0
Född: 29 januari 2004
Ålder: 20 år 59 dagar
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
Inga resultat 2024. Senaste resultatet är från 2023. |
200 m (4) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
26.99i | PB | 1 D | Örebro | Örebro | 14.1.23 | ||
26.81i | PB | 2 L | Växjö | Växjö | 20.1.23 | ||
26.13i | PB | 1 D | Karlstad | Karlstad | 28.1.23 | ||
26.86i | 4 B | Växjö | Växjö | 4.2.23 | |||
400 m (6) | |||||||
59.41i | PB | 1 C | Örebro | Örebro | 15.1.23 | ||
59.02i | PB | 1 E | Växjö | Växjö | 21.1.23 | ||
59.33i | 4 B | Karlstad | Karlstad | 29.1.23 | |||
59.46i | 4 C | Växjö | Växjö | 5.2.23 | |||
1:00.00i | 4 h3 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 18.2.23 | ||
59.23i | 3 19 h2 | IJSM | Karlstad | IJSM, Karlstad | 25.2.23 | ||
800 m (3) | |||||||
2:15.80i | PB | 5 A | Växjö | Växjö | 22.1.23 | ||
2:16.57i | 5 h1 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 17.2.23 | ||
2:27.67 | SB | 3 | Högby | Högby | 18.5.23 | ||
1500 m (1) | |||||||
4:57.33 | PB | 4 | Högby | Högby | 18.5.23 | ||
400 m häck (2) | |||||||
1:03.12 | PB | 3 | Växjö | Växjö | 28.5.23 | ||
1:03.96 | 3 | Jönköping | Jönköping | 4.6.23 | |||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
27.00i | PB | 4 C | Växjö | Växjö | 21.1.22 | ||
400 m (4) | |||||||
1:01.20i | PB | 2 C | Örebro | Örebro | 16.1.22 | ||
1:00.82 | PB | 2 | Karlskrona | Karlskrona | 12.6.22 | ||
1:01.06 | 1 19 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | |||
1:01.25 | 1 | Växjö | Växjö | 23.8.22 | |||
800 m (6) | |||||||
2:21.53i | PB | 2 | Örebro | Örebro | 15.1.22 | ||
2:20.74i | PB | 6 | Växjö | Växjö | 23.1.22 | ||
2:24.02 | SB | 3 | Skruv | Skruv | 21.5.22 | ||
2:19.71 | SB | 2 | Karlskrona | Karlskrona | 11.6.22 | ||
2:17.22 | PB | 4 | Helsingborg | Helsingborg | 8.7.22 | ||
2:21.64mx | 2 | Karlshamn | Karlshamn | 20.8.22 | |||
1500 m (4) | |||||||
4:56.91i | PB | 2 | Växjö | Växjö | 22.1.22 | ||
4:58.66i | 3 | Malmö/A | Malmö/A | 12.2.22 | |||
4:50.51i | PB | 9 19 | IJSM | Skellefteå | IJSM, Skellefteå | 6.3.22 | |
5:29.84 | SB | 2 | Jönköping | Jönköping | 15.5.22 | ||
400 m häck (7) | |||||||
1:05.38 | PB | 4 | Borås | Borås | 5.6.22 | ||
1:04.49 | PB | 4 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 17.6.22 | ||
1:06.12 | 3 | Halmstad | Halmstad | 3.7.22 | |||
1:05.96 | 3 | Hässleholm | Hässleholm | 31.7.22 | |||
1:06.31 | 7 h2 | SM | Norrköping | SM, Norrköping | 6.8.22 | ||
1:06.07 | 3 | Mölndal | Mölndal | 13.8.22 | |||
1:05.52 | 3 19 | JSM | Sollentuna | JSM, Sollentuna | 28.8.22 | ||
3x800 m (1) | |||||||
7:03.90 | SB | 3 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 29.5.22 | |
IFK Växjö | |||||||
1000 m stafett (2) | |||||||
2:27.44 | SB | 3 19 h1 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
IFK Växjö | |||||||
Kerstin Siwertsson, Hanna Joabsson Louise Eliasson, Elenie Carlsson | |||||||
2:20.55 | SB | 4 19 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 28.5.22 | |
IFK Växjö | |||||||
Hanna Joabsson, Louise Eliasson Elenie Carlsson, Elin Joabsson |
200 m (1) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
28.01 | PB | 5 | Växjö | Växjö | 17.8.21 | -0.3 | ||||||
400 m (1) | ||||||||||||
1:03.13 | SB | 3 | Växjö | Växjö | 13.6.21 | |||||||
800 m (5) | ||||||||||||
2:26.0m | SB | 3 | Växjö | Växjö | 1.6.21 | |||||||
2:23.33 | SB | 3 17 | Ljungby | Ljungby | 6.6.21 | |||||||
