0

Lathifa Afrah

Född: 8 juni 2005

Ålder: 17 år 177 dagar

Förening:
IF Göta Karlstad
Förening:
 IF Göta Karlstad
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (3)
8.26i
SB  ÖrebroÖrebro16.1.22
8.03i
PB  KarlstadKarlstad30.1.22
8.11i
  SollentunaSollentuna27.3.22
100 m (2)
12.62
PB  SollentunaSollentuna11.6.22+1.0
12.42
PB  SollentunaSollentuna11.6.22+1.5
200 m (4)
26.30i
SB  ÖrebroÖrebro15.1.22
25.28
PB  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22-0.1
25.40
  USMSollentunaUSM, Sollentuna27.8.22-0.1
25.31
  USMSollentunaUSM, Sollentuna28.8.22-2.8
400 m (11)
1:01.03i
SB  VästeråsVästerås23.1.22
57.41i
PB  KarlstadKarlstad28.1.22
58.15i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
59.10i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.22
1:00.28i
  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå5.3.22
57.90i
  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå6.3.22
57.02
PB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
56.57
PB  VästeråsVästerås31.7.22
58.41
  KarlstadKarlstad21.8.22
57.20
  USMSollentunaUSM, Sollentuna27.8.22
56.54
PB  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22
800 m (2)
DNFi
  KarlstadKarlstad30.1.22
2:25.66i
SB  SollentunaSollentuna27.3.22
300 m häck (2)
45.05
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna27.8.22
42.93
PB (80) (59) (17) USMSollentunaUSM, Sollentuna28.8.22
400 m häck (9)
1:01.73
PB  KilKil5.6.22
1:02.36
  SollentunaSollentuna11.6.22
1:01.05
PB  Göteborg/UGöteborg/U17.6.22
1:01.01
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.6.22
1:00.58
PB  (30) UEMJerusalem, ISRUEM, Jerusalem, ISR5.7.22
1:02.68
  UEMJerusalem, ISRUEM, Jerusalem, ISR6.7.22
1:03.06
  SMNorrköpingSM, Norrköping6.8.22
1:01.09
  SMNorrköpingSM, Norrköping7.8.22
1:01.34
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN3.9.22
Höjd (1)
1.45i
SB  SollentunaSollentuna27.3.22
 
1.33
O
1.37
O
1.41
XXO
1.45
XO
1.49
XXX
   
Längd (2)
5.56i
PB  IUSMSkellefteåIUSM, Skellefteå6.3.22
 
5.331.655.565.45X5.52
5.18i
  SollentunaSollentuna27.3.22
 
4.95X5.18
Kula (3.0 kg) (1)
9.39i
PB  SollentunaSollentuna27.3.22
 
9.388.889.39
4x100 m (2)
46.87
SB  Lag-SMUppsalaLag-SM, Uppsala21.6.22
 IF Göta Karlstad
Lathifa Afrah, Erica Jarder
Emilia Kjellberg, Ida Hansen
49.82
  Lag-USMHuddingeLag-USM, Huddinge11.9.22
 IF Göta Karlstad
Märta Lundström Larsson, Irma Jonhed
Lathifa Afrah, Ida Kristiansson
4x400 m (2)
3:39.88
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S29.5.22
 IF Göta Karlstad
Lovisa Ellström, Lova Perman
Lathifa Afrah, Hanna Karlsson
3:46.59
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN4.9.22
 Sweden
Elna Wester, Elin Pihlström
Lathifa Afrah, Elenie Carlsson
1000 m stafett (2)
2:19.02
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 IF Göta Karlstad
Ida Kristiansson, Tilde Andersson
Irma Jonhed, Lathifa Afrah
2:16.29
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S28.5.22
 IF Göta Karlstad
Ida Kristiansson, Irma Jonhed
Lathifa Afrah, Ella Holmqvist

