Bohuslän-Dal Årsbästalistor

Bohuslän-Dal

Återställ val


M 100 m
1
11.41
Jacob Helsing, Orient
00
IK OrientOrient
2
A
11.7.20
+1.1
2
11.48
Anton Essén, Orient
03
IK OrientOrient
1
17
21.5.20
+1.5
3
11.55
Jesper Simonsson, Orient
00
IK OrientOrient
3
h2
15.8.20
+1.1
4
11.77
Josef Åberg, Hälle
91
Hälle IFHälle
2
A
1.9.20
+0.5
5
11.84
Casper Bergstrand, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
7
D
+1.9
6
11.87
Erik Dahlqvist, Orient
98
IK OrientOrient
1
A
8.7.20
−1.8
7
12.00
Vincent Lundstedt, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
8
D
+1.9
8
12.52
Oliver Sonnerup, Brattås
04
Brattås CKBrattås
1
B
1.9.20
−0.1
9
12.63
Leo Bergman, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
17
21.5.20
+1.5
10
12.76
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
6
−0.9
(10)
11
13.21
Sebastian Sjöholm, Hälle
06
Hälle IFHälle
3
A
8.7.20
−1.8
12
13.56
Tobias Elvelund, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
2
B
1.9.20
−0.1
13
13.82
Albin Olausson, Brattås
04
Brattås CKBrattås
3
B
1.9.20
−0.1
14
13.95
Arvid Östling Edholm, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
4
B
1.9.20
−0.1
15
14.06
Felix Rångeby, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
3
17
21.5.20
+1.5
Manuell tidtagning
12.3m
Patrick Kanu, Hälle
86
Hälle IFHälle
1
C
8.7.20
−2.1
Manuell tidtagning, okända vindförhållanden
12.5m
Arvid Östling Edholm, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
1
17
13.6m
Linus Johansson, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
2
17
M 200 m
1
22.45
Jacob Helsing, Orient
00
IK OrientOrient
2
A
15.8.20
−0.1
2
23.65
Anton Essén, Orient
03
IK OrientOrient
1
17
21.5.20
+1.2
3
23.70
Erik Dahlqvist, Orient
98
IK OrientOrient
3
A
15.6.20
0.0
4
23.98
Jesper Simonsson, Orient
00
IK OrientOrient
5
A
15.6.20
0.0
5
24.30
Tobias Jonsson, Orient
96
IK OrientOrient
2
17.6.20
+0.5
6
24.82
Vincent Lundstedt, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
6
D
+1.2
7
24.90
Casper Bergstrand, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
17
15.6.20
+0.9
8
25.02
Elliot Feltzing, Hälle
02
Hälle IFHälle
3
A
26.7.20
−0.8
9
25.50
Leo Bergman, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
17
21.5.20
+1.2
10
25.69
Patrick Kanu, Hälle
86
Hälle IFHälle
4
A
26.7.20
−0.8
(10)
11
26.10
Sebastian Sjöholm, Hälle
06
Hälle IFHälle
5
A
26.7.20
−0.8
12
26.17
Daniel Seger, Orient
90
IK OrientOrient
2
B
15.6.20
0.0
13
26.20
Lucas Kantola, Orient
05
IK OrientOrient
1
15
B
15.6.20
−1.0
14
26.25
Abdullah Babi, Strömstads IF
06
Strömstads IFStrömstads IF
3
B
26.7.20
+0.9
15
26.38
Hampus Hassel, Orient
05
IK OrientOrient
4
B
26.7.20
+0.9
Medvind över 2 m/s
25.44
Leo Bergman, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
18.7.20
+3.0
M 400 m
1
50.07
Benjamin Åberg, Hälle
95
Hälle IFHälle
2
8.8.20
2
53.88
Jonas Magnusson, Hälle
04
Hälle IFHälle
4
A
30.6.20
3
54.94
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
5
A
30.6.20
4
1:02.09
Sebastian Sjöholm, Hälle
06
Hälle IFHälle
1
B
30.6.20
5
1:02.16
Patrick Kanu, Hälle
86
Hälle IFHälle
2
B
30.6.20
Manuell tidtagning
58.0m
Elliot Feltzing, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
19
21.6.20
M 800 m
1
1:47.72
Johan Rogestedt, Stenungsunds FI
93
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
9
A
2
1:50.75
Benjamin Åberg, Hälle
95
Hälle IFHälle
2
B
3
1:56.23
Sharmarke Ahmed, Hälle
02
Hälle IFHälle
2
B
4
1:58.48
Jonas Magnusson, Hälle
04
Hälle IFHälle
3
C
1.8.20
5
2:02.93
Andreas Carlsson, Stenungsunds FI
02
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
C
6
2:04.17
Alexander Carlsson, Hälle
03
Hälle IFHälle
1
7
2:08.00
