0



Frida Johansson

Född: 7 januari 1995

Ålder: 29 år 52 dagar

Förening:
 Tjalve FIF
15.11.2016–
(IF Tjalve –9.12.2021)
(Tjalve IF Norrköping –2.2.2021)
Tidigare förening(ar):

 IF Göta Karlstad –14.11.2016
(IF Göta –27.10.2010)
Förening:
 Tjalve FIF
 15.11.2016–
(Tjalve IF Norrköping –2.2.2021)
(IF Tjalve –9.12.2021)

Tidigare förening(ar):
IF Göta Karlstad –14.11.2016
(IF Göta –27.10.2010)



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2022.

2022

100 m häck (1)
14.81
SB  TäbyTäby21.5.22+0.2
Tresteg (1)
11.50
SB  TäbyTäby21.5.22+1.3
12.29w
  TäbyTäby21.5.22+3.0
 
11.11
+0.2
X11.50
+1.3
11.88
+2.7
11.96
+2.2
12.29
+3.0
4x100 m (1)
51.43
SB  TäbyTäby21.5.22
 IF Tjalve
Alessia Balla, Moa Gustafsson
Frida Johansson, Majken Karlsson

2021

100 m häck (1)
14.43
PB  NorrköpingNorrköping29.5.21+1.3
400 m häck (1)
1:03.15
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21
4x100 m (1)
49.87
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21
 IF Tjalve
Emelie Bley, Frida Johansson
Sara Söderberg, Ida Fogdeson

2020

400 m häck (4)
1:01.36
SB  NorrköpingNorrköping14.6.20
1:01.22
SB  VäxjöVäxjö8.7.20
1:02.94
  NorrköpingNorrköping7.8.20
1:02.92
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20

2019

100 m (1)
12.87
SB  NorrköpingNorrköping24.8.19+0.2
100 m häck (1)
14.46
=PB  (17)NorrköpingNorrköping2.6.19+2.0
400 m häck (2)
1:01.71
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
1:00.97
SB  (9)KarlstadKarlstad3.7.19
Tresteg (7)
12.51i
PB  (7)KarlstadKarlstad26.1.19
12.47i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
12.38
PB  (11)NorrköpingNorrköping2.6.19+0.2
12.07
  SollentunaSollentuna7.6.19+1.1
11.94
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.3
12.04
  VästeråsVästerås3.8.19+1.4
12.34
  SMKarlstadSM, Karlstad1.9.19+1.8
 
12.34
+1.8
12.14
+1.2
12.24
+0.7
X12.20
+0.8
X

2018

200 m (1)
26.83i
PB  SätraSätra3.2.18
400 m (1)
59.44
PB  LinköpingLinköping27.5.18
60 m häck (4)
9.11i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.18
9.17i
  ÖrebroÖrebro13.1.18
9.19i
  SätraSätra3.2.18
9.12i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
100 m häck (1)
14.78
SB  LinköpingLinköping6.6.18-1.1
400 m häck (2)
1:01.67
SB  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
1:01.08
SB  (7)SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
Tresteg (6)
11.78i
SB  VästeråsVästerås28.1.18
11.83i
SB  (22)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
12.21
SB  (12)LinköpingLinköping6.6.18-0.2
12.03
  ArvikaArvika29.7.18+0.2
12.34w
  NorrköpingNorrköping18.8.18+2.9
NM
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
 
X
+1.5
X
+3.1
X
+1.4
Femkamp (1)
DNFi
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
9.12

2017

200 m (3)
26.53
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17-0.2
26.20
SB  ArvikaArvika30.7.17-0.2
26.51
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17+1.6
800 m (2)
2:22.53
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
2:25.45
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
60 m häck (1)
9.09i
SB  ÖrebroÖrebro14.1.17
100 m häck (5)
15.34
SB  LinköpingLinköping25.5.17-2.8
14.64
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.170.0
14.46
PB  (17)ArvikaArvika29.7.17+1.3
14.69
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17-0.4
14.54
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17+1.9
400 m häck (4)
1:03.38
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.17
1:02.37
SB  (7)VästeråsVästerås6.8.17
1:04.48
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
1:03.37
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
Höjd (2)
1.56
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17
1.63
SB  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
Längd (2)
5.51
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.170.0
5.62
PB  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17+0.6
Tresteg (1)
12.29
PB  (10)JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+1.3
 
X
+2.7
11.73
+2.2
X
+2.3
12.25
+1.6
12.29
+1.3
X
+0.8
Kula (2)
11.99
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN10.6.17
11.99
=SB  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
Spjut (3)
24.83
SB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
30.43
PB  ArvikaArvika30.7.17
29.23
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
Sjukamp (2)
4.861
PB  v2NatKuortane, FINv2Nat, Kuortane, FIN11.6.17
14.64/0.0   1.56   11.99   26.53/-0.2
5.51/0.0   24.83   2:22.53
5.035
PB  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
14.54/+1.9   1.63   11.99   26.51/+1.6
5.62/+0.6   29.23   2:25.45

