Vidar Johansson

Född: 8 oktober 1996

Ålder: 24 år 246 dagar

Förening:
 Sävedalens AIK
 

  •  1 SM‐guld, 2 SM‐brons
  •  1 ISM‐guld, 2 ISM‐silver

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

1500 m (2)
3:45.84i
PB  SätraSätra6.2.21
3:43.5mi
PB (96) Göteborg/FHGöteborg/FH13.2.21
3000 m (3)
7:56.4mi
PB (100) SollentunaSollentuna30.1.21
8:03.63i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A19.2.21
8:20.21i
  IEMToruń, POLIEM, Toruń, POL6.3.21
10 000 m (1)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S1.5.21
3000 m hinder (2)
8:24.55
PB  Oordegem, BELOordegem, BEL29.5.21
8:24.29
PB (42) PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN8.6.21

2020

1500 m (1)
3:54.62
SB  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
3000 m (1)
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
5000 m (4)
14:02.27
PB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
13:58.05
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S29.8.20
DQ
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20
3000 m hinder (3)
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S16.7.20
8:55.07
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20
8:51.73
SB  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20
4x1500 m (1)
15:40.06
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 Sävedalens AIK
Erik Jälknäs, Leo Magnusson
Jonatan Fridolfsson, Vidar Johansson
8 km terräng (1)
23:13
  GöteborgGöteborg14.3.20

2019

800 m (1)
1:52.86
PB  (23)FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
1500 m (4)
3:57.71i
SB  (11)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
4:03.49i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
3:54.99
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19
3:49.89
PB  (18)KarlstadKarlstad3.7.19
2000 m (1)
5:36.38+i
SB  SätraSätra4.2.19
3000 m (3)
DNFi
  FGPSätraFGP, Sätra4.2.19
8:29.05i
SB  (20)ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
8:45.33+
SB  MölndalMölndal3.8.19
3000 m hinder (6)
8:56.25
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
DNF
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
8:59.93
  Göteborg/SGöteborg/S24.7.19
8:48.81
SB  (4)Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
9:00.91
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
DNF
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
4x800 m (1)
8:15.27
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Sävedalens AIK
Vidar Johansson, Erik Jälknäs
Niklas Johansson, Erik Guander

2018

800 m (1)
1:58.99
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
1500 m (2)
NT
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18
DNF
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.18
3000 m (1)
DNF
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18
10 km (1)
30:27
PB  Hole, NORHole, NOR20.10.18
3000 m hinder (6)
8:43.59
PB  (3)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL26.5.18
8:56.12
  PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN5.6.18
DNF
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18
DNF
  Kortrijk, BELKortrijk, BEL14.7.18
8:57.33
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
8:56.28
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN31.8.18

2017

1500 m (2)
3:57.09i
SB  (14)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
3:56.33
SB  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
2000 m (1)
5:29.09+i
PB  SätraSätra4.2.17
3000 m (3)
8:10.79i
PB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
Överlång bana - odoserad:
8:06.73i
  (5)v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
8:21.20i
  SollentunaSollentuna18.2.17
2000 m hinder (1)
5:51.81
SB (57) JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
3000 m hinder (7)
9:06.29
SB  Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
9:02.50
SB  København, DENKøbenhavn, DEN20.6.17
8:56.86
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna29.6.17
8:46.13
SB  (5)JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
9:00.81
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL16.7.17
9:02.01
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17
8:52.09
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
4 km terräng (1)
13:13
  SMFlemingsbergSM, Flemingsberg28.10.17

