Saga Provci

Född: 20 oktober 2004

Ålder: 17 år 344 dagar

Förening:
IFK Göteborg
Förening:
 IFK Göteborg
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

400 m (1)
1:01.50
PB  LerumLerum15.5.22
800 m (7)
2:14.57i
SB  VäxjöVäxjö23.1.22
2:12.67i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
2:11.89i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.2.22
2:10.15mx
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.6.22
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S7.6.22
2:10.46
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.6.22
2:12.74
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S17.7.22
1000 m (1)
2:47.11
SJR PB (38) (8) Göteborg/SGöteborg/S10.9.22
1500 m (13)
4:31.68i
SB  (61) Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
4:33.57i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.22
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.3.22
4:36.78i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
4:26.18
SB  Jessheim, NORJessheim, NOR2.6.22
4:27.20
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna12.6.22
4:22.97
PB  BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR16.6.22
4:21.89
PB  (79) Göteborg/SGöteborg/S26.6.22
4:26.96
  FGPKarlstadFGP, Karlstad3.7.22
4:28.95
  NordicCMalmö/SNordicC, Malmö/S16.7.22
4:31.47
  JVMCali, COLJVM, Cali, COL4.8.22
4:23.22mx
  JönköpingJönköping20.8.22
4:25.67
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22
3000 m (1)
9:48.46
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna26.8.22
5000 m (1)
38:38.86
SB  Göteborg/SGöteborg/S12.9.22
5 km (1)
17:16
PB  Oderzo, ITAOderzo, ITA17.9.22
4.3 km (1)
14:19
  GöteborgGöteborg21.5.22
2000 m hinder (2)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S5.6.22
6:46.44
PB (78) (28) JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22
1000 m stafett (2)
2:23.81
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Ivana Pekic, Saga Provci
2:22.17
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Ivana Pekic, Saga Provci

2021

800 m (9)
2:10.71i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH28.1.21
2:09.90i
PB  (46) (11) Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
2:13.24i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.21
2:11.45
PB  MölndalMölndal1.6.21
2:11.01
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21
2:10.95
PB  GöteborgGöteborg4.7.21
2:14.83
  USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21
2:10.99
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
1500 m (15)
4:37.52i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.1.21
4:32.71i
PB  VäxjöVäxjö23.1.21
4:27.41i
PB  (24) (4) Göteborg/FHGöteborg/FH13.2.21
4:31.37i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
4:30.78
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
4:27.54
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
4:26.54
PB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.21
4:29.41
  SollentunaSollentuna3.7.21
4:28.17mx
  VästeråsVästerås24.7.21
4:29.2m
  Göteborg/SGöteborg/S11.8.21
4:38.01
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
4:39.39
  SMBoråsSM, Borås27.8.21
4:39.53
  SMBoråsSM, Borås28.8.21
4:25.58
PB  (39) Göteborg/SGöteborg/S1.9.21
4:37.20
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
3000 m (2)
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.2.21
9:55.02i
PB  (65) (19) Göteborg/FHGöteborg/FH4.3.21
1500 m hinder (1)
5:10.53
SB  USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21
3000 m hinder (4)
10:44.09
PB  Göteborg/SGöteborg/S15.5.21
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S27.5.21
10:37.35
PB  (55) (18) Göteborg/SGöteborg/S8.6.21
11:26.41
  JEM19Tallinn, ESTJEM19, Tallinn, EST15.7.21
Kula (1)
6.26
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K22.9.21
Diskus (1)
13.86
SB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K22.9.21
Slägga (1)
13.80
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K22.9.21
Spjut (1)
15.86
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K22.9.21
Castorama (1)
1.008
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K22.9.21
6.26   15.86   13.86   13.80
4x800 m (1)
8:53.04
PB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 IFK Göteborg
Agnes Thundal, Madeleine Björlin-Delmar
Nicole Tiourine, Saga Provci
3x800 m (1)
6:46.38
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 IFK Göteborg
1000 m stafett (1)
2:21.40
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ivana Pekic
Alva Thunberg, Saga Provci
3.64 km terräng (1)
13:05
  USMHöganäsUSM, Höganäs23.10.21

