0
Född: 20 juli 2005
Ålder: 18 år 243 dagar
Tidigare förening(ar):
Bromma IF –14.11.2023
Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.
60 m (9) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.17i | PB | 3 h1 | Sollentuna | Sollentuna | 11.1.24 | ||
7.11i | PB | 4 | Sollentuna | Sollentuna | 11.1.24 | ||
7.17i | 3 h2 | Växjö | Växjö | 20.1.24 | |||
DQi | - h2 | Uppsala | Uppsala | 27.1.24 | |||
7.10i | PB | 2 h7 | Sätra | Sätra | 11.2.24 | ||
7.02i | PB | 1 B | Sätra | Sätra | 11.2.24 | ||
7.07i | 2 19 h2 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | ||
7.02i | =PB | 4 19 s2 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | |
7.01i | PB | 8 19 | IJSM | Örebro | IJSM, Örebro | 24.2.24 | |
200 m (4) | |||||||
DQi | - G | Växjö | Växjö | 19.1.24 | |||
22.67i | PB | 1 E | Uppsala | Uppsala | 28.1.24 | ||
22.35i | PB | 2 A | Sätra | Sätra | 9.2.24 | ||
22.48i | 4 h2 | ISM | Karlstad | ISM, Karlstad | 17.2.24 | ||
60 m (4) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.34i | PB | 1 h2 | Sollentuna | Sollentuna | 31.1.23 | |||||||
7.33i | PB | 5 | Sollentuna | Sollentuna | 31.1.23 | |||||||
7.29i | PB | 6 A | Sätra | Sätra | 12.2.23 | |||||||
7.21i | PB | 5 XA | Sätra | Sätra | 12.2.23 | |||||||
100 m (3) | ||||||||||||
11.21w | 1 19 | Sundbyberg | Sundbyberg | 27.5.23 | +2.3 | |||||||
11.28 | PB | 4 h1 | Uppsala | Uppsala | 26.8.23 | +0.5 | ||||||
11.24 | PB | 5 | Uppsala | Uppsala | 26.8.23 | +1.1 | ||||||
200 m (3) | ||||||||||||
22.50 | PB | 1 A | Huddinge | Huddinge | 18.6.23 | +0.2 | ||||||
22.82w | 1 h2 | Västerås | Västerås | 5.8.23 | +2.5 | |||||||
22.50w | 6 A | Uppsala | Uppsala | 27.8.23 | +2.4 | |||||||
300 m (1) | ||||||||||||
35.39 | PB | 1 A | Täby | Täby | 4.6.23 | |||||||
400 m (1) | ||||||||||||
51.53 | SB | 2 A | Västerås | Västerås | 6.8.23 | |||||||
60 m häck (99.1 cm) (2) | ||||||||||||
8.80i | PB | 4 19 | Sätra | Sätra | 11.2.23 | |||||||
8.90i | PB | 4 19 X | Sätra | Sätra | 11.2.23 | |||||||
400 m häck (4) | ||||||||||||
59.17 | PB | 3 B | FGP | Sollentuna | FGP, Sollentuna | 11.6.23 | ||||||
54.55 | PB | 3 | Huddinge | Huddinge | 16.6.23 | |||||||
DNF | - h1 | SM | Söderhamn | SM, Söderhamn | 29.7.23 | |||||||
56.73 | 3 19 | JSM | Täby | JSM, Täby | 20.8.23 | |||||||
Längd (1) | ||||||||||||
6.40i | PB | 5 A | Sätra | Sätra | 11.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||
44.23 | SB | 4 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 10.9.23 | ||||||
Bromma IF | ||||||||||||
Vincent Lindqvist, David Hedlund Carlson Filip Ekström, Babu Badjie | ||||||||||||
1000 m stafett (1) | ||||||||||||
2:05.37 | SB | 6 19 | JSM | Södertälje | JSM, Södertälje | 9.9.23 | ||||||
Bromma IF | ||||||||||||
Vincent Lindqvist, Victor Johnson Babu Badjie, Axel Strinning |
60 m (5) | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.53i | PB | 2 XD | Sätra | Sätra | 13.2.22 | |||||||
7.60i | 4 E | Sätra | Sätra | 13.2.22 | ||||||||
7.57i | 2 17 h2 | Sätra | Sätra | 20.2.22 | ||||||||
7.43i | PB | 2 17 | Sätra | Sätra | 20.2.22 | |||||||
7.58i | 5 17 h3 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 6.3.22 | |||||||
100 m (4) | ||||||||||||
11.85 | SB | 1 17 h2 | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | -0.3 | ||||||
11.75 | PB | 4 17 | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | -0.6 | ||||||
11.52 | PB | 1 17 h1 | Västerås | Västerås | 31.7.22 | +0.5 | ||||||
11.41w | 4 17 | Västerås | Västerås | 31.7.22 | +2.4 | |||||||
200 m (3) | ||||||||||||
23.38w | 5 17 A | Sollentuna | Sollentuna | 12.6.22 | +2.2 | |||||||
23.14 | SB | 5 17 B | Göteborg/U | Göteborg/U | 19.6.22 | +1.1 | ||||||
22.84 | PB | 2 17 | Uppsala | Uppsala | 13.8.22 | +1.8 | ||||||
400 m (1) | ||||||||||||
50.92 | PB | 3 | Lidingö | Lidingö | 21.8.22 | |||||||
300 m häck (83.8 cm) (5) | ||||||||||||
DQ | - 17 A | Göteborg/U | Göteborg/U | 17.6.22 | ||||||||
39.95 | PB | 1 17 | Västerås | Västerås | 30.7.22 | |||||||
38.62 | PB | 1 17 | Uppsala | Uppsala | 14.8.22 | |||||||
40.08 | 1 17 h2 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 27.8.22 | |||||||