2021

100 m (2)
13.08
PB  KilKil5.6.210.0
12.88
PB  KarlstadKarlstad22.7.21+0.7
200 m (1)
26.05
PB  FGPKarlstadFGP, Karlstad22.6.21-1.1
400 m (4)
58.79
SB  KarlstadKarlstad30.5.21
59.57
  KarlstadKarlstad20.6.21
57.63
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
57.91
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
300 m häck (6)
44.98
SB  KilKil5.6.21
DNF
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
43.98
PB  VästeråsVästerås7.8.21
46.29
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
43.36
PB (73) (58) (19) USMNorrköpingUSM, Norrköping15.8.21
45.40
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
4x100 m (2)
50.44
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 IF Göta Karlstad
Märta Lundström Larsson, Lathifa Afrah
Vendela Stridsberg, Irma Jonhed
49.90
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 IF Göta Karlstad
Märta Lundström Larsson, Lathifa Afrah
Vendela Stridsberg, Irma Jonhed
4x400 m (1)
3:49.08
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S5.9.21
 Sweden
Lathifa Afrah, Tilde Bjerager
Emilia Mandl, Moa Granat
3x800 m (1)
7:04.60
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 IF Göta Karlstad
1000 m stafett (2)
2:20.23
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 IF Göta Karlstad
Vendela Stridsberg, Irma Jonhed
Lathifa Afrah, Ella Holmqvist
2:19.88
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 IF Göta Karlstad
Vendela Stridsberg, Irma Jonhed
Lathifa Afrah, Ella Holmqvist

2020

60 m (13)
8.20i
SB  ÖrebroÖrebro16.11.19
8.24i
  ÖrebroÖrebro16.11.19
8.19i
SB  KarlstadKarlstad23.11.19
8.16i
SB  KarlstadKarlstad23.11.19
8.23i
  EskilstunaEskilstuna7.12.19
8.24i
  EskilstunaEskilstuna7.12.19
8.24i
  ÖrebroÖrebro8.12.19
8.17i
  ÖrebroÖrebro8.12.19
8.30i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
8.21i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
8.20i
  VäxjöVäxjö18.1.20
8.08i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
8.15i
  KarlstadKarlstad8.2.20
80 m (1)
10.42
PB  KarlstadKarlstad6.6.20+1.7
200 m (10)
26.33i
WL WU20L WU18L PB  ÖrebroÖrebro16.11.19
25.93i
PB  KarlstadKarlstad23.11.19
25.73i
PB  ÖrebroÖrebro8.12.19
26.08i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
25.82i
  Bærum, NORBærum, NOR11.1.20
25.82i
  Bærum, NORBærum, NOR11.1.20
25.42i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
25.69i
  KarlstadKarlstad25.1.20
26.15i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
DNFi
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
300 m (3)
40.82
PB  EskilstunaEskilstuna16.7.20
40.61
PB  LidköpingLidköping16.8.20
39.71
PB  (34) (14) USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20
400 m (3)
57.42i
PB  (15)KarlstadKarlstad18.2.20
58.19
PB  KarlstadKarlstad30.6.20
58.20
  FGPKarlstadFGP, Karlstad8.7.20
600 m (2)
1:37.39i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
1:37.08
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
800 m (9)
2:27.09i
WL WU20L WU18L PB  ÖrebroÖrebro16.11.19
3:07.99i
  EskilstunaEskilstuna7.12.19
2:21.02i
PB  ÖrebroÖrebro8.12.19
2:22.24i
  KarlstadKarlstad9.2.20
2:23.28mx
SB  KarlstadKarlstad30.5.20
2:31.18
  KarlstadKarlstad13.6.20
2:17.93
PB  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20
2:17.58
PB  KilKil9.8.20
2:22.66
  FalkenbergFalkenberg5.9.20
1000 m (6)
3:11.80i
WL WU20L WU18L SB  KarlstadKarlstad23.11.19
3:01.40mxi
PB  KarlstadKarlstad21.12.19
3:08.95i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
3:06.89i
  VäxjöVäxjö18.1.20
3:07.44i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
3:08.13i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
1500 m (1)
5:11.76
PB  KarlstadKarlstad6.6.20
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (12)
9.20i
PB  ÖrebroÖrebro16.11.19
9.20i
=PB  ÖrebroÖrebro16.11.19
9.28i
  KarlstadKarlstad23.11.19
9.40i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
9.24i
  NorrköpingNorrköping6.1.20
9.13i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
9.00i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
9.06i
  KarlstadKarlstad25.1.20
8.93i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
9.12i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
9.10i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
8.98i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
60 m häck (76.2 cm, 8 m, 6 hurdles) (1)
9.39i
  Bærum, NORBærum, NOR11.1.20
300 m häck (3)
45.13
SB  KarlstadKarlstad16.5.20
45.50
  LidköpingLidköping16.8.20
DNF
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (6)
12.35
PB  KarlstadKarlstad30.5.20-0.3
12.05
PB  KarlstadKarlstad13.6.20-1.4
12.04
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20-0.8
12.11
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.0
12.02
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-2.2
11.90
PB  FalkenbergFalkenberg5.9.20+0.5
Höjd (8)
1.30i
PB  EskilstunaEskilstuna7.12.19
1.50i
PB  KarlstadKarlstad25.1.20
1.50i
=PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
1.38
O
1.41
O
1.44
O
1.47
O
1.50
O
1.53
XXX
  
