Malin Skogström

Född: 8 april 1995

Ålder: 26 år 196 dagar

Förening:
 Hässelby SK
 17.2.2012–

Tidigare förening(ar):
Täby IS –16.2.2012

  •  2 SM‐silver, 3 SM‐brons
  •  1 ISM‐silver, 4 ISM‐brons

Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

200 m (2)
26.42
SB  Malmö/SMalmö/S14.8.21-0.8
DNS
  SMBoråsSM, Borås29.8.21+0.1
100 m häck (4)
14.46
  Malmö/SMalmö/S14.8.21-0.2
14.33
SB  Malmö/SMalmö/S14.8.21+1.2
14.28
SB  TäbyTäby22.8.210.0
14.50
  SMBoråsSM, Borås28.8.21+0.2

2020

60 m häck (3)
8.64i
SB  FGPSätraFGP, Sätra11.2.20
8.66i
  ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
8.63i
SB  (13)ISMVäxjöISM, Växjö23.2.20
100 m häck (1)
14.32
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S23.8.20+1.4

2019

100 m (1)
12.78
SB  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19+1.0
60 m häck (6)
8.61i
SB  ÖrebroÖrebro12.1.19
8.63i
  ÖrebroÖrebro12.1.19
8.64i
  SollentunaSollentuna16.1.19
8.63i
  SätraSätra20.1.19
8.60i
SB  (11)ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
8.75i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.19
100 m häck (17)
13.72
SB  (4)BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.5.19+2.0
13.96
  SkaraSkara6.6.19-0.7
14.01
  SkaraSkara6.6.19-0.1
14.00w
  SollentunaSollentuna7.6.19+2.3
13.84
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+1.9
13.57w
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna18.6.19+2.1
13.74w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg26.6.19+3.4
14.30
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.9
14.13
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.2
13.76
  KarlstadKarlstad3.7.19+1.4
14.03
  FGPVarbergFGP, Varberg15.7.19+1.2
14.19
  Stockholm/SStockholm/S31.7.19-1.2
14.04
  VästeråsVästerås3.8.19-2.0
13.93
  Lag-EM Super LBydgoszcz, POLLag-EM Super L, Bydgoszcz, POL9.8.19+0.4
13.93
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S25.8.19+0.1
14.15
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19+1.0
14.13
  SMKarlstadSM, Karlstad31.8.19-2.3
4x100 m (1)
45.97
PB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S25.5.19
 Hässelby SK
Charlotte Andersson, Amanda Hansson
Jessica Östlund, Malin Skogström
4x400 m (1)
3:50.72
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S26.5.19
 Hässelby SK
Malin Skogström, Lisa Duffy
Lovisa Bivstedt, Sofia Johnsson

2018

100 m (1)
12.41
PB  VästeråsVästerås29.7.18+1.1
200 m (1)
25.32
PB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18-0.2
800 m (1)
2:26.44i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
60 m häck (5)
8.39i
PB  (6)SätraSätra3.2.18
DNFi
  SätraSätra3.2.18
8.54i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
8.51i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
8.44i
  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
100 m häck (13)
13.96
SB  TäbyTäby20.5.18+1.6
13.77
SB  SollentunaSollentuna1.6.18-0.7
13.64
PB  SollentunaSollentuna1.6.18+0.4
13.66
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S10.6.18+1.3
13.57
PB  (2)FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.18+1.0
14.13
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18-0.3
14.21
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18-0.5
13.62w
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18+3.6
13.56w
  ÖSPHelsingborgÖSP, Helsingborg7.7.18+3.0
13.75
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+1.6
13.77
  FGPKarlstadFGP, Karlstad25.7.18+0.9
13.85
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+0.5
13.75
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.4
Höjd (1)
1.69i
SB  (19)ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
Längd (1)
5.71i
SB  (22)ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
Kula (4)
12.33i
PB  (22)SätraSätra21.1.18
11.78i
  SätraSätra3.2.18
11.93i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
11.72
=PB  BålstaBålsta12.5.18
Spjut (2)
39.07
SB  BålstaBålsta12.5.18
35.22
  Lag-SMHelsingborgLag-SM, Helsingborg6.7.18
 
X34.1535.11X35.2234.29
Femkamp (1)
4.006
PB (91) (3)ISMNorrköpingISM, Norrköping11.2.18
4x100 m (1)
DQ
  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S26.5.18
 Hässelby SK
Malin Skogström, Amanda Hansson
Sofia Johnsson, Jessica Östlund
4x400 m (1)
3:42.14
SB  SMGöteborg/SSM, Göteborg/S27.5.18
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Malin Skogström
Lovisa Bivstedt, Lisa Duffy

2017

100 m (1)
12.50
PB  VästeråsVästerås6.8.17+1.9
200 m (3)
25.62
SB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP1.7.17+1.5
25.28w
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17+2.8
25.58
SB  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17+1.6
800 m (4)
2:29.23i
SB  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
2:23.97
SB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP2.7.17
2:21.92
PB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
2:29.33
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
60 m häck (6)
8.72i
SB  BauhausUlvsundaBauhaus, Ulvsunda28.1.17
8.60i
SB  (13)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
8.69i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra4.2.17
8.85i
  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
8.68i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
8.65i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH19.2.17
100 m häck (7)
14.36
SB  Uppsala/KUppsala/K18.6.17-0.8
13.90
SB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP1.7.17-0.9
13.87
SB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17-0.3
14.00
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17-0.4
14.02
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-2.1
14.10
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-2.0
13.80
SB  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17+1.9
Höjd (8)
1.71i
SB  (18)SätraSätra27.1.17
1.67i
  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
1.64i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
 
1.60
XO
1.64
O
1.68
XXX
     
1.72
PB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP1.7.17
1.67
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
1.69
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17
 
1.60
O
1.63
O
1.66
XO
1.69
XO
1.72
XXX
   
1.73
PB  (18)JSMGävleJSM, Gävle13.8.17
 
1.62
O
1.66
O
1.70
XO
1.73
XXO
1.76
XXX
   
1.66
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
Längd (6)
5.60i
SB  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
5.65
SB  Uppsala/KUppsala/K18.6.17+1.2
5.70w
  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP2.7.17+2.2
5.89
SB  (25)JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17-0.5
 
5.71
+1.2
5.80
+0.2
5.89
-0.5
5.76
  JSMGävleJSM, Gävle13.8.17+1.2
 
5.36
-0.7
X
-0.8
5.71
-0.2
5.76
+1.2
5.66
-0.5
5.50
-0.3
5.73
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17+0.5
Tresteg (1)
11.44
=PB  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+1.8
11.45w
  JSMGävleJSM, Gävle11.8.17+2.5
 
11.36
+2.1
11.45
+2.5
11.44
+1.8
Kula (5)
11.34i
PB  (25)ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
11.50i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH18.2.17
 
X10.80XX11.50
11.72
PB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP1.7.17
11.34
  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL13.7.17
 
11.3411.0110.99
10.81
  SMLinköpingSM, Linköping9.9.17
Spjut (4)
38.02
SB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP2.7.17
38.40
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
38.70
SB  JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
 
38.7035.1938.00
35.79
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17
Femkamp (1)
3.809
SB  ISMUddevallaISM, Uddevalla12.2.17
Sjukamp (3)
5.504
SB  Lag-EM Div 1Monzón, ESPLag-EM Div 1, Monzón, ESP2.7.17
5.574
PB  (5)JEM22Bydgoszcz, POLJEM22, Bydgoszcz, POL14.7.17
5.286
  SMLinköpingSM, Linköping10.9.17

2016

60 m (1)
8.12i
SB  Lidingö/BLidingö/B7.2.16
200 m (5)
25.99
SB  HuddingeHuddinge22.5.16-0.3
26.40
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16-1.8
25.51w
  GävleGävle16.7.16+4.5
DNF
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.5
26.45
  SMFalunSM, Falun10.9.16-1.8
800 m (4)
2:34.4mi
SB  SätraSätra10.1.16
2:31.06i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
2:27.24
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
2:28.25
  SMFalunSM, Falun11.9.16
60 m häck (10)
8.82i
SB  SätraSätra10.1.16
8.71i
SB  SätraSätra30.1.16
8.66i
SB  SätraSätra30.1.16
8.64i
SB  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
8.69i
  Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra6.2.16
8.60i
PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
8.60i
=PB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
8.62i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
8.57i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A28.2.16
8.64i
  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
100 m häck (13)
14.04
SB  HuddingeHuddinge22.5.16+1.8
14.13
  SkaraSkara6.6.16+0.8
14.08
  SkaraSkara6.6.16+0.8
14.14
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16+1.1
13.92
SB  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16-1.1
14.24
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16-0.3
14.08
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U3.7.16+0.6
14.37
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-1.0
13.88
SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16+1.9
13.75
PB  (6)NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN21.8.16+1.5
13.92
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+1.1
13.78
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.4
14.26
  SMFalunSM, Falun10.9.16+0.2
Höjd (5)
1.60i
SB  SätraSätra10.1.16
1.61i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
 
1.52
O
1.55
O
1.58
XO
1.61
O
1.64
XXX
   
1.62
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
1.56
O
1.59
O
1.62
XO
1.65
XXX
    