38.23 | PB | 2 17 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 28.8.22 | ||||||
400 m häck (83.8 cm) (1) | ||||||||||||
55.33 | PB | 3 17 | vFIN | Helsinki, FIN | vFIN, Helsinki, FIN | 3.9.22 | ||||||
Längd (3) | ||||||||||||
6.28i | PB | 2 B | Sätra | Sätra | 12.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
6.05i | 9 17 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 5.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
6.32 | SB | 2 17 | Danderyd | Danderyd | 22.5.22 | -1.3 | ||||||
| ||||||||||||
Tresteg (2) | ||||||||||||
12.17i | PB | 5 B | Sätra | Sätra | 11.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
12.56i | PB | 7 17 | IUSM | Skellefteå | IUSM, Skellefteå | 6.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
4x100 m (1) | ||||||||||||
DQ | - 17 h3 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 29.5.22 | |||||||
Bromma IF | ||||||||||||
Babu Badjie, Filip Olsson Elias Bouloussaa, Kim Wingren |
100 m (6) | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.77 | PB | 2 B | Hässelby | Hässelby | 29.5.21 | -0.1 | ||||||||||||||||
11.92 | 4 X | Hässelby | Hässelby | 29.5.21 | -0.7 | |||||||||||||||||
11.78 | 1 17 h2 | Stockholm/S | Stockholm/S | 12.9.21 | -0.7 | |||||||||||||||||
11.81 | 3 17 | Stockholm/S | Stockholm/S | 12.9.21 | +0.8 | |||||||||||||||||
12.06 | 1 17 h3 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | |||||||||||||||||
12.11 | 1 17 A | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | +0.9 | |||||||||||||||||
200 m (4) | ||||||||||||||||||||||
23.33 | PB | 1 B | Enskede | Enskede | 5.6.21 | -1.3 | ||||||||||||||||
23.08 | PB | 2 16 | Huddinge | Huddinge | 13.6.21 | -1.2 | ||||||||||||||||
23.33 | 3 17 | Sollentuna | Sollentuna | 8.8.21 | +1.7 | |||||||||||||||||
23.59w | 5 16 h1 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | +3.1 | ||||||||||||||||
400 m (2) | ||||||||||||||||||||||
52.71 | PB | 1 B | Sollentuna | Sollentuna | 3.7.21 | |||||||||||||||||
53.60 | 3 | Huddinge | Huddinge | 24.7.21 | ||||||||||||||||||
600 m (1) | ||||||||||||||||||||||
DNF | - 16 | Spånga | Spånga | 1.7.21 | ||||||||||||||||||
800 m (1) | ||||||||||||||||||||||
DNF | - 16 | Spånga | Spånga | 20.5.21 | ||||||||||||||||||
Höjd (2) | ||||||||||||||||||||||
1.70 | PB | 2 16 | Stora Mossen | Stora Mossen | 1.6.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
1.57 | 5 17 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Stav (1) | ||||||||||||||||||||||
3.31 | PB | 1 16 | Stora Mossen | Stora Mossen | 1.6.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Längd (8) | ||||||||||||||||||||||
5.84 | SB | + 19 | Spånga | Spånga | 20.5.21 | +1.9 | ||||||||||||||||
5.93w | 3 19 | Spånga | Spånga | 20.5.21 | +2.2 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.09 | PB | 3 17 | Hässelby | Hässelby | 29.5.21 | -0.7 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.19 | PB | 2 16 | Huddinge | Huddinge | 13.6.21 | +0.5 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.96 | 2 16 | Spånga | Spånga | 1.7.21 | +1.7 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.29 | PB | 3 17 | Sollentuna | Sollentuna | 8.8.21 | +1.8 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.33 | PB | 3 16 Q | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 13.8.21 | +1.3 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
5.97w | 12 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 14.8.21 | +2.5 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
6.04 | 2 17 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Tresteg (4) | ||||||||||||||||||||||
12.59 | PB | 1 16 | Huddinge | Huddinge | 11.6.21 | +0.7 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
12.98 | PB | 5 16 | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 15.8.21 | +1.7 | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
12.26 | 1 | Stockholm/S | Stockholm/S | 12.9.21 | -0.3 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
12.21 | 2 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | +0.5 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Kula (5.0 kg) (1) | ||||||||||||||||||||||