2016

200 m (1)
26.81
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16-1.8
800 m (1)
2:27.54
SB  SMFalunSM, Falun11.9.16
100 m häck (2)
15.07w
  Karlstad/MKarlstad/M13.8.16+2.9
15.12
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16+0.9
Höjd (1)
1.66
PB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
1.42
O
1.45
O
1.48
O
1.51
O
1.54
O
1.57
O
1.60
O
1.63
O
1.66
XO
1.69
XXX
      
Längd (2)
5.59
SB  Karlstad/MKarlstad/M13.8.16+1.3
5.37
  SMFalunSM, Falun11.9.16+1.1
 
5.08
-1.6
5.32
+0.4
X
-1.0
Tresteg (3)
12.04
PB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16+0.8
 
X
+2.2
11.97
+1.4
X
+3.0
12.04
+0.8
X
+1.4
11.72
+0.6
12.18
PB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.160.0
 
X12.12
+2.8
12.12
+1.8
11.93
-0.5
X12.18
NM
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16
 
X
+2.1
X
+0.7
X
+0.4
Kula (1)
11.78
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
10.8010.7911.78
Spjut (1)
25.62
SB  SMFalunSM, Falun11.9.16
 
XX25.62
Sjukamp (1)
4.788
PB  SMFalunSM, Falun11.9.16
15.12/+0.9   1.66   11.78   26.81/-1.8
5.37/+1.1   25.62   2:27.54

2015

200 m (1)
26.85
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15-0.1
800 m (1)
2:26.13
PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
60 m häck (2)
9.18i
SB  ÖrebroÖrebro10.1.15
9.59i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (1)
15.55
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15-1.9
Höjd (1)
1.60
=PB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
 
1.45
O
1.48
O
1.51
O
1.54
O
1.57
O
1.60
XO
1.63
XXX
 
Längd (1)
5.53
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15+0.4
 
X
-0.4
5.53
+0.4
X
+1.0
Tresteg (2)
11.66
SB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15+0.8
 
11.20XXX11.2611.66
11.71
SB  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15+1.8
 
X
+2.6
X
+2.0
11.71
+1.8
X
+1.3
X
+0.9
11.38
+1.5
Kula (3)
12.13i
PB  (19)Göteborg/FHGöteborg/FH31.1.15
12.02i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
 
XX12.0211.39X11.74
11.88
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL4.7.15
 
11.8811.5211.71
Spjut (1)
26.63
SB  ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
 
25.4825.6626.63
Femkamp (1)
DNFi
  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
9.29   1.54   NM
Sjukamp (1)
4.747
PB  (10)ECup Div 1Inowrocław, POLECup Div 1, Inowrocław, POL5.7.15
15.55/-1.9   1.60   11.88   26.85/-0.1
5.53/+0.4   26.63   2:26.13

2014

200 m (1)
27.05
SB  Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14+0.3
800 m (1)
2:27.36
PB  VarbergVarberg18.5.14
100 m häck (1)
15.13
SB  VarbergVarberg17.5.14+0.5
Höjd (1)
1.59
SB  Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14
Längd (1)
5.35
SB  Kópavogur, ISLKópavogur, ISL8.6.14+0.1
Kula (1)
11.33
SB  VarbergVarberg17.5.14
Spjut (1)
29.27
PB  Leiria, PORLeiria, POR25.4.14
Sjukamp (2)
4.497
SB  VarbergVarberg18.5.14
15.13/+0.5   1.58   11.33   27.12/+0.7
5.17/-1.8   21.09   2:27.36
4.507
SB  (15)Kópavogur, ISLKópavogur, ISL8.6.14
15.52/-0.8   1.59   11.02   27.05/+0.3
5.35/+0.1   24.22   2:31.07
1000 m stafett (1)
2:21.33
  JSMKilJSM, Kil24.5.14
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Isabella Rosenquist
Frida Johansson, Hanna Hermansson

2013

60 m (2)
8.12i
PB  ÖrebroÖrebro12.1.13
8.16i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
100 m (1)
12.93
SB  ArvikaArvika27.7.13-0.2
200 m (1)
26.33
SB  VarbergVarberg18.5.13+0.5
800 m (2)
2:32.80i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
2:29.47
PB  VarbergVarberg19.5.13
60 m häck (3)
8.73i
PB  (12)KarlstadKarlstad26.1.13
8.92i
  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
8.99i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
100 m häck (1)
14.85
PB  Göteborg/UGöteborg/U30.6.13+0.3
300 m häck (2)
44.22
PB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
44.70
  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13
Höjd (2)
1.58i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
1.60
PB  JSMKalmarJSM, Kalmar14.9.13
Längd (3)
5.50i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
5.06
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+1.1
5.51
SB  SMKalmarSM, Kalmar15.9.130.0
Tresteg (3)
11.33
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13+0.3
11.38
SB  JSMVästeråsJSM, Västerås10.8.13-0.2
NM
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13
Kula (3)
11.17i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
11.40
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
12.39
PB  ArvikaArvika27.7.13
Spjut (1)
25.91
SB  VarbergVarberg19.5.13
Femkamp (1)
3.603
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
8.92   1.58   11.17   5.50   2:32.80
Sjukamp (3)
4.507
PB  VarbergVarberg19.5.13
15.4m/+0.7   1.55   11.14   26.33/+0.5
5.14/+1.0   25.91   2:29.47
4.627
PB  (17)HuddingeHuddinge9.6.13
15.21/-1.8   1.53   11.73   26.51/+1.2
5.45/+1.1   25.28   2:30.42
DNF
  SMKalmarSM, Kalmar15.9.13
15.06/-1.3   1.60   11.15   27.04W/+5.5
NM   NM   
4x100 m (1)
51.76
  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Sarah Larsson
Martina Appel, Frida Johansson
1000 m stafett (1)
2:24.38
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Sarah Larsson
Frida Johansson, Isabella Rosenquist

