0
Född: 12 juni 2004
Ålder: 19 år 280 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2022. |
60 m (4) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.84i | PB | 8 h1 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
8.75i | PB | 1 XF | Sätra | Sätra | 13.2.22 | |||||||||
8.76i | 5 G | Sätra | Sätra | 13.2.22 | ||||||||||
8.75i | =PB | 1 | Falun | Falun | 12.3.22 | |||||||||
200 m (2) | ||||||||||||||
29.34i | PB | 1 A | Falun | Falun | 12.3.22 | |||||||||
28.87 | SB | hep 19 | Sollentuna | Sollentuna | 1.7.22 | +1.1 | ||||||||
800 m (2) | ||||||||||||||
2:51.96i | PB | pen | ISM | Örebro | ISM, Örebro | 6.2.22 | ||||||||
2:51.77i | PB | 2 | Falun | Falun | 12.3.22 | |||||||||
60 m häck (3) | ||||||||||||||
10.55i | PB | 5 B | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
10.05i | PB | pen 19 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 6.2.22 | ||||||||
10.06i | 1 19 | Falun | Falun | 12.3.22 | ||||||||||
100 m häck (2) | ||||||||||||||
18.55 | PB | 4 | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | 0.0 | ||||||||
17.84 | PB | hep 19 | Sollentuna | Sollentuna | 1.7.22 | +1.4 | ||||||||
Höjd (7) | ||||||||||||||
1.51i | PB | 11 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.52i | PB | pen 19 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 6.2.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.53i | PB | 1 | Falun | Falun | 12.3.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.56 | =PB | =2 | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.51 | hep 19 | Sollentuna | Sollentuna | 1.7.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.51 | 7 19 | Uppsala | Uppsala | 13.8.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.48 | =11 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (6) | ||||||||||||||
4.45i | PB | 13 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.24i | pen 19 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 6.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.52i | PB | 13 B | Sätra | Sätra | 13.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.67i | PB | 1 | Falun | Falun | 12.3.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
NM | hep 19 | Sollentuna | Sollentuna | 2.7.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4.74 | PB | 10 | Lidingö | Lidingö | 21.8.22 | 0.0 | ||||||||
Kula (4) | ||||||||||||||
8.24i | PB | 7 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.19i | pen 19 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 6.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.73i | PB | 2 19 | Falun | Falun | 12.3.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
8.76 | PB | hep 19 | Sollentuna | Sollentuna | 1.7.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spjut (1) | ||||||||||||||
25.57 | PB | 1 | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Femkamp (1) | ||||||||||||||
2.566 | PB | 18 | ISM | Örebro | ISM, Örebro | 6.2.22 | ||||||||
10.05 1.52 8.19 4.24 2:51.96 | ||||||||||||||
Sjukamp (1) | ||||||||||||||
DNF | - 19 | Sollentuna | Sollentuna | 2.7.22 | ||||||||||
17.84/+1.4 1.51 8.76 28.87/+1.1 NM |
100 m (2) | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14.33 | PB | 8 B | Enskede | Enskede | 5.6.21 | -1.4 | ||||||||||||||||
14.73 | 5 17 h1 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | |||||||||||||||||
200 m (2) | ||||||||||||||||||||||
29.20 | PB | 4 C | Enskede | Enskede | 5.6.21 | -1.1 | ||||||||||||||||
28.63 | PB | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | 0.0 | |||||||||||||||
800 m (2) | ||||||||||||||||||||||
2:37.67 | PB | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 8.8.21 | ||||||||||||||||
2:43.14 | 1 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | ||||||||||||||||||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2) | ||||||||||||||||||||||
