara
01
Umara SCUmara
3
B
13
15:48.21
Jonatan Fahlén, Proletären
90
Proletären FFProletären
6
B
14
15:50.47
Nicklas Gunnarsson, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
3
A
15
15:51.2m
Pontus Albertsson, Solvikingarna
90
SolvikingarnaSolvikingarna
1
A
26.9.20
M 10 000 m
1
28:31.75
Suldan Hassan, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
23.6.20
2
29:21.35
Jonatan Fridolfsson, Sävedalen
92
Sävedalens AIKSävedalen
1
A
3
31:28.87
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
11
A
4
31:50.31
Olle Dahlberg, Solvikingarna
87
SolvikingarnaSolvikingarna
1
A
25.7.20
5
32:32.49
Jonathan Flod, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
1
B
6
32:41.34
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
6
A
12.8.20
7
32:55.2m
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
6
A
11.7.20
8
33:28.99
Dan Olsson, Umara
85
Umara SCUmara
1
A
12.9.20
9
33:30.93
Jonas Örarbäck, Triathlon Väst
90
F Triathlon VästTriathlon Väst
2
B
10
33:31.26
Fredrik Ûberbacher, Triathlon Väst
87
F Triathlon VästTriathlon Väst
3
B
(10)
11
33:45.2m
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
10
A
17.9.20
12
34:01.99
Jesper Junhamn, Solvikingarna
91
SolvikingarnaSolvikingarna
2
13
34:31.13
Daniel Martinsson, Gbg-Majorna
91
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
5
B
14
35:04.88
Sebastian Sjöholm, Umara
85
Umara SCUmara
10
A
25.7.20
15
36:22.87
Daniel Eriksson, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
8
B
M 5 km
1
16:59
Filip Jonsson, Bohus
06
Bohus IFBohus
2
18
M 10 km
1
34:00
Sebastian Stenman, IFK Göteborg
91
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
5.9.20
2
43:52
Edvin Ljungberg, Sjövalla
99
Sjövalla FKSjövalla
13
B
5.9.20
3
48:17
Tove Dolff, Umara
72
Umara SCUmara
58
5.9.20
M Halvmaraton
1
1:08:30
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
15
29.7.20
SM
2
1:10:41
Erik Barr Zeilon, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
4
26.9.20
3
1:11:37
Olof Simann, Majorna
95
Majornas IKMajorna
20
29.7.20
SM
4
1:13:16
Geert Tuinstra*, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
26
29.7.20
SM
5
1:13:18
Johannes Bogren, Majorna
79
Majornas IKMajorna
27
29.7.20
SM
6
1:14:04
Jonas Örarbäck, Triathlon Väst
90
F Triathlon VästTriathlon Väst
4
19.9.20
7
1:22:24
Toni Niskanen, Umara
80
Umara SCUmara
25
19.9.20
8
1:27:42
Kai Karjalainen, Umara
80
Umara SCUmara
35
19.9.20
9
1:50:48
Tom Hansen, Umara
87
Umara SCUmara
79
19.9.20
M Maraton
1
2:24:37
Linus Hultegård, Sävedalen
90
Sävedalens AIKSävedalen
8
5.9.20
SM
2
2:49:22
Victor Eliasson, Solvikingarna
89
SolvikingarnaSolvikingarna
444
3
2:59:10
Peter Velin, Solvikingarna
89
SolvikingarnaSolvikingarna
986
M 3000 m hinder
1
8:51.73
Vidar Johansson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
2
vFIN
2
8:53.57
Miguel Palm, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
3
9:02.48
Leo Magnusson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
5
15.8.20
SM
4
10:46.51
Jesper Evervall, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
M 110 m häck
1
15.11
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
3
−0.4Lag-SM
2
15.68
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
−0.4Lag-SM
Medvind över 2 m/s
15.67
Isak Barrow, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
X
+2.7
M 400 m häck
1
49.69
Carl Bengtström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
vFIN
2
53.88
Karl Wållgren, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
3
54.29
Erik Lindahl, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
4
h1
15.8.20
SM
4
54.36
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
6
h2
15.8.20
SM
5
54.45
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
5
h1
15.8.20
SM
6
55.95
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
4
7
56.81
Felix Larsen Nilsson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
5
8
1:00.17
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
6
9
1:00.53
Herman Forsberg, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
10
1:01.11
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
16
C
M Höjd
1
2.07
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
2
2
2.01
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
19
JSM
3
1.97
Herman Olvik, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
4
1.96
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.8.20
5
1.94
Ola Carlsson, Örgryte
75
Örgryte ISÖrgryte
1
16.8.20
6
1.93
Albin Coster, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
18
7
1.91
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
4
8
1.90
Sören Simonson Pauli, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
8
1.90
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
7
17
USM
10
1.87
Philip Bayer, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
9
17
USM
(10)
11
1.83
Benjamin Blomqvist, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
HS
B
22.2.20
12
1.82
Erik Olzon, Kville
01
IF KvilleKville
5
13
1.80
Melker Svanberg, Kville
05
IF KvilleKville
1
15
14
1.79
Viggo Henriksson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