2012

60 m (1)
8.15i
PB  ÖrebroÖrebro15.1.12
100 m (2)
12.9m
  SunneSunne22.7.12+1.2
12.85w
  Växjö/AVäxjö/A21.9.12+3.0
200 m (1)
26.91
SB  LerumLerum26.5.12-0.5
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
8.79i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
8.90i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (5)
14.81
SB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12-1.0
14.35
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.4
14.80
  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12-1.4
14.64
  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12+0.3
14.24w
  Växjö/AVäxjö/A22.9.12+2.3
300 m häck (1)
47.90
SB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.12
Höjd (2)
1.61i
PB  VäxjöVäxjö12.2.12
1.58
PB  LerumLerum26.5.12
Längd (3)
5.45i
PB  KarlstadKarlstad22.1.12
5.33i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs25.2.12
5.43
SB  Stockholm/SStockholm/S18.8.120.0
Tresteg (5)
11.88i
PB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
12.00
PB  (15)Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.8
11.82
  (46) FGPKarlstadFGP, Karlstad19.7.12+0.7
11.18
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal4.8.12+0.3
11.59
  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12+0.7
Kula (3.0 kg) (1)
11.77
SB  TorsbyTorsby17.5.12
Sjukamp (F17) (1)
4.475
SB  LerumLerum27.5.12
         
      
Femkamp (F17) (1)
3.670
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH10.3.12
4x100 m (2)
50.06
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Frida Johansson, Lovisa Pettersson
49.62
  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.12
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Frida Johansson, Lovisa Pettersson
1000 m stafett (2)
2:24.69
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Frida Johansson, Isabella Rosenquist
2:26.21
  USMSödertäljeUSM, Södertälje8.9.12
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Frida Johansson, Isabella Rosenquist

2011

60 m (1)
8.23i
SB  KarlstadKarlstad22.1.11
100 m (1)
12.84
SB  KilKil13.8.11+0.2
200 m (1)
26.07
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11-0.3
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
9.61i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
14.45
PB  KarlskogaKarlskoga19.6.11+0.7
300 m häck (1)
45.09
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.11
Höjd (2)
1.59i
PB  KarlstadKarlstad22.1.11
1.56
PB  ArvikaArvika23.7.11
Längd (6)
5.25i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
5.34i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
5.61
PB  Göteborg/UGöteborg/U9.7.11+0.9
5.55
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.110.0
5.43
  USMYstadUSM, Ystad26.8.11+1.9
5.00
  USMYstadUSM, Ystad27.8.11+1.6
Tresteg (3)
11.45i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
11.93
PB  (66) (18)FGPKarlstadFGP, Karlstad2.8.110.0
11.44
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+0.6
11.49w
  USMYstadUSM, Ystad28.8.11+3.0
Kula (3.0 kg) (1)
12.42
PB  ArvikaArvika23.7.11
Spjut (1)
27.08
PB  KilKil6.6.11
Femkamp (F17) (1)
3.456
SB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping12.2.11
9.07   1.51   11.35   5.28   1:47.23
Sjukamp (F17) (1)
4.598
PB  USMFalunUSM, Falun7.8.11
14.55/+0.4   1.54   11.63   26.07/-0.3
5.49/0.0   23.35   DNF
4x100 m (2)
50.64
  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 IF Göta Karlstad
Izabelle Kjellberg, Frida Johansson
Sarah Larsson, Susanne Schüssler
50.32
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge20.8.11
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Isabella Rosenquist, Frida Johansson
1000 m stafett (1)
2:28.10
SB  USMVäxjöUSM, Växjö2.6.11
 IF Göta Karlstad
Sarah Larsson, Izabelle Kjellberg
Isabella Rosenquist, Frida Johansson

2010

100 m (1)
12.80
PB  VästeråsVästerås12.9.100.0
200 m (2)
27.31i
PB  KarlstadKarlstad23.1.10
27.05w
  SunneSunne10.7.10+2.8
600 m (1)
1:46.05
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.24i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
9.10i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
9.20i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
300 m häck (1)
46.78
PB  Stockholm/SStockholm/S8.8.10
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (5)
11.84
PB  Stockholm/SStockholm/S7.8.10-0.6
12.22w
  USMKilUSM, Kil15.8.10+2.1
12.07w
  USMKilUSM, Kil15.8.10+2.6
12.39
  USMKilUSM, Kil15.8.100.0
12.19
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10-0.4
Höjd (2)
1.55
PB  YstadYstad20.6.10
1.46
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Längd (6)
5.10i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.08i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.26
PB  Stockholm/SStockholm/S7.8.10-1.6
5.20
  USMKilUSM, Kil14.8.100.0
5.14
  USMKilUSM, Kil15.8.10-0.7
NM
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
Tresteg (3)
11.13i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
11.58
PB  USMKilUSM, Kil15.8.10+1.3
11.68
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle19.9.10+0.6
Kula (3.0 kg) (1)
11.29
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Spjut (400 g) (1)
25.84
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
 (1)
4.559
PB  EnköpingEnköping25.7.10
 (1)
3.841
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra6.3.10
Sexkamp (F15) (1)
3.787
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
12.19/-0.4   1.46   11.29
1:46.05      
1000 m stafett (2)
49.62
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Johanna Norén, Frida Johansson
49.21
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 IF Göta Karlstad
Susanne Schüssler, Izabelle Kjellberg
Johanna Norén, Frida Johansson