2020

400 m (4)
1:01.97i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
1:01.51i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.12.19
1:02.61i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
1:00.87i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
800 m (9)
2:18.73i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
2:18.10i
PB  (18)Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
2:13.61
PB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
2:14.91
  Göteborg/SGöteborg/S10.7.20
2:14.40
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
2:12.66
PB  HallsbergHallsberg1.8.20
2:15.69
  SöderhamnSöderhamn8.8.20
2:14.45mx
  Göteborg/SGöteborg/S20.8.20
2:12.59
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20
1500 m (13)
4:51.10i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
4:51.90i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
4:50.62i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
4:48.51i
PB  (25)Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
4:50.28i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.20
5:03.10i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
4:48.68i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
4:53.64
PB  MölndalMölndal6.6.20
4:42.90
PB  Göteborg/SGöteborg/S15.6.20
4:44.72
  Göteborg/SGöteborg/S9.7.20
4:39.77
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.7.20
4:32.27
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20
4:38.22
  Göteborg/SGöteborg/S3.9.20
1500 m hinder (2)
5:16.07mx
SB  Göteborg/SGöteborg/S13.6.20
5:04.32
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20
Längd (1)
4.86i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.12.19
Kula (1)
5.69
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K21.9.20
Diskus (1)
15.07
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K21.9.20
Slägga (1)
13.24
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K21.9.20
Spjut (1)
13.64
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K21.9.20
Castorama (1)
922
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K21.9.20
5.69   13.64   15.07   13.24
4x800 m (1)
9:10.60
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S12.9.20
 IFK Göteborg
Alva Thunberg, Nicole Tiourine
Madeleine Björlin-Delmar, Saga Provci
3x1500 m (1)
14:18.85
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 IFK Göteborg
Saga Provci, Nicole Tiourine
Madeleine Björlin-Delmar,,
Medley relay (2)
2:19.88
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Elin Pettersson, Saga Provci
2:18.28
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Elin Pettersson, Saga Provci
4 km terräng (1)
15:22
  USMVällingbyUSM, Vällingby24.10.20

2019

800 m (6)
2:18.43
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
2:18.92
  KarlstadKarlstad3.7.19
2:17.15
PB  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
2:20.41
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
2:17.36
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
2:18.51
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1000 m (2)
3:07.39i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
3:05.67i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
2000 m (3)
6:38.58
PB  (17) BoråsBorås2.6.19
6:43.37
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
6:48.05
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
5000 m (1)
18:47.12
PB  LjungbyLjungby1.6.19
1500 m hinder (2)
5:12.93
PB  Göteborg/SGöteborg/S24.7.19
5:23.28
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
3x800 m (1)
7:22.30
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 IFK Göteborg
4 km terräng (1)
15:58
  USMUmeåUSM, Umeå12.10.19

2018

200 m (3)
30.57i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
29.75i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
29.80i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
800 m (1)
2:23.53
PB  EslövEslöv26.5.18
1000 m (5)
3:11.89i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
3:11.09i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
3:08.93i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.18
3:10.40i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
3:08.48i
PB  VarbergVarberg11.3.18
1500 m (1)
5:24.50
SB  OskarshamnOskarshamn19.8.18
2000 m (1)
6:57.71
PB  (31) EslövEslöv16.9.18
3000 m (1)
11:34.40
PB  KungsbackaKungsbacka25.8.18
1500 m hinder (1)
5:39.88
PB  EslövEslöv15.9.18
Längd (1)
3.69i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18

2017

800 m (1)
2:33.07i
PB  VäxjöVäxjö19.3.17
1500 m (1)
5:11.17
PB  UddevallaUddevalla10.9.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

