Oscar Niklasson

Född: 17 juli 2004

Ålder: 18 år 26 dagar

Förening:
Hanvikens SK
Förening:
 Hanvikens SK
 



Inom parentes efter årsbästa: topp-100-placeringen på världsbästalistan.
Grön parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 19-årsklassen.
Orange parentes: topp-100-placering på världsbästalistan i 17-årsklassen.

2022

60 m (1)
7.51i
PB  NorrköpingNorrköping6.1.22
100 m (4)
DNF
  TrollbäckenTrollbäcken8.5.22+0.4
11.37w
  SollentunaSollentuna11.6.22+2.9
11.39
PB  SollentunaSollentuna11.6.22+0.9
11.33w
  SollentunaSollentuna1.7.22+2.2
200 m (2)
23.76
SB  TäbyTäby14.5.22+1.0
23.24
SB  HuddingeHuddinge19.6.22-2.2
400 m (2)
DNF
  HuddingeHuddinge18.6.22
DNS
  SollentunaSollentuna1.7.22
60 m häck (99.1 cm) (1)
8.77i
PB  SollentunaSollentuna19.1.22
110 m häck (99.1 cm) (2)
15.78
PB  DanderydDanderyd22.5.22-1.3
15.25
PB  HuddingeHuddinge19.6.22-1.1
Höjd (3)
1.75i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.22
 
1.65
O
1.70
XO
1.75
O
1.80
XXX
    
1.88
PB  SollentunaSollentuna10.6.22
 
1.73
O
1.78
O
1.83
XO
1.88
XXO
1.91
XXX
   
1.50
  SollentunaSollentuna1.7.22
 
1.50
O
       
Stav (2)
4.03i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
 
3.63
O
3.83
XO
4.03
XO
4.23
XXX
    
3.86
PB  HuddingeHuddinge17.6.22
 
3.56
O
3.66
O
3.76
O
3.86
XXO
4.06
XXX
   
Längd (6)
6.56i
SB  NorrköpingNorrköping6.1.22
 
6.56X6.54
6.67i
PB  VästeråsVästerås23.1.22
 
6.676.44X
6.91i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå5.3.22
 
6.696.756.91X6.90X
6.90
PB  TäbyTäby15.5.22-0.6
 
6.58
0.0
XX6.90
-0.6
X6.71
+0.8
6.79
  DanderydDanderyd22.5.220.0
 
4.68
-0.7
XX6.79
0.0
6.71
  SollentunaSollentuna1.7.22+1.2
 
6.53
+0.7
4.48
+1.8
6.71
+1.2
Kula (6.0 kg) (3)
14.47i
PB  IJSMSkellefteåIJSM, Skellefteå6.3.22
 
12.1914.4714.47X14.3514.15
15.28
PB  SollentunaSollentuna12.6.22
 
X14.6914.5213.4615.28X
14.17
  SollentunaSollentuna1.7.22
 
14.17XX
Kula (1)
13.85
PB  TäbyTäby14.5.22
 
12.8913.5213.8513.48XX
Diskus (1.75 kg) (1)
42.02
PB  SollentunaSollentuna12.6.22
 
XX35.09X39.1542.02
Spjut (1)
51.90
PB  TäbyTäby15.5.22
 
46.70X51.9048.0444.52
Tiokamp (P19) (1)
DNF
  SollentunaSollentuna2.7.22
11.33w/+2.2   6.71/+1.2   14.17   1.50   NM
            
4x100 m (3)
44.40
PB  DanderydDanderyd21.5.22
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Emil Kågström Tyboni
Jonathan Hurtig, Oscar Niklasson
44.33
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Emil Kågström Tyboni
Jonathan Hurtig, Oscar Niklasson
44.22
PB  JSMGöteborg/SJSM, Göteborg/S29.5.22
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Emil Kågström Tyboni
Jonathan Hurtig, Oscar Niklasson

2021

100 m (2)
11.72
SB  TrollbäckenTrollbäcken22.5.21-0.7
11.76
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.210.0
300 m (1)
38.58
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
1000 m (1)
3:08.90
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (3)
15.65
SB  EnskedeEnskede5.6.21-0.6
15.36
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.210.0
15.08
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21-2.0
Höjd (2)
1.73
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
1.52
O
1.64
O
1.70
O
1.73
XXO
1.76
XXX
   
1.80
=PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 
1.56
O
1.65
O
1.68
O
1.71
O
1.74
O
1.77
O
1.80
O
1.83
XXX
Stav (1)
3.60
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
3.20
O
3.50
O
3.60
O
3.70
XXX
    
Längd (2)
6.26
SB  EnskedeEnskede5.6.210.0
 
6.26
0.0
5.16
0.0
6.05
-1.1
6.41
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21-0.2
 
6.32
-0.6
6.41
-0.2
Kula (5.0 kg) (5)
13.85
SB  EnskedeEnskede23.5.21
 
XXX13.85X13.66
15.24
PB  HuddingeHuddinge12.6.21
 
14.7215.24X15.00X15.00
14.80
  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
 
14.3014.80X
14.99
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21
 
14.45X14.6514.8214.99X
14.21
  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
 