1.40
PB  KarlstadKarlstad31.5.20
1.49
PB  KarlstadKarlstad13.6.20
 
1.29
O
1.33
O
1.37
XO
1.41
XO
1.45
O
1.49
O
1.53
XXX
 
1.40
  KristinehamnKristinehamn12.7.20
 
1.35
O
1.40
XO
1.45
XXX
     
1.47
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20
 
1.35
O
1.38
O
1.41
O
1.44
O
1.47
XO
1.50
XXX
  
1.44
  FalkenbergFalkenberg5.9.20
 
1.44
O
       
Längd (15)
4.62i
PB  ÖrebroÖrebro16.11.19
 
4.384.214.624.044.193.92
4.79i
PB  KarlstadKarlstad23.11.19
5.02i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
5.34i
PB  KarlstadKarlstad26.1.20
 
X5.275.345.065.235.17
5.02i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
5.024.974.98
5.28
PB  KarlstadKarlstad3.6.200.0
 
XX5.28
0.0
5.22
0.0
4.95
-1.9
4.08
-2.5
5.29w
  KarlstadKarlstad13.6.20+4.0
 
5.12
+2.4
5.29
+4.0
4.37
+3.9
5.05
  KristinehamnKristinehamn12.7.20+1.1
 
5.05
+1.1
4.54
+2.3
4.99
+2.5
4.75
+2.3
4.73
+0.3
4.97
+0.9
5.06
  ArvikaArvika29.7.200.0
 
4.92
-0.5
5.06
0.0
5.02
+1.2
4.97
+0.2
5.01
+0.8
X
+0.9
5.25
  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20+1.8
 
5.25
+1.8
5.05
0.0
5.18
0.0
3.09
  KilKil9.8.20-1.4
 
X
0.0
X
0.0
3.09
-1.4
5.10
  KilKil9.8.20-1.4
 
5.10
-1.4
2.69
-2.7
X
0.0
4.70
-1.7
4.92
0.0
3.77
-3.7
5.27
  KarlstadKarlstad19.8.20+0.8
5.15
  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20+1.3
5.43w
  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20+2.4
 
5.15
+1.3
5.37
+2.9
5.36
+2.5
X
+0.9
4.56
+0.5
5.43
+2.4
5.47
PB  FalkenbergFalkenberg5.9.200.0
Kula (3.0 kg) (4)
8.16i
PB  KarlstadKarlstad26.1.20
 
8.16XX7.37XX
7.68i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
XX7.68
NMi
  KarlstadKarlstad8.2.20
 
XXXXXX
8.48
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.20
 
7.977.668.48
Spjut (500 g) (4)
21.22
PB  KarlstadKarlstad13.6.20
 
20.1021.2218.72
25.41
PB  EskilstunaEskilstuna16.7.20
 
24.8424.1024.9521.2125.4122.13
26.39
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
 
26.3925.2721.38
24.92
  FalkenbergFalkenberg5.9.20
Femkamp (F15) (1)
3.352
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
Sexkamp (F15) (1)
3.787
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.8.20
12.04/-0.8   1.47   8.48
5.25/+1.8   26.39   1:37.08
4x100 m (1)
47.25
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
 IF Göta Karlstad
Emilia Kjellberg, Ida Hansen
Lathifa Afrah, Irma Jonhed
4x80 m (2)
39.85
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 IF Göta Karlstad
Märta Lundström Larsson, Tilde Andersson
Lathifa Afrah, Irma Jonhed
39.72
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 IF Göta Karlstad
Märta Lundström Larsson, Tilde Andersson
Lathifa Afrah, Irma Jonhed
4x400 m (1)
3:47.79
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 IF Göta Karlstad
Lovisa Ellström, Hanna Karlsson
Lathifa Afrah, Lova Perman
3x800 m (1)
7:07.12
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 IF Göta Karlstad
Ella Holmqvist, Hannah Hedström, Lathifa Afrah,
4 km terräng (1)
17:09
  USMVällingbyUSM, Vällingby24.10.20