2009

60 m (1)
8.20i
PB  KarlstadKarlstad24.1.09
300 m häck (1)
48.79
PB  Stockholm/SStockholm/S2.8.09
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.30
PB  Göteborg/UGöteborg/U26.6.09-0.6
Längd (1)
5.18w
  UppsalaUppsala12.9.09+2.2
Tresteg (1)
10.72
PB  UppsalaUppsala12.9.09-1.6
Kula (3.0 kg) (1)
10.23i
PB  KarlstadKarlstad24.1.09

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
8.12
Örebro12.1.13
100 m
Ute
12.80
Västerås12.9.100.0
200 m
Ute
26.07
Falun6.8.11-0.3
Inne
26.83
Sätra3.2.18
400 m
Ute
59.44
Linköping27.5.18
600 m
Ute
1:46.05
Huddinge5.9.10
800 m
Ute
2:22.53
Kuortane, FIN11.6.17
Inne
2:32.80
Växjö10.2.13
60 m häck
Inne
8.73
Karlstad26.1.13
100 m häck
Ute
14.43
Norrköping29.5.21+1.3
300 m häck
Ute
44.22
Västerås10.8.13
Höjd
Ute
1.66
Falun10.9.16
Inne
1.61
Växjö12.2.12
Längd
Ute
5.62
Linköping10.9.17+0.6
Inne
5.50
Växjö10.2.13
Tresteg
Ute
12.38
Norrköping2.6.19+0.2
Inne
12.51
Karlstad26.1.19
Kula
Ute
12.39
Arvika27.7.13
Inne
12.13
Göteborg/FH31.1.15
Spjut
Ute
30.43
Arvika30.7.17
Femkamp
Inne
3.603
Växjö10.2.13
Sjukamp
Ute
5.035
Linköping10.9.17

