0
Född: 10 september 2000
Ålder: 23 år 200 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
200 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26.22i | SB | 2 C | Örebro | Örebro | 13.1.24 | ||
26.07i | SB | 3 B | Karlstad | Karlstad | 27.1.24 | ||
400 m (4) | |||||||
58.42i | SB | 4 A | Örebro | Örebro | 14.1.24 | ||
58.22i | SB | 4 C | Växjö | Växjö | 20.1.24 | ||
58.44i | 2 B | Karlstad | Karlstad | 28.1.24 | |||
58.53i | 5 h1 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 16.2.24 | ||
800 m (1) | |||||||
2:17.32i | SB | 2 A | Växjö | Växjö | 21.1.24 | ||
200 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26.31i | PB | 2 B | Örebro | Örebro | 14.1.23 | ||
25.76i | PB | 2 C | Karlstad | Karlstad | 28.1.23 | ||
400 m (12) | |||||||
58.92i | SB | 3 A | Örebro | Örebro | 15.1.23 | ||
57.58i | SB | 2 C | Växjö | Växjö | 21.1.23 | ||
58.06i | 2 B | Karlstad | Karlstad | 29.1.23 | |||
58.47i | 4 h4 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 18.2.23 | ||
58.20 | SB | 4 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | |
57.19 | SB | 1 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.7.23 | ||
56.19 | SB | 6 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | |
55.93 | SB | 2 A | Björlanda | Björlanda | 22.7.23 | ||
56.12 | 4 h1 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 28.7.23 | ||
55.97 | 7 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
55.91 | SB | 2 B | FGP | Malmö/S | FGP, Malmö/S | 5.8.23 | |
56.45 | 6 A | Uppsala | Uppsala | 25.8.23 | |||
600 m (1) | |||||||
1:36.12 | PB | 5 A | Täby | Täby | 4.6.23 | ||
800 m (7) | |||||||
2:16.13i | SB | 6 A | Växjö | Växjö | 22.1.23 | ||
2:16.25 | SB | 6 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | |
DNF | - C | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | ||
2:16.15 | SB | 5 | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.6.23 | ||
2:16.38 | 1 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | |||
2:12.70 | SB | 1 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 5.7.23 | |
2:12.73 | 1 | Karlstad | Karlstad | 27.8.23 | |||
1500 m (1) | |||||||
DNF | - B | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.6.23 | |||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26.35i | PB | 1 D | Örebro | Örebro | 15.1.22 | ||
400 m (13) | |||||||
57.73i | PB | 2 B | Örebro | Örebro | 16.1.22 | ||
57.22i | PB | 1 C | Växjö | Växjö | 22.1.22 | ||
57.21i | PB | 2 B | Karlstad | Karlstad | 28.1.22 | ||
57.79i | 2 22 h1 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 5.3.22 | ||
57.22i | 3 22 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 6.3.22 | ||
56.02 | PB | 5 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | |
56.22 | 6 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | ||
56.69 | 3 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | ||
55.38 | PB | 5 22 A | NordicC | Malmö/S | NordicC, Malmö/S | 16.7.22 | |
56.33 | 1 A | Västerås | Västerås | 31.7.22 | |||
56.55 | 4 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 5.8.22 | ||
57.14 | 8 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | ||
