Förening:
Hanvikens SK

Karin Bengtsson

Född: 28 januari 2004

Ålder: 17 år 364 dagar

Förening:
 Hanvikens SK
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (5)
8.01i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.12.21
7.94i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
7.93i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
8.02i
  VästeråsVästerås23.1.22
8.06i
  VästeråsVästerås23.1.22
200 m (2)
26.87i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.12.21
26.57i
  VästeråsVästerås23.1.22
60 m häck (2)
9.19i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH12.12.21
9.02i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22

2021

100 m (5)
12.97
PB  DanderydDanderyd15.5.21-1.1
13.03
  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21-1.9
12.68
PB  EnskedeEnskede5.6.210.0
12.75
  HögbyHögby17.7.21+0.5
12.71
  HögbyHögby17.7.21-0.3
200 m (5)
26.63
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21-0.3
26.45
PB  EnskedeEnskede5.6.21-0.9
26.58
  HuddingeHuddinge13.6.21-4.3
26.28w
  HögbyHögby17.7.21+2.4
27.18
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+1.6
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (7)
15.00
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21+1.8
15.30
  HuddingeHuddinge13.6.21-0.4
14.63
PB  DanderydDanderyd20.6.210.0
15.82
  EnskedeEnskede3.7.21-1.6
15.36
  VästeråsVästerås7.8.21-2.9
14.71
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+1.2
14.73w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+2.5
300 m häck (4)
46.16
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
46.10
PB  EnskedeEnskede3.7.21
47.81
  VästeråsVästerås7.8.21
46.47
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
4x100 m (4)
49.64
PB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
51.18
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
50.78
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
51.61
  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Emma Walfridsson, Emma Jäderberg
1000 m stafett (2)
2:24.55
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Emma Walfridsson
Thea Katsoulaki, Felicia Johansson
2:24.80
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hanvikens SK
Thea Katsoulaki, Emma Walfridsson
Karin Bengtsson, Felicia Johansson

2020

60 m (8)
8.28i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
8.38i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
8.23i
SB  HuddingeHuddinge26.1.20
8.28i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.21i
SB  SätraSätra16.2.20
8.40i
  SollentunaSollentuna4.3.20
8.44i
  SollentunaSollentuna4.3.20
8.20i
SB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
100 m (3)
13.36
SB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.20-1.0
13.27
SB  TäbyTäby15.8.20-0.5
13.25
SB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.20-0.2
200 m (1)
27.94
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.8.200.0
400 m (2)
1:03.83i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
1:04.00
PB  TrollbäckenTrollbäcken10.6.20
600 m (1)
1:54.92i
PB  SätraSätra12.1.20
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (9)
9.45i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
9.51i
  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
10.13i
  SätraSätra12.1.20
10.44i
  HuddingeHuddinge25.1.20
9.43i
PB  SätraSätra15.2.20
9.54i
  SätraSätra15.2.20
9.59i
  SollentunaSollentuna4.3.20
9.58i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
9.84i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
18.44
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.3
300 m häck (4)
47.78
PB  TrollbäckenTrollbäcken10.6.20
46.60
PB  EnskedeEnskede13.6.20
48.42mx
  EnskedeEnskede28.6.20
50.49
  NorrköpingNorrköping7.8.20
Höjd (1)
1.27i
PB  SätraSätra12.1.20
 
1.21
O
1.24
O
1.27
XO
     
Längd (1)
4.33i
PB  SätraSätra12.1.20
 
4.124.33X
Kula (3.0 kg) (1)
7.41i
PB  SätraSätra12.1.20
 
7.217.417.32
Femkamp (F17) (1)
2.357
PB  SätraSätra12.1.20
10.13   1.27   7.41   4.33   1:54.92
4x100 m (3)
51.14
SB  DanderydDanderyd3.9.20
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
50.84
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
50.91
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Thea Katsoulaki, Linnea Boqvist
Medley relay (2)
2:23.52
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hanvikens SK
Linnea Boqvist, Karin Bengtsson
Thea Katsoulaki, Felicia Johansson
2:30.57
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hanvikens SK
Thea Katsoulaki, Felicia Johansson
Linnea Boqvist, Karin Bengtsson

2019

30 m (1)
i
PB  SätraSätra16.12.18
60 m (3)
8.10i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
8.17i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
8.16i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
80 m (4)
10.39w
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19+2.3
10.48
PB  HuddingeHuddinge15.6.19-0.5
10.77
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-2.4
11.01
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19-1.9
200 m (3)
26.53i
PB  SätraSätra16.2.19
26.66i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
27.11i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
300 m (2)
42.40
PB  HuddingeHuddinge16.6.19
44.14
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
9.46i
PB  SätraSätra13.1.19
9.68i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
12.69
PB  NyköpingNyköping18.5.19+1.0
12.34w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+2.4
13.60
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-2.8
4x80 m (1)
40.55
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hanvikens SK
Karin Bengtsson, Felicia Johansson
Linnea Boqvist, Thea Katsoulaki
3x800 m (1)
7:47.82
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hanvikens SK
Femkamp D15 (1)
2.734
PB  SätraSätra13.1.19