1.62
=SB  JSMHässleholmJSM, Hässleholm7.8.16
 
1.52
O
1.62
O
1.62
XO
1.66
XXX
    
1.63
SB  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
1.45
O
1.51
O
1.54
O
1.57
XO
1.60
XO
1.63
XXO
1.66
XXX
 
Längd (8)
5.44i
SB  SätraSätra10.1.16
5.53i
SB  IJSMVäxjöIJSM, Växjö21.2.16
 
5.53X3.432.47
5.62i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
 
5.155.625.23
5.73w
  SAYOSollentuna/ESAYO, Sollentuna/E4.6.16+2.8
5.74
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16+1.0
 
X
+1.4
5.55
+1.8
5.74
+1.0
5.64
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U2.7.16-1.6
5.27
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+1.4
5.47w
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm6.8.16+2.2
 
X5.27
+2.2
5.27
+1.4
5.62
  SMFalunSM, Falun11.9.16+0.2
 
5.28
-0.5
5.62
+0.2
X
+0.1
Kula (5)
10.10i
SB  SätraSätra10.1.16
11.09i
PB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
 
11.09X10.55
11.27
SB  SätraSätra14.5.16
11.13
  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge11.6.16
 
10.4810.6711.13
11.12
  SMFalunSM, Falun10.9.16
 
10.7810.6211.12
Diskus (1)
29.82
PB  DanderydDanderyd22.10.16
Spjut (5)
36.13
SB  v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
 
36.1333.8734.58
36.86
SB  VästeråsVästerås31.7.16
35.25
  JSMHässleholmJSM, Hässleholm5.8.16
 
33.4734.4434.4432.0835.2534.95
34.93
  SMSollentunaSM, Sollentuna28.8.16
 
31.7232.6634.93
35.21
  SMFalunSM, Falun11.9.16
 
33.8733.8835.21
Femkamp (2)
3.542
SB  SätraSätra10.1.16
3.750
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH13.3.16
Sjukamp (2)
5.177
SB  (6)v2NatHuddingev2Nat, Huddinge12.6.16
5.100
  SMFalunSM, Falun11.9.16
4x400 m (1)
3:47.09
SB  SMStockholm/SSM, Stockholm/S29.5.16
 Hässelby SK
Jenny Wingqvist, Malin Skogström
Sofia Johnsson, Elin Moraiti
3x400 m (1)
2:54.04
PB  JSMStockholm/SJSM, Stockholm/S28.5.16
 Hässelby SK

2015

60 m (1)
8.08i
PB  EskilstunaEskilstuna6.1.15
200 m (5)
25.52
PB  SätraSätra9.5.15+0.7
25.60
  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15-0.7
25.88
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.15+0.3
25.32w
  VästeråsVästerås1.8.15+2.4
25.60
  SMGävleSM, Gävle5.9.15+1.9
800 m (3)
2:28.29i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
2:23.90
SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN14.6.15
2:33.37
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
60 m häck (7)
8.72i
PB  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
8.74i
  NIGNorrköpingNIG, Norrköping24.1.15
8.69i
PB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
8.67i
PB  XL-GalanStockholm/GXL-Galan, Stockholm/G19.2.15
8.68i
  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
8.63i
PB  ISMSätraISM, Sätra22.2.15
8.66i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
100 m häck (13)
13.90
PB  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna5.6.15-0.4
13.83
PB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15-0.4
14.08
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-2.3
13.95
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.150.0
13.93
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U5.7.15+0.5
14.14
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.15-0.3
13.95
  GurkspVästeråsGurksp, Västerås1.8.15-0.8
14.02
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-2.2
14.32
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-3.1
14.22
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15-1.5
13.97
  JSMKalmarJSM, Kalmar23.8.15-1.8
13.76
PB  SMGävleSM, Gävle5.9.15+0.5
13.84
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15+0.3
Höjd (5)
1.72i
SB  (21)ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
1.64
SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15
1.59
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 
1.54
O
1.59
XO
      
1.64
=SB  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.15
 
1.58
O
1.61
O
1.64
O
1.67
XXX
    
1.69
SB  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
1.54
O
1.57
O
1.60
O
1.63
O
1.66
XXO
1.69
XXO
1.72
XXX
 
Längd (7)
5.88i
PB  (14)Raka SpåretSätraRaka Spåret, Sätra31.1.15
5.73i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
5.59i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH1.3.15
 
5.385.595.475.465.57X
5.95
PB  (17)NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN14.6.15-2.0
5.66
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U4.7.15+0.9
5.85
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15+1.8
5.87w
  JSMKalmarJSM, Kalmar22.8.15+2.6
 
5.78
+1.8
5.87
+2.6
5.74
+2.4
X
+2.3
5.85
+1.8
5.85
+1.8
5.82w
  SMGävleSM, Gävle6.9.15+4.2
 
5.47
+3.7
5.82
+4.2
X
+3.6
Kula (4)
10.86i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
11.46
SB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN13.6.15
9.75
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST9.7.15
 
9.949.7510.27
10.99
  SMGävleSM, Gävle5.9.15
 
10.9910.3210.28
Spjut (5)
39.48
PB  NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN14.6.15
39.65
PB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.15
38.39
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15
 
X37.1738.39
40.18
PB  JSMKalmarJSM, Kalmar21.8.15
 
37.7839.7638.7440.1839.4738.74
40.29
PB  SMGävleSM, Gävle6.9.15
 
37.5040.2936.65
Femkamp (1)
3.923
PB (91) ISMNorrköpingISM, Norrköping8.2.15
Sjukamp (3)
5.506
PB  (5)NordicCTårnby, DENNordicC, Tårnby, DEN14.6.15
DNF
  JEM22Tallinn, ESTJEM22, Tallinn, EST10.7.15
5.401
  SMGävleSM, Gävle6.9.15
4x400 m (1)
3:48.02
SB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Malin Skogström
Lisa Duffy, Elin Moraiti
3x400 m (1)
2:58.44
PB  JSMSollentunaJSM, Sollentuna16.5.15
 Hässelby SK

2014

200 m (2)
26.30
SB  VarbergVarberg17.5.14+0.7
26.28
SB  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby6.9.14-1.2
400 m (1)
1:00.34
PB  HuddingeHuddinge14.6.14
800 m (2)
2:33.38
SB  VarbergVarberg18.5.14
2:23.70
SB  SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14
60 m häck (1)
8.88i
PB  (21)VäxjöVäxjö9.2.14
100 m häck (4)
14.32
SB  VarbergVarberg17.5.14+0.5
14.20
SB  (20)ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14+1.9
14.73w
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+3.1
14.51w
  JSMGävleJSM, Gävle10.8.14+2.7
Höjd (3)
1.67i
SB  VäxjöVäxjö9.2.14
1.64
SB  VarbergVarberg17.5.14
1.66
SB  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14
Längd (3)
5.18
SB  VarbergVarberg18.5.140.0
5.67
PB  Göteborg/UGöteborg/U28.6.14+0.9
5.61
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14+1.5
 
5.61
+1.5
3.85
+1.3
X
-1.5
X
-0.8
5.39
+0.1
2.83
-2.1
Kula (2)
11.51
PB  VarbergVarberg17.5.14
9.89
  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR5.7.14
Spjut (3)
34.64
SB  VarbergVarberg18.5.14
37.58
SB  Sollentuna/ESollentuna/E6.6.14
34.17
  JSMGävleJSM, Gävle9.8.14
 
34.1730.7433.92
Femkamp (1)
3.692
SB  (4)VäxjöVäxjö9.2.14
Sjukamp (3)
4.942
SB  VarbergVarberg18.5.14
DNF
  ECup Div 1Ribeira Brava, PORECup Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.14
5.056
SB  (74) SMUpplands VäsbySM, Upplands Väsby7.9.14

2013

60 m (1)
8.14i
PB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla23.2.13
200 m (2)
25.92
PB  VarbergVarberg18.5.13+0.5
25.81
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA18.7.13+0.1
800 m (3)
2:32.34i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
2:23.32
PB  VarbergVarberg19.5.13
2:28.35
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA19.7.13
60 m häck (4)
8.93i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
9.01i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
8.89i
PB  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
DNSi
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
100 m häck (6)
14.5m
  VarbergVarberg18.5.13+0.7
14.29
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.13+0.8
14.55
PB  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13-0.5
14.19
PB  (19)JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA18.7.13+1.5
14.39
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13+0.7
14.32
  JSMVästeråsJSM, Västerås11.8.13+1.0
Höjd (6)
1.73i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
1.66i
  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
1.71i
  IJSMUddevallaIJSM, Uddevalla24.2.13
1.70
=PB  VarbergVarberg18.5.13
1.68
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA18.7.13
 
1.56
O
1.59
O
1.62
O
1.65
XXO
1.68
O
1.71
XXX
  
1.66
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13
Längd (4)
5.24i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
5.33
SB  VarbergVarberg19.5.13+1.1
5.65
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA19.7.13+0.1
 
5.47
+0.3
5.65
+0.1
5.64
+1.3
5.40
  JSMVästeråsJSM, Västerås9.8.13+0.9
Tresteg (1)
11.18i
SB  ÖrebroÖrebro13.1.13
Kula (3)
11.02i
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
10.93
PB  VarbergVarberg18.5.13
11.23
PB  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA18.7.13
 
