Turebergs FK rsbstalistor

Turebergs FK

Återställ val


 
M 100 m
1
10.71
Emil Johansson
02
2
19
+0.2JSM
2
11.05
David Mattiasson
01
2
+1.0
3
11.18
Imran Lernebo
01
5
22
h2
−0.3JSM
4
11.28
Staffan Risberg
99
2
+0.6
5
11.42
Hugo Olsson
02
4
h2
+0.7
6
11.52
Nick Heidarian
03
2
19
−0.6
7
11.56
Esbjörn Eriksson
03
3
19
−0.6
8
11.79
Elliot Duvert
03
dec
+0.4
9
11.83
Erik Dahlberg
02
5
+0.6
10
11.86
Valter Kjellberg
04
3
17
21.8
+0.9
(10)
11
12.03
Theodor Duvert
01
dec
+0.4
12
12.20
Kamyar Shakiba
01
1
J
−1.5
13
12.28
Joel Djerf
78
2
40
14.8
+0.4
14
12.69
Robin Göransson
05
1
17
+1.8
15
12.86
Christian Josefsson
68
1
50
20.8
−0.2VSM
16
14.05
Hans Säll
61
1
60
20.8
−0.2VSM
17
14.14
Bobbie Baars
58
3
60
20.8
−0.2VSM
18
14.32
Roland Jonsson
56
2
65
h1
20.8
+1.9VSM
Medvind över 2 m/s
11.38
Hugo Olsson
02
4
A
16.6
+2.7
11.41
Elliot Duvert
03
dec
19
+2.4JSM
11.85
Theodor Duvert
01
dec
22
+2.7
12.03
Kamyar Shakiba
01
3
B
16.6
+2.2
13.88
Roland Jonsson
56
1
65
14.8
+2.6
13.94
Hans Säll
61
1
60
14.8
+3.0
13.95
Bobbie Baars
58
2
60
14.8
+3.0
M 200 m
1
21.38
Emil Johansson
02
3
h3
29.8
+0.3SM
2
22.63
David Mattiasson
01
3
+1.2
3
22.65
Imran Lernebo
01
4
22
h2
−1.6JSM
4
23.26
Esbjörn Eriksson
03
5
+1.6
5
23.46
Nick Heidarian
03
4
A
+1.8
6
23.70
Elliot Duvert
03
5
A
+1.8
7
25.19
Emil Petersson
02
6
A
+1.8
8
25.43
Joel Djerf
78
5
B
+1.2
9
25.57
Gustav Källström
06
3
15
−2.8
10
25.70
Leonardo Huayna Fernández
04
2
+0.6
(10)
11
25.89
Joar Eriksson
07
1
15
−1.8
12
26.60
William Blomquist
08
1
13
C
−1.5
13
26.67
Christian Josefsson
68
pen
50
−1.1VSM
14
27.67
Ludwig Engde
08
2
13
C
−1.5
15
27.73
William Strömberg
08
3
13
C
−1.5
16
27.93
Levi Back
08
2
13
21.8
+0.1
17
27.97
Carl Grindange
09
3
B
17.7
+1.5
18
28.34
Emil Svensson
08
4
13
A
+1.2
19
28.38
Hans Säll
61
1
60
21.8
−2.0VSM
20
28.58
Oskar Ahlstrand
09
2
12
A
+1.6
(20)
21
28.69
Trausti Mar Dagsson
09
4
13
−1.7
22
28.87
Bobbie Baars
58
1
60
−1.0
23
29.12
Roland Jonsson
56
1
65
21.8
−0.4VSM
Medvind över 2 m/s
22.58
Imran Lernebo
01
5
A
16.6
+3.2
23.15
Esbjörn Eriksson
03
5
A
+2.1
24.72
Adam Westermark
98
7
B
+2.5
24.99
Joel Djerf
78
2
40
15.8
+2.6
25.33
Robin Göransson
05
5
17
h2
+2.5
27.91
Oskar Ahlstrand
09
2
B
+3.0
28.82
Bobbie Baars
58
1
60
15.8
+3.2
28.86
Filip Söderlund
09
4
B
+3.0
M 400 m
1
47.10
Emil Johansson
02
2
19
h1
JEM19
2
50.09
Johan Eriksson
88
3
A
16.6
3
51.09
Valter Kjellberg
04
7
A
4
52.46
Elliot Duvert
03
dec
19
JSM
5
52.92
Kevin Duvert
98
7
B
6
54.04
Adam Westermark
98
4
B
7
55.53
Leonardo Huayna Fernández
04
7
B
8
56.04
Joel Djerf
78
1
40
14.8
9
56.24
John Bäck
06
1
10
57.34
Theodor Duvert
01
dec
22
(10)
11
57.73
Robin Göransson
05
