0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2


Årsbästa Inne 

Sammanställt av © SFIF Statistik



För att se årsbästalistor för juniorer, ungdomar och veteraner tecknar man en prenumeration på friidrottsstatistik.se på 1, 6 eller 12 månader vilket görs här.
Som prenumerant får du tillgång till mer av allt – djupa bästalistor (över tusen bästa i flera grenar), bättre resultatservice, utökat resultatarkiv och möjlighet att söka bland över 70.000 aktiva och en miljon resultat.







   Veteraner
Män
11.63
Hugo Schoug
23.21
Hugo Schoug
48.33
David Thid
1:52.59
Markus Brodin
3:54.72
Anton Lindberg
8:50.96
Maximilian Ueda
26:52.87
Andreas Almgren
Andreas Almgren
Andreas Almgren
2:07:36
Suldan Hassan
Philip Stömne
Oskar Edlund
1.75
Philip Stömne
4.86
Teodor Borgius
5.90
Hugo Schoug
19.73
Wictor Petersson
63.08
Simon Pettersson
74.88
Ragnar Carlsson
69.54
Jakob Rahm
Kvinnor
11.94
Maja Maunsbach
25.47
Thea Ädling Ring
1:09.15
Rowan Sundevall
2:02.54
Yolanda Ngarambe
4:16.72
Wilma Nielsen
10:15.09
Klara Frih
16:05.44
Vera Sjöberg
Meraf Bahta
Carolina Wikström
2:24:30
Carolina Wikström
Saga Hagelin
Clara Billing
1.77
Ebba Hedberg
4.15
Filippa Miller
6.01
Linn Hertz Saebbö
12.07
Linn Hertz Saebbö
18.57
Axelina Johansson
61.44
Caisa-Marie Lindfors
70.54
Thea Löfman
46.01
Angel Richmore
5.095
Ebba Hedberg
M22
11.63
Hugo Schoug
23.21
Hugo Schoug
48.33
David Thid
4:00.13
Albin Wallenius
Vincent Arousell
Oskar Edlund
4.86
Teodor Borgius
5.90
Hugo Schoug
16.16
Måns Roos
56.28
Jesper Ahlin
64.14
Alfons Haals
69.54
Jakob Rahm
K22
11.94
Maja Maunsbach
25.47
Thea Ädling Ring
2:02.65
Julia Nielsen
4:16.72
Wilma Nielsen
16:05.44
Vera Sjöberg
Clara Billing
1.77
Ebba Hedberg
4.05
Clara Billing
5.68
Laura Fodor
11.54
Fia Viklund
14.30
Hannah Hilding
49.42
Hannah Hilding
70.54
Thea Löfman
46.01
Angel Richmore
5.095
Ebba Hedberg
P19
55.48
Morgan Lindstedt
1:52.59
Markus Brodin
4:11.50
Alfons Råwall
Benjamin Blomqvist
Gustav Rydåker
48.90
Benjamin Blomqvist
F19
2:15.86
Emilia Mandl
4:35.53
Emma Dunmire
1.52
Stina Larsson
14.02
Jonna Lundgren
47.55
Ebba Salomonsson Lind
62.06
Kajsa Borrman
P17
24.14
Henrik Rosario
1:58.73
Elliot Jannert
4:16.27
Max Dunmire
F17
38.60
Elise Angsten
P16
Lowe Wängelin
F16
15.42
Rowan Sundevall
31.82
Rowan Sundevall
1:09.15
Rowan Sundevall
3.92
Rowan Sundevall
36.69
Emma Andersson
P15
3.35
Victor Edström
F15
Midea Allard
P14
F14
Män
6.55
Henrik Larsson
20.98
Erik Erlandsson
46.38
Carl Bengtström
1:45.27
Andreas Kramer
3:35.47
Samuel Pihlström
7:55.54
Emil Danielsson
Max Hrelja
2.20
Melwin Lycke Holm
6.05
Armand Duplantis
7.99
Thobias Montler
15.90
Gabriel Wallmark
20.35
Wictor Petersson
22.65
Ragnar Carlsson
5.706
Marcus Nilsson
Kvinnor
7.22
Julia Henriksson
23.03
Julia Henriksson
53.48
Lisa Lilja
2:02.33
Wilma Nielsen
4:06.10+
Yolanda Ngarambe
8:58.25mx
