Maria Södergren

Född: 3 oktober 1998

Ålder: 22 år 257 dagar

Förening:
 Täby IS
 

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m häck (2)
8.82i
SB  SollentunaSollentuna13.2.21
8.94i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A21.2.21
100 m häck (1)
15.10
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21+0.1
Diskus (1)
22.21
PB  HuddingeHuddinge29.5.21
 
21.68XX22.2120.05X

2020

60 m (2)
8.10i
SB  SätraSätra18.1.20
8.09i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
200 m (2)
26.24i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
26.69
SB  SollentunaSollentuna28.6.20+1.2
60 m häck (11)
8.90i
PB  SätraSätra19.1.20
8.94i
  SollentunaSollentuna22.1.20
8.92i
  HuddingeHuddinge25.1.20
8.87i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
8.95i
  UppsalaUppsala9.2.20
8.93i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
8.91i
  SätraSätra15.2.20
8.92i
  SätraSätra15.2.20
8.80i
PB  (20)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
8.89i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
8.88i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.20
100 m häck (7)
14.96
SB  UppsalaUppsala15.7.20+1.7
15.17
  HuddingeHuddinge25.7.20-3.9
15.32
  HuddingeHuddinge25.7.20-1.8
14.75
SB  SollentunaSollentuna9.8.20-1.1
15.09
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna10.8.20-1.8
14.38
PB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20+0.7
14.46
  JSMLinköpingJSM, Linköping23.8.20+2.0
400 m häck (1)
1:05.08
SB  TäbyTäby5.8.20

2019

60 m (1)
8.15i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
200 m (1)
25.89w
  Sollentuna/ESollentuna/E9.6.19+3.7
60 m häck (1)
9.00i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
100 m häck (8)
14.81
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+2.0
Okända vindförhållanden:
14.64
  HuddingeHuddinge16.6.19
14.80
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+1.9
14.69
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.5
14.99
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.2
14.63
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19+1.5
14.68
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19+1.9
14.51
PB  (21)UppsalaUppsala17.8.19+1.2
400 m häck (4)
1:03.82
PB  (20)HuddingeHuddinge14.6.19
1:04.47
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
1:06.97
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
1:05.37
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19
4x100 m (1)
48.45
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Täby IS
Maria Södergren, Amanda Finney Nilsson
Sara Hermansson, Sofia Hultgren
3x400 m (1)
2:55.16
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Täby IS

2018

60 m (3)
8.2mi
  SätraSätra20.1.18
8.19i
SB  SätraSätra20.1.18
8.15i
SB  SätraSätra10.2.18
100 m (2)
12.89
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18+1.8
13.02
  JSMHuddingeJSM, Huddinge3.8.18-2.0
200 m (2)
26.90i
SB  SätraSätra3.2.18
26.34
PB  HuddingeHuddinge16.8.18+1.8
60 m häck (6)
9.17i
SB  SätraSätra21.1.18
9.23i
  HuddingeHuddinge27.1.18
9.15i
SB  HuddingeHuddinge27.1.18
9.20i
  SätraSätra3.2.18
9.04i
PB  SätraSätra11.2.18
8.98i
PB  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
100 m häck (4)
14.91
PB  SätraSätra20.5.18+1.9
15.00w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+2.6
15.16
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18-1.6
15.18
  JSMHuddingeJSM, Huddinge5.8.18+0.8
4x100 m (1)
47.77
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Täby IS
Maria Södergren, Linnéa Frobe
Lovisa Linde, Sofia Hultgren
3x400 m (1)
2:51.48
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Täby IS

2017

60 m (1)
8.00i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
100 m (1)
13.37
SB  HuddingeHuddinge20.5.17-2.0
200 m (1)
26.73i
PB  SätraSätra22.1.17
60 m häck (2)
9.09i
SB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
9.13i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m häck (1)
15.31
PB  SätraSätra25.5.17+1.2
4x100 m (1)
49.35
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S28.5.17
 Täby IS
Helena Kolte, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Lovisa Glavare Karlsson
1000 m stafett (1)
2:18.32
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Täby IS
Helena Kolte, Maria Södergren
Lovisa Glavare Karlsson, Linnéa Frobe