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
3
8
2:10.9m
Martin Burrows, Hälle
73
Hälle IFHälle
2
B
8.9.20
9
2:11.21
Erik Framme, Hälle
73
Hälle IFHälle
2
35
A
10
2:12.07
Albert Hellman, Stenungsunds FI
01
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
10
D
(10)
11
2:17.51
Edvin Gunnarsson, Hälle
04
Hälle IFHälle
5
12
2:20.4m
Hussein Abdule, Hälle
03
Hälle IFHälle
4
A
8.9.20
13
2:22.4m
Stefan Lagerkvist, Lysekil SLF
72
Lysekil SLFLysekil SLF
3
B
8.9.20
14
2:23.6m
Nicolaus Fager, Hälle
67
Hälle IFHälle
4
B
8.9.20
15
2:26.58
Ludvig Bergström, Stenungsunds FI
06
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
15
M 1500 m
1
3:37.56
Johan Rogestedt, Stenungsunds FI
93
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
9
2
3:44.27
Samuel Pihlström, Hälle
01
Hälle IFHälle
3
A
3
3:46.17
Arvid Öhrn, Hälle
94
Hälle IFHälle
7
A
4
3:50.29
Anders Grahl, Hälle
87
Hälle IFHälle
8
8.7.20
5
3:51.57
Sharmarke Ahmed, Hälle
02
Hälle IFHälle
3
A
6
3:52.65
Samuel Fitsumbrhan*, Hälle
99
Hälle IFHälle
1
B
7
3:52.83
Olle Ahlberg, Hälle
97
Hälle IFHälle
2
B
8
3:59.42
Benjamin Åberg, Hälle
95
Hälle IFHälle
2
B
9
4:02.51
Nils Bredin, Hälle
02
Hälle IFHälle
8
B
10
4:06.94
Daniel Cullin, Hälle
97
Hälle IFHälle
8
A
8.8.20
(10)
11
4:09.56
Jonas Magnusson, Hälle
04
Hälle IFHälle
2
16
A
USM
12
4:09.69
Robert Alexandersson, Hälle
90
Hälle IFHälle
4
13
4:15.15
Alexander Carlsson, Hälle
03
Hälle IFHälle
8
B
14
4:24.57
Andreas Carlsson, Stenungsunds FI
02
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
30.6.20
15
4:25.11
Axel Johansson, Hälle
03
Hälle IFHälle
2
C
8.8.20
M 3000 m
1
8:10.08
Johan Rogestedt, Stenungsunds FI
93
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
7
A
1.8.20
2
8:13.84
Arvid Öhrn, Hälle
94
Hälle IFHälle
10
A
1.8.20
3
8:14.31
Samuel Fitsumbrhan*, Hälle
99
Hälle IFHälle
1
B
1.8.20
4
8:18.32
Olle Ahlberg, Hälle
97
Hälle IFHälle
2
B
1.8.20
5
8:20.28
Samuel Pihlström, Hälle
01
Hälle IFHälle
14
A
1.8.20
6
8:38.91
Daniel Cullin, Hälle
97
Hälle IFHälle
1
C
1.8.20
7
8:53.46
Nils Bredin, Hälle
02
Hälle IFHälle
2
22
8
9:12.98
Erik Framme, Hälle
73
Hälle IFHälle
13
C
1.8.20
9
9:31.95
Axel Johansson, Hälle
03
Hälle IFHälle
8
17
23.8.20
USM
10
9:32.09
Nazir Rezai, Lysekil SLF
99
Lysekil SLFLysekil SLF
1
1.9.20
(10)
11
11:01.26
John Kindslätt, Uddevalla SK
92
Uddevalla SKUddevalla SK
2
1.9.20
12
11:12.81
Isac Missin, Brattås
04
Brattås CKBrattås
3
1.9.20
13
11:40.37
Max Cardinale, Lysekil SLF
69
Lysekil SLFLysekil SLF
4
1.9.20
14
11:45.92
Per Mattsson, Uddevalla SK
64
Uddevalla SKUddevalla SK
5
1.9.20
M 5000 m
1
13:49.73
Samuel Tsegay*, Hälle
88
Hälle IFHälle
14
2
14:00.61
Mikael Ekvall, Strömstad LK
89
Strömstad LKStrömstad LK
19
3
14:06.24
Arvid Öhrn, Hälle
94
Hälle IFHälle
6
A
4
14:06.65
Samuel Pihlström, Hälle
01
Hälle IFHälle
7
A
5
14:26.33
Anders Grahl, Hälle
87
Hälle IFHälle
7
A
6
14:29.87
Olle Ahlberg, Hälle
97
Hälle IFHälle
1
B
16.8.20
SM
7
14:30.56
Samuel Fitsumbrhan*, Hälle
99
Hälle IFHälle
9
A
8
14:59.21
Sharmarke Ahmed, Hälle
02
Hälle IFHälle
12
A
9
15:03.06
Daniel Cullin, Hälle
97
Hälle IFHälle
15
A
10
15:03.89
Nils Bredin, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
B
(10)
11
15:17.19
Anders Bergman, Hälle
88
Hälle IFHälle
14
A
12
15:20.85
Robert Alexandersson, Hälle
90
Hälle IFHälle
2
A
11.7.20
13
15:26.8m
Linus Wirén, Hälle
93
Hälle IFHälle
2
22.8.20
14
15:54.30
Erik Framme, Hälle
73
Hälle IFHälle
6
B
15
16:38.20
Felix Björklund, Hälle
91
Hälle IFHälle
4
B
M 10 000 m
1
28:38.05
Mustafa Mohamed, Hälle
79
Hälle IFHälle
3
A
2
28:39.43
Samuel Tsegay*, Hälle
88
Hälle IFHälle
4
A
3
29:29.38
Mikael Ekvall, Strömstad LK