8.93 | PB | 11 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Diskus (1.5 kg) (1) | ||||||||||||||||||||||
21.96 | PB | 9 17 | Järvsö | Järvsö | 18.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Spjut (700 g) (1) | ||||||||||||||||||||||
29.59 | PB | 10 17 | Järvsö | Järvsö | 19.9.21 | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
4x100 m (2) | ||||||||||||||||||||||
45.35 | SB | 4 17 h2 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 1.8.21 | ||||||||||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||||||||||
Filip Ekström, Babu Badjie David Steinberg, David Hedlund Carlson | ||||||||||||||||||||||
44.85 | SB | 6 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 1.8.21 | ||||||||||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||||||||||
Filip Ekström, Babu Badjie David Steinberg, David Hedlund Carlson | ||||||||||||||||||||||
1000 m stafett (2) | ||||||||||||||||||||||
2:04.45 | SB | 5 17 h1 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 31.7.21 | ||||||||||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||||||||||
Filip Ekström, David Steinberg David Hedlund Carlson, Babu Badjie | ||||||||||||||||||||||
2:07.28 | 8 17 | USM | Huddinge | USM, Huddinge | 31.7.21 | |||||||||||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||||||||||
Filip Ekström, David Steinberg David Hedlund Carlson, Babu Badjie |
60 m (7) | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.85i | PB | 2 15 h2 | Sätra | Sätra | 20.10.19 | |||||||||
7.86i | 2 15 | Sätra | Sätra | 20.10.19 | ||||||||||
7.83i | PB | 1 15 h1 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | |||||||||
7.72i | PB | 2 15 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | |||||||||
7.74i | 1 15 h2 | Sätra | Sätra | 15.12.19 | ||||||||||
7.83i | 7 15 | Sätra | Sätra | 15.12.19 | ||||||||||
7.74i | 4 15 h4 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | |||||||||
80 m (7) | ||||||||||||||
10.15 | PB | 3 15 | Enskede | Enskede | 13.6.20 | -2.6 | ||||||||
9.84w | 4 B | Sollentuna | Sollentuna | 5.7.20 | +2.8 | |||||||||
10.11 | PB | 4 15 | Spånga | Spånga | 9.7.20 | -1.3 | ||||||||
9.90 | PB | 5 15 A | Sollentuna | Sollentuna | 8.8.20 | +0.9 | ||||||||
10.05 | 3 15 h1 | Täby | Täby | 15.8.20 | -1.4 | |||||||||
10.41 | 7 15 | Täby | Täby | 15.8.20 | -0.9 | |||||||||
9.80w | 2 15 h2 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | +2.7 | |||||||||
200 m (4) | ||||||||||||||
DQi | - 15 r4 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | ||||||||||
24.80i | PB | 1 15 B | Sätra | Sätra | 15.12.19 | |||||||||
24.70i | PB | 1 15 B | Sätra | Sätra | 19.1.20 | |||||||||
DQi | - 15 h1 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 7.3.20 | |||||||||
300 m (6) | ||||||||||||||
39.9m | 1 15 | Spånga | Spånga | 21.5.20 | ||||||||||
39.89 | PB | 3 15 | Spånga | Spånga | 9.7.20 | |||||||||
40.20 | 5 | Eskilstuna | Eskilstuna | 30.7.20 | ||||||||||
38.40 | PB | 1 15 | Täby | Täby | 5.8.20 | |||||||||
37.22 | PB | 1 15 B | USM | Norrköping | USM, Norrköping | 30.8.20 | ||||||||
37.29 | 3 15 | Huddinge | Huddinge | 27.9.20 | ||||||||||
800 m (4) | ||||||||||||||
2:40.0m | PB | 8 18 | Spånga | Spånga | 28.5.20 | |||||||||
2:27.6m | PB | 1 15 B | Hässelby | Hässelby | 7.6.20 | |||||||||
2:26.04 | PB | 2 15 B | Täby | Täby | 16.8.20 | |||||||||
2:18.77 | PB | 4 15 A | Sollentuna | Sollentuna | 5.9.20 | |||||||||
1000 m (1) | ||||||||||||||
3:40.61i | PB | 4 15 | Sätra | Sätra | 20.10.19 | |||||||||
80 m häck (83.8 cm) (1) | ||||||||||||||
15.2m | 3 15 A | Hässelby | Hässelby | 7.6.20 | +1.6 | |||||||||
Höjd (5) | ||||||||||||||
1.47 | PB | 6 17 | Stora Mossen | Stora Mossen | 29.5.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.57 | PB | 6 15 | Hässelby | Hässelby | 7.6.20 | |||||||||
1.53 | 1 15 | Stora Mossen | Stora Mossen | 13.8.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.56 | 5 15 | Sollentuna | Sollentuna | 5.9.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
1.55 | 5 15 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | ||||||||||
Stav (9) | ||||||||||||||
3.20i | PB | 1 15 | Sätra | Sätra | 20.10.19 | |||||||||