2:22.55 | SB | 4 17 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 11.7.21 | ||||||
2:22.13 | SB | 4 17 | Högby | Högby | 17.7.21 | |||||||
2:22.57 | 4 17 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | |||||||
1500 m (1) | ||||||||||||
5:07.14 | PB | 7 | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | ||||||
1500 m hinder (1) | ||||||||||||
5:16.92 | PB | 4 17 | Lag-USM | Gävle | Lag-USM, Gävle | 12.9.21 | ||||||
300 m häck (4) | ||||||||||||
49.50 | SB | 2 17 | Växjö | Växjö | 20.6.21 | |||||||
48.79 | SB | 3 17 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 10.7.21 | ||||||
48.19 | SB | 3 17 h2 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | ||||||
47.48 | SB | 5 17 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | ||||||
Längd (2) | ||||||||||||
4.80w | 7 17 | Högby | Högby | 17.7.21 | +2.4 | |||||||
4.64 | SB | 6 | Växjö | Växjö | 17.8.21 | +0.8 | ||||||
| ||||||||||||
Kula (1) | ||||||||||||
7.30 | PB | com | Växjö/A | Växjö/A | 15.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
Diskus (1) | ||||||||||||
14.15 | PB | com | Växjö/A | Växjö/A | 15.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
Slägga (1) | ||||||||||||
16.28 | PB | com | Växjö/A | Växjö/A | 15.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
Spjut (1) | ||||||||||||
19.02 | PB | com | Växjö/A | Växjö/A | 15.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
Castorama (1) | ||||||||||||
1.242 | PB | 13 | Växjö/A | Växjö/A | 15.9.21 | |||||||
7.30 19.02 14.15 16.28 | ||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||
51.14 | 2 17 B | Lag-USM | Gävle | Lag-USM, Gävle | 12.9.21 | |||||||
IFK Växjö | ||||||||||||
Ronja Rickardsson, Louise Eliasson Hanna Joabsson, Elin Joabsson | ||||||||||||
3x800 m (1) | ||||||||||||
6:56.10 | SB | 5 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 1.8.21 | ||||||
IFK Växjö | ||||||||||||
200 m (1) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.20w | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 13.6.20 | +4.9 | |||||||||
400 m (3) | ||||||||||||||
1:03.17i | PB | 3 17 A | Örebro | Örebro | 11.1.20 | |||||||||
1:02.92i | PB | 3 17 | Växjö | Växjö | 1.2.20 | |||||||||
1:03.5m | 2 16 | Växjö | Växjö | 20.5.20 | ||||||||||
800 m (5) | ||||||||||||||
2:33.54i | PB | 2 | Växjö | Växjö | 2.2.20 | |||||||||
2:31.5m mx | SB | 3 16 | Växjö | Växjö | 27.5.20 | |||||||||
2:23.75 | SB | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 14.6.20 | |||||||||
2:19.30 | SB | 3 17 | Löttorp | Löttorp | 11.7.20 | |||||||||
2:24.22 | 6 16 A | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 29.8.20 | |||||||||
1500 m (4) | ||||||||||||||
5:11.97i | PB | 4 17 | Växjö | Växjö | 18.1.20 | |||||||||
5:16.71i | 3 | Karlskrona | Karlskrona | 15.2.20 | ||||||||||
5:03.66i | PB | 6 16 h2 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | ||||||||
5:08.82 | PB | 6 | Lag-SM | Göteborg/S | Lag-SM, Göteborg/S | 6.8.20 | ||||||||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1) | ||||||||||||||
9.98i | PB | 6 17 h4 | Växjö | Växjö | 19.1.20 | |||||||||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2) | ||||||||||||||
16.8m | 3 16 | Växjö | Växjö | 27.5.20 | +0.4 | |||||||||
15.77 | PB | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 13.6.20 | +2.0 | ||||||||
300 m häck (4) | ||||||||||||||
48.67 | SB | 2 16 | Växjö | Växjö | 11.6.20 | |||||||||
