0
Född: 17 april 2005
Ålder: 18 år 347 dagar
Tidigare förening(ar):
Hellas FK 11.7.2019–14.11.2020
Mälarhöjdens IK –10.7.2019
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
60 m häck (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.49i | PB | 5 | Huddinge | Huddinge | 28.1.23 | |||||||||
Höjd (2) | ||||||||||||||
1.63i | SB | 3 | Huddinge | Huddinge | 28.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.65i | SB | 7 19 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 26.2.23 | ||||||||
|
600 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:53.41i | PB | pen 17 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 20.3.22 | ||||||||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (7) | ||||||||||||||
9.23i | PB | 1 17 A | Örebro | Örebro | 15.1.22 | |||||||||
9.22i | PB | 3 17 A | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
9.05i | PB | 3 17 A | Uppsala | Uppsala | 6.2.22 | |||||||||
9.34i | 2 17 h2 | Sätra | Sätra | 12.2.22 | ||||||||||
9.05i | =PB | 2 17 h3 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 6.3.22 | ||||||||
9.11i | 4 17 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 6.3.22 | |||||||||
9.18i | pen 17 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 20.3.22 | |||||||||
Höjd (8) | ||||||||||||||
1.63i | SB | 2 17 | Örebro | Örebro | 16.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.53i | 1 | Huddinge | Huddinge | 21.1.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.63i | =SB | 4 | Huddinge | Huddinge | 29.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.68i | PB | 1 17 | Uppsala | Uppsala | 6.2.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.61i | 8 | Sätra | Sätra | 19.2.22 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.60i | 5 17 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 5.3.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.55i | pen 17 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 20.3.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.52 | SB | 3 | Huddinge | Huddinge | 5.7.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (1) | ||||||||||||||
5.13i | PB | pen 17 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 20.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kula (3.0 kg) (1) | ||||||||||||||
8.65i | PB | pen 17 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 20.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Femkamp (F17) (1) | ||||||||||||||
3.154 | PB | 7 17 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 20.3.22 | ||||||||
9.18 1.55 8.65 5.13 1:53.41 |
200 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.64 | PB | hep 16 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | 0.0 | |||||||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2) | ||||||||||||||
16.38 | PB | 2 16 | Huddinge | Huddinge | 27.5.21 | -1.6 | ||||||||
15.59 | PB | hep 16 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | 0.0 | |||||||
300 m häck (3) | ||||||||||||||
47.10 | PB | 2 17 | Norrköping | Norrköping | 23.7.21 | |||||||||
48.33 | 3 16 h1 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | |||||||||
DNF | - 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | |||||||||
Höjd (4) | ||||||||||||||
1.54 | SB | 3 19 | Huddinge | Huddinge | 27.5.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.61 | SB | 2 22 | Huddinge | Huddinge | 5.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.64 | SB | hep 16 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.62 | 3 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (2) | ||||||||||||||
4.79 | PB | 6 19 A | Huddinge | Huddinge | 22.5.21 | +0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.46 | hep 16 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 8.8.21 | +0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
Tresteg (1) | ||||||||||||||
10.34 | SB | 2 17 | Huddinge | Huddinge | 12.5.21 | -1.9 | ||||||||
Kula (3.0 kg) (1) | ||||||||||||||
9.77 | PB | hep 16 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 7.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
