0
Född: 26 juli 2000
Ålder: 23 år 246 dagar
Tidigare förening(ar):
IK Ymer –14.11.2022
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
1500 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
3:55.35i | PB | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 22.1.24 | ||
3:54.99i | PB | 5 A | Sätra | Sätra | 3.2.24 | ||
3:52.65i | PB | 1 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 10.2.24 | ||
3 km terräng (1) | |||||||
8:31 | 18 | WUG | Muscat, OMA | WUG, Muscat, OMA | 17.2.24 | ||
800 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 4.2.23 | |||
1:56.99 | SB | 5 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | ||
1:53.79 | SB | 8 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 16.7.23 | ||
1500 m (3) | |||||||
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 23.1.23 | |||
3:57.31 | SB | 8 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.6.23 | ||
3:54.59 | SB | 6 h1 | WUG | Chengdu, CHN | WUG, Chengdu, CHN | 1.8.23 | |
4 km terräng (1) | |||||||
12:43 | 22 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 21.10.23 | ||
800 m (6) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:53.86 | SB | 6 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 7.6.22 | ||
1:56.72 | 7 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | ||
1:53.88 | 2 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 19.6.22 | |||
1:54.40 | 6 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 30.7.22 | ||
2:03.00 | 3 22 h2 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
1:58.45 | 6 22 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | ||
1500 m (6) | |||||||
DNF | - C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 12.6.22 | ||
3:58.41 | SB | 1 | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | ||
3:48.92 | PB | 1 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 26.6.22 | ||
3:55.20 | 6 22 | NordicC | Malmö/S | NordicC, Malmö/S | 16.7.22 | ||
3:53.08 | 7 h1 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 5.8.22 | ||
3:52.09 | 2 22 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
3000 m (1) | |||||||
8:29.33 | PB | 14 | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | |
800 m (5) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:56.46 | SB | 2 A | Lerum | Lerum | 23.6.21 | ||
1:54.59 | SB | 5 A | Uddevalla | Uddevalla | 6.7.21 | ||
1:53.45 | SB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 15.8.21 | ||
1:52.41 | PB | 2 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.21 | |
1:54.87 | 5 h2 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | ||
1500 m (5) | |||||||
4:02.14 | SB | 1 | Sävedalen | Sävedalen | 12.6.21 | ||
3:57.99 | SB | 1 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 27.6.21 | ||
3:58.25 | 2 B | Sollentuna | Sollentuna | 3.7.21 | |||
4:04.94 | 3 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 11.7.21 | ||
3:52.73 | PB | 3 A | Mölndal | Mölndal | 7.8.21 | ||
10 km väg (1) | |||||||
32:43 | PB | 9 | Borås | Borås | 2.10.21 | ||
7.9 km terräng (1) | |||||||