200 m
Inne
29.75
Växjö21.1.18
400 m
Ute
1:01.50
Lerum15.5.22
Inne
1:00.87
Göteborg/FH22.2.20
800 m
Ute
2:10.15mx
Göteborg/S7.6.22
Inne
2:09.90
Göteborg/FH6.2.21
1000 m
Ute
2:47.11
SJRGöteborg/S10.9.22
Inne
3:05.67
Västerås9.3.19
1500 m
Ute
4:21.89
Göteborg/S26.6.22
Inne
4:27.41
Göteborg/FH13.2.21
2000 m
Ute
6:38.58
Borås2.6.19
3000 m
Ute
9:48.46
Sollentuna26.8.22
Inne
9:55.02
Göteborg/FH4.3.21
5000 m
Ute
18:47.12
Ljungby1.6.19
5 km
Ute
17:16
Oderzo, ITA17.9.22
1500 m hinder
Ute
5:04.32
Norrköping30.8.20
2000 m hinder
Ute
6:46.44
Sollentuna28.8.22
3000 m hinder
Ute
10:37.35
Göteborg/S8.6.2136
Längd
Inne
4.86
Göteborg/FH14.12.19
Kula
Ute
6.26
Göteborg/S-K22.9.21
Diskus
Ute
15.07
Göteborg/S-K21.9.20
Slägga
Ute
13.80
Göteborg/S-K22.9.21
Spjut
Ute
15.86
Göteborg/S-K22.9.21
Castorama
Ute
1.008
Göteborg/S-K22.9.21
800 m
2:09.90i
3
Göteborg/FH6.2.21
2:10.46
9
BauhausStockholm/S30.6.22
2:10.71i
3
Göteborg/FH28.1.21
2:10.95
1
Göteborg4.7.21
2:10.99
5
h2
SMBorås28.8.21
2:11.01
2
B
Karlstad22.6.21
2:11.45
1
Mölndal1.6.21
2:11.89i
3
Göteborg/FH15.2.22
2:12.59
1
16
USMNorrköping29.8.20
2:12.66
5
Hallsberg1.8.20
Visa/dölj alla resultat
2:12.67i
1
B
Göteborg/FH5.2.22
2:12.74
5
19
NordicCMalmö/S17.7.22
2:13.24i
4
h1
ISMMalmö/A19.2.21
2:13.61
1
B
Göteborg/S27.6.20
2:14.40
3
B
Göteborg/S25.7.20
2:14.57i
5
Växjö23.1.22
2:14.83
1
17
USMNorrköping15.8.21
2:14.91
6
Göteborg/S10.7.20
2:15.69
4
22
Söderhamn8.8.20
2:17.15
3
15
Folksam GPVarberg15.7.19
2:17.36
3
15
USMTrollhättan9.8.19
2:18.10i
5
Göteborg/FH1.2.20
2:18.43
2
15
VUSGöteborg/U28.6.19
2:18.51
6
C
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
2:18.73i
5
Växjö19.1.20
2:18.92
2
D
Karlstad3.7.19
2:20.41
1
15
h1
USMTrollhättan9.8.19
2:23.53
1
Eslöv26.5.18
2:33.07i
4
13
Växjö19.3.17
10-bästasnitt: 2:11.261
1500 m
4:21.89
2
Göteborg/S26.6.22
4:22.97
12
BislettOslo, NOR16.6.22
4:25.58
1
Göteborg/S1.9.21
4:25.67
1
19
JSMSollentuna27.8.22
4:26.18
17
Jessheim, NOR2.6.22
4:26.54
2
Göteborg/S27.6.21
4:26.96
9
Karlstad3.7.22
4:27.20
10
Sollentuna12.6.22
4:27.41i
3
Göteborg/FH13.2.21
4:27.54
4
B
Sollentuna13.6.21
Visa/dölj alla resultat
4:28.95
4
19
NordicCMalmö/S16.7.22
4:29.2m
8
Göteborg/S11.8.21
4:29.41
3
Sollentuna3.7.21
4:30.78
10
Göteborg/S2.6.21
4:31.37i
10
ISMMalmö/A21.2.21
4:31.47
10
19
h2
JVMCali, COL4.8.22
4:31.68i
5
Göteborg/FH12.2.22
4:32.27
1
16
USMNorrköping30.8.20
4:32.71i
4
Växjö23.1.21
4:33.57i
7
h1
ISMVäxjö26.2.22
4:36.78i
4
19
IJSMSkellefteå6.3.22
4:37.20
1
17
vFINStockholm/S4.9.21
4:37.52i
3
Göteborg/FH18.1.21
4:38.01
1
17
USMNorrköping14.8.21
4:38.22
2
Göteborg/S3.9.20
4:39.39
4
h1
SMBorås27.8.21
4:39.53
8
SMBorås28.8.21
4:39.77
2
B
Göteborg/S18.7.20
4:42.90
4
Göteborg/S15.6.20
4:44.72
2
Göteborg/S9.7.20
4:48.51i
5
17
Göteborg/FH2.2.20
4:48.68i
3
16
IUSMÖrebro8.3.20
4:50.28i
4
17
Göteborg/FH23.2.20
4:50.62i
1
17
Växjö18.1.20
4:51.10i
2
16
Göteborg/FH30.11.19
4:51.90i
1
17
Göteborg/FH11.1.20
4:53.64
2
18
Mölndal6.6.20
5:03.10i
2
16
h1
IUSMÖrebro7.3.20
5:11.17
5
Uddevalla10.9.17
5:24.50
2
Oskarshamn19.8.18
10-bästasnitt: 4:25.794