Sjukamp (F17) (1) | ||||||||||||||
DNF | - 16 | USM | Ljungby | USM, Ljungby | 8.8.21 | |||||||||
15.59/0.0 1.64 9.77 27.64/0.0 4.46/+0.4 |
Höjd (3) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.52i | SB | 8 15 | Sätra | Sätra | 16.2.20 | |||||||||
1.42i | 17 15 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | |||||||||
1.39 | SB | 5 15 | Sollentuna | Sollentuna | 1.8.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Tresteg (6) | ||||||||||||||
10.68i | PB | 3 15 | Sätra | Sätra | 16.2.20 | |||||||||
10.35i | 9 15 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
10.21 | SB | 1 15 | Björknäs | Björknäs | 23.5.20 | -0.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
10.22 | SB | 2 19 | Huddinge | Huddinge | 21.6.20 | -0.3 | ||||||||
| ||||||||||||||
9.85 | 4 15 | Eskilstuna | Eskilstuna | 16.7.20 | 0.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
9.98 | 5 15 | Sollentuna | Sollentuna | 1.8.20 | +1.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
4x80 m (1) | ||||||||||||||
43.80 | SB | 5 15 | Danderyd | Danderyd | 3.9.20 | |||||||||
Hellas FK | ||||||||||||||
Maggie Dahllöf, Klara Pappila Maja McCarthy, Iris Kihl |
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.11 | PB | 1 14 h2 | Trollbäcken | Trollbäcken | 1.9.19 | +0.1 | |
Höjd (4) | |||||||
1.63i | PB | 2 | Eskilstuna | Eskilstuna | 24.11.18 | ||
1.66i | PB | 1 14 | Sätra | Sätra | 15.12.18 | ||
1.60 | PB | 3 14 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | |
1.67 | PB | 1 14 | Västerås | Västerås | 15.9.19 | ||
Stav (1) | |||||||
2.43i | PB | 5 14 | Sätra | Sätra | 17.2.19 | ||
Tresteg (1) | |||||||
10.37 | PB | 8 14 | Västerås | Västerås | 15.9.19 | +1.9 | |
Femkamp D15 (1) | |||||||
2.566 | PB | 1 15 | Sätra | Sätra | 13.1.19 | ||
Höjd (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1.57 | PB | 1 | Sollentuna/E | Sollentuna/E | 2.6.18 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
200 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 27.64 | Ljungby | 7.8.21 | 0.0 | ||
600 m | ||||||
Inne | 1:53.41 | Örebro | 20.3.22 | |||
60 m häck | ||||||
Inne | 9.49 | Huddinge | 28.1.23 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 47.10 | Norrköping | 23.7.21 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.67 | Västerås | 15.9.19 | |||
Inne | 1.68 | Uppsala | 6.2.22 | |||
Stav | ||||||
Inne | 2.43 | Sätra | 17.2.19 | |||
Längd | ||||||
Ute | 4.79 | Huddinge | 22.5.21 | +0.4 | ||
Inne | 5.13 | Örebro | 20.3.22 | |||
Tresteg | ||||||
Ute | 10.37 | Västerås | 15.9.19 | +1.9 | ||
Inne | 10.68 | Sätra | 16.2.20 | |||
Junior-ungdom | ||||||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | ||||||
Inne | 9.22 | Huddinge | 29.1.22 | |||
Inne | 9.05 | Uppsala | 6.2.22 | |||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | ||||||
Ute | 15.59 | Ljungby | 7.8.21 | 0.0 | ||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | ||||||
Ute | 13.11 | Trollbäcken | 1.9.19 | +0.1 | ||
Kula (3.0 kg) | ||||||
Ute | 9.77 | Ljungby | 7.8.21 | |||
Inne | 8.65 | Örebro | 20.3.22 | |||
Femkamp (F17) | ||||||
Inne | 3.154 | Örebro | 20.3.22 |
Höjd | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1.68i | 1 | 17 | Uppsala | 6.2.22 | |||
1.67 | 1 | 14 | Västerås | 15.9.19 | |||
1.66i | 1 | 14 | Sätra | 15.12.18 | |||
1.65i | 7 | 19 | IJSM | Karlstad | 26.2.23 | ||
1.64 | hep | 16 | USM | Ljungby | 7.8.21 | ||
1.63i | 2 | Eskilstuna | 24.11.18 | ||||
1.63i | 2 | 17 | Örebro | 16.1.22 | |||
1.63i | 4 | Huddinge | 29.1.22 | ||||
1.63i | 3 | Huddinge | 28.1.23 | ||||
1.62 | 3 | 16 | USM | Norrköping | 15.8.21 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1.61 | 2 | 22 | Huddinge | 5.6.21 | |||
1.61i | 8 | Sätra | 19.2.22 | ||||
1.60 | 3 | 14 | VUS | Göteborg/U | 30.6.19 | ||
1.60i | 5 | 17 | IUSM | Skellefteå | 5.3.22 | ||
1.57 | 1 | Sollentuna/E | 2.6.18 | ||||
1.55i | pen | 17 | IUSM | Örebro | 20.3.22 | ||
1.54 | 3 | 19 | Huddinge | 27.5.21 | |||
1.53i | 1 | Huddinge | 21.1.22 | ||||
1.52i | 8 | 15 | Sätra | 16.2.20 | |||
1.52 | 3 | Huddinge | 5.7.22 | ||||