2016

60 m (1)
8.14i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
100 m (2)
12.86
PB  Stockholm/SStockholm/S18.6.16+1.3
13.27
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16+0.9
200 m (2)
26.45w
  SollentunaSollentuna28.6.16+2.6
27.18
=SB  SMFalunSM, Falun10.9.16-0.7
800 m (1)
2:37.85
SB  SMFalunSM, Falun11.9.16
60 m häck (2)
9.05i
PB  SätraSätra6.2.16
9.34i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
100 m häck (4)
15.38w
  Stockholm/SStockholm/S19.6.16+3.1
15.56
PB  VästeråsVästerås30.7.16+1.4
15.67w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+2.6
16.41
  SMFalunSM, Falun10.9.16-0.1
Höjd (1)
1.57
=SB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
1.45
O
1.48
O
1.51
O
1.54
XXO
1.57
XXO
1.60
XXX
  
Längd (1)
4.91
PB  SMFalunSM, Falun11.9.16+1.5
 
4.91
+1.5
4.78
+0.8
4.73
Kula (1)
8.29
PB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
8.188.297.96
Spjut (1)
19.71
PB  SMFalunSM, Falun11.9.16
 
19.0819.6019.71
Sjukamp (1)
3.898
PB  SMFalunSM, Falun11.9.16
16.41/-0.1   1.57   8.29   27.18/-0.7
4.91/+1.5   19.71   2:37.85
4x100 m (3)
DQ
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S28.5.16
 Täby IS
Ellinor Persson, Linnéa Frobe
Frida Hogstrand, Maria Södergren
49.17
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Täby IS
Lovisa Linde, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Sofia Hultgren
48.35
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S29.5.16
 Täby IS
Lovisa Linde, Linnéa Frobe
Maria Södergren, Sofia Hultgren
1000 m stafett (1)
2:15.32
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Täby IS
Maria Södergren, Sofia Hultgren
Linnéa Frobe, Lovisa Linde

2015

60 m (1)
8.10i
PB  SätraSätra14.2.15
100 m (2)
13.19
PB  Göteborg/UGöteborg/U4.7.15+0.2
13.48
  USMKalmarUSM, Kalmar21.8.15-2.4
200 m (3)
27.18
SB  HuddingeHuddinge14.6.15-1.4
27.10w
  NorrköpingNorrköping16.8.15+3.6
DNF
  USMKalmarUSM, Kalmar22.8.15-1.4
300 m (1)
42.87i
PB  SätraSätra14.12.14
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
8.93i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
8.92i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
15.00
SB  SollentunaSollentuna7.6.15+0.1
15.08
  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15-1.3
15.30
  USMKalmarUSM, Kalmar23.8.15-0.9
300 m häck (1)
47.37
SB  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.15
Höjd (1)
1.60i
PB  SätraSätra25.1.15
Längd (1)
5.25i
PB  SätraSätra24.1.15
Tresteg (1)
10.89i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH28.2.15
 
10.5010.7810.8510.7010.7510.89
Femkamp (F17) (1)
3.177
PB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping8.2.15
8.90   1.54   9.52   4.49   1:48.25
4x100 m (2)
50.37
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Täby IS
Bianca Salming, Lovisa Linde
Maria Södergren, Johanna Norberg
50.61
  USMSollentunaUSM, Sollentuna17.5.15
 Täby IS
Bianca Salming, Lovisa Linde
Maria Södergren, Johanna Norberg
1000 m stafett (2)
2:20.37
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna16.5.15
 Täby IS
Johanna Norberg, Maria Södergren
Bianca Salming, Lovisa Linde
2:17.77
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna16.5.15
 Täby IS
Maria Södergren, Bianca Salming
Lovisa Linde, Linnéa Frobe

2014

100 m (1)
13.20
PB  HuddingeHuddinge13.6.14-1.0
200 m (1)
26.52
PB  HuddingeHuddinge19.8.14-0.5
800 m (1)
2:31.57
PB  SätraSätra18.5.14
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
15.44
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14+1.5
15.34w
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14+3.5
14.62
PB  Stockholm/SStockholm/S23.8.140.0
300 m häck (2)
45.14
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn9.8.14
45.93
  USMSöderhamnUSM, Söderhamn10.8.14
Höjd (2)
1.53
PB  USMSöderhamnUSM, Söderhamn8.8.14
1.60
PB  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby6.9.14
Längd (1)
5.05w
  SätraSätra18.5.14+3.1
Tresteg (1)
11.46w
  VästeråsVästerås29.5.14+4.2
Spjut (500 g) (1)
25.98
PB  SätraSätra18.5.14
Sjukamp (F17) (2)
4.187
PB  SätraSätra18.5.14
         