47.93 | SB | 3 16 | Växjö | Växjö | 24.6.20 | |||||||||
47.55 | SB | 2 17 | Växjö | Växjö | 8.7.20 | |||||||||
46.58 | PB | 1 16 B | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 29.8.20 | ||||||||
Höjd (1) | ||||||||||||||
1.32 | PB | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 13.6.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Längd (10) | ||||||||||||||
4.43i | =PB | 16 17 | Örebro | Örebro | 11.1.20 | |||||||||
4.33i | 36 17 | Växjö | Växjö | 18.1.20 | ||||||||||
4.41i | 3 17 | Växjö | Växjö | 2.2.20 | ||||||||||
4.71i | PB | 7 | Karlskrona | Karlskrona | 15.2.20 | |||||||||
4.60 | SB | 3 17 | Växjö | Växjö | 1.6.20 | +1.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.54 | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 14.6.20 | -0.7 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.79 | =SB | + | Växjö | Växjö | 27.6.20 | +1.0 | ||||||||
4.92w | 11 | Växjö | Växjö | 27.6.20 | +4.9 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.95 | SB | 8 17 | Löttorp | Löttorp | 11.7.20 | +1.2 | ||||||||
4.91 | 1 16 | Växjö | Växjö | 19.7.20 | +2.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.63 | + 16 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 22.8.20 | +2.0 | ||||||||
4.74w | 15 16 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 22.8.20 | +3.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kula (3.0 kg) (1) | ||||||||||||||
8.45 | PB | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 13.6.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spjut (500 g) (1) | ||||||||||||||
18.05 | PB | hep 17 | Ljungby | Ljungby | 14.6.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Sjukamp (F17) (1) | ||||||||||||||
3.759 | 6 17 | Ljungby | Ljungby | 14.6.20 | ||||||||||
15.77/+2.0 1.32 8.45 27.20W/+4.9 4.54/-0.7 18.05 2:23.75 | ||||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||||
50.63 | SB | 6 | Lag-SM | Göteborg/S | Lag-SM, Göteborg/S | 6.8.20 | ||||||||
IFK Växjö | ||||||||||||||
Elenie Carlsson, Amanda Lennartsson Hanna Joabsson, Elin Joabsson | ||||||||||||||
3x800 m (1) | ||||||||||||||
7:20.64 | SB | 5 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 13.9.20 | ||||||||
IFK Växjö | ||||||||||||||
1000 m stafett (2) | ||||||||||||||
2:23.10 | PB | 4 17 h1 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||||
IFK Växjö | ||||||||||||||
Hanna Joabsson, Maja Westhoff Elenie Carlsson, Elin Joabsson | ||||||||||||||
2:22.50 | PB | 7 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||||
IFK Växjö | ||||||||||||||
Hanna Joabsson, Maja Westhoff Elenie Carlsson, Elin Joabsson |
100 m (1) | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.48w | 5 | Växjö/A | Växjö/A | 20.8.19 | +2.8 | ||||
400 m (1) | |||||||||
1:02.28 | PB | 2 | Växjö/A | Växjö/A | 20.8.19 | ||||
800 m (4) | |||||||||
2:32.72 | SB | 11 15 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | |||
2:19.04 | PB | 3 | Ufa, RUS | Ufa, RUS | 12.7.19 | ||||
2:24.41 | 4 15 h2 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 9.8.19 | ||||
2:21.95 | 6 17 | Lag-USM | Uppsala | Lag-USM, Uppsala | 18.8.19 | ||||
1000 m (2) | |||||||||
3:09.39i | PB | 4 | Växjö | Växjö | 20.1.19 | ||||
3:11.24i | 5 15 h3 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 9.3.19 | ||||
2000 m (1) | |||||||||
7:25.33 | SB (55) | 6 15 C | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | |||
