Malte Fuchs Edberg

Född: 3 juni 2003

Ålder: 19 år 69 dagar

Förening:
Bromma IF
Förening:
 Bromma IF
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

100 m (3)
11.70
SB  NorrtäljeNorrtälje29.5.22+0.7
11.35w
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+2.4
11.56
SB  SollentunaSollentuna1.7.22+1.4
400 m (2)
51.11
SB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
50.65
SB  SollentunaSollentuna1.7.22
1500 m (1)
4:50.08
PB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
60 m häck (99.1 cm) (10)
8.44i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
8.30i
PB  HuddingeHuddinge29.1.22
8.21i
PB  SollentunaSollentuna2.2.22
8.31i
  UppsalaUppsala6.2.22
8.17i
  SätraSätra12.2.22
8.11i
PB  SätraSätra12.2.22
8.15i
  SätraSätra19.2.22
8.10i
PB  SätraSätra19.2.22
8.15i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
8.00i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
110 m häck (99.1 cm) (6)
14.49
SB  SkaraSkara6.6.22+1.4
14.17
PB  SkaraSkara6.6.22+1.4
14.29w
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22+3.7
14.52
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22+0.8
14.56
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22-2.4
DNS
  SollentunaSollentuna2.7.22+3.1
Höjd (3)
1.85
SB  SpångaSpånga15.5.22
 
1.75
O
1.78
O
1.81
O
1.85
O
1.88
XXXX
   
1.86
SB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
1.77
O
1.80
O
1.83
O
1.86
O
1.89
XXX
   
1.83
  SollentunaSollentuna1.7.22
 
1.77
XO
1.80
O
1.83
O
1.86
XXX
    
Stav (8)
4.23i
SB  VästeråsVästerås23.1.22
 
4.03
O
4.23
O
4.38
XXX
     
4.40i
SB  UppsalaUppsala6.2.22
 
4.20
O
4.40
O
4.55
XXX
     
NHi
  SätraSätra13.2.22
 
4.21
XXX
       
4.20i
  SätraSätra19.2.22
 
4.20
XXO
4.30
XXX
      
4.38i
  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
4.25
XO
4.38
O
4.51
XXX
     
4.05
SB  NorrköpingNorrköping26.5.22
 
4.05
O
4.20
XXX
      
4.00
  SkaraSkara6.6.22
 
3.80
O
4.00
O
4.20
XXX
     
4.30
SB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
4.00
O
4.10
XXO
4.20
O
4.30
XXO
4.40
XXX
   
Längd (4)
6.52
PB  NorrtäljeNorrtälje29.5.22-1.0
 
6.40
0.0
6.26
-0.2
6.33
0.0
6.19
0.0
6.52
-1.0
6.01
0.0
6.61
PB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22+1.5
 
X
+3.8
6.61
+1.5
X
+2.0
6.33
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+1.3
6.59w
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22+2.8
 
6.50
+3.9
6.26
+0.8
6.59
+2.8
6.33
+1.3
X
+0.6
X
+0.8
6.52
  SollentunaSollentuna1.7.22+1.4
 
6.48
+1.7
6.52
+1.4
6.51
+1.1
Kula (6.0 kg) (4)
12.42
PB  NorrtäljeNorrtälje29.5.22
 
12.3512.4211.5311.66XX
13.15
PB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN11.6.22
 
12.5213.15X
12.08
  Göteborg/UGöteborg/U18.6.22
 
10.7810.9111.4812.08X11.12
12.75
  SollentunaSollentuna1.7.22
 
11.8312.75X
Kula (1)
11.09
PB  SpångaSpånga15.5.22
 
10.3810.7410.4611.0410.9711.09
Diskus (1.75 kg) (2)
42.25
PB  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
37.9742.2538.51
NM
  Göteborg/UGöteborg/U19.6.22
 
XXX
Diskus (1)
36.18
PB  NorrtäljeNorrtälje29.5.22
 
36.1833.92X32.2534.4234.07
Spjut (2)
45.82
PB  SpångaSpånga15.5.22
 
44.8545.8242.6743.67
43.87
  NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
 
40.3843.8743.81
Tiokamp (P19) (2)
7.091
PB  (33) NordicCSeinäjoki, FINNordicC, Seinäjoki, FIN12.6.22
11.35w/+2.4   6.61/+1.5   13.15   1.86   51.11
14.29w/+3.7   42.25   4.30   43.87   4:50.08
DNF
  SollentunaSollentuna2.7.22
11.56/+1.4   6.52/+1.4   12.75   1.83   50.65
NMw/+3.1            