3.50i | PB | 2 15 | Sätra | Sätra | 14.12.19 | |||||||||
3.53i | PB | 10 D | Sätra | Sätra | 25.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
NHi | - | Sätra | Sätra | 23.2.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
3.24i | 8 15 | IUSM | Örebro | IUSM, Örebro | 8.3.20 | |||||||||
NH | - 17 | Hässelby | Hässelby | 4.6.20 | ||||||||||
3.20 | SB | 1 15 | Trollbäcken | Trollbäcken | 10.6.20 | |||||||||
3.30 | =PB | 3 | Trollbäcken | Trollbäcken | 12.7.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.10 | 3 17 | Stora Mossen | Stora Mossen | 13.8.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
Längd (8) | ||||||||||||||
4.44i | PB | 4 15 | Sätra | Sätra | 20.10.19 | |||||||||
5.19i | PB | 8 15 | Sätra | Sätra | 14.12.19 | |||||||||
5.44 | PB | 5 15 | Hässelby | Hässelby | 7.6.20 | +1.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
5.34 | + 22 | Spånga | Spånga | 9.7.20 | +0.6 | |||||||||
5.52w | 8 22 | Spånga | Spånga | 9.7.20 | +2.9 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.74 | 16 15 | Sollentuna | Sollentuna | 8.8.20 | +1.4 | |||||||||
| ||||||||||||||
5.68 | PB | 3 15 | Sollentuna | Sollentuna | 5.9.20 | +2.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.02 | PB | 1 15 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | +0.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.05 | PB | 1 15 | Huddinge | Huddinge | 26.9.20 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Tresteg (7) | ||||||||||||||
11.69i | PB | 2 15 | Eskilstuna | Eskilstuna | 7.12.19 | |||||||||
11.97 | =PB | + 18 | Spånga | Spånga | 21.5.20 | +1.4 | ||||||||
12.29w | 2 18 | Spånga | Spånga | 21.5.20 | +2.1 | |||||||||
| ||||||||||||||
11.48 | + | Hässelby | Hässelby | 23.7.20 | +1.5 | |||||||||
11.77w | 3 | Hässelby | Hässelby | 23.7.20 | +2.5 | |||||||||
| ||||||||||||||
11.78 | 1 15 | Eskilstuna | Eskilstuna | 30.7.20 | +1.5 | |||||||||
| ||||||||||||||
12.11 | =PB | + 15 | Uppsala | Uppsala | 11.8.20 | 0.0 | ||||||||
12.20w | 1 15 | Uppsala | Uppsala | 11.8.20 | +3.0 | |||||||||
| ||||||||||||||
12.01 | 10 15 | USM | Sollentuna | USM, Sollentuna | 23.8.20 | +0.9 | ||||||||
| ||||||||||||||
12.23 | PB | 1 15 | Huddinge | Huddinge | 27.9.20 | -1.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kula (4.0 kg) (2) | ||||||||||||||
7.13i | PB | 7 15 | Sätra | Sätra | 20.10.19 | |||||||||
6.56 | PB | 11 15 | Hässelby | Hässelby | 7.6.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spjut (600 g) (3) | ||||||||||||||
27.11 | PB | 3 15 | Hässelby | Hässelby | 7.6.20 | |||||||||
24.69 | 7 15 | Sollentuna | Sollentuna | 5.9.20 | ||||||||||
23.73 | 8 15 | Stockholm/S | Stockholm/S | 6.9.20 | ||||||||||
| ||||||||||||||
4x100 m (2) | ||||||||||||||
44.46 | SB | 3 17 h1 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 13.9.20 | ||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||
Babu Badjie, David Steinberg Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg | ||||||||||||||
43.79 | SB | 3 17 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 13.9.20 | ||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||
Babu Badjie, David Steinberg Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg | ||||||||||||||
1000 m stafett (1) | ||||||||||||||
2:07.47 | SB | 3 17 h2 | USM | Göteborg/S | USM, Göteborg/S | 12.9.20 | ||||||||
Bromma IF | ||||||||||||||
Petter Lundberg, David Steinberg Babu Badjie, Felix Nyberg |
80 m (2) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
10.22 | PB | 1 14 h5 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | 0.0 |
10.21 | PB | 2 15 h1 | Stockholm/S | Stockholm/S | 8.9.19 | +0.3 | |
300 m (1) | |||||||
41.42 | PB | 2 14 F | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 30.6.19 | |
80 m häck (83.8 cm) (1) | |||||||
13.22 nwi | 1 14 | Järvsö | Järvsö | 21.9.19 | |||
Stav (2) | |||||||
2.67 | PB | 9 14 | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 29.6.19 | |
3.30 | PB | 2 14 | Trollbäcken | Trollbäcken | 31.8.19 | ||
Längd (2) | |||||||
5.26 | PB | 9 15 QB | VUS | Göteborg/U | VUS, Göteborg/U | 28.6.19 | +1.8 |
5.27 | PB | - 15 | Täby | Täby | 24.8.19 | 0.0 | |
