0
Född: 20 mars 2003
Ålder: 21 år 365 dagar
Tidigare förening(ar):
Luleå FIF –14.11.2022
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
1500 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.02i | PB | 6 A | Sätra | Sätra | 3.2.24 | ||
4:45.99i | 4 22 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 25.2.24 | ||
2000 m (1) | |||||||
6:29.55+i | PB | - A | Sollentuna | Sollentuna | 27.1.24 | ||
3000 m (1) | |||||||
10:06.63i | SB | 7 A | Sollentuna | Sollentuna | 27.1.24 | ||
1500 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.76i | SB | 1 22 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 26.2.23 | |
4:49.38 | SB | 6 22 | JSM | Helsingborg | JSM, Helsingborg | 11.8.23 | |
3000 m (2) | |||||||
9:39.30i | PB | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 28.1.23 | ||
9:53.45i | 7 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 17.2.23 | ||
5000 m (3) | |||||||
17:13.00 | PB | 6 | Stockholm/S | Stockholm/S | 18.5.23 | ||
17:30.13 | 5 | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | ||
17:53.73 | 5 22 | JSM | Helsingborg | JSM, Helsingborg | 13.8.23 | ||
10 000 m (1) | |||||||
36:33.06 | PB | 10 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 28.7.23 | |
5 km väg (1) | |||||||
17:46 | PB | 2 | Uppsala | Uppsala | 14.10.23 | ||
10 km väg (1) | |||||||
35:33 | 10 | SM | Ystad | SM, Ystad | 23.4.23 | ||
10 km terräng (2) | |||||||
38:51 | 4 22 | Lidingö | Lidingö | 23.9.23 | |||
37:52 | 10 | SM | Halmstad | SM, Halmstad | 22.10.23 | ||
1500 m (7) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.69i | PB | 7 A | Sollentuna | Sollentuna | 19.2.22 | ||
4:58.60i | 11 19 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 6.3.22 | ||
4:42.27 | PB | 2 | Skellefteå | Skellefteå | 22.6.22 | ||
4:40.00mx | PB | 1 | Luleå | Luleå | 2.7.22 | ||
4:41.95 | 3 | FGP | Söderhamn | FGP, Söderhamn | 26.7.22 | ||
4:39.37mx | PB | 6 | Skellefteå | Skellefteå | 14.8.22 | ||
4:48.25 | 6 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 27.8.22 | ||
3000 m (5) | |||||||
10:28.95mxi | SB | 2 | Skellefteå | Skellefteå | 8.1.22 | ||
10:29.0m mxi | 3 | Luleå | Luleå | 28.4.22 | |||
10:02.82mx | PB | 9 A | Umeå | Umeå | 20.6.22 | ||
10:04.82 | 10 | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 30.7.22 | ||
10:26.40 | 5 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 26.8.22 | ||
6 km terräng (2) | |||||||
21:58 | 2 19 | JSM | Vällingby | JSM, Vällingby | 23.10.22 | ||
25:21 | 7 19 | NordicC | Kristiansand, NOR | NordicC, Kristiansand, NOR | 6.11.22 | ||
10 km terräng (1) | |||||||
37:58 | 3 19 | Lidingö | Lidingö | 24.9.22 | |||
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:18.57mx | PB | 7 | Skellefteå | Skellefteå | 7.8.21 | ||
2:19.76 | 1 19 | Boden | Boden | 29.8.21 | |||
1500 m (4) | |||||||
4:53.98mx | SB | 7 | Umeå | Umeå | 13.6.21 | ||
4:43.41mx | PB | 3 | Skellefteå | Skellefteå | 8.8.21 | ||
4:44.63 | 6 19 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 21.8.21 | ||
4:48.90mx | 3 | Boden | Boden | 28.8.21 | |||
3000 m (3) | |||||||
10:06.0m mx | PB | 10 C | Umeå | Umeå | 22.6.21 | ||
10:21.60mx | 4 B | Skellefteå | Skellefteå | 7.7.21 | |||
10:17.13 | 7 19 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.21 | ||