56.16 | 3 22 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
800 m (9) | |||||||
2:13.91i | PB | 4 | Växjö | Växjö | 23.1.22 | ||
2:14.20i | 3 | Karlstad | Karlstad | 30.1.22 | |||
2:13.01i | PB | 3 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 5.2.22 | ||
DNFi | - h2 | ISM | Växjö | ISM, Växjö | 25.2.22 | ||
DNF | - C | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | ||
2:12.98 | PB | 1 B | Hallsberg | Hallsberg | 10.7.22 | ||
2:11.74 | PB | 2 A | Västerås | Västerås | 30.7.22 | ||
2:16.36 | 7 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | ||
2:17.00 | 3 22 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | ||
4x400 m (2) | |||||||
3:39.88 | SB | 1 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 29.5.22 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Lova Perman Lathifa Afrah, Hanna Karlsson | |||||||
3:43.26 | 2 22 | NordicC | Malmö/S | NordicC, Malmö/S | 17.7.22 | ||
Sweden | |||||||
Tyra Landin, Ebba Gustafsson Ebba Åhman, Lovisa Ellström | |||||||
4x800 m (1) | |||||||
8:57.20 | SB | 1 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Olivia Weslien Ella Holmqvist, Lova Perman |
400 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
58.05 | PB | 7 A | Södertälje | Södertälje | 6.6.21 | ||
58.55 | 5 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 13.6.21 | ||
57.09 | PB | 2 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 21.8.21 | |
800 m (3) | |||||||
2:18.21 | PB | 6 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 11.7.21 | |
2:14.35 | PB | 1 B | Hallsberg | Hallsberg | 7.8.21 | ||
2:13.04 | PB | 7 h2 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | |
400 m häck (3) | |||||||
1:04.56 | SB | 2 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 22.6.21 | |
1:05.45 | 6 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 10.7.21 | ||
1:03.54 | PB | 1 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.21 | |
4x400 m (1) | |||||||
3:40.42 | SB | 2 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 1.8.21 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Lova Perman Hanna Karlsson, Minna Svärd | |||||||
4x800 m (1) | |||||||
8:50.85 | PB | 2 | SM | Huddinge | SM, Huddinge | 31.7.21 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Olivia Weslien Wilma Karlsson, Lova Perman |
200 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26.48 | PB | 4 | Eskilstuna | Eskilstuna | 27.6.20 | +0.5 | |
26.20w | 2 | Karlstad | Karlstad | 5.9.20 | +2.7 | ||
400 m (6) | |||||||
1:01.95i | SB | 2 A | Västerås | Västerås | 19.1.20 | ||
59.24 | SB | 2 | Karlstad | Karlstad | 14.6.20 | ||
58.90 | SB | 3 | Eskilstuna | Eskilstuna | 28.6.20 | ||
1:00.30 | 2 A | Karlstad | Karlstad | 30.6.20 | |||
59.33 | 4 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 8.7.20 | ||
59.77 | 1 22 B | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.20 | ||
800 m (3) | |||||||
2:19.72 | SB | 4 | Lag-SM | Göteborg/S | Lag-SM, Göteborg/S | 6.8.20 | |
2:20.93 | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 9.8.20 | |||
DNF | - | Karlstad | Karlstad | 5.9.20 | |||
3000 m hinder (1) | |||||||