Tilda Månsson
Maja Maunsbach
1.90
Maja Nilsson
4.18
Filippa Miller
6.55
Lovisa Karlsson
14.09
Emilia Sjöstrand
18.68
Axelina Johansson
23.13
Vanessa Kamga
4.533
Bianca Salming
M22
6.74
Simon Plesse
46.94
Oskar Edlund
3:40.52
Jonathan Grahn
Edvin Assarsson
2.20
Melwin Lycke Holm
5.37
William Asker
7.73
Joakim Hellbratt
15.90
Gabriel Wallmark
17.86
Leo Zikovic
19.18
Karl Ludvik
5.575
Elliot Duvert
K22
7.34
Elvira Tanderud
53.61
Moa Granat
4:22.19
Saga Provci
Katharina Gråman
1.76
Emma Häggblom
4.10
Clara Billing
6.49
Maja Åskag
14.09
Emilia Sjöstrand
15.04
Jonna Lundgren
19.52
Kajsa Borrman
3.862
Tiffanie Magnusson
P19
6.82
Filip Olsson
47.04
William Trulsson
3:56.50
Erik Nederheim
Saviola Mbugua Waithira
2.03
Gustav Malmkvist
5.01
Viktor Rahm
7.41
Gabriel Dag
15.57
Marcus Eklund
Gustav Rydåker
17.77
Gustav Rydåker
Leo Göransson
F19
7.36
Olivia Lundberg
55.14
Elna Wester
4:30.47
Wilma Ehrnborg
Esther Sahlqvist
1.84
Engla Nilsson
4.15
Kajsa Roth
6.40
Ayla Hallberg Hossain
12.76
Lovisa Ulvenstam
14.38
Beatrice Pettersson
21.28
Patricia Kamga
3.692
Linnéa Säfström
P17
6.95
Ivano Bevanda
50.10
Andreas Linder
3:58.29
Wilmer Grahn
Jacob Norsell
2.07
Svante Svensson
5.22
Axel Rogö
6.74
Daniel Otterdahl
13.54
Malte Svensson
Ludvig Ellgren
Lowe Wängelin
Liam Belo Da Silva
F17
7.56
Filippa Engström
57.90
Elsa Claesson
4:30.11
Freja Bjerström
Lisa Erkfeldt
1.71
Tea Noreland
3.93
Beate Pott
5.78
Wilda Runeborg
12.35
Stella Lundström
Amilia Jergmar
Beatrice Lindberg
Stella Lundström
P16
6.98
Eric Nilsson Struck
50.80
Nino Kusljic
3:55.24
Sebastian Lörstad
Theodor Rogö
2.02
Elvin Rahm
4.40
Levi Back
6.79
Marvin Hallin
13.90
Elvin Rahm
Oscar Juhlén
Oscar Juhlén
Nils Amundin
F16
7.56
Jamilia Bernhardsson
58.53
Vilma Lundqvist Ottordahl
4:38.26
Fanny Szalkai
Jamilia Bernhardsson
1.74
Svea Victorén
3.52
Ebba Holmén
6.10
Ella Alvelin Malm
12.54
Ella Alvelin Malm
Klara Petersson
Nathalie Wiman Ahlstedt
Evelina Olsson
P15
7.23
Tim Franc
23.05
Uroš Branković
2:38.38
Joar Andersson
Malte Håkansson
1.85
Alex Lundgren
4.15
Carl Östberg
6.50
Malte Håkansson
12.74
Jim Ogden
George Cederqvist
Oliwer Rosbäck
Sixten Schütz
F15
7.78
Gwen Fagerström
24.85
Gwen Fagerström
2:54.97
Hanna Strand
Malva Lönn
8.99
Juliette Debaecker
1.63
Edla Danielsson
1.63
Elin Strandberg
3.65
Klara Johansson
5.70
Gwen Fagerström
11.85
Signe Pettersson
Lisa Holmgren
Nejla Numanovic
Nike Emanuelsson
P14
7.53
Emilio Karnå
24.04
Hanwen Dong
2:49.10
William Davidsson Eriksson
Hanwen Dong
1.76
Emilio Karnå
3.70
Leon Bermhed
5.98
Isac Sehlstedt
12.14
Axel Lindén
Alvin Stjernfeldt
David Bonnevier
Erik Herstedt
F14
8.02
Nellie Hemmingsson
26.18
Marika Söderlund Larsson
3:00.76
Tilde Stenkvist
Elisa Östin
1.65
Olivia Ståhl
2.80
Noomi Lindkvist
5.44
Elisa Östin
11.44
Tilde Göransson
Sarah Berkani
Sarah Berkani
Elisa Östin