Tom Kling-Baptiste

Född: 29 augusti 1990

Ålder: 31 år 92 dagar

Förening:
 Huddinge AIS
 15.11.2006–

Tidigare förening(ar):
IFK Tumba –14.11.2006

  •  6 SM‐guld, 6 SM‐silver, 3 SM‐brons
  •  5 ISM‐guld, 4 ISM‐silver, 4 ISM‐brons


Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2021

60 m (2)
6.88i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
6.90i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A20.2.21
100 m (3)
10.99
SB  HuddingeHuddinge29.5.21-2.1
10.90
SB  SkaraSkara6.6.21-0.1
10.91
  SkaraSkara6.6.21+0.1
200 m (1)
21.76w
  HuddingeHuddinge29.5.21+2.9

2020

60 m (9)
6.92i
SB  HuddingeHuddinge25.1.20
6.84i
SB  HuddingeHuddinge25.1.20
6.81i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.76i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.2.20
6.83i
  UppsalaUppsala8.2.20
6.78i
  UppsalaUppsala8.2.20
6.83i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.71i
SB  (2)ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
6.76i
  ISMVäxjöISM, Växjö22.2.20
100 m (8)
10.83
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-1.8
10.67
SB  SundsvallSundsvall27.6.20-0.2
10.46w
  SundsvallSundsvall27.6.20+3.2
10.47
SB  SkaraSkara11.7.20+1.2
10.52
  SkaraSkara11.7.20+1.3
10.51
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20+1.6
10.52
  SMUppsalaSM, Uppsala14.8.20-0.5
10.54
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN5.9.20+0.5
200 m (4)
21.44
SB  SödertäljeSödertälje14.6.20-2.5
21.18
SB  SMUppsalaSM, Uppsala15.8.20+0.7
20.93
SB  SMUppsalaSM, Uppsala16.8.200.0
21.29
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN6.9.20-1.2

2018

60 m (5)
6.85i
SB  NCBærum, NORNC, Bærum, NOR3.2.18
6.75i
SB  NCBærum, NORNC, Bærum, NOR3.2.18
6.78i
  NCBærum, NORNC, Bærum, NOR3.2.18
6.79i
  ISMGävleISM, Gävle17.2.18
6.71i
SB  (2)ISMGävleISM, Gävle17.2.18
100 m (11)
10.51
SB  SollentunaSollentuna1.6.18+1.7
10.48
SB  SkaraSkara6.6.18+0.9
10.48
=SB  (5)SkaraSkara6.6.18+2.0
10.68
  Salamanca, ESPSalamanca, ESP9.6.18-2.0
10.66
  Salamanca, ESPSalamanca, ESP9.6.18-0.3
10.60
  SundsvallSundsvall22.7.18+0.8
10.65
  HärnösandHärnösand29.7.18+1.6
10.38w
  SkaraSkara19.8.18+3.3
10.60
  SkaraSkara19.8.18-0.6
10.50
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+1.4
10.31w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna24.8.18+4.8
200 m (17)
21.39i
SB  GävleGävle31.1.18
21.34i
SB  NCBærum, NORNC, Bærum, NOR4.2.18
21.32i
SB  ISMGävleISM, Gävle18.2.18
20.95i
PB (50) (1)ISMGävleISM, Gävle18.2.18
21.12
SB  Sollentuna/ESollentuna/E3.6.18-0.8
21.26
  SkaraSkara6.6.18-0.9
21.50
  Salamanca, ESPSalamanca, ESP9.6.18+0.6
21.14
  SundsvallSundsvall17.6.18+0.9
21.30
  Brussels GPBruxelles, BELBrussels GP, Bruxelles, BEL30.6.18-0.3
22.03
  SundsvallSundsvall22.7.18-0.4
21.62
  SundsvallSundsvall22.7.18-2.7
21.21
  SundsvallSundsvall28.7.18+1.0
21.03
SB  HärnösandHärnösand29.7.18+1.4
21.37
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna25.8.18+1.6
21.00w
  SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+2.7
20.89
SB  (3)SMEskilstunaSM, Eskilstuna26.8.18+1.4
21.03
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN1.9.180.0

2017

60 m (3)
6.70i
=SB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.70i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
6.67i
SB  (3)ISMVäxjöISM, Växjö25.2.17
100 m (14)
10.48
SB  SkaraSkara6.6.17+1.4
10.48w
  SkaraSkara6.6.17+2.2
10.57
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
10.65
  SavoGLapinlahti, FINSavoG, Lapinlahti, FIN16.7.17+1.4
10.50
  Loughborough, GBRLoughborough, GBR22.7.17+0.8
10.55
  Loughborough, GBRLoughborough, GBR22.7.17
10.46
SB  SundsvallSundsvall30.7.17+1.3
10.41
SB  (6)SundsvallSundsvall30.7.17+1.8
10.61
  MölndalMölndal4.8.17+0.1
10.54
  MölndalMölndal4.8.17+0.9
10.52w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+3.9
10.41
=SB  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+1.8
10.27w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg25.8.17+2.2
10.63
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17-1.2
200 m (9)
21.44i
SB  ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
21.43i
SB  (4)ISMVäxjöISM, Växjö26.2.17
20.92w
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17+3.3
21.14
SB  (4)SavoGLapinlahti, FINSavoG, Lapinlahti, FIN16.7.170.0
21.20
  SundsvallSundsvall30.7.17+0.5
21.66
  SMHelsingborgSM, Helsingborg26.8.17-0.2
21.34
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17-0.4
20.75w
  SMHelsingborgSM, Helsingborg27.8.17+3.2
21.25
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S3.9.17-2.4
4x100 m (2)
42.30
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås7.7.17
 Huddinge AIS
Alexander Nordkvist, Anton Nilsson
Ludvig Hillenfjärd, Tom Kling-Baptiste
39.61
SB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S2.9.17
 Sweden
Odain Rose, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Austin Hamilton

2016

60 m (5)
6.74i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
6.71i
SB  Göteborg/FHGöteborg/FH6.2.16
6.72i
  v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
6.76i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
6.70i
SB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
100 m (14)
10.46
SB  Gavardo, ITAGavardo, ITA29.5.16+0.5
10.27w
  Gavardo, ITAGavardo, ITA29.5.16+4.4
10.27
PB  (1)SkaraSkara6.6.16+1.5
10.30
  SkaraSkara6.6.16+0.8
10.19w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.0
10.55
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-1.3
10.46
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+0.7
10.42
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+1.4
10.84
  Lillehammer, NORLillehammer, NOR9.8.16+0.2
10.65
  Lillehammer, NORLillehammer, NOR9.8.16+0.4
10.36w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+3.0
10.33
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+1.0
10.27w
  SMSollentunaSM, Sollentuna26.8.16+2.9
10.52
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN3.9.16+1.9
200 m (15)
21.07i
PB (57) (1)v3NatVäxjöv3Nat, Växjö13.2.16
22.00i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A27.2.16
21.21
SB  Gavardo, ITAGavardo, ITA29.5.16+1.3
20.87
SB  (2)SkaraSkara6.6.16+0.1
20.70w
  Snabba KlippSkaraSnabba Klipp, Skara19.6.16+3.6
21.07
  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå21.6.16-0.1
21.06
  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED7.7.16-0.1
21.34
  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED8.7.16-1.1
21.60
  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16-0.7
21.40w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall31.7.16+3.7
21.46
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.1
21.38
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.8
21.09
  SMSollentunaSM, Sollentuna27.8.16+0.6
21.19
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16-1.4
4x100 m (5)
39.39
SB  Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Tom Kling-Baptiste, Johan Wissman
39.71
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S16.6.16
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Tom Kling-Baptiste, Johan Wissman
39.37
SB  EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED9.7.16
 Sweden
Emil von Barth, Austin Hamilton
Tom Kling-Baptiste, Johan Wissman
41.88
SB  Lag-SMNorrköpingLag-SM, Norrköping13.7.16
 Huddinge AIS
Peter Heen, Amadou Sussoho
Alexander Nordkvist, Tom Kling-Baptiste
55.68
  vFINTampere, FINvFIN, Tampere, FIN4.9.16
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Austin Hamilton
Jacob Ewertzh, Erik Hagberg

2015

60 m (3)
6.81i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
6.83i
  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
6.74i
SB  ISMSätraISM, Sätra21.2.15
100 m (20)
10.86
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15-2.0
10.70
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15-1.0
10.56w
  Florø, NORFlorø, NOR6.6.15+2.8
10.64
SB  BollnäsBollnäs16.6.15+0.4
10.50
SB  BollnäsBollnäs16.6.15+1.0
10.69
  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS20.6.15-3.4
10.69
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-1.5
10.35
SB  (3)WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR8.7.15+1.0
10.59
  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR8.7.15-0.8
10.52
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall26.7.15+1.0
10.69
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-3.0
10.54
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15-0.2
10.41
  SMSöderhamnSM, Söderhamn7.8.15+0.7
10.51
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+1.4
10.43
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.8.15+0.2
10.46
  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå16.8.15+1.1
10.50
  SkaraSkara29.8.15+1.3
10.13w
  SkaraSkara29.8.15+3.6
10.45
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15+0.1
200 m (11)
21.16
SB  EskilstunaEskilstuna23.5.15+1.2
21.18
  Florø, NORFlorø, NOR6.6.15+0.8
21.28
  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15-1.1
21.14
SB  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR9.7.15+0.8
21.20
  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR9.7.15+0.4
21.30
  WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR10.7.15-0.4
21.95
  SMSöderhamnSM, Söderhamn8.8.15-0.9
20.81
PB  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+1.6
20.55w
  SMSöderhamnSM, Söderhamn9.8.15+2.5
20.89
  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå16.8.15+1.2
20.92
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S13.9.15+0.7
4x100 m (5)
39.20
SB  Lag-EM Super LCheboksary, RUSLag-EM Super L, Cheboksary, RUS20.6.15
 Sweden
Alexander Brorsson, Johan Wissman
Tom Kling-Baptiste, Joel Groth
41.78
SB  Lag-SMSundsvallLag-SM, Sundsvall1.7.15
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Douglas Hellbratt
Amadou Sussoho, Robin Nordkvist
39.34
  BauhausStockholm/SBauhaus, Stockholm/S30.7.15
 Sweden
39.81
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S12.9.15
 Sweden
Austin Hamilton, Sulayman Bah
Tom Kling-Baptiste, Alexander Brorsson
4x400 m (1)
3:16.92
PB  SMSollentunaSM, Sollentuna17.5.15
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Anton Nilsson
Ludvig Hillenfjärd, Alexander Nordkvist

