0



Elsa Wållgren

Född: 2 september 2004

Ålder: 18 år 151 dagar

Förening:
 IK Lerum FI
Förening:
 IK Lerum FI
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

60 m häck (4)
10.20i
SB  LerumLerum19.12.22
9.60i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.23
DNFi
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.23
9.64i
  VäxjöVäxjö22.1.23
Höjd (1)
1.60i
SB  VäxjöVäxjö21.1.23
 
1.50
O
1.55
O
1.60
XXO
1.64
XXX
    
Längd (2)
4.92i
PB  LerumLerum19.12.22
 
X4.774.924.85
4.62i
  VäxjöVäxjö22.1.23
 
X4.554.62
Kula (3)
12.18i
SB  LerumLerum19.12.22
 
X11.8112.1810.69
13.20i
PB  (53) Göteborg/FHGöteborg/FH14.1.23
 
12.46X12.11XX13.20
12.89i
  VäxjöVäxjö21.1.23
 
12.8312.60X12.8912.74X

2022

60 m (2)
8.84i
  LerumLerum20.12.21
8.64i
PB  LerumLerum20.12.21
150 m (1)
20.39mx
  LerumLerum4.9.22-1.3
800 m (1)
2:45.13i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro6.2.22
60 m häck (3)
9.81i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.22
9.80i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.22
9.75i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
Höjd (11)
1.59i
SB  LerumLerum20.12.21
 
1.39
O
1.45
O
1.50
O
1.55
O
1.59
XO
1.63
XXX
  
1.61i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
1.49
O
1.52
O
1.55
O
1.58
XO
1.61
XO
1.64
XXX
  
1.61i
=PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
1.46
O
1.51
O
1.56
XO
1.61
O
1.66
XXX
   
1.57
SB  LjungbyLjungby14.5.22
 
1.40
O
1.45
O
1.49
O
1.53
O
1.57
XXO
1.63
XXX
  
1.63
PB  BoråsBorås4.6.22
 
1.47
XO
1.52
O
1.57
XO
1.60
XXO
1.63
O
1.66
XXX
  
1.56
  Göteborg/SGöteborg/S11.6.22
 
1.50
XO
1.53
O
1.56
O
1.59
XXX
    
1.55
  LerumLerum22.6.22
 
1.51
O
1.55
XXO
1.58
XXX
     
1.61
  HelsingborgHelsingborg10.7.22
 
1.46
XO
1.51
O
1.56
O
1.61
XXO
1.65
XXX
   
1.56
  MölndalMölndal13.8.22
 
1.46
O
1.51
O
1.56
XO
1.60
XXX
    
1.54
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.22
 
1.48
XO
1.54
O
1.60
XXX
     
1.61
  LerumLerum4.9.22
 
1.51
O
1.55
O
1.58
O
1.61
XXO
1.64
XXX
   
Längd (2)
4.81i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
4.814.754.70
4.87
PB  LerumLerum3.9.22-1.7
 
4.60
+1.1
X4.87
-1.7
4.82
0.0
4.47
0.0
X
Kula (10)
12.10i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.21
 
X12.0611.3812.1011.70X
11.94i
  LerumLerum20.12.21
 
11.06X11.9410.92
11.79i
  Göteborg/FHGöteborg/FH27.1.22
 
XX10.7811.7911.76X
12.36i
PB  IJSMÖrebroIJSM, Örebro6.2.22
 
11.3612.3611.86
12.35i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
12.35XX12.08X11.71
11.87
SB  BoråsBorås4.6.22
 
11.8711.5811.5510.7610.79X
11.42
  HelsingborgHelsingborg10.7.22
 
11.14X11.4211.23X10.92
11.85
  MölndalMölndal13.8.22
 
11.47XX11.0011.5811.85
11.74
  LerumLerum21.8.22
 
11.3611.10X11.74XX
11.42
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna28.8.22
 
11.3511.2511.42
Femkamp (1)
3.214
PB  ISMÖrebroISM, Örebro6.2.22
9.75   1.61   12.36   4.81   2:45.13
4x100 m (1)
51.43
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 IK Lerum FI
Cornelia Lindberg, Linnea Pihl
Elsa Wållgren, Sara Dahlén
1000 m stafett (1)
2:29.43
SB  LerumLerum21.8.22
 IK Lerum FI
Julia Swerin, Elsa Wållgren
Leia Holm, Märta Rhodin

