0
Född: 15 september 1998
Ålder: 25 år 196 dagar
Tidigare förening(ar):
F Stenungsunds FI –14.11.2019
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
1500 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4:38.88i | SB | 7 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 22.1.24 | ||
800 m (3) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:15.39i | PB | 2 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.23 | ||
2:16.50 | SB | 8 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 2.7.23 | ||
2:21.53 | 6 | Lag-SM | Sollentuna | Lag-SM, Sollentuna | 8.7.23 | ||
1500 m (7) | |||||||
4:39.68i | PB | 1 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 5.2.23 | ||
4:37.65i | PB | 4 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 11.2.23 | ||
4:38.73i | 8 | ISM | Malmö/A | ISM, Malmö/A | 19.2.23 | ||
4:41.50 | SB | 7 | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.6.23 | ||
4:35.59 | SB | 7 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.6.23 | ||
4:38.69 | 4 | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.7.23 | |||
4:38.84 | 12 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | ||
3000 m (1) | |||||||
10:02.54 | PB | 4 | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 18.6.23 | |
5000 m (3) | |||||||
18:01.09mx | PB | 18 | Lerum | Lerum | 21.6.23 | ||
17:55.59mx | PB | 9 | Göteborg/S | Göteborg/S | 16.7.23 | ||
17:52.63 | PB | 19 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 30.7.23 | |
800 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 21.2.22 | |||
2:12.37 | SB | 4 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 30.7.22 | |
1500 m (4) | |||||||
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 12.2.22 | |||
4:41.92 | SB | 1 | Borås | Borås | 4.6.22 | ||
4:40.69 | SB | 5 | Göteborg/U | Göteborg/U | 18.6.22 | ||
4:32.11 | PB | 1 B | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 3.7.22 | |
3000 m (2) | |||||||
DNFi | - | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 5.2.22 | |||
10:11.76 | PB | 7 | Göteborg/U | Göteborg/U | 17.6.22 | ||
3000 m hinder (1) | |||||||
11:55.87 | PB | 6 | Lag-SM | Uppsala | Lag-SM, Uppsala | 21.6.22 | |
4 km terräng (1) | |||||||
15:07 | 28 | SM | Vällingby | SM, Vällingby | 22.10.22 | ||
800 m (6) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | - | Göteborg/S | Göteborg/S | 19.6.21 | |||
2:20.16 | SB | 5 | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | |
2:15.66 | SB | 1 A | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 11.7.21 | |
2:15.96 | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 24.7.21 | |||
2:14.53 | SB | 8 A | Hallsberg | Hallsberg | 7.8.21 | ||
2:14.50 | SB | 8 h1 | SM | Borås | SM, Borås | 28.8.21 | |
1500 m (2) | |||||||
4:54.73 | SB | 4 | Lag-SM | Halmstad | Lag-SM, Halmstad | 29.6.21 | |
