0
Född: 14 september 2005
Ålder: 18 år 197 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:46.06i | SB | 6 B | Sollentuna | Sollentuna | 11.1.24 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:44.14i | SB | 2 | Huddinge | Huddinge | 26.1.24 | ||
3000 m (1) | |||||||
11:53.29mxi | PB | 12 | Huddinge | Huddinge | 28.1.24 | ||
800 m (2) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:35.83i | SB | 4 B | Sätra | Sätra | 12.2.23 | |||||||
2:41.91 | SB | 1 | Sollefteå | Sollefteå | 18.6.23 | |||||||
1500 m (5) | ||||||||||||
5:20.42i | PB | 3 | Sollentuna | Sollentuna | 12.1.23 | |||||||
5:10.33i | PB | 3 B | Sätra | Sätra | 22.1.23 | |||||||
5:18.82i | 8 A | Sätra | Sätra | 10.2.23 | ||||||||
5:21.23i | 7 19 h1 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 25.2.23 | |||||||
5:44.59 | SB | 1 | Sollefteå | Sollefteå | 17.6.23 | |||||||
3000 m (1) | ||||||||||||
12:09.34 | PB | 2 19 | Sollentuna | Sollentuna | 9.6.23 | |||||||
3000 m hinder (1) | ||||||||||||
13:36.86 | SB | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 18.5.23 | |||||||
Längd (1) | ||||||||||||
4.29 | SB | 1 | Sollefteå | Sollefteå | 17.6.23 | +1.0 | ||||||
| ||||||||||||
3x1500 m (1) | ||||||||||||
17:10.05 | SB | 5 | SM | Södertälje | SM, Södertälje | 10.9.23 | ||||||
IFK Lidingö | ||||||||||||
400 m (1) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:07.46 | PB | 4 | Åkersberga | Åkersberga | 29.6.22 | |||||||
800 m (3) | ||||||||||||
2:35.53i | PB | 1 17 B | Sollentuna | Sollentuna | 27.3.22 | |||||||
2:37.53 | SB | 2 | Norrtälje | Norrtälje | 29.5.22 | |||||||
2:36.66 | SB | 2 17 | Sollefteå | Sollefteå | 31.7.22 | |||||||
1500 m (7) | ||||||||||||
5:30.76i | PB | 8 | Sätra | Sätra | 11.2.22 | |||||||
5:23.54i | PB | 9 17 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 6.3.22 | ||||||
5:28.27 | PB | 8 17 | Sollentuna | Sollentuna | 12.6.22 | |||||||
5:23.42 | PB | 8 17 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | |||||||
5:33.84 | 1 | Sollefteå | Sollefteå | 30.7.22 | ||||||||
5:23.38 | PB | 4 | Lidingö | Lidingö | 21.8.22 | |||||||
5:17.71 | PB | 12 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 27.8.22 | ||||||
10 km väg (1) | ||||||||||||
41:47 | PB (48) | 54 | Hässelby | Hässelby | 9.10.22 | |||||||
5.5 km (1) | ||||||||||||
22:47 | 2 17 | Sundbyberg | Sundbyberg | 20.3.22 | ||||||||
1500 m hinder (3) | ||||||||||||
6:06.64mx | SB | 3 17 | Uppsala | Uppsala | 8.6.22 | |||||||
5:44.68 | PB | 7 17 | Göteborg/U | Göteborg/U | 17.6.22 | |||||||
5:46.05 | 7 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 28.8.22 | |||||||
3000 m hinder (1) | ||||||||||||
12:57.64 | PB | 3 | Täby | Täby | 21.5.22 | |||||||
Längd (2) | ||||||||||||
4.08i | SB | 3 17 | Södertälje | Södertälje | 6.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.34i | SB | 27 17 | Sollentuna | Sollentuna | 27.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
Kula (3.0 kg) (1) | ||||||||||||
7.62i | PB | 35 17 | Sollentuna | Sollentuna | 27.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
4 km terräng (1) | ||||||||||||
15:47 | 17 17 | USM | Vällingby | USM, Vällingby | 22.10.22 | |||||||
5 km terräng (1) | ||||||||||||
20:00 | 2 17 | Tullinge | Tullinge | 18.9.22 | ||||||||
10 km terräng (1) | ||||||||||||
45:32 | 10 17 | Lidingö | Lidingö | 24.9.22 | ||||||||
800 m (3) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:39.22 | SB | 1 17 | Täby | Täby | 22.5.21 | |||||||
