Vendela Rydbäck

Född: 8 november 1997

Ålder: 23 år 315 dagar

Förening:
 IFK Växjö
 20.1.2020–

Tidigare förening(ar):
Göteborgs KIK –19.1.2020

  •  1 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (2)
7.92i
  VäxjöVäxjö23.1.21
7.87i
  VäxjöVäxjö23.1.21
200 m (1)
24.84i
PB  VäxjöVäxjö24.1.21
400 m (7)
57.01i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.21
56.29i
SB  VäxjöVäxjö13.2.21
57.10i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
55.15
PB  FGPGöteborg/SFGP, Göteborg/S2.6.21
55.19
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna13.6.21
55.96
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
DNF
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
400 m häck (3)
1:00.08
SB  BoråsBorås29.5.21
1:01.57
  MölndalMölndal10.6.21
1:05.22
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad29.6.21
4x400 m (1)
3:35.77
SB  Lag-EM Div 1Cluj-Napoca, ROULag-EM Div 1, Cluj-Napoca, ROU20.6.210.0
 Sweden
Lova Perman, Moa Hjelmer
Vendela Rydbäck, Linnea Killander

2020

200 m (3)
25.17i
SB  VäxjöVäxjö17.1.20
25.11i
SB  (20)Göteborg/FHGöteborg/FH8.2.20
25.73
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20-1.8
400 m (6)
56.64i
SB  VäxjöVäxjö18.1.20
56.99i
  Malmö/AMalmö/A25.1.20
56.38i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
56.56i
  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
56.19i
SB  (10)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
56.65i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
800 m (1)
DNFi
  Malmö/AMalmö/A26.1.20
400 m häck (5)
1:06.02
SB  VäxjöVäxjö8.7.20
1:03.32
SB  Göteborg/SGöteborg/S25.7.20
1:02.01
SB  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S6.8.20
1:03.08
  MölndalMölndal8.8.20
1:02.62
  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20

2019

200 m (3)
24.54
PB  (15)SkaraSkara6.6.19+1.1
25.21
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19-0.2
25.28
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S11.8.19-0.8
400 m (7)
56.46i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.19
56.61i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
58.31i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö23.2.19
56.12i
SB  (6)IJSMVäxjöIJSM, Växjö24.2.19
55.29
PB  (7)FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19
56.20
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
57.06
  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S10.8.19
400 m häck (6)
59.96
PB  (7)BoråsBorås1.6.19
1:00.69
  Sollentuna/ESollentuna/E8.6.19
1:00.43
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
DQ
  JEM22GävleJEM22, Gävle12.7.19
1:03.54
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S16.8.19
1:03.63
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19
4x100 m (2)
48.62
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Göteborgs KIK
Emma Söderström, Vendela Rydbäck
Tess Hertz Saebbö, Caroline Nilsson
48.49
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S26.5.19
 Göteborgs KIK
Emma Söderström, Vendela Rydbäck
Tess Hertz Saebbö, Caroline Nilsson
3x400 m (1)
2:53.23
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S25.5.19
 Göteborgs KIK

2018

60 m (1)
7.81i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
100 m (1)
12.26
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.18+2.0
200 m (5)
25.35i
SB  VäxjöVäxjö21.1.18
25.25i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.2.18
24.99
SB  HalmstadHalmstad17.6.18+1.3
25.78
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-2.9
25.53
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18-1.2
400 m (9)
56.39i
SB  (6)VäxjöVäxjö20.1.18
57.14i
  Malmö/AMalmö/A27.1.18
57.01i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
57.89i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala24.2.18
56.74i
  IJSMUppsalaIJSM, Uppsala25.2.18
56.52
SB  (14)LerumLerum20.6.18
57.49
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.18
56.86
  JSMHuddingeJSM, Huddinge4.8.18
57.32
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18
400 m häck (2)
1:03.63
PB  (13)SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18
1:03.65
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18
4x100 m (1)
48.21
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S27.5.18
 Göteborgs KIK
Hanne Karlsson, Vendela Rydbäck
Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström
4x400 m (1)
3:56.38
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Göteborgs KIK
Sandra Åberg, Wilma Nielsen
Matilda Hallström, Vendela Rydbäck
3x400 m (1)
2:54.97
SB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S26.5.18
 Göteborgs KIK