1500 m hinder (1) | |||||||||
5:38.41 | PB | 7 15 | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 11.8.19 | |||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2) | |||||||||
9.38i | PB | pen 15 | IUSM | Uppsala | IUSM, Uppsala | 2.2.19 | |||
DNFi | - 15 h2 | IUSM | Västerås | IUSM, Västerås | 10.3.19 | ||||
300 m häck (2) | |||||||||
48.9m | 2 15 | Kalmar | Kalmar | 9.6.19 | |||||
51.39 | SB | 8 15 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | |||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | |||||||||
12.98 | SB | 4 15 h4 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | -0.4 | ||
Längd (2) | |||||||||
5.02 | PB | 12 15 QA | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | +1.2 | ||
NM | - 15 Q | USM | Trollhättan | USM, Trollhättan | 10.8.19 | ||||
| |||||||||
(1) | |||||||||
3.011 | PB | 8 15 | Ljungby | Ljungby | 19.5.19 | ||||
3x800 m (1) | |||||||||
7:31.76 | SB | 5 15 | USM | Stockholm/S | USM, Stockholm/S | 26.5.19 | |||
IFK Växjö | |||||||||
60 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
8.73i | PB | 3 14 h1 | Växjö | Växjö | 20.1.18 | ||
8.68i | PB | 8 14 B | Växjö | Växjö | 20.1.18 | ||
8.82i | 3 14 | IDM | Växjö | IDM, Växjö | 3.2.18 | ||
800 m (1) | |||||||
2:25.87 | PB | 10 A | Linköping | Linköping | 1.9.18 | ||
1000 m (2) | |||||||
3:14.65i | PB | 3 14 A | Växjö | Växjö | 20.1.18 | ||
3:17.04i | 1 14 | IDM | Växjö | IDM, Växjö | 4.2.18 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:25.33 | SB | 2 | Växjö | Växjö | 21.8.18 | ||
2000 m (1) | |||||||
7:22.10 | PB (60) | 1 | Sävsjö | Sävsjö | 9.9.18 | ||
1500 m hinder (1) | |||||||
5:39.6m | PB | 1 | Värnamo | Värnamo | 3.6.18 | ||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | |||||||
9.95i | PB | 2 14 | IDM | Växjö | IDM, Växjö | 3.2.18 | |
300 m häck (2) | |||||||
46.6m | 1 | Värnamo | Värnamo | 3.6.18 | |||
47.31 | PB | 3 15 | Eslöv | Eslöv | 15.9.18 | ||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1) | |||||||
12.79 | PB | 3 | Hässleholm | Hässleholm | 28.7.18 | +2.0 | |
Längd (3) | |||||||
4.42i | PB | 14 14 | Växjö | Växjö | 21.1.18 | ||
4.07i | 17 14 | Malmö/A | Malmö/A | 27.1.18 | |||
4.43i | PB | 7 14 | IDM | Växjö | IDM, Växjö | 4.2.18 | |
(1) | |||||||
2.743 | PB | 6 15 | Ljungby | Ljungby | 27.5.18 | ||
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:34.60i | PB | 8 13 | Växjö | Växjö | 19.3.17 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:21.71 | PB | 6 A | Uddevalla | Uddevalla | 10.9.17 | ||
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
5:33.62 | PB | 1 12 | Nässjö | Nässjö | 11.6.16 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 8.68 | Växjö | 20.1.18 | |||
200 m | ||||||
Ute | 28.01 | Växjö | 17.8.21 | -0.3 | ||
Inne | 26.13 | Karlstad | 28.1.23 | |||
400 m | ||||||
Ute | 1:00.82 | Karlskrona | 12.6.22 | |||
Inne | 59.02 | Växjö | 21.1.23 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:17.22 | Helsingborg | 8.7.22 | |||
Inne | 2:15.80 | Växjö | 22.1.23 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:09.39 | Växjö | 20.1.19 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:57.33 | Högby | 18.5.23 | |||
Inne | 4:50.51 | Skellefteå | 6.3.22 | |||
2000 m | ||||||
Ute | 7:22.10 | Sävsjö | 9.9.18 | |||
1500 m hinder | ||||||