2021

100 m (2)
11.73
PB  HässelbyHässelby29.5.21-0.2
11.43
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21+1.8
200 m (1)
23.39
PB  EnskedeEnskede5.6.21-1.3
400 m (1)
50.55
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21
1500 m (1)
4:54.63
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
110 m häck (99.1 cm) (13)
14.96
PB  EnskedeEnskede5.6.21-0.6
14.91
PB  HuddingeHuddinge13.6.21-1.5
14.82
PB  TäbyTäby16.6.21-1.6
14.55
PB  DanderydDanderyd20.6.21+1.0
14.53
PB  EskilstunaEskilstuna27.6.21+1.4
15.01
  EnskedeEnskede3.7.21-3.6
15.07
  EnskedeEnskede3.7.21-4.7
14.75
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.7
14.58
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21+0.3
14.73
  VisbyVisby19.7.21+0.3
14.26
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21+0.8
14.69
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.3
14.41
  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21-1.2
400 m häck (1)
55.96
PB  JSMLinköpingJSM, Linköping22.8.21
Höjd (3)
1.86
SB  HuddingeHuddinge13.6.21
 
1.78
O
1.82
XO
1.86
O
1.90
XXX
    
1.80
  DanderydDanderyd20.6.21
 
1.77
XO
1.80
O
1.83
XXX
     
1.94
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21
 
1.79
O
1.82
O
1.85
O
1.88
O
1.91
O
1.94
XXO
1.97
XXX
 
Stav (6)
4.41
PB  Stora MossenStora Mossen1.6.21
 
4.01
O
4.11
XO
4.21
XXO
4.31
XO
4.41
O
4.51
XXX
  
4.45
PB  HuddingeHuddinge11.6.21
 
4.20
O
4.30
O
4.45
O
4.55
XX-
    
4.40
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U10.7.21
4.36
  HuddingeHuddinge24.7.21
 
4.16
O
4.26
O
4.36
O
4.46
XXX
    
4.30
  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
 
4.10
O
4.20
O
4.30
XO
4.40
XXX
    
4.44
  JSMLinköpingJSM, Linköping20.8.21
 
4.29
O
4.44
XO
4.54
XXX
     
Längd (4)
6.24
PB  SpångaSpånga20.5.21+0.2
 
X5.97
+1.2
6.09
+1.4
6.24
+0.2
XX
6.33
PB  DanderydDanderyd20.6.21-1.1
 
6.09
-0.9
6.18
-0.3
X
0.0
X
0.0
6.33
-1.1
6.11
-1.3
6.39
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U11.7.21+0.7
6.48
=PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.210.0
6.85w
  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21+3.1
 
6.48
0.0
6.85
+3.1
6.22
+1.9
Kula (6.0 kg) (4)
11.58
SB  SpångaSpånga20.5.21
 
11.5810.9710.6710.9711.309.99
12.26
SB  HuddingeHuddinge24.7.21
 
11.5912.2611.19XXX
11.90
  JSMLjungbyJSM, Ljungby7.8.21
 
11.1711.0411.90
11.92
  EnskedeEnskede29.8.21
 
11.3211.3211.49X11.92X
Diskus (1.75 kg) (5)
36.52
PB  HuddingeHuddinge12.6.21
 
X33.9036.52XXX
38.00
PB  VisbyVisby19.7.21
37.99
  HuddingeHuddinge24.7.21
 
36.54X32.5337.4837.99X
33.28
  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
 
X33.28X
35.11
  EnskedeEnskede29.8.21
 
31.6733.7435.11XXX
Spjut (2)
38.49
PB  HuddingeHuddinge24.7.21
 
33.9133.5236.3535.3238.4936.50
42.01
PB  JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
 
42.0140.8541.28
Tiokamp (P19) (1)
6.917
PB  (38) JSMLjungbyJSM, Ljungby8.8.21
11.43/+1.8   6.85w/+3.1   11.90   1.94   50.55
14.26/+0.8   33.28   4.30   42.01   4:54.63

2020

60 m (4)
7.66i
PB  SätraSätra18.1.20
7.66i
=PB  HuddingeHuddinge26.1.20
7.69i
  HuddingeHuddinge26.1.20
7.62i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
100 m (1)
12.13
PB  SollentunaSollentuna5.7.20+1.5
400 m (2)
53.71i
PB  UppsalaUppsala7.2.20
53.46
PB  Stockholm/SStockholm/S6.9.20
800 m (1)
2:05.00i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (9)
8.45i
PB  SätraSätra19.1.20
8.55i
  HuddingeHuddinge24.1.20
8.46i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
8.33i
PB  UppsalaUppsala9.2.20
8.40i
  UppsalaUppsala9.2.20
8.33i
=PB  SätraSätra15.2.20
8.43i
  SätraSätra15.2.20
8.24i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
8.19i
PB  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (5)
15.46
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.4
14.93
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+0.1
15.09
  HuddingeHuddinge25.7.20-0.6
14.72
PB  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+1.0
14.87w
  USMLinköpingUSM, Linköping22.8.20+3.0
Höjd (9)
1.78i
WL WU20L WU18L PB  SätraSätra20.10.19
1.91i
PB  SätraSätra19.1.20
 
1.80
O
1.84
O
1.88
O
1.91
O
1.93
XXX
   
1.85i
  HuddingeHuddinge24.1.20
1.92i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.77
O
1.83
O
1.86
O
1.89
XO
1.92
XO
1.95
XXX
  