17.50 | PB | 1 17 | Huddinge | Huddinge | 24.7.21 | +0.6 | ||||||||||||||||
16.26 | PB | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | +1.5 | |||||||||||||||
Höjd (9) | ||||||||||||||||||||||
1.35 | SB | 1 17 | Hässelby | Hässelby | 30.5.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.52 | PB | 3 17 | Stora Mossen | Stora Mossen | 1.6.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.33 | 5 17 | Danderyd | Danderyd | 20.6.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.43 | 2 19 | Spånga | Spånga | 1.7.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.38 | 22 17 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 10.7.21 | |||||||||||||||||
1.52 | =PB | 3 17 | Huddinge | Huddinge | 24.7.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.52 | =PB | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.56 | PB | 1 17 | Stockholm/S | Stockholm/S | 12.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.46 | 2 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Längd (6) | ||||||||||||||||||||||
4.40 | SB | 11 19 | Spånga | Spånga | 20.5.21 | +1.5 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.72 | PB | 3 17 | Danderyd | Danderyd | 20.6.21 | +1.5 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.77w | 6 19 | Spånga | Spånga | 1.7.21 | +3.4 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.72 | =PB | 29 17 Q | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 10.7.21 | 0.0 | |||||||||||||||
4.62 | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 8.8.21 | +0.4 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4.46 | 10 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | 0.0 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Tresteg (1) | ||||||||||||||||||||||
9.70 | PB | 3 17 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kula (3.0 kg) (4) | ||||||||||||||||||||||
9.33 | PB | 2 17 | Spånga | Spånga | 20.5.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.15 | 22 17 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 11.7.21 | |||||||||||||||||
9.49 | PB | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
9.05 | 8 17 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Diskus (1) | ||||||||||||||||||||||
18.41 | PB | 10 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Slägga (3.0 kg) (1) | ||||||||||||||||||||||
19.70 | PB | 16 17 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spjut (500 g) (6) | ||||||||||||||||||||||
21.79 | PB | 2 17 | Hässelby | Hässelby | 30.5.21 | |||||||||||||||||
23.30 | PB | 4 17 | Danderyd | Danderyd | 20.6.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
27.17 | PB | 2 17 | Huddinge | Huddinge | 24.7.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
21.72 | hep 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 8.8.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
25.46 | 3 17 | Stockholm/S | Stockholm/S | 12.9.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
23.09 | 11 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Sjukamp (F17) (1) | ||||||||||||||||||||||
3.785 | PB | 5 17 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 8.8.21 | ||||||||||||||||
16.26/+1.5 1.52 9.49 28.63/0.0 4.62/+0.4 21.72 2:37.67 |
Höjd (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.38 | PB | 4 16 | Stora Mossen | Stora Mossen | 13.8.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (2) | ||||||||||||||
4.59 | PB | 8 17 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | +1.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.58 | 3 16 | Huddinge | Huddinge | 26.9.20 | -0.9 | |||||||||
|
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 8.75 | Sätra | 13.2.22 | |||
100 m | ||||||