7
14
1.79
Axel Eenfeldt, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
3
15
22.8.20
USM
M Stav
1
5.53
Melker Svärd Jacobsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
2
16.8.20
SM
2
5.00
Robin Jacobsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
8.8.20
3
4.96
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
5
16.8.20
SM
4
4.62
William Asker, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
27.8.20
5
4.53
Patric Rodås, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
4
B
6
4.30
Oliver Edman Chrantz, Örgryte
01
Örgryte ISÖrgryte
8
B
18.7.20
6
4.30
Felix Steene, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
2
8
4.22
Fredrik Dymén, Kongahälla
76
Kongahälla AIKKongahälla
2
27.8.20
9
4.12
Jonathan Ruffieux, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
3
27.8.20
10
4.08
Gabriel Torgersson, Kville
05
IF KvilleKville
2
15
23.8.20
USM
(10)
11
4.01
Sten Hagström, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
18
12.7.20
12
3.64
Elliot Lindbom, Lerum
05
IK Lerum FILerum
1
20.8.20
13
3.62
Linus Pihl, Lerum
03
IK Lerum FILerum
2
13.8.20
14
3.44
Jacob Tegnér, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
20.8.20
15
3.11
Axel Widerberg, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
M Längd
1
7.52
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+1.1
2
7.33
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
1
+1.5
3
7.32
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
0.0
3
7.32
Oliwer Danielsson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
19
+1.7JSM
5
7.26
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
−0.4
6
7.18
Victor Hering, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
2
+2.0
7
7.13
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
2
B
−0.6
8
7.05
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
16
22.8.20
+1.9USM
9
7.01
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
19
18.7.20
+2.0
10
6.88
Jimmy Hellström, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
4
+1.7
(10)
11
6.80
Otto Hammarström, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
2
8.8.20
+0.7
11
6.80
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.7
13
6.68
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
+
+1.6
14
6.51
Mohammad Al Masri, Kville
01
IF KvilleKville
2
19
18.7.20
+1.5
15
6.48
Jesper Nordström, Kville
02
IF KvilleKville
3
19
18.7.20
0.0
Medvind över 2 m/s
7.64
Erik Johansson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+3.4
7.46
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
1
B
+4.8
7.28
Jonatan Hirsh, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
22
+3.5JSM
7.06
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
3
B
+2.3
6.82
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
2
+3.1
6.82
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
3
+2.6
6.53
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
4
17
+2.4
6.49
Richard Heikkilä, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
6
+3.5
6.45
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
7
+2.7
6.42
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
8
+2.8
6.40
Rafael Tejada De Leon, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
3
18
+2.9
6.35
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
5
17
+2.5
M Tresteg
1
15.96
Isak Persson, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
2
+0.4Lag-SM
2
15.54
Artur Engström, Örgryte
96
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.6
3
15.28
Gustaf Bålström, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
3
+2.0
4
15.24
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
6
14.8.20
+1.2SM
5
15.11
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
+
22
0.0
6
14.85
Lukas Edqvist, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
9
14.8.20
−0.3SM
7
14.78
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
+
+1.3
8
14.75
Gustav Tartu, Kville
02
IF KvilleKville
1
−0.2
9
14.19
Victor Koch, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
22
0.0JSM
10
14.01
Tobias Carlryd, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
4
22
−1.0JSM
(10)
11
13.96
Melker Manne, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
3
19
0.0JSM
12
13.86
Nils Thorin, Örgryte
03
Örgryte ISÖrgryte
2
17
+0.8USM
13
13.85
Oden Grahm Goles, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
16
23.8.20
+0.4USM
14
13.80
Samuel Wiik, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
6
22
+0.2JSM
15
13.49
Johannes Lundqvist, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.7
Medvind över 2 m/s
15.20
Oskar Weidenholm, Mölndal
01
Mölndals AIKMölndal
1
22
+2.6
15.05
Markus Lundborg, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
2
22
+3.5
13.43
Alex Apelgrim, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
16
23.8.20
+3.3USM
13.42
Philip Karlsson, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
18
+2.1
13.20
Johan Wahlgren, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
8
+3.4
M Kula
1
16.79
Arwid Koskinen, Ullevi
92
