Elin Pettersson

Född: 14 september 2003

Ålder: 18 år 333 dagar

Förening:
Ullevi FK
15.11.2020–
Tidigare förening(ar):

IFK Göteborg –14.11.2020
Förening:
 Ullevi FK
 15.11.2020–

Tidigare förening(ar):
IFK Göteborg –14.11.2020



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (1)
8.36i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
200 m (1)
26.49i
  Göteborg/FHGöteborg/FH30.1.22
Längd (6)
4.98i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH5.12.21
 
4.984.77
5.38i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.1.22
 
5.215.275.04X5.215.38
5.70i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.1.22
 
5.70
5.45i
  Göteborg/FHGöteborg/FH5.2.22
 
5.45
5.55i
  Göteborg/FHGöteborg/FH20.2.22
 
4.945.505.125.55X5.55
5.33i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
5.335.145.19
4x200 m (1)
1:49.75i
  Göteborg/FHGöteborg/FH4.12.21
 Ullevi FK
Helmi Hjortbäck, Nora Jolbäck
Ester Schenck, Elin Pettersson

2021

100 m (1)
13.14
SB  MölndalMölndal22.5.21+1.7
200 m (2)
26.51
SB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.210.0
26.44
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+0.3
300 m (1)
41.22
SB  LerumLerum5.9.21
400 m (1)
59.68
SB  KungsbackaKungsbacka28.8.21
Längd (11)
5.59
SB  Göteborg/SGöteborg/S29.5.21+0.2
5.43
  MölndalMölndal10.6.21+0.9
 
4.47
+0.7
5.19
0.0
5.15
+0.5
5.43
+0.9
5.20
0.0
5.33
+0.4
5.58w
  SävedalenSävedalen12.6.21+6.6
 
5.24
+3.7
X
0.0
5.45
+3.6
X
0.0
5.58
+6.6
X
0.0
5.41
  KungälvKungälv27.6.21+1.4
5.45w
  KungälvKungälv27.6.21+2.4
 
4.86
0.0
5.27
+0.9
5.41
+1.4
5.29
+2.5
5.45
+2.4
X
5.57
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.210.0
 
5.50
+1.6
5.55
+0.5
X
+0.5
X
0.0
5.57
0.0
5.34
+0.8
5.55
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+1.0
5.37
  MölndalMölndal7.8.21+1.0
 
5.37
+1.0
5.13
+0.9
X
0.0
5.18
0.0
X
0.0
5.24
-0.2
5.23
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21+0.2
 
X
-0.3
5.23
+0.2
4.95
-0.5
5.67
SB  JSMLinköpingJSM, Linköping21.8.21+1.7
 
5.50
+1.0
5.59
+1.0
5.04
+2.0
5.43
+1.7
5.67
+1.7
5.43
+0.4
5.41
  KungsbackaKungsbacka29.8.21+0.3
 
5.41
+0.3
5.20
+1.6
5.26
+1.2
5.03
+1.5
5.27
+0.8
X
0.0
5.37
  LerumLerum4.9.21+1.0
 
5.37
+1.0
5.01
-0.9
5.04
-2.6
5.28
-0.2
4.99
0.0
X
0.0
Kula (1)
7.74
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Diskus (1)
19.36
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Slägga (1)
21.78
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Spjut (1)
11.57
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
Castorama (1)
1.355
PB  Göteborg/S-KGöteborg/S-K3.10.21
7.74   11.57   19.36   21.78
4x100 m (2)
48.37
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Ullevi FK
Elvira Tanderud, Elin Hallbjörner
Kajsa Karila, Elin Pettersson
48.39
  JSMHuddingeJSM, Huddinge1.8.21
 Ullevi FK
Elvira Tanderud, Elin Hallbjörner
Kajsa Karila, Elin Pettersson
1000 m stafett (2)
2:25.37
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Ullevi FK
Kajsa Karila, Elin Hallbjörner
Wendela Yhlen Graf, Elin Pettersson
2:21.74
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge31.7.21
 Ullevi FK
Kajsa Karila, Elin Hallbjörner
Wendela Yhlen Graf, Elin Pettersson