Tresteg (1) | |||||||
11.07 | PB | 1 14 | Järvsö | Järvsö | 21.9.19 | -0.3 | |
Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken
60 m | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Inne | 7.01 | Örebro | 24.2.24 | |||
80 m | ||||||
Ute | 9.90 | Sollentuna | 8.8.20 | +0.9 | ||
100 m | ||||||
Ute | 11.24 | Uppsala | 26.8.23 | +1.1 | ||
200 m | ||||||
Ute | 22.50 | Huddinge | 18.6.23 | +0.2 | ||
Inne | 22.35 | Sätra | 9.2.24 | |||
300 m | ||||||
Ute | 35.39 | Täby | 4.6.23 | |||
400 m | ||||||
Ute | 50.92 | Lidingö | 21.8.22 | |||
800 m | ||||||
Ute | 2:18.77 | Sollentuna | 5.9.20 | |||
1000 m | ||||||
Inne | 3:40.61 | Sätra | 20.10.19 | |||
400 m häck | ||||||
Ute | 54.55 | Huddinge | 16.6.23 | |||
Höjd | ||||||
Ute | 1.70 | Stora Mossen | 1.6.21 | |||
Stav | ||||||
Ute | 3.31 | Stora Mossen | 1.6.21 | |||
Inne | 3.53 | Sätra | 25.1.20 | |||
Längd | ||||||
Ute | 6.33 | Norrköping | 13.8.21 | +1.3 | ||
Inne | 6.40 | Sätra | 11.2.23 | |||
Tresteg | ||||||
Ute | 12.98 | Norrköping | 15.8.21 | +1.7 | ||
Inne | 12.56 | Skellefteå | 6.3.22 | |||
Junior-ungdom | ||||||
60 m häck (99.1 cm) | ||||||
Inne | 8.80 | Sätra | 11.2.23 | |||
300 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 38.23 | Sollentuna | 28.8.22 | |||
400 m häck (83.8 cm) | ||||||
Ute | 55.33 | Helsinki, FIN | 3.9.22 | |||
Kula (4.0 kg) | ||||||
Ute | 6.56 | Hässelby | 7.6.20 | |||
Inne | 7.13 | Sätra | 20.10.19 | |||
Kula (5.0 kg) | ||||||
Ute | 8.93 | Järvsö | 18.9.21 | |||
Diskus (1.5 kg) | ||||||
Ute | 21.96 | Järvsö | 18.9.21 | |||
Spjut (600 g) | ||||||
Ute | 27.11 | Hässelby | 7.6.20 | |||
Spjut (700 g) | ||||||
Ute | 29.59 | Järvsö | 19.9.21 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
7.01i | 8 | 19 | IJSM | Örebro | 24.2.24 | ||
7.02i | 1 | B | Sätra | 11.2.24 | |||
7.02i | 4 | 19 s2 | IJSM | Örebro | 24.2.24 | ||
7.07i | 2 | 19 h2 | IJSM | Örebro | 24.2.24 | ||
7.10i | 2 | h7 | Sätra | 11.2.24 | |||
7.11i | 4 | Sollentuna | 11.1.24 | ||||
7.17i | 3 | h1 | Sollentuna | 11.1.24 | |||
7.17i | 3 | h2 | Växjö | 20.1.24 | |||
7.21i | 5 | Sätra | 12.2.23 | ||||
7.29i | 6 | Sätra | 12.2.23 | ||||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
7.33i | 5 | Sollentuna | 31.1.23 | ||||
7.34i | 1 | h2 | Sollentuna | 31.1.23 | |||
7.43i | 2 | 17 | Sätra | 20.2.22 | |||
7.53i | 2 | D | Sätra | 13.2.22 | |||
7.57i | 2 | 17 h2 | Sätra | 20.2.22 | |||
7.58i | 5 | 17 h3 | IUSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
7.60i | 4 | E | Sätra | 13.2.22 | |||
7.72i | 2 | 15 | Eskilstuna | 7.12.19 | |||
7.74i | 1 | 15 h2 | Sätra | 15.12.19 | |||
7.74i | 4 | 15 h4 | IUSM | Örebro | 7.3.20 | ||
7.83i | 1 | 15 h1 | Eskilstuna | 7.12.19 | |||
7.83i | 7 | 15 | Sätra | 15.12.19 | |||
7.85i | 2 | 15 h2 | Sätra | 20.10.19 | |||
7.86i | 2 | 15 | Sätra | 20.10.19 | |||
10-bästasnitt: 7.117 | |||||||
100 m | |||||||
11.24 | 5 | Uppsala | 26.8.23 | +1.1 | |||
11.28 | 4 | h1 | Uppsala | 26.8.23 | +0.5 | ||
11.52 | 1 | 17 h1 | Västerås | 31.7.22 | +0.5 | ||
11.75 | 4 | 17 | Danderyd | 22.5.22 | -0.6 | ||
11.77 | 2 | B | Hässelby | 29.5.21 | -0.1 | ||
11.78 | 1 | 17 h2 | Stockholm/S | 12.9.21 | -0.7 | ||
11.81 | 3 | 17 | Stockholm/S | 12.9.21 | +0.8 | ||
11.85 | 1 | 17 h2 | Danderyd | 22.5.22 | -0.3 | ||
11.92 | 4 | Hässelby | 29.5.21 | -0.7 | |||
12.06 | 1 | 17 h3 | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
12.11 | 1 | 17 | Järvsö | 19.9.21 | +0.9 | ||
10-bästasnitt: 11.698 | |||||||
200 m | |||||||
22.35i | 2 | Sätra | 9.2.24 | ||||
22.48i | 4 | h2 | ISM | Karlstad | 17.2.24 | ||
22.50 | 1 | Huddinge | 18.6.23 | +0.2 | |||
22.67i | 1 | E | Uppsala | 28.1.24 | |||
22.84 | 2 | 17 | Uppsala | 13.8.22 | +1.8 | ||
23.08 | 2 | 16 | Huddinge | 13.6.21 | -1.2 | ||
23.14 | 5 | 17 B | Göteborg/U | 19.6.22 | +1.1 | ||
23.33 | 1 | B | Enskede | 5.6.21 | -1.3 | ||
23.33 | 3 | 17 | Sollentuna | 8.8.21 | +1.7 | ||
24.70i | 1 | 15 B | Sätra | 19.1.20 | |||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
24.80i | 1 | 15 B | Sätra | 15.12.19 | |||
10-bästasnitt: 23.042 | |||||||
Stav | |||||||
3.53i | 10 | D | Sätra | 25.1.20 | |||
3.50i | 2 | 15 | Sätra | 14.12.19 | |||