4:41.15 | SB | 4 | Göteborg/S | Göteborg/S | 1.9.21 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:00.85mx | SB | 7 | Göteborg/S | Göteborg/S | 23.6.20 | ||
800 m (7) | |||||||
2:15.10 | SB | 3 | Göteborg/S | Göteborg/S | 14.6.20 | ||
2:14.49 | SB | 2 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 27.6.20 | ||
2:13.52 | SB | 5 A | Göteborg/S | Göteborg/S | 10.7.20 | ||
2:13.83 | 2 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 25.7.20 | |||
2:16.20 | 1 | Lag-SM | Göteborg/S | Lag-SM, Göteborg/S | 6.8.20 | ||
2:14.44 | 3 22 | Söderhamn | Söderhamn | 8.8.20 | |||
2:13.75 | 3 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 23.8.20 | ||
1500 m (3) | |||||||
4:39.22 | PB | 1 | Uddevalla | Uddevalla | 30.6.20 | ||
4:38.78 | PB | 1 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 18.7.20 | ||
4:44.55 | 4 22 | JSM | Linköping | JSM, Linköping | 22.8.20 | ||
300 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
43.06 | PB | 2 | Göteborg/S | Göteborg/S | 11.5.19 | ||
400 m (4) | |||||||
1:00.56i | PB | 4 22 h2 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 23.2.19 | |
1:00.18 | PB | 1 D | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
59.60 | PB | 2 B | Västerås | Västerås | 4.8.19 | ||
59.72 | 6 22 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 10.8.19 | ||
600 m (1) | |||||||
1:34.79 | PB | 2 | Kungälv | Kungälv | 23.6.19 | ||
800 m (10) | |||||||
2:17.77i | PB (22) | 5 h2 | ISM | Norrköping | ISM, Norrköping | 16.2.19 | |
2:19.44 | SB | 2 B | Bauhaus | Stockholm/S | Bauhaus, Stockholm/S | 30.5.19 | |
2:14.76 | SB | - | Lerum | Lerum | 19.6.19 | ||
2:20.73 | 2 B | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | ||
2:15.93 | 5 C | Karlstad | Karlstad | 3.7.19 | |||
2:14.26 | PB | 3 B | FGP | Varberg | FGP, Varberg | 15.7.19 | |
2:12.98 | PB | 2 | Västerås | Västerås | 3.8.19 | ||
2:17.15 | 4 22 | JSM | Göteborg/S | JSM, Göteborg/S | 11.8.19 | ||
2:11.46 | PB (14) | 6 B | FGP | Göteborg/S | FGP, Göteborg/S | 16.8.19 | |
2:13.57 | 4 h3 | SM | Karlstad | SM, Karlstad | 31.8.19 | ||
1500 m (2) | |||||||
4:51.61i | SB | 3 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 3.2.19 | ||
4:58.16i | 7 22 | IJSM | Växjö | IJSM, Växjö | 24.2.19 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:01.04 | PB | 2 | Uddevalla | Uddevalla | 12.6.18 | ||
800 m (8) | |||||||
2:20.68i | PB | 4 | Växjö | Växjö | 21.1.18 | ||
2:21.50i | 2 B | Malmö/A | Malmö/A | 28.1.18 | |||
2:19.78i | PB (24) | 5 h1 | ISM | Gävle | ISM, Gävle | 17.2.18 | |
2:14.66 | PB | 1 E | FGP | Karlstad | FGP, Karlstad | 25.7.18 | |
2:16.33 | 7 22 | JSM | Huddinge | JSM, Huddinge | 5.8.18 | ||
2:15.84 | 3 | Mölndal | Mölndal | 11.8.18 | |||
2:16.19 | 4 B | Göteborg/S | Göteborg/S | 18.8.18 | |||
2:16.24 | 7 h1 | SM | Eskilstuna | SM, Eskilstuna | 25.8.18 | ||