25:23 | 9 22 | JSM | Höganäs | JSM, Höganäs | 24.10.21 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
52.80i | SB | 2 | Borås | Borås | 13.1.19 | ||
800 m (2) | |||||||
1:55.22 | SB | 3 A | Danderyd | Danderyd | 19.5.19 | ||
DNF | - C | FGP | Varberg | FGP, Varberg | 15.7.19 | ||
1500 m (6) | |||||||
4:01.32i | PB | 7 h2 | ISM | Norrköping | ISM, Norrköping | 16.2.19 | |
4:10.91i | 3 19 h2 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | ||
3:59.97i | PB (22) | 4 19 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 24.2.19 | |
4:03.07 | SB | 14 A | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 30.5.19 | |
3:59.12 | SB | 5 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 18.6.19 | |
4:00.66 | 12 C | Karlstad | Karlstad | 3.7.19 | |||
6 km terräng (1) | |||||||
20:57 | 13 19 | JSM | Umeå | JSM, Umeå | 13.10.19 | ||
10 km terräng (1) | |||||||
37:02 | 25 19 | Lidingöloppet | Lidingö | Lidingöloppet, Lidingö | 28.9.19 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
52.69i | PB | 2 A | Borås | Borås | 14.1.18 | ||
800 m (11) | |||||||
2:05.24i | PB | 1 | Borås | Borås | 14.1.18 | ||
1:58.64i | PB | 4 A | Växjö | Växjö | 21.1.18 | ||
1:56.66i | PB | 2 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 27.1.18 | ||
1:55.18i | PB (14) | 2 A | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 3.2.18 | ||
1:55.08 | SB | 5 | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.6.18 | ||
1:55.02 | SB | 5 A | Huddinge | Huddinge | 16.6.18 | ||
1:56.82 | 7 C | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 28.6.18 | ||
1:53.26 | PB (23) | 2 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 1.7.18 | |
2:00.73 | 3 19 h2 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 4.8.18 | ||
1:56.50 | 6 h2 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 25.8.18 | ||
1:57.43 | 5 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.9.18 | ||
1500 m (7) | |||||||
4:07.89i | PB | 2 | Växjö | Växjö | 20.1.18 | ||
4:08.02i | 2 19 h2 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 24.2.18 | ||
4:11.33i | 7 19 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | ||
4:06.88 | SB | 3 19 h1 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 3.8.18 | |
3:56.07 | PB | 4 19 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 4.8.18 | |
3:59.17 | 5 19 | NM | Hvidovre, DEN | NM, Hvidovre, DEN | 12.8.18 | ||
3:57.80 | 7 h2 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 24.8.18 | ||
6 km terräng (1) | |||||||
19:50 | 6 19 | JSM | Ekerum | JSM, Ekerum | 28.10.18 | ||
10 km terräng (1) | |||||||
35:19 | 20 19 | Lidingöloppet | Lidingö | Lidingöloppet, Lidingö | 29.9.18 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
53.58 | SB | 3 17 | Borås | Borås | 4.6.17 | ||
800 m (3) | |||||||
1:54.85 | PB | 1 F | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 25.7.17 | |
2:04.24 | 1 17 h1 | USM | Gävle | USM, Gävle | 12.8.17 | ||
1:55.21 | 1 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 13.8.17 | ||
1500 m (3) | |||||||
3:58.73 | PB | 1 | Ystad | Ystad | 23.7.17 | ||
4:01.68 | 2 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 12.8.17 | ||