2017

200 m (7)
24.94i
PB  (9)VäxjöVäxjö22.1.17
25.14
PB  SkaraSkara6.6.17-0.2
24.92
PB  HalmstadHalmstad18.6.17+0.6
24.68w
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.17+3.0
25.29
  Göteborg/SGöteborg/S11.7.17-0.5
25.26
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17+2.0
25.36
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17+0.2
300 m (1)
40.10
PB  MölndalMölndal4.8.17
400 m (10)
55.85i
PB  VäxjöVäxjö21.1.17
57.74i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
55.43i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
56.93i
  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
55.87i
  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
56.32
PB  (11)Göteborg/SGöteborg/S10.6.17
57.56
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.17
58.23
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17
57.73
  JSMGävleJSM, Gävle12.8.17
58.18
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17
4x100 m (1)
48.03
SB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S28.5.17
 Göteborgs KIK
Gabrielle Wehlander, Vendela Rydbäck
Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström
4x300 m (1)
2:36.56i
  v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 Sweden
Denise Eriksson, Matilda Hellqvist
Vendela Rydbäck, Ebba Svantesson
3x400 m (1)
2:58.31
PB  JSMMalmö/SJSM, Malmö/S27.5.17
 Göteborgs KIK

2016

60 m (2)
7.97i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.12.15
7.97i
=PB  VäxjöVäxjö23.1.16
200 m (2)
25.43i
PB  (25)Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
25.79
SB  Göteborg/SGöteborg/S12.6.16-0.5
400 m (7)
56.79i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
57.52i
  IJSMVäxjöIJSM, Växjö20.2.16
56.40i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
57.17i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
57.02i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
58.29
SB  LerumLerum22.6.16
1:00.68
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
400 m häck (1)
1:04.37
PB  (21)KungälvKungälv26.6.16
1000 m stafett (1)
2:15.93
SB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Göteborgs KIK
Tess Hertz Saebbö, Lisa Björklund
Emma Söderström, Vendela Rydbäck

2015

200 m (3)
25.93i
PB  VäxjöVäxjö18.1.15
26.05
SB  VarbergVarberg8.8.15+0.4
26.39
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15-2.0
400 m (5)
57.40i
PB  (8)Göteborg/FHGöteborg/FH22.2.15
58.15i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH28.2.15
1:00.40i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
59.68
SB  VarbergVarberg9.8.15
1:00.37
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15
Längd (1)
5.25i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.14

2014

60 m (2)
8.10i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH8.12.13
8.10i
=PB  Göteborg/FHGöteborg/FH11.1.14
100 m (1)
12.71
PB  Göteborg/SGöteborg/S31.5.14-1.1
200 m (4)
26.05i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH24.11.13
25.48
PB  Göteborg/UGöteborg/U29.6.14+0.3
26.43
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14+1.8
25.60w
  USMGävleUSM, Gävle10.8.14+3.4
400 m (5)
59.41i
PB  (20)Göteborg/FHGöteborg/FH7.12.13
59.66i
  IUSMSätraIUSM, Sätra15.2.14
59.69i
  IUSMSätraIUSM, Sätra16.2.14
57.53
PB  (23)Göteborg/UGöteborg/U28.6.14
58.24
  USMGävleUSM, Gävle9.8.14
4x100 m (2)
48.94
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Göteborgs KIK
Lisa Björklund, Vendela Rydbäck
Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström
48.33
PB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Göteborgs KIK
Lisa Björklund, Vendela Rydbäck
Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström
3x800 m (1)
7:19.61
SB  USMKilUSM, Kil25.5.14
 Göteborgs KIK
1000 m stafett (2)
2:17.39
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Göteborgs KIK
Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström
Vendela Rydbäck, Lisa Björklund
2:15.71
SB  USMKilUSM, Kil24.5.14
 Göteborgs KIK
Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström
Lisa Björklund, Vendela Rydbäck