Ute | 5:16.92 | Gävle | 12.9.21 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 46.58 | Norrköping | 29.8.20 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 1:03.12 | Växjö | 28.5.23 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.32 | Ljungby | 13.6.20 | |||
Längd | ||||||
Ute | 5.02 | Göteborg/U | 28.6.19 | +1.2 | ||
Inne | 4.71 | Karlskrona | 15.2.20 | |||
Kula | ||||||
Ute | 7.30 | Växjö/A | 15.9.21 | |||
Diskus | ||||||
Ute | 14.15 | Växjö/A | 15.9.21 | |||
Slägga | ||||||
Ute | 16.28 | Växjö/A | 15.9.21 | |||
Spjut | ||||||
Ute | 19.02 | Växjö/A | 15.9.21 | |||
Castorama | ||||||
Ute | 1.242 | Växjö/A | 15.9.21 | |||
Junior-ungdom | ||||||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) | ||||||
Inne | 9.38 | Uppsala | 2.2.19 | |||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | ||||||
Inne | 9.98 | Växjö | 19.1.20 | |||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | ||||||
Ute | 15.77 | Ljungby | 13.6.20 | +2.0 | ||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | ||||||
Ute | 12.79 | Hässleholm | 28.7.18 | +2.0 | ||
Kula (3.0 kg) | ||||||
Ute | 8.45 | Ljungby | 13.6.20 | |||
Spjut (500 g) | ||||||
Ute | 18.05 | Ljungby | 14.6.20 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
59.02i | 1 | E | Växjö | 21.1.23 | |||
59.23i | 3 | 19 h2 | IJSM | Karlstad | 25.2.23 | ||
59.33i | 4 | B | Karlstad | 29.1.23 | |||
59.41i | 1 | C | Örebro | 15.1.23 | |||
59.46i | 4 | C | Växjö | 5.2.23 | |||
1:00.00i | 4 | h3 | ISM | Malmö/A | 18.2.23 | ||
1:00.82 | 2 | Karlskrona | 12.6.22 | ||||
1:01.06 | 1 | 19 B | Göteborg/U | 18.6.22 | |||
1:01.20i | 2 | C | Örebro | 16.1.22 | |||
1:01.25 | 1 | Växjö | 23.8.22 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:02.28 | 2 | Växjö/A | 20.8.19 | ||||
1:02.92i | 3 | 17 | Växjö | 1.2.20 | |||
1:03.13 | 3 | Växjö | 13.6.21 | ||||
1:03.17i | 3 | 17 | Örebro | 11.1.20 | |||
10-bästasnitt: 1:00.077999999999996 | |||||||
800 m | |||||||
2:15.80i | 5 | A | Växjö | 22.1.23 | |||
2:16.57i | 5 | h1 | ISM | Malmö/A | 17.2.23 | ||
2:17.22 | 4 | Helsingborg | 8.7.22 | ||||
2:19.04 | 3 | Ufa, RUS | 12.7.19 | ||||
2:19.30 | 3 | 17 | Löttorp | 11.7.20 | |||
2:19.71 | 2 | Karlskrona | 11.6.22 | ||||
2:20.74i | 6 | Växjö | 23.1.22 | ||||
2:21.53i | 2 | Örebro | 15.1.22 | ||||
2:21.95 | 6 | 17 | Lag-SM | Uppsala | 18.8.19 | ||
2:22.13 | 4 | 17 | Högby | 17.7.21 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:22.55 | 4 | 17 B | VUS | Göteborg/U | 11.7.21 | ||
2:22.57 | 4 | 17 | USM | Norrköping | 15.8.21 | ||
2:23.33 | 3 | 17 | Ljungby | 6.6.21 | |||
2:23.75 | hep | 17 | Ljungby | 14.6.20 | |||
2:24.02 | 3 | Skruv | 21.5.22 | ||||
2:24.22 | 6 | 16 | USM | Norrköping | 29.8.20 | ||
2:24.41 | 4 | 15 h2 | USM | Trollhättan | 9.8.19 | ||
2:25.87 | 10 | Linköping | 1.9.18 | ||||
2:26.0m | 3 | Växjö | 1.6.21 | ||||
2:27.67 | 3 | Högby | 18.5.23 | ||||
2:32.72 | 11 | 15 B | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | ||
2:33.54i | 2 | Växjö | 2.2.20 | ||||
2:34.60i | 8 | 13 | Växjö | 19.3.17 | |||
10-bästasnitt: 2:19.399 | |||||||
1500 m | |||||||
4:50.51i | 9 | 19 | IJSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
4:56.91i | 2 | Växjö | 22.1.22 | ||||
4:57.33 | 4 | Högby | 18.5.23 | ||||
4:58.66i | 3 | Malmö/A | 12.2.22 | ||||
5:03.66i | 6 | 16 h2 | IUSM | Örebro | 7.3.20 | ||
5:07.14 | 7 | Halmstad | 29.6.21 | ||||
5:08.82 | 6 | Club Ch | Göteborg/S | 6.8.20 | |||
5:11.97i | 4 | 17 | Växjö | 18.1.20 | |||
5:16.71i | 3 | Karlskrona | 15.2.20 | ||||