2:38.21 | SB | 2 17 | Sollefteå | Sollefteå | 1.8.21 | |||||||
2:44.35 | 1 17 | Härnösand | Härnösand | 8.8.21 | ||||||||
1500 m (3) | ||||||||||||
5:41.24 | PB | 4 | Huddinge | Huddinge | 12.6.21 | |||||||
5:31.49 | PB | 3 | Sollefteå | Sollefteå | 31.7.21 | |||||||
5:32.38 | 8 16 h1 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 13.8.21 | |||||||
1.5 km (1) | ||||||||||||
5:15 | 1 17 | Stockholm | Stockholm | 19.8.21 | ||||||||
5.7 km (1) | ||||||||||||
24:58 | 1 17 | Sundbyberg | Sundbyberg | 16.10.21 | ||||||||
1500 m hinder (3) | ||||||||||||
5:54.70mx | SB | 4 17 | Huddinge | Huddinge | 13.6.21 | |||||||
5:56.60 | 1 17 | Danderyd | Danderyd | 20.6.21 | ||||||||
5:53.54 | SB | 7 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | ||||||
Längd (2) | ||||||||||||
4.37 | SB | 8 17 | Sollefteå | Sollefteå | 1.8.21 | -0.8 | ||||||
| ||||||||||||
5.01 | PB | 2 17 | Härnösand | Härnösand | 8.8.21 | +1.4 | ||||||
Tresteg (1) | ||||||||||||
9.72 | PB | 2 17 | Sollefteå | Sollefteå | 31.7.21 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
3.64 km terräng (1) | ||||||||||||
14:40 | 16 16 | USM | Höganäs | USM, Höganäs | 23.10.21 | |||||||
4 km terräng (1) | ||||||||||||
17:13 | 2 16 | Sollentuna | Sollentuna | 21.9.21 | ||||||||
10 km terräng (2) | ||||||||||||
47:39 | 13 17 | Lidingö | Lidingö | 26.9.21 | ||||||||
47:31 | 19 | Lidingö | Lidingö | 3.10.21 | ||||||||
10 km trail (1) | ||||||||||||
58.46 | 1 | Stockholm | Stockholm | 16.10.21 | ||||||||
60 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.83i | PB | 3 15 h1 | Sätra | Sätra | 15.12.19 | |||||||||
80 m (1) | ||||||||||||||
12.10 | PB | 2 15 | Lidingö | Lidingö | 9.5.20 | -1.1 | ||||||||
100 m (1) | ||||||||||||||
14.86mx | PB | 1 15 B | Lidingö | Lidingö | 9.5.20 | -1.6 | ||||||||
200 m (2) | ||||||||||||||
29.51i | PB | 1 15 C | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | |||||||||
29.05i | PB | 1 15 C | Sätra | Sätra | 15.12.19 | |||||||||
600 m (1) | ||||||||||||||
1:57.58i | PB | pen 15 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | |||||||||
800 m (2) | ||||||||||||||
3:34.62i | SB | 4 15 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | |||||||||
2:47.88 | SB | 4 15 | Huddinge | Huddinge | 6.6.20 | |||||||||
1000 m (4) | ||||||||||||||
3:35.44i | PB | 3 15 | Sätra | Sätra | 15.12.19 | |||||||||
3:36.58i | 7 15 A | Sätra | Sätra | 18.1.20 | ||||||||||
3:27.60i | PB | 5 15 | Sätra | Sätra | 2.2.20 | |||||||||
3:34.6m mxi | 4 | Lidingö | Lidingö | 21.3.20 | ||||||||||
1500 m (1) | ||||||||||||||
5:48.3m | PB | 4 B | Hässelby | Hässelby | 17.5.20 | |||||||||
2000 m (1) | ||||||||||||||
8:26.60 | SB (67) | 3 15 | Täby | Täby | 5.8.20 | |||||||||
3000 m (1) | ||||||||||||||
DNFi | - | Lidingö | Lidingö | 21.3.20 | ||||||||||
4 km (1) | ||||||||||||||
18:46 | 5 15 | Sollentuna | Sollentuna | 10.10.20 | ||||||||||
1500 m hinder (2) | ||||||||||||||
6:11.95 | SB | 7 15 B | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 30.8.20 | ||||||||
6:05.20 | SB | 7 17 | Huddinge | Huddinge | 27.9.20 | |||||||||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | ||||||||||||||
11.96i | PB | pen 15 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | |||||||||
Höjd (2) | ||||||||||||||
1.27i | PB | pen 15 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.18 | PB | 3 15 | Lidingö/Bosön | Lidingö/Bosön | 28.5.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (7) | ||||||||||||||