2019

60 m (1)
8.09i
PB  KarlstadKarlstad9.2.19
80 m (2)
10.87
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.5
10.50
PB  VästeråsVästerås14.9.19+1.6
200 m (2)
26.99i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.18
27.36
PB  ArvikaArvika28.7.19-0.6
300 m (1)
41.16
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
800 m (3)
2:22.10
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
2:29.47
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19
2:21.31
PB  TäbyTäby25.8.19
1000 m (2)
3:21.21mxi
PB  KarlstadKarlstad22.12.18
3:08.43i
PB  ÖrebroÖrebro16.3.19
1500 m (1)
5:25.68i
PB  ÖrebroÖrebro31.3.19
1500 m hinder (1)
6:03.95
PB  VästeråsVästerås14.9.19
300 m häck (1)
44.49
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
12.68
PB  LidköpingLidköping15.6.19+0.6
12.95
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+0.6
Stav (1)
2.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.18
Längd (1)
4.90
PB  BålstaBålsta6.6.190.0
Tresteg (1)
9.50i
PB  ÖrebroÖrebro24.11.18

2018

200 m (2)
27.05w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+2.1
27.43
PB  TrollbäckenTrollbäcken16.9.18-1.3
800 m (2)
2:41.06i
PB  UddevallaUddevalla13.1.18
2:33.13i
PB  ÖrebroÖrebro24.3.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
8.03
Karlstad30.1.22
100 m
Ute
12.42
Sollentuna11.6.22+1.5
200 m
Ute
25.28
Göteborg/U19.6.22-0.1
Inne
25.42
Växjö19.1.20
300 m
Ute
39.71
Norrköping30.8.20
400 m
Ute
56.54
Huddinge11.9.22
Inne
57.41
Karlstad28.1.22
600 m
Ute
1:37.08
Huddinge2.8.20
Inne
1:37.39
Sollentuna1.2.20
800 m
Ute
2:17.58
Kil9.8.20
Inne
2:21.02
Örebro8.12.19
1000 m
Inne
3:01.40mx
Karlstad21.12.19
1500 m
Ute
5:11.76
Karlstad6.6.20
Inne
5:25.68
Örebro31.3.19
1500 m hinder
Ute
6:03.95
Västerås14.9.19
300 m häck
Ute
42.93
Sollentuna28.8.22
400 m häck
Ute
1:00.58
Jerusalem, ISR5.7.22
Höjd
Ute
1.49
Karlstad13.6.20
Inne
1.50
Karlstad25.1.20
Stav
Inne
2.00
Göteborg/FH2.12.18
Längd
Ute
5.47
Falkenberg5.9.200.0
Inne
5.56
Skellefteå6.3.22
Tresteg
Inne
9.50
Örebro24.11.18