Total results in database: 142
By event:
200 m:3
400 m:5
800 m:33
1000 m:8
1500 m:43
2000 m:4
3000 m:4
5000 m:2
5 km:1
Väg:1
1500 m hinder:6
2000 m hinder:2
3000 m hinder:4
Längd:2
Kula:2
Diskus:2
Slägga:2
Spjut:2
Castorama:2
4x800 m:2
3x800 m:2
3x1500 m:1
Medley relay:2
1000 m stafett:3
Terräng lag:1
terräng:3
200 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
29.75
4rC-14
Växjö
21.1
 
29.80
2rF-14
Göteborg/FH
3.2
 
30.57
2rD-14
Göteborg/FH
13.1
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
1:01.50
2
Lerum
15.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:00.87
1rC-17
Göteborg/FH
22.2
 
1:01.51
1-17
Göteborg/FH
15.12
 
1:01.97
1rD-16
Göteborg/FH
30.11
 
1:02.61
1rB-17
Göteborg/FH
11.1
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:23.53
 1
Eslöv
26.5
 
2019
2:17.15
 3-15
Varberg
15.7
 
2:17.36
3-15
Trollhättan
9.8
 
2:18.43
2-15
Göteborg/U
28.6
 
2:18.51
6rC
Göteborg/S
16.8
 
2:18.92
2rD
Karlstad
3.7
 
2:20.41
1h1-15
Trollhättan
9.8
 
2020
2:12.59
 1-16
Norrköping
29.8
 
2:12.66
5
Hallsberg
1.8
 
2:13.61
1rB
Göteborg/S
27.6
 
2:14.40
3rB
Göteborg/S
25.7
 
2:14.91
6
Göteborg/S
10.7
 
2:15.69
4-22
Söderhamn
8.8
 
2021
2:10.95
 1
Göteborg
4.7
 
2:10.99
5h2
Borås
28.8
 
2:11.01
2rB
Karlstad
22.6
 
2:11.45
1-
Mölndal
1.6
 
2:14.83
1-17
Norrköping
15.8
 
2022
2:10.46
9
Stockholm/S
30.6
 
2:12.74
5-19
Malmö/S
17.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
2:33.07
 4-13
Växjö
19.3
 
2020
2:18.10
 5
Göteborg/FH
1.2
 
2:18.73
5
Växjö
19.1
 
2021
2:09.90
3
Göteborg/FH
6.2
 
2:10.71
3-
Göteborg/FH
28.1
 
2:13.24
4h1
Malmö/A
19.2
 
2022
2:11.89
 3
Göteborg/FH
15.2
 
2:12.67
1rB
Göteborg/FH
5.2
 
2:14.57
5
Växjö
23.1
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
2:47.11
1
Göteborg/S
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
3:08.48
 2
Varberg
11.3
 
3:08.93
5-15
Göteborg/FH
27.1
 
3:10.40
1-14
Göteborg/FH
4.2
 
3:11.09
2-14
Växjö
20.1
 
3:11.89
1-14
Göteborg/FH
13.1
 
2019
3:05.67
6-15
Västerås
9.3
 
3:07.39
3h3-15
Västerås
9.3
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
5:11.17
 5
Uddevalla
10.9
 
2018
5:24.50
 2
Oskarshamn
19.8
 
2020
4:32.27
 1-16
Norrköping
30.8
 
4:38.22
2
Göteborg/S
3.9
 
4:39.77
2rB
Göteborg/S
18.7
 
4:42.90
4
Göteborg/S
15.6
 
4:44.72
2
Göteborg/S
9.7
 
4:53.64
2-18
Mölndal
6.6
 
2021
4:25.58
 1
Göteborg/S
1.9
 
4:26.54
2
Göteborg/S
27.6
 
4:27.54
4rB
Sollentuna
13.6
 
4:29.2m
8
Göteborg/S
11.8
 
4:29.41
3
Sollentuna
3.7
 
4:30.78
10
Göteborg/S
2.6
 
4:37.20
1-17
Stockholm/S
4.9
 
4:38.01
1-17
Norrköping
14.8
 
4:39.39
4h1
Borås
27.8
 
4:39.53
8
Borås
28.8
 
2022
4:21.89
2
Göteborg/S
26.6
 
4:22.97
12
Oslo, NOR
16.6
 
4:25.67
1-19
Sollentuna
27.8
 
4:26.18
17
Jessheim, NOR
2.6
 
4:26.96
9
Karlstad
3.7
 
4:27.20
10
Sollentuna
12.6
 
4:28.95
4-19
Malmö/S
16.7
 
4:31.47
10h2-19
Cali, COL
4.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
4:48.51
 5-17
Göteborg/FH
2.2
 