4.73i | PB | 6 15 | Sätra | Sätra | 14.12.19 | |||||||||
4.49i | pen 15 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4.31i | 10 15 | Sätra | Sätra | 18.1.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4.28i | 15 15 | Sätra | Sätra | 2.2.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4.36i | 15 15 | Sätra | Sätra | 15.2.20 | ||||||||||
4.19 | SB | 6 18 | Lidingö/Bosön | Lidingö/Bosön | 3.6.20 | +0.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.26 | SB | 3 15 | Huddinge | Huddinge | 6.6.20 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Tresteg (2) | ||||||||||||||
9.56i | PB | 1 15 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | |||||||||
9.39i | 10 15 | Sätra | Sätra | 16.2.20 | ||||||||||
Kula (3.0 kg) (2) | ||||||||||||||
7.19i | PB | pen 15 | Sätra | Sätra | 11.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.48 | PB | 5 15 | Huddinge | Huddinge | 6.6.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spjut (500 g) (1) | ||||||||||||||
14.07 | PB | 3 15 | Huddinge | Huddinge | 6.6.20 | |||||||||
Femkamp (F15) (1) | ||||||||||||||
2.041 | PB | 20 15 | Sätra | Sätra | 12.1.20 | |||||||||
11.96 1.27 7.19 4.49 1:57.58 |
300 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
46.82 | PB | 4 14 K | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | |
800 m (2) | |||||||
2:33.06 | PB | 2 15 B | Danderyd | Danderyd | 19.5.19 | ||
2:39.66 | 10 14 C | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | ||
2000 m (1) | |||||||
7:44.51 | PB (73) | 8 14 | Västerås | Västerås | 15.9.19 | ||
1500 m hinder (1) | |||||||
5:53.00 | PB | 2 | Västerås | Västerås | 14.9.19 | ||
Längd (1) | |||||||
4.49 | PB | 24 14 QB | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | 0.0 |
Tresteg (1) | |||||||
9.38 | PB | 43 15 Q | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | +0.7 |
60 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.85i | PB | 1 13 h5 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | ||
8.95i | 8 13 | Sätra | Sätra | 20.1.18 | |||
8.88i | 3 13 h3 | Huddinge | Huddinge | 27.1.18 | |||
8.95i | 1 13 B | Huddinge | Huddinge | 27.1.18 | |||
800 m (2) | |||||||
3:01.90i | PB | 5 13 D | Sätra | Sätra | 21.1.18 | ||
2:49.97i | PB | 1 13 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | ||
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) (2) | |||||||
12.1mi | 5 13 B | Sätra | Sätra | 21.1.18 | |||
11.18i | PB | 3 13 B | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | ||
Längd (zon) (2) | |||||||
4.11i | 12 13 | Sätra | Sätra | 21.1.18 | |||
4.08i | 9 13 | Huddinge | Huddinge | 28.1.18 | |||
Kula (2.0 kg) (1) | |||||||
6.68i | PB | 15 13 | Huddinge | Huddinge | 27.1.18 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 8.83 | Sätra | 15.12.19 | |||
100 m | ||||||
Ute | 14.86mxMX | Lidingö | 9.5.20 | -1.6 | ||
200 m | ||||||
Inne | 29.05 | Sätra | 15.12.19 | |||
300 m | ||||||
Ute | 46.82 | Göteborg/U | 30.6.19 | |||
400 m | ||||||
Ute | 1:07.46 | Åkersberga | 29.6.22 | |||
600 m | ||||||
Inne | 1:57.58 | Sätra | 11.1.20 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:33.06 | Danderyd | 19.5.19 | |||
Inne | 2:35.53 | Sollentuna | 27.3.22 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:27.60 | Sätra | 2.2.20 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 5:17.71 | Sollentuna | 27.8.22 | |||