11.0111.2310.62
Spjut (2)
38.39
PB  VarbergVarberg19.5.13
37.84
  JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA19.7.13
 
37.3037.84X
Femkamp (1)
3.702
PB  ISMVäxjöISM, Växjö10.2.13
Sjukamp (4)
5.107
PB  SätraSätra12.5.13
5.192
PB  VarbergVarberg19.5.13
4.855
  HuddingeHuddinge9.6.13
5.290
PB  (20) (9)JEM19Rieti, ITAJEM19, Rieti, ITA19.7.13
4x100 m (1)
48.71
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge26.5.13
 Hässelby SK
Sofia Johnsson, Rebecca Larsson
Farydah Inoussa, Malin Skogström
1000 m stafett (1)
2:16.67
SB  JSMHuddingeJSM, Huddinge25.5.13
 Hässelby SK
Farydah Inoussa, Malin Skogström
Rebecca Larsson, Sofia Johnsson

2012

100 m (1)
13.16
PB  Göteborg/UGöteborg/U7.7.120.0
200 m (2)
26.29
PB  LerumLerum26.5.12-0.5
26.98
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12-0.5
800 m (2)
2:29.19
PB  LerumLerum27.5.12
2:34.51
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
9.36i
SB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (3)
14.57
SB  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12-1.0
14.35
PB  Göteborg/UGöteborg/U8.7.12+0.3
14.78
  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12-0.5
100 m häck (1)
15.02
PB  Stockholm/SStockholm/S25.6.12+0.5
Höjd (5)
1.59i
SB  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
1.70
PB  (23)LerumLerum26.5.12
1.66
  Lag-USMTäbyLag-USM, Täby30.6.12
1.64
  USMSollentunaUSM, Sollentuna11.8.12
1.70
=PB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Längd (2)
5.42
SB  Stockholm/SStockholm/S18.8.12-1.7
5.37
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12+1.7
Kula (3.0 kg) (4)
10.96i
  IUSMBollnäsIUSM, Bollnäs26.2.12
12.17
SB  USMSollentunaUSM, Sollentuna10.8.12
12.36
SB  HuddingeHuddinge15.9.12
12.36
=SB  USMHuddingeUSM, Huddinge15.9.12
Spjut (3)
33.98
PB  TäbyTäby12.5.12
32.16
  USMSollentunaUSM, Sollentuna12.8.12
31.57
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
Sjukamp (F17) (2)
5.007
PB  LerumLerum27.5.12
4.930
  USMHuddingeUSM, Huddinge16.9.12
Femkamp (F17) (1)
3.506
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH10.3.12

2011

100 m (2)
12.97w
  SollentunaSollentuna21.5.11+4.1
13.31
PB  Stockholm/SStockholm/S29.6.11+0.3
200 m (1)
27.48
PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11-0.3
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (2)
9.02i
PB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
DNFi
  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m) (1)
14.56
PB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11-0.3
100 m häck (1)
15.20
PB  Täby/STäby/S15.5.11+0.4
300 m häck (1)
46.57
SB  Stockholm/SStockholm/S31.7.11
Höjd (3)
1.55i
SB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge20.2.11
1.62i
=PB  SätraSätra12.3.11
1.60
=PB  USMFalunUSM, Falun6.8.11
Längd (3)
5.14i
SB  IUSMHuddingeIUSM, Huddinge19.2.11
5.28
SB  GävleGävle23.7.11+1.5
5.32w
  GävleGävle23.7.11+2.8
Kula (3.0 kg) (2)
12.24i
SB  SätraSätra8.1.11
12.13
SB  Göteborg/UGöteborg/U10.7.11
Spjut (1)
33.60
PB  Huddinge/JHuddinge/J12.6.11
Femkamp (F17) (1)
3.468
SB  IUSMNorrköpingIUSM, Norrköping12.2.11
Sjukamp (F17) (1)
DNF
  USMFalunUSM, Falun7.8.11
4x100 m (1)
49.54
SB  USMVäxjöUSM, Växjö3.6.11
 Täby IS
1000 m stafett (2)
2:19.44
SB  USMVäxjöUSM, Växjö2.6.11
 Täby IS
2:17.92
SB  USMVäxjöUSM, Växjö2.6.11
 Täby IS

2010

100 m (2)
13.32
PB  GävleGävle17.7.10+0.3
13.17w
  GävleGävle17.7.10+2.3
600 m (1)
1:41.33
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
800 m (1)
2:34.49
PB  UppsalaUppsala28.8.10
60 m häck (76.2 cm, 8 m) (3)
9.22i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
9.20i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
9.28i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
300 m häck (3)
44.63
PB  Stockholm/SStockholm/S8.8.10
46.26
  USMKilUSM, Kil13.8.10
46.33
  USMKilUSM, Kil13.8.10
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (4)
12.04
PB  USMKilUSM, Kil15.8.10+0.1
11.76w
  USMKilUSM, Kil15.8.10+2.6
11.77
PB  USMKilUSM, Kil15.8.100.0
12.22
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10-0.4
Höjd (4)
1.55i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
1.62i
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra6.3.10
1.60
PB  EnköpingEnköping24.7.10
1.58
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Längd (4)
5.20i
PB  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.15i
  NorrköpingNorrköping28.2.10
5.47
PB  Göteborg/UGöteborg/U2.7.10+0.6
5.11
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10+0.1
Tresteg (2)
11.24i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
11.02
PB  HuddingeHuddinge19.6.10+0.7
Kula (3.0 kg) (3)
12.50i
PB  NorrköpingNorrköping27.2.10
12.01
SB  SätraSätra5.6.10
11.84
  USMHuddingeUSM, Huddinge4.9.10
Diskus (0.6 kg) (1)
32.23
SB  SollentunaSollentuna12.6.10
Spjut (400 g) (2)
34.15
SB  UppsalaUppsala28.8.10
32.61
  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
 (1)
5.333
PB  EnköpingEnköping25.7.10
 (1)
4.189
PB  IUSMSätraIUSM, Sätra6.3.10
Sexkamp (F15) (1)
5.149
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge5.9.10
12.22/-0.4 1.58 11.84 5.11/+0.1 1:41.33
3x800 m (1)
7:31.95
SB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Täby IS
1000 m stafett (1)
50.67
PB  USMNorrtäljeUSM, Norrtälje29.5.10
 Täby IS
Jennifer Ulmgren, Sofia Linde
Malin Skogström, Rakel Rosshagen

2009

300 m häck (1)
47.83
PB  SollentunaSollentuna6.6.09
80 m häck (76.2 cm, 8 m) (1)
12.46
PB  Stockholm/SStockholm/S1.8.09-0.7
Höjd (1)
1.55
PB  TäbyTäby16.5.09
Längd (1)
5.21
PB  TäbyTäby17.5.09+0.4
Tresteg (1)
10.58
PB  EnskedeEnskede5.9.09+1.8
Kula (3.0 kg) (2)
11.12i
PB  SätraSätra13.12.08
12.46
PB  GävleGävle19.7.09
Diskus (0.6 kg) (1)
36.47
PB  GävleGävle18.7.09
Spjut (400 g) (1)
39.75
PB  SollentunaSollentuna7.6.09
 (1)
4.887
PB  TäbyTäby17.5.09

2008

Kula (3.0 kg) (1)
10.86
PB  EnköpingEnköping26.7.08
Spjut (400 g) (1)
34.23
PB  Göteborg/UGöteborg/U27.6.08
 (1)
4.212
PB  EnköpingEnköping27.7.08

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat125408.Eventname AS Eventeng, alltwat125408.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat125408.Date),'.',MONTH(alltwat125408.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat125408.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat125408 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat125408.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat125408.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat125408.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.Age=99 AND alltwat125408.Ind=referenceswew.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat125408.Eventname AS Eventeng, alltwat125408.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat125408.Date),'.',MONTH(alltwat125408.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat125408.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat125408 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat125408.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat125408.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat125408.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age<23) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat125408.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age<23 AND alltwat125408.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2w.EventName AS Eventswe, alltwat125408.Eventname AS Eventeng, alltwat125408.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltwat125408.Date),'.',MONTH(alltwat125408.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltwat125408.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswew, tempdb.alltwat125408 INNER JOIN `2010`.womenpbestSWEDEN ON womenpbestSWEDEN.iid = alltwat125408.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2w ON alltwat125408.Event=sweevents2w.tilastopajaevent WHERE alltwat125408.Ord=referenceswew.ENumber AND referenceswew.ENumber IN (SELECT DISTINCT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswew.ENumber NOT IN (SELECT ENumber FROM `2010`.referenceswew WHERE Age=99) AND alltwat125408.Ind=referenceswew.Ind AND referenceswew.Age>34 AND alltwat125408.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswew.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
8.08
Eskilstuna6.1.15
100 m
Ute
12.41
Västerås29.7.18+1.1
200 m
Ute
25.32
Stockholm/S10.6.18-0.2
400 m
Ute
1:00.34
Huddinge14.6.14
600 m
Ute
1:41.33
Huddinge5.9.10
800 m
Ute
2:21.92
Bydgoszcz, POL14.7.17
Inne
2:26.44
Norrköping11.2.18
60 m häck
Inne
8.39
Sätra3.2.18
100 m häck
Ute
14.55
Halmstad6.7.13-0.5
Ute
13.57
Sollentuna28.6.18+1.022
300 m häck
Ute
44.63
Stockholm/S8.8.10
Höjd
Ute
1.73
Gävle13.8.17
Inne
1.73
Växjö10.2.13
Längd
Ute
5.95
Tårnby, DEN14.6.15-2.0
Inne
5.88
Sätra31.1.15
Tresteg
Inne
11.24
Norrköping27.2.10
Kula
Ute
11.72
Monzón, ESP1.7.17
Inne
12.33
Sätra21.1.18
Diskus
Ute
29.82
Danderyd22.10.16
Spjut
Ute
40.29
Gävle6.9.15
Femkamp
Inne
4.006
Norrköping11.2.18
Sjukamp
Ute
5.574
Bydgoszcz, POL14.7.1726