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.10
Norrköping28.2.10
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.79
Bollnäs26.2.12
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.35
Göteborg/U8.7.12+0.4
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.84
Stockholm/S7.8.10-0.6
Kula (3.0 kg)
Ute
12.42
Arvika23.7.11
Inne
10.23
Karlstad24.1.09
Spjut (400 g)
Ute
25.84
Huddinge5.9.10
Sjukamp (F17)
Ute
4.598
Falun7.8.11
Femkamp (F17)
Inne
3.670
Göteborg/FH10.3.12
200 m
26.07
hep
16
USMFalun6.8.11-0.3
26.20
1
Arvika30.7.17-0.2
26.33
hep
19
Varberg18.5.13+0.5
26.51
hep
SMLinköping9.9.17+1.6
26.53
hep
v2NatKuortane, FIN10.6.17-0.2
26.81
hep
SMFalun10.9.16-1.8
26.83i
3
C
Sätra3.2.18
26.85
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15-0.1
26.91
hep
17
Lerum26.5.12-0.5
27.05
hep
19
Kópavogur, ISL7.6.14+0.3
Visa/dölj alla resultat
27.31i
1
B
Karlstad23.1.10
10-bästasnitt: 26.609
60 m häck
8.73i
1
Karlstad26.1.13
8.92i
pen
ISMVäxjö10.2.13
8.99i
2
19
h3
IJSMUddevalla24.2.13
9.09i
7
Örebro14.1.17
9.11i
3
h1
Örebro13.1.18
9.12i
pen
ISMNorrköping11.2.18
9.17i
4
Örebro13.1.18
9.18i
3
Örebro10.1.15
9.19i
5
h1
Sätra3.2.18
9.59i
5
22
IJSMGöteborg/FH1.3.15
10-bästasnitt: 9.109
100 m häck
14.43
2
Norrköping29.5.21+1.3
14.46
1
Arvika29.7.17+1.3
14.46
2
Norrköping2.6.19+2.0
14.54
hep
SMLinköping9.9.17+1.9
14.64
hep
v2NatKuortane, FIN10.6.170.0
14.69
5
22
JSMGävle13.8.17-0.4
14.78
1
Linköping6.6.18-1.1
14.81
2
Täby21.5.22+0.2
14.85
3
19
h2
Göteborg/U30.6.13+0.3
15.12
hep
SMFalun10.9.16+0.9
Visa/dölj alla resultat
15.13
hep
19
Varberg17.5.14+0.5
15.34
3
Linköping25.5.17-2.8
15.55
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15-1.9
10-bästasnitt: 14.678
400 m häck
1:00.97
3
Karlstad3.7.19
1:01.08
5
SMEskilstuna26.8.18
1:01.22
1
Växjö8.7.20
1:01.36
1
Norrköping14.6.20
1:01.67
2
h2
SMEskilstuna25.8.18
1:01.71
1
C
VUSGöteborg/U28.6.19
1:02.37
1
Västerås6.8.17
1:02.92
3
h2
SMUppsala15.8.20
1:02.94
1
Norrköping7.8.20
1:03.15
4
Norrköping29.5.21
Visa/dölj alla resultat
1:03.37
2
22
JSMGävle13.8.17
1:03.38
1
D
VUSGöteborg/U30.6.17
1:04.48
1
22
h1
JSMGävle12.8.17
10-bästasnitt: 1:01.939
Höjd
1.66
hep
SMFalun10.9.16
1.63
hep
SMLinköping9.9.17
1.61i
pen
17
Växjö12.2.12
1.60
hep
19
JSMKalmar14.9.13
1.60
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
1.59i
3
17
Karlstad22.1.11
1.59
hep
19
Kópavogur, ISL7.6.14
1.58
hep
17
Lerum26.5.12
1.58i
pen
ISMVäxjö10.2.13
1.56
1
16
Arvika23.7.11
Visa/dölj alla resultat
1.56
hep
v2NatKuortane, FIN10.6.17
1.55
2
15
Ystad20.6.10
1.46
tri
15
USMHuddinge4.9.10
10-bästasnitt: 1.6
Längd
5.62
hep
SMLinköping10.9.17+0.6
5.61
2
16
Göteborg/U9.7.11+0.9
5.59
1
Karlstad/M13.8.16+1.3
5.55
2
17
teamNCHuddinge20.8.110.0
5.53
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL5.7.15+0.4
5.51
hep
SMKalmar15.9.130.0
5.51
hep
v2NatKuortane, FIN11.6.170.0
5.50i
pen
ISMVäxjö10.2.13
5.45i
3
17
Karlstad22.1.12
5.43
4
16
Q
NC-yYstad26.8.11+1.9
Visa/dölj alla resultat
5.43
1
17
Stockholm/S18.8.120.0
5.37
hep
SMFalun11.9.16+1.1
5.35
hep
19
Kópavogur, ISL8.6.14+0.1
5.34i
9
16
NC-yHuddinge19.2.11
5.33i
6
17
IUSMBollnäs25.2.12
5.26
3
15
Stockholm/S7.8.10-1.6
5.25i
12
16
Q
NC-yHuddinge19.2.11
5.20
11
15
NC-yKil14.8.100.0
5.14
7
15
Q
NC-yKil15.8.10-0.7
5.10i
9
15
Q
Norrköping28.2.10
5.08i
10
15
Norrköping28.2.10
5.06
17
19
Q
JSMVästerås9.8.13+1.1
5.00
9
16
NC-yYstad27.8.11+1.6
10-bästasnitt: 5.53
Tresteg
12.51i
1
Karlstad26.1.19
12.47i
7
ISMNorrköping17.2.19
12.38
4
Norrköping2.6.19+0.2
12.34
7
SMKarlstad1.9.19+1.8
12.29
2
22
JSMGävle11.8.17+1.3
12.21
2
Linköping6.6.18-0.2
12.18
3
22
JSMHässleholm7.8.160.0
12.07
3
Sollentuna7.6.19+1.1
12.04
2
teamNCNorrköping13.7.16+0.8
12.04
4
Västerås3.8.19+1.4
Visa/dölj alla resultat
12.03
1
Arvika29.7.18+0.2
12.00
1
17
Göteborg/U8.7.12+0.8
11.94
16
VUSGöteborg/U30.6.19-0.3
11.93
7
Folksam GPKarlstad2.8.110.0
11.88i
3
17
IUSMBollnäs26.2.12
11.83i
12
ISMGävle18.2.18
11.82
6
Folksam GPKarlstad19.7.12+0.7
11.78i
1
Västerås28.1.18
11.71
7
22
JSMKalmar23.8.15+1.8
11.68
4
17
teamNCGävle19.9.10+0.6
11.66
4
teamNCSundsvall1.7.15+0.8
11.59
3
17
USMSollentuna12.8.12+0.7
11.58
3
15
NC-yKil15.8.10+1.3
11.50
+
Täby21.5.22+1.3
11.45i
4
16
NC-yHuddinge20.2.11
11.44
+
16
NC-yYstad28.8.11+0.6
11.38
7
19
Q
JSMVästerås10.8.13-0.2
11.33
4
teamNCHalmstad6.7.13+0.3
11.18
14
Folksam GPMölndal4.8.12+0.3
11.13i
5
15
Norrköping27.2.10
10.72
2
14
Uppsala12.9.09-1.6
10-bästasnitt: 12.253
Kula
12.39
1
19
Arvika27.7.13
12.13i
3
Göteborg/FH31.1.15
12.02i
6
22
IJSMGöteborg/FH28.2.15
11.99
hep
v2NatKuortane, FIN10.6.17
11.99
hep
SMLinköping9.9.17
11.88
hep
ECup Div 1Inowrocław, POL4.7.15
11.78
hep
SMFalun10.9.16
11.40
6
teamNCHalmstad6.7.13
11.33
hep
19
Varberg17.5.14
11.17i
pen
ISMVäxjö10.2.13
10-bästasnitt: 11.808