12.9214.0714.21
Diskus (1.5 kg) (5)
39.53
SB  EnskedeEnskede8.5.21
 
X37.54XX39.5338.54
41.95
PB  EnskedeEnskede23.5.21
 
41.9539.53XXXX
41.61
  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
36.07X41.61
34.36
  USMNorrköpingUSM, Norrköping14.8.21
 
34.36XX
42.71
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 
34.6837.7142.5442.71
Slägga (5.0 kg) (3)
55.27
PB  EnskedeEnskede8.5.21
 
52.7949.8755.2748.55X49.80
55.58
PB  EnskedeEnskede23.5.21
 
55.58XXX
49.00
  USMNorrköpingUSM, Norrköping13.8.21
 
X45.11X49.00XX
Spjut (700 g) (3)
46.70
SB  HuddingeHuddinge13.6.21
 
45.5240.34X44.0346.70X
52.38
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby7.8.21
 
39.6952.38
52.91
SB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 
52.91X
Trekamp (1)
1.368
PB  vFINStockholm/SvFIN, Stockholm/S4.9.21
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
6.607
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby8.8.21
15.36/0.0   41.61   3.60   52.38   38.58
11.76/0.0   6.41/-0.2   14.80   1.73   3:08.90
4x100 m (4)
45.62
SB  DanderydDanderyd19.6.21
 Hanvikens SK
Oscar Niklasson, Adam Eriksson
Emil Kågström Tyboni, Christoffer Bergkvist
45.39
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson
Emil Kågström Tyboni, Jonathan Hurtig
45.49
  USMHuddingeUSM, Huddinge1.8.21
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson
Emil Kågström Tyboni, Jonathan Hurtig
44.67
PB  Lag-USMGävleLag-USM, Gävle12.9.21
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson
Emil Kågström Tyboni, Christoffer Bergkvist
1000 m stafett (1)
2:07.67
SB  USMHuddingeUSM, Huddinge31.7.21
 Hanvikens SK
Jonathan Hurtig, Oscar Niklasson
Casper Gustafsson, Linus Fondin

2020

60 m (4)
7.62i
PB  SätraSätra11.1.20
7.59i
PB  VästeråsVästerås19.1.20
7.54i
PB  VästeråsVästerås19.1.20
7.52i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
100 m (2)
11.79
PB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.200.0
11.58
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20-0.5
200 m (3)
23.95i
PB  HuddingeHuddinge24.1.20
23.14
PB  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20+1.6
24.47
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.5
300 m (1)
37.20
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
400 m (1)
59.21i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
800 m (2)
DNFi
  SätraSätra12.1.20
2:21.59i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
1000 m (1)
3:11.65
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (4)
9.06i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
8.96i
PB  SätraSätra12.1.20
8.91i
PB  HuddingeHuddinge24.1.20
8.96i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m) (5)
15.35
PB  TrollbäckenTrollbäcken21.5.20-0.3
15.44
  TrollbäckenTrollbäcken27.6.20-1.4
15.06
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20+0.7
15.52
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-1.2
DNF
  USMNorrköpingUSM, Norrköping29.8.20-2.4
Höjd (5)
1.78i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH1.12.19
1.75i
  SätraSätra12.1.20
 
1.57
O
1.63
O
1.69
O
1.75
O
1.81
XXX
   
1.83i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
 
1.62
O
1.68
O
1.71
O
1.74
O
1.77
XO
1.80
O
1.83
XO
1.86
X
1.89
R
       
1.78
PB  TrollbäckenTrollbäcken25.7.20
 
1.50
O
1.60
O
1.66
O
1.72
O
1.78
O
1.84
XXX
  
1.80
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
1.50
O
1.62
O
1.71
XO
1.74
O
1.77
XXO
1.80
O
1.83
XXX
 
Stav (6)
2.85i
SB  SätraSätra11.1.20
 
2.45
XXO
2.55
O
2.75
O
2.85
XO
2.95
X
   
3.35i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
2.95
XO
3.05
O
3.15
XO
3.25
XO
3.35
XXO
3.45
XXX
  
3.30
PB  TrollbäckenTrollbäcken10.6.20
3.50
PB  TrollbäckenTrollbäcken12.7.20
 
2.90
O
3.00
O
3.10
O
3.20
O
3.30
O
3.40
XXO
3.50
XO
3.60
XXX
3.75
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
3.15
O
3.35
O
3.55
O
3.65
XO
3.75
XO
3.85
XXX
  
3.60
  TrollbäckenTrollbäcken12.8.20
 
3.20
O
3.40
O
3.60
O
3.80
XXX
    
Längd (11)
6.28i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
6.37i
PB  SätraSätra11.1.20
 
6.06X6.37
6.36i
  VästeråsVästerås19.1.20
6.40i
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
6.276.286.40
6.20i
  SätraSätra15.2.20
6.61i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
6.376.586.556.616.48
6.45
SB  BjörknäsBjörknäs16.5.20+1.0
 
6.43
+2.5
6.35
+0.1
6.19
+1.0
6.18
+2.1
6.45
+1.0
6.47
SB  TrollbäckenTrollbäcken25.7.20-0.1
 
6.45
0.0
X6.47
-0.1
6.54
SB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20-0.2
 
5.79
0.0
6.54
-0.2
6.48
-0.1
6.30
  Stockholm/SStockholm/S6.9.200.0
 
5.00
-1.9
6.30
0.0
6.62
=PB  HuddingeHuddinge27.9.20+0.5
 
X
0.0
6.13
+0.5
6.62
+0.5
6.62
+1.5
Tresteg (2)
13.01i
PB  SätraSätra16.2.20
13.04i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
 