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
2
14.92
Arvid Mägi Theorin, Kville
01
IF KvilleKville
5
27.6.20
3
14.35
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
29.7.20
4
14.30
Leo Zikovic, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
5
14.13
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
com
6
13.86
Leo Frid Göransson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
22
9.9.20
7
13.84
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
com
19.9.20
8
13.07
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
13.9.20
9
13.05
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
com
10
12.58
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
(10)
11
11.78
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
12
11.71
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
com
13
11.41
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
23.6.20
14
11.40
Daniel Adolfsson, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
com
15
11.29
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
com
M Diskus
1
59.58
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
21.3.20
2
52.64
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
3
Lag-SM
3
43.74
Simon Lanngren, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
7
22
JSM
4
42.56
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
5
38.37
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
4
Lag-SM
6
37.18
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
1
7
34.96
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
8
34.37
Ulf Gimlegård, Lerum
84
IK Lerum FILerum
1
27.6.20
9
34.26
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
6.9.20
10
32.61
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
16.6.20
(10)
11
31.73
Christer Björkander, Lerum
83
IK Lerum FILerum
com
16.9.20
12
31.30
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
com
13
31.08
Fredrik Sangberg, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
com
14
30.75
Hugo Kajsjö, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
15
30.05
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
com
M Slägga
1
59.64
August Bergstrand, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
22
JSM
2
53.71
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
17.6.20
3
52.96
Daniel Korhonen, Kville
76
IF KvilleKville
1
40
4
49.70
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
com
19.9.20
5
46.60
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
com
6
41.86
Gustav Jacobson, Örgryte
97
Örgryte ISÖrgryte
5
Lag-SM
7
32.16
Hugo Kajsjö, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
8
30.74
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
com
9
30.71
Christer Björkander, Lerum
83
IK Lerum FILerum
com
16.9.20
10
30.13
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
com
(10)
11
28.65
Philip Åman, Lerum
77
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
12
27.07
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
com
13
27.02
Jonathan Carbe, Örgryte
90
Örgryte ISÖrgryte
com
14
25.84
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
com
15
25.74
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
13.9.20
M Spjut
1
72.48
Jonathan Harley, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
2
70.94
Esa Hiltunen, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
vFIN
3
66.96
Joni Kaartinen, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
5
14.8.20
SM
4
61.01
William Lanndalen, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
JSM
5
60.24
Jakob Rahm, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
2
19
JSM
6
53.32
Theodor Walther, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
com
7
45.41
Kevin Fankl, Örgryte
95
Örgryte ISÖrgryte
com
8
44.92
Erik Olsson, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
com
9
43.70
Gabriel Wallmark, Örgryte
02
Örgryte ISÖrgryte
com
10
43.10
Fredrik Grund, Kville
02
IF KvilleKville
7
19
JSM
(10)
11
41.45
Oscar Janson, Ullevi
75
Ullevi FKUllevi
com
13.9.20
12
40.39
Daniel Johansson, Sävedalen
84
Sävedalens AIKSävedalen
2
35
13.9.20
13
39.77
Rizvan Ektymaev, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
14
39.73
Fabian Steene, Kville
03
IF KvilleKville
com
15
39.63
Gustav Liberg, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
com
19.9.20
M 4x100 m
1
40.45
, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
SM
 Nils Thornberg, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
 Nils Thornberg, Patrik Andersson, Alexander Lesser, Lucas Bolin
2
40.59
, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
3
SM
 Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
 Jonatan Hirsh, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Jonathan Carbe
3
43.25
, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
3
19
JSM
 David Ulstein, Marcus Blixt, Oskar Weidenholm, Alex Pilgrim
 David Ulstein, Marcus Blixt, Oskar Weidenholm, Alex Pilgrim
4
44.81
, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
6
SM
 Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander
 Nicholas Thoong, Glody Ngoma, Erik Pålsson, Samuel Lestander
5
49.27
, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
35
VSM
 Daniel Johansson, Fredrik Olsson, Mattias Olsborg, Henrik Linder
 Daniel Johansson, Fredrik Olsson, Mattias Olsborg, Henrik Linder
M 4x400 m
1
3:14.12
, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
SM
 Martin Selin, Anton Bengtsson, Nils Thornberg, Alexander Lesser
 Martin Selin, Anton Bengtsson, Nils Thornberg, Alexander Lesser
K 100 m
1
11.48
Claudia Payton, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
A
11.7.20
+2.0
2
11.64
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
+0.8
3
11.87
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
+1.8
4
12.03
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
4
A
+0.8
5
12.08
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
5
A
+0.8
6
12.35
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
4
22
h1
22.8.20
+1.9JSM
7
12.36
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
1
h2
8.8.20
+0.6
8
12.38
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
C
14.6.20
+1.7
8
12.38
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.1
10
12.43
Julia Björkman, Kville
00
IF KvilleKville
1
h4
8.8.20
+1.3
(10)
11
12.44
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
2
h4
8.8.20
+1.3
12
12.45
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
2
C
14.6.20
+1.7
13
12.53
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
1
B
8.8.20
+2.0
14
12.56
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
h2
8.8.20
+0.6
15
12.57
Josefin Persson, Sävedalen
98
Sävedalens AIKSävedalen
2
h1
8.8.20
+0.3
Medvind över 2 m/s
11.55
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
A
14.6.20
+2.1
11.73
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
A
11.7.20
+2.9
11.88
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
3
A
14.6.20
+2.1
11.91
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
4
A
14.6.20
+2.1
12.12
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
1
B
14.6.20
+3.4
12.24
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
B
11.7.20
+2.1
12.38
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+3.4
12.68
Alva Larsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
1
A
11.7.20
+4.0
12.75
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
5
B
11.7.20
+2.1
12.78
Ida Kühnel Pappila, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
C
+3.9
12.95
Filippa Palmås, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
B
11.7.20
+2.7
Manuell tidtagning
12.4m
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
1
B
+0.1
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
12.1m
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
18
+2.1
K 200 m
1
23.48
Lisa Lilja, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
1
h1
15.8.20
+0.3SM
2
24.25
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
3
A
+1.9
3
25.04
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
19
23.8.20
+0.3JSM
4
25.26
Madeleine Winberg, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
1
B
+1.6
5
25.54
Alice Svantesson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
18.7.20
−1.3
6
25.67
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
2
B
14.6.20
+1.6
7
25.74
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
−1.0
8
25.95
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
A
0.0
9
25.98
Ide Ileso, Ullevi
00
Ullevi FKUllevi
2
15.8.20
+0.8
10
26.01
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
1
15.8.20
+1.7
(10)
11
26.02
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
17
h1
23.8.20
+1.6USM
12
26.10
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
C
+0.8
13
26.17
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
6
B
−1.0
14
26.48
Elvira Erixon, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
3
B
14.6.20
+1.6
15
26.60
Ida Kühnel Pappila, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
C
+0.8
Medvind över 2 m/s
24.59
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
2
A
14.6.20
+2.9
25.63
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
+2.5
25.84
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+2.3
Manuell tidtagning
25.7m
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+0.1
26.0m
Elin Hallbjörner, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
2
19
+0.1
26.1m
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
3
19
+0.1
Manuell tidtagning, medvind över 2 m/s
25.6m
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
1
19
+2.9
25.8m
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
19
+2.9
K 400 m
1
54.87
Matilda Hellqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
1
A
2
57.14
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
1
3
57.70
Ebba Gustafsson, Mölndal
02
Mölndals AIKMölndal
4
A
4
58.19
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
5
58.90
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
2
6
59.08
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
A
7
59.33
Elvira Carlén, Lerum
01
IK Lerum FILerum
3
19
B
22.8.20