4:00.33 | 2 17 | vFIN | Stockholm/S | vFIN, Stockholm/S | 3.9.17 | ||
3000 m (1) | |||||||
8:53.98 | PB | 7 17 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 2.7.17 | |
2000 m hinder (83.8 cm) (2) | |||||||
6:26.66 | PB | 3 17 | Göteborg/U | Göteborg/U | 30.6.17 | ||
DNS | - 17 | USM | Gävle | USM, Gävle | 13.8.17 | ||
3000 m hinder (1) | |||||||
10:22.74 | PB (28) | 1 | Jönköping | Jönköping | 25.5.17 | ||
4 km terräng (1) | |||||||
13:38 | 2 17 | USM | Flemingsberg | USM, Flemingsberg | 28.10.17 | ||
400 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
54.24i | PB | 2 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 20.12.15 | ||
53.57 | PB | 2 17 | Göteborg/S | Göteborg/S | 12.6.16 | ||
800 m (3) | |||||||
1:59.19 | PB | 4 A | Stockholm/S | Stockholm/S | 19.6.16 | ||
2:05.92 | 1 16 h1 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 6.8.16 | ||
1:59.50 | 2 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 7.8.16 | ||
1500 m (5) | |||||||
4:26.83i | PB | 2 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 5.12.15 | ||
4:24.81i | PB | 4 16 h1 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | |
4:30.58i | 5 16 | IUSM | Uddevalla | IUSM, Uddevalla | 5.3.16 | ||
4:09.83 | PB | 2 | Ystad | Ystad | 24.7.16 | ||
4:14.65 | 3 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 6.8.16 | ||
3000 m (1) | |||||||
9:05.91 | PB | 3 16 | USM | Vellinge | USM, Vellinge | 5.8.16 | |
4 km terräng (1) | |||||||
13:51 | 21 17 | USM | Västerås | USM, Västerås | 22.10.16 | ||
1000 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
3:00.21i | PB (51) | 6 15 h2 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.15 | |
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:13.44 | PB | 5 14 | Uddevalla | Uddevalla | 13.9.14 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:36.51 | PB | 7 14 | Stockholm/S | Stockholm/S | 24.8.14 | ||
2000 m (1) | |||||||
6:27.55 | PB (25) | 4 14 | Uddevalla | Uddevalla | 14.9.14 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
400 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 53.57 | Göteborg/S | 12.6.16 | |||
Inne | 52.69 | Borås | 14.1.18 | |||
800 m | ||||||
Ute | 1:52.41 | Linköping | 22.8.21 | |||
Inne | 1:55.18 | Göteborg/FH | 3.2.18 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:00.21 | Örebro | 7.3.15 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 3:48.92 | Göteborg/S | 26.6.22 | |||
Inne | 3:52.65 | Göteborg/FH | 10.2.24 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 6:27.55 | Uddevalla | 14.9.14 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 8:29.33 | Karlstad | 3.7.22 | |||
10 km väg | ||||||
Ute | 32:43 | Borås | 2.10.21 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 10:22.74 | Jönköping | 25.5.17 | |||
Junior-ungdom | ||||||
2000 m hinder (83.8 cm) | ||||||
Ute | 6:26.66 | Göteborg/U | 30.6.17 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:52.41 | 2 | 22 | JSM | Linköping | 22.8.21 | ||
1:53.26 | 2 | VUS | Göteborg/U | 1.7.18 | |||
1:53.45 | 3 | Göteborg/S | 15.8.21 | ||||