1.80i
  UppsalaUppsala8.2.20
1.76i
  SätraSätra15.2.20
 

6
5.93
XXO
5.97
O
6.15
5
6.15
4
6.17
XO
  
1.83i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH1.3.20
 
1.73
O
1.83
O
1.88
XXX
     
1.72
SB  HuddingeHuddinge25.7.20
 
1.72
O
       
1.75
SB  Stora MossenStora Mossen13.8.20
 
1.71
O
1.75
XO
1.78
X
     
Stav (10)
4.10i
WL WU20L WU18L PB  SätraSätra20.10.19
4.20i
PB  SätraSätra4.1.20
 
3.80
XO
4.00
O
4.10
XO
4.20
XXO
4.30
XXX
   
4.13i
  SätraSätra25.1.20
 
3.83
O
4.03
O
4.13
XXO
4.23
XXX
    
4.35i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
3.85
O
4.05
O
4.15
O
4.25
XO
4.35
XXO
4.45
XXX
  
4.50i
PB  (50) UppsalaUppsala8.2.20
4.43i
  SätraSätra16.2.20
4.24i
  SätraSätra23.2.20
 
4.24
O
       
4.21i
  IUSMGöteborg/FHIUSM, Göteborg/FH29.2.20
 
4.21
XXO
4.32
XXX
      
4.20
PB  Stora MossenStora Mossen13.8.20
 
3.80
O
4.00
O
4.10
O
4.20
XO
4.30
XXX
   
4.22
PB  USMKristinehamnUSM, Kristinehamn30.8.20
 
3.98
XO
4.10
O
4.22
XXO
4.30
XXX
    
Längd (3)
5.88i
PB  SätraSätra18.1.20
 
5.675.785.815.815.88X
5.91i
PB  HuddingeHuddinge26.1.20
 
5.91XX5.68X5.61
6.23i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
5.83X6.23
Kula (5.0 kg) (6)
10.33i
PB  SätraSätra20.10.19
12.58i
PB  SätraSätra19.1.20
 
11.4510.6312.5812.1811.8511.79
13.21i
PB  HuddingeHuddinge24.1.20
 
12.1512.1711.2011.1912.1613.21
12.94i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
12.9411.8612.43
11.32i
  UppsalaUppsala7.2.20
12.10
PB  Stora MossenStora Mossen15.5.20
 
11.3912.1011.26X11.6911.64
Kula (6.0 kg) (1)
12.27
PB  HässelbyHässelby3.6.20
 
12.1911.9012.24XX12.27
Kula (1)
10.32
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Diskus (1.5 kg) (1)
32.33
PB  HässelbyHässelby28.6.20
Diskus (1.75 kg) (1)
30.77
PB  HässelbyHässelby3.6.20
Diskus (1)
21.48
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Slägga (1)
18.80
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Spjut (700 g) (3)
NM
  HässelbyHässelby3.6.20
38.06
PB  HässelbyHässelby10.6.20
40.90
PB  HässelbyHässelby28.6.20
Spjut (1)
33.97
PB  HässelbyHässelby8.10.20
Sjukamp (P17) (1)
5.128
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.62   4.35   6.23   8.46
1.92   12.94   2:05.00
Castorama (1)
1.407
PB  HässelbyHässelby8.10.20
10.32   33.97   21.48   18.80
4x100 m (2)
44.46
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Bromma IF
Babu Badjie, David Steinberg
Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg
43.79
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Bromma IF
Babu Badjie, David Steinberg
Malte Fuchs Edberg, Petter Lundberg

2019

800 m (1)
2:13.44i
PB  SollentunaSollentuna9.9.19
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (2)
8.86i
PB  SätraSätra10.2.19
8.93i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
Höjd (4)
1.73i
SB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
1.91
PB  SpångaSpånga12.5.19
1.86
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
1.89
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19
 
1.79
O
1.83
O
1.86
O
1.89
O
1.91
O
1.93
XXO
1.95
XXX
 
Stav (3)
3.88i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
3.90
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
4.18
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
 
3.81
O
3.87
O
3.98
O
4.03
O
4.08
O
4.13
XO
4.18
O
4.23
XXX
Längd (1)
6.10
PB  HuddingeHuddinge27.8.190.0
Tresteg (1)
12.10
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-0.7
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
6.166
PB  USMVarbergUSM, Varberg15.9.19
15.29w/+3.0   27.02   35.23   37.48   11.98/-0.1
11.31   1.92         
4x100 m (1)
45.84
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Bromma IF
Petter Lundberg, Malte Fuchs Edberg
Felix Nyberg, Edvin Livak
3x800 m (1)
6:38.55
SB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Bromma IF
1000 m stafett (1)
DQ
  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Bromma IF
Edvin Livak, Petter Lundberg
Malte Fuchs Edberg, Axel Hagerud