JSM
8
59.39mx
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
2
20.8.20
9
59.55
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
7
A
10
1:00.85mx
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
7
(10)
11
1:01.81
Tilda Mjörnell, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
6
12
1:03.08
Amanda Ehrnborg, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
3
30.6.20
13
1:03.38
Johanna Sjögren, Göteborgs KIK
02
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
14
1:03.76
Alicia Jisbrant, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
6
B
15
1:03.95
Ebba Francois, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
B
8.8.20
K 800 m
1
2:03.24
Lovisa Lindh, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
4
A
10.8.20
2
2:06.05
Senna Ohlsson, Sävedalen
00
Sävedalens AIKSävedalen
3
16.8.20
SM
3
2:06.94
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
5
16.8.20
SM
4
2:10.01
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
A
5
2:10.38
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
A
6
2:10.50
Madeleine Björlin-Delmar, IFK Göteborg
96
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
A
7
2:12.14
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
8
2:12.59
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
16
A
USM
9
2:13.52
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
5
A
10
2:14.95
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
C
(10)
11
2:15.39
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
C
12
2:15.70
Nicole Tiourine, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
C
13
2:17.02
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
C
1.8.20
14
2:17.98
Julia Svennblad, Bohus
03
Bohus IFBohus
1
15
2:18.06mx
Elna Wester, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
2
16
B
K 1500 m
1
4:10.27
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
10
23.8.20
Bauhaus
2
4:18.76
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
2
15.8.20
SM
3
4:23.79
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
1
8.8.20
4
4:25.73
Tova Eurén, Göteborgs KIK
94
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
A
5
4:27.58
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
6
A
6
4:29.03
Amélie Svensson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
1
7
4:30.45
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
19
22.8.20
JSM
8
4:32.27
Saga Provci, IFK Göteborg
04
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
16
USM
9
4:34.31
Lovisa Lindh, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
1
Lag-SM
10
4:38.78
Alicia Nilsson, Ullevi
98
Ullevi FKUllevi
1
B
(10)
11
4:42.36
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
2
12
4:42.96
Sandra Åberg, Göteborgs KIK
03
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
17
22.8.20
USM
13
4:43.30
Emma Dahl, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
5
8.8.20
14
4:44.00
Stina Pettersson, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
5
B
10.8.20
15
4:44.30
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
6
8.8.20
K 3000 m
1
9:16.12
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
2
8.7.20
2
9:18.97mx
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
14
C
1.8.20
3
9:37.84
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
2
4
10:03.88
Lisa Bergdahl, Sävedalen
95
Sävedalens AIKSävedalen
6
1.8.20
5
10:13.91
Alma Svantesson, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
8
1.8.20
6
10:19.26
Julia Svennblad, Bohus
03
Bohus IFBohus
9
1.8.20
7
10:55.86
Saga Hagelin, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
10
17
23.8.20
USM
8
11:09.70mx
Felicia Brink, Kville
04
IF KvilleKville
8
18
9
11:11.1m mx
Carolina Johansson, Högsbo
81
Högsbo AIKHögsbo
6
B
10
11:21.8m mx
Karin Schön, Kville
62
IF KvilleKville
7
B
(10)
11
11:58.28
Wilma Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
19
23.8.20
JSM
12
12:01.10
Julia Nielsen, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
4
19
23.8.20
JSM
13
12:04.53mx
Dina Cange, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
9
18
14
12:06.53
Lisa Wreeby, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
5
19
23.8.20
JSM
15
12:15.0m mx
Ulrika Grönérus, Majorna
72
Majornas IKMajorna
1
C
K 5000 m
1
15:49.69mx
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
7
B
2
16:08.97
Sara Christiansson, Sävedalen
97
Sävedalens AIKSävedalen
1
vFIN
3
16:13.35mx
Anastasia Denisova*, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
18
C
25.8.20
4
16:36.1m+mx
Tova Eurén, Göteborgs KIK
94
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
5
16:38.46mx
Emma Dahl, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
13
A
11.7.20
6
16:42.18mx
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
11
B
7
16:44.27
Lina Strand, Gbg-Majorna
88
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
1
8
16:56.07
Lisa Bergdahl, Sävedalen
95
Sävedalens AIKSävedalen
1
9
17:06.48
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
3
10
17:15.81
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
4
(10)
11
17:41.17
