0



Ellen Hansson

Född: 17 november 2004

Ålder: 18 år 75 dagar

Förening:
 Örgryte IS
15.12.2018–
Tidigare förening(ar):

 IK Lerum FI –14.12.2018
Förening:
 Örgryte IS
 15.12.2018–

Tidigare förening(ar):
IK Lerum FI –14.12.2018



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2023

60 m (1)
7.89i
PB  VäxjöVäxjö21.1.23
Längd (1)
5.36i
SB  VäxjöVäxjö22.1.23
 
5.225.195.36

2022

60 m (5)
7.92i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.12.21
8.08i
  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
8.04i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
8.05i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
8.09i
  Göteborg/FHGöteborg/FH12.2.22
100 m (3)
13.08
SB  SkaraSkara6.6.22-1.3
12.76
SB  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+1.7
12.84
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22-1.4
Längd (12)
5.34i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
 
5.345.295.015.08X5.20
5.28i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.1.22
 
5.075.165.255.285.11X
5.49i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
 
5.49
5.21i
  Göteborg/FHGöteborg/FH20.2.22
 
5.215.09X
5.31i
  Göteborg/FHGöteborg/FH26.2.22
 
5.295.145.105.165.305.31
5.74i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
5.445.465.385.545.745.59
5.48
SB  BoråsBorås4.6.22+1.2
 
5.25
-1.3
5.32
0.0
5.23
0.0
5.22
0.0
5.34
0.0
5.48
+1.2
5.39
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22-0.5
 
5.37
0.0
4.90
+0.8
5.39
-0.5
5.27
  HalmstadHalmstad3.7.22+0.2
 
5.10
+1.2
4.52
+0.9
5.20
+1.4
5.06
+2.0
5.14
+1.5
5.27
+0.2
5.11
  Göteborg/SGöteborg/S6.8.22+0.9
5.30w
  Göteborg/SGöteborg/S6.8.22+2.7
 
5.11
+0.9
5.10
+0.6
3.75
+13.0
5.09
-0.8
5.30
+2.7
X
-1.3
5.09
  MölndalMölndal13.8.22+1.9
5.17w
  MölndalMölndal13.8.22+2.4
 
5.02
+0.8
5.02
+2.0
5.06
+0.6
5.02
+0.2
5.09
+1.9
5.17
+2.4
5.37
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna27.8.220.0
 
5.30
+0.2
X
+0.4
5.03
+0.6
5.24
+0.3
5.30
-0.2
5.37
0.0
4x100 m (4)
48.45
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Judith Wagersten, Cajsa Augustsson
Jenny Lestander, Ellen Hansson
48.77
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Judith Wagersten, Cajsa Augustsson
Jenny Lestander, Ellen Hansson
50.42
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Örgryte IS
Clara Weetom, Ellen Hansson
Elna Wester, Ester Mägi Theorin
49.61
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Örgryte IS
Clara Weetom, Ellen Hansson
Elna Wester, Ester Mägi Theorin
4x200 m (1)
1:54.15i
  Göteborg/FHGöteborg/FH18.12.21
 Örgryte IS
Ellen Hansson, Clara Weetom
Sofia Engberg, Ebba Francois
1000 m stafett (2)
2:22.90
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Ebba Francois, Ellen Hansson
Ester Mägi Theorin, Elna Wester
2:18.21
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S28.5.22
 Örgryte IS
Clara Weetom, Ellen Hansson
Ester Mägi Theorin, Elna Wester

2021

100 m (3)
12.84
SB  Göteborg/SGöteborg/S5.6.21-0.5
12.78
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21-1.0
12.81
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.6
200 m (2)
25.87
PB  NorrköpingNorrköping29.5.21+1.9
26.12
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+1.6
Längd (7)
5.39
SB  Göteborg/SGöteborg/S6.6.21+1.0
5.45
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21-0.8
5.67
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21-0.6
5.57
  MölndalMölndal7.8.210.0
 
5.51
-0.9
5.56
+0.5
X
0.0
X
0.0
5.57
0.0
X
0.0
5.59
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21+1.0
 