2013

100 m (1)
13.04
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.13+0.3
200 m (2)
26.30
PB  Göteborg/SGöteborg/S2.6.13+0.2
26.73w
  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13+2.4
300 m (1)
42.91
PB  Göteborg/SGöteborg/S14.6.13
400 m (2)
59.85
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna9.8.13
59.43
PB  USMEskilstunaUSM, Eskilstuna10.8.13
3x400 m (1)
3:00.10
PB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Göteborgs KIK
3x800 m (1)
8:00.91
  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Göteborgs KIK

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat157459.Eventname AS Eventeng, alltwat157459.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat157459.Date),'.',MONTH(alltwat157459.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat157459.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat157459 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat157459.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat157459.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat157459.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat157459.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat157459.Eventname AS Eventeng, alltwat157459.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat157459.Date),'.',MONTH(alltwat157459.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat157459.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat157459 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat157459.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat157459.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat157459.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat157459.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat157459.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat157459.Eventname AS Eventeng, alltwat157459.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat157459.Date),'.',MONTH(alltwat157459.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat157459.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb2.alltwat157459 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat157459.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat157459.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat157459.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat157459.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat157459.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
7.81
Göteborg/FH3.2.18
100 m
Ute
12.26
Göteborg/S2.6.18+2.0
200 m
Ute
24.54
Skara6.6.19+1.1
Inne
24.84
Växjö24.1.21
300 m
Ute
40.10
Mölndal4.8.17
400 m
Ute
55.15
Göteborg/S2.6.21
Inne
55.43
Göteborg/FH19.2.17
400 m häck
Ute
59.96
Borås1.6.19
Längd
Inne
5.25
Göteborg/FH7.12.14
200 m
24.54
1
C
Skara6.6.19+1.1
24.84i
3
B
Växjö24.1.21
24.92
2
h1
Halmstad18.6.17+0.6
24.94i
2
C
Växjö22.1.17
24.99
4
B
Halmstad17.6.18+1.3
25.11i
1
B
Göteborg/FH8.2.20
25.14
4
B
Skara6.6.17-0.2
25.17i
3