5:21.71 | 6 | Uddevalla | 10.9.17 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
5:25.33 | 2 | Växjö | 21.8.18 | ||||
5:29.84 | 2 | Jönköping | 15.5.22 | ||||
5:33.62 | 1 | 12 | Nässjö | 11.6.16 | |||
10-bästasnitt: 5:05.342 | |||||||
300 m häck | |||||||
46.58 | 1 | 16 B | USM | Norrköping | 29.8.20 | ||
47.31 | 3 | 15 | Eslöv | 15.9.18 | |||
47.48 | 5 | 17 | USM | Norrköping | 15.8.21 | ||
47.55 | 2 | 17 | Växjö | 8.7.20 | |||
47.93 | 3 | 16 | Växjö | 24.6.20 | |||
48.19 | 3 | 17 h2 | USM | Norrköping | 14.8.21 | ||
48.67 | 2 | 16 | Växjö | 11.6.20 | |||
48.79 | 3 | 17 B | VUS | Göteborg/U | 10.7.21 | ||
49.50 | 2 | 17 | Växjö | 20.6.21 | |||
51.39 | 8 | 15 | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | ||
10-bästasnitt: 48.339 | |||||||
Längd | |||||||
5.02 | 12 | 15 QA | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | +1.2 | |
4.95 | 8 | 17 | Löttorp | 11.7.20 | +1.2 | ||
4.91 | 1 | 16 | Växjö | 19.7.20 | +2.0 | ||
4.79 | + | Växjö | 27.6.20 | +1.0 | |||
4.71i | 7 | Karlskrona | 15.2.20 | ||||
4.64 | 6 | Växjö | 17.8.21 | +0.8 | |||
4.63 | + | 16 | USM | Sollentuna | 22.8.20 | +2.0 | |
4.60 | 3 | 17 | Växjö | 1.6.20 | +1.0 | ||
4.54 | hep | 17 | Ljungby | 14.6.20 | -0.7 | ||
4.43i | 7 | 14 | IDM | Växjö | 4.2.18 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4.43i | 16 | 17 | Örebro | 11.1.20 | |||
4.42i | 14 | 14 | Växjö | 21.1.18 | |||
4.41i | 3 | 17 | Växjö | 2.2.20 | |||
4.33i | 36 | 17 | Växjö | 18.1.20 | |||
4.07i | 17 | 14 | Malmö/A | 27.1.18 | |||
10-bästasnitt: 4.722 |
60 m: | 3 |
100 m: | 1 |
200 m: | 7 |
400 m: | 15 |
800 m: | 25 |
1000 m: | 4 |
1500 m: | 13 |
2000 m: | 2 |
1500 m hinder: | 3 |
60 m häck (76.2 cm, 8 m): | 3 |
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m): | 1 |
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m): | 2 |
300 m häck: | 12 |
400 m häck: | 9 |
80 m häck (76.2 cm, 8 m): | 2 |
Höjd: | 1 |
Längd: | 19 |
Kula (3.0 kg): | 1 |
Kula: | 1 |
Diskus: | 1 |
Slägga: | 1 |
Spjut (500 g): | 1 |
Spjut: | 1 |
Sjukamp (F17): | 1 |
: | 2 |
Castorama: | 1 |
4x100 m: | 2 |
3x800 m: | 4 |
1000 m stafett: | 2 |
1000 m stafett: | 2 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 8.68 | 8rB-14 | Växjö 20.1 | ||||
2018 | 8.73 | 3h1-14 | Växjö 20.1 | ||||
2018 | 8.82 | 3-14 | Växjö 3.2 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 13.48w | 5 | Växjö/A 20.8 | +2.8 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 27.20w | H-17 | Ljungby 13.6 | +4.9 | |||
2021 | 28.01 | 5 | Växjö 17.8 | -0.3 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 27.00 | 4rC | Växjö 21.1 | ||||
2023 | 26.13 | 1rD | Karlstad 28.1 | ||||
2023 | 26.81 | 2rL | Växjö 20.1 | ||||
2023 | 26.86 | 4rB | Växjö 4.2 | ||||
2023 | 26.99 | 1rD | Örebro 14.1 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1:02.28 | 2 | Växjö/A 20.8 | ||||
2021 | 1:03.13 | 3 | Växjö 13.6 | ||||
2022 | 1:00.82 | 2 | Karlskrona 12.6 | ||||
2022 | 1:01.06 | 1rB-19 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2022 | 1:01.25 | 1 | Växjö 23.8 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1:02.92 | 3-17 | Växjö 1.2 | ||||
2020 | 1:03.17 | 3-17 | Örebro 11.1 | ||||
2022 | 1:01.20 | 2rC | Örebro 16.1 | ||||
2023 | 59.02 | 1rE | Växjö 21.1 | ||||
2023 | 59.23 | 3h2-19 | Karlstad 25.2 | ||||
2023 | 59.33 | 4rB | Karlstad 29.1 | ||||
2023 | 59.41 | 1rC | Örebro 15.1 | ||||