89
Strömstad LKStrömstad LK
3
vFIN
4
29:45.00
Arvid Öhrn, Hälle
94
Hälle IFHälle
3
A
5
29:50.03
Anders Grahl, Hälle
87
Hälle IFHälle
4
A
6
30:00.51
Samuel Fitsumbrhan*, Hälle
99
Hälle IFHälle
6
A
7
30:45.60
Oscar Carlsson, Hälle
91
Hälle IFHälle
8
A
8
31:27.88
Anders Bergman, Hälle
88
Hälle IFHälle
10
A
9
31:40.13
Rickard Bäckström, Hälle
81
Hälle IFHälle
13
A
10
32:46.44
Martin Kjäll-Ohlsson, Hälle
78
Hälle IFHälle
7
B
26.9.20
(10)
11
33:14.36
Erik Framme, Hälle
73
Hälle IFHälle
10
A
12
34:33.37
Nazir Rezai, Lysekil SLF
99
Lysekil SLFLysekil SLF
6
B
13
36:17.30
Joel Cederholm, Hälle
80
Hälle IFHälle
17
A
25.7.20
14
38:25.77
Ove Jacobsson, Granit
63
IK GranitGranit
1
8.9.20
15
39:45.50
Tomas Bengtsson, Stenungsunds FI
63
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
2
8.9.20
M 5 km
1
16:35
Nils Bredin, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
18
2
18:02
Algot Wedberg, Hälle
05
Hälle IFHälle
3
18
3
20:46
Edvin Gunnarsson, Hälle
04
Hälle IFHälle
6
18
M 10 km
1
28:31
Samuel Tsegay*, Hälle
88
Hälle IFHälle
1
A
10.10.20
SM
2
29:32
Anders Grahl, Hälle
87
Hälle IFHälle
9
A
10.10.20
SM
3
29:37
Samuel Fitsumbrhan*, Hälle
99
Hälle IFHälle
12
A
10.10.20
SM
3
29:37
Arvid Öhrn, Hälle
94
Hälle IFHälle
13
A
10.10.20
SM
5
29:47
Mustafa Mohamed, Hälle
79
Hälle IFHälle
17
A
10.10.20
SM
6
30:50
Daniel Berggren, Strömstad LK
87
Strömstad LKStrömstad LK
31
A
10.10.20
SM
7
31:12
Sharmarke Ahmed, Hälle
02
Hälle IFHälle
35
A
10.10.20
SM
8
31:29
Daniel Cullin, Hälle
97
Hälle IFHälle
38
A
10.10.20
SM
9
31:43
Robert Alexandersson, Hälle
90
Hälle IFHälle
5
B
10.10.20
SM
10
31:57
Nils Bredin, Hälle
02
Hälle IFHälle
8
B
10.10.20
SM
(10)
11
33:23
Ragnar Crona, Granit
72
IK GranitGranit
10
C
10.10.20
SM
12
33:30
Erik Framme, Hälle
73
Hälle IFHälle
12
C
10.10.20
SM
13
34:17
Martin Bäckström, Hälle
90
Hälle IFHälle
25
C
10.10.20
SM
14
34:18
Kalle Wanngård, Hälle
79
Hälle IFHälle
1
D
10.10.20
SM
15
34:42
Nuray Yassin*, Hälle
81
Hälle IFHälle
28
C
10.10.20
SM
M Halvmaraton
1
1:02:48
Mikael Ekvall, Strömstad LK
89
Strömstad LKStrömstad LK
53
17.10.20
VM
2
1:03:52
Samuel Tsegay*, Hälle
88
Hälle IFHälle
2
29.7.20
SM
3
1:03:59
Mustafa Mohamed, Hälle
79
Hälle IFHälle
3
29.7.20
SM
4
1:05:31
Anders Grahl, Hälle
87
Hälle IFHälle
21
5
1:06:04
Olle Ahlberg, Hälle
97
Hälle IFHälle
27
6
1:08:10
Oscar Carlsson, Hälle
91
Hälle IFHälle
13
29.7.20
SM
7
1:08:48+
Nuray Yassin*, Hälle
81
Hälle IFHälle
-
8
1:08:49
Robert Alexandersson, Hälle
90
Hälle IFHälle
16
29.7.20
SM
9
1:08:59
Anders Bergman, Hälle
88
Hälle IFHälle
51
10
1:10:00
Daniel Cullin, Hälle
97
Hälle IFHälle
70
(10)
11
1:11:11
Martin Kjäll-Ohlsson, Hälle
78
Hälle IFHälle
31
12
1:11:36
Rickard Bäckström, Hälle
81
Hälle IFHälle
19
29.7.20
SM
13
1:16:02+
Tony Hatefnejad, Hälle
87
Hälle IFHälle
-
5.9.20
SM
14
1:16:05+
Linus Wirén, Hälle
93
Hälle IFHälle
-
5.9.20
SM
M Maraton
1
2:10:03 SR
Mustafa Mohamed, Hälle
79
Hälle IFHälle
21
2
2:11:37
Mikael Ekvall, Strömstad LK
89
Strömstad LKStrömstad LK
32
3
2:14:41
Samuel Tsegay*, Hälle
88
Hälle IFHälle
1
5.9.20
SM
4
2:24:12
Nuray Yassin*, Hälle
81
Hälle IFHälle
64
5
2:29:12
Robert Alexandersson, Hälle
90
Hälle IFHälle
12
5.9.20
SM
6
2:29:55
Martin Kjäll-Ohlsson, Hälle
78
Hälle IFHälle
13
7
2:33:04
Rickard Bäckström, Hälle
81
Hälle IFHälle
18
5.9.20
SM
8
2:36:20
Linus Wirén, Hälle
93
Hälle IFHälle
25
5.9.20
SM
9
2:40:14
Victor Dahlgren, Brattås
90
Brattås CKBrattås
15
18.10.20
10
2:59:40
John Kindslätt, Uddevalla SK
92
Uddevalla SKUddevalla SK
7
B
14.11.20
M Höjd
1
1.87
Agustin Hilmersson, Orient
03
IK OrientOrient
8
17
USM
2
1.80
Julian Szamer, Orient
01
IK OrientOrient
