0



Matilda Borg

Född: 21 januari 2007

Ålder: 17 år 44 dagar

Förening:
 Hammarby IF
Förening:
 Hammarby IF
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2024

200 m (1)
26.33i
SB  SätraSätra21.1.24
400 m (4)
58.79i
SB  UppsalaUppsala26.1.24
57.96i
SB  SätraSätra10.2.24
59.20i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro24.2.24
58.43i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro25.2.24

2023

60 m (4)
8.29i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.23
8.20i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.23
8.22i
  UppsalaUppsala27.1.23
8.34i
  UppsalaUppsala27.1.23
100 m (4)
12.70
PB  SollentunaSollentuna10.6.23+0.6
12.70
=PB  SollentunaSollentuna10.6.23+1.4
12.67
PB  HuddingeHuddinge16.6.23+1.7
12.72
  HuddingeHuddinge16.6.23+1.0
200 m (7)
26.42i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.23
26.26i
SB  UppsalaUppsala29.1.23
25.79
PB  SollentunaSollentuna10.6.23+0.8
25.46
PB  HuddingeHuddinge18.6.23-0.2
25.44
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.7.23+0.9
26.11
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg12.8.23-1.1
25.55
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg13.8.23-1.6
300 m (2)
40.70
SB  EskilstunaEskilstuna20.7.23
39.93
PB  EnskedeEnskede13.9.23
400 m (19)
58.21i
SB  SollentunaSollentuna12.1.23
58.45i
  UppsalaUppsala27.1.23
57.23i
PB  SätraSätra4.2.23
57.77i
  SätraSätra11.2.23
57.50i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A18.2.23
57.10i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås4.3.23
56.61i
PB  (58) IUSMVästeråsIUSM, Västerås5.3.23
57.20
SB  DanderydDanderyd13.5.23
56.69
SB  SollentunaSollentuna18.5.23
55.43
PB  SödertäljeSödertälje6.6.23
56.41
  SollentunaSollentuna11.6.23
55.98
  HuddingeHuddinge17.6.23
55.68
  Göteborg/SGöteborg/S1.7.23
56.47
  SMSöderhamnSM, Söderhamn28.7.23
56.13
  SMSöderhamnSM, Söderhamn29.7.23
57.30
  VästeråsVästerås6.8.23
57.88
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg11.8.23
56.09
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg12.8.23
56.29
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.23
800 m (3)
2:13.50
PB  Lag-USMKarlskronaLag-USM, Karlskrona27.5.23
2:16.97
  VästeråsVästerås5.8.23
2:14.25
  USMHelsingborgUSM, Helsingborg13.8.23
4x100 m (4)
48.25
SB  DanderydDanderyd13.5.23
 Hammarby IF
Lii Jabbour, Esther Sahlqvist
Matilda Borg, Maja Simonsson
50.12
  SollentunaSollentuna18.5.23
 Hammarby IF
47.73
SB  Lag-USMKarlskronaLag-USM, Karlskrona27.5.23
 Hammarby IF
Lii Jabbour, Esther Sahlqvist
Matilda Borg, My Lindberg
49.10
  USMSödertäljeUSM, Södertälje10.9.23
 Hammarby IF
Anna Bergin, Esther Sahlqvist
Matilda Borg, Maja McCarthy
4x400 m (1)
3:46.55
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.23
 Sweden
Nelly Elned, Lily Bosemark
Lilly Loggner, Matilda Borg
3x800 m (1)
7:03.94
PB  USMSödertäljeUSM, Södertälje10.9.23
 Hammarby IF
1000 m stafett (1)
2:16.90
SB  USMSödertäljeUSM, Södertälje9.9.23
 Hammarby IF
Maja Simonsson, Ella Johansson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg

2022

60 m (14)
8.37i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
8.28i
PB  UppsalaUppsala20.1.22
8.30i
  HuddingeHuddinge30.1.22
8.24i
PB  HuddingeHuddinge30.1.22
8.18i
PB  SollentunaSollentuna2.2.22
8.18i
=PB  SätraSätra13.2.22
8.27i
  SätraSätra13.2.22
8.21i
  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
8.14i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
8.22i
  NorrköpingNorrköping6.3.22
8.26i
  NorrköpingNorrköping6.3.22
8.06i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
8.11i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
8.12i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
80 m (5)
10.64
SB  TäbyTäby15.5.22-1.7
10.48
SB  TäbyTäby15.5.22+0.5
10.61
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22-0.4
10.74
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+0.3
10.51
  UppsalaUppsala14.8.22+1.3
100 m (1)
13.00w
  VästeråsVästerås31.7.22+2.8
200 m (9)
26.43i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
26.63i
  SollentunaSollentuna2.2.22
26.42i
PB  UppsalaUppsala6.2.22
26.42i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH27.2.22
26.14i
PB  NorrköpingNorrköping6.3.22
26.18i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH12.3.22
26.09i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH13.3.22
26.23
SB  VästeråsVästerås30.7.22+2.0
26.45
  VästeråsVästerås30.7.22+1.8
300 m (5)
40.28
PB  TäbyTäby14.5.22
41.68
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22
41.18
  UppsalaUppsala14.8.22
41.68
  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22
41.57
  USMUppsalaUSM, Uppsala28.8.22
400 m (6)
58.25i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
57.89i
PB  UppsalaUppsala4.2.22
58.32i
  SätraSätra12.2.22
56.39
PB  DanderydDanderyd22.5.22
57.38
  VästeråsVästerås31.7.22
56.12
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22
800 m (9)
2:15.80i
PB  SollentunaSollentuna2.2.22
2:18.80
SB  TäbyTäby15.5.22
2:22.83
  TäbyTäby21.5.22
2:17.60
SB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
2:17.81
  VästeråsVästerås30.7.22
2:16.72
SB  UppsalaUppsala13.8.22
2:23.59
  USMUppsalaUSM, Uppsala26.8.22
2:13.55
PB  USMUppsalaUSM, Uppsala27.8.22
2:16.22
  Göteborg/UGöteborg/U4.9.22
1000 m (4)
3:04.39i
PB  HuddingeHuddinge30.1.22
3:04.68i
  UppsalaUppsala6.2.22
3:04.07i
PB  SätraSätra13.2.22
3:06.07i
  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
Höjd (1)
1.34
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.9.22
 
1.14
O
1.18
O
1.22
O
1.26
O
1.30
O
1.34
O
1.38
XXX
 
Längd (3)
4.89i
PB  UppsalaUppsala20.1.22
 
4.764.89X4.632.45
4.72
SB  EnskedeEnskede6.6.22+1.4
 
4.63
0.0
4.61
-1.3
4.72
+1.4
4.82
=SB  Göteborg/UGöteborg/U4.9.220.0
4.92w
  Göteborg/UGöteborg/U4.9.22+2.8
 
4.57
+2.2
4.82
0.0
4.92
+2.8
Kula (3.0 kg) (1)
8.74
PB  Göteborg/UGöteborg/U3.9.22
 