18:19.02 | PB | 6 | Lag-SM | Göteborg/S | Lag-SM, Göteborg/S | 6.8.20 | |
400 m häck (3) | |||||||
1:05.28 | PB | 2 | Karlstad | Karlstad | 18.7.20 | ||
1:03.81 | PB | 5 h2 | SM | Uppsala | SM, Uppsala | 15.8.20 | |
1:04.20 | 4 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 23.8.20 | ||
4x400 m (1) | |||||||
3:47.79 | SB | 1 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 13.9.20 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Hanna Karlsson Lathifa Afrah, Lova Perman | |||||||
4x800 m (1) | |||||||
9:10.34 | PB | 2 | SM | Göteborg/S | SM, Göteborg/S | 12.9.20 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Olivia Weslien Wilma Karlsson, Lova Perman |
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.21i | PB | 3 h2 | Karlstad | Karlstad | 9.2.19 | ||
200 m (1) | |||||||
26.88 | SB | 1 | Kil | Kil | 1.6.19 | -0.2 | |
400 m (3) | |||||||
1:00.45 | PB | - | Sollentuna | Sollentuna | 7.6.19 | ||
59.12 | PB | 4 19 h1 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 9.8.19 | |
58.88 | PB | 7 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 10.8.19 | |
800 m (5) | |||||||
2:22.52 | SB | 4 | Lag-SM | Malmö/S | Lag-SM, Malmö/S | 26.6.19 | |
2:22.39 | SB | 1 C | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | |
2:20.51 | SB | 4 D | Karlstad | Karlstad | 3.7.19 | ||
2:18.92 | PB | 1 B | Västerås | Västerås | 3.8.19 | ||
2:21.35 | 4 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 11.8.19 | ||
400 m häck (1) | |||||||
1:09.76 | PB | 6 C | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | |
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:32.03i | PB | 1 | Västerås | Västerås | 28.1.18 | ||
2:28.06i | PB | 1 | Karlstad | Karlstad | 10.2.18 | ||
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.13 | =PB | 2 17 | Sunne | Sunne | 8.7.17 | +0.1 | |
200 m (1) | |||||||
27.11 | SB | 1 17 | Sunne | Sunne | 8.7.17 | +1.2 | |
400 m (2) | |||||||
1:03.01i | SB | 3 17 h2 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 18.2.17 | |
1:01.12 | SB | 1 | Karlstad | Karlstad | 23.7.17 | ||
800 m (1) | |||||||
2:20.47 | SB | 2 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 13.8.17 | |
1500 m (1) | |||||||
5:47.78 | PB | 5 17 | Lag-USM | Tanumshede | Lag-USM, Tanumshede | 19.8.17 | |
1500 m hinder (1) | |||||||
5:47.78 | PB | 5 17 | Lag-USM | Tanumshede | Lag-USM, Tanumshede | 19.8.17 | |
300 m häck (3) | |||||||
46.44 | PB | 2 17 h1 | USM | Gävle | USM, Gävle | 12.8.17 | |
46.20 | PB | 5 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 13.8.17 | |
46.59 | 2 17 A | Lag-USM | Tanumshede | Lag-USM, Tanumshede | 19.8.17 | ||
4x100 m (2) | |||||||
51.69 | SB | 5 17 h1 | USM | Malmö/S | USM, Malmö/S | 28.5.17 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Ebba Gustavsson, Lovisa Ellström Maja Jernetz, Olivia Österling Strömstedt | |||||||
53.67 | 6 17 A | Lag-USM | Tanumshede | Lag-USM, Tanumshede | 19.8.17 | ||
IF Göta Karlstad | |||||||
Maja Jernetz, Lovisa Ellström Olivia Österling Strömstedt, Felicia Lindahl |
100 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.13 | PB | 1 16 | Arvika | Arvika | 30.7.16 | +1.3 | |