1500 m (4) | |||||||
5:03.38i | PB | 2 | Växjö | Växjö | 20.1.18 | ||
4:54.88i | PB | 3 | Malmö/A | Malmö/A | 27.1.18 | ||
4:50.85i | PB | 8 22 | IJSM | Uppsala | IJSM, Uppsala | 25.2.18 | |
4:48.79 | PB | 3 | Västerås | Västerås | 29.7.18 | ||
100 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
13.45 | =PB | 2 | Trollhättan | Trollhättan | 28.5.17 | -1.6 | |
200 m (1) | |||||||
27.41 | SB | 2 | Borås | Borås | 4.6.17 | +1.1 | |
400 m (1) | |||||||
1:03.01 | SB | 1 | Borås | Borås | 4.6.17 | ||
800 m (2) | |||||||
2:22.48 | PB | 1 | Västerås | Västerås | 5.8.17 | ||
2:22.70 | 8 19 | JSM | Gävle | JSM, Gävle | 13.8.17 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:03.70 | PB | 1 | Varberg | Varberg | 3.9.17 | ||
400 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:04.02i | SB | 2 D | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 6.2.16 | ||
60 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:01.42i | PB | 3 17 h4 | IUSM | Göteborg/FH | IUSM, Göteborg/FH | 28.2.15 | |
100 m (2) | |||||||
13.1m | 2 17 h1 | Stenungsund | Stenungsund | 9.5.15 | -2.7 | ||
13.45 | PB | 4 17 | Kungälv | Kungälv | 21.6.15 | +0.4 | |
200 m (1) | |||||||
26.89 | PB | 3 17 | Kungälv | Kungälv | 21.6.15 | +2.0 | |
400 m (2) | |||||||
1:01.50 | PB | 3 A | Halmstad | Halmstad | 27.6.15 | ||
1:03.58 | 4 17 h1 | USM | Kalmar | USM, Kalmar | 21.8.15 | ||
800 m (1) | |||||||
2:26.60 | SB | 7 | Borås | Borås | 13.6.15 | ||
1500 m (2) | |||||||
5:19.57i | PB | 1 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 22.11.14 | ||
5:18.38i | PB | 4 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 1.2.15 | ||
300 m häck (1) | |||||||
47.86 | PB | 2 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 3.7.15 | ||
200 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1:03.19 | PB | 4 16 h1 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 10.8.14 | |
400 m (4) | |||||||
1:04.15i | PB | 1 C | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 7.12.13 | ||
1:02.65i | PB | 1 B | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 2.2.14 | ||
1:03.47i | 4 16 h1 | IUSM | Växjö | IUSM, Växjö | 8.3.14 | ||
1:04.10 | PB | 6 16 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 9.8.14 | |
800 m (2) | |||||||
2:26.02 | PB | 2 17 | Varberg | Varberg | 2.8.14 | ||
2:30.15 | 6 16 | USM | Söderhamn | USM, Söderhamn | 10.8.14 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:25.98i | PB | 6 17 | Göteborg/FH | Göteborg/FH | 23.11.13 | ||
300 m häck (1) | |||||||
49.88 | PB | 1 17 | Kungsbacka | Kungsbacka | 31.8.14 | ||
1000 m stafett (1) | |||||||
2:30.21 | PB | 5 17 h3 | USM | Kil | USM, Kil | 24.5.14 | |
F Stenungsunds FI | |||||||
Viktoria Kemborn, Sara Sjögren Alicia Nilsson, Frida Hansson |
800 m (1) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