2021

100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
DNF
  LerumLerum4.9.21+1.4
16.36
PB  LerumLerum4.9.21-1.7
Höjd (5)
1.50
SB  SävedalenSävedalen12.6.21
 
1.45
O
1.50
XO
1.55
XXX
     
1.52
SB  LerumLerum23.6.21
 
1.44
O
1.48
O
1.52
O
1.56
XXX
    
1.45
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
1.62
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21
 
1.42
O
1.48
O
1.54
O
1.58
XO
1.62
XXO
1.65
XXX
  
1.58
  LerumLerum5.9.21
 
1.47
O
1.51
O
1.55
O
1.58
XO
1.61
XXX
   
Kula (3.0 kg) (7)
13.26
SB  Kungälv/SKungälv/S29.5.21
 
12.7413.0613.2612.3412.52X
12.95
  SävedalenSävedalen12.6.21
 
XX12.9512.6812.3712.14
13.56
SB  LerumLerum23.6.21
 
XX13.0213.5612.5113.24
13.41
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21
14.15
PB  MölndalMölndal7.8.21
 
13.4913.9314.0213.0813.6614.15
13.35
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
 
12.8411.6013.35X13.2413.15
14.02
  LerumLerum5.9.21
 
13.0413.2213.9214.0213.7913.95
Kula (5)
11.53
PB  LerumLerum6.9.21
 
11.3810.7511.3011.53
11.75
PB  LerumLerum8.9.21
12.11
PB  EslövEslöv12.9.21
 
12.1111.3912.0711.4211.79X
10.88
  LerumLerum13.9.21
11.56
  LerumLerum15.9.21
Diskus (4)
29.88
PB  LerumLerum6.9.21
21.18
  LerumLerum8.9.21
23.57
  LerumLerum13.9.21
22.55
  LerumLerum15.9.21
Slägga (4)
21.76
PB  LerumLerum6.9.21
21.52
  LerumLerum8.9.21
24.38
PB  LerumLerum13.9.21
25.12
PB  LerumLerum15.9.21
Spjut (4)
27.66
PB  LerumLerum6.9.21
24.16
  LerumLerum8.9.21
25.14
  LerumLerum13.9.21
NM
  LerumLerum15.9.21
Castorama (4)
2.226
PB  LerumLerum6.9.21
11.53   27.66   29.88   21.76
1.972
  LerumLerum8.9.21
11.75   24.16   21.18   21.52
2.051
  LerumLerum13.9.21
10.88   25.14   23.57   24.38
1.578
  LerumLerum15.9.21
11.56   NM   22.55   25.12
4x100 m (1)
53.41
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 IK Lerum FI
Leia Holm, Elin Jansson
Josefine Holmesson, Elsa Wållgren

2020

60 m (1)
8.55
PB  KungshamnKungshamn8.7.20+1.4
80 m (1)
11.25
PB  KungshamnKungshamn8.7.20+1.2
100 m (4)
13.67
PB  LerumLerum1.6.200.0
13.80mx
  LerumLerum1.6.20+0.2
14.09
  KungshamnKungshamn8.7.20-0.9
13.92mx
  LerumLerum20.8.20-0.3
200 m (2)
27.80
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+1.2
28.99mx
  LerumLerum20.8.20-0.2
800 m (2)
2:43.76
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
2:43.76
=PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
16.45
PB  LerumLerum22.6.20+1.9
15.92
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+1.6
Höjd (7)
1.50i
=PB  LerumLerum16.12.19
 
1.40
O
1.45
XO
1.50
O
1.55
O
1.60
XXX
   
1.58i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
1.60i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
1.56i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
1.57i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
1.46
PB  LerumLerum27.6.20
 
1.40
O
1.46
XO
1.52
XXX
     
1.53
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
1.44
O
1.47
O
1.50
O
1.53
XO
1.56
XXX
   