      
4.074
  USMUpplands VäsbyUSM, Upplands Väsby7.9.14
14.84/0.0   1.60   8.77   26.94/-1.3
4.67/+0.5   15.12   2:34.50
4x100 m (2)
48.81
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Täby IS
Johanna Norberg, Linnéa Frobe
Lovisa Linde, Maria Södergren
48.66
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Täby IS
Johanna Norberg, Linnéa Frobe
Lovisa Linde, Maria Södergren
3x800 m (1)
7:20.62
  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Täby IS
1000 m stafett (1)
2:24.00
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Täby IS
Johanna Norberg, Maria Södergren
Lovisa Linde, Linnéa Frobe

2013

100 m (1)
13.34
PB  SollentunaSollentuna8.6.13+2.0
300 m (2)
43.59
PB  Huddinge/JHuddinge/J16.6.13
44.92
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
300 m häck (2)
48.54
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13
47.60
PB  HuddingeHuddinge22.9.13
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
13.19
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna11.8.13+1.1
12.56
PB  HuddingeHuddinge7.9.13+0.5
Höjd (1)
1.52
PB  Stockholm/SStockholm/S25.8.13
4x100 m (2)
50.93
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Täby IS
Josefine Lundvall, Johanna Norberg
Helena Kolte, Maria Södergren
51.12
  USMHuddingeUSM, Huddinge26.5.13
 Täby IS
Josefine Lundvall, Johanna Norberg
Helena Kolte, Maria Södergren

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat220327.Eventname AS Eventeng, alltwat220327.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat220327.Date),'.',MONTH(alltwat220327.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat220327.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat220327 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat220327.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat220327.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat220327.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat220327.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat220327.Eventname AS Eventeng, alltwat220327.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat220327.Date),'.',MONTH(alltwat220327.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat220327.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat220327 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat220327.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat220327.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat220327.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat220327.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat220327.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat220327.Eventname AS Eventeng, alltwat220327.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat220327.Date),'.',MONTH(alltwat220327.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat220327.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat220327 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat220327.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat220327.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat220327.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat220327.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat220327.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
8.00
Göteborg/FH18.2.17
100 m
Ute
12.86
Stockholm/S18.6.16+1.3
200 m
Ute
26.34
Huddinge16.8.18+1.8
Inne
26.24
Göteborg/FH1.2.20
300 m
Ute
43.59
Huddinge/J16.6.13
Inne
42.87
Sätra14.12.14
800 m
Ute
2:31.57
Sätra18.5.14
60 m häck
Inne
8.80
Växjö23.2.20
100 m häck
Ute
14.38
Uppsala15.8.20+0.7
300 m häck
Ute
45.14
Söderhamn9.8.14
400 m häck
Ute
1:03.82
Huddinge14.6.19
Höjd
Ute
1.60
Upplands Väsby6.9.14
Inne
1.60
Sätra25.1.15
Längd
Ute
4.91
Falun11.9.16+1.5
Inne
5.25
Sätra24.1.15
Tresteg
Inne
10.89
Göteborg/FH28.2.15
Kula
Ute
8.29
Falun10.9.16
Diskus
Ute
22.21
Huddinge29.5.21
Spjut
Ute
19.71
Falun11.9.16
Sjukamp
Ute
3.898
Falun11.9.16