2020

60 m (2)
8.39i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
8.45i
  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.20
100 m (2)
13.33
PB  Göteborg/SGöteborg/S13.6.200.0
13.10
PB  BohusBohus15.8.20+1.2
200 m (7)
26.46i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH15.12.19
26.35i
SB  VäxjöVäxjö17.1.20
26.55i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
26.58
SB  MölndalMölndal14.6.20+1.6
26.68
  Göteborg/UGöteborg/U27.6.20-0.7
26.19
SB  Göteborg/SGöteborg/S30.7.20+0.8
26.02
SB  USMLinköpingUSM, Linköping23.8.20+1.6
400 m (4)
1:00.58i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
1:00.05i
PB  VäxjöVäxjö18.1.20
59.08
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
59.34
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20
Längd (9)
5.14i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH14.12.19
5.41i
SB  Malmö/AMalmö/A26.1.20
 
5.065.415.295.275.215.27
5.13i
  Göteborg/FHGöteborg/FH2.2.20
 
5.13
5.21i
  Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
5.23i
  Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.20
 
5.23
5.52i
SB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
5.205.155.165.395.335.52
5.73
PB  MölndalMölndal8.8.20+1.5
 
5.65
+0.9
5.73
+1.5
5.50
+2.6
5.50
+0.5
5.45
0.0
5.50
+1.9
5.52
  BohusBohus16.8.20+2.0
5.64w
  BohusBohus16.8.20+2.5
 
5.48
-1.8
5.52
+2.0
5.08
-1.8
5.64
+2.5
5.15
+0.6
5.50
-0.1
5.41
  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20+1.9
 
5.24
+1.1
4.98
+0.6
5.10
+1.3
5.16
+1.3
5.25
+1.4
5.41
+1.9
4x100 m (1)
DNF
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Linnéa Bolin, Elin Pettersson
4x400 m (1)
4:15.66
PB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S13.9.20
 IFK Göteborg
Ivana Pekic, Ida Kühnel Pappila
Agnes Thundal, Elin Pettersson
Medley relay (2)
2:19.88
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Elin Pettersson, Saga Provci
2:18.28
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 IFK Göteborg
Filippa Palmås, Ida Kühnel Pappila
Elin Pettersson, Saga Provci

2019

100 m (1)
12.91w
  HalmstadHalmstad15.6.19+3.0
200 m (5)
26.21i
WL WJL WYL PB  Göteborg/FHGöteborg/FH18.11.18
25.85i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH16.12.18
25.70i
PB  (22)Göteborg/FHGöteborg/FH9.2.19
25.77
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19+0.2
26.45
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+1.1
300 m (1)
40.82i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH23.3.19
400 m (4)
57.40
PB  (22)Göteborg/SGöteborg/S9.6.19
58.11
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
59.98
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
59.14
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
Längd (5)
5.54i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
5.21
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.190.0
5.45
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19-1.8
5.49
SB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+0.5
 
5.21
+0.1
5.49
+0.5
5.42
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-0.7
 
5.12
-1.8
5.37
-0.7
5.34
-0.1
X5.05
-1.0
5.42
-0.7
4x100 m (2)
49.82
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 IFK Göteborg
Siri Hahn, Ebba Magnusson
Kajsa Karila, Elin Pettersson
DQ
  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 IFK Göteborg
Siri Hahn, Ebba Magnusson
Kajsa Karila, Elin Pettersson
4x400 m (1)
3:49.16
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19
 Sweden
Ebba Åhman, Lova Perman
Elin Pettersson, Ebba Gustafsson
1000 m stafett (2)
2:22.51
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 IFK Göteborg
Siri Hahn, Kajsa Karila
Ebba Magnusson, Elin Pettersson
2:18.99
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 IFK Göteborg
Siri Hahn, Kajsa Karila
Ebba Magnusson, Elin Pettersson

2018

60 m (2)
8.39i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
8.40i
  VäxjöVäxjö20.1.18
80 m (1)
10.65
PB  HalmstadHalmstad16.6.18+0.4
200 m (7)
27.13i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
27.24i
  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
27.03i
PB  VäxjöVäxjö21.1.18
27.12i
  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
26.61i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
26.44
PB  KungsbackaKungsbacka2.6.18+1.5
26.29w
  Bulle, SUIBulle, SUI7.7.18+2.6
300 m (3)
40.99
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18
41.48
  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
41.32
  USMEnskedeUSM, Enskede5.8.18
Längd (8)
5.22i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH13.1.18
5.35i
PB  VäxjöVäxjö20.1.18
5.35i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH4.2.18
5.53i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö3.3.18
 
4.745.11X5.31X5.53
5.51
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.18-2.2
4.18
  Bulle, SUIBulle, SUI7.7.18-0.3
5.71w
  Bulle, SUIBulle, SUI7.7.18+2.6
5.29
  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18-1.2
 