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.42
Karlstad6.6.20+1.7
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
8.93
Sollentuna1.2.20
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.90
Falkenberg5.9.20+0.5
Kula (3.0 kg)
Ute
8.48
Huddinge1.8.20
Inne
9.39
Sollentuna27.3.22
Spjut (500 g)
Ute
26.39
Huddinge2.8.20
Femkamp (F15)
Inne
3.352
Sollentuna1.2.20
60 m
8.03i
3
h1
Karlstad30.1.22
8.08i
1
15
B
Växjö18.1.20
8.09i
1
14
Karlstad9.2.19
8.11i
3
17
Sollentuna27.3.22
8.15i
1
15
h1
Karlstad8.2.20
8.16i
1
15
Karlstad23.11.19
8.17i
2
15
Örebro8.12.19
8.19i
2
15
h2
Karlstad23.11.19
8.20i
2
15
h4
Örebro16.11.19
8.20i
1
15
h1
Växjö18.1.20
Visa/dölj alla resultat
8.21i
4
15
Norrköping6.1.20
8.23i
1
15
h2
Eskilstuna7.12.19
8.24i
5
15
Örebro16.11.19
8.24i
1
15
Eskilstuna7.12.19
8.24i
1
15
h1
Örebro8.12.19
8.26i
4
h2
Örebro16.1.22
8.30i
3
15
h1
Norrköping6.1.20
10-bästasnitt: 8.138
200 m
25.28
3
17
Göteborg/U19.6.22-0.1
25.31
1
17
USMSollentuna28.8.22-2.8
25.40
1
17
h3
USMSollentuna27.8.22-0.1
25.42i
1
15
Växjö19.1.20
25.69i
1
15
Karlstad25.1.20
25.73i
1
15
E
Örebro8.12.19
25.82i
1
15
r2
Bærum, NOR11.1.20
25.82i
2
15
Bærum, NOR11.1.20
25.93i
1
15
B
Karlstad23.11.19
26.05
2
B
Karlstad22.6.21-1.1
Visa/dölj alla resultat
26.08i
1
15
h4
Norrköping6.1.20
26.15i
1
15
h10
IUSMÖrebro7.3.20
26.30i
3
B
Örebro15.1.22
26.33i
1
15
G
Örebro16.11.19
26.99i
3
Göteborg/FH2.12.18
27.36
2
Arvika28.7.19-0.6
27.43
1
13
Trollbäcken16.9.18-1.3
10-bästasnitt: 25.645
400 m
56.54
1
17
B
Club CHHuddinge11.9.22
56.57
2
Västerås31.7.22
57.02
3
17
Göteborg/U18.6.22
57.20
3
17
USMSollentuna27.8.22
57.41i
3
B
Karlstad28.1.22
57.42i
1
17
Karlstad18.2.20
57.63
2
17
VUSGöteborg/U11.7.21
57.90i
2
17
IUSMSkellefteå6.3.22
57.91
1
16
USMNorrköping14.8.21
58.15i
2
Göteborg/FH5.2.22
Visa/dölj alla resultat
58.19
1
Karlstad30.6.20
58.20
2
Karlstad8.7.20
58.41
1
Karlstad21.8.22
58.79
3
Karlstad30.5.21
59.10i
5
h2
ISMVäxjö25.2.22
59.57
1
Karlstad20.6.21
1:00.28i
1
17
h2
IUSMSkellefteå5.3.22
1:01.03i
1
17
Västerås23.1.22
10-bästasnitt: 57.375
800 m
2:17.58
1
15
Kil9.8.20
2:17.93
1
D
Göteborg/S27.6.20
2:21.02i
1
15
Örebro8.12.19
2:21.31
-
15
Täby25.8.19
2:22.10
8
14
VUSGöteborg/U28.6.19
2:22.24i
1
15
Karlstad9.2.20
2:22.66
1
15
Falkenberg5.9.20
2:25.66i
3
17
Sollentuna27.3.22
2:27.09i
1
15
Örebro16.11.19
2:29.47
9
15
Folksam GPVarberg15.7.19
Visa/dölj alla resultat
2:31.18
3
15
Karlstad13.6.20
2:33.13i
1
Örebro24.3.18
2:41.06i
6
13
Uddevalla13.1.18
3:07.99i
1
15
Eskilstuna7.12.19
10-bästasnitt: 2:22.706
300 m häck
42.93
1
17
USMSollentuna28.8.22
43.36
1
16
USMNorrköping15.8.21
43.98
1
Västerås7.8.21
44.49
3
15
VUSGöteborg/U28.6.19
44.98
1
17
Kil5.6.21
45.05
2
17
h1
USMSollentuna27.8.22
45.13
1
15
Karlstad16.5.20
45.40
3
17
vFINStockholm/S5.9.21
45.50
1
15
Lidköping16.8.20
46.29
1
16
h1
USMNorrköping14.8.21
10-bästasnitt: 44.711
Längd
5.56i
3
17
IUSMSkellefteå6.3.22
5.47
1
15
Falkenberg5.9.200.0
5.34i
1
15
Karlstad26.1.20
5.28
1
15
Karlstad3.6.200.0
5.27
4
Karlstad19.8.20+0.8
5.25
hep
15
USMHuddinge2.8.20+1.8
5.18i
3
17
Sollentuna27.3.22
5.15
+
15
USMSollentuna22.8.20+1.3
5.10
2
15
Kil9.8.20-1.4
5.06
4
Arvika29.7.200.0
Visa/dölj alla resultat
5.05
1
15
Kristinehamn12.7.20+1.1
5.02i
7
15
Växjö18.1.20
5.02i
pen
15
IUSMSollentuna1.2.20
4.90
7
15
Bålsta6.6.190.0
4.79i
2
15
Karlstad23.11.19
4.62i
7
15
Örebro16.11.19
3.09
5
Kil9.8.20-1.4
10-bästasnitt: 5.266