2:26.59 | PB | 3 15 | Kungsbacka | Kungsbacka | 8.9.13 | ||
1500 m (1) | |||||||
5:35.71 | PB | - | Halmstad | Halmstad | 13.7.13 | ||
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 1:01.42 | Göteborg/FH | 28.2.15 | |||
100 m | ||||||
Ute | 13.45 | Kungälv | 21.6.15 | +0.4 | ||
200 m | ||||||
Ute | 26.89 | Kungälv | 21.6.15 | +2.0 | ||
300 m | ||||||
Ute | 43.06 | Göteborg/S | 11.5.19 | |||
400 m | ||||||
Ute | 59.60 | Västerås | 4.8.19 | |||
Inne | 1:00.56 | Växjö | 23.2.19 | |||
600 m | ||||||
Ute | 1:34.79 | Kungälv | 23.6.19 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:11.46 | Göteborg/S | 16.8.19 | |||
Inne | 2:15.39 | Göteborg/FH | 2.2.23 | |||
1500 m | ||||||
Ute | 4:32.11 | Karlstad | 3.7.22 | |||
Inne | 4:37.65 | Göteborg/FH | 11.2.23 | |||
3000 m | ||||||
Ute | 10:02.54 | Göteborg/S | 18.6.23 | |||
5000 m | ||||||
Ute | 17:52.63 | Söderhamn | 30.7.23 | |||
3000 m hinder | ||||||
Ute | 11:55.87 | Uppsala | 21.6.22 | |||
300 m häck | ||||||
Ute | 47.86 | Göteborg/U | 3.7.15 |
400 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
59.60 | 2 | B | Västerås | 4.8.19 | |||
59.72 | 6 | 22 | JSM | Göteborg/S | 10.8.19 | ||
1:00.18 | 1 | D | VUS | Göteborg/U | 29.6.19 | ||
1:00.56i | 4 | 22 h2 | IJSM | Växjö | 23.2.19 | ||
1:01.04 | 2 | Uddevalla | 12.6.18 | ||||
1:01.50 | 3 | Halmstad | 27.6.15 | ||||
1:02.65i | 1 | B | Göteborg/FH | 2.2.14 | |||
1:03.01 | 1 | Borås | 4.6.17 | ||||
1:03.47i | 4 | 16 h1 | NC-y | Växjö | 8.3.14 | ||
1:03.58 | 4 | 17 h1 | USM | Kalmar | 21.8.15 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
1:04.02i | 2 | Göteborg/FH | 6.2.16 | ||||
1:04.10 | 6 | 16 | NC-y | Söderhamn | 9.8.14 | ||
1:04.15i | 1 | C | Göteborg/FH | 7.12.13 | |||
10-bästasnitt: 1:01.531 | |||||||
800 m | |||||||
2:11.46 | 6 | B | Folksam GP | Göteborg/S | 16.8.19 | ||
2:12.37 | 4 | B | Göteborg/S | 30.7.22 | |||
2:12.98 | 2 | Västerås | 3.8.19 | ||||
2:13.52 | 5 | Göteborg/S | 10.7.20 | ||||
2:13.57 | 4 | h3 | SM | Karlstad | 31.8.19 | ||
2:13.75 | 3 | 22 | JSM | Linköping | 23.8.20 | ||
2:13.83 | 2 | B | Göteborg/S | 25.7.20 | |||
2:14.26 | 3 | B | Folksam GP | Varberg | 15.7.19 | ||
2:14.44 | 3 | 22 | Söderhamn | 8.8.20 | |||
2:14.49 | 2 | B | Göteborg/S | 27.6.20 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
2:14.50 | 8 | h1 | SM | Borås | 28.8.21 | ||
2:14.53 | 8 | Hallsberg | 7.8.21 | ||||
2:14.66 | 1 | E | Karlstad | 25.7.18 | |||
2:14.76 | - | Lerum | 19.6.19 | ||||
2:15.10 | 3 | Göteborg/S | 14.6.20 | ||||
2:15.39i | 2 | B | Göteborg/FH | 2.2.23 | |||
2:15.66 | 1 | VUS | Göteborg/U | 11.7.21 | |||
2:15.84 | 3 | Mölndal | 11.8.18 | ||||
2:15.93 | 5 | C | Karlstad | 3.7.19 | |||
2:15.96 | 3 | Göteborg/S | 24.7.21 | ||||
2:16.19 | 4 | B | Göteborg/S | 18.8.18 | |||
2:16.20 | 1 | Club Ch | Göteborg/S | 6.8.20 | |||