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne
9.20
Norrköping28.2.10
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne
9.02
Huddinge19.2.11
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute
14.35
Göteborg/U8.7.12+0.3
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute
11.77
Kil15.8.100.0
Kula (3.0 kg)
Ute
12.46
Gävle19.7.09
Inne
12.50
Norrköping27.2.10
Diskus (0.6 kg)
Ute
36.47
Gävle18.7.09
Spjut (400 g)
Ute
39.75
Sollentuna7.6.09
Sjukamp (F17)
Ute
5.007
Lerum27.5.12
Femkamp (F17)
Inne
3.506
Göteborg/FH10.3.12
200 m
25.32
8
BauhausStockholm/S10.6.18-0.2
25.52
hep
Sätra9.5.15+0.7
25.58
hep
SMLinköping9.9.17+1.6
25.60
hep
22
NordicCTårnby, DEN13.6.15-0.7
25.60
hep
SMGävle5.9.15+1.9
25.62
hep
Lag-EM Div 1Monzón, ESP1.7.17+1.5
25.81
hep
19
JEM19Rieti, ITA18.7.13+0.1
25.88
hep
22
JEM22Tallinn, EST9.7.15+0.3
25.92
hep
19
Varberg18.5.13+0.5
25.99
2
Huddinge22.5.16-0.3
Visa/dölj alla resultat
26.28
hep
SMUpplands Väsby6.9.14-1.2
26.29
hep
17
Lerum26.5.12-0.5
26.30
hep
19
Varberg17.5.14+0.7
26.40
hep
v2NatHuddinge11.6.16-1.8
26.42
6
Malmö/S14.8.21-0.8
26.45
hep
SMFalun10.9.16-1.8
26.98
hep
17
USMHuddinge15.9.12-0.5
27.48
hep
16
USMFalun6.8.11-0.3
10-bästasnitt: 25.684
800 m
2:21.92
hep
22
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17
2:23.32
hep
19
Varberg19.5.13
2:23.70
hep
SMUpplands Väsby7.9.14
2:23.90
hep
22
NordicCTårnby, DEN14.6.15
2:23.97
hep
Lag-EM Div 1Monzón, ESP2.7.17
2:26.44i
pen
ISMNorrköping11.2.18
2:27.24
hep
v2NatHuddinge12.6.16
2:28.25
hep
SMFalun11.9.16
2:28.29i
pen
ISMNorrköping8.2.15
2:28.35
hep
19
JEM19Rieti, ITA19.7.13
Visa/dölj alla resultat
2:29.19
hep
17
Lerum27.5.12
2:29.23i
pen
ISMUddevalla12.2.17
2:29.33
hep
SMLinköping10.9.17
2:31.06i
pen
ISMGöteborg/FH13.3.16
2:32.34i
pen
ISMVäxjö10.2.13
2:33.37
hep
SMGävle6.9.15
2:33.38
hep
19
Varberg18.5.14
2:34.4mi
pen
Sätra10.1.16
2:34.49
7
B
Uppsala28.8.10
2:34.51
hep
17
USMHuddinge16.9.12
10-bästasnitt: 2:25.538
60 m häck
8.39i
1
h1
Sätra3.2.18
8.44i
3
ISMGävle18.2.18
8.51i
2
h2
ISMGävle18.2.18
8.54i
pen
ISMNorrköping11.2.18
8.57i
5
ISMMalmö/A28.2.16
8.60i
1
22
h1
IJSMVäxjö21.2.16
8.60i
2
22
IJSMVäxjö21.2.16
8.60i
3
h1
Raka SpåretSätra4.2.17
8.60i
4
h1
ISMNorrköping17.2.19
8.61i
1
h1
Örebro12.1.19
Visa/dölj alla resultat
8.62i
2
h1
ISMMalmö/A28.2.16
8.63i
3
ISMSätra22.2.15
8.63i
2
Örebro12.1.19
8.63i
2
Sätra20.1.19
8.63i
6
ISMVäxjö23.2.20
8.64i
2
h2
Raka SpåretSätra6.2.16
8.64i
pen
ISMGöteborg/FH13.3.16
8.64i
1
Sollentuna16.1.19
8.64i
6
Folksam GPSätra11.2.20
8.65i
3
22
IJSMGöteborg/FH19.2.17
8.66i
3
22
IJSMGöteborg/FH1.3.15
8.66i
2
r2
Sätra30.1.16
8.66i
3
h2
ISMVäxjö23.2.20
8.67i
6
XL-GalanStockholm/G19.2.15
8.68i
3
h1
ISMSätra22.2.15
8.68i
2
22
h2
IJSMGöteborg/FH19.2.17
8.69i
pen
ISMNorrköping8.2.15
8.69i
5
Raka SpåretSätra6.2.16
8.69i
7
Raka SpåretSätra4.2.17
8.71i
2
r1
Sätra30.1.16
8.72i
1
h1
NIGNorrköping24.1.15
8.72i
3
h2
BauhausUlvsunda28.1.17
8.74i
2
NIGNorrköping24.1.15
8.75i
8
ISMNorrköping17.2.19
8.82i
pen
Sätra10.1.16
8.85i
pen
ISMUddevalla12.2.17
8.88i
pen
Växjö9.2.14
8.89i
2
19
h1
IJSMUddevalla24.2.13
8.93i
pen
ISMVäxjö10.2.13
9.01i
4
h2
ISMNorrköping17.2.13
10-bästasnitt: 8.546
100 m häck
13.57
5
Sollentuna28.6.18+1.0
13.64
2
Sollentuna1.6.18+0.4
13.66
4
BauhausStockholm/S10.6.18+1.3
13.72
5
B
BauhausStockholm/S30.5.19+2.0
13.75
2
22
B
NordicCEspoo, FIN21.8.16+1.5
13.75
1
B
Karlstad25.7.18+1.6
13.75
4
SMEskilstuna25.8.18+1.4
13.76
1h
SMGävle5.9.15+0.5
13.76
3
Karlstad3.7.19+1.4
13.77
1
h2
Sollentuna1.6.18-0.7
Visa/dölj alla resultat
13.77
4
Karlstad25.7.18+0.9
13.78
3
SMSollentuna27.8.16+0.4
13.80
hep
SMLinköping9.9.17+1.9
13.83
hep
22
NordicCTårnby, DEN13.6.15-0.4
13.84
4
vFINStockholm/S13.9.15+0.3
13.84
1
B
Folksam GPSollentuna18.6.19+1.9
13.85
3
h2
SMEskilstuna25.8.18+0.5
13.87
hep
22
JEM22Bydgoszcz, POL13.7.17-0.3
13.88
2
22
JSMHässleholm7.8.16+1.9
13.90
1
SAYOSollentuna5.6.15-0.4
13.90
hep
Lag-EM Div 1Monzón, ESP1.7.17-0.9
13.92
4
BauhausStockholm/S16.6.16-1.1
13.92
2
h1
SMSollentuna27.8.16+1.1
13.93
2
VUSGöteborg/U5.7.15+0.5
13.93
6
h1
Lag-EM Super LBydgoszcz, POL9.8.19+0.4
13.93
5
vFINStockholm/S25.8.19+0.1
13.95
1
h2
VUSGöteborg/U5.7.150.0
13.95
1
GurkspVästerås1.8.15-0.8
13.96
1
Täby20.5.18+1.6
13.96
3
h2
Skara6.6.19-0.7
13.97
1
22
JSMKalmar23.8.15-1.8
14.00
1
22
JSMGävle13.8.17-0.4
14.01
6
Skara6.6.19-0.1
14.02
1
h2
SMSöderhamn8.8.15-2.2
14.02
2
h2
SMHelsingborg26.8.17-2.1
14.03
3
Folksam GPVarberg15.7.19+1.2
14.04
2
Huddinge22.5.16+1.8
14.04
1
Västerås3.8.19-2.0
14.08
3
teamNCSundsvall1.7.15-2.3
14.08
1
B
Skara6.6.16+0.8
14.08
3
VUSGöteborg/U3.7.16+0.6
14.10
5
SMHelsingborg26.8.17-2.0
14.13
2
h2
Skara6.6.16+0.8
14.13
2
h2
VUSGöteborg/U1.7.18-0.3
14.13
5
VUSGöteborg/U30.6.19-1.2
14.13
2
SMKarlstad31.8.19-2.3
14.14
hep
22
JEM22Tallinn, EST9.7.15-0.3
14.14
hep
v2NatHuddinge11.6.16+1.1
14.15
1
h1
SMKarlstad31.8.19+1.0
14.19
hep
19
JEM19Rieti, ITA18.7.13+1.5
14.19
2
Stockholm/S31.7.19-1.2
14.20
hep
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14+1.9
14.21
5
VUSGöteborg/U1.7.18-0.5
14.22
2
22
h1
JSMKalmar23.8.15-1.5
14.24
2
h2