Stav (1)
1.90
PB  LerumLerum13.6.20
 
1.15
O
1.30
O
1.45
O
1.60
O
1.75
O
1.90
O
2.00
XXX
 
Längd (1)
4.61
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.200.0
 
4.61
0.0
4.07
0.0
4.51
+0.5
Kula (3.0 kg) (11)
11.36i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
10.94i
  LerumLerum16.12.19
 
10.189.9010.94
11.33i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
12.34i
PB  VäxjöVäxjö19.1.20
12.05i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
 
12.05
13.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
 
13.00
13.27i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
11.5212.8512.84X13.2712.35
12.46
PB  LerumLerum13.6.20
 
12.4612.0112.0612.3512.1012.16
13.53
PB  LerumLerum1.7.20
 
11.7713.5313.2613.1013.2711.53
13.27
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
13.2712.2812.93
13.74
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
13.1613.1113.4212.5913.7413.71
Kula (1)
11.43
PB  LerumLerum21.9.20
Diskus (2)
20.77
PB  LerumLerum27.6.20
 
X19.7819.1019.9120.77X
18.02
  LerumLerum21.9.20
Slägga (3.0 kg) (1)
30.87
PB  LerumLerum6.6.20
 
28.9130.8727.89X26.8325.04
Slägga (1)
21.29
PB  LerumLerum21.9.20
Spjut (500 g) (2)
24.07
SB  LerumLerum17.6.20
 
24.07XXXXX
28.83
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
X28.83X
Spjut (1)
18.70
PB  LerumLerum21.9.20
Sjukamp (F17) (1)
4.212
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
15.92/+1.6   1.53   13.27   27.80/+1.2
4.61/0.0   28.83   2:43.76
Castorama (1)
1.749
PB  LerumLerum21.9.20
11.43   18.70   18.02   21.29
4x100 m (1)
50.78
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 IK Lerum FI
Cornelia Lindberg, Elvira Carlén
Linnea Pihl, Elsa Wållgren
3x800 m (1)
8:17.71
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S13.9.20
 IK Lerum FI
Medley relay (1)
2:22.06
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S12.9.20
 IK Lerum FI
Elsa Wållgren, Cornelia Lindberg
Linnea Pihl, Elvira Carlén

2019

60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
9.78i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
10.13i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
Höjd (1)
1.50i
=PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
Tresteg (1)
9.83i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH24.2.19
Kula (3.0 kg) (4)
10.35i
PB  LerumLerum17.12.18
10.85i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
11.85
PB  KungälvKungälv23.6.19
10.70
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
 
10.4310.2510.70
Spjut (500 g) (1)
27.47
PB  LerumLerum1.9.19
Femkamp D15 (1)
2.862
PB  SätraSätra13.1.19

2018

60 m häck (76.2 cm, 8 m) (2)
10.82i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
11.06i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
Höjd (1)
1.50i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
Tresteg (1)
9.62
PB  LerumLerum19.8.18+0.1
Kula (3.0 kg) (3)
9.74i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
9.73i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
10.25
PB  Göteborg/SGöteborg/S9.6.18

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Ute
8.55
Kungshamn8.7.20+1.4
Inne
8.64
Lerum20.12.21
100 m
Ute
13.67
Lerum1.6.200.0
200 m
Ute
27.80
Ljungby31.7.20+1.2
800 m
Ute
2:43.76
Ljungby1.8.20
Inne
2:45.13
Örebro6.2.22
60 m häck
Inne
9.60
Göteborg/FH13.1.23
Höjd
Ute
1.63
Borås4.6.22
Inne
1.61
Örebro6.2.22
Stav
Ute
1.90
Lerum13.6.20
Längd
Ute
4.87
Lerum3.9.22-1.7
Inne
4.92
Lerum19.12.22
Tresteg
Ute
9.62
Lerum19.8.18+0.1
Inne
9.83
Göteborg/FH24.2.19
Kula
Ute
12.11
Eslöv12.9.21
Inne
13.20
Göteborg/FH14.1.23
Diskus
Ute
29.88
Lerum6.9.21
Slägga
Ute
25.12
Lerum15.9.21
Spjut
Ute
27.66
Lerum6.9.21
Femkamp
Inne
3.214
Örebro6.2.22
Castorama
Ute
2.226
Lerum6.9.21