5.59
+1.0
5.34w
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21+2.6
 
5.34
+2.6
3.83
+2.2
X
+1.8
5.58
  Göteborg/SGöteborg/S18.8.21+1.8
 
5.45
+2.4
5.14
-0.4
X
+0.6
X
+2.4
X
+3.4
5.58
+1.8
4x100 m (3)
48.89
SB  NorrköpingNorrköping29.5.21
 Örgryte IS
Cajsa Augustsson, Jenny Lestander
Elna Wester, Ellen Hansson
48.81
SB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
 Örgryte IS
Judith Wagersten, Cajsa Augustsson
Rebecka Abrahamsson, Ellen Hansson
51.64
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Örgryte IS
Alicia Jisbrant, Ellen Hansson
Elna Wester, Moa Cornéer
1000 m stafett (2)
2:22.81
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Örgryte IS
Alicia Jisbrant, Ellen Hansson
Moa Cornéer, Elna Wester
2:22.40
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Örgryte IS
Alicia Jisbrant, Ellen Hansson
Moa Cornéer, Elna Wester

2020

60 m (10)
8.10i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
8.10i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
8.12i
  VäxjöVäxjö18.1.20
8.17i
  VäxjöVäxjö18.1.20
8.16i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
8.18i
  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
8.13i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
8.10i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
8.11i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
8.23i
  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
100 m (8)
12.4m
  Göteborg/SGöteborg/S7.6.20+0.1
12.58w
  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+2.4
12.69
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.8.20+0.1
12.56
PB  MölndalMölndal8.8.20+0.6
12.73
  MölndalMölndal8.8.20+0.1
12.67
  BohusBohus15.8.20+1.2
12.73
  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.20+0.9
12.76
  USMNorrköpingUSM, Norrköping30.8.200.0
200 m (6)
26.44i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
26.1m
  Göteborg/SGöteborg/S21.6.20+0.1
25.8mw
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20+2.9
26.10
PB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20+0.8
26.36
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.2
26.54
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.2
Höjd (2)
1.51i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
1.53i
SB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
Längd (12)
5.00i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
4.80i
  Göteborg/FHGöteborg/FH14.12.19
5.12i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
 
5.12
5.21i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
X5.195.21
5.37
PB  Göteborg/SGöteborg/S7.6.20+1.1
5.55
PB  Göteborg/SGöteborg/S21.6.200.0
 
5.30
0.0
5.44
0.0
5.47
0.0
5.55
0.0
5.33
-0.4
5.38
-1.2
5.39
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.200.0
5.41w
  Göteborg/SGöteborg/S27.6.20+2.1
 
5.12
+1.5
X5.39
0.0
5.32
+1.3
5.41
+2.1
5.34
+1.1
5.37w
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.20+4.0
 
4.91
+1.4
5.13
+1.1
5.12
+0.4
5.37
+4.0
5.15
0.0
5.31
+2.8
5.15
  Göteborg/UGöteborg/U4.7.200.0
5.37
  Göteborg/SGöteborg/S2.8.20+1.1
 
X5.37
+1.1
5.34
+0.1
X5.14
+0.2
5.05
0.0
5.46
  MölndalMölndal8.8.20+0.4
 
5.14
0.0
5.46
+0.4
X
0.0
5.18
+0.3
4.28
+0.5
X
0.0
5.39
  BohusBohus16.8.20-0.2
 
5.29
-2.4
5.32
+0.2
5.39
-0.2
5.28
+1.8
5.28
0.0
4.39
+0.7
5.61
PB  USMSollentunaUSM, Sollentuna22.8.20+1.2
 
5.29
+0.9
5.17
+0.1
X
+0.1
X
-0.4
5.61
+1.2
X
+1.9
4x100 m (2)
50.82
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson
Alicia Jisbrant, Clara Weetom
51.00
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Örgryte IS
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson
Alicia Jisbrant, Clara Weetom
Medley relay (2)
2:19.98
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson
Alicia Jisbrant, Elna Wester
2:19.70
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Örgryte IS
Inez Jakobsson Yngve, Ellen Hansson
Alicia Jisbrant, Elna Wester

2019

60 m (2)
8.20i
PB  VäxjöVäxjö19.1.19
8.31i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
80 m (3)
10.56
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-0.5
10.43
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19+0.8
10.87
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19+1.1
200 m (3)
26.93i
PB  VäxjöVäxjö20.1.19
DNSi
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
27.47
PB  HelsingborgHelsingborg6.7.19-1.8
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.84
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-0.9
Höjd (5)
1.56i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.12.18
1.60i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.19
1.55i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
1.52
=PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
1.57
PB  TäbyTäby24.8.19
4x80 m (1)
40.56
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Örgryte IS
Liv Backman, Inez Jakobsson Yngve
Elna Wester, Ellen Hansson
3x800 m (1)
8:31.42
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Örgryte IS