2014

60 m (8)
6.83i
SB  BotniaGMustasaari, FINBotniaG, Mustasaari, FIN1.2.14
6.82i
SB  BotniaGMustasaari, FINBotniaG, Mustasaari, FIN1.2.14
6.77i
SB  Florø, NORFlorø, NOR15.2.14
6.78i
  Florø, NORFlorø, NOR15.2.14
6.75i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.74i
SB  ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.65i
PB (87) ISMGöteborg/FHISM, Göteborg/FH22.2.14
6.72i
  IVMSopot, POLIVM, Sopot, POL7.3.14
100 m (21)
10.62
SB  Tønsberg, NORTønsberg, NOR24.5.14+1.1
10.55
SB  Tønsberg, NORTønsberg, NOR24.5.14-0.9
10.39
SB  SkaraSkara6.6.14+1.6
10.29
PB  (1)SkaraSkara6.6.14+1.4
10.48
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+0.5
10.37
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S13.6.14+1.8
10.44
  Rieti, ITARieti, ITA28.6.14+1.0
10.52
  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14-1.8
10.63
  Donnas, ITADonnas, ITA13.7.14+0.5
10.49w
  Donnas, ITADonnas, ITA13.7.14+2.2
10.52w
  FGPKarlstadFGP, Karlstad16.7.14+2.2
10.45
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.5
10.42
  WindSprintSundsvallWindSprint, Sundsvall20.7.14+1.5
10.50
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.6
10.41
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14+0.2
10.60
  SMUmeåSM, Umeå1.8.14-0.8
10.50
  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI12.8.14-0.1
10.50w
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala23.8.14+2.4
10.45w
  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala23.8.14+3.8
10.49
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14-0.4
10.51
  KramforsKramfors6.9.14+1.2
200 m (9)
21.19
SB  Tønsberg, NORTønsberg, NOR24.5.14-0.6
21.35
  Rieti, ITARieti, ITA29.6.14-0.1
21.03
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14-1.1
21.13w
  Donnas, ITADonnas, ITA13.7.14+4.6
21.64w
  SMUmeåSM, Umeå2.8.14+2.5
21.24w
  SMUmeåSM, Umeå3.8.14+3.1
20.92
SB  SMUmeåSM, Umeå3.8.14+0.1
21.21w
  DN GalanStockholm/SDN Galan, Stockholm/S21.8.14+2.5
4x100 m (5)
39.71
SB  Göteborg GPGöteborg/SGöteborg GP, Göteborg/S14.6.14
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
Alexander Brorsson, Joel Groth
39.33
SB  Lag-EM Super LBraunschweig, GERLag-EM Super L, Braunschweig, GER21.6.14
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
Alexander Brorsson, Patrik Andersson
41.49
SB  Lag-SMBoråsLag-SM, Borås5.7.14
 Huddinge AIS
Jan Wocalewski, Robin Nordkvist
Amadou Sussoho, Tom Kling-Baptiste
39.27
SB  EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI16.8.14
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
Alexander Brorsson, Erik Hagberg
39.31
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN30.8.14
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Nil de Oliveira
Alexander Brorsson, Erik Hagberg

2013

60 m (10)
6.84i
SB  NorrköpingIGNorrköpingNorrköpingIG, Norrköping26.1.13
6.85i
  NorrköpingIGNorrköpingNorrköpingIG, Norrköping26.1.13
6.80i
SB  EskilstunaEskilstuna2.2.13
6.86i
  SätraSätra3.2.13
6.80i
=SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
6.78i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
6.82i
  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.13
6.78i
=SB  Göteborg/FHGöteborg/FH23.2.13
6.74i
SB  IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc1.3.13
6.73i
SB  (3)IEMGöteborg/ScIEM, Göteborg/Sc2.3.13
100 m (16)
10.64
SB  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.13+1.8
10.58
SB  SkaraRacetSkaraSkaraRacet, Skara6.6.13+1.9
10.73
  SparkassenRegensburg, GERSparkassen, Regensburg, GER8.6.13+0.6
10.58
=SB  HyundaiTrondheim, NORHyundai, Trondheim, NOR1.7.13+0.4
10.35
PB  (3)HyundaiTrondheim, NORHyundai, Trondheim, NOR1.7.13+1.1
10.69
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
10.77
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-1.2
10.47
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+1.8
10.35w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+3.0
10.41
  Weinheim, GERWeinheim, GER2.8.130.0
10.47
  Weinheim, GERWeinheim, GER2.8.13+0.6
10.42w
  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå18.8.13+4.9
10.55
  Folksam GPUmeåFolksam GP, Umeå18.8.13+1.9
10.62
  SMBoråsSM, Borås30.8.13-1.1
10.50
  SMBoråsSM, Borås30.8.13+0.2
10.49
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
200 m (14)
22.17i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping16.2.13
22.08i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
22.04i
SB  ISMNorrköpingISM, Norrköping17.2.13
21.48
SB  Folksam GPUppsalaFolksam GP, Uppsala16.6.13-0.5
21.39w
  JönköpingJönköping19.6.13+2.7
21.12
SB  FGPSollentunaFGP, Sollentuna27.6.13+1.8
21.30
  HyundaiTrondheim, NORHyundai, Trondheim, NOR1.7.13+1.9
21.61
  Lag-SMHalmstadLag-SM, Halmstad6.7.13
21.22
  FGPKarlstadFGP, Karlstad23.7.13-0.9
20.75w
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall28.7.13+3.1
21.14
  Weinheim, GERWeinheim, GER2.8.13+0.1
21.29
  SMBoråsSM, Borås31.8.13+0.6
21.43
  SMBoråsSM, Borås1.9.13+0.2
20.87
PB  (3)vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S8.9.13+1.6
4x100 m (3)
40.90
SB  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Huddinge AIS
Robin Nordkvist, Jan Wocalewski
Alexander Nordkvist, Tom Kling-Baptiste
40.96
  SMHuddingeSM, Huddinge25.5.13
 Huddinge AIS
Robin Nordkvist, Jan Wocalewski
Alexander Nordkvist, Tom Kling-Baptiste
39.81
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S7.9.13
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
Benjamin Olsson, Joel Groth
4x200 m (1)
1:25.65i
SB  v2NatVäxjöv2Nat, Växjö9.2.13
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Benjamin Olsson
Johan Wissman, Nil de Oliveira

2012

60 m (6)
6.90i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
6.82i
SB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
6.85i
  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
6.85i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
6.84i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
6.83i
  IJSMBollnäsIJSM, Bollnäs26.2.12
100 m (5)
10.58
SB  (6)HyundaiOslo, NORHyundai, Oslo, NOR24.5.12+1.2
10.80
  Folksam GPGöteborg/SFolksam GP, Göteborg/S14.6.12-0.5
10.76
  Lag-SMGöteborg/SLag-SM, Göteborg/S20.6.12-0.5
10.81
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.120.0
10.82
  SMStockholm/SSM, Stockholm/S24.8.12+1.0
200 m (7)
22.55i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro18.2.12
22.10i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
21.45i
PB  ISMÖrebroISM, Örebro19.2.12
21.41
SB  (6)KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.12+1.6
21.42
  WindsprintSundsvallWindsprint, Sundsvall17.6.12+0.4
21.85
  JSMSollentunaJSM, Sollentuna11.8.12+1.4
4x100 m (6)
39.68
SB  KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.12
 Sweden
David Sennung, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
39.87
  EMHelsinki, FINEM, Helsinki, FIN30.6.12
 Sweden
David Sennung, Benjamin Olsson
Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud
41.29
  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Huddinge AIS
Alexander Nordkvist, Adam Chiguer
Oskar Åberg, Tom Kling-Baptiste
40.70
PB  SMSödertäljeSM, Södertälje8.9.12
 Huddinge AIS
Alexander Nordkvist, Adam Chiguer
Oskar Åberg, Tom Kling-Baptiste
42.13
  JSMSödertäljeJSM, Södertälje9.9.12
 Huddinge AIS
Alexander Nordkvist, Adam Chiguer
Tom Kling-Baptiste, Anton Nilsson
4x400 m (1)
3:19.65
PB  SMSödertäljeSM, Södertälje9.9.12
 Huddinge AIS
Oskar Åberg, Tom Kling-Baptiste
Anton Nilsson, Alexander Nordkvist

2011

60 m (3)
6.79i
SB  SätraSätra5.2.11
6.80i
  SätraSätra5.2.11
6.78i
SB  (2)Road to 2013Göteborg/FHRoad to 2013, Göteborg/FH12.2.11
100 m (14)
10.51
SB  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
10.64
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna28.6.11+1.2
10.68
  Stockholm/SStockholm/S5.7.11-0.6
10.74
  JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE14.7.11-0.4
10.54
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+1.0
10.47w
  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall31.7.11+2.8
10.78
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.9
10.73
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.5
10.76
  SMGävleSM, Gävle12.8.11-0.9
10.59
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+1.7
10.48w
  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+2.3
10.48
=PB  JSMVellingeJSM, Vellinge26.8.11+1.9
10.74
  Folksam GPMölndalFolksam GP, Mölndal3.9.11-0.7
10.63
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN9.9.11-0.6
200 m (7)
22.38
SB  SMGävleSM, Gävle13.8.11-1.1
21.89
SB  SMGävleSM, Gävle14.8.11-1.6
21.02w
  SMGävleSM, Gävle14.8.11+2.2
21.78
SB  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna18.8.11+1.1
21.91
  JSMVellingeJSM, Vellinge27.8.11+0.2
21.03
PB  JSMVellingeJSM, Vellinge28.8.11+1.7
21.32
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN10.9.11+1.1
4x100 m (6)
41.31
PB  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Huddinge AIS
40.83
PB  SMVäxjöSM, Växjö2.6.11
 Huddinge AIS
40.93
  JSMVäxjöJSM, Växjö3.6.11
 Huddinge AIS
41.84
  Lag-SMSollentunaLag-SM, Sollentuna22.6.11
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Adam Chiguer, Robin Nordkvist
40.45
  JEM22Ostrava, CZEJEM22, Ostrava, CZE17.7.11
 Sweden
David Sennung, Oskar Åberg
Alexander Nordkvist, Tom Kling-Baptiste
40.03
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN9.9.11
 Sweden
David Sennung, Nil de Oliveira
Tom Kling-Baptiste, Odain Rose