3
12
58.43
Christopher Lundberg
03
8
19
13
1:03.10
Hans Säll
61
1
60
22.8
VSM
14
1:03.50
Bobbie Baars
58
2
60
22.8
VSM
15
1:05.29
Trausti Mar Dagsson
09
1
12
16
1:06.19
Filip Söderlund
09
2
12
17
1:11.75
Karl-Gunnar Karnebäck
55
2
65
22.8
VSM
18
1:16.05
Jack Forssmed
09
4
12
19
1:16.88
Birger Forsberg
52
4
C
M 800 m
1
1:51.18
Johan Eriksson
88
7
29.8
SM
2
1:56.58
Valter Kjellberg
04
2
17
A
3
2:05.16
Sebastian Christenson
02
6
19
4
2:05.77
Conor Hogan
04
1
17
B
5
2:08.29
Vilhelm Lood Falgén
07
1
15
6
2:09.28
Kevin Duvert
98
7
7
2:09.30
Leonardo Huayna Fernández
04
6
17
B
8
2:11.08
Jakob Bergström
06
2
15
9
2:12.43
Lowe Fuxe Barkvall
06
5
15
10
2:15.10
Jacob Semb-Josefson
06
5
15
F
(10)
11
2:15.82
Björn Axelsson
73
4
45
20.8
VSM
12
2:17.07
John Bäck
06
1
15
H
13
2:17.72
Iker Garcia Lundström
07
8
15
F
14
2:20.05
Edvin Hansen Tydén
07
2
15
G
15
2:20.31
Gustav Källström
06
oct
15
USM
16
2:21.05
Saviola Mbugua Waithira
06
2
15
H
17
2:24.01
Jonathan Edberg
06
oct
15
18
2:24.84
Jakob Forssmed
74
4
A
19
2:27.69
Joar Eriksson
07
6
15
20
2:33.22
Ludwig Engde
08
8
15
H
(20)
21
2:35.43
Emil Svensson
08
8
15
22
2:36.23
Levi Back
08
9
15
23
2:38.63
Simon Lindström
07
oct
15
24
2:41.27
Hans Säll
61
1
60
25
2:46.00
Bobbie Baars
58
4
26
2:48.83
Karl-Gunnar Karnebäck
55
2
65
20.8
VSM
27
2:50.24
Birger Forsberg
52
3
65
20.8
VSM
28
2:58.59
Jack Forssmed
09
6
19
M 1500 m
1
4:23.78
Vilhelm Lood Falgén
07
6
A
2
4:27.52
Conor Hogan
04
7
A
3
4:33.25
Lowe Fuxe Barkvall
06
2
B
4
4:35.10
Yusuf Abdirahim Omar
05
4
17
22.8
5
4:37.79
Martin Törnqvist
71
4
B
6
4:42.35
Simon Gustafsson
86
1
35
14.8
7
4:44.60
Björn Axelsson
73
1
45
14.8
8
4:46.08
Jakob Bergström
06
3
15
9
4:50.29
Iker Garcia Lundström
07
7
B
10
4:55.03
Elliot Duvert
03
dec
19
JSM
(10)
11
5:18.90
Theodor Duvert
01
dec
12
5:39.56
Christian Josefsson
68
pen
50
VSM
13
5:46.20
Birger Forsberg
52
4
65
21.8
VSM
M 3000 m
1
7:41.72 SR
Andreas Almgren
95
2
2
8:39.9m+
Napoleon Solomon
94
-
A
3
10:02.66
Martin Törnqvist
71
7
4
10:02.94
Conor Hogan
04
8
17
12.9
Lag-USM
5
10:07.60
Björn Axelsson
73
10
6
12:54.68
Birger Forsberg
52
14
M 5000 m
1
13:29.26
Andreas Almgren
95
1
vFIN
2
13:55.09
Napoleon Solomon
94
13
A
FGP
3
15:04.6m+
Daniel Lundgren
85
-
4
17:53.03
Simon Gustafsson
86
20
D
5
18:01.79
Björn Axelsson
73
1
F
6
18:26.76
Carl Martinsson
70
5
F
M 10 000 m
1
30:00.22
Daniel Lundgren
85
7
27.8
SM
2
37:32.2m
Mats Forsberg
72
17
A
13.10
3
37:41.32
Björn Axelsson
73
5
M 5 km
1
15:03+
Napoleon Solomon
94
-
2
15:14+
Daniel Lundgren
85
6
M 10 km
1
29:02
Napoleon Solomon
94
8
2
30:11
Daniel Lundgren
85
6
3
36:39
Simon Gustafsson
86
40
28.7
4
38:28
Martin Törnqvist
71