2018

60 m (6)
8.59i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
8.69i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
8.59i
=PB  VäxjöVäxjö20.1.18
8.57i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
8.53i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
8.56i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
200 m (1)
28.86i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
Höjd (4)
1.45i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
1.51i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
1.44i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
1.52
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18
Längd (1)
3.67i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
4x80 m (1)
DQ
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S27.5.18
 IK Lerum FI
Ellen Hansson, Elin Tegnér
Karin Tebelius, Ebba Toorell

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.89
Växjö21.1.23
100 m
Ute
12.56
Mölndal8.8.20+0.6
200 m
Ute
25.87
Norrköping29.5.21+1.9
Inne
26.44
Göteborg/FH2.2.20
Höjd
Ute
1.57
Täby24.8.19
Inne
1.60
Göteborg/FH2.2.19
Längd
Ute
5.67
Göteborg/U10.7.21-0.6
Inne
5.74
Skellefteå6.3.22

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.43
Göteborg/U29.6.19+0.8
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
12.84
Göteborg/U28.6.19-0.9
60 m
7.89i
2
h7
Växjö21.1.23
7.92i
1
17
Göteborg/FH18.12.21
8.04i
3
h2
Göteborg/FH5.2.22
8.05i
3
h2
Göteborg/FH12.2.22
8.08i
2
h1
Göteborg/FH15.1.22
8.09i
5
Göteborg/FH12.2.22
8.10i
1
16
h3
Göteborg/FH1.12.19
8.10i
5
16
Göteborg/FH1.12.19
8.10i
3
17
Göteborg/FH22.2.20
8.11i
3
16
h5
IUSMÖrebro8.3.20
Visa/dölj alla resultat
8.12i
2
17
h2
Växjö18.1.20
8.13i
3
17
h3
Göteborg/FH22.2.20
8.16i
1
17
h2
Göteborg/FH1.2.20
8.17i
5
17
B
Växjö18.1.20
8.18i
7
17
Göteborg/FH1.2.20
8.20i
3
15
h5
Växjö19.1.19
8.23i
7
16
s2
IUSMÖrebro8.3.20
8.31i
4
15
h4
IUSMVästerås9.3.19
8.53i
3
14
h4
Göteborg/FH4.2.18
8.56i
8
14
Göteborg/FH4.2.18
8.57i
4
14
B
Växjö20.1.18
8.59i
3
14
h2
Göteborg/FH13.1.18
8.59i
3
14
h3
Växjö20.1.18
8.69i
7
14
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 8.048
100 m
12.56
2
h2
Mölndal8.8.20+0.6
12.67
1
Bohus15.8.20+1.2
12.69
3
19
Göteborg/S2.8.20+0.1
12.73
6
Mölndal8.8.20+0.1
12.73
4
16
h2
USMNorrköping30.8.20+0.9
12.76
6
16
USMNorrköping30.8.200.0
12.76
2
19
h3
Göteborg/U18.6.22+1.7
12.78
4
17
h2
VUSGöteborg/U11.7.21-1.0
12.81
5
17
B
VUSGöteborg/U11.7.21+0.6
12.84
1
17
Göteborg/S5.6.21-0.5
Visa/dölj alla resultat
12.84
9
19
Göteborg/U18.6.22-1.4
13.08
6
h4
Skara6.6.22-1.3
10-bästasnitt: 12.733
Höjd
1.60i
2
15
Göteborg/FH2.2.19
1.57
-
15
Täby24.8.19
1.56i
3
15
Göteborg/FH15.12.18
1.55i
9
15
IUSMVästerås9.3.19
1.53i
13
16
IUSMÖrebro8.3.20
1.52
1
Göteborg/S2.6.18
1.52
13
15
VUSGöteborg/U30.6.19
1.51i
9
15
Växjö20.1.18
1.51i
=10
17
Växjö18.1.20
1.45i
2
14
Göteborg/FH13.1.18
Visa/dölj alla resultat
1.44i
4
14
Göteborg/FH4.2.18
10-bästasnitt: 1.532
Längd
5.74i
5
19
IJSMSkellefteå6.3.22
5.67
3
17
VUSGöteborg/U10.7.21-0.6
5.61
2
16
USMSollentuna22.8.20+1.2
5.59
2
17
Q
USMNorrköping13.8.21+1.0
5.58
3
Göteborg/S18.8.21+1.8
5.57
4
Mölndal7.8.210.0
5.55
1
17
Göteborg/S21.6.200.0
5.49i
3
Göteborg/FH5.2.22
5.48
6
Borås4.6.22+1.2
5.46
5
Mölndal8.8.20+0.4
Visa/dölj alla resultat
5.45
2
17
Q
VUSGöteborg/U10.7.21-0.8
5.39
+
17
Göteborg/S27.6.200.0
5.39
2
Bohus16.8.20-0.2
5.39
1
17
Göteborg/S6.6.21+1.0
5.39
10
19
Göteborg/U18.6.22-0.5
5.37
2
18
Göteborg/S7.6.20+1.1
5.37
2
17
Göteborg/S2.8.20+1.1
5.37
6
19
JSMSollentuna27.8.220.0
5.36i
12
Växjö22.1.23
5.34i
-
Göteborg/FH15.1.22
5.31i
1
19
Göteborg/FH26.2.22
5.28i
2
Göteborg/FH22.1.22
5.27
2
19
Halmstad3.7.22+0.2
5.21i
1
16
B
IUSMÖrebro7.3.20
5.21i
2
Göteborg/FH20.2.22
5.15
+
Göteborg/U4.7.200.0
5.12i
7
17
Göteborg/FH22.2.20
5.11
+
Göteborg/S6.8.22+0.9
5.09
+
Mölndal13.8.22+1.9
5.00i
4
16
Göteborg/FH1.12.19
4.80i
6
17
Göteborg/FH14.12.19
3.67i
37
14
Växjö21.1.18
10-bästasnitt: 5.574