2010

60 m (8)
6.90i
SB  EskilstunaEskilstuna6.1.10
6.84i
PB  PallasSpMalmö/APallasSp, Malmö/A30.1.10
6.86i
  StarsTampere, FINStars, Tampere, FIN6.2.10
6.83i
PB  Stockholm/GStockholm/G10.2.10
6.79i
PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
6.72i
PB  IJSMMalmö/AIJSM, Malmö/A21.2.10
6.92i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
6.81i
  ISMSätraISM, Sätra27.2.10
100 m (16)
10.54
PB  EAPValbonne, FRAEAP, Valbonne, FRA5.6.10-0.2
10.76
  SAYOSollentunaSAYO, Sollentuna11.6.10-0.7
10.53w
  Lag-EM Div 1Budapest, HUNLag-EM Div 1, Budapest, HUN19.6.10+2.4
10.30w
  VätterspJönköpingVättersp, Jönköping23.6.10+2.7
10.48
PB  (1)VätterspJönköpingVättersp, Jönköping23.6.100.0
10.57
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna1.7.10+0.6
10.70
  KeienUden, NEDKeien, Uden, NED3.7.10-1.4
10.49
  FGPKarlstadFGP, Karlstad15.7.10+1.8
10.64
  EMBarcelona, ESPEM, Barcelona, ESP27.7.10-1.5
10.88
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10-1.6
10.50w
  JSMKarlstadJSM, Karlstad13.8.10+2.3
10.67
  SMFalunSM, Falun20.8.10-0.8
10.53
  SMFalunSM, Falun20.8.10-0.9
10.60
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN27.8.10-1.1
10.53
  Lag-SMStockholm/SLag-SM, Stockholm/S31.8.10+1.9
10.76
  NMSöderhamnNM, Söderhamn4.9.10-0.9
200 m (7)
21.47
PB  Folksam GPEskilstunaFolksam GP, Eskilstuna8.6.10+1.1
22.03
  JSMKarlstadJSM, Karlstad14.8.100.0
21.41
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad15.8.100.0
21.76
  SMFalunSM, Falun21.8.10+0.2
21.46
  SMFalunSM, Falun22.8.10
21.85
  SMFalunSM, Falun22.8.10
21.39w
  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN28.8.10+2.4
4x100 m (5)
42.25
PB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje30.5.10
 Huddinge AIS
Andrej Ekholm, Alexander Nordkvist
Simon Mukiibi, Tom Kling-Baptiste
40.17
SB  Lag-EM Div 1Budapest, HUNLag-EM Div 1, Budapest, HUN19.6.10
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Oskar Åberg, Stefan Tärnhuvud
40.21
  FGPKarlstadFGP, Karlstad15.7.10
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Oskar Åberg, Tony Darkwah
40.17
=SB  vFINHelsinki, FINvFIN, Helsinki, FIN27.8.10
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Oskar Åberg, Nil de Oliveira

2009

60 m (10)
6.87i
PB  SätraspSätraSätrasp, Sätra24.1.09
6.98i
  SamsungGöteborg/ScSamsung, Göteborg/Sc29.1.09
6.96i
  SamsungGöteborg/ScSamsung, Göteborg/Sc29.1.09
6.92i
  NorrköpingNorrköping1.2.09
6.93i
  EskilstunaEskilstuna7.2.09
6.88i
  EskilstunaEskilstuna7.2.09
6.94i
  SätraSätra22.2.09
6.95i
  NC-jBollnäsNC-j, Bollnäs28.2.09
6.88i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
6.85i
PB  (48) (5)IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
100y (1)
10.03
PB  HuddingespHuddinge/JHuddingesp, Huddinge/J8.8.09+1.1
100 m (13)
10.81
SB  VästeråsVästerås17.5.09+1.0
10.80
SB  SätraspSätraSätrasp, Sätra31.5.09+1.8
10.77
=PB  BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER13.6.09+0.9
10.81
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09-0.8
10.87
  FGPSollentunaFGP, Sollentuna25.6.09+0.6
10.67
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U27.6.09-0.5
10.70
  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB23.7.09+0.1
10.84
  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB23.7.09-1.3
10.70
  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09+1.5
10.75
  SMMalmö/SSM, Malmö/S1.8.09+0.9
11.10
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09-1.4
10.69
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona14.8.09+1.8
10.66
PB  (8)NordicCVaasa, FINNordicC, Vaasa, FIN22.8.09+0.9
200 m (4)
21.80
PB  (10)HuddingespHuddinge/JHuddingesp, Huddinge/J9.8.09+1.5
22.50w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona15.8.09+2.2
21.87w
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+2.5
21.83
  JSMKarlskronaJSM, Karlskrona16.8.09+1.1
Kula (3)
6.96i
PB  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
6.88i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
6.85i
  IJSMGöteborg/FHIJSM, Göteborg/FH8.3.09
4x100 m (4)
42.42
SB  JSMKarlstadJSM, Karlstad24.5.09
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Rasmus Nilsson Ebers, Simon Mukiibi
42.37
PB  JSMKarlstadJSM, Karlstad24.5.09
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Rasmus Nilsson Ebers, Simon Mukiibi
40.72
  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB26.7.09
 Sweden
Carlos Fröjd, Alexander Nordkvist
Tom Kling-Baptiste, Benjamin Olsson
40.56
SB  JEM19Novi Sad, SRBJEM19, Novi Sad, SRB26.7.09
 Sweden
Carlos Fröjd, Alexander Nordkvist
Tom Kling-Baptiste, Benjamin Olsson

2008

60 m (7)
6.93i
=PB  SätraSätra26.1.08
6.93i
PB  SätraSätra26.1.08
6.97i
  SamsungGöteborg/ScSamsung, Göteborg/Sc29.1.08
6.94i
  AthleticumspMalmö/AAthleticumsp, Malmö/A9.2.08
6.89i
PB  AthleticumspMalmö/AAthleticumsp, Malmö/A9.2.08
6.91i
  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
6.88i
PB  ISMMalmö/AISM, Malmö/A23.2.08
100 m (11)
10.71w
  ValboGGävleValboG, Gävle18.7.08+2.6
10.75w
  DNG-NatStockholm/SDNG-Nat, Stockholm/S22.7.08+2.2
10.83w
  Folksam GPKarlstadFolksam GP, Karlstad28.7.08+2.1
10.66w
  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08+3.0
10.77
PB  SMVästeråsSM, Västerås3.8.08+1.5
10.97
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje8.8.08+0.8
10.80
  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje8.8.08+0.2
10.80
  v3NatBergen, NORv3Nat, Bergen, NOR16.8.08-1.2
10.88
  Bergen, NORBergen, NOR17.8.08-1.3
10.86
  Huddinge/JHuddinge/J20.8.08+0.9
10.85
  HS ChSollentunaHS Ch, Sollentuna12.9.08-0.3
200 m (2)
22.70
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje9.8.080.0
22.38
SB  JSMNorrtäljeJSM, Norrtälje10.8.08-0.9

2007

60 m (3)
7.19i
PB  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping18.2.07
7.22i
  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping18.2.07
7.22i
  IUSMNyköpingIUSM, Nyköping18.2.07
100 m (6)
10.98
PB  Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+0.8
10.94
PB  (24)Wind SprintSundsvallWind Sprint, Sundsvall24.7.07+1.1
10.96
  GurkspVästeråsGurksp, Västerås29.7.07+1.2
10.86w
  GurkspVästeråsGurksp, Västerås29.7.07+2.7
10.85w
  USMUddevallaUSM, Uddevalla24.8.07+2.6
10.84w
  USMUddevallaUSM, Uddevalla24.8.07+2.3
200 m (3)
22.14
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla25.8.07+2.0
21.85w
  USMUddevallaUSM, Uddevalla26.8.07+2.7
21.65w
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U9.9.07+3.5
4x100 m (2)
40.98
  vFINGöteborg/UvFIN, Göteborg/U8.9.07
 Sweden
Tom Kling-Baptiste, Alexander Nordkvist
Daniel Norgren, Benjamin Olsson
1000 m stafett (2)
2:01.44
PB  USMHuddingeUSM, Huddinge2.6.07
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Simon Mukiibi
Rasmus Nilsson Ebers, Martin Johansson-Vikström
2:01.85
  USMHuddingeUSM, Huddinge2.6.07
 Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste, Simon Mukiibi
Rasmus Nilsson Ebers, Martin Johansson-Vikström

2006

100 m (4)
11.57w
  SödertäljeSödertälje6.6.06+3.3
11.70
PB  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+1.7
11.81
  USMNyköpingUSM, Nyköping4.8.06+0.1
11.68
PB  SätraSätra2.9.06-1.4