13.06w | 3 | Karlstad/M | Karlstad/M | 13.8.16 | +3.2 | ||
61.36 | 1 17 B | Lag-USM | Huddinge | Lag-USM, Huddinge | 20.8.16 | ||
200 m (1) | |||||||
26.80 | PB | 2 17 h3 | Helsingborg | Helsingborg | 9.7.16 | +1.4 | |
400 m (3) | |||||||
1:01.77i | PB | 2 16 h2 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | |
1:02.54i | 3 16 B | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | ||
1:00.49 | PB | 6 C | Göteborg/U | Göteborg/U | 2.7.16 | ||
800 m (3) | |||||||
2:20.06 | PB | 1 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 1.7.16 | ||
2:24.86 | 1 16 h1 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 6.8.16 | ||
2:21.15 | 2 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 7.8.16 | ||
1500 m (2) | |||||||
5:23.03i | PB | 4 16 h2 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | |
5:21.58i | PB | 7 16 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | |
300 m häck (1) | |||||||
47.93 | PB | 2 B | Stockholm/S | Stockholm/S | 18.6.16 | ||
4x100 m (2) | |||||||
50.23 | 4 17 h3 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 29.5.16 | ||
IF Göta Karlstad | |||||||
Camilla Appel, Linn Bäcklin Lovisa Ellström, Klara Hallgren | |||||||
52.41 | 3 17 B | Lag-USM | Huddinge | Lag-USM, Huddinge | 20.8.16 | ||
IF Göta Karlstad | |||||||
Ebba Gustavsson, Lovisa Ellström Camilla Appel, Klara Hallgren | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:20.46 | SB | 1 17 h3 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 28.5.16 | |
IF Göta Karlstad | |||||||
Camilla Appel, Klara Hallgren Linn Bäcklin, Lovisa Ellström | |||||||
DQ | - 17 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 28.5.16 | ||
IF Göta Karlstad | |||||||
Camilla Appel, Klara Hallgren Linn Bäcklin, Lovisa Ellström |
300 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
43.53 | PB | 2 15 h5 | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 22.8.15 | |
43.38 | PB | 2 15 B | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 23.8.15 | |
800 m (1) | |||||||
2:37.96 | PB | 3 17 B | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | |
1500 m hinder (1) | |||||||
6:04.79 | PB | 10 17 | Lag-USM | Enskede | Lag-USM, Enskede | 29.8.15 | |
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | |||||||
2:29.58 | PB | 6 15 h1 | USM | Karlskrona | USM, Karlskrona | 21.8.15 | |
4x100 m (1) | |||||||
55.94 | 7 17 h2 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 17.5.15 | ||
IF Göta Karlstad | |||||||
Lovisa Ellström, Martina Bergqvist Ida Holmberg, Jonna Uttman | |||||||
1000 m stafett (1) | |||||||
2:33.66 | 6 17 h3 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 16.5.15 | ||
IF Göta Karlstad | |||||||
Ebba Gustavsson, Klara Hallgren Lovisa Ellström, Ida Holmberg |
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 8.21 | Karlstad | 9.2.19 | |||
100 m | ||||||
Ute | 13.13 | Arvika | 30.7.16 | +1.3 | ||
200 m | ||||||
Ute | 26.48 | Eskilstuna | 27.6.20 | +0.5 | ||
Inne | 25.76 | Karlstad | 28.1.23 | |||
300 m | ||||||
Ute | 43.38 | Karlskrona | 23.8.15 | |||
400 m | ||||||
Ute | 55.38 | Malmö/S | 16.7.22 | |||
Inne | 57.21 | Karlstad | 28.1.22 | |||