11.2812.6012.81X13.04
Kula (5.0 kg) (10)
13.85i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH30.11.19
14.32i
PB  SätraSätra12.1.20
 
14.0514.3213.86
13.61i
  VästeråsVästerås19.1.20
14.34i
PB  HuddingeHuddinge24.1.20
 
12.9013.5814.34X12.7613.36
13.11i
  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna1.2.20
 
X12.4213.11
14.35i
PB  SätraSätra16.2.20
14.75i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro7.3.20
 
13.3514.75X13.77XX
14.55
PB  HuddingeHuddinge11.7.20
 
X14.5514.30XXX
14.82
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
 
14.6714.82X
15.22
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
14.9814.7014.8215.2214.7114.85
Kula (1)
11.83
PB  EnskedeEnskede10.10.20
 
11.5811.8311.3811.55
Diskus (1.5 kg) (4)
34.92
PB  HuddingeHuddinge11.7.20
 
34.9233.2631.9331.16X29.06
40.02
PB  TrollbäckenTrollbäcken25.7.20
 
25.13X31.3235.3836.3440.02
36.04
  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
35.3532.4236.04
32.12
  USMNorrköpingUSM, Norrköping22.8.20
 
30.5032.12X
Diskus (1)
34.85
PB  EnskedeEnskede10.10.20
 
X30.3930.2834.85
Vikt (11.34 kg) (4)
15.57i
PB  SätraSätra4.1.20
 
14.7014.5115.5715.3013.9614.14
15.67i
PB  SätraSätra15.2.20
16.06i
PB  IUSMÖrebroIUSM, Örebro8.3.20
 
X13.5014.4615.2316.0614.21
15.57
  KristinehamnKristinehamn28.6.20
 
14.7014.5113.5715.3013.9614.14
Slägga (5.0 kg) (3)
48.28
PB  Sätra/KSätra/K4.5.20
 
45.3547.25X48.2847.55X
53.53
PB  EnskedeEnskede7.6.20
 
49.9253.1653.53XXX
54.32
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping23.8.20
 
X51.83X52.2453.9354.32
Slägga (1)
40.99
PB  EnskedeEnskede10.10.20
 
37.9030.57X40.99
Spjut (700 g) (3)
48.67
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby31.7.20
 
44.9548.67X
55.54
PB  USMNorrköpingUSM, Norrköping21.8.20
 
48.8451.6255.5454.9753.0152.60
48.98
  HuddingeHuddinge27.9.20
 
48.9845.3647.03XXX
Spjut (1)
44.60
PB  EnskedeEnskede10.10.20
 
42.64X44.60X
Tiokamp (P17, 300m, 1000m) (1)
6.696
PB  USMLjungbyUSM, Ljungby1.8.20
            
            
Sjukamp (P17) (2)
3.752
PB  SätraSätra12.1.20
7.62   2.85   6.37   8.96
1.75   14.32   DNF
4.519
PB  IUSMSollentunaIUSM, Sollentuna2.2.20
7.52   3.35   6.40   8.96
1.83   13.11   2:21.59
Castorama (1)
2.397
PB  EnskedeEnskede10.10.20
11.83   44.60   34.85   40.99
4x100 m (3)
45.09
PB  DanderydDanderyd3.9.20
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson
Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist
45.40
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson
Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist
44.78
PB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S13.9.20
 Hanvikens SK
Casper Gustafsson, Oscar Niklasson
Adam Eriksson, Christoffer Bergkvist
1000 m stafett (2)
2:07.20
SB  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hanvikens SK
Christoffer Bergkvist, Adam Eriksson
Oscar Niklasson, Casper Gustafsson
DNS
  USMGöteborg/SUSM, Göteborg/S12.9.20
 Hanvikens SK
Christoffer Bergkvist, Adam Eriksson
Oscar Niklasson, Casper Gustafsson

2019

60 m (1)
7.67i
PB  SätraSätra12.1.19
80 m (1)
9.55
PB  SollentunaSollentuna8.6.19+1.0
100 m (1)
11.94
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.19+1.4
200 m (1)
24.01
PB  TrollbäckenTrollbäcken6.6.19+1.0
300 m (1)
38.31
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19
80 m häck (83.8 cm) (4)
11.23w
  SollentunaSollentuna9.6.19+3.7
11.55
SB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.0
11.47
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U30.6.19-1.9
DNF
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19-2.6
300 m häck (76.2 cm) (1)
42.92
PB  HuddingeHuddinge14.6.19
Höjd (1)
1.76
PB  BjörknäsBjörknäs14.9.19
Stav (1)
2.95i
PB  IUSMUppsalaIUSM, Uppsala2.2.19
Längd (5)
6.00i
PB  SätraSätra15.12.18
6.25
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19+0.3
6.58
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19-1.5
6.24
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19-1.4
 
5.90
-1.4
6.24
-1.4
6.62
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan10.8.19+1.1
Kula (4.0 kg) (3)
15.85i
PB  IUSMVästeråsIUSM, Västerås9.3.19
15.85
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U28.6.19
16.58
PB  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
Diskus (1.0 kg) (1)
42.36
PB  MärstaMärsta22.9.19
Vikt (9.08 kg) (2)
17.18i
PB  SätraSätra8.1.19
10.59i
  IUSMVästeråsIUSM, Västerås10.3.19
Slägga (4.0 kg) (3)
54.74
PB  HuddingeHuddinge16.6.19
NM
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
NM
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan9.8.19
 