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat97414.Eventname AS Eventeng, alltat97414.*, 0 AS auto, CONCAT(DAY(alltat97414.Date),'.',MONTH(alltat97414.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat97414.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat97414 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat97414.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat97414.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat97414.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.Age=99 AND alltat97414.Ind=referenceswe.Ind AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat97414.Eventname AS Eventeng, alltat97414.*, 1 AS auto, CONCAT(DAY(alltat97414.Date),'.',MONTH(alltat97414.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat97414.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat97414 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat97414.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat97414.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat97414.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age<23) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat97414.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age<23 AND alltat97414.Age<20 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' UNION SELECT sweevents2.EventName AS Eventswe, alltat97414.Eventname AS Eventeng, alltat97414.*, 2 AS auto, CONCAT(DAY(alltat97414.Date),'.',MONTH(alltat97414.Date),'.',SUBSTRING(YEAR(alltat97414.Date),-2)) AS Datu FROM `2010`.referenceswe, tempdb2.alltat97414 INNER JOIN `2010`.menpbest ON menpbest.iid = alltat97414.iid INNER JOIN `2010`.sweevents2 ON alltat97414.Event=sweevents2.tilastopajaevent WHERE alltat97414.Ord=referenceswe.enumber AND referenceswe.enumber IN (SELECT DISTINCT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age BETWEEN 35 AND 95) AND referenceswe.enumber NOT IN (SELECT enumber FROM `2010`.referenceswe WHERE Age=99) AND alltat97414.Ind=referenceswe.Ind AND referenceswe.Age>34 AND alltat97414.Age>34 AND Standing = 1 AND Roundi IS NULL AND referenceswe.Event NOT LIKE '%x%' ORDER BY auto, Ord, Ind