5.4 km terräng (1) | |||||||
20:40 | 1 | Luleå | Luleå | 11.9.21 | |||
10 km terräng (1) | |||||||
40:24 | 4 19 | Lidingö | Lidingö | 26.9.21 | |||
200 m (2) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.11i | PB | 2 17 | Haparanda | Haparanda | 7.12.19 | ||||
29.32mx | PB | 2 17 | Luleå | Luleå | 6.9.20 | +1.8 | |||
400 m (2) | |||||||||
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
1:02.96i | 1 17 | Luleå | Luleå | 25.1.20 | |||||
1:03.00i | PB | 1 17 | Piteå | Piteå | 23.2.20 | ||||
800 m (2) | |||||||||
2:22.67mx | SB | 6 | Skellefteå | Skellefteå | 25.7.20 | ||||
2:21.56mx | SB | 3 17 | Luleå | Luleå | 6.9.20 | ||||
1500 m (11) | |||||||||
4:48.31i | WL WU20L WU18L PB (24) | 1 17 | Piteå | Piteå | 17.11.19 | ||||
4:56.06i | 1 17 | Haparanda | Haparanda | 7.12.19 | |||||
4:54.08i | 1 17 | Haparanda | Haparanda | 18.1.20 | |||||
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
4:49.27i | 1 17 | Luleå | Luleå | 25.1.20 | |||||
4:50.65i | 1 17 | Umeå | Umeå | 9.2.20 | |||||
DNFi | - 17 | Piteå | Piteå | 23.2.20 | |||||
4:54.80i | 6 17 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 1.3.20 | ||||
4:57.75mx | SB | 8 | Skellefteå | Skellefteå | 25.7.20 | ||||
4:59.05 | 3 | Umeå | Umeå | 30.7.20 | |||||
4:46.7m mx | PB | 2 | Skellefteå | Skellefteå | 11.8.20 | ||||
4:57.56 | 7 17 | USM | Linköping | USM, Linköping | 22.8.20 | ||||
3000 m (5) | |||||||||
10:44.04i | WU20L WU18L PB | 1 17 | Skellefteå | Skellefteå | 28.11.19 | ||||
10:22.75i | PB (23) | 1 | Haparanda | Haparanda | 19.1.20 | ||||
10:30.92i | 1 | Umeå | Umeå | 8.2.20 | |||||
10:34.82mx | SB | 7 | Skellefteå | Skellefteå | 7.7.20 | ||||
10:46.07 | 8 17 | USM | Linköping | USM, Linköping | 23.8.20 | ||||
15 km terräng (1) | |||||||||
42:07 | 7 17 | Lidingö | Lidingö | 26.9.20 | |||||
400 m (1) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
1:04.96i | 1 17 | Luleå | Luleå | 2.2.19 | |||||
800 m (3) | |||||||||
2:23.97 | SB | - A | Sollentuna/E | Sollentuna/E | 8.6.19 | ||||
2:21.55 | PB | 3 16 h1 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | |||
2:24.81 | 6 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||||
1500 m (8) | |||||||||
4:57.50i | WYL PB | 2 | Umeå | Umeå | 24.11.18 | ||||
4:58.84i | 3 16 h1 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||||
4:51.80i | PB | 6 16 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | |||
4:51.37i | PB | 1 17 | Haparanda | Haparanda | 23.3.19 | ||||
5:01.96 | PB | - | Sollentuna/E | Sollentuna/E | 9.6.19 | ||||
4:49.55 | PB | - | Skellefteå | Skellefteå | 28.7.19 | ||||
4:53.66 | 6 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||||
4:52.06 | 1 17 | Luleå | Luleå | 24.8.19 | |||||
3000 m (2) | |||||||||
10:48.20 | PB | - | Sollentuna | Sollentuna | 7.6.19 | ||||
10:26.40 | PB | 4 16 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 9.8.19 | |||
4 km terräng (1) | |||||||||
15:28 | 6 16 | USM | Umeå | USM, Umeå | 12.10.19 | ||||
10 km terräng (1) | |||||||||
41:08 | 13 22 | Lidingöloppet | Lidingö | Lidingöloppet, Lidingö | 28.9.19 | ||||
800 m (2) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:24.70i | PB | 1 15 | Piteå | Piteå | 19.11.17 | ||||
2:23.71 | PB | 6 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.18 | |||