Ute | 14.33 | Enskede | 5.6.21 | -1.4 | ||
200 m | ||||||
Ute | 28.63 | Ljungby | 7.8.21 | 0.0 | ||
Inne | 29.34 | Falun | 12.3.22 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:37.67 | Ljungby | 8.8.21 | |||
Inne | 2:51.77 | Falun | 12.3.22 | |||
60 m häck | ||||||
Inne | 10.05 | Örebro | 6.2.22 | |||
100 m häck | ||||||
Ute | 17.84 | Sollentuna | 1.7.22 | +1.4 | ||
Höjd | ||||||
Ute | 1.56 | Stockholm/S | 12.9.21 | |||
Inne | 1.53 | Falun | 12.3.22 | |||
Längd | ||||||
Ute | 4.74 | Lidingö | 21.8.22 | 0.0 | ||
Inne | 4.67 | Falun | 12.3.22 | |||
Tresteg | ||||||
Ute | 9.70 | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | ||
Kula | ||||||
Ute | 8.76 | Sollentuna | 1.7.22 | |||
Inne | 8.73 | Falun | 12.3.22 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 18.41 | Järvsö | 18.9.21 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 25.57 | Danderyd | 22.5.22 | |||
Femkamp | ||||||
Inne | 2.566 | Örebro | 6.2.22 | |||
Junior-ungdom | ||||||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | ||||||
Ute | 16.26 | Ljungby | 7.8.21 | +1.5 | ||
Kula (3.0 kg) | ||||||
Ute | 9.49 | Ljungby | 7.8.21 | |||
Slägga (3.0 kg) | ||||||
Ute | 19.70 | Järvsö | 19.9.21 | |||
Spjut (500 g) | ||||||
Ute | 27.17 | Huddinge | 24.7.21 | |||
Sjukamp (F17) | ||||||
Ute | 3.785 | Ljungby | 8.8.21 |
Höjd | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1.56 | 1 | 17 | Stockholm/S | 12.9.21 | |||
1.56 | =2 | Danderyd | 22.5.22 | ||||
1.53i | 1 | Falun | 12.3.22 | ||||
1.52 | 3 | 17 | Stora Mossen | 1.6.21 | |||
1.52 | 3 | 17 | Huddinge | 24.7.21 | |||
1.52 | hep | 17 | USM | Ljungby | 7.8.21 | ||
1.52i | pen | 19 | IJSM | Örebro | 6.2.22 | ||
1.51i | 11 | Huddinge | 29.1.22 | ||||
1.51 | hep | 19 | Sollentuna | 1.7.22 | |||
1.51 | 7 | 19 | Uppsala | 13.8.22 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1.48 | =11 | 19 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
1.46 | 2 | 17 | Järvsö | 18.9.21 | |||
1.43 | 2 | 19 | Spånga | 1.7.21 | |||
1.38 | 4 | 16 | Stora Mossen | 13.8.20 | |||
1.38 | 22 | 17 | VUS | Göteborg/U | 10.7.21 | ||
1.35 | 1 | 17 | Hässelby | 30.5.21 | |||
1.33 | 5 | 17 | Danderyd | 20.6.21 | |||
10-bästasnitt: 1.526 | |||||||
Längd | |||||||
4.74 | 10 | Lidingö | 21.8.22 | 0.0 | |||
4.72 | 3 | 17 | Danderyd | 20.6.21 | +1.5 | ||
4.72 | 29 | 17 Q | VUS | Göteborg/U | 10.7.21 | 0.0 | |
4.67i | 1 | Falun | 12.3.22 | ||||
4.62 | hep | 17 | USM | Ljungby | 8.8.21 | +0.4 | |
4.59 | 8 | 17 | Stockholm/S | 6.9.20 | +1.1 | ||
4.58 | 3 | 16 | Huddinge | 26.9.20 | -0.9 | ||
4.52i | 13 | B | Sätra | 13.2.22 | |||
4.46 | 10 | 17 | Järvsö | 18.9.21 | 0.0 | ||
4.45i | 13 | Huddinge | 29.1.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4.40 | 11 | 19 | Spånga | 20.5.21 | +1.5 | ||
4.24i | pen | 19 | IJSM | Örebro | 6.2.22 | ||
10-bästasnitt: 4.607 |
60 m: | 4 |
100 m: | 2 |
200 m: | 4 |
800 m: | 4 |
60 m häck: | 3 |
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m): | 2 |
100 m häck: | 2 |
Höjd: | 17 |
Längd: | 14 |
Tresteg: | 1 |
Kula (3.0 kg): | 4 |
Kula: | 4 |
Diskus: | 1 |
Slägga (3.0 kg): | 1 |
Spjut (500 g): | 6 |
Spjut: | 1 |
Femkamp: | 1 |
Sjukamp: | 1 |
Sjukamp (F17): | 1 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 8.75 | 1rF | Sätra 13.2 | ||||
2022 | 8.75 | 1 | Falun 12.3 | ||||
2022 | 8.76 | 5rG | Sätra 13.2 | ||||
2022 | 8.84 | 8h1 | Huddinge 29.1 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 14.33 | 8rB | Enskede 5.6 | -1.4 | |||
2021 | 14.73 | 5h1-17 | Järvsö 19.9 | 0.0 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 28.63 | H-17 | Ljungby 7.8 | 0.0 | |||
2021 | 29.20 | 4rC | Enskede 5.6 | -1.1 | |||
2022 | 28.87 | H-19 | Sollentuna 1.7 | +1.1 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 29.34 | 1rA | Falun 12.3 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 2:37.67 | H-17 | Ljungby 8.8 | ||||