Total results in database: 121
By event:
60 m:24
80 m:3
100 m:14
200 m:12
80 m häck (76.2 cm, 8 m):1
Höjd:11
Längd:37
4x100 m:9
4x80 m:2
4x200 m:1
3x800 m:1
Medley relay:2
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.53
 3h4-14
Göteborg/FH
4.2
 
8.56
8-14
Göteborg/FH
4.2
 
8.57
4rB-14
Växjö
20.1
 
8.59
3h2-14
Göteborg/FH
13.1
 
8.59
3h3-14
Växjö
20.1
 
8.69
7-14
Göteborg/FH
13.1
 
2019
8.20
 3h5-15
Växjö
19.1
 
8.31
4h4-15
Västerås
9.3
 
2020
8.10
1h3-16
Göteborg/FH
1.12
 
2020
8.10
 5-16
Göteborg/FH
1.12
 
8.10
3-17
Göteborg/FH
22.2
 
8.11
3h5-16
Örebro
8.3
 
8.12
2h2-17
Växjö
18.1
 
8.13
3h3-17
Göteborg/FH
22.2
 
8.16
1h2-17
Göteborg/FH
1.2
 
8.17
5rB-17
Växjö
18.1
 
8.18
7-17
Göteborg/FH
1.2
 
8.23
7s2-16
Örebro
8.3
 
2022
7.92
 1-17
Göteborg/FH
18.12
 
8.04
3h2
Göteborg/FH
5.2
 
8.05
3h2
Göteborg/FH
12.2
 
8.08
2h1
Göteborg/FH
15.1
 
8.09
5
Göteborg/FH
12.2
 
2023
7.89
2h7
Växjö
21.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.56
2h2
Mölndal
8.8
 +0.6
12.67
1
Bohus
15.8
 +1.2
12.69
3-19
Göteborg/S
2.8
 +0.1
12.73
6
Mölndal
8.8
 +0.1
12.73
4h2-16
Norrköping
30.8
 +0.9
12.76
6-16
Norrköping
30.8
 0.0
12.58w
 4rB
Göteborg/S
25.7
 +2.4
2021
12.78
 4h2-17
Göteborg/U
11.7
-1.0
12.81
5rB-17
Göteborg/U
11.7
 +0.6
12.84
1-17
Göteborg/S
5.6
-0.5
2022
12.76
 2h3-19
Göteborg/U
18.6
 +1.7
12.84
9-19
Göteborg/U
18.6
-1.4
13.08
6h4
Skara
6.6
-1.3
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
27.47
 2h3-17
Helsingborg
6.7
-1.8
2020
26.10
 2rC
Göteborg/S
25.7
 +0.8
26.36
3h1-16
Norrköping
29.8
-1.2
26.54
6-16
Norrköping
29.8
-1.2
2021
25.87
3
Norrköping
29.5
 +1.9
26.12
5h1-17
Norrköping
14.8
 +1.6
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
28.86
 1rD-14
Göteborg/FH
3.2
 
2019
26.93
 1rC-15
Växjö
20.1
 
2020
26.44
1rB-17
Göteborg/FH
2.2
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
1.52
 1
Göteborg/S
2.6
 