1000 m (5) | |||||||||
3:08.93i | PB | 1 15 | Haparanda | Haparanda | 9.12.17 | ||||
Överlång bana - odoserad: | |||||||||
3:05.87i | 1 | Luleå | Luleå | 27.1.18 | |||||
3:04.90i | PB | 1 | Bollnäs | Bollnäs | 10.2.18 | ||||
3:09.42i | 1 15 h4 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 3.3.18 | ||||
3:06.26i | 6 15 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 4.3.18 | ||||
1500 m (2) | |||||||||
5:01.97i | PB | 2 | Piteå | Piteå | 19.11.17 | ||||
5:26.86 | SB | 9 | Helsingborg | Helsingborg | 7.7.18 | ||||
2000 m (2) | |||||||||
7:02.28 | SB | 8 15 | USM | Enskede | USM, Enskede | 3.8.18 | |||
6:42.52 | PB (13) | 1 | Skellefteå | Skellefteå | 9.9.18 | ||||
3000 m (2) | |||||||||
10:52.85i | PB | 2 | Haparanda | Haparanda | 21.1.18 | ||||
10:54.71mx | PB | 2 | Skellefteå | Skellefteå | 18.7.18 | ||||
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:30.72i | PB | 2 15 | Piteå | Piteå | 20.11.16 | ||
2:25.75 | PB | 1 14 | Boden | Boden | 27.8.17 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:07.32 | PB | 1 | Boden | Boden | 10.6.17 | ||
2000 m (1) | |||||||
7:01.91 | PB (36) | 1 15 | Luleå | Luleå | 27.5.17 | ||
3000 m (1) | |||||||
11:00.75i | PB | 1 | Haparanda | Haparanda | 22.1.17 | ||
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
5:13.83 | PB | 1 13 | Krokom | Krokom | 4.9.16 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
200 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ute | 29.32mxMX | Luleå | 6.9.20 | +1.8 | ||
Inne | 30.11 | Haparanda | 7.12.19 | |||
400 m | ||||||
Inne | 1:03.00 | Piteå | 23.2.20 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:18.57mxMX | Skellefteå | 7.8.21 | |||
Inne | 2:24.70 | Piteå | 19.11.17 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:04.90 | Bollnäs | 10.2.18 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:39.37mxMX | Skellefteå | 14.8.22 | |||
Inne | 4:41.02 | Sätra | 3.2.24 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 6:42.52 | Skellefteå | 9.9.18 | |||
Inne | 6:29.55+ | Sollentuna | 27.1.24 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 10:02.82mxMX | Umeå | 20.6.22 | |||
Inne | 9:39.30 | Sollentuna | 28.1.23 | |||
5000 m | ||||||
Ute | 17:13.00 | Stockholm/S | 18.5.23 | |||
10 000 m | ||||||
Ute | 36:33.06 | Söderhamn | 28.7.23 | |||
5 km väg | ||||||
Ute | 17:46 | Uppsala | 14.10.23 |
1500 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.02i | 6 | Sätra | 3.2.24 | ||||
4:41.69i | 7 | Sollentuna | 19.2.22 | ||||
4:41.76i | 1 | 22 | IJSM | Karlstad | 26.2.23 | ||
4:41.95 | 3 | Söderhamn | 26.7.22 | ||||
4:42.27 | 2 | Skellefteå | 22.6.22 | ||||
4:44.63 | 6 | 19 | JSM | Linköping | 21.8.21 | ||
4:45.99i | 4 | 22 | IJSM | Örebro | 25.2.24 | ||
4:48.25 | 6 | 19 | JSM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
4:48.31i | 1 | 17 | Piteå | 17.11.19 | |||
4:49.38 | 6 | 22 | JSM | Helsingborg | 11.8.23 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4:49.55 | - | Skellefteå | 28.7.19 | ||||
4:50.65i | 1 | 17 | Umeå | 9.2.20 | |||
4:51.37i | 1 | 17 | Haparanda | 23.3.19 | |||
4:51.80i | 6 | 16 | IUSM | Västerås | 9.3.19 | ||
4:52.06 | 1 | 17 | Luleå | 24.8.19 | |||
4:53.66 | 6 | 16 | USM | Trollhättan | 10.8.19 | ||
4:54.08i | 1 | 17 | Haparanda | 18.1.20 | |||