1:53.79 | 8 | A | Göteborg/S | 16.7.23 | |||
1:53.86 | 6 | Göteborg/S | 7.6.22 | ||||
1:53.88 | 2 | Göteborg/U | 19.6.22 | ||||
1:54.40 | 6 | B | Göteborg/S | 30.7.22 | |||
1:54.59 | 5 | Uddevalla | 6.7.21 | ||||
1:54.85 | 1 | F | Karlstad | 25.7.17 | |||
1:54.87 | 5 | h2 | SM | Borås | 28.8.21 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:55.02 | 5 | Huddinge | 16.6.18 | ||||
1:55.08 | 5 | Göteborg/S | 2.6.18 | ||||
1:55.18i | 2 | Göteborg/FH | 3.2.18 | ||||
1:55.21 | 1 | 17 | USM | Gävle | 13.8.17 | ||
1:55.22 | 3 | Danderyd | 19.5.19 | ||||
1:56.46 | 2 | Lerum | 23.6.21 | ||||
1:56.50 | 6 | h2 | SM | Eskilstuna | 25.8.18 | ||
1:56.66i | 2 | B | Göteborg/FH | 27.1.18 | |||
1:56.72 | 7 | B | Sollentuna | 12.6.22 | |||
1:56.82 | 7 | C | Sollentuna | 28.6.18 | |||
1:56.99 | 5 | Göteborg/S | 2.7.23 | ||||
1:57.43 | 5 | 19 | JSM | Huddinge | 5.9.18 | ||
1:58.45 | 6 | 22 | JSM | Sollentuna | 28.8.22 | ||
1:58.64i | 4 | Växjö | 21.1.18 | ||||
1:59.19 | 4 | Stockholm/S | 19.6.16 | ||||
1:59.50 | 2 | 16 | NC-y | Vellinge | 7.8.16 | ||
2:00.73 | 3 | 19 h2 | JSM | Huddinge | 4.8.18 | ||
2:03.00 | 3 | 22 h2 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
2:04.24 | 1 | 17 h1 | USM | Gävle | 12.8.17 | ||
2:05.24i | 1 | Borås | 14.1.18 | ||||
2:05.92 | 1 | 16 h1 | NC-y | Vellinge | 6.8.16 | ||
2:13.44 | 5 | 14 | Uddevalla | 13.9.14 | |||
10-bästasnitt: 1:53.936 | |||||||
1500 m | |||||||
3:48.92 | 1 | Göteborg/S | 26.6.22 | ||||
3:52.09 | 2 | 22 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
3:52.65i | 1 | A | Göteborg/FH | 10.2.24 | |||
3:52.73 | 3 | Mölndal | 7.8.21 | ||||
3:53.08 | 7 | h1 | SM | Norrköping | 5.8.22 | ||
3:54.59 | 6 | h1 | WUG | Chengdu, CHN | 1.8.23 | ||
3:54.99i | 5 | Sätra | 3.2.24 | ||||
3:55.20 | 6 | 22 | NordicC | Malmö/S | 16.7.22 | ||
3:55.35i | 1 | Göteborg/FH | 22.1.24 | ||||
3:56.07 | 4 | 19 | JSM | Huddinge | 4.8.18 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
3:57.31 | 8 | Göteborg/S | 1.6.23 | ||||
3:57.80 | 7 | h2 | SM | Eskilstuna | 24.8.18 | ||
3:57.99 | 1 | B | Göteborg/S | 27.6.21 | |||
3:58.25 | 2 | B | Sollentuna | 3.7.21 | |||
3:58.41 | 1 | Göteborg/U | 18.6.22 | ||||
3:58.73 | 1 | Ystad | 23.7.17 | ||||
3:59.12 | 5 | C | Folksam GP | Sollentuna | 18.6.19 | ||
3:59.17 | 5 | 19 | NM | Hvidovre, DEN | 12.8.18 | ||
3:59.97i | 4 | 19 | IJSM | Växjö | 24.2.19 | ||
4:00.33 | 2 | 17 | vFIN | Stockholm/S | 3.9.17 | ||
4:00.66 | 12 | C | Karlstad | 3.7.19 | |||
4:01.32i | 7 | h2 | ISM | Norrköping | 16.2.19 | ||
4:01.68 | 2 | 17 | USM | Gävle | 12.8.17 | ||
4:02.14 | 1 | Sävedalen | 12.6.21 | ||||
4:03.07 | 14 | Bauhaus | Stockholm/S | 30.5.19 | |||
4:04.94 | 3 | VUS | Göteborg/U | 11.7.21 | |||
4:06.88 | 3 | 19 h1 | JSM | Huddinge | 3.8.18 | ||
4:07.89i | 2 | Växjö | 20.1.18 | ||||
4:08.02i | 2 | 19 h2 | IJSM | Uppsala | 24.2.18 | ||
4:09.83 | 2 | Ystad | 24.7.16 | ||||
4:10.91i | 3 | 19 h2 | IJSM | Växjö | 23.2.19 | ||
4:11.33i | 7 | 19 | IJSM | Uppsala | 25.2.18 | ||
4:14.65 | 3 | 16 | NC-y | Vellinge | 6.8.16 | ||
4:24.81i | 4 | 16 h1 | NC-y | Uddevalla | 5.3.16 | ||