8.238.747.81
Spjut (500 g) (2)
25.75
SB  EnskedeEnskede6.6.22
22.82
  Göteborg/UGöteborg/U4.9.22
 
22.8222.3422.59
4x100 m (1)
47.96
SB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Esther Sahlqvist
Lii Jabbour, Matilda Borg
4x80 m (2)
40.42
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Anna Bergin, Matilda Borg, My Lindberg, Tyra Sparv
39.57
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S29.5.22
 Hammarby IF
Anna Bergin, Matilda Borg, My Lindberg, Tyra Sparv
3x800 m (1)
7:07.17
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 Hammarby IF
6x200 m mixat (1)
2:31.28
  Göteborg/UGöteborg/U3.9.22
 Hammarby IF

2021

80 m (16)
10.86
PB  HuddingeHuddinge12.6.21-3.5
10.54
PB  HuddingeHuddinge12.6.21-0.2
10.59
  DanderydDanderyd20.6.210.0
10.82
  ÅkersbergaÅkersberga30.6.21-2.2
10.68
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.7
10.58
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.3
10.71
  LeksandLeksand24.7.21-1.3
10.57
  LeksandLeksand24.7.21-0.2
10.77
  SollentunaSollentuna7.8.21-1.1
10.79
  SollentunaSollentuna7.8.21-2.1
10.58
  Stockholm/SStockholm/S12.8.210.0
10.69
  Stockholm/SStockholm/S12.8.21+0.3
10.62
  TrollbäckenTrollbäcken28.8.21+1.2
10.29
PB  TrollbäckenTrollbäcken28.8.21+1.7
10.58
  KristinehamnKristinehamn11.9.210.0
10.50
  KristinehamnKristinehamn11.9.210.0
100 m (1)
13.06
PB  TäbyTäby21.8.21-1.4
200 m (4)
27.43
PB  DanderydDanderyd15.5.21-1.8
26.73
PB  ÅkersbergaÅkersberga30.6.21-1.8
26.59
PB  NyköpingNyköping18.9.21-0.6
26.08
PB  SollentunaSollentuna25.9.21-1.3
300 m (4)
41.33
PB  LeksandLeksand25.7.21
40.90
PB  SollentunaSollentuna8.8.21
41.12
  TrollbäckenTrollbäcken29.8.21
40.52
PB  KristinehamnKristinehamn12.9.21
400 m (2)
57.79
PB  EnskedeEnskede3.7.21
57.62
PB  SollentunaSollentuna25.9.21
600 m (1)
1:38.31
PB  EnskedeEnskede6.6.21
800 m (10)
2:17.16
PB  DanderydDanderyd15.5.21
2:23.40
  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
2:17.72
  HuddingeHuddinge13.6.21
2:16.23
PB  DanderydDanderyd20.6.21
2:16.79
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
2:18.66
  LeksandLeksand24.7.21
2:18.55
  TäbyTäby21.8.21
2:19.41
  TrollbäckenTrollbäcken28.8.21
2:13.67
PB  TäbyTäby5.9.21
2:16.67
  KristinehamnKristinehamn11.9.21
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
14.24
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21-1.6
14.25
  EnskedeEnskede5.6.210.0
13.56
PB  TäbyTäby4.9.21+0.8
Höjd (1)
1.26
SB  EnskedeEnskede5.6.21
 
1.23
O
1.26
XO
1.29
XXX
     
Längd (10)
4.65
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.210.0
 
4.65
0.0
4.65
0.0
4.59
+0.5
4.83
PB  EnskedeEnskede6.6.21+0.9
 
4.79
+0.6
4.79
0.0
4.83
+0.9
4.75
  HuddingeHuddinge12.6.21+0.6
 
4.75
+0.6
4.75
+1.8
4.29
+2.4
4.53
  DanderydDanderyd20.6.21+1.2
 
4.41
0.0
4.53
+1.2
4.42
+0.3
4.89
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.210.0
4.87
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.3
5.02
PB  LeksandLeksand25.7.210.0
 
4.78
-0.8
5.02
0.0
4.68
0.0
4.74
0.0
4.96
0.0
4.97
+0.2
4.67
  Stockholm/SStockholm/S12.8.210.0
 
4.37
+0.2
4.67
0.0
4.62
+0.4
4.61
+2.2
4.71
  TrollbäckenTrollbäcken28.8.21-1.1
 
4.43
-1.4
4.45
-1.3
4.59
-1.7
4.56
-1.5
4.66
-2.9
4.71
-1.1
4.92
  TäbyTäby5.9.21+1.5
 
4.76
+1.1
4.92
+1.5
4.90
+2.2
Kula (3.0 kg) (4)
7.29
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
7.296.357.15
7.97
PB  EnskedeEnskede5.6.21
 
7.977.596.91
8.58
PB  TäbyTäby4.9.21
 
8.587.618.12
7.76
  EnskedeEnskede2.10.21
 
7.737.767.697.71
Diskus (0.75 kg) (3)
24.82
PB  Sollentuna/ESollentuna/E7.8.21
 
24.8219.8621.61
26.61
PB  TrollbäckenTrollbäcken28.8.21
 
24.5124.1626.61X22.0325.55
24.71
  EnskedeEnskede2.10.21
 
X24.71X21.57
Slägga (3.0 kg) (2)
26.35
PB  Sollentuna/ESollentuna/E8.8.21
 
X26.3526.2725.3325.2624.99
27.69
PB  EnskedeEnskede2.10.21
 
27.69XX24.15
Spjut (500 g) (7)
26.58
PB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21
 
23.2924.7726.58
25.03
  EnskedeEnskede6.6.21
25.19
  DanderydDanderyd20.6.21
 
25.1925.1923.90
27.78
PB  LeksandLeksand24.7.21
 
27.3327.7823.5825.92XX
26.61
  TrollbäckenTrollbäcken29.8.21
 
25.03X26.2126.5326.61
25.37
  TäbyTäby5.9.21
 
25.37XX
25.50
  EnskedeEnskede2.10.21
 
23.96X25.5022.98
Sexkamp (F15) (1)
3.050
PB  EnskedeEnskede6.6.21
14.25/0.0   1.26   7.97
4.83/+0.9   25.03   1:38.31
4x100 m (1)
49.52
SB  SollentunaSollentuna25.9.21
 Hammarby IF
Alannah Hellstadius, Agnes Jansson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
4x80 m (3)
39.20
SB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hammarby IF
Tyra Hedberg, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
39.28
  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
38.98
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Emmy Wolgast, Maja Simonsson
Esther Sahlqvist, Matilda Borg
4x800 m (1)
9:13.10
SB  SMHuddingeSM, Huddinge31.7.21
 Hammarby IF
Julia Wändin, Filippa Ramberg
Matilda Borg, Nora Lundin
3x800 m (2)
7:27.50
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hammarby IF
7:13.82
  HuddingeHuddinge15.9.21
 Hammarby IF