5.29
-1.2
5.51
=PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18+0.8
 
5.17
+1.1
4.83
-0.5
5.42
+1.6
5.51
+0.8
5.20
-1.0
5.15
-0.4
Tresteg (1)
10.30
PB  KungsbackaKungsbacka2.6.18+1.4
4x100 m (2)
50.41
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 IFK Göteborg
Kajsa Karila, Ebba Magnusson
Anna Lestander, Elin Pettersson
49.91
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 IFK Göteborg
Kajsa Karila, Ebba Magnusson
Anna Lestander, Elin Pettersson
1000 m stafett (2)
2:23.39
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 IFK Göteborg
Kajsa Karila, Ebba Magnusson
Elin Pettersson, Klara Kindblom
2:24.73
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S26.5.18
 IFK Göteborg
Kajsa Karila, Ebba Magnusson
Elin Pettersson, Klara Kindblom

2017

80 m (1)
10.81
PB  KungsbackaKungsbacka27.8.17+1.6
300 m (1)
43.75
PB  VillstadVillstad19.8.17
Längd (2)
5.03i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH20.11.16
5.34
PB  UddevallaUddevalla9.9.170.0

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
8.36
Göteborg/FH15.1.22
100 m
Ute
13.10
Bohus15.8.20+1.2
200 m
Ute
25.77
Göteborg/U30.6.19+0.2
Inne
25.70
Göteborg/FH9.2.19
300 m
Ute
40.99
Göteborg/U1.7.18
Inne
40.82
Göteborg/FH23.3.19
400 m
Ute
57.40
Göteborg/S9.6.19
Inne
1:00.05
Växjö18.1.20
Längd
Ute
5.73
Mölndal8.8.20+1.5
Inne
5.70
Göteborg/FH30.1.22
Tresteg
Ute
10.30
Kungsbacka2.6.18+1.4
Kula
Ute
7.74
Göteborg/S-K3.10.21
Diskus
Ute
19.36
Göteborg/S-K3.10.21
Slägga
Ute
21.78
Göteborg/S-K3.10.21
Spjut
Ute
11.57
Göteborg/S-K3.10.21
Castorama
Ute
1.355
Göteborg/S-K3.10.21

Junior-ungdom
80 m
Ute
10.65
Halmstad16.6.18+0.4
200 m
25.70i
1
B
Göteborg/FH9.2.19
25.77
4
16
B
VUSGöteborg/U30.6.19+0.2
25.85i
1
17
Göteborg/FH16.12.18
26.02
5
17
h1
USMLinköping23.8.20+1.6
26.19
1
Göteborg/S30.7.20+0.8
26.21i
1
Göteborg/FH18.11.18
26.35i
2
E
Växjö17.1.20
26.44
1
Kungsbacka2.6.18+1.5
26.44
7
19
h2
JSMLinköping21.8.21+0.3
26.45
2
16
h3
USMTrollhättan10.8.19+1.1
Visa/dölj alla resultat
26.46i
2
17
Göteborg/FH15.12.19
26.49i
1
C
Göteborg/FH30.1.22
26.51
2
22
Göteborg/S29.5.210.0
26.55i
2
17
Göteborg/FH2.2.20
26.58
4
B
Mölndal14.6.20+1.6
26.61i
2
15
h3
NC-yVäxjö3.3.18
26.68
4
C
Göteborg/U27.6.20-0.7
27.03i
4
15
Växjö21.1.18
27.12i
4
15
Göteborg/FH3.2.18
27.13i
2
B
Göteborg/FH2.12.17
27.24i
2
15
Göteborg/FH13.1.18
10-bästasnitt: 26.142
Längd
5.73
3
Mölndal8.8.20+1.5
5.70i
1
Göteborg/FH30.1.22
5.67
4
19
JSMLinköping21.8.21+1.7
5.59
1
17
Göteborg/S29.5.21+0.2
5.57
5
Halmstad29.6.210.0
5.55
7
VUSGöteborg/U10.7.21+1.0
5.55i
1
Göteborg/FH20.2.22
5.54i
3
16
IUSMVästerås10.3.19
5.53i
1
15
NC-yVäxjö3.3.18
5.52i
3
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
Visa/dölj alla resultat
5.52
+
Bohus16.8.20+2.0
5.51
5
VUSGöteborg/U29.6.18-2.2
5.51
2
15
USMEnskede4.8.18+0.8
5.49
2
16
Q
USMTrollhättan10.8.19+0.5
5.45
8
16
VUSGöteborg/U29.6.19-1.8
5.45i
4
Göteborg/FH5.2.22
5.43
3
Mölndal10.6.21+0.9
5.42
2
16
USMTrollhättan10.8.19-0.7
5.41i
4
17
Malmö/A26.1.20
5.41
5
17
USMKristinehamn30.8.20+1.9
5.41
+
Kungälv27.6.21+1.4
5.41
1
Kungsbacka29.8.21+0.3
5.38i
-
Göteborg/FH15.1.22
5.37
5
Mölndal7.8.21+1.0
5.37
2
Lerum4.9.21+1.0
5.35i
2
15
Växjö20.1.18
5.35i
1
15
Göteborg/FH4.2.18
5.34
1
14
Uddevalla9.9.170.0
5.33i
13
19
IJSMSkellefteå6.3.22
5.29
3
15
Q
USMEnskede3.8.18-1.2
5.23i
4
17
Göteborg/FH22.2.20
5.23
10
19
Q
JSMLinköping20.8.21+0.2
5.22i
1
15
Göteborg/FH13.1.18
5.21
5
16
QA
VUSGöteborg/U28.6.190.0
5.21i
8
Göteborg/FH8.2.20
5.14i
3
17
Göteborg/FH14.12.19
5.13i
1
17
Göteborg/FH2.2.20
5.03i
2
14
Göteborg/FH20.11.16
4.98i
2
Göteborg/FH5.12.21
4.18
+
Bulle, SUI7.7.18-0.3
10-bästasnitt: 5.595