2:16.24 | 7 | h1 | SM | Eskilstuna | 25.8.18 | ||
2:16.33 | 7 | 22 | JSM | Huddinge | 5.8.18 | ||
2:16.50 | 8 | Göteborg/S | 2.7.23 | ||||
2:17.15 | 4 | 22 | JSM | Göteborg/S | 11.8.19 | ||
2:17.77i | 5 | h2 | ISM | Norrköping | 16.2.19 | ||
2:19.44 | 2 | B | Bauhaus | Stockholm/S | 30.5.19 | ||
2:19.78i | 5 | h1 | ISM | Gävle | 17.2.18 | ||
2:20.16 | 5 | Halmstad | 29.6.21 | ||||
2:20.68i | 4 | Växjö | 21.1.18 | ||||
2:20.73 | 2 | B | VUS | Göteborg/U | 30.6.19 | ||
2:21.50i | 2 | B | Malmö/A | 28.1.18 | |||
2:21.53 | 6 | Club CH | Sollentuna | 8.7.23 | |||
2:22.48 | 1 | Västerås | 5.8.17 | ||||
2:22.70 | 8 | 19 | JSM | Gävle | 13.8.17 | ||
2:26.02 | 2 | 17 | Varberg | 2.8.14 | |||
2:26.59 | 3 | 15 | Kungsbacka | 8.9.13 | |||
2:26.60 | 7 | Borås | 13.6.15 | ||||
2:30.15 | 6 | 16 | NC-y | Söderhamn | 10.8.14 | ||
10-bästasnitt: 2:13.467 | |||||||
1500 m | |||||||
4:32.11 | 1 | B | Karlstad | 3.7.22 | |||
4:35.59 | 7 | Göteborg/S | 25.6.23 | ||||
4:37.65i | 4 | Göteborg/FH | 11.2.23 | ||||
4:38.69 | 4 | Göteborg/S | 1.7.23 | ||||
4:38.73i | 8 | ISM | Malmö/A | 19.2.23 | |||
4:38.78 | 1 | B | Göteborg/S | 18.7.20 | |||
4:38.84 | 12 | SM | Söderhamn | 29.7.23 | |||
4:38.88i | 7 | Göteborg/FH | 22.1.24 | ||||
4:39.22 | 1 | Uddevalla | 30.6.20 | ||||
4:39.68i | 1 | 17 | Göteborg/FH | 5.2.23 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
4:40.69 | 5 | Göteborg/U | 18.6.22 | ||||
4:41.15 | 4 | Göteborg/S | 1.9.21 | ||||
4:41.50 | 7 | Göteborg/S | 1.6.23 | ||||
4:41.92 | 1 | Borås | 4.6.22 | ||||
4:44.55 | 4 | 22 | JSM | Linköping | 22.8.20 | ||
4:48.79 | 3 | Västerås | 29.7.18 | ||||
4:50.85i | 8 | 22 | IJSM | Uppsala | 25.2.18 | ||
4:51.61i | 3 | 17 | Göteborg/FH | 3.2.19 | |||
4:54.73 | 4 | Halmstad | 29.6.21 | ||||
4:54.88i | 3 | Malmö/A | 27.1.18 | ||||
4:58.16i | 7 | 22 | IJSM | Växjö | 24.2.19 | ||
5:03.38i | 2 | Växjö | 20.1.18 | ||||
5:03.70 | 1 | Varberg | 3.9.17 | ||||
5:18.38i | 4 | 17 | Göteborg/FH | 1.2.15 | |||
5:19.57i | 1 | 17 | Göteborg/FH | 22.11.14 | |||
5:25.98i | 6 | 17 | Göteborg/FH | 23.11.13 | |||
5:35.71 | - | Halmstad | 13.7.13 | ||||
10-bästasnitt: 4:37.817 |
60 m: | 1 |
100 m: | 3 |
200 m: | 3 |
300 m: | 1 |
400 m: | 14 |
600 m: | 1 |
800 m: | 42 |
1500 m: | 28 |
3000 m: | 3 |
5000 m: | 3 |
3000 m hinder: | 1 |
300 m häck: | 2 |
1000 m stafett: | 1 |
terräng: | 1 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 1:01.42 | 3 h4-17 | Göteborg/FH 28.2 | ||||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2015 | 13.45 | 4-17 | Kungälv 21.6 | +0.4 | |||
2017 | 13.45 | 2 | Trollhättan 28.5 | -1.6 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 1:03.19 | 4h1-16 | Söderhamn 10.8 | ||||
2015 | 26.89 | 3-17 | Kungälv 21.6 | +2.0 | |||