4:48.68
3-16
Örebro
8.3
 
4:50.28
4-17
Göteborg/FH
23.2
 
4:50.62
1-17
Växjö
18.1
 
4:51.10
2-16
Göteborg/FH
30.11
 
4:51.90
1-17
Göteborg/FH
11.1
 
5:03.10
2h1-16
Örebro
7.3
 
2021
4:27.41
3
Göteborg/FH
13.2
 
4:31.37
10
Malmö/A
21.2
 
4:32.71
4
Växjö
23.1
 
4:37.52
3
Göteborg/FH
18.1
 
2022
4:31.68
 5
Göteborg/FH
12.2
 
4:33.57
7h1
Växjö
26.2
 
4:36.78
4-19
Skellefteå
6.3
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
6:57.71
 5
Eslöv
16.9
 
2019
6:38.58
2-15
Borås
2.6
 
6:43.37
10-15
Göteborg/U
30.6
 
6:48.05
5-15
Trollhättan
9.8
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11:34.40
 5-15
Kungsbacka
25.8
 
2022
9:48.46
1-19
Sollentuna
26.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2021
9:55.02
4
Göteborg/FH
4.3
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
18:47.12
1
Ljungby
1.6
 
2022
38:38.86
 4
Göteborg/S
12.9
 
5 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
17:16
7-19
Oderzo, ITA
17.9
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5:39.88
 5
Eslöv
15.9
 
2019
5:12.93
 1
Göteborg/S
24.7
 
5:23.28
3-15
Trollhättan
11.8
 
2020
5:04.32
3-16
Norrköping
30.8
 
2021
5:10.53
 1-17
Norrköping
15.8
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
6:46.44
1-19
Sollentuna
28.8
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
10:37.35
4
Göteborg/S
8.6
 
10:44.09
1-19
Göteborg/S
15.5
 
11:26.41
13h2-19
Tallinn, EST
15.7
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
3.69
 36-14
Växjö
21.1
 
2020
4.86
4-17
Göteborg/FH
14.12
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5.69
 Com
Göteborg/S-K
21.9
 
2021
6.26
Com
Göteborg/S-K
22.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.07
Com
Göteborg/S-K
21.9
 
2021
13.86
 Com
Göteborg/S-K
22.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.24
 Com
Göteborg/S-K
21.9
 
2021
13.80
Com
Göteborg/S-K
22.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.64
 Com
Göteborg/S-K
21.9
 
2021
15.86
Com
Göteborg/S-K
22.9
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
922
 5
Göteborg/S-K
21.9
 
2021
1.008
3
Göteborg/S-K
22.9
 

Ute
800 m
SM 2021
5
h2
2:10.99
1500 m
SM 2021 8
4:39.53
4
h1
4:39.39
4x800 m
SM 2020 3
9:10.60
SM 2021 3
8:53.04
3x1500 m
SM 2020 2
14:18.85
Inne
800 m
ISM 2021
4
h1
2:13.24
1500 m
ISM 2021 10
4:31.37
ISM 2022
7
h1
4:33.57

Junior-ungdom
Ute
800 m
USM 2019 3
15
2:17.36
1
15
h1
2:20.41
USM 2020 1
16
2:12.59
USM 2021 1
17
2:14.83
1500 m
USM 2020 1
16
4:32.27
USM 2021 1
17
4:38.01
JSM 2022 1
19
4:25.67
2000 m
USM 2019 5
15
6:48.05
3000 m
JSM 2022 1
19
9:48.46
1500 m hinder
USM 2019 3
15
5:23.28
USM 2020 3
16
5:04.32
USM 2021 1
17
5:10.53
2000 m hinder
JSM 2022 1
19
6:46.44
Medley relay
USM 2020 3
17
2:18.28
2
17
h1
2:19.88
1000 m stafett
USM 2021 3
17
2:21.40
JSM 2022 6
19
2:22.17
3
19
h2
2:23.81
3x800 m
USM 2019 2
15
7:22.30
USM 2021 1
17
6:46.38
3.64 km terräng
USM 2021 3
17
13:05
4 km terräng
USM 2019 5
15
15:58
USM 2020 2
16
15:22
Terräng lag
USM 2021 2
17
30.00
Inne
1000 m
IUSM 2019 6
15
3:05.67
3
15
h3
3:07.39
1500 m
IUSM 2020 3
16
4:48.68
2
16
h1
5:03.10
IJSM 2022 4
19
4:36.78

Junior-ungdom
Ute
1500 m
JVM 2022 29
10
19
h2
4:31.47
3000 m hinder
JEM19 2021 27
13
19
h2
11:26.41