2020

60 m (18)
8.70i
PB  HuddingeHuddinge17.11.19
8.64i
PB  SollentunaSollentuna30.11.19
8.66i
  SollentunaSollentuna30.11.19
8.66i
  SätraSätra15.12.19
8.52i
PB  SätraSätra15.12.19
8.62i
  HuddingeHuddinge26.1.20
8.47i
PB  HuddingeHuddinge26.1.20
8.56i
  UppsalaUppsala8.2.20
8.54i
  UppsalaUppsala8.2.20
8.54i
  SätraSätra16.2.20
8.46i
PB  SätraSätra16.2.20
8.68
SB  EnskedeEnskede6.6.20+0.7
9.02
  EnskedeEnskede13.6.20-3.0
8.65
SB  NorrköpingNorrköping8.8.20+1.4
8.72
  NorrköpingNorrköping8.8.20-1.3
8.68
  TäbyTäby15.8.200.0
9.10
  EnskedeEnskede22.8.20-1.7
8.96
  EnskedeEnskede20.9.20+1.1
200 m (4)
27.79i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
27.89i
  SätraSätra15.2.20
28.77
SB  TrollbäckenTrollbäcken10.6.20+1.2
28.21w
  TrollbäckenTrollbäcken10.6.20+2.1
400 m (1)
1:02.39
PB  SollentunaSollentuna5.7.20
600 m (10)
1:46.35i
PB  SollentunaSollentuna30.11.19
1:42.91i
PB  SätraSätra2.2.20
1:42.91i
=PB  UppsalaUppsala8.2.20
1:47.2m
SB  EnskedeEnskede26.5.20
1:44.01
SB  EnskedeEnskede28.6.20
1:42.40
PB  Göteborg/SGöteborg/S18.7.20
1:43.27
  NorrköpingNorrköping8.8.20
1:41.85
PB  EnskedeEnskede22.8.20
1:48.85
  BålstaBålsta12.9.20
1:42.21
  HuddingeHuddinge26.9.20
800 m (7)
2:26.43i
PB  SätraSätra19.1.20
2:28.33i
  HuddingeHuddinge25.1.20
2:26.14i
PB  SätraSätra16.2.20
2:23.8m
PB  HässelbyHässelby9.5.20
2:22.12
PB  TäbyTäby15.8.20
2:23.14
  HuddingeHuddinge27.9.20
2:23.44mx
  MärstaMärsta3.10.20
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) (11)
11.47i
PB  SollentunaSollentuna1.12.19
11.21i
PB  SollentunaSollentuna1.12.19
11.22i
  SätraSätra14.12.19
10.49i
PB  SätraSätra11.1.20
10.75i
  SätraSätra19.1.20
10.69i
  HuddingeHuddinge25.1.20
11.00i
  UppsalaUppsala9.2.20
10.53i
  SätraSätra15.2.20
10.52i
  SätraSätra15.2.20
10.65
PB  EnskedeEnskede28.6.200.0
10.39
PB  TäbyTäby16.8.20+1.7
200 m häck (68.6 cm) (1)
31.25
PB  NorrköpingNorrköping8.8.20-0.4
Höjd (7)
1.27i
PB  SollentunaSollentuna1.12.19
 
1.07
O
1.12
O
1.17
O
1.22
XO
1.27
XO
1.32
XXX
  
NHi
  SätraSätra15.12.19
1.24i
  SätraSätra11.1.20
 
1.06
O
1.09
O
1.12
O
1.15
O
1.24
O
1.27
XXX
  
1.30i
PB  HuddingeHuddinge26.1.20
1.28i
  SätraSätra15.2.20
1.25
PB  EnskedeEnskede28.6.20
 
1.13
O
1.19
O
1.22
XXO
1.25
O
1.28
XXX
   
1.28
PB  EnskedeEnskede20.9.20
 
1.16
O
1.20
O
1.24
XO
1.28
O
1.32
XXX
   
Längd (zon) (13)
4.61i
PB  SollentunaSollentuna30.11.19
 
4.434.304.61
4.80i
PB  SätraSätra15.12.19
4.71i
  SätraSätra11.1.20
 
4.624.594.71
4.68i
  SätraSätra19.1.20
 
4.454.604.484.684.684.60
4.93i
PB  HuddingeHuddinge26.1.20
 
4.804.874.864.93
4.82i
  UppsalaUppsala9.2.20
4.98i
PB  SätraSätra15.2.20
4.72
  EnskedeEnskede6.6.20+0.2
 
4.364.724.584.36
4.61
  EnskedeEnskede13.6.20+1.7
4.75w
  EnskedeEnskede13.6.20+2.2
 
4.61
+1.7
4.23
+1.8
4.75
+2.2
4.68
+2.6
4.47
  EnskedeEnskede28.6.20+1.9
 
4.47
+1.9
4.44
+2.6
4.29
+4.0
4.61
  NorrköpingNorrköping8.8.200.0
 
4.61
0.0
4.55
-0.8
4.59
-0.8
4.33
0.0
4.61
  TäbyTäby15.8.200.0
4.71w
  TäbyTäby15.8.20+3.1
 
4.61
0.0
4.52
+1.4
4.44
+0.1
4.71
+3.1
4.36
  HuddingeHuddinge26.9.20+0.5
 
4.35
0.0
4.24
+0.6
4.36
+0.5
4.25
0.0
Tresteg (zon) (4)
10.02i
PB  UppsalaUppsala8.2.20
10.07i
PB  SätraSätra16.2.20
9.69
PB  EnskedeEnskede16.6.200.0
 
9.699.329.519.68
9.29
  EnskedeEnskede22.8.20+1.3
 
9.29
+1.3
9.12
+1.8
9.00
+0.5
9.15
+1.3
Kula (2.0 kg) (11)
7.51i
  SollentunaSollentuna1.12.19
 
7.017.517.44
7.73i
PB  SätraSätra15.12.19
8.13i
PB  SätraSätra11.1.20
 
7.658.138.02
7.96i
  HuddingeHuddinge25.1.20
 
7.077.967.287.69
7.99i
  UppsalaUppsala8.2.20
8.02i
  SätraSätra15.2.20
8.84
PB  NorrköpingNorrköping8.8.20
 
6.418.618.848.65
8.89
PB  TäbyTäby16.8.20
 
8.018.428.478.89
8.36
  EnskedeEnskede22.8.20
 
8.368.347.817.75
8.37
  HuddingeHuddinge26.9.20
 
8.377.247.987.78
8.12
  EnskedeEnskede10.10.20
 
8.126.907.827.62
Diskus (0.6 kg) (2)
23.84
PB  EnskedeEnskede23.8.20
26.45
PB  EnskedeEnskede10.10.20
Slägga (2.0 kg) (5)
28.87
PB  EnskedeEnskede26.5.20
28.00
  EnskedeEnskede7.6.20
 
28.00XX25.6626.13X
25.95
  EnskedeEnskede23.8.20
23.17
  BålstaBålsta12.9.20
 
22.5121.09X23.17
27.38
  EnskedeEnskede10.10.20
Spjut (400 g) (4)
22.80
PB  EnskedeEnskede16.6.20
19.21
  EnskedeEnskede28.6.20
24.80
PB  EnskedeEnskede20.9.20
 
24.80
25.59
PB  EnskedeEnskede10.10.20
3x600 m (1)
5:19.08
PB  HuddingeHuddinge16.9.20
 Hammarby IF
Femkamp F13 (1)
4.153
PB  EnskedeEnskede28.6.20
Fyrkamp (F13) (1)
3.230
PB  SätraSätra12.1.20
10.49   1.24   4.71   8.13