1.42i | 17 | 15 | IUSM | Örebro | 7.3.20 | ||
1.39 | 5 | 15 | Sollentuna | 1.8.20 | |||
10-bästasnitt: 1.644 |
200 m: | 1 |
600 m: | 1 |
60 m häck: | 1 |
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m): | 7 |
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m): | 2 |
300 m häck: | 3 |
80 m häck (76.2 cm, 8 m): | 1 |
Höjd: | 22 |
Stav: | 1 |
Längd: | 3 |
Tresteg: | 8 |
Kula (3.0 kg): | 2 |
Sjukamp (F17): | 1 |
Femkamp (F17): | 1 |
4x80 m: | 1 |
Femkamp D15: | 1 |
200 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 27.64 | H-16 | Ljungby 7.8 | 0.0 | |||
600 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1:53.41 | P-17 | Örebro 20.3 | ||||
60 m häck | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 9.49 | 5 | Huddinge 28.1 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 47.10 | 2-17 | Norrköping 23.7 | ||||
2021 | 48.33 | 3h1-16 | Norrköping 14.8 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 1.57 | 1 | Sollentuna/E 2.6 | ||||
2019 | 1.67 | 1-14 | Västerås 15.9 | ||||
2019 | 1.60 | 3-14 | Göteborg/U 30.6 | ||||
2020 | 1.39 | 5-15 | Sollentuna 1.8 | ||||
2021 | 1.64 | H-16 | Ljungby 7.8 | ||||
2021 | 1.62 | 3-16 | Norrköping 15.8 | ||||
2021 | 1.61 | 2-22 | Huddinge 5.6 | ||||
2021 | 1.54 | 3-19 | Huddinge 27.5 | ||||
2022 | 1.52 | 3 | Huddinge 5.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1.66 | 1-14 | Sätra 15.12 | ||||
2019 | 1.63 | 2 | Eskilstuna 24.11 | ||||
2020 | 1.52 | 8-15 | Sätra 16.2 | ||||
2020 | 1.42 | 17-15 | Örebro 7.3 | ||||
2022 | 1.68 | 1-17 | Uppsala 6.2 | ||||
2022 | 1.63 | 2-17 | Örebro 16.1 | ||||
2022 | 1.63 | 4 | Huddinge 29.1 | ||||
2022 | 1.61 | 8 | Sätra 19.2 | ||||
2022 | 1.60 | 5-17 | Skellefteå 5.3 | ||||
2022 | 1.55 | P-17 | Örebro 20.3 | ||||
2022 | 1.53 | 1 | Huddinge 21.1 | ||||
2023 | 1.65 | 7-19 | Karlstad 26.2 | ||||
2023 | 1.63 | 3 | Huddinge 28.1 | ||||
Stav | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 2.43 | 5-14 | Sätra 17.2 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 4.79 | 6rA-19 | Huddinge 22.5 | +0.4 | |||
2021 | 4.46 | H-16 | Ljungby 8.8 | +0.4 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 5.13 | P-17 | Örebro 20.3 | ||||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 10.37 | 8-14 | Västerås 15.9 | +1.9 | |||
2020 | 10.22 | 2-19 | Huddinge 21.6 | -0.3 | |||
2020 | 10.21 | 1-15 | Björknäs 23.5 | -0.3 | |||
2020 | 9.98 | 5-15 | Sollentuna 1.8 | +1.0 | |||
2020 | 9.85 | 4-15 | Eskilstuna 16.7 | 0.0 | |||
2021 | 10.34 | 2-17 | Huddinge 12.5 | -1.9 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 10.68 | 3-15 | Sätra 16.2 | ||||
2020 | 10.35 | 9-15 | Örebro 7.3 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 9.05 | 3-17 | Uppsala 6.2 | ||||
2022 | 9.05 | 2h3-17 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 9.11 | 4-17 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 9.18 | P-17 | Örebro 20.3 | ||||
2022 | 9.22 | 3-17 | Huddinge 29.1 | ||||
2022 | 9.23 | 1-17 | Örebro 15.1 | ||||
2022 | 9.34 | 2h2-17 | Sätra 12.2 | ||||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 13.11 | 1h2-14 | Trollbäcken 1.9 | +0.1 | |||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 15.59 | H-16 | Ljungby 7.8 | 0.0 | |||
2021 | 16.38 | 2-16 | Huddinge 27.5 | -1.6 | |||
Kula (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 9.77 | H-16 | Ljungby 7.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 8.65 | P-17 | Örebro 20.3 | ||||
Femkamp (F17) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 3.154 | 7-17 | Örebro 20.3 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
300 m häck | |||||||
USM | 2021 | 16 | DNF |
3 | 16 h1 | 48.33 |
|
Höjd | |||||||
USM | 2021 | 3 | 16 | 1.62 |
|||
Sjukamp (F17) | |||||||
USM | 2021 | 16 | DNF |
||||
Inne | |||||||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||
IUSM | 2022 | 4 | 17 | 9.11 |
2 | 17 h3 | 9.05 |
Höjd | |||||||
IUSM | 2020 | 17 | 15 | 1.42 |
|||
IUSM | 2022 | 5 | 17 | 1.60 |
|||
IJSM | 2023 | 7 | 19 | 1.65 |
|||
Tresteg | |||||||
IUSM | 2020 | 9 | 15 | 10.35 |
|||
Femkamp (F17) | |||||||
IUSM | 2022 | 7 | 17 | 3.154 |