VUSGöteborg/U3.7.16-0.3
14.26
hep
SMFalun10.9.16+0.2
14.28
2
Täby22.8.210.0
14.29
4
19
VUSGöteborg/U30.6.13+0.8
14.30
1
h2
VUSGöteborg/U30.6.19-0.9
14.32
4
19
JSMVästerås11.8.13+1.0
14.32
hep
19
Varberg17.5.14+0.5
14.32
7
SMSöderhamn8.8.15-3.1
14.32
8
BauhausStockholm/S23.8.20+1.4
14.33
4
Malmö/S14.8.21+1.2
14.36
2
Uppsala/K18.6.17-0.8
14.37
2
teamNCNorrköping13.7.16-1.0
14.39
2
19
h1
JSMVästerås11.8.13+0.7
14.46
4
Malmö/S14.8.21-0.2
14.50
4
h3
SMBorås28.8.21+0.2
14.55
4
teamNCHalmstad6.7.13-0.5
15.02
2
Stockholm/S25.6.12+0.5
15.20
2
Täby/S15.5.11+0.4
10-bästasnitt: 13.713
Höjd
1.73i
pen
ISMVäxjö10.2.13
1.73
4
22
JSMGävle13.8.17
1.72i
pen
ISMNorrköping8.2.15
1.72
hep
Lag-EM Div 1Monzón, ESP1.7.17
1.71i
4
19
IJSMUddevalla24.2.13
1.71i
2
Sätra27.1.17
1.70
hep
17
Lerum26.5.12
1.70
hep
17
USMHuddinge15.9.12
1.70
hep
19
Varberg18.5.13
1.69
hep
SMGävle5.9.15
Visa/dölj alla resultat
1.69
hep
22
JEM22Bydgoszcz, POL13.7.17
1.69i
pen
ISMNorrköping11.2.18
1.68
hep
19
JEM19Rieti, ITA18.7.13
1.67i
pen
Växjö9.2.14
1.67i
pen
ISMUddevalla12.2.17
1.67
4
Borås7.7.17
1.66
3
17
teamNCTäby30.6.12
1.66i
10
ISMNorrköping17.2.13
1.66
6
19
JSMVästerås9.8.13
1.66
hep
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14
1.66
hep
SMLinköping9.9.17
1.64
4
17
USMSollentuna11.8.12
1.64
hep
19
Varberg17.5.14
1.64
hep
22
NordicCTårnby, DEN13.6.15
1.64
hep
22
JEM22Tallinn, EST9.7.15
1.64i
2
22
IJSMGöteborg/FH18.2.17
1.63
hep
SMFalun10.9.16
1.62i
pen
15
IUSMSätra6.3.10
1.62i
pen
17
Sätra12.3.11
1.62
hep
v2NatHuddinge11.6.16
1.62
4
22
JSMHässleholm7.8.16
1.61i
pen
ISMGöteborg/FH13.3.16
1.60
hep
Enköping24.7.10
1.60
hep
16
USMFalun6.8.11
1.60i
pen
Sätra10.1.16
1.59i
=9
17
IUSMBollnäs26.2.12
1.59
4
teamNCSundsvall1.7.15
1.58
tri
15
USMHuddinge4.9.10
1.55
hep
Täby16.5.09
1.55i
8
15
Norrköping28.2.10
1.55i
=10
16
NC-yHuddinge20.2.11
10-bästasnitt: 1.711
Längd
5.95
hep
22
NordicCTårnby, DEN14.6.15-2.0
5.89
hep
22
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17-0.5
5.88i
6
Raka SpåretSätra31.1.15
5.85
+
22
JSMKalmar22.8.15+1.8
5.76
5
22
JSMGävle13.8.17+1.2
5.74
hep
v2NatHuddinge12.6.16+1.0
5.73i
pen
ISMNorrköping8.2.15
5.73
hep
SMLinköping10.9.17+0.5
5.71i
pen
ISMNorrköping11.2.18
5.67
8
19
Göteborg/U28.6.14+0.9
Visa/dölj alla resultat
5.66
11
VUSGöteborg/U4.7.15+0.9
5.65
hep
19
JEM19Rieti, ITA19.7.13+0.1
5.65
1
Uppsala/K18.6.17+1.2
5.64
10
B
VUSGöteborg/U2.7.16-1.6
5.62i
pen
ISMGöteborg/FH13.3.16
5.62
hep
SMFalun11.9.16+0.2
5.61
5
19
JSMGävle9.8.14+1.5
5.60i
pen
ISMUddevalla12.2.17
5.59i
4
22
IJSMGöteborg/FH1.3.15
5.53i
8
22
IJSMVäxjö21.2.16
5.47
7
15
Göteborg/U2.7.10+0.6
5.44i
pen
Sätra10.1.16
5.42
1
17
Stockholm/S18.8.12-1.7
5.40
13
19
Q
JSMVästerås9.8.13+0.9
5.37
hep
17
USMHuddinge16.9.12+1.7
5.33
hep
19
Varberg19.5.13+1.1
5.28
+
17
Gävle23.7.11+1.5
5.27
+
22
JSMHässleholm6.8.16+1.4
5.24i
pen
ISMVäxjö10.2.13
5.21
hep
Täby17.5.09+0.4
5.20i
7
15
Q
Norrköping28.2.10
5.18
hep
19
Varberg18.5.140.0
5.15i
8
15
Norrköping28.2.10
5.14i
15
16
Q
NC-yHuddinge19.2.11
5.11
tri
15
USMHuddinge5.9.10+0.1
10-bästasnitt: 5.791
Kula
12.33i
4
Sätra21.1.18
11.93i
pen
ISMNorrköping11.2.18
11.78i
8
Sätra3.2.18
11.72
hep
Lag-EM Div 1Monzón, ESP1.7.17
11.72
3
Bålsta12.5.18
11.51
hep
19
Varberg17.5.14
11.50i
9
22
IJSMGöteborg/FH18.2.17
11.46
hep
22
NordicCTårnby, DEN13.6.15
11.34i
pen
ISMUddevalla12.2.17
11.34
hep
22
JEM22Bydgoszcz, POL13.7.17
Visa/dölj alla resultat
11.27
hep
Sätra14.5.16
11.23
hep
19
JEM19Rieti, ITA18.7.13
11.13
hep
v2NatHuddinge11.6.16
11.12
hep
SMFalun10.9.16
11.09i
pen
ISMGöteborg/FH13.3.16
11.02i
pen
ISMVäxjö10.2.13
10.99
hep
SMGävle5.9.15
10.93
hep
19
Varberg18.5.13
10.86i
pen
ISMNorrköping8.2.15
10.81
hep
SMLinköping9.9.17
10.10i
pen
Sätra10.1.16
9.89
hep
ECup Div 1Ribeira Brava, POR5.7.14
9.75
hep
22
JEM22Tallinn, EST9.7.15
10-bästasnitt: 11.663
Spjut
40.29
hep
SMGävle6.9.15
40.18
4
22
JSMKalmar21.8.15
39.65
7
Folksam GPSollentuna25.6.15
39.48
hep
22
NordicCTårnby, DEN14.6.15
39.07
2
Bålsta12.5.18
38.70
hep
22
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17
38.40
4
Borås7.7.17
38.39
hep
19
Varberg19.5.13
38.39
10
SMSöderhamn7.8.15
38.02
hep
Lag-EM Div 1Monzón, ESP2.7.17
Visa/dölj alla resultat
37.84
hep
19
JEM19Rieti, ITA19.7.13
37.58
3
19
Sollentuna/E6.6.14
36.86
5
Västerås31.7.16
36.13
hep
v2NatHuddinge12.6.16
35.79
hep
SMLinköping10.9.17
35.25
7
22
JSMHässleholm5.8.16
35.22
6
Lag-SMHelsingborg6.7.18
35.21
hep
SMFalun11.9.16
34.93
13
SMSollentuna28.8.16
34.64
hep
19
Varberg18.5.14
34.17
10
19
JSMGävle9.8.14
33.98
1
17
Täby12.5.12
33.60
1
16
Huddinge/J12.6.11
32.16
5
17
USMSollentuna12.8.12
31.57
hep
17
USMHuddinge16.9.12
10-bästasnitt: 39.057
Sjukamp
5.574
11
22
JEM22Bydgoszcz, POL14.7.17
5.506
1
22
NordicCTårnby, DEN14.6.15
5.504
5
Lag-EM Div 1Monzón, ESP2.7.17
5.401
2
SMGävle6.9.15
5.290
9
19
JEM19Rieti, ITA19.7.13
5.286
3
SMLinköping10.9.17
5.192
2
19
Varberg19.5.13
5.177
4
v2NatHuddinge12.6.16
5.107
1
19
Sätra12.5.13
5.100
3
SMFalun11.9.16
Visa/dölj alla resultat
5.056
4
SMUpplands Väsby7.9.14
4.942
2
19
Varberg18.5.14
4.855
5
19
Huddinge9.6.13
10-bästasnitt: 5313.7