2019
1.57
-15
Täby
24.8
 
1.52
13-15
Göteborg/U
30.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.51
 9-15
Växjö
20.1
 
1.45
2-14
Göteborg/FH
13.1
 
1.44
4-14
Göteborg/FH
4.2
 
2019
1.60
2-15
Göteborg/FH
2.2
 
1.56
3-15
Göteborg/FH
15.12
 
1.55
9-15
Västerås
9.3
 
2020
1.53
 13-16
Örebro
8.3
 
1.51
10=-17
Växjö
18.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
5.61
 2-16
Sollentuna
22.8
 +1.2
5.55
1-17
Göteborg/S
21.6
 0.0
5.46
5
Mölndal
8.8
 +0.4
5.39
--17
Göteborg/S
27.6
 0.0
5.39
2
Bohus
16.8
-0.2
5.37
2-18
Göteborg/S
7.6
 +1.1
5.37
2-17
Göteborg/S
2.8
 +1.1
5.15
-
Göteborg/U
4.7
 0.0
5.41w
 1-17
Göteborg/S
27.6
 +2.1
5.37w
 5cB
Göteborg/U
4.7
 +4.0
2021
5.67
3-17
Göteborg/U
10.7
-0.6
5.59
2q-17
Norrköping
13.8
 +1.0
5.58
3
Göteborg/S
18.8
 +1.8
5.57
4
Mölndal
7.8
 0.0
5.45
2q-17
Göteborg/U
10.7
-0.8
5.39
1-17
Göteborg/S
6.6
 +1.0
5.34w
 9-17
Norrköping
14.8
 +2.6
2022
5.48
 6
Borås
4.6
 +1.2
5.39
10-19
Göteborg/U
18.6
-0.5
5.37
6-19
Sollentuna
27.8
 0.0
5.27
2-19
Halmstad
3.7
 +0.2
5.11
-
Göteborg/S
6.8
 +0.9
5.09
-
Mölndal
13.8
 +1.9
5.30w
 1
Göteborg/S
6.8
 +2.7
5.17w
 6
Mölndal
13.8
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
3.67
 37-14
Växjö
21.1
 
2020
5.21
 1cB-16
Örebro
7.3
 
5.12
7-17
Göteborg/FH
22.2
 
5.00
4-16
Göteborg/FH
1.12
 
4.80
6-17
Göteborg/FH
14.12
 
2022
5.74
5-19
Skellefteå
6.3
 
5.49
3
Göteborg/FH
5.2
 
5.34
Göteborg/FH
15.1
 
5.31
1-19
Göteborg/FH
26.2
 
5.28
2
Göteborg/FH
22.1
 
5.21
2
Göteborg/FH
20.2
 
2023
5.36
 12
Växjö
22.1
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
10.43
3rB-15
Göteborg/U
29.6
 +0.8
10.56
2h4-15
Göteborg/U
29.6
-0.5
10.87
6h1-15
Trollhättan
9.8
 +1.1
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.84
3h3-15
Göteborg/U
28.6
-0.9

Ute
4x100 m
SM 2022 7
48.77
4
h1
48.45

Junior-ungdom
80 m
USM 2019
6
15
h1
10.87
100 m
USM 2020 6
16
12.76
4
16
h2
12.73
200 m
USM 2020 6
16
26.54
3
16
h1
26.36
USM 2021
5
17
h1
26.12
Längd
USM 2020 2
16
5.61
USM 2021 9
17
5.34w
2
17
Q
5.59
JSM 2022 6
19
5.37
4x80 m
USM 2018
15
h3
DQ
USM 2019
4
15
h1
40.56
4x100 m
USM 2020 6
17
51.00
4
17
h1
50.82
USM 2021
3
17
h3
51.64
JSM 2022 4
19
49.61
3
19
h1
50.42
Medley relay
USM 2020 6
17
2:19.70
3
17
h1
2:19.98
1000 m stafett
USM 2021 4
17
2:22.40
2
17
h1
2:22.81
JSM 2022 3
19
2:18.21
2
19
h2
2:22.90
3x800 m
USM 2019 15
15
8:31.42
Inne
60 m
IUSM 2019
4
15
h4
8.31
IUSM 2020
7
16
s2
8.23
3
16
h5
8.11
200 m
IUSM 2019
15
h1
DNS
Höjd
IUSM 2019 9
15
1.55
IUSM 2020 13
16
1.53
Längd
IUSM 2020 11
16
5.21
IJSM 2022 5
19
5.74