Junior-ungdom
80 m
Ute
11.25
Kungshamn8.7.20+1.2
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.78
Uppsala2.2.19
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
15.92
Ljungby31.7.20+1.6
Ute
16.36
Lerum4.9.21-1.7
Kula (3.0 kg)
Ute
14.15
Mölndal7.8.21
Inne
13.27
Örebro7.3.20
Slägga (3.0 kg)
Ute
30.87
Lerum6.6.20
Spjut (500 g)
Ute
28.83
Ljungby1.8.20
Sjukamp (F17)
Ute
4.212
Ljungby1.8.20
Höjd
1.63
3
19
Borås4.6.22
1.62
8
17
USMNorrköping13.8.21
1.61i
pen
19
IJSMÖrebro6.2.22
1.61i
8
19
IJSMSkellefteå5.3.22
1.61
1
19
Helsingborg10.7.22
1.61
2
Lerum4.9.22
1.60i
=3
17
Växjö18.1.20
1.60i
2
Växjö21.1.23
1.59i
1
Lerum20.12.21
1.58i
2
17
Göteborg/FH11.1.20
Visa/dölj alla resultat
1.58
2
17
Lerum5.9.21
1.57i
8
16
IUSMÖrebro8.3.20
1.57
1
Ljungby14.5.22
1.56i
2
16
Göteborg/FH1.2.20
1.56
4
Göteborg/S11.6.22
1.56
9
Mölndal13.8.22
1.55
2
Lerum22.6.22
1.54
10
19
JSMSollentuna27.8.22
1.53
hep
16
USMLjungby31.7.20
1.52
4
Lerum23.6.21
1.50i
5
14
Göteborg/FH2.12.17
1.50i
pen
15
IUSMUppsala2.2.19
1.50i
2
Lerum16.12.19
1.50
5
17
Sävedalen12.6.21
1.46
2
Lerum27.6.20
1.45
16
17
VUSGöteborg/U10.7.21
10-bästasnitt: 1.606
Kula
13.20i
2
Göteborg/FH14.1.23
12.89i
6
Växjö21.1.23
12.36i
pen
19
IJSMÖrebro6.2.22
12.35i
6
19
IJSMSkellefteå5.3.22
12.18i
1
19
Lerum19.12.22
12.11
1
Eslöv12.9.21
12.10i
2
Göteborg/FH5.12.21
11.94i
1
Lerum20.12.21
11.87
1
19
Borås4.6.22
11.85
1
19
Mölndal13.8.22
Visa/dölj alla resultat
11.79i
1
19
Göteborg/FH27.1.22
11.75
com
Lerum8.9.21
11.74
1
Lerum21.8.22
11.56
com
Lerum15.9.21
11.53
com
Lerum6.9.21
11.43
com
Lerum21.9.20
11.42
1
19
Helsingborg10.7.22
11.42
9
19
JSMSollentuna28.8.22
10.88
com
Lerum13.9.21
10-bästasnitt: 12.285

Kula (3.0 kg)
14.15
2
17
Mölndal7.8.21
14.02
1
17
Lerum5.9.21
13.74
3
16
USMNorrköping22.8.20
13.56
1
17
Lerum23.6.21
13.53
1
16
Lerum1.7.20
13.41
3
17
VUSGöteborg/U11.7.21
13.35
5
17
USMNorrköping14.8.21
13.27i
5
16
IUSMÖrebro7.3.20
13.27
hep
16
USMLjungby31.7.20
13.26
1
17
Kungälv/S29.5.21
Visa/dölj alla resultat
13.00i
3
17
Göteborg/FH22.2.20
12.95
2
17
Sävedalen12.6.21
12.46
1
17
Lerum13.6.20
12.34i
5
Växjö19.1.20
12.05i
3
17
Göteborg/FH2.2.20
11.85
3
15
Kungälv23.6.19
11.36i
3
16
Göteborg/FH1.12.19
11.33i
2
17
Göteborg/FH11.1.20
10.94i
1
17
Lerum16.12.19
10.85i
5
15
IUSMVästerås9.3.19
10.70
9
15
USMTrollhättan11.8.19
10.35i
1
15
Lerum17.12.18
10.25
2
14
Göteborg/S9.6.18
9.74i
2
14
Göteborg/FH13.1.18
9.73i
3
14
Göteborg/FH3.2.18
10-bästasnitt: 13.556