60 m
Inne
6.65
Göteborg/FH22.2.149
100 m
Ute
10.27
Skara6.6.16+1.58
200 m
Ute
20.81
Söderhamn9.8.15+1.610
Inne
20.95
Gävle18.2.182
Kula
Inne
6.96
Göteborg/FH8.3.09
60 m
6.65i
2
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.67i
1
ISMVäxjö25.2.17
6.70i
2
ISMMalmö/A27.2.16
6.70i
1
h2
ISMVäxjö25.2.17
6.70i
1
h2
ISMVäxjö25.2.17
6.71i
1
Göteborg/FH6.2.16
6.71i
2
ISMGävle17.2.18
6.71i
2
s1
ISMVäxjö22.2.20
6.72i
1
22
IJSMMalmö/A21.2.10
6.72i
5
h1
IVMSopot, POL7.3.14
Visa/dölj alla resultat
6.72i
1
v3NatVäxjö13.2.16
6.73i
7
s1
IEMGöteborg/Sc2.3.13
6.74i
6
h1
IEMGöteborg/Sc1.3.13
6.74i
1
s2
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.74i
1
ISMSätra21.2.15
6.74i
1
h5
Göteborg/FH6.2.16
6.75i
1
h1
ISMGöteborg/FH22.2.14
6.75i
1
s2
NCBærum, NOR3.2.18
6.76i
1
h3
ISMMalmö/A27.2.16
6.76i
2
Göteborg/FH1.2.20
6.76i
3
ISMVäxjö22.2.20
6.77i
3
r1
Florø, NOR15.2.14
6.78i
1
h5
Road to 2013Göteborg/FH12.2.11
6.78i
3
ISMNorrköping16.2.13
6.78i
3
Göteborg/FH23.2.13
6.78i
2
r2
Florø, NOR15.2.14
6.78i
2
NCBærum, NOR3.2.18
6.78i
1
Uppsala8.2.20
6.79i
1
22
h1
IJSMMalmö/A21.2.10
6.79i
1
h1
Sätra5.2.11
6.79i
1
h1
ISMGävle17.2.18
6.80i
1
Sätra5.2.11
6.80i
1
Eskilstuna2.2.13
6.80i
2
h3
ISMNorrköping16.2.13
6.81i
2
ISMSätra27.2.10
6.81i
1
h4
ISMSätra21.2.15
6.81i
1
h4
Göteborg/FH1.2.20
6.82i
1
s2
ISMÖrebro18.2.12
6.82i
2
h1
Göteborg/FH23.2.13
6.82i
1
B
BotniaGMustasaari, FIN1.2.14
6.83i
1
Stockholm/G10.2.10
6.83i
3
22
IJSMBollnäs26.2.12
6.83i
1
h1
BotniaGMustasaari, FIN1.2.14
6.83i
1
s1
ISMSätra21.2.15
6.83i
1
h2
Uppsala8.2.20
6.83i
1
h1
ISMVäxjö22.2.20
6.84i
3
PallasSpMalmö/A30.1.10
6.84i
1
22
s1
IJSMBollnäs26.2.12
6.84i
1
h1
NorrköpingIGNorrköping26.1.13
6.84i
1
Huddinge25.1.20
6.85i
1
19
IJSMGöteborg/FH8.3.09
6.85i
1
ISMÖrebro18.2.12
6.85i
1
22
h3
IJSMBollnäs26.2.12
6.85i
1
NorrköpingIGNorrköping26.1.13
6.85i
1
h1
NCBærum, NOR3.2.18
6.86i
2
StarsTampere, FIN6.2.10
6.86i
1
Sätra3.2.13
6.87i
1
SätraspSätra24.1.09
6.88i
5
ISMMalmö/A23.2.08
6.88i
2
Eskilstuna7.2.09
6.88i
1
19
s1
IJSMGöteborg/FH8.3.09
6.88i
2
h1
ISMMalmö/A20.2.21
6.89i
2
AthleticumspMalmö/A9.2.08
6.90i
1
s2
Eskilstuna6.1.10
6.90i
1
h4
ISMÖrebro18.2.12
6.90i
7
ISMMalmö/A20.2.21
6.91i
2
h1
ISMMalmö/A23.2.08
6.92i
1
Norrköping1.2.09
6.92i
1
h1
ISMSätra27.2.10
6.92i
1
Huddinge25.1.20
6.93i
1
h1
Sätra26.1.08
6.93i
1
h1
Sätra26.1.08
6.93i
1
h2
Eskilstuna7.2.09
6.94i
1
h2
AthleticumspMalmö/A9.2.08
6.94i
1
19
Sätra22.2.09
6.95i
2
h3
ISMBollnäs28.2.09
6.96i
4
r2
SamsungGöteborg/Sc29.1.09
6.97i
4
h2
SamsungGöteborg/Sc29.1.08
6.98i
3
h1
SamsungGöteborg/Sc29.1.09
7.19i
1
17
h3
IUSMNyköping18.2.07
7.22i
1
17
s1
IUSMNyköping18.2.07
7.22i
2
17
IUSMNyköping18.2.07
10-bästasnitt: 6.699
100 m
10.27
1
h15
Skara6.6.16+1.5
10.29
1
Skara6.6.14+1.4
10.30
1
Skara6.6.16+0.8
10.33
1
s1
SMSollentuna26.8.16+1.0
10.35
1
HyundaiTrondheim, NOR1.7.13+1.1
10.35
3
h4
WUGGwangju, KOR8.7.15+1.0
10.37
2
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+1.8
10.39
1
h3
Skara6.6.14+1.6
10.41
3
r5
Weinheim, GER2.8.130.0
10.41
1
s1
SMUmeå1.8.14+0.2
Visa/dölj alla resultat
10.41
1
SMSöderhamn7.8.15+0.7
10.41
1
Sundsvall30.7.17+1.8
10.41
1
s2
SMHelsingborg25.8.17+1.8
10.42
5
WindSprintSundsvall20.7.14+1.5
10.42
1
WindsprintSundsvall31.7.16+1.4
10.43
1
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+0.2
10.44
1
Rieti, ITA28.6.14+1.0
10.45
2
h7
WindSprintSundsvall20.7.14+1.5
10.45
2
vFINStockholm/S12.9.15+0.1
10.46
2
Folksam GPUmeå16.8.15+1.1
10.46
2
h1
Gavardo, ITA29.5.16+0.5
10.46
1
h3
WindsprintSundsvall31.7.16+0.7
10.46
1
h5
Sundsvall30.7.17+1.3
10.47
5
h8
WindsprintSundsvall28.7.13+1.8
10.47
3
r10
Weinheim, GER2.8.13+0.6
10.47
2
Skara11.7.20+1.2
10.48
1
r2
VätterspJönköping23.6.100.0
10.48
1
22
JSMVellinge26.8.11+1.9
10.48
1
h3
Folksam GPGöteborg/S13.6.14+0.5
10.48
4
h1
Skara6.6.17+1.4
10.48
3
h10
Skara6.6.18+0.9
10.48
3
h10
Skara6.6.18+2.0
10.49
4
Folksam GPKarlstad15.7.10+1.8
10.49
1
vFINStockholm/S7.9.13
10.49
1
vFINHelsinki, FIN30.8.14-0.4
10.50
1
SMBorås30.8.13+0.2
10.50
1
h3
SMUmeå1.8.14+0.6
10.50
5
h3
EMZürich, SUI12.8.14-0.1
10.50
1
Bollnäs16.6.15+1.0
10.50
1
h3
Skara29.8.15+1.3
10.50
3
r4
Loughborough, GBR22.7.17+0.8
10.50
2
h1
SMEskilstuna24.8.18+1.4
10.51
1
teamNCSollentuna22.6.11
10.51
1
Kramfors6.9.14+1.2
10.51
1
h3
Folksam GPGöteborg/S14.8.15+1.4
10.51
1
h2
Sollentuna1.6.18+1.7
10.51
1
h2
SMUppsala14.8.20+1.6
10.52
1
teamNCBorås5.7.14-1.8
10.52
5
Wind SprintSundsvall26.7.15+1.0
10.52
5
vFINTampere, FIN3.9.16+1.9
10.52
2
Skara11.7.20+1.3
10.52
2
SMUppsala14.8.20-0.5
10.53
1
SMFalun20.8.10-0.9
10.53
1
teamNCStockholm/S31.8.10+1.9
10.54
1
EAPValbonne, FRA5.6.10-0.2
10.54
1
h5
Wind SprintSundsvall31.7.11+1.0
10.54
2
s2
SMSöderhamn7.8.15-0.2
10.54
2
Mölndal4.8.17+0.9
10.54
3
vFINTampere, FIN5.9.20+0.5
10.55
2
Folksam GPUmeå18.8.13+1.9
10.55
2
Tønsberg, NOR24.5.14-0.9
10.55
1
teamNCNorrköping13.7.16-1.3
10.55
3
r8
Loughborough, GBR22.7.17
10.57
5
Sollentuna GPSollentuna1.7.10+0.6
10.57
2
Lag-SMBorås7.7.17
10.58
1
HyundaiOslo, NOR24.5.12+1.2
10.58
6
SkaraRacetSkara6.6.13+1.9
10.58
1
h1
HyundaiTrondheim, NOR1.7.13+0.4
10.59
1
22
h3
JSMVellinge26.8.11+1.7
10.59
5
q1
WUGGwangju, KOR8.7.15-0.8
10.60
2
vFINHelsinki, FIN27.8.10-1.1
10.60
2
SMUmeå1.8.14-0.8
10.60
2
Sundsvall22.7.18+0.8
10.60
1
Skara19.8.18-0.6
10.61
1
h3
Mölndal4.8.17+0.1
10.62
1
h2
SMBorås30.8.13-1.1
10.62
1
h2
Tønsberg, NOR24.5.14+1.1
10.63
4
vFINHelsinki, FIN9.9.11-0.6
10.63
1
h5
Donnas, ITA13.7.14+0.5
10.63
4
vFINStockholm/S2.9.17-1.2
10.64
6
h1
EMBarcelona, ESP27.7.10-1.5
10.64
6
Folksam GPSollentuna28.6.11+1.2
10.64
2
h1
SkaraRacetSkara6.6.13+1.8
10.64
1
h1
Bollnäs16.6.15+0.4
10.65
1
Lillehammer, NOR9.8.16+0.4
10.65
3
SavoGLapinlahti, FIN16.7.17+1.4
10.65
1
Härnösand29.7.18+1.6
10.66
2
19
NordicCVaasa, FIN22.8.09+0.9
10.66
1
B
Salamanca, ESP9.6.18-0.3
10.67
1
19
VUSGöteborg/U27.6.09-0.5
10.67
1
h1
SMFalun20.8.10-0.8
10.67
1
h1
Sundsvall27.6.20-0.2
10.68
1
Stockholm/S5.7.11-0.6
10.68
6
h1
Salamanca, ESP9.6.18-2.0
10.69
1
19
JSMKarlskrona14.8.09+1.8
10.69
2
teamNCHalmstad6.7.13
10.69
2
B
Lag-EM Super LCheboksary, RUS20.6.15-3.4
10.69
1
teamNCSundsvall1.7.15-1.5
10.69
1
h5
SMSöderhamn7.8.15-3.0
10.70
4
19
h1
JEM19Novi Sad, SRB23.7.09+0.1
10.70
3
h2
SMMalmö/S1.8.09+1.5
10.70
1
B
KeienUden, NED3.7.10-1.4
10.70
1
C
KurpfalzWeinheim, GER30.5.15-1.0
10.73
2
s1
SMGävle12.8.11-0.5
10.73
5
h2
SparkassenRegensburg, GER8.6.13+0.6
10.74
6
22
h1
JEM22Ostrava, CZE14.7.11-0.4
10.74
4
Folksam GPMölndal3.9.11-0.7
10.75
6
SMMalmö/S1.8.09+0.9
10.76
1
SAYOSollentuna11.6.10-0.7
10.76
1
22
NMSöderhamn4.9.10-0.9
10.76
3
SMGävle12.8.11-0.9
10.76
3
Lag-SMGöteborg/S20.6.12-0.5
10.77
8
SMVästerås3.8.08+1.5
10.77
3
19
h2
BauhausMannheim, GER13.6.09+0.9
10.77
3
Folksam GPKarlstad23.7.13-1.2
10.78
1
h3
SMGävle12.8.11-0.9
10.80
2
19
JSMNorrtälje8.8.08+0.2
10.80
1
19
v3NatBergen, NOR16.8.08-1.2
10.80
2
SätraspSätra31.5.09+1.8
10.80
5
Folksam GPGöteborg/S14.6.12-0.5
10.81
2
Västerås17.5.09+1.0
10.81
1
B
Folksam GPSollentuna25.6.09-0.8
10.81
2
h1
SMStockholm/S24.8.120.0
10.82
5
s1
SMStockholm/S24.8.12+1.0
10.83
1
Södertälje14.6.20-1.8
10.84
8
19
s2
JEM19Novi Sad, SRB23.7.09-1.3
10.84
1
h2
Lillehammer, NOR9.8.16+0.2
10.85
1
HS
HS ChSollentuna12.9.08-0.3
10.86
1
Huddinge/J20.8.08+0.9
10.86
3
h13
KurpfalzWeinheim, GER30.5.15-2.0
10.87
6
Folksam GPSollentuna25.6.09+0.6
10.88
1
19
Bergen, NOR17.8.08-1.3
10.88
1
22
h1
JSMKarlstad13.8.10-1.6
10.90
4
h8
Skara6.6.21-0.1
10.91
2
E
Skara6.6.21+0.1
10.94
2
B
Wind SprintSundsvall24.7.07+1.1
10.96
1
17
h2
GurkspVästerås29.7.07+1.2
10.97
2
19
h2
JSMNorrtälje8.8.08+0.8
10.98
3
h4
Wind SprintSundsvall24.7.07+0.8
10.99
1
Huddinge29.5.21-2.1
11.10
1
19
h3
JSMKarlskrona14.8.09-1.4
11.68
1
17
Sätra2.9.06-1.4
11.70
3
17
h7
USMNyköping4.8.06+1.7
11.81
6
17
s1
USMNyköping4.8.06+0.1
10-bästasnitt: 10.347
200 m
20.81
1
s2
SMSöderhamn9.8.15+1.6
20.87
2
vFINStockholm/S8.9.13+1.6
20.87
1
Skara6.6.16+0.1
20.89
1
Folksam GPUmeå16.8.15+1.2
20.89
2
SMEskilstuna26.8.18+1.4
20.92
2
SMUmeå3.8.14+0.1
20.92
1
vFINStockholm/S13.9.15+0.7
20.93
2
SMUppsala16.8.200.0
20.95i
1
ISMGävle18.2.18
21.03
1
22
JSMVellinge28.8.11+1.7
Visa/dölj alla resultat
21.03
1
teamNCBorås5.7.14-1.1
21.03
1
Härnösand29.7.18+1.4
21.03
2
vFINTampere, FIN1.9.180.0
21.06
4
h3
EMAmsterdam, NED7.7.16-0.1
21.07i
2
v3NatVäxjö13.2.16
21.07
1
Folksam GPUmeå21.6.16-0.1
21.09
1
SMSollentuna27.8.16+0.6
21.12
6
Folksam GPSollentuna27.6.13+1.8
21.12
1
Sollentuna/E3.6.18-0.8
21.14
4
r2
Weinheim, GER2.8.13+0.1
21.14
2
h2
WUGGwangju, KOR9.7.15+0.8
21.14
3
SavoGLapinlahti, FIN16.7.170.0
21.14
1
Sundsvall17.6.18+0.9
21.16
1
Eskilstuna23.5.15+1.2
21.18
2
Florø, NOR6.6.15+0.8
21.18
1
h1
SMUppsala15.8.20+0.7
21.19
1
Tønsberg, NOR24.5.14-0.6
21.19
2
vFINTampere, FIN4.9.16-1.4
21.20
4
q4
WUGGwangju, KOR9.7.15+0.4
21.20
1
Sundsvall30.7.17+0.5
21.21
4
Gavardo, ITA29.5.16+1.3
21.21
2
Sundsvall28.7.18+1.0
21.22
1
Folksam GPKarlstad23.7.13-0.9
21.25
1
vFINStockholm/S3.9.17-2.4
21.26
1
Skara6.6.18-0.9
21.28
2
teamNCSundsvall1.7.15-1.1
21.29
1
h2
SMBorås31.8.13+0.6
21.29
4
vFINTampere, FIN6.9.20-1.2
21.30
1
HyundaiTrondheim, NOR1.7.13+1.9
21.30
8
s2
WUGGwangju, KOR10.7.15-0.4
21.30
3
Brussels GPBruxelles, BEL30.6.18-0.3
21.32
4
vFINHelsinki, FIN10.9.11+1.1
21.32i
1
h4
ISMGävle18.2.18
21.34
8
s3
EMAmsterdam, NED8.7.16-1.1
21.34
1
s1
SMHelsingborg27.8.17-0.4
21.34i
1
r2
NCBærum, NOR4.2.18
21.35
3
Rieti, ITA29.6.14-0.1
21.37
1
h3
SMEskilstuna25.8.18+1.6
21.38
1
s2
SMSollentuna27.8.16+0.8
21.39i
1
Gävle31.1.18
21.41
2
22
JSMKarlstad15.8.100.0
21.41
3
D
KurpfalzWeinheim, GER26.5.12+1.6
21.42
2
B
WindsprintSundsvall17.6.12+0.4
21.43
4
SMBorås1.9.13+0.2
21.43i
3
ISMVäxjö26.2.17
21.44i
1
h2
ISMVäxjö26.2.17
21.44
1
Södertälje14.6.20-2.5
21.45i
1
ISMÖrebro19.2.12
21.46
3
s2
SMFalun22.8.10
21.46
1
h3
SMSollentuna27.8.16+0.1
21.47
2
Folksam GPEskilstuna8.6.10+1.1
21.48
5
Folksam GPUppsala16.6.13-0.5
21.50
4
Salamanca, ESP9.6.18+0.6
21.60
2
teamNCNorrköping13.7.16-0.7
21.61
3
teamNCHalmstad6.7.13
21.62
1
r2
Sundsvall22.7.18-2.7
21.66
1
h1
SMHelsingborg26.8.17-0.2
21.76
2
h1
SMFalun21.8.10+0.2
21.78
5
Folksam GPEskilstuna18.8.11+1.1
21.80
1
19
HuddingespHuddinge/J9.8.09+1.5
21.83
2
19
JSMKarlskrona16.8.09+1.1
21.85
5
SMFalun22.8.10
21.85
2
22
h3
JSMSollentuna11.8.12+1.4
21.89
2
s1
SMGävle14.8.11-1.6
21.91
1
22
h1
JSMVellinge27.8.11+0.2
21.95
2
h5
SMSöderhamn8.8.15-0.9
22.00i
1
h1
ISMMalmö/A27.2.16
22.03
1
22
h1
JSMKarlstad14.8.100.0
22.03
2
r1
Sundsvall22.7.18-0.4
22.04i
3
ISMNorrköping17.2.13
22.08i
1
s2
ISMNorrköping17.2.13
22.10i
1
s1
ISMÖrebro19.2.12
22.14
2
17
h2
USMUddevalla25.8.07+2.0
22.17i
1
h5
ISMNorrköping16.2.13
22.38
4
19
JSMNorrtälje10.8.08-0.9
22.38
2
h3
SMGävle13.8.11-1.1
22.55i
1
h1
ISMÖrebro18.2.12
22.70
2
19
h1
JSMNorrtälje9.8.080.0
10-bästasnitt: 20.908
4x100 m
39.20
2
B
Lag-EM Super LCheboksary, RUS20.6.15
39.27
5
h1
EMZürich, SUI16.8.14
39.31
1
vFINHelsinki, FIN30.8.14
39.33
4
B
Lag-EM Super LBraunschweig, GER21.6.14
39.34
2
BauhausStockholm/S30.7.15
39.37
7
h1
EMAmsterdam, NED9.7.16
39.39
3
Genève, SUI11.6.16
39.61
1
vFINStockholm/S2.9.17
39.68
3
KurpfalzWeinheim, GER26.5.12
39.71
1
Göteborg GPGöteborg/S14.6.14
Visa/dölj alla resultat
39.71
3
BauhausStockholm/S16.6.16
39.81
1
vFINStockholm/S7.9.13
39.81
1
vFINStockholm/S12.9.15
39.87
6
h1
EMHelsinki, FIN30.6.12
40.03
1
vFINHelsinki, FIN9.9.11
40.17
4
r2
Lag-EM Div 1Budapest, HUN19.6.10
40.17
2
vFINHelsinki, FIN27.8.10
40.21
1
Folksam GPKarlstad15.7.10
40.45
4
22
h2
JEM22Ostrava, CZE17.7.11
40.56
8
19
JEM19Novi Sad, SRB26.7.09
40.70
2
SMSödertälje8.9.12
40.72
5
19
h1
JEM19Novi Sad, SRB26.7.09
40.83
1
SMVäxjö2.6.11
40.90
1
h2
SMHuddinge25.5.13
40.93
1
22
JSMVäxjö3.6.11
40.96
4
SMHuddinge25.5.13
40.98
-
17
vFINGöteborg/U8.9.07
41.29
1
h1
SMSödertälje8.9.12
41.31
1
h1
SMVäxjö2.6.11
41.49
4
Lag-SMBorås5.7.14
41.78
3
Lag-SMSundsvall1.7.15
41.84
2
Lag-SMSollentuna22.6.11
41.88
2
Lag-SMNorrköping13.7.16
42.13
3
22
JSMSödertälje9.9.12
42.25
1
22
JSMNorrtälje30.5.10
42.30
5
Lag-SMBorås7.7.17
42.37
1
19
JSMKarlstad24.5.09
42.42
1
19
h2
JSMKarlstad24.5.09
55.68
2
vFINTampere, FIN4.9.16
10-bästasnitt: 39.421