13
C
SM
M Halvmaraton
1
1:06:33
Napoleon Solomon
94
14
2
1:06:48
Daniel Lundgren
85
13
3
1:19:39
Lars Ekman
84
4
M 3000 m hinder
1
8:48.17
Napoleon Solomon
94
7
M 110 m häck
1
14.94
Staffan Risberg
99
2
22
−1.0JSM
2
16.28
Theodor Duvert
01
dec
+1.8
M 400 m häck
1
55.28
Johan Eriksson
88
2
2
1:01.84
Kevin Duvert
98
4
M Höjd
1
2.04
Elliot Duvert
03
2
19
JSM
2
2.00
Erik Dahlberg
02
1
3
1.95
Emil Petersson
02
7
FGP
4
1.90
Theodor Duvert
01
dec
5
1.88
Gustav Källström
06
1
15
6
1.85
Jonathan Edberg
06
oct
15
USM
7
1.83
Valter Kjellberg
04
2
17
8
1.80
William Peiro
03
3
9
1.76
Alexander Mickelson
07
3
15
10
1.75
Saviola Mbugua Waithira
06
5
15
E
(10)
11
1.69
Simon Lindström
07
2
14
12
1.60
Emil Svensson
08
1
13
13
1.59
Jakob Lennermark
07
3
15
F
14
1.58
Christian Josefsson
68
2
50
20.8
VSM
15
1.55
Levi Back
08
2
13
16
1.54
Erik Håkansson
07
8
14
17
1.51
John Bäck
06
7
15
F
18
1.48
Jacob Semb-Josefson
06
6
15
18
1.48
Gustav Snis
07
9
15
18
1.48
Oskar Ahlstrand
09
1
12
(20)
21
1.44
Trausti Mar Dagsson
09
1
12
21
1.44
Carl Grindange
09
2
12
23
1.40
Viktor Berg
09
3
12
23
1.40
Karl Thilers
07
10
15
23
1.40
Ludwig Engde
08
7
13
26
1.36
Knut Arlehov
08
12
13
C
26
1.36
Hugo Ahnén
08
3
13
A
28
1.32
Kofi Amofah
09
4
12
28
1.32
Dennis Omazic
09
5
12
28
1.32
Hans Säll
61
3
60
20.8
VSM
(30)
31
1.29
Jan de Besche
50
1
70
15.8
32
1.28
Axel Falk
09
6
12
33
1.20
Jack Forssmed
09
7
12
33
1.20
Edvin Zhao
07
12
15
35
1.12
Gabriel Melander
09
10
12
36
1.04
Oskar Källström
09
12
12
M Stav
1
4.70
Elliot Duvert
03
1
C
2
4.30
Gustav Kullman
96
4
B
3
4.12
Jacob Semb-Josefson
06
1
15
USM
4
3.97
Theodor Duvert
01
2
5
3.72
Alexander Mickelson
07
1
14
6
3.67
Hunter S Mabon
69
4
7
3.61
Simon Lindström
07
oct
15
8
3.50
Levi Back
08
2
15
9
3.21
Gustav Källström
06
oct
15
10
3.00
Christian Josefsson
68
2
50
21.8
VSM
(10)
11
2.91
Jonathan Edberg
06
oct
15
12
2.60
Saviola Mbugua Waithira
06
1
15
13
2.05
Emil Svarverud Svensson
08
2
13
13
2.05
Carl Grindange
09
3
12
A
15
1.90
Oliver Carlsson
08
3
13
16
1.75
Ludwig Engde
08
5
13
16
1.75
Viktor Berg
09
5
12
A
16
1.75
Oskar Ahlstrand
09
7
12
A
19
1.72
Jack Forssmed
09
4
13
20
1.60
Edvin Möller
09
14
12
A
(20)
20
1.60
Dennis Omazic
09
8
12
A
20
1.60
Axel Falk
09
8
12
A
23
1.45
Liam Malmström
09
15
12
A
23
1.45
Jonathan Sundström
09
15
12
A
23
1.45
Gabriel Melander
09
15
12
A
26
1.15
William Strömberg
08
6
13
M Längd
1
6.76
Hugo Olsson
02
+
19
+1.9JSM
2
6.58
Elliot Duvert
03
dec
19
+1.4
3
6.39
Theodor Duvert
01
dec
+2.0
4
5.88
Alexander Mickelson
07
2
15
0.0
5
5.82
Jonathan Edberg
06
oct
15
+1.6
6
5.77
Gustav Källström
06
oct
15
−0.6USM
7
5.72
Joar Eriksson
07
5
14
+1.6
8
5.49