2019

60 m (2)
8.63
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.9
8.69
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+1.3
200 m (1)
28.76
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.190.0
600 m (1)
1:43.27
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
800 m (1)
2:28.64i
PB  SätraSätra16.12.18
1500 m (1)
5:12.84
PB  TrollbäckenTrollbäcken1.9.19
Höjd (1)
1.22
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
Längd (zon) (1)
4.61w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+2.7
Kula (2.0 kg) (1)
6.68
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
Spjut (400 g) (1)
20.74
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19

2018

60 m (4)
8.86i
PB  SätraSätra21.1.18
8.91i
  SätraSätra21.1.18
9.00i
  HuddingeHuddinge27.1.18
8.97i
  HuddingeHuddinge27.1.18
800 m (1)
2:45.14i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
Höjd (1)
1.15i
PB  SätraSätra21.1.18
Längd (zon) (2)
4.38i
PB  SätraSätra21.1.18
4.29i
  HuddingeHuddinge27.1.18
Kula (2.0 kg) (2)
5.95i
PB  SätraSätra21.1.18
6.08i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
8.63
Göteborg/U29.6.19+1.9
Inne
8.06
Göteborg/FH12.3.22
100 m
Ute
12.67
Huddinge16.6.23+1.7
200 m
Ute
25.44
Göteborg/S2.7.23+0.9
Inne
26.09
Göteborg/FH13.3.22
300 m
Ute
39.93
Enskede13.9.23
400 m
Ute
55.43
Södertälje6.6.23
Inne
56.61
Västerås5.3.23
600 m
Ute
1:38.31
Enskede6.6.21
Inne
1:42.91
Sätra2.2.20
800 m
Ute
2:13.50
Karlskrona27.5.23
Inne
2:15.80
Sollentuna2.2.22
1000 m
Inne
3:04.07
Sätra13.2.22
1500 m
Ute
5:12.84
Trollbäcken1.9.19
Höjd
Ute
1.34
Göteborg/U3.9.22
Inne
1.30
Huddinge26.1.20
Längd
Ute
5.02
Leksand25.7.210.0
Inne
4.89
Uppsala20.1.22