2018

60 m (3)
8.43i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
8.33i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
8.29i
PB  SätraSätra18.2.18
80 m (1)
10.57
PB  HuddingeHuddinge16.6.18-0.8
100 m (1)
13.23
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.18-2.1
200 m (2)
28.23i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
27.57i
PB  KarlstadKarlstad10.3.18
300 m (1)
42.94
PB  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
11.10i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
Längd (1)
4.22i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
Kula (3.0 kg) (1)
5.66i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.93
Sollentuna19.1.22
100 m
Ute
12.68
Enskede5.6.210.0
200 m
Ute
26.45
Enskede5.6.21-0.9
Inne
26.53
Sätra16.2.19
300 m
Ute
42.40
Huddinge16.6.19
400 m
Ute
1:04.00
Trollbäcken10.6.20
Inne
1:03.83
Göteborg/FH30.11.19
600 m
Inne
1:54.92
Sätra12.1.20
60 m häck
Inne
9.02
Sollentuna19.1.22
300 m häck
Ute
46.10
Enskede3.7.21
Höjd
Inne
1.27
Sätra12.1.20
Längd
Inne
4.33
Sätra12.1.20

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.48
Huddinge15.6.19-0.5
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.46
Sätra13.1.19
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
9.43
Sätra15.2.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.63
Danderyd20.6.210.0
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.69
Nyköping18.5.19+1.0
Kula (3.0 kg)
Inne
7.41
Sätra12.1.20
Femkamp (F17)
Inne
2.357
Sätra12.1.20
60 m
7.93i
3
Sollentuna19.1.22
7.94i
1
h5
Sollentuna19.1.22
8.01i
1
Göteborg/FH12.12.21
8.02i
1
h3
Västerås23.1.22
8.06i
6
Västerås23.1.22
8.10i
3
15
h4
IUSMVästerås9.3.19
8.16i
5
15
IUSMVästerås9.3.19
8.17i
3
15
s1
IUSMVästerås9.3.19
8.20i
3
16
h2
IUSMÖrebro8.3.20
8.21i
2
17
h2
Sätra16.2.20
Visa/dölj alla resultat
8.23i
1
Huddinge26.1.20
8.28i
3
16
h1
Göteborg/FH1.12.19
8.28i
1
16
Huddinge26.1.20
8.29i
2
h1
Sätra18.2.18
8.33i
1
14
Örebro14.1.18
8.38i
4
16
B
Göteborg/FH1.12.19
8.40i
4
B
Sollentuna4.3.20
8.43i
1
14
h3
Örebro14.1.18
8.44i
5
Sollentuna4.3.20
10-bästasnitt: 8.08
200 m
26.45
2
Enskede5.6.21-0.9
26.53i
2
Sätra16.2.19
26.57i
2
B
Västerås23.1.22
26.58
2
17
Huddinge13.6.21-4.3
26.63
2
17
Trollbäcken22.5.21-0.3
26.66i
1
15
h7
IUSMVästerås9.3.19
26.87i
1
Göteborg/FH12.12.21
27.11i
4
15
r1
IUSMVästerås9.3.19
27.18
7
17
h1
USMNorrköping14.8.21+1.6
27.57i
1
14
D
Karlstad10.3.18
Visa/dölj alla resultat
27.94
2
Trollbäcken22.8.200.0
28.23i
1
14
B
Örebro13.1.18
10-bästasnitt: 26.815

Total results in database: 106
By event:
30 m:1
60 m:19
80 m:5
100 m:9
200 m:13
300 m:3
400 m:2
600 m:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):3
60 m häck:2
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):9
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):8
300 m häck:8
80 m häck (76.2 cm, 8 m):3
Höjd:1
Längd:2
Kula (3.0 kg):2
Femkamp (F17):1
4x100 m:7
4x80 m:1
3x800 m:1
Medley relay:2
1000 m stafett:2
Femkamp D15:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.29
 2h1
Sätra
18.2
 
8.33
1-14
Örebro
14.1
 
8.43
1h3-14
Örebro
14.1
 
2019
8.10
 3h4-15
Västerås
9.3
 
8.16
5-15
Västerås
9.3
 
8.17
3s1-15
Västerås
9.3
 
2020
8.20
 3h2-16
Örebro
8.3
 
8.21
2h2-17
Sätra
16.2
 
8.23
11-16
Huddinge
26.1
 
8.28
3h1-16
Göteborg/FH
1.12
 
8.28
1-16
Huddinge
26.1
 
8.38
4rB-16
Göteborg/FH
1.12
 
8.40
4rB
Sollentuna
4.3
 
8.44
5
Sollentuna
4.3
 
2022
7.93
3
Sollentuna
19.1
 
7.94
1h5
Sollentuna
19.1
 
8.01
1
Göteborg/FH
12.12
 
8.02
1h3
Västerås
23.1
 
8.06
6
Västerås
23.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
13.23
 1
Trollbäcken
6.6
-2.1
2020
13.25
 1
Trollbäcken
22.8
-0.2
13.27
6-17
Täby
15.8
-0.5
13.36
2-17
Trollbäcken
21.5
-1.0
2021
12.68
2
Enskede
5.6
 0.0
12.71
3-17
Högby
17.7
-0.3
12.75
3h1-17
Högby
17.7
 +0.5
12.97
1-17
Danderyd
15.5
-1.1
13.03
1-17
Trollbäcken
22.5
-1.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
27.94
 2
Trollbäcken
22.8
 0.0
2021
26.45
2
Enskede
5.6
-0.9
26.58
2-17
Huddinge
13.6
-4.3
26.63
2-17
Trollbäcken
22.5
-0.3
27.18
7h1-17
Norrköping
14.8
 +1.6
26.28w
 2
Högby
17.7
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
27.57
 1rD-14
Karlstad
10.3
 