Kula (3.0 kg)
12.50i
4
15
Norrköping27.2.10
12.46
1
15
Gävle19.7.09
12.36
hep
17
Huddinge15.9.12
12.36
hep
17
USMHuddinge15.9.12
12.24i
2
17
Sätra8.1.11
12.17
7
17
USMSollentuna10.8.12
12.13
3
16
Göteborg/U10.7.11
12.01
1
15
Sätra5.6.10
11.84
tri
15
USMHuddinge4.9.10
11.12i
1
14
Sätra13.12.08
Visa/dölj alla resultat
10.96i
14
17
IUSMBollnäs26.2.12
10.86
hep
Enköping26.7.08
10-bästasnitt: 12.119

Total results in database: 400
By event:
60 m:3
100 m:8
200 m:23
400 m:1
600 m:1
800 m:20
60 m häck (76.2 cm, 8 m):3
60 m häck:42
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m):3
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m):4
100 m häck:80
300 m häck:5
80 m häck (76.2 cm, 8 m):5
Höjd:41
Längd:41
Tresteg:6
Kula (3.0 kg):12
Kula:23
Diskus (0.6 kg):2
Diskus:1
Spjut (400 g):4
Spjut:25
Femkamp (F17):1
Femkamp:7
Sjukamp:15
Sjukamp (F17):3
:3
:1
Femkamp (F17):1
Sexkamp (F15):1
4x100 m:4
4x400 m:4
3x400 m:2
3x800 m:1
1000 m stafett:4
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8.14
 5h2-19
Uddevalla
23.2
 
2015
8.08
3
Eskilstuna
6.1
 
2016
8.12
 3rB
Lidingö/B
7.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
13.32
 2rB
Gävle
17.7
 +0.3
13.17w
 3h1-15
Gävle
17.7
 +2.3
2011
13.31
 5h2
Stockholm/S
29.6
 +0.3
12.97w
 3h2-17
Sollentuna
21.5
 +4.1
2012
13.16
 5h2-17
Göteborg/U
7.7
 0.0
2017
12.50
 3h2
Västerås
6.8
 +1.9
2018
12.41
2
Västerås
29.7
 +1.1
2019
12.78
 5rB
Varberg
15.7
 +1.0
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
27.48
 H-16
Falun
6.8
-0.3
2012
26.29
 H-17
Lerum
26.5
-0.5
26.98
H-17
Huddinge
15.9
-0.5
2013
25.81
 H-19
Rieti, ITA
18.7
 +0.1
25.92
H-19
Varberg
18.5
 +0.5
2014
26.28
 H
Upplands Väsby
6.9
-1.2
26.30
H-19
Varberg
17.5
 +0.7
2015
25.52
 H
Sätra
9.5
 +0.7
25.60
H-22
Tårnby, DEN
13.6
-0.7
25.60
H
Gävle
5.9
 +1.9
25.88
H-22
Tallinn, EST
9.7
 +0.3
25.32w
 2h2
Västerås
1.8
 +2.4
2016
25.99
 2
Huddinge
22.5
-0.3
26.40
H
Huddinge
11.6
-1.8
26.45
H
Falun
10.9
-1.8
25.51w
 6
Gävle
16.7
 +4.5
2017
25.58
 H
Linköping
9.9
 +1.6
25.62
H
Monzón, ESP
1.7
 +1.5
25.28w
 H-22
Bydgoszcz, POL
13.7
 +2.8
2018
25.32
8
Stockholm/S
10.6
-0.2
2021
26.42
 6
Malmö/S
14.8
-0.8
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2014
1:00.34
1-19
Huddinge
14.6
 
600 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
1:41.33
M-15
Huddinge
5.9
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2010
2:34.49
 7rB
Uppsala
28.8
 
2012
2:29.19
 H-17
Lerum
27.5
 
2:34.51
H-17
Huddinge
16.9
 
2013
2:23.32
 H-19
Varberg
19.5
 
2:28.35
H-19
Rieti, ITA
19.7
 
2014
2:23.70
 H
Upplands Väsby
7.9
 
2:33.38
H-19
Varberg
18.5
 
2015
2:23.90
 H-22
Tårnby, DEN
14.6
 
2:33.37
H
Gävle
6.9
 
2016
2:27.24
 H
Huddinge
12.6
 
2:28.25
H
Falun
11.9
 
2017
2:21.92
H-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
2:23.97
H
Monzón, ESP
2.7
 
2:29.33
H
Linköping
10.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
2:32.34
 P
Växjö
10.2
 
2015
2:28.29
 P
Norrköping
8.2
 
2016
2:31.06
 P
Göteborg/FH
13.3
 
2:34.4m
P
Sätra
10.1
 
2017
2:29.23
 P
Uddevalla
12.2
 
2018
2:26.44
P
Norrköping
11.2
 
60 m häck
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
8.89
 2h1-19
Uddevalla
24.2
 