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.29
Trollbäcken28.8.21+1.7
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)
Ute
10.65
Enskede28.6.200.0
Ute
10.39
Täby16.8.20+1.7
Inne
10.49
Sätra11.1.20
200 m häck (68.6 cm)
Ute
31.25
Norrköping8.8.20-0.4
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
13.56
Täby4.9.21+0.8
Längd (zon)
Inne
4.98
Sätra15.2.20
Tresteg (zon)
Ute
9.69
Enskede16.6.200.0
Inne
10.07
Sätra16.2.20
Kula (2.0 kg)
Ute
8.89
Täby16.8.20
Inne
8.13
Sätra11.1.20
Kula (3.0 kg)
Ute
8.74
Göteborg/U3.9.22
Diskus (0.6 kg)
Ute
26.45
Enskede10.10.20
Diskus (0.75 kg)
Ute
26.61
Trollbäcken28.8.21
Slägga (3.0 kg)
Ute
27.69
Enskede2.10.21
Slägga (2.0 kg)
Ute
28.87
Enskede26.5.20
Spjut (400 g)
Ute
25.59
Enskede10.10.20
Spjut (500 g)
Ute
27.78
Leksand24.7.21
Femkamp F13
Ute
4.153
Enskede28.6.20
Fyrkamp (F13)
Inne
3.230
Sätra12.1.20
60 m
8.06i
1
15
h1
IUSMGöteborg/FH12.3.22
8.11i
=2
15
s1
IUSMGöteborg/FH12.3.22
8.12i
7
15
IUSMGöteborg/FH12.3.22
8.14i
3
15
Göteborg/FH26.2.22
8.18i
3
h2
Sollentuna2.2.22
8.18i
3
B
Sätra13.2.22
8.20i
2
17
Norrköping6.1.23
8.21i
2
15
h1
Göteborg/FH26.2.22
8.22i
1
15
h2
Norrköping6.3.22
8.22i
2
17
h2
Uppsala27.1.23
Visa/dölj alla resultat
8.24i
1
15
Huddinge30.1.22
8.26i
1
15
Norrköping6.3.22
8.27i
7
Sätra13.2.22
8.28i
2
Uppsala20.1.22
8.29i
2
17
h1
Norrköping6.1.23
8.30i
1
15
h2
Huddinge30.1.22
8.34i
7
17
Uppsala27.1.23
8.37i
5
h2
Sollentuna19.1.22
8.46i
2
13
Sätra16.2.20
8.47i
2
13
Huddinge26.1.20
8.52i
2
13
Sätra15.12.19
8.54i
4
13
Uppsala8.2.20
8.54i
1
13
h3
Sätra16.2.20
8.56i
1
13
h6
Uppsala8.2.20
8.62i
3
13
h2
Huddinge26.1.20
8.63
1
12
h8
VUSGöteborg/U29.6.19+1.9
8.64i
1
13
h5
Sollentuna30.11.19
8.65
3
13
h2
Norrköping8.8.20+1.4
8.66i
3
13
Sollentuna30.11.19
8.66i
1
13
h3
Sätra15.12.19
8.68
3
13
Enskede6.6.20+0.7
8.68
3
13
Täby15.8.200.0
8.69
7
12
VUSGöteborg/U29.6.19+1.3
8.70i
4
13
Huddinge17.11.19
8.72
6
13
Norrköping8.8.20-1.3
8.86i
2
11
Sätra21.1.18
8.91i
1
11
h3
Sätra21.1.18
8.96
2
13
G
Enskede20.9.20+1.1
8.97i
1
11
h4
Huddinge27.1.18
9.00i
2
11
Huddinge27.1.18
9.02
4
13
Enskede13.6.20-3.0
9.10
3
13
h2
Enskede22.8.20-1.7
10-bästasnitt: 8.164
200 m
25.44
3
16
B
Göteborg/S2.7.23+0.9
25.46
3
17
Huddinge18.6.23-0.2
25.55
4
16
USMHelsingborg13.8.23-1.6
25.79
3
B
Sollentuna10.6.23+0.8
26.08
1
Sollentuna25.9.21-1.3
26.09i
3
15
IUSMGöteborg/FH13.3.22
26.11
2
16
h2
USMHelsingborg12.8.23-1.1
26.14i
1
15
Norrköping6.3.22
26.18i
1
15
h6
IUSMGöteborg/FH12.3.22
26.23
2
h2
Västerås30.7.22+2.0
Visa/dölj alla resultat
26.26i
1
17
Uppsala29.1.23
26.33i
2
17
Sätra21.1.24
26.42i
3
C
Uppsala6.2.22
26.42i
2
17
Göteborg/FH27.2.22
26.42i
1
Norrköping6.1.23
26.43i
1
15
Västerås23.1.22
26.45
3
Västerås30.7.22+1.8
26.59
1
Nyköping18.9.21-0.6
26.63i
3
Sollentuna2.2.22
26.73
1
15
Åkersberga30.6.21-1.8
27.43
3
17
Danderyd15.5.21-1.8
27.79i
1
13
D
Uppsala9.2.20
27.89i
1
13
I
Sätra15.2.20
28.76
7
12
VUSGöteborg/U30.6.190.0
28.77
1
13
Trollbäcken10.6.20+1.2
10-bästasnitt: 25.907
300 m
39.93
1
Enskede13.9.23
40.28
1
15
Täby14.5.22
40.52
1
14
Kristinehamn12.9.21
40.70
1
Eskilstuna20.7.23
40.90
1
14
Sollentuna8.8.21
41.12
1
14
Trollbäcken29.8.21
41.18
1
15
Uppsala14.8.22
41.33
1
15
Leksand25.7.21
41.57
2
15
USMUppsala28.8.22
41.68
5
15
Göteborg/U19.6.22
Visa/dölj alla resultat
41.68
1
15
h3
USMUppsala27.8.22
10-bästasnitt: 40.921
400 m
55.43
3
Södertälje6.6.23
55.68
1
17
Göteborg/S1.7.23
55.98
1
17
Huddinge17.6.23
56.09
1
16
USMHelsingborg12.8.23
56.12
1
17
Club CHHuddinge11.9.22
56.13
8
SMSöderhamn29.7.23
56.29
1
17
vFINStockholm/S2.9.23
56.39
1
15
Danderyd22.5.22
56.41
3
Sollentuna11.6.23
56.47
3
h2
SMSöderhamn28.7.23
Visa/dölj alla resultat
56.61i
1
16
IUSMVästerås5.3.23
56.69
1
Sollentuna18.5.23
57.10i
1
16
h4
IUSMVästerås4.3.23
57.20
1
Danderyd13.5.23
57.23i
2
Sätra4.2.23
57.30
1
Västerås6.8.23
57.38
3
Västerås31.7.22
57.50i
3
h1
ISMMalmö/A18.2.23
57.62
1
Sollentuna25.9.21
57.77i
1
Sätra11.2.23
57.79
1
Enskede3.7.21
57.88
1
16
h1
USMHelsingborg11.8.23
57.89i
3
Uppsala4.2.22
57.96i
1
B
Sätra10.2.24
58.21i
2
Sollentuna12.1.23
58.25i
1
C
Sollentuna19.1.22
58.32i
1
Sätra12.2.22
58.43i
2
17
IUSMÖrebro25.2.24
58.45i
1
17
Uppsala27.1.23
58.79i
1
17
Uppsala26.1.24
59.20i
1
17
h2
IUSMÖrebro24.2.24
1:02.39
3
B
Sollentuna5.7.20
10-bästasnitt: 56.099
600 m
1:38.31
tri
15
Enskede6.6.21
1:41.85
1
13
A
Enskede22.8.20
1:42.21
4
13
Huddinge26.9.20
1:42.40
3
13
Göteborg/S18.7.20
1:42.91i
2
13
Sätra2.2.20
1:42.91i
2
13
Uppsala8.2.20
1:43.27
4
12
VUSGöteborg/U28.6.19
1:43.27
1
13
Norrköping8.8.20
1:44.01
pen
13
Enskede28.6.20
1:46.35i
2
13
Sollentuna30.11.19
Visa/dölj alla resultat
1:47.2m
3
13
Enskede26.5.20
1:48.85
3
13
Bålsta12.9.20
10-bästasnitt: 1:42.749
800 m
2:13.50
1
17
Karlskrona27.5.23
2:13.55
1
15
USMUppsala27.8.22
2:13.67
1
15
E
Täby5.9.21
2:14.25
2
16
USMHelsingborg13.8.23
2:15.80i
2
B
Sollentuna2.2.22
2:16.22
1
15
Göteborg/U4.9.22
2:16.23
2
17
Danderyd20.6.21
2:16.67
1
14
Kristinehamn11.9.21
2:16.72
1
Uppsala13.8.22
2:16.79
4
15
VUSGöteborg/U11.7.21
Visa/dölj alla resultat
2:16.97
3
Västerås5.8.23
2:17.16
5
17
Danderyd15.5.21
2:17.60
3
15
Göteborg/U17.6.22
2:17.72
1
14
Huddinge13.6.21
2:17.81
1
B
Västerås30.7.22
2:18.55
2
14
Täby21.8.21
2:18.66
3
15
Leksand24.7.21
2:18.80
1
15
Täby15.5.22
2:19.41
2
14
Trollbäcken28.8.21
2:22.12
4
15
Täby15.8.20
2:22.83
1
Täby21.5.22
2:23.14
3
Huddinge27.9.20
2:23.40
2
15
Trollbäcken22.5.21
2:23.59
1
15
h1
USMUppsala26.8.22
2:23.8m
1
B
Hässelby9.5.20
2:26.14i
1
13
Sätra16.2.20
2:26.43i
3
13
Sätra19.1.20
2:28.33i
1
13
Huddinge25.1.20
2:28.64i
1
Sätra16.12.18
2:45.14i
1
11
B
Huddinge28.1.18
10-bästasnitt: 2:15.34
Höjd
1.34
=16
15
Göteborg/U3.9.22
1.30i
7
13
Huddinge26.1.20
1.28i
13
13
Sätra15.2.20
1.28
18
13
Enskede20.9.20
1.27i
=12
13
Sollentuna1.12.19
1.26
tri
15
Enskede5.6.21
1.25
pen
13
Enskede28.6.20
1.24i
tri
13
Sätra11.1.20
1.22
23
12
VUSGöteborg/U29.6.19
1.15i
5
11
Sätra21.1.18
10-bästasnitt: 1.259
Längd
5.02
4
15
Leksand25.7.210.0
4.92
17
15
D
Täby5.9.21+1.5
4.89
12
15
Q
VUSGöteborg/U10.7.210.0
4.89i
6
Uppsala20.1.22
4.87
12
15
VUSGöteborg/U10.7.21+1.3
4.83
tri
15
Enskede6.6.21+0.9
4.82
+
15
Göteborg/U4.9.220.0
4.75
5
14
Huddinge12.6.21+0.6
4.72
4
15
Enskede6.6.22+1.4
4.71
3
14
Trollbäcken28.8.21-1.1
Visa/dölj alla resultat
4.67
4
15
Stockholm/S12.8.210.0
4.65
7
15
Trollbäcken22.5.210.0
4.53
8
15
Danderyd20.6.21+1.2
10-bästasnitt: 4.842