600 m | ||||||
Ute | 1:36.12 | Täby | 4.6.23 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:11.74 | Västerås | 30.7.22 | |||
Inne | 2:13.01 | Göteborg/FH | 5.2.22 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 5:47.78 | Tanumshede | 19.8.17 | |||
Inne | 5:21.58 | Uddevalla | 5.3.16 | |||
1500 m hinder | ||||||
Ute | 5:47.78 | Tanumshede | 19.8.17 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 18:19.02 | Göteborg/S | 6.8.20 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 46.20 | Gävle | 13.8.17 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 1:03.54 | Linköping | 22.8.21 | |||
Junior-ungdom | ||||||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | ||||||
Ute | 2:29.58 | Karlskrona | 21.8.15 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
55.38 | 5 | 22 | NordicC | Malmö/S | 16.7.22 | ||
55.91 | 2 | B | Malmö/S | 5.8.23 | |||
55.93 | 2 | Björlanda | 22.7.23 | ||||
55.97 | 7 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | |||
56.02 | 5 | B | Sollentuna | 12.6.22 | |||
56.12 | 4 | h1 | SM | Söderhamn | 28.7.23 | ||
56.16 | 3 | 22 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
56.19 | 6 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
56.22 | 6 | Club Ch | Uppsala | 21.6.22 | |||
56.33 | 1 | Västerås | 31.7.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
56.45 | 6 | A | Uppsala | 25.8.23 | |||
56.55 | 4 | h2 | SM | Norrköping | 5.8.22 | ||
56.69 | 3 | B | Karlstad | 3.7.22 | |||
57.09 | 2 | 22 | JSM | Linköping | 21.8.21 | ||
57.14 | 8 | SM | Norrköping | 6.8.22 | |||
57.19 | 1 | B | Göteborg/S | 1.7.23 | |||
57.21i | 2 | B | Karlstad | 28.1.22 | |||
57.22i | 1 | C | Växjö | 22.1.22 | |||
57.22i | 3 | 22 | IJSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
57.58i | 2 | C | Växjö | 21.1.23 | |||
57.73i | 2 | B | Örebro | 16.1.22 | |||
57.79i | 2 | 22 h1 | IJSM | Skellefteå | 5.3.22 | ||
58.05 | 7 | A | Södertälje | 6.6.21 | |||
58.06i | 2 | B | Karlstad | 29.1.23 | |||
58.20 | 4 | B | Göteborg/S | 18.6.23 | |||
58.22i | 4 | C | Växjö | 20.1.24 | |||
58.42i | 4 | Örebro | 14.1.24 | ||||
58.44i | 2 | B | Karlstad | 28.1.24 | |||
58.47i | 4 | h4 | ISM | Malmö/A | 18.2.23 | ||
58.53i | 5 | h1 | ISM | Karlstad | 16.2.24 | ||
58.55 | 5 | B | Sollentuna | 13.6.21 | |||
58.88 | 7 | 19 | JSM | Göteborg/S | 10.8.19 | ||
58.90 | 3 | Eskilstuna | 28.6.20 | ||||
58.92i | 3 | Örebro | 15.1.23 | ||||
59.12 | 4 | 19 h1 | JSM | Göteborg/S | 9.8.19 | ||
59.24 | 2 | Karlstad | 14.6.20 | ||||
59.33 | 4 | Karlstad | 8.7.20 | ||||
59.77 | 1 | 22 B | JSM | Linköping | 22.8.20 | ||
1:00.30 | 2 | Karlstad | 30.6.20 | ||||
1:00.45 | - | Sollentuna | 7.6.19 | ||||
1:00.49 | 6 | C | Göteborg/U | 2.7.16 | |||
1:01.12 | 1 | Karlstad | 23.7.17 | ||||
1:01.77i | 2 | 16 h2 | NC-y | Uddevalla | 5.3.16 | ||
1:01.95i | 2 | Västerås | 19.1.20 | ||||
1:02.54i | 3 | 16 B | NC-y | Uddevalla | 5.3.16 | ||
1:03.01i | 3 | 17 h2 | IUSM | Göteborg/FH | 18.2.17 | ||
10-bästasnitt: 56.023 | |||||||
800 m | |||||||
2:11.74 | 2 | Västerås | 30.7.22 | ||||
2:12.70 | 1 | B | Karlstad | 5.7.23 | |||
2:12.73 | 1 | Karlstad | 27.8.23 | ||||