B
Växjö17.1.20
25.21
3
22
h1
JSMGöteborg/S10.8.19-0.2
25.25i
3
B
Göteborg/FH3.2.18
Visa/dölj alla resultat
25.26
4
22
h1
JSMGävle12.8.17+2.0
25.28
5
22
JSMGöteborg/S11.8.19-0.8
25.29
3
B
Göteborg/S11.7.17-0.5
25.35i
3
C
Växjö21.1.18
25.36
6
22
JSMGävle13.8.17+0.2
25.43i
1
Göteborg/FH6.2.16
25.48
1
B
Göteborg/U29.6.14+0.3
25.53
7
22
JSMHuddinge4.8.18-1.2
25.73
5
Club ChGöteborg/S6.8.20-1.8
25.78
5
22
h1
JSMHuddinge4.8.18-2.9
25.79
2
Göteborg/S12.6.16-0.5
25.93i
1
Växjö18.1.15
26.05i
2
Göteborg/FH24.11.13
26.05
2
19
Varberg8.8.15+0.4
26.30
1
B
Göteborg/S2.6.13+0.2
26.39
3
19
h1
JSMKalmar22.8.15-2.0
26.43
2
17
h2
USMGävle9.8.14+1.8
10-bästasnitt: 25.011
400 m
55.15
2
Göteborg/S2.6.21
55.19
1
B
Sollentuna13.6.21
55.29
1
B
Folksam GPSollentuna18.6.19
55.43i
2
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
55.85i
2
Växjö21.1.17
55.87i
3
ISMVäxjö26.2.17
55.96
5
Halmstad29.6.21
56.12i
1
22
IJSMVäxjö24.2.19
56.19i
3
h1
ISMVäxjö22.2.20
56.20
4
VUSGöteborg/U29.6.19
Visa/dölj alla resultat
56.29i
1
Växjö13.2.21
56.32
3
Göteborg/S10.6.17
56.38i
1
B
Göteborg/FH1.2.20
56.39i
1
Växjö20.1.18
56.40i
2
19
IJSMVäxjö21.2.16
56.46i
2
h1
ISMNorrköping16.2.19
56.52
1
Lerum20.6.18
56.56i
3
Folksam GPSätra11.2.20
56.61i
1
B
ISMNorrköping17.2.19
56.64i
2
Växjö18.1.20
56.65i
6
ISMVäxjö23.2.20
56.74i
2
22
IJSMUppsala25.2.18
56.79i
1
B
Göteborg/FH6.2.16
56.86
4
22
JSMHuddinge4.8.18
56.93i
2
h2
ISMVäxjö25.2.17
56.99i
1
Malmö/A25.1.20
57.01i
3
h1
ISMGävle17.2.18
57.01i
2
Göteborg/FH6.2.21
57.02i
2
B
ISMMalmö/A27.2.16
57.06
3
22
JSMGöteborg/S10.8.19
57.10i
3
h1
ISMMalmö/A20.2.21
57.14i
2
Malmö/A27.1.18
57.17i
2
h1
ISMMalmö/A27.2.16
57.32
6
h2
SMEskilstuna24.8.18
57.40i
1
Göteborg/FH22.2.15
57.49
5
B
VUSGöteborg/U30.6.18
57.52i
1
19
h3
IJSMVäxjö20.2.16
57.53
4
Göteborg/U28.6.14
57.56
6
VUSGöteborg/U1.7.17
57.73
6
22
JSMGävle12.8.17
57.74i
1
22
h2
IJSMGöteborg/FH18.2.17
57.89i
1
22
h2
IJSMUppsala24.2.18
58.15i
1
19
h2
IJSMGöteborg/FH28.2.15
58.18
6
h1
SMHelsingborg25.8.17
58.23
2
22
h1
JSMGävle11.8.17
58.24
4
17
USMGävle9.8.14
58.29
2
Lerum22.6.16
58.31i
1
22
h1
IJSMVäxjö23.2.19
59.41i
1
17
Göteborg/FH7.12.13
59.43
4
16
NC-yEskilstuna10.8.13
59.66i
1
17
h2
IUSMSätra15.2.14
59.68
1
19
Varberg9.8.15
59.69i
3
17
IUSMSätra16.2.14
59.85
2
16
h2
NC-yEskilstuna9.8.13
1:00.37
5
19
JSMKalmar22.8.15
1:00.40i
4
19
IJSMGöteborg/FH1.3.15
1:00.68
4
19
h3
JSMHässleholm5.8.16
10-bästasnitt: 55.725
400 m häck
59.96
1
Borås1.6.19
1:00.08
2
Borås29.5.21
1:00.43
1
B
VUSGöteborg/U28.6.19
1:00.69
1
Sollentuna/E8.6.19
1:01.57
6
Mölndal10.6.21
1:02.01
4
Club ChGöteborg/S6.8.20
1:02.62
4
h1
SMUppsala15.8.20
1:03.08
3
Mölndal8.8.20
1:03.32
6
Göteborg/S25.7.20
1:03.54
8
Folksam GPGöteborg/S16.8.19
Visa/dölj alla resultat
1:03.63
4
h2
SMEskilstuna25.8.18
1:03.63
4
h2
SMKarlstad31.8.19
1:03.65
6
SMEskilstuna26.8.18
1:04.37
2
19
Kungälv26.6.16
1:05.22
6
Halmstad29.6.21
1:06.02
4
Växjö8.7.20
10-bästasnitt: 1:01.73