2018

80 m (1)
11.95
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18-1.8
800 m (2)
2:10.92
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla9.9.18
2:10.92
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (1)
9.16i
PB  SätraSätra21.1.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
11.95
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla8.9.18-1.8
Höjd (3)
1.74i
PB  SätraSätra21.1.18
1.88
PB  USMEnskedeUSM, Enskede4.8.18
1.84
  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Stav (6)
Ej sanktionerad tävling:
3.30i
  SätraSätra18.11.17
3.30i
PB  SätraSätra9.12.17
3.43i
PB  IUSMVäxjöIUSM, Växjö4.3.18
 
3.11
O
3.34
O
3.43
XXO
3.49
XXX
    
3.57
PB  USMEnskedeUSM, Enskede3.8.18
 
3.57
O
3.66
XXX
      
3.73
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla8.9.18
3.73
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Längd (3)
5.77
PB  NCUddevallaNC, Uddevalla9.9.18-0.9
5.77
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18-0.9
Okända vindförhållanden:
6.00
  JärvsöJärvsö23.9.18
Tresteg (1)
Okända vindförhållanden:
12.08
  JärvsöJärvsö22.9.18
Kula (4.0 kg) (2)
11.00
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
11.00
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
Diskus (1.0 kg) (2)
28.38
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
28.38
=PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Slägga (4.0 kg) (1)
27.96
PB  JärvsöJärvsö23.9.18
Spjut (600 g) (2)
38.48
PB  LinköpingLinköping1.9.18
38.28
  USMUddevallaUSM, Uddevalla8.9.18
Åttakamp (P15) (1)
4.604
PB  USMUddevallaUSM, Uddevalla9.9.18
         
         

2017

80 m häck (83.8 cm) (1)
12.10
PB  JärvsöJärvsö16.9.17+0.8
Höjd (1)
1.81
PB  GävleGävle10.9.17
Stav (2)
2.50i
PB  SätraSätra19.11.16
3.21
PB  Göteborg/UGöteborg/U1.7.17
Längd (1)
5.21
PB  TäbyTäby2.9.170.0
Tresteg (3)
10.79
PB  GävleGävle10.9.17+1.5
10.96w
  GävleGävle10.9.17+4.0
Okända vindförhållanden:
11.06
  JärvsöJärvsö16.9.17
Åttakamp (P15) (1)
PB  SätraSätra14.5.17
         
         

2016

Stav (1)
2.47
PB  VisbyVisby11.9.16

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.62
Sollentuna1.2.20
80 m
Ute
11.95
Uddevalla8.9.18-1.8
100 m
Ute
11.43
Ljungby7.8.21+1.8
200 m
Ute
23.39
Enskede5.6.21-1.3
400 m
Ute
50.55
Ljungby7.8.21
Inne
53.71
Uppsala7.2.20
800 m
Ute
2:10.92
Uddevalla9.9.18
Inne
2:05.00
Sollentuna2.2.20
1500 m
Ute
4:50.08
Seinäjoki, FIN12.6.22
400 m häck
Ute
55.96
Linköping22.8.21
Höjd
Ute
1.94
Ljungby7.8.21
Inne
1.92
Sollentuna2.2.20
Stav
Ute
4.45
Huddinge11.6.21
Inne
4.50
Uppsala8.2.20
Längd
Ute
6.61
Seinäjoki, FIN11.6.22+1.5
Inne
6.23
Sollentuna2.2.20
Tresteg
Ute
12.10
Göteborg/U30.6.19-0.7
Kula
Ute
11.09
Spånga15.5.22
Diskus
Ute
36.18
Norrtälje29.5.22
Slägga
Ute
18.80
Hässelby8.10.20
Spjut
Ute
45.82
Spånga15.5.22
Castorama
Ute
1.407
Hässelby8.10.20