XXX
Spjut (600 g) (3)
49.09
PB  Sätra/KSätra/K4.5.19
37.90
  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U29.6.19
44.41
  USMTrollhättanUSM, Trollhättan11.8.19
 
42.71X44.41XX
4x80 m (2)
37.51
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hanvikens SK
Oscar Niklasson, Adam Eriksson
Christoffer Bergkvist, Gustav Hinnas
37.48
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S25.5.19
 Hanvikens SK
Oscar Niklasson, Adam Eriksson
Christoffer Bergkvist, Gustav Hinnas
3x800 m (1)
6:57.00
PB  USMStockholm/SUSM, Stockholm/S26.5.19
 Hanvikens SK
Sjukamp (P15) (1)
3.491
PB  SätraSätra13.1.19
         
      

2018

60 m (5)
8.07i
PB  ÖrebroÖrebro14.1.18
8.10i
  ÖrebroÖrebro14.1.18
8.01i
PB  HuddingeHuddinge28.1.18
8.03i
  HuddingeHuddinge28.1.18
7.84i
PB  SätraSätra10.2.18
80 m (1)
9.89
PB  Sollentuna/ESollentuna/E2.6.18-0.9
200 m (1)
26.30i
PB  ÖrebroÖrebro13.1.18
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m) (1)
9.46i
PB  HuddingeHuddinge27.1.18
80 m häck (83.8 cm) (1)
11.53
PB  VUSGöteborg/UVUS, Göteborg/U1.7.18+1.6
Höjd (4)
1.74i
PB  SätraSätra10.12.17
1.61i
  ÖrebroÖrebro13.1.18
1.65i
  HuddingeHuddinge28.1.18
1.72
PB  NyköpingNyköping19.5.18
Stav (1)
2.55
PB  FalunFalun18.8.18
Längd (4)
5.82i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
5.63i
  ÖrebroÖrebro14.1.18
5.72i
  HuddingeHuddinge27.1.18
5.93
PB  Huddinge/JHuddinge/J17.6.18+2.0
Tresteg (2)
12.20i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH3.12.17
12.29
PB  HuddingeHuddinge16.6.18+1.8
Kula (4.0 kg) (4)
12.94i
PB  Göteborg/FHGöteborg/FH2.12.17
11.68i
  ÖrebroÖrebro13.1.18
12.07i
  HuddingeHuddinge28.1.18
14.31
PB  FalunFalun19.8.18
Diskus (1.0 kg) (1)
36.00
PB  MärstaMärsta23.9.18
Slägga (4.0 kg) (1)
49.63
PB  TrollbäckenTrollbäcken16.9.18
Spjut (600 g) (1)
46.58
PB  FalunFalun18.8.18
Åttakamp (P15) (1)
PB  FalunFalun19.8.18
         
         

2017

Höjd (1)
1.60
PB  Sollentuna/ESollentuna/E10.6.17

Längst till höger topp-50-placering i den svenska genom-tiderna-statistiken

60 m
Inne
7.51
Norrköping6.1.22
80 m
Ute
9.55
Sollentuna8.6.19+1.0
100 m
Ute
11.39
Sollentuna11.6.22+0.9
200 m
Ute
23.14
Trollbäcken27.6.20+1.6
Inne
23.95
Huddinge24.1.20
300 m
Ute
37.20
Ljungby31.7.20
400 m
Inne
59.21
Göteborg/FH1.12.19
800 m
Inne
2:21.59
Sollentuna2.2.20
1000 m
Ute
3:08.90
Ljungby8.8.21
Höjd
Ute
1.88
Sollentuna10.6.22
Inne
1.83
Sollentuna2.2.20
Stav
Ute
3.86
Huddinge17.6.22
Inne
4.03
Västerås23.1.22
Längd
Ute
6.90
Täby15.5.22-0.6
Inne
6.91
Skellefteå5.3.22
Tresteg
Ute
12.29
Huddinge16.6.18+1.8
Inne
13.04
Örebro8.3.20
Kula
Ute
13.85
Täby14.5.22
Diskus
Ute
34.85
Enskede10.10.20
Slägga
Ute
40.99
Enskede10.10.20
Spjut
Ute
51.90
Täby15.5.22
Castorama
Ute
2.397
Enskede10.10.20