Total results in database: 137
By event:
60 m:7
100 m:3
200 m:30
300 m:2
400 m:58
800 m:1
400 m häck:17
Längd:1
4x100 m:6
4x300 m:1
4x400 m:2
3x400 m:4
3x800 m:2
1000 m stafett:3
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
8.10
 3-17
Göteborg/FH
8.12
 
8.10
2-17
Göteborg/FH
11.1
 
2016
7.97
 2h1-19
Göteborg/FH
6.12
 
7.97
3h5
Växjö
23.1
 
2018
7.81
2h5
Göteborg/FH
3.2
 
2021
7.87
 1rB
Växjö
23.1
 
7.92
6h1
Växjö
23.1
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
13.04
 6h1
Göteborg/S
14.6
 +0.3
2014
12.71
 2h1-17
Göteborg/S
31.5
-1.1
2018
12.26
2h2
Göteborg/S
2.6
 +2.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
26.30
 1rB
Göteborg/S
2.6
 +0.2
26.73w
 4h3-16
Eskilstuna
10.8
 +2.4
2014
25.48
 1rB
Göteborg/U
29.6
 +0.3
26.43
2h2-17
Gävle
9.8
 +1.8
25.60w
 4-17
Gävle
10.8
 +3.4
2015
26.05
 2-19
Varberg
8.8
 +0.4
26.39
3h1-19
Kalmar
22.8
-2.0
2016
25.79
 2
Göteborg/S
12.6
-0.5
2017
24.92
 2h1
Halmstad
18.6
 +0.6
25.14
4rB
Skara
6.6
-0.2
25.26
4h1-22
Gävle
12.8
 +2.0
25.29
3rB
Göteborg/S
11.7
-0.5
25.36
6-22
Gävle
13.8
 +0.2
24.68w
 1rC
Göteborg/U
2.7
 +3.0
2018
24.99
 4rB
Halmstad
17.6
 +1.3
25.53
7 -22
Huddinge
4.8
-1.2
25.78
5 h1-22
Huddinge
4.8
-2.9
2019
24.54
1rC
Skara
6.6
 +1.1
25.21
3 h1-22
Göteborg/S
10.8
-0.2
25.28
5 -22
Göteborg/S
11.8
-0.8
2020
25.73
 5
Göteborg/S
6.8
-1.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
26.05
 2
Göteborg/FH
24.11
 
2015
25.93
 1I
Växjö
18.1
 
2016
25.43
 1D
Göteborg/FH
6.2
 
2017
24.94
 2rC
Växjö
22.1
 
2018
25.25
 3rB
Göteborg/FH
3.2
 
25.35
3rC
Växjö
21.1
 
2020
25.11
 1rB
Göteborg/FH
8.2
 
25.17
3rB
Växjö
17.1
 
2021
24.84
3rB
Växjö
24.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
42.91
 1rB
Göteborg/S
14.6
 
2017
40.10
3
Mölndal
4.8
 
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
59.43
 4-16
Eskilstuna
10.8
 
59.85
2h2-16
Eskilstuna
9.8
 
2014
57.53
 4
Göteborg/U
28.6
 
58.24
4-17
Gävle
9.8
 
2015
59.68
 1-19
Varberg
9.8
 
1:00.37
5-19
Kalmar
22.8
 
2016
58.29
 2
Lerum
22.6
 
1:00.68
4h3-19
Hässleholm
5.8
 
2017
56.32
 3
Göteborg/S
10.6
 
57.56
6
Göteborg/U
1.7
 
57.73
6-22
Gävle
12.8
 
58.18
6h1
Helsingborg
25.8
 
58.23
2h1-22
Gävle
11.8
 
2018
56.52
 1
Lerum
20.6
 
56.86
4-22
Huddinge
4.8
 
57.32
6h2
Eskilstuna
24.8
 
57.49
5rB
Göteborg/U
30.6
 
2019
55.29
 1rB
Sollentuna
18.6
 
56.20
4
Göteborg/U
29.6
 
57.06
3 -22
Göteborg/S
10.8
 
2021
55.15
2
Göteborg/S
2.6
 
55.19
1rB
Sollentuna
13.6
 
55.96
5
Halmstad
29.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2014
59.41
 1-17
Göteborg/FH
7.12
 
59.66
1h2-17
Sätra
15.2
 
59.69
3-17
Sätra
16.2
 
2015
57.40
 1
Göteborg/FH
22.2
 
58.15
1 h2-19
Göteborg/FH
28.2
 
1:00.40
4 -19
Göteborg/FH
1.3
 
2016
56.40
 2-19
Växjö
21.2
 
56.79
1rB
Göteborg/FH
6.2
 
57.02
2rB
Malmö/A
27.2
 
57.17
2h1
Malmö/A
27.2
 
57.52
1h3-19
Växjö
20.2
 
2017
55.43
2-22
Göteborg/FH
19.2
 
55.85
2
Växjö
21.1
 
55.87
3
Växjö
26.2
 
56.93
2h2
Växjö
25.2
 
57.74
1h2-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
56.39
 1
Växjö
20.1
 