2
19
8.9.20
3
1.65
Casper Bergstrand, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
17
4.7.20
4
1.61
Sebastian Sjöholm, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
15
26.7.20
5
1.54
Malte Döbeln, Orient
04
IK OrientOrient
1
16
13.5.20
5
1.54
Rasmus Östemar, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
multi
15
27.6.20
7
1.45
Anton Andersson, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
3
16
13.5.20
8
1.43
Lucas Kantola, Orient
05
IK OrientOrient
2
15
19.9.20
9
1.41
Gustav Hallsback, Tyft Arena
06
Tyft Arena IFTyft Arena
4
15
8.9.20
9
1.41
Oscar Peilot, Stenungsunds FI
08
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
5
15
8.9.20
(10)
11
1.40
Arvid Östling Edholm, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
3
19
8.9.20
12
1.39
Jesper Östemar, Bokenäs
08
Bokenäs IFBokenäs
4
16
13.5.20
12
1.39
Hampus Hassel, Orient
05
IK OrientOrient
multi
15
27.6.20
14
1.24
Anton Grentzelius, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
pen
13
6.9.20
15
1.18
Oscar Andersson, Orient
05
IK OrientOrient
multi
15
27.6.20
M Längd
1
6.48
Tobias Jonsson, Orient
96
IK OrientOrient
1
28.7.20
+0.6
2
6.24
Erik Dahlqvist, Orient
98
IK OrientOrient
+
+0.7
3
6.23
Agustin Hilmersson, Orient
03
IK OrientOrient
1
1.9.20
+0.1
4
6.15
Casper Bergstrand, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
17
+1.4
5
5.66
Leo Bergman, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
15
+1.2
6
5.36
Lucas Kantola, Orient
05
IK OrientOrient
1
15
1.9.20
0.0
7
5.30
Hampus Hassel, Orient
05
IK OrientOrient
2
29.7.20
+1.5
8
5.18
Malte Döbeln, Orient
04
IK OrientOrient
+
29.7.20
+1.8
9
5.11
Abdullah Babi, Strömstads IF
06
Strömstads IFStrömstads IF
3
15
1.9.20
−1.1
10
4.46
Arvid Östling Edholm, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
3
1.9.20
0.0
(10)
11
4.37
Linus Johansson, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
4
1.9.20
0.0
12
4.35
Malte Marberg, Orient
06
IK OrientOrient
5
15
1.9.20
−1.1
13
4.26
Tobias Elvelund, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
5
1.9.20
0.0
14
3.96
Rasmus Östemar, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
2
15
20.9.20
0.0
15
3.93
Anton Andersson, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
1
14
6.5.20
+0.5
Medvind över 2 m/s
6.33
Erik Dahlqvist, Orient
98
IK OrientOrient
1
+2.5
6.33
Casper Bergstrand, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
7
16
22.8.20
+3.4USM
5.28
Malte Döbeln, Orient
04
IK OrientOrient
3
29.7.20
+3.9
3.49
Lukas Kallin, Orient
05
IK OrientOrient
2
15
8.5.20
+3.0
3.15
Oscar Andersson, Orient
05
IK OrientOrient
3
15
8.5.20
+2.4
M Tresteg
1
13.11
Agustin Hilmersson, Orient
03
IK OrientOrient
1
17
29.7.20
+2.0
2
12.37
Erik Dahlqvist, Orient
98
IK OrientOrient
11
+1.1
3
12.00
Casper Bergstrand, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
3
17
29.7.20
+0.2
4
10.16
Malte Döbeln, Orient
04
IK OrientOrient
2
17
20.5.20
+0.9
5
8.80
Anton Andersson, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
3
17
20.5.20
−0.8
6
6.13
Oscar Andersson, Orient
05
IK OrientOrient
1
15
29.5.20
+0.2
M Kula
1
11.24
Per Kåberg, Orient
84
IK OrientOrient
pen
35
26.9.20
2
10.92
Christoffer Johansson, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
3
10.06
Magnus Almegius, Brattås
93
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
4
9.72
Samuel Grip, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
5
9.54
Per-Joan Lorentzon, Orient
74
IK OrientOrient
1
24.10.20
6
9.46
Anders Logg, Hälle
76
Hälle IFHälle
2
35
7
9.31
Gustav Magnusson, Orient
95
IK OrientOrient
com
3.10.20
8
9.16
Agustin Hilmersson, Orient
03