2016

1500 m (4)
3:52.62
SB  NMCJessheim, NORNMC, Jessheim, NOR2.6.16
3:53.50
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16
3:52.43
SB  BMCSolihull, GBRBMC, Solihull, GBR9.7.16
3:51.00
PB  (17)Stockholm/SStockholm/S18.8.16
3000 m (1)
8:31.52
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad27.7.16
5000 m (2)
14:30.78
PB  (14)FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.16
14:41.42
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
2000 m hinder (2)
5:50.40
=SB (42) JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
5:52.53
  Göteborg/SGöteborg/S16.8.16
3000 m hinder (6)
8:51.54
PB  Castiglione della Pescaia, ITACastiglione della Pescaia, ITA17.5.16
8:45.46
PB  (4)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL28.5.16
9:03.44
  København, DENKøbenhavn, DEN18.6.16
9:11.46
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN21.8.16
8:57.22
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16
9:01.06
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
4 km terräng (1)
12:19
  SMVästeråsSM, Västerås22.10.16
7.97 km terräng (1)
24.53
  EMChia, ITAEM, Chia, ITA11.12.16

2015

19:58
  JSMUddevallaJSM, Uddevalla25.10.15
800 m (1)
1:58.52
PB  Göteborg/SGöteborg/S6.6.15
1500 m (6)
3:54.54i
PB  (25) ISMSätraISM, Sätra22.2.15
4:13.36i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
DNSi
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
3:51.62
PB  (15)VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15
3:54.61
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15
3:54.58
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
5000 m (3)
DNF
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15
15:52.26
SB  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15
15:05.83
SB  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15
2000 m hinder (2)
5:51.68
SB (54) (36) Göteborg/SGöteborg/S28.7.15
6:03.55
  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15
3000 m hinder (7)
9:06.89
PB  FalkenbergFalkenberg11.5.15
8:56.37
PB  (43) (4)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL23.5.15
9:01.75
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
DQ
  JEM19EskilstunaJEM19, Eskilstuna17.7.15
9:04.03
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15
9:13.62
  NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15
9:07.73
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
4x800 m (1)
7:41.10
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna16.5.15
 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson, Leo Magnusson
Vidar Johansson, Andreas Kramer
3x800 m (1)
5:39.74
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna17.5.15
 Sävedalens AIK
6 km terräng (1)
19:05
  NordicCGöteborgNordicC, Göteborg7.11.15
5.947 km terräng (1)
18:32
  EMHyères, FRAEM, Hyères, FRA13.12.15

2014

19:28
  JSMEskilstunaJSM, Eskilstuna19.10.14
1500 m (3)
3:55.49
SB  Jessheim, NORJessheim, NOR5.6.14
DNF
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
3:56.05
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14
3000 m (1)
9:08.80+
SB  LerumLerum18.6.14
5000 m (1)
14:56.35
PB  LerumLerum18.6.14
2000 m hinder (1)
5:49.37
PB (37) (21) JSMGävleJSM, Gävle10.8.14
3000 m hinder (2)
9:10.41
SB  (7)Göteborg/SGöteborg/S13.6.14
9:19.20
  v3NatKristiansand, NORv3Nat, Kristiansand, NOR16.8.14
3x800 m (1)
5:52.67
SB  JSMKilJSM, Kil25.5.14
 Sävedalens AIK
4x1500 m (1)
16:46.91
SB  SMKilSM, Kil25.5.14
 Sävedalens AIK
Elias Johansson, Gabriel Steffensen
Leo Magnusson, Vidar Johansson
6 km terräng (1)
17:50
  NordicCVantaa, FINNordicC, Vantaa, FIN8.11.14
6.2 km terräng (1)
20:14
  ECCCAlbufeira, PORECCC, Albufeira, POR2.2.14
6.085 km terräng (1)
21.07
  EMSamokov, BULEM, Samokov, BUL14.12.14

2013

12:41
  USMFalunUSM, Falun26.10.13
1500 m (4)
4:15.10i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla23.2.13
3:59.51i
PB  IUSMUddevallaIUSM, Uddevalla24.2.13
3:58.13
PB  USMVästeråsUSM, Västerås10.8.13
3:55.19
PB  (47) vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13
3000 m (2)
8:37.76
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.13
8:38.78
  USMVästeråsUSM, Västerås11.8.13
2000 m hinder (83.8 cm) (1)
5:51.83
PB  USMVästeråsUSM, Västerås9.8.13
3000 m hinder (1)
9:08.66
PB  SMBoråsSM, Borås31.8.13
3x800 m (1)
6:08.20
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Sävedalens AIK
6 km terräng (2)
19:05
  ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP3.2.13
DNF
  EMBeograd, SRBEM, Beograd, SRB8.12.13