80 m
10.29
1
14
Trollbäcken28.8.21+1.7
10.48
1
15
Täby15.5.22+0.5
10.50
1
14
Kristinehamn11.9.210.0
10.51
3
15
Uppsala14.8.22+1.3
10.54
1
14
Huddinge12.6.21-0.2
10.57
2
15
Leksand24.7.21-0.2
10.58
8
15
VUSGöteborg/U11.7.21+0.3
10.58
1
15
h2
Stockholm/S12.8.210.0
10.58
1
14
h3
Kristinehamn11.9.210.0
10.59
3
15
Danderyd20.6.210.0
Visa/dölj alla resultat
10.61
2
15
h2
Göteborg/U18.6.22-0.4
10.62
1
14
h4
Trollbäcken28.8.21+1.2
10.64
1
15
h1
Täby15.5.22-1.7
10.68
2
15
h5
VUSGöteborg/U11.7.21+0.7
10.69
1
15
Stockholm/S12.8.21+0.3
10.71
1
15
h6
Leksand24.7.21-1.3
10.74
9
15
B
Göteborg/U18.6.22+0.3
10.77
1
14
h1
Sollentuna7.8.21-1.1
10.79
2
14
Sollentuna7.8.21-2.1
10.82
2
15
Åkersberga30.6.21-2.2
10.86
1
14
h2
Huddinge12.6.21-3.5
10-bästasnitt: 10.522
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)
10.39
3
13
Täby16.8.20+1.7
10.49i
tri
13
Sätra11.1.20
10.52i
7
13
Sätra15.2.20
10.53i
3
13
h3
Sätra15.2.20
10.65
pen
13
Enskede28.6.200.0
10.69i
3
13
Huddinge25.1.20
10.75i
4
13
Sätra19.1.20
11.00i
3
13
h2
Uppsala9.2.20
11.21i
7
13
Sollentuna1.12.19
11.22i
5
13
Sätra14.12.19
Visa/dölj alla resultat
11.47i
4
13
h3
Sollentuna1.12.19
10-bästasnitt: 10.745
Längd (zon)
4.98i
2
13
Sätra15.2.20
4.93i
2
13
Huddinge26.1.20
4.82i
3
13
Uppsala9.2.20
4.80i
3
13
Sätra15.12.19
4.72
4
13
Enskede6.6.20+0.2
4.71i
tri
13
Sätra11.1.20
4.68i
3
13
Sätra19.1.20
4.61i
3
13
Sollentuna30.11.19
4.61
+
13
Enskede13.6.20+1.7
4.61
3
13
Norrköping8.8.200.0
Visa/dölj alla resultat
4.61
+
13
Täby15.8.200.0
4.47
pen
13
Enskede28.6.20+1.9
4.38i
1
11
Sätra21.1.18
4.36
10
13
Huddinge26.9.20+0.5
4.29i
3
11
Huddinge27.1.18
10-bästasnitt: 4.747
Kula (2.0 kg)
8.89
7
13
Täby16.8.20
8.84
8
13
Norrköping8.8.20
8.37
8
13
Huddinge26.9.20
8.36
14
13
Enskede22.8.20
8.13i
tri
13
Sätra11.1.20
8.12
com
13
Enskede10.10.20
8.02i
14
13
Sätra15.2.20
7.99i
9
13
Uppsala8.2.20
7.96i
6
13
Huddinge25.1.20
7.73i
11
13
Sätra15.12.19
Visa/dölj alla resultat
7.51i
13
13
Sollentuna1.12.19
6.68
31
12
VUSGöteborg/U28.6.19
6.08i
7
11
Huddinge28.1.18
5.95i
6
11
Sätra21.1.18
10-bästasnitt: 8.241

Total results in database: 316
By event:
60 m:42
80 m:21
100 m:6
200 m:26
300 m:11
400 m:32
600 m:12
800 m:31
1000 m:4
1500 m:1
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m):11
200 m häck (68.6 cm):1
80 m häck (76.2 cm, 8 m):3
Höjd:11
Längd:14
Längd (zon):18
Tresteg (zon):4
Kula (2.0 kg):14
Kula (3.0 kg):5
Diskus (0.6 kg):2
Diskus (0.75 kg):3
Slägga (3.0 kg):2
Slägga (2.0 kg):5
Spjut (400 g):5
Spjut (500 g):9
Sexkamp (F15):1
4x100 m:6
4x80 m:5
4x400 m:1
3x600 m:1
4x800 m:1
3x800 m:4
1000 m stafett:1
6x200 m mixat:1
Femkamp F13:1
Fyrkamp (F13):1
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
8.63
1h8-12
Göteborg/U
29.6
 +1.9
8.69
7-12
Göteborg/U
29.6
 +1.3
2020
8.65
 3h2-13
Norrköping
8.8
 +1.4
8.68
3-13
Enskede
6.6
 +0.7
8.68
3-13
Täby
15.8
 0.0
8.72
6-13
Norrköping
8.8
-1.3
8.96
2rG-13
Enskede
20.9
 +1.1
9.02
4-13
Enskede
13.6
-3.0
9.10
3h2-13
Enskede
22.8
-1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.86
 2-11
Sätra
21.1
 
8.91
1h3-11
Sätra
21.1
 
8.97
1h4-11
Huddinge
27.1
 
9.00
2-11
Huddinge
27.1
 
2020
8.46
 2-13
Sätra
16.2
 
8.47
2-13
Huddinge
26.1
 
8.52
2-13
Sätra
15.12
 
8.54
4-13
Uppsala
8.2
 
8.54
1h3-13
Sätra
16.2
 
8.56
1h6-13
Uppsala
8.2
 
8.62
3h2-13
Huddinge
26.1
 
8.64
1h5-13
Sollentuna
30.11
 
8.66
3-13
Sollentuna
30.11
 
8.66
1h3-13
Sätra
15.12
 
8.70
4-13
Huddinge
17.11
 
2022
8.06
1h1-15
Göteborg/FH
12.3
 
8.11
2=s1-15
Göteborg/FH
12.3
 
8.12
7-15
Göteborg/FH
12.3
 
8.14
3-15
Göteborg/FH
26.2
 
8.18
3h2
Sollentuna
2.2
 
8.18
3rB
Sätra
13.2
 
8.21
2h1-15
Göteborg/FH
26.2
 
8.22
1h2-15
Norrköping
6.3
 
8.24
1-15
Huddinge
30.1
 
8.26
1-15
Norrköping
6.3
 
8.27
7
Sätra
13.2
 
8.28
2
Uppsala
20.1
 
8.30
1h2-15
Huddinge
30.1
 
8.37
5h2
Sollentuna
19.1
 
2023
8.20
 2-17
Norrköping
6.1
 
8.22
2h2-17
Uppsala
27.1
 
8.29
2h1-17
Norrköping
6.1
 
8.34
7-17
Uppsala
27.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
13.06
 2-17
Täby
21.8
-1.4
2022
13.00w
 5h1
Västerås
31.7
 +2.8
2023
12.67
2h1-17
Huddinge
16.6
 +1.7
12.70
5
Sollentuna
10.6
 +1.4
12.70
3h1
Sollentuna
10.6
 +0.6
12.72
2-17
Huddinge
16.6
 +1.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
28.76
 7-12
Göteborg/U
30.6
 0.0
2020
28.77
 1-13
Trollbäcken
10.6
 +1.2
28.21w
 1-13
Trollbäcken
10.6
 +2.1
2021
26.08
 1
Sollentuna
25.9
-1.3
26.59
1
Nyköping
18.9
-0.6
26.73
1-15
Åkersberga
30.6
-1.8
27.43
3-17
Danderyd
15.5
-1.8
2022
26.23
 2h2
Västerås
30.7
 +2.0
26.45
3
Västerås
30.7
 +1.8
2023
25.44
3rB-16
Göteborg/S
2.7
 +0.9
25.46
3-17
Huddinge
18.6
-0.2
25.55
4-16
Helsingborg
13.8
-1.6
25.79
3rB
Sollentuna
10.6
 +0.8
26.11
2h2-16
Helsingborg
12.8
-1.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
27.79
 1rD-13
Uppsala
9.2
 