2:12.98 | 1 | B | Hallsberg | 10.7.22 | |||
2:13.01i | 3 | B | Göteborg/FH | 5.2.22 | |||
2:13.04 | 7 | h2 | SM | Borås | 28.8.21 | ||
2:13.91i | 4 | Växjö | 23.1.22 | ||||
2:14.20i | 3 | Karlstad | 30.1.22 | ||||
2:14.35 | 1 | B | Hallsberg | 7.8.21 | |||
2:16.13i | 6 | A | Växjö | 22.1.23 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:16.15 | 5 | Göteborg/S | 25.6.23 | ||||
2:16.25 | 6 | C | Sollentuna | 11.6.23 | |||
2:16.36 | 7 | h2 | SM | Norrköping | 6.8.22 | ||
2:16.38 | 1 | B | Göteborg/S | 2.7.23 | |||
2:17.00 | 3 | 22 | JSM | Sollentuna | 28.8.22 | ||
2:17.32i | 2 | A | Växjö | 21.1.24 | |||
2:18.21 | 6 | VUS | Göteborg/U | 11.7.21 | |||
2:18.92 | 1 | B | Västerås | 3.8.19 | |||
2:19.72 | 4 | Club Ch | Göteborg/S | 6.8.20 | |||
2:20.06 | 1 | B | Göteborg/U | 1.7.16 | |||
2:20.47 | 2 | 17 | USM | Gävle | 13.8.17 | ||
2:20.51 | 4 | D | Karlstad | 3.7.19 | |||
2:20.93 | 5 | Sollentuna | 9.8.20 | ||||
2:21.15 | 2 | 16 | NC-y | Vellinge | 7.8.16 | ||
2:21.35 | 4 | 19 | JSM | Göteborg/S | 11.8.19 | ||
2:22.39 | 1 | C | VUS | Göteborg/U | 30.6.19 | ||
2:22.52 | 4 | Lag-SM | Malmö/S | 26.6.19 | |||
2:24.86 | 1 | 16 h1 | NC-y | Vellinge | 6.8.16 | ||
2:28.06i | 1 | Karlstad | 10.2.18 | ||||
2:32.03i | 1 | Västerås | 28.1.18 | ||||
2:37.96 | 3 | 17 B | teamNC | Enskede | 29.8.15 | ||
10-bästasnitt: 2:13.479 |
60 m: | 1 |
100 m: | 4 |
200 m: | 10 |
300 m: | 2 |
400 m: | 46 |
600 m: | 1 |
800 m: | 35 |
1500 m: | 4 |
1500 m hinder: | 2 |
3000 m hinder: | 1 |
300 m häck: | 4 |
400 m häck: | 7 |
80 m häck (76.2 cm, 8 m): | 1 |
4x100 m: | 5 |
4x400 m: | 4 |
4x800 m: | 3 |
1000 m stafett: | 3 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 8.21 | 3h2 | Karlstad 9.2 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 13.13 | 1-16 | Arvika 30.7 | +1.3 | |||
2016 | 61.36 | 1 rB-17 | Huddinge 20.8 | ||||
2016 | 13.06w | 3 | Karlstad/M 13.8 | +3.2 | |||
2017 | 13.13 | 2-17 | Sunne 8.7 | +0.1 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 26.80 | 2h3-17 | Helsingborg 9.7 | +1.4 | |||
2017 | 27.11 | 1-17 | Sunne 8.7 | +1.2 | |||
2019 | 26.88 | 1 | Kil 1.6 | -0.2 | |||
2020 | 26.48 | 4 | Eskilstuna 27.6 | +0.5 | |||
2020 | 26.20w | 2 | Karlstad 5.9 | +2.7 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 26.35 | 1rD | Örebro 15.1 | ||||
2023 | 25.76 | 2rC | Karlstad 28.1 | ||||
2023 | 26.31 | 2rB | Örebro 14.1 | ||||
2024 | 26.07 | 3rB | Karlstad 27.1 | ||||
2024 | 26.22 | 2rC | Örebro 13.1 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 43.38 | 2rB-15 | Karlskrona 23.8 | ||||
2015 | 43.53 | 2h5-15 | Karlskrona 22.8 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 1:00.49 | 6rC | Göteborg/U 2.7 | ||||
2017 | 1:01.12 | 1 | Karlstad 23.7 | ||||
2019 | 58.88 | 7 -19 | Göteborg/S 10.8 | ||||
2019 | 59.12 | 4 h1-19 | Göteborg/S 9.8 | ||||
2019 | 1:00.45 | Sollentuna 7.6 | |||||
2020 | 58.90 | 3 | Eskilstuna 28.6 | ||||
2020 | 59.24 | 2 | Karlstad 14.6 | ||||
2020 | 59.33 | 4 | Karlstad 8.7 | ||||
2020 | 59.77 | 1rB-22 | Linköping 22.8 | ||||
2020 | 1:00.30 | 2 | Karlstad 30.6 | ||||
2021 | 57.09 | 2-22 | Linköping 21.8 | ||||
2021 | 58.05 | 7rA | Södertälje 6.6 | ||||