Total results in database: 421
By event:
60 m:82
100y:1
100 m:176
200 m:110
Kula:3
4x100 m:44
4x200 m:1
4x400 m:2
1000 m stafett:2
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2007
7.19
 1h3-17
Nyköping
18.2
 
7.22
1s1-17
Nyköping
18.2
 
7.22
2-17
Nyköping
18.2
 
2008
6.88
 5
Malmö/A
23.2
 
6.89
2
Malmö/A
9.2
 
6.91
2h1
Malmö/A
23.2
 
6.93
1h1
Sätra
26.1
 
6.93
1h1
Sätra
26.1
 
6.94
1h2
Malmö/A
9.2
 
6.97
4h2
Göteborg/Sc
29.1
 
2009
6.85
 1-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.87
1
Sätra
24.1
 
6.88
2
Eskilstuna
7.2
 
6.88
1s1-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.92
1
Norrköping
1.2
 
6.93
1h2
Eskilstuna
7.2
 
6.94
1-19
Sätra
22.2
 
6.95
2h3
Bollnäs
28.2
 
6.96
4r2
Göteborg/Sc
29.1
 
6.98
3h1
Göteborg/Sc
29.1
 
2010
6.72
 1-22
Malmö/A
21.2
 
6.79
1h1-22
Malmö/A
21.2
 
6.81
2
Sätra
27.2
 
6.83
1
Stockholm/G
10.2
 
6.84
3
Malmö/A
30.1
 
6.86
2
Tampere, FIN
6.2
 
6.90
1s2
Eskilstuna
6.1
 
6.92
1h1
Sätra
27.2
 
2011
6.78
 1h5
Göteborg/FH
12.2
 
6.79
1h1
Sätra
5.2
 
6.80
1
Sätra
5.2
 
2012
6.82
 1 s2
Örebro
18.2
 
6.83
3-22
Bollnäs
26.2
 
6.84
1s1-22
Bollnäs
26.2
 
6.85
1
Örebro
18.2
 
6.85
1h3-22
Bollnäs
26.2
 
6.90
1 h4
Örebro
18.2
 
2013
6.73
 7s1
Göteborg/Sc
2.3
 
6.74
6h1
Göteborg/Sc
1.3
 
6.78
3
Norrköping
16.2
 
6.78
3
Göteborg/FH
23.2
 
6.80
1
Eskilstuna
2.2
 
6.80
2 h3
Norrköping
16.2
 
6.82
2h1
Göteborg/FH
23.2
 
6.84
1h1
Norrköping
26.1
 
6.85
1
Norrköping
26.1
 
6.86
1
Sätra
3.2
 
2014
6.65
2
Göteborg/FH
22.2
 
6.72
5h1
Sopot, POL
7.3
 
6.74
1s2
Göteborg/FH
22.2
 
6.75
1h1
Göteborg/FH
22.2
 
6.77
3r1
Florø, NOR
15.2
 
6.78
2r2
Florø, NOR
15.2
 
6.82
1rB
Mustasaari, FIN
1.2
 
6.83
1h1
Mustasaari, FIN
1.2
 
2015
6.74
 1
Sätra
21.2
 
6.81
1h4
Sätra
21.2
 
6.83
1s1
Sätra
21.2
 
2016
6.70
 2
Malmö/A
27.2
 
6.71
1
Göteborg/FH
6.2
 
6.72
1
Växjö
13.2
 
6.74
1h5
Göteborg/FH
6.2
 
6.76
1h3
Malmö/A
27.2
 
2017
6.67
 1
Växjö
25.2
 
6.70
1h2
Växjö
25.2
 
6.70
1h2
Växjö
25.2
 
2018
6.71
 2
Gävle
17.2
 
6.75
1s2
Bærum, NOR
3.2
 
6.78
2
Bærum, NOR
3.2
 
6.79
1h1
Gävle
17.2
 
6.85
1h1
Bærum, NOR
3.2
 
2020
6.71
 2s1
Växjö
22.2
 
6.76
2
Göteborg/FH
1.2
 
6.76
3
Växjö
22.2
 
6.78
1
Uppsala
8.2
 
6.81
1h4
Göteborg/FH
1.2
 
6.83
1h2
Uppsala
8.2
 
6.83
1h1
Växjö
22.2
 
6.84
1
Huddinge
25.1
 
6.92
11
Huddinge
25.1
 
2021
6.88
 2h1
Malmö/A
20.2
 
6.90
7
Malmö/A
20.2
 
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2006
11.68
 1-17
Sätra
2.9
-1.4
11.70
3h7-17
Nyköping
4.8
 +1.7
11.81
6s1-17
Nyköping
4.8
 +0.1
11.57w
 1-17
Södertälje
6.6
 +3.3
2007
10.94
 2rB
Sundsvall
24.7
 +1.1
10.96
1h2-17
Västerås
29.7
 +1.2
10.98
3h4
Sundsvall
24.7
 +0.8
10.84w
 2-17
Uddevalla
24.8
 +2.3
10.85w
 1h2-17
Uddevalla
24.8
 +2.6
10.86w
 1-17
Västerås
29.7
 +2.7
2008
10.77
 8
Västerås
3.8
 +1.5
10.80
2-19
Norrtälje
8.8
 +0.2
10.80
1-19
Bergen, NOR
16.8
-1.2
10.85
1-HS
Sollentuna
12.9
-0.3
10.86
1
Huddinge/J
20.8
 +0.9
10.88
1-19
Bergen, NOR
17.8
-1.3
10.97
2h2-19
Norrtälje
8.8
 +0.8
10.66w
 4h3
Västerås
3.8
 +3.0
10.71w
 1
Gävle
18.7
 +2.6
10.75w
 1E
Stockholm/S
22.7
 +2.2
10.83w
 3rB
Karlstad
28.7
 +2.1
2009
10.66
 2-19
Vaasa, FIN
22.8
 +0.9
10.67
1-19
Göteborg/U
27.6
-0.5
10.69
1-19
Karlskrona
14.8
 +1.8
10.70
4h1-19
Novi Sad, SRB
23.7
 +0.1
10.70
3h2
Malmö/S
1.8
 +1.5
10.75
6
Malmö/S
1.8
 +0.9
10.77
3h2-19
Mannheim, GER
13.6
 +0.9
10.80
2
Sätra
31.5
 +1.8
10.81
2
Västerås
17.5
 +1.0
10.81
1rB
Sollentuna
25.6
-0.8
10.84
8s2-19
Novi Sad, SRB
23.7
-1.3
10.87
6
Sollentuna
25.6
 +0.6
11.10
1h3-19
Karlskrona
14.8
-1.4
2010
10.48
 1r2
Jönköping
23.6
 0.0
10.49
4
Karlstad
15.7
 +1.8
10.53
1
Falun
20.8
-0.9
10.53
1
Stockholm/S
31.8
 +1.9
10.54
1
Valbonne, FRA
5.6
-0.2
10.57
5
Sollentuna
1.7
 +0.6
10.60
2
Helsinki, FIN
27.8
-1.1
10.64
6h1
Barcelona, ESP
27.7
-1.5
10.67
1h1
Falun
20.8
-0.8
10.70
1rB
Uden, NED
3.7
-1.4
10.76
1
Sollentuna
11.6
-0.7
10.76
1-22
Söderhamn
4.9
-0.9
10.88
1h1-22
Karlstad
13.8
-1.6
10.30w
 1r1
Jönköping
23.6
 +2.7
10.50w
 1-22
Karlstad
13.8
 +2.3
10.53w
 5r2
Budapest, HUN
19.6
 +2.4
2011
10.48
 1-22
Vellinge
26.8
 +1.9
10.51
1
Sollentuna
22.6
 