2017 | 27.41 | 2 | Borås 4.6 | +1.1 | |||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 43.06 | 2 | Göteborg/S 11.5 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 1:04.10 | 6-16 | Söderhamn 9.8 | ||||
2015 | 1:01.50 | 3 | Halmstad 27.6 | ||||
2015 | 1:03.58 | 4h1-17 | Kalmar 21.8 | ||||
2017 | 1:03.01 | 1 | Borås 4.6 | ||||
2018 | 1:01.04 | 2 | Uddevalla 12.6 | ||||
2019 | 59.60 | 2rB | Västerås 4.8 | ||||
2019 | 59.72 | 6 -22 | Göteborg/S 10.8 | ||||
2019 | 1:00.18 | 1rD | Göteborg/U 29.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 1:02.65 | 1rB | Göteborg/FH 2.2 | ||||
2014 | 1:03.47 | 4h1-16 | Växjö 8.3 | ||||
2014 | 1:04.15 | 1rC | Göteborg/FH 7.12 | ||||
2016 | 1:04.02 | 2D | Göteborg/FH 6.2 | ||||
2019 | 1:00.56 | 4h2-22 | Växjö 23.2 | ||||
600 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 1:34.79 | 2 | Kungälv 23.6 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 2:26.59 | 3-15 | Kungsbacka 8.9 | ||||
2014 | 2:26.02 | 2-17 | Varberg 2.8 | ||||
2014 | 2:30.15 | 6-16 | Söderhamn 10.8 | ||||
2015 | 2:26.60 | 7 | Borås 13.6 | ||||
2017 | 2:22.48 | 1 | Västerås 5.8 | ||||
2017 | 2:22.70 | 8-19 | Gävle 13.8 | ||||
2018 | 2:14.66 | 1rE | Karlstad 25.7 | ||||
2018 | 2:15.84 | 3 | Mölndal 11.8 | ||||
2018 | 2:16.19 | 4rB | Göteborg/S 18.8 | ||||
2018 | 2:16.24 | 7h1 | Eskilstuna 25.8 | ||||
2018 | 2:16.33 | 7 -22 | Huddinge 5.8 | ||||
2019 | 2:11.46 | 6rB | Göteborg/S 16.8 | ||||
2019 | 2:12.98 | 2 | Västerås 3.8 | ||||
2019 | 2:13.57 | 4h3 | Karlstad 31.8 | ||||
2019 | 2:14.26 | 3rB | Varberg 15.7 | ||||
2019 | 2:14.76 | Lerum 19.6 | |||||
2019 | 2:15.93 | 5rC | Karlstad 3.7 | ||||
2019 | 2:17.15 | 4 -22 | Göteborg/S 11.8 | ||||
2019 | 2:19.44 | 2rB | Stockholm/S 30.5 | ||||
2019 | 2:20.73 | 2rB | Göteborg/U 30.6 | ||||
2020 | 2:13.52 | 5 | Göteborg/S 10.7 | ||||
2020 | 2:13.75 | 3-22 | Linköping 23.8 | ||||
2020 | 2:13.83 | 2rB | Göteborg/S 25.7 | ||||
2020 | 2:14.44 | 3-22 | Söderhamn 8.8 | ||||
2020 | 2:14.49 | 2rB | Göteborg/S 27.6 | ||||
2020 | 2:15.10 | 3 | Göteborg/S 14.6 | ||||
2020 | 2:16.20 | 1 | Göteborg/S 6.8 | ||||
2021 | 2:14.50 | 8h1 | Borås 28.8 | ||||
2021 | 2:14.53 | 8 | Hallsberg 7.8 | ||||
2021 | 2:15.66 | 1 | Göteborg/U 11.7 | ||||
2021 | 2:15.96 | 3 | Göteborg/S 24.7 | ||||
2021 | 2:20.16 | 5 | Halmstad 29.6 | ||||
2022 | 2:12.37 | 4rB | Göteborg/S 30.7 | ||||
2023 | 2:16.50 | 8 | Göteborg/S 2.7 | ||||
2023 | 2:21.53 | 6 | Sollentuna 8.7 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2018 | 2:19.78 | 5h1 | Gävle 17.2 | ||||
2018 | 2:20.68 | 4 | Växjö 21.1 | ||||
2018 | 2:21.50 | 2rB | Malmö/A 28.1 | ||||
2019 | 2:17.77 | 5h2 | Norrköping 16.2 | ||||
2023 | 2:15.39 | 2rB | Göteborg/FH 2.2 | ||||
1500 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2013 | 5:35.71 | Halmstad 13.7 | |||||
2017 | 5:03.70 | 1 | Varberg 3.9 | ||||
2018 | 4:48.79 | 3 | Västerås 29.7 | ||||
2020 | 4:38.78 | 1rB | Göteborg/S 18.7 | ||||