28.23
1rB-14
Örebro
13.1
 
2019
26.53
2
Sätra
16.2
 
26.66
1h7-15
Västerås
9.3
 
27.11
4r1-15
Västerås
9.3
 
2022
26.57
 2rB
Västerås
23.1
 
26.87
1
Göteborg/FH
12.12
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
42.94
 1rB-15
Huddinge/J
17.6
 
2019
42.40
3
Huddinge
16.6
 
44.14
4h1-15
Trollhättan
10.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:04.00
4-17
Trollbäcken
10.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:03.83
2rB-16
Göteborg/FH
30.11
 
600 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:54.92
P-17
Sätra
12.1
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
9.02
2-19
Sollentuna
19.1
 
9.19
2
Göteborg/FH
12.12
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
46.60
 1rB-17
Enskede
13.6
 
47.78
1-17
Trollbäcken
10.6
 
50.49
6-17
Norrköping
7.8
 
2021
46.10
2-17
Enskede
3.7
 
46.16
3-17
Huddinge
11.6
 
46.47
4rB-17
Gävle
12.9
 
47.81
3
Västerås
7.8
 
Höjd
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.27
P-17
Sätra
12.1
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
4.22
 4cB-14
Örebro
13.1
 
2020
4.33
P-17
Sätra
12.1
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.57
 1h3-14
Huddinge
16.6
-0.8
2019
10.48
3-15
Huddinge
15.6
-0.5
10.77
2h6-15
Trollhättan
9.8
-2.4
11.01
6s3-15
Trollhättan
9.8
-1.9
10.39w
 3h3-15
Sollentuna/E
8.6
 +2.3
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
11.10
 5h1-14
Örebro
13.1
 
2019
9.46
P-15
Sätra
13.1
 
9.68
4h1-15
Västerås
10.3
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
9.43
2h2-17
Sätra
15.2
 
9.45
2h2-16
Göteborg/FH
30.11
 
9.51
2-16
Göteborg/FH
30.11
 
9.54
6-17
Sätra
15.2
 
9.58
4h2-16
Örebro
7.3
 
9.59
1-17
Sollentuna
4.3
 
9.84
7-16
Örebro
7.3
 
10.13
P-17
Sätra
12.1
 
10.44
3-16
Huddinge
25.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.69
2rB-15
Nyköping
18.5
 +1.0
13.60
5h3-15
Trollhättan
11.8
-2.8
12.34w
 4-15
Sollentuna/E
9.6
 +2.4
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.44
 5-17
Trollbäcken
27.6
-1.3
2021
14.63
2-17
Danderyd
20.6
 0.0
14.71
3h2-17
Norrköping
14.8
 +1.2
15.00
1-17
Trollbäcken
22.5
 +1.8
15.30
2-17
Huddinge
13.6
-0.4
15.36
3-17
Västerås
7.8
-2.9
15.82
2-17
Enskede
3.7
-1.6
14.73w
 5-17
Norrköping
14.8
 +2.5
Kula (3.0 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5.66
 13-14
Örebro
14.1
 
2020
7.41
P-17
Sätra
12.1
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2.357
7-17
Sätra
12.1
 

Ute
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2021 5
17
14.73w
4x100 m
USM 2020 5
17
50.91
USM 2021 7
17
50.78
Medley relay
USM 2020 8
17
2:30.57
1000 m stafett
USM 2021 6
17
2:24.80
3x800 m
USM 2019 11
15
7:47.82
Inne
60 m
IUSM 2019 5
15
8.16
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020 7
16
9.84
Ute
80 m
USM 2019
6
15
s3
11.01
2
15
h6
10.77
200 m
USM 2021
7
17
h1
27.18
300 m
USM 2019
4
15
h1
44.14
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2019
5
15
h3
13.60
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2021
3
17
h2
14.71
4x80 m
USM 2019
3
15
h3
40.55
4x100 m
USM 2020
5
17
h1
50.84
USM 2021
3
17
h2
51.18
Medley relay
USM 2020
6
17
h1
2:23.52
1000 m stafett
USM 2021
3
17
h1
2:24.55
Inne
60 m
IUSM 2019
3
15
s1
8.17
3
15
h4
8.10
IUSM 2020
3
16
h2
8.20
200 m
IUSM 2019 4
15
r1
27.11
1
15
h7
26.66
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2019
4
15
h1
9.68
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2020
4
16
h2
9.58