Jacob Semb-Josefson
06
14
15
D
0.0
9
5.47
Saviola Mbugua Waithira
06
16
15
D
−0.8
10
5.30
Simon Lindström
07
18
15
D
−0.1
(10)
11
5.23
Joel Djerf
78
2
40
15.8
+1.5
11
5.23
Christian Josefsson
68
2
50
21.8
0.0VSM
13
4.96
Erik Håkansson
07
7
14
+1.9
14
4.74
Emil Svensson
08
6
15
+1.5
15
4.73
Levi Back
08
7
15
+1.4
16
4.33
Gustav Snis
07
9
15
+0.4
17
4.30
Hans Säll
61
2
60
21.8
0.0VSM
18
4.01
Oskar Arrhén
07
10
15
+1.3
Medvind över 2 m/s
7.03
Hugo Olsson
02
9
19
+2.9JSM
6.78
Elliot Duvert
03
dec
19
+2.1JSM
5.90
Alexander Mickelson
07
1
14
+2.6
M Tresteg
1
11.87
Jonathan Edberg
06
10
17
12.9
+1.5Lag-USM
2
11.57
Joar Eriksson
07
1
14
−2.1
3
11.12
Simon Lindström
07
+
14
−1.6
4
10.87
Erik Håkansson
07
3
14
+1.0
Okända vindförhållanden
11.92
Joar Eriksson
07
3
14
11.14
Simon Lindström
07
6
14
Medvind över 2 m/s
11.60
Simon Lindström
07
1
14
+2.9
M Kula
1
15.90
Lukas Björninger
00
1
2
15.85
Jesper Ahlin
03
com
3
13.43
Karl Ludvik
02
com
4
13.40
Stellan Back
75
com
5
12.56
Fabian Mix
05
com
6
11.69
Teo Paganus
03
com
7
11.36
Theodor Duvert
01
dec
8
11.04
Emil Holm
01
com
9
9.61
Christian Josefsson
68
5
10
8.51
Esbjörn Eriksson
03
com
(10)
11
7.96
Lars-Göran Nylén
75
pen
45
VSM
M Diskus
1
47.62
Lukas Björninger
00
4
22
JSM
2
45.41
Karl Ludvik
02
1
3
44.99
Emil Holm
01
1
22
16.8
4
43.37
Teo Paganus
03
com
5
42.35
Stellan Back
75
2
6
41.15
Jesper Ahlin
03
com
7
33.62
Fabian Mix
05
com
8
32.89
Theodor Duvert
01
5
9
31.42
Christian Josefsson
68
6
10
27.91
Anton Andersson
96
7
(10)
11
19.72
Esbjörn Eriksson
03
com
M Slägga
1
61.27
Karl Ludvik
02
6
27.8
SM
2
60.74
Anton Andersson
96
2
27.6
3
42.08
Fabian Mix
05
com
4
36.64
Stellan Back
75
com
5
34.89
Jesper Ahlin
03
com
6
34.47
Teo Paganus
03
com
7
33.47
Lars-Göran Nylén
75
pen
45
VSM
8
33.40
Emil Holm
01
com
9
28.30
Lukas Björninger
00
com
10
14.22
Esbjörn Eriksson
03
com
M Spjut
1
64.54 SR45
Stellan Back
75
1
2
54.70
Karl Ludvik
02
com
3
46.63
Elliot Duvert
03
dec
19
4
46.39
Jesper Ahlin
03
com
5
42.80
Theodor Duvert
01
dec
6
42.59
Fabian Mix
05
com
7
42.01
Teo Paganus
03
com
8
39.90
Lars-Göran Nylén
75
pen
45
VSM
9
37.33
Lukas Björninger
00
com
10
36.76
Emil Holm
01
com
(10)
11
32.29
Esbjörn Eriksson
03
com
12
26.19
Anton Andersson
96
1
M Tiokamp
1
5.523
Theodor Duvert
01
2
22
11.85w/+2.7  6.05/0.0  10.69  1.86  57.34  
16.28/+1.8  25.70  3.70  41.06  5:18.90
M 4x100 m
1
42.81
4
19
JSM
 Nick Heidarian  03, Emil Johansson  02,
Hugo Olsson  02, Anton Runemar  02
 Nick Heidarian  03, Emil Johansson  02,
Hugo Olsson  02, Anton Runemar  02
M 4x400 m
1
3:20.68
5
SM
 Kevin Duvert  98, Johan Eriksson  88,
Valter Kjellberg  04, Emil Johansson  02