Total results in database: 224
By event:
60 m:5
100 m:6
200 m:12
400 m:1
600 m:1
800 m:7
60 m häck (76.2 cm, 8 m):3
60 m häck:10
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):6
100 m häck:14
300 m häck:6
400 m häck:13
80 m häck (76.2 cm, 8 m):6
Höjd:13
Längd:25
Tresteg:37
Kula (3.0 kg):4
Kula:10
Spjut (400 g):1
Spjut:8
Femkamp (F17):1
Femkamp:3
Sjukamp:9
Sjukamp (F17):2
:1
:1
Femkamp (F17):1
Sexkamp (F15):1
4x100 m:7
1000 m stafett:7
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
8.20
 3
Karlstad
24.1
 
2011
8.23
 2-17
Karlstad
22.1
 
2012
8.15
 3-17
Örebro
15.1
 
2013
8.12
6h1
Örebro
12.1
 
8.16
6h2-19
Uddevalla
23.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
12.80
3s3-15
Västerås
12.9
 0.0
2011
12.84
 3-17
Kil
13.8
 +0.2
2012
12.85w
 4s2-17
Växjö/A
21.9
 +3.0
2013
12.93
 3
Arvika
27.7
-0.2
2019
12.87
 2
Norrköping
24.8
 +0.2
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
27.05w
 4-15
Sunne
10.7
 +2.8
2011
26.07
H-16
Falun
6.8
-0.3
2012
26.91
 H-17
Lerum
26.5
-0.5
2013
26.33
 H-19
Varberg
18.5
 +0.5
2014
27.05
 H-19
Kópavogur, ISL
7.6
 +0.3
2015
26.85
 H
Inowrocław, POL
4.7
-0.1
2016
26.81
 H
Falun
10.9
-1.8
2017
26.20
 1
Arvika
30.7
-0.2
26.51
H
Linköping
9.9
 +1.6
26.53
H
Kuortane, FIN
10.6
-0.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
27.31
 1rB
Karlstad
23.1
 
2018
26.83
3rC
Sätra
3.2
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
59.44
1
Linköping
27.5
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
1:46.05
M-15
Huddinge
5.9
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
2:29.47
 H-19
Varberg
19.5
 
2014
2:27.36
 H-19
Varberg
18.5
 
2015
2:26.13
 H
Inowrocław, POL
5.7
 
2016
2:27.54
 H
Falun
11.9
 
2017
2:22.53
H
Kuortane, FIN
11.6
 
2:25.45
H
Linköping
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2:32.80
P
Växjö
10.2
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8.73
1
Karlstad
26.1
 
8.92
P
Växjö
10.2
 
8.99
2h3-19
Uddevalla
24.2
 
2015
9.18
 3
Örebro
10.1
 
9.59
5 -22
Göteborg/FH
1.3
 
2017
9.09
 7
Örebro
14.1
 
2018
9.11
 3h1
Örebro
13.1
 
9.12
P
Norrköping
11.2
 
9.17
4
Örebro
13.1
 
9.19
5h1
Sätra
3.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
14.85
 3h2-19
Göteborg/U
30.6
 +0.3
2014
15.13
 H-19
Varberg
17.5
 +0.5
2015
15.55
 H
Inowrocław, POL
4.7
-1.9
2016
15.12
 H
Falun
10.9
 +0.9
15.07w
 2
Karlstad/M
13.8
 +2.9
2017
14.46
 1
Arvika
29.7
 +1.3
14.54
H
Linköping
9.9
 +1.9
14.64
H
Kuortane, FIN
10.6
 0.0
14.69
5-22
Gävle
13.8
-0.4
15.34
3
Linköping
25.5
-2.8
2018
14.78
 1
Linköping
6.6
-1.1
2019
14.46
 2
Norrköping
2.6
 +2.0
2021
14.43
2
Norrköping
29.5
 +1.3
2022
14.81
 2
Täby
21.5
 +0.2
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
48.79
 1rC
Stockholm/S
2.8
 
2010
46.78
 1rB
Stockholm/S
8.8
 
2011
45.09
 1rB-17
Huddinge
20.8
 
2012
47.90
 7
Göteborg/U
9.7
 
2013
44.22
3h2-19
Västerås
10.8
 
44.70
5-19
Västerås
10.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1:02.37
 1
Västerås
6.8
 
1:03.37
2-22
Gävle
13.8
 
1:03.38
1rD
Göteborg/U
30.6
 
1:04.48
1h1-22
Gävle
12.8
 
2018
1:01.08
 5
Eskilstuna
26.8
 
1:01.67
2h2
Eskilstuna
25.8
 
2019
1:00.97
 3
Karlstad
3.7
 
1:01.71
1rC
Göteborg/U
28.6
 
2020
1:01.22
 1
Växjö
8.7
 
1:01.36
1
Norrköping
14.6
 
1:02.92
3h2
Uppsala
15.8
 
1:02.94
1
Norrköping
7.8
 
2021
1:03.15
 4
Norrköping
29.5
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
1.55
 2-15
Ystad
20.6
 