3.31 | 1 | 16 | Stora Mossen | 1.6.21 | |||
3.30 | 2 | 14 | Trollbäcken | 31.8.19 | |||
3.30 | 3 | Trollbäcken | 12.7.20 | ||||
3.24i | 8 | 15 | IUSM | Örebro | 8.3.20 | ||
3.20i | 1 | 15 | Sätra | 20.10.19 | |||
3.20 | 1 | 15 | Trollbäcken | 10.6.20 | |||
3.10 | 3 | 17 | Stora Mossen | 13.8.20 | |||
2.67 | 9 | 14 | VUS | Göteborg/U | 29.6.19 | ||
10-bästasnitt: 3.235 | |||||||
Längd | |||||||
6.40i | 5 | Sätra | 11.2.23 | ||||
6.33 | 3 | 16 Q | USM | Norrköping | 13.8.21 | +1.3 | |
6.32 | 2 | 17 | Danderyd | 22.5.22 | -1.3 | ||
6.29 | 3 | 17 | Sollentuna | 8.8.21 | +1.8 | ||
6.28i | 2 | B | Sätra | 12.2.22 | |||
6.19 | 2 | 16 | Huddinge | 13.6.21 | +0.5 | ||
6.09 | 3 | 17 | Hässelby | 29.5.21 | -0.7 | ||
6.05 | 1 | 15 | Huddinge | 26.9.20 | 0.0 | ||
6.05i | 9 | 17 | IUSM | Skellefteå | 5.3.22 | ||
6.04 | 2 | 17 | Järvsö | 19.9.21 | 0.0 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
6.02 | 1 | 15 | Stockholm/S | 6.9.20 | +0.7 | ||
5.96 | 2 | 16 | Spånga | 1.7.21 | +1.7 | ||
5.84 | + | 19 | Spånga | 20.5.21 | +1.9 | ||
5.68 | 3 | 15 | Sollentuna | 5.9.20 | +2.0 | ||
5.44 | 5 | 15 | Hässelby | 7.6.20 | +1.1 | ||
5.34 | + | 22 | Spånga | 9.7.20 | +0.6 | ||
5.27 | - | 15 | Täby | 24.8.19 | 0.0 | ||
5.26 | 9 | 15 QB | VUS | Göteborg/U | 28.6.19 | +1.8 | |
5.19i | 8 | 15 | Sätra | 14.12.19 | |||
4.74 | 16 | 15 | Sollentuna | 8.8.20 | +1.4 | ||
4.44i | 4 | 15 | Sätra | 20.10.19 | |||
10-bästasnitt: 6.204 | |||||||
Tresteg | |||||||
12.98 | 5 | 16 | USM | Norrköping | 15.8.21 | +1.7 | |
12.59 | 1 | 16 | Huddinge | 11.6.21 | +0.7 | ||
12.56i | 7 | 17 | IUSM | Skellefteå | 6.3.22 | ||
12.26 | 1 | Stockholm/S | 12.9.21 | -0.3 | |||
12.23 | 1 | 15 | Huddinge | 27.9.20 | -1.1 | ||
12.21 | 2 | 17 | Järvsö | 18.9.21 | +0.5 | ||
12.17i | 5 | B | Sätra | 11.2.22 | |||
12.11 | + | 15 | Uppsala | 11.8.20 | 0.0 | ||
12.01 | 10 | 15 | USM | Sollentuna | 23.8.20 | +0.9 | |
11.97 | + | 18 | Spånga | 21.5.20 | +1.4 | ||
Visa/dölj alla resultat | |||||||
11.78 | 1 | 15 | Eskilstuna | 30.7.20 | +1.5 | ||
11.69i | 2 | 15 | Eskilstuna | 7.12.19 | |||
11.48 | + | Hässelby | 23.7.20 | +1.5 | |||
11.07 | 1 | 14 | Järvsö | 21.9.19 | -0.3 | ||
10-bästasnitt: 12.309 |
60 m: | 25 |
80 m: | 9 |
100 m: | 13 |
200 m: | 18 |
300 m: | 8 |
400 m: | 4 |
600 m: | 1 |
800 m: | 5 |
1000 m: | 1 |
60 m häck (99.1 cm): | 2 |
80 m häck (83.8 cm): | 2 |
300 m häck (83.8 cm): | 5 |
400 m häck (83.8 cm): | 1 |
400 m häck: | 4 |
Höjd: | 7 |
Stav: | 12 |
Längd: | 24 |
Tresteg: | 17 |
Kula (4.0 kg): | 2 |
Kula (5.0 kg): | 1 |
Diskus (1.5 kg): | 1 |
Spjut (600 g): | 3 |
Spjut (700 g): | 1 |
4x100 m: | 6 |
1000 m stafett: | 4 |
60 m | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 7.72 | 2-15 | Eskilstuna 7.12 | ||||
2020 | 7.74 | 1h2-15 | Sätra 15.12 | ||||
2020 | 7.74 | 4h4-15 | Örebro 7.3 | ||||
2020 | 7.83 | 1h1-15 | Eskilstuna 7.12 | ||||
2020 | 7.83 | 7-15 | Sätra 15.12 | ||||
2020 | 7.85 | 2h2-15 | Sätra 20.10 | ||||
2020 | 7.86 | 2-15 | Sätra 20.10 | ||||
2022 | 7.43 | 2-17 | Sätra 20.2 | ||||
2022 | 7.53 | 2rD | Sätra 13.2 | ||||
2022 | 7.57 | 2h2-17 | Sätra 20.2 | ||||
2022 | 7.58 | 5h3-17 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 7.60 | 4rE | Sätra 13.2 | ||||
2023 | 7.21 | 5 | Sätra 12.2 | ||||
2023 | 7.29 | 6 | Sätra 12.2 | ||||
2023 | 7.33 | 5 | Sollentuna 31.1 | ||||
2023 | 7.34 | 1h2 | Sollentuna 31.1 | ||||
2024 | 7.01 | 8-19 | Örebro 24.2 | ||||
2024 | 7.02 | 1rB | Sätra 11.2 | ||||
2024 | 7.02 | 4s2-19 | Örebro 24.2 | ||||
2024 | 7.07 | 2h2-19 | Örebro 24.2 | ||||
2024 | 7.10 | 2h7 | Sätra 11.2 | ||||
2024 | 7.11 | 4 | Sollentuna 11.1 | ||||
2024 | 7.17 | 3h1 | Sollentuna 11.1 | ||||
2024 | 7.17 | 3h2 | Växjö 20.1 | ||||
80 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 10.21 | 2h1-15 | Stockholm/S 8.9 | +0.3 | |||
2019 | 10.22 | 1h5-14 | Göteborg/U 29.6 | 0.0 | |||
2020 | 9.90 | 5-15 | Sollentuna 8.8 | +0.9 | |||
2020 | 10.05 | 3h1-15 | Täby 15.8 | -1.4 | |||
2020 | 10.11 | 4-15 | Spånga 9.7 | -1.3 | |||
2020 | 10.15 | 3-15 | Enskede 13.6 | -2.6 | |||
2020 | 10.41 | 7-15 | Täby 15.8 | -0.9 | |||
2020 | 9.80w | 2h2-15 | Stockholm/S 6.9 | +2.7 | |||