 Kevin Duvert  98, Johan Eriksson  88,
Valter Kjellberg  04, Emil Johansson  02
K 100 m
1
12.32
Ayla Hallberg Hossain
06
1
19
0.0
2
12.67
Clara Billing
02
2
19
0.0
3
12.94
Ida Chrifi
06
3
19
0.0
4
13.33
Lisa Maidell
78
1
40
14.8
+1.5
5
13.51
Lara Johnsson
05
2
16
h2
−0.9
6
13.55
Emma Carlsson
05
7
17
−0.5
7
13.91
Hedda Folkhage
03
4
B
−1.9
8
14.69
Rebecca Kruus
82
2
35
20.8
+0.6VSM
9
15.73
Gunnel Tolfes
58
2
60
20.8
+0.1VSM
10
15.74
Ulla Karnebäck
53
1
65
14.8
+0.3
(10)
11
17.71
Maria Björkman
52
3
65
14.8
+0.3
12
18.69
Anita Christensson
66
5
35
B
−2.5
13
19.73
Kristina Carlsson
40
1
80
20.8
−0.5VSM
Okända vindförhållanden
12.91
Emma Carlsson
05
1
Medvind över 2 m/s
13.51
Hedda Folkhage
03
2
C
16.6
+2.8
15.83
Agneta Berg
62
3
55
14.8
+3.0
18.05
Anita Christensson
66
6
55
20.8
+2.8VSM
K 200 m
1
25.57
Ayla Hallberg Hossain
06
1
17
A
−1.8
2
26.35
Bianca Salming
98
hep
−0.6SM
3
26.46
Clara Billing
02
1
19
−0.1
4
26.61
Ida Chrifi
06
2
−1.3
5
26.78
Emma Carlsson
05
5
17
B
12.9
+1.2Lag-USM
6
27.09
Elsa Kagevik
06
1
15
A
−1.7
7
27.63
Alva Back
06
1
+1.1
8
27.90
Beate Pott
07
2
15
A
−1.7
9
27.92
Lisa Maidell
78
6
A
+1.4
10
27.99
Alvah Lind
05
hep
17
−2.5
(10)
11
28.02
Kajsa Cabanas Andersson
06
hep
17
−2.5
12
28.25
Emmie Wedin
07
2
15
B
−0.6
13
28.67
Molly Envall
09
1
13
−1.7
14
29.54
Annie Grindange
06
4
15
A
−1.7
15
29.73
Ida Bonow
07
3
15
22.8
−0.9
16
30.05
Lara Johnsson
05
hep
17
−2.5
17
30.29
Elisabeth Teearu
08
2
13
C
0.0
18
30.42mx
Saga Berg Ojeda
08
5
0.0
19
30.48
Julia Sandler Djerf
08
5
13
A
+1.1
20
30.56
Tilde Norrbrand
07
4
15
22.8
−0.9
(20)
21
30.60
Rebecca Kruus
82
5
C
+1.6
22
31.03
Freja Kagevik
09
4
13
−1.7
23
31.91
Gunnel Tolfes
58
2
60
21.8
−0.4VSM
24
32.59
Ulla Karnebäck
53
1
65
21.8
+1.2VSM
25
33.57
Agneta Berg
62
4
55
21.8
+0.2VSM
26
36.72
Anita Christensson
66
5
55
21.8
+0.2VSM
27
38.05
Maria Björkman
52
4
65
21.8
+1.2VSM
28
42.62
Kristina Carlsson
40
1
80
21.8
+1.5VSM
Medvind över 2 m/s
30.05
Freja Kagevik
09
5
B
+3.0
K 400 m
1
59.90
Elsa Kagevik
06
1
17
A
2
59.96
Maja Sund
01
1
16.6
3
1:00.88
Alva Back
06
2
17
A
4
1:02.02
Alice Berg
02
3
19
h2
JSM
5
1:02.92
Ella Fallope
06
3
17
A
6
1:05.22
Ida Bonow
07
2
15
B
7
1:05.44
Lorena Guzman
04
1
8
1:06.75
Emilia Nielsen
06
4
17
A
9
1:07.68
Leah Ssempasa
09
2
17
B
10
1:07.81
Tilde Norrbrand
07
5
17
A
(10)
11
1:08.35
Agnes Olsson
05
2
12
1:08.41
Freja Kagevik
09
1
17.7
13
1:08.62
Klara Grundin
06
6
17
A
14
1:09.07
Julia Sandler Djerf
08
3
17
B
15
1:10.30
Freja Ahlepil
09
4
17
B
16
1:10.69
Elin Snis
04
3
17
1:12.14
Gunnel Tolfes
58
1
60
22.8
VSM
18
1:13.46
Agnes Sildeby
09
5
17
B
19
1:14.27
Ulla Karnebäck
53
2
17.7
20
1:16.34
Agneta Berg
62
1