4:26.83i | 2 | 17 | Göteborg/FH | 5.12.15 | |||
4:30.58i | 5 | 16 | NC-y | Uddevalla | 5.3.16 | ||
4:36.51 | 7 | 14 | Stockholm/S | 24.8.14 | |||
10-bästasnitt: 3:53.567 |
400 m: | 5 |
800 m: | 34 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 39 |
2000 m: | 1 |
3000 m: | 3 |
10 km väg: | 1 |
2000 m hinder (83.8 cm): | 2 |
3000 m hinder: | 1 |
Terräng lag: | 1 |
terräng: | 9 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 53.57 | 2-17 | Göteborg/S 12.6 | ||||
2017 | 53.58 | 3-17 | Borås 4.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 54.24 | 2rB | Göteborg/FH 20.12 | ||||
2018 | 52.69 | 2 | Borås 14.1 | ||||
2019 | 52.80 | 2 | Borås 13.1 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 2:13.44 | 5-14 | Uddevalla 13.9 | ||||
2016 | 1:59.19 | 4 | Stockholm/S 19.6 | ||||
2016 | 1:59.50 | 2-16 | Vellinge 7.8 | ||||
2016 | 2:05.92 | 1h1-16 | Vellinge 6.8 | ||||
2017 | 1:54.85 | 1rF | Karlstad 25.7 | ||||
2017 | 1:55.21 | 1-17 | Gävle 13.8 | ||||
2017 | 2:04.24 | 1h1-17 | Gävle 12.8 | ||||
2018 | 1:53.26 | 2 | Göteborg/U 1.7 | ||||
2018 | 1:55.02 | 5 | Huddinge 16.6 | ||||
2018 | 1:55.08 | 5 | Göteborg/S 2.6 | ||||
2018 | 1:56.50 | 6h2 | Eskilstuna 25.8 | ||||
2018 | 1:56.82 | 7rC | Sollentuna 28.6 | ||||
2018 | 1:57.43 | 5 -19 | Huddinge 5.9 | ||||
2018 | 2:00.73 | 3 h2-19 | Huddinge 4.8 | ||||
2019 | 1:55.22 | 3 | Danderyd 19.5 | ||||
2021 | 1:52.41 | 2-22 | Linköping 22.8 | ||||
2021 | 1:53.45 | 3 | Göteborg/S 15.8 | ||||
2021 | 1:54.59 | 5 | Uddevalla 6.7 | ||||
2021 | 1:54.87 | 5h2 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 1:56.46 | 2 | Lerum 23.6 | ||||
2022 | 1:53.86 | 6 | Göteborg/S 7.6 | ||||
2022 | 1:53.88 | 2 | Göteborg/U 19.6 | ||||
2022 | 1:54.40 | 6rB | Göteborg/S 30.7 | ||||
2022 | 1:56.72 | 7rB | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 1:58.45 | 6-22 | Sollentuna 28.8 | ||||
2022 | 2:03.00 | 3h2-22 | Sollentuna 27.8 | ||||
2023 | 1:53.79 | 8rA | Göteborg/S 16.7 | ||||
2023 | 1:56.99 | 5 | Göteborg/S 2.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 1:55.18 | 2 | Göteborg/FH 3.2 | ||||
2018 | 1:56.66 | 2rB | Göteborg/FH 27.1 | ||||
2018 | 1:58.64 | 4 | Växjö 21.1 | ||||
2018 | 2:05.24 | 1 | Borås 14.1 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 3:00.21 | 6h2-15 | Örebro 7.3 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 4:36.51 | 7-14 | Stockholm/S 24.8 | ||||
2016 | 4:09.83 | 2 | Ystad 24.7 | ||||
2016 | 4:14.65 | 3-16 | Vellinge 6.8 | ||||
2017 | 3:58.73 | 1 | Ystad 23.7 | ||||
2017 | 4:00.33 | 2-17 | Stockholm/S 3.9 | ||||
2017 | 4:01.68 | 2-17 | Gävle 12.8 | ||||
2018 | 3:56.07 | 4-19 | Huddinge 4.8 | ||||
2018 | 3:57.80 | 7h2 | Eskilstuna 24.8 | ||||
2018 | 3:59.17 | 5-19 | Hvidovre, DEN 12.8 | ||||
2018 | 4:06.88 | 3 h1-19 | Huddinge 3.8 | ||||
2019 | 3:59.12 | 5rC | Sollentuna 18.6 | ||||
2019 | 4:00.66 | 12rC | Karlstad 3.7 | ||||
2019 | 4:03.07 | 14 | Stockholm/S 30.5 | ||||
2021 | 3:52.73 | 3 | Mölndal 7.8 | ||||
2021 | 3:57.99 | 1rB | Göteborg/S 27.6 | ||||
2021 | 3:58.25 | 2rB | Sollentuna 3.7 | ||||
2021 | 4:02.14 | 1 | Sävedalen 12.6 | ||||