2021 | 58.55 | 5rB | Sollentuna 13.6 | ||||
2022 | 55.38 | 5-22 | Malmö/S 16.7 | ||||
2022 | 56.02 | 5rB | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 56.16 | 3-22 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 56.22 | 6 | Uppsala 21.6 | ||||
2022 | 56.33 | 1 | Västerås 31.7 | ||||
2022 | 56.55 | 4h2 | Norrköping 5.8 | ||||
2022 | 56.69 | 3rB | Karlstad 3.7 | ||||
2022 | 57.14 | 8 | Norrköping 6.8 | ||||
2023 | 55.91 | 2rB | Malmö/S 5.8 | ||||
2023 | 55.93 | 2 | Björlanda 22.7 | ||||
2023 | 55.97 | 7 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 56.12 | 4h1 | Söderhamn 28.7 | ||||
2023 | 56.19 | 6 | Sollentuna 8.7 | ||||
2023 | 56.45 | 6rA | Uppsala 25.8 | ||||
2023 | 57.19 | 1rB | Göteborg/S 1.7 | ||||
2023 | 58.20 | 4rB | Göteborg/S 18.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 1:01.77 | 2h2-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2016 | 1:02.54 | 3rB-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2017 | 1:03.01 | 3h2-17 | Göteborg/FH 18.2 | ||||
2020 | 1:01.95 | 2 | Västerås 19.1 | ||||
2022 | 57.21 | 2rB | Karlstad 28.1 | ||||
2022 | 57.22 | 1rC | Växjö 22.1 | ||||
2022 | 57.22 | 3-22 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 57.73 | 2rB | Örebro 16.1 | ||||
2022 | 57.79 | 2h1-22 | Skellefteå 5.3 | ||||
2023 | 57.58 | 2rC | Växjö 21.1 | ||||
2023 | 58.06 | 2rB | Karlstad 29.1 | ||||
2023 | 58.47 | 4h4 | Malmö/A 18.2 | ||||
2023 | 58.92 | 3 | Örebro 15.1 | ||||
2024 | 58.22 | 4rC | Växjö 20.1 | ||||
2024 | 58.42 | 4 | Örebro 14.1 | ||||
2024 | 58.44 | 2rB | Karlstad 28.1 | ||||
2024 | 58.53 | 5h1 | Karlstad 16.2 | ||||
600 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 1:36.12 | 5 | Täby 4.6 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 2:37.96 | 3 rB-17 | Enskede 29.8 | ||||
2016 | 2:20.06 | 1rB | Göteborg/U 1.7 | ||||
2016 | 2:21.15 | 2-16 | Vellinge 7.8 | ||||
2016 | 2:24.86 | 1h1-16 | Vellinge 6.8 | ||||
2017 | 2:20.47 | 2-17 | Gävle 13.8 | ||||
2019 | 2:18.92 | 1rB | Västerås 3.8 | ||||
2019 | 2:20.51 | 4rD | Karlstad 3.7 | ||||
2019 | 2:21.35 | 4 -19 | Göteborg/S 11.8 | ||||
2019 | 2:22.39 | 1rC | Göteborg/U 30.6 | ||||
2019 | 2:22.52 | 4 | Malmö/S 26.6 | ||||
2020 | 2:19.72 | 4 | Göteborg/S 6.8 | ||||
2020 | 2:20.93 | 5 | Sollentuna 9.8 | ||||
2021 | 2:13.04 | 7h2 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 2:14.35 | 1rB | Hallsberg 7.8 | ||||
2021 | 2:18.21 | 6 | Göteborg/U 11.7 | ||||
2022 | 2:11.74 | 2 | Västerås 30.7 | ||||
2022 | 2:12.98 | 1rB | Hallsberg 10.7 | ||||
2022 | 2:16.36 | 7h2 | Norrköping 6.8 | ||||
2022 | 2:17.00 | 3-22 | Sollentuna 28.8 | ||||
2023 | 2:12.70 | 1rB | Karlstad 5.7 | ||||
2023 | 2:12.73 | 1 | Karlstad 27.8 | ||||
2023 | 2:16.15 | 5 | Göteborg/S 25.6 | ||||
2023 | 2:16.25 | 6rC | Sollentuna 11.6 | ||||
2023 | 2:16.38 | 1rB | Göteborg/S 2.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:28.06 | 1 | Karlstad 10.2 | ||||
2018 | 2:32.03 | 1 | Västerås 28.1 | ||||
2022 | 2:13.01 | 3rB | Göteborg/FH 5.2 | ||||
2022 | 2:13.91 | 4 | Växjö 23.1 | ||||
2022 | 2:14.20 | 3 | Karlstad 30.1 | ||||
2023 | 2:16.13 | 6rA | Växjö 22.1 | ||||