Total results in database: 141
By event:
60 m:3
80 m:1
100 m:4
150 m:1
200 m:2
800 m:3
60 m häck (76.2 cm, 8 m):4
60 m häck:7
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):4
Höjd:26
Stav:1
Längd:5
Tresteg:2
Kula (3.0 kg):25
Kula:19
Diskus:6
Slägga (3.0 kg):1
Slägga:5
Spjut (500 g):3
Spjut:5
Femkamp:1
Sjukamp (F17):1
Castorama:5
4x100 m:3
3x800 m:1
Medley relay:1
1000 m stafett:1
Femkamp D15:1
60 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
8.55
1rD
Kungshamn
8.7
 +1.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.64
3
Lerum
20.12
 
8.84
3
Lerum
20.12
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
13.67
1h2-18
Lerum
1.6
 0.0
14.09
1rD
Kungshamn
8.7
-0.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
27.80
H-16
Ljungby
31.7
 +1.2
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2:43.76
H-16
Ljungby
1.8
 
2:43.76
H-16
Ljungby
1.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
2:45.13
P
Örebro
6.2
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
9.75
 P-19
Örebro
6.2
 
9.80
2rB
Göteborg/FH
4.2
 
9.81
4rB
Göteborg/FH
4.2
 
2023
9.60
4
Göteborg/FH
13.1
 
9.64
6h3
Växjö
22.1
 
10.20
1-19
Lerum
19.12
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.53
 H-16
Ljungby
31.7
 
1.46
2
Lerum
27.6
 
2021
1.62
 8-17
Norrköping
13.8
 
1.58
2-17
Lerum
5.9
 
1.52
4
Lerum
23.6
 
1.50
5-17
Sävedalen
12.6
 
1.45
16-17
Göteborg/U
10.7
 
2022
1.63
3-19
Borås
4.6
 
1.61
1-19
Helsingborg
10.7
 
1.61
2
Lerum
4.9
 
1.57
1
Ljungby
14.5
 
1.56
4
Göteborg/S
11.6
 
1.56
9
Mölndal
13.8
 
1.55
2
Lerum
22.6
 
1.54
10-19
Sollentuna
27.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.50
 5-14
Göteborg/FH
2.12
 
2019
1.50
 P-15
Uppsala
2.2
 
2020
1.60
 3=-17
Växjö
18.1
 
1.58
2-17
Göteborg/FH
11.1
 
1.57
8-16
Örebro
8.3
 
1.56
2-16
Göteborg/FH
1.2
 
1.50
2
Lerum
16.12
 
2022
1.61
P-19
Örebro
6.2
 
1.61
8-19
Skellefteå
5.3
 
1.59
1
Lerum
20.12
 
2023
1.60
 2
Växjö
21.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.90
3-16
Lerum
13.6
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
4.61
 H-16
Ljungby
1.8
 0.0
2022
4.87
5-19
Lerum
3.9
-1.7
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
4.81
 P-19
Örebro
6.2
 
2023
4.92
1-19
Lerum
19.12
 
4.62
14rB
Växjö
22.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
9.62
6
Lerum
19.8
 +0.1
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
9.83
8-15
Göteborg/FH
24.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.43
 Com
Lerum
21.9
 
2021
12.11
1
Eslöv
12.9
 
11.75
Com
Lerum
8.9
 
11.56
Com
Lerum
15.9
 
11.53
Com
Lerum
6.9
 
10.88
Com
Lerum
13.9
 
2022
11.87
 1-19
Borås
4.6
 
11.85
1-19
Mölndal
13.8
 
11.74
1
Lerum
21.8
 
11.42
1-19
Helsingborg
10.7
 
11.42
9-19
Sollentuna
28.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
12.36
 P-19
Örebro
6.2
 
12.35
6-19
Skellefteå
5.3
 
12.10
2
Göteborg/FH
5.12
 
11.94
1
Lerum
20.12
 
11.79
1-19
Göteborg/FH
27.1
 
2023
13.20
2
Göteborg/FH
14.1
 
12.89
6
Växjö
21.1
 
12.18
1-19
Lerum
19.12
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
20.77
 3
Lerum
27.6
 