2020 | 4:39.22 | 1 | Uddevalla 30.6 | ||||
2020 | 4:44.55 | 4-22 | Linköping 22.8 | ||||
2021 | 4:41.15 | 4 | Göteborg/S 1.9 | ||||
2021 | 4:54.73 | 4 | Halmstad 29.6 | ||||
2022 | 4:32.11 | 1rB | Karlstad 3.7 | ||||
2022 | 4:40.69 | 5 | Göteborg/U 18.6 | ||||
2022 | 4:41.92 | 1 | Borås 4.6 | ||||
2023 | 4:35.59 | 7 | Göteborg/S 25.6 | ||||
2023 | 4:38.69 | 4 | Göteborg/S 1.7 | ||||
2023 | 4:38.84 | 12 | Söderhamn 29.7 | ||||
2023 | 4:41.50 | 7 | Göteborg/S 1.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 5:25.98 | 6-17 | Göteborg/FH 23.11 | ||||
2015 | 5:18.38 | 4-17 | Göteborg/FH 1.2 | ||||
2015 | 5:19.57 | 1-17 | Göteborg/FH 22.11 | ||||
2018 | 4:50.85 | 8-22 | Uppsala 25.2 | ||||
2018 | 4:54.88 | 3 | Malmö/A 27.1 | ||||
2018 | 5:03.38 | 2 | Växjö 20.1 | ||||
2019 | 4:51.61 | 3-17 | Göteborg/FH 3.2 | ||||
2019 | 4:58.16 | 7-22 | Växjö 24.2 | ||||
2023 | 4:37.65 | 4 | Göteborg/FH 11.2 | ||||
2023 | 4:38.73 | 8 | Malmö/A 19.2 | ||||
2023 | 4:39.68 | 1-17 | Göteborg/FH 5.2 | ||||
2024 | 4:38.88 | 7 | Göteborg/FH 22.1 | ||||
3000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 10:11.76 | 7 | Göteborg/U 17.6 | ||||
2023 | 10:02.54 | 4 | Göteborg/S 18.6 | ||||
5000 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 17:52.63 | 19 | Söderhamn 30.7 | ||||
3000 m hinder | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 11:55.87 | 6 | Uppsala 21.6 | ||||
300 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2014 | 49.88 | 1-17 | Kungsbacka 31.8 | ||||
2015 | 47.86 | 2rB | Göteborg/U 3.7 |
Ute | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
800 m | |||||||
SM | 2018 | 7 | h1 | 2:16.24 |
|||
SM | 2019 | 4 | h3 | 2:13.57 |
|||
SM | 2021 | 8 | h1 | 2:14.50 |
|||
1500 m | |||||||
SM | 2023 | 12 | 4:38.84 |
||||
5000 m | |||||||
SM | 2023 | 19 | 17:52.63 |
||||
4 km terräng | |||||||
SM | 2022 | 28 | 15:07 |
||||
Inne | |||||||
800 m | |||||||
ISM | 2018 | 5 | h1 | 2:19.78 |
|||
ISM | 2019 | 5 | h2 | 2:17.77 |
|||
1500 m | |||||||
ISM | 2023 | 8 | 4:38.73 |
||||
Junior-ungdom | |||||||
Ute | |||||||
200 m | |||||||
NC-y | 2014 | 4 | 16 h1 | 1:03.19 |
|||
400 m | |||||||
NC-y | 2014 | 6 | 16 | 1:04.10 |
|||
USM | 2015 | 4 | 17 h1 | 1:03.58 |
|||
JSM | 2019 | 6 | 22 | 59.72 |
|||
800 m | |||||||
NC-y | 2014 | 6 | 16 | 2:30.15 |
|||
JSM | 2017 | 8 | 19 | 2:22.70 |
|||
JSM | 2018 | 7 | 22 | 2:16.33 |
|||
JSM | 2019 | 4 | 22 | 2:17.15 |
|||
JSM | 2020 | 3 | 22 | 2:13.75 |
|||
1500 m | |||||||
JSM | 2020 | 4 | 22 | 4:44.55 |
|||
1000 m stafett | |||||||
USM | 2014 | 5 | 17 h3 | 2:30.21 |
|||
Inne | |||||||
60 m | |||||||
IUSM | 2015 | 3 | 17 h4 | 1:01.42 |
|||
400 m | |||||||
NC-y | 2014 | 4 | 16 h1 | 1:03.47 |
|||
IJSM | 2019 | 4 | 22 h2 | 1:00.56 |
|||
1500 m | |||||||
IJSM | 2018 | 8 | 22 | 4:50.85 |
|||
IJSM | 2019 | 7 | 22 | 4:58.16 |