IK OrientOrient
1
8.9.20
9
9.15
Johan Sjöholm, Tyft Arena
74
Tyft Arena IFTyft Arena
2
8.9.20
10
8.73
Johan Abrahamsson, Strömstads IF
70
Strömstads IFStrömstads IF
3
8.9.20
(10)
11
8.02
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
2
24.10.20
M Diskus
1
35.87
Per Kåberg, Orient
84
IK OrientOrient
pen
35
26.9.20
2
26.97
Magnus Almegius, Brattås
93
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
3
25.65
Christoffer Johansson, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
4
25.29
Per-Joan Lorentzon, Orient
74
IK OrientOrient
pen
45
26.9.20
5
25.24
Gustav Magnusson, Orient
95
IK OrientOrient
com
3.10.20
6
25.23
Samuel Grip, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
7
20.07
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
pen
45
26.9.20
M Slägga
1
61.89
Tim Söderqvist, Hälle
95
Hälle IFHälle
1
17.6.20
2
42.97
Per Kåberg, Orient
84
IK OrientOrient
pen
35
26.9.20
3
37.49
Per-Joan Lorentzon, Orient
74
IK OrientOrient
pen
45
26.9.20
4
22.30
Magnus Almegius, Brattås
93
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
5
22.26
Christoffer Johansson, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
6
22.25
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
pen
45
26.9.20
7
21.24
Samuel Grip, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
8
18.18
Gustav Magnusson, Orient
95
IK OrientOrient
com
3.10.20
M Spjut
1
45.98
Christoffer Johansson, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
2
38.39
Martin Andreasson, Ed
87
Eds SKEd
2
3
37.17
Magnus Almegius, Brattås
93
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
4
36.70
Per Kåberg, Orient
84
IK OrientOrient
pen
35
26.9.20
5
36.32
Gustav Magnusson, Orient
95
IK OrientOrient
com
3.10.20
6
33.18
Samuel Grip, Brattås
94
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
7
31.37
Per-Joan Lorentzon, Orient
74
IK OrientOrient
com
3.10.20
8
30.14
Patrik Hägg, Hälle
72
Hälle IFHälle
pen
45
26.9.20
K 100 m
1
12.44
Felicia Sjöblom, Orient
99
IK OrientOrient
2
B
11.7.20
+1.8
2
12.54
Mathilda Gustafsson, Tanum
00
Tanums IFTanum
1
A
1.9.20
+0.5
3
12.55
Tilde Dahlberg, Hälle
06
Hälle IFHälle
1
A
8.7.20
−1.7
4
12.79
Linnea Gateman, Strömstads IF
01
Strömstads IFStrömstads IF
3
B
+1.6
5
13.06mx
Annie Berntsson, Brattås
03
Brattås CKBrattås
1
17
−1.0
6
13.34
Nadira Muminovic, Hälle
07
Hälle IFHälle
2
14
21.5.20
+1.5
7
13.39
Ellen Perman, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
3
14
21.5.20
+1.5
8
13.47
Hanna Hedin, Hälle
02
Hälle IFHälle
3
A
1.9.20
+0.5
9
13.72
Linnéa Mossberg, Håfreström
99
Håfreströms IFHåfreström
1
B
1.9.20
−0.3
10
13.90
Ebba Johansson, Orient
02
IK OrientOrient
2
B
1.9.20
−0.3
(10)
11
13.91
Adela Riquelme, Hälle
06
Hälle IFHälle
4
B
8.7.20
−2.1
12
14.05
Frida Hansson, Stenungsunds FI
97
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
A
1.9.20
+0.5
13
14.08
Anna Logg, Hälle
78
Hälle IFHälle
6
h1
15.8.20
+0.6
14
14.27
Embla Riquelme, Hälle
01
Hälle IFHälle
3
C
8.7.20
−0.6
15
14.59
Doris Erixon, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
2
D
8.7.20
−0.9
Medvind över 2 m/s
13.01
Astrid Fakelius, Brattås
08
Brattås CKBrattås
1
15
21.5.20
+3.1
13.75
Adela Riquelme, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
15
21.5.20
+3.1
14.51
Doris Erixon, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
3
15
21.5.20
+3.1
14.88
Nicolina Sinclair, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
15
21.5.20
+3.1
K 200 m
1
25.41
Tilde Dahlberg, Hälle
06
Hälle IFHälle
1
15.6.20
0.0
2
25.88
Felicia Sjöblom, Orient
99
IK OrientOrient
1
15.8.20
+0.8
3
25.90
Mathilda Gustafsson, Tanum
00
Tanums IFTanum
2
15.6.20
0.0
4