1.46
M-15
Huddinge
4.9
 
2011
1.56
 1-16
Arvika
23.7
 
2012
1.58
 H-17
Lerum
26.5
 
2013
1.60
 H-19
Kalmar
14.9
 
2014
1.59
 H-19
Kópavogur, ISL
7.6
 
2015
1.60
 H
Inowrocław, POL
4.7
 
2016
1.66
H
Falun
10.9
 
2017
1.63
 H
Linköping
9.9
 
1.56
H
Kuortane, FIN
10.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
1.59
 3-17
Karlstad
22.1
 
2012
1.61
P-17
Växjö
12.2
 
2013
1.58
 P
Växjö
10.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5.18w
 2-14
Uppsala
12.9
 +2.2
2010
5.26
 3-15
Stockholm/S
7.8
-1.6
5.20
11-15
Kil
14.8
 0.0
5.14
7q-15
Kil
15.8
-0.7
2011
5.61
 2-16
Göteborg/U
9.7
 +0.9
5.55
2-17
Huddinge
20.8
 0.0
5.43
4q-16
Ystad
26.8
 +1.9
5.00
9-16
Ystad
27.8
 +1.6
2012
5.43
 1-17
Stockholm/S
18.8
 0.0
2013
5.51
 H
Kalmar
15.9
 0.0
5.06
17q-19
Västerås
9.8
 +1.1
2014
5.35
 H-19
Kópavogur, ISL
8.6
 +0.1
2015
5.53
 H
Inowrocław, POL
5.7
 +0.4
2016
5.59
 1
Karlstad/M
13.8
 +1.3
5.37
H
Falun
11.9
 +1.1
2017
5.62
H
Linköping
10.9
 +0.6
5.51
H
Kuortane, FIN
11.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5.10
 9q-15
Norrköping
28.2
 
5.08
10-15
Norrköping
28.2
 
2011
5.34
 9-16
Huddinge
19.2
 
5.25
12q-16
Huddinge
19.2
 
2012
5.45
 3-17
Karlstad
22.1
 
5.33
6-17
Bollnäs
25.2
 
2013
5.50
P
Växjö
10.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
10.72
 2-14
Uppsala
12.9
-1.6
2010
11.68
 4-17
Gävle
19.9
 +0.6
11.58
3-15
Kil
15.8
 +1.3
2011
11.93
 7
Karlstad
2.8
 0.0
11.44
--16
Ystad
28.8
 +0.6
11.49w
 4-16
Ystad
28.8
 +3.0
2012
12.00
 1-17
Göteborg/U
8.7
 +0.8
11.82
6
Karlstad
19.7
 +0.7
11.59
3-17
Sollentuna
12.8
 +0.7
11.18
14
Mölndal
4.8
 +0.3
2013
11.38
 7q-19
Västerås
10.8
-0.2
11.33
4
Halmstad
6.7
 +0.3
2015
11.71
 7-22
Kalmar
23.8
 +1.8
11.66
4
Sundsvall
1.7
 +0.8
2016
12.18
 3-22
Hässleholm
7.8
 0.0
12.04
2
Norrköping
13.7
 +0.8
2017
12.29
 2-22
Gävle
11.8
 +1.3
2018
12.21
 2
Linköping
6.6
-0.2
12.03
1
Arvika
29.7
 +0.2
12.34w
 1
Norrköping
18.8
 +2.9
2019
12.38
4
Norrköping
2.6
 +0.2
12.34
7
Karlstad
1.9
 +1.8
12.07
3
Sollentuna
7.6
 +1.1
12.04
4
Västerås
3.8
 +1.4
11.94
16
Göteborg/U
30.6
-0.3
2022
11.50
 -
Täby
21.5
 +1.3
12.29w
 1
Täby
21.5
 +3.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
11.13
 5-15
Norrköping
27.2
 
2011
11.45
 4-16
Huddinge
20.2
 
2012
11.88
 3-17
Bollnäs
26.2
 
2018
11.83
 12
Gävle
18.2
 
11.78
1
Västerås
28.1
 
2019
12.51
1
Karlstad
26.1
 
12.47
7
Norrköping
17.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
12.39
1-19
Arvika
27.7
 
11.40
6
Halmstad
6.7
 
2014
11.33
 H-19
Varberg
17.5
 
2015
11.88
 H
Inowrocław, POL
4.7
 
2016
11.78
 H
Falun
10.9
 
2017
11.99
 H
Kuortane, FIN
10.6
 
11.99
H
Linköping
9.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
11.17
 P
Växjö
10.2
 
2015
12.13
3
Göteborg/FH
31.1
 
12.02
6 -22
Göteborg/FH
28.2
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
27.08
 3-17
Kil
6.6
 
2013
25.91
 H-19
Varberg
19.5
 
2014
29.27
 2
Leiria, POR
25.4
 
2015
26.63
 H
Inowrocław, POL
5.7
 
2016
25.62
 H
Falun
11.9
 
2017
30.43
1
Arvika
30.7
 
29.23
H
Linköping
10.9
 
24.83
H
Kuortane, FIN
11.6
 
Femkamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
3.603
10
Växjö
10.2
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
4.627
 6-22
Huddinge
9.6
 