56.74
2-22
Uppsala
25.2
 
57.01
3h1
Gävle
17.2
 
57.14
2
Malmö/A
27.1
 
57.89
1h2-22
Uppsala
24.2
 
2019
56.12
 1-22
Växjö
24.2
 
56.46
2h1
Norrköping
16.2
 
56.61
1rB
Norrköping
17.2
 
58.31
1h1-22
Växjö
23.2
 
2020
56.19
 3h1
Växjö
22.2
 
56.38
1rB
Göteborg/FH
1.2
 
56.56
3
Sätra
11.2
 
56.64
2
Växjö
18.1
 
56.65
6
Växjö
23.2
 
56.99
1
Malmö/A
25.1
 
2021
56.29
 1
Växjö
13.2
 
57.01
2
Göteborg/FH
6.2
 
57.10
3h1
Malmö/A
20.2
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
1:04.37
 2-19
Kungälv
26.6
 
2018
1:03.63
 4h2
Eskilstuna
25.8
 
1:03.65
6
Eskilstuna
26.8
 
2019
59.96
1
Borås
1.6
 
1:00.43
1rB
Göteborg/U
28.6
 
1:00.69
1
Sollentuna/E
8.6
 
1:03.54
8
Göteborg/S
16.8
 
1:03.63
4h2
Karlstad
31.8
 
2020
1:02.01
 4
Göteborg/S
6.8
 
1:02.62
4h1
Uppsala
15.8
 
1:03.08
3
Mölndal
8.8
 
1:03.32
6
Göteborg/S
25.7
 
1:06.02
4
Växjö
8.7
 
2021
1:00.08
 2
Borås
29.5
 
1:01.57
6
Mölndal
10.6
 
1:05.22
6
Halmstad
29.6
 
Längd
Inne Visa/dölj alla resultat
2015
5.25
2-19
Göteborg/FH
7.12
 

Ute
400 m
SM 2017
6
h1
58.18
SM 2018
6
h2
57.32
400 m häck
SM 2018 6
1:03.65
4
h2
1:03.63
SM 2019
4
h2
1:03.63
SM 2020
4
h1
1:02.62
4x100 m
SM 2019 6
48.62
4x400 m
SM 2018 4
3:56.38
Inne
400 m
ISM 2016 2
B
57.02
2
h1
57.17
ISM 2017 3
55.87
2
h2
56.93
ISM 2018
3
h1
57.01
ISM 2019 1
B
56.61
2
h1
56.46
ISM 2020 6
56.65
3
h1
56.19
ISM 2021
3
h1
57.10

Junior-ungdom
Ute
200 m
USM 2014 4
17
25.60w
2
17
h2
26.43
JSM 2015
3
19
h1
26.39
JSM 2017 6
22
25.36
4
22
h1
25.26
JSM 2018 7
22
25.53
5
22
h1
25.78
JSM 2019 5
22
25.28
3
22
h1
25.21
400 m
USM 2014 4
17
58.24
JSM 2015 5
19
1:00.37
JSM 2016
4
19
h3
1:00.68
JSM 2017 6
22
57.73
2
22
h1
58.23
JSM 2018 4
22
56.86
JSM 2019 3
22
57.06
4x100 m
USM 2014 2
17
48.33
1
17
h4
48.94
JSM 2017 1
22
48.03
JSM 2018 3
22
48.21
JSM 2019 3
22
48.49
1000 m stafett
USM 2014 3
17
2:15.71
2
17
h3
2:17.39
JSM 2016 2
19
2:15.93
3x400 m
JSM 2013 3
22
3:00.10
JSM 2017 3
22
2:58.31
JSM 2018 3
22
2:54.97
JSM 2019 1
22
2:53.23
3x800 m
JSM 2013 3
22
8:00.91
USM 2014 3
17
7:19.61
Inne
400 m
IUSM 2014 3
17
59.69
1
17
h2
59.66
IJSM 2015 4
19
1:00.40
1
19
h2
58.15
IJSM 2016 2
19
56.40
1
19
h3
57.52
IJSM 2017 2
22
55.43
1
22
h2
57.74
IJSM 2018 2
22
56.74
1
22
h2
57.89
IJSM 2019 1
22
56.12
1
22
h1
58.31

Lag-EM och Europacupen
4x400 m
Div 1 2021 3
B
3:35.77

Junior-ungdom
400 m häck
JEM22 2019
-
22
h1
DQ