8.93
P
Växjö
10.2
 
9.01
4 h2
Norrköping
17.2
 
2014
8.88
 P
Växjö
9.2
 
2015
8.63
 3
Sätra
22.2
 
8.66
3 -22
Göteborg/FH
1.3
 
8.67
6
Stockholm/G
19.2
 
8.68
3h1
Sätra
22.2
 
8.69
P
Norrköping
8.2
 
8.72
1h1
Norrköping
24.1
 
8.74
2
Norrköping
24.1
 
2016
8.57
 5
Malmö/A
28.2
 
8.60
2-22
Växjö
21.2
 
8.60
1h1-22
Växjö
21.2
 
8.62
2h1
Malmö/A
28.2
 
8.64
2h2
Sätra
6.2
 
8.64
P
Göteborg/FH
13.3
 
8.66
2r2
Sätra
30.1
 
8.69
5
Sätra
6.2
 
8.71
2r1
Sätra
30.1
 
8.82
P
Sätra
10.1
 
2017
8.60
 3h1
Sätra
4.2
 
8.65
3-22
Göteborg/FH
19.2
 
8.68
2h2-22
Göteborg/FH
19.2
 
8.69
7
Sätra
4.2
 
8.72
3h2
Ulvsunda
28.1
 
8.85
P
Uddevalla
12.2
 
2018
8.39
1h1
Sätra
3.2
 
8.44
3
Gävle
18.2
 
8.51
2h2
Gävle
18.2
 
8.54
P
Norrköping
11.2
 
2019
8.60
 4h1
Norrköping
17.2
 
8.61
1h1
Örebro
12.1
 
8.63
2
Örebro
12.1
 
8.63
2
Sätra
20.1
 
8.64
1
Sollentuna
16.1
 
8.75
8
Norrköping
17.2
 
2020
8.63
 6
Växjö
23.2
 
8.64
6
Sätra
11.2
 
8.66
3h2
Växjö
23.2
 
100 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
15.20
 2
Täby/S
15.5
 +0.4
2012
15.02
 2
Stockholm/S
25.6
 +0.5
2013
14.19
 H-19
Rieti, ITA
18.7
 +1.5
14.29
4-19
Göteborg/U
30.6
 +0.8
14.32
4-19
Västerås
11.8
 +1.0
14.39
2h1-19
Västerås
11.8
 +0.7
14.55
4
Halmstad
6.7
-0.5
2014
14.20
 H
Ribeira Brava, POR
5.7
 +1.9
14.32
H-19
Varberg
17.5
 +0.5
14.51w
 5-19
Gävle
10.8
 +2.7
14.73w
 3h1-19
Gävle
10.8
 +3.1
2015
13.76
 1h
Gävle
5.9
 +0.5
13.83
H-22
Tårnby, DEN
13.6
-0.4
13.84
4
Stockholm/S
13.9
 +0.3
13.90
1
Sollentuna
5.6
-0.4
13.93
2
Göteborg/U
5.7
 +0.5
13.95
1h2
Göteborg/U
5.7
 0.0
13.95
1
Västerås
1.8
-0.8
13.97
1-22
Kalmar
23.8
-1.8
14.02
1 h2
Söderhamn
8.8
-2.2
14.08
3
Sundsvall
1.7
-2.3
14.14
H-22
Tallinn, EST
9.7
-0.3
14.22
2h1-22
Kalmar
23.8
-1.5
14.32
7
Söderhamn
8.8
-3.1
2016
13.75
 2rB-22
Espoo, FIN
21.8
 +1.5
13.78
3
Sollentuna
27.8
 +0.4
13.88
2-22
Hässleholm
7.8
 +1.9
13.92
4
Stockholm/S
16.6
-1.1
13.92
2h1
Sollentuna
27.8
 +1.1
14.04
2
Huddinge
22.5
 +1.8
14.08
1rB
Skara
6.6
 +0.8
14.08
3
Göteborg/U
3.7
 +0.6
14.13
2h2
Skara
6.6
 +0.8
14.14
H
Huddinge
11.6
 +1.1
14.24
2h2
Göteborg/U
3.7
-0.3
14.26
H
Falun
10.9
 +0.2
14.37
2
Norrköping
13.7
-1.0
2017
13.80
 H
Linköping
9.9
 +1.9
13.87
H-22
Bydgoszcz, POL
13.7
-0.3
13.90
H
Monzón, ESP
1.7
-0.9
14.00
1-22
Gävle
13.8
-0.4
14.02
2h2
Helsingborg
26.8
-2.1
14.10
5
Helsingborg
26.8
-2.0
14.36
2
Uppsala/K
18.6
-0.8
2018
13.57
5
Sollentuna
28.6
 +1.0
13.64
2
Sollentuna
1.6
 +0.4
13.66
4
Stockholm/S
10.6
 +1.3
13.75
1rB
Karlstad
25.7
 +1.6
13.75
4
Eskilstuna
25.8
 +1.4
13.77
1h2
Sollentuna
1.6
-0.7
13.77
4
Karlstad
25.7
 +0.9
13.85
3h2
Eskilstuna
25.8
 +0.5
13.96
1
Täby
20.5
 +1.6
14.13
2h2
Göteborg/U
1.7
-0.3
14.21
5
Göteborg/U
1.7
-0.5
13.56w
 1
Helsingborg
7.7
 +3.0
13.62w
 2
Helsingborg
6.7
 +3.6
2019
13.72
 5rB
Stockholm/S
30.5
 +2.0
13.76
3
Karlstad
3.7
 +1.4
13.84
1rB
Sollentuna
18.6
 +1.9
13.93
6h1
Bydgoszcz, POL
9.8
 +0.4
13.93
5
Stockholm/S
25.8
 +0.1
13.96
3h2
Skara
6.6
-0.7
14.01
6
Skara
6.6
-0.1
14.03
3
Varberg
15.7
 +1.2
14.04
1
Västerås
3.8
-2.0
14.13
5
Göteborg/U
30.6
-1.2
14.13
2
Karlstad
31.8
-2.3
14.15
1h1
Karlstad
31.8
 +1.0
14.19
2
Stockholm/S
31.7
-1.2
14.30
1h2
Göteborg/U
30.6
-0.9
13.57w
 4
Sollentuna
18.6
 +2.1
13.74w
 3
Helsingborg
26.6
 +3.4
14.00w
 2
Sollentuna
7.6
 +2.3
2020
14.32
 8
Stockholm/S
23.8
 +1.4
2021
14.28
 2
Täby
22.8
 0.0
14.33
4
Malmö/S
14.8
 +1.2
14.46
4
Malmö/S
14.8
-0.2
14.50
4h3
Borås
28.8
 +0.2
300 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
47.83
 1rB
Sollentuna
6.6
 
2010
44.63
1
Stockholm/S
8.8
 
46.26
1h3-15
Kil
13.8
 
46.33
5h4-15
Kil
13.8
 
2011
46.57
 3-16
Stockholm/S
31.7
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
1.55
 h
Täby
16.5
 
2010
1.60
 h
Enköping
24.7
 
1.58
M-15
Huddinge
4.9
 
2011
1.60
 H-16
Falun
6.8
 
2012
1.70
 H-17
Lerum
26.5
 
1.70
H-17
Huddinge
15.9
 
1.66
3-17
Täby
30.6
 
1.64
4-17
Sollentuna
11.8
 
2013
1.70
 H-19
Varberg
18.5
 
1.68
H-19
Rieti, ITA
18.7
 
1.66
6-19
Västerås
9.8
 
2014
1.66
 H
Ribeira Brava, POR
5.7
 
1.64
H-19
Varberg
17.5
 
2015
1.69
 H
Gävle
5.9
 
1.64
H-22
Tårnby, DEN
13.6
 
1.64
H-22
Tallinn, EST
9.7
 
1.59
4
Sundsvall
1.7
 
2016
1.63
 H
Falun
10.9
 
1.62
H
Huddinge
11.6
 
1.62
4-22
Hässleholm
7.8
 
2017
1.73
4-22
Gävle
13.8
 
1.72
H
Monzón, ESP
1.7
 
1.69
H-22
Bydgoszcz, POL
13.7
 
1.67
4
Borås
7.7
 
1.66
H
Linköping
9.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
1.62
 P-15
Sätra
6.3
 
1.55
8-15
Norrköping
28.2
 
2011
1.62
 P-17
Sätra
12.3
 
1.55
10=-16
Huddinge
20.2
 
2012
1.59
 9=-17
Bollnäs
26.2
 
2013
1.73
P
Växjö
10.2
 
1.71
4-19
Uddevalla
24.2
 
1.66
10
Norrköping
17.2
 
2014
1.67
 P
Växjö
9.2
 
2015
1.72
 P
Norrköping
8.2
 
2016
1.61
 P
Göteborg/FH
13.3
 
1.60
P
Sätra
10.1
 
2017
1.71
 2
Sätra
27.1
 
1.67
P
Uddevalla
12.2
 
1.64
2-22
Göteborg/FH
18.2
 
2018
1.69
 P
Norrköping
11.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
5.21
 h
Täby
17.5
 +0.4
2010
5.47
 7-15
Göteborg/U
2.7
 +0.6
5.11
M-15
Huddinge
5.9
 +0.1
2011
5.28
 +-17
Gävle
23.7
 +1.5
5.32w
 6-17
Gävle
23.7
 +2.8
2012
5.42
 1-17
Stockholm/S
18.8
-1.7
5.37
H-17
Huddinge
16.9
 +1.7
2013
5.65
 H-19
Rieti, ITA
19.7
 +0.1
5.40
13q-19
Västerås
9.8
 +0.9
5.33
H-19
Varberg
19.5
 +1.1
2014
5.67
 8-19
Göteborg/U
28.6
 +0.9
5.61
5-19
Gävle
9.8
 +1.5
5.18
H-19
Varberg
18.5
 0.0
2015
5.95
H-22
Tårnby, DEN
14.6
-2.0
5.85
--22
Kalmar
22.8
 +1.8
5.66
11
Göteborg/U
4.7
 +0.9
5.87w
 3-22
Kalmar
22.8
 +2.6
5.82w
 H
Gävle
6.9
 +4.2
2016
5.74
 H
Huddinge
12.6
 +1.0
5.64
10cB
Göteborg/U
2.7
-1.6
5.62
H
Falun
11.9
 +0.2
5.27
--22
Hässleholm
6.8
 +1.4
5.73w
 5
Sollentuna/E
4.6
 +2.8
5.47w
 12-22
Hässleholm
6.8
 +2.2
2017
5.89
 H-22
Bydgoszcz, POL
14.7
-0.5
5.76
5-22
Gävle
13.8
 +1.2
5.73
H
Linköping
10.9
 +0.5
5.65
1
Uppsala/K
18.6
 +1.2
5.70w
 H
Monzón, ESP
2.7
 +2.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
5.20
 7q-15
Norrköping
28.2
 
5.15
8-15
Norrköping
28.2
 
2011
5.14
 15q-16
Huddinge
19.2
 
2013
5.24
 P
Växjö
10.2
 
2015
5.88
6
Sätra
31.1
 
5.73
P
Norrköping
8.2
 
5.59
4 -22
Göteborg/FH
1.3
 
2016
5.62
 P
Göteborg/FH
13.3
 
5.53
8-22
Växjö
21.2
 
5.44
P
Sätra
10.1
 
2017
5.60
 P
Uddevalla
12.2
 
2018
5.71
 P
Norrköping
11.2
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
10.58
 3-14
Enskede
5.9
 +1.8
2010
11.02
 2-15
Huddinge
19.6
 +0.7
2017
11.44
--22
Gävle
11.8
 +1.8
11.45w
 9-22
Gävle
11.8
 +2.5
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
11.24
3-15
Norrköping
27.2
 
2013
11.18
 8
Örebro
13.1
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
11.23
 H-19
Rieti, ITA
18.7
 
10.93
H-19
Varberg
18.5
 
2014
11.51
 H-19
Varberg
17.5
 
9.89
H
Ribeira Brava, POR
5.7
 
2015
11.46
 H-22
Tårnby, DEN
13.6
 
10.99
H
Gävle
5.9
 
9.75
H-22
Tallinn, EST
9.7
 
2016
11.27
 H
Sätra
14.5
 
11.13
H
Huddinge
11.6
 
11.12
H
Falun
10.9
 
2017
11.72
H
Monzón, ESP
1.7
 
11.34
H-22
Bydgoszcz, POL
13.7
 
10.81
H
Linköping
9.9
 
2018
11.72
 3
Bålsta
12.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
11.02
 P
Växjö
10.2
 
2015
10.86
 P
Norrköping
8.2
 
2016
11.09
 P
Göteborg/FH
13.3
 
10.10
P
Sätra
10.1
 
2017
11.50
 9-22
Göteborg/FH
18.2
 
11.34
P
Uddevalla
12.2
 
2018
12.33
4
Sätra
21.1
 
11.93
P
Norrköping
11.2
 
11.78
8
Sätra
3.2
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
29.82
Com
Danderyd
22.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
33.60
 1-16
Huddinge/J
12.6
 