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.19
Göteborg/FH29.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
14.72
Linköping22.8.20+1.0
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
9.16
Sätra21.1.18
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.00
Skellefteå5.3.22
110 m häck (99.1 cm)
Ute
14.17
Skara6.6.22+1.4
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.95
Uddevalla8.9.18-1.8
Kula (4.0 kg)
Ute
11.00
Uddevalla9.9.18
Kula (5.0 kg)
Ute
12.10
Stora Mossen15.5.20
Inne
13.21
Huddinge24.1.20
Kula (6.0 kg)
Ute
13.15
Seinäjoki, FIN11.6.22
Diskus (1.0 kg)
Ute
28.38
Uddevalla8.9.18
Diskus (1.5 kg)
Ute
32.33
Hässelby28.6.20
Diskus (1.75 kg)
Ute
42.25
Seinäjoki, FIN12.6.22
Slägga (4.0 kg)
Ute
27.96
Järvsö23.9.18
Spjut (600 g)
Ute
38.48
Linköping1.9.18
Spjut (700 g)
Ute
40.90
Hässelby28.6.20
Tiokamp (P19)
Ute
7.091
Seinäjoki, FIN12.6.22
Åttakamp (P15)
Ute
4.604
Uddevalla9.9.18
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
6.166
Varberg15.9.19
Sjukamp (P17)
Inne
5.128
Sollentuna2.2.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
8.19i
3
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
8.24i
2
17
h3
IUSMGöteborg/FH29.2.20
8.33i
2
17
h2
Uppsala9.2.20
8.33i
1
17
h2
Sätra15.2.20
8.40i
2
17
Uppsala9.2.20
8.43i
1
17
Sätra15.2.20
8.45i
2
17
Sätra19.1.20
8.46i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
8.55i
2
17
Huddinge24.1.20
8.86i
5
17
Sätra10.2.19
Visa/dölj alla resultat
8.93i
6
16
h2
IUSMVästerås9.3.19
10-bästasnitt: 8.424
Höjd
1.94
dec
19
JSMLjungby7.8.21
1.92i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
1.91
-
Spånga12.5.19
1.91i
1
17
Sätra19.1.20
1.89
3
16
USMTrollhättan10.8.19
1.88
2
15
USMEnskede4.8.18
1.86
6
16
VUSGöteborg/U29.6.19
1.86
2
Huddinge13.6.21
1.86
dec
19
NordicCSeinäjoki, FIN11.6.22
1.85i
1
17
Huddinge24.1.20
Visa/dölj alla resultat
1.85
1
Spånga15.5.22
1.84
tri
15
USMUddevalla9.9.18
1.83i
4
17
IUSMGöteborg/FH1.3.20
1.83
dec
19
Sollentuna1.7.22
1.81
3
14
Gävle10.9.17
1.80i
=3
17
Uppsala8.2.20
1.80
3
Danderyd20.6.21
1.78i
1
17
Sätra20.10.19
1.76i
3
17
Sätra15.2.20
1.75
1
17
Stora Mossen13.8.20
1.74i
2
15
Sätra21.1.18
1.73i
9
16
IUSMVästerås10.3.19
1.72
4
Huddinge25.7.20
10-bästasnitt: 1.888
Stav
4.50i
2
17
Uppsala8.2.20
4.45
3
Huddinge11.6.21
4.44
7
19
JSMLinköping20.8.21
4.43i
3
17
Sätra16.2.20
4.41
1
19
Stora Mossen1.6.21
4.40
6
VUSGöteborg/U10.7.21
4.40i
5
Uppsala6.2.22
4.38i
4
19
IJSMSkellefteå5.3.22
4.36
1
Huddinge24.7.21
4.35i
hep
17
IUSMSollentuna1.2.20
Visa/dölj alla resultat
4.30
dec
19
JSMLjungby8.8.21
4.30
dec
19
NordicCSeinäjoki, FIN12.6.22
4.24i
2
Sätra23.2.20
4.23i
7
Västerås23.1.22
4.22
6
17
USMKristinehamn30.8.20
4.21i
5
17
IUSMGöteborg/FH29.2.20
4.20i
2
Sätra4.1.20
4.20
1
17
Stora Mossen13.8.20
4.20i
5
Sätra19.2.22
4.18
2
16
USMTrollhättan9.8.19
4.13i
11
C
Sätra25.1.20
4.10i
1
17
Sätra20.10.19
4.05
5
Norrköping26.5.22
4.00
8
B
Skara6.6.22
3.90
8
17
VUSGöteborg/U29.6.19
3.88i
4
16
IUSMVästerås9.3.19
3.73
oct
SMUddevalla8.9.18
3.73
tri
15
USMUddevalla8.9.18
3.57
4
15
USMEnskede3.8.18
3.43i
3
15
NC-yVäxjö4.3.18
3.30i
1
15
Sätra9.12.17
3.21
2
14
Göteborg/U1.7.17
2.50i
1
15
Sätra19.11.16
2.47
4
13
Visby11.9.16
10-bästasnitt: 4.412
Längd
6.61
dec
19
NordicCSeinäjoki, FIN11.6.22+1.5
6.52
1
Norrtälje29.5.22-1.0
6.52
dec
19
Sollentuna1.7.22+1.4
6.48
+
19
JSMLjungby7.8.210.0
6.39
17
VUSGöteborg/U11.7.21+0.7
6.33
7
Danderyd20.6.21-1.1
6.33
+
19
Göteborg/U18.6.22+1.3
6.24
2
19
Spånga20.5.21+0.2
6.23i
hep
17
IUSMSollentuna2.2.20
6.10
3
Huddinge27.8.190.0
Visa/dölj alla resultat
5.91i
2
17
Huddinge26.1.20
5.88i
6
17
Sätra18.1.20
5.77
oct
SMUddevalla9.9.18-0.9
5.77
tri
15
USMUddevalla9.9.18-0.9
5.21
3
15
Täby2.9.170.0
10-bästasnitt: 6.375