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
3
12
18:00.08
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
4
13
18:06.25mx
Julia Törnblad, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
19
B
14
18:06.65
Alice Greberg, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
4
22
23.8.20
JSM
15
18:43.65mx
Lisa Wreeby, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
20
B
K 10 000 m
1
33:40.15
Charlotta Fougberg, Ullevi
85
Ullevi FKUllevi
1
vFIN
2
34:22.90mx
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
4
B
3
34:29.00
Anastasia Denisova*, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
5
14.8.20
SM
4
35:17.84
Lina Strand, Gbg-Majorna
88
Göteborg-Majorna OKGbg-Majorna
10
14.8.20
SM
5
35:21.31
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
11
14.8.20
SM
6
36:25.78mx
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
9
B
7
36:49.49mx
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
22
B
30.6.20
8
36:55.27
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
17
14.8.20
SM
9
36:57.97mx
Johanna Widarsson Norbeck, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
13
B
10
42:34.71mx
Desiree Lilliehöök, Örgryte
86
Örgryte ISÖrgryte
18
B
(10)
11
44:07.1m mx
Johanna Michaëlsson, Majorna
71
Majornas IKMajorna
13
C
11.7.20
K Halvmaraton
1
1:16:51
Charlotta Fougberg, Ullevi
85
Ullevi FKUllevi
1
29.7.20
SM
2
1:19:47
Hanna Kumlin, Örgryte
92
Örgryte ISÖrgryte
2
3
1:20:03
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
8
29.7.20
SM
4
1:20:15
Johanna Larsson, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
9
29.7.20
SM
5
1:21:31
Johanna Anvell, Mölndal
89
Mölndals AIKMölndal
2
19.9.20
6
1:23:03
Emy Thorén, Solvikingarna
95
SolvikingarnaSolvikingarna
16
29.7.20
SM
K Maraton
1
2:53:22
Malin Strand, Sävedalen
93
Sävedalens AIKSävedalen
9
5.9.20
SM
2
3:15:41
Karima Makrof, Majorna
76
Majornas IKMajorna
77
3
3:44:58
Carina Berntsson, Kongahälla
61
Kongahälla AIKKongahälla
1
22.8.20
K 3000 m hinder
1
9:50.17
Linn Söderholm, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
1
2
10:07.80
Amélie Svensson, Sävedalen
96
Sävedalens AIKSävedalen
6
3
10:19.24
Emma Dahl, Örgryte
91
Örgryte ISÖrgryte
2
15.8.20
SM
4
10:21.04
Elin Brink, Mölndal
97
Mölndals AIKMölndal
4
5
10:23.35
Tova Eurén, Göteborgs KIK
94
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
5
6
11:50.03
Jill Höstman, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
2
Lag-SM
K 100 m häck
1
13.81
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
0.0
2
14.13
Estelle Montler, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
3
h2
15.8.20
−0.4SM
3
14.49
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
22
23.8.20
+2.0JSM
4
14.66
Ebba Magnusson, Ullevi
01
Ullevi FKUllevi
2
0.0
5
16.93
Moa Kilén, Göteborgs KIK
01
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
0.0
Medvind över 2 m/s
13.54
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
Xr1
14.6.20
+2.5
16.04
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
1
35
h1
13.9.20
+2.3
K 400 m häck
1
57.33
Hanna Palmqvist, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
16.8.20
SM
2
59.48
Johanna Holmén Svensson, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
3
3
1:02.54mx
Emma Söderström, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
4
1:03.61
Emelie Öberg, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
8
5
1:05.07
Elvira Carlén, Lerum
01
IK Lerum FILerum
2
19
B
23.8.20
JSM
6
1:07.35
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
5
19
A
23.8.20
JSM
7
1:12.68
Hilda Johnsson, Kville
02
IF KvilleKville
6
K Höjd
1
1.83
Ellen Ekholm, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
4
15.8.20
SM
2
1.82
Maja Nilsson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
1
3
1.77
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
hep
4
1.72
Emma Söderström, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
22
4
1.72
Vendela von Corswant, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
1
8.8.20
4
1.72
Lina Löfqvist, Ullevi
93
Ullevi FKUllevi
3
8.8.20
4
1.72
Engla Nilsson, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
8
1.64
Elin Björn, Bohus
06
Bohus IFBohus
1
15
14.6.20
9
1.63
Moa Cornéer, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
15
22.8.20
USM
10
1.60
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
1
35
(10)
10
1.60
Esther Eydner, Lerum
97
IK Lerum FILerum
1
12.7.20
12
1.59
Isabelle Rydén, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
13
1.58
Emma Wendel, Örgryte
06
Örgryte ISÖrgryte
3
17
26.7.20
14
1.56
Inez Jakobsson Yngve, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
15
1.55
Agnes Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
19
13.8.20
15
1.55
Moa Stagemyr, Mölndal
06
Mölndals AIKMölndal
2
14
16.8.20
K Stav
1
4.83 SR
Michaela Meijer, Örgryte
93
Örgryte ISÖrgryte
1
2
4.05
Hanna Jansson, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
4
18.7.20
3
4.01
Malin Dahlström, Örgryte
89
Örgryte ISÖrgryte
7
4
3.80
Fanny Berglund, Örgryte
88
Örgryte ISÖrgryte
9
15.8.20
SM
5
3.58