55
14.8
(20)
21
1:21.31
Anita Christensson
66
3
55
B
22.8
VSM
22
1:42.49 SR80
Kristina Carlsson
40
1
80
22.8
VSM
23
1:43.63
Maria Björkman
52
4
65
22.8
VSM
K 800 m
1
2:04.51
Yolanda Ngarambe
91
3
A
FGP
2
2:05.18
Hanna Hermansson
89
1
3
2:10.01
Elvira Bredin
03
9
29.8
SM
4
2:11.08
Bianca Salming
98
hep
SM
5
2:15.07
Maja Sund
01
6
B
FGP
6
2:22.97
Alice Berg
02
3
7
2:24.46
Elsa Kagevik
06
8
17
12.9
Lag-USM
8
2:24.82
Zara Klouda
07
4
9
2:25.01
Venla Engström
07
5
10
2:25.41
Ella Fallope
06
4
15
(10)
11
2:26.09
Alva Back
06
2
15
12
2:29.76
Wilma Blitz
07
5
15
A
13
2:29.85
Amanda Solén
07
6
15
A
14
2:31.13
Matilda Solén
07
7
15
A
15
2:38.22
Agnes Olsson
05
8
17
B
16
2:41.54
Kajsa Cabanas Andersson
06
hep
17
17
2:43.02
Tilde Norrbrand
07
7
15
F
18
2:55.63
Emilia Nielsen
06
2
15
B
19
2:56.38
Ulla Karnebäck
53
3
20
2:56.39
Emmie Wedin
07
4
15
H
(20)
21
2:58.15
Agneta Berg
62
2
55
20.8
VSM
22
3:00.00
Vera Forssmed
07
3
15
B
23
3:02.71
Ida Chrifi
06
7
15
H
24
3:05.39
Alvah Lind
05
hep
17
25
3:05.77
Anita Christensson
66
4
55
20.8
VSM
26
3:17.67
Rebecca Kruus
82
pen
35
VSM
27
4:15.24
Kristina Carlsson
40
2
80
20.8
VSM
28
4:38.47
Annelie Schöldström
67
pen
50
VSM
K 1500 m
1
4:10.23
Yolanda Ngarambe
91
10
Bauhaus
2
4:10.95mx
Hanna Hermansson
89
4
C
3
4:22.28
Andrea Claeson
98
1
A
4
4:27.59
Elvira Bredin
03
1
B
FGP
5
5:00.93
Zara Klouda
07
1
14
6
5:02.87
Venla Engström
07
2
14
7
5:15.90
Amanda Solén
07
3
14
8
5:16.81
Matilda Solén
07
4
14
9
5:19.81
Freja Ahlepil
09
1
12
10
5:32.35
Wilma Blitz
07
3
27.7
(10)
11
5:36.17
Freja Kagevik
09
2
12
12
5:41.81
Linnea Ekström
08
5
14
13
5:59.20
Agnes Sildeby
09
6
14
14
6:08.22
Saga Gustafsson
07
7
14
15
6:12.61
Vera Forssmed
07
8
14
K 3000 m
1
13:40.40
Agnes Olsson
05
2
K 5000 m
1
16:50.57
Andrea Claeson
98
3
K 5 km
1
17:31
Elvira Bredin
03
13
19
K 100 m häck
1
14.84
Bianca Salming
98
hep
+1.0
1
14.84
Clara Billing
02
3
19
−0.6JSM
3
19.56
Rebecca Kruus
82
pen
35
0.0VSM
Medvind över 2 m/s
14.35
Bianca Salming
98
hep
+2.3SM
K 400 m häck
1
1:03.84
Maja Sund
01
3
2
1:24.32
Rebecca Kruus
82
1
35
15.8
K Höjd
1
1.89
Bianca Salming
98
tri
vFIN
2
1.69
Ayla Hallberg Hossain
06
1
15
USM
3
1.65
Alvah Lind
05
1
4
1.62
Alva Back
06
hex
15
5
1.59
Kajsa Cabanas Andersson
06
hex
15
6
1.57
Emilia Nielsen
06
4
15
6
1.57
Matilda Petersson
06
3
15
E
8
1.56
Ida Chrifi
06
hex
15
9
1.54
Elsa Kagevik
06
hex
15
10
1.52
Stephanie Rimer
09
1
12
(10)
11
1.49
Annie Grindange
06
hex
15
USM
12
1.48
Saga Berg Ojeda
08
1
13
B
13
1.47
Elise Wiklund
09
1
13
14
1.45
Tilde Norrbrand
07
1
15
F
15
1.40
Beate Pott
07
8
15
15
1.40
Rebecca Kruus
82
pen
35
VSM
15
1.40
Elisabeth Teearu
08
1
13
C
15
1.40