Inne | 5:10.33 | Sätra | 22.1.23 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 7:44.51 | Västerås | 15.9.19 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 12:09.34 | Sollentuna | 9.6.23 | |||
Inne | 11:53.29mxMX | Huddinge | 28.1.24 | |||
10 km väg | ||||||
Ute | 41:47 | Hässelby | 9.10.22 | |||
1500 m hinder | ||||||
Ute | 5:44.68 | Göteborg/U | 17.6.22 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 12:57.64 | Täby | 21.5.22 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.18 | Lidingö/Bosön | 28.5.20 | |||
Inne | 1.27 | Sätra | 11.1.20 | |||
Längd | ||||||
Ute | 5.01 | Härnösand | 8.8.21 | +1.4 | ||
Inne | 4.73 | Sätra | 14.12.19 | |||
Tresteg | ||||||
Ute | 9.72 | Sollefteå | 31.7.21 | 0.0 | ||
Inne | 9.56 | Eskilstuna | 7.12.19 | |||
Junior-ungdom | ||||||
80 m | ||||||
Ute | 12.10 | Lidingö | 9.5.20 | -1.1 | ||
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) | ||||||
Inne | 11.18 | Huddinge | 28.1.18 | |||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) | ||||||
Inne | 11.96 | Sätra | 11.1.20 | |||
Kula (2.0 kg) | ||||||
Inne | 6.68 | Huddinge | 27.1.18 | |||
Kula (3.0 kg) | ||||||
Ute | 6.48 | Huddinge | 6.6.20 | |||
Inne | 7.62 | Sollentuna | 27.3.22 | |||
Spjut (500 g) | ||||||
Ute | 14.07 | Huddinge | 6.6.20 | |||
Femkamp (F15) | ||||||
Inne | 2.041 | Sätra | 12.1.20 |
800 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:33.06 | 2 | 15 B | Danderyd | 19.5.19 | |||
2:35.53i | 1 | 17 B | Sollentuna | 27.3.22 | |||
2:35.83i | 4 | B | Sätra | 12.2.23 | |||
2:36.66 | 2 | 17 | Sollefteå | 31.7.22 | |||
2:37.53 | 2 | Norrtälje | 29.5.22 | ||||
2:38.21 | 2 | 17 | Sollefteå | 1.8.21 | |||
2:39.22 | 1 | 17 | Täby | 22.5.21 | |||
2:39.66 | 10 | 14 C | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | ||
2:41.91 | 1 | Sollefteå | 18.6.23 | ||||
2:44.35 | 1 | 17 | Härnösand | 8.8.21 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:46.06i | 6 | B | Sollentuna | 11.1.24 | |||
2:47.88 | 4 | 15 | Huddinge | 6.6.20 | |||
2:49.97i | 1 | 13 | Huddinge | 28.1.18 | |||
3:01.90i | 5 | 13 D | Sätra | 21.1.18 | |||
3:34.62i | 4 | 15 | Eskilstuna | 7.12.19 | |||
10-bästasnitt: 2:38.196 | |||||||
1500 m | |||||||
5:10.33i | 3 | B | Sätra | 22.1.23 | |||
5:17.71 | 12 | 17 | USM | Sollentuna | 27.8.22 | ||
5:18.82i | 8 | Sätra | 10.2.23 | ||||
5:20.42i | 3 | Sollentuna | 12.1.23 | ||||
5:21.23i | 7 | 19 h1 | IJSM | Karlstad | 25.2.23 | ||
5:23.38 | 4 | Lidingö | 21.8.22 | ||||
5:23.42 | 8 | 17 B | Göteborg/U | 18.6.22 | |||
5:23.54i | 9 | 17 | IUSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
5:28.27 | 8 | 17 | Sollentuna | 12.6.22 | |||
5:30.76i | 8 | Sätra | 11.2.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
5:31.49 | 3 | Sollefteå | 31.7.21 | ||||
5:32.38 | 8 | 16 h1 | USM | Norrköping | 13.8.21 | ||
5:33.84 | 1 | Sollefteå | 30.7.22 | ||||
5:41.24 | 4 | Huddinge | 12.6.21 | ||||
5:44.14i | 2 | Huddinge | 26.1.24 | ||||
5:44.59 | 1 | Sollefteå | 17.6.23 | ||||
5:48.3m | 4 | B | Hässelby | 17.5.20 | |||
10-bästasnitt: 5:21.788 | |||||||
Längd | |||||||
5.01 | 2 | 17 | Härnösand | 8.8.21 | +1.4 | ||
4.73i | 6 | 15 | Sätra | 14.12.19 | |||
4.49 | 24 | 14 QB | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | 0.0 | |
4.49i | tri | 15 | Sätra | 11.1.20 | |||
4.37 | 8 | 17 | Sollefteå | 1.8.21 | -0.8 | ||
4.36i | 15 | 15 | Sätra | 15.2.20 | |||
4.34i | 27 | 17 | Sollentuna | 27.3.22 | |||
4.31i | 10 | 15 | Sätra | 18.1.20 | |||