2020 | 9.84w | 4rB | Sollentuna 5.7 | +2.8 | |||
100 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 11.77 | 2rB | Hässelby 29.5 | -0.1 | |||
2021 | 11.78 | 1h2-17 | Stockholm/S 12.9 | -0.7 | |||
2021 | 11.81 | 3-17 | Stockholm/S 12.9 | +0.8 | |||
2021 | 11.92 | 4 | Hässelby 29.5 | -0.7 | |||
2021 | 12.06 | 1h3-17 | Järvsö 19.9 | 0.0 | |||
2021 | 12.11 | 1-17 | Järvsö 19.9 | +0.9 | |||
2022 | 11.52 | 1h1-17 | Västerås 31.7 | +0.5 | |||
2022 | 11.75 | 4-17 | Danderyd 22.5 | -0.6 | |||
2022 | 11.85 | 1h2-17 | Danderyd 22.5 | -0.3 | |||
2022 | 11.41w | 4-17 | Västerås 31.7 | +2.4 | |||
2023 | 11.24 | 5 | Uppsala 26.8 | +1.1 | |||
2023 | 11.28 | 4h1 | Uppsala 26.8 | +0.5 | |||
2023 | 11.21w | 1-19 | Sundbyberg 27.5 | +2.3 | |||
200 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 23.08 | 2-16 | Huddinge 13.6 | -1.2 | |||
2021 | 23.33 | 1rB | Enskede 5.6 | -1.3 | |||
2021 | 23.33 | 3-17 | Sollentuna 8.8 | +1.7 | |||
2021 | 23.59w | 5h1-16 | Norrköping 14.8 | +3.1 | |||
2022 | 22.84 | 2-17 | Uppsala 13.8 | +1.8 | |||
2022 | 23.14 | 5rB-17 | Göteborg/U 19.6 | +1.1 | |||
2022 | 23.38w | 5-17 | Sollentuna 12.6 | +2.2 | |||
2023 | 22.50 | 1 | Huddinge 18.6 | +0.2 | |||
2023 | 22.50w | 6rA | Uppsala 27.8 | +2.4 | |||
2023 | 22.82w | 1h2 | Västerås 5.8 | +2.5 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 24.70 | 1rB-15 | Sätra 19.1 | ||||
2020 | 24.80 | 1rB-15 | Sätra 15.12 | ||||
2024 | 22.35 | 2 | Sätra 9.2 | ||||
2024 | 22.48 | 4h2 | Karlstad 17.2 | ||||
2024 | 22.67 | 1rE | Uppsala 28.1 | ||||
300 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 41.42 | 2rF-14 | Göteborg/U 30.6 | ||||
2020 | 37.22 | 1rB-15 | Norrköping 30.8 | ||||
2020 | 37.29 | 3-15 | Huddinge 27.9 | ||||
2020 | 38.40 | 1-15 | Täby 5.8 | ||||
2020 | 39.89 | 3-15 | Spånga 9.7 | ||||
2020 | 40.20 | 5 | Eskilstuna 30.7 | ||||
2023 | 35.39 | 1 | Täby 4.6 | ||||
400 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 52.71 | 1rB | Sollentuna 3.7 | ||||
2021 | 53.60 | 3 | Huddinge 24.7 | ||||
2022 | 50.92 | 3 | Lidingö 21.8 | ||||
2023 | 51.53 | 2 | Västerås 6.8 | ||||
800 m | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 2:18.77 | 4-15 | Sollentuna 5.9 | ||||
2020 | 2:26.04 | 2rB-15 | Täby 16.8 | ||||
2020 | 2:27.6m | 1rB-15 | Hässelby 7.6 | ||||
2020 | 2:40.0m | 8-18 | Spånga 28.5 | ||||
1000 m | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 3:40.61 | 4-15 | Sätra 20.10 | ||||
400 m häck | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 54.55 | 3 | Huddinge 16.6 | ||||
2023 | 56.73 | 3-19 | Täby 20.8 | ||||
2023 | 59.17 | 3rB | Sollentuna 11.6 | ||||
Höjd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 1.57 | 6-15 | Hässelby 7.6 | ||||
2020 | 1.56 | 5-15 | Sollentuna 5.9 | ||||
2020 | 1.55 | 5-15 | Stockholm/S 6.9 | ||||
2020 | 1.53 | 1-15 | Stora Mossen 13.8 | ||||
2020 | 1.47 | 6-17 | Stora Mossen 29.5 | ||||
2021 | 1.70 | 2-16 | Stora Mossen 1.6 | ||||
2021 | 1.57 | 5-17 | Järvsö 19.9 | ||||
Stav | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 3.30 | 2-14 | Trollbäcken 31.8 | ||||
2019 | 2.67 | 9-14 | Göteborg/U 29.6 | ||||
2020 | 3.30 | 3 | Trollbäcken 12.7 | ||||
2020 | 3.20 | 1-15 | Trollbäcken 10.6 | ||||
2020 | 3.10 | 3-17 | Stora Mossen 13.8 | ||||
2021 | 3.31 | 1-16 | Stora Mossen 1.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 3.53 | 10cD | Sätra 25.1 | ||||
2020 | 3.50 | 2-15 | Sätra 14.12 | ||||
2020 | 3.24 | 8-15 | Örebro 8.3 | ||||
2020 | 3.20 | 1-15 | Sätra 20.10 | ||||
Längd | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 5.27 | -15 | Täby 24.8 | 0.0 | |||
2019 | 5.26 | 9qB-15 | Göteborg/U 28.6 | +1.8 | |||
2020 | 6.05 | 1-15 | Huddinge 26.9 | 0.0 | |||
2020 | 6.02 | 1-15 | Stockholm/S 6.9 | +0.7 | |||
2020 | 5.68 | 3-15 | Sollentuna 5.9 | +2.0 | |||
2020 | 5.44 | 5-15 | Hässelby 7.6 | +1.1 | |||
2020 | 5.34 | --22 | Spånga 9.7 | +0.6 | |||
2020 | 4.74 | 16-15 | Sollentuna 8.8 | +1.4 | |||
2020 | 5.52w | 8-22 | Spånga 9.7 | +2.9 | |||
2021 | 6.33 | 3q-16 | Norrköping 13.8 | +1.3 | |||
2021 | 6.29 | 3-17 | Sollentuna 8.8 | +1.8 | |||
2021 | 6.19 | 2-16 | Huddinge 13.6 | +0.5 | |||