Vera Kjellgren
08
3
13
B
19
1.39
Selma Persson
06
hex
15
20
1.36
Linnea Athlin
07
9
15
(20)
20
1.36
Lara Johnsson
05
hep
17
22
1.33
Ebba Wiklander
08
6
13
23
1.32
Molly Envall
09
2
12
23
1.32
Ida Bonow
07
12
15
25
1.30
Louisa Chrifi
08
1
13
17.7
26
1.24
Jill Lundmark
09
4
12
26
1.24
Julia Sandler Djerf
08
7
13
C
28
1.23
Freja Kagevik
09
pen
13
29
1.20
Cecilia Melander
09
5
12
29
1.20
Emelie Milani
09
5
12
(30)
29
1.20
Freja Ahlepil
09
8
12
32
1.16
Amanda Oja
09
9
12
32
1.16
Annelie Schöldström
67
pen
50
VSM
34
1.12
Moa Sandell
09
10
12
35
1.10
Ulla Karnebäck
53
1
65
22.8
VSM
K Stav
1
3.68
Clara Billing
02
1
19
JSM
2
3.63
Alvah Lind
05
2
17
12.9
Lag-USM
3
3.60
Alva Back
06
1
15
4
3.36
Beate Pott
07
1
15
5
2.60
Emmie Wedin
07
2
14
6
2.25
Carin Thornander
63
1
55
21.8
VSM
7
2.00
Alice Lundmark
06
1
15
8
1.90
Annie Sjölund
06
2
15
8
1.90
Selma Persson
06
3
15
8
1.90
Freja Kagevik
09
2
12
B
(10)
11
1.75
Felisa Stölen
08
1
13
11
1.75
Elise Wiklund
09
7
12
B
13
1.72
Freja Ahlepil
09
1
13
14
1.70
Linnea Sandström
06
4
15
15
1.60
Miriam Nunes Nykvist
08
2
13
15
1.60
Ebba Wiklander
08
4
13
15
1.60
Amanda Oja
09
10
12
B
15
1.60
Agnes Sildeby
09
12
12
B
19
1.52
Livia Sandström
09
2
13
20
1.45
Cecilia Melander
09
14
12
B
(20)
21
1.15
Moa Sandell
09
23
12
B
K Längd
1
6.02
Ayla Hallberg Hossain
06
+
+0.5
2
5.67
Bianca Salming
98
hep
+0.9SM
3
5.44
Ida Chrifi
06
hex
15
+1.0
4
5.43
Elsa Kagevik
06
4
15
+0.8USM
5
5.35
Beate Pott
07
1
15
21.8
−1.6
6
5.34
Alvah Lind
05
hep
17
+1.9
7
5.27
Alva Back
06
5
15
D
+1.9
8
5.06
Lara Johnsson
05
1
17
+1.1
9
5.05
Emmie Wedin
07
2
14
0.0
10
5.04
Kajsa Cabanas Andersson
06
hex
15
0.0
(10)
11
4.94
Emilia Nielsen
06
4
15
0.0
12
4.84
Annie Grindange
06
5
15
+0.7
13
4.58
Tilde Norrbrand
07
25
15
D
+1.4
14
4.41
Ida Bonow
07
11
15
+1.7
15
4.37
Rebecca Kruus
82
6
−0.1
16
4.30
Evelina Larsson
07
10
14
A
−1.0
17
4.14
Selma Persson
06
2
15
B
+1.3
18
4.03
Linnea Sandström
06
3
15
B
+0.4
19
3.98
Ulla Karnebäck
53
1
65
20.8
−0.1VSM
20
3.97
Matilda Solén
07
4
15
B
−0.7
(20)
21
3.95
Amanda Solén
07
5
15
B
+0.5
22
3.78
Maja Nyman
07
7
15
B
+0.9
23
3.70
Amisha Aubun
06
8
15
B
+1.7
24
3.65
Frida Westberg
07
9
15
B
−0.2
25
3.44
Vera Forssmed
07
11
15
B
+0.8
26
3.26
Annelie Schöldström
67
pen
50
0.0VSM
27
3.20
Isabelle Andebrhan
07
+
15
B
+0.1
28
3.08
Gunnel Tolfes
58
3
60
20.8
+1.4VSM
Medvind över 2 m/s
6.13
Ayla Hallberg Hossain
06
1
15
+2.2
4.39
Evelina Larsson
07
1
15
B
+2.4
3.48
Isabelle Andebrhan
07
10
15
B
+2.1
K Tresteg
1
12.36
Ayla Hallberg Hossain
06
1
15
+0.5USM
2
10.70
Emmie Wedin
07
2
14
+1.0
3
10.33
Alva Back
06
+
+1.7
4
10.09
Tilde Norrbrand
07
2
14
−2.3
5
9.47
Annie Grindange