27.89
1rI-13
Sätra
15.2
 
2022
26.09
3-15
Göteborg/FH
13.3
 
26.14
1-15
Norrköping
6.3
 
26.18
1h6-15
Göteborg/FH
12.3
 
26.42
3rC
Uppsala
6.2
 
26.42
2-17
Göteborg/FH
27.2
 
26.43
1-15
Västerås
23.1
 
26.63
3
Sollentuna
2.2
 
2023
26.26
 1-17
Uppsala
29.1
 
26.42
1
Norrköping
6.1
 
2024
26.33
 2-17
Sätra
21.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
40.52
 1-14
Kristinehamn
12.9
 
40.90
1-14
Sollentuna
8.8
 
41.12
1-14
Trollbäcken
29.8
 
41.33
1-15
Leksand
25.7
 
2022
40.28
 1-15
Täby
14.5
 
41.18
1-15
Uppsala
14.8
 
41.57
2-15
Uppsala
28.8
 
41.68
5-15
Göteborg/U
19.6
 
41.68
1h3-15
Uppsala
27.8
 
2023
39.93
1
Enskede
13.9
 
40.70
1
Eskilstuna
20.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:02.39
 3rB
Sollentuna
5.7
 
2021
57.62
 1
Sollentuna
25.9
 
57.79
1
Enskede
3.7
 
2022
56.12
 1-17
Huddinge
11.9
 
56.39
1-15
Danderyd
22.5
 
57.38
3
Västerås
31.7
 
2023
55.43
3
Södertälje
6.6
 
55.68
1-17
Göteborg/S
1.7
 
55.98
1-17
Huddinge
17.6
 
56.09
1-16
Helsingborg
12.8
 
56.13
8
Söderhamn
29.7
 
56.29
1-17
Stockholm/S
2.9
 
56.41
3
Sollentuna
11.6
 
56.47
3h2
Söderhamn
28.7
 
56.69
1
Sollentuna
18.5
 
57.20
1
Danderyd
13.5
 
57.30
1
Västerås
6.8
 
57.88
1h1-16
Helsingborg
11.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
57.89
 3
Uppsala
4.2
 
58.25
1rC
Sollentuna
19.1
 
58.32
1
Sätra
12.2
 
2023
56.61
1-16
Västerås
5.3
 
57.10
1h4-16
Västerås
4.3
 
57.23
2
Sätra
4.2
 
57.50
3h1
Malmö/A
18.2
 
57.77
1
Sätra
11.2
 
58.21
2
Sollentuna
12.1
 
58.45
1-17
Uppsala
27.1
 
2024
57.96
 1rB
Sätra
10.2
 
58.43
2-17
Örebro
25.2
 
58.79
1-17
Uppsala
26.1
 
59.20
1h2-17
Örebro
24.2
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1:43.27
 4-12
Göteborg/U
28.6
 
2020
1:41.85
 1rA-13
Enskede
22.8
 
1:42.21
4-13
Huddinge
26.9
 
1:42.40
3-13
Göteborg/S
18.7
 
1:43.27
1-13
Norrköping
8.8
 
1:44.01
P-13
Enskede
28.6
 
1:47.2m
3-13
Enskede
26.5
 
1:48.85
3-13
Bålsta
12.9
 
2021
1:38.31
M-15
Enskede
6.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:42.91
2-13
Sätra
2.2
 
1:42.91
2-13
Uppsala
8.2
 
1:46.35
2-13
Sollentuna
30.11
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:22.12
 4-15
Täby
15.8
 
2:23.14
3
Huddinge
27.9
 
2:23.8m
1rB
Hässelby
9.5
 
2021
2:13.67
 1rE-15
Täby
5.9
 
2:16.23
2-17
Danderyd
20.6
 
2:16.67
1-14
Kristinehamn
11.9
 
2:16.79
4-15
Göteborg/U
11.7
 
2:17.16
5-17
Danderyd
15.5
 
2:17.72
1-14
Huddinge
13.6
 
2:18.55
2-14
Täby
21.8
 
2:18.66
3-15
Leksand
24.7
 
2:19.41
2-14
Trollbäcken
28.8
 
2:23.40
2-15
Trollbäcken
22.5
 
2022
2:13.55
 1-15
Uppsala
27.8
 
2:16.22
1-15
Göteborg/U
4.9
 
2:16.72
1
Uppsala
13.8
 
2:17.60
3-15
Göteborg/U
17.6
 
2:17.81
1rB
Västerås
30.7
 
2:18.80
1-15
Täby
15.5
 
2:22.83
1
Täby
21.5
 
2:23.59
1h1-15
Uppsala
26.8
 
2023
2:13.50
1-17
Karlskrona
27.5
 
2:14.25
2-16
Helsingborg
13.8
 
2:16.97
3
Västerås
5.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2:45.14
 1rB-11
Huddinge
28.1
 
2019
2:28.64
 1
Sätra
16.12
 
2020
2:26.14
 1-13
Sätra
16.2
 
2:26.43
3-13
Sätra
19.1
 
2:28.33
1-13
Huddinge
25.1
 
2022
2:15.80
2rB
Sollentuna
2.2
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
3:04.07
1-15
Sätra
13.2
 
3:04.39
1-15
Huddinge
30.1
 
3:04.68
1-15
Uppsala
6.2
 
3:06.07
2-15
Göteborg/FH
26.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
5:12.84
4-12
Trollbäcken
1.9
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1.22
 23-12
Göteborg/U
29.6
 
2020
1.28
 18-13
Enskede
20.9
 
1.25
P-13
Enskede
28.6
 
2021
1.26
 M-15
Enskede
5.6
 
2022
1.34
16=-15
Göteborg/U
3.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.15
 5-11
Sätra
21.1
 