2012

12:39
  USMLinköpingUSM, Linköping28.4.12
1500 m (1)
4:06.50
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby11.8.12
3000 m (2)
8:47.55
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby10.8.12
8:45.19
PB  (97) (22) vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U1.9.12
2000 m hinder (83.8 cm) (1)
DNF
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby12.8.12
6.03 km terräng (1)
19:52
  EMBudapest, HUNEM, Budapest, HUN9.12.12

2011

2000 m (1)
5:59.91
PB  Växjö/AVäxjö/A18.9.11

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat138825.Eventname AS Eventeng, alltat138825.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat138825.Date),'.',MONTH(alltat138825.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat138825.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat138825 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat138825.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat138825.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat138825.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat138825.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat138825.Eventname AS Eventeng, alltat138825.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat138825.Date),'.',MONTH(alltat138825.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat138825.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat138825 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat138825.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat138825.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat138825.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat138825.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat138825.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat138825.Eventname AS Eventeng, alltat138825.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat138825.Date),'.',MONTH(alltat138825.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat138825.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb.alltat138825 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat138825.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat138825.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat138825.Ord=referenceswe.ENumber AND referenceswe.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat138825.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat138825.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

800 m
Ute
1:52.86
Varberg15.7.19
1500 m
Ute
3:49.89
Karlstad3.7.19
Inne
3:43.5m
Göteborg/FH13.2.2110
2000 m
Ute
5:59.91
Växjö/A18.9.11
Inne
5:29.09+
Sätra4.2.17
3000 m
Ute
8:31.52
Karlstad27.7.16
Inne
7:56.4m
Sollentuna30.1.21
5000 m
Ute
13:58.05
Göteborg/S29.8.20
10 km
Ute
30:27
Hole, NOR20.10.18
2000 m hinder
Ute
5:49.37
Gävle10.8.14
3000 m hinder
Ute
8:24.29
Turku, FIN8.6.217