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
8.92
Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.62
Stockholm/S23.8.140.0
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.56
Huddinge7.9.13+0.5
Spjut (500 g)
Ute
25.98
Sätra18.5.14
Sjukamp (F17)
Ute
4.187
Sätra18.5.14
60 m häck
8.80i
6
h2
ISMVäxjö23.2.20
8.82i
1
Sollentuna13.2.21
8.87i
2
h2
Uppsala9.2.20
8.88i
6
22
IJSMGöteborg/FH1.3.20
8.89i
3
22
h1
IJSMGöteborg/FH1.3.20
8.90i
1
Sätra19.1.20
8.91i
1
h1
Sätra15.2.20
8.92i
2
Huddinge25.1.20
8.92i
1
Sätra15.2.20
8.93i
8
Folksam GPSätra11.2.20
Visa/dölj alla resultat
8.94i
1
Sollentuna22.1.20
8.94i
5
h2
ISMMalmö/A21.2.21
8.95i
4
Uppsala9.2.20
8.98i
5
22
h1
IJSMUppsala25.2.18
9.00i
3
22
IJSMVäxjö24.2.19
9.04i
1
B
Sätra11.2.18
9.05i
2
19
Sätra6.2.16
9.09i
3
19
h1
IJSMGöteborg/FH19.2.17
9.13i
8
19
IJSMGöteborg/FH19.2.17
9.15i
1
Huddinge27.1.18
9.17i
3
Sätra21.1.18
9.20i
6
h2
Sätra3.2.18
9.23i
3
Huddinge27.1.18
9.34i
4
19
h1
IJSMVäxjö21.2.16
10-bästasnitt: 8.884
100 m häck
14.38
4
h1
SMUppsala15.8.20+0.7
14.46
2
22
JSMLinköping23.8.20+2.0
14.51
3
Uppsala17.8.19+1.2
14.63
3
22
h2
JSMGöteborg/S11.8.19+1.5
14.68
5
22
JSMGöteborg/S11.8.19+1.9
14.69
3
h1
VUSGöteborg/U30.6.19-0.5
14.75
2
Sollentuna9.8.20-1.1
14.80
4
B
Folksam GPSollentuna18.6.19+1.9
14.81
6
BauhausStockholm/S30.5.19+2.0
14.91
2
Sätra20.5.18+1.9
Visa/dölj alla resultat
14.96
3
Uppsala15.7.20+1.7
14.99
7
VUSGöteborg/U30.6.19-1.2
15.09
6
Sollentuna10.8.20-1.8
15.10
2
B
Sollentuna13.6.21+0.1
15.16
4
22
h2
JSMHuddinge5.8.18-1.6
15.17
2
B
Huddinge25.7.20-3.9
15.18
7
22
JSMHuddinge5.8.18+0.8
15.31
3
Sätra25.5.17+1.2
15.32
3
Huddinge25.7.20-1.8
15.56
4
Västerås30.7.16+1.4
16.41
hep
SMFalun10.9.16-0.1
10-bästasnitt: 14.662
4x100 m
47.77
2
22
JSMGöteborg/S27.5.18
48.35
3
19
JSMStockholm/S29.5.16
48.45
2
22
JSMStockholm/S26.5.19
48.66
4
17
USMKil25.5.14
48.81
2
17
h1
USMKil25.5.14
49.17
1
19
h2
JSMStockholm/S29.5.16
49.35
5
19
JSMMalmö/S28.5.17
50.37
2
17
h1
USMSollentuna17.5.15
50.61
7
17
USMSollentuna17.5.15
50.93
2
15
h1
USMHuddinge26.5.13
Visa/dölj alla resultat
51.12
4
15
USMHuddinge26.5.13
10-bästasnitt: 49.247

Total results in database: 142
By event:
60 m:9
100 m:9
200 m:12
300 m:3
800 m:2
60 m häck:24
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):2
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):6
100 m häck:25
300 m häck:5
400 m häck:5
80 m häck (76.2 cm, 8 m):2
Höjd:5
Längd:3
Tresteg:2
Kula:1
Diskus:1
Spjut (500 g):1
Spjut:1
Femkamp (F17):1
Sjukamp:1
Sjukamp (F17):2
4x100 m:12
3x400 m:2
3x800 m:1
1000 m stafett:5
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8.10
 4
Sätra
14.2
 