60 m häck (76.2 cm, 8 m)
8.93i
pen
15
IUSMSollentuna1.2.20
8.98i
5
15
IUSMÖrebro8.3.20
9.00i
2
15
Växjö19.1.20
9.06i
1
15
Karlstad25.1.20
9.10i
2
15
s2
IUSMÖrebro8.3.20
9.12i
1
15
h3
IUSMÖrebro8.3.20
9.13i
2
15
h1
Växjö19.1.20
9.20i
1
15
B
Örebro16.11.19
9.20i
1
Örebro16.11.19
9.24i
3
15
Norrköping6.1.20
Visa/dölj alla resultat
9.28i
1
15
Karlstad23.11.19
9.40i
1
15
h3
Norrköping6.1.20
10-bästasnitt: 9.096

Total results in database: 196
By event:
60 m:17
80 m:3
100 m:4
200 m:19
300 m:4
400 m:18
600 m:2
800 m:16
1000 m:8
1500 m:2
1500 m hinder:1
60 m häck (76.2 cm, 8 m):12
60 m häck (76.2 cm, 8 m, 6 hurdles):1
300 m häck:12
400 m häck:9
80 m häck (76.2 cm, 8 m):8
Höjd:9
Stav:1
Längd:19
Tresteg:1
Kula (3.0 kg):5
Spjut (500 g):4
Femkamp (F15):1
Sexkamp (F15):1
4x100 m:5
4x80 m:2
4x400 m:4
3x800 m:2
1000 m stafett:4
Terräng lag:1
terräng:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.09
 1-14
Karlstad
9.2
 
2020
8.08
 1rB-15
Växjö
18.1
 
8.15
1h1-15
Karlstad
8.2
 
8.16
1-15
Karlstad
23.11
 
8.17
2-15
Örebro
8.12
 
8.19
2h2-15
Karlstad
23.11
 
8.20
2h4-15
Örebro
16.11
 
8.20
1h1-15
Växjö
18.1
 
8.21
4-15
Norrköping
6.1
 
8.23
1h2-15
Eskilstuna
7.12
 
8.24
5-15
Örebro
16.11
 
8.24
1-15
Eskilstuna
7.12
 
8.24
1h1-15
Örebro
8.12
 
8.30
3h1-15
Norrköping
6.1
 
2022
8.03
3h1
Karlstad
30.1
 
8.11
3-17
Sollentuna
27.3
 
8.26
4h2
Örebro
16.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
12.88
 5
Karlstad
22.7
 +0.7
13.08
5-17
Kil
5.6
 0.0
2022
12.42
2-17
Sollentuna
11.6
 +1.5
12.62
1h4-17
Sollentuna
11.6
 +1.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
27.43
 1-13
Trollbäcken
16.9
-1.3
27.05w
 4rB-13
Göteborg/U
1.7
 +2.1
2019
27.36
 2
Arvika
28.7
-0.6
2021
26.05
 2rB
Karlstad
22.6
-1.1
2022
25.28
3-17
Göteborg/U
19.6
-0.1
25.31
1-17
Sollentuna
28.8
-2.8
25.40
1h3-17
Sollentuna
27.8
-0.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
26.99
 3
Göteborg/FH
2.12
 
2020
25.42
1-15
Växjö
19.1
 
25.69
1-15
Karlstad
25.1
 
25.73
1rE-15
Örebro
8.12
 
25.82
2-15
Bærum, NOR
11.1
 
25.82
1r2-15
Bærum, NOR
11.1
 
25.93
1rB-15
Karlstad
23.11
 
26.08
1h4-15
Norrköping
6.1
 
26.15
1h10-15
Örebro
7.3
 
26.33
1rG-15
Örebro
16.11
 
2022
26.30
 3rB
Örebro
15.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
41.16
 3-14
Göteborg/U
30.6
 
2020
39.71
1-15
Norrköping
30.8
 
40.61
1-15
Lidköping
16.8
 
40.82
1-15
Eskilstuna
16.7
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
58.19
 1
Karlstad
30.6
 