4.29 | 1 | Sollefteå | 17.6.23 | +1.0 | |||
4.28i | 15 | 15 | Sätra | 2.2.20 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4.26 | 3 | 15 | Huddinge | 6.6.20 | 0.0 | ||
4.19 | 6 | 18 | Lidingö/Bosön | 3.6.20 | +0.8 | ||
4.08i | 3 | 17 | Södertälje | 6.2.22 | |||
10-bästasnitt: 4.467 |
60 m: | 5 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
200 m: | 2 |
300 m: | 1 |
400 m: | 1 |
600 m: | 1 |
800 m: | 15 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 17 |
2000 m: | 2 |
3000 m: | 3 |
10 km väg: | 1 |
Väg: | 4 |
1500 m hinder: | 9 |
3000 m hinder: | 2 |
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m): | 2 |
60 m häck (76.2 cm, 8 m): | 1 |
Höjd: | 2 |
Längd: | 13 |
Längd (zon): | 2 |
Tresteg: | 4 |
Kula (2.0 kg): | 1 |
Kula (3.0 kg): | 3 |
Spjut (500 g): | 1 |
Femkamp (F15): | 1 |
3x1500 m: | 1 |
terräng: | 7 |
Trail: | 1 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 8.85 | 1h5-13 | Sätra 20.1 | ||||
2018 | 8.88 | 3h3-13 | Huddinge 27.1 | ||||
2018 | 8.95 | 8-13 | Sätra 20.1 | ||||
2018 | 8.95 | 1rB-13 | Huddinge 27.1 | ||||
2020 | 8.83 | 3h1-15 | Sätra 15.12 | ||||
200 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 29.05 | 1rC-15 | Sätra 15.12 | ||||
2020 | 29.51 | 1rC-15 | Eskilstuna 7.12 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 46.82 | 4rK-14 | Göteborg/U 30.6 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1:07.46 | 4 | Åkersberga 29.6 | ||||
600 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1:57.58 | M-15 | Sätra 11.1 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 2:33.06 | 2rB-15 | Danderyd 19.5 | ||||
2019 | 2:39.66 | 10rC-14 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 2:47.88 | 4-15 | Huddinge 6.6 | ||||
2021 | 2:38.21 | 2-17 | Sollefteå 1.8 | ||||
2021 | 2:39.22 | 1-17 | Täby 22.5 | ||||
2021 | 2:44.35 | 1-17 | Härnösand 8.8 | ||||
2022 | 2:36.66 | 2-17 | Sollefteå 31.7 | ||||
2022 | 2:37.53 | 2 | Norrtälje 29.5 | ||||
2023 | 2:41.91 | 1 | Sollefteå 18.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:49.97 | 1-13 | Huddinge 28.1 | ||||
2018 | 3:01.90 | 5rD-13 | Sätra 21.1 | ||||
2020 | 3:34.62 | 4-15 | Eskilstuna 7.12 | ||||
2022 | 2:35.53 | 1rB-17 | Sollentuna 27.3 | ||||
2023 | 2:35.83 | 4rB | Sätra 12.2 | ||||
2024 | 2:46.06 | 6rB | Sollentuna 11.1 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 3:27.60 | 5-15 | Sätra 2.2 | ||||
2020 | 3:35.44 | 3-15 | Sätra 15.12 | ||||
2020 | 3:36.58 | 7-15 | Sätra 18.1 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 5:48.3m | 4rB | Hässelby 17.5 | ||||
2021 | 5:31.49 | 3 | Sollefteå 31.7 | ||||
2021 | 5:32.38 | 8h1-16 | Norrköping 13.8 | ||||
2021 | 5:41.24 | 4 | Huddinge 12.6 | ||||
2022 | 5:17.71 | 12-17 | Sollentuna 27.8 | ||||
2022 | 5:23.38 | 4 | Lidingö 21.8 | ||||
2022 | 5:23.42 | 8rB-17 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2022 | 5:28.27 | 8-17 | Sollentuna 12.6 | ||||
2022 | 5:33.84 | 1 | Sollefteå 30.7 | ||||
2023 | 5:44.59 | 1 | Sollefteå 17.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 5:23.54 | 9-17 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 5:30.76 | 8 | Sätra 11.2 | ||||
2023 | 5:10.33 | 3rB | Sätra 22.1 | ||||
2023 | 5:18.82 | 8 | Sätra 10.2 | ||||
2023 | 5:20.42 | 3 | Sollentuna 12.1 | ||||
2023 | 5:21.23 | 7h1-19 | Karlstad 25.2 | ||||
2024 | 5:44.14 | 2 | Huddinge 26.1 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 7:44.51 | 8-14 | Västerås 15.9 | ||||