2023 | 59.46 | 4rC | Växjö 5.2 | ||||
2023 | 1:00.00 | 4h3 | Malmö/A 18.2 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:25.87 | 10 | Linköping 1.9 | ||||
2019 | 2:19.04 | 3 | Ufa, RUS 12.7 | ||||
2019 | 2:21.95 | 6-17 | Uppsala 18.8 | ||||
2019 | 2:24.41 | 4h2-15 | Trollhättan 9.8 | ||||
2019 | 2:32.72 | 11rB-15 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 2:19.30 | 3-17 | Löttorp 11.7 | ||||
2020 | 2:23.75 | H-17 | Ljungby 14.6 | ||||
2020 | 2:24.22 | 6-16 | Norrköping 29.8 | ||||
2021 | 2:22.13 | 4-17 | Högby 17.7 | ||||
2021 | 2:22.55 | 4rB-17 | Göteborg/U 11.7 | ||||
2021 | 2:22.57 | 4-17 | Norrköping 15.8 | ||||
2021 | 2:23.33 | 3-17 | Ljungby 6.6 | ||||
2021 | 2:26.0m | 3 | Växjö 1.6 | ||||
2022 | 2:17.22 | 4 | Helsingborg 8.7 | ||||
2022 | 2:19.71 | 2 | Karlskrona 11.6 | ||||
2022 | 2:24.02 | 3 | Skruv 21.5 | ||||
2023 | 2:27.67 | 3 | Högby 18.5 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2017 | 2:34.60 | 8-13 | Växjö 19.3 | ||||
2020 | 2:33.54 | 2 | Växjö 2.2 | ||||
2022 | 2:20.74 | 6 | Växjö 23.1 | ||||
2022 | 2:21.53 | 2 | Örebro 15.1 | ||||
2023 | 2:15.80 | 5rA | Växjö 22.1 | ||||
2023 | 2:16.57 | 5h1 | Malmö/A 17.2 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 3:14.65 | 3-14 | Växjö 20.1 | ||||
2018 | 3:17.04 | 1-14 | Växjö 4.2 | ||||
2019 | 3:09.39 | 4 | Växjö 20.1 | ||||
2019 | 3:11.24 | 5h3-15 | Västerås 9.3 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2016 | 5:33.62 | 1-12 | Nässjö 11.6 | ||||
2017 | 5:21.71 | 6 | Uddevalla 10.9 | ||||
2018 | 5:25.33 | 2 | Växjö 21.8 | ||||
2020 | 5:08.82 | 6 | Göteborg/S 6.8 | ||||
2021 | 5:07.14 | 7 | Halmstad 29.6 | ||||
2022 | 5:29.84 | 2 | Jönköping 15.5 | ||||
2023 | 4:57.33 | 4 | Högby 18.5 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 5:03.66 | 6h2-16 | Örebro 7.3 | ||||
2020 | 5:11.97 | 4-17 | Växjö 18.1 | ||||
2020 | 5:16.71 | 3 | Karlskrona 15.2 | ||||
2022 | 4:50.51 | 9-19 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 4:56.91 | 2 | Växjö 22.1 | ||||
2022 | 4:58.66 | 3 | Malmö/A 12.2 | ||||
2000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 7:22.10 | 1 | Sävsjö 9.9 | ||||
2019 | 7:25.33 | 6rC-15 | Göteborg/U 30.6 | ||||
1500 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 5:39.6m | 1 | Värnamo 3.6 | ||||
2019 | 5:38.41 | 7-15 | Trollhättan 11.8 | ||||
2021 | 5:16.92 | 4-17 | Gävle 12.9 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 47.31 | 3-15 | Eslöv 15.9 | ||||
2019 | 51.39 | 8-15 | Göteborg/U 28.6 | ||||
2020 | 46.58 | 1rB-16 | Norrköping 29.8 | ||||
2020 | 47.55 | 2-17 | Växjö 8.7 | ||||
2020 | 47.93 | 3-16 | Växjö 24.6 | ||||
2020 | 48.67 | 2-16 | Växjö 11.6 | ||||
2021 | 47.48 | 5-17 | Norrköping 15.8 | ||||
2021 | 48.19 | 3h2-17 | Norrköping 14.8 | ||||
2021 | 48.79 | 3rB-17 | Göteborg/U 10.7 | ||||
2021 | 49.50 | 2-17 | Växjö 20.6 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 1:04.49 | 4rB | Göteborg/U 17.6 | ||||
2022 | 1:05.38 | 4 | Borås 5.6 | ||||
2022 | 1:05.52 | 3-19 | Sollentuna 28.8 | ||||
2022 | 1:05.96 | 3 | Hässleholm 31.7 | ||||
2022 | 1:06.07 | 3 | Mölndal 13.8 | ||||
2022 | 1:06.12 | 3 | Halmstad 3.7 | ||||
2022 | 1:06.31 | 7h2 | Norrköping 6.8 | ||||
2023 | 1:03.12 | 3 | Växjö 28.5 | ||||
2023 | 1:03.96 | 3 | Jönköping 4.6 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1.32 | H-17 | Ljungby 13.6 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 5.02 | 12qA-15 | Göteborg/U 28.6 | +1.2 | |||