Junior-ungdom
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute
5:51.83
Västerås9.8.13
1500 m
3:43.5mi
2
Göteborg/FH13.2.21
3:45.84i
1
Sätra6.2.21
3:49.89
3
B
Karlstad3.7.19
3:51.00
5
Stockholm/S18.8.16
3:51.62
5
VUSGöteborg/U4.7.15
3:52.43
5
C
BMCSolihull, GBR9.7.16
3:52.62
6
B
NMCJessheim, NOR2.6.16
3:53.50
8
VUSGöteborg/U2.7.16
3:54.54i
2
ISMSätra22.2.15
3:54.58
3
19
JSMKalmar22.8.15
Visa/dölj alla resultat
3:54.61
3
B
Folksam GPGöteborg/S14.8.15
3:54.62
9
Karlstad8.7.20
3:54.99
9
BauhausStockholm/S30.5.19
3:55.19
2
17
vFINStockholm/S8.9.13
3:55.49
6
B
Jessheim, NOR5.6.14
3:56.05
5
B
DN GalanStockholm/S21.8.14
3:56.33
4
22
JSMGävle12.8.17
3:57.09i
2
ISMVäxjö26.2.17
3:57.71i
4
h1
ISMNorrköping16.2.19
3:58.13
2
17
USMVästerås10.8.13
3:59.51i
1
17
IUSMUddevalla24.2.13
4:03.49i
6
ISMNorrköping17.2.19
4:06.50
1
16
NC-yUpplands Väsby11.8.12
4:13.36i
1
19
h1
IJSMGöteborg/FH28.2.15
4:15.10i
2
17
h2
IUSMUddevalla23.2.13
10-bästasnitt: 3:50.952
3000 m
7:56.4mi
2
Sollentuna30.1.21
8:03.63i
1
ISMMalmö/A19.2.21
8:10.79i
4
Raka SpåretSätra4.2.17
8:20.21i
9
h1
IEMToruń, POL6.3.21
8:21.20i
5
Sollentuna18.2.17
8:29.05i
8
ISMNorrköping16.2.19
8:31.52
10
Folksam GPKarlstad27.7.16
8:37.76
1
Göteborg/S2.6.13
8:38.78
1
17
USMVästerås11.8.13
8:45.19
2
17
vFINGöteborg/U1.9.12
Visa/dölj alla resultat
8:45.33+
1
Mölndal3.8.19
8:47.55
1
16
NC-yUpplands Väsby10.8.12
9:08.80+
8
Lerum18.6.14
10-bästasnitt: 8:23.453
3000 m hinder
8:24.29
4
PNGTurku, FIN8.6.21
8:24.55
5
Oordegem, BEL29.5.21
8:43.59
13
IFAMOordegem, BEL26.5.18
8:45.46
3
B
IFAMOordegem, BEL28.5.16
8:46.13
5
22
h1
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17
8:48.81
2
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
8:51.54
7
Castiglione della Pescaia, ITA17.5.16
8:51.73
2
vFINTampere, FIN6.9.20
8:52.09
3
vFINStockholm/S2.9.17
8:55.07
3
SMUppsala15.8.20
Visa/dölj alla resultat
8:56.12
10
PNGTurku, FIN5.6.18
8:56.25
9
Folksam GPSollentuna18.6.19
8:56.28
3
vFINTampere, FIN31.8.18
8:56.37
1
D
IFAMOordegem, BEL23.5.15
8:56.86
5
Folksam GPSollentuna29.6.17
8:57.22
1
SMSollentuna27.8.16
8:57.33
4
SMEskilstuna25.8.18
8:59.93
1
Göteborg/S24.7.19
9:00.81
10
22
JEM22Bydgoszcz, POL16.7.17
9:00.91
3
vFINStockholm/S25.8.19
9:01.06
3
vFINTampere, FIN4.9.16
9:01.75
13
Folksam GPSollentuna25.6.15
9:02.01
4
SMHelsingborg26.8.17
9:02.50
8
København, DEN20.6.17
9:03.44
1
København, DEN18.6.16
9:04.03
4
SMSöderhamn8.8.15
9:06.29
9
Göteborg/S10.6.17
9:06.89
1
Falkenberg11.5.15
9:07.73
5
vFINStockholm/S12.9.15
9:08.66
3
SMBorås31.8.13
9:10.41
4
Göteborg/S13.6.14
9:11.46
1
22
NordicCEspoo, FIN21.8.16
9:13.62
3
19
NordicCEspoo, FIN30.8.15
9:19.20
1
19
v3NatKristiansand, NOR16.8.14
10-bästasnitt: 8:44.326

Total results in database: 135
By event:
800 m:3
1500 m:29
2000 m:3
3000 m:17
5000 m:10
10 000 m:1
10 km:1
2000 m hinder (83.8 cm):2
2000 m hinder:6
3000 m hinder:40
4x800 m:2
3x800 m:3
4x1500 m:2
6 km terräng:4
6.2 km terräng:1
km terräng:7
6.03 km terräng:1
6.085 km terräng:1
5.947 km terräng:1
7.97 km terräng:1
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2015
1:58.52
 1
Göteborg/S
6.6
 
2018
1:58.99
 5h1-22
Huddinge
4.8
 
2019
1:52.86
7
Varberg
15.7
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
4:06.50
 1-16
Upplands Väsby
11.8
 