4:54.80i | 6 | 17 | IUSM | Göteborg/FH | 1.3.20 | ||
4:56.06i | 1 | 17 | Haparanda | 7.12.19 | |||
4:57.50i | 2 | Umeå | 24.11.18 | ||||
4:57.56 | 7 | 17 | USM | Linköping | 22.8.20 | ||
4:58.60i | 11 | 19 | IJSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
4:58.84i | 3 | 16 h1 | IUSM | Västerås | 9.3.19 | ||
4:59.05 | 3 | Umeå | 30.7.20 | ||||
5:01.96 | - | Sollentuna/E | 9.6.19 | ||||
5:01.97i | 2 | Piteå | 19.11.17 | ||||
5:07.32 | 1 | Boden | 10.6.17 | ||||
5:13.83 | 1 | 13 | Krokom | 4.9.16 | |||
5:26.86 | 9 | Helsingborg | 7.7.18 | ||||
10-bästasnitt: 4:44.525 | |||||||
3000 m | |||||||
9:39.30i | 5 | Sollentuna | 28.1.23 | ||||
9:53.45i | 7 | ISM | Malmö/A | 17.2.23 | |||
10:04.82 | 10 | Göteborg/S | 30.7.22 | ||||
10:06.63i | 7 | Sollentuna | 27.1.24 | ||||
10:17.13 | 7 | 19 | JSM | Linköping | 22.8.21 | ||
10:22.75i | 1 | Haparanda | 19.1.20 | ||||
10:26.40 | 4 | 16 | USM | Trollhättan | 9.8.19 | ||
10:26.40 | 5 | 19 | JSM | Sollentuna | 26.8.22 | ||
10:30.92i | 1 | Umeå | 8.2.20 | ||||
10:44.04i | 1 | 17 | Skellefteå | 28.11.19 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
10:46.07 | 8 | 17 | USM | Linköping | 23.8.20 | ||
10:48.20 | - | Sollentuna | 7.6.19 | ||||
10:52.85i | 2 | Haparanda | 21.1.18 | ||||
11:00.75i | 1 | Haparanda | 22.1.17 | ||||
10-bästasnitt: 10:15.184 |
200 m: | 2 |
400 m: | 3 |
800 m: | 11 |
1000 m: | 5 |
1500 m: | 38 |
2000 m: | 4 |
3000 m: | 21 |
5000 m: | 3 |
10 000 m: | 1 |
5 km väg: | 1 |
10 km väg: | 1 |
terräng: | 10 |
200 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 30.11 | 2-17 | Haparanda 7.12 | ||||
400 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1:03.00 | 1-17 | Piteå 23.2 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 2:25.75 | 1-14 | Boden 27.8 | ||||
2018 | 2:23.71 | 6rB | Göteborg/U 29.6 | ||||
2019 | 2:21.55 | 3h1-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2019 | 2:23.97 | Sollentuna/E 8.6 | |||||
2019 | 2:24.81 | 6-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2021 | 2:19.76 | 1-19 | Boden 29.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 2:30.72 | 2-15 | Piteå 20.11 | ||||
2018 | 2:24.70 | 1-15 | Piteå 19.11 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 3:04.90 | 1 | Bollnäs 10.2 | ||||
2018 | 3:06.26 | 6-15 | Växjö 4.3 | ||||
2018 | 3:08.93 | 1-15 | Haparanda 9.12 | ||||
2018 | 3:09.42 | 1h4-15 | Växjö 3.3 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 5:13.83 | 1-13 | Krokom 4.9 | ||||
2017 | 5:07.32 | 1 | Boden 10.6 | ||||
2018 | 5:26.86 | 9 | Helsingborg 7.7 | ||||
2019 | 4:49.55 | Skellefteå 28.7 | |||||
2019 | 4:52.06 | 1-17 | Luleå 24.8 | ||||
2019 | 4:53.66 | 6-16 | Trollhättan 10.8 | ||||
2019 | 5:01.96 | Sollentuna/E 9.6 | |||||
2020 | 4:57.56 | 7-17 | Linköping 22.8 | ||||
2020 | 4:59.05 | 3 | Umeå 30.7 | ||||
2021 | 4:44.63 | 6-19 | Linköping 21.8 | ||||
2022 | 4:41.95 | 3 | Söderhamn 26.7 | ||||
2022 | 4:42.27 | 2 | Skellefteå 22.6 | ||||
2022 | 4:48.25 | 6-19 | Sollentuna 27.8 | ||||
2023 | 4:49.38 | 6-22 | Helsingborg 11.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 5:01.97 | 2 | Piteå 19.11 | ||||
2019 | 4:51.37 | 1-17 | Haparanda 23.3 | ||||
2019 | 4:51.80 | 6-16 | Västerås 9.3 | ||||
2019 | 4:57.50 | 2 | Umeå 24.11 | ||||