60 m häck (99.1 cm)
8.00i
2
19
IJSMSkellefteå5.3.22
8.10i
2
19
Sätra19.2.22
8.11i
2
19
Sätra12.2.22
8.15i
2
19
Sätra19.2.22
8.15i
1
19
h2
IJSMSkellefteå5.3.22
8.17i
2
19
Sätra12.2.22
8.21i
2
19
Sollentuna2.2.22
8.30i
1
19
Huddinge29.1.22
8.31i
1
19
Uppsala6.2.22
8.44i
1
19
Västerås23.1.22
10-bästasnitt: 8.194
110 m häck (99.1 cm)
14.17
1
19
Skara6.6.22+1.4
14.26
dec
19
JSMLjungby8.8.21+0.8
14.41
3
19
JSMLinköping22.8.21-1.2
14.49
2
19
Skara6.6.22+1.4
14.52
3
19
h2
Göteborg/U19.6.22+0.8
14.53
2
19
Eskilstuna27.6.21+1.4
14.55
2
19
Danderyd20.6.21+1.0
14.56
4
19
Göteborg/U19.6.22-2.4
14.58
4
19
VUSGöteborg/U10.7.21+0.3
14.69
1
19
h1
JSMLinköping22.8.21-1.3
Visa/dölj alla resultat
14.73
1
19
Visby19.7.21+0.3
14.75
1
19
h2
VUSGöteborg/U10.7.21+0.7
14.82
1
19
Täby16.6.21-1.6
14.91
1
19
Huddinge13.6.21-1.5
14.96
2
19
Enskede5.6.21-0.6
15.01
2
19
Enskede3.7.21-3.6
15.07
2
19
Enskede3.7.21-4.7
10-bästasnitt: 14.476

Total results in database: 211
By event:
60 m:4
80 m:1
100 m:6
200 m:1
400 m:5
800 m:4
1500 m:2
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):11
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):5
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):1
60 m häck (99.1 cm):10
110 m häck (99.1 cm):19
80 m häck (83.8 cm):2
400 m häck:1
Höjd:23
Stav:36
Längd:18
Tresteg:5
Kula (4.0 kg):2
Kula (5.0 kg):6
Kula (6.0 kg):9
Kula:2
Diskus (1.0 kg):2
Diskus (1.5 kg):1
Diskus (1.75 kg):8
Diskus:2
Slägga (4.0 kg):1
Slägga:1
Spjut (600 g):2
Spjut (700 g):3
Spjut:5
Tiokamp (P19):3
Åttakamp (P15):2
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):1
Sjukamp (P17):1
Castorama:1
4x100 m:3
3x800 m:1
1000 m stafett:1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
7.62
H-17
Sollentuna
1.2
 
7.66
4h3-17
Sätra
18.1
 
7.66
31-17
Huddinge
26.1
 
7.69
4-17
Huddinge
26.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.95
M-15
Uddevalla
8.9
-1.8
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.13
 6rC
Sollentuna
5.7
 +1.5
2021
11.43
D-19
Ljungby
7.8
 +1.8
11.73
3rA
Hässelby
29.5
-0.2
2022
11.56
 D-19
Sollentuna
1.7
 +1.4
11.70
2
Norrtälje
29.5
 +0.7
11.35w
 D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 +2.4
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
23.39
2rB
Enskede
5.6
-1.3
400 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
53.46
 1h1
Stockholm/S
6.9
 
2021
50.55
D-19
Ljungby
7.8
 
2022
50.65
 D-19
Sollentuna
1.7
 
51.11
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
53.71
2rB-17
Uppsala
7.2
 
800 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2:10.92
Octt 15
Uddevalla
9.9
 
2:10.92
M-15
Uddevalla
9.9
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2:13.44
 6
Sollentuna
9.9
 
2020
2:05.00
H-17
Sollentuna
2.2
 
1500 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
4:54.63
 D-19
Ljungby
8.8
 
2022
4:50.08
D-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 
400 m häck
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
55.96
1-19
Linköping
22.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1.81
 3-14
Gävle
10.9
 
2018
1.88
 2-15
Enskede
4.8
 
1.84
M-15
Uddevalla
9.9
 
2019
1.91
 
Spånga
12.5
 
1.89
3-16
Trollhättan
10.8
 
1.86
6-16
Göteborg/U
29.6
 
2020
1.75
 1-17
Stora Mossen
13.8
 
1.72
4
Huddinge
25.7
 
2021
1.94
D-19
Ljungby
7.8
 
1.86
2
Huddinge
13.6
 
1.80
3
Danderyd
20.6
 
2022
1.86
 D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
1.85
1
Spånga
15.5
 
1.83
D-19
Sollentuna
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.74
 2-15
Sätra
21.1
 
2019
1.73
 9-16
Västerås
10.3
 
2020
1.92
H-17
Sollentuna
2.2
 
1.91
1-17
Sätra
19.1
 
1.85
1-17
Huddinge
24.1
 
1.83
4-17
Göteborg/FH
1.3
 
1.80
3=-17
Uppsala
8.2
 
1.78
1-17
Sätra
20.10
 
1.76
3-17
Sätra
15.2
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2016
2.47
 4-13
Visby
11.9
 