4.507
5-19
Varberg
19.5
 
2014
4.507
 9-19
Kópavogur, ISL
8.6
 
4.497
4-19
Varberg
18.5
 
2015
4.747
 22
Inowrocław, POL
5.7
 
2016
4.788
 6
Falun
11.9
 
2017
5.035
6
Linköping
10.9
 
4.861
13
Kuortane, FIN
11.6
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
9.10
3s2-15
Norrköping
28.2
 
9.20
7-15
Norrköping
28.2
 
9.24
3h3-15
Norrköping
28.2
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
9.61
 4h1-16
Huddinge
19.2
 
2012
8.79
2h3-17
Bollnäs
26.2
 
8.90
5-17
Bollnäs
26.2
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
12.30
 1h1-14
Göteborg/U
26.6
-0.6
2010
11.84
1-15
Stockholm/S
7.8
-0.6
12.19
M-15
Huddinge
4.9
-0.4
12.39
6-15
Kil
15.8
 0.0
12.07w
 2s1-15
Kil
15.8
 +2.6
12.22w
 2h4-15
Kil
15.8
 +2.1
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
14.45
 1-17
Karlskoga
19.6
 +0.7
2012
14.35
1h1-17
Göteborg/U
8.7
 +0.4
14.64
4-17
Sollentuna
11.8
 +0.3
14.80
2h1-17
Sollentuna
11.8
-1.4
14.81
3-17
Täby
30.6
-1.0
14.24w
 3-17
Växjö/A
22.9
 +2.3
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
11.29
 M-15
Huddinge
4.9
 
2011
12.42
1-16
Arvika
23.7
 
2012
11.77
 3-17
Torsby
17.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
10.23
2-14
Karlstad
24.1
 
Spjut (400 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
25.84
M-15
Huddinge
5.9
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
3.670
2 -17
Göteborg/FH
10.3
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
4.598
4-16
Falun
7.8
 
2012
4.475
 4-17
Lerum
27.5
 

Ute
400 m häck
SM 2018 5
1:01.08
2
h2
1:01.67
SM 2020
3
h2
1:02.92
Tresteg
SM 2016
NM
SM 2018
NM
SM 2019 7
12.34
Sjukamp
SM 2013
DNFw
SM 2016 6
4.788
SM 2017 6
5.035
Inne
Tresteg
ISM 2018 12
11.83
ISM 2019 7
12.47
Femkamp
ISM 2013 7
3.603
ISM 2015
DNF
ISM 2018
DNF

Junior-ungdom
Ute
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
NC-y 2010 6
15
12.39
2
15
s1
12.07w
2
15
h4
12.22w
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2012 4
17
14.64
2
17
h1
14.80
100 m häck
JSM 2017 5
22
14.69
300 m häck
JSM 2013 5
19
44.70
3
19
h2
44.22
400 m häck
JSM 2017 2
22
1:03.37
1
22
h1
1:04.48
Längd
USM 2010
15
NM
NC-y 2010 11
15
5.20
7
15
Q
5.14
NC-y 2011 9
16
5.00
4
16
Q
5.43
JSM 2013
17
19
Q
5.06
Tresteg
NC-y 2010 3
15
11.58
NC-y 2011 4
16
11.49w
USM 2012 3
17
11.59
JSM 2013
19
NM
7
19
Q
11.38
JSM 2015 7
22
11.71
JSM 2016 3
22
12.18
JSM 2017 2
22
12.29
Sexkamp (F15)
USM 2010 11
15
3.787
Sjukamp (F17)
USM 2011 4
16
4.598
Sjukamp
JSM 2016 3
22
4.788
JSM 2017 4
22
5.035
4x100 m
USM 2011
3
17
h3
50.64
USM 2012 6
17
49.62
3
17
h2
50.06
JSM 2013 8
19
51.76
1000 m stafett
USM 2010 4
15
49.21
1
15
h4
49.62
USM 2011
6
17
h1
2:28.10
USM 2012 5
17
2:26.21
3
17
h2
2:24.69
JSM 2013 7
19
2:24.38
JSM 2014 5
19
2:21.33
Inne
60 m
IJSM 2013
6
19
h2
8.16
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
NC-y 2011
4
16
h1
9.61
IUSM 2012 5
17
8.90
2
17
h3
8.79
60 m häck
IJSM 2013
2
19
h3
8.99
IJSM 2015 5
22
9.59
Längd
NC-y 2011 9
16
5.34
12
16
Q
5.25
IUSM 2012 6
17
5.33
Tresteg
NC-y 2011 4
16
11.45
IUSM 2012 3
17
11.88
Kula
IJSM 2015 6
22
12.02
Femkamp (F17)
IUSM 2011 4
16
3.456
Femkamp (F17)
IUSM 2012 2
17
3.670
Femkamp
IJSM 2013 5
19
3.603
IUSM 2010 5
15
3.841

Lag-EM och Europacupen
Sjukamp
ECup Div 1 2015 22
4.747