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FILerum
4
19
JSM
6
3.36
Kajsa Roth, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
7
3.07
Elin Jansson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
2
22.7.20
8
3.05
Ester Schenck, Ullevi
04
Ullevi FKUllevi
1
9
2.81
Stina Littorin, Kville
05
IF KvilleKville
3
A
10
2.78
Matilda Bergqvist, Lerum
04
IK Lerum FILerum
3
30.7.20
(10)
11
2.73
Elsa Dåverhög, Lerum
04
IK Lerum FILerum
10
16
22.8.20
USM
12
2.58
Ebba Holmén, IFK Göteborg
08
IFK GöteborgIFK Göteborg
4
15
8.8.20
13
2.50
Nellie Gullberg, Lerum
06
IK Lerum FILerum
2
15
14
2.47
Elsa Skager, Lerum
08
IK Lerum FILerum
5
12.7.20
15
2.38
Molly Portillo, Kongahälla
07
Kongahälla AIKKongahälla
5
30.7.20
K Längd
1
6.92
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
1
+0.2
2
6.10
Mari Klaup-McColl*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
2
18.6.20
+1.8
3
6.08
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
0.0
4
6.02
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
+
0.0
5
6.01
Fanny Runheim, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
2
+1.1
6
6.00
Emilia Hammarström, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
+0.3
7
5.87
Ida Nilsson, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
2
8.8.20
+0.6
8
5.73
Elin Pettersson, IFK Göteborg
03
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
8.8.20
+1.5
9
5.70
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
4
8.8.20
0.0
10
5.68
Maja Nilsson, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
+0.8
(10)
11
5.66
Tess Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
98
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
+1.7
12
5.62
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
14.6.20
+1.2
13
5.61
Ellen Hansson, Örgryte
04
Örgryte ISÖrgryte
2
16
22.8.20
+1.2USM
14
5.54
Helmi Hjortbäck, Sävedalen
05
Sävedalens AIKSävedalen
3
15
22.8.20
0.0USM
15
5.35
Inez Jakobsson Yngve, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
−0.8
Medvind över 2 m/s
6.26
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
22
+3.3
6.05
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
1
+2.1
6.02
Emilia Hammarström, Mölndal
96
Mölndals AIKMölndal
1
B
+2.8
5.68
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
2
+4.1
5.65
Olivia Bojang, Örgryte
02
Örgryte IS Örgryte
4
+3.1
5.37
Inez Jakobsson Yngve, Örgryte
05
Örgryte ISÖrgryte
1
15
+3.1
5.30
Judith Sjöman, Örgryte
99
Örgryte ISÖrgryte
3
+3.6
K Tresteg
1
13.56
Rebecka Abrahamsson, Örgryte
94
Örgryte ISÖrgryte
1
16.8.20
−1.9SM
2
12.26
Fatima Koné, Mölndal
99
Mölndals AIKMölndal
2
22
+1.9JSM
3
12.15
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
1
+1.5
3
12.15
Elvira Richardsson, Göteborgs KIK
96
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
6
16.8.20
+2.0SM
5
12.01
Johanna Konséleus, Ullevi
95
Ullevi FKUllevi
2
+0.3
6
11.95
Linn Hertz Saebbö, Göteborgs KIK
00
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
+2.0
7
11.86
Victoria Jacobsson, Ullevi
97
Ullevi FKUllevi
2
14.6.20
+0.8
8
11.63
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
3
8.8.20
+1.9
9
11.62
Hilma Hofström, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
4
+0.1
10
11.45
Moa Gustafsson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
7
+0.5
(10)
11
11.18
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
10
22
+1.8JSM
12
11.13
Ebba Niklasson, Sävedalen
03
Sävedalens AIKSävedalen
6
17
0.0USM
13
11.09
Isabelle Rydén, IFK Göteborg
06
IFK GöteborgIFK Göteborg
1
15
0.0
14
10.78
Moa Bertilsson, IFK Göteborg
05
IFK GöteborgIFK Göteborg
9
+1.5
15
10.66
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
1
17
+0.4
Okända vindförhållanden
11.80
Judith Wagersten, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
8
22
+1.6JSM
Medvind över 2 m/s
11.63
Moa Gustafsson, Göteborgs KIK
04
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
2
16
23.8.20
+2.9USM
11.24
Sara Sjögren, Mölndal
98
Mölndals AIKMölndal
1
29.7.20
+3.2
10.69
Sofia Ensberg, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
9
19
+3.4JSM
10.53
Emilia Lönnqvist, Kville
02
IF KvilleKville
6
8.8.20
+2.2
K Kula
1
14.01
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
com
2
11.43
Elsa Wållgren, Lerum
04
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
3
11.02
Molly Broback, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
com
13.9.20
4
10.55
Mia Callenberg, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
5
10.24
Nicole Dinu, Ullevi
03
Ullevi FKUllevi
6
Lag-SM
6
10.15
Ida Elmén, Kville
03
IF KvilleKville
com
7
9.62
Ebba Toorell, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
8
9.34
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIKMölndal
1
30.6.20
9
9.07
Emilia Wernerliv, Kongahälla
04
Kongahälla AIKKongahälla
com
10
9.06
Linnéa Svensson, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
(10)
11
8.92
Paulina Orell Sahlberg, Lerum
81
IK Lerum FILerum
1
35
13.9.20
12
8.71
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
com
13
8.70
Josefine Holmesson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