2020 | 8:26.60 | 3-15 | Täby 5.8 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 12:09.34 | 2-19 | Sollentuna 9.6 | ||||
10 km väg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 41:47 | 54 | Hässelby 9.10 | ||||
1500 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 5:53.00 | 2 | Västerås 14.9 | ||||
2020 | 6:05.20 | 7-17 | Huddinge 27.9 | ||||
2020 | 6:11.95 | 7rB-15 | Norrköping 30.8 | ||||
2021 | 5:53.54 | 7-16 | Norrköping 15.8 | ||||
2021 | 5:56.60 | 1-17 | Danderyd 20.6 | ||||
2022 | 5:44.68 | 7-17 | Göteborg/U 17.6 | ||||
2022 | 5:46.05 | 7-17 | Sollentuna 28.8 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 12:57.64 | 3 | Täby 21.5 | ||||
2023 | 13:36.86 | 5 | Sollentuna 18.5 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1.18 | 3-15 | Lidingö/Bosön 28.5 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1.27 | M-15 | Sätra 11.1 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 4.49 | 24qB-14 | Göteborg/U 28.6 | 0.0 | |||
2020 | 4.26 | 3-15 | Huddinge 6.6 | 0.0 | |||
2020 | 4.19 | 6-18 | Lidingö/Bosön 3.6 | +0.8 | |||
2021 | 5.01 | 2-17 | Härnösand 8.8 | +1.4 | |||
2021 | 4.37 | 8-17 | Sollefteå 1.8 | -0.8 | |||
2023 | 4.29 | 1 | Sollefteå 17.6 | +1.0 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 4.73 | 6-15 | Sätra 14.12 | ||||
2020 | 4.49 | M-15 | Sätra 11.1 | ||||
2020 | 4.36 | 15-15 | Sätra 15.2 | ||||
2020 | 4.31 | 10-15 | Sätra 18.1 | ||||
2020 | 4.28 | 15-15 | Sätra 2.2 | ||||
2022 | 4.34 | 27-17 | Sollentuna 27.3 | ||||
2022 | 4.08 | 3-17 | Södertälje 6.2 | ||||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 9.38 | 43q-15 | Göteborg/U 29.6 | +0.7 | |||
2021 | 9.72 | 2-17 | Sollefteå 31.7 | 0.0 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 9.56 | 1-15 | Eskilstuna 7.12 | ||||
2020 | 9.39 | 10-15 | Sätra 16.2 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
80 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 12.10 | 2-15 | Lidingö 9.5 | -1.1 | |||
60 m häck (68.6 cm, 7.65 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 11.18 | 3rB-13 | Huddinge 28.1 | ||||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 11.96 | M-15 | Sätra 11.1 | ||||
Längd (zon) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 4.11 | 12-13 | Sätra 21.1 | ||||
2018 | 4.08 | 9-13 | Huddinge 28.1 | ||||
Kula (2.0 kg) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 6.68 | 15-13 | Huddinge 27.1 | ||||
Kula (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 6.48 | 5-15 | Huddinge 6.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 7.19 | M-15 | Sätra 11.1 | ||||
2022 | 7.62 | 35-17 | Sollentuna 27.3 | ||||
Spjut (500 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 14.07 | 3-15 | Huddinge 6.6 | ||||
Femkamp (F15) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 2.041 | 20-15 | Sätra 12.1 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
3x1500 m | |||||||
SM | 2023 | 5 | 17:10.05 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
1500 m | |||||||
USM | 2021 | 8 | 16 h1 | 5:32.38 |
|||
USM | 2022 | 12 | 17 | 5:17.71 |
|||
1500 m hinder | |||||||
USM | 2020 | 7 | 15 B | 6:11.95 |
|||
USM | 2021 | 7 | 16 | 5:53.54 |
|||
USM | 2022 | 7 | 17 | 5:46.05 |
|||
3.64 km terräng | |||||||
USM | 2021 | 16 | 16 | 14:40 |
|||
4 km terräng | |||||||
USM | 2022 | 17 | 17 | 15:47 |
|||
Inne | |||||||
1500 m | |||||||
IUSM | 2022 | 9 | 17 | 5:23.54 |
|||
IJSM | 2023 | 7 | 19 h1 | 5:21.23 |