Total results in database: 116
By event:
60 m:5
80 m:2
100 m:4
200 m:22
300 m:6
400 m:9
Längd:44
Tresteg:1
Kula:1
Diskus:1
Slägga:1
Spjut:1
Castorama:1
4x100 m:7
4x200 m:1
4x400 m:2
Medley relay:2
1000 m stafett:6
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
8.39
 2h3-15
Växjö
20.1
 
8.40
7-15
Växjö
20.1
 
2020
8.39
 2h1-17
Göteborg/FH
11.1
 
8.45
4-17
Göteborg/FH
11.1
 
2022
8.36
7h2
Göteborg/FH
15.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
12.91w
 3h1-17
Halmstad
15.6
 +3.0
2020
13.10
3
Bohus
15.8
 +1.2
13.33
1-17
Göteborg/S
13.6
 0.0
2021
13.14
 7
Mölndal
22.5
 +1.7
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
26.44
 1
Kungsbacka
2.6
 +1.5
26.29w
 3rD
Bulle, SUI
7.7
 +2.6
2019
25.77
4rB-16
Göteborg/U
30.6
 +0.2
26.45
2h3-16
Trollhättan
10.8
 +1.1
2020
26.02
 5h1-17
Linköping
23.8
 +1.6
26.19
1
Göteborg/S
30.7
 +0.8
26.58
4rB
Mölndal
14.6
 +1.6
26.68
4rC
Göteborg/U
27.6
-0.7
2021
26.44
 7h2-19
Linköping
21.8
 +0.3
26.51
2-22
Göteborg/S
29.5
 0.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
26.61
 2h3-15
Växjö
3.3
 
27.03
4-15
Växjö
21.1
 
27.12
4-15
Göteborg/FH
3.2
 
27.13
2rB
Göteborg/FH
2.12
 
27.24
2-15
Göteborg/FH
13.1
 
2019
25.70
1rB
Göteborg/FH
9.2
 
25.85
1-17
Göteborg/FH
16.12
 
26.21
1
Göteborg/FH
18.11
 
2020
26.35
 2rE
Växjö
17.1
 
26.46
2-17
Göteborg/FH
15.12
 
26.55
2-17
Göteborg/FH
2.2
 
2022
26.49
 1rC
Göteborg/FH
30.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
43.75
 1-14
Villstad
19.8
 
2018
40.99
2-15
Göteborg/U
1.7
 
41.32
1 -15
Enskede
5.8
 
41.48
1 h3-15
Enskede
4.8
 
2021
41.22
 1
Lerum
5.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
40.82
1
Göteborg/FH
23.3
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
57.40
2
Göteborg/S
9.6
 
58.11
5-17
Göteborg/U
29.6
 
59.14
2-16
Trollhättan
9.8
 
59.98
1h2-16
Trollhättan
9.8
 
2020
59.08
 5
Göteborg/S
25.7
 
59.34
4-17
Linköping
22.8
 
2021
59.68
 1
Kungsbacka
28.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
1:00.05
4-17
Växjö
18.1
 