2017
3.21
 2-14
Göteborg/U
1.7
 
2018
3.73
M-15
Uddevalla
8.9
 
2018
3.73
 Octt 15
Uddevalla
8.9
 
3.57
4 -15
Enskede
3.8
 
2019
4.18
 2-16
Trollhättan
9.8
 
3.90
8-17
Göteborg/U
29.6
 
2020
4.22
 6-17
Kristinehamn
30.8
 
4.20
1-17
Stora Mossen
13.8
 
2021
4.45
3
Huddinge
11.6
 
4.44
7-19
Linköping
20.8
 
4.41
1-19
Stora Mossen
1.6
 
4.40
6
Göteborg/U
10.7
 
4.36
1
Huddinge
24.7
 
4.30
D-19
Ljungby
8.8
 
2022
4.30
 D-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 
4.05
5
Norrköping
26.5
 
4.00
8rB
Skara
6.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2017
2.50
 1-15
Sätra
19.11
 
2018
3.43
 3-15
Växjö
4.3
 
3.30
1-15
Sätra
9.12
 
2019
3.88
 4-16
Västerås
9.3
 
2020
4.50
2-17
Uppsala
8.2
 
4.43
3-17
Sätra
16.2
 
4.35
H-17
Sollentuna
1.2
 
4.24
2
Sätra
23.2
 
4.21
5-17
Göteborg/FH
29.2
 
4.20
2
Sätra
4.1
 
4.13
11cC
Sätra
25.1
 
4.10
1-17
Sätra
20.10
 
2022
4.40
 5
Uppsala
6.2
 
4.38
4-19
Skellefteå
5.3
 
4.23
7
Västerås
23.1
 
4.20
5
Sätra
19.2
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
5.21
 3-15
Täby
2.9
 0.0
2018
5.77
M-15
Uddevalla
9.9
-0.9
2018
5.77
 Octt 15
Uddevalla
9.9
-0.9
2019
6.10
 3
Huddinge
27.8
 0.0
2021
6.48
 --19
Ljungby
7.8
 0.0
6.39
17
Göteborg/U
11.7
 +0.7
6.33
7
Danderyd
20.6
-1.1
6.24
2-19
Spånga
20.5
 +0.2
6.85w
 D-19
Ljungby
7.8
 +3.1
2022
6.61
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 +1.5
6.52
1
Norrtälje
29.5
-1.0
6.52
D-19
Sollentuna
1.7
 +1.4
6.33
--19
Göteborg/U
18.6
 +1.3
6.59w
 7-19
Göteborg/U
18.6
 +2.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
6.23
H-17
Sollentuna
2.2
 
5.91
2-17
Huddinge
26.1
 
5.88
6-17
Sätra
18.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
10.79
 +-14
Gävle
10.9
 +1.5
10.96w
 5-14
Gävle
10.9
 +4.0
2019
12.10
10-16
Göteborg/U
30.6
-0.7
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
10.32
 Com
Hässelby
8.10
 
2022
11.09
1
Spånga
15.5
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
21.48
 Com
Hässelby
8.10
 
2022
36.18
2
Norrtälje
29.5
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
18.80
Com
Hässelby
8.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
33.97
 Com
Hässelby
8.10
 
2021
42.01
 D-19
Ljungby
8.8
 
38.49
1-19
Huddinge
24.7
 
2022
45.82
1
Spånga
15.5
 
43.87
D-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
1.407
4
Hässelby
8.10
 

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.16
2-15
Sätra
21.1
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
8.86
 5-17
Sätra
10.2
 
8.93
6h2-16
Västerås
9.3
 
2020
8.19
3-17
Göteborg/FH
29.2
 
8.24
2h3-17
Göteborg/FH
29.2
 
8.33
2h2-17
Uppsala
9.2
 
8.33
1h2-17
Sätra
15.2
 
8.40
2-17
Uppsala
9.2
 
8.43
1-17
Sätra
15.2
 
8.45
2-17
Sätra
19.1
 
8.46
H-17
Sollentuna
2.2
 
8.55
2-17
Huddinge
24.1
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.00
2-19
Skellefteå
5.3
 