26.14
Linnea Gateman, Strömstads IF
01
Strömstads IFStrömstads IF
1
B
+1.6
5
26.85
Linnea Borrman, Hälle
01
Hälle IFHälle
2
18.7.20
0.0
6
26.92
Astrid Fakelius, Brattås
08
Brattås CKBrattås
1
18
21.5.20
+1.4
7
27.39
Nelly Elned, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
14
21.5.20
+1.7
8
27.46
Nadira Muminovic, Hälle
07
Hälle IFHälle
3
14
21.5.20
+1.7
9
27.56
Ellen Perman, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
14
21.5.20
+1.7
10
28.21
Hanna Hedin, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
C
26.7.20
−1.1
(10)
11
28.45
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
1
17
15.6.20
0.0
12
28.63
Majken Söderlund Larsson, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
5
14
21.5.20
+1.7
13
28.85
Ebba Johansson, Orient
02
IK OrientOrient
2
h1
−1.4
14
28.86
Anna Logg, Hälle
78
Hälle IFHälle
2
15.8.20
+1.7
15
28.88
Adela Riquelme, Hälle
06
Hälle IFHälle
2
18
21.5.20
+1.4
Medvind över 2 m/s
28.43
Majken Söderlund Larsson, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
13
10.9.20
+2.6
K 400 m
1
59.28
Linnea Gateman, Strömstads IF
01
Strömstads IFStrömstads IF
1
16.8.20
2
59.49
Linnea Borrman, Hälle
01
Hälle IFHälle
4
B
3
1:00.28
Nelly Elned, Hälle
06
Hälle IFHälle
1
30.6.20
4
1:03.50
Frida Hansson, Stenungsunds FI
97
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
30.6.20
5
1:05.22
Embla Riquelme, Hälle
01
Hälle IFHälle
6
30.6.20
K 800 m
1
2:04.48
Meraf Bahta, Hälle
89
Hälle IFHälle
4
2
2:11.73
Julia Svennblad, Hälle
03
Hälle IFHälle
1
B
3
2:14.27
Majken Söderlund Larsson, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
C
4
2:18.07
Nelly Elned, Hälle
06
Hälle IFHälle
5
C
5
2:19.49
Tilda Knauer, Hälle
03
Hälle IFHälle
6
B
6
2:21.98
Frida Hansson, Stenungsunds FI
97
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
D
7
2:37.12
Tilia Olsson, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
3
8.9.20
8
2:37.16
Malva Arvidsson, Brattås
06
Brattås CKBrattås
4
8.9.20
9
2:41.37
Ella Pellmé, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
5
8.9.20
10
2:45.08
Hanna Lagerkvist, Hälle
04
Hälle IFHälle
6
8.9.20
(10)
11
2:51.7m
Elina Jönsson, Orient
06
IK OrientOrient
1
15
B
29.5.20
12
2:56.4m
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
1
15
A
29.5.20
13
3:01.58
Leonor Riquelme, Hälle
05
Hälle IFHälle
7
8.9.20
14
3:02.20mx
Inez Brocker, Stenungsunds FI
08
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
5
13
15
3:04.5m mx
Denise Steene, Orient
08
IK OrientOrient
1
13
29.5.20
K 1500 m
1
4:10.43
Meraf Bahta, Hälle
89
Hälle IFHälle
4
2
4:15.75
Linn Nilsson, Hälle
90
Hälle IFHälle
2
A
3
4:36.02
Julia Svennblad, Hälle
03
Hälle IFHälle
1
4
4:39.46
Majken Söderlund Larsson, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
2
30.6.20
5
4:46.68
Tilda Knauer, Hälle
03
Hälle IFHälle
5
B
6
4:53.88
Ester Strand, Hälle
07
Hälle IFHälle
3
15
8.8.20
7
5:25.88
Nelly Elned, Hälle
06
Hälle IFHälle
6
18
6.6.20
8
5:26.51
Agnes Knauer, Hälle
07
Hälle IFHälle
4
13
9
5:44.85
Ella Pellmé, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
3
15
K 3000 m
1
9:02.43mx
Linn Nilsson, Hälle
90
Hälle IFHälle
11
C
1.8.20
K 5000 m
1
15:27.54
Meraf Bahta, Hälle
89
Hälle IFHälle
10
2
15:38.39mx
Linn Nilsson, Hälle
90
Hälle IFHälle
5
B
K 10 000 m
1
34:07.21
Meraf Bahta, Hälle
89
Hälle IFHälle
1
14.8.20
SM
2
34:07.99
Linn Nilsson, Hälle
90
Hälle IFHälle
3
14.8.20
SM
K 5 km
1
18:46
Majken Söderlund Larsson, Stenungsunds FI
07
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
2
18
2
19:32
Ester Strand, Hälle
07
Hälle IFHälle
4
18
3
19:49
Tilda Knauer, Hälle
03
Hälle IFHälle
6
18
4
20:23
Philippa Duff, Hälle