Junior-ungdom
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne
8.91
Huddinge24.1.20
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute
15.06
Ljungby31.7.20+0.7
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne
9.46
Huddinge27.1.18
60 m häck (99.1 cm)
Inne
8.77
Sollentuna19.1.22
110 m häck (99.1 cm)
Ute
15.25
Huddinge19.6.22-1.1
80 m häck (83.8 cm)
Ute
11.47
Göteborg/U30.6.19-1.9
300 m häck (76.2 cm)
Ute
42.92
Huddinge14.6.19
Kula (4.0 kg)
Ute
16.58
Trollhättan11.8.19
Inne
15.85
Västerås9.3.19
Kula (5.0 kg)
Ute
15.24
Huddinge12.6.21
Inne
14.75
Örebro7.3.20
Kula (6.0 kg)
Ute
15.28
Sollentuna12.6.22
Inne
14.47
Skellefteå6.3.22
Diskus (1.0 kg)
Ute
42.36
Märsta22.9.19
Diskus (1.5 kg)
Ute
42.71
Gävle12.9.21
Diskus (1.75 kg)
Ute
42.02
Sollentuna12.6.22
Vikt (11.34 kg)
Inne
16.06
Örebro8.3.20
Vikt (9.08 kg)
Inne
17.18
Sätra8.1.19
Slägga (4.0 kg)
Ute
54.74
Huddinge16.6.19
Slägga (5.0 kg)
Ute
55.58
Enskede23.5.21
Spjut (600 g)
Ute
49.09
Sätra/K4.5.19
Spjut (700 g)
Ute
55.54
Norrköping21.8.20
Åttakamp (P15)
Ute
Falun19.8.18
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute
6.696
Ljungby1.8.20
Sjukamp (P17)
Inne
4.519
Sollentuna2.2.20
60 m
7.51i
4
h2
Norrköping6.1.22
7.52i
hep
16
IUSMSollentuna1.2.20
7.54i
3
17
Västerås19.1.20
7.59i
2
17
h1
Västerås19.1.20
7.62i
hep
17
Sätra11.1.20
7.67i
hep
15
Sätra12.1.19
7.84i
1
14
h2
Sätra10.2.18
8.01i
1
14
h3
Huddinge28.1.18
8.03i
2
14
Huddinge28.1.18
8.07i
1
14
h2
Örebro14.1.18
Visa/dölj alla resultat
8.10i
1
14
Örebro14.1.18
10-bästasnitt: 7.74
Höjd
1.88
3
Sollentuna10.6.22
1.83i
hep
16
IUSMSollentuna2.2.20
1.80
dec
16
USMLjungby1.8.20
1.80
tri
17
vFINStockholm/S4.9.21
1.78i
1
16
Göteborg/FH1.12.19
1.78
1
17
Trollbäcken25.7.20
1.76
1
15
Björknäs14.9.19
1.75i
hep
17
Sätra12.1.20
1.75i
4
Norrköping6.1.22
1.74i
2
14
Sätra10.12.17
Visa/dölj alla resultat
1.73
dec
17
USMLjungby8.8.21
1.72
3
15
Nyköping19.5.18
1.65i
1
14
Huddinge28.1.18
1.61i
2
14
Örebro13.1.18
1.60
2
13
Sollentuna/E10.6.17
1.50
dec
19
Sollentuna1.7.22
10-bästasnitt: 1.787
Stav
4.03i
8
Västerås23.1.22
3.86
2
Huddinge17.6.22
3.75
dec
16
USMLjungby31.7.20
3.60
1
17
Trollbäcken12.8.20
3.60
dec
17
USMLjungby7.8.21
3.50
2
Trollbäcken12.7.20
3.35i
hep
16
IUSMSollentuna1.2.20
3.30
2
17
Trollbäcken10.6.20
2.95i
hep
15
IUSMUppsala2.2.19
2.85i
hep
17
Sätra11.1.20
Visa/dölj alla resultat
2.55
oct
Falun18.8.18
10-bästasnitt: 3.479
Längd
6.91i
6
19
IJSMSkellefteå5.3.22
6.90
1
Täby15.5.22-0.6
6.79
2
Danderyd22.5.220.0
6.71
dec
19
Sollentuna1.7.22+1.2
6.67i
4
Västerås23.1.22
6.62
3
15
USMTrollhättan10.8.19+1.1
6.62
1
16
Huddinge27.9.20+0.5
6.61i
4
16
IUSMÖrebro7.3.20
6.58
2
15
VUSGöteborg/U28.6.19-1.5
6.56i
5
Norrköping6.1.22
Visa/dölj alla resultat
6.54
dec
16
USMLjungby1.8.20-0.2
6.47
1
17
Trollbäcken25.7.20-0.1
6.45
1
16
Björknäs16.5.20+1.0
6.41
dec
17
USMLjungby8.8.21-0.2
6.40i
hep
16
IUSMSollentuna1.2.20
6.37i
hep
17
Sätra11.1.20
6.36i
2
17
Västerås19.1.20
6.30
1
17
Stockholm/S6.9.200.0
6.28i
1
16
Göteborg/FH30.11.19
6.26
4
Enskede5.6.210.0
6.25
1
15
QB
VUSGöteborg/U28.6.19+0.3
6.24
4
15
Q
USMTrollhättan10.8.19-1.4
6.20i
5
17
Sätra15.2.20
6.00i
1
15
Sätra15.12.18
5.93
1
14
Huddinge/J17.6.18+2.0
5.82i
1
14
Göteborg/FH2.12.17
5.72i
1
14
Huddinge27.1.18
5.63i
1
14
Örebro14.1.18
10-bästasnitt: 6.697
4x100 m
44.22
5
19
JSMGöteborg/S29.5.22
44.33
3
19
h1
JSMGöteborg/S29.5.22
44.40
1
15
C
Danderyd21.5.22
44.67
3
17
Lag-SMGävle12.9.21
44.78
7
17
USMGöteborg/S13.9.20
45.09
2
17
Danderyd3.9.20
45.39
4
17
h1
USMHuddinge1.8.21
45.40
5
17
h1
USMGöteborg/S13.9.20
45.49
8
17
USMHuddinge1.8.21
45.62
3
17
Danderyd19.6.21
10-bästasnitt: 44.939