2013
3:55.19
 2-17
Stockholm/S
8.9
 
3:58.13
2-17
Västerås
10.8
 
2014
3:55.49
 6rB
Jessheim, NOR
5.6
 
3:56.05
5rB
Stockholm/S
21.8
 
2015
3:51.62
 5
Göteborg/U
4.7
 
3:54.58
3-19
Kalmar
22.8
 
3:54.61
3rB
Göteborg/S
14.8
 
2016
3:51.00
 5
Stockholm/S
18.8
 
3:52.43
5rC
Solihull, GBR
9.7
 
3:52.62
6rB
Jessheim, NOR
2.6
 
3:53.50
8
Göteborg/U
2.7
 
2017
3:56.33
 4-22
Gävle
12.8
 
2018
NT
 5 -22
Huddinge
5.8
 
2019
3:49.89
3rB
Karlstad
3.7
 
3:54.99
9
Stockholm/S
30.5
 
2020
3:54.62
 9
Karlstad
8.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
3:59.51
 1-17
Uddevalla
24.2
 
4:15.10
2h2-17
Uddevalla
23.2
 
2015
3:54.54
 2
Sätra
22.2
 
4:13.36
1 h1-19
Göteborg/FH
28.2
 
2017
3:57.09
 2
Växjö
26.2
 
2019
3:57.71
 4h1
Norrköping
16.2
 
4:03.49
6
Norrköping
17.2
 
2021
3:43.5m
2
Göteborg/FH
13.2
 
3:45.84
1
Sätra
6.2
 
2000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
5:59.91
2-15
Växjö/A
18.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
5:29.09+
5
Sätra
4.2
 
2019
5:36.38+
 1
Sätra
4.2
 
3000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
8:45.19
 2-17
Göteborg/U
1.9
 
8:47.55
1-16
Upplands Väsby
10.8
 
2013
8:37.76
 1
Göteborg/S
2.6
 
8:38.78
1-17
Västerås
11.8
 
2014
9:08.80+
 8
Lerum
18.6
 
2016
8:31.52
10
Karlstad
27.7
 
2019
8:45.33+
 1
Mölndal
3.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
8:10.79
 4
Sätra
4.2
 
8:21.20
5
Sollentuna
18.2
 
2019
8:29.05
 8
Norrköping
16.2
 
2021
7:56.4m
2
Sollentuna
30.1
 
8:03.63
1
Malmö/A
19.2
 
8:20.21
9h1
Toruń, POL
6.3
 
5000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
14:56.35
 2
Lerum
18.6
 
2015
15:05.83
 3-19
Espoo, FIN
29.8
 
15:52.26
2-19
Kalmar
23.8
 
2016
14:30.78
 8
Sollentuna
28.6
 
14:41.42
6-22
Hässleholm
5.8
 
2020
13:58.05
17
Göteborg/S
29.8
 
14:02.27
1
Göteborg/S
27.6
 
10 km
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
30:27
12
Hole, NOR
20.10
 
2000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5:49.37
1-19
Gävle
10.8
 
2015
5:51.68
 1
Göteborg/S
28.7
 
6:03.55
1-19
Kalmar
21.8
 
2016
5:50.40
 2-22
Hässleholm
7.8
 
5:52.53
1
Göteborg/S
16.8
 
2017
5:51.81
 2-22
Gävle
11.8
 
3000 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
9:08.66
 3
Borås
31.8
 
2014
9:10.41
 4
Göteborg/S
13.6
 
9:19.20
1-19
Kristiansand, NOR
16.8
 
2015
8:56.37
 1rD
Oordegem, BEL
23.5
 
9:01.75
13
Sollentuna
25.6
 
9:04.03
4
Söderhamn
8.8
 
9:06.89
1
Falkenberg
11.5
 
9:07.73
5
Stockholm/S
12.9
 
9:13.62
3-19
Espoo, FIN
30.8
 
2016
8:45.46
 3rB
Oordegem, BEL
28.5
 
8:51.54
7
Castiglione della Pescaia, ITA
17.5
 
8:57.22
1
Sollentuna
27.8
 
9:01.06
3
Tampere, FIN
4.9
 
9:03.44
1
København, DEN
18.6
 
9:11.46
1-22
Espoo, FIN
21.8
 
2017
8:46.13
 5h1-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
8:52.09
3
Stockholm/S
2.9
 