05
Hälle IFHälle
7
18
5
24:07
Hanna Lagerkvist, Hälle
04
Hälle IFHälle
8
18
K 10 km
1
32:02
Meraf Bahta, Hälle
89
Hälle IFHälle
1
A
10.10.20
SM
2
37:07
Emy Thorén, Hälle
95
Hälle IFHälle
8
B
10.10.20
SM
3
38:44
Tilda Knauer, Hälle
03
Hälle IFHälle
15
B
10.10.20
SM
4
40:49
Karin Gustafsson, Hälle
87
Hälle IFHälle
22
B
10.10.20
SM
K Maraton
1
3:35:01
Jenny Carlsson, Stenungsunds FI
73
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
5
25.7.20
K 400 m häck
1
1:06.03mx
Frida Hansson, Stenungsunds FI
97
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
2
K Höjd
1
1.69
Carolin Kobel, Brattås
92
Brattås CKBrattås
1
16.8.20
2
1.62
Doris Erixon, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
3
29.7.20
3
1.56
Linnea Hallsten, Dals Södra
06
Dals Södra FFIDals Södra
2
17
7.6.20
3
1.56
Alice Bredström, Brattås
07
Brattås CKBrattås
1
15
8.9.20
5
1.53
Elin Giebat, Orient
07
IK OrientOrient
6
29.7.20
5
1.53
Nicole Hoffman, Orient
05
IK OrientOrient
2
15
8.9.20
7
1.51
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
27.6.20
8
1.50
Kim Rodén, Orient
03
IK OrientOrient
4
17
7.6.20
9
1.46
Hilda Nolkrantz, Orient
05
IK OrientOrient
hep
15
19.9.20
10
1.40
Wilma Paulsson, Orient
04
IK OrientOrient
1
16
19.9.20
(10)
10
1.40
Tilia Olsson, Bokenäs
06
Bokenäs IFBokenäs
hep
15
19.9.20
12
1.38
Wilma Zetterström, Orient
07
IK OrientOrient
7
17
7.6.20
13
1.35
Ida Larsson, Stenungsunds FI
06
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
5
15
8.9.20
13
1.35
Fanny Abrahamsson, Strömstads IF
06
Strömstads IFStrömstads IF
6
15
8.9.20
15
1.33
Klara Håkansson, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
27.6.20
K Stav
1
2.80
Alice Bredström, Brattås
07
Brattås CKBrattås
1
16
10.6.20
2
2.00
Wilma Paulsson, Orient
04
IK OrientOrient
2
16
10.6.20
3
1.90
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
3
16
10.6.20
4
1.80
Nicole Hoffman, Orient
05
IK OrientOrient
1
16
21.5.20
4
1.80
Klara Håkansson, Orient
05
IK OrientOrient
4
16
10.6.20
6
1.70
Hannah Nielsen, Orient
06
IK OrientOrient
5
16
10.6.20
7
1.55
Hilda Nolkrantz, Orient
05
IK OrientOrient
6
16
10.6.20
8
1.10
Stella Moutou Zackrisson, Orient
05
IK OrientOrient
3
15
22.5.20
9
1.00
Emilia Bergh, Orient
06
IK OrientOrient
4
15
22.5.20
K Längd
1
5.43
Tilde Dahlberg, Hälle
06
Hälle IFHälle
1
15
4.7.20
−0.1
2
5.05
Nadira Muminovic, Hälle
07
Hälle IFHälle
1
15
+1.8
3
5.03
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
1
18
3.6.20
−2.2
4
4.98
Sabina Kern, Brattås
06
Brattås CKBrattås
2
26.7.20
+1.8
5
4.93
Doris Erixon, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
4
26.7.20
0.0
6
4.74
Astrid Fakelius, Brattås
08
Brattås CKBrattås
4
17
29.7.20
+1.3
7
4.66
Klara Håkansson, Orient
05
IK OrientOrient
2
18
3.6.20
−0.1
8
4.64
Alice Gunnarsson, Orient
02
IK OrientOrient
3
18
3.6.20
0.0
9
4.53
Tilde Johansson, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
1.9.20
0.0
10
4.46
Hilda Nolkrantz, Orient
05
IK OrientOrient
4
15
1.9.20
0.0
(10)
10
4.46
Nicole Hoffman, Orient
05
IK OrientOrient
hep
15
20.9.20
0.0
12
4.45
Siri Malcus Pellmé, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
17
6.5.20
+0.2
13
4.44
Embla Riquelme, Hälle
01
Hälle IFHälle
+
30.6.20
+0.5
14
4.43
Elsie Gerhardt, Brattås
05
Brattås CKBrattås
5
15
1.9.20
0.0
15
4.38
Anna Logg, Hälle
78
Hälle IFHälle
+
35
+1.9
Medvind över 2 m/s
4.49
Embla Riquelme, Hälle
01
Hälle IFHälle
3
30.6.20
+3.1
4.44
Anna Logg, Hälle
78
Hälle IFHälle
2
35
+3.8
K Tresteg
1
11.00
Siri Malcus Pellmé, Stenungsunds FI
04
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
1
16
2.7.20
+0.8
2
10.85
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