Kula (5.0 kg)
15.24
1
17
Huddinge12.6.21
15.22
2
16
USMNorrköping22.8.20
14.99
2
17
USMNorrköping13.8.21
14.82
dec
16
USMLjungby1.8.20
14.80
dec
17
USMLjungby8.8.21
14.75i
2
16
IUSMÖrebro7.3.20
14.55
2
17
Huddinge11.7.20
14.35i
4
17
Sätra16.2.20
14.34i
1
16
Huddinge24.1.20
14.32i
hep
17
Sätra12.1.20
Visa/dölj alla resultat
14.21
tri
17
vFINStockholm/S4.9.21
13.85i
2
16
Göteborg/FH30.11.19
13.85
1
17
Enskede23.5.21
13.61i
4
17
Västerås19.1.20
13.11i
hep
16
IUSMSollentuna1.2.20
10-bästasnitt: 14.738

Total results in database: 214
By event:
60 m:11
80 m:2
100 m:9
200 m:7
300 m:3
400 m:3
800 m:2
1000 m:2
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m):4
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m):8
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m):1
60 m häck (99.1 cm):1
110 m häck (99.1 cm):2
80 m häck (83.8 cm):5
300 m häck (76.2 cm):1
Höjd:16
Stav:11
Längd:28
Tresteg:4
Kula (4.0 kg):7
Kula (5.0 kg):15
Kula (6.0 kg):3
Kula:2
Diskus (1.0 kg):2
Diskus (1.5 kg):9
Diskus (1.75 kg):1
Diskus:1
Vikt (11.34 kg):4
Vikt (9.08 kg):2
Slägga (4.0 kg):4
Slägga (5.0 kg):6
Slägga:1
Spjut (600 g):4
Spjut (700 g):6
Spjut:2
Trekamp:1
Tiokamp (P19):1
Åttakamp (P15):1
Tiokamp (P17, 300m, 1000m):2
Sjukamp (P17):2
Castorama:1
4x100 m:10
4x80 m:2
3x800 m:1
1000 m stafett:3
Sjukamp (P15):1
60 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
7.84
 1h2-14
Sätra
10.2
 
8.01
1h3-14
Huddinge
28.1
 
8.03
2-14
Huddinge
28.1
 
8.07
1h2-14
Örebro
14.1
 
8.10
1-14
Örebro
14.1
 
2019
7.67
 H-15
Sätra
12.1
 
2020
7.52
 H-16
Sollentuna
1.2
 
7.54
3-17
Västerås
19.1
 
7.59
2h1-17
Västerås
19.1
 
7.62
H-17
Sätra
11.1
 
2022
7.51
4h2
Norrköping
6.1
 
80 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
9.89
 1-14
Sollentuna/E
2.6
-0.9
2019
9.55
4-15
Sollentuna
8.6
 +1.0
100 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
11.94
 1-15
Trollbäcken
6.6
 +1.4
2020
11.58
 D-16
Ljungby
1.8
-0.5
11.79
4-17
Trollbäcken
21.5
 0.0
2021
11.72
 2-17
Trollbäcken
22.5
-0.7
11.76
D-17
Ljungby
8.8
 0.0
2022
11.39
2-19
Sollentuna
11.6
 +0.9
11.33w
 D-19
Sollentuna
1.7
 +2.2
11.37w
 3h1-19
Sollentuna
11.6
 +2.9
200 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
24.01
 1-15
Trollbäcken
6.6
 +1.0
2020
23.14
5
Trollbäcken
27.6
 +1.6
24.47
5h1-16
Norrköping
29.8
-1.5
2022
23.24
 1
Huddinge
19.6
-2.2
23.76
3rA
Täby
14.5
 +1.0
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
26.30
 1rB-14
Örebro
13.1
 
2020
23.95
1rC
Huddinge
24.1
 
300 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
38.31
 3rB-15
Göteborg/U
30.6
 
2020
37.20
D-16
Ljungby
31.7
 
2021
38.58
 D-17
Ljungby
7.8
 
400 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
59.21
4rB-16
Göteborg/FH
1.12
 
800 m
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
2:21.59
H-16
Sollentuna
2.2
 
1000 m
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
3:11.65
 D-16
Ljungby
1.8
 
2021
3:08.90
D-17
Ljungby
8.8
 
Höjd
Ute Visa/dölj alla resultat
2017
1.60
 2-13
Sollentuna/E
10.6
 
2018
1.72
 3-15
Nyköping
19.5
 
2019
1.76
 1-15
Björknäs
14.9
 
2020
1.80
 D-16
Ljungby
1.8
 
1.78
1-17
Trollbäcken
25.7
 
2021
1.80
 M-17
Stockholm/S
4.9
 
1.73
D-17
Ljungby
8.8
 
2022
1.88
3
Sollentuna
10.6
 
1.50
D-19
Sollentuna
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
1.74
 2-14
Sätra
10.12
 
1.65
1-14
Huddinge
28.1
 
1.61
2-14
Örebro
13.1
 
2020
1.83
H-16
Sollentuna
2.2
 
1.78
1-16
Göteborg/FH
1.12
 
1.75
H-17
Sätra
12.1
 
2022
1.75
 4
Norrköping
6.1
 
Stav
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2.55
 Octt 15
Falun
18.8
 