2021 | 4:04.94 | 3 | Göteborg/U 11.7 | ||||
2022 | 3:48.92 | 1 | Göteborg/S 26.6 | ||||
2022 | 3:52.09 | 2-22 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 3:53.08 | 7h1 | Norrköping 5.8 | ||||
2022 | 3:55.20 | 6-22 | Malmö/S 16.7 | ||||
2022 | 3:58.41 | 1 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2023 | 3:54.59 | 6h1 | Chengdu, CHN 1.8 | ||||
2023 | 3:57.31 | 8 | Göteborg/S 1.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 4:24.81 | 4h1-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2016 | 4:26.83 | 2-17 | Göteborg/FH 5.12 | ||||
2016 | 4:30.58 | 5-16 | Uddevalla 5.3 | ||||
2018 | 4:07.89 | 2 | Växjö 20.1 | ||||
2018 | 4:08.02 | 2h2-19 | Uppsala 24.2 | ||||
2018 | 4:11.33 | 7-19 | Uppsala 25.2 | ||||
2019 | 3:59.97 | 4-19 | Växjö 24.2 | ||||
2019 | 4:01.32 | 7h2 | Norrköping 16.2 | ||||
2019 | 4:10.91 | 3h2-19 | Växjö 23.2 | ||||
2024 | 3:52.65 | 1rA | Göteborg/FH 10.2 | ||||
2024 | 3:54.99 | 5 | Sätra 3.2 | ||||
2024 | 3:55.35 | 1 | Göteborg/FH 22.1 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 6:27.55 | 4-14 | Uddevalla 14.9 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 9:05.91 | 3-16 | Vellinge 5.8 | ||||
2017 | 8:53.98 | 7-17 | Göteborg/U 2.7 | ||||
2022 | 8:29.33 | 14 | Karlstad 3.7 | ||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 32:43 | 9 | Borås 2.10 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 10:22.74 | 1 | Jönköping 25.5 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
2000 m hinder (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 6:26.66 | 3-17 | Göteborg/U 30.6 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | |||||||
SM | 2018 | 6 | h2 | 1:56.50 |
|||
SM | 2021 | 5 | h2 | 1:54.87 |
|||
1500 m | |||||||
SM | 2018 | 7 | h2 | 3:57.80 |
|||
SM | 2022 | 7 | h1 | 3:53.08 |
|||
4 km terräng | |||||||
SM | 2023 | 22 | 12:43 |
||||
Terräng lag | |||||||
SM | 2023 | 4 | 64 |
||||
Inne | |||||||
1500 m | |||||||
ISM | 2019 | 7 | h2 | 4:01.32 |
|||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
800 m | |||||||
NC-y | 2016 | 2 | 16 | 1:59.50 |
1 | 16 h1 | 2:05.92 |
USM | 2017 | 1 | 17 | 1:55.21 |
1 | 17 h1 | 2:04.24 |
JSM | 2018 | 5 | 19 | 1:57.43 |
3 | 19 h2 | 2:00.73 |
JSM | 2021 | 2 | 22 | 1:52.41 |
|||
JSM | 2022 | 6 | 22 | 1:58.45 |
3 | 22 h2 | 2:03.00 |
1500 m | |||||||
NC-y | 2016 | 3 | 16 | 4:14.65 |
|||
USM | 2017 | 2 | 17 | 4:01.68 |
|||
JSM | 2018 | 4 | 19 | 3:56.07 |
3 | 19 h1 | 4:06.88 |
JSM | 2022 | 2 | 22 | 3:52.09 |
|||
3000 m | |||||||
NC-y | 2016 | 3 | 16 | 9:05.91 |
|||
2000 m hinder (83.8 cm) | |||||||
USM | 2017 | 17 | DNS |
||||
4 km terräng | |||||||
USM | 2016 | 21 | 17 | 13:51 |
|||
USM | 2017 | 2 | 17 | 13:38 |
|||
6 km terräng | |||||||
JSM | 2018 | 6 | 19 | 19:50 |
|||
JSM | 2019 | 13 | 19 | 20:57 |
|||
7.9 km terräng | |||||||
JSM | 2021 | 9 | 22 | 25:23 |
|||
Inne | |||||||
1000 m | |||||||
NC-y | 2015 | 6 | 15 h2 | 3:00.21 |
|||
1500 m | |||||||
NC-y | 2016 | 5 | 16 | 4:30.58 |
4 | 16 h1 | 4:24.81 |
IJSM | 2018 | 7 | 19 | 4:11.33 |
2 | 19 h2 | 4:08.02 |
IJSM | 2019 | 4 | 19 | 3:59.97 |
3 | 19 h2 | 4:10.91 |