58.20
2
Karlstad
8.7
 
2021
57.63
 2-17
Göteborg/U
11.7
 
57.91
1-16
Norrköping
14.8
 
58.79
3
Karlstad
30.5
 
59.57
1
Karlstad
20.6
 
2022
56.54
1rB-17
Huddinge
11.9
 
56.57
2
Västerås
31.7
 
57.02
3-17
Göteborg/U
18.6
 
57.20
3-17
Sollentuna
27.8
 
58.41
1
Karlstad
21.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
57.42
 1-17
Karlstad
18.2
 
2022
57.41
3rB
Karlstad
28.1
 
57.90
2-17
Skellefteå
6.3
 
58.15
2
Göteborg/FH
5.2
 
59.10
5h2
Växjö
25.2
 
1:00.28
1h2-17
Skellefteå
5.3
 
1:01.03
1-17
Västerås
23.1
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1:37.08
H-15
Huddinge
2.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:37.39
P-15
Sollentuna
1.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
2:21.31
 -15
Täby
25.8
 
2:22.10
8-14
Göteborg/U
28.6
 
2:29.47
9-15
Varberg
15.7
 
2020
2:17.58
1-15
Kil
9.8
 
2:17.93
1rD
Göteborg/S
27.6
 
2:22.66
1-15
Falkenberg
5.9
 
2:31.18
3-15
Karlstad
13.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
2:33.13
 1
Örebro
24.3
 
2:41.06
6-13
Uddevalla
13.1
 
2020
2:21.02
1-15
Örebro
8.12
 
2:22.24
1-15
Karlstad
9.2
 
2:27.09
1-15
Örebro
16.11
 
3:07.99
1-15
Eskilstuna
7.12
 
2022
2:25.66
 3-17
Sollentuna
27.3
 
1000 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
3:08.43
 2
Örebro
16.3
 
2020
3:06.89
3-15
Växjö
18.1
 
3:07.44
2h3-15
Örebro
7.3
 
3:08.13
8-15
Örebro
8.3
 
3:08.95
1-15
Norrköping
6.1
 
3:11.80
1-15
Karlstad
23.11
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5:11.76
1-15
Karlstad
6.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
5:25.68
1-15
Örebro
31.3
 
1500 m hinder
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
6:03.95
3
Västerås
14.9
 
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
44.49
 3-15
Göteborg/U
28.6
 
2020
45.13
 1-15
Karlstad
16.5
 
45.50
1-15
Lidköping
16.8
 
2021
43.36
 1-16
Norrköping
15.8
 
43.98
1
Västerås
7.8
 
44.98
1-17
Kil
5.6
 
45.40
3-17
Stockholm/S
5.9
 
46.29
1h1-16
Norrköping
14.8
 
2022
42.93
1-17
Sollentuna
28.8
 
45.05
2h1-17
Sollentuna
27.8
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
1:00.58
2h4-17
Jerusalem, ISR
5.7
 
1:01.01
8
Stockholm/S
30.6
 
1:01.05
2
Göteborg/U
17.6
 
1:01.09
5
Norrköping
7.8
 
1:01.34
2-17
Helsinki, FIN
3.9
 
1:01.73
1
Kil
5.6
 
1:02.36
1-17
Sollentuna
11.6
 
1:02.68
7s2-17
Jerusalem, ISR
6.7
 
1:03.06
3h2
Norrköping
6.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.49
2-15
Karlstad
13.6
 
1.47
H-15
Huddinge
1.8
 
1.44
6-15
Falkenberg
5.9
 
1.40
2-14
Karlstad
31.5
 
1.40
4
Kristinehamn
12.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1.50
2-15
Karlstad
25.1
 
1.50
P-15
Sollentuna
1.2
 
1.30
6-15
Eskilstuna
7.12
 
2022
1.45
 11-17
Sollentuna
27.3
 
Stav
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2.00
7-14
Göteborg/FH
2.12
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
4.90
 7-15
Bålsta
6.6
 0.0
2020
5.47
1-15
Falkenberg
5.9
 0.0
5.28
1-15
Karlstad
3.6
 0.0
5.27
4
Karlstad
19.8
 +0.8
5.25
H-15
Huddinge
2.8
 +1.8
5.15
--15
Sollentuna
22.8
 +1.3
5.10
2-15
Kil
9.8
-1.4
5.06
4
Arvika
29.7
 0.0
5.05
1-15
Kristinehamn
12.7
 +1.1
3.09
5
Kil
9.8
-1.4
5.43w
 4-15
Sollentuna
22.8
 +2.4
5.29w
 1-15
Karlstad
13.6
 +4.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.34
 1-15
Karlstad
26.1
 