06
5
15
+1.3
6
9.09
Evelina Larsson
07
4
14
+1.0
7
9.08
Ida Bonow
07
+
14
0.0
8
9.07
Rebecca Kruus
82
2
35
14.8
+0.8
Okända vindförhållanden
10.22
Tilde Norrbrand
07
3
14
Medvind över 2 m/s
10.78
Alva Back
06
2
+2.3
9.20
Ida Bonow
07
8
14
+2.3
K Kula
1
14.13
Bianca Salming
98
hep
SM
2
11.17
Fanny Öhrn Selahn
95
com
3
10.92
Sofia Jäger Stenberg
94
1
4
10.77
Emma Thor
97
com
5
10.12
Elin Runemar
07
com
6
9.61
Norah Lind
05
com
7
9.12
Vilma Damberg
03
com
8
8.59
Molly Skugge
03
com
9
8.19
Hannah Luxemburg
02
com
10
7.80
Annelie Schöldström
67
com
(10)
11
7.72
Anna Werner
79
pen
40
VSM
12
7.15
Frida Ryberg
78
pen
40
VSM
13
7.06
Rebecca Kruus
82
pen
35
VSM
14
6.10
Rebecca Stafhammar
79
pen
40
VSM
K Diskus
1
43.86
Fanny Öhrn Selahn
95
2
2
35.02
Emma Thor
97
com
3
34.80
Norah Lind
05
com
17
4
28.60
Sofia Jäger Stenberg
94
1
5
28.29
Vilma Damberg
03
com
6
26.97
Olivia Ellgren
05
1
17
7
25.75
Elin Runemar
07
com
8
21.65
Hannah Luxemburg
02
com
9
21.58
Anna Werner
79
pen
40
VSM
10
20.54
Annelie Schöldström
67
pen
50
(10)
11
20.19
Molly Skugge
03
com
12
18.30
Rebecca Kruus
82
1
13
16.55
Frida Ryberg
78
pen
40
VSM
14
15.51
Therese Mabon
69
pen
50
VSM
15
14.60
Carin Thornander
63
pen
55
VSM
16
14.52
Rebecca Stafhammar
79
pen
40
VSM
K Slägga
1
63.13
Emma Thor
97
13
Q
2
53.02
Molly Skugge
03
2
3
48.83
Vilma Damberg
03
2
19
4
43.83
Norah Lind
05
com
5
40.75
Hannah Luxemburg
02
3
19
6
39.60
Fanny Öhrn Selahn
95
com
7
38.63
Elin Runemar
07
com
8
33.05
Sofia Jäger Stenberg
94
com
9
29.54
Annelie Schöldström
67
com
10
29.35
Anna Werner
79
pen
40
VSM
(10)
11
15.69
Frida Ryberg
78
pen
40
VSM
12
11.01
Rebecca Stafhammar
79
pen
40
VSM
K Spjut
1
51.68
Bianca Salming
98
2
27.8
SM
2
40.84
Alva Back
06
1
3
30.65
Vilma Damberg
03
com
4
29.55
Fanny Öhrn Selahn
95
com
5
28.81
Sofia Jäger Stenberg
94
1
6
26.86
Anna Werner
79
pen
40
VSM
7
25.59
Emma Thor
97
com
8
25.21
Elin Runemar
07
com
9
21.74
Molly Skugge
03
com
10
21.54
Norah Lind
05
com
(10)
11
17.18
Rebecca Kruus
82
1
12
16.01
Hannah Luxemburg
02
com
13
13.18
Annelie Schöldström
67
com
14
13.09
Frida Ryberg
78
pen
40
VSM
15
12.28
Rebecca Stafhammar
79
pen
40
VSM
K Sjukamp
1
6.101
Bianca Salming
98
1
SM
14.35w/+2.3  1.85  14.13  26.35/-0.6  
5.67/+0.9  50.11  2:11.08
K 4x100 m
1
48.18
1
 Emma Carlsson  05, Ayla Hallberg Hossain  06,
Ida Chrifi  06, Clara Billing  02
 Emma Carlsson  05, Ayla Hallberg Hossain  06,
Ida Chrifi  06, Clara Billing  02
K 4x400 m
1
5:13.12mx
2
35
VSM
 Gunnel Tolfes  58, Ulla Karnebäck  53,
Agneta Berg  62, Anita Christensson  66
 Gunnel Tolfes  58, Ulla Karnebäck  53,
Agneta Berg  62, Anita Christensson  66

© 2021 Friidrottsstatistik