2016
8.14
 5h1-19
Växjö
20.2
 
2017
8.00
6h1-19
Göteborg/FH
18.2
 
2018
8.15
 3h3
Sätra
10.2
 
8.19
3
Sätra
20.1
 
2019
8.15
 7h1-22
Växjö
23.2
 
2020
8.09
 4h1
Göteborg/FH
1.2
 
8.10
3h3
Sätra
18.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
13.34
 5h3-15
Sollentuna
8.6
 +2.0
2014
13.20
 3-16
Huddinge
13.6
-1.0
2015
13.19
 4h4-17
Göteborg/U
4.7
 +0.2
13.48
8h2-17
Kalmar
21.8
-2.4
2016
12.86
2h1-19
Stockholm/S
18.6
 +1.3
13.27
7h2-19
Hässleholm
5.8
 +0.9
2017
13.37
 2h2
Huddinge
20.5
-2.0
2018
12.89
 7h6
Göteborg/U
30.6
 +1.8
13.02
7 h2-22
Huddinge
3.8
-2.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
26.52
 2
Huddinge
19.8
-0.5
2015
27.18
 4
Huddinge
14.6
-1.4
27.10w
 2rB
Norrköping
16.8
 +3.6
2016
27.18
H
Falun
10.9
-0.7
2016
26.45w
 2D
Sollentuna
28.6
 +2.6
2018
26.34
5
Huddinge
16.8
 +1.8
2019
25.89w
 5rB
Sollentuna/E
9.6
 +3.7
2020
26.69
 6
Sollentuna
28.6
 +1.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
26.73
 1rC
Sätra
22.1
 
2018
26.90
 1rD
Sätra
3.2
 
2020
26.24
2rD
Göteborg/FH
1.2
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
43.59
3-15
Huddinge/J
16.6
 
44.92
5h2-15
Eskilstuna
10.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
42.87
1
Sätra
14.12
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
2:31.57
H-17
Sätra
18.5
 
2016
2:37.85
 H
Falun
11.9
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2016
9.05
 2-19
Sätra
6.2
 
9.34
4h1-19
Växjö
21.2
 
2017
9.09
 3h1-19
Göteborg/FH
19.2
 
9.13
8-19
Göteborg/FH
19.2
 
2018
8.98
 5h1-22
Uppsala
25.2
 
9.04
1rB
Sätra
11.2
 
9.15
1
Huddinge
27.1
 
9.17
3
Sätra
21.1
 
9.20
6h2
Sätra
3.2
 
9.23
3
Huddinge
27.1
 
2019
9.00
 3-22
Växjö
24.2
 
2020
8.80
6h2
Växjö
23.2
 
8.87
2h2
Uppsala
9.2
 
8.88
6-22
Göteborg/FH
1.3
 
8.89
3h1-22
Göteborg/FH
1.3
 
8.90
1
Sätra
19.1
 
8.91
1h1
Sätra
15.2
 
8.92
2
Huddinge
25.1
 
8.92
1
Sätra
15.2
 
8.93
8
Sätra
11.2
 
8.94
1
Sollentuna
22.1
 
8.95
4
Uppsala
9.2
 
2021
8.82
 1
Sollentuna
13.2
 
8.94
5h2
Malmö/A
21.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
15.56
 4
Västerås
30.7
 +1.4
16.41
H
Falun
10.9
-0.1
15.38w
 2-19
Stockholm/S
19.6
 +3.1
15.67w
 6h1-19
Hässleholm
7.8
 +2.6
2017
15.31
 3
Sätra
25.5
 +1.2
2018
14.91
 2
Sätra
20.5
 +1.9
15.16
4 h2-22
Huddinge
5.8
-1.6
15.18
7 -22
Huddinge
5.8
 +0.8
15.00w
 5rB
Sollentuna
28.6
 +2.6
2019
14.51
 3
Uppsala
17.8
 +1.2
14.63
3 h2-22
Göteborg/S
11.8
 +1.5
14.68
5 -22
Göteborg/S
11.8
 +1.9
14.69
3h1
Göteborg/U
30.6
-0.5
14.80
4rB
Sollentuna
18.6
 +1.9
14.81
6
Stockholm/S
30.5
 +2.0
14.99
7
Göteborg/U
30.6
-1.2
2020
14.38
4h1
Uppsala
15.8
 +0.7
14.46
2-22
Linköping
23.8
 +2.0
14.75
2
Sollentuna
9.8
-1.1
14.96
3
Uppsala
15.7
 +1.7
15.09
6
Sollentuna
10.8
-1.8
15.17
2rB
Huddinge
25.7
-3.9
15.32
3
Huddinge
25.7
-1.8
2021
15.10
 2rB
Sollentuna
13.6
 +0.1
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
47.60
 3-15
Huddinge
22.9
 