2020
3.75
 D-16
Ljungby
31.7
 
3.60
1-17
Trollbäcken
12.8
 
3.50
2
Trollbäcken
12.7
 
3.30
2-17
Trollbäcken
10.6
 
2021
3.60
 D-17
Ljungby
7.8
 
2022
3.86
2
Huddinge
17.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
2.95
 H-15
Uppsala
2.2
 
2020
3.35
 H-16
Sollentuna
1.2
 
2.85
H-17
Sätra
11.1
 
2022
4.03
8
Västerås
23.1
 
Längd
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
5.93
 1-14
Huddinge/J
17.6
 +2.0
2019
6.62
 3-15
Trollhättan
10.8
 +1.1
6.58
2-15
Göteborg/U
28.6
-1.5
6.25
1qB-15
Göteborg/U
28.6
 +0.3
6.24
4q-15
Trollhättan
10.8
-1.4
2020
6.62
 1-16
Huddinge
27.9
 +0.5
6.54
D-16
Ljungby
1.8
-0.2
6.47
1-17
Trollbäcken
25.7
-0.1
6.45
1-16
Björknäs
16.5
 +1.0
6.30
1-17
Stockholm/S
6.9
 0.0
2021
6.41
 D-17
Ljungby
8.8
-0.2
6.26
4
Enskede
5.6
 0.0
2022
6.90
1
Täby
15.5
-0.6
6.79
2
Danderyd
22.5
 0.0
6.71
D-19
Sollentuna
1.7
 +1.2
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
5.82
 1-14
Göteborg/FH
2.12
 
5.72
1-14
Huddinge
27.1
 
5.63
1-14
Örebro
14.1
 
2019
6.00
 1-15
Sätra
15.12
 
2020
6.61
 4-16
Örebro
7.3
 
6.40
H-16
Sollentuna
1.2
 
6.37
H-17
Sätra
11.1
 
6.36
2-17
Västerås
19.1
 
6.28
1-16
Göteborg/FH
30.11
 
6.20
5-17
Sätra
15.2
 
2022
6.91
6-19
Skellefteå
5.3
 
6.67
4
Västerås
23.1
 
6.56
5
Norrköping
6.1
 
Tresteg
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
12.29
1-14
Huddinge
16.6
 +1.8
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
12.20
 1-14
Göteborg/FH
3.12
 
2020
13.04
6-16
Örebro
8.3
 
13.01
2-17
Sätra
16.2
 
Kula
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
11.83
 Com
Enskede
10.10
 
2022
13.85
1
Täby
14.5
 
Diskus
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
34.85
Com
Enskede
10.10
 
Slägga
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
40.99
Com
Enskede
10.10
 
Spjut
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
44.60
 Com
Enskede
10.10
 
2022
51.90
1
Täby
15.5
 
Castorama
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
2.397
1
Enskede
10.10
 

Junior-ungdom
60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
9.46
1rB-14
Huddinge
27.1
 
60 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
8.91
1-16
Huddinge
24.1
 
8.96
H-17
Sätra
12.1
 
8.96
H-16
Sollentuna
2.2
 
9.06
2-16
Göteborg/FH
1.12
 
60 m häck (99.1 cm)
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
8.77
2-19
Sollentuna
19.1
 
80 m häck (83.8 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
11.53
 3-14
Göteborg/U
1.7
 +1.6
2019
11.47
6-15
Göteborg/U
30.6
-1.9
11.55
1h1-15
Göteborg/U
30.6
-1.0
11.23w
 1-15
Sollentuna
9.6
 +3.7
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.06
D-16
Ljungby
31.7
 +0.7
15.35
2-17
Trollbäcken
21.5
-0.3
15.44
2-17
Trollbäcken
27.6
-1.4
15.52
2h1-16
Norrköping
29.8
-1.2
2021
15.08
M-17
Stockholm/S
4.9
-2.0
15.36
 D-17
Ljungby
7.8
 0.0
15.65
4-17
Enskede
5.6
-0.6
110 m häck (99.1 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
15.25
1-19
Huddinge
19.6
-1.1
15.78
2-19
Danderyd
22.5
-1.3
300 m häck (76.2 cm)
Ute Visa/dölj alla resultat
2019
42.92
4
Huddinge
14.6
 
Kula (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
14.31
 Oct-15
Falun
19.8
 
2019
16.58
1-15
Trollhättan
11.8
 
15.85
3-15
Göteborg/U
28.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2018
12.94
 1-14
Göteborg/FH
2.12
 
12.07
1-14
Huddinge
28.1
 
11.68
1-14
Örebro
13.1
 
2019
15.85
1-15
Västerås
9.3
 
Kula (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.22
 2-16
Norrköping
22.8
 
14.82
D-16
Ljungby
1.8
 
14.55
2-17
Huddinge
11.7
 
2021
15.24
1-17
Huddinge
12.6
 
14.99
2-17
Norrköping
13.8
 
14.80
D-17
Ljungby
8.8
 
14.21
M-17
Stockholm/S
4.9
 
13.85
1-17
Enskede
23.5
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
14.75
2-16
Örebro
7.3
 