2021 | 2:43.14 | 1-17 | Järvsö 18.9 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 2:51.77 | 2 | Falun 12.3 | ||||
2022 | 2:51.96 | P | Örebro 6.2 | ||||
60 m häck | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 10.05 | P-19 | Örebro 6.2 | ||||
2022 | 10.06 | 1-19 | Falun 12.3 | ||||
2022 | 10.55 | 5rB | Huddinge 29.1 | ||||
100 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 17.84 | H-19 | Sollentuna 1.7 | +1.4 | |||
2022 | 18.55 | 4 | Danderyd 22.5 | 0.0 | |||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1.38 | 4-16 | Stora Mossen 13.8 | ||||
2021 | 1.56 | 1-17 | Stockholm/S 12.9 | ||||
2021 | 1.52 | 3-17 | Stora Mossen 1.6 | ||||
2021 | 1.52 | 3-17 | Huddinge 24.7 | ||||
2021 | 1.52 | H-17 | Ljungby 7.8 | ||||
2021 | 1.46 | 2-17 | Järvsö 18.9 | ||||
2021 | 1.43 | 2-19 | Spånga 1.7 | ||||
2021 | 1.38 | 22-17 | Göteborg/U 10.7 | ||||
2021 | 1.35 | 1-17 | Hässelby 30.5 | ||||
2021 | 1.33 | 5-17 | Danderyd 20.6 | ||||
2022 | 1.56 | 2= | Danderyd 22.5 | ||||
2022 | 1.51 | H-19 | Sollentuna 1.7 | ||||
2022 | 1.51 | 7-19 | Uppsala 13.8 | ||||
2022 | 1.48 | 11=-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1.53 | 1 | Falun 12.3 | ||||
2022 | 1.52 | P-19 | Örebro 6.2 | ||||
2022 | 1.51 | 11 | Huddinge 29.1 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 4.59 | 8-17 | Stockholm/S 6.9 | +1.1 | |||
2020 | 4.58 | 3-16 | Huddinge 26.9 | -0.9 | |||
2021 | 4.72 | 3-17 | Danderyd 20.6 | +1.5 | |||
2021 | 4.72 | 29q-17 | Göteborg/U 10.7 | 0.0 | |||
2021 | 4.62 | H-17 | Ljungby 8.8 | +0.4 | |||
2021 | 4.46 | 10-17 | Järvsö 18.9 | 0.0 | |||
2021 | 4.40 | 11-19 | Spånga 20.5 | +1.5 | |||
2021 | 4.77w | 6-19 | Spånga 1.7 | +3.4 | |||
2022 | 4.74 | 10 | Lidingö 21.8 | 0.0 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 4.67 | 1 | Falun 12.3 | ||||
2022 | 4.52 | 13rB | Sätra 13.2 | ||||
2022 | 4.45 | 13 | Huddinge 29.1 | ||||
2022 | 4.24 | P-19 | Örebro 6.2 | ||||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 9.70 | 3-17 | Järvsö 19.9 | 0.0 | |||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 8.76 | H-19 | Sollentuna 1.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 8.73 | 2-19 | Falun 12.3 | ||||
2022 | 8.24 | 7 | Huddinge 29.1 | ||||
2022 | 8.19 | P-19 | Örebro 6.2 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 18.41 | 10-17 | Järvsö 18.9 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 25.57 | 1 | Danderyd 22.5 | ||||
Femkamp | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 2.566 | 18 | Örebro 6.2 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 16.26 | H-17 | Ljungby 7.8 | +1.5 | |||
2021 | 17.50 | 1-17 | Huddinge 24.7 | +0.6 | |||
Kula (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 9.49 | H-17 | Ljungby 7.8 | ||||
2021 | 9.33 | 2-17 | Spånga 20.5 | ||||
2021 | 9.15 | 22-17 | Göteborg/U 11.7 | ||||
2021 | 9.05 | 8-17 | Järvsö 19.9 | ||||
Slägga (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 19.70 | 16-17 | Järvsö 19.9 | ||||
Spjut (500 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 27.17 | 2-17 | Huddinge 24.7 | ||||
2021 | 25.46 | 3-17 | Stockholm/S 12.9 | ||||
2021 | 23.30 | 4-17 | Danderyd 20.6 | ||||
2021 | 23.09 | 11-17 | Järvsö 18.9 | ||||
2021 | 21.79 | 2-17 | Hässelby 30.5 | ||||
2021 | 21.72 | H-17 | Ljungby 8.8 | ||||
Sjukamp (F17) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 3.785 | 5-17 | Ljungby 8.8 |
Inne | ||||
---|---|---|---|---|
Femkamp | ||||
ISM | 2022 | 18 | 2.566 |
|
Junior-ungdom | ||||
Ute | ||||
Höjd | ||||
JSM | 2022 | 11= | 19 | 1.48 |
Sjukamp (F17) | ||||
USM | 2021 | 5 | 17 | 3.785 |
Sjukamp | ||||
JSM | 2022 | 19 | DNF |
|
Inne | ||||
Femkamp | ||||
IJSM | 2022 | 13 | 19 | 2.566 |