10.54
1h5
Sundsvall
31.7
 +1.0
10.59
1h3-22
Vellinge
26.8
 +1.7
10.63
4
Helsinki, FIN
9.9
-0.6
10.64
6
Sollentuna
28.6
 +1.2
10.68
1
Stockholm/S
5.7
-0.6
10.73
2s1
Gävle
12.8
-0.5
10.74
6h1-22
Ostrava, CZE
14.7
-0.4
10.74
4
Mölndal
3.9
-0.7
10.76
3
Gävle
12.8
-0.9
10.78
1h3
Gävle
12.8
-0.9
10.47w
 5
Sundsvall
31.7
 +2.8
10.48w
 1s2-22
Vellinge
26.8
 +2.3
2012
10.58
 1
Oslo, NOR
24.5
 +1.2
10.76
3
Göteborg/S
20.6
-0.5
10.80
5
Göteborg/S
14.6
-0.5
10.81
2h1
Stockholm/S
24.8
 0.0
10.82
5s1
Stockholm/S
24.8
 +1.0
2013
10.35
 1
Trondheim, NOR
1.7
 +1.1
10.41
3r5
Weinheim, GER
2.8
 0.0
10.47
5h8
Sundsvall
28.7
 +1.8
10.47
3r10
Weinheim, GER
2.8
 +0.6
10.49
1
Stockholm/S
7.9
 
10.50
1
Borås
30.8
 +0.2
10.55
2
Umeå
18.8
 +1.9
10.58
6
Skara
6.6
 +1.9
10.58
1h1
Trondheim, NOR
1.7
 +0.4
10.62
1 h2
Borås
30.8
-1.1
10.64
2h1
Skara
6.6
 +1.8
10.69
2
Halmstad
6.7
 
10.73
5h2
Regensburg, GER
8.6
 +0.6
10.77
3
Karlstad
23.7
-1.2
10.35w
 7
Sundsvall
28.7
 +3.0
10.42w
 2rB
Umeå
18.8
 +4.9
2014
10.29
 1
Skara
6.6
 +1.4
10.37
2
Göteborg/S
13.6
 +1.8
10.39
1h3
Skara
6.6
 +1.6
10.41
1 s1
Umeå
1.8
 +0.2
10.42
5
Sundsvall
20.7
 +1.5
10.44
1
Rieti, ITA
28.6
 +1.0
10.45
2h7
Sundsvall
20.7
 +1.5
10.48
1h3
Göteborg/S
13.6
 +0.5
10.49
1
Helsinki, FIN
30.8
-0.4
10.50
1 h3
Umeå
1.8
 +0.6
10.50
5h3
Zürich, SUI
12.8
-0.1
10.51
1
Kramfors
6.9
 +1.2
10.52
1
Borås
5.7
-1.8
10.55
2
Tønsberg, NOR
24.5
-0.9
10.60
2
Umeå
1.8
-0.8
10.62
1h2
Tønsberg, NOR
24.5
 +1.1
10.63
1h5
Donnas, ITA
13.7
 +0.5
10.45w
 7
Uppsala
23.8
 +3.8
10.49w
 2rB
Donnas, ITA
13.7
 +2.2
10.50w
 3h1
Uppsala
23.8
 +2.4
10.52w
 5
Karlstad
16.7
 +2.2
2015
10.35
 3h4
Gwangju, KOR
8.7
 +1.0
10.41
1
Söderhamn
7.8
 +0.7
10.43
1
Göteborg/S
14.8
 +0.2
10.45
2
Stockholm/S
12.9
 +0.1
10.46
2
Umeå
16.8
 +1.1
10.50
1
Bollnäs
16.6
 +1.0
10.50
1h3
Skara
29.8
 +1.3
10.51
1h3
Göteborg/S
14.8
 +1.4
10.52
5
Sundsvall
26.7
 +1.0
10.54
2 s2
Söderhamn
7.8
-0.2
10.59
5q1
Gwangju, KOR
8.7
-0.8
10.64
1h1
Bollnäs
16.6
 +0.4
10.69
2rB
Cheboksary, RUS
20.6
-3.4
10.69
1
Sundsvall
1.7
-1.5
10.69
1 h5
Söderhamn
7.8
-3.0
10.70
1rC
Weinheim, GER
30.5
-1.0
10.86
3h13
Weinheim, GER
30.5
-2.0
10.13w
 1
Skara
29.8
 +3.6
10.56w
 1h1
Florø, NOR
6.6
 +2.8
2016
10.27
1h15
Skara
6.6
 +1.5
10.30
1
Skara
6.6
 +0.8
10.33
1s1
Sollentuna
26.8
 +1.0
10.42
1
Sundsvall
31.7
 +1.4
10.46
2h1
Gavardo, ITA
29.5
 +0.5
10.46
1h3
Sundsvall
31.7
 +0.7
10.52
5
Tampere, FIN
3.9
 +1.9
10.55
1
Norrköping
13.7
-1.3
10.65
1
Lillehammer, NOR
9.8
 +0.4
10.84
1h2
Lillehammer, NOR
9.8
 +0.2
10.19w
 1h1
Skara
19.6
 +3.0
10.27w
 4
Gavardo, ITA
29.5
 +4.4
10.27w
 1
Sollentuna
26.8
 +2.9
10.36w
 1h3
Sollentuna
26.8
 +3.0
2017
10.41
 1
Sundsvall
30.7
 +1.8
10.41
1s2
Helsingborg
25.8
 +1.8
10.46
1h5
Sundsvall
30.7
 +1.3
10.48
4h1
Skara
6.6
 +1.4
10.50
3r4
Loughborough, GBR
22.7
 +0.8
10.54
2
Mölndal
4.8
 +0.9
10.55
3r8
Loughborough, GBR
22.7
 
10.57
2
Borås
7.7
 
10.61
1h3
Mölndal
4.8
 +0.1
10.63
4
Stockholm/S
2.9
-1.2
10.65
3
Lapinlahti, FIN
16.7
 +1.4
10.27w
 3
Helsingborg
25.8
 +2.2
10.48w
 2h1
Skara
6.6
 +2.2
10.52w
 1h3
Helsingborg
25.8
 +3.9
2018
10.48
 3h10
Skara
6.6
 +0.9
10.48
3h10
Skara
6.6
 +2.0
10.50
2h1
Eskilstuna
24.8
 +1.4
10.51
1h2
Sollentuna
1.6
 +1.7
10.60
2
Sundsvall
22.7
 +0.8
10.60
1
Skara
19.8
-0.6
10.65
1
Härnösand
29.7
 +1.6
10.66
1rB
Salamanca, ESP
9.6
-0.3
10.68
6h1
Salamanca, ESP
9.6
-2.0
10.31w
 4
Eskilstuna
24.8
 +4.8
10.38w
 1h1
Skara
19.8
 +3.3
2020
10.47
 2
Skara
11.7
 +1.2
10.51
1h2
Uppsala
14.8
 +1.6
10.52
2
Skara
11.7
 +1.3
10.52
2
Uppsala
14.8
-0.5
10.54
3
Tampere, FIN
5.9
 +0.5
10.67
1h1
Sundsvall
27.6
-0.2
10.83
1
Södertälje
14.6
-1.8
10.46w
 1
Sundsvall
27.6
 +3.2
2021
10.90
 4h8
Skara
6.6
-0.1
10.91
2rE
Skara
6.6
 +0.1
10.99
1
Huddinge
29.5
-2.1
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2007
22.14
 2h2-17
Uddevalla
25.8
 +2.0
21.65w
 2-17
Göteborg/U
9.9
 +3.5
21.85w
 3-17
Uddevalla
26.8
 +2.7
2008
22.38
 4-19
Norrtälje
10.8
-0.9
22.70
2h1-19
Norrtälje
9.8
 0.0
2009
21.80
 1-19
Huddinge/J
9.8
 +1.5
21.83
2-19
Karlskrona
16.8
 +1.1
21.87w
 1s2-19
Karlskrona
16.8
 +2.5
22.50w
 1h2-19
Karlskrona
15.8
 +2.2
2010
21.41
 2-22
Karlstad
15.8
 0.0
21.46
3s2
Falun
22.8
 
21.47
2
Eskilstuna
8.6
 +1.1
21.76
2h1
Falun
21.8
 +0.2
21.85
5
Falun
22.8
 
22.03
1h1-22
Karlstad
14.8
 0.0
21.39w
 5
Helsinki, FIN
28.8
 +2.4
2011
21.03
 1-22
Vellinge
28.8
 +1.7
21.32
4
Helsinki, FIN
10.9
 +1.1
21.78
5
Eskilstuna
18.8
 +1.1
21.89
2s1
Gävle
14.8
-1.6
21.91
1h1-22
Vellinge
27.8
 +0.2
22.38
2h3
Gävle
13.8
-1.1
21.02w
 3
Gävle
14.8
 +2.2
2012
21.41
 3rD
Weinheim, GER
26.5
 +1.6
21.42
2rB
Sundsvall
17.6
 +0.4
21.85
2h3-22
Sollentuna
11.8
 +1.4
2013
20.87
 2
Stockholm/S
8.9
 +1.6
21.12
6
Sollentuna
27.6
 +1.8
21.14
4r2
Weinheim, GER
2.8
 +0.1
21.22
1
Karlstad
23.7
-0.9
21.29
1 h2
Borås
31.8
 +0.6
21.30
1
Trondheim, NOR
1.7
 +1.9
21.43
4
Borås
1.9
 +0.2
21.48
5
Uppsala
16.6
-0.5
21.61
3
Halmstad
6.7
 