2019 | 4:58.84 | 3h1-16 | Västerås 9.3 | ||||
2020 | 4:48.31 | 1-17 | Piteå 17.11 | ||||
2020 | 4:50.65 | 1-17 | Umeå 9.2 | ||||
2020 | 4:54.08 | 1-17 | Haparanda 18.1 | ||||
2020 | 4:54.80 | 6-17 | Göteborg/FH 1.3 | ||||
2020 | 4:56.06 | 1-17 | Haparanda 7.12 | ||||
2022 | 4:41.69 | 7 | Sollentuna 19.2 | ||||
2022 | 4:58.60 | 11-19 | Skellefteå 6.3 | ||||
2023 | 4:41.76 | 1-22 | Karlstad 26.2 | ||||
2024 | 4:41.02 | 6 | Sätra 3.2 | ||||
2024 | 4:45.99 | 4-22 | Örebro 25.2 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 7:01.91 | 1-15 | Luleå 27.5 | ||||
2018 | 6:42.52 | 1 | Skellefteå 9.9 | ||||
2018 | 7:02.28 | 8 -15 | Enskede 3.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2024 | 6:29.55+ | Sollentuna 27.1 | |||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 10:26.40 | 4-16 | Trollhättan 9.8 | ||||
2019 | 10:48.20 | Sollentuna 7.6 | |||||
2020 | 10:46.07 | 8-17 | Linköping 23.8 | ||||
2021 | 10:17.13 | 7-19 | Linköping 22.8 | ||||
2022 | 10:04.82 | 10 | Göteborg/S 30.7 | ||||
2022 | 10:26.40 | 5-19 | Sollentuna 26.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 11:00.75 | 1 | Haparanda 22.1 | ||||
2018 | 10:52.85 | 2 | Haparanda 21.1 | ||||
2020 | 10:22.75 | 1 | Haparanda 19.1 | ||||
2020 | 10:30.92 | 1 | Umeå 8.2 | ||||
2020 | 10:44.04 | 1-17 | Skellefteå 28.11 | ||||
2023 | 9:39.30 | 5 | Sollentuna 28.1 | ||||
2023 | 9:53.45 | 7 | Malmö/A 17.2 | ||||
2024 | 10:06.63 | 7 | Sollentuna 27.1 | ||||
5000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 17:13.00 | 6 | Stockholm/S 18.5 | ||||
2023 | 17:30.13 | 5 | Sollentuna 11.6 | ||||
2023 | 17:53.73 | 5-22 | Helsingborg 13.8 | ||||
10 000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 36:33.06 | 10 | Söderhamn 28.7 | ||||
5 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 17:46 | 2 | Uppsala 14.10 | ||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 35:33 | 10 | Ystad 23.4 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
10 000 m | |||||||
SM | 2023 | 10 | 36:33.06 |
||||
10 km terräng | |||||||
SM | 2023 | 10 | 37:52 |
||||
Inne | |||||||
3000 m | |||||||
ISM | 2023 | 7 | 9:53.45 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
800 m | |||||||
USM | 2019 | 6 | 16 | 2:24.81 |
3 | 16 h1 | 2:21.55 |
1500 m | |||||||
USM | 2019 | 6 | 16 | 4:53.66 |
|||
USM | 2020 | 7 | 17 | 4:57.56 |
|||
JSM | 2021 | 6 | 19 | 4:44.63 |
|||
JSM | 2022 | 6 | 19 | 4:48.25 |
|||
JSM | 2023 | 6 | 22 | 4:49.38 |
|||
2000 m | |||||||
USM | 2018 | 8 | 15 | 7:02.28 |
|||
3000 m | |||||||
USM | 2019 | 4 | 16 | 10:26.40 |
|||
USM | 2020 | 8 | 17 | 10:46.07 |
|||
JSM | 2021 | 7 | 19 | 10:17.13 |
|||
JSM | 2022 | 5 | 19 | 10:26.40 |
|||
5000 m | |||||||
JSM | 2023 | 5 | 22 | 17:53.73 |
|||
10 km väg | |||||||
JSM | 2023 | 1 | 22 | 35:33 |
|||
4 km terräng | |||||||
USM | 2019 | 6 | 16 | 15:28 |
|||
6 km terräng | |||||||
JSM | 2022 | 2 | 19 | 21:58 |
|||
10 km terräng | |||||||
JSM | 2023 | 2 | 22 | 37:52 |
|||
Inne | |||||||
1000 m | |||||||
NC-y | 2018 | 6 | 15 | 3:06.26 |
1 | 15 h4 | 3:09.42 |
1500 m | |||||||
IUSM | 2019 | 6 | 16 | 4:51.80 |
3 | 16 h1 | 4:58.84 |
IUSM | 2020 | 6 | 17 | 4:54.80 |
|||
IJSM | 2022 | 11 | 19 | 4:58.60 |
|||
IJSM | 2023 | 1 | 22 | 4:41.76 |
|||
IJSM | 2024 | 4 | 22 | 4:45.99 |