1:00.58
1-17
Göteborg/FH
30.11
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
5.34
 1-14
Uddevalla
9.9
 0.0
2018
5.51
 5
Göteborg/U
29.6
-2.2
5.51
2 -15
Enskede
4.8
 +0.8
5.29
3 q-15
Enskede
3.8
-1.2
4.18
-
Bulle, SUI
7.7
-0.3
5.71w
 5
Bulle, SUI
7.7
 +2.6
2019
5.49
 2q-16
Trollhättan
10.8
 +0.5
5.45
8-16
Göteborg/U
29.6
-1.8
5.42
2-16
Trollhättan
10.8
-0.7
5.21
5qA-16
Göteborg/U
28.6
 0.0
2020
5.73
3
Mölndal
8.8
 +1.5
5.52
-
Bohus
16.8
 +2.0
5.41
5-17
Kristinehamn
30.8
 +1.9
5.64w
 1
Bohus
16.8
 +2.5
2021
5.67
 4-19
Linköping
21.8
 +1.7
5.59
1-17
Göteborg/S
29.5
 +0.2
5.57
5
Halmstad
29.6
 0.0
5.55
7
Göteborg/U
10.7
 +1.0
5.43
3
Mölndal
10.6
 +0.9
5.41
-
Kungälv
27.6
 +1.4
5.41
1
Kungsbacka
29.8
 +0.3
5.37
5
Mölndal
7.8
 +1.0
5.37
2
Lerum
4.9
 +1.0
5.23
10q-19
Linköping
20.8
 +0.2
5.58w
 1
Sävedalen
12.6
 +6.6
5.45w
 2
Kungälv
27.6
 +2.4
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
5.03
 2-14
Göteborg/FH
20.11
 
2018
5.53
 1-15
Växjö
3.3
 
5.35
2-15
Växjö
20.1
 
5.35
1-15
Göteborg/FH
4.2
 
5.22
1-15
Göteborg/FH
13.1
 
2019
5.54
 3-16
Västerås
10.3
 
2020
5.52
 3-17
Göteborg/FH
1.3
 
5.41
4-17
Malmö/A
26.1
 
5.23
4-17
Göteborg/FH
22.2
 
5.21
8
Göteborg/FH
8.2
 
5.14
3-17
Göteborg/FH
14.12
 
5.13
1-17
Göteborg/FH
2.2
 
2022
5.70
1
Göteborg/FH
30.1
 
5.55
1
Göteborg/FH
20.2
 
5.45
4
Göteborg/FH
5.2
 
5.38
Göteborg/FH
15.1
 
5.33
13-19
Skellefteå
6.3
 
4.98
2
Göteborg/FH
5.12
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
10.30
1
Kungsbacka
2.6
 +1.4
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
7.74
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
19.36
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
21.78
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
11.57
Com
Göteborg/S-K
3.10
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
1.355
6
Göteborg/S-K
3.10
 

Junior-ungdom
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.81
 1h5-15
Kungsbacka
27.8
 +1.6
2018
10.65
3h2-15
Halmstad
16.6
 +0.4

Ute
4x400 m
SM 2020 3
4:15.66

Junior-ungdom
300 m
USM 2018 1
15
41.32
400 m
USM 2019 2
16
59.14
USM 2020 4
17
59.34
Längd
USM 2018 2
15
5.51
USM 2019 2
16
5.42
USM 2020 5
17
5.41
JSM 2021 4
19
5.67
4x100 m
USM 2018 6
17
49.91
JSM 2019
19
DQ
JSM 2021 2
19
48.39
Medley relay
USM 2020 3
17
2:18.28
1000 m stafett
USM 2018 8
17
2:24.73
JSM 2019 4
19
2:18.99
JSM 2021 4
19
2:21.74
Inne
Längd
IUSM 2019 3
16
5.54
IUSM 2020 3
17
5.52
IJSM 2022 13
19
5.33
Ute
200 m
USM 2019
2
16
h3
26.45
USM 2020
5
17
h1
26.02
JSM 2021
7
19
h2
26.44
300 m
USM 2018
1
15
h3
41.48
400 m
USM 2019
1
16
h2
59.98
Längd
USM 2018
3
15
Q
5.29
USM 2019
2
16
Q
5.49
JSM 2021
10
19
Q
5.23
4x100 m
USM 2018
5
17
h2
50.41
JSM 2019
2
19
h1
49.82
USM 2020
17
h2
DNF
JSM 2021
1
19
h2
48.37
Medley relay
USM 2020
2
17
h1
2:19.88
1000 m stafett
USM 2018
5
17
h1
2:23.39
JSM 2019
3
19
h1
2:22.51
JSM 2021
4
19
h2
2:25.37