2024 | 2:17.32 | 2rA | Växjö 21.1 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 5:47.78 | 5-17 | Tanumshede 19.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 5:21.58 | 7-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2016 | 5:23.03 | 4h2-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
1500 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 6:04.79 | 10 -17 | Enskede 29.8 | ||||
2017 | 5:47.78 | 5-17 | Tanumshede 19.8 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 18:19.02 | 6 | Göteborg/S 6.8 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 47.93 | 2rB | Stockholm/S 18.6 | ||||
2017 | 46.20 | 5-17 | Gävle 13.8 | ||||
2017 | 46.44 | 2h1-17 | Gävle 12.8 | ||||
2017 | 46.59 | 2rA-17 | Tanumshede 19.8 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1:09.76 | 6rC | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 1:03.81 | 5h2 | Uppsala 15.8 | ||||
2020 | 1:04.20 | 4-22 | Linköping 23.8 | ||||
2020 | 1:05.28 | 2 | Karlstad 18.7 | ||||
2021 | 1:03.54 | 1-22 | Linköping 22.8 | ||||
2021 | 1:04.56 | 2rB | Karlstad 22.6 | ||||
2021 | 1:05.45 | 6 | Göteborg/U 10.7 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 2:29.58 | 6h1-15 | Karlskrona 21.8 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m | |||||||
SM | 2022 | 8 | 57.14 |
4 | h2 | 56.55 |
|
SM | 2023 | 7 | 55.97 |
4 | h1 | 56.12 |
|
800 m | |||||||
SM | 2021 | 7 | h2 | 2:13.04 |
|||
SM | 2022 | 7 | h2 | 2:16.36 |
|||
400 m häck | |||||||
SM | 2020 | 5 | h2 | 1:03.81 |
|||
4x400 m | |||||||
SM | 2020 | 1 | 3:47.79 |
||||
SM | 2021 | 2 | 3:40.42 |
||||
SM | 2022 | 1 | 3:39.88 |
||||
4x800 m | |||||||
SM | 2020 | 2 | 9:10.34 |
||||
SM | 2021 | 2 | 8:50.85 |
||||
SM | 2022 | 1 | 8:57.20 |
||||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
ISM | 2023 | 4 | h4 | 58.47 |
|||
ISM | 2024 | 5 | h1 | 58.53 |
|||
800 m | |||||||
ISM | 2022 | h2 | DNF |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
300 m | |||||||
NC-y | 2015 | 2 | 15 B | 43.38 |
2 | 15 h5 | 43.53 |
400 m | |||||||
JSM | 2019 | 7 | 19 | 58.88 |
4 | 19 h1 | 59.12 |
JSM | 2020 | 7 | 22 | 59.77 |
|||
JSM | 2021 | 2 | 22 | 57.09 |
|||
JSM | 2022 | 3 | 22 | 56.16 |
|||
800 m | |||||||
NC-y | 2016 | 2 | 16 | 2:21.15 |
1 | 16 h1 | 2:24.86 |
USM | 2017 | 2 | 17 | 2:20.47 |
|||
JSM | 2019 | 4 | 19 | 2:21.35 |
|||
JSM | 2022 | 3 | 22 | 2:17.00 |
|||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
NC-y | 2015 | 6 | 15 h1 | 2:29.58 |
|||
300 m häck | |||||||
USM | 2017 | 5 | 17 | 46.20 |
2 | 17 h1 | 46.44 |
400 m häck | |||||||
JSM | 2020 | 4 | 22 | 1:04.20 |
|||
JSM | 2021 | 1 | 22 | 1:03.54 |
|||
4x100 m | |||||||
USM | 2015 | 7 | 17 h2 | 55.94 |
|||
USM | 2016 | 4 | 17 h3 | 50.23 |
|||
USM | 2017 | 5 | 17 h1 | 51.69 |
|||
1000 m stafett | |||||||
USM | 2015 | 6 | 17 h3 | 2:33.66 |
|||
USM | 2016 | 17 | DQ |
1 | 17 h3 | 2:20.46 |
|
Inne | |||||||
400 m | |||||||
NC-y | 2016 | 3 | 16 B | 1:02.54 |
2 | 16 h2 | 1:01.77 |
IUSM | 2017 | 3 | 17 h2 | 1:03.01 |
|||
IJSM | 2022 | 3 | 22 | 57.22 |
2 | 22 h1 | 57.79 |
1500 m | |||||||
NC-y | 2016 | 7 | 16 | 5:21.58 |
4 | 16 h2 | 5:23.03 |