5.02
7-15
Växjö
18.1
 
5.02
P-15
Sollentuna
1.2
 
4.79
2-15
Karlstad
23.11
 
4.62
7-15
Örebro
16.11
 
2022
5.56
3-17
Skellefteå
6.3
 
5.18
3-17
Sollentuna
27.3
 
Tresteg
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
9.50
6
Örebro
24.11
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.50
 4
Västerås
14.9
 +1.6
10.87
3h9-14
Göteborg/U
29.6
 +0.5
2020
10.42
2-15
Karlstad
6.6
 +1.7
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.93
P-15
Sollentuna
1.2
 
8.98
5-15
Örebro
8.3
 
9.00
2-15
Växjö
19.1
 
9.06
1-15
Karlstad
25.1
 
9.10
2s2-15
Örebro
8.3
 
9.12
1h3-15
Örebro
8.3
 
9.13
2h1-15
Växjö
19.1
 
9.20
1
Örebro
16.11
 
9.20
1rB-15
Örebro
16.11
 
9.24
3-15
Norrköping
6.1
 
9.28
1-15
Karlstad
23.11
 
9.40
1h3-15
Norrköping
6.1
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.68
 1-15
Lidköping
15.6
 +0.6
12.95
2h2-14
Göteborg/U
28.6
 +0.6
2020
11.90
1-15
Falkenberg
5.9
 +0.5
12.02
3-15
Norrköping
29.8
-2.2
12.04
H-15
Huddinge
1.8
-0.8
12.05
1-15
Karlstad
13.6
-1.4
12.11
2h2-15
Norrköping
29.8
-1.0
12.35
1-15
Karlstad
30.5
-0.3
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
8.48
H-15
Huddinge
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.16
 5-15
Karlstad
26.1
 
7.68
P-15
Sollentuna
1.2
 
2022
9.39
12-17
Sollentuna
27.3
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
26.39
H-15
Huddinge
2.8
 
25.41
2-17
Eskilstuna
16.7
 
24.92
7-15
Falkenberg
5.9
 
21.22
3-15
Karlstad
13.6
 
Femkamp (F15)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
3.352
2-15
Sollentuna
1.2
 

Ute
400 m häck
SM 2022 5
1:01.09
3
h2
1:03.06
4x400 m
SM 2020 1
3:47.79
SM 2022 1
3:39.88
Inne
400 m
ISM 2022
5
h2
59.10

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2022 1
17
25.31
1
17
h3
25.40
300 m
USM 2020 1
15
39.71
400 m
USM 2021 1
16
57.91
USM 2022 3
17
57.20
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
USM 2020 3
15
12.02
2
15
h2
12.11
300 m häck
USM 2020
15
DNF
USM 2021 1
16
43.36
1
16
h1
46.29
USM 2022 1
17
42.93
2
17
h1
45.05
Längd
USM 2020 4
15
5.43w
Sexkamp (F15)
USM 2020 5
15
3.787
4x80 m
USM 2020 1
15
39.72
1
15
h1
39.85
4x100 m
USM 2021 4
17
49.90
1
17
h3
50.44
1000 m stafett
USM 2021 1
17
2:19.88
1
17
h2
2:20.23
USM 2022 2
17
2:16.29
2
17
h2
2:19.02
3x800 m
USM 2020 1
15
7:07.12
USM 2021 6
17
7:04.60
4 km terräng
USM 2020 21
15
17:09
Terräng lag
USM 2020 2
15
Inne
200 m
IUSM 2020
15
DNF
1
15
h10
26.15
400 m
IUSM 2022 2
17
57.90
1
17
h2
1:00.28
1000 m
IUSM 2020 8
15
3:08.13
2
15
h3
3:07.44
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2020 5
15
8.98
2
15
s2
9.10
1
15
h3
9.12
Längd
IUSM 2022 3
17
5.56
Femkamp (F15)
IUSM 2020 2
15
3.352

Junior-ungdom
Ute
400 m häck
UEM 2022 15
7
17
s2
1:02.68
2
17
h4
1:00.58