20.75w
 2rB
Sundsvall
28.7
 +3.1
21.39w
 1
Jönköping
19.6
 +2.7
2014
20.92
 2
Umeå
3.8
 +0.1
21.03
1
Borås
5.7
-1.1
21.19
1
Tønsberg, NOR
24.5
-0.6
21.35
3
Rieti, ITA
29.6
-0.1
21.13w
 5
Donnas, ITA
13.7
 +4.6
21.21w
 7
Stockholm/S
21.8
 +2.5
21.24w
 1 s1
Umeå
3.8
 +3.1
21.64w
 1 h1
Umeå
2.8
 +2.5
2015
20.81
1 s2
Söderhamn
9.8
 +1.6
20.89
1
Umeå
16.8
 +1.2
20.92
1
Stockholm/S
13.9
 +0.7
21.14
2h2
Gwangju, KOR
9.7
 +0.8
21.16
1
Eskilstuna
23.5
 +1.2
21.18
2
Florø, NOR
6.6
 +0.8
21.20
4q4
Gwangju, KOR
9.7
 +0.4
21.28
2
Sundsvall
1.7
-1.1
21.30
8s2
Gwangju, KOR
10.7
-0.4
21.95
2 h5
Söderhamn
8.8
-0.9
20.55w
 1
Söderhamn
9.8
 +2.5
2016
20.87
 1
Skara
6.6
 +0.1
21.06
4h3
Amsterdam, NED
7.7
-0.1
21.07
1
Umeå
21.6
-0.1
21.09
1
Sollentuna
27.8
 +0.6
21.19
2
Tampere, FIN
4.9
-1.4
21.21
4
Gavardo, ITA
29.5
 +1.3
21.34
8s3
Amsterdam, NED
8.7
-1.1
21.38
1s2
Sollentuna
27.8
 +0.8
21.46
1h3
Sollentuna
27.8
 +0.1
21.60
2
Norrköping
13.7
-0.7
20.70w
 1
Skara
19.6
 +3.6
21.40w
 1
Sundsvall
31.7
 +3.7
2017
21.14
 3
Lapinlahti, FIN
16.7
 0.0
21.20
1
Sundsvall
30.7
 +0.5
21.25
1
Stockholm/S
3.9
-2.4
21.34
1s1
Helsingborg
27.8
-0.4
21.66
1h1
Helsingborg
26.8
-0.2
20.75w
 2
Helsingborg
27.8
 +3.2
20.92w
 1
Borås
7.7
 +3.3
2018
20.89
 2
Eskilstuna
26.8
 +1.4
21.03
1
Härnösand
29.7
 +1.4
21.03
2
Tampere, FIN
1.9
 0.0
21.12
1
Sollentuna/E
3.6
-0.8
21.14
1
Sundsvall
17.6
 +0.9
21.21
2
Sundsvall
28.7
 +1.0
21.26
1
Skara
6.6
-0.9
21.30
3
Bruxelles, BEL
30.6
-0.3
21.37
1h3
Eskilstuna
25.8
 +1.6
21.50
4
Salamanca, ESP
9.6
 +0.6
21.62
1r2
Sundsvall
22.7
-2.7
22.03
2r1
Sundsvall
22.7
-0.4
21.00w
 1s1
Eskilstuna
26.8
 +2.7
2020
20.93
 2
Uppsala
16.8
 0.0
21.18
1h1
Uppsala
15.8
 +0.7
21.29
4
Tampere, FIN
6.9
-1.2
21.44
1
Södertälje
14.6
-2.5
2021
21.76w
 2
Huddinge
29.5
 +2.9
Inne Visa/dölj alla resultat
2012
21.45
 1
Örebro
19.2
 
22.10
1 s1
Örebro
19.2
 
22.55
1 h1
Örebro
18.2
 
2013
22.04
 3
Norrköping
17.2
 
22.08
1 s2
Norrköping
17.2
 
22.17
1 h5
Norrköping
16.2
 
2016
21.07
 2
Växjö
13.2
 
22.00
1h1
Malmö/A
27.2
 
2017
21.43
 3
Växjö
26.2
 
21.44
1h2
Växjö
26.2
 
2018
20.95
1
Gävle
18.2
 
21.32
1h4
Gävle
18.2
 
21.34
1r2
Bærum, NOR
4.2
 
21.39
1
Gävle
31.1
 
Kula
Inne Visa/dölj alla resultat
2009
6.96
1h3-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.88
1s1-19
Göteborg/FH
8.3
 
6.85
1-19
Göteborg/FH
8.3
 

Ute
100 m
SM 2008 8
10.77
4
h3
10.66w
SM 2009 6
10.75
3
h2
10.70
SM 2010 1
10.53
1
h1
10.67
SM 2011 3
10.76
2
s1
10.73
1
h3
10.78
SM 2012
5
s1
10.82
2
h1
10.81
SM 2013 1
10.50
1
h2
10.62
SM 2014 2
10.60
1
s1
10.41
1
h3
10.50
SM 2015 1
10.41
2
s2
10.54
1
h5
10.69
SM 2016 1
10.27w
1
s1
10.33
1
h3
10.36w
SM 2017 3
10.27w
1
s2
10.41
1
h3
10.52w
SM 2018 4
10.31w
2
h1
10.50
SM 2020 2
10.52
1
h2
10.51
200 m
SM 2010 5
21.85
3
s2
21.46
2
h1
21.76
SM 2011 3
21.02w
2
s1
21.89
2
h3
22.38
SM 2013 4
21.43
1
h2
21.29
SM 2014 2
20.92
1
s1
21.24w
1
h1
21.64w
SM 2015 1
20.55w
1
s2
20.81
2
h5
21.95
SM 2016 1
21.09
1
s2
21.38
1
h3
21.46
SM 2017 2
20.75w
1
s1
21.34
1
h1
21.66
SM 2018 2
20.89
1
s1
21.00w
1
h3
21.37
SM 2020 2
20.93
1
h1
21.18
4x100 m
SM 2010
h1
DNF
SM 2011 1
40.83
1
h1
41.31
SM 2012 2
40.70
1
h1
41.29
SM 2013 4
40.96
1
h2
40.90
SM 2015
DNF
4x400 m
SM 2012 5
3:19.65
SM 2015 2
3:16.92
Inne
60 m
ISM 2008 5
6.88
2
h1
6.91
ISM 2009
2
h3
6.95
ISM 2010 2
6.81
1
h1
6.92
ISM 2012 1
6.85
1
s2
6.82
1
h4
6.90
ISM 2013 3
6.78
2
h3
6.80
ISM 2014 2
6.65
1
s2
6.74
1
h1
6.75
ISM 2015 1
6.74
1
s1
6.83
1
h4
6.81
ISM 2016 2
6.70
1
h3
6.76
ISM 2017 1
6.67
1
h2
6.70
1
h2
6.70
ISM 2018 2
6.71
1
h1
6.79
ISM 2020 3
6.76
2
s1
6.71
1
h1
6.83
ISM 2021 7
6.90
2
h1
6.88
200 m
ISM 2012 1
21.45
1
s1
22.10
1
h1
22.55
ISM 2013 3
22.04
1
s2
22.08
1
h5
22.17
ISM 2014
h1
DNS
ISM 2016
B
DNS
1
h1
22.00
ISM 2017 3
21.43
1
h2
21.44
ISM 2018 1
20.95
1
h4
21.32

Junior-ungdom
Ute
100 m
USM 2006
6
17
s1
11.81
3
17
h7
11.70
USM 2007 2
17
10.84w
1
17
h2
10.85w
JSM 2008 2
19
10.80
2
19
h2
10.97
JSM 2009 1
19
10.69
1
19
h3
11.10
JSM 2010 1
22
10.50w
1
22
h1
10.88
JSM 2011 1
22
10.48
1
22
s2
10.48w
1
22
h3
10.59
200 m
USM 2007 3
17
21.85w
2
17
h2
22.14
JSM 2008 4
19
22.38
2
19
h1
22.70
JSM 2009 2
19
21.83
1
19
s2
21.87w
1
19
h2
22.50w
JSM 2010 2
22
21.41
1
22
h1
22.03
JSM 2011 1
22
21.03
1
22
h1
21.91
JSM 2012
2
22
h3
21.85
22
DNSw
4x100 m
USM 2007
17
h1
DNF
JSM 2009 1
19
42.37
1
19
h2
42.42
JSM 2010 1
22
42.25
JSM 2011 1
22
40.93
JSM 2012 3
22
42.13
1000 m stafett
USM 2007 1
17
2:01.85
1
17
h2
2:01.44
Inne
60 m
IUSM 2007 2
17
7.22
1
17
s1
7.22
1
17
h3
7.19
IJSM 2009 1
19
6.85
1
19
s1
6.88
IJSM 2010 1
22
6.72
1
22
h1
6.79
IJSM 2012 3
22
6.83
1
22
s1
6.84
1
22
h3
6.85
Kula
IJSM 2009 1
19
6.85
1
19
s1
6.88
1
19
h3
6.96
Ute
100 m
EM 2010 29
6
h1
10.64
EM 2014 29
5
h3
10.50
200 m
EM 2016 22
8
s3
21.34
4
h3
21.06
4x100 m
EM 2012 11
6
h1
39.87
EM 2014 10
5
h1
39.27
EM 2016 11
7
h1
39.37
Inne
60 m
IEM 2013 11
7
s1
6.73
6
h1
6.74
IVM 2014 29
5
h1
6.72

Lag-EM och Europacupen
100 m
Div 1 2010 5
10.53w
Super L 2015 7
10.69
4x100 m
Div 1 2010 7
40.17
Super L 2014 7
39.33
Super L 2015 6
39.20

Junior-ungdom
100 m
JEM19 2009 21
8
19
s2
10.84
4
19
h1
10.70
JEM22 2011 16
6
22
h1
10.74
4x100 m
JEM19 2009 8
19
40.56
5
19
h1
40.72
JEM22 2011 9
4
22
h2
40.45