2020 | 4.95 | 8-17 | Löttorp 11.7 | +1.2 | |||
2020 | 4.91 | 1-16 | Växjö 19.7 | +2.0 | |||
2020 | 4.79 | - | Växjö 27.6 | +1.0 | |||
2020 | 4.63 | --16 | Sollentuna 22.8 | +2.0 | |||
2020 | 4.60 | 3-17 | Växjö 1.6 | +1.0 | |||
2020 | 4.54 | H-17 | Ljungby 14.6 | -0.7 | |||
2020 | 4.92w | 11 | Växjö 27.6 | +4.9 | |||
2020 | 4.74w | 15-16 | Sollentuna 22.8 | +3.1 | |||
2021 | 4.64 | 6 | Växjö 17.8 | +0.8 | |||
2021 | 4.80w | 7-17 | Högby 17.7 | +2.4 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 4.43 | 7-14 | Växjö 4.2 | ||||
2018 | 4.42 | 14-14 | Växjö 21.1 | ||||
2018 | 4.07 | 17-14 | Malmö/A 27.1 | ||||
2020 | 4.71 | 7 | Karlskrona 15.2 | ||||
2020 | 4.43 | 16-17 | Örebro 11.1 | ||||
2020 | 4.41 | 3-17 | Växjö 2.2 | ||||
2020 | 4.33 | 36-17 | Växjö 18.1 | ||||
Kula | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 7.30 | Com | Växjö/A 15.9 | ||||
Diskus | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 14.15 | Com | Växjö/A 15.9 | ||||
Slägga | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 16.28 | Com | Växjö/A 15.9 | ||||
Spjut | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 19.02 | Com | Växjö/A 15.9 | ||||
Castorama | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 1.242 | 13 | Växjö/A 15.9 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 9.95 | 2-14 | Växjö 3.2 | ||||
2019 | 9.38 | P-15 | Uppsala 2.2 | ||||
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 9.98 | 6h4-17 | Växjö 19.1 | ||||
80 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 12.79 | 3 | Hässleholm 28.7 | +2.0 | |||
2019 | 12.98 | 4h4-15 | Göteborg/U 28.6 | -0.4 | |||
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 15.77 | H-17 | Ljungby 13.6 | +2.0 | |||
Kula (3.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 8.45 | H-17 | Ljungby 13.6 | ||||
Spjut (500 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 18.05 | H-17 | Ljungby 14.6 | ||||
Sjukamp (F17) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 3.759 | 6-17 | Ljungby 14.6 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m häck | |||||||
SM | 2022 | 7 | h2 | 1:06.31 |
|||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
ISM | 2023 | 4 | h3 | 1:00.00 |
|||
800 m | |||||||
ISM | 2023 | 5 | h1 | 2:16.57 |
|||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
800 m | |||||||
USM | 2019 | 4 | 15 h2 | 2:24.41 |
|||
USM | 2020 | 6 | 16 | 2:24.22 |
|||
USM | 2021 | 4 | 17 | 2:22.57 |
|||
1500 m hinder | |||||||
USM | 2019 | 7 | 15 | 5:38.41 |
|||
300 m häck | |||||||
USM | 2020 | 1 | 16 B | 46.58 |
|||
USM | 2021 | 5 | 17 | 47.48 |
3 | 17 h2 | 48.19 |
400 m häck | |||||||
JSM | 2022 | 3 | 19 | 1:05.52 |
|||
Längd | |||||||
USM | 2019 | 15 Q | NM |
||||
USM | 2020 | 15 | 16 | 4.74w |
|||
1000 m stafett | |||||||
USM | 2020 | 7 | 17 | 2:22.50 |
4 | 17 h1 | 2:23.10 |
1000 m stafett | |||||||
JSM | 2022 | 4 | 19 | 2:20.55 |
3 | 19 h1 | 2:27.44 |
3x800 m | |||||||
USM | 2019 | 5 | 15 | 7:31.76 |
|||
USM | 2020 | 5 | 17 | 7:20.64 |
|||
USM | 2021 | 5 | 17 | 6:56.10 |
|||
JSM | 2022 | 3 | 19 | 7:03.90 |
|||
Inne | |||||||
400 m | |||||||
IJSM | 2023 | 3 | 19 h2 | 59.23 |
|||
1000 m | |||||||
IUSM | 2019 | 5 | 15 h3 | 3:11.24 |
|||
1500 m | |||||||
IUSM | 2020 | 6 | 16 h2 | 5:03.66 |
|||
IJSM | 2022 | 9 | 19 | 4:50.51 |
|||
60 m häck (76.2 cm, 8 m) | |||||||
IUSM | 2019 | 15 h2 | DNF |