18.02
Com
Lerum
21.9
 
2021
29.88
Com
Lerum
6.9
 
23.57
Com
Lerum
13.9
 
22.55
Com
Lerum
15.9
 
21.18
Com
Lerum
8.9
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
21.29
 Com
Lerum
21.9
 
2021
25.12
Com
Lerum
15.9
 
24.38
Com
Lerum
13.9
 
21.76
Com
Lerum
6.9
 
21.52
Com
Lerum
8.9
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.70
 Com
Lerum
21.9
 
2021
27.66
Com
Lerum
6.9
 
25.14
Com
Lerum
13.9
 
24.16
Com
Lerum
8.9
 
Femkamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
3.214
12
Örebro
6.2
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.749
 5
Lerum
21.9
 
2021
2.226
1
Lerum
6.9
 
2.051
1
Lerum
13.9
 
1.972
3
Lerum
8.9
 
1.578
2
Lerum
15.9
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.25
1rD
Kungshamn
8.7
 +1.2
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
10.82
 2h2-14
Göteborg/FH
13.1
 
11.06
5-14
Göteborg/FH
13.1
 
2019
9.78
P-15
Uppsala
2.2
 
10.13
6h1-15
Västerås
10.3
 
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.92
H-16
Ljungby
31.7
 +1.6
16.45
1-17
Lerum
22.6
 +1.9
2021
16.36
 1-17
Lerum
4.9
-1.7
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.25
 2-14
Göteborg/S
9.6
 
2019
11.85
 3-15
Kungälv
23.6
 
10.70
9-15
Trollhättan
11.8
 
2020
13.74
 3-16
Norrköping
22.8
 
13.53
1-16
Lerum
1.7
 
13.27
H-16
Ljungby
31.7
 
12.46
1-17
Lerum
13.6
 
2021
14.15
2-17
Mölndal
7.8
 
14.02
1-17
Lerum
5.9
 
13.56
1-17
Lerum
23.6
 
13.41
3-17
Göteborg/U
11.7
 
13.35
5-17
Norrköping
14.8
 
13.26
1-17
Kungälv/S
29.5
 
12.95
2-17
Sävedalen
12.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.74
 2-14
Göteborg/FH
13.1
 
9.73
3-14
Göteborg/FH
3.2
 
2019
10.85
 5-15
Västerås
9.3
 
10.35
1-15
Lerum
17.12
 
2020
13.27
5-16
Örebro
7.3
 
13.00
3-17
Göteborg/FH
22.2
 
12.34
5
Växjö
19.1
 
12.05
3-17
Göteborg/FH
2.2
 
11.36
3-16
Göteborg/FH
1.12
 
11.33
2-17
Göteborg/FH
11.1
 
10.94
1-17
Lerum
16.12
 
Slägga (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
30.87
1-17
Lerum
6.6
 
Spjut (500 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
27.47
 4-15
Lerum
1.9
 
2020
28.83
H-16
Ljungby
1.8
 
24.07
1-17
Lerum
17.6
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
4.212
8-16
Ljungby
1.8
 

Inne
Femkamp
ISM 2022 12
3.214

Junior-ungdom
Ute
Höjd
USM 2021 8
17
1.62
JSM 2022 10
19
1.54
Kula (3.0 kg)
USM 2019 9
15
10.70
USM 2020 3
16
13.74
USM 2021 5
17
13.35
Kula
JSM 2022 9
19
11.42
Sjukamp (F17)
USM 2020 8
16
4.212
4x100 m
JSM 2020 3
19
50.78
USM 2021
6
17
h1
53.41
JSM 2022 6
22
51.43
Medley relay
JSM 2020 3
19
2:22.06
3x800 m
JSM 2020 3
19
8:17.71
Inne
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
IUSM 2019
6
15
h1
10.13
Höjd
IUSM 2020 8
16
1.57
IJSM 2022 8
19
1.61
Kula (3.0 kg)
IUSM 2019 5
15
10.85
IUSM 2020 5
16
13.27
Kula
IJSM 2022 6
19
12.35
Femkamp
IJSM 2022 7
19
3.214