2012
33.98
 1-17
Täby
12.5
 
32.16
5-17
Sollentuna
12.8
 
31.57
H-17
Huddinge
16.9
 
2013
38.39
 H-19
Varberg
19.5
 
37.84
H-19
Rieti, ITA
19.7
 
2014
37.58
 3-19
Sollentuna/E
6.6
 
34.64
H-19
Varberg
18.5
 
34.17
10-19
Gävle
9.8
 
2015
40.29
H
Gävle
6.9
 
40.18
4-22
Kalmar
21.8
 
39.65
7
Sollentuna
25.6
 
39.48
H-22
Tårnby, DEN
14.6
 
38.39
10
Söderhamn
7.8
 
2016
36.86
 5
Västerås
31.7
 
36.13
H
Huddinge
12.6
 
35.25
7-22
Hässleholm
5.8
 
35.21
H
Falun
11.9
 
34.93
13
Sollentuna
28.8
 
2017
38.70
 H-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
38.40
4
Borås
7.7
 
38.02
H
Monzón, ESP
2.7
 
35.79
H
Linköping
10.9
 
2018
39.07
 2
Bålsta
12.5
 
35.22
6
Helsingborg
6.7
 
Femkamp
Inne Visa/dölj alla resultat
2013
3.702
 9
Växjö
10.2
 
2014
3.692
 4
Växjö
9.2
 
2015
3.923
 2
Norrköping
8.2
 
2016
3.750
 4
Göteborg/FH
13.3
 
3.542
1
Sätra
10.1
 
2017
3.809
 3
Uddevalla
12.2
 
2018
4.006
3
Norrköping
11.2
 
Sjukamp
Ute Visa/dölj alla resultat
2013
5.290
 9-19
Rieti, ITA
19.7
 
5.192
2-19
Varberg
19.5
 
5.107
1-19
Sätra
12.5
 
4.855
5-19
Huddinge
9.6
 
2014
5.056
 4
Upplands Väsby
7.9
 
4.942
2-19
Varberg
18.5
 
2015
5.506
 1-22
Tårnby, DEN
14.6
 
5.401
2
Gävle
6.9
 
2016
5.177
 4
Huddinge
12.6
 
5.100
3
Falun
11.9
 
2017
5.574
11-22
Bydgoszcz, POL
14.7
 
5.504
5
Monzón, ESP
2.7
 
5.286
3
Linköping
10.9
 

Junior-ungdom
60 m häck (76.2 cm, 8 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2010
9.20
4s1-15
Norrköping
28.2
 
9.22
2h3-15
Norrköping
28.2
 
9.28
8-15
Norrköping
28.2
 
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2011
9.02
3h2-16
Huddinge
19.2
 
2012
9.36
 4h3-17
Bollnäs
26.2
 
80 m häck (76.2 cm, 8 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
12.46
 3-14
Stockholm/S
1.8
-0.7
2010
11.77
2-15
Kil
15.8
 0.0
12.04
1h2-15
Kil
15.8
 +0.1
12.22
M-15
Huddinge
4.9
-0.4
11.76w
 1s2-15
Kil
15.8
 +2.6
100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2011
14.56
 2-16
Göteborg/U
10.7
-0.3
2012
14.35
2-17
Göteborg/U
8.7
 +0.3
14.57
2-17
Täby
30.6
-1.0
14.78
H-17
Huddinge
15.9
-0.5
Kula (3.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
10.86
 h
Enköping
26.7
 
2009
12.46
1-15
Gävle
19.7
 
2010
12.01
 1-15
Sätra
5.6
 
11.84
M-15
Huddinge
4.9
 
2011
12.13
 3-16
Göteborg/U
10.7
 
2012
12.36
 H-17
Huddinge
15.9
 
12.36
H-17
Huddinge
15.9
 
12.17
7-17
Sollentuna
10.8
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
11.12
 1-14
Sätra
13.12
 
2010
12.50
4-15
Norrköping
27.2
 
2011
12.24
 2-17
Sätra
8.1
 
2012
10.96
 14-17
Bollnäs
26.2
 
Diskus (0.6 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2009
36.47
4-15
Gävle
18.7
 
2010
32.23
 3-15
Sollentuna
12.6
 
Spjut (400 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2008
34.23
 5-13
Göteborg/U
27.6
 
2009
39.75
1-15
Sollentuna
7.6
 
2010
34.15
 6-15
Uppsala
28.8
 
32.61
M-15
Huddinge
5.9
 
Femkamp (F17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
3.506
6 -17
Göteborg/FH
10.3
 
Sjukamp (F17)
Ute Visa/dölj alla resultat
2012
5.007
2-17
Lerum
27.5
 
4.930
2-17
Huddinge
16.9
 

Ute
200 m
SM 2016
h1
DNF
SM 2021
h1
DNS
100 m häck
SM 2015 7
14.32
1
13.76
1
h2
14.02
SM 2016 3
13.78
2
h1
13.92
SM 2017 5
14.10
2
h2
14.02
SM 2018 4
13.75
3
h2
13.85
SM 2019 2
14.13
1
h1
14.15
SM 2021
4
h3
14.50
Spjut
SM 2015 10
38.39
SM 2016 13
34.93
Sjukamp
SM 2014 4
5.056
SM 2015 2
5.401
SM 2016 3
5.100
SM 2017 3
5.286
4x100 m
SM 2018
DQ
SM 2019 4
45.97
4x400 m
SM 2015 1
3:48.02
SM 2016 2
3:47.09
SM 2018 2
3:42.14
SM 2019 2
3:50.72
Inne
60 m häck
ISM 2013
4
h2
9.01
ISM 2015 3
8.63
3
h1
8.68
ISM 2016 5
8.57
2
h1
8.62
ISM 2018 3
8.44
2
h2
8.51
ISM 2019 8
8.75
4
h1
8.60
ISM 2020 6
8.63
3
h2
8.66
Höjd
ISM 2013 10
1.66
Femkamp
ISM 2013 6
3.702
ISM 2015 2
3.923
ISM 2016 4
3.750
ISM 2017 3
3.809
ISM 2018 3
4.006

Junior-ungdom
Ute
100 m häck
JSM 2013 4
19
14.32
2
19
h1
14.39
JSM 2014 5
19
14.51w
3
19
h1
14.73w
JSM 2015 1
22
13.97
2
22
h1
14.22
JSM 2016 2
22
13.88
JSM 2017 1
22
14.00
Höjd
USM 2012 4
17
1.64
JSM 2013 6
19
1.66
JSM 2016 4
22
1.62
JSM 2017 4
22
1.73
Längd
JSM 2013
13
19
Q
5.40
JSM 2014 5
19
5.61
JSM 2015 3
22
5.87w
JSM 2016 12
22
5.47w
JSM 2017 5
22
5.76
Tresteg
JSM 2017 9
22
11.45w
Kula (3.0 kg)
USM 2012 7
17
12.17
Spjut
USM 2012 5
17
32.16
JSM 2014 10
19
34.17
JSM 2015 4
22
40.18
JSM 2016 7
22
35.25
Sexkamp (F15)
USM 2010 4
15
5.149
Sjukamp (F17)
USM 2011
16
DNF
USM 2012 2
17
4.930
Sjukamp
JSM 2014 2
19
5.056
JSM 2015 1
22
5.401
JSM 2016 1
22
5.100
JSM 2017 2
22
5.286
4x100 m
USM 2011
3
17
h1
49.54
JSM 2013 4
19
48.71
1000 m stafett
USM 2010
4
15
h2
50.67
USM 2011 2
17
2:17.92
1
17
h2
2:19.44
JSM 2013 2
19
2:16.67
3x400 m
JSM 2015 1
22
2:58.44
JSM 2016 1
22
2:54.04
3x800 m
USM 2010 5
15
7:31.95
Inne
60 m
IJSM 2013
5
19
h2
8.14
60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)
IUSM 2012
4
17
h3
9.36
60 m häck
IJSM 2013
2
19
h1
8.89
19
DNS
IJSM 2015 3
22
8.66
IJSM 2016 2
22
8.60
1
22
h1
8.60
IJSM 2017 3
22
8.65
2
22
h2
8.68
Höjd
IUSM 2012 9=
17
1.59
IJSM 2013 4
19
1.71
IJSM 2017 2
22
1.64
Längd
IJSM 2015 4
22
5.59
IJSM 2016 8
22
5.53
Kula (3.0 kg)
IUSM 2012 14
17
10.96
Kula
IJSM 2017 9
22
11.50
Femkamp (F17)
IUSM 2011 3
16
3.468
Femkamp (F17)
IUSM 2012 6
17
3.506
Femkamp
IJSM 2013 4
19
3.702
IJSM 2015 2
22
3.923
IJSM 2016 1
22
3.750
IJSM 2017 1
22
3.809
IUSM 2010 3
15
4.189

Lag-EM och Europacupen
100 m häck
Super L 2019 12
13.93
Sjukamp
ECup Div 1 2014 -
DNF
Div 1 2017 5
5.504

Junior-ungdom
Sjukamp
JEM19 2013 9
19
5.290
JEM22 2015 -
22
DNF
JEM22 2017 11
22
5.574