2020
1.30
7-13
Huddinge
26.1
 
1.28
13-13
Sätra
15.2
 
1.27
12=-13
Sollentuna
1.12
 
1.24
M-13
Sätra
11.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
5.02
4-15
Leksand
25.7
 0.0
4.92
17rD-15
Täby
5.9
 +1.5
4.89
12q-15
Göteborg/U
10.7
 0.0
4.87
12-15
Göteborg/U
10.7
 +1.3
4.83
M-15
Enskede
6.6
 +0.9
4.75
5-14
Huddinge
12.6
 +0.6
4.71
3-14
Trollbäcken
28.8
-1.1
4.67
4-15
Stockholm/S
12.8
 0.0
4.65
7-15
Trollbäcken
22.5
 0.0
4.53
8-15
Danderyd
20.6
 +1.2
2022
4.82
 --15
Göteborg/U
4.9
 0.0
4.72
4-15
Enskede
6.6
 +1.4
4.92w
 5-15
Göteborg/U
4.9
 +2.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
4.89
6
Uppsala
20.1
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
10.29
1-14
Trollbäcken
28.8
 +1.7
10.50
1-14
Kristinehamn
11.9
 0.0
10.54
1-14
Huddinge
12.6
-0.2
10.57
2-15
Leksand
24.7
-0.2
10.58
8-15
Göteborg/U
11.7
 +0.3
10.58
1h2-15
Stockholm/S
12.8
 0.0
10.58
1h3-14
Kristinehamn
11.9
 0.0
10.59
3-15
Danderyd
20.6
 0.0
10.62
1h4-14
Trollbäcken
28.8
 +1.2
10.68
2h5-15
Göteborg/U
11.7
 +0.7
10.69
1-15
Stockholm/S
12.8
 +0.3
10.71
1h6-15
Leksand
24.7
-1.3
10.77
1h1-14
Sollentuna
7.8
-1.1
10.79
2-14
Sollentuna
7.8
-2.1
10.82
2-15
Åkersberga
30.6
-2.2
10.86
1h2-14
Huddinge
12.6
-3.5
2022
10.48
 1-15
Täby
15.5
 +0.5
10.51
3-15
Uppsala
14.8
 +1.3
10.61
2h2-15
Göteborg/U
18.6
-0.4
10.64
1h1-15
Täby
15.5
-1.7
10.74
9rB-15
Göteborg/U
18.6
 +0.3
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.39
3-13
Täby
16.8
 +1.7
10.65
P-13
Enskede
28.6
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.49
M-13
Sätra
11.1
 
10.52
7-13
Sätra
15.2
 
10.53
3h3-13
Sätra
15.2
 
10.69
3-13
Huddinge
25.1
 
10.75
4-13
Sätra
19.1
 
11.00
3h2-13
Uppsala
9.2
 
11.21
7-13
Sollentuna
1.12
 
11.22
5-13
Sätra
14.12
 
11.47
4h3-13
Sollentuna
1.12
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
13.56
3rF-15
Täby
4.9
 +0.8
14.24
1rC-15
Trollbäcken
22.5
-1.6
14.25
M-15
Enskede
5.6
 0.0
200 m häck (68.6 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
31.25
2h2-13
Norrköping
8.8
-0.4
Längd (zon)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.61w
 16-12
Göteborg/U
30.6
 +2.7
2020
4.72
4-13
Enskede
6.6
 +0.2
4.61
--13
Enskede
13.6
 +1.7
4.61
3-13
Norrköping
8.8
 0.0
4.61
--13
Täby
15.8
 0.0
4.47
P-13
Enskede
28.6
 +1.9
4.36
10-13
Huddinge
26.9
 +0.5
4.75w
 2-13
Enskede
13.6
 +2.2
4.71w
 4-13
Täby
15.8
 +3.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
4.38
 1-11
Sätra
21.1
 
4.29
3-11
Huddinge
27.1
 
2020
4.98
2-13
Sätra
15.2
 
4.93
2-13
Huddinge
26.1
 
4.82
3-13
Uppsala
9.2
 
4.80
3-13
Sätra
15.12
 
4.71
M-13
Sätra
11.1
 
4.68
3-13
Sätra
19.1
 
4.61
3-13
Sollentuna
30.11
 
Tresteg (zon)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
9.69
2-13
Enskede
16.6
 0.0
9.29
13-13
Enskede
22.8
 +1.3
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
10.07
4-13
Sätra
16.2
 
10.02
2-13
Uppsala
8.2
 
Kula (2.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
6.68
 31-12
Göteborg/U
28.6
 
2020
8.89
7-13
Täby
16.8
 
8.84
8-13
Norrköping
8.8
 
8.37
8-13
Huddinge
26.9
 
8.36
14-13
Enskede
22.8
 
8.12
Com-13
Enskede
10.10
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
6.08
 7-11
Huddinge
28.1
 
5.95
6-11
Sätra
21.1
 
2020
8.13
M-13
Sätra
11.1
 
8.02
14-13
Sätra
15.2
 
7.99
9-13
Uppsala
8.2
 
7.96
6-13
Huddinge
25.1
 
7.73
11-13
Sätra
15.12
 
7.51
13-13
Sollentuna
1.12
 
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
8.58
 23rD-15
Täby
4.9
 
7.97
M-15
Enskede
5.6
 
7.76
Com-15
Enskede
2.10
 
7.29
14-15
Trollbäcken
22.5
 
2022
8.74
13rC-15
Göteborg/U
3.9
 
Diskus (0.6 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
26.45
Com-13
Enskede
10.10
 
23.84
8-13
Enskede
23.8
 
Diskus (0.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
26.61
4-14
Trollbäcken
28.8
 
24.82
2-14
Sollentuna/E
7.8
 
24.71
Com-15
Enskede
2.10
 
Slägga (2.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
28.87
5-13
Enskede
26.5
 
28.00
4-13
Enskede
7.6
 
27.38
Com-13
Enskede
10.10
 
25.95
9-13
Enskede
23.8
 
23.17
9-13
Bålsta
12.9
 
Slägga (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
27.69
Com-15
Enskede
2.10
 
26.35
3-14
Sollentuna/E
8.8
 
Spjut (400 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
20.74
 10-12
Göteborg/U
29.6
 
2020
25.59
Com-13
Enskede
10.10
 
24.80
1-13
Enskede
20.9
 
22.80
2-13
Enskede
16.6
 
19.21
P-13
Enskede
28.6
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
27.78
6-15
Leksand
24.7
 
26.61
4-14
Trollbäcken
29.8
 
26.58
4-15
Trollbäcken
22.5
 
25.50
Com-15
Enskede
2.10
 
25.37
16rD-15
Täby
5.9
 
25.19
6-15
Danderyd
20.6
 
25.03
M-15
Enskede
6.6
 
2022
25.75
 2-15
Enskede
6.6
 
22.82
13-15
Göteborg/U
4.9
 
Fyrkamp (F13)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3.230
6-13
Sätra
12.1
 
Femkamp F13
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
4.153
2-13
Enskede
28.6
 

Ute
400 m
SM 2023 8
56.13
3
h2
56.47
4x800 m
SM 2021 7
9:13.10
Inne
400 m
ISM 2023
3
h1
57.50

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2023 4
16
25.55
2
16
h2
26.11
300 m
USM 2022 2
15
41.57
1
15
h3
41.68
400 m
USM 2023 1
16
56.09
1
16
h1
57.88
800 m
USM 2022 1
15
2:13.55
1
15
h1
2:23.59
USM 2023 2
16
2:14.25
4x80 m
USM 2021 2
15
38.98
1
15
h3
39.28
USM 2022 2
15
39.57
1
15
h2
40.42
4x100 m
USM 2023 1
17
49.10
1000 m stafett
USM 2023 1
17
2:16.90
3x800 m
USM 2021 3
15
7:27.50
USM 2022 1
15
7:07.17
USM 2023 2
17
7:03.94
Inne
60 m
IUSM 2022 7
15
8.12
2=
15
s1
8.11
1
15
h1
8.06
200 m
IUSM 2022 3
15
26.09
1
15
h6
26.18
400 m
IUSM 2023 1
16
56.61
1
16
h4
57.10
IUSM 2024 2
17
58.43
1
17
h2
59.20