com
19.9.20
14
8.30
Linnea Pihl, Lerum
01
IK Lerum FILerum
com
26.9.20
15
8.17
Wendela Yhlen Graf, Ullevi
02
Ullevi FKUllevi
com
K Diskus
1
45.06
Molly Broback, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
12.7.20
2
39.47
Linn Hessler-Bergstrand, Ullevi
96
Ullevi FKUllevi
6
Lag-SM
3
37.14
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
com
4
34.06
Mia Callenberg, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
19.9.20
5
30.96
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIKMölndal
1
40
6
25.50
Josefine Holmesson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
7
24.91
Ida Elmén, Kville
03
IF KvilleKville
com
8
24.57
Molly Klingener, Lerum
06
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
9
24.42
Ebba Molinder, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
com
22.9.20
10
24.24
Ebba Toorell, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
(10)
11
23.65
Linnéa Svensson, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
12
23.54
Evelina Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
com
13
23.07
Agnes Dahlberg, Lerum
02
IK Lerum FILerum
1
19
27.6.20
14
22.20
Linnéa Claeson Fransson, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
1
17
30.5.20
15
20.77
Elsa Wållgren, Lerum
04
IK Lerum FILerum
3
27.6.20
K Slägga
1
67.91
Tracey Andersson, Ullevi
84
Ullevi FKUllevi
1
18.7.20
2
55.90
Luana Klaric Lundh, Göteborgs KIK
99
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
1
5.9.20
3
47.57
Molly Broback, Sävedalen
01
Sävedalens AIKSävedalen
com
13.9.20
4
47.07
Ebba Molinder, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
2
19.9.20
5
42.52
Linnéa Claeson Fransson, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
2
26.9.20
6
40.75
Linnéa Svensson, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
7
38.80
Mia Callenberg, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
19.9.20
8
37.27
Alice Bengtsson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
com
19.9.20
9
33.75
Molly Klingener, Lerum
06
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
10
33.06
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
com
(10)
11
30.12
Josefine Holmesson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
com
19.9.20
12
28.28
Evelina Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
com
13
25.35
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIKMölndal
pen
40
20.9.20
14
24.33
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
com
15
22.60
Elin Molinder, Mölndal
04
Mölndals AIKMölndal
com
16.9.20
K Spjut
1
56.79
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
com
2
45.17
Emelie Larsson, Ullevi
91
Ullevi FKUllevi
4
Lag-SM
3
43.45
Stina Jacobson, Örgryte
00
Örgryte ISÖrgryte
3
28.6.20
4
39.85
Khaddi Sagnia, Ullevi
94
Ullevi FKUllevi
2
5
38.20
Evelina Wikell, Mölndal
03
Mölndals AIKMölndal
com
6
34.84
Ida Elmén, Kville
03
IF KvilleKville
2
7
34.63
Moa Kjellander, Ullevi
99
Ullevi FKUllevi
3
8
29.72
Josefine Holmesson, Lerum
05
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
9
29.16
Mia Callenberg, Lerum
89
IK Lerum FILerum
com
21.9.20
10
28.31
Ebba Molinder, Mölndal
00
Mölndals AIKMölndal
com
22.9.20
(10)
11
27.44
Emilia Wernerliv, Kongahälla
04
Kongahälla AIKKongahälla
com
12
26.88
Cecilia Nesser, Mölndal
76
Mölndals AIKMölndal
1
40
13
24.39
Emilie Mathiesen, Sävedalen
02
Sävedalens AIKSävedalen
1
19
19.5.20
14
22.83
Ebba Toorell, Lerum
03
IK Lerum FILerum
com
15
21.67
Jenny Lestander, Örgryte
98
Örgryte ISÖrgryte
com
K Sjukamp
1
6.080
Mari Klaup*, Ullevi
90
Ullevi FKUllevi
1
13.69w/+2.3  1.77  13.51  25.63w/+2.5  
5.76/+1.4  53.54  2:20.36  
K 4x100 m
1
46.20
, Ullevi
Ullevi FKUllevi
1
Lag-SM
 Ebba Magnusson, Lisa Lilja, Estelle Montler, Matilda Hellqvist
 Ebba Magnusson, Lisa Lilja, Estelle Montler, Matilda Hellqvist
2
48.03
, Örgryte
Örgryte ISÖrgryte
4
SM
 Judith Wagersten, Jenny Lestander, Rebecka Abrahamsson, Fanny Runheim
 Judith Wagersten, Jenny Lestander, Rebecka Abrahamsson, Fanny Runheim
3
48.37
, Mölndal
Mölndals AIKMölndal
6
SM
 Ida Nilsson, Emilia Hammarström, Ebba Gustafsson, Michelle De Silva
 Ida Nilsson, Emilia Hammarström, Ebba Gustafsson, Michelle De Silva
4
48.44
, Sävedalen
Sävedalens AIKSävedalen
1
22
JSM
 Louise Andersson, Helmi Hjortbäck, Josefin Persson, Ebba Niklasson
 Louise Andersson, Helmi Hjortbäck, Josefin Persson, Ebba Niklasson
5
50.78
, Lerum
IK Lerum FILerum
3
19
JSM
 Cornelia Lindberg, Elvira Carlén, Linnea Pihl, Elsa Wållgren
 Cornelia Lindberg, Elvira Carlén, Linnea Pihl, Elsa Wållgren
6
50.88
, Göteborgs KIK
Göteborgs KIKGöteborgs KIK
3
22
JSM
 Johanna Stübner, Emma Söderström, Matilda Hallström, Caroline Nilsson
 Johanna Stübner, Emma Söderström, Matilda Hallström, Caroline Nilsson
7
59.53mx
, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
5
35
VSM
K 4x400 m
1
4:15.66
, IFK Göteborg
IFK GöteborgIFK Göteborg
3
SM
 Ivana Pekic, Ida Kühnel Pappila, Agnes Thundal, Elin Pettersson
 Ivana Pekic, Ida Kühnel Pappila, Agnes Thundal, Elin Pettersson

© 2020 Friidrottsstatistik