14.35
4-17
Sätra
16.2
 
14.34
1-16
Huddinge
24.1
 
14.32
H-17
Sätra
12.1
 
13.85
2-16
Göteborg/FH
30.11
 
13.61
4-17
Västerås
19.1
 
13.11
H-16
Sollentuna
1.2
 
Kula (6.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
15.28
3-19
Sollentuna
12.6
 
14.17
D-19
Sollentuna
1.7
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2022
14.47
6-19
Skellefteå
6.3
 
Diskus (1.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
36.00
 3-15
Märsta
23.9
 
2019
42.36
1-15
Märsta
22.9
 
Diskus (1.5 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
40.02
 3-17
Trollbäcken
25.7
 
36.04
D-16
Ljungby
31.7
 
34.92
2-17
Huddinge
11.7
 
32.12
11-16
Norrköping
22.8
 
2021
42.71
1-17
Gävle
12.9
 
41.95
2-17
Enskede
23.5
 
41.61
D-17
Ljungby
7.8
 
39.53
1-17
Enskede
8.5
 
34.36
10-17
Norrköping
14.8
 
Diskus (1.75 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2022
42.02
6-19
Sollentuna
12.6
 
Slägga (4.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
49.63
 1-14
Trollbäcken
16.9
 
2019
54.74
1-15
Huddinge
16.6
 
Slägga (5.0 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
54.32
 1-16
Norrköping
23.8
 
53.53
1-16
Enskede
7.6
 
48.28
1-16
Sätra/K
4.5
 
2021
55.58
1-17
Enskede
23.5
 
55.27
1-17
Enskede
8.5
 
49.00
4-17
Norrköping
13.8
 
Spjut (600 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
46.58
 Oct-15
Falun
18.8
 
2019
49.09
1-15
Sätra/K
4.5
 
44.41
7-15
Trollhättan
11.8
 
37.90
13-15
Göteborg/U
29.6
 
Spjut (700 g)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
55.54
2-16
Norrköping
21.8
 
48.98
1-16
Huddinge
27.9
 
48.67
D-16
Ljungby
31.7
 
2021
52.91
 2-17
Gävle
12.9
 
52.38
D-17
Ljungby
7.8
 
46.70
1-17
Huddinge
13.6
 
Vikt (9.08 kg)
Inne Visa/dölj alla resultat
2019
17.18
1-15
Sätra
8.1
 
10.59
9-15
Västerås
10.3
 
Vikt (11.34 kg)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
15.57
1-17
Kristinehamn
28.6
 
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
16.06
1-16
Örebro
8.3
 
15.67
5-17
Sätra
15.2
 
15.57
1-17
Sätra
4.1
 
Sjukamp (P17)
Inne Visa/dölj alla resultat
2020
4.519
2-16
Sollentuna
2.2
 
3.752
8-17
Sätra
12.1
 
Åttakamp (P15)
Ute Visa/dölj alla resultat
2018
2-15
Falun
19.8
 
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
Ute Visa/dölj alla resultat
2020
6.696
1-16
Ljungby
1.8
 
2021
6.607
 2-17
Ljungby
8.8
 

Ute
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2020
16
DNF
Längd
USM 2019 3
15
6.62
Kula (4.0 kg)
USM 2019 1
15
16.58
Kula (5.0 kg)
USM 2020 2
16
15.22
USM 2021 2
17
14.99
Diskus (1.5 kg)
USM 2020 11
16
32.12
USM 2021 10
17
34.36
Slägga (4.0 kg)
USM 2019
15
NM
Slägga (5.0 kg)
USM 2020 1
16
54.32
USM 2021 4
17
49.00
Spjut (600 g)
USM 2019 7
15
44.41
Spjut (700 g)
USM 2020 2
16
55.54
Tiokamp (P17, 300m, 1000m)
USM 2020 1
16
6.696
USM 2021 2
17
6.607
Tiokamp (P19)
JSM 2022
19
DNF
4x80 m
USM 2019 6
15
37.48
4x100 m
USM 2020 7
17
44.78
USM 2021 8
17
45.49
JSM 2022 5
19
44.22
1000 m stafett
USM 2020
17
DNS
3x800 m
USM 2019 7
15
6:57.00
Inne
Längd
IUSM 2020 4
16
6.61
IJSM 2022 6
19
6.91
Tresteg
IUSM 2020 6
16
13.04
Kula (4.0 kg)
IUSM 2019 1
15
15.85
Kula (5.0 kg)
IUSM 2020 2
16
14.75
Kula (6.0 kg)
IJSM 2022 6
19
14.47
Vikt (9.08 kg)
IUSM 2019 9
15
10.59
Vikt (11.34 kg)
IUSM 2020 1
16
16.06
Sjukamp (P17)
IUSM 2020 2
16
4.519
Ute
200 m
USM 2020
5
16
h1
24.47
80 m häck (83.8 cm)
USM 2019
15
h3
DNF
110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)
USM 2020
2
16
h1
15.52
Längd
USM 2019
4
15
Q
6.24
4x80 m
USM 2019
3
15
h1
37.51
4x100 m
USM 2020
5
17
h1
45.40
USM 2021
4
17
h1
45.39
JSM 2022
3
19
h1
44.33
1000 m stafett
USM 2020
2
17
h2
2:07.20
USM 2021
3
17
h2
2:07.67