8.10
2-19
Sätra
19.2
 
8.11
2-19
Sätra
12.2
 
8.15
2-19
Sätra
19.2
 
8.15
1h2-19
Skellefteå
5.3
 
8.17
2-19
Sätra
12.2
 
8.21
2-19
Sollentuna
2.2
 
8.30
1-19
Huddinge
29.1
 
8.31
1-19
Uppsala
6.2
 
8.44
1-19
Västerås
23.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
12.10
 1-14
Järvsö
16.9
 +0.8
2018
11.95
Octt 15
Uddevalla
8.9
-1.8
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
14.72
3h2-17
Linköping
22.8
 +1.0
14.93
2-17
Trollbäcken
27.6
 +0.1
15.09
1-17
Huddinge
25.7
-0.6
15.46
3-17
Trollbäcken
27.6
-1.4
14.87w
 7-17
Linköping
22.8
 +3.0
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
14.26
 D-19
Ljungby
8.8
 +0.8
14.41
3-19
Linköping
22.8
-1.2
14.53
2-19
Eskilstuna
27.6
 +1.4
14.55
2-19
Danderyd
20.6
 +1.0
14.58
4-19
Göteborg/U
10.7
 +0.3
14.69
1h1-19
Linköping
22.8
-1.3
14.73
1-19
Visby
19.7
 +0.3
14.75
1h2-19
Göteborg/U
10.7
 +0.7
14.82
1-19
Täby
16.6
-1.6
14.91
1-19
Huddinge
13.6
-1.5
14.96
2-19
Enskede
5.6
-0.6
15.01
2-19
Enskede
3.7
-3.6
15.07
2-19
Enskede
3.7
-4.7
2022
14.17
1-19
Skara
6.6
 +1.4
14.49
2-19
Skara
6.6
 +1.4
14.52
3h2-19
Göteborg/U
19.6
 +0.8
14.56
4-19
Göteborg/U
19.6
-2.4
14.29w
 D-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 +3.7
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.00
Oct-15
Uddevalla
9.9
 
11.00
M-15
Uddevalla
9.9
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.10
3-17
Stora Mossen
15.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
13.21
2-17
Huddinge
24.1
 
12.94
H-17
Sollentuna
2.2
 
12.58
3-17
Sätra
19.1
 
11.32
6-17
Uppsala
7.2
 
10.33
3-17
Sätra
20.10
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
12.27
 3-18
Hässelby
3.6
 
2021
12.26
 1-19
Huddinge
24.7
 
11.92
1-19
Enskede
29.8
 
11.90
D-19
Ljungby
7.8
 
11.58
1-19
Spånga
20.5
 
2022
13.15
D-19
Seinäjoki, FIN
11.6
 
12.75
D-19
Sollentuna
1.7
 
12.42
1-19
Norrtälje
29.5
 
12.08
6-19
Göteborg/U
18.6
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
28.38
Oct-15
Uddevalla
8.9
 
28.38
M-15
Uddevalla
8.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
32.33
1-17
Hässelby
28.6
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
30.77
 4-18
Hässelby
3.6
 
2021
38.00
 1-19
Visby
19.7
 
37.99
1-19
Huddinge
24.7
 
36.52
1-19
Huddinge
12.6
 
35.11
3-19
Enskede
29.8
 
33.28
D-19
Ljungby
8.8
 
2022
42.25
D-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
27.96
3-15
Järvsö
23.9
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
38.48
18-15
Linköping
1.9
 
38.28
M-15
Uddevalla
8.9
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
40.90
1-17
Hässelby
28.6
 
38.06
1-17
Hässelby
10.6
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
5.128
2-17
Sollentuna
2.2
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
3-14
Sätra
14.5
 
2018
4.604
4-15
Uddevalla
9.9
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
6.166
3-16
Varberg
15.9
 
Tiokamp (P19)
Ute Visa/dölj alla resultat
2021
6.917
 3-19
Ljungby
8.8
 
2022
7.091
2-19
Seinäjoki, FIN
12.6
 

Ute
800 m
SM 2018 Oct
2:10.92
80 m häck (83.8 cm)
SM 2018 Oct
11.95
Stav
SM 2018 Oct
3.73
Längd
SM 2018 Oct
5.77

Junior-ungdom
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2020 7
17
14.87w
110 m häck (99.1 cm)
JSM 2021 3
19
14.41
400 m häck
JSM 2021 1
19
55.96
Höjd
USM 2018 2
15
1.88
USM 2019 3
16
1.89
Stav
USM 2018 4
15
3.57
USM 2019 2
16
4.18
USM 2020 6
17
4.22
JSM 2021 7
19
4.44
Kula (4.0 kg)
USM 2018 Oct
15
11.00
Diskus (1.0 kg)
USM 2018 Oct
15
28.38
Åttakamp (P15)
USM 2018 4
15
4.604
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2019 3
16
6.166
Tiokamp (P19)
JSM 2021 3
19
6.917
JSM 2022
19
DNF
4x100 m
USM 2020 3
17
43.79
3x800 m
USM 2019 7
17
6:38.55
Inne
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2020 3
17
8.19
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2022 2
19
8.00
Höjd
IUSM 2019 9
16
1.73
IUSM 2020 4
17
1.83
Stav
IUSM 2019 4
16
3.88
IUSM 2020 5
17
4.21
IJSM 2022 4
19
4.38
Sjukamp (P17)
IUSM 2020 2
17
5.128
Ute
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2020
3
17
h2
14.72
110 m häck (99.1 cm)
JSM 2021
1
19
h1
14.69
4x100 m
USM 2019
5
17
h2
45.84
USM 2020
3
17
h1
44.46
1000 m stafett
USM 2019
17
h1
DQ
Inne
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
IUSM 2019
6
16
h2
8.93
IUSM 2020
2
17
h3
8.24
60 m häck (99.1 cm)
IJSM 2022
1
19
h2
8.15