8:56.86
5
Sollentuna
29.6
 
9:00.81
10-22
Bydgoszcz, POL
16.7
 
9:02.01
4
Helsingborg
26.8
 
9:02.50
8
København, DEN
20.6
 
9:06.29
9
Göteborg/S
10.6
 
2018
8:43.59
 13
Oordegem, BEL
26.5
 
8:56.12
10
Turku, FIN
5.6
 
8:56.28
3
Tampere, FIN
31.8
 
8:57.33
4
Eskilstuna
25.8
 
2019
8:48.81
 2
Göteborg/S
16.8
 
8:56.25
9
Sollentuna
18.6
 
8:59.93
1
Göteborg/S
24.7
 
9:00.91
3
Stockholm/S
25.8
 
2020
8:51.73
 2
Tampere, FIN
6.9
 
8:55.07
3
Uppsala
15.8
 
2021
8:24.29
4
Turku, FIN
8.6
 
8:24.55
5
Oordegem, BEL
29.5
 

Junior-ungdom
2000 m hinder (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
5:51.83
2-17
Västerås
9.8
 
Ute
5000 m
SM 2015
DNF
3000 m hinder
SM 2013 3
9:08.66
SM 2015 4
9:04.03
SM 2016 1
8:57.22
SM 2017 4
9:02.01
SM 2018 4
8:57.33
SM 2019
DNF
SM 2020 3
8:55.07
4x800 m
SM 2015 5
7:41.10
SM 2019 6
8:15.27
4x1500 m
SM 2014 6
16:46.91
SM 2020 2
15:40.06
km terräng
SM 2017 25
13:13
4 km terräng
SM 2016 12
12:19
Inne
1500 m
ISM 2015 2
3:54.54
ISM 2017 2
3:57.09
ISM 2019 6
4:03.49
4
h1
3:57.71
3000 m
ISM 2019 8
8:29.05
ISM 2021 1
8:03.63

Junior-ungdom
Ute
800 m
JSM 2018
5
22
h1
1:58.99
1500 m
USM 2013 2
17
3:58.13
JSM 2014
19
DNF
JSM 2015 3
19
3:54.58
JSM 2017 4
22
3:56.33
JSM 2018 5
22
NT
3000 m
USM 2013 1
17
8:38.78
5000 m
JSM 2015 2
19
15:52.26
JSM 2016 6
22
14:41.42
2000 m hinder (83.8 cm)
USM 2013 2
17
5:51.83
2000 m hinder
JSM 2014 1
19
5:49.37
JSM 2015 1
19
6:03.55
JSM 2016 2
22
5:50.40
JSM 2017 2
22
5:51.81
3x800 m
USM 2013 3
17
6:08.20
JSM 2014 2
19
5:52.67
JSM 2015 1
19
5:39.74
4 km terräng
USM 2012 2
16
12:39
USM 2013 1
17
12:41
6 km terräng
JSM 2014 4
19
19:28
JSM 2015 6
19
19:58
Inne
1500 m
IUSM 2013 1
17
3:59.51
2
17
h2
4:15.10
IJSM 2015
1
19
h1
4:13.36
19
DNS
Inne
3000 m
IEM 2021
9
h1
8:20.21

Junior-ungdom
Ute
3000 m hinder
JEM19 2015
-
19
h2
DQ
JEM22 2017 10
22
9:00.81
5
22
h1
8:46.13
6 km terräng
EM 2013 -
19
DNF
6.03 km terräng
EM 2012 54
19
19:52
6.085 km terräng
EM 2014 25
19
21.07
5.947 km terräng
EM 2015 32
19
18:32
7.97 km terräng
EM 2016 56
22
24.53