2
15
16.8.20
0.0
3
10.71
Doris Erixon, Stenungsunds FI
05
F Stenungsunds FIStenungsunds FI
2
16
2.7.20
+1.8
4
10.69
Tilde Johansson, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
19
6.7.20
+1.8
5
9.48
Klara Håkansson, Orient
05
IK OrientOrient
2
15
29.5.20
+0.4
6
8.47
Erica Johansson, Orient
05
IK OrientOrient
4
15
29.5.20
+1.2
7
7.96
Elina Jönsson, Orient
06
IK OrientOrient
1
14
29.5.20
+1.8
8
7.88
Stella Moutou Zackrisson, Orient
05
IK OrientOrient
5
15
29.5.20
+1.2
9
7.75
Hannah Nielsen, Orient
06
IK OrientOrient
2
14
29.5.20
+1.0
Medvind över 2 m/s
10.81
Tilde Johansson, Hälle
02
Hälle IFHälle
7
19
+3.9JSM
9.36
Nicole Hoffman, Orient
05
IK OrientOrient
3
15
29.5.20
+5.2
K Kula
1
14.99
Maria Nilsson, Orient
95
IK OrientOrient
6
14.8.20
SM
2
8.61
Maria Gylfe, Hälle
77
Hälle IFHälle
1
24.10.20
3
8.45
Weronica Hägg, Hälle
74
Hälle IFHälle
pen
45
20.9.20
4
8.00
Lovis Abrahamsson, Strömstads IF
04
Strömstads IFStrömstads IF
3
8.9.20
5
7.87
Emmy Helmersson, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
19
6.6.20
6
7.71
Angelica Kela, Brattås
80
Brattås CKBrattås
pen
40
26.9.20
7
7.49
Anna Logg, Hälle
78
Hälle IFHälle
1
40
26.7.20
8
6.93
Julia Svennblad, Hälle
03
Hälle IFHälle
com
9
6.67
Embla Riquelme, Hälle
01
Hälle IFHälle
3
30.6.20
K Diskus
1
27.06
Angelica Kela, Brattås
80
Brattås CKBrattås
1
24.10.20
2
26.07
Emmy Helmersson, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
19
6.6.20
3
25.06
Lovis Abrahamsson, Strömstads IF
04
Strömstads IFStrömstads IF
2
1.9.20
4
24.42
Maria Gylfe, Hälle
77
Hälle IFHälle
pen
40
20.9.20
5
24.10
Johanna Hallsten, Hälle
03
Hälle IFHälle
com
17
26.9.20
6
23.02
Weronica Hägg, Hälle
74
Hälle IFHälle
pen
45
20.9.20
7
22.94
Emilia Qvicklund, Strömstads IF
03
Strömstads IFStrömstads IF
3
1.9.20
8
18.28
Julia Svennblad, Hälle
03
Hälle IFHälle
com
9
14.91
Elina Edsberger, Håfreström
00
Håfreströms IFHåfreström
1
50
10
13.35
Wilma Paulsson, Orient
04
IK OrientOrient
1
16
15.5.20
K Slägga
1
36.12
Monia Kristiansson, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
14.6.20
2
30.49
Angelica Kela, Brattås
80
Brattås CKBrattås
com
3.10.20
3
30.04
Weronica Hägg, Hälle
74
Hälle IFHälle
pen
45
20.9.20
4
26.10
Maria Gylfe, Hälle
77
Hälle IFHälle
3
24.10.20
5
16.17
Julia Svennblad, Hälle
03
Hälle IFHälle
com
K Spjut
1
25.00
Emmy Helmersson, Hälle
02
Hälle IFHälle
1
19
6.6.20
2
22.85
Julia Svennblad, Hälle
03
Hälle IFHälle
com
3
20.53
Maria Gylfe, Hälle
77
Hälle IFHälle
pen
40
20.9.20
4
20.22
Ellen Schoug, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
5
18.09
Weronica Hägg, Hälle
74
Hälle IFHälle
com
3.10.20
6
17.70
Klara Håkansson, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
6
17.70
Emilia Bergh, Orient
06
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
8
17.56
Angelica Kela, Brattås
80
Brattås CKBrattås
pen
40
20.9.20
9
15.57
Nicole Hoffman, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
10
14.70
Emma Wistrand, Orient
06
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
(10)
11
12.98
Stella Moutou Zackrisson, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
12
12.07
Wilma Paulsson, Orient
04
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
13
12.05
Hannah Nielsen, Orient
06
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
14
10.79
Erica Johansson, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
15
10.02
Hilda Nolkrantz, Orient
05
IK OrientOrient
multi
16
28.6.20
K 4x100 m
1
59.44mx
Hälle IF
4
35
VSM
 Catrine Forsström, Weronica Hägg, Anna Logg, Maria Gylfe
 Catrine Forsström, Weronica Hägg, Anna Logg, Maria Gylfe

© 2020 Friidrottsstatistik