48.54
4h3-15
Eskilstuna
9.8
 
2014
45.14
3h1-16
Söderhamn
9.8
 
45.93
6-16
Söderhamn
10.8
 
2015
47.37
 3
Sollentuna/E
6.6
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
1:03.82
4
Huddinge
14.6
 
1:04.47
3rC
Göteborg/U
28.6
 
1:05.37
5 -22
Göteborg/S
11.8
 
1:06.97
2 h2-22
Göteborg/S
10.8
 
2020
1:05.08
 3
Täby
5.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
1.52
 6-15
Stockholm/S
25.8
 
2014
1.60
H-16
Upplands Väsby
6.9
 
1.53
9-16
Söderhamn
8.8
 
2016
1.57
H
Falun
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
1.60
4-17
Sätra
25.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
5.05w
 H-17
Sätra
18.5
 +3.1
2016
4.91
H
Falun
11.9
 +1.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.25
3-17
Sätra
24.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
11.46w
 5
Västerås
29.5
 +4.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
10.89
7 -17
Göteborg/FH
28.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
8.29
H
Falun
10.9
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
22.21
4
Huddinge
29.5
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
19.71
H
Falun
11.9
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
3.898
10
Falun
11.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
8.92
5 -17
Göteborg/FH
1.3
 
8.93
2 h1-17
Göteborg/FH
1.3
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
12.56
1D-15
Huddinge
7.9
 +0.5
13.19
7h3-15
Eskilstuna
11.8
 +1.1
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
14.62
3-16
Stockholm/S
23.8
 0.0
15.44
3h2-16
Söderhamn
10.8
 +1.5
15.34w
 4-16
Söderhamn
10.8
 +3.5
2015
15.00
 7-17
Sollentuna
7.6
 +0.1
15.08
3h2-17
Kalmar
23.8
-1.3
15.30
7-17
Kalmar
23.8
-0.9
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
25.98
H-17
Sätra
18.5
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
4.187
1-17
Sätra
18.5
 
4.074
7-16
Upplands Väsby
7.9
 
Ute
100 m häck
SM 2020
4
h1
14.38
Sjukamp
SM 2016 10
3.898
4x100 m
SM 2016
DQ
Inne
60 m häck
ISM 2020
6
h2
8.80
ISM 2021
5
h2
8.94

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2015
8
17
h2
13.48
JSM 2016
7
19
h2
13.27
JSM 2018
7
22
h2
13.02
200 m
USM 2015
17
h1
DNF
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
USM 2015 7
17
15.30
3
17
h2
15.08
100 m häck
JSM 2016
6
19
h1
15.67w
JSM 2018 7
22
15.18
4
22
h2
15.16
JSM 2019 5
22
14.68
3
22
h2
14.63
JSM 2020 2
22
14.46
400 m häck
JSM 2019 5
22
1:05.37
2
22
h2
1:06.97
Sjukamp (F17)
USM 2014 7
16
4.074
Sjukamp
JSM 2016 7
19
3.898
4x100 m
USM 2013 4
15
51.12
2
15
h1
50.93
USM 2014 4
17
48.66
2
17
h1
48.81
USM 2015 7
17
50.61
2
17
h1
50.37
JSM 2016 3
19
48.35
1
19
h2
49.17
JSM 2017 5
19
49.35
JSM 2018 2
22
47.77
JSM 2019 2
22
48.45
1000 m stafett
USM 2014
4
17
h3
2:24.00
USM 2015 3
17
2:17.77
1
17
h3
2:20.37
JSM 2016 1
19
2:15.32
JSM 2017 2
19
2:18.32
3x400 m
JSM 2018 1
22
2:51.48
JSM 2019 2
22
2:55.16
3x800 m
USM 2014 4
17
7:20.62
Inne
60 m
IJSM 2016
5
19
h1
8.14
IJSM 2017
6
19
h1
8.00
IJSM 2019
7
22
h1
8.15
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2015 5
17
8.92
2
17
h1
8.93
60 m häck
IJSM 2016
4
19
h1
9.34
IJSM 2017 8
19
9.13
3
19
h1
9.09
IJSM 2018
5
22
h1
8.98
IJSM 2019 3
22
9.00
IJSM 2020 6
22
8.88
3
22
h1
8.89
Tresteg
IUSM 2015 7
17
10.89
Femkamp (F17)
IUSM 2015 9
17
3.177