2021 | 6.09 | 3-17 | Hässelby 29.5 | -0.7 | |||
2021 | 6.04 | 2-17 | Järvsö 19.9 | 0.0 | |||
2021 | 5.96 | 2-16 | Spånga 1.7 | +1.7 | |||
2021 | 5.84 | --19 | Spånga 20.5 | +1.9 | |||
2021 | 5.97w | 12-16 | Norrköping 14.8 | +2.5 | |||
2021 | 5.93w | 3-19 | Spånga 20.5 | +2.2 | |||
2022 | 6.32 | 2-17 | Danderyd 22.5 | -1.3 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 5.19 | 8-15 | Sätra 14.12 | ||||
2020 | 4.44 | 4-15 | Sätra 20.10 | ||||
2022 | 6.28 | 2rB | Sätra 12.2 | ||||
2022 | 6.05 | 9-17 | Skellefteå 5.3 | ||||
2023 | 6.40 | 5 | Sätra 11.2 | ||||
Tresteg | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2019 | 11.07 | 1-14 | Järvsö 21.9 | -0.3 | |||
2020 | 12.23 | 1-15 | Huddinge 27.9 | -1.1 | |||
2020 | 12.11 | --15 | Uppsala 11.8 | 0.0 | |||
2020 | 12.01 | 10-15 | Sollentuna 23.8 | +0.9 | |||
2020 | 11.97 | --18 | Spånga 21.5 | +1.4 | |||
2020 | 11.78 | 1-15 | Eskilstuna 30.7 | +1.5 | |||
2020 | 11.48 | - | Hässelby 23.7 | +1.5 | |||
2020 | 12.29w | 2-18 | Spånga 21.5 | +2.1 | |||
2020 | 12.20w | 1-15 | Uppsala 11.8 | +3.0 | |||
2020 | 11.77w | 3 | Hässelby 23.7 | +2.5 | |||
2021 | 12.98 | 5-16 | Norrköping 15.8 | +1.7 | |||
2021 | 12.59 | 1-16 | Huddinge 11.6 | +0.7 | |||
2021 | 12.26 | 1 | Stockholm/S 12.9 | -0.3 | |||
2021 | 12.21 | 2-17 | Järvsö 18.9 | +0.5 | |||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 11.69 | 2-15 | Eskilstuna 7.12 | ||||
2022 | 12.56 | 7-17 | Skellefteå 6.3 | ||||
2022 | 12.17 | 5rB | Sätra 11.2 | ||||
Junior-ungdom | |||||||
60 m häck (99.1 cm) | |||||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2023 | 8.80 | 4-19 | Sätra 11.2 | ||||
2023 | 8.90 | 4-19 | Sätra 11.2 | ||||
300 m häck (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 38.23 | 2-17 | Sollentuna 28.8 | ||||
2022 | 38.62 | 1-17 | Uppsala 14.8 | ||||
2022 | 39.95 | 1-17 | Västerås 30.7 | ||||
2022 | 40.08 | 1h2-17 | Sollentuna 27.8 | ||||
400 m häck (83.8 cm) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2022 | 55.33 | 3-17 | Helsinki, FIN 3.9 | ||||
Kula (4.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 6.56 | 11-15 | Hässelby 7.6 | ||||
Inne Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 7.13 | 7-15 | Sätra 20.10 | ||||
Kula (5.0 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 8.93 | 11-17 | Järvsö 18.9 | ||||
Diskus (1.5 kg) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 21.96 | 9-17 | Järvsö 18.9 | ||||
Spjut (600 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2020 | 27.11 | 3-15 | Hässelby 7.6 | ||||
2020 | 24.69 | 7-15 | Sollentuna 5.9 | ||||
2020 | 23.73 | 8-15 | Stockholm/S 6.9 | ||||
Spjut (700 g) | |||||||
Ute Visa/dölj alla resultat | |||||||
2021 | 29.59 | 10-17 | Järvsö 19.9 |
Ute | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m häck | ||||||||||
SM | 2023 | h1 | DNF |
|||||||
Inne | ||||||||||
200 m | ||||||||||
ISM | 2024 | 4 | h2 | 22.48 |
||||||
Junior-ungdom | ||||||||||
Ute | ||||||||||
200 m | ||||||||||
USM | 2021 | 5 | 16 h1 | 23.59w |
||||||
300 m | ||||||||||
USM | 2020 | 1 | 15 B | 37.22 |
||||||
300 m häck (83.8 cm) | ||||||||||
USM | 2022 | 2 | 17 | 38.23 |
1 | 17 h2 | 40.08 |
|||
400 m häck | ||||||||||
JSM | 2023 | 3 | 19 | 56.73 |
||||||
Längd | ||||||||||
USM | 2021 | 12 | 16 | 5.97w |
3 | 16 Q | 6.33 |
|||
Tresteg | ||||||||||
USM | 2020 | 10 | 15 | 12.01 |
||||||
USM | 2021 | 5 | 16 | 12.98 |
||||||
4x100 m | ||||||||||
USM | 2020 | 3 | 17 | 43.79 |
3 | 17 h1 | 44.46 |
|||
USM | 2021 | 6 | 17 | 44.85 |
4 | 17 h2 | 45.35 |
|||
USM | 2022 | 17 h3 | DQ |
|||||||
JSM | 2023 | 4 | 19 | 44.23 |
||||||
1000 m stafett | ||||||||||
USM | 2020 | 3 | 17 h2 | 2:07.47 |
||||||
USM | 2021 | 8 | 17 | 2:07.28 |
5 | 17 h1 | 2:04.45 |
|||
JSM | 2023 | 6 | 19 | 2:05.37 |
||||||
Inne | ||||||||||
60 m | ||||||||||
IUSM | 2020 | 4 | 15 h4 | 7.74 |
||||||
IUSM | 2022 | 5 | 17 h3 | 7.58 |
||||||
IJSM | 2024 | 8 | 19 | 7.01 |
4 | 19 s2 | 7.02 |
2 | 19 h2 | 7.07 |
200 m | ||||||||||
IUSM | 2020 | 15 h1 | DQ |
|||||||
Stav | ||||||||||
IUSM | 2020 | 8 | 15 | 3.24 |
||||||
Längd | ||||||||||
IUSM | 2022 | 9 | 17 | 6.05 |
||||||
Tresteg | ||||||||